Schade aan dijken veel groter dan aanvankelijk gedacht werd Vele en goede plannen voor de tiende Haarlemse Sportweek Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Amnestie voor de Elzasser SS-ers in proces-Oradour Hefschroefvliegtuig Thans f 51.5 millioen voor het Rampenfonds Directeur-generaal R ijkszvaterstaat: Schouwen-Duiveland is het grootste zorgenkind van Waterstaat Vele bressen zijn reeds gedicht Het woord is aan Nederlands voorstel tot Europese tol-unie Gezicht op Flora Levenslang voor daders van roofmoord Wielrijder brak beide dijbenen Voo»- Nationale Rampenfonds Franse Nationale Vergadering besluit: Kweker veroordeeld 67e JAARGANG No 189 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor jn Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peerebooro DONDERDAG 19 FEBRUARI 1953 Haarlems Dagblad 297e JAARGANG No 36 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DE hélicoptère, op zijn Frans of wel heli copter, op ziin Engels, heeft in onze taal nog geen betere aanduiding kunnen vinden dan het onhandelbare woord hefschroef vliegtuig: een lelijke mondvol. Op den duur zal hopelijk iets beters ontstaan. Roem van oude vindingrijkheid hecht zich aan het woord fiets, van onnaspeurlijke herkomst, en wij hebben er in de laatste jaren een welgeslaagde variant op gekregen, toen de term bromfiets snel burgerrecht verwierf. Dat geeft hoop ten aanzien van het hef schroefvliegtuig, dat in zijn wat gemakke lijker buitenlandse aanduidingen trouwens ook al naar iets beters doet verlangen. Want Amerikanen, die dit merkwaardige toestel in onze watersnood hanteerden, kortten zijn Engelse naam al tot „copter" af. Evenmin als de naam is het uiterlijk van dit zonderling-gevormde mechanische in sect aantrekkelijk. Maar het kan wonderen verrichten en wij zijn allerminst geneigd om er kwaad van te spreken, sinds het zo veel mensen uit de Nederlandse (en ook uit de Engelse) watersnood heeft gered. Daarmee heeft het opnieuw bewezen dat het een grote toekomst tegemoet gaat,die ook op het gebied der civiele burger-luchtvaart schijnt te zijn verzekerd. En dat dan wel in de eerste plaats in dichtbevolkte landen, waarin de bevolkingscentra op korte af stand van elkaar liggen. Zo'n land is het onze en zo'n land is Engeland ook. Geen wonder dat men daar, waar men het zo ver gebracht heeft in de ontwikkeling van de straaljager zij het dan verder in het bouwen van nieuwe typen dan in de pro ductie ervan op enigszins ruime schaal nu bijzondere aandacht aan het hefschroef vliegtuig wijdt. Het Londense dagblad News Chronicle heeft gisteren betoogd dat de drieënhalf millioen pond (ongeveer 37 millioen gulden), die de Staat zou moeten uittrekken om de ontwikkeling van de pro totypes te bespoedigen, goed besteed zouden zijn. Men praat nu over zeven of acht jaar. Als men in korter tijd zou kunnen slagen zou dat bedrag goed belegd zijn; Engeland zou de leiding kunnen nemen op de hef- schroèfvliegtuigen-markt. De B.E.A., een lettercombinatie die ge veelvuldig op Schiphol omlaag kunt zien komen, en die dan ook British European Airways beduidt, heeft een plan ontworpen voor een hefschroefvliegtuigen-verkeers- net, dat zeventien stéden met elkaar zou moeten verbinden. De B.E.A. heeft reeds geëxperimenteerd, maar zij beschikt niet over de toestellen om een dergelijk plan ten uitvoer te brengen. Peter Masefield, directeur, heeft de wording (binnen zeven jaar) voorspeld van een meer-motorig hef schroefvliegtuig, dat 48 a 64 passagiers zal kunnen vervoeren en een snelheid bereiken van 160 mijl oer uur: dat is 256 K.M. Hij Is erbij vervallen in de steeds meer gebrui kelijke, lichtelijk gezwollen termen, die ik maar niet kan bewonderen en heeft eraan toegevoegd dat in de jaren 19601970 „het tijdperk der snoiTende vleugels geboren zal worden." Liever is mij de lichtelijk- poëtische beeldspraak van het Engelse, blad, dat de zwevende, stijgende en dalende me talen vogel vergelijkt met de leeuwerik boven een weide. Ofschoon die vergelijking minder houvast zal krijgen naarmate de metalen vogel in omvang, in aantal moto ren en passagiers-aantal zal groeien. Me nigeen zal de wens in zich voelen opkomen dat het hefschroefvliegtuig, dat zich een zo voortreffelijk reddingsapparaat heeft ge toond, tot zijn huidige afmetingen beperkt moge blijven. Met enkele verbeteringen, de veiligheid vermeerderend en het geduchte lawaai verminderend, zou menigeen al lang tevreden zijn. Geen bijzonder verlangen naar nog sneller verbindingen tussen onze steden bezielt hen. Aan nog meer kolossale toestellen schijnt geen waarlijke behoefte te bestaan. Zulke overwegingen mogen begrijpelijk zijn, maar zij duiden slechts op onvervul baar verlangen. Het is het oude lied: niets zal de groei ener eenmaal ontwikkelde techniek stuiten. Men zou zich kunnen af vragen hoe groot het vliegtuig tenslotte wel zal worden en hoeveel passagiers het dan zal kunnen meenemen. De gedachte aan de Oceaan-reuzen dér scheepvaart, uitgedijd tot een maximale tonnenmaat van ruim 80.000, wekt ietwat griezelige verwachtin gen op. Anderzijds is gebleken, dat die nu hun maximum wel hebben bereikt. Ergens in de toekomst moet dus ook het eindpunt van de groei der luchtreuzen liggen. R. P. Bij het Nationaal Rampenfonds was Woensdag 51,5 millioen gulden ontvangen. De collecte in de Ned. Hervormde Ker ken ten bate van het Nationaal Rampen fonds heeft tot dusver een bedrag opge leverd van 1.006.140,29. Dit is de opbrengst der collecten in 900 gemeenten. De in Vlaardingen gehouden inzamelin gen inclusief de bedragen, die recht streeks aan het. Rampenfonds zijn overge maakt hebben 240.000 opgebracht. Het bedrag, dat de Friese hoofdstad aan het Nationaal Rampenfonds ter beschikking kan stellen, nadert de vijf ton. Het gemeentebestuur van Rhenen wil een bedrag van 50.000 beschikbaar stellen voor het Rampenfonds. De verkoop van werken in het gemeentemuseum te Arn hem, afgestaan door Arnhemse kunste naars, waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan het Rampenfonds, heeft reeds circa 1000 opgeleverd. De waarnemend gouverneur van Nieuw Guinea heeft medegedeeld, dat de steun- actie voor het Rampenfonds goede resul taten heeft opgeleverd. Op rekening van het comité hulpver lening werd ƒ41.000 géstort. De Nieuw Guinea lm- en Exportmaat schappij draagt bij voor f 50.000. Het per soneel van de K.L.M. te Biak voor 1200. Een collecte te Merake bracht 6500 op, de collecte te Seroei 725. Bij de Directie Financiën werd uit de opbrengst van de salarisactie onder de ambtenaren op de buitenposten 2.538 ontvangen. Het totale bedrag bedraagt 102.000. ..De schade, welke de stormramp van 1 Februari aan de dijken heeft toegebracht, is belangrijk groter, dan wij aanvankelijk .hebben gedacht. Aanvankelijk leek het of er alleen grote gaten in de waterkeringen waren geslagen. Thans is gebleken, dat over grote afstanden de dijken in de geteisterde gebieden zwaar zijn bescha digd. De helft van het totaal van ongeveer 11.000 km dijklengte is nog maar aan wezig. Volgens een voorlopige raming zal het herstel een milliard gulden kosten". Deze mededeling deed ir. A. G. Maris, directeur-generaal van de Rijkswaterstaat, op een gistermiddag in Den Haag gehouden persconferentie. „Tal van dijken", zo zei hij, „zijn totaal verdwenen. De bouw van nieuwe waterkeringen en het herstel van de nog bestaande zal veel tijd, geld en materiaal vergen. Eerst moeten van zandzakken en klei kaden worden gebouwd, die bet hoog water zullen dienen te keren. Pas dan zullen bij gunstige weersomstandigheden de polders droog gemaakt kunnen worden. Voorjaarsstormen zullen tal van teleurstellingen kunnen veroorzaken, want het getroffen gebied is op dit ogenblik bijzonder kwetsbaar". Ir. Maris gaf een overzicht van hetgeen tot dusverre reeds gedaan is om de bressen in de dijken te dichten. Op St. Philipsland zijn in enkele gaten in cle dijken kistdammen aangebracht. Dank zij hel feit, dat men met een klei- bodem te doen heeft, is de diepte der gaten nergens groter dan twee meter. Gehoopt wordt, dat de gaten gedicht zullen kunnen worden tijdens het komende doodtij. Woensdag is op het eiland een perszuiger aangekomen, welke zand zal spuiten ach ter de kistdammen. Op Tholen is de situatie ongeveer gelijk aan die op St. Philipsland. Beide eilanden le veren, wat de droogmaking betreft, geen al te grote problemen op. Wanneer ook op Tholen de binnendijken zijn gedicht, kan met het lozen van het water uit de polders een begin worden gemaakt. Voor deze droogmaking zijn hulpgemalen nodig, welke reeds zijn besteld. Het gat bij Sta- venisse is niet diep. Voor Zuid-Beveland is de toestand min der gunstig. Bij Bath is een gat van vijf meter in de dijk geslagen.Ten Westen daar van bevonden zich nog drie kleinere, en ten Oosten één gat. De kleinere gaten zijn reeds gedicht. Voor het sluiten van het grote gat, waar het water bij vloed en eb in- en uitstroomt met een snelheid van vijf meter per seconde, zal de hulp worden in geroepen van 1000 a 2000 militairen. Met het bouwen van een kade ter lengte van 1800 meter, welke een verbinding zal vor men tussen de zeedijk en de nog bestaande binnendijk, zal Dinsdag bij het begin van doodtij worden begonnen. Het werk zal in één week gereed moeten zijn. Daarom zal de hulp van militairen worden ingeroepen. Het. is namelijk niet mogelijk hiervoor een voldoend aantal ar beiders beschikbaar te krijgen. Voor de aanvoer van het benodigde zand zullen de spoorwegen zorg dragen. Bij Kruiningen, waarvan de haven ge heel is weggespoeld, bevinden zich nog drie gaten, waarvan er één een diepte heeft van 17 meter. Het gat wordt nog voortdurend breder en dieper. De dichting dient met spoed te geschieden. Slaagt men daarin, dan zal ook het veer kunnen worden her steld. De dijkbreuken op Noord-Beveland zijn niet van zulke grote omvang. Wel heeft de Zuidelijke dijk belangrijke schade opge lopen. Het zal noodzakelijk zijn ten Oosten van Kortgene een geheel nieuwe dijk te bouwen. De beschadigingen zijn pas nu aan het licht gekomen. Alle dijken op Walcheren zijn thans ge dicht. De spoorwegverbinding Middelburg- Goes zal de volgende week weer zijn her steld. Schouwen-Duiveland het groot ste zorgenkind Het eiland Schouwen-Duiveland is het grootste zorgenkind van Waterstaat. Van ernstige aard zijn de gaten bij Schelphock en in de Zuid-Oosthoek. Het eiland ligt diep en is door het ont breken van voldoende tussenkeringen moeilijker droog te krijgen. Er wordt een afscheiding gemaakt tussen Zierik- zee en Brouwershaven. Daardoor wordt het eiland in twee delen gesplitst,waar van de droogmaking elk afzonderlijk ter hand zal worden genomen. De gaten bij de havenwand van Zierikzee zullen het eerst worden gedicht. Reeds thans is een baggermolen bezig met het ma ken van werkhavens. Alblasserwaard weer droog in April In Zuidholland zijn alle dijken gesloten op Rozenburg, in de Krimpenerwaard, Schieland en Delftland. Ook de gaten in de dijken van de Alblasserwaard zijn gedicht. Het water wordt thans uit de polders ge pompt. De verwachting is, dat de Alblas serwaard in April weer droog zal zijn. Op IJsselmonde zijn, met uitzondering van dat bij Rhoon, alle dijkgaten voorlopig gedicht. Het Oostelijk deel van IJsselmonde zal binnen afzienbare tijd droog zijn. Op Voor- ne-Putten zijn de polders Oostelijk van de Bernisse bijna weer droog. De ringdijken op de Zuid-Oostelijke punt van Voorne zijn gesloten. Verwacht wordt, dat het wa ter in dit gebied de volgende maand zal zijn verdwenen. Oostelijk van Hellevoet- sluis is er nog een groot gat in de buiten dijk. De dichting zal geschieden met cais sons, welke reeds gemaakt worden. De berichten uit de Hoekse Waard zijn gunstig. Slechts kleine gedeelten zullen voorlopig nog onder water blijven. Binnen kort zal de rijksweg over Barendrecht ook weer gebruikt kunnen worden. De rijks weg van Dordrecht naar Moerdijk is droog. De gebieden ten Westen van de weg, waar van de oude rijbaan niet, maar de in aan leg zijnde rijbaan wèl ernstige schade heeft opgelopen, zullen in de loop van de vol gende week droog komen. Op Goeree-Overflakkee is de drempel van een der gaten bij Ouddorp boven het hoogwater-peil gebracht. Belangrijk werk hebben hier de militairen verricht. Ver wacht wordt dat enkele polders bij Oud dorp binnen een maand droog zullen zijn. De voornaamste opgaaf is om tijdens dood tij het gat bij Herkingen te dichten. Met het opvullen van het grote gat in de dijk bij Den Bommel is men i-eeds begonnen. In West-Brabant is het land van Heus- den-Altena reeds afgesloten van het bui tenwater. Met het droogmalen is nu be gonnen. De gaten aan de Brabantse zijde in de dijk bij de Moerdijkbrug zijn vrijwel alle gedicht en geven bij hoogwater geen zorgen meer. Tot aan Willemstad zijn de meeste dijk gaten opgevuld. Halverwege tussen Willem stad en Bergen op Zoom is nog een groot gat, dat met zinkstukken moet worden ge dicht. De Nederlandse genie werkt voort aan de voltooiing van het door de Ameri kanen zo energiek begonnen werk aan de rijweg ten Zuiden van Moerdijk. Nu de gaten zijn gedicht wordt met het droog malen begonnen. Ook de rijksweg, die ern stig is beschadigd komt droog. De spoor baan Dordrecht-Moerdijk-Breda heeft zeer ernstig geleden. De rechtbank te Amsterdam heeft con form de eis de 39-jarige werkman G. L. uit Laren en de 27-jarige grondwerker T. J. W. V. uit Hilversum wegens moord op de 72-jarige tuinder M. Verheul uit Naar- den, veroordeeld tot levenslange gevange nisstraf. Op 30 Augustus hebben de mannen de tuinder neergeslagen en zijn portefeuille met 700 weggenomen. Voor hij stierf noemde de tuinder aan zijn buurman, die hem vond, de namen van de daders. Vanmorgen om vijf minuten over half- negen raakte een wielrijder onder de wie len van een militaire vrachtwagen. De vrachtwagen reed met een aanhangwagen in de richting Bloemendaal op de Kle verlaan aan de Oostzijde van de spoorweg. Twee wielrijders raakten met de sturen in elkaar op het moment dat de vrachtwa gen passeerde. Een van hen, de 17-jarige Haarlemmer, C. v. H. viel en kwam onder de wielen van de aanhangwagen. Hij brak beide dijbenen en is naar het Marine-Hos pitaal in Overveen overgebracht. Mme. de Lussan: Men moet innerlijk welgeschapen zijn om van hen te kunnen hou den, aan wie men veel te danken heeft. I-Iet gat in de dijk hij Hellevoetsluis, 66 meter lang en vijj meter diep, is in het Waterbouwkundig Laboratorium te Delft gereconstrueerd. Men neemt nu proeven om de krachten te bepalen die werken op de schepen die in het gat lot zinken worden gebracht. Hier laat een der opzichters betonnen pontons, gevuld met klei, zand en stenen zakken. 15de verantwoording 19 Febr. '53 2 oudjes Bid. 5.Mevr. G. M. H. en H. W. S. 10.—; Nagekomen giften leerlingen Corns. Houtmanschool 21.58; H. W. T- 10.N. N. 1.Inge en Alice 6.50; Van een Ned. dame uit Montreux 25.—; N. N. G. 5.—; Supp. Ver. Schoten 25.—; V. V. club 1.Irma en Arno Sch. straat jes schoonmaken 2.25; Paula 1.—; G H. 2.50; Zangkoor Ned. Ver. v. Huisvrouwen 20.— Mevf. K. 2.91; Ch. H. 3.50; Dir. en Pers. Garage Parklaan 111.70; N. N. 2.50; v. D. L. v. S. 3-50; Reisver. H,A.C.O. 20.—; D. W. 25.Voetbalpol Scheepvaart 12.F. L. Össendorpschool Le Mairestraat IJm. O. 106.20; Rampenfonds Nood der Die ren G. H. 1—; J- P- 5.—; Mahjong 10.—; Personeel fa. P. Donkersloot IJm. 60. Aanvulling fa. P. Donkersloot IJm. 60. fa. P. Donkersloot Zo. IJm. 120-—. De hierboven vermelde bedragen zijn reeds door ons naar het Nationale Rampenfonds overgemaakt. BONN (D.P.A.). -Een voorstel van de Nederlandse regering inzake de oprichting van een tolunie door de landen van het plan-Schuman (waarover de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, inmiddels in de door hem te Washington gehouden persconferentie lovend heeft gesproken), is naar D.P.A. mededeelt gisteren door de West-Duitse bondsregering ontvangen. Door de Duitse regering is nog geen mededeling gedaan omtrent haar standpunt tegenover het Ne derlandse voorstel. BRAND AAN DE MARCELISVAART Hedenmiddag omstreeks halfeen is brand uitgebroken aan het Marcelisvaartpad in Haarlem, in de woning van de heer J. P. Bos, bloembollenkweker en exporteur. De brand woedde tussen het plafond en de vloer van de zolder en is waarschijnlijk ontstaan in een kapotte schoorsteen. Óp de zolder lagen bloembollen opgeslagen. De blussingswerkzaamheden door de Haar lemse brandweer konden door gebrek aan water pas 20 minuten na aankomst ge schieden. Ze werden zeer bemoeilijkt door de grote rookontwikkeling. Om het vuur te kunnen bereiken heeft de brandweer daar om het plafond grotendeels open moeten breken. De grote partij bloembollen, dié niet verzekex'd is, is vermoedelijk door het water en de rook gedeeltelijk verloren ge gaan. PARIJS (Reuter). De Franse Natio nale Vergadering heeft in de afgelopen nacht met 344 tegen 206 stemmen besloten amnestie te verlenen aan de Elzassers, die in het proces-Oradour waren veroordeeld en die tijdens de oorlog tot dienstneming in het Duitse leger waren gedwongen. Te Oradour-sur-Glane werden in 1944 642 personen door de S.S. vermoord. De amnestie was vervat in het eerste artikel van een door de regering ingediend wetsontwerp voor het verlenen van am nestie. De twee andere artikelen, welke de procedure betroffen, werden bij handop steken goedgekeurd. Het ontwerp in zijn geheel werd met 348 tegen 217 stemmen goedgekeurd. De veroordeling der Elzassers heeft he vige protesten in de Elzas uitgelokt. Het betrokken wetsontwerp is hiervan het ge volg, maar het heeft scherpe critiek onder vonden van de zijde der "familieleden dei- slachtoffers van het bloedbad in Oradour. Het wetsontwerp heeft tot gevolg, dat de familieleden van de slachtoffers van de massamoord geen schadevergoeding van de twaalf Elzassers zullen kunnen eisen. De staat zal schade vergoeden. De communisten, de meeste socialisten en enkele afgevaardigden van andere frac ties stemden tegen de amnestie. De com munisten achtten de vonnissen te licht. Het ontwerp zou heaen door de raad van de republiek worden behandeld. De Natio nale Vergadering moet het dan nog in tweede lezing goedkeuren. Het zal waar schijnlijk Vrijdag worden afgekondigd. In dat geval zullen de twaalf Elzassers naar huis kunnen terugkeren. Tijdens het debat weenden vele afgevaar digden zonder terughouding. Men nam een minuut'stilte in acht ter nagedachtenis van de vermoorde burgers van Oradour. De Na tionale Vergadering besloot aan alle 642 slachtoffers posthuum de „Orde van de Natie" te verlenen. De twaalf Elzassers waren wegens hun aandeel in de massamoord tot dwangarbeid veroordeeld. De afgevaardigden van de Elzas hadden in de juridische commissie gedreigd af te treden, indien het wetsontwerp niet zou worden aanvaard. Het bestuur der vereniging van familie leden van slachtoffers van Oradour had Woensdag te Limoges besloten, dat, als het wetsontwerp op amnestie voor de veroor deelde Elzassers wordt aangenomen, het kruis van het Legioen van Eer verwijderd zou worden van het massagraf, wegens deze „nieuwe belediging van de martela ren". Nog enkele maanden en in Haarlem zal de jaarlijkse sportweek weer worden ge houden. Een jubileum-sportweek ditmaal, want het is voor de tiende maal dat de sportieve lieden uit Haarlem de gelegenheid zullen krijgen om met demonstraties en wedstrijden hun stadgenoten en bewoners van de randgemeenten op te wekken tot het beoefenen van die sporten en daarbij zelf een week van sportief genoegen te beleven. De jubileum-sportweek de tiende die, van zes tot en met dertien Juni aanstaande wordt gehouden, heeft ditmaal enkele bijzonder aantrekkelijke sport evenementen. De plannen daartoe bevinden zich reeds in een ver gevorderd stadium. Zo heeft de subcommissie zwemmen con tact gezocht met cle Spaanse nationale ploeg. Mocht men niet tot overeenstemming komen, dan heeft zij nog wel iets anders achter de hand om het zwemfestijn op een hoog internationaal niveau te brengen. De volleyball-liefhebÜkrs kunnen vrij zeker re kenen op een zeer sterke Belgische tegen stander en de tafeltennissers willen een in terlandwedstrijd NederlandFrankrijk or ganiseren. Wereldkampioenschap handbal Gelijk met de Haarlemse Sportweek wordt in Nederland het tournooi om het wereld kampioenschap dameshandbal georgani seerd en de Sportweekcommissie tracht één van deze wedstrijden in het sportweekpro gramma te verzorgen, waarvoor reeds toe zeggingen zijn gedaan. Welke wedstrijd we hier krijgen is momenteel nog niet bekend. Voorts is in het sportweekprogramma definitief opgenomen het athletiektournooi om de Hil v. d. Meij wisselbeker, dat tel- kenjare door de H.A.V. „Haarlem" wordt georganiseerd. Deelname van Neerlands beste dames en heren athleten is dus ver zekerd, terwijl tevens de honkballers dit maal voor een „klasse" wedstrijd willen De dag nadert, waarop de „Flora." geopend wordt. Een luchtfoto van het tento onstellingsterrein en de gebouwen. (Luchtfoto K.L.M. Vanmorgen deed de Haarlemse rechtbank uitspraak in de zaak tegen de kweker T. C. H. uit Nieuwer-Amstel. De kweker was op Zondag 21 October naar Schiphol gegaan en reed, toen de por tier van het vliegveld hem om de entrée- prijs vroeg, op deze man in. Bij de behan deling van de zaak verklaarde de kweker, dat de portier op de bumper geklommen was en zo trachtte mee te rijden. De rechtbank achtte het ten laste geleg de, poging tot zware mishandeling, bewezen en veroordeelde de kweker tot een gevan genisstraf van vier maanden, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd' van drie jaar. zorgen, misschien tegen een buitenlandse tegenstander. De openingsavond, met een prachtige sportvariété onder het veelkleurige licht van de schijnwerpers op de Grote Markt met een groots opgezette sportoptocht, die ditmaal een veel langere route heeft dan in voorgaande jaren, belooft een waar dig evenement te worden. De sluitingsavond eveneens, want het Utrechts stedelijk voetbalelftal komt naar Haarlem om het Haarlems elftal revanche te geven voor de beruchte vijf-nul neder laag van twee jaar geleden. Van 5 tot en met 12 Juni wordt in het gebouw van de Haarlemse Kegelbond een sporttentoonstelling georganiseerd, waar voor nu reeds grote belangstelling be staat. ZWAAR BEWOLKT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Donder dagavond tot Vrijdagavond, opgemaakt om 10 uur: Zwakke tot matige wind. hoofdzakelijk tussen West en Zuid. Overwegend zwaar bewolkt met tijdelijk enige regen of motregen en plaatselijk nevel of mist. Weinig verandering in tempe ratuur. 20 Februari Zon op 7.46 uur. onder 18.03 uur. Maan op 9.53 uur onder 2.11 uur. (Eerste kwartier) Hoog en laag water in IJminden Donderdag 19 Februari Hoog water: 7.29 en 19.50 uur. Laag water: 3.02 en 15.31 uur. Vrjjdag 20 Februari Hoog water: 8.16 en 20.39 uur. Laag water: 3.47 en 16.18 uur.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1