Chinees - verdacht van moord voor de Haarlemse rechtbank „Versoberen" is het parool in Heemstede's begrotingsdebat Geweldige afslag Kalfsvlees Kort en bondig Egyptenaren eisen ontruiming door Britten Amsterdamse Beurs H. A. Tromp overleden Tafeltenniscracks in de hoofdstad Bloemendaal HENK WISKER Haarlemse Voorjaarsbeurs G DONDERDAG 19 FEBRUARI 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 eiSl drie v°°r het C. te laste gelegde. Pleiter achtte Critiek op Haarlem: „Ze doen daar net alsof de Flora een Haarlemse affaire is" Suez-kanaalzöne Voetbal in Engeland Pastoor Van Leeuwen overleden De zesdaagse in Antwerpen Consumptietenten bij de Flora gegund Scheepvaart 'n Sannabad helpt AlS UW VQCHAV EEm DI6NST- ecoe 2oeKT kxjdti/T£O «u/nnen probe Rem, maar CR iS EEN 86TERÊ 518de" STAATSLOTERIJ Welk motief zou de verdachte Chinees Y. C. C. gehad moeten hebben om in de late avonduren van de zeventiende Juni van het vorige jaar twee pistoolschoten te lossen op het echtpaar K. in de Savornin Lolimanstraat in Zaandam? De Haarlemse recht bank hield zich met die vraag hedenochtend geruime tijd bezig bij de behandeling van de zaak tegen de 44-jarige Chinees C., die verdacht van moord c.q. doodslag terechtstond. Maar naar gelang het getuigenverhoor vorderde werd de motief-vraag steeds moeilijker te beantwoorden, want de ene getuige na de andere moest het antwoord schuldig blijven. „Onverklaarbaar", luidde vrijwel steeds het antwoord op de steeds terugkerende vraag van de president, mr. J. P. Petersen. OfflOIAt* xroti TncH+in mening te zijn dat men de verdachte zijn V/llldCl Villi o U5UÜC daden niet toe kon rekenen en vroeg vrij- ^*„4- Jl spraak c.q. ontslag van rechtsvervolging het voorts beter dat de verdachte mocht Ook de verdachte Y. C. C. kon er geen hij toch schuldig worden geacht de drie antwoord op geven. „Ik weet haast niets jaar zou doorbrengen in een zenuwinrich- meer van het gebeurde", zegt hij. „Ik was ting. dronken die avond en bovendien door het De rechtbank zal over veertien dagen wegblijven van mijn vrouw volkomen in uitspraak doen. de war". Wel gaf de verdachte Chinees die na het gebeurde werd opgenomen in de psy chiatrische inrichting van het Huis van Bewaring in Utrecht toe dat hij de pistoolschoten had afgevuurd. Toen de vrouw van de verdachte 's avonds laat was thuis gekomen met het echtpaar K. zou C. nog rustig open gedaan hebben, zou verder, waarbij ook zijn buur man nog aanwezig was geweest, nog rustig hebben staan praten en zou voorts plotse ling een pistool hebben getrokken en twee schoten hebben afgevuurd. K. werd door een van beide schoten direct in het hart getroffen en de vrouw kreeg het daarop volgende schot in de schouder. Waarom? Waarom? Het werd ter zitting steeds onduidelijker. „Ik heb geschoten", ver klaarde verdachte C., maai' op wie weet ik niet meer. Ik was dronkenik was in de war en wilde tevoren al zelfmoord ple gen met de pistool die ik in de oorlog met een Duitser had geruild voor ondergoed. De getuigen een buurman en zijn vrouw, de inspecteur van politie, die C. had gearresteerd en enkele Zaandammers met wie C. in een café had zitten praten verklaarden echter dat C. wel vrolijk was geweest vrolijker dan ooit te voren maai- dronken, nee dat konden zij geen van allen zeggen. En het motief? Hoevele malen mr. Pe tersen ook naar de mening van de getuigen vroeg, steeds kwam weer een gelijkluidend antwoord. Volkomen onverklaarbaar, onbegrijpelijk, geen idee van meneer de president, luidde dan het antwoord. C. had tegen de inspecteur van politie alleen verklaard dat hij bang was geweest voor K. Maar waarom daar wist zelfs C. niets meer van. „K. was mijn beste vriend", zegt C. ter zitting „en ik had liever gezien, dat ik zelf dood was gegaan dan K.". Requisitoir De Officier van Justitie mr. B. van den Burg, zag wel een motief voor de gedra gingen van de verdachte. „Alles bij elkaar geloof ik", zo zei deze, „dat C. heeft ge handeld uit jalousie, uit wraak en omdat hij een groot heimwee had naar zijn ge boorteland. De moordplannen zijn", aldus mr. v. d. Burg, „niet te bewijzen, wel de doodslag van K. en de poging tot doodslag van diens echtgenote". De Officier deed daarna mededeling van het feit dat de psychiater de verdachte niet toex-ekeningsvatbaar achtte toen hij het misdrijf pleegde, daar hij op dat moment leed aan een ziekelijke stoornis van de geestvermogens. „Toch treft hem een ern stig verwijt", zo zei de Officier, „namelijk dat hij te veel dronk om zijn duistere plan nen uit te voeren. Plannen om zelfmoord te plegen of om het echtpaar K. te ver moorden". Een vraag waarop de Officier van Justi tie zeide ook geen afdoende antwoord te weten. Mr. Van den Burg achtte tenslotte de doodslag en de poging tot doodslag be wezen en eiste drie jaar gevangenisstraf, door te brengen in de bijzondere strafge vangenis in Scheveningen, met aftrek van het voorarrest en voorwaardelijke ter be schikkingstelling van de regering met een proeftijd van drie jaar. Pleidooi Mr. Pauwels, de verdediger zeide van HAARLEM EN OMGEVING Leerlingen van de Centrale school in de Linschotenstraat hebben weer een nieu we methode gevonden om geld voor het Rampenfonds in te zamelen. Zij maken tegels van celotex waarin voorstellingen van de watersnood zijn gebrand en doen die voor een gulden van de haud. Plet loopt al aardig. Binnenkort is de benoeming te ver wachten van jhr. mr. M. P. M. van Karne- beek, thans gezant te Jeruzalem, tot buiten gewoon gezant en gevolmachtigd minister te Oslo. Op Woensdag 25 Februari zal Mary Pos in de zaal van de Protestantenbond aan de Jacobstraat spreken over het onder werp: Dwars door Amerika op zoek naar schoonheid en naar Nederlanders, afgewis seld door de vertoning van 100 unieke kleu renbeelden en het ten gehore brengen van zang van het wereldberoemde koor van Salt Lake City (gi-am.pl.) Vanmorgen is de raad der gemeente Heemstede begonnen met de behandeling van de begi-oting voor 1953. Burgemeester mr. A. G. A. Ridder van Rappe rd opende de vergadering met een toespraak waarin hij de slacht offers van de stormramp herdacht en zijn deernis uitsprak met de overige getroffe nen in de noodgebieden. Hij herdacht ver volgens de verscheiden oud-burgemeester jhr. J. P. W. van Doorn, onder wiens leiding Heemstede de welvarende gemeen te gewoi-den was die zij thans is. De heer van Rappard gaf vervolgens een uitvoerig résumé van alles wat Heemstede sinds de noodlotsdag van de stormramp voor de ge troffen mensen en gebieden heeft gedaan en prees daai-bij vooral de gulheid waar mee de beroepen om.hulp door alle lagen der burgerij beantwoord werden. De be wijzen van offerzin en hulpvaardigheid waren talloos; de Rode Kruiscollecte had 46000 opgebracht, de collecten in de ker ken ruim 28000 en de bereidheid tot hulp in natui-e of in werkkracht had alles over troffen wat men tot nu toe ervaren had. De burgemeester hoopte, dat deze geest van offervaardigheid over de gemeente vaardig mocht blijven en deelde tenslotte mede, dat B. en W. geestdriftige voor standers zijn van de adoptie van een der getroffen gemeenten. Zodra de consequen ties van zulk een adoptie enigermate te overzien zijn, zal Heemstede gaarne tot zulk een adoptie overgaan en terzake wordt dan ook diligent contact gehouden met de Vereniging van Nederlandse Ge meenten. „Bezuinigen" Overgaande tot de orde van de dag gaf de burgemeester allereerst het woord aan* de heer Verhoeven (K.V.P.) die in verband met de gevolgen van de ramp op bezuiniging aandrong, ook op gemeentelijk „niveau". Hij betoonde zich voorstander van stimulering der werkgelegenheid in de particuliere sector. De belastingdruk kan niet verder verhoogd worden, meende de heer Verhoeven. Wat de gemeentepolitiek betreft bepleit te spreker meer onderhoudswerken aan Heemstedenaren te gunnen. De woningsituatie baarde spreker nog altijd zorgen; nog altijd staan ruim 100 echtparen als woningzoekenden ingeschre ven. De heer Verhoeven kon niet aan nemen dat er nergens grond te vinden is waarop men bouwen kan op gi-otere schaal dan tot nu toe gebeurde en vroeg het col lege, ten deze uiterst diligent te blijven. Kapitaal was er gelukkig, dank zij de ver hoging van het rentegamma, thans volop te krijgen. De nieuwe electriciteitstarieven en voor al het speciale middenstandstarief dat nu is ingesteld begi-oette spreker met dank baarheid, er moet echter ook aan de groot gebruikers gedacht worden. Een Egyptische regeringswoordvoerder heeft Donderdag te Caïro verklaard, dat Egypte Groot-Brittannië volgende week officieel de eis zal stellen zijn troepen uit de Suez-Kanaalzóne terug te trekken. Hij zeide dat premier Naguib de Britse ambas sadeur te Cairo een.nota zal overhandigen, waarin de Britse regering zal worden ver zocht onverwijld besprekingen over terug trekking dezer troepen te openen. In de nota zal het Egyptische standpunt woi-den bevestigd, dat de Britse strijd krachten de zone onvoorwaardelijk moe ten ontruimen. Men verwacht, dat Egypte de eis zal stellen, dat besprekingen be perkt zullen blijven tot de wijze, waarop het wegtrekken der Britse troepen zal worden geregeld. In regeringskringen te Caïro is men van mening, dat de besprekingen niet slechts zullen gaan over de tijdsduur, waarin de Britse troepen hun vertrek voltooid zul len hebben, doch dat ook gesproken zal woi-den over de waarde der zeer uitge- Slotkoers Openings. gisteren koersen 3-3/ Nederl '47 95s/i« 95/ AKU 165)4 164/ 185K 185/ Philips Gloeil. I6O/4 160/ Kon Petroleum 313 312/ A'dam Rubber 89/ 90/ Rol] Amer Lijn 140/ 140/ N Scheepv Unie 138 127 H.VA 102/ 102/ Deli Mij 82/ 80 Amsterd. Bank 171% 172 Ned. Handel Mij 159/ 159/ Rotterd Bank 161/ 161/ Twentsche Bank 169/ 169 A.naconda Copper 431/„ 42% Bethlehem Steel 53/ 53 Republic Steel 47 47% 68 68 22% 22/ U. S. Steel 405/ia 40/ breide militaire inrichtingen, die de Engel sen in de kanaalzone hebben gebouwd. Men verwacht, dat deskundigen zal wor den opgedragen de bases na het wegtrek ken der Bidtse troepen in stand te houden. Van dezelfde zijde wordt vernomen dat Egypte definitief voornemens is de bases in de Suez-Kanaalzóne te handhaven voor de verdediging der niet-communistische landen. Premier Naguib heeft gisteren ver- klaai-d, dat Egypte en Groot-Brittannië het er „volledig over eens zijn", dat de Britse strijdkrachten de zóne zullen ver laten. De uitslagen van de Woensdag in de Engelse league gespeelde voetbalwedstrijden luidden: Eerste divisie: ArsenalDerby County 6—2; Aston Villa—Portsmouth 6—0; Bolton WanderersMiddlesbrough 53; Sunder landManchester United 22; Wolver hampton WanderersChelsea 22. Wielrennen In St. Michielsgestel is in de ouderdom van achtenzeventig jaar overleden de heer Hermanus Adrianus Tromp. Hij behoorde tot de pioniers van de Koninklijke Neder landse Voetbal Bond, die hij in de periode 1896—1893 als penningmeester en later als commissaris heeft gediend. Vele jaren lang was hij een van cle meest gezaghebbende scheidsrechtei's. De begrafenis zal plaats vinden op Vrij dag 20 Februari aanstaande om kwart voor één in St. Michielsgestel. In de Mariastichting te Haarlem is op 64-jarige leeftijd overleden de heer W. W. van Leeuwen, die van Augustus 1939 tot Januari 1953 pastoor was te Limmen. Pastoor Van Leeuwen, in Augustus 1888 te Stompwijk geboi'en, is in 1913 tot pries ter gewijd en was daarna kapelaan te Poeldijk, leraar aan het seminarie Hage- veld en pastoor te Kudelstaart. De uitvaartdienst zal geschieden Maan dag 23 Februari in de kerk van de H. An- tonius van Padua aan de Nieuwe Groen- markt te Haarlem. Om kwart over elf zal zijn stoffelijk overschot op de begraaf plaats Barbara aan het Soendaplein te Haarlem worden ter aarde besteld. Mr. Zeelenberg (WD) had niet voldoende uit de begroting gezien, welke „financiële richting" de gemeente uitging. Het kleine nadelige saldo van deze begro ting zegt spreker op zichzelf weinig, maar toch ziet spreker het beeld van Heemstede's financiële positie over het algemeen som berder dan vooi'heen. Hij vroeg zich daar om af of bezuiniging, vooral op kapitaals uitgaven, niet dringend gewenst geweest zou zijn. De pro-memorieposten kunnen straks het hele begrotingsbeeld op losse schroeven stellen, weshalve sprekers fractie niet a priori met deze posten accoord kan gaan. Over het uitbreidingsplan en de wegen- px'ojecten zou spreker graag wat meer van B. en W. vernemen. Als de tram van Haar lem naar Amsterdam verdwijnt, zou een rechtstreekse verbinding van Heemstede met de hoofdstad warme aanbeveling ver dienen. Een eigen ziektevoorziening voor gemeente-ambtenaren en -beambten, zoals thans geprojecteerd, achtte spreker onge wenst en overbodig. Het voortijdig verschaffen van inlich tingen over plannen van gemeenteorganen aan de pers keurde deze spreker af; wilden B. en W. de betrokken tipgevers tot meer bescheidenheid manen? Een „aesthetische wens" had mr. Zeelen berg nog: tijdens de Flora mag de gemeente niet volgehangen worden met verkiezings leuzen. Hij hoopte dat alle partijen zich in de Flora-weken van dergelijke openbare propaganda zouden willen onthouden. Mr. dr. Van Bruggen (C.H.) wees er op dat de gemeentelijke offers voor de komende Flora voornamelijk door de Heemsteedse middenstanders gebracht worden en dat zijns inziens de Flora-pro paganda die Haarlem bedrijft wel wat al te veel op het „afromen" van de verwachte belangstelling uit is. „Ze doen daar net alsof de Flora in een buitenwijk van Haar lem komt" Voor annexatieplannen had deze spi'eker geen goed woord; geen man en geen meter gi'ond wenste hij bij Heemstede te trekken, noch aan een andere gemeente af te staan Voor alle vormen van gemeentelijke sa- menwei'king was hij te vinden maar op basis van gelijkgerechtigdheid. Hij achtte 't niet billijk dat Heemstede aan Haarlem 70.000 voteert voor de Heemsteedse leer lingen op middelbare en VHO-scholen in de Spaarnestad, terwijl Heemstede vrijwel niet in het Haarlemse onderwijsbeleid ge kend wordt. De belastingcompensatie voor de komen de huurverhoging zal ongetwijfeld een na delig effect hebben op de uitkeringen uit het Gemeentefonds en ook verder moet rekening gehouden worden met dalende gemeente-inkomsten en uitgaven stijging. Daarom zal op niet-noodzakelijke uitgaven bezuinigd moeten worden, onder andere ten aanzien van het subsidie-beleid. Wethouder Van Houten (WD) con stateerde met teleurstelling dat de uitke ringen van het Rijk aan de gemeenten, gebaseerd op de verhoudingen van 1940 '42, nog altijd te laag zijn. Extra uitke ringen voor wegenonderhoud zijn, ondanks herhaalde aandrang van gemeentewege, nimmer gedaan. Aanvankelijk was het begrotingstekort veel groter dan de 75 mille die de rekening thans aanwijst, maar door goede samenwerking is het college erin geslaagd het tekort zo laag mogelijk te houden. Men moet er rekening mee hou den dat de tekorten in volgende jaren nog in omvang zullen stijgen, zodat aan be paalde tariefs- en belastingverhogingen niet te ontkomen zal zijn. De stormramp zal stellig op verschillen de rijksbijdragen voor bijzondere gemeen telijke projecten een ongunstige of ver- ti-agende invloed uitoefenen: misschien zal ook de door Heemstede gevraagde bij drage voor kleuteronderwijs nu uitgesteld moeten worden. Wethouder Van Lent (KVP) ant woordde de heer Verhoeven die gevraagd had of er geen deel van het bouwvolume voor particulieren beschikbaar gesteld kon worden. Als het volume wat ruimer wordt, zal aan dit verlangen kunnen worden vol daan, maar voorshands is dit meestal niet wel mogelijk. Dezer dagen zijn 46 woningen aanbe steed, die in October opgeleverd kunnen worden. Bij de bouwspaarkas staan er nog 9 on stapel. Een plan voor 32 woningen in drie woonlagen komt binnenkort in de raad. Pogingen om het toegewezen volume 189 woningen verhoogd te krijgen, had den geen resultaat. De M.O.-kwestie met Haarlem had haar allerschernste kantjes gelukkig verloren, zo betoogde wethouder Disselkoen (Arb.) Het vvas te laken dat Haarlem eerst, „let terlijk op de grens van Heemstede" een lyceum stichtte en daarvoor later Heem stede een gepeperde nota (als bijdrage per leerling) gepresenteerd had. Inmiddels had Haarlem zijn eisen ten deze echter belang rijk gematigd en dies was het nu tot een compi'omis gekomen, dat door beide par tijen aanvaard kon worden. De Heemsteedse energie-tarieven zijn, vergeleken bij andere gemeenten, zeer gunstig en de winsten der bedrijven wor den met opzet aan de lage kant geraamd, omdat die winsten ook bij onverwachte tegenslagen opgebracht moeten kunnen woi'den. Het wegvallen van het prijzenpla- fond betekent een schadepost van 80 90 millioen; die moeten eruit komen en Iemand heeft eens beweei'd' dat het tafel tennisspel ontstaan is in Egypte, waar een Engels officier uit het leger met een col lega de tijd probeerde te doden door met een houten plankje een propje papier heen en weer te slaan over een tafel, die met een touw in twee helften was vei'deeld. Wij moesten onwillekeurig aan deze ver klaring denken toen wij gisteravond in het Sint Josephs gezellenhuis in Amsterdam enige uren lang keken naar het waarlijk virtuoze tafeltennis dat het team van West-Europa bestaande uit de Engels man Richard Bergmann en René Root- hooft speelde tegen de Amsterdamse vereniging Sparta, waarvoor Cor du Buy en "Will van Zoelen uitkwamen. Een wed strijd met een spelpeil zoals men dat jammer genoeg in Nederland zelden te zien krijgt. Zeventien games waren er in totaal nodig om de vijf partijen (best of five) alle in een overwinning voor de buitenlanders te doen eindigen. De Nederlanders wonnen twee games, maar dat was eigenlijk van minder belang. Hoofdzaak was de perfecte de monstratie tafeltennis, waarvan de tjokvolle zaal zichtbaar en hoorbaar genoot. In de eerste partij tussen Will van Zoe len en Richard Bei'gmann was het al overduidelijk dat er voor de Nederlanders niet veel eer te behalen zou zijn. De Engels man maakte de pai'tij in drie games uit 21—18, 21—11, 21—19 waarbij hij met een nonchalant lachend gezicht zijn tegenstander met zijn vrijwel uitsluitend defensieve spel dikwijls tot wanhoop bracht. Kansen? De viervoudige wereldkampioen gaf heel wat kansen weg. Zo leek het aan- vankelijk, maar degenen die Bergmann al eens eerder aan het werk hadden gezien wisten wel beter. Want de En gelsman is vrijwel niet te passeren in zijn verdediging. De enorm harde fore hands van Van Zoelen retoui'neerde hij met een sierlijke souplesse en een ge mak die ieders bewondering afdwongen Cor du Buy kwam in zijn partij tegen René Roothooft iets verder. Hij verloor in vier games van de Fransman, die niet zo zeker was in zijn defensieve spel als Berg mann, maar die wel met even plotselinge als harde slagen zijn tegenstander in het offen sief verraste. Met 2116, 2115, 1421, 21—16 bracht Roothooft de stand op twee nul voor West-Europa. Spectaculair Bepaald spectaculair was het dubbelspel tussen de beide teams. Ook hier weer vier sets: 21—16. 21—17, 17—21 en 21—16. We konden ons levendig voorstellen dat de vele liefhebbers van tafeltennis voor zulk spel tot groot enthousiasme waren te brengen. In dit dubbelspel niet alleen een perfecte sei'ie slagen van de buitenlanders, maar bovendien een tactiek die meer dan bewon derenswaardig was. De Nederlanders boden zo veel mogelijk tegenstand, maar waren begrijpelijk niet in staat verder dan vier games te komen. Ook de beide laatste partijen, die tussen Van Zoelen en Roothooft en tussen Du Buy en Bergmann, eindigden in het voordeel van de buitenlanders. Met 21—11, 21—13, 21—15 bleef de Fransman zijn tegenstander de baas en met 21—16, 2113, 21—16 toonde de Engelsman od zijn beurt zich de meerdere van de andere Spartaan. Vijf—nul voor West- Europa was het daarmede een overwin ning die dus niet aan duidelijkheid te wen sen overliet. Woensdag laat in de avond luidde de stand in de zesdaagse in Antwerpen: 1. Bruneel Plattner (Belg.-Zwits,) 436 pnt. Op 1 ronde: 2. ForliniTerruzzi (Fr-It.) 297 pnt.; 3. KobletVon Buren (Zwits.) 188 pnt.; 4. GlorieuxDe Pauw (Belg.) 143 pnt.; 5. Van SteenbergenOckers (Belg.) 110 pnt.; 6. SchultePeters (Ned.) 94 pnt. Op 3 ronden: 9. Van VlietAcou (Ned.- Fr.) 275 pnt.; 12. (op 4 ronden): Van Est Wagtmans (Ned.) 171 pnt. Op de parkeerplaatsen bij de Flora zul len verschillende standplaatsen voor con sumptietenten woi-den ingericht, waarvan de openbare inschrijving enige weken ge leden en onder grote belangstelling van de talrijke gegadigden, op het raadhuis te Heemstede is geschied. B. en W. hebben de tenten als volgt ge gund: Pai'keerterrein 1 (auto's, motoren en rijwielen aan de Herenweg), standplaats a, consumptietent alcoholvrije dranken en kleine eetwaren: D. J. van Zetten, Apel doorn, 1447,standplaats b, fruit: B. F. G. Sassen, Haarlem, 610.standplaats c, bloemen: G. J. Schoone, Heemstede, 350* standplaats d, ijs: B. F. G. Sassen, Haarlem, ƒ410,Pai'keerterrein 3 (autobussen en rijwielen aan de Sportparklaan), stand plaats a: H. Bi'ouwer, Haarlem, 666, standplaats b: P. C. Ineke, Haarlem, 160; standplaats c: H. J. de Vos, Heemstede, 311,standplaats d: N. J. van der Meer, Heemstede, 225,standplaats e, vis en zuurwaren: A. Galle en Co., Bergen op Zoom, 210,Parkeerterrein 4 (autobus sen aan de Sportparklaan, wordt alleen ge bruikt, wanneer parkeerterrein 3 niet vol doende ruimte biedt): standplaats a, P. van Zwienen, Haai'lem, 250,standplaats b, D. Steenkist, Heemstede, 50,stand plaats c, H. J. de Vos, Heemstede, 5, standplaats d, G. Laarman, Amsterdam, 50,standplaats e, G. Laarman, Am sterdam, ƒ50,Parkeerterrein 5 (auto's aan de Glipperweg): standplaats a, R. An- dela, Apeldoorn, 1447: standplaats b, P. C. Ineke, Haarlem, 160,standplaats c, G. J. Schoone, Heemstede, 400,stand plaats d, R. Andela, Apeldoorn, 217, standplaats e, A. Galle en Co., Bergen op Zoom, 180, BURGERLIJKE STAND GEBOREN: J. J. M. van Saasevan der Wijden, z.; E. W. C. HekkerSchrauwers, d. ONDERTROUWD: H. P. C. Hogenkamp en A. E. G. ter Haar; D. van der Zee en A. A. Kuiper. GETROUWD: H. van Huis en H. M. Korving. OVERLEDEN: H. Boogschoten, 62 j.; J. S. Vergaij, 54 j. dies zullen verschillende categorieën van energie-gebruikers misschien nog even in een ongunstige tariefklasse blijven zitten, maar in de toekomst zullen ook zij en in casu de grootgebruikers wellicht wat minder kunnen gaan betalen. Nog geen woningen voor trouwlustigen Burgemeester Ridder van Rappard on derschreef de sobei'heids-wensen, die de verschillende sprekers geformuleerd had den; mede in verband met de hoge kosten der riolerings- en waterzuiveringsprojec ten zal op andere uitgaven naar grote zui nigheid gestreefd moeten worden. Wat het uitbreidingsplan betrof is er door het ovei'lijden van ir. H. de Groot (die het plan ontwierp) even een moeilijke situatie ontstaan, maar thans is terzake van het plan het enige tijd gestagneerde contact met de Planologische dienst weer hersteld. Bij de uitbreidingsplannen kan in verband met. het tekort aan bouwgrond wellicht ook De Glip betrokken woi'den, waartoe instemming van de Planologische dienst vereist en gevraagd is. De toewijzing van woningen aan nog nict-gehuwden zal uitermate moeilijk zijn en een toezegging in. die geest kon het college van B. en W. dan ook nog niét doen, daarvoor nijpt de woningnood der reeds gevormde gezinnen nog te zeer. Aagtekerk, 17 te Port Said. Alcyone, 18 te Port Soedan. Aldegorida, 17 v. Bangkok naar Pladju. Almdijk, 17 v. Hamburg n. Rotterdam. Alpherat, 17 te Santos. Alwakl, 16 v. Portland n. Philadelphia. Amstelland, 18 te Santos. Aalsum, pass. 17 Kp. Finisterre n. Le Havre. Alblasserdijk, 17 170 m. Z. New Orleans. Alchiba, pass. 17 Fernando Noronha n. Antw. Alkald, 18 Rio de Janeiro verwacht. Alphacca, 17 v. Trinidad n. Rio de Janeiro. Altair, 18 v. Rotterdam te Pto Alegre. Amsteldijk, 17 v. Havana n. Le Havre. Aardijk. 17 v. New Orleans te Houston. Abbedijk, 17 v. New York te Boston. Avgos, 17 v. Amsterdam n. Antwerpen. Alderamin. 17 v. Antwerpen naar Hamburg. Alphard. 17 160 m. Z. Las Palmas. Amor, 17 140 m. N. Port Said. Ampenan, 17 v. New York te Calcutta. Amstelstad, 17 140 m. W.NW. Madeira. Andijk, 17 250 m. ZO. Bermuda. Appingedijk, 17 130 m. NO. Flores. Ariadne, 17 v. Fort Liberte n. Cardenas. Amsteldiep, 17 950 m. O.ZO. Acapulco. Albireo, 18 op de Schelde. Algenib, 18 op de Schelde. Annenkerk, 18 460. m. W. Minicoy. Agatha, 18 v. Penang te Pladju. Akkrumdijk, 18 v. Kozhikode n. Aden. Aletta, 18 v. Pladju n. Singapore. Alnati, 18 90 m. Nt..O. Finisterre n. Antw. Arendskerk, 18 rede Bangkok. Armilla, 18 v. Pladju n. Penang. Axeldijk, 19 te Le Havre. Arkeldijk, vertr. 19 ca. 14 u. v. Rotterdam n. Londen. Bali, 17 v. Belawan n. Colombo. Barend recht, 17 v. Honng naar Miri. Bengkalis, 18 v. Livorno te Genua. Bonaire, 17 v. Paramaribo n. Georgetown. Breda. 17 v. Curaqao n. Cristobal. Batoela, 18 te Menado. Baud, 17 v. Makassar naar Ambon. Blommersdijk, 18 v. Newport News te N. York Boskoop, 18 v. Cal'lao te Amsterdam. Benmekom, 18 v. Cartagena n. Kingston. Caitex Utrecht, pass. 17 Kp. Bon. Ceronia, 18 v. Sydney te Balakpapan. Chama, 17 Madeira. Corilla, 17 van Gibraltar. Ceram, 18 v. Bandarshapur n. Basrah. Cleodora, 17 120 m. O. Palawan. Caitex Delft. 17 40 m. O.NO. Kp. Bougaroni. Camphuys, 19 v. Tj. Priok te Belawan verw. Caitex Nederland, 18 v. Sidon te R'dam verw. Castor, pas. 18 Flores n. San Juan. Clavella, 18 v. Lyttleton 'n. Curasao. Duivendrecht, pass. 17 Key West. Delft, 18 op rede Arica. Duivendijk, 17 te Seatle. Delf shaven, 17 90 m. N.NW. Casablanca. Douro, 17 v. Malaga n. Amsterdam. Delfland, 18 Las Palmas verwacht. Dalerdijk, 17 v. Vancouver naar Rotterdam. Diemerdijk, vertr. 19 ca. 22 u. v. Rotterdam n Hamburg. Eemdijk, 17 v. Tampico te Mobile. Etrema, 17 op da Hoogly rivier. Erna, pass. 18 Algiers. Edam, 19 van Antwerpen. Eendracht, pass. 19 Kp. Finisterre. Fairsea, 17 t.h.v. Lissabon n. Port Said. Farmsum, 17 840 m. Ouessant. Felipes, 17 150 m. Z. Kp. Padaran. Friesland (SSM), vertr. 20 v. Newcastle n. A'dam Groote Kerk, nacht 17-18 v. Zanzibar te Mom basa. Gouwe, 17 v. Dakar n. Bordeaux. Gordias, 17 te Yerakini. Ganymedes, 17 v. Paramaribo n. Georgetown. Garoet, 17 540 m. O- ten Z. Kp. Guardafui. Gadila, 18 v. Shellhaven n. Singapore. Hera, nacht 17-18 v. Buenaventura n. Cristobal Helena, pas. 17 Oostp. Cuba. Helicon, 17 270 m. ZO. Kp. Hatteras. Hecuba, 18 v. Guanta n. Curapao. Haarlem, 17 900 m. W.ZW. Lands End. Hector, pass. 17 Kp. de Gata n. R'dam. Heelsum, 17 760 m. W.ZW. Flores. Hathor, 19 te Tanger. Heemskerk. 18 v. Zanzibar n. Port Amelia. Hydra, 18 v. Philadelphia te New York. Helder. 18 v. Ciudad Trujillo n. Port au Prince Haulerwijk, 20 ca. 7 u. Rotterdam verwacht. Irdrapoera. 17 te Bèlawan. Joh. v. Oldenbarnevelt. 18 te Colombo. Japara (KPM), 19 v. Palembang te Tj. Priok verwacht. Jagersfontein, 18 Vlissingen gepass. n. Antw. Japara (KRL), 18 v. Colombo n. Djibouti. Jupiter. 18 v. Mididell. Zee te Rotterdam. Kota Baroe, 18 v. Baltimore te New Orleans. Kota Gede, 18 v. New York n. Indonesië. Kedoe, pass. 18 Kp. Bon. Kertosono, 18 v. Banjuwangi n. Probolinge. Kaloekoe, 17 v. Merauke n. Fartak. Kieldreoht, 19 v. Keelung naar Yawata. Liseta, 17 v. Pladju naar Bangkok. Lawak, 16 v. San Francisco n. Manilla. Lombok, 18 v. Nanaimo n. Vancouver. Langkoeas, 18 te Southampton. Limburg, 18 te Khorrainsbar. Loenerkerk, pass. 17 Khorya Morya n. Aden. Luna, 17 v. Latakia n. Iskenderun. Leersum. 18 85 m. ZW. Texel. Laagkerk, pass. 18 Kp. Leeuwin n. Aden. Linge, 18 v. Monrovia te Libreville. Loosdrecht, 19 te Genua. Lindekerk. 19 te Suez. Lissekerk. pass. 18 Ouessant. Lutterkerk, 19 v. Koewait te Bushire. Mentor, 17 v. Haifa n. Palermo. Meliskerk, 17 v. Marseille n. Cadiz. Marisa, pass 17 Azoren. Malea, 21 v. Falmouth te Curapao verwacht. Murena, 18 v. Yokohama naar Mirt. Meerkerk. 15 te Takubar. Mend'iit, 20 Tj. Priok verwacht. Marpessa. pass. 17 Kp. Leeuwin. Maashaven, 17 bij Lagos ten anker. Malvina. 17 600 m. N. ten W. eil. Yap. Manoeran, 17 nog te Akyab. Minjak, 17 v. Tarakan naar Donggala. Mirza, pass. 17 Ras Madraka. Maasdam, 18 v. Havana n. New York. Maasland, 18 v. Bahia n. Victoria. Macoma, 18 v. Pladju n. Singapore. Marken, 14 te Soerabaja. Mataram, pass. 19 Vlissingen. Modjokerto, 19 v. Rotterdam naar Hamburg. Molenkerk, 18 v. Amsterdam naar Hamburg. Myonia, 19 v. Amsterdam naar Rotterdam. Nestor, pas. 18 Azoren n. Southampton. Nigerstroom, 19 Abidjan verwacht. Notos, 18 v. Oran naar Algiers. Ondina, 17 v. Bergen n. Aalesund. Ootmarsum, pass. 17 Miami n. Houston. Oranjefontein, pas. 17 Finisterre n. Teneriffe. Overijsel, 13 v. Curapao n. Holland-ia. Oranje, 'pass. 18 Malta n. Southampton. Orion, 18 te Malta. Oranjestad, 19 te La Guaira. Polyphemus, 17 v. Makassar te Balikpapan. Prins Willem II, verm. 18 v. Rotterdam n. Nrd. Amerika. Phrontis, 16 te Swansea. Poelau Laut, 17 v. Suez n. Rastanura. Prins Willem III, 18 v. Carthagena te Gandia Roepat, 17 v. Bayton n. New Orleans. Rijnkerk, 17 v. Aden n. Port Said. Ridderkerk, 18 van Amsterdam. Reael, 17 v. Soerabaja n. Semarang. Rafaela, 18 v. Pladju n. Bangkok. Rijndam, 18 600 m. W. Valentia. Radja, 16 v. Tegal te Semarang. Rotti, 19 v. Tl. Priok n. Palembang. Scherpendrecht, 17 v. Rio Grande do Sul naar Paranagua. Sehle, 17 v. Palermo te Tunis. Singkep, pass. 17 Lissabon. Slamat, 17 v. Djeddah naar Aden. Sarpedon, 17 v. New York n. Curapao. Stad Arnhem, 17 v. Savona te Morphubaa? Salland. 18 v. Amsterdam naar Hamburg. Stad Viaardingen, verm. 20 v. Vlaardingen n. Narvik. Sarangan, 17 140 m. W. ten N. Acapulco. Saroena, 17 300 m. NO. Okinawa. Sinabang, 17 v. Makassar n. Menado. Soestdijk, 17 600 m. W. ten N. Minicoy. Stad Dordrecht, 17 dwars Oran. Stad Maastricht. 17 35 m. Z.ZW. Kp. Espichel. Saidja. 17 v. Singapore te Pladju. Schiedijk, 18 v. Boston te New York. Stad Leiden, 18 v. Rotterdam te Galveston. Stad Maassluis, 18 v. Immingham n. Narvik. Stad Alkmaar, verm 21 v. Halifax n. Nederland Straat Makassar, 16 van Kobe naar Nagoya. Straat Soenda, 16 te Penang. Saparoea, 20 Le Havre verwacht. Sibajak, 19 450 m. ZO. Cairns. Talisse, 17 t.h.v. Oporto n. Port Said. Tereisias, 13 v. Semarang te Tj Priok. Tibia, 17 v. Hongkong naar Miri. Tomori, 17 v. Massawa n. Djeddah. Tara, 17 te Santos. Tankhaven I. 19 v. Sungeigerong n. Tj. Uban. Tankhaven III, 17 v. Sungeigerong n. Saigon. Tiba, verm. 18 v. R'dam n. N. Amerika. Tegelberg, 17 620 m. W.ZW. Tristan da Cunha. Teiamon, 17 v. Kingston n. New York. Themisto, 17 320 m. ZO. Kp. Hatteras. Tjibodas, 17 130 m. ZW. Okinawa. Tjiwangl, 17 100 m. O.NO. eil Madoera. Tjibantiet pass. 17 Okinawa. Tjikampek, 17 v. Soerabaia n. Makassar. Tarakan, pass. 18 Guardafui n. Belawan. Taria, 18 v. Curapao n. Stockholm. Temate, pass. 18 Suez n. Djibouti. Thalatta, 19 te Port Said. Tiisadane, 18 v. Durban n. Mauritius. Tjitlalengka, 19 Durban verwacht. Tawali, 15 rede Singapora. Titus, 17 v. Isstanboel naar Izmir. Utrecht. 17 v. Singapore n. Madras. Van Riebeeck, 17 v. Makassar n Buleleng. Veendam, 18 160 m. O.t.Z. Kp. Race. Waterman, pass. 17 Formosa. Waal, 17 v. Amsterdam naar Hamburg. Waterland. 17 te Montevideo. Winterswijk. 17 590 m. NO. Sombrero eil. Woensdrecht. 17 200 m. N.NO. Tursks eil. Westiand, pass. 17 Galloper n. Montevideo. Wieidrecht, 19 voor de Hoogly rivier naar Calcutta. Zeeland (KRL). 17 v. Djibouti n. Suez. Zonnewijk. 17 170 m- Z. Kp. Hatteras. Zeeland (SSM), 18 v. Swansea n. Rotterdam. KLEINE VAART Arcturus, 18 v. Bordeaux naar Boston. Aruba, 17 v. Londen te Marseille. Aruba, 17 v. Londen te Marseille. Audacia, pass. 17 Royal Sovereigh. Actinia, 17 v. Sunderland te St. Malo. Bab-T, 17 v. Goole n. Tarragona. Beinisse, 18 v. Fakse naar Amsterdam. Bill, 17 v. Cardiff te Barry. Birmingham, 17 v. Antw te Harlingen. Brinda, 18 v. Hull te Boston. Citadel, 17 v. R'dam te Kopenhagen. Coofiance, 17 v. Kopenhagen te Lubeck. Cornelia b II, 18 v. Londen te 'Kopenhagen. Continental, 18 v. Rotterdam te Le Havre. Crescendo, 18 v. Newcastle n. Berwick. Carpo, 17 v. Dublin n. Swansea. Columbus, verm. 18 v. Kopenhagen n. Rotterdam De Ruyter, 17 v. Boness n. d. Tyne. Deni, 18 v. Nakskov te Horsens. Depa, verm. 18 v. R'dam n. Wismar. Doklaan, 17 v. Liverpool n. Fowey. Dollard, 18 v. Randers te Dieppe verwacht. Emergo, 17 v. Norrkopirvg n. Newcastle. Evertsen, 17 v. Caen naar Rouaan. Fiducia, 17 v. Londen te Maassluis. Gerry, verm. 19 v. Selzaete n. Kopenhagen. Heemskerk, 17 v. Londen n. Antwerpen. Hartel, 18 v. Bremen n. Antweipen. Hast IV, 17 v. Hull naar Parijs. Henrica, 20 v. Manchester te Lissabon verw. Ida Jacoba, 17 v. Londonderry n. Lissabon. Ida Pieter, 17 v. Requejada n. Gent. Import, 19 v. Lissabon te Antwerpen verw. Jokurma, 17 v. Boness te Grangemouth. Julia, 17 v. Hull te Goole verw. Joost, 17 v. Bordeaux te Boston. Jan Kreumer, 18 v. Dieppe n. Randers. Jo, 17 v. Hansweert n. Londen. Koningin Juliana, 17 v. Galway n. Caen. Korteoaer, 17 v. Portsmouth te Roscoff. Lacra, pass. 18 Kiel. Larix, 17 v. Newcastle n. Sete. Maasym, 18 v. Hull te Blyth verwacht. Muphrid, 20 v. Port Talbot te Rotterdam verw. Madjoe II, 17 v. Civita Vecchia te Bastia. Mercurius, 17 v. Poole n. Hamble. Netta, verm. 18 v. Halmstad n. Londen. Nettie, 16 v. Cardiff n. Rouaan. Noord, 18 v. Billingbam n. Sheilhaven. Nero, 17 v. Cadiz naar Amsterdam. Njord, 17 v. Bilbao ri. Bordeaux Norma, 18 v. Bandholm te Antwerpen. Olivier van Noort, 17 v. Burriana n. Valencia. Oise. 17 v. Rouaan te Parijs. President Roosevelt, 17 v. Antw. te Kopenhagen Pieter Hubert. 18 dwars Algiers. Poseidon, 17 50 m. N. Kp. St. Vincent. Ponto, 17 v. Bordeaux te Lowestoft. Ponza, 17 v. Loriënt n. Bayonne. Rose Marie, 17 v. Rouaan n. Antwerpen. Rema, 18 v. Roscoff n. Portsmouth. Servus, 17 v. St- Valery n. Irvine. Silvaplana, pass. 18 Kiel. Theano, 17 v. Belfast te Dublin. Ton, 17 v. Antwerpen naar Cork. I Tyro, 18 ca. 11 u. v. Teignmouth te A'dam verw. Urmajo. 17 v. Brest te Boness. Vivo, 18 v. Ipswich n. Hull. Westlaan, verm. 18 v. R'dam n. Bremen. Wiebold Bohmer, 17 v. Marans te Bordeaux. Wim, 17 v. Middelfart n. Gothenburg. bij asthma en bronchitis. INST. OUDSHOORN Santp.str. 1 B Hrl. tel. 14681. In samenwerking met de Haarlemse Doctoren. VOGEL KWEKERS Zaterdag 21 Fe bruari tussen 11 en 1 uur koopt Fa. Corstens- Verschuren. Helmond KA NARIES en betaalt voor mannen, alle kleuren f 8.50; groene f 8; popjes, alle kleu ren f 1.50; groene f 1. Vogels brengen Hotel „Hof van Hol land", Grote Markt 29, Hrl. BORST 0.90 per pond, 3 pond 2.50 CARBONADEN 1.00 per pond, 3 pond 2.75 LAPPEN 1.50 per pond, 2 pond 2.75 FRICANDEAU 1.75 per pond, 2 pond 3.25 REUZEL bij vlees 0.55, gemalen 0.49 GEMALEN LAMSVET 0.60 VET SPEK 0.99 ROOKWORST 0.90 PAARDENLAPPEN 1.40 - RUNDVLEES 1.70 DIEPVRIESVLEES 1.10 ROSBIEF 1.50 SCHOUDERHAM 0.45, 2 ons voor 0.85 ROOKWORST 0.30, pond voor 0.70 GEN. CRONJéSTRAAT 52 - HAARLEM-N Wegens teleurstelling voor a.s. beurs standruimte ter overname. Te bevragen Tel. 10743. 4e klasse 4e lijsf poenor Nwnei^. 25000: 19138 5000: 11539 2000: 1562a 1500: 1e064 18700 1000: 1854 3433 3605 5601 8907 11136 16111 17099 21926 21986 400: 1433 3420 5067 10686 15411 16538 200: 1793 1799 4805 4957 5228 5239 6565 7286 7671 7977 8202 8784 10546 12336 12883 13963 14165 15075 16010 16719 17077 17304 18821 18956 19097 19272 21023 21413 21869 80 1087 1138 1345 1558 1613 1678 1694 1698 1732 1858 191t 1922 -- 2169 2422 2560 2705 2877 2905 2916 3004 3028 3030 3112 3134 3167 3260 3284 3314 3-114 34s5 35s3 3620 3647 36s6 3726 3772 4012 4203 4204 4271 4334 4448 4502 4330 4570 477s 4790 4s25 4829 4s38 4861 4879 5047 5154 5463 5515 5721 5731 5808 5847 5857 5974 6c85 6328 6480 6523 6611 67-14 6779 6965 7169 7173 719s 7279 73s6 7536 7641 7878 8091 8321 8595 8654 8701 8754 8350 9193 9288 9468 9500 9555 9612 9723 9750 9852 9884 9930 10027 10116 10353 10395 1ch56 10512 10662 10750 10861 10888 11061 11112 11128 11146 11167 11231 11373 11482 11778 11868 12162 12241 12285 12362 12413 12439 12446 12521 12555 12594 12765 12912 12976 13310 13654 13812 13851 13948 13970 13981 14014 14028 14040 14127 14145 14426 1-1571 14630 14635 14770 14808 14829 14830 14852 14871 15005 15060 15186 15208 .5213 15277 15331 15359 15423 15450 15472 15690 15725 15823 16035 16198 16255 -.626s 16290 16371 16704 16s80 16921 17048 17425 17560 17600 17623 17649 17699 i~00 i7s31 17956 17959 17967 18018 18030 18303 18321 1s399 18562 19032 19041 13246 19280 19382 19392 19396 19467 19049 19557 19738 19849 20020 20036 200s6 20187 20220 2023s 20260 20341 20367 20393 20436 20452 20483 20500 20524 20600 20604 20606 20719 20786 20811 20s43 20s56 20923 20952 21050 2u97 21310 2131$ 21629 21636 21697.21721 21783

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 7