oor Je<ü rouw w Het haar blijft kort, doch wordt enkele centimeters langer ym 1 Dit maken we zelf Nieuws uit Israel en Engeland De nieuwe „hoofdmode" Triolon-tapijt Een bedjasje Eigenschappen van Everglaze ZATERDAG 21 FEBRUARI 1953 10 V7T T KERKELIJK LEVEN Kerkelijk Nieuws «=/j£öyvo?tc) la ligne Corolle Overdracht herbouwplicht weer mogelijk Koopjes bij het Rijksinkoopbureau Voorlopig geen premie voor woningverbetering Tegen het naderen van ieder nieuw mode-seizoen met de daaraan voor afgaande shows en demonstraties, kan men altijd in de diverse cou ranten en tijdschriften voorspellin gen en gissingen lezen omtrent de nieuw te brengen lijn en stijl. Zo luidde de voorspelling in een Frans blad op de dag vóór de offi ciële kappers-shows, die onlangs in Parijs zijn gehouden: „Eén ding is zeker, de nieuwe mode zal geen lange haren voorschrijven" en deze voorspelling is wel heel typerend voor het begrip „mode". Zonder namelijk iets af te weten van het geen de Parijse ontwerpers in hun kringen aan het „uitbroeden" waren (zulks wordt immer streng geheim gehouden en niet eerder dan op de offigiële shows bekend gemaakt en gedemonstreerd) was men bij deze berichtgeving af gegaan op hetgeen de vrouw zélf van de mode wenst en ziehier hoe wens en werkelijk heid hand in hand gaan: de grote mode blijft kort. „Wanneer er echter een bepaalde haar- stijl wordt gecreëerd, dan is het niet de bedoeling, dat iedere kapper zich tot in de finesses houdt aan dit „basis-model", verklaarde een Haarlems vakman ons na zijn terugkeer uit Parijs, waar hij de shows heeft bijgewoond. „Dergelijke modellen zijn voornamelijk bedoeld om de grote lijnen aan te geven en verder wordt het aan de fantasie van de kap pers individueel over gelaten om de kapsels verder uit te werken, waarbij de persoonlijkheid der te kappen vrouw natuurlijk de belangrijkste rol speelt." En zo is het ook weer het geval met de nieuwe mode: de ligne „La corolle", waarbij als het ware een platte kroon van krullen om de kruin wordt ge werkt. Talloze variaties zijn hierbij mogelijk en het hangt weer helemaal van het te behandelen haar en van de vrouw zelf af, hoe deze nieuwe lijn wordt uitgewerkt en zoals bij alle korte kapsels is ook hier het knippen van het allergrootste belang; het succes van het geheel hangt wel voor 80 procent af van de manier, waarop de schaar is gehan teerd! Om u enigszins een indruk te geven \'an de Parijse show-sfeer laten wij hierbij enkele Parijse figaro's uit de haute coiffure aan het woord: „Het is niet alleen de kapper, die deze mode naar voren wil brengen, maar evenzeer de vrouw zélf. Wij creëren dan ook een mode, die geba seerd is op het verlangen van de vrouw", aldus de wereldvermaarde Antonio,, wiens bewering wel vol doende bewezen is met de desbetref fende voorspellingen. „En zeker de eerste jaren zal deze mode gehandhaafd blijven. Er zal echter vooral gestreefd worden naar een chique lijn. De smaak van de kapper speelt uiteraard een uiterst belangrijke rol bij het succes van een bepaald kapsel. Het kappen is en blijft dan ook een speciaal soort hand werk en waar de ene kapper een hyper chic effect weet te bereiken met een kapsel, daar zal de ander het mis schien niet verder brengen dan een rattenhoofdEen uitgeschoren nek mag niet meer voorkomen. Ik houd te veel van de vrouwen om ze met een mannenhoofd te laten lopen", besloot Antonio zijn relaas. Emile Georgel, de man, die alle man nequins van Jacques Fath kapt, de coiif- fure van Madame Auriol verzorgt en tevens de kapper, wiens zaak een van de drukste van Parijs is, betoogde: „Evenmin als de heren lange snorren en baarden zullen dragen, zullen de dames Een blouse van osmalane (een nieuwe vezelstof, die uit 50% katoen bestaat). U kunt haar gemakkelijk zelf maken en hebt daarvoor nodig ongeveer 1.30 m. Dit is één van de „Kronings"- ontwerpen. De nieuwe lijn „La corolle", gekapt door de haute coiffeuse" Carita Alexandre. het lange kapsel verlangen; het korte kapsel is geen kwestie meer van een tijdelijke mode, doch het is veeleer een blijvende dracht geworden. De vrou wen hebben genoeg van kammen en spelden". Toch geldt in vakkringen, dat het nieuwe kapsel langer is dan het Pa nache-kapsel van het vorige seizoen, maar voor de leek en zeker voor de Ne derlandse vrouw, die het originele Pa nache-kapsel, waaroij de haren tot een lengte van 4 cm dienden te worden ge knipt, slechts bij uitzondering geheel volgens de „regelen der kunst" droeg, maakt deze nieuwe lengte van het haar geen verschil uit. Het Panache-kapsel betekende na melijk, wat de lengte van het haar be trof, de uiterste grens, waartoe men in kapperskringen kon gaan. Wanneer u dan ook mocht horen fluisteren, dat de nieuwe mode „langer" wordt, dan be hoeft u geen visioenen te krijgen van de haarmode van enige jaren geleden; het gaat dan slechts om enkele centi meters, die om het duidelijkheids halve nogmaals te zeggen voor óns geen verschil betekenen. J. S. Het is altijd een streven van tapijt vervaardigers geweest, deze zo rijk mo gelijk aan kleur en van goede kwali teit te maken om blijvende schoonheid en houdbaarheid te verzekeren. Men heeft nu nieuwe kleden van vezelproducten gefabriceerd, die ge deeltelijk beter zijn dan de oude Per zische tapijten. Met inachtneming van het verschil in smaak bij de diverse afzetgebieden, hebben Nederlandse fabrikanten uit het nieuwe materiaal ook speciale dessins kunnen ontwikkelen, die zich aan de moderne vormgeving aanpassen. Deze nieuwe imitatie-tapijten zijn ge maakt van een nylon-samenstelling. Zij komen in de handel onder de naam Trioion. Trioion is: kleurecht, motecht, water vast en wasecht, niet ontvlambaar; het vervilt niet, neemt geen vuil op, is met een vochtige doek zeer gemakkelijk schoon te houden, het is bijna onver slijtbaar. Maar het is nog ontzaglijk duur. Het is zowel voor cafés, restaurants, bioscopen, schouwburgen, schepen, trei nen en vliegmachines, alsook voor iedere particulier goede vloerbedekking. Langzamerhand heeft iedereen wel gehoord van Gayelord Hauser, die met zijn twee boeken en niet te vergeten met zijn persoon in ons land nogal opzien gebaard heeft. Zoals het meestal gaat met dergelijke bijzonderheden: veel mensen zijn dan direct warmgelo pen en worden enthousiaste voorstan ders; anderen, die wat kalmer aandoen met oordelen en eerst de zaak eens graag onderzoeken, hebben vaak daarna een wat objectiever oordeel, terwijl er ook de „directe tegenstanders" van het nieuwe zijn. Maar hoe we Hauser ook beoordelen: als u eens in zijn kookboek gelezen hebt (dat aansluit op het boek „Blijf jong, leef lang"), dan zult u tot de conclusie komen, dat veel van zijn verkondigde theorieën bij ons al lang maar dan in wat minder reclame achtige stijl aan de orde zijn. Om een voorbeeld te noemen: we weten toch allemaal dat we onze groen ten zo vers mogelijk moeten kopen, zo snel mogelijk en met heel weinig water moeten koken en dat het stoven van vroeger tot het verleden behoort. Al leen de pertinente wijze waarop Hauser vertelt is niet die, waarop wij gewend zijn in deze materie voorgelicht te worden. Maar we zullen hier al deze voor en Deze week geef ik u het patroon van een bedjasje, dat in deze winterperiode zeker zeer goed van pas zal komen. Het is een eenvoudig modelletje, zodat het u niet zoveel moeite zal kosten het te maken. We hebben nodig 2% m stof van 80 of 90 cm breed. Stoffen die ge schikt zijn voor dit bedjasje: Zwanen dons, gewatteerde stof, vyella (een wol len flanel) wollen mousseline. De maat van dit patroon is ongeveer 44, bovenwijdte 100, ruglengte 40, mouwlengte 60 cm. Allereerst tekenen we de patronen op ware grootte na, daarna leggen we ze op de stof zoals de tekening dit aangeeft. Als we alles met naad uitgeknipt heb ben, dan gaan we van de resten de strookjes scheuren. We hebben hier voor repen stof nodig van 6 cm breed en anderhalf maal zo lang als de lengte van voorkanten, 1% x de halswijdte en mouwen. Nadat we alle delen heb ben, stikken we het jasje in elkaar, eerst plooien leggen in de voorschou der, totdat deze dezelfde lengte heeft als de rugschouder. Verder zal dit een voudige jasje geen moeilijkheden op leveren denk ik. Wij wensen u wederom veel succes! b.S. tegens van de persoon Hauser in het midden laten en u een paar voorbeelden geven van recepten uit zijn kookboek, die zeker de moeite waard zijn eens te proberen. We hebben wel meer nieu wigheden eerst van ons af geschoven om ze daarna toch langzamerhand te gaan aanvaarden. We houden ons bij een vrijwel Hollands-aandoend menu, op „Hauser" methode bereid. Rauwe groentesoep Soepen van rauwe groenten zijn lichtverteerbaar. De groentesappen moe ten vers gemaakt zijn. Bij verwerken tot soep moeten ze vlug verwarmd wor den en niet koken. Van lang en te hoog verwarmen lijden de kleur, de smaak en de voedingswaarde. Probeer deze soe pen eens met de groentesappen die u het lekkerst vindt. Vermeng ze, vooral voor kinderen en heel magere mensen, voor de helft met melk. Het groente- sap wordt verkregen door de schoonge maakte gesneden groenten te malen. 4 dl. Hauserbouillon, zout, wat ge raspte ui, mepunt bruine suiker, mes punt plantenboter, IVt dl. vers groente- sap, 4 lepels room(melk) Bereiding „Hauser" bouillon: 150 gr. klein gesneden wortel, 150 gr. klein ge sneden selderie (steelblad), 175 gr. spi nazie, 1 eetlepel geknipte peterselie, 1 grote ui (gesneden), 1 volle theelepel zout, 1 liter water. Breng al de groenten met het koude water langzaam aan de kook en laat ze een half uur trekken. Neem de pan van het vuur, voeg het zout toe en laat de bouillon nog 10 min. staan. Zeef de bouillon. Maak nu deze bouillon met zout, ui en boter goed heet. Voeg er vlak voor het opdienen het verse groentesap en de room plus suiker bij en laat dé soep vooral niet meer koken. Stróoi er op het bord ev. wat fijne pe terselie of bieslook over. Zweedse vleesballetjes 100 gr. vers broodkruim van volko renbrood, 5 lepels melk, 1 fijngesneden uit, 75 gr. plantenboter, '/t kg. runder gehakt, noot, zout, 1 ei, 20 gr. volko- renmeel, pl.m. 1 dl. kookroom of melk. Week het broodkruim 10 min. in 5 lepels melk. Fruit de ui in de helft var de boter. Meng brood, ui, ei, zout, krui den en vlees goed dooreen. Vorm hier van kleine balletjes, fruit deze in de rest van de boter lichtbruin, bestrooi ze met volkorenmeel, voeg melk oi room toe en laat ze pl.m. 5 minuten zachtjes smoren. Spruitjes Maak de spruitjes zorgvuldig schoon en snijdt de grote in vieren. Was ze. maar laat ze niet in het water staan O «o 6» CA UJ. U 'ff i /N. J, t i f 1 P V 1^.^1 J l r~~-w e* ,U r* a <3^-4i Cs tol i A £-7 C £-» o --ï> Kook ze in een pan met dikke bodem in weinig „Hauser" bouillon. Kooktijd 8 a 10 minuten. Af en toe omschudden. Sluit de parf niet. Voeg een klein beetje gesneden ui toe tijdens, het koken en maak de groente af met zout, veel fijn geknipte peterselie en plantenboter. Appelschijven met citroen 2 grote appelen, sap van citroen, 2 eetlepels honing, 2 eetlepels planten boter. Snijd de appelen in dikke plakken en leg ze in een ovenschotel in 3 4 lagen. Giet de honing en het citroensap over de appels, leg hier en daar een klontje boter en laat de appelen in een matig hete oven gaar worden. Dien ze warm of koud op, ev. met geslagen room of vanillevla. Everglaze is een familienaam voor een zeer verscheiden groep van stoffen, die ofschoon van een variërend uiter lijk, enige zeer principiële eigenschap pen gemeen hebben. De naam „Ever glaze" is ontleend aan het eerste artikel, dat in Amerika onder de betreffende patenten werd gelanceerd: dwit was een sterk glanzende chintz, die krachtens dit patent haar glanzend uiterlijk duurzaam behield. Het proces, volgens welk dit finish kon worden be reikt, berust op het aanbrengen van een polymerizeerbaar kunsthars, dat door een hittebehandeling het glanzende finish bestendigt. Dit proces werd met succes zozeer ontwikkeld, dat thans de mogelijkheid is geschapen voor een on eindig aantal variaties in het uiterlijk van de volgens dit procédé behandelde doeksoorten. In Europa maakte het publiek in het voorjaar 1952 kennis met enkele inge perste („embossed") relief-dessins in Everglaze. Everglaze stoffen bezitten een ver bazingwekkende combinatie van aan gename hoedanigheden. Zij zijn kreuk- herstellend; niet gevoelig voor stof of vuil („hangt niet aan"); bezitten grote weerstand tegen krimpen, rekken of uitzakken; gemakkelijk te knippen, naaien, confectionneren en persen; be zitten goede poreusheid (het doek „ademt",, d.w.z. is in staat vocht uit te wasemen); zij zijn duurzaam in het dra gen; bestand tegen wassen en/of che misch reinigen; ze drogen snel, behoe ven geen stijfsel: vatten niet gauw vlam en blijven fris en koel in het dragen. Alle bovengenoemde eigenschappen zijn vastgesteld door frequente labora torium- en praktijkproeven. Everglaze stoffen oefenen een ma gische aantrekkingskracht uit. Zij zijn nieuw, geven charme en een gevoel van luxe en jeugd en zelfvertrouwen. Zij kunnen worden verwerkt tot och tendjaponnen, middagjaponnen, avond japonnen, reiskleding, sportkleding voor dames, complets, badkleding, strandkleding, regenkleding, kinder- ding, gordijnen, spreien, stoelbekleding, enzovoorts. Everglaze-stoffen zijn alleen echt, als de doeken aan de zelfkant met het han delsmerk Everglaze bestempeld zijn en aan de japonnen etc. een label beves tigd is. ISRAEL. Een Nederlands predikant, ds. Max Enker, is onlangs naar Israel verhuisd om daar werkzaam te zijn onder de Joden christenen. Het is interessant om kennis te nemen van zijn eerste indrukken, zoals hii die beschreven heeft in de „International Hebrew Christian Alliance". De meeste Jodenchristenen wonen in de drie grote steden Jerusalem, Haifa en Tel- Aviv (Jaffa). Bovendien leven enkelen hunner hier en daar verspreid in kleinere plaatsen, zonder contact met hun geloofs genoten. In Jerusalem, waar de Jodenchristenen behoren tot verschillende Kerken, bestaat een verlangen naar eenheid. Elke week vindt hier een bidstond plaats, waaraan door leden van bijna alle Kerken wordt deelgenomen. Zulke bidstonden worden ook overal elders gehouden. De verhouding tussen de leidende figu ren der gemeenten en de eenvoudige ge meenteleden is niet gunstig. De meeste Kerken en Zendingsgenootschappen geven er de voorkeur aan medearbeiders in Jeru salem te hebben, met het ongelukkige ge volg, dat het elders aan de nodige leiding mankeert. In Tel-Aviv is het aantal gelovigen gro ter dan het aantal zendingsarbeiders doet vermoeden. Hier ontmoette ik, aldus ds. Enker, christenen die zich tegen het feit van de verschillende kerken verzetten, om dat deze afkomstig zijn van buitenlanders en daardoor een niet-nationale geest ade men. Sommigen verlangen daarom naar een Hebreeuws-christelijke gemeente. Dik wijls bestaat het gevaar van een verjood- sing, maar op het ogenblik is het gevaar, dat van de buitenlandse Kerken dreigt, nog groter. In Haifa bevindt zich de meest levende gemeenschap van Jodenchristenen. Zij be staat voor het grootste deel uit Roemeense immigranten. Ze houdt elke Zaterdagmor gen haar kerkdienst. Dat doen ook andere christelijke groeperingen in Israel, omdat de Zaterdag de officiële rustdag is (Sabbat) ën de Zondag een gewone werkdag, zodat men dan niet naar de kerk kan gaan. ENGELAND. Bij de kroning van een En gelse koning, moet deze bij het hoofdaltaar in Westminster Abbey een eed afleggen voor de beide aartsbisschoppen van het land, dat hij „de wettelijk vastgestelde pro testantse hervormde religie in stand zal houden." Bij de opening van het parlement moet de koning „bekennen, door getuigen bevestigen en verklaren, dat ik een trouw protestant ben." Nu is op het ogenblik de discussie over het al of niet protestants karakter der Ang licaanse Kerk zeer levendig. De hoogker kelijke bisschop van Monmouth heeft on langs een prediking in de Westminster Ab bey gehouden, waarin hij openlijk heeft geprotesteerd tegen de formulering van de eed van trouw bij de kroning. Hij trachtte op alle manieren te bestrijden dat de Angli caanse Kerk protestants zou zijn. Hij be riep zich op de historische traditie, en ver klaarde dat de Anglicaanse Kerk de oer oude Kerk in Engeland was, die weliswaar met Rome gebroken had, maar overigens niet was veranderd. Daarom drong de bis schop erop aan, dat de Anglicaanse Kerk „katholiek" zou heten, en dat de eed van de Koning in die zin zou veranderd wor den. Slechts twee dagen na deze prediking gaf Koningin Elizabeth zelf een duidelijke wenk over haar eigen inzicht in deze vraag. Zij verklaarde, dat de kroningsceremonie zou worden verdubbeld. Daarom komt er een plechtigheid in Londen, waar zij in de ADVERTENTIE Yxtkuicve (CaMz&tZMfocUe HOUTPLEIN 4 - HAARLEM TELEFOON 12257 Ned. Herv. kerk Beroepen te Noordbergum (toez.), C. Bogert, cand. te Luttelgeest (N.O.P.). Bedankt voor Huizen (N.H.), H. A. van Slooten te Wierden. Toegelaten tot de evangeliebediening de heren H. Hylkema te Den Dolder, L. de Jong te Scheveningen, D. A. Werner te Rotterdam, A. A. Spijkerboer te Rotter dam, dr. A. Szekeres te Utrecht, mr. Q. Rovers te Groningen en Y. Strikwerda te Britswerd. Beroepbaarstelling. De heren H. Hylke ma te Den Dolder, L. de Jong te Scheve ningen, J. L. Maris te Rotterdam, Z. B. J. J. Maessens te Doetinchem en D. A. Wer ner te Rotterdam stellen zich beroepbaar. Geref. kerken Beroepen te Hengelo (vac. F. Vroon), L. Slofstra te Hijlaard (Fr.). De classis Haarlem heeft geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer J. P. Don- dorp te Heemstede cand. aan de V.U. Beroepen te Lekkerkerk, H. C Endedijk te Wormer. Tweetal te Neede Z. C.-Versluys, cand. te Geldermalsen en J. Wessel, cand. te Leiden, waarvan laatstgenoemde werd be roepen. Aangenomen naar Bodo Kodi (Soemba) (als miss. pred. en adviseur in de classis Rara Kodi West-Soemba) en naar Hooge- veen (voor de miss. arbeid op Soemba), M. v. d. Werff, laatstelijk schipperspredi- kant te Lobith. Tweetal te Maassluis M. Ros te Hoofd dorp en T. Spilker te Bennebroek. Geref. gemeenten Beroepen te Hilversum, M. v. d. Ketterij te Alblasserdam. Bedankt voor Hendrik Ido Ambacht, A. Vergunst te Zeist. Geref. kerken onderh. art. 31 K.O. Beroepen te Drogeham G. v. d. Brink, cand. te Voorburg; te Voorburg; te Voor burg J. Verkade te Zuidwolde (Dr.). Beroepen te Alkmaar Z. G. van Oene, cand. te Kampen. Chr. Geref. kerken Aangenomen naar Amsterdam-N. A. W. Drechsler, cand. te Amsterdam, die be dankte voor de Krim en voor Wildervank. Geref. gemeenten Bedankt voor 's-Gravenpolder W. de Wil te Moerkapelle Anglicaanse Kerk zal worden gekroond, en een week later wordt zij in Edinburgh ge kroond, en legt zij de eed af „de presbyte riaanse en hervormde religie in stand te zullen houden als een protestants vorst." Het is de eerste maal sinds bijna 200 jaar, dat een kroningsplechtigheid in Schotland plaats zal hebben. Alle koningen zijn in Westminster Abbey gekroond door de Anglicaanse Kerk. Nu heeft Koningin Eli zabeth eraan herinnerd, dat deze Kerk niet de enige officiële Kerk van het land is. Daarom wil zij ook in de Schots Hervormde Kerk worden gekroond, waarvan het pro testants karakter door niemand betwijfeld wordt. Na vijf dagen reageerde men van R.K, zijde. De geestelijke in de enige Jezuïeten kerk van Londen verzocht verschoond ta blijven van gelijkstelling met Anglicanen, en zeide, dat men alleen Katholiek is, wan neer men de paus als hoofd der Kerk er kent. In de laag-kerkelijke kringen, waar men prijs stelt op de benaming protestants, heeft men krachtig gereageerd op de rede van de hoog-kerkelijke bisschop: „Van de Ang licaanse Kerk moet de nadruk gelegd wor den op haar protestants en hervormd ka rakter." De Vrije Kerken herinneren eraan, dat er ook protestanten gevonden worden bui ten de Anglicaanse Kerk. Zij zouden het zeer kwalijk nemen, indien het woord „pro testants" uit de eed van trouw van de koning zou worden verwijderd. „De oecu menische samenwerking en eventuele orga nisatorische eenheid, die nu door de En gelse Kerken besproken worden, zouden worden verzwaard en geremd indien men van Anglicaanse zijde voortgaat de Katho lieke tendenzen naar voren te brengen." ADVERTENTIE rentré de Paris vous propose. Mesdames, la coiffure 1953 Wagenweg 29 Tel. 20518 Haarlem Sedert 15 Mei 1949 werd slechts bij hoge uitzondering goedkeuring verleend aan overeenkomsten tot overdracht van een bijdrage in de oorlogsschade met betrek king tot een totaal verwoest pand. (Ver koop van herbouwplicht). De minister van Wederopbouw en Volks huisvesting zal in het vervolg deze over drachten in de regel weer goedkeuren. Daarbij zal bovendien niet meer worden verlangd, dat de overneming geschiedt tegen een niet hoger bedrag dan in het grootboek voor de wederopbouw is inge schreven. Degene, die de bijdrage over neemt, zal bij besteding overeenkomstig de bepalingen van de Wet op de Materiële Oorlogsschaden financiële tegemoetko mingen in de vorm van crediet of aanvul lende bijdrage ontvangen. Het Tweede Kamerlid de heer Cornelis- sen (K.V.P.) heeft aan de minister van Financiën de volgende vragen gesteld: Is het de minister bekend, dat door het Rijksinkoopbureau een aanbieding van de volgende artikelen is gedaan: 47.000 haar borstels a 0.50; 100.000 haarkammen 0.06; 51.000 scheerapparaten a 0.15; 84.000 scheerkwasten 0.65; 134.000 tan denborstels 0.15; 104.000 kleerborstels a 0.60, waaraan was toegevoegd, dat deze artikelen nieuw en van prima kwaliteit zijn. Kan de minister ook mededelen ten behoeve van welke instanties deze artike len waren aangekocht en is de reden, welke voor de verkoop wordt opgegeven, name lijk „wegens opheffing van een rijksmaga zijn" zo op te vatten, dat de bemoeiingen met deze artikelen door het Rijksinkoop bureau worden gestaakt? Hadden deze artikelen niet ten behoeve van de militairen kunnen worden gebruikt en is de mening te weerleggen, dat grote hoeveelheden van bepaalde artikelen zijn aangekocht, welke klaarblijkelijk niet meer nodig zijn en nu moeten worden afgezet tegen een prijs, die zeer zeker bij werke lijk prima kwaliteit op een niet te aanvaar den manier de bona fide handel benadeelt? Tenslotte vraagt de heer Cornelissen of de minister kan mededelen aan wie of aan welke diensten, ressorterende onder de de partementen van Algemeen Bestuur of daaronder ressorterende staatsbedrijven en andere instellingen, deze partij goederen zal worden verkocht? Voorlopig zullen geen aanvragen om pre mies voor woningverbetering en woning splitsing meer kunnen worden ingediend. De toevloed van aanvragen is zo groot ge weest, dat de beschikbare middelen niet toereikend zijn. In de tegenwoordige om standigheden, nu dringender zaken moeten voorgaan, kan op aanvulling van deze mid delen op korte termijn niet worden gere kend. Een aantal aanvragen, dat gedurende de laatste tijd werd ingediend zal waar schijnlijk voorlopig afgewezen worden. Aan de afgewezen aanvragen zal bij een even tuele hervatting van het verlenen van pre mies in het algemeen voorrang worden ver leend. BRIEVEN VOOR HET BUITENLAND Met ingang van 2 Maart zullen de bij zondere bepalingen betreffende het posten van brieven, bestemd voor het buitenland, worden gewijzigd. De voornaamste wijziging bestaat hierin, dat voortaan alle gewone brieven, dus ook die boven een gewicht van 20 gram, welke geen deviezen bevat ten, gesloten mogen worden gepost. Voor aangetekende brieven echter en voor brieven met aangegeven waarde blij ven de bestaande bepalingen van kracht, hetgeen betekent dat deze brieven boven 20 gram open ter verzending aan de post kantoren moeten worden aangeboden.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 12