VlSTASJVm Sport in het kort Huis vol mysterie .Clowntje Rick Faas Wilkes krijgt geen toestemming in Parijs te spelen Trage darmwerking Jeugdkoor Inter Nos voor Rampenfonds Bloemendaal 4 Voetbal NederlandDenemarken op het televisiescherm Schaa tsen rijde n Scandinavische kampioen schappen in de regen is schadelijk voor Uw gestel. Neem zonder kans op gewenning FEUILLETON door Jane England Handbalsters bereiden zich voor op tournooi Cricket West IndiëIndia eindigde in draw Biljarten Om de biljarttitel hoofd klasse district Haarlem Het schoolvoetbaltournooi in Haarlem Ds. J. de Groot komt niet naar Zandvoort Tennis Nederlandse tennissers tegen Noorwegen Damuitslagen Scooter tegen een boom op de Elswoutslaan In Zandvoort treft men reeds voorbereidingen Voor de kinderen Februaristaking in Amsterdam herdacht Eerste Rode Kruis-hulp en uitkeringen Haarlems Dagblad DONDERDAG 26 FEBRUARI 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIE otorrdviielen omfietsen f 27 FEBRUARI t/m 8 MAART Ie dag opening 14.15 uur. Verder 10-17 en 19.30-22 uur Het bestuur van de voetbalclub Turijn, waarin Wilkes speelt, heeft aan de K.N.V.B. medegedeeld dat het zeer tot zijn. leedwe zen niet kan ingaan op de suggestie om Faas Wilkes te laten meespelen in het elftal van de Nederlandse professionals, dat op 12 Maart in Parijs tegen Frankrijk uitkomt ten bate van de slachtoffers van de waters nood in Nederland. De secretaris van de K. N.V.B.,de heer L. Brunt stelt evenwel alsnog pogingen in het werk om het bestuur van Turijn tot andere ge dachten te brengen.Het motief van de afwijzing van Turijn is dat het elftal een slechte plaats op de ranglijst van de Italiaanse competitie inneemt en vreest dat de Nederlander een blessure zal oplopen. De belangstelling voor deze ontmoeting in Faas Wilkes Frankrijk, maar zeer zeker ook in Nederland is buitengewoon groot.Men verwacht dat en kele duizenden Nederlanders de ontmoeting zullen bijwonen. Hoewel de kwestie van de invallers-bepaling aan Frankrijk wordt overgelaten, mag aangenomen worden, dat de doelverdediger gedurende de gehele wedstrijd zal kunnen worden vervangen en één veldspeler tot aan de rust. Woensdag 11 Maart komen de Neder landse professionals in Parijs tezamen. Er wordt niet getraind. Wel zal een tactisch praatje worden gehouden. Men neemt aan dat alle plaatsen in het Pare des Princes, 40.000 in totaal; zullen worden verkocht. Plaatskaarten zijn uitsluitend te verkrijgen bij de Franse voetbalbond. De Nederlandse televisiestichting heeft aan het bestuur van de KNVB verzocht de voetbalwedstrijd NederlandDenemarken, die op 7 Maart in 't Feijenoord-stadion in Rot terdam ten bate van het Nationaal Rampen fonds zal worden gespeeld, uit te zenden. Onderhandelingen over de voorwaarden, waaronder de televisie-uitzending zal kun nen worden toegestaan door de KNVB, zijn nog gaande. In een dezer dagen te houden bestuursvergadering van de KNVB zal over deze aangelegenheid een beslissing worden genomen. Voorts zal dan een besluit worden genomen over het uitzenden per televisie van de ontmoeting tussen Nederland en ADVERTENTIE punctueel gecorrigeerd tl J <2 Ook aan de uiterste rand van het grootste brilleglas een volkomen zuiver beeld. Uw opticien levert U zonder prijsverhoging BRILLEG LAZEN Het regende Woensdagavond in Oslo en het kwik stond 5 tot 6 graden boven nul. De Scandinavische kampioenschappen in het Bisletstadion zijn dan ook letterlijk en figuurlijk in het water gevallen. De baan was zo slecht, dat de organisatóren het beter vonden de bijnummers, waarin en kele van de Nederlandse schaatsenrijders zouden starten, te laten vervallen om het ijs te sparen. Of onze landgenoten op de tweede avond aan de beurt komen is zeer de vraag. De mogelijkheid bestaat, dat Kees Broek man. Wim van der Voort, Gerard Maarse en Egbert van 't Oever Zaterdag en Zon dag aanstaande aan wedstrijden in Hamar deelnemen. Behalve Kees Broekman zullen de Nederlandse rijders in de loop van de volgende week naar Nederland terugkeren. Anton Huiskes is inmiddels reeds in ons land aangekomen. Klaas Schenk zal Vrijdag de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond ver tegenwoordigen bij het feest van de Noorse bond, die zestig jaar bestaat. Wat de wedstrijden betreft, op de 500 meter werd Salonen eerste in 46.6 sec., ge volgd door Malmsten met 47.2 sec., Jaar- vinen 48.3 sec. en Ivar Martinsen met 48.4 sec. Asplund won de 5000 meter in de tijd van 9 min. 1.7 sec. Wel een bewijs, dat het ijs bijzonder slecht is geweest. Sverre Haugli werd tweede in 9 min. 3.2 sec., ge volgd door Martinsen met 9.15.6, Roald Aas met 9.18.9 en Stroem met 9.19.0. Na de eerste avond leidt Carl Erik As plund in het klassement voor Sverre Haugli en Ivar Martinsen. ADVERTENTIE 58) „Uitstekend", zei Philip. „Weet je, Neill, het zou geen kwaad kunnen, als Fi zoveel mogelijk bij die oude dame in het hotel was, in ieder geval totdat hier een en an der opgehelderd is. Het is hier op het ogenblik geen sfeer voor zo'n jong kind en er moet een opheldering komen, dat is thans onvermijdelijk". „Ja", zei Neill aarzelend, „daar zul je wel gelijk aan hebben. „Allemensen, Neill", viel Philip enigs zins heftig uit, je moét 't toch inzien. Je theorie van géén slapende honden wak ker maken, gaat thans niet meer op! Er is geen slapende hond meer, hij is klaar wak ker....! Ik zie je straks wel". Hij overiegde, of hij naar het Goodmans Hötel zou rijden om Con te halen. Hij had nog voldoende benzine in de wagen van de boerderij en hij zou dan meteen de poot- aardappelen kunnen brengen aan Watkins, die erom gevraagd had. Bovendien zou hij de politie een wenk kunnen geven om Phipps in de gaten te houdenDat zou nooit kwaad kunnen. Deze zou stellig van verdere middernachtelijke bezoeken afzien, Ter voorbereiding van de wereldkampioen schappen dames worden er in alle districten selectiewedstrijden gehouden om daardoor te komen tot een kern van ongeveer vijfen twintig speelsters, die dan straks het Neder lands elftal zullen gaan vormen. In West A wordt deze selectie te Amster dam gehouden op het Schinkelsportpark. De volgende ploegen komen daar in het veld: A-ploeg: Mewe (Zeeburg), Laroo (Amstel), Naber (Sagitta), De Bruin (Swift), Steenhorst (Zeeburg), Woelders (AVA), v. d. Boogaard (Amersfoort), Hollander (Am- stel), Arnoldussen (Amstel), Boonstra (HHC), Both (JHC). B-ploeg: Rietman (Sagitta), Bakker (Ni- loc), Berendsen (Amersfoort), Vaal (BHC), Westdijk (Vriendschap), De Vree (HHC), Van Stein (GVA), De Jong (Amstel), Hand- graaf (Concordia), Nijkamp (ADA) en Ste vens (Sagitta). Ook de volgende reserves zullen worden ingeschakeld: Mulder (Blauw Wit), Ran (Rapiditas), De Koek (Sagitta), Vervoorn (Sagitta), Bouwma (Foresters), Delgman (BGV), Marckelbach (IJmond), Dijkstra (Attila) en Erkelet (Blauw Wit). De derde testmatch tussen West-Indië en India is in een draw geëindigd. Nadat In dia bij de lunch van de laatste dag geslo ten had moesten de gastheren 327 runs sco ren in minder dan drie uren om te winnen. India, dat op de eerste innings 36 runs achter was gebleven, bracht zijn totaal voor de tweede innings op 362 voor zeven al vorens te sluiten. Apte scoorde 163 not out. West-Indië antwoordde met 192 voor 2, alvorens de match eindigde. Stollmeyer en Weekes zetten een onafgebroken stand van 128 op voor het derde wicket. Stollmeyer had 104 not out toen de tijd was verstre ken. Gisteravond zijn in restaurant Hof van Holland in Haarlem de eerste partijen ge speeld in het biljarttournooi om het kam pioenschap hoofdklasse libre van het district Haarlem. De resultaten waren: Van der Linden 250 23 51 10.86 Duin 151 23 29 6.56 Corvcr 249 35 34 7.11 Ketol 250 35 50 7.15 Luiken 93 13 15 5.16 Dijkstra 250 13 59 13.88 Koster 172 35 28 4.91 Ploeg 250 35 46 7.14 Hedenavond worden de partijen voortgezet. wanneer hij de politieagent Jenkins in de buuTt van het huis zou aantreffen Tegen lunchtijd kwam de o-ude tuinman Williams langs met het verhaal dat Phipps zich wederom via de kas naar mevrouw Finchams vertrekken had begeven. Wil liams was hier erg ontstemd over, ten eer ste omdat hij 't niet te pas vond komen, dat Phipps op deze wijze bij mevrouw Fin- cham binnendrong, maar meer nog omdat hij altijd ifi het voorbijgaan tussen de planten groef, die hii daarna in vernielde toestand liet liggen „Gréaft hij tussen de planten?" vroeg Philip met nadruk. „Ja, meneer", antwoordde Williams ver ontwaardigd" en hij doet er verder niets mee, hij vernield de wortels en sommige worden nooit meer goed". Philip floot even tussen zijn tanden. Die kleine schurk was stellig op zoek naar iets.... Wel, het zou niet moeilijk zijn hieraan een eind te maken. Hij zou ket tingen op alle deuren laten maken. Hij zou hier zelf vanmiddag nog achterheen zitten. Mevrouw Fincham zou hij er niets van zeggen, 't was niet nodig haar te' alar meren, en als Marv haar iets zou vertellen, dan zou hij deze grondig de les lezen Het leek allemaal wel enigszins fantastisch en melodramatisch, maar hoe 't ook zij, er moésten maatregelen getroffen worden. Hij moest bovendien Con steunen en deze maatregel zou haar misschien gerust stel len Ze moest het volhouden tot Parkinson De voorbereidingen voor het komende Paas-schoolvoetbaltournooi zijn al weer in volle gang. In de maand Januari zijn aan de daarvoor in aanmerking komende scholen de circulaires verzonden. Zaterdag 28 Februari is de sluitingsdatum. Voor het tournooi, dat op Woensdag 1 April begint en op werkdagen wordt gehou den. uitgezonderd Zaterdagmiddag, zijn na tuurlijk veel scheidsrechters nodig. Zij, die de leeftijd van achttien jaar hebben bereikt en zich geschikt achten wedstrijden in dit tournooi te leiden, kunnen zich schriftelijk melden bij de heer J. G. Krouwels, Jan v. Galenstraat 12 in Haarlem. De eindwedstrijden vinden wel op Zater dagmiddag plaats en wel op 18 April op de terreinen in het Noordersportpark. CAN AF CSE DAMMERS TERUG. De Canadese bladen vermeldden, dat de beide Canadese deelnemers aan het tournooi om het wereldkampioenschap .dammen, Dage nais en Deslauriers, in Montretal feestelijk zijn ingehaald. Er is een nationale inschrij ving onder de dammers geopend om de populaire Raoul Dagenais een beurs aan te bieden. Vele vooraanstaande personen uit de Canadese dambond pleiten voor een grote propaganda in Canada voor het honderd- ruitenbord. HHI-JC TEGEN ZWEEDSE PLOEG. Op de Hoky in Den Haag werd een ijshockey- wedstrijd gespeeld tussen HHIJC, versterkt met Amsterdamse spelers, en de uit Stock holm afkomstige ploeg Matteuspojkarna. De wedstrijd eindigde in een viertwee over winning voor de Zweden. De tussenstanden waren: 32. 00, 10. PRINS BERNHARD NAAR NEDERLAND DENEMARKEN. Naar wij vernemen zal de voetbalwedstrijd NederlandDenemar ken. die Zaterdag 7 Maart in het Feijen- oordstadion in Rotterdam ten bate van het Nationaal Rampenfonds wordt gespeeld, door Z. K. H. Prins Bernhard worden bijgewoond. De prins zal worden vergezeld door zijn particulier secretaris, dr. F. A. de Graaff. ZAL KRAMER NIET MEER SPELEN? Jack Kramer heeft verklaard dat hij over weegt na de tournée om de wereld niet meer op de tennisbaan te verschijnen. In dien hij besluit om de wedstrijdsport vaar wel te zeggen, zal hij niettemin voortgaan met het organiseren van toumooien voor profs. Voor het komende jaar zal hij een beroep doen op Sedgman en Segura en bovendien ook op Gonzales en Drobny. TELEVISIE-UITZENDING VAN BEKER FINALE. Van de bekerfinale op 2 Mei in het stadion in Wembley zal de BBC een televisie-uitzending verzorgen, waarvoor een bedrag van 1000 pdst. aan rechten zal worden betaald. De gehele wedstrijd wordt uitge zonden. GVAV WINT VAN MILITAIR ELFTAL. De voetbalwedstrijd GVAVMilitair Elf tal is met drieeen door GVAV gewonnen. Bij rust leidde de Groningse ploeg met eennul. Bij de kerkeraad der Hervormde ge meente te Zandvoort, is in de loop van Woensdag bericht binnengekomen, dat ds. J. de Groot uit Apeldoorn, voor het op hem uitgebrachte beroep naar Zandvoort, in de vacature ds. E. Saraber, heeft be dankt. Noorwegen speelt voor de eerste ronde van de Europese zóne voor de Davisbekér van 1 tot 3 Mei in Luxemburg tegen de tennisuloeg van.Luxemburg. Aangezien de Nederlandse tennisofficials het op prijs zouden stellen om een oefenwedstrijd te spelen voordat de Nederlandse tennisploeg tegen Ceylon moet aantreden, zijn onder handelingen gevoerd met de Noorse Ten- nisbond met de bedoeling dat de Noorse daviscup-ploeg op haar reis naar Luxem burg in Nederland een wedstrijd speelt. De Noorse bond heeft dit voorstel aanvaard, zodat op 24, 25 en 26 April in Schevenin- gen de daviscupploegen van Nederland en Noorwegen, bij wijze van training, in een wedstrijd elkaar zullen ontmoeten. Hoofdklasse competitie Kon. Nederl. Dambond In district Noordholland werden de vol gende wedstrijden gespeeld: Wormerveer/ Wormer I—Oosterkwartier I 13—5; IJmuiden IZaandam I 9—11. Persoonlijke kampioenschap pen van Kennemerland. ^Ioofdkiasse: T. Postma—L. C. Vooijs 0—2; H. Swier—K. de Jong 02; J. van Straten— W. van Wort 02; L. FopmaJ. Kroon 1—1; H. J. BerkJ. H. Meure 20; A. SmitL. Fopma 11; J. KroonH. J. Berk 20. Tweede klasse: W. Sweijen—J. Tuin 0—2; C. SchadéJ. Tuin 02. Jeugdkampioenschap. H. Langbroek be haalde het jeugdkampioenschap in district IJmuiden. Anton Huiskes is teruggekeerd uit het hoge Noorden. Op het station te Oldenzaal stonden vele belangstellenden en vrienden hem op te wachten. Op de foto Huiskes (koffer voor zich op tafel). Naast hem de heer Lunshof uit Almelo, van wie hij zijn eerste schaatsopleiding ontving en zijn broer Herman. De burgemeester van Wierden mr. E. D. Maaldrink (achter) ziet belangstellend toe. De zesendertigjarige A. B. uit Overveen reed gistermiddag om kwart voor een per scooter in snelle vaart op de Elswoutslaan van Aerdenhout naar Overveen en haalde een auto in. Bij een flauwe bocht in de weg raakte hij de mhcht over het stuur kwijt en het voortuig botste tegen een links van de weg staande boom. De heer A. B. viel en liep ernstige wonden aan het hoofd op. Hij werd naar het Marine Hospitaal te Overveen overgebracht. Vanmorgen vernamen wij, dat de toestand bevredigend genoemd kan wor den De scooter werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. ADVERTENTIE De strandpachters hebben Woensdag reeds aanstalten gemaakt, om hun bedrijven op het strand op te bouwen. Er verscheen een bulldozer, die bij verschillende strandpach ters in enkele uren het werk verrichtte, dat met handkracht weken in beslag neemt, n.l. het egaliseren van het terrein, waarop het bedrijf moet verrijzen. Het karwei is na de stormvloed moeilijker dan andere jaren, om dat het strand veel lager is geworden. Een zandheuvel moet worden gevormd, om het water zo weinig mogelijk kans te geven bij hoge stand last te veroorzaken. Aangezien tegen de duinvoet bijna geen zand meer aan wezig is, moet de bulldozer dit van de vloedlijn af hogerop schuiven. Door de Flora stellen de strandpachters zich voor, hun bedrijven omstreeks half Maart voor het komende seizoen gereed te hebben. „Wat zou dat zijn?", vroeg Bunkie, in het water kijkend. „Ik denk, dat het een riool is, dat onder het gebouw doorloopt", meende Rick. Ze stonden naast elkaar en keken. Toen kreeg Rick opeens een idee. „Kijk eens, Bunkie, het water stroomt naar één kant", wees hij. Dat gaat in ieder geval ergens heen. Als we eens daarover weg konden komen!" Hij keek in het rond. Een eindje verder lag een oude, half vermolmde plank in het zand. „Als we die plank in het water gooien, zouden we er misschien op kunnen varen", bedacht hij. „Het ding is groot genoeg, om ons allebei te dragen!" Ja, dat was misschien nog zo'n gek idee niet.In ieder geval konden ze 't proberen. „Pak eens aan!", zei Rick. „We zullen zien, of het lukt". Samen sjorden ze aan het zware stuk hout. Ze hadden er alle krachten voor nodig, maar met z'n beiden lukte het; ze trokken de plank over het zand en wipten haar eindelijk in het water. Het spatte hun om de oren, maar daar letten ze niet op. „Zij drijft!", riep Rick. „Nu moeten we er gauw op gaan zitten!" Voorzichtig, achter elkaar, stapten ze op de plank. Gelukkig, die hield hen tenminste. Ze dreven! Met een korte, stille plechtigheid is van morgen op het Jonas Daniël Meijerplein te Amsterdam de staking herdacht, waarmede de hoofdstedelijke burgerij in Februari 1941 protesteerde tegen de Duitse Joden vervolging. Om 9 uur arriveerde Amsterdams bur gemeester, mr. A. J. d'Ailly, vergezeld van alle wethouders. Bij het standbeeld op het midden van het plein werden drie kransen gelegd: een van de gemeente,een van direc tie en personeel van de Kromhout motoren- fabriek en een van de Bond van Oud- B.S.'ers. Er werden geen toespraken ge houden. Na enkele minuten ging ieder zijns weegs. Hier en daar schijnt er misverstand te zijn over de uitdeling, die door het Rode Kruis in de eerste dagen na de overstro mingsramp aan de getroffenen kon worden gedaan, zo deelt het Nationale Rampen fonds mede. Deze uitdeling was bedoeld als de eerste noodzakelijke hulpverlening en zal niet in mindering worden gebracht van het uiteindelijk uit te keren bedrag aan schade door het Nationale Rampen fonds. Voor onze kwartaal-abonnés bestaat de gelegenheid, het abonne mentsgeld automatisch van hun giro rekening op de onze te laten over schrijven. De voordelen hiervan zijn: le Aanbieding van kwitantie komt te vervallen, dus geen incassokosten 2e. Giro-biljet behoeft niet meer leder kwartaal te worden uitgeschreven 3e Geen kosten voor overschrijving Indien U hiervan gebruik wilt maken verzoeken wij U een machtigingsfor mulier bij onze administratie aan te vragen. OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Woensdagavond was het de jeugd, die zich inzette voor het Rampenfonds. Het koor „Inter Nos" van Jan Booda zong voor een goed bezette Concertzaal, waar de Haarlemse Volksdansgroep „De Baen- opstekkers" onder leiding van Henk van de Wateren een deel van het programma voor zijn rekening nam. Met het fraai gezongen lied „Beter te geven dan te ontvangen" werd de beteke nis van de avond zinrijk aangegeven. In zeer vlotte tempi, maar mooi genuanceerd en zuiver van klank en stemming, zong het grote jeugdkoor een paar tweestemmig ge zette Valerius-liederen. Het Zeeuws Volks lied van Lijsen, dat er op volgde, mocht er zijn om de tekst, maar na onze machtige historielederen klinkt het muzikaal nogal dunnetjes. Het koor bleef verder goed op dreef bij de vertolking van Hollandse en Zwitserse liedjes, het reageerde correct op de voortvarende en impulsieve directie van de leider. Groot en klein deden geest driftig mee aan een cantate van Hendrika van Tussenbroek, waarin het erom gaat een in een toren opgesloten prinsesje te verlossen. Men waagde zich echter ook aan werk van voornamer kunstwaarde en diepere zin, met de Vlaamse cantate „De wereld in" van Peter Benoit. De kinderen vertolk ten het fraaie werk met animo, maar ge heel verantwoord was de uitvoering niet. Ten eerste misten we een flink jongens koor en een duidelijke splitsing van het ensemble in de vier groepen; zaadje, plantje, bloempje, vrucht. Wanneer Booda weer eens over een flink stel knapen be schikt - meisjes zijn er altijd genoeg in zijn koor - moet hij dit meesterwerk nog maar eens op het répertoire nemen, maar zich dan eerst ernstig bezinnen op door gaans rustiger tempi en fijnere détaillering der motieven, waarmee de compositie op gebouwd is. Met de al te snelle tempi van de dirigent had de pianiste Emmy van Eden de han den vol aan de begeleiding, die als alle re ducties van een orkestpartituur haar eigenaardige moeilijkheden heeft. Maar de wakkere musiciënne liet zich niet van de wijs brengen. Men mocht haar dan ook wel dubbel dankbaar zijn, ten eerste we gens haar gulle bereidheid deze avond weer mee te werken voor het goede doel en ten tweede om haar machtig en volg zaam spel, zowel in de liederen als in de cantates. Nu, aan dankbetuigingen ontbrak het haar niet. Ondermeer werd verder door twee meisjes een lang niet onbedui dende proeve van solozang en begeleidend pianospel ten beste gegeven. Nadat tijdens de pauze ten bate van het Rampenfonds oliebollen verkocht waren, gaven „De Baenopstekkers" - een groep van een dertigtal jongelui van beiderlei kunne - een interessante demonstratie van internationale volksdansen, toegelicht door Henk van de Wateren. De dansenden wer den begeleid door een klein ensemble van fluiten, violen, guitaar en piano. Men kon bij deze uitvoering ervaren hoeveel rijker dan bij ons men in het buitenland aan de ze folklore is. Opvallend was de Ierse Jigg, vertolkt door het hele gezelschap. Het mannelijke element van de groep maakte een bijzonder fraaie beurt met een Engelse zwaarddans en met de Hollands-Schotse horlepijp. Tot besluit werd met een gewij de dans getoond dat het dansen ook een diepe zin kan vertolken. JOS. DE KLERK BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: C. M. BarnhoornWar merdam, d.; E. Th. Prins—Verheijde, d. ONDERTROUWD: Jhr. J. M. van Lidt de Jeude en E. Brand. GEHUWD: A. van Steenis en J. M. Vis; G. Hartman en A. F. van 't Hart. OVERLEDEN: Wed. T. Tjeertesde Vries, 51 j.; M. J. F. Berkenkamp, 53 j.; J. G. v. d, Bunt, 74 j.; W. Hoogendijk, 70 j.; Wed. E. M. J. Sieverts—v. Akerlaken, 85 j. terug kwam. Als deze uit Amerika terug was, zou hij de zaak over kunnen nemen en zou Con haar koffers kunnen pakken en zich uit deze lugubere geschiedenis terugtrekken. „Dank je, Williams", zei hij „Ik zal zor gen, dat het niet meer kan voorkomen. Blijf vanmiddag maar op het terras wer ken aan het onkruid". ,,'t Spijt me, meneer", zei Williams, „maar ik moet vanmiddag naar het zie kenhuis voor mijn been, herinnert u zich?" „Dat is waar ook", zei Philip. „Goed, ga dan nu maar eerst wat eten. Je vrouw heeft een paar lekkere konijnen daar weet ik alles van". Hij maakte twee brieven aan het minis terie van Landbouw af, vulde enkele for mulieren in en wachtte hierna rustig, tot zijn lunch klaar was. Sara had enige flessen van een bijzonder soort sherry naar het hotel meegenomen en hierop wilde ze Constance tracteren. Ze zat op haar komst te wachten in de kleine zitkamer van het hotel. Ze was de enige gast en voelde zich volmaakt op haar gemak in deze omgeving. Toen Constance binnen kwam, omhelsde ze haar hartelijk. „Mijn lieve kind", merk te ze op, „wat zie je er moe uit. Er is geen kleur op je wangen en je ogen hebben zo'n zorgelijke uitdrukking. Wacht maar, ik zal David Parkinson wel eens vertellen, wat ik ervan denk, dat hij je in dit baantje gestopt hebt Constance glimlachte. „Maak je geen zorgen, Sara", zei ze. „Je zult verbaasd staan, als ik je vertel, dat ik van al mijn vroegere theorieën teruggekomen ben en Philip Bagnet mijn hart heb geschonken. We zijn van plan te trouwen". Sara was hierover verheugd en zei zacht: „Lieve kind, wat ben ik daar blij om. Ik wens je van gansei harte geluk". „Het klinkt misschien sentimenteel", zei Constance enigszins hees, „maar ik heb het gevoel, dat ik het een beetje goed maak.... van die andere Bagnet Sara zette zich onmiddellijk schrap. „Stel je voor", zei ze. „Alsof er een verge lijking mogelijk is! Philip is een aardige jonge man, maar niets vergeleken bij zijn oom!" Constance lachte. „Philip vindt dat zijn oom zich destijds vrij dwaas heeft gedra gen door zó zijn gevoelens van gekrenkte trots toe te geven", zei ze. „Dat is nu precies de opmerking, die je van een Bagnet van de huidige generatie kunt verwachten", merkte Sara op. „Waar om heb je hem eigenlijk niet meege bracht?" „Hij heeft werk te doen, misschien weet je dat", antwoordde Constance met een onschuldig gezicht. Sara lachte en keek Constance vol warmte aan. „Wie had dat nou kunnen denken van jou, de moderne onafhanke lijke vrouw-met-een-baan", zei ze pein zend. „Die beschrijving past niet langer bij me", zei Constance. „Ik ben nu een ver loofd meisje en houd me alleen nog maar met luchthartige dingen bezig.... Tussen haakjes. Fiona is meegekomen, ze wacht buiten. Ze stond erop om mee te gaan, hoewel ze vanmorgen eerst in bed is ge bleven, omdat ze zich niet goed voelde. Ze heeft een schoolmeisjesachtige gene genheid voor je opgevat, houdt daar reke ning mee. Ze kan hier ieder ogenblik zijn, maar er was bij de ingang een jonge hond en daar moest ze even mee spelen „Als ze zelf een jonge hond had gehad, zou ze waarschijnlijk niet die hevige ado ratie zijn gaan koesteren voor haar neef Neill", zei Sara. „Heeft ze je verteld, dat ik haar voor een maand of zes bij mij in huis wil nemen? Ik neem aan, dat die zon derlinge Chloë Fincham daar wel geen bezwaar tegen zal hebben". „Ze zal waarschijnlijk een dankbaarder pupil zijn dan ik", zei Constance, terwijl ze even een kus op Sara's oude gerim pelde wang drukte, „ik was maar een las tig en eigengereid persoontje". „Och, het ging nogal", zei Sara. „Nu Fiona meegekomen is, zal ze zich op een of andere manier moeten bezig houden. Ik moet namelijk uitgebreid met jou al leen praten, Constance. Er zijn me een heleboel dingen te binnen geschoten, die jij moet weten". Fiona kwam even later het vertrek bin nen. „Dag beste kind", zei Sara. „Ik hoor, dat je misselijk bent geweest. Ik hèb je ge waarschuwd, toen je gisteravond veel te veel chocolaadjes at". «O, ik heb er wel meer last van", ant woordde Fiona luchtig. „Hoe maakt u het, Ik vond het gisteren heerlijk". „Dat doet me plezier", zei Sara. „Maar wil je nu zo braaf zijn en jezelf gedurende een half uurtje alleen vermaken, aange zien ik even onder vier ogen met Con stance moet spreken?" Toen Fiona, die wonderlijk gedwee aan Sara's verzoek gehoor gaf, verdwenen was, zei Sara: „Begin jij maar, Constance, ik ben één en al oor". „Wil jij me niet eerst vertellen, wat bij jou allemaal weer boven is gekomen?" vroeg Constance. „Nee, ik wil eerst jouw verhaal horen", antwoordde Sara. „Daarna zal ik je alles, wat ik weet, vertellen. Het komt me voor, Constance, dat je in een voortdurende angst leeft ,,'t Is nu niet zo erg meer", zei Constan ce. ,,'t Was inderdaad zo, maar.... ze bloosde even kinderlijk ik heb nu Phi lip, en bovendien houdt Neill momenteel de wacht in het huis, zodat ik me geen zorgen hoef te maken". Sara lachte even bij het zien van Con stance's blos. „Vooruit, vertel me alles, wat er te vertellen valt", zei ze. „Ja", zei Sara, toen Constance klaar was met haar verhaal. „Ik zou niet weten, hoe je anders had moeten hendelen. Het is vervelend, dat Parkinson afwezig is. Maar hoe het ook zij, ik zal je de oplossing van het mysterie meedelen". Ze zat kaarsrecht en zag er zeer vast beraden uit. Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 6