Jo Vincent wil afscheid nemen Overschot aan ingezamelde goederen bij het Rode Kruis s Reserve-luitenant beschuldigd van verduistering en oplichting Uitgaan in Haarlem Agenda voor Haarlem Een Eeuw geleden Puur geluid, bezielde expressie en beminnelijke eenvoud Uit de overvloed worden ook anderen dan getroffenen geholpen Fatale vergissing in Hilversum s ziekenhuis Gevangenisstraf van 2i jaar geëist De tijd van de dure vitaminen is voorbij Medicus en twee verpleegsters voor de rechtbank Schilderijen in Zandvoorts raadhuis Vitaminen nu onder ieders bereik RECLAME-AANBIEDING WAARB0RG-C0STUUMS GLD. Gevangenisstraf geëist tegen notaris VRIJDAG 6 MAART 1953 -n»» In verre herinnering zie ik, op een Zon dagmiddag, een jong, slank meisje - naar schatting zowat zestien jaar - op het po dium van de Haarlemse Concertzaal en hoor ik haar zingen met een stem zo wel luidend, zo helder, zo zuiver, zo gemakke lijk aansprekend, zo natuurlijk muzikaal, zo charmant zonder te willen charmeren, zo onopgesmukt eenvoudig, dat het mij de indruk gaf van iets wonderlijks, zoals men in de lente geboeid naar de nachtegaal kan luisteren, alleen om het gehalte van het geluid. Dat meisje was Jo Vincent, dochter van de bekende klokkenist van het Koninklijk Paleis op de Dam en zuster van de toen ook nog jonge pianist Piet Vincent, die nu directeur is van de Haarlemse Muziek school van Toonkunst. Wat dit jonge meisje zong is mij ontgaan, waarschijnlijk waren het eenvoudige melodieuze liederen van Catharina van Rennes; wat mij echter bij gebleven is, was de heerlijke passieloze klank van een zeldzame natuurstem, engelachtig zuiver in haar schijnbare on bewogenheid. Het was niet moeilijk om in dit geval voor profeet te spelen en dit zangeresje haast een kind nog een ADVERTENTIE VRIJDAG 6 MAART Concertgebouw: Concert H.O.V., 8 uur. Waalse Kerk: Hei-man Zaiss Comité, samen komst, 7.30 uur. Lange Veerstraat 16: „Gees telijk leven", openbare psychometrische avond, 8 uur. Nassauplein 8: Theosofische vereniging, mevrouw E. van den Berg spreekt over Plato, 8 uur. Krelagehuis: Haarlemse Voorjaarsbeurs voor de vrouw, tot 5 en 7 tot 11 uur. Brinkmann: Vereniging „De Vrije Gemeente", lezing P. v. d. Veer, 8 uur. City: „Vlammen over Kansas", 14 j.. 7 en 9.15 uur. Spaarne: „Hellfire", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De onzichtbare wreker", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Teresa", 14 jaar, 8.15 uur. Rembrandt: „Ik heet Niki", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Palace: „De vloot op stelten", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Luxor: „Don Camillo", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Lido: „De Troubadour", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 7 MAART Stadsschouwburg: „School voor Vrouwen" (Nederlandse Comedie), 8.15 uur. Gem. Con certgebouw: „In de socte suyckerbol", 3 uur; Revue van tophits, 8 uur. Doopsgezinde gemeente, Frankestraat, leerlingenuitvoe- ring Ans Stroink, 7.45 uur. City: „Vlammen over Kansas", 14 jaar, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „Helfire". 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De onzichtbare wre ker", 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Nachtvoor stelling „Seul dans Paris", 18 jaar, 11.30 uur. Minerva: „Hans en Grietje" (Aerdenhouts kindertoneel), 2.30 uur: „Teresa", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Ik heet Niki", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „De vloot op stelten", alle leeft.. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Don Camillo", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „De Troubadour", 14 jaar. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling „The big carnaval", 18 jaar, 11.30 uur. schitterende loopbaan als vocaliste te voor spellen en te verwachten dat zij eens de plaats zou innemen van onze gevierde mevrouw Noordewier. Die verwachting is waarheid geworden. Onder leiding van Cornelie van Zanten heeft Jo Vincent de techniek van haar zin gen tot hoge ontwikkeling gebracht; maar de zeldzame bekoring van haar prestatie, waarmee zij haar voorname reputatie in binnen- en buitenland verworven heeft, is toch steeds blijven uitgaan van de be minnelijke eenvoud die zij van nature in haar stem en in haar primaire en ge zonde muzikaliteit bezat. Er is iets van het meisje, van het kind in haar artistieke wezen gebleven, iets van de eenvoud, die het kenmerk van het ware is. Dit is ons steeds in haar zingen de grote ontroerende kracht gebleken. O ja, het geestige element dat ze op rij pere leeftijd zo beminnelijk kon debiteren ik denk aan haar interpretaties van Wolf en Moussorgski en de diepte van gemoed, die ik mij herinner uit vertol kingen van liederen van Chausson en som mige van Schubert, konden duiden op een artistieke veelzijdigheid. Maar als ze haar besluit zal volvoeren dit jaar haar car rière te beëindigen, zal men hoofdzakelijk in herinnering houden haar heldere guir landes van geluid in Bach en Mozart 'met de bezielde expressie, die niet bedacht maar gevoeld was. Zij heeft het bestaan virtuose prestaties te leveren, die als zo danig niet opvielen, omdat de techniek de ziel van haar zingen nooit vermocht te Foto: Atelier Neo-Photo Haarlem doden of zelfs maar aan te tasten. Wij mogen Jo Vincent morgen feliciteren met haar 55ste verjaardag. Dat zij bij deze mijlpaal in haar leven het besluit neemt om haar carrière af te sluiten aan het eind van dit jaar, zal door velen met een tikje weemoed vernomen worden. Iiet is een kloek besluit. De herinnering aan de schoonheid waar mee zij zoveel jaren tallozen ontroerd heeft, zal er des te rijker en gaver door blijven. JOS. DE KLERK. (Van onze Haagse redacteur) Er zijn allerlei vragen gerezen doordat het Rode Kruis, dank zij de even spontane als veel omvattende hulp van alle kanten, over een overschot van goederen beschikt. Uit de aard der zaak zijn en worden de in gekomen goederen, voorzover zij van goede kwaliteit zijn, uitgereikt aan hen voor wie de inzameling begonnen is, dus degenen die onmiddellijk door de waters noodramp zijn getroffen. Wat er dan over blijft is nog zeer veel. Daarvan worden vervolgens goedei'en, voor zover zij zich ook in goede staat bevinden, ter beschik king gesteld van verschillende liefdadige instellingen met welke hierover reeds over leg is gepleegd. Vast staat echter dat ook dan nog lang niet alles verdeeld is. Na onderzoek door deskundigen, die nauwkeu rig schiften, worden de overige goederen, die nog nuttig kunnen worden gebruikt, voor de vluchtelingen (verplaatste per sonen) besteed. Met het Internationale Rode Kruis is men hierover reeds in con tact getreden. Het uitreiken van een .deel der goederen aan de vluchtelingen ge schiedt ook in overleg met de Internatio nale Vluchtelingen Organisatie. Hetgeen er dan nog over blijft kan men rangschikken onder de rubriek lompen. Naar schatting behoort tussen de tien en twintig procenc van de ingezonden goederen hiertoe. Veelal blijven kledingstukken over dis zich in dusdanige staat bevinden dat zij telken male lapwerk en herstel zouden behoeven. Reeds is met de lompenhandel afgesproken dat deze onder verantwoordelijkheid zijner zijds tegenover het Rode Kruis de restanten als lompen zal verkopen aan fabrieken welke deze lompen kunnen verwerken, zo als kunstwolfabrieken en papierfabrieken. Er is dus geen sprake van dat deze lompen op enigerlei wijze op de markt zouden komen. Een andere, betere, oplossing van het probleem van het surplus der ingekömea goederen was niet mogelijk. Er is veel meer binnengekomen dan zelfs deskundigen hadden kunnen verwachten. Natuurlijk betreurt men in de kringen van het Rode Kruis zelf dat op deze wijze de goederen voor een deel voor andere doeleinden zullen worden aangewend dan de geefsters en gevers beoogd hadden. Maar een andere mogelijkheid is er niet. Reserve-voorraad Om te voorkomen dat er onverhoopt toch een tekort zou ontstaan in eigen land, wordt door het Rode Kruis een reserve- voorraad van uitstekende kleding aange legd, groot genoeg voor 40.000 personen. Deze zal te Amsterdam worden opgeslagen. Hieruit zal geput kunnen worden als zou blijken dat getroffenen, als zij weer naar eigen gebied terug gaan, nog iets nodig zouden hebben. Behalve de enorme hoeveelheid goede ren is door Rode Kruisverenigingen ruim 70 millioen gulden ingezameld in het bui tenland. Voor twee millioen gulden van dit bedrag zullen in de verschillende landen, waar het geld werd ingezameld, textiel- goederen worden besteld. Die goederen zullen in de vorm van pakketten aan de watersnoodslachtoffers worden uitgereikt. Wellicht zullen er nog meer bestellingen volgen tot een totaal van acht millioen gulden. Bij de uitreiking zal geen rekening worden gehouden met wat de getroffenen reeds ontvingen uit de goedereninzameling in eigen land. Die verstrekking diende slechts om een noodperiode te overbruggen. De besteding van het resterende bedrag van de 70 millioen gulden zal nog vele pro blemen opleveren. Het ingezamelde geld blijft in het buitenland ter beschikking van het Nederlandse Rode Kruis. Het hoofd bestuur zal nagaan wat er in de getroffen gebieden nodig is. Rekening houdend met öe economische toestand in ons land zal men bepaalde artikelen bij de buitenlandse Rode Kruis-verenigingen bestellen. In ieder geval zal het resterende bedrag in ons land komen in de vorm van goederen. De officier van Justitie bij de Amster damse rechtbank heeft voorwaardelijke straffen geëist tegen twee verpleegsters en een vrouwenarts uit Hilversum. Op 16 No vember van het vorig jaar is in de R.K. Ziekenverpleging te Hilversum aan een patiënte bij vergissing als narcosemiddel formaline toegediend in plaats van nar- cose-ether. De patiënte is drie dagen later aan de gevolgen van deze vergissing over leden. Tegen de 50-jarige religieuze zuster C. M. B. eiste de officier twee weken hechte nis voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar, tegen de 31-jarige lekenverpleeg- ster J. H. M. G. en de 38-jarige vrouwen arts A. A. C. elk een week hechtenis met een proeftijd van een jaar. Uit het verhoor van de verdachten bleek, dat de operatie een uur en twintig minuten had geduurd. Er was zeer veel narcose-ether gebruikt. Drie flesjes van elk 100 cc waren al op, toen de narcosezuster tot de ontdekking kwam, dat er geen voor raad meer was. Zij ging naar een kast en zag daar nog een flesje van 100 cc staan. Zij heeft het flesje overgegeven aan de lekenzuster, die opdracht kreeg de narcose te onderhouden. De vergissing werd enige minuten later ontdekt De officier van Justitie was van oordeel dat de medicus vóór de operatie zich ervan had moeten overtuigen, dat alles aanwezig was voor een langdurige opera tie, zodat er geen kans had bestaan op een niet aanwezig zijn van voldoende narcose- ether. De religieuze zuster had volgens de of ficier een fout gemaakt, welke in een zie kenhuis ondenkbaar moet zijn. Zij heeft aangenomen dat de inhoud van een flesje, waarop geen enkele aanduiding stond, nar cose-ether was. Zij heeft niet de moeite genomen door even te ruiken zich te over tuigen. De officier achtte deze zuster het meest nalatig. Ook de lekenzuster, die de formaline in de narcosekap heeft gedrup peld, is nalatig geweest door zich niet eerst te overtuigen van de inhoud van het op- schriftloze flesje Tenslotte zei de officier dat het vonnis een justitiële motie van afkeuring zou moeten zijn. De verdediger van de verpleegsters, mr. H. Strater, betoogde dat men bij de be oordeling van het gebeurde zich moet in denken in de sfeer van spanning en con centratie tijdens de operatie. Dat had naar zijn mening de officier niet gedaan. Mr. Strater vroeg op juridische gronden vrijspraak subsidiair ontslag van rechts vervolging voor zijn cliënten. De verdediger van de medicus, mr. J. Romein, kwam tot dezelfde conclusie. De rechtbank zal op 19 Maart uitspraak doen. ADVERTENTIE lË&Mnyyjk KJ ROSLEDEREN JASSEN 125.— Voor de Krijgsraad in Den Haag stond gisteren terecht de 40-jarige reserve eerste luitenant W. J. van B., voormalig inkoop officier bij de Luchtmacht-aanschaffings- dienst, die in Juli 1951 werd gearresteerd, verdacht van verduistering en oplichting van de Staat. Hem was ten laste gelegd verduistering van goederen en gelden ten bedrage van ongeveer 48.000,— en oplichting, door de Staat gelden te laten betalen aan derden, welke gelden uiteindelijk hem in handen kwamen. Met deze oplichting zou een be drag gemoeid zijn van 23.000,Van het gehele bedrag van ruim 70.000,heeft Van B. tijdens het vooronderzoek bekend 20.000,ten eigen bate te hebben aan gewend en de rest te hebben afgedragen aan de kapitein Van L., die tot Juli 1951 hoofd was van een bureau bij het minis terie van Oorlog. Deze kapitein is later overleden. Luitenant Van B. was voorts ten laste gelegd, dat hij 994,heeft geleend uit de kas van het officiers-kledingmagazijn, daarbij gebruik makend van het feit, dat de beheerder van de kas rechtstreeks aan hem ondergeschikt was. Van B. was als inkoop-officier onderge schikt aan de luitenant-kolonel B., die over een maand voor de Krijgsraad zal terecht staan. Op de vraag waarom hij niet alle trans acties met zijn directe chef, majoor Van M., besprak, zeide beklaagde: „Dit ging op bevel van luitenant-kolonel B., die zei: bespreek de zaak met kapitein Van L." Majoor Van M., die als getuige werd ge- Een liefdadigheidsconcert in de Londense Albert Hall, waarvan de opbrengst ten goea kwam aan de rampenfondsen van Engeland en Nederland, werd bijgewoond door Koningin Elizabeth en de Hertog van Edinburgh. Het tweede gedeelte van het concert, werd geleid door de dirigent van het Amsterdamse Concertgebouw Orkest_ Eduard van Beinum. De Koningin en de hertog betreden hier de Koninklijke loge. hoord, zei dat hij als hoofd van de afdeling inkoop van de L.A.D. nooit iets van de knoeierijen had gemerkt, evenmin van de wijze, waarop de betalingen plaats vonden of van gefingeerde rekeningen, welke wer den ingediend. „Volgens de papieren was ik de chef," zei getuige. „In de practijk was dit echter anders. Herhaaldelijk heb ik cp verbetering aangedrongen." President: „Hebt u als chef Van B. nooit eens onderhouden over zijn luxueus leven? Dat kon hij toch niet van zijn salaris doen?" Getuige: „Een reserve-officier mocht volgens de een of andere bepaling zaken blijven doen. Dat mag nog steeds. Er werd toen in de textielbranche veel verdiend." De auditeur-militair ging in zijn requisi toir de reeks tenlasteleggingen na. Het grootste deel daarvan achtte hij bewezen. Een van de oorzaken van de fraude is het ontbreken van rechtstreekse controle van de chefs van Van B. Er zijn moreel mede schuldigen, die de kans hebben gezien de dans te ontspringen. De auditeur-militair merkte echter op dat Van B. een eigen ver antwoordelijkheid had. „Het leger is geen asyl voor slappelingen. Die moeten de bur germaatschappij maar ingaan", zei hij. Van B. heeft misbruik gemaakt van administratieve wanordelijkheden bij de L.A.D. ,,Hij heeft zich als een hansworst gedragen, bezocht nachtclubs en had zich in twee jaar tijd twee auto's aangeschaft." Wegens verduistering en oplichting, meermalen gepleegd, eiste de auditeur militair een gevangenisstraf van 2 jaar en 6 maanden met aftrek van voorarrest sinds 28 Juli 1951 en ontslag uit de militaire dienst. De verdediger, mr. J. A. Willems, schet ste de levensloop van Van B., welke tot zijn 38ste jaar veelbelovend was. Hij had een uitstekende staat van dienst. Bij de Luchtmacht-aanschaffingsdienst bestond geen enkele controle. Daarvan is hij het slachtoffer geworden. Het goede voorbeeld van zijn meerderen ontbrak. Op juridische gronden bestreed pleiter voorts enkele punten van de tenlasteleg ging. Hij drong aan op clementie. Nadat de beklaagde zelf zijn spijt had betuigd, be paalde de president de uitspraak op twaalf Maart. Met toestemming van het gemeente bestuur van Haarlem ontving de gemeente Zandvoort dezer dagen een drietal schil derijen in bruikleen, afkomstig uit het Frans Halsmuseum. Deze kunstwerken, welke een plaats zul len krijgen in de trouwzaal, stellen voor: een portret van Johannes Uytenbogaerdt, een copie naar het portret door Govert Flinck in het Rijksmuseum, door J. A. Kruseman; een portret van Lucretia van Hoorn, vrouw van Johannes Uytenbo gaerdt; een copie naar Bartholomeus van der Helst, eveneens door J. A. Kruseman; de blekerijen tussen Overveen en Bloe- mendaal. (Een origineel van een onbeken de Hollandse schilder). B. en W. hebben deze geste van het ge meentebestuur van Haarlem zeer op prijs gesteld, ADVERTENTIE Essentieel onderdeel van de fabricage van vitamine D3 bij PhiLips-Roxane te Weesp: de bestraling van het pro-vitamine met ultra violet Licht. Wanneer extra aanvulling? Philips-R.oxane brengt met vActifral 10" een vitamine-preparaat in de handel, dat door de zeer lage prijs binnen ieders bereik is gekomen. De tijd, dat voor velen het ge regeld gebruik van een vitamine-preparaat een luxe was, is nu voorbij. Het is niet nodig. Het is beslist niet nodig, dat U een vitamine preparaat van extra sterke samenstelling ge bruikt als dagelijkse aanvulling van de even tuele tekorten in het voedsel. Onder nor male omstandigheden kunt U volstaan met de normale aanvullende hoeveelheden, die „Actifral 10" bevat. „Actifral 10" bevat de 10 belangrijkste vita minen die U iedere dag tekort komt, in de juiste verhouding en hoeveelheden en is be langrijk lagor in prijs. Voor normale dagelijkse aanvulling dus „Actifral 10" 1.95 (60 dragees) ƒ2.90 (100 dragees). Alleen als van het lichaam geregeld extra inspanning wordt verlangd, is extra aanvul ling nodig. Dan kunt U de dosis „Actifral 10" op 2 a 3 dragées stellen óf U neemt „Actifral Multi", dat voor speciale omstandigheden werd samengesteld. „Actifral Multi" is aanbevolen bij extra in spanning van het lichaam, zoals: zware arbeid, geregelde en intensieve sportbeoefening (trai ning). oververmoeidheid, na ziekte, tijdens zwangerschap enz. Dus extra hoeveelheden vitaminen bij extra inspanning. Ook Actifral Multi is laag in prijs, vooral als men de sterke samenstelling in aanmerking neemt, 2.90 - 60 dragées; ƒ3.90 - 100 dragees). Ook dit is dus in verhouding laag in prijs. Met „Actifral 10", liet universele vitaminepreparaat, voorziet Philips-Roxane in een qrote behoefte. Door de lage prijs kan nu iedereen, vooral in de winter en in het voorjaar, zorgen voor de dagelijkse onontbeer lijke stimulans. „Actifral 10" geeft U weerstand, kracht en nieuwe energie. TONEEL Zaterdag 7 Maart Stadsschouwburg, 8.15 uur. De Nederlandse Comedie brengt het blij spel van Molière „School voor vrouwen" onder regie van Johan de Meester. Mede werking verlenen Kitty Janssen, Hedda van der Linde, Henk Rigters en Henk van Ulsen. Zaterdag 7 Maart Minerva, Heemstede, 2.30 uur. Het Aerdenhout's Kindertoneel speelt het sprookjesspel „Hans en Grietje" ten bate van het Rampenfonds. Zondag 8 Maart Stadsschouwburg, 8 uur. Het Amsterdams Toneelgezelschap geeft opnieuw een voorstelling van „Drieko ningenavond" van Shakespeare met in de hoofdrollen Annie de Lange, Albert van Dalsem en Ben Groenier. Maandag 9 Maart Stadsschouwburg, 8 uur. Deze avond treedt het Amsterdams To neelgezelschap op met „Zes personages op zoek naar een schrijver" van Luigi Piran dello onder regie van Elise Hoomans. Dinsdag 10 Maart Stadsschouwburg, 8 uur. Herhaling van „Zes personages op zoek naar een schrijver" (zie Maandag). MUZIEK Vrijdag 6 Maart Concertgebouw, 8 uur. Het achtste concert van de serie V van de Haarlemse Orkest Vereniging staat onder leiding van Toon Verhcy. Solistische medewerking verleent de violist Jan Keessen, concertmeester van het Concert- gebouw-orkest. Het programma is gewijd aan werken van Tschaikowsky. Zaterdag 7 Maart Doopsgezinde gemeente, Frankestraat 24, 7.45 uur. Uitvoering van leerlingen van Ans Stroink met begelei ding van Emmy van Eden ten bate van het Rampenfonds. Dinsdag 10 Maart Concertgebouw, 8 uur. Orgelconcert door George Robert met medewerking van de sopraan Erna Spoo- renbei-g. Op het programma staan werken van G. F. Handel, J. S. Bach, J. Chr. Bach, C. Franck, R. Karsemeycr on J. Alain. Donderdag 12 Maart Frans Halsmuseum, 8 uur. Concert door het Haarlems Trio. DIVERSEN Vrijdag 6 Maart Brinkmann, 8 uur. Voor de Vereniging „De Vrije Gemeente" spreekt de heer P. van der Veer over „Erasmus en de lof der zotheid". Vrijdag 6 Maart Nassauplein 8, 8 uur. Me vrouw E. van den BergBolding spreekt voor de Theosofische Vereniging over „Plato". Zaterdag 7 Maart Jac. P. Thysse Montcssori- lyceum. Dans-, Voordracht- en muziek programma om 2 en 7.30 uur als inleiding van een bazar ten bate van het Rampen fonds. Zaterdag 7 Maart Concertgebouw, 3 uur. Scholieren uit het Leidsekwai'tier voeren ten bate van het Rampenfonds op „In de soete suyckerbol" naar het boek van W. G. van der Hulst. Zaterdag 7 Maart Concertgebouw, 8 uur. Revue van tophits met medewerking van Joop de Knegt, Show-orkest The Ram blers, Silvain Poons, The Annavela's, Turpin en The Dutch Rolling Stars. Maandag 9 Maart Concertgebouw, 8 uur. Steravond van de Nederlandse Christe lijke Radio Vereniging met medewerking van de Marinierskapel onder leiding van G. Nieuwland en Langini (manipulator). Demonstratie van een schoolradioles met kleinbeeld-projecties. Vrijdag 13 Maart Brinkman. Plein, 8 uur. Major General E. Hakewell Smith spreekt over „Landings and operations in Nor mandy". Vrijdag 13 Maart Stadsschouwburg, 8 uur. Geloof en wetenschap, voordracht door mr. A. Hustinx, Roermond, met vertoning van films over „Twee parels van Insulinde: Sumatra en Bali". CURSUSSEN EN VOLKSUNIVERSITEIT Vrijdag 6 Maart Frans Halsmuseum, 8 uur. Dr. H. Groot over „Interplanetair verkeer, mogelijkheden en problemen" (eerste voordracht van de drie). Maandag 9 Maart Frans Halsmuseum, 8 uur. J. J. Vriend over „Achtergronden van de moderne architectuur" (eerste van twee voordrachten). Woensdag 12 Maart Minerva, Heemstede, 8 uur. H. C. van der Leeuw over een kunst reis in Italië (tweede van twee voor drachten) TENTOONSTELLINGEN „Het Huis Van Looy", eretentoonstelling van werken van G. H. von Brucken Fock (18591935) tot en met 15 Maart van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur (Zondag van 14 tot 17 uur). ADVERTENTIE Waarborg-kleding is betere kleding Om daaraan nog meer bekendheid te geven (nieuw model 1953) van ee. Zes maanden gevangenisstraf en ontzet ting uit het recht tot het uitoefenen van het notarisambt eiste de officier van Justi tie bij de Bredase rechtbank tegen notaris L. P. "H. M. van B. uit Kaatsheuvel, wie het doen opmaken van een valse notariële acte ten laste was gelegd. De notaris had destijds een huis en een stuk grond verkocht aan de landbouwer P. M. voor de „zwarte" prijs van twintigdui zend gulden. Van deze koop werd voor een notaris in Breda een acte opgemaakt waar in als koopsom veertienduizend gulden stond vermeld. De door het Prijzenbureau bepaalde prijs was toen nog niet bekend. Later bleek deze 9900 gulden te zijn en werd toen voor de notaris te Breda een acte opgemaakt,nu met als koopsom negen duizendnegenhonderd gulden. „Het is allemaal te goeder trouw ge beurd", zei verdachte. Op 18 Maart zal de rechtbank uitspraak doen. De nieuwste effen dessins in de meest moderne tinten. De 38-jarige houwer P. J. Wierts uit Schimmert is in de staatsmijn Emma te Treebeek met hei: hoofd bekneld geraakt tussen twee mijnwagens. Hij werd zo ernstig gewond, da: hij enkele uren later overleed. Rij was gehuwd erf vader van zes kinderen.' Uit de Opiegte Haailemsche Courant van 5 Maart 1 853 WEENEN. De Hongaar Johan n Lebenyi is door den Krijgsraad, terzake van den moordaanslag Öp den Keizer, tot de doodstraf met den strop- ver wezen en op de gewone geregtsplaats opgehangen. Uit het vonnis blijkt, dat hij uit niet onbemiddelde ouders uit Cszakvar geboortig was en dat hij, ten gevolge van zijnen omgang met gevaar- ijke en kwalijk gezinde lieden, sedert 1850 bedacht is geweest op het om hals brengen des Keizers, ten einde daar door, zoo meende hij, zijn vaderland te verlossen van de op hetzelve drukkende dwingelandij. Om zijn schandelijke opzet te volvoeren had hij een gewoon keukenmes in den vorm van een dolk geslepen. Gedurende verscheidene dagen heeft hij gewacht op eene gunstige ge legenheid, de misdaad te volvoeren. De veroordeelde heeft, terwijl hij naar de geregtsplaats werd geleid, herhaalde kreeten ter ,eere van de Hongaarsche republiek aangeheven.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 5