OM Zie Boven: Hoe smaller de sikkel, des te helderder Venus Haarlems Dagblad Russische componist Serge Prokofieff overleden Tito onderweg naar Engeland Stad aan 't Haringvliet thans drooggemalen .Courses in Hilversum MATRAS SLECHT!! Als men U aanziet... 4 Als de stofzuiger zwijgt Stofzuiger Service 6 Poolse Mig is gedemonteerd Gratie voor Lee Meng Amerikaanse afgevaardig den naar de Britse kroning Hoog water met wind bleef bij Willemstad ongevaarlijk AVRO-bestuur vergader de; geen besluit over voorzitter Vier inschrijvingen voor wereldkampioenschap Haarlem bezette eervolle tweede plaats in Gouda Scheepvaart PRAKTIJK-OPLEIDING 100 verplichte praktijkuren SNIJDERS voor chemisch reinigen P„.. a"e"T,°S Overbodige dingen zijn 518de STAATSLOTERIJ TARZAN's AVONTUREN! MAANDAG 9 MAART 1953 De vooraanstaande Russische componist Serge Prokofieff is na een langdurige ziekte overleden aan een bloeduitstorting in de hersenen. Hij is 61 jaar geworden en Zater dag ter aarde besteld op de begraafplaats van Novodievitsji, waar talrijke vooraan staande personen op litterair, politiek en artistiek gebied hun laatste rustplaats hebben. Prokofieff, op 23 April 1891 geboren, wordt beschouwd als een der beste Russi sche componisten. Hij was niet alleen po pulair in zijn eigen land, maar werd in het buitenland met Sjostakowitsj tot de be kendste hedendaagse Russische toondich ters gerekend. Hij schreef in 1930 het ballet „Romeo en Julia". Voorts is van zijn hand het oratorium „De verdediging van de vrede". In de afgelopen jaren werkte Prokofieff, hoewel hij aan een ernstige ziekte leed, nog zeer veel. Hij vervaardigde het ballet „Stenen bloemen" en een symphonische ouverture, gewijd aan het "Wolga-Don- kanaal. Zijn Zevende Symphonie is opge dragen aan de Sovjet-jeugd. In 1918 verliet hij Rusland en ging onder meer naar Japan en Amerika. Omstreeks 1921 vestigde hij zich te Parijs, waar hij nauw contact had met Diaghileff, die met veel succes zijn ballet „Le Bouffon" liet opvoeren. In 1934 vestigde hij zich in Mos kou, zonder zijn concerttoumées door Europa en Amerika op te geven. Hij speel de herhaaldelijk als pianosolist eigen wer ken in het Amsterdamse Concertgebouw. Prokofieff componeerde vele liederen, sonates, pianoconcerten en werken voor verscheidene instrumenten, alsmede het sprookje ..Het lelijke jonge eendje", een aantal opera's, het geestige muzieksprookje „Peter en de wolf" en voorts enige koor werken, waaronder de Cantate ter ge legenheid van de twintigste herdenking van de Oetoberrevolutie op teksten uit redevoeringen van Leniri, Stalin en Marx en een „Toast op Stalins zestigste verjaar dag". In 1943 kwam een symphonische suite in drie delen gereed: „In gevecht, 's Nachts en Voor de verbroedering dei- volken. Zijn bekendste werk is de opera „De liefde'der drie sinaasappelen", later tot ballet omgewerkt. BELGRADO (A.F.P.) Te Belgrado is officieel meegedeeld, dat maarschalk Tito Zaterdag naar Groot-Brittannië is ver trokken. Het bezoek van de maarschalk zal een particulier karakter dragen. Hij zal de gast zijn van de Britse regering. Twee dagen geleden werd meegedeeld, dat het bezoek vervroegd was van 23 Maart tot 16 Maart. Een reden hiervoor werd niet genoemd. In het gezelschap van Tito bevinden zich de minister van Buitenlandse Zaken, Popo- vich, diens vervanger Bebler, de onder bevelhebber der Joegoslavische vloot, vice- admiraal Chernei, de chef van het proto col, dr. Smodluka, de adviseur van de maarschalk generaal-majoor Djedjel en generaal-majoor Shumonja, die onlangs de Joegoslavische missie leidde, die te Athene en Ankare besprekingen heeft gevoerd. Naar de Britse admiraliteit meedeelde, maakt Tito de reis met het Joegoslavische opleidingsschip Galeb, dat van het zeege bied van Malta af geëscorteerd zal worden door Britse oorlogsschepen. Er zijn in Engeland bijzondere voorzorgs maatregelen genomen met het oog op het bezoek van het Joegoslavische staatshoofd. Vooral communisten en aanhangers van ex-koning Peter zullen in het oog worden gehouden. KOPENHAGEN (Reuter). De Mig straaljager van de Poolse luchtmacht, die Donderdag op het Deense eiland Born- holm landde, is Zondag gedemonteerd en onder strenge bewaking van politie en militairen aan boord van het Deense vaar tuig „Argus" gebracht, waarmee de jager naar Kopenhagen zal worden gebracht. Naar men verwacht, zullen twee Deense oorlogsschepen die bij Bomholm zijn aan gekomen, de „Argus" escorteren. De piloot van het toestel heeft als poli tiek vluchteling asyl gevraagd. Polen heeft teruggave van het vliegtuig verzocht, dat mogelijk enige geheimen van de Russische vliegtuigindustrie zal bevatten. De Deense regering zegt echter, dat zij eerst wil on derzoeken, of de Mig de Deense souverei- niteit heeft geschonden. Aan boord van het toestel werden een voorraad munitie en een camera aangetroffen. In Kopenhagen is vernomen, dat deskun digen van de NAVO de Poolse straaljager aan een onderzoek hebben onderworpen. SINGAPORE (Reuter) De Sultan van Perak (-Malakka) heeft Maandag het dood vonnis tegen de communistische leidster Lee Meng gewijzigd in levenslange ge vangenisstraf. Het Chinese meisje was ver oordeeld wegens het bezit van een hand granaat. De Hongaarse regering bood onlangs de Britse regering aan, haar uit te wisselen tegen Edgar Sanders, een Britse zakenman, die op beschuldiging van spionnage in Hon garije wordt gevangen gehouden. Premier Churchill verklaarde echter een week ge leden in het Lagerhuis, dat het Hongaarse aanbod niet kon worden overwogen, voor dat de Sultan van Perak over het lot van Lee Meng had beslist. Volgens juridische kringen in Koeala Loempoer kan er geen sprake zijn van uit wisseling van Lee Meng tegen een Britse gevangene. De Britse regering heeft niet het recht hierover te onderhandelen, aldus deze kringen. WASHINGTON (Reuter) President Eisenhower heeft George Marshall tot zijn persoonlijke vertegenwoordiger aangewe zen bij de kroning van Koningin Elizabeth van Engeland. Generaal Omar Bradley, voorzitter van de commissie van Amerikaanse stafchefs, zal de drie onderdelen van de Amerikaan se strijdmacht vertegenwoordigen. WETENSCHAP VAN HET BOEK EN DE DRUKKUNST. In Amsterdam is opgericht de Dr. P. A. Tiele-stichting, ten doel hebbende het be vorderen van ae wetenschap van het boek, de drukkunst en de daarmede samenhan gende technieken. Onder meer zal getracht worden dit doel te bereiken door het schep pen van een bijzondere leerstoel in de ge noemde wetenschap. Het lijkt wel of Venus met de dag helderder ivordt, zei dezer dagen iemand in onze om geving. Het schijnsel van de avondster is ook wel opvallend licht; Vernis is op het ogenblik na de zon en de maait het helderste hemel lichaam dat wij ontdek ken en juist nu Jupiter, even hoger aan de hemel, zich in ongeveer dezelfde richting op houdt, kunnen wij dui delijk zien dat Venus hem in helderheid over treft. Bekijkt men deze, onze buurplaneet, door een kijker dan valt op dat zij een schijngestalte vertoont die op het ogenblik dezelfde vorm heeft als die van de maan enkele dagen voor Eerste Kwartier. De rechterhelft van de. Ve- nusschijf is verlicht, maar niet helemaal: de terminator(grens tus sen lichten donker) maakt ook een bocht. Venus vertoont een sikkel. Die sikkel wordt steeds smaller. Want Venus staat op het ogenblik ergens tussen de zon en de aarde in en beioeegt Westwaarts. Dat wil zeggen dat zij over een poosje niet meer te zien zal zijn: het is dan (om een term te lenen die bij de maan gebruikelijk is) nieuioe Venus". Dan is zij onzichtbaar. Voorlopig echter is zij nog de duidelijkst zicht bare van alle planeten en het is inderdaad waar dat zij met de dag hel derder wordt. Dat zal nog zo doorgaan tot 8 Maart: dit is de datum van haar grootste hel derheid. Als u hierbij aan de maan denkt, valt u iets vreemds op. Want hoe smaller de maansikkel is, hoe minder licht wij zien. Bij Venus is het Wat de maan nooit ver toont, iaat Venus thans zien: een sikkel waar van de uiteinden tot over de helft van de schijf van het hemel lichaam reiken. blijkbaar andersom: hoe smaller de sikkel, hoe helderder Venus' schijn sel, althans tot de acht ste Maart. Wat kan hier achter zitten? Iedereen kent wel dat beeld van een grazende bok, die met een lang touw aan een paaltje vastzit. Staat het touw strak gespannen, dan beschrijft de bok, al gra zende een grote cirkel om de paal. Gesteld nu dat wij op een punt juist buiten die cirkel staan, dan zal op een gegeven ogenblik die bok rakelings passeren. Een half baanrondje verderop echter bevindt de bok zich, van ons standpunt uit gezien, achter de paal en wij zien hem dan veel klei ner dan toen hij vlak bij ons graasde. Zo onge veer bekijken wij aard bewoners Venus terwijl zij haar baan om de zon beschrijft. Wij zijn niet zelf het middelpunt, zo als ten opzichte van de maan, maar spelen de rol van toeschouwer builen de arena. Vandaar dat de afstand Venus-Aarde een veel veranderlijker is dan de afstand Maan- Aarde. En op dit ogenblik is het dan zo. dat Venus zich in dat deel van haar baan bevindt waar zij ons nadert. De Venus- schijf lijkt groot door die nabijheid. Zo groot dat zelfs het betrekke lijk kleine verlichte deel (de sikkel) veel meer licht naar ons toezendt dan eind vorige maand, toen Vernis de halve maangestalte vertoonde. Wie een kijker gebruikt merkt bovendien nog op dat de sikkelpunten langer zijn dan die van de maan in dezelfde schijngestalte. Ja, zij reiken zelfs tot over de helft van de bol heen, ongeveer zoals de twee uiteinden van een hoef ijzer elkaar weer nade ren. Hieruit blijkt de aanwezigheid van een dampkring: het zonlicht wordt in de Venus- atmosfeer verstrooid, evenals in de aardse dampkring (en dus an ders dan op de damp- kringloze maan). De verlengde horens van de Vemis-sikkel zijn dus de schemer-gebieden van deze planeet. G. v. W. De eerste gemeente op het eiland Goeree- Overflakkee, starl aan 't Haringvliet, is drooggemalen. Langs de natuurlijke weg was reeds één polder drooggelopen. De tweede polder heeft men, wegens gebrek aan electricitcit, met behulp van een trac tormotor moeten droogmalen. Het eiland is sinds gisteren weer van cleetriciteit voor zien. De waterleiding en de gastoevoer funetionneren gedeeltelijk. Van de twee honderd bewoners, die uit deze gemeente waren geëvacueerd, is reeds meer dan de helft teruggekeerd. De gevolgen van extra hoog water met Noordwestenwind, waarvoor Zater dagavond werd gevreesd, hebben zich be perkt tot het binnenstromen van meer wa ter dan gewoonlijk in de Sabina-Henrica- polder bij Willemstad. Reeds vrij snel na het tijdstip van het hoge tij konden de ploegen, die met d" waterstaatingenieurs en aannemers naar de bedreigde dijkgaten nabij de Nieuwe Sluis in de gemeente Wil lemstad en nabij het Fort Sabina onder de gemeente Feijnaart. waren getogen, inruk ken en de experts konden de mededeling verstrekke.n dat de zandzakken, die te Feijnaart, gereed lagen, niet meer nodig waren. Drie doden geborgen Op verzoek van de burgemeester zijn Zondag in de gemeente Halsteren de sloten en greppels van de Oude en Nieuwe Bij - moerpoider afgezocht naar de nog altijd niet geborgen laatste vijf slachtoffers van de waterramp. Drie stoffelijke overschot ten. dat van Jchan van Meer Senior, van de 88-jarige Adriaan Stoffels en dat van de 64-jarige R. Schillemans konden wor den geborgen. Men vermoedt dat de an dere twee vermisten (met wie het totale verliescijfer van de gemeente tot 86 doden zal stijgen) gezocht moeten worden in een deel van de polder dat te voet nog niet be reikbaar is. Zodra het water hier is gezakt zal men opnieuw bergingspogingen onder nemen. In de afgelopen nacht zijn op Schier monnikoog tengevolge van de vrij sterke Noordenwind stukken van woningen, on der meer stukken van daken, schoolbanken en een dode koe aangespoeld. Men ver moedt, dat deze wrakstukken afkomstig zijn uit de Nederlandse rampgebieden en indertijd uit de gaten naar zee zijn ge spoeld en tha.ns door de Noordenwind op de kusten zijn geworpen. Strandvonders hebben zich over het materiaal ontfermd. Onder voorzitterschap van de heer G. de Clercq heeft het algemeen bestuur van de AVRO Zaterdag in Hilversum vergaderd. Daarna is een bijeenkomst gehouden met gewestelijke bestuurders. Naar het A. N. P. van de voorzitter en van enkele bestuursleden vernam, zijn door het algemeen bestuur geen besluiten genomen, die in direct verband staan met de recente gebeurten issen Ontkend werd. dat een motie van wan trouwen tegen het beleid van de heer De Clercq aan de orde zou zijn geweest. Hoe wel deze vergadering vrij snel volgde op die, waarin onlangs aan de voorzitter een schrijf- en spreekverbod werd opgelegd, zijn volgens deze mededelingen daaromtrent geen nadere besluiten genomen. Van andere zijde vernam het A. N. P.. dat enige gewesten geen bestuurders hadden afgevaardigd, omdat in een bijeenkomst met een informatief karakter als deze toch geen besluiten kunnen worden genomen en men er geen heil in zag over beleidskwesties slechts uiteenzettingen aan te horen. De mogelijkheid moet niet uitgesloten worden geacht dat enkele gewesten zullen trachten een buitengewone algemene vergadering te doen houden, waarop over het voorzitter schap wél een beslissing kan worden genomen. Voor het tournooi om het wereldkampioen schap handbal voor dames dat van 10 tol en met 14 Juni in Nederland wordt gehouden, zijn tot nu toe vier inschrijvingen binnen gekomen. Oostenrijk. Frankrijk. Duitsland en Nederland hebben zich gemeld voor de strijd om de wereldtitel. Half Maart sluit de inschrijving en zouden er dan niet ten minste twee landen bij de reeds genoemde vier zijn gekomen, dan zal het Nederlands handbal Verbond van de organisatie van de kampioenschappen afzien. De zwemclub Haarlem heeft Zaterdag aan een polotournooi in Gouda deelgenomen. De eerste wedstrijd speelden de Haarlem mers tegen de kampioen van Nederland HZPC; zij wisten in de tweede spcelhelft een achterstand van drietwee om te zetten in een vijfvier overwinning. GZC versloeg in de eerste wedstrijd ENT (Tourcoing) met achtnul. zodat voor de finale de wedstrijd GZCHaarlem gespeeld werd. Het was een zeer aantrekkelijke en uiterst sportieve wedstrijd. GZC. dat in eigen bad speelde, wist een unenul voorsprong te verkrijgen. Hierna herstelden de Haar lemmers zich en de ruststand werd vier twee voor GZC. In de tweede speelhelft werd het vijf twee maar toen werden de Haarlemmers ge vaarlijker en wisten de achterstand in te lopen, zodat met gelijke stand (55) het einde kwam. Met het nemen van strafwor- pen moest toen de beslissing vallen. GZC nam de strafworpen beter en werd dus winnaar van haar eigen tournooi. Haarlem eindigde dus op de tweede plaats. De uitslagen van de gisteren in Hilversum gehouden draverijen luiden: Voorjaarsprys. 1. Rève d'Or B 1.36.5; 2. Rita BH; 3. Robert Duluth Z. Toto: w. 11,40, pl. f 1.10 f 1,10, gekoppeld f2, cov. f2. Knoppenprijs. le Afdeling: 1. Peter Scott 1.29.8; 2. Paul Spencer; 3. Pirette. Toto: w. f8.60. pl. f2.10, f2.30. f 1,70, gekoppeld f 13, cov. f 8.30. 2e Afdeling: 1. Quita Hanover 1.30.8; 2. Quichotte; 3. Mientje O. Toto: w. f2,90. pl. f 1,30, f 1,60. f 1,70, gekoppeld f6,10. cov. f 4,80. Groenprijs. le Afdeling: 1. Nemetor B 1.28.1; 2. Petronel Spencer; 3. Nico the Saint. Toto: w. f4,90, pl. f 1,80, f2,50, f5,80, gekop peld f8,80, cov. f6.40. 2e Afdeling: 1. Nora Spencer 1.27.5; 2. Odylie Spencer; 3. Omar Spencer. Toto: w. f 6,90. pl. f 2,70, f 1,80, ge koppeld f 14,20, cov. f4.50. Bollcnprijs. 1. Niki van Hollo 1.25.8; 2. Postduifie G; 3. Kondor. Toto: w. f24.80. pl. f4.10, f2,20. f2.20. gekoppeld f 10,60, cov. f6.10. Vogelprijs. 1. Madame B 1.24.1; 2. Morning Star: 3. Norton Williams. Toto: w. f8,40. pl. f3.10. f 1.90. gekoppeld f 11,50, cov. f4.50. Kievitprijs. 1. Ooievaar S 1.23.8: 2. Nonnie M: 3. Narcis. Toto: w. f2.40, pl. f 1,20, f 1,20. gekoppeld f 2.60, cov. f 2,80. Derde Montéprijs: 1. Larrikin 1.29.1; 2. Meeske S: 3. Partout. Toto: w. f4,50. pl. f 1.80. f 1.50. f2,40. gekoppeld f7,30, cov. f5.60. Sluitingsprijs. 1. Petronel Spencer 1.27; 2. Nemetor B; 3. Nora Spencer. Toto: w. f10,10, pl. f2,60, f 1,90, f2,10, gekoppeld f 15.40, cov. f4,70. Totale omzet f 107.106,50. Andijk. 7 v. Vera Cruz te Tampico. Aardijk. pass. 6 ten N. Bermuda n. Le Havre. Antonaa, 25 v. Singapore te Bombay. Algemb, 7 ten anker Eibe. Alkaide verm. 17 v. Buenos Aires n. Rotterdam Alphaid, vei-m. 12 v. Santos n. Pto Alegre. Aagtedijk, 8 v. Rio de Janeiro n. Bahla. Abbekerk, pass. 8 Kp. St. Vincent n. Genua. Agamemnon, 8 v. Pto Plata n. Philadelphia. Agatha, 8 v. Sadgor. n. Pladju. Akkrumdijk, pass. 8 Gibraltar 11. Antwerpen Aldaibi, 8 te Victoria. Alcyone, pass. 8 Ouessant n. Antwerpen. Albe na, 8 te Montevideo. AHkaid. 8 v. Rio Grande te Buenos Aires. Almkerk, 8 v. Port Said n. Genua. Altair, 3 te San Francisco do Sul. Amsteiland, pass. 8 ten W. van St. Paulsrock Amstelvaart, 9 v. Amsterdam te Tj. Priok. AnnenScerk, 9 te Hongkong. Arendskerk, pass. 8 Minicoy n. Aden. Aalsum, 8 te Bremen. Alphacca, 8 te Santos. Amor, 8 v. Amsterdam n. Middeil. Zee. Amstelkroon. 3 te Southampton. Argos, 3 v. Kopenhagen te Amsterdam. Afcbedi.ik, 9 Antw. verwacht. Al'bireo, 8 te Bahia. Alblasserdijk, R v. Galveston te Rotterdam. Alchlba, 8 v. Buenos Aires te Rotterdam. Bali, v v. Port Soedan naar Suez. Bengkalis. pass. 6 Guardafui n. Belawan. Breda, 7 te Callao. Blommersdijk, 6 v. Antweipen. Bintang, 8 te Los Angeles. Boschfontein, 9 v. Dar es Salaam n. Zanzibar. Bonaire, 8 320 m. NO. Fayal. Boskoop. 7 v. Amsterdam n. Pto. Liman. Caltex Delft, 6 v. Sidon te Rotterdam. Cistula, 7 v. Manilla te Miri. CoriMa, 8 v. Liverpool te Rastanura. Caltex Pernis, 8 rede Sidon. Caltex "Utrecht, pass. 8 Ouessant. Gallis to, 8 v. Geeloriig te Avommouth. Ceraan, 8 v. Harthapoint n. Bushlre. Cleodora,. 8 v. Tj. Uban n. Hongkong. Coryda, 9 v. Stanlow te Huil. Cottica. 9 v. Barbados te Trinidad. Cronenburgh. 7 v. Antwerpen n. Spanje. Caltex The Hague, pass. 8 Ouessant. Caltex Utrecht, 7 v. Rotterdam naar Sidon. Castor. 7 v. Fort Liberte te Santiago de Cuba. Chama. pass. 7 Aden. Delft, 7 te Callao verwacht. Dongedijk. 8 te Los Angeles. Douro, 6 te Hamburg van Amsterdam. Drente, 8 v. Dongala n. Makassar. Danae. 7 v. Piraeus n. Megara. Delfshaven, 7 dwars Kp. Frio n. Montevideo. Esso Rotterdam 7 v. Rotterdam n. Aruba. E'lmina, 8 v. Lagos op rede Lome. En-a, 10 v. Liverpool te Rotterdam verwacht. Eendracht-, pass. 9 Ouessant. Erinna, 7 v. Singapore n. Yokohama. Eos 8 te Malta. Felipes, S v. Pladju n. Makassar. Fa-irsea, 8 630 m. W. ten Z. Cocos eil. Friesland (SSM), pass. 8 Finasteride. Gortfias. 6 v. Gibraltar. Gaasterland, 8 Las Palmas verwacht. Gouwe, verm. 7 v. Sharpness n. W. Afrika. Ganymedes, 7 v. Tampa naar Gent. Groote Kerk, 8 te Suez. Gooiland, pass. 8 Kaap Verd. eil. n. Recife. Groote Beer, 7 240 m. Z. Kp. Race. Gaasterkerk, 8 v. Bremen te Hamburg. Garoet, 9 ca. 13 u. Genua verwacht. Helicon, 6 v. Santa de Cuba n. Houston. Hathor, 9 v. Iskeniderun te Kalloni. Hector, 9 te Algiers. Hecu-ba. 8 te Guayaquil. Heemskerk, 8 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Helena, 6 v. New York n. Port au Prince. Hercules, pass. 8 Algiers naar Tuniis. Hydra, 8 te Guanta. He-ra, 7 v. Cienfuegos n. Europa. Hestia. 8 v. Antwerpen te Rotterdam. Hoogkerk, pass. 8 Minicoy n. Penang. Jndrapoera, 6 v. Cheribon op rede Semarang. Juliana, 7 v. Curagao te Rotterdam. Japara (KRL), pass. 8 Algiers n. Halifax. Java, 7 v. Soerabaja naar Tj. Pi-iok. Joh. v. Oldenbarnevelt-, 9 rede Belawan. Kota Agoeng, pass. 8 20 u. Ouessant. Kcto Inten, 9 ca. 22 u. v. Djeddah te Aden verwacht. Kertosono, 7 v. Port Swettenham n. Penang. Kota Baroe, 7 "v. New York te New York. Kieldrecht, 8 te Hongkong. Laagkerfc, 9 te Aden. Laertes, 7 v. Belawan n. Port Swettenham. Lekhaven, pass. R Ouessant n. Marseille. Larenberg. 7 v. TJ mudden te Amsterdam. Lemsterkerk, 7 te Damman. Leuvekerk, 8 v. Marseille n. Genua. Lindekerk, pass. 8 Dover naar Hamburg. La wak. 8 te Manilla. Lutterkerk, 8 te Khorramshar. Loeneikerk. 8 v. Marseille n. Barcelona. Lombok. 7 v. Los Angeles n. Trinidad. Langkoeas. 7 v. Djeddah naar Aden. Liseta, 7 v. Telamon naar Pladju. Luna, 8 v. Gibraltar. Lin:ge, 9 v. Libreville naar Rotterdam. Maas. 9 v. Hamburg te Amsterdam. Mapia. 7 Kp. Bon gepass. Macuba, 8 v. Singapore n. Tokuyama. Malvina, 7 v. Yokohama naar Miri. M-ariekerk, 8 te Port Soedan. Maasdam, 7 440 m. Z. ten O. Kp. Hatteras Mataram, 7 Finisterre gepass. Modjokérto, 8 v. Antwerpen te Rotterdam. Mi-rza, 7 v. Port Soedan te Ummsaid. Ma-rkelo, 7 van Sete te Liverpool. Muiderkerk, 8 te Madras. Nieuw Amsterdam, 7 v. Santos n. Trinidad. Nigerstroom, 8 v. Lome te Lagos. Not-os, 7 v. Messina n. Nap-eis. Noo-rdam, pass. 8 Scilly's. Noordam, pass. 8 Lizard Head. O be roo, 6 v. Amsterdam te Port of Spain. Omala. 6 v. Fanara te Berre. Oranjestad, 8 90 m. ZW. Finisterre. O non, 9 v. Gemlik te Izmir. Cranjefontein, 7 te Port Elizabeth. Orestes, 7 v. Georgetown n. Philadelphia. Prins Willem II, pass. 6 Nantucket. Poelau Laut, 8 te Khoimufatta. Polyphemus, 9 v. Tj. Priok te Singapore. Parkhaven, 7 v. Rotterdam n. Buenz. Prins Joh. Willem Frisa 7 v. Halifax te St. John Prins Alexander, 8 v. St. John te Antw. Prins Fred. Hendrik, 7 te Valencia. Prins Fred. Willem, 7 v. Napels n. Livorno. Radja, 3 v. Belawan n. Djibouti. Raki, 8 te Bombay. Rondo, 9 te Genua. Rita, 8 v. Bangkok te Singapore. Rott-i, 8 rede Banjuwar.gi. Ruys, 7 v. Montevideo n. Santos. Ri.inkerk, 8 te Antwerpen. Ridcierkerk, 9 te Aden. Stad Arnhem, 7 v. Morphoubay te Rotterdam. Stad Breda, 12 v. Avonmouth te Port Arthur verwacht. Stad Vlaai-dingen, 7 v. Vlaardingen n. Narvik. Stad Alkmaar, 6 v. Halifax te Rotterdam. Saipedon, 6 v. New York naar Curasao. Slamat. 7 v. Singapore te Belawan. Straat Soenda, fi v. Hongkong n. Yokohama. Saparoea, 9 v. Hamburg te Amsterdam. S-ir.igkep, 9 ca. 22 u. v. Kopenhagen te IJmuiden verwacht. Salatiga, 9 te Ilo Ho. Sibajak, 8 400 m. Z. ten O. Ceylon. Sioteidijk, 7 v. Rotterdam n. Golf v. Mexico. Stentor, 7 v. Paramaribo n. Amsterdam. Sumatra, 6 v. Balikpapan te Soerabaja. Salawati, pass. 9 Gibraltar. Samarinda, 9 te Durban. Saiian'd, pass. 8 Ouessar.t n. St. Vincent. Saparoea, 7 v. Hamburg naar Amsterdam. Saroena, 7 v. Singapore naar Miri. Sliedrecht, 8 te Jarrow on Tyne. Sloterdijk, 8 v. Antwerpen n. Havana. Soestdijk, 8 v. New York te Tj. Priok. Stad Maassluis, 7 v. Narvik te Newport Mot. Straat Malakka, 8 te Outran. Sunetta, 9 v. Port de Bouc te Colombo. Schie, 9 ca. 15 u. v. Hamburg te Amsterdam verwacht. Stad Amsterdam, 8 v. Vll-sstogen n. Narvik. Stad Maastricht, pass. 7 Kp. de Gata. Tarakan, 7 aankomst kade Belawan. Taria, 10 v. Curasao te Stockholm verwacht. Ter na te, pass. 6 Ceylon Belawan. Teucer, 6 te Aden. Titus, 6 v. Gibraltar. Tomori, pass. 6 Gibraltar n. Londen. Tero. 10 ca. 11 u. v. Mobile te Aarhus verw. Tegelberg, 8 te Mauritius. Thalatta, pass. 8 Perim. Tawaü, pass. 3 Sabang n. Colombo. Tjisadane, 9 te Penang. Tumini, 7 v. Djibouti n. Suez. Trompenberg, 8 te La Pallice. Unie, 8 v. New Orleans te Rotterdam. Utrecht, 7 v. Karachi n. Bahrein. Veendam, pass. 8 ten Zuiden Cp. Race. Westerdam, 7 v. New York n. Rotterdam. Willemstad, 8 te Curaqao. Waterman, 8 85 m. Z. Westpunt Kreta. Westland, 7 v. Montevideo. Waal, pass. 9 9 u. Kp. Bon n. Beiroubh. Willem Ruys, pass. 8 7 u. Gibraltar n. Port Said Wonosari, 5 te Seattle. Wieldrecht 9 v. Rastanura n. Melbourne. Zeeland (SSM). 8 v. Rotterdam te Southshields Zeeland ,KRL). 8 te Halifax. Zor.newijk, 7 v. Baltimore n. Kaapstad. Zijpenberg, pass. 8 Finisterre. Zuiderkruis, 8 370 m. O.NO. St. Helena. KLEINE VAART Audacia, 7 v. Antwerpen naar Goole. Bab-T 5 Gibraltar gepass. naar DubLin. Bernisse, 8 v. Algiers te Sfax verw. Betty Anne, 7 v. Rotterdam naar Wismar. Bree Helle, vertr. 7 v. Londen n. Rotterdam. Casablanca, 6 v. Libourne n. Po:t Lyautey. Cornelia b II, 9 v. Montrose te Genua verw. Da Capo, 6 v. Dundalk naar Belfast. El'isa, 7 v. Rotterdam te Amsterdam. Fedala, 6 op ae Theems. Ferocia, pass. 6 Casquets. Fiducia. 6 v. Boston n. Maassluis. Geert Bodewes. 6 v. Port Lyautey te Ma-rans. Import, 7 v. Oporto n. Lissabon. Julia, 7 v. Rotterdam te Gothenburg. Joost, 6 te Sete van Londen. Kenitra. 7 v. Nantes te Bordeaux. Maasym. 7 v. Amsterdam naar Oporto. May Mere, verm. 7 v. Moirana naar Oslo. Menkar, 5 v. Casablanca naar Rouaan. Mercurius, 7 v. Manchester n. de Seine. Meres, 6 v. Safi n. Agadir. Mirach. 7 v. Londer. naar Amsterdam. Miizam. fi te Casablanca. Mizar, 6 v. Bahia te Montevideo. Monica, pass. 6 Start Point. Netta, 8 bij Gibraltar verwacht, Njord, 6 v. S-hellhaven te Billing-ham. Noorderhaven, verm. 7 v. Bristol n. Bristolkan. Pavo, 4 te Nantes van Rotterdam. Ponza, 5 te Bayonine van Nantes. Soemba, pass. 7 Brunsbüttel. Spora, 7 v. Avonmouth n. Fowey. Sporota, 6 v. Sunderland n. St. Nazaire. Strijpe, verm. 7 v. Amsterdam n. Hamburg. Swallow, 7 v. Londen n. Sables d'Olonne. Timor, 6 v. Rotterdam naar Cork. Ton. 6 v. Lissabon naar Leixoes. Twee Gebroeders, 6 v. Nantes n. La Palice. Westlaan. verm. 7 v. Rotterdam n. Hamburg. West-polder. 6 v. Rotterdam Oporto. Wiebold Bohmer, 6 v. Casablanca n. Nantes. Uw adres voor reparatiën KROON's Beddenmagazijn Gierstraat 73. Tel. 15777 Haarlem. Alg. Voetverzorging met E. N. P. C. Eerste Ned. Praktijkopl. v. Chiropody Aanvang der cursus me dio Maart. Inschrijving tot en met 14 Maart a.s. Prospectus op aanvraag. IORDENSSTR. 49, H'LEM Nummer brieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de Inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd Huish. personeel gevr. Weg. teleurstelling zo spoe dig mogelijk gevr. een nette DIENSTBODE, zelfst. k. k. e. w. v. g. g. v. voor d. e. n. in gez. v. 2 pers. Brieven G 5804 of tel 14812, Overveen. Gevr. HULP IN HUISH. in kl. gez., etage bew., v. 12 tot 7 of 3 tot 7 uur. Vrouw des huizes afwezig. Aanm. na 7 uur. Schaaper. Laan v. Ro zenburg 16, H'slede, electri- sche bel. NET MEISJE gevr. voor de morgenuren. Brieven G 5775 Gevr. KEURIG MEISJE, zelf standig kunn. werken en ko ken intern of voll. dag. Aan melden Aslcrlaan 34, A'hout. Na 7.15, tel. 27839. Wegens ziekte van het te genwoordige voor zo spoe dig mogelijk gevraagd een FLINK DAGMEISJE, kun nende koken. In klein gezin, één kind, v. g. g. v. Aanm.: 's avonds na 7 uur: Bach- laan 21, Heemstede. NETTE WERKSTER gevr. 2 halve of 1 hele dag per week Zijlstraat 91. FL. WERKSTER gevr. v. g. g. v. voor 2 hele en 2 halve dagen w.o. Zaterd.morgen. f 5.50 p. d. Heemst. Dreef 134 H'slede, tel. 38467. Gevr. NET MEISJE pl.m. 17 j. voor winkel en huish. Le- vensmiddelenbedr. W. Veld huis, Badelochstraat 50, H.N. Bedrijfspers. gevr. Gevr. voor direct nette LOOPJONGEN, leeft. 15-16 j. Drogisterij Crayenes-t, Jan v. Goyenstraat 31, Heemstede. Hiush. pers. aangeb. HUISNAAISTER Nette jonge wed. heeft nog enkele dagen vrij. Brieven G 5776. Tel. no. 17692. Huizen gevraagd HUUROVERNAME gevr. ev. met overname geh. of ged. inboedel. Brieven G 5792. Kamers gevraagd Gevr. door jonge vr. b. b. h. h. lege of gestoff. ZIT (EN)- SLAAPKAMER met vrije keuken, in Haarlem. Br. met prijsopg. G 5789. Gevr. per 1 of 15 April KA MER of VAC ANTIEHUIS JE te huur voor 2 pers. omg. Vogelenzang. Br. G 5780. WELKE DAME IS BEREID tegen 1 April a.s. moeder, b. b. h. h. met dochtertje 4 j. in huis te nemen met volledig pension en overdag het kind te verzorgen. Tel. 39148 of Brieven G 5779 Echtpaar zoekt gestoff. KA MERS. Brieven G 5778. Jongem.. b. b. h. h., zoekt gem. ZIT-SLAAPK. m. str. w. zonder pension. Brieven G 5777. Heer op leeft. m. eigen inko men zoekt dame m. WONING om v. gezamenl. rek. huish. te betalen. Br. no. 5052 Wen- sing's Adv. Bur. Tempeliers straat 32. Kamers aangeboden Grote ZIT-SLAAPKAMER op het Z. in Haarlem-Z. aan geboden aan besch. jonged.. b. b. h. h. Brieven G 5781 Woningruil ADAM—HAARLEM. Agb. zonn. 3e et. woning op goede st., A'dam-Z., best. uit Hall, gr. woonkam. sl.kam.. fl. keu ken, loggia, f 35 p. m., voor echtpaar of dame alleen. Ge vraagd vrije woning H'lem, 2 a 3 kamers. Brieven G 5782. Diversen WEGGELOPEN: Duitse her der, teef. luisterende naar de naam Hertha. Tegen beloning terug te bezorgen Kenau straat 12 rd. Tel. -12554. VERMIST: Cypers katertje, gec. Jud. Lijsterslr. 5, telef. no. 18133. Te koop gevraagd D. PIANO GEVR. v. kerk wijk. Oude Karselaan 102, Amstelveen. Tel. K 2964-3187 Gevr. HOOGTEZON. pr. Brieven G 5783. Bill. Te koop aangeboden Aangeb. complete verplaats bare KEUKENBETIMME- RING. Brieven G 5794. Pr. WANDELWAGENTJE, bill, prijs. Ruysdaelstr. 15 R. 3 MARKIEZEN (doek versl.) compl. met dekplanken, lang pl.m. 4/ Mtr. spotprijs. Kle verparkweg 61 zw. TAFELBILJART. straat 34, H.-N. Overton- RADIO in salonk. f 25 Archi. pelslraat 65. Goed onderh. MEISJES- FIETS (10—12 j.). Jongens fiets (6—10 j.) Esdoornlaan 9, Heemstede. KOELKAST Z. g. a. n. 130 1. inhoud, met 3 j. garantie, merk Frigidaire te koop agb. van f 1100 voor f 800. Brie ven G 5784. COMPL. ENGELSE HUIg. KAMER f 499. bestaande uit: dressoir, 2 clubs, 4 stoelen en tafel, vanaf f 7.50 per week. Het enkele clubgarnituu^ f 299, f 5 per week. Geen vooruitbetaling! Kopen zon der rentevergoeding thans ook mogelijk! VAN VEEN, le Hasselaerstraat 5, bij Zijl. weg (naast de oude zaak), Haarlem. Wegens overcompleet 4 z. g. a. n. SALON-FAUTEUILS. Tevens pracht eiken spiegel met opzet. J. v. d. Ziel, Kle verparkweg 61 zw. kijkt men naar uw bril. Zorg dat zij U flatteert. Grote Houtstraat 166 hij de Houtbrug. veegde behandeling- Puut 1 zeei bijvoorbeeld slecbis 1 ~l'°' P„„> 4: be.™ Ixooder frlisve'^ Filiaal Haarlem Grote Houtstr. 3 - Tel. 16387 Ruimte-verslinders en stof-vergaarders Voltooi uw schoonmaak door ze op te ruimen en kies daarvoor de eenvoudigste bemid delaar een Groentje i in OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT en geen geluid meer wil geven Belt U dan één - zeven - nul - zeven zeven GROTE HOUTSTRAAT 94 t.o. Haarlems Dagblad 4e klasse - 13e lijst 15000: 19308 1500: 6315 14221 19921 f 1000: 7815 12598 ƒ400: 6252 7081 8677 9350 10083 17903 ƒ200: 1304 2039 2577 2747 2980 3674 3988 4177 4819 5068 5436 5609 5890 6557 8873 9959 10225 10548 12208 12777 13863 14983 15141 15205 15445 15833 16714 16779 17231 17795 20585 ƒ80.. 3692 4419 5-165 6208 7145 7810 8334 9104 10003 11417 12513 13Ö76 15058 16138 17396 18222 19293 20359 21009 1069 2045 3747 4632 5493 6318 7151 7898 8387 9152 10035 10105 11454 11501 12522 12564 13984 14001 15069 15156 16139 16144 17469 17579 18289 18320 19295 19413 20533 20561 21043 21519 1071 2414 3867 4671 5568 6371 7202 8453 9240 120-1 1265 1402 2470 2631 2911 3879 3910 4170 4704 4752 4755 5753 5756 5773 6376 6417 6457 7314 745-1 7484 1412 1489 1520 1547 1749' 2995 3060 32S8 3344 3391 4210 4219 4231 4337 4363 •1765 4776 4779 4915 5309 5837 5845 5853 5973 6087 6623 6654 6768 6866 6971 7565 7656 7690 7709 7774 8454 9278 10182 11502 12570 14038 15292 16224 17621 18767 19577 20582 21604 8504 8513 9283 9306 10373 10799 11549 11789 12664 12747 14140 14274 15385 15398 16391 16440 17661 17740 18826 18848 19631 19676 20595 20624 21615 21673 8671 9517 10857 US10 12940 14-162 15435 16671 17778 1S961 19712 20673 23S79 8707 8928 9524 9602 10903 11041 11898 11917 13041 13102 14757 15573 15717 16733 16937 17835 17927 18969 19005 19750 19853 20780 20833 21961 8964 9013 9617 9709 11143 11182 12079 12090 13322 13376 15848 15960 17097 17173 17996 18051 19147 19189 19899 19983 20838 20858 6329 6831 3903 3945 11188 11937 17933 18035 1925 2044 3483 3665 4376 4410 5350 5451 6091 6184 7128 7129 7794 7807 9048 9067 9799 9923 11207 11214 12102 12444 13788 13853 16064 16121 17237 17391 18155 18207 19208 19261 20139 20265 20906 20992 5 boeken met Tarzan-span- ning, alle gebonden in keurige banden en voorzien van om- slagen in kleurendruk! TARZAN EN HET MIERENVOLKf3.75 TARZAN DE ONOVERWINNELIJKE f3.75 TARZAN EN DE JUWELEN VAN OPAR f 3.75 TARZAN TRIOMPHATORf3.75 DE ZOON VAN TARZANf 3.75 W\j bieden hierbij als attractie aan: de roman Alex. Dumas, ..De Zwarte Tulp", 256 blz. druks; pebonden (van f S.25voor 0.75 Deze serie van 5 boeken met de roman kost in totaal f 19.50, betaalbaar in maandelijkse ter- mijnen van f 2.of meer. Toezending direct na ontvangst van onderstaand bestelbiljet door: GEBR. GRAAUW'S UITGEVERIJ EN BOEKHANDEL te Amsterdam, Singel 80 BESTELBILJET Ondergetekende verzoekt Gebr. Graauw's Uitgeverij, Singel 80, te Amster dam, te zenden: de 5 TARZAN-delen (serie B) met de roman, totaal zes gebonden boeken voor f 19.50 te betalen in maand.-termynen van f Naam en volledig adres: HD

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 8