Overeenstemming in Korea over uitwisseling zieke gevangenen Turkse duikboot vergaan na botsing met Zweed: 99 doden Flora trok gedurende Paasdagen ongeveer 50.000 bezoekers Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Nieuwe koers Geallieerden accepteren vérgaande voorstellen der Noordelijken Verhoging der productiviteit Het woord is aan... Ondanks donkere lucht Jacob de Jonge in Leer gearresteerd Eén der uit Breda ontvluchte gevangenen Brussel nam afscheid van prinses Joséphine Uit tegenwaardegelden nog f400.000 vrijgegeven Belangrijke rede van Eisenhower Bezoek aan Keukenhof leek minder groot Proces-Dertinger uitgesteld De Gasperi ontbindt Italiaans parlement 57e JAARGANG No 227 DINSDAG 7 APRIL 1953 297e JAARGANG No 74 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Sotndaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per posi 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DE NIEUWE KOERS, door de tegen woordige machtigen van het Kremlin in geslagen, wordt vrijwel dagelijks door nieuwe mededelingen bevestigd. Uit kleine gebeurtenissen blijkt, dat zij reeds tot alle geledingen van het Sovjet-apparaat is doorgedrongen. En ook tot de satelliet staten, want in Hongarije en Roemenië zijn merkwaardige vrijlatingen van gevangenen geschied. Volgens een bericht in The Ob server zou ook Ana Pauker, eertijds minis ter van Buitenlandse Zaken van Roemenië en de meest op de voorgrond tredende fi guur in de Kominform, zijn losgelaten. Dat duidt, evenals de vrijlating van de negen van moord beschuldigde Russische artsen, die voor het merendeel Joden waren, op een ommekeer ten aanzien van de Joden. De nog maar zo kort geleden ingezette anti-semietische campagne is onmisken baar ten einde. Dat is een feit van groot belang. Inmiddels is ten aanzien van het buitenland al een werkelijk besluit geno men, namelijk in Panmoendjom een naam die langzamerhand synoniem was geworden met het begrip vruchteloze on derhandelingen waar men het zowaar eens is geworden over de uitwisseling van zieke en gewonde krijgsgevangenen en waar Noordelijk initiatief zelfs tot uitbrei ding van de aanvankelijk beraamde over eenkomst heeft geleid. Het lijkt niet meer voorbarig, de wapenstilstand en zelfs de vrede in Korea op korte termijn te voor zien en de verwachting te uiten van ver dere pogingen, om een betere verstand houding tussen Oost en West te bereiken. President Eisenhower heeft nu aangekon digd dat hij over negen dagen een grote rede zal houden. Het uitstel duidt er op, dat hij nog enkele bevestigingen wil af wachten en ongetwijfeld 'ook het eerste rapport van zijn nieuwe ambassadeur te Moskou, Charles Bohlen, die op het mo ment te Parijs vertoeft en binnen een paar dagen naar Moskou zal vliegen, Anderzijds bewijst de aankondiging van een grote rede, dat de Amerikaanse president het tijdstip gekomen acht om in het openbaar een ver klaring af te leggen omtrent de nieuwe toestand. In de hele wereld zal men nu wel verwachten, dat hij bij die gelegenheid iets zal mededelen omtrent direct overleg „op het hoogste niveau". Enkele maanden gele den zou men dat nog gezien hebben als een persoonlijke ontmoeting van Truman en Stalin behoudens dan de namen van andere regeringsleiders, die er wellicht bij betrokken zouden zijn. Moet men nu van een ontmoeting van Eisenhower en Malenkóv spreken? De laatste naam lijkt nog niet zo beslissend en representatief als die van Stalin was. De Westerling voelt ten aanzien van de ingrijpende wijziging van de Russische koers in het buitenland ongetwijfeld ver bazing, omdat de Russen hiermee hun „prestige" op het spel schijnen te zetten. De indruk wordt immers gewekt dat zij dermate geïmponeerd zouden zijn door groeiende kracht van de Westerse defensie, dat zij het maar veiliger zouden vinden een andere houding aan te nemen. Maar af&e~ zien van de vraag of zij werkelijk zo geïm poneerd zijn moet men beseffen, dat de Russen zich in hun buitenlands beleid nooit door vrees van verlies aan prestige hebben laten beïnvloeden. Ook in het ver leden, in de Tsaristische tijden, trokken zij zich daar weinig of niets van aan. Er blijkt een verschil uit tussen hun Aziatische mentaliteit en de Westerse, dat de Russen op diplomatiek terrein ongetwijfeld vaak voordeel heeft gebracht. Men zou kunnen aannemen dat hen evenzeer onbekommerd heeft doen han delen bij het vrijlaten der negen doktoren, de vaststelling van hun volstrekte on schuld en de arrestatie en openlijke ver guizing van degenen, die hen beschuldigd en vervolgd hadden.. Maar op dat punt is de ommekeer toch wel verwonderlijker: de positie van het staatsgezag tegenover het volk is altijd meer door prestige-over- wegingen Beïnvloed dan die van de staat tegenover het buitenland. Vandaar dan ook dat het geval van de vrijlating der artsen, met de daarop gevolgde erkenning van door het régime begane fouten en in breuk op de Sovjet-wet, alleen staat. Het is zonder precedent. Nu het blijkt in te houden dat men de anti-semietische actie heeft gestaakt betekent het een eigenlijk nog grotere erkenning van verkeerd be leid, dan er aanvankelijk reeds uit sprak. Alles bijeengenomen is er zeker genoeg aanleiding voor de merkbare opluchting, die de Russische koerswijziging in de we reld heeft gebracht. De toekomst doet zich niet meer zo dreigend aanzien. Menigeen herademt; de mogelijkheden blijken toch nog groter en beter te zijn dan de pessi mist gewoon was te veronderstellen. R. P. Te Leer in Noord-West-Duitsland is Za terdag de 32-jarige Jacob de Jonge ge arresteerd, een der uit de Bredase gevan genis ontsnapte oorlogsmisdadigers. Hij trok de aandacht van de Duitse politie, toen hij in de nacht van Vrijdag op Zaterdag schijnbaar doelloos door de stra ten van de stad slenterde. Hij zei dat hij uit Neurenberg naar Leer was gekomen om een kennis op te zoeken. Van de zeven gevluchten zijn er thans drie aangehouden in West-Duitsland. Een luid juichende menigte heeft Maan dagavond in Brussel voor het feestelijk verlichte paleis, waarin de Belgische Ko ninklijk familie verblijf houdt, op uitbun dige wijze afscheid genomen van Prinses Joséphine Charlotte, die morgen naar Luxemburg zal vertrekken, waar zij Don derdag met erfprins Jean in het huwelijk *al treden. Vanavond om zeven uur zal de prinses *ffior de Vlaamse zender Brussel in het jKederioads spreken, NEW YORK (Reuter). De onderhan delaars der verbondenen te Panmoendjom hebben heden een Noordelijk voorstel voor uitwisseling van zieke en gewonde krijgs gevangenen aanvaard. De Noordelijke voorstellen omvatten een uitwisseling niet alleen van ernstig zieke en gewonde gevangenen, maar ook van de lichtere gevallen. De voorstellen waren gedaan op grond van de artikelen 109 en 110 van de conven tie van Genève. Deze voorzien in een direc te uitwisseling van de ernstige zieken en gewonden en de verdeling in categorieën en het overbrengen naar een neutraal land De veiligheid in de lucht hoven Berlijn is het onderwerp van besprekingen, die tus sen de Grote Vier gevoerd worden. Hier ziet men de Russische vertegenwoordiger generaal Tsjoeikof. van diegenen, wier lichamelijke of geeste lijke gezondheid hierdoor vooruit zou gaan. Schout-bij-nacht John Daniel, de voor naamste onderhandelaar der verbondenen, zeide, dat hij uitwisseling van de minder ernstige zieken en gewonden zou aanvaar den op voorwaarde, dat geen enkele gevan gene tegen zijn wil zou worden gerepa trieerd. De besprekingen zijn verdaagd tot mor gen. Toen Maandag de besprekingen te Pan moendjom werden hervat, na een onder breking van vijf maanden, hadden de ge allieerden hun plannen slechts gebaseerd op artikel 109 van de Geneefse conventie (uitwisseling van ernstige zieken en ge wonden). Admiraal Daniel vroeg om schorsing der besprekingen, teneinde over leg te kunnen plegen, toen de Noordelijken ook het artikel 110 wilden toepassen. Admiraal Daniel deelde heden de Noor delijke generaal Lee Sang Tsjo mede, dat hij uit diens opmerkingen afleidde, dat deze niet alleen de ernstig zieke en gewon de gevangenen, doch ook de militairen die vallen onder de bepaling van artikel 110 en die normaal in neutrale landen zouden moeten worden ondergebracht, direct via Panmoendjom wilde repatriëren. De verbondenen kunnen zich met deze interpretatie verenigen, zo zei de admiraal, op voorwaarde dat geen enkele militair zal worden gerepatrieerd tegen zijn wil. (In paragraaf drie van artikel 109 over uitwis seling van ernstig zieke en gewonde ge vangenen is voorzien, dat geen militairen tegen hun wil zullen worden gerepatrieerd, zolang de vijandelijkheden nog gaande zijn.) Na de besprekingen verklaarde admiraal Daniel: „Ik zou willen zeggen, dat de Noordelijke houding op dit ogenblik zeer gunstig is". De geallieerde en Noordelijke onderhan delaars hadden Maandag al „duidelijke vorderingen" gemaakt. De leider van de geallieerde delegatie had voorgesteld, dat de ernstig zieken en gewonden zouden worden uitgewisseld in groepen van 25 tot een maximum van 500 per dag, te beginnen zeven dagen na onder tekening van een overeenkomst. Namens de Noordelijke onderhandelaars had de Chinese generaal Lee Sang Tsjo verklaard, dat de Noordelijken bereid zijn, zieke en gewonde gevangenen rechtstreeks uit te wisselen op grond van artikel 109 van de conventie van Genève. De Noorde lijken waren verder bereid alle zieke en gewonde gevangenen die er krachtens ar tikel 110 recht op hebben, naar een neu traal iand te zenden. Betoging Te Seoel zijn Maandagochtend op het ogenblik, dat de besprekingen te Pan moendjom begonnen, betogingen gehouden door honderden Zuid-Koreaanse scholie ren en studenten, die zich voor het Kapi- De Turkse duikboot „Dumlupinar" is Za terdag 11a een aanvaring met het Zweedse vrachtschip „Naboland" (4000 ton) lek ge stoten en gezonken, waarbij 99 opvarenden de dood vonden. De ramp deed zich voor in de Dardanellen, drie mijl ten Noorden van Canakkale voor de Westkust van Tur kije. De duikboot, die juist boven water gekomen was toen dit ongeluk gebeurde, had een bemanning van 101 koppen aan boord onder wie tien officieren. Vijf man bevonden zich op het ogenblik van de aan varing op liet dek. Een werd onmiddellijk gedood, de anderen werden uit het water opgepikt en naar het ziekenhuis overge bracht, waar twee hunner later zijn over leden. De overige 96 vonden de dood op zeventig meter diepte. De reddingspogingen moesten Zaterdagavond als gevolg van de storm en de sterke stroming worden ge staakt. De „Naboland" liep enige schade op. Het laatste dat men van de ingesloten mannen hoorde waren verzoeken om de groeten aan hun familieleden over te brengen en hun gebeden. Daarop werd de bakentelefoon, waardoor nog verbinding met de buitenwereld bestond, door de sterke stroming weggespoeld. De mannen verklaarden nog, dat zij moedig wachtten. „Indien wij sterven, groet dan onze familie leden. Lang leve het vaderland", aldus de laatste woorden van een dér officieren. Zaterdagavond waren nog slechts 22 man in leven. Zij hadden toen nog voor enkele uren zuurstof. Duikers konden niet langer dan vier mi nuten achtereen werken. Wegens het slechte weer en de stroming kon ook geen reddingsmateriaal worden neergelaten. Verscheidene Turkse en Amerikaanse schepen namen aan de reddingspogingen deel. De „Dumlupinar" had in de Middellandse Zee deelgenomen aan oefeningen van vlooteenheden der Noord-Atlantische ver dragsorganisatie. De duikboot, die oor spronkelijk „Bumper" heette, werd in 1950 door de V.S. aan Turkijk geschonken. De Turkse autoriteiten hebben de kapi tein van de „Naboland" Lornst'zon. ge arresteerd. Hij heeft beroep aangetekend tegen deze maatregel en vrijlating verzocht. Lornstzon is van mening, dat het ongeluk aan de Turkse duikboot te wijten was, daar deze, volgens hem, de internationale scheepvaartregels niet had nageleefd. Deze ramp is het ergste duikbootongeluk in vredestijd sinds in 1939 de Britse onder zeeër Thetis" bij oefeningen schipbreuk leed. Ook toen kwamen 99 man alle op varenden om het leven. Koning Gustaaf van Zweden heeft presi dent Celal Bajar van Turkije een telegram gezonden, waarin hij, namens hemzelf en het Zweedse volk, zijn deelneming betuigt met de nabestaanden van de „Dumlupinar"- bemanning. tooi verzameld hadden. Zij droegen span doeken en riepen in spreekkoor leuzen, waarin hun afkeuring over de hervatting der besprekingesn tot uiting kwam. Gevechten Amerikaanse mariniers en Chinese troe pen hebben Zondagavond binnen gezichts afstand van Panmoendjom een verwoede strijd geleverd. De gevechten, die anderhalf uur duur den, begonnen even voor middernacht, doordat een patrouille mariniers een Chi nese strijdgroep van naar schatting 140 man aanviel. In een artikel in het Pekingse „Volks dagblad", officieel orgaan van de Chinese communistische partij, werd Zondag ver klaard, dat de Chinezen hun „inspannin gen om elke impasse of sabotage van de Koreaanse bestandsbesprekingen te voor komen, moeten vergroten". Hft is duidelijk, dat alle vredelievende volken, het Amerikaanse volk inbegrepen, oprecht vrede wensen", aldus het blad. Ilcfc overleg' met de Amerikaanse en Ne derlandse autoriteiten over de besteding van 30 millioen gulden van de tegenwaar derekening voor de verhoging van de pro ductiviteit in Nederland heeft er toe geleid dat nog 400.000 gulden is vrijgegeven. De vrijkomende gelden zullen door bemidde ling van de minister van Publiekrechte lijke bedrijfsorganisatie ter beschikking worden gesteld voor de uitvoering van een tweetal productiviteitsprojecten. Een bedrag van 250.000 gulden zal wor den verstrekt aan de contactgroep Opvoe ring Productiviteit. Deze bijdrage zal het de contactgroep mogelijk maken haar voor lichtingsactiviteit in de verschillende pro vincies door middel van een varende pro- ductiviteitstsntoor.stelling na 31 Januari voort te zetten, zodat met de tentoonstel lingsschepen behalve reeds in 1952 bezoch te gemeenten in Gelderland, Overijsel, Groningen en Friesland ook plaatsen in de overige provincies zullen kunnen worden bezocht. De stichting Vademecuum voor Sociolo gische en Economische Kengetallen te Am sterdam zal een bedrag van 150.000 gulden Seneca Hij kan niet spreken die niet weet te zwijgen. ontvangen. Dit bedrag zal de stichting, die vorig jaar werd opgericht, in staat stellen met haar werkzaamheden te beginnen. Het doel van de stichting is het verzamelen van kengetallen op economisch en sociologisch gebied. Het Nederlandse bedrijfsleven zal door het werk van deze stichting in rui mere mate de beschikking krijgen over vergelijkingsmateriaal. WASHINGTON (Reuter) De pers secretaris van Eisenhower heeft medege deeld, dat de president zestien April te Washington een „belangrijke toespraak" zal houden. De pesident zal er zijn week einde in Augusta, in de staat Georgia, voor onderbreken. De toespraak van de presi dent zal door alle Amerikaanse radio stations en televisiezenders worden uitge zonden. De perssecretaris, James Hagerty, heeft niet medegedeeld waarover generaal Eisen hower zal spreken. Ondanks het wisselvallige Paasweer hebben duizenden het afgelopen weekein de een bezoek gebracht aan de bollenvel den en vooral aan Flora en, zij het in mindere mate, aan Keukenhof. Toen gisteravond om 11 uur de deuren van de grote Bloemenhal in het Bloemen- paleis op de Flora gesloten werden, had den gedurende de twee Paasdagen niet minder dan vijftigduizend mensen in be wondering gestaan voor de pracht en praal van de Aalsmeerse kwekerijen. Ongeveer driehonderd bussen hebben gebruik gemaakt van het parkeerterrein aan de Sportparklaan, het parkeerterrein aan de Glipperweg ontving ongeveer drie duizend auto's, dat aan de Herenweg twee duizend. Daaruit blijkt dat de grote stroom der vreemdelingen vooral uit het Zuiden swam, want het uit die richting komende verkeer wordt naar de Glipperweg geleid, het overige naar de Herenweg. Verder viel het grote aantal buitenlan ders op, ongeveer de helft van het totaal aantal bezoekers. Dit valt te verklaren uit het feit, dat de Nederlanders wel weten dat het eigenlijke bollenseizoen nog moet be ginnen en de buitenlanders daarmee on bekend zijn. De Fransen, Belgen,, Duitsers, Engelsen en Amerikanen, maar ook wel Scandinaviërs, vormden uiteraard het leeuwendeel der buitenlandse bezoekei-s. De bollenvelden, waar nu het felle geel der narcissen overheerst, hebben nog zel den zo'n slechte Pasen beleefd wat het weer betreft, doch even zelden zijn er zo vroeg bezoekers geweest. In de beide toegangssteden tot de bollen streek, Haarlem en Leiden, was de drukte goed te merken en vooral Haarlem-Licht stad profiteerde van de aantrekkingskracht van de Flora. Verkeersregeling voldeed Uiteraard stelde de grote toeloop politie en Vervoermaatschappij op de proef, maar die hebben haar uitstekend doorstaan. In Heemstede en Bénnebroek waren met versterking van de rijkspolitie meer dan honderd man in de weer om het ver keer in goede banen te leiden. De door korpschef Berentsen ontworpen regeling heeft uitstekend gewerkt. Het Valkenbur gerplein was hoofdpost, terwijl hoofdbu reau, auto's van de rijkspolitie en een hou ten keet aan de Herenweg als hulpposten fungeerden, waar de vermoeide manschap pen werden afgelost en konden uitrusten. Ongelukken deden zich niet voor en de ziekenauto van Mathot, die de gehele dag in de omgeving van het Valkenburgerplein was gestationneerd, behoefde alleen maar 's ochtends in actie te komen voor een kind, dat op de Heemsteedse Dreef met een voet tussen de spaken van de fiets van zijn vader was geraakt. Bus kon het aan Ook de N.Z.H. heeft het voortreffelijk gedaan. De aan- en afvoer van de duizen den die op tweede Paasmiddag op vrijwel dezelfde tijdstippen naar en van Flora en de wedstrijd van R.C.H. tegen E.D.O. moes ten worden gebracht, is zonder stagnatie, zelfs zonder filevorming van betekenis verlopen, al zal er aan de tussengelegen haltes wel eens gemopperd zijn. De rege ling om tijdens de middagspitsen niet door te rijden naar Javalaan en Glip is zeer doeltreffend gebleken. Een woord van lof voor het personeel, dat onder hoge druk heeft gewerkt, is hier ook op zijn plaats. Het heeft namelijk altijd nog de tijd gevon den om vreemdelingen hoffelijk en precies te woord te staan. Naar wij van de directie der N.Z.H. ver namen ging de grote stroom naar de Flo ra; voor Keukenhof was veel minder be langstelling. Nog enkele cijfers: op de tweede Paas dag werden op de lijnen 1 en 2 niet min der dan 36 bussen gebruikt. Ook de avond rondritten door Haarlem-Lichtstad waren een record, wat de belangstelling betreft: op tweede Paasdag had men veertig bus sen gevuld met geestdriftige reizigers, de avond tevoren een kleine dertig. Naar Haarlems Bloei mededeelde, waren de Haarlemse hotels en beroepspensions gedurende de Paasdagen volgeboekt. Van de reserve-logiesruimte, die particu lieren bij Haarlems Bloei hebben aange boden voor vreemdelingen, behoefde nog geen gebruik te worden gemaakt. De Grote Kerk, die met Pasen voor be zichtiging gesloten was, kreeg op 4 April 426 bezoekers. In het Frans Halsmuseum kwamen tijdens de Paasweek 1200 bezoe kers, waaronder veel buitenlanders en in de Poesjenellenkelder gemiddeld 600 be zoekers per dag. Vooral de goedkope kin- Het ontbrak de Flora-expositie, getuige de foto, niet aan belangstelling. BERLIJN (D.P.A.) Het proces tegen de vroegere Oost-Duitse minister van Bui tenlandse Zaken, Dertinger, dat aanvanke lijk einde Maai't zou beginnen, is door de gerechtelijke autoriteiten van Oost-Duits- land voor onbepaalde tijd uitgesteld, zo meldt het West-Berlijnse blad „Kurier". dervoorstellingen om elf en twee uur trek ken veel bezoek. De Wondertuin in de Vis- hal werd op Eerste Paasdag door 2200 en op Tweede Paasdag door 2600 bezoekers bewonderd. De Taveerne „De Hyacinth" trekt zoveel bezoek dat men helaas zeer velen, ook buitenlanders, moet teleurstellen. Zandvoort: meegevallen Uit de zeer uiteenlopende meningen om trent de resultaten der beide Paasdagen in Zandvoort kan men de conclusie trekken, dat het, gelet op de voor een badplaats wel zéér slechte weersomstandigheden koud, buiïg en guur toch nog héél erg is mee gevallen met het bezoek. Uiteraard maken de strandbedrijven hierop een uitzondering. Beide dagen lag het strand vrijwel stil en verlaten, er werd geen strandstoel verhuurd en de mening van de strandpachters is dan ook: „uitge sproken slechte dagen, waaraan we geen cent hebben kunnen verdienen." Doch hoe geheel anders lag de zaak voor de hótel-exploitanten. Zij hebben een drukte te verwerken gekregen, vooral op 1ste Paasdag, die niet groter had kunnen zijn. Het waren in hoofdzaak de buiten landers die vele bedrijven in Zandvoort, Paasdagen hebben gebracht, die tot grote tevredenheid stemmen. Het begon reeds Zaterdagavond toen vele autobussen arri veerden, doch de grootste drukte bracht Eerste Paasdag. De talrijke vreemdelingen waren in hoofdzaak Duitsers, maar ook vele Amerikanen, Belgen, Denen, Zweden en Engelsen. De meeste hotels, die reeds tevoren waren volgeboekt, konden deze grote stroom van toeristen maar nauwelijks verwerken. Velen moesten zelfs trachten 's avonds nog bij particulieren onderdak te vinden. De hotel-eigenaars hadden hun dépen dances reeds geheel ingeschakeld, kamer verhuurbedrijven zaten tjokvol en vele particulieren kregen via de hotels een groot aantal gasten toegewezen. Natuurlijk had deze stroom van toeristen gevolg voor de overige bedrijven en win kels in het dorp. Verschillende winkeliers profiteerden ervan en de café's en restau rants herbergden een groot aantal bezoe kers, vooral op de avond van Eerste Paas dag. Ook de uitkijktoren bleek een punt te zijn, dat op al deze vreemdelingen grote aantrekkingskracht uitoefende. Tenslotte kan uit gesprekken met ver scheidene touringcar-ondernemers uit Duitsland worden verwacht, dat het aantal toeristen uit West-Duitsland dit jaar bij zonder groot zal worden. ROME. (Reuter). Premier de Gasperi heeft Zaterdag het Italiaanse parlement ontbonden en bepaald, dat op 7 Juni alge mene verkiezingen zullen worden gehou den. De premier deelde dit mee na afloop van een kabinetsvergadering. Het mandaat van vijf jaar van de Ka mer van Afgevaardigden was reeds afge lopen. De zittingsperiode van de Senaat zes jaar zou oorspronkelijk pas volgend jaar eindigen. Oooocoooocoo NACHTVORST Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Flinke opklaringen en bijna overal droog weer. Koude nacht met weinig wind en plaatselijk in het binnenland zware nachtvorst. Morgen overdag zwakke tot matige wind. draaiend naar richtingen tussen Zuid en Oost en iets hogere temperaturen dan vandaag. 8 April Zon op 6.00 uur. onder 19 25 uur. Maan op 3 44 uur onder 12 14 uur. Hoog en laag water in T.'muiden Dinsdag 7 April Hoog water- 8.50 en 21.31 uur. Laag water- 4.04 en 16.41 uur. Woensdag 8 April Hoog water: 10.07 en 23.00 uur. Laag water: 5.09 en 18.04 uur. J

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1