Dag Hammarskjoeld gekozen als secretaris-generaal van UNO Adenauer confereert met Eisenhower in Washington V.S. hebben goede hoop op wapenstilstand in Korea Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Wysjinski zegt hem de steun der Sovjet-Unie toe Uitwijzing van Bikker en Faber is nu zeker Wysjinski trekt zijn ontwapeningsresolutie in Geallieerde Commissie grijpt in Duitse pers dringt op protest aan De grote vraag: Streeft Kremlin naar neutraal herenigd Duitsland Voorne thans vrijwel geheel drooggevallen Het woord is aan Vier a vijf procent der gevangenen komen voor uitwisseling in aanmerking Toenemende kans op regen Sultan Hamid tot tien jaar veroordeeld Pleegde patiënt van dr. Samuels meineed? Met vacantie naar de Sovjet-Unie Beperking zuivelimport in V.S. Vier mogendheden confereerden in Berlijn Aftreden Argentijnse ministers De KLM krijgt twaalf tweemotorige Convairs Voor Nationale Rampenfonds Amsterdamse rechtbank gelast nader onderzoek 67e JAARGANG No 228 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Socndaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom WOENSDAG 8 APRIL 1959 Haarlems Dagblad 297e JAARGANG No 75 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per pos! 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman NEW YORK (Reuter). De Zweed Hammarskjoeld is door de Algemene Ver gadering van de U.N.O. tot secretaris-gene raal gekozen. Hij volgt de Noor Trygve Lie op. Hammarskjoeld werd met 57 stemmen tegen één, bij één onthouding, gekozen. De stemming was geheim. Naar verluidt was nationalistisch China het land, dat tegenstemde. Zweden zou zich van stem ming hebben onthouden. Alle afgevaardigden, onder wie ook de leider der Russische delegatie, Wysjinski, applaudisseerden toen het resultaat bekend werd. Ook Trygve Lie betuigde zijn in stemming. Voorzitter Pearson zeide te hopen, dat Hammarskjoeld Vrijdagmiddag aanwezig zal kunnen zijn om op een bijeenkomst der Algemene Vergadering in zijn nieuwe functie te worden bevestigd. Voor de verkiezing had Pearson mede namens de vergadering hulde gebracht aan de aftredende secretaris-generaal. Lie heeft zich van ganser harte en met ijver en vastberadenheid aan de U.N.O. en aan de internationale samenwerking gewijd, aldus Pearson. De vergadering nam met algemene stem men een Canadees voorstel aan om de ambtsperiode van Hammarskjoeld op vijf jaar te stellen, zoals dit ook met Trygve Lie het geval is geweest. Lie werd in Fe bruari 1946 gekozen. Het feit, dat de grote mogendheden het niet eens konden worden over de verlenging van zijn mandaat, bracht Lie er tenslotte toe om op 10 No vember van het vorige jaar zijn ontslag in te dienen, welk verzoek pas thans officieel werd ingewilligd. Na de Griekse vertegen woordiger Kyroe, betuigde de IJslander Thors Trygve Lie, namens de delegaties van België, Nederland, Denemarken, Noor wegen, Zweden en IJsland zijn erkente lijkheid voor diens werk. Ook Cabot liet, uit naam van de Amerikaanse regering, woorden van dank horen. De leider der Russische delegatie, Wy sjinski, zegde Hammarskjoeld „volledige steun en medewerking" toe. De Sovjet- Unie, zo zeide hij, „heeft er vertrouwen in dat de heer Hammarskjoeld zich in zijn belangrijke functie door de beginselen van het handvest zal laten leiden en gevrij- NEW YORK. (AFP). Andrei Wysjinski, Sovjet-afgevaardigde bij de UNO, heeft Dinsdag voor de opening van de voltallige bijeenkomst van de Algemene Vergadering medegedeeld, dat hij de Sovjet-resolutie over ontwapening, die door de politieke commissie was verworpen, niet bij de As semblee zal indienen. De Assemblée zal zich uitspreken over de door de politieke commissie aanvaarde resolutie over ontwapening. In ce Sovjet-resolutie werden de Weste- lijke mogendheden er van beschuldigd het werk van de ontwapeningscommissie stelselmatig te hebben belemmerd. De Sovjet-Unie zal Iwee amendemen ten op de door de politieke commissie aanvaarde resolutie indienen. KOPENHAGEN (United Press) De Russische reisorganisatie Intourist heeft een brief geschreven aan de Deense volks- vacantiebond, waarin te verstaan wordt gegeven dat de Russen ernstig overwegen de Sovjet-Unie voor buitenlandse toeris ten open te stellen. De directeur van Folke-Ferie, Johannes Sperling, had in Februari een brief ge schreven aan het. Russische reisbureau In tourist of men het nog nodig achtte in De nemarken een vertegenwoordiging te heb ben aangezien er geen reizen meer naar Rusland gemaakt konden worden. Folke-Ferie had voor de oorlog ver schillende reizen naar Rusland georgani seerd en na de oorlog had Sperling al en kele malen geschreven zonder echter ooit een antwoord te ontvangen. Gisteren echter verscheen plotseling een Engelse brief van de Intourist waarin ge zegd werd: „De kwestie van opening van et toeristenverkeer naar de Sovjet-Unie is in ernstige overweging". waard zal blijven voor elke inmenging van buitenaf". Wysjinsky achtte het niet „passend" om in bijzonderheden te treden ten aanzien van het aftreden van Lie, „hoewel dit on gelukkigerwijze nogal geruime tijd te laat is". Volgens de Russische spreker had Lie een tijd lang de post van secretaris-gene raal „op onwettige wijze bezet". Trygve Lie werd met een aanhoudend applaus begroet, toen hij dank zegde voor de hem betuigde erkentelijkheid. „Het was om u de gelegenheid te geven, een 'deur te openen, die reeds sinds 1950 was gesloten, dat ik vier maanden geleden mijn ontslag indiende", aldus Lie, „die hieraan toevoegde, dat hij zijn functie aan zijn opvolger zal overdragen „zonder spijt en met een onverminderd geloof in de toe komst der organisatie". Aan het slot van zijn afscheidsrede sprak Lie enige woorden, die voor Wysjinski be stemd waren. „Als ik fouten heb gemaakt, hoopt ik, dat gij mij zult vergeven". Zich naar Wysjinski buigend voegde hij er aan toe: „Ik zal u zeker vergiffenis schenken". Wysjinski liet niet blijken of hij enige aan dacht aan Lie's woorden had geschonken. De bank- en valutacommissie van de Amerikaanse Senaat heeft zich Dinsdag uitgesproken tegen een verlenging van de bepalingen, die de invoer van zuivelpro ducten in de V.S. beperken. De regering-Eisenhower heeft verzocht de bepalingen inzake de zuivelinvoer te laten vervallen. Congresleden uit de zui- velstaten dringen echter aan op een ver lenging van de invoercontrole. BERLIJN (Reuter) Vertegenwoordi gers van Engeland, de V.S., Frankrijk en de Sovjet-Unie hebben vandaag de eerste conferentie van de vier mogendheden in Berlijn sinds Juli 1951 besloten. De confe rentie, die in het Russische hoofdkwartier te Berlijn gehouden is, heeft de gehele nacht geduurd. In een bekendmaking is gezegd, dat de besprekingen over vraag stukken die de veiligheid van het lucht verkeer boven Duitsland betreffen, in het Amerikaanse hoofdkwartier te Berlijn zul len worden voortgezet op een nader vast te stellen tijdstip. De Sovjet-afgevaardigden dienden een aantal voorstellen in betreffende het vlie gen in luchtcorridors tussen Berlijn en West-Duitsland en het voorkomen van in cidenten, aldus het communiqué. Volgens geallieerde functionarissen werden de be sprekingen in een „openhartige" sfeer ge houden. BONN, (ANP) Door ingrijpen van de Geallieerde Hoge Commissie is thans de uit wijzing van twee der in Duitsland gearresteerde Bredase vluchtelingen zeker, onaf hankelijk van de door de Duitse gerechtelijke instanties te nemen beslissing. Op initiatief van de Eritse bezettingsafutoriteiten heeft de Geallieerde Hoge Commissie besloten een bijzonder bevel tot uitwijzing uit te vaardigen, waarin de uitwijzing van de gearresteerden Bikker en Faber op grond van een verordening der Hoge Commissie wordt bevolen. De commissie is van mening, dat zij op grond van deze ver ordening de bevoegdheid heeft ongewenste buitenlanders uit te wijzen, wanneer deze het aanzien of de veiligheid der bezettingstroepen zouden schaden. Het Britse commissariaat in Düsseldorf heeft de regering van Noordrijnland- Westfalen mededeling gedaan van dit be sluit der Hoge Commissie. Het bevel zal slechts van kracht worden, wanneer de West-Duitse gerechtelijke instanties de ge arresteerden een politiek asylrecht zouden toekennen. Officieel commentaar is op het besluit in Bonn nog niet gegeven. Het besluit der Geallieerde Hoge Commissie heeft even wel in politieke kringen critiek ontmoet. Opgemerkt wordt dat de Hoge Commissie in dit geval van een recht gebruik maakt, dat zij sinds een jaar niet meer heeft uit geoefend. In de Duitse pers wordt dan ook reeds de veronderstelling geuit, dat de Wanneer bij avond de-verlichte-wieken Haarlemkrijgt men het fantastisch molen „De Eenhoorn" nabij „vliegende schotel". WASHINGTON, (Reuter) De West- Duitse bondskanselier, dr. Konrad Ade nauer, die een officieel bezoek van drie dagen aan de Verenigde Staten brengt, is Dinsdag te Washington aangekomen. Op de dag van aankomst beraadslaagden Adenauer en zijn voornaamste raadgever voor de buitenlandse politiek, Walter Hall- stein, vijftig minuten met president Eisen hower en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles. Na deze officiële conferentie onderhiel den Eisenhower en Foster Dulles zich nog |n een particulier gesprek met hun Duitse bezoekers. Het voornaamste onderwerp van bespre king werd gevormd door de steeds sterker wordende aanwijzingen, dat de Sovjet- Unie voorbereidingen treft om tot vier- mogendheden besprekingen te komen over de volgende Duitse vraagstukken: hereni ging van Duitsland, het uitschrijven van verkiezingen in geheel Duitsland, een te rugtrekking der bezettingstroepen en het sluiten van een vredesverdrag met een ver enigd Duitsland. Onder Westelijke politici bestaat thans de vrees, dat de Sovjet-Russische regering, door de Duitsers hoop te schenken op een herenigd Duitsland, en tevens de Fransen met dit beeld schrik aan te jagen, er mo gelijk in zal slagen een uiteindelijke be krachtiging van het verdrag voor de West- •Europese verdediging door de Franse en West-Duitse volksvertegenwoordigingen, te voorkomen. Vele Westelijke politici verdenken de leiders van het Kremlin er van te pogen door bekwame diplomatie datgene te be reiken hetgeen hun voorgangers vergeefs door militaire kracht, communistische pro paganda en ondergrondse actie hebben wil len verwezenlijken, namelijk de neutrali sering van een in naam verenigd, doch in feite politiek verdeeld Duitsland. Indien de Sovjet-regering officiële stap pen in deze richting zou doen. zullen de Amerikaanse, Britse en Franse diplomaten zich mogelijk op korte termijn moeten be raden over de alsdan door hen te volgen politiek. Men verwacht te Washington, dat presi dent Eisenhower bondskanselier Adenauer voor het einde der besprekingen zal ver zekeren dat de West-Duitse regering ten volle zal worden gekend in elk Sovjet- Russisch voorstel aangaande Duitsland en dat zij volledig zal worden geraadpleegd bij een beantwoording er van. Dc Amerikaanse en West-Duitse staats lieden waren het er over eens, dat de jong ste ontwikkelingen in de Sovjet-Unie géén verandering der grondbeginselen van de Russische politiek inhouden. Duitse regering zou kunnen protesteren tegen het besluit, aangezien van een gevaar voor de bezettingstroepen door de aanwe zigheid der ontvluchten niet zou kunnen worden gesproken. Vports meent men dat het eventueel verlenén van asyl niet door een besluit van de Hoge Commissie on gedaan kan worden gemaakt. Aangenomen kan worden, dat het geal lieerde uitwijzingsbevel thans ook van toepassing zal worden verklaard op de derde gearresteerde die in Leer, in Oost- Friesland, is gearresteerd. De Nederlandse ambassadeur in Bonn had reeds uitleve ring van deze De Jonge gevraagd. Het Oberlandesgericht in Oldenburg heeft Dinsdag beslist dat ook deze vluchteling in arrest blijft. De arrestatie van De Jonge heeft in Ne derlandse kringen in Bonn de opvatting versterkt, dat de Duitse politie weinig moeite doet de ontvluchten op te sporen. De Duitse politie was reeds kort na de ontvluchting medegedeeld dat De Jonge een broer had in Neurenberg waarmede hij zich mogelijk in verbinding zou stellen. Inderdaad blijkt hij daar onderdak te hebben gekregen. De politie hééft het evenwel, ondanks deze waarschuwing nooit nodig gevonden hiernaar een onder zoek in te stellen. De Jonge is in Leer gearresteerd, nadat hij van Neurenberg naar het Oostfriese stadje was gelift en daar in beschonken toestand was aangekomen. Hij was van plan geweest naar een broer van een an dere vluchteling, Borgers, te gaan die in Leer woont. Ten Oosten van het kanaal door Voorne is het op 1 Februari ondergelopen land thans vrijwel geheel drooggekomen. Op verschillende stukken land staan nog wel plassen zout water, maar grote hoeveel heden zijn dit niet. Koortsachtig is gewerkt om dit te berei ken. De gemalen van de polders Nieuwen - hoorn, Heenvliet en Abbenbroek zijn met de grootst mogelijke spoed hersteld, zodat ook deze konden worden gebruikt om het zoute water weg te malen. Zij werden onder meer geassisteerd door de drijvende pomp „Neptunus" en een Duits pompvaar- tuig, gezonden door de Bondsregering. Het te bemalen gebied was ongeveer 2500 hectaren groot en is drooggekomen in on geveer een maand. Het binnengestroomde water had een vrij groot zoutgehalte, variërende van 4 tot 15 gram per liter. De gaten in de dijken langs het Haring vliet wordon nu definitief gedicht, even eens die langs het Spui. Hier wordt begon nen met het ongeveer 250 m. brede gat bij Zuidland, voor welke werkzaamheden de persleiding inmiddels gereed is gemaakt. De door de watersnood geteisterde pol der Klinkerland, gelegen tussen de ge meenten Herkingen en Nieuwe Tonge kan thans worden drooggemalen. Gisteren is het gemaal te Battenoord in werking ge steld. Sinds de rampnacht op 1 Februari heeft deze polder steeds de wisselende in vloeden van eb en vloed moeten door staan, waardoor vele woningen en boer derijen onder water bleven staan. Onder andere was dit het geval in het Oostelijk gedeelte van Herkingen en het Westelijk gedeelte van Nieuwe Tonge. Gift van Thailand De gezant van Thailand, de heer Visutr Arthayukti, heeft aan minister Luns een chèque overhandigd van 15.000 dollar. Dit is een gift van de regering van Thailand voor de slachtoffers van de watersnood. Naar verluidt zijn Dinsdagavond nog drie Argentijnse ministers afgetreden, na dat de regering nieuwe maatregelen had aangekondigd ter beteugeling van inflatie. Volgens de bekendmaking zullen met in gang van Vrijdag maximumprijzen gelden voor alle artikelen, die van invloed zijn op de kosten van levensonderhoud. Dinsdag avond zouden de minister van Landbouw. Carlos Hogan, de minister van Handel en Industrie, Rafael Amundarain, en de mi nister van financiën, Miguel Revestido, hun ontslag hebben ingediend. Maandag hebben president Peróns particuliere se cretaris en zwager, Juan Duarte, en de mi nister van Arbeid, Jose Maria Freire, hun functies neergelegd. GEEN QUORUM TE TEHERAN TEHERAN (Reuter) De Perzische Tweede Kamer heeft gisteren geen besluit kunnen nemen over het commissie-rapport aangaande de betrekkingen tussen rege ring en hof, aangezien het quorum niet aanwezig was. De aanhangers van Mossa- deq waren weggebleven. William Hazlitt: Mode is voornaamheid, die vlucht voor vulgariteit en bang is, door haar te worden ingehaald. Dit duidt erop dat de twee niet ver van elkaar verwijderd zijn. NEW YORK. (Reuter;. Van de zijde van Amerikaanse vertegenwoordigers bij de UNO is Dinsdagavond de hoop uitgespro ken dat de bij de onderhandelingen in Korea gemaakte vorderingen zullen leiden tot het sluiten van een eervolle wapen stilstand. Deze verklaring werd afgelegd door het hoofd der Amerikaanse delegatie, Henry Cabot Lodge, toen hij, namens het geal lieerde opperbevel, de Algemene Vergade ring rapport uitbracht over de jongste ont wikkelingen in Korea, ..die allen hebben bemoedigd, die vrede in Korea wensen". Lodge legde zijn verklaring af op ver zoek van de Indische afgevaardigde Menon. Menon stelde tevens voor dat de Algemene Vergadering op de hoogte zou worden ge houden van het verloop der onderhande lingen te Panmoendjom. President Eisenhower heeft in een korte onofficiële toespraak te Washington ver klaard, dat, indien er vrede in Korea komt, „onze mannen en die van onze bondgenoten nog wel een poos in dat ge bied zullen moeten blijven". De periode na een wapenstilstand zou een proeftijd zijn. Zorin, Sovjet-afgevaardigde in de poli tieke commissie van de UNO, heeft Dins dag verklaard, dat zijn land zich zou ver zetten tegen het voorstel, dat een onpar tijdige commissie een onderzoek zal instel len Waar de communistische beschuldigin gen, dat de troepen der verbondenen in Korea een bacteriologische oorlog voeren. Hij deed in plaats daarvan een beroep op de V. S. het Geneefse protocol van 1925 ever bacteriologische oorlogvoering te ratificeren. „Een negatief antwoord of een ontwij kend zal ons niet bevredigen", aldus Zorin. De Sovjet-Unie kon liet voorstel voor een commissie van onderzoek temeer niet aanvaarden, daar de discussie over het on derwerp werd gevoerd in strijd met het internationaal recht: in afwezigheid van de vertegenwoordigers van de landen, die di rect bij de zaak zijn betrokken Noord- Korea en continentaal China. Panmoendjom Het hoofd van de UNO-delegatie te Panmoendjom, sc'nout-bij-nacht John Da niel, heeft verklaard, dat de Noordelijken het aanbod hebben gedaan om 600 invalide krijgsgevangenen, onder wie 150 niet- Koreanen, terug te zenden. Daniel zeide tijdens een onderbreking in de besprekin- kingen, die Woensdag zijn voortgezet over een uitwisseling van zieke en gewonde ge vangenen, dat hij dit aantal gering achtte in verhouding tot het totaal aantal ge vangenen, dat zich in handen der Noorde lijken bevindt. Daniel verzocht de Noordelijken hun cij fers re herzien aan de hand van een vrijere interpretatie van hun definitie voor zieke en gewonde gevangenen. Een Noordelijke woordvoerder verklaarde, dat de cijfers reeds waren gecontroleerd. Hij zag geen reden om ze gering te achten. Schout-bij-nacht Daniel verklaarde, dat het opperbevel van de UNO had toegezegd, 5.800 gevangenen 5.100 Koreanen en 700 Chinezen te zullen terugzenden.. De geallieerden houden ruim 132.000 Koreanen en Chinezen gevangen, de Noor delijken 12 a 13.000 Zuid-Koreanen en an deren. De heden genoemde ciifers zouden beduiden, dat de verbondenen ongeveer 5 procent van hun gevangenen zullen uit wisselen en de Noordelijken 4 procent. De K.L.M. heeft bij de Consolidated Vul- tee-fabrieken nog zes tweemotorige Con vairs 340 besteld. Totaal worden twaalf van deze vliegtuigen aan de K.L.M ge leverd. Het K.N.M.I. deelt mede: Belangrijke veranderingen in de luchtdrukverdeling die onmiddellijk na Pasen intraden, heb ben tot gevolg gehad dat het weer een dui delijke verbetering onderging. Toen name lijk Dinsdag een boven de Noordzee gele gen lagedrukgebied plaats maakte voor een gebied van hoge luchtdruk met een trum boven Zuid-Duitsland, klaarde de hemel op. Aangezien Nederland zich nog altijd in polaire lucht bevindt, daalde de tempera tuur gisteravond snel. Plaatselijk kwam zware nachtvorst voor. Achter de duinen en in het Utrechtse en Gelderse heuvelge- bied werd aan de grond zelfs 4 tot 5 gra den vorst gemeten. Vanochtend vroeg begonnen' in snel tem po wolkenvelden, samenhangende met een depressie in de Golf van Biscaye,, Neder land binnen te dringen. Deze depressie be weegt zich naar het Noord-Oosten en ver oorzaakte vanochtend in West-Frankrijk regen. Er bestaat enige kans. dat dit re- gengebied morgen ook het Zuiden van Ne derland bereikt. De drie Kijkduiners ƒ51,93; 2e Gift leerl. Corn. Houtmansehool ƒ3,Zondagsschool „Zuiderkapel" 12.50; Verloting poppenhuis Haarl. Huishoudschool ƒ90,Mej. Nell Lekx, Canada ƒ2,20; Mevr. V.—C. ƒ25,—. De bovengenoemde bedragen zijn reeds door ons aan het Nationaal Rampenfonds overgemaakt. DJAKARTA. (Reuter). Sultan Hamid II van Pontianak is tot 10 jaar gevangenis straf veroordeeld. Hij werd ongeveer drie jaar geleden gearresteerd. Het vonnis, waarvan de voorlezing een klein half uur duurde, en dat gebaseerd was op het subsidiair ten laste gelegde „voorbereiding van opstand", komt, na de els van 18 jaar, in het algemeen met de verwachtingen overeen. Onze correspondent in Djakarta voegt hier aan toe; Men moet daarbij rekening houden met het feit dat een preventief van drie jaar wordt afgetrokken en dat ook de Indone sische wet de mogelijkheid kent van straf vermindering met een derde. Dit betekent dus dat de Sultan waarschijnlijk nog onge veer drie jaar en acht maanden in gevan genschap zal hebben te verblijven. Hoger beroep van een vonnis van het hooggerechtshof staat niet open, doch wel is er de mogelijkheid inzake een verzoek om gratie bii het staatshoofd, welk verzoek echter binnen veertien dagen moet worden ingediend. De sultan zeide dat hij deze termijn zal gebruiken ter overweging of hij van de mogelijkheid tot gratie gebruik zal maken. Mevrouw Hamid, die bij de uitspraak aanwezig was, deelde mede dat indien haar echtgenoot in gevangenschap zal blijven, zij naar haar kinderen in Nederland een dochter van veertien en een zoon van elf zal terugkeren. Los van de vraag of het hooggerechtshof de schuld van de Sultan met juiste maat staven heeft gemeten, mag geconstateerd worden dat het proces door alle partijen met waardigheid is gevoerd en door de president met grote onpartijdigheid is ge leid, waardoor het hoogste Indonesische rechtscollege in dit eerste belangrijke ge ding een goede reputatie heeft gevestigd. Van politieke hartstochten was in dit specifiek politieke proces geen sprake. Ook de houding van de Sultan heeft eerbied afgedwongen. In de meineed-zaak tegen een vroegere patiënt van dr. J. Samuels (bekend door zijn kanker-therapie) heeft de Amster damse rechtbank het onderzoek niet vol ledig geacht en beslist dat de rechter commissaris alsnog drie getuigen a dé charge zal kunnen horen, wier namen door de verdachte zijn genoemd. De verdachte is de 47-jarige Haarlemse monteur H. J. B. tegen wie veertien dagen geleden ter zitting 6 maanden gevangenis straf is geëist. De officier van justitie achtte bewezen, dat B. op 14 Mei van het vorig jaar als getuige in een zaak tegen dr. Samuels opzettelijk in strijd met de waar heid verscheidene verklaringen ten nadele van deze arts had afgelegd. Op grond van deze door de officier meinedig geachte ver klaring was het Amsterdams gerechtshof in hoger beroep er toe overgegaan de schorsing van dr. Samuels als medicus voor de tijd van drie maanden, hem opge legd door het Medisch Tuchtcollege, te be vestigen, hoewel de procureur-generaal vrijspraak had gevraagd. Dr. Samuels diende na het proces een aanklacht tegen zijn vroegere patiënt in en vroeg uitstel van de executie van het ar rest tot de justitie deze nieuwe zaak had afgehandeld. Indien de Haarlemse mon teur in laatste instantie schuldig zou wor den verklaard aan meineed, dan hoopt dr. Samuels revisie van zijn vonnis te krijgen. De door de monteur geuite bezwaren, die de directe aanleiding waren van de tegen dr. Samuels ingestelde vervolging, kwamen er op neer, dat de arts hem niet volledig zou hebben onderzocht en hem niettemin gezegd zou hebben, dat hij aan kanker leed, hetgeen later niet waar bleek te zijn. Veertien dagen geleden ontkende dr. Samuels als getuige met nadruk, dat er iets zou zijn aan te merken op de wijze, waarop hij de monteur had behandeld. Zijn verklaringen werden bevestigd door vijf van zijn vrouwelijke assistenten. Qfxxxxxxxxacc^oxxxxxxxxacocrxxxxoocicaocx3yy''^^xxxyxxxx MINDER KOUDE NACHT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Veranderlijke bewolking met in de Zuidelijke helft van het land kans op enige regen. Zwakke tot matige wind tussen Zuid en Oost. Vannacht iets minder koud. Morgen overdag onge veer dezelfde temperatuur als vandaag. 9 April Zon op 5.58 uur onder 19.27 uur Maan op 4 06 uur onder 13 42 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 8 April Hoog water: 10-07 en 23.00 uur. Laag water- 5 09 en 18.04 uur. Donderdag 9 April Hoog water: 11.45 en uur Laag water: 6.42 en 19.47 uur.' i

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1