Haarlem-Lichtstad heeft niet te klagen over gebrek aan belangstelling OPEL Bestuur en juryleden der Flora soupeerden in Haarlems Stadhuis Bond Zonder Naam bracht duizenden ouders naar Zandvoort en Haarlem Kort en bondig Speciale attracties trekken duizenden bezoekers OLYMPIA 1953 Wethouder S. Slagveld komt met eigen lijst Amsterdamse Beurs Het Vrije Toneel met een Engels blijspel Bloemendaal MAANDAG 13 APRIL 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Morgen exposeren wij de nieuwe rekord van LENT's Burgerlijke Stand van Haarlem ioi y, 67% Afscheidsreceptie van dr. A. TE. S. Sluyterman Belgische politie stuurde Haarlemmer terug Haarlems comité nationale herdenking Geslaagde sterrit mede dank zij Zandvoortse politie „Een eigen huissleutel" Laffe streek G.H. Bührmann ter aarde besteld Scheepvaart Vervuilde kachel of gebroken balk de oorzaak? Halve eeuw in expeditiebedrijf E. de Boer overleden Prinses Armgard op de Flora Ook in de afgelopen week hebben de at tracties van Haarlem Lichtstad weer niet te klagen gehad uver gebrek aan belang stelling: de Vishal werd door ruim 90Ö0 mensen bezocht, de voorstellingen in de Poesjenellenkelder boekten in totaal bijna 5000 bezoekers en waren vrijwel dagelijks uitverkocht, het Frans Halsmuseum werd door 2150, de Grote Kerk door 1572 men sen bezichtigd. Ook over de algemene gang van zaken is het comité Haarlem Licht stad tevreden. Donderdag j.l. en op de Za terdag die daaraan voorafging heeft de Wereldomroep opnamen gemaakt in het Frans Halsmuseum, stadhuis en marionet tentheater, die naar Zuid-Afrika, Zuid- Amerika en de Nederlandse Antillen wer den uitgezonden. Een tweede uitzending wordt thans voorbereid. Voorts is de afge lopen week een groep Luxemburgse jour nalisten op bezoek geweest in de Spaarne- stad, waar zij onder andere een speciaal voor hen geënsceneerde Franse voorstelling in de Poesjesnellenkelder bijwoonden. Bi- zonder enthousiast waren deze bezoekers over de verlichting en inrichting der ex positie in het Frans Halsmuseum en ver scheidene van hen hebben zich dan ook voorgenomen, binnenkort nog eens een paar dagen in Haarlem Lichtstad te ko men doorbrengen, omdat dit eerste bezoek hun te weinig tijd liet, om alle attracties hier op hun gemak te zien. De directeur van Haarlems Bloei, de heer C. S. Th. van Gink, had voorts een „verkennings team" van een grote Duits-Oostenrijkse filmmaatschappij op bezoek gehad, die in de bollenstreek een speelfilm willen gaan nl-r-n. Holland-Madel Regisseur Hubler Kahla en productie leider Dettmann zijn nu ter voorbereiding van de opnamen voor de rolprent, die „Holland Madel" gaat heten, eens komen kijken naar typisoh-Hollandse „achter gronden" als hoedanig de heer Van Gink hun het dorpje Spaamdam, verscheidene duinlandschappen-met-bollenvelden en de oude molen achter Lisse heeft aanbevo len. Hans Moser, Theo Lingen, Mathias Kemp en Sonja Sieekmann zullen, groten deels gehuld in Volendamse klederdracht, de hoofdrollen in deze Hollandse romance vertolken die, wanneer er geen al te ern stige folkloristische onzin in verwerkt wordt, een goede propaganda voor ons land belooft te worden. Als alles naar wens gaat, dan kunnen de voorbereidingen op 23 ADVERTENTIE •k Ar De clou van de Frankfurter Autotentoonstelling AUTOBEDRIJVEN Raadhuisstraat 5365 Heemsteedse Dreef 203 Heemstede - Tel. 38810 Naar wij vernemen zal de Zandvoortse wethouder S'. Slagveld bij de gemeente raadsverkiezingen met een eigen lijst uit komen. Zoals men weet werd de heer Slagveld niet'meer op de candidatenlijst der Chris- telijk-Historische Unie geplaatst, nadat van sommige zijden critiek was uitge oefend op het feit, dat hij geen meelevend lidmaat van enig kerkgenootschap is. De lijst van de heer Slagveld waarvan de naam nog niet bekend is zou acht candidaten tellen. Behalve de lijstaanvoerder werden ons als candidaten genoemd de heren P. Bos man, banketbakker, J. Kroon, wolhande laar, W. Paap, makelaar en L. van der Werf, strandpachter. HAARLEM, 11 April 1953 GEHUWD: 11 April, H. C. Lenterman en C. C. Hijnen; R. P. Gijsen en J. de Looze. BEVALLEN van een zoon: 7 April, M. Steffens—Lessard; 9 April, H. HartogLe Noble; 10 April, E. B. de Graaf—Lamboo; E. W. Dijkstra—Waleveld; H. C. Veenings— Spruijt. BEVALLEN van een dochter: 9 April, J. H. VotholRamekers; 10 Aprife C. H. We- rinkSchreuder; C. M. WiegmanSteen metser; D. Blinkhof—van den Oever; C. E. de Groot—Bouma; M. J. Maliepaard—Weij- gand; A. W. M. VogelaarVeldt. OVERLEDEN: 9 April, J. Telder, 30 j., Maerten van Heemskerkstraat; J. C. P. P. Wessels, 83 j.. Kamperlaan; 10 April, A. M. van der Linden, 1 m., Rijnstraat; A. J. C. JansseVerkes, 87 j., Assendelverstraat; 11 April, M. J. Kamphuijs, 64 j., Zijlweg. Slotkoers Openings Vrijdag koersen 3-3/4 Nederl.'47 96% 96% A.K.U 15934 159% Unilever 184 184% Philips Gloeil. - 155 Va 155 Kon. Petroleum 309 54 309% A'dam Rubber 89 89% Holl. Amer Lijn 144 144 N. Scheepv. Unie 125-y, 125 H.V.A 100 Deli Mij 84 84 Amsterd. Bank 159'/3 158% Ned. Handel Mij. 154% 156 Rotterd. Bank 157% 156% Twentsche Bank 154% 154 Anaconda Copper 39 s/„ 38% ex.d Bethlehem Steel 49% 50 Republic Steel 47 »/t6 46% Shell Union 66 Tidewater 24% - 24% U.\ S. Steel 387/I« 38% en 24 April beginnen, waarna op 2 Mei de camera's kunnen gaan draaien. Over de mogelijkheid, dat Haarlem een formeel verlofscenlrum wordt voor de Amerikaanse bezettingstroepen in Duits land, valt nog niets definitiefs mee te de len. De Amerikaanse officieren, die Haar lem daartoe bezochten, hadden geen for mele opdrachten dienaangaande, maar zullen toch een rapport van hun bevin dingen aan hun superieuren uitbrengen, waarvan men de resultaten dus moet af wachten. Een gunstige omstandigheid hier bij is, dat de grensformaliteiten voor Ame rikaanse verlofgangers in Nederland thans aanmerkelijk verlicht zijn, zodat de „GI Joe's" nu per auto naar ons land kunnen komen zonder allerlei lastige douane-vèr- plichtingen te moeten vervullen. De avondrondritten van de N.Z.H. be reikten Zaterdagavond, nadat zij al viei weken lang een groot succes blijken, een nieuw record. Er waren genoeg belang stellenden om niet minder dan 48 bussen te vullen. Op Zondagavond bedroeg het aantal bus sen, ondanks het slechte weer, nog 28. Velen hebben Zaterdagmiddag afscheid genomen van dr. A. TE. S. Sluyterman tijdens een receptie in diens woning aan het Lorentzplein. De dokter heeft dezer dagen zijn praktijk neergelegd. Uit de patiënten was een comité ge vormd. Namens dit comité heeft de heer J. W. van Santé het woord gevoerd en geschenken namens de patiënten aange boden, waarna dr. Sluyterman woorden van dank sprak. Bij de Haarlemse politie is de vijfentwin tigjarige losarbeider J. M. H. aangekomen, die door de Belgische politie in Bergen naar Nederland op transport was gesteld. Kort geleden had de Haarlemmer enke le diefstallen gepleegd, waarbij hij onder meer twee costuums buit maakte. Ook had hij een rijwiel en een costuum, die hij in huurkoop had gekocht, verduisterd. De man was op weg naar Frankrijk om aldaar dienst te nemen in het vreemdelin genlegioen. In Bergen had hij geen geld meer en ten einde raad meldde hij zich toen bij de politie. In de door reusachtige kaarsenkronen in stemmige feestelijkheid gedompelde hal van het Haarlemse stadhuis, de gewezen grafelijke ridderzaal, waarvan de luister nog werd verhoogd door de fraaie verlich ting van de gebrandschilderde ramen, is Zaterdagavond een groot souper ter gele genheid van de Flora 1953 gehouden, waar bij ruim tachtig genodigden van de be sturen van de gemeente en van de Kamer van Koophandel en Fabrieken aanzaten. Burgemeester Cremers fungeerde als tafel president en kwam in die met zwier ver vulde kwaliteit met het voorstel, na de gasten ook in het Nederlands, Frans en Duits te hebben verwelkomd, voor de ver dere toespraken het Engels als voertaal te gebruiken. De in het begin van de maal tijd op de staatshoofden der vertegenwoor digde naties uitgebrachte toast werd on middellijk door Theo Hon. David Bowes Lyon, een oom van c e Engelse kroondraag ster en hier aanwezig als voorzitter van de jury der tentoonstelling van Boskoopse cultures, beantwoordt met een heilwens aan Koningin Juliana. In zijn hoedanigheid van medegastheer heette ook de heer Ch. E. Visser, president van de Kamer van Koophandel, de aan- zittenden 'welkom. Dat waren de burge meester van Heemstede, het bestuur en de directie van de Flora 1953, de leden van de internationale jury en van de commissie van uitvoering der derde binnententoon- stelling, benevens enkele vertegenwoordi gers van de buitenlandse, dé binnenlandse en de plaatselijke pers. In zijn toespraak wees de heer Visser op de economische be tekenis van de bloembollencultuur, die strikt genomen onder de landbouw thuis hoort. Maar geen enkele kweker, aldus het voornaamste motief van zijn betoog, oefent zijn bedrijf alleen omwille van de schoon heid uit, hoezeer hij ook zal trachten deze te verhogen, want hij is tevens koopman. En dat verklaart, waarom de Kamer heeft meegedongen naar het voorrecht om de specialisten op dit gebied te mogen ont vangen. De voorzitter van de tentoonstellings directie, jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, koesterde in een krachtig plei dooi, waarin hij herinerde aan het belang van de export en aan de voortreffelijke kwaliteit van het Hollandse product, de hoop dat de buitenlandse vertegenwoordi gers zich na hun thuiskomt als geestdrif tige propagandisten hiervoor zouden ont poppen. De laatste, maar zeker niet de minste spreker was de bejaarde ere-voor- zitter van de Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur, dr. Ernst H. Krelage, die in een beknopt historisch overzicht, door milde ironie verlevendigd, de aandacht vestigde op de centrale' plaats van Haar lem in de ontwikkeling der Nederlandse sierteelt. Want ondanks de cosmopolitische alures van plaatsen als Hillegom, Lisse en Sassenheim, wordt er in internationale cor respondentie nog steeds de geografische aanduiding „bij Haarlem" aan toegevoegd. Tenslotte bracht Haarlems burgemeester dan ook een dronk uit op de locale godin Flora, waarop echter onmiddellijk zijn Heemsteedse ambtgenoot als promotor op trad en haar bij interruptie tot interlocale waardigheid verhief. Een geestig dankwoord namens de gasten werd gesproken door de heer Vald. Jensen, directeur van de tuinbouwschool van Charlottelund in Denemarken, die zich ge- kosterd voelde door de warmte der broe derschap der kleine landen, waartoe hij overigens ook Zweden rekende, omdat daar op een grote oppervlakte slechts weinig mensen leven. Na het savoureren van de koffie met likeur of cognac begaf ongeveer de helft van het gezelschap zich naar de Vleeshal, waar de cabaretiers Wim Sonne- veld en Conny Stuart met een vrolijke bloemlezing uit hun repertoire de juiste aansluiting bij de geanimeerde stemming vonden. Het Haarlems comité „Nationale Her denking heeft alle hoofden en leerkrach ten van alle inrichtingen van onderwijs en de besturen en groepen van jeugdver enigingen van alle gezindten in Haarlem uitgenodigd om on Maandagavond 20 April aanwezig te zijn in de Kroonzaal van restaurant Brinkmann in Haarlem. Het comité belegt namelijk een contact- avond om te komen tot een blijvende her denking van hen die voor het vaderland vielen. Het comité betreurt het. dat juist door de kinderen zo weinig aandacht aan de herdenking wordt geschonken en men wil nu de leerkrachten en jeugdleiders in schakelen, opdat de herinnering aan alles wat in de oorlogsjaren het Nederlandse volk bond, niet aan de vergetelheid prijs gegeven worde. Als sprekers zullen op 20 April optreden de heren C. Brink uit Am sterdam en M. Reckman uit Naarden, le den van het hoofdbestuur Nationale Fe deratieve Bond van het Voormalig Verzet Nederland. Als declamatrice zal optreden mevrouw Annie Schuitema. Bovendien zal een korte film worden vertoond over de jaren van strijd en ver zet. Ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan schreef „De Bond zonder naam" Zondag onder het motto „Naastenliefde" een grote sterrit voor auto's uit met als einddoel Zandvoort. Uit alle delen van het land hadden autobezitters zich aangemeld om de ouders van grote gezinnen, die er moeilijk eens een dagje uit kunnen, een heerlijke uitgaansdag te bereiden. Via de bollenstreek reed men naar Zandvoort, waar van om streeks elf uur af de enorme karavaan van auto's en bussen, waaronder óók vele van Belgische nationaliteit naar de Noord Boulevard geleid werd, waar ruim achthonderd auto's en vijftien bussen ongeveer vierduizend mensen hadden aangevoerd. Een en ander bracht in Zandvoort een enorme drukte teweeg, maar de politie onder leiding van korpschef Huijsman had een perfect functionnerende regeling ge troffen. De motorclub „Zandvoort" assisteerde bij de aan- en afvoer en ook de afdeling Zandvoort van het Nederlandse Rode Kruis was ingeschakeld. De burgemeester van Zandvoort, mr. H. M. van Fenema richtte zich in paviljoen Kiefer met een hartelijk welkomstwoord tot de deelnemers aan deze sterrit. Van twee uur af volgde de afvoer der duizenden deelnemers. Een gedeelte ging naar theater Monopole, anderen naar het Krelagehuis, de Moulin Rouge in Haarlem qn het seminarie Hageveld in Heemstede waar de deelnemers een feestprogramma werd aangeboden, verzorgd door radio- artisten. In elk programma voerde pater W. Loop, de leider van de Bond Zonder Naam, het woord. In theater Monopole was de zaal tot de laatste plaats bezet, toen pater W. Loop aldaar het woord tot de aanwezigen richtte. Spreker wees er op, dat deze viering van het vijftienjarig bestaan van de „Bond Zonder Naam" was uitgegroeid tot een grote manifestatie van naastenliefde. Pater W. Loop richtte woorden van grote waardering en dank tot burgemeester mr. H. M. van Fenema en tot het college van B. en W. van Zandvoort, voor de tien tallen faciliteiten die verleend werden in verband met deze sterrit. Voorts dankte spreker de korpschef Huijsman, de ver keerspolitie, de directeur van stichting „Toüring Zandvoort", de heer J. Th. Hu- génholtz, de motorclub „Zandvoort" en de Zandvoortse afdeling van het Rode Kruis. Tenslotte bedankte pater Loop de talloze automobilisten. Radio-artisten, onder leiding van de humorst-conférencier Kostja van Katwijk begonnen hierna aan de opvoering van de revue: „Levens-marionetten", met mede werking van het radio-show-orkest Mar tin Erich. De opvoering van deze revue oogstte een buitengewoon groot succes. Om ongeveer zes uur werd met de af voer van de sterrit-rijders begonnen, waar mede het einde kwam aan een dag, die voor de deelnemers onvergetelijk zal zijn Vooral Engelse auteurs zijn zeer be dreven in het samenstellen van nieman- dalletjes of gezelligheidsstukjes, die geen andere pretentie hebben dan het bieden van wat luchtig en zorgen verdrijvend amusement aan een publiek, dat niets anders wil dan zo maar een avondje uit. Maar ook in dit populaire genre vindt men verschillen van kwaliteit en zo zou den wij eigenlijk het blijspel „Een eigen huissleutel" (For better for worse) van Arthur Watkyn, waarmee het Vrije Toneel van Anton Ruys dit weekeinde enige hon derden Haarlemmers een paar uur plezier kwam verschaffen, een niks-niemandalle- tje moeten noemen. Het heeft weinig zin om hier in enkele regels het verhaaltje na te vertellen, want dat zou ten onrechte de indruk kunnen wekken dat deze reeks van vijf taferelen ook werkelijk enige inhoud had. Doch als u met alle geweld wilt weten waar het over gaat: de schrijver behandelt met soms wat al te speelse lichtvaardigheid binnen de grenzen van het alledaagse de lotgevallen van een jong echtpaartje, dat zich om de overdreven terminologie van het programma te gebruiken met de moed van een jonge liefde staande houdt legen de pessimistische zorgen van een vorige generatie. Voor zover er van een intrige sprake is, dient die alleen maar om een paar scènes aan elkaar te rijgen, die in een revue voortreffelijk op hun plaats geweest zouden zijn. Maar daar kon men dan ook smakelijk om lachen, mede door toedoen van regisseur Cruys Voor- bergh, die de kluchtige situaties en type ringen met zijn bontgeschakeerde fantasie tot vaak bijzonder grappige staaltjes van kleinkunst heeft uitgewerkt. Kostelijk was bijvoorbeeld het optreden van de twee verhuizers tijdens de inrich ting van de ongemeubileerd gehuurde flat. Thorwald Dudok van Heel en Niek van Reesema boekten daar een aardig succesje mee. Nog dwazer was de hard horende loodgieter, waarmee Willy Ruys op verrassende wijze wat vertier kwam brengen in het gedeelte na de pauze. Ook Nell Koppen als de eeuwige werkster en John Soer (door Comoedia uitgeleend) als de incasseerder van de afbetalingstermij nen droegen er veel toe bij, dat men nau welijks tijd en gelegenheid had om te be seffen hoezeer men tot het niveau van de banale klucht was gezonken. Wel moet worden gezegd dat tot het einde toe de dialogen door geestige vondsten werden ongeluisterd. Goed beschouwd zijn de twee hoofd rollen totaal onbelangrijk, maar Henny Orri en Ton van 'Duinhoven (die vooraf clementie wegens een hinderlijk abces in zijn keel liet inroepen) brachten in ieder geval de charme van jeugdige voortva rendheid op de planken. Het leukst waren zij in de parodistische momenten, zoals tijdens de generale repetitie van het hu welijksaanzoek in het begin of bij de ver zoening na de eerste ruzie. En zo heeft er Zaterdag en Zondag in de Haarlemse Schouwburg veel gelach om niets geklon ken. Maar het verslag zou niet volledig zijn als geen melding werd gemaakt van de door Sara Heyblom, Marianne van Waveren, Eric van Ingen en Wim van den Brink geleverde bijdragen. DAVID KONING Een onbekende man heeft Vrijdagavond eén 37-jarige wielrijdster haar tasje ont stolen. Om kwart voor twaalf reed de man reeds geruime tijd op de Emauslaan achter de dame aan en toen zij hem ver zocht door te rijden nam hij in het voor bijgaan haar handtas waarin veertien gul den zat van haar bagagedrager. Hierna verdween hij in de duisternis. Onder zeer grote belangstelling is Zater dagmorgen op de Algemene Begraafplaats aan de Bergweg in Bloemendaal het stoffe lijk overschot van de heer G. H. Bühr mann, in leven commissaris van de N.V. Bührmann's papiergroothandel en dochter ondernemingen, ter aarde besteld. De heer Bührmann was Dinsdag op drieënzeventig- jarige leeftijd in Amsterdam overleden. De aula van de begraafplaats kon slechts een klein aantal van de ruim vijfhonderd belangstellenden, die zelfs uit Amerika en uit verschillende landen van Europa geko men waren, bevatten. Er werd op verzoek alleen gesproken door ds. G. J. Duyven- dak, Evangelisch Luthers predikant in Apeldoorn, die uit 1 Corinthe 15 las. Zijn woorden werden omlijst door orgelspel, Ases Tod van Edw. Grieg en Haupt vol Blut und Wunden van Joh. Seb. Bach. Ds. Duyvendak zei, dat de overledene, groot geworden in zaken, zoveel sympathie heeft mogen ondervinden, omdat hij steeds trachtte te leven naar de uit zijn initialen G. H. B. gevormde spreuk: Geef Het Beste. Bij het verlaten van de aula speelde de organist een paraphrase op het Wilt heden nu treden. Aan de groeve, waar honderd veertig kransen en bloemstukken waren neergelegd, bad ds. Duyvendak het Onze Vader. De heer G. H. Bührmann Jr. dankte de aanwezigen voor hun belangstelling. Pater W. Loop, de tegenwoordige Leidsman bijzotider enthousiast over het grote sue duizenden vaders en moeders van de Bond Zonder Naam, was uileraaru ces van de sterrit naar Zandvoortdie op de Boulevard bijeenbracht. Alhena, pass. 10 Fernando Noronha n. Las Pal- mas. Aaisdijk, 10 te Boston. Akkrumdijk, 10 v. Genua n. Port Said. Aldegonda, 13 v. Pladju te Bangkok verw. Alkaid, pass. 10 Kaap Verd. eil n. Antw. Aaidijk, 9 v. Rotterdam te New Orleans. Aagtekerk, 13 te Sydney. Aalsum, pass. 11 Suez n. Aden. Abbedijk, nacht 12-13 v. Baltimore te N. York. Abbekerk, 11 te Manilla. Agatha, 13 v. Pladju te Tj. Prlok. Alderamin, 11 v. Rastnura te Bahrein. Aludra, 12 v. Ummsaid te Bahrein. Alwaki, 11 v. Buenos Aires n. New York. Amstelkroon, 13 te Miri. Armilla, 12 v. Singapore n. Haiphong. Arundo, 12 v. Koewait te Bandarshapur. Aigenib, 12 v. Rlo de Janeiro n. Rio Grande do Sul. Altair, 11 v. R'dam n. Bremen. Amerskerk, li v. Aden n. Suez. Amor, li v. Pto Cello n. Algiers. Argos, 12 te Rotterdam. Arkeldijk, pass. 13 Vlissingen. Arnedijk, 11 v. Rotterdam n. Hamburg. Alioth, 11 v. Montevideo n. Santos. Alphard, U v Rio de Janeiro n. Victoria. Amstelland, 12 v. Hamburg te Amsterdam. Baud, 10 te Toga. Bintang, 12 v. Tarakan teSoerabaJa verw. Bïitar, 11 v. Beira te Dar es Salaam. Blommersdijk, 10 te Baltimore. Bengkalis, 12 v. Soerabaja te Pladju. Biiliton, 12 v. Portland Oreg te San Francisco Bonaire, 12 te Paramaribo. Boschfontein, pass. 12 Gibraltar n. Southampton Breda, 12 v. Curacao te Tampa. Bantam, 11 v. Rotterdam n. Hamburg. Barendreeht, pass. 11 Ceylon n. Suez. Boskoop, 12 v. Cartagena n. Boqueron. Bloemfontein, 12 v. Southampton. Congostroom, 10 v. Dakar n. Freetown. Clavella, 22 v. Trinidad te Engeland verw. Corilla, 12 v. Kudamatsu te Hongkong verw. Callisto, 14 v, St. John te Liverpool verw. Caltex Utrecht, pas. 12 Pantellaria. Ceram, pass. 12 Flnisterre n. Antwerpen. Cleodora, pass. 13 Thursday ell. Caltex Delft, 12 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Pernis, 12 v. Sidon te Rotterdam. Ceronia, 11 v. Kobe n. Miri. Chama, 11 v. Singapore n. Madras. Coryda, lil v. Rotterdam n. Thameshaven. Cottica, 12 v. Hamburg te Amsterdam. Cronenburgh, 13 v. Castro Urdiales te IJm. Delft, pass. 10 Vlissingen n. Bremen. Duivendrecht, 12 v. Viaardingen te New Orleans verwacht. Danae, 11 v. Gothenburg n. Amsterdam. Delfland, 11 v. Bahia n. Rio de Janeiro. Diemerdijk, 11 v. Portland Oreg n. Seattle. Drente, 12 v. Port Said n. Genua. Dalerdijk, pass. 13 Vlissingen. Dongedijk, 11 v. Los Angeles n. Cristobal. Elmina, 11 v. Hamburg te Amsterdam. Edam, pass. 13 Scilly's n. Antwerpen. Enggano, 13 v. Muscat te Karachi. Eos. 12 v. Oran n. Lissabon. Eemdijk, pass. 11 Vlissingen n. Antwerpen. Erinna, 11 v. Singapore n. Mena el Ahmadi. Esso Den Haag, 12 v. Aruba te Rotterdam. Eemdijk, 12 te Antwerpen. Friesland (SSM), 10 v Rotterdam te Setubal. Farmsum, 12 v. Amsteldam te Vancouver. Ganymedes, 10 v. Antwerpen te Amsterdam Gooiland. 12 v Itajai te Rio Grande do Sul. Groote Beer, 12 690 m. O.t.H. Kp. Race. Gaasterland, pas.s 13 Firiisterre n. Recife. Gaasterkerk, pass. 12 Gibraltar n. Genua. Helicon, 9 v New York n. Curasao. Hoogkerk, 11 v. Rotterdam te Yokohama. Heelsum, 12 v. Fernandla n. New Orleans. Hermes, 11 v. Cap. Haitien n. Guanta. Haarlem, 13 v. Hamburg te Amsterdam. Hatihor, 11 v. Amsterdam n. Middell. Zee. Ilos. 12 v. Fort Liberte te Philadelphia. Indrapoera, 12 250 m. O.t.Z Guardafui n. Aden Japara ,KRL),* 13 v. Galveston te New Orleans verwacht. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 13 Kp. St. Vincent n. Port Said. Java, pass. 13 Gibraltar n. Le Havre. Kertosono,pass. 11 San Miguel n. Halifax. Kedoe, pass. 12 Ouessant n. Marseille. Kota Agoeng, 13 v. Rotterdam te Tj. Prlok. Kota Ba roe, 12 te Aden. Kieldrecht, 14 Suez verwacht. Kota Gede, 13 v. Mena al Ahmadi te Khor- ramshar. Limburg, 10 v. Calcutta n. Pac. kust. Lekhaven, 12 te Cochin Lekkerkerk, pass. 12 Flnisterre n. Antwerpen. Lemsterkerk, 12 te Khorramsihar. Lir.ge, 11 v. Hamburg n. Newport Mon. Loenerkerk, pass. 12 Finlsterre n. Genua. Lombok, 12 v, East London te Durban. Luna, 12 te Algiers. Lutterkerk, 12 te Hambu g. Laurenskerk, 13 v. Karachi n. Bombay.- Leuvekerk, 13 v. Colombo n. Madras. Loosdrecht, 12 v. Rotterdam te Calcutta. Mapia, 10 v. Belawan n. Tj. Prlok. Modjokerto, li op rede TJ. Prlok. Macoma, 6 v. Bahrein te Singapore. Macuba, 1 te Hongkong ,dokken). Msrpessa. fi v. Miri n. Shimotsu. Mitra, 10 v. Taranto te Curagao. Maas, 12 v. Iskenderun n. Izmir. Maasdam. 13 v. d. Bermuda te New York. Manoeran, 12 v. Tj. Priok te Singapore. Marisa, 12 v. Aden. Markelo, 11- v. Rotterdam te Lidkoping. Mataram, 12 v. Singapore n. Tj. Priok. Meerkerk, pass. 12 Gibralta n. Antw. Meiiskerk, 12 v. Aden n Singapore. Mentor, 12 v. Beyrouth te Piraeus. Merwede, pass. 12 ten N. v. d. Azoren. Muiderkerk, 12 te Karachi. Macoma, Hl v. Singapore n. Pladju. Madoera, 12 in Golf v. Suez n. Belawan. Noordwijk, 10 v. Baltimore n. Santa Lucia. Nestor. 11 v. Trinidad n. Amsterdam Noordam, 13 v. Rotterdam te New York. Nigerstroom, 13 te Dakar. Notos, 12 v. Genua n. Barcelona. Omala, 12 v. Istamboul te Berre. Ondina, 12 v. Kingston n. Curagao. Ovuia, 12 v. Bahrein n. Singapore. Ootmarsum, 11 v. Amsterdam n. Hamburg. Orion, 13 v. Bremen te Amsterdam. Oranjefontein, 13 v. Southampton n. Antwerpen Pygmalion, 10 v. Amsterdam n. San Juan. Parkhaven, nacht 10-11 Pto Alegre verwacht. Papendrecht, 12 Finisterre gepass. Phrontis, 13 v. Sandakan te Makassar. Po-elau Laut, 13 te Penang. Polydorus, 12 v. Port Said. Polyphemus, 11 v. Port Said n. Halifax. Prins Alexander, 12 in Golf v. St. Lauens. Poseidon, 11 te La Guaira. Prins Joh. W. Friso, 14 v. Rotterdam te Quebec verwacht n. Montreal. Prins Willem IV, 11 v. Rotterdam n. Le Havre. Rotula, 10 v. Bullenbaai n. Reykjavik. Rijndam, 11 v. New York te Rotterdam. Ruys, 13 te Belawan. Rijnland, pass. 12 Fernando Noronha n. Mon tevideo Roebiah, 9 v. Settie te Vancouver. Salatiga, 10 v. Calcutta n. Pac.kust. Samarinda. 10 v. Bombay n. Cochin. Sarangan. 10 v. Durban n. Lorenzo Marquez. Slamat, 12 v. Tj. Priok te Singapore. Stad Amsterdam 10 v. Narvik n. Middlesboro. Stentor, pass. 10 Flores. Sumatra, 11 te Colombo. Stad Dordrecht, 11 v. Palermo te Almeria. Stad Alkmaar, verm. 11 v. Bermuda n. Falmouth Stad Maassluis, 10 v. Glasgow te Narvik Saparoa, 12 v. Accra n. Lome. Saragan, 12 v. Lorenzo Marquez n. Tj. Prlok. Saroena, 12 v Balikpapan n. Tarakan. Sarpedon. 12 te Maracaibo. Soestdijk, 11 v. Belawan n. Djibouti. Schiedijk, 11 v Halifax n. Alexandrië Sliedrecht, 12 van Aden. Stad Viaardingen, 12 v. Narvik te Viaardingen. St-raat Malakka, pass. 11 Thursday eil. Tjimenteng, 10 v. Suriago n. Honolulu. Tiba, vertr. 13 v. Galveston n. Nederland. Taria. 12 te Port Said verwacht n. Singapore. Talisse, 13 te Cheribon. Tarakan, 12 v. Soerabaja n. Propoiinggo. Tawali, 12 v. Halifax te Portland Mon. Telaman, pass. 12 Flores. Tero, 12 v. Genua n. Port Said. Thalatta, pas. 12 Aden. Titus, 13 v. Tunis te Patras. Tjitjalengka, 13 v. East London te Durban. Tabian, pas. 12 Aden n. Colombo. Taria, 12 Kreta gepass. n. Port Said. Ternate, 11 v. Makassar n. Ternate. Themisto, 13 v. Narvik n. Baltimore. Tjibodas, 10 te Mombasa. Tomori, pass. 13 3 u. Gibraltar n. Port Said. Tosari. 11 Alexandrië vertr. Tabinta, ll v. Suez n. Belawan. Ve-endam, 12 v. Halifax. Winsum, 10 v. Las Palmas n. Zaandam. VVesterdam. 13 v. New York te Rotterdam. Willem Barendsz, 12 180 m. Z. Sierra Leone. Wonosari, 13 te Madras Westland, 12 v. Bahia. Waterman, 11 v. Halifax te Rotterdam. Willem Ruys 12 Elba Cp. gepass. n. Suez. Waal. 14 v. de Middell. Zee te Hamburg verw. Waterland, 12 v. Buenos Aires te Amsterdam. Weitevreden, 13 v. Indonesië te Rotterdam. IJsel, 12 v. Kalamata te Alexandrië. Zaan, pass, ll 7.35 u Brunsbüttel. Zeeland (KRL), 12 v. New Orleans te New York KLEINE VAART Atlas,10 v. Lissabon n. Barcelona. Actinia, pass. 10 VMssingen. Albergen, 11 v. Requejada te Calais. Anna b, 12 v. Burban te Kaapstad verw. Arcturus, 10 v. Caen n. Bergen. Aries, 11 40 m. W. Hanstholm n. Tyne. Ary Scheffer, vertr. 11 v. Dublin n. Rotterdam Algarve, 10 v. Cardiff n. Rotterdam. Asunsion, vertr. 11 v. Bayonne n. Manchester. HAARLEM EN OMGEVING Op 17 April zal voor de leden van de Vereniging Bosch en Vaart een filmavond gegeven worden in het Christelijk Lyceum, Emmakade 43 in Haarlem. Deze films zullen een algemeen beeld geven van het leven in Australië Op het nationaal kapconcours van de Nederlandse Katholieke Bond van Kappers- personeel zijn in de damesafdeling de eerste, tweede en derde prijs behaald door de dames F. Janssen uit Haarlem met 602 punten, J. Bronckers uit Beek met 585 punten en H. B. Wielarts uit Haarlem met 556 punten. Op Dinsdag 14 April hoopt de heer J. H. Lemmink, wonende Waarderweg 82, Haarlem, de dag te herdenken, dat hij voor veertig jaar in dienst trad van N.V. Stork Hijsch te Hengelo, thans sedert 1932 Werf Conrad en Stork Hijsch N.V. te Haarlem. De brand in de L. Begijnestraat Schade aan papier twee ton De Haarlemse politie, die een onderzoek naar de oorzaak van de brand in de voor malige synagoge in de Lange Begijnestraat heeft ingesteld, is tot de conclusie geko men, dat enkele smeulende roetdeeltjes van de permanent brandende gaskachel, die vervuild geweest moet zijn het begni van brand hebben veroorzaakt. Van de zijde van de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen N.V. vernamen wij echter, dat deze kachel niet permanent brandde en zeer zeker niet vervuild was. Volgens de bedrijfspolitie is er echter een balk doorgezakt en het papier zou op deze wijze met een klein reserve-vlammetje van de kachel in aanraking gekomen zijn. De schade, die door de verzekering wordt gedekt bedraagt alleen aan papier en kar ton ongeveer f 200.000. De heer Blesgraaf, firmant van de N.V. Blesgraaf's expeditiebedrijf, zal Woensdag middag van twee tot vier uur in hotel „Lion d' Or" aan de kruisweg recipiëren. Het is dan namelijk een halve eeuw gele den, dat de heer Blesgraaf, als jongen van elf jaar in het beurtvaartbedrijf van zijn vader binnenstapte. In 1923, bij het over lijden van zijn vader, werd hij met zijn broer. Th. Blesgraaf, met de leiding van het bedrijf belast. Sinds 1946, na het uittreden van de heer Th. Blesgraaf, is het bedrijf omgezet in een commanditaire vennootschap. Dat de familie Blesgraaf voorlopig haar naam wel aan de zaak zal blijven geven constateren we uit het feit dat de zoon van de jubilaris ook reeds sinds 1935 in het be drijf is opgenomen. In de ouderdom van 62 jaar is overleden de heer E. de Boer, oprichter en directeur van de aardappelgrossierderij De Boer en Cie en vice-voorzitter van de V.B.N.A. De vader van de thans overledene heeft vroeger in het Julianapark een aardappel- handel gesticht. In 1917 richtte de zoon, de heer E. de Boer, een grossierderij op, die in 1923 naar de Koudenhorn verplaatst is, waar zij nog gevestigd is. De heer De Boer behoorde tot de oprich ters van de na de oorlog van 19141918 opgerichte Vereniging tot behartiging van de belangen van de Nederlandse Aardappel- handel (VBNA), waarvan hij thans vice- voorzitter is. In het bestuur van de afde ling Haarlem en omgeving heeft hij ook zitting. Woensdagmorgen omstreeks elf uur zal zijn stoffelijk overschot te Westerveld worden verast. Vanmiddag heeft prinses Armgard, door enkele dames vergezeld, een bezoek aan de Flora te Heemstede geferacht. Audacia, 10 v, Norkoping n. Gefle. Bab-T, 10 v. Swansea n. Amsterdam. Beekbergen, 10 rede Bastia. Betty, 11 v. Dieppe te Le Havre. Barracuda, vertr. 11 v. Heroen n. Kalmar. Bernisse, 14 v. Pomaion te Rotterdam verw. Betty Anne, 11 v. Swansea n. Rotterdam. Bill, 10 v. Londonderry n. Swansea. Bree Hélle, 11 v. Londen n. Rotterdam. Carpo, 10 v. Drogheda n. Fowey. Continental, 11 v. Grangemouth te Rotterdam verwacht. Cornells Houtman, 11 v. Rotterdam n. Goole Crescendo, 10 v. Portsmouth n. Bridgewater. Citadel, vortr. 11 v. Eling n. Nantes. Cornelia b, 2 vertr. 11 v. Rander n. Dieppe. Douro, 10 te Amsterdam v. Rotterdam. Daviena Goekoop, 11 v. Roscoff te Antwerpen. Deo Duce, 10 v. Malmö n. Gothenburg De Ruyter, 10 v. Cardiff n. Rotterdam. Dorinöa, 10 v. Kiel. DuiveSand. 10 v. Lubeck te Newcastle. Diligentia, 11 v. Barry te Rouaan. Dollard, 10 v. Bohus n. Norsbronn. Elsenburgh, pass. 10 Finisterre. Evertsen, 10 v. Par n. Antwerpen. Frans, 11 dwars Kieler. Frisia, 12 v. Casablanca te Dakar verwacht. Hartel, pass. 11 Texel n. Bremen en Hamburg. Hast I, 9 v. Metubal n. Leixoes. Hast IV, pass. 10 Rouaan. Henriea b, 10 dwars Brunsbüttel n. Humher. Gerry, 11 v. Swansea n. Rotterdam. Harold, 10 Noordkust IJsland. Hoflaan, 10 in Bristolkanaal. Hoogezand, pass. 11 lie de Bas. Hondsrug, pass. 10 Kielerkanaal, Hada, 9 v. Genua n. Casablanca. Ilias, 11 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Ida Jacoba, 11 v. Nantes n. Skieve. Ingeborg, 11 v. Rotterdam te Gdynia verw. Jongkind, 10 v. Rouaan te Casablanca. Josien, 10 v. Port Talbot n. Nantes. Jongkind. 9 v. Methil n. Esbjerg. Julia Mary, pass. 11 Kielerkanaal n. Hamburg. Kemphaan, 12 v. Shoreham te Dublin verw. Marie, pass. 11 Noordhinder. Michel Swenden, 9 v. Esbjerg n. Rouaan. Mirfak, pass. 10 Dungeness. Myfem. 11 v. Glasgow n. Rouaan. Mypuck, 11 te Huil. Merwehaven. 10 v. Duinkerken te Rouaan. Monica, 11 v. Dublin n. Cadishead. Muphrid, 11 v. Rotterdam te Hamburg. Noorderhaven. 13 v. Antwerpen te Baiiina verw. Nassauhaven, 11 v. Falkenburg te Dordrecht. Nieuwehaven, 11 v. Rotterdam n. Gothenburg. Noord, 10 te Billmgham. Ponza, 10 v. Newport Mon te Fowey. Palma, pass 11 Aalesund. President Roosevelt, 10 v Leixoes n. Port Talbot Rika, 10 v. Portrith te Par. Rose Marie, 11 v. Landskrona n. Rotterdam. Rijnhaven, 10 te Leixoes. Sambre, 10 v. Parijs n. Rutterdam. Silvretta, 11 v. Assens n. Rotterdam. Slrius, 10 v. Londen n. Duinkerken. Spes, 13 v. Vesteras te Amsterdam verwacht. Strijpe, 11 v. Vilvoorde n. Ballina. Tilly. 9 v. Caen n. de Humber. Timor. 11 v. Cork n. Swansea. Toos. 10 v. Dieppe te Antwerpen. Ton, 10 v. Guernsey n. Cardiff. Twee Gebroeders, 10 v Port Lyautey n. Ma- zagan. Van Brakel, 10 v. Londen n. Kristiansand. Van Gelder, 10 v. Guernsey n. Swansea. Veenenburgh. 10 te Middlesbro. Venus, 10 v. Great Yarmouth n. Middlesbro. Viking, 11 v. Rotterdam, n. Gdynia. Vindicat Atque Polit, 12 v. Blyth te Hamburg verwacht. Vivo, 10 v. Randers n Dieppe. Vrouwepolder, 11 v. Oporto n. Antwerpen. Vriiburgh, pass. 11 Kp. Roca Walenburgh. 10 v. Bordeaux n. Casablanca. Wilpo, 9 van Sevilla n. Setubal Westropa, 11 v. Plymouth te Rotterdam verw. Westlaan, 11 v. Rotterdam n. Bremen en Ham burg.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 3