Waarde duinstroken langs Zeeweg op ruim 36 mille geschat Kort en bondig Blauwe Gillette Mesjes Taxatie conform Zandvoortse opvatting Gemeente Velsen neemt Velserbad in beheer Het ideale paar Ontslag dienstplichtige reserve-officieren Amsterdamse Beurs Millioenenorder ontging Philips HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De onteigeningsprocedure Zandvoort-Bloemendaal Algerijn verdacht van diefstal aangehouden J. W. Lenderink gisteren plotseling overleden Haarlemse kapitein had aanvaring op Waterweg Burgerlijke Stand van Haarlem Hof bevestigt vonnis van de Haarlemse rechtbank Volgende week weer hon derden Amerikanen naar Haarlem Blue Gillette Thin Gillette j F. 0.75 per 5 Operette „Nelly" in Brederodeduin „COVELINE" offreert: Hillegoms burgemeester per helicopter naar braderie? Uitreiking prijzen door burgemeester Feestelijkheden in Haarlem-Noord Visum van Chairal Saleh wordt niet verlengd Verzending van zeepost Scheepvaart WOENSDAG 15 APRIL 1953 De commissie van deskundigen, die in Augustus van het vorige jaar door de Haar lemse rechtbank werd benoemd om rapport uit te brengen over de waarde van de terreinen aan de Zeeweg op Zandvoorts gebied, doch het eigendom van de gemeente Bloemendaal, heeft die waarde op f 36.557.50 getaxeerd. De Haarlemse rechtbank zal nu in de onteigeningsprocedure tussen Zandvoort en Bloemendaal uitspraak kunnen doen. Het door de commissie van deskundigen (mr. F. van der Goot, J. S. M. Vrijland en J. W. van Santé jr.) berekende en uitvoerig gemotiveerde bedrag, blijft nog onder het bod dat Zandvoort indertijd aan Bloemendaal deed: veertig mille. De gemeente Bloemendaal vroeg echter een prijs, die aanvankelijk om de twee ton lag en later op basis van een door haar ingestelde commissie werd verminderd tot even beneden de 150 mille. Toen de waarderingen van de terreinen (twee 25 meter brede stroken van 900 meter lengte ter weerszijden van de Zeeweg) zover uiteenliepen heeft Zand voort een onteigeningsprocedure aanhangig gemaakt, die gegrond was op het feit dat de aan te kopen terreinen nodig zijn voor verbreding en herstel van de Zeeweg als verlengde Noord-Boulevard. De commissie heeft onder meer over- die de aanleg van een bepaald werk door wogen dat op grond van de bestaande streek- en uitbreidingsplannen de waarde van de terreinen in de toekomst geen aan zienlijke wijzigingen zullen ondergaan en dat de betekenis en de waarde bepaald wordt naar de strekkende meter en niet naar de moeilijk te bepalen diepte. Verder wijst zij er op dat het hier om volgens het keur van Rijnland „onvrije duinen" gaat. Het uitbreidingsplan van Zandvoort geeft als bestemming van de onderhavige gronden recreatiegebied aan, waarin ten hoogste drie woonhuizen zullen kunnen worden gebouwd indien dit voor het be heer van het recreatieterrein nodig is. De deskundigen stellen Voorts dat er verschil bestaat in de waardering van het land- en het zeeduin en dat de werkelijke waarde niet uit vergelijking met andere objecten valt af te leiden. „De werkelijke waarde is daarom ge schat door rekening te houden met het ge drag van een eigenaar, die, niet zonder meer tot verkoop bereid, zich het onroe rend goed uit de handen ziet breken, en met de mogelijke aanwezigheid van een of meer gegadigden voor wie in die mate dat het de prijs beïnvloeden kan, de verkrij ging van het object om speciale redenen gewenst is of die bepaalde verwachtingen ten aanzien van het onroerend goed kun nen koesteren, zonder dat uiteraard op zichzelf als factor van werkelijke waarde Greep in kassa van Haarlemse zelfbedieningswinkel Maandagmorgen zag een voorbijganger, dar een man met een Arabisch uiferliik een greep deed in de kassa van de zelf bedieningswinkel on de Gedempte Oude Gracht in Haarlem. Hij waarschuwde on middellijk de politie, maar toen deze ter plaatse kwam was de vogel al weer ge vlogen. Bij de controle van de kas bleek er een tekort van ongeveer twintig gulden te zijn. Maandagmiddag omstreeks drie rn.tr werd de man, die van deze diefstal vér- dacht wordt., door de Haarlemse recher che op het station in Haarlem aangehou den en toen bleek, dat hij de 26-jarige Algerijn A. B. M. F. uit Rouan was. De man zou in nog meer Haarlemse winkels geweest zijn en overal werden bedragen van enkele tientallen guldens vermist. Men vermoedt, dat hij tevens de hand ge had heeft in een wisseltruc in een winkel aan de Riviervismarkt, waarbij hij betaalde met een biljet van honderd gulden. Hii wees toen in de kassa het geld aan, dat hij terug wilde ontvangen en nam met zijn andere hand enkele biljetten weg. De man is tevens op bezoek geweest bij winkels in de Zijlstraat en in de Doel- straat en de politie neemt aan dat hij nog meer zaken met een bezoek heeft vereerd. Daarom verzoekt zij alle winkeliers, die menen, dat de man in hun zaak is geweest, zich in verbinding te stellen met de recherche. Het signalement van de man is als volgt: donker, Arabisch uiterlijk, klein snorretje, donker krullend achteroverge kamd haar, donkere ogen, muisgrijze re genjas mef donkere knopen, lichtgeel over hemd, bruine schoenen. Hij spreekt Engels en Frans. Dinsdagmorgen omstreeks vijf uur is in Heemstede geheel onverwacht in de ouder dom van vijfenzestig jaar de heer J. W. Lenderink overleden. De heer Lenderink, die directeur was van de N.V. Roest's Pluimvee- en Veevoe derfabriek, heeft het groo'ste gedeelte van zijn leven gewijd aan de opbouw aan ziin bedrijf. Hij was reeds geruime tijd ais hoofdvertegenwoordiger werkzaam bij dit bedrijf van de heer J. Roest en bij de dood van deze laatste werd de zaak omgezet in een naamloze vennootschap. waarvan de heer Lenderink als directeur optrad. Gedurende de oorlogsjaren werd er uiter aard weinig in dit bedrijf omgezet, maar na de oorlog werd, voor zover dit mogelijk was in verband met de diverse overheids- bepalingen, vooral het mengen van pluim veevoeders een belangrijke tak van het bedrijf. De heer Lenderink had zich in de loop der jaren een gro'e deskundigheid op het gebied van de mengproducten ver worven. De crematie van het stoffelijk overschot zal plaats vinden op Vrijdagmiddag 17 April. de onteigenende partij tot voorzienbaar gevolg kan hebben. Het aldus verkregen resultaat is door deskundigen aan hun intuïtieve waar dering getoetst". Bloemendaalse argumenten weerlegd Over het door Bloemendaal naar voren gebrachte argument, dat de onteigening ten behoeve van Zandvoort tot een waar devermindering van de hem resterende terreinen aan de kop van de Zeeweg zal leiden omdat de concurrentie op het Zand voortse deel niet kan worden afgeremd, waardoor de pachtopbrengsten zullen ver minderen. Ook de waarde van het par keerterrein aan de kop van de Zeeweg zal minder worden omdat Zandvoort op zijn gebied ook parkeergelegenheid zal maken. Hierover merken de deskundigen op, dat er geen economische eenheid bestaat van onteigende en niet-onteigende delen, dat bovendien niet de onteigening maar de wijze van exploitatie een depreciatie van ae waarde zou teweeg brengen en dat Ge deputeerde Staten in hun toelichting op het uitbreidingsplan gesteld hebben dat de behoefte aan verpozing in dit gebied vrij wel onbeperkt is, zodat geen vermindering van inkomsten voor Bloemendaal is te verwachten. Voorts wijzen zij erop dat het strand door Zandvoort moet worden ge pacht en dat Zandvoort in dat opzicht af hankelijk is van het Strandschap Rijnland. Daartegenover stellen de deskundigen dat Bloemendaal wel een gunstige invloed zal ondervinden van de door Zandvoort voorgenomen wegverbetering van dat deel van de Zeeweg. Raad voor Scheepvaart Onvoldoende aandacht voor radarscherm de oorzaak? Haarlem, 14 April 1953 GEHUWD: 14 April: W. J. Teunissen en M. C. Berkhout; A. N. van der Heijde en E- C. Göllner. BEVALLEN van een zoon: 12 April: C. M. Bout-Ketting; J. A. Erades-Krul; J. L. Aardema-Meijer. BEVALLEN van eén dochter: 11 April: A. Ph. Voogd-Kopjes Niemann; 13 April: C. M. Th. van Liemt-Smit; P. Welte vreden-de Neef. OVERLEDEN: 12 April: J. C. Bakker, 3 d„ Wolstraat; C. A. Verhoeven-Duijff, 76 j., Herensingel; G. J. A. Rosendahl, 67 j., Zijl straat; 13 April: F. Korevaar-den Oudsten, 70 jaar, Kinkerstraat; B. Kloet-de Gast, 84 jaar, Westerhoutpark, J. J. van der Horst, 66 jaar, Hyacintenlaan. De inspecteur voor de Scheepvaart hééft de Raad voor de Scheepvaart voorgesteld dé 58-jarige kapitein I. R. uit Haarlem vgn het s.s. „Batavier II" te straffen door het uitspreken van een berisping. De inspec teur was van oordeel, dat dé kapitein niet geheel vrij te pleiten is van schuld voor de aanvaring in een mistbank tussen zijn schip en het Duitse m.s. „Mülheim Ruhr" op 15 Februari op de Nieuwe Waterweg bij Maassluis. Het Duitse schip werd zwaar beschadigd, de „Batavier II" kreeg geringe schade. De inspecteur zeide, dat de kapitein van het voorstrooms met een sterk tij uitva rende Duitse schip een goede beslissing had genomen, door, toen de dikke mist bank kwam opzetten, voor anker te gaan. Doch dit was een moeilijke manoeuvre, want een schip gaat dan zwaaien en komt in de meest machteloze positie die men zich kan indenken. „De kapitein van de „Batavier II", die de Duitser op het radar scherm had waargenomen, maar in de me ning verkeerde, dat het schip stil lag, had moeten waarnemen, dat het niet stil lag ten opzichte van de wal. De kapitein heeft volgens de inspecteur, niet alle conclusies getrokken, die er uit de waarneming op het radarscherm te trekken waren. Hij had vaart moeten verminderen en ten anker moeten gaan. toen hij twee schepen op het scherm had waargenomen". De kapitein verklaarde, dat hij, toen hij twee schenen op het scherm zag, een bel hoorde. Hij wilde proberen het Duitse schip, dat aan de Zuidkant lag, om de Noord te passeren. Plotseling echter narf. hij het Duitse schip vrijwel dwars in het water liggend waar, terwiil het met grote snelheid op de „Batavier II" toekwam. Tér- stond gaf hij volle kracht achteruit toen de mist kwam opzetten was al vaart ver minderd doch een aanvaring was niet meer te vermijden. De beide schepen raak ten elkaar, doch waren vrij spoedig weer vrij. De raadsman van de kapitein zeide, dat zijn inziens het Duitse schip een fout had gemaakt, door te bellen toen het zijn anker liet vallen, terwijl dit pas mag ge schieden als een schip ten anker ligt. De kapitein van de „Batavier II" had hieruit, naar hij zeide. terecht de conclusie getrok ken, dat de Duitser stil lag. De raad zal later schriftelijk uitspraak doen. Portier van auto geopend toen wielrijder naderde Het gerechtshof in Amsterdam heeft Dinsdag arrest gewezen in de zaak tegen de Haarlemse groentenhandelaar F. C. K. Het hof bevestigde conform de vordering van de procureur-generaal, mr. J. F. Hoef- felman, het vonnis van de Haarlemse rechtbank, die de groentenhandelaar op 24 December tot een geldboete van vijf enzeventig gulden subsidiair dertig dagen hechtenis, benevens tot een voorwaarde lijke gevangenisstraf voor de tijd van veer tien dagen veroordeeld. K. had in een der straten van Haarlem het portier van zijn auto aan de zijde van het verkeer geopend zonder goed op de aankomende wielrijders te letten, met als gevolg, dat de juist per fiets passerende mr. H. J. Fer- werda, rechter in de Haarlemse rechtbank, met het portier in aanraking kwam en viel. Hierbij werd mr. Ferwerda aan een van zijn knieën gewond. De Velsense gemeenteraad heeft gister avond besloten het Velserbad in gemeen- tebeheer over te nemen en het badhuis Spaarnberg aan de Wüstelaan in Santpoort voor rekening van de gemeente verder te exploiteren en op te knappen. Hiermee kwam een eind aan jarenlange vruchte loze onderhandelingen met de directeur van de N.V. „Velserbad", gedurende wel ke het Velserbad in een steeds groter staat van verwaarlozing kwam te verke ren. De aandelen der N.V. worden over genomen en f 128000 gulden zal worden besteed aan de aankoop en aan de veref fening van de schulden. Voor het herstel van het bad, waarmee de volksgezondheid in Velsen ten zeerste gediend is, werd een crediet van f 127.000 gulden verleend. En kele raadsleden hadden bezwaar tegen de huns inziens geringe garantie tegen de nog niet volledig bekende schuldenlast der N.V. Er werd ernstige critiek geleverd op het beheer, dat de directeur heeft gevoerd. Tenslotte werd het voorstel van B. en W. tot overneming van de N.V. met alleen de stem van de heer Lips (A.R.) tegen, aan genomen. Het gure weer van de laatste dagen heeft niet bepaald stimulerend gewerkt op het vreemdelingenbezoek aan de Flora en aan Haarlem-Lichtstad en daarvan heb ben ook de verschillende attracties in de Spaarnestad de weerslag ondervonden. Vooral was dat het geval in de établisse menten, die voornamelijk op massaal be zoek zijn ingericht, zoals het café-cabaret Moulin Rouge, waar het in de afgelopen dagen dan ook belangrijk minder druk was dan in de week voor deze. Volgende week echter zal de Moulin Rouge dagelijks bezoek krijgen van grote aantallen Ame rikaanse militaire verlofgangers, die in autobussen naar ons land komen en daar bij natuurlijk ook de Flora „doen". Na hun bezoek aan de Heecmsteedse bloemenshow zullen deze Amerikanen een rondtocht door net verlichte Haariem maken en dan hun trip door Kenmemerland besluiten met een „afzakkertje" in de Mouliin Rouge om er whiskey en „hot dogs" (broodje met warme worst, een soort van nationale versnapering in de V.S.) te nuttigen, te souperen en misschien zelfs een dansje te maken met hun metgezellinnen of met de Haarlemse schonen. Wel betreurt de heer Tholen, exploitant van de Moulin Rouge het, dat de „GI Joes" hier niet zullen mo gen „swingen", maar desondanks zullen de Amerikaanse bezoekers zich niet behoeven te vervelen in zijn établissement. In de resterende Flora-weken zullen er n.l. waarschijnlijk nog verscheidene dans- orkesten van naam (o.a. dat van FrainsWou ters) en diverse cabaret-artisten in de Moulin Rouge optreden, wanneer alles volgens de plannen verloopt. Alleen vol gende week zullen er 1038 Amerikaanse verlofgangers in de Moulin Rouge neer strijken en voorts is er o.m. een kinder voorstelling in voorbereiding, die waar schijnlijk Woensdag gehouden zal worden en waarop de „showman" van Malando's orkest, de heer Bueno de Mesquita, een goochelaar, een clown en een poppenkast- ensemble de jeugd zullen trachten te amu seren. ADVERTENTIE Wilt U het beste uit Uw extra Blauwe Gillette mesjes halen Gebruik ze dan in een Gillette scheerapparaat! Apparaat en mesje worden in de fabriek tezamen getest en eerst verzonden, als zij een ideaal paar vormen. Daarom scheert U zich met Gillette perfect en snel. N GILLETTE SCHEERAPPARAAT EN ZU BEHOREN BIJ ELKAAR HAARLEM EN OMGEVING Willem van Iependaal, de muziekgroep De Gong" en mevrouw N. Kranenburg- Klein als spreekster zijn verenigd in het programma dat de afdeling Haarlem van de Vrouwenbond van het N.V.V. op Maan dagavond 20 April in gebouw „Cultura" zijn leden aanbiedt ter gelegenheid van het eer ste lustrum. Als substituut-griffier bij de rechtbank te Haarlem is Dinsdag beëdigd: mr. C. Die- deriks. De in Haarlem gehouden collecte van de Stichting Samenwerkende Protestants Christelijke Kinderbeschermingsorganisa ties heeft ruim f 2500 opgebracht. Mevrouw Van der Linden bracht ruim f 200 bijeen. Het gironummer der stichting, gevestigd te Vlaardingen, luidt 418100. Woensdag 22 April zal het vijentwintig jaar geleden zijn dat de heer J. Cornelis- sens als melkbezorger in dienst trad bij de melkhandelaar Joh. Rutte in Haarlem. De heer Cornelissens was toen dertien jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum zal de heer Cornelissens des middags een receptie geven in de cantine van de M.T.S. aan de Érakenburgstraat. Het echtpaar W. J. de WinterWeiland, Barendsestraat 17 zw., hoopt op 29 April de dag te vieren, dat het vijftig jaar geleden in de echt werd verbonden. De bruidsdagen gaar vandaag in. Eert ,&oeie morgen''' begint met Gillette! Met veel succes heeft de Zandvoortse operettevereniging Dinsdagavond in sana torium Brederodeduin te Santpoort in con- certvorm een uitvoering voor de patiënten gegeven van de in Zandvoort opgevoerde operette „Nelly" in Zandvoortse costuums. Het werd een avond, die zowel verplegend personeel als patiënten bijzonder heeft vol daan en die een prettige afwisseling vorm de in het leven der zieken. ADVERTENTIE Prima GRONDVERF voor binnen - sneldroog per K.G1.40 per 10 K.Gƒ13.50 Ged. Oude Gracht 95 - Haarlem Bij Koninklijk Besluit is de opschorting van het. ontslag van dienstplichtigen krachtens artikel 41 der Dienstplichtwet geëindigd. De noodzakelijkheid tot het in diens', houden van de tot 't reservepersoneel der Koninklijke Landmacht behorende dienstplichtigen, die in de jaren 1939 tot en met 1952 op grond van hun leeftijd zou den zijn ontslagen, wendt thans niet meer aanwezig geacht. In artikel 41 der Dienstplichtwet is de dienstbeëindiging van soldaten, onderofficieren en officieren geregeld. Zij worden met groot verlof ge zonden met ingang van 1 October van het jaar waarin zij de leeftijd van respec tievelijk 35, 40 en 45 jaar bereiken. Deze regeling was destijds opgeschort. Voor sol daten en onderofficieren was zij reeds ge ëindigd. De opschorting is thans ook voor officieren buiten werking gesteld, waar door zii met ingang van 1 Mei ontslag kunnen krijgen. Voor de op 28, 29 en 30 April in Hillegom te houden braderie in Treslong hebben zich vijftig deelnemers opgegeven. De braderie, die alleen 's avonds geopend ..al zijn, wordt door burgemeester jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden voor het publiek geopend. Er zijn plannen in voorbereiding om de burgemeester daartoe per hefschroefvliegtuig op het terrein van „Treslong" te doen landen. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3 Nederl.'47 96 96 A.K.U 158»/, 160)4 Jnilever 184% 187 Philips Gloeil 152J4 154 '<on. Petroleum 310% 311 A'dam Rubber 88% 89 Holl. Amer Lijn 143% 143)4 Scheepv. Unie 125 125 ■i V.A 99 99 Deli Mij 83 83 Amsterd. Bank 157)4 157 ^ed Handel Mij 156 156 Rotterd. Bank 156 156 Twerltsche Bank 153 >4 153)4 Anaconda Copper 371*/. 38% Bethlehem Steel 50 50)4 Republic Steel 471 48% Shell Union 66 65% 23% 23% U S SteeJ 38V.. 38% Etalagewedstrijd Heemstede De uitslag van de etalagewedstrijd, welke door het gemeentebestuur van Heemstede werd gestimuleerd, zal Vrijdag 17 April om acht uur in het verversings huis „Groenendaal" bekend worden ge maakt. Direct daarop zal de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard, de daaraan verbonden prijzen uitreiken, welke eveneens door het ge meentebestuur beschikbaar zijn gesteld. Zowel het publiek als de winkeliers wordt verzocht, hierbij zoveel mogelijk tegenwoordig te willen zijn. Het bestuur van de afdeling Noord van het comité tot viering van de nationale feestdag heeft plannen gemaakt voor de feestelijkheden tussen 29 April en 5 Mei. Die feestelijkheden zullen zich hoofdzake lijk concentreren in het Julianapark en in de omgeving van de Zaanenlaan. Op eerstgenoemde datum worden de kermisvermakelijkheden aan de Zaanen laan geopend. Des avond om negen uur zal aldaar een filmvoorstelling worden gege ven. Het programma bevat een journaal, een film over sportactualiteiten en een hoofdfilm. De voorstelling zal iedere avond tot eh met 5 Mei gehouden worden, be halve op de nationale herdenkingsdag. Het programma op Koninginnedag zal geopend worden met een rondgang door Haarlem-Noord. De schoolkinderen nemen deel aan de aubade op de Grote Markt en voor de middag vermeldt het programma: twee uur rondrit door de Motorclub Haar lem, gevolgd door behendigheidswedstrij den op de Orionweg. Des avonds van acht tot twaalf uur kan er gedanst worden in het Julianapark. Op de ochtend van de bevrijdingsdag wordt voor de kinderen der leden in het Frans Halstheater een filmvoorstelling ge geven, waarvoor ook een der ouders uitge nodigd wordt. Van twee tot vier uur wor den op het parkeerterrein nabij het terrein van Haarlem volleybalwedstrijden gehou den en van halfdrie tot vier uur op het sportterrein aan de Kleverlaan zal de Haarlemse Luchtvaartclub een demonstra tie geven van aan de lijn bestuurde motor vliegtuigjes. Van acht tot twaalf uur zal er weer gedanst worden in het Juliana park. Leden van de afdeling Noord zijn in de gelegenheid de voorstellingen in de Stads schouwburg, voorbereid door het centrum comité, bij te wonen. Op enkele avonden zal een bestuurslid van Noord zich .onder de bezoekers op het kermisterrein aan de Zaanenlaan ophou den en aan voorbijgangers vragen stellen over de vermakelijkheden. Is het ant woord juist dan worden waardebonnen uitgereikt, die in totaal een waarde hebben van 5. Het visum van de Indonesiër Chairal Saleh, die kortgeleden in ons land is aan gekomen om zijn studie te voltooien, zal niet worden verlengd. Hij zal op korte ter mijn het land moeten verlaten. De weigering van de Nederlandse re gering om het visum van Chairel Saleh te verlengen is gebaseerd op zijn politieke verleden in Indonesië. De regering heeft, zoals is bericht, afge zien van het plaatsen van een order van 25 millioen bij de N.V. Philips te Eind hoven voor de levering van radiozenders voor militaire voertuigen, omdat de proef- apparaten niet aan de verwachtingen had den voldaan. Van de zijde der N.V. Philips deelt men thans mede, dat „door de latere verande ring van de eisen dit overigens prima appa raat niet meer paste in het bewapenings programma van ons land. Er bestaan echter plannen om een ander voertuigapparaat bij Philips te laten maken". Desgevraagd kon men niet verduidelijken of met deze plannen bedoeld is een voor nemen van de regering, dan wel of hier sprake is van een plan van Philips zelf. De Legervoorlichtingsdienst heeft mede gedeeld, dat hem van een nieuwe ontwik keling niets bekend is. Met de volgende schepen kan zeepost wor den verzonden. De data, waarop de corres pondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, setaan tussen haakjes achter de naam van het schip vermeld, Naar Indonesië: m-s. Wil les Ruys (27 April); naar Nieuw Guinea: s.s. Tomini (21 April); naar de Ned. Antillen; m.s. Haariem (18 April); naar Suriname: m.s. Nestor (28 April); naar de Unie van Zuid-Afrika en Z.W. Afrika: m.s. Pretoria Castle (18 April); naar Canada: s.s. Gateway City (23 April); naar Zuid-Amerika: m.s. Brasil Start (20 April) en naar Australië en Nieuw Zeeland via Engeland (18 April). ADVERTENTIE SARANTO Amstelkroon, 14 Miri verwacht. Annenkerk, 3 v. Manilla n. Bangkok. Andijk, 15 Antwerpen verwacht. Arkeldijk, pas. 14 Scilly's. Averdijk, pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen. Amsteidijk, 13 v. Tampa te New Orleans. Averdijk, 14 te Antwerpen. Appingedijk, 14 te Hamburg verwacht. Alchiba, 15 Recife verwacht. Aldegonda, 14 v. Bangkok n. Pladju. Alphacca, pass. 14 Bermuda. Alpherat, pass. 14 St. Pauls rock. Amerskerk, 15 Suez verwacht. Axeldijk, 15 te Le Havre. A Ida bi, 14 v. Antwerpen te Rotterdam. Algenib, 15 te Rio Grande do Sul verw. Alhena, pass. 14 St. Vincent n. Las Palmas. Alnati, 15 v. Montevideo n. Buenos Aires. Alphard, 14 te Bahia. Alwaki, 14 v. Montevideo n. Paranagua. Amstelveen, 19 v. Bombay te Geraldton verw. Arundo, 15 v. Bandarshapur te Basrah. Boskoop, 14 te Boqueron verwacht. Breda, 13 v. Tampa n. Rotterdam. Berjgkalis, 14 te Kidjang. Blijdendijk, 13 410 m. O.ZO. Kp. Race. Bontekoe, 13 v. Donggala n. Menado. Bintang, 15 Priok verwacht. Bloemfontein, pass. 14 Finisterre. Boschfcntein, pass. 14 Finisterre n. Southampton Breda, pass. 14 Key West n. Rotterdam. Bali, 15 v. Londen te Amsterdam. Baarn, 15 v. Port of Spam n. Curagao. Callisto, 14 v. St. John te Liverpool. Chama pass. 13 Sabang. Caltex Pemis, 14 t.h.v. Ouessant. Congostroom, 14 Kp. Palmas gepass. n. Takoradi Celebes, 14 v. Batonrouge n. Lake Charles. Caltex Leiden, pass. 15 Ouessant. Ceram, 15 te Antwerpen. Drente, pass. 13 ten Z. Kreta n. Genua. Danae, 14 v. Gothenburg te Amsterdam. Delfland, 14 Rio Janeiro verwacht. Delft, 14 v. Bremen n. Hamburg. Dalei-dijk, 15 v. Antwerpen. Diemerdijk, 14 v. Rotterdam te Vancouver. Duivendrecht, 14 v. New Orleans n. Birkenhead. Erinna, pas. 13 Sabang. Eemdijk, 14 van Antwerpen. Esso Amsterdam, 19 Aruba te Rotterdam verw Esso Den Haag,, 14 v. Rotterdam n. Aruba. Eendracht, nacht 14-15 v. Istanboel te Samsun verwacht. Edam, 15 te Antwerpen. Eimina, 15 v. Amsterdam n. W. Afrika. Friesland (KRL), 13 v. Belawan n. Colombo. Felipes, 14 te Singapore verwacht. Ganymedes, 14 v. Amsterdam n. Trinidad. Groote Kerk, pass. 15 Vlissingen. Gaasterland, pass. 15 Madeira n. Recife. Hector, 13 v. Kalamata n. Tel Aviv. Hoogkerk, 14 Kobe verwacht. Haarlem, pass. 14 Vlissingen. Hecuba, 133 480 m. W.t.Z. Lands End. Hermes, 13 180 m. Z.ZO. Mona ell. Hydra, 13 310 m. O-ZO. Bermuda. Hathor, pass. 14 Finisterre n. Gibraltar. Haulerwijk, 14 v. Trinidad te Rio Janeiro. Heelsum, 16 te New Orleans verwacht. Helena, 15 v. Baltimore te New York verw. Helicon, 15 v. New York te Curagao. Hersilia, 14 v. Corinte n. Cristobal. Irian, 13 v. Padang n. Sllbolga. Indrapoera, 14 v. Aden n. Suez. Ittersum, 15 v. Suez n. Aden. Job. v. oldenbarnevelt, pass. 14 Algiers naar Port Said. Java, 16 Le Havre verwacht. Kedoe, pas. 13 Finisterre n. Marseille. Kertosono, 13 410 m. W. Fiores. Kota Inten, 15 te Priok verwacht. Kleldreeht, 15 v. Port Said n. Genua. Kota Baroe, pass. 14 Guardafui n. Belawan. Lucita, 13 v Huil te Thameshaven verwacht. Lekkerkerk, 15 Antwerpen verwacht. Liseta, 13 v. Bangkok te Pladju. Lissekerk, pass. 13 ten Z. v. Oostpunt Kreta. Laagkerk, pass. 14 Vlissingeni. Laagkerk, pass. 13 IJmuiden. Lucita, 13 v. Huil te Thameshaven. Laurenskerk, 15 te Bombay. Loppersum, 14 v. Karavostassi n. Gibraltar. Larenberg, 15 v. Amsterdam te La Guaira verw. Lekhaven, 15 Colombo verwacht. Linge, 15 v. Hamburg te Newport Mon verw. Leuvekerk, 15 te Madras. Loenerkerk, pass. 15 Gibraltar n. Genua. Lieve Vrouwekerk, 14 te Suez. Luna, 14 v. Algiers n. Djelli. Maashaven, 13 v. Las Palmas n. Glasgow. ItaoiKifiacfc, «g «.{kar-as Bataam n. Porto Amalia Mataram, 14 Tj. Priok verwacht. Meliskerk, pass. 13 Guardafui n. Singapore. Mitra, 13 v. Curagao n. Stockholm. Mirza, 13 180 m. O.NO. Fayal. Myonia. 13 1170 m. NO. Barbados n. Curagao. Mentor. 14 v. Piraeus n. Algiers. Muiderkerk, 14 v. Karachi n. Aden. Meerkerk, pass. 15 Ouessant n. Antwerpen. Nigerstroom. 13 v. Dakar n. Le Havre. Nieuw Amsterdam, 14 v. Southampton. Notos, 14 v. Barcelona n. Tarragona. Orestes, 13 v. Paramaribo n. Georgetown. Ondina, 14 v. Kingston te Curagao. Oranjestad, 14 v. Cristobal n. Aruba. Pygmalion, 13 140 m. W.t.Z. Lands End. Polydorus, pass. 14 Malta. Prins Alexander, pass. 14 ten Z. Kp. Race. Prins Willem V, 16 v. Rotterdam te Montreal verwacht n. Chicago. Poseidon, 15 v. Amsterdam te Curagao verw. Prins Willem III, 14 v. Rotterdam n. Chicago. Prins Willem IV, pass. 14 Vlissingen. Rijnland, pass. 13 Recife n. Montevideo. Rijnkerk, 13 190 m. W.ZW. Kp. Palmas. Radja, 14 v. Priok te Amsterdam. Riouw, pass. 14 Kp. St. Vincent n. Beyrouth. Ruys, 15 te Singapore. Roebiah, 14 v. Vancouver n. Calcutta. Rijndam, 14 v. Rotterdam n. New York. Rotti, 15 te Djibouti. Salatiga, 14 te Belawan. Sommelsdijk. 13 v. Suez n. Djeddah. Stad Dordrecht, 13 v. Gibraltar n. IJmuiden. Stad Vlaardingen, 14 v. Vlaardingen n. Narvik. Saiawati, 14 v. Amsterdam n. Hamburg. Sioterdijk, 12 v. Tampa te New Orleans. Soestdijk, pass, nacht 14-15 Ceylon n. Djibouti. Scherpendrecht, 13 270 m. N.t.W. Fort Aleza. Sibigo, 13 nog te Tjilatjap. Stad Alkmaar, 13 480 m. NO. Bermuda. Stad Breda, 13 360 m. W. Valentia n. Halifax. Stanvac Benakat, 14 v. Tj. Uban te Sungeigerong Stentor, 13 780 m. ZW. Fiores. Swartenhondt, 13 te Gorontalo. Samarinda, 15 te Colombo. Slamat, 15 Penang verwacht. Stad Schiedam, 14 v. Immjngham n. Narvik. Thalatta, pas. 13 Socotra. Triton, 14 v. New York te Ciudad Trujillo. Tabian. pass. 13 Guardafui n. Colombo. Tiba, 13 v. Galveston n. Nederland. Tankhaven III, 13 v. Sungeigerong n. Penang. Tarakan, 13 v. Probolinggo n. Banjuwangl. Teiresias, 13 v. Londen n. Brake. Telamon, 13 540 m. O. Finisterre. Tjiwangi, 14 v. Soerabaja te Makassar verw. Tamo, 14 v. St. Vincent n. Recife. Taria. pass. 14 Suez. Tjibodas, 14 v. Mombasa n. Beira. Tjimenteng, pass. 14 eil. Guam n. Honolulu. Tosari, pass. 14 Malta. Tegelberg, 12 v. Yokohama. Tomini, 15 v. Hamburg te Rotterdam. Titus, 14 v. Patras te Piraeus. Veendam. 14 v. Rotterdam te New York. Waal, 13 v. d. Middellandse Zee te Hamburg. Winsum. pass. 13 Kp. St. Vincent. Waal, pass. 13 Brunsbiittel. Waiwerang, 14 v. Singapore te Soerabaja verw. Willem Barendsz 13 130 m. W. Sierra Leonne. Winterswijk, 13 390 m. NO. Fiores. Woensdrecht, 13 500 m. N. Kp. Enggano. West]and, 14 te Recife. Willem Ruys. 14 v. Port Said n. Southampton. IJsel, 14 v. Alexandrië n. Beyrouth. Zeeland (SSM), 13 v. Rotterdam n. Hull. Zijpenberg, 12 v. Karachi 15 Mormugao verw. Zaan, 14 v. Rotterdam te Gefie. Zuiderkruis, 14 v. Amsterdam n. Kaapstad. KLEINE VAART Actinia, 13 v. Antwerpen te IJstad. Asuncion, 14 v. Bayonne n. Manchester. Arnhem, 14 v. Cherbourg n. Zeebrugge. Banka, pass. 13 Vlissingen. Beekbeigen, 13 v. Bastia n. Southampton. Bab-T, 13 v. Swansea te Amsterdam. Batavier III, pass. 13 Burlings. Bornrif, vertr. 13 v. Calais n. Caen. Brem, 13 v. Lissabon n. Oporto. Capri, pass. 13 Vlissingen. Claes Compaen, 15 v. Port Talbot te Barry verwacht. Citadel, 13 v. Eling te Nantes. Coolhaven, 14 v. Rouaan te Casablanca verw. Cornelia b II, 14 60 m. W. IJmuiden. Carpo, 13 v. Drogheda te Fowey. Casablanca, 12 v. Casablanca te Nantes. Catharina, 13 v. Antwerpen te Leith. Cornells Houtman, verm. 14 v. Goole n. Nantes. Daje Bohmer 13 v. Marseille te Casablanca. Daviena Goekoop. pass. 14 Vlissingen. Diana, pass. 13 Vlissingen. Dorinda, 13 v. Nykoping n. Koping. Da Capo. 14 v. Mersin te Marseille. Depa, 14 v. Goole te Middiesboro. Duiveland, 13 v. Newcastle n. Bremen. Douro, 13 te Kopenhagen n. Gdynia. LI jo, 13 van Bremen n. IJmuiden. Elsenburgh, 12 v. Rotterdam te Casablanca. Escaut, 12 v. Rotterdam te Kingslynn. Frisia, 13 v. Dakar n. Marseille. Gaasterland, 12 te Leith. Hast I, 13 v. Leixoes n. Liverpool. Havik, pass. 14 Vlissingen. Hoflaan, 14 v. Nantes n. Bayonne. Houtman, 13 v. Kristiansand n. Heroen. Ida Pieter, verm. 15 v. Rochefort n. Bordeaux. Jaga. 13 v. Vlissingen n. Boness. Joost. 11 v. Sete n. Manchester. Johanna te Velde, 11 te Methil. Jokurma, 13 v. d. Tyne n. Antwerpen. Jantiena, 12 v. Gothenbura te Delfzijl. Jantje Eppiena, 13 v. Delfzijl n. Goole. Josien, 13 v. Nantes n. Rotterdam. Kemphaan 16 Rotterdam verwacht. Kortenaer, 13 v. Errogheda n. Ayr. Larix, 12 v. Requejada n. Gent. Lacra. 14 v. Bordeaux te Gent verw. Metropole, pass. 13 Vlissingen. Mies, 13 v. Antwerpen te Kalmar. Marcella, 14 v. Vlaardingen te Buncrana. Megrez, 13 v. Port Stanley te Montevideo. Merak, 14 v. Rotterdam n. Londen. Meres 12 te Fedala. Muphrid, 13 v. Hamburg te Gdansk. Mypuck, 14 v. Goole te Rotterdam verw. Myson. verw. 16 v. Rotterdam n. Brussel. Midas, 14 te Rotterdam n. Amsterdam. Nero. 13 v. Santander n. Bilbao. Nijenburgh, 12 v. Rotterdam te Middiesboro. Noordstad, pass 14 Vlissingen. Netta, 13 v. Boston n. Hull. Njord, 13 v. Newcastle n. Nantes. Oleum, 13 v. Middiesboro n. Londen. Prinses Margriet, 13 v. Manchester te Cardiff. Pavo, 12 te Antwerpen v. Rotterdam. Pon to, 12 te Sete van Birkenhead. Prior, 13 v. Liverpool n. Bourgas. Regeja, 12 te Delfzijl. Rex. 12 v. Delfzijl n. Hamburg. Robert, verm 14 v. Bayonne n. Londen. Sambre, 14 v. Rouaan te Amsterdam. Teun. 13 te Frederiksund. Tromp, 13 v. Stettin te Newcastle. Tilly, 12 te Hull van Caen. Trompenburgh, pass. 14 IJmuiden. Twee Gebroeders. 12 te Casablanca. Urmajo. 13 v. Rotterdam te Brugge. Volharding, 12 te Bordeaux. Vecht, 14 v. d. Tyne te Amsterdam verwacht. Vindicat Atque Polit, pass. 14 Holtenau. Vlier, 13 v. Faro n. Rotterdam. Waienburgh, 14 v. Bordeaux te Rotterdam. Westerschelde. 14 v. Rotterdam te Antw. Westlaan, 13 v. Bremen n. Hamburg. Wilpo, 11 te Setubal van Sevilla. Wiema, 12 te Stockton o Tees. Willem Barendsz, verm. 14 v. Berwick n. Amble SLEEPVAART Noordholland, 14 90 m. NW. Esbjerg. -Bade See. 13 100 m. z. ten O. Ras Jfatfai.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 7