„PhiliShave" SNEL-scheerapparaat slaat alles! Centra Hevige oppositie tegen modus zoekend Ommelanden - bestuur '^Brieven aan de redactie PHILIPS Zonder vooruitbetaling Rijwielen f3.- p -W. WOENSDAG 22 APRIL 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Verdeeldheid over al of niet naleven arbitrage-uitspraak Weer zeepkistenrace op Bevrijdingsdag Vrijdagavond eindigt de basketballcompetitie in Haarlem Wandelsport Zaterdag wandeltocht in Bloemendaal Waterpolo Haarlem uitgeschakeld Overwegen belemmering van verhoging frequentie Faillissementen Scheepvaart Pracht FLATJE te koop Fotocopieën Foto Hilarlus Duitse reclame COSTUUMS f 4.- DAMESTAILLEURS f 4, ZOMERMANTELS f 4, RECENJASSEN f 2.- JAPONNEN f 2.- In „Het Tehuis" in Groningen, dat door politie werd bewaakt hebben gisteren de leden van de Coöperatieve Zuivelfabriek „De Ommelanden" een vergadering gehou den. In deze rumoerige bijeenkomst bleek tot welke ernstige moeilijkheden in het be stuur het conflict met de A.N.A.B. heeft geleid. Na de arbitrale uitspraak had de oud hoofddirecteur, de heer F. de Boer, gewei gerd om stakers in dienst te nemen, die zich in de stakingsperiode ernstig mis dragen zouden hebben en voorts om sta kers te plaatsen in functies, welke reeds door nieuw aangenomen personeel bezet waren. Men vroeg dispensatie aan de arbi trage-commissie, welke niet werd ver kregen. Toen heeft de Agrarische Bedrijfs- bond gebruik gemaakt van de mogelijkheid, die de arbitrale uitspraak bood om boetes te heffen, wanneer men weigerde de stakers in het bedrijf te herplaatsen. Van deze boetes, die inmiddels gestegen zijn tot ruim vier ton, is tot op heden niets betaald. Dit was voor de A.N.A.B. aanleiding de arbiters te verzoeken De Ommelanden aan de bond een bedrag van 10.000,te laten betalen voor elke dag, dat „De Ommelanden" in gebreke bleef de boete van 4 ton te betalen. Deze tienduizend gulden boete per dag, werden" sinds gisteren op 100.000,per dag gesteld. Tweespalt In het bestuur van De Ommelanden kwam hierdoor een tweespalt, die zijn oorzaak vond in het feit, dat een deel van het bestuur en commissarissen een eind wenste te maken aan de boeteoplegging door zich aan de arbitrale uitspraak te houden en met de A.N.A.B. te g^an praten, terwijl het andere deel van het bestuur, onder wie de oud-directeur van De Om melanden, F. de Boer, en de oud-voorzit ter Bus, zich hiertegen verzetten. Dit weerhield de meerderheid van het bestuur niet een andere politiek te volgen en wel met de A.N.A.B. te gaan praten. De hoofd directeur en de onder-voorzitter namen toen ontslag. Zij wilden een ledenvergade- (Verkort weergegeven) Eerbied voor al wat leeft. Naar aanlei ding van het berichtje „Kuikens zijn geen speelgoed" zou ik nog willen opmerken dat binnenkort ook weer kleine visjes worden gevangen om in een jampotje of iets der gelijks verder te moeten „leven". Vaak worden van gevangen vlinders de vleu gels uitgetrokken; meikevers krijgen tot vermaak van de jeugd een draadje aan de poten gebonden, jonge takken en knoppen worden weggeworpen. Een ernstig beroep op alle opvoeders is op zijn plaats, opdat „Eerbied voor al wat leeft" geen theorie blijft. J. A. HEYDEMAN Dierenbescherming. Graag zou ik het onderstaande onder de aandacht van die renbescherming en politie brengen. Ik ben wel niet de eerste die dit doet, maar ge zien de bedroevende resultaten, ben ik zo vrij het nogmaals te doen. Reeds meermalen is er namelijk op ge wezen, dat dieren die door de Slachthuis straat naar het slachthuis gebracht worden op ergerlijke wijze worden mishandeld. Bijvoorbeeld de koeien, die bij drie tegelijk worden weggebracht en met dikke stok of touw afgeranseld. Zou het nu niet moge lijk zijn om een keer meer te lopen en dan met twee tegelijk. Vooral ook in de vacantie wordt er ge bruik gemaakt van jongens van dertien, veertien jaar, die daartoe hun diensten aanbieden, die een overvloedig gebruik van stok of touw maken en de dieren slaan waar'zij ze raken kunnen. Graag zou ik zien, dat aan dergelijk ge- beul nu eens een afdoend einde werd ge maakt, door middel van doorlopend toe zicht. F. A. C. UITTENBOGAARD Wachten. Zaterdagavond begeleidde ik een paar kennissen, die naar het station moesten, naar de bushalte IJzeren brug. We waren daar stellig niet later dan kwart voor negen, maar het moest vijf minuten voor half tien worden, vóór er een bus, (waar de passagiers natuurlijk reeds aan alle kanten uitpuilden) aan de halte stopte. Het merendeel van de wach tenden had reeds de wijste partij gekozen en was gaan lopen. Wèl waren er in die veertig minuten on telbare bussen voor de rondritten voorbij- gereden, maar aan de geregelde passagiers, waar de N.Z.H. het toch van hebben moet, werd blijkbaar helemaal niet meer ge dacht. Nu is de bediening van lijn 1 en 2 nóóit ideaal geweest; letterlijk niemand, die er dagelijks mee te maken heeft, is erover te vreden. Maar de N.Z.H. houdt zich uitslui tend bezig met tariefverhogihgen, zonder met de redelijkste eisen van haar geregel de klanten rekening te houden. Ik heb geen enkele illusie, dat de toe stand door dit schrijven ook maar iets verbeteren zal, maar het doet een mens goed eens stoom te kunnen afblazen. A. HERCKENRATH, Heemstede (Van de zijde van de N.Z.H. vernamen wij, dat de haltechef Valkenburgerplein opdracht heeft in de bussen een redelijke speling te laten voor de passagiers der tussengelegen halten. Hoewel Zaterdag- en Zondagavond een zes- in plaats van de voor de avonduren geldende tienminuten- dienst werd gereden, was de grote drukte bij Flora en in Haarlem-Lichtstad oorzaak van vertragingen en overvolle bussen. Het aantal bussen dat aan de rondritten deelneemt is overigens niet van invloed op de frequentie der stadsdiensten. Anderzijds kan het Heemstedenaren niet onbekend zijn, dat men bijvoorbeeeld van het centrum uit zeer goed gebruik kan maken van de halte Wipperplein, die (in de richting Haarlem) voor het Valkenbur gerplein is gelegen. Voor het overige zijn de klachten over de lijnen 1 en 2 de laatste tijd sterk ver minderd, vooral de verlenging van lijn 2 tot Haarlem-Noord heeft een groter regel maat in de frequentie gebracht. Overigens kan het in deze tijd van Flora- en Lichtstaddrukte wel eens voor komen, dat de cliëntèle op de tussenhaltes niet zo bediend wordt als de N.Z.H. zelf zou wensen. Red.). ring, welke eerst werd geweigerd, maar later werd toegestaan. Deze werd gister middag gehouden. Het is een bewogen vergadering gewor den, die vele uren in beslag nam. Er ont stond direct al een tumult, toen de waar nemend hoofddirecteur, tevens waar nemend voorzitter, de heer H. T. Wieren- ga, mededeelde, dat de vergadering geen rechtsgeldigheid bezat, omdat niet het ge hele bestuur deze vergadering had uitge schreven. Nadat de secretaris van het Ommelan den-bestuur, de heer J. Akkerman, er aan had herinnerd, dat indertijd het bestuur eenstemmig had besloten de strijdbijl te begraven en de arbitrale uitspraak na te leven, verklaarde hij, dat de heren De Boer en Bus een grote chaos in het bedrijf ver wekken. Hij deed nogmaals een beroep op beide opposanten om op hun beslissingen terug te komen, teneinde gezamenlijk de fabriek tot bloei te brengen. De oud-hoofddirecteur keerde zich daar op fel tegen de A.N.A.B., tegen de arbi trage-commissie en tegen het huidige be stuur. Hij noemde de arbitrage-commissie een „verlengstuk" van de A.N.A.B. en dreigde de melkleveranciers van De Om melanden, wanneer het bestuur zo door ging, te adviseren geen melk meer aan De Ommelanden te leveren. Andere leden, die zich achter het be stuur hadden geschaard, merkten op, dat het noodzakelijk was geweest met de A.N.A.B. te gaan praten, omdat het bedrijf moest worden gered. Zij brachten dank aan het bestuur voor het doortastende op treden en adviseerden het door te gaan met deze onderhandelingen, welke volgens hen tot bloei van De Ommelanden moesten leiden. Op een moment, juist toen de debat- Zoals ieder jaar organiseert het Cen- trumeomité „Koninginnedag" te Haarlem een „zeepkistenrace achter levende moto ren", die in de ochtend van de Bevrijdings dag sleeds een zeer geliefd onderdeel van de feestviering blijkt uit te maken. Ook dit jaar heeft het Centrumcomité voor het jongenspaar dat de beste tijden bereikt, fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Jongens die mee willen doen kunnen zich aanmelden bij Garage Brinkmann aan de Smedestraat. Als Vrijdagavond het laatste fluitsignaal in de wedstrijden geklonken heeft, dan be tekent dit heit einde van de basketballcom- petitie in het Krclagehuis in Haarlem. Op deze avond worden dan tevens de laatste kampioenen bekend. In de eerste plaats zijn daar O. K. 3 en S-C.H. 2 die zullen uitmaken wie als eerste zal eindigen in' I-ïei:en 3 A. Lange tijd was O. K. 3 in deze klasse onaantastbaar, totdat H.O.C. 3 het kortgeleden de eerste nederlaag toebracht. Dit brengt ons er toe O.K. 3 niet zonder meer als winnaar te tippen, want S.C.H. 2 klopte H.O.C. 3 vrijwel zonder moeite. Als we de stand bezien: O. K. 3. 13 12 0 1 24 S. C. H. 2 13 12 0 1 24 moeten wij zelfs nog rekening houden met een extra-wedstrijd indien het tot een gelijk spel mocht komen. Een zelfde situatie zou den wij in Dames 2e klasse gehad hebben, als S.C.H. 2 zich Vrijdag j.l. geen punt had laten ontnemen door O. K. Zoals uit onder staande cijfers blijkt: H. H. C. 2 13 12 fl 1 24 S. C. H. 2 13 11 1 1 23 moet S.C.H. 2 in ieder geval winnen. Wie echter H.H.C. 2 de laatste weken in actie heeft gezien, zal dit team zeker de beste kan sen geven. Geheel anders ligt het in de derde klasse dames. Hier is de stand nu I. H. J. H. G. A. 3 S. C. H. 3 P.S V.H. 2 O. K. 2 13 14 13 14 15 12 12 10 9 PSVH 2 is door de nederlaag legen H.G.A. 3 nu ook uitgesrhake'd. Over blijven dus nu nog I.H.J, en H G.A. 3. Deze twee ontmoeten elkaar echter niet meer, zodat afgewacht moet worden wat de concurrent doet. De opgaven voor beide zijn niet licht. n.l. I.H J. speelt tegen O.K. 2 en H.G.A. 3 tegen PSVH 2 en S C.H. 3H.G A. 3 heeft en ongetwijfeld moei'ijker dan I.H.J. In het programma komt ook voor een wed strijd tussen kampioen Oosterkwartier en de Rest van Haarlem. De „Rest" is samenge steld uit B. Hopman (HHC), T. Tneke en B. Ul.ie (SCH). C. Jonker en J. Swart (Antilopen). P. Molenkamn en C Rip (HGA). Het volledige hasketballprogramma voor Donderde" 23 April is OK 2—IHJ. domes. HHC 3—HOC 4 benen. Antilopen 3—HHC 3. dprrms. Hj"IA 3—PSVH 2 dames. Antilopen 2—Reniditas 3. dames. Scho ten—HGA 2. damns. HHC 2—OK 2, heren. On Vriido" 24 Aoril worden gesnoeid: HOC 4—TH.I 3. heren. HOC 2—OK. dames. PSVH Antiionen 3.- dames. OK 3SCH 2. heren. HGA 3—SCH i dames OK—Rest van Haarlem, beren. HHC 3HOC 3, heren HHC 2—SCH 2, dames. De „Politie Sportclub Bloemendaal" orga niseert evenals andere jaren ook nu weer een wandeltocht van 25 k.m. en wel op Za terdag 25 April a.s. De deelname staat open voor personen vanaf veertien jaar. De startplaats zal plaats vinden vanuit hotel „Vreeburg", Kerkplein 16 te Bloemendaal. De starttijden zijn tussen twee en drie uur. Elke deelnemer ontvangt na afloop een herinnering, terwijl groepen van minstens tien personen en leider in aan merking komen voor een groepsherinnering. Het parcours van dit jaar zal leiden door de landgoederen Elswout, Koningshof, Duin- lust en Lindenheuvel. Ook het openlucht theater zal worden bezocht. De Bloemendaalse E.H.B.O. zal weer klaar staan om de helpende hand te bieden. Haarlem 1 hééft het gisteravond niet kun nen bolwerken tegen HZPC 1. Het werd door een zevendrie overwinning van de ïlage naars uitgeschakeld voor de bekercompc titie De snelheid en de grotere routine va' de Hagenaars was vooral in de eerste speel- helft de Haarlemmers te machtig. Spoorlijn Amsterdam-Rotterdam: Meer treinen via Rriukelen Harmeien De constante overbezetting van de trei nen op het traject Amsterdam-Rotterdam via Haarlem en Den Haag is aanleiding geweest dat een aantal leden der Eerste Kamer in het voorlopig verslag van de begroting van Verkeer en Waterstaat hier over vragen heeft gesteld. De minister heeft hierop thans het vol gende geantwoord: Aan het gebrek aan zitplaatsen op de zgn. oude lijn, zoals de lijn Amsterdam- Rotterdam pleegt te worden genoemd, zou het hoofd kunnen worden geboden door over de gehele dag een kwartier9dienst in te voeren. Dit zou echter met zich brengen, dat het zeer drukke wegverkeer over de overwegen te Delft en Heemstede gedu rende de gehele dag aanzienlijke stagnatie zou ondervinden, in dezelfde mate als thans reeds op de uren van het grootste spoorwegvervoer het geval is. In het voor lopig verslag wordt dit gezien als een be wijs, dat zulk een dienstregeling mogelijk is, de minister ziet er veeleer de vergro ting van een gebleken ernstig bewaar in. Het komt de minister niet juist voor de be lemmeringen, welke het wegverkeer reeds thans noodzakelijkerwijs op de spitsuren ondervindt, ook nog uit te breiden tot de uren buiten het spitsvervoer. Intussen zal, teneinde aan het gebrek aan zitplaatsen op de „oude lijn" zoveel mogelijk tegemoet te komen, de frequentie van de treinen loop van Amsterdam naar Rotterdam via Harmeien en Breukelen, na het gereedko men van de nieuwe baan tussen Nieuwer- kerk en Rotterdam-D.P., te weten met in gang van de winterdienstregeling, worden uitgebreid, te verwachten is, dat daardoor de reizigersdienst op de oude lijn eniger mate zal worden ontlast. De rechtbank te Haarlem heeft Dinsdag in staat van faillissement verklaard: A. Onrust, Pieter Pauwstraat 40 te Zaan dam. Rechtei'-Commissaris: mr. J. P. Pe tersen. Curator: mr. J. A. M. Thijssen, ad vocaat en procureur te Zaandam. W. Bloemink, vertegenwoordiger, Ba- rendsestraat 32b rd te Haarlem. Rechter commissaris: mr. J. P. Petersen. Curator: mr. W. Glastra, advocaat en procureur te Haarlem. D. Dollé, Prinsen Bolwerk 4 rood te Haarlem. Rechter-Commissaris: mr. J. P. Petersen. Curator: mr. W. Glastra, advo caat en procureur te Haarlem. De naamloze vennootschap N.V. Elvedro, kantoorhoudende te Oostzaan, Zuideinde 291/293. Rechter-Commissaris: mr. J. P. Petersen. Curator: mr. J. A. M. Thijssen, advocaat en procureur te Zaandam. A. N. Loogman, schilder, Schalkwijker straat 35, Haarlem. Rechter-Commissaris: mr. J. P. Petersen. Curator: mr. J. F. Sachse, advocaat en procureur te.Heem stede. J. Verheijden, vrachtrijder, Zuideinde 4, Westzaan. Rechter-Commissaris: mr. J. P. Petersen. Curator: mr. J. A. M. Thijssen, advocaat en procureur te Zaandam. De rechtbank heeft vernietigd het vonnis dier rechtbank van 7 April, waarbij de naamloze vennootschap „Garage Meere- stein" N.V., gevestigd en kantoorhoudende te Beverwijk, Meeresteinstraat 26, in sta procureur te Beverwijk, tot curator. Loosdreoht, 21 dwars Vlzagapatam. Leopoldskerk, pass. 21 Vlissingen. Lekkerkerk, 21 v. Bremen n. Hamburg. Lemsterkerk, 22 v. Harthapolnt te Bahrein. Malvina, 21 v. Kobe te Shimoneseki. Mataram, 20 v. Tj. Prio-k n. Palembang. Maashaven, 21 v. W. Afrika te Glasgow. Maasland, 20 v. Rio Janeiro n. Illieos. Macotna, 20 te Pladju. Mapia, 20 v. Semarang n. Soerabaja. Mlrza, 20 530 m. NO. Guadeloupe. Meerkerk, 21 v. Rotterdam n. Hamburg. Maasdam, 21 940 m. W. Lands End. Marlsa, 21 v. Fao n. Pladju. Meliskerk, 22 te Singapore. Mentor, pass. 21 Gibraltar n. Rotterdam. Modjokei'to, 21 v. Soeratoaja n. Balikpapan. Nestor, 20 310 m. NO. Flores. Nieuw Holland, 22 te Tj. Priok verw. Nieuw Amsterdam, 21 v. Rotterdam n. N. York Niigerstroom, 21 v. Le Havre n. Antwerpen. Notos, 21 v. Cadiz n. Huelva. Noordam, 21 500 m. ZO. Kp. Race. Ootmarsum, 21 te La Pallice. Orestes, 21 v. San Felix te Port of Spain. Ovula, pas. 21 Ceylon. Oranjestad, 21 v. Trinidad n. Barbados. Poseidon, 21 v. Maracaibo n. Cludad Trujillo. Prins Alexander, 20 290 m. W. Lands End. Prins Willem III, 20 650 m. O. ten N. Kp. Race. Polydorus, 21 v. Indonesië te Amsterdam. Papendrecht, 21 v. Sidon n. Carthaigena. Parkhaven, 21 v. Santos n. Esperito Santo. Prins Willem IV, 21 v. Hamburg te Rotterdam. Rijndam, 20 180 m. O.ZO. Kp. Race. RJjnkerk, 20 te Kaapstad. Rijnland, 21 te Montevideo. Rotula, 20 510 m. O. Kp. Race. Rottl, 21 v. Port Said n. Halifax. Soest/dijk, 21 v. Djibouti n. Suez. Stad Alkmaar, 23 v. Galveston te Liverpool verwacht. Stad Arnhem, 20 v. Rotterdam n. St. Laurens. Schledijk, 20 Kp. de Gata gepass. n. Alexandrië Sarangan, 20 900 m. Z. Ceylon. Sitoivo, 20 v. Makassar n. Tongke. Sllindoen-g, 20 v. Port Louis Mauritius n. Hong kong. Stentor, 19 v. Trinidad n. Paramaribo. Salatiga, 22 te Manilla. Saliand, 21 v. Montevideo n. Santos. Sohde, 21 v. Ciudad Trujillo n. Pto Plata. Sloterdijk, 21 te Brownsville. Stad Dordrecht, 21 v. Amsterdam n. Huelva. Stad Schiedam. 21 v. Narvik n. Immingham. Stad Vlaardingen, 21 v. Narvik n. Rotterdam. Saparoea, 21 v. Cotonou n^ar Lagos. Slamat, 21 v. Belawan n. Colombo. Tamo, pas. 20 Fernando Noronha. Tegelberg, 21 te Hongkong. Tero, nacht 20-21 te Port Soedan. Tosari, pass. 20 10 u. Finlsterre 23 ca. 12 u. Tank haven I, nacht 20-21 v. Sungeigerong naar Singapore. Tankhaven II, nacht 20-21 v. Sungeigerong naar Tj. Priok. Tankhaven III, 20 v. Singapore n. Sungeigerong Tasman, 21 v. Mauritius te Belawan. Themisto, 20 460 m. ZO. Kp. Farewell. Tjipanas, pass. 20 Zuidp. Formosa. Tomori, 21 v. Suez n. Djeddah. Trompenberg, 21 v. Jacksonville n. Le Havre. Tabian, 21 v. Colombo n. Belawan. Thalatta, 22 v. Rotterdam te Singapore. Tjitjalengka, 21 v. Maurits n. Singapore. Trajanus, pass. 21 Finisterre. Utrecht, 20 v. Madras n. Chittagong. Uni, 22 v. Londen te Rotterdam. Van Riebeeck, 21 v. Singapore t.e Tj. Priok. Veendam, 21 400 m. O.ZO. Kp. Race. Westerdam, 20 350 m. W. Scilly's. Wieldrecht, 21 v. Tj. Uban n.Melbourne. Waiwerang, 20 v. Ball n. Singapore. Woensdrecht, 20 370 m. NO. Str. Sombrero. Waterman, 21 380 m O. Halifax. Willem Barendsz, 21 150 m. W. Kp. St. Vincent. Warwick Castle, 18 v. Durban n. Lorenzo Mar- quez. Wrilem Ruys, 22 v. TJ. Priok te Rotterdam. Willemstad, 21 v. Madeira n. La Guaira. Waal, 22 v. Rotterdam te Antwerpen. Winsum, 21 v. Das Palmas te Zaandam. IJsel, 20 v. Lattaki-i n. Piraeus. Zeeland (KRL), 19 v. New York n. Calcutta. Zuiderkruis, pass. 21 Kp. Verde. KLEINE VAART Atlas, 20 v. Genua n. Livorno. Albergen, verm. 21 v. Santander n. Bordeaux. Att, 21 te Swansea. Barendsz, 2(i v. Grimsby n. Quimber. Barracuda, 20 v. Karlshamn n. Grimsby. Beekbergen, 22 v. 3astia te Southampton verw. Betty Anne, 20 v. Grangemouth n. Spezia. Berr.fna, 20 v. Hamburg n. Helslngborg. Birmingham, 21 v. Rotterdam te Harlingen Catharina, 20 v. Bremen n. Mlddlesboro. Confiance. 21 v. Londen n. Rotterdam. Cornells I). 20 v. Londen te Stanlow. Casablanca, 19 v. Libourne n. Port Lyautey. 'Cornelia b II. verm. 21 v. Barry n. Rotterdam van faillissement werd verklaard, met be- Douro 2i te Amsterdam v. Gdynia, noeming van mr. J. O. Baron, advocaat en De Ruyte»-, 20 v. Londen te Rouaani Diltgentia, 21 60 m. NW. Tunis. Daje Bohmer, 20 v. Casablanca te Genua. Deneb, 20 v. Rotterdam te Whitehaven. Deni. 20 v. Bristol n. Liverpool. Deo Duce, pass. 21 Brunsbtlttel. AlChiba, 21 v. Bahia te Santos. Domburgh, 19 v. Rotterdam te Casablanca. Aldegonda, 20 v. Pldaju n. Bangkok. Evertsen. 20 v. Hull te Londen. Annervkerk. 21 v. Bangkok te Singapore. Elsenburgh, 21 bij lie de Bas. Aldabi, pass, nacht 20-21 Lissabon n. Las Palmas Alkaid, 21 te Antwerpen. Almkerk, pas. 20 Vlissingen. Alben a, 23 te Antwerpen verwacht. Almdijk, 18 te Houston. Ampenan, 21 v. Penang te Belawan. Arnedijk, pass. 21 Scilly's n. Halifax. Aalsdtjk, 19 v. New York te Philadelphia. Aalsum, 21 390 m. ZW. Karachi. Amstelland, 21 165 m. ZW. Kp. Vilano. Abbedijk, 20 300 m. Z. Kp. Race. Alcyone, 20 180 m. Z. ten W. St. Vincent. Alphard, 20 170 m. N.NO. St. Paulsrock. Amstelclijk, 20 140 m. ZW. Bermuda. Amstelkroon 20 60 m. N. Menado. Amstelpark, 20 750 m. W. Scilly's. Averd'ijk, 20 150 m. W.NW. Flores. ALbireo, 21 v. Paranagua n. Santos. Arundo, 22 v. Basrah n. Rastanura. Aagtedljk, 21 te Santos. Alblasserdijk, nacht 21-22 v. Vera Cruz n. Coatza Coalcos. Aldabi, nacht 21-22 Madeira n. Las Palmas. Algenib, 22 v. Pto Ategre n. Rotterdam. Alnati, 21 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Aliphacca, 22 v. New York te Boston. Alpherat, 21 v. Santos n. Montevideo. Altair, 22 v. Antwerpen te Rotterdam. Appingedijk, pass. 21 Vlissingen n. Lissabon. Agamemnon, 22 v. New York te Curasao. Alamak, 22 te Colombo. AJioth, 22 v. Victoria te Bahia. Alwaki, 21 van Santos. Amerskerk, 22 v. Genua te Marseille. Arkeldijk, 21 v. Rotterdam te New York. Billiton, 19 v. San Francisco n. Los Angeles. Binang, 20 v. Singapore n. Colombo. Blitar, 21 v. Tanga te Mombasa. Barendrecht, 21 120 m. O. Massawah. Bennekom, 20 v. Bremen n. Hamburg. Batoela, 21 te Soerabaja. Breda, 20 670 m. W. Flores. Baarn, 22 te Cristobal. Bali, pass. 21 Finisterre n. Algiers. Bloemfontein, 21 170 m. W. Monrovia. Bonaire, 21 390 m. N.NO. Paramaribo. Chama. 20 v., Madras te Calcutta. Cirrus, 20 v. Rotterdam n. Atlantische Oceaan. Congostroom, 21 te Takoradl. Cottica, 20 120 m. N. ten O. Findsterre. Caltex Nederland, pass. 20 Oporto. Clavella, 20 340 m. ZW. Scilly's. Coryda, 20 500 m. NO. San Miguel. Caltex Delft, 22 v. Rotterdam te Sidon. Diemerdijk, 19 te San Francisco. Duivendijk, 20 v. Bremen te Hamburg verw Dalerdijk, 20 550 m. ZW. Scilly's. Duivendrecht, 20 110 m. ZO. Bermuda. Drente, pass. 21 Findsterre. Eos 21 te Rotterdam. Esso Rotterdam, 21 v. Antwerpen te Aruba Erinna, 21 380 m. O ZO. Ras.al Hadd. Eemdijk, 20 940 m. O.NO. Bermuda. Esso Den Haag, 20 680 m. ZW. Fayal. Esso Amsterdam. 22 v. Rotterdam n. Aruba Eendracht, 21 v. Samsun n. Hamburg. Elmina, 21 v. Bordeaux n. Dakar. Enggano, pas. 22 Aden n. Port Soedan. Friesland ,SSM). 21 v. Setubal te Amsterdn Felipes, 22 v. Pladju te Padang verw. Gordias. 20 v. Piraeus te Beyrouth. Gaasterkei'k, 22 te Port Said. Gooiland, 21 v. Pto Alegre. Gaasterland. 22 te Recife. Ganymedes, 20 v. Madeira n. Port of Spa Groote Beer. 21 580 m. O.NO. Kp. Race. Groote Kerk, 21 v. Amsterdam n. Z. Afrlk Hathor, 20 v. Tunis n. Piraeus. Haulerwijk, 20 van Rio de Janeiro na- dos Rei. Hydra, 20 210 m. N. ten O. Flores. Hector, 21 v. Iskenderun te Adalia. Hecuba, 22 v. Tampa te Amsterdam. Heemskerk, 22 v. Antwerpen te Amst-: Hestia, 21 v. Barranquilla n. Baltimore Hermes, 22 te Georgetown. Helder, 21 v. W. Indië te Amsterdam. Ittersum. 20 v. Aden n Saigon. Indrapoera. 20 150 m. Z. Kreta n. Southa Jagersfontein, 21 te Kaapstad. Joh. v. Oldenbarnevelt, 21 dwars Port S naar Belawan. Kota Baroe. pass. 20 18 u. Ceylon n. Belaw Kasimbar, 20 v. Sibolga n. Padang. Kedoe, 29 Safaja verwacht. Kertosono, 22 v. Priok te New York. Kieldrecht. 21 v. Marseille n. Antwerp Kota Inten, 21 v. Blntang te Singapore, t-euvekerk 21 v. Rotterdam te Calcutt Luna. 20 v Malta naar Barl. '.Inge. pas 20 Finisterre. Loenerkerk. pass. 21 Str. Messina n. Air Lindekerk, 20 v. Rotterdam n. Perz. G Lissekerk, pass. 20 Perim n. Muscat. Leersum, 21 260 m. W. Lands End. Frejo. 20 v. Cork n. Requejada. Ferocia, 22 v. Gent te Stockholm verw. Franka. 20 v. Helslngborg te Antwerpen. Gaasterland, 21 van Harlingen te Leith. Henrlca b, 21 v. Rotterdam n. d. Tyne. Harold, 20 v. Hamburg n. Reykjavik. Hast I, 20 v. Liverpool n. Bayonne. Ingeborg, 20 v. Hamburg n. Rotterdam. Jan Kreumer, 21 v. Colchester te Maassluis. Jo. 19 v. Amsterdam te Liverpool. Jongkind, nacht 21-22 v. Port Lyautey te Rot terdam verwacht. Larix, 20 te Blyth n. Newcastle. Leemans, 20 v. Loriënt n. Requejada. Midas. 20 v. Odense n. Kopenhagen. Markab, 21 v. Caen te Antwerpen. Myson. verm. 21 v. Brussel n. Goole. Maasym, pass. 21 Holtenau. Marcella pass. 20 Beachy Head. Marne, 20 v. Paskalavik n. Antwerpen. Meuse, 20 v. Rouaan na.r Parijs. Monica. 20 v. Ardrossan n. Belfast. Muphrid, verm. 21 v. d. Theems n. Shoreham. Mercurius, verm. 21 v. Oporto n. Rotterdam. Meres, 19 v. Agadir n. Nantes. Neeltje b, 21 v. Londen n. Antwerpen. Noord, 20 v. Shellhaven te Billlngham. Oleum, 20 v. Middlesboro te Plymouth. Pavo, 20 te Stockholm v. Antwerpen. Ponto, 18 v. Torrevleja n. Stornoway. Ponza, 20 te Gefle v. Fowey. Palma, 21 v. Lofoten te Bergen. Rose Marie, 21 v. Antwerpen te Randers. Saba. 20 v. Ayr n. Loriënt. Spora, 20 v. Glasgow n. Spezia. Spes, 19 v. Rouaan n. Dakar. Tyro, 20 v. Antwerpen te Drogheda. Vrede. 20 v. Cuxhaven te Boston. Vlieland. 20 v. Rouaan. Wlm, 20 v. Gdansk n. Bristolkanaal. Walenburgh, 20 v. Guernsey n. Jersey. Westlaan, verm. 21 v. Hamburg n. Rotterdam Westpolder, 22 v. Rotterdam te Lissabon verw. OFFICIëLE PUBLICATIE OPKOMST VOOR HERHALINGSOEFENINGEN Voor de militairen, die op Donderdag 23 April 1953 voor herhalingsoefeningen onder de wapenen moeten komen, zijn enkele extra-treinen ingelegd, waarvan de dienst regeling hierna volgt. Voor de opkomst te Ede en Mill lopen de volgende extra-treinen: Rotterdam Maas v. 9.33, Den Haag SS v. 9.31. Voorburg v. 9.36, Gouda v. 9.56. Utrecht CS v. 10.21 Ede-W. a. 10.46, Ede-W. v. 10.49, Arnhem a. 11.03. De militairen voor Mill moeten te Arnhem overstappen op de hierna vermelde extra- trein, komende uit Amsterdam met bestem ming Boxmeer. Amsterdam CS v. 9.41, Am sterdam MP v. 9.48, Amsterdam Amstel v 9.53, Utrecht CS v. 10.26, Ede-W. a. 10.58, Ede-W. v. 11.01 Arnhem a. 11.18, Arnhem v. 11.25, Nijmegen v. 11.48, Boxmeer a. 12.12. Voor de opkomst te Rucphen en Ossendrecht loopt de volgende extra-trein: Amsterdam CS v 8.46. Haarlem v. 9 03, Leiden v. 9.26. Den Haag HS v. 9.52. Delft v. 1000, Schie dam v. 1009, Rotterdam DP v. 1016 Fiien- oord v. 10.25, Dordrecht v. 10.37. Roosendaal I a. 1102. De militairen met bestemming Ossendrecht moeten te Roosendaal overstap pen op de trein van de normale dienstrege ling naar Bergen op Zoom: Roosendaal v 11.05, Bergen op Zoom a. 11.16. Met de voren genoemde treinen moeten reizen de militai ren, woonachtig in een der vorengenoemd^ plaatsen alsmede de militairen, die via een dezer plaatsen naar hun bestemming reizer en derhalve op een dusdanig tijdstip var. hun woonplaats moeten vertrekken, dat zij op het betreffende station aansluiting heb ben op de extra-trein. Alle overige militairen moeten, ingevolge hun lastgeving, reizer met de treinen of bussen van de normale dienstregelingen, per eerste reisgelegenheid na 7.00 uur, uitgezonderd de militairen, die zich op 23 April a.s. te 's Hertogenbosch moeten melden voor wapenonderzoek. welke moeten reizen met treinen van de normale dienstregeling, zodaning, dat zij zich te 's Hertogenbosch kunnen melden op het in hun lastgeving aangegeven uur. PHILIPS „PHILISHAVE' NU MET TWEE RONDE SCHEERHOOFDEN, de vele voordelen van het enkele ronde scheer- hoofd verdubbeld. Ieder der beide scheerhoofden is een wonder van vernuft en scheercapaciteit. 120 sleuven, die korte en lange haren in alle richtingen perfect afscheren, hoe de baardharen ook zijn ingeplant. De scheerkwaliteit overtreft de stoutste verwachtingen. Probeer het maar eens. „PHILISHAVE IVOOR 12 SNEL-scheer«ppiraat PRIJS f 59.- „PHILISHAVE" IVOOR 6 Het befaamde electrische «cheerapparaat met zijn uit muntende scheetkwiliteit PRIJS f 47.- „PHILJSHAVE" MAROON 6~ werkt op 4-6 volt gelijk- v apanning (zaklantaarnbattetij of accu). Ideaal voor automo bilisten, watersport, kampeer ders. of op reis. pRUS f 47,. ETAMINE J.Q ecru, 80 cm breed 75, MARQUISETTE CQ Reelampnrit* MARQUISETTE 1 Oö met strook KEUKENVITRAGE Fxtra prijs 1.25, 98. «5*7 GEKLEURDE MADRAS 1 If nieuwe dessins FANTASIE VOILE O 1 C groot assortiment ZWITSERSE MARQUISETTE «3 JE met schulp OhHPW AFGEPASTE GLASGORDIJNEN f fq enorme keus, 80 x 160 X iDO te Haarlem wegens bijzond. omst. f 16.000; parketvl., w.w. etc. Spoed gewenst. Br. H 1193 Adv. bur. A. Ver- nout. Warmoesstraat 10, Hrl. heter, sneller en goelkoper GROTE HOUTSTRAAT 103 Telef. 10866. drukwerken e.a. geschriften door practisch gevormd ver. taler, ook uit E. of Fr. Tevens vakk. corr. Brieven no. 2350 1 p.w. p.w. p.w. p.w. p. w. le klas merken 1 jaar garantie. Geen Bank Levering binnen 2 dagen. GEN. CRONJÉSTRAAT 35 HAARLEM -^TELEF. 15430 Kennemerplein 1 - Tel. 19375 - Haarlem DEKKER, Alkmaarseweg 93 Beverwijk I

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 3