Koninklijke onderscheidingen
Gedecoreerden uit Haarlem
en omliggende gemeenten
Programma Koninginnedag
Verkeer en Waterstaat
H.O.V. - meesterserie
8
Economische Zaken
LandbouwVisserij
en Voedselvoorziening
Sociale Zaken en
Volksgezondheid
Maatschappelijk werk
Overzeese rijksdelen
Tweede concert gewijd
aan Tsjaikofsky
Burgerlijke Stand
van Haarlem
-WOENSDAG 29 APRIL 1953
(Vervolg van pag. 7).
dr. ir. H. C. A. van Duuren, te Wassenaar,
hoofdingenieur der PTT; ir. H. L. van Lom
mei, te 's-Gravenhage, hoofdingenieur der
PTT; ir. F. L. van der Bom, te 's-Graven
hage, hoofdingenieur A Dienst der Zuider
zeewerken; ir. J. G. Kruimel, te Arnhem,
hoofdingenieur van Provinciale Waterstaat
van Gelderland; W. C. L. Burgers, te
Utrecht, hoofdinspecteur bij de N.V. Ne-
derlandsche Spoorwegen; H. A. M. de
Graauw, Rotterdam, directeur N.V. Koop
vaart; mr. A. Ch. W. Beerman, te Rotter
dam, voorzitter Stichting Havenbelangen;
W. Goudriaan, te Rotterdam, directeur van
de Van Nievelt Goudriaan en Co's Stoom
vaart Maatschappij N.V.; mr. H. Willemse,
te Rotterdam, directeur N.V. Cornelder's
Scheepvaart Maatschappij; P. H. G. Ver
hoog, te Noordwijk aan Zee, gezagvoerder
s.s. „Nieuw-Amsterdam" van de Holland-
Amerika Lijn; J. A. Verbaarschott, te
Naarden, onderdirecteur der N.V. Stoom
vaart Maatschappij „Nederland"; mi-. K.
Vonk, te Wassenaar, administrateur A bij
het ministerie van Verkeer en Waterstaat.
Tot ridder in de Orde van Oranje-
Nassau zijn benoemd: N. van He.eschwijk,
te 's-Gravenhage, referendaris bij het
ministerie van Verkeer en Waterstaat; B.
van der Wey, directeur van het PTT-kan-
tcor te Bergen op Zoom; B. Tuinzaad, refe
rendaris der PTT te Amsterdam; J. T.
Huizinga, bureauchef der PTT te Amster
dam; H. Th. P. J. Wellens, te 's-Graven
hage, referendaris der PTT; C. I. Jacobse,
te Arnhem, technisch-hoofdambtenaar van
de Rijkswaterstaat; C. Witte, te Goes,
technisch-hoofdambtenaar 1ste klasse van
de Rijkswaterstaat; J. de Haan, water
bouwkundige A bij de Provinciale Water
staat te Groningen; J. J. Dronkers, te Mid
delburg, bureauchef Provinciale Waterstaat
in Zeeland; G. van Ernst, te Ermelo, direc
teur van de N.V. Veluwse Autodienst; W.
van der Putten, te Utrecht, inspecteur 1ste
klasse; F. M. Rikkert, te Utrecht, technisch
inspecteur 1ste klasse; H. J. Andriessen, te
Utrecht, technisch inspecteur; L. H. Nij-
kamp, te Rotterdam, inspecteur 1ste klasse;
J. van Swieten, te Maartensdijk, gepension-
neerd technisch inspecteur; R. de Boer, te
Maartensdijk, gepensionneerd inspecteur;
J. B. Schulte Bernd, te Groningen, gewezen
technisch inspecteur; H. J. Mommers, te
Utrecht, technisch inspecteur; Th. J. G.
Koster, te Venlo, hoofdstationschef; C.
Doornwaard, te Amsterdam, hoofddepöt-
chef; W. F. Roosenboom, te Utrecht, inspec
teur 2de klasse; N. Mallon, te Jutphaas, in
specteur 2de klasse; R. D. Memelink, te
Utrecht, gewezen hoofdcommies, allen bij
de Nederlandse Spoorwegen; J. Nordlohne,
te Rotterdam, chef afdeling Passage Hol
landAmerika Lijn; P. Jongeneel, te Rot
terdam, chef JavaNew York Lijn van de
HollandAmerika Lijn; A. Vesters, te Rot
terdam, financieel adviseur fa. Vinke en
Cc. en N.V. Houtvaart; J. Sterteveld, te
Rotterdam, adjunct-inspecteur bij de Ko
ninklijke Rotterdamsche Lloyd N.V.; M. K.
Steur, te Rotterdam; inspecteur N.V. Ver
enigde Nederlandse Scheepvaart Maat
schappij; W. H. Mante, te Bussum, gezag
voerder bij de N.V. Stoomvaart Maatschap
pij „Nederland"; J. H. B. Brouwer, te Am
sterdam', chef afdeling Uitgaande Lading
Meyer Co's Scheepvaart Maatschappij.
Tot ridder in de Orde van de Nederlandse
Leeuw zijn benoemd: ir. H. Bloemgarten,
directeur van de N.V. Koninklijke Neder-
landsche Petroleum Maatschappij te 's Gra-
venhage; J. W. Schlimmer, te Wassenaar,
directeur-generaal van de Borneo-Sumatra
Handel Maatschappij N.V.
Tot officier in de Orde van Oranje Nas
sau is bevorderd: E. Gorter, directeur van
de N.V. H. ten Cate Hzn. en Co., te Almelo.
Tot officier in de Orde van Oranje-Nas
sau zijn benoemd: J. W. Koopmans, voor
zitter van de Kamer van Koophandel en
Fabrieken voor Friesland, te Leeuwarden;
R. N. Meijer, directeur van de N.V. Ver
enigde Nederlandse Rubberfabrieken, te
Heveadorp; J. Bouw, president-directeur
van het Leer's Concern, te Amsterdam;
prof. dr. F. L. van Muiswinkel te Amstel
veen, voorzitter van de Middenstandsraad;
A. J. M. Verschure, directeur van de N.V.
Verschure en Co.'s Scheepswerf en Machi
nefabriek, te Amsterdam; mr. C. A. Baron
Bentinck, directeur van de Buitenlandse
Economische Betrekkingen van het Mini
sterie van Economische Zaken, te 's-Gra
venhage; mr. A. J. van Berkel, wonende te
Voorburg, Hoofd van de Hoofdafdeling
Werkgroepen bij het ministerie van Econ.
Zaken; Th. M. Dresmé, wethouder van
's-Gravenhage; mr. J. M. G. A'. Dronkers, te
Wassenaar, plv. hoofd van de directie voor
Wetgeving en andere Juridische Aangele
genheden van het ministerie van Econo
mische Zaken te 's-Gravenhage; H. Funne-
kotter te 's-Gravenhage; dr. C. P. A. Kap-
pelmeier, te Oegstgeest, directeur van de
Kunstharsfabriek Synthese N.V.; F. H. M.
Koch, te Wassenaar, lid van de firma Koch
a Suermondt te Rotterdam; mr. G. E. F.
Manuel, adjunct-directeur van de Dienst
voor de Economische Voorlichting en Ex
portbevordering bij het ministerie van Eco
nomische Zaken; ir. J. R. H. van Nouhuijs,
te Oegstgeest, directeur van het Vezelinsti
tuut T.N.O. te Delft; W. H. van Schevikho-
ven, directeur van het Rijkskolenbureau, te
's-Gravenhage; C. R. Smit, te Wassenaar,
president-directeur van Esso Nederland
N.V.; A. H. Vegter, voorzitter van de Raad
van Beheer van de N.V. Groothandelsge
bouwen, te Rotterdam; J. A. van der Vlies,
directeur van de Scheepsbouwwerf en Ma
chinefabriek „De Merwede", te Hardinx-
veld; W. A. V. van Doorne, directeur van
de N.V. van Doorne's Aanhangwagenfa-
briek en van de N.V. van Doorne's Automo
bielfabriek, te Eindhoven; A. H. C. Man-
naerts, voorzitter van de Federatie van Ne
derlandse Schoenfabrikanten, te Tilburg; ir.
H. O. J. H. Bauduin, hoofdingenieur bij de
Laura a Vereeniging, te Eygelshoven; dr.
ing. Th. O. H. J. Dorren, bedrijfsleider bij
de Oranje-Nassau Mijnen, te Heerlen; J. M.
A. Meuwissen, te Beek (L.), directeur van
de N.V. Dakpannenfabriek „De Valk" te
Echt; dipl. ing. L. H. A. M. Sauter, hoofd
ingenieur bij de Staatsmijnen in Limburg,
te Heerlen; ir. P. F. de Zee, hoofdingenieur,
chef van de Veiligheidsdienst bij de Staats
mijnen in Limburg, te Voerendaal.
Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau
zijn benoemd: ir. T. J. Brons, directeur van
de N.V. Appingedammer Bronsmotorenfa-
briek, te Appingedam; J. Hijlkema, steen
fabrikant, te Delfzijl; ir. A. W. van der Poel,
directeur van de N.V. Pijttersen's Machine-
handel, te Sneek; R. O. A. Wispelweij, di
recteur van de Zwolse Ijzergieterij en Ma
chinefabriek „De Nijverheid", te Zwolle;
W. A. Willink, directeur van de N.V. H.
Willink a Co., te Winterswijk; C. A. van
Donselaar, directeur van de N.V. Utrechtse
Handel Maatschappij, te Utrecht; C. H. van
den Berg, accountant, te Hilversum; H. Th.
Kiekens, te Amsterdam, directeur van de
Machinefabriek H. T. Kiekens N.V. te
Landsmeer; A. A. Meijer, penningmeester
van de Nederlandse Stucadoors-Pafroons-
bond, te Amsterdam; J. F. Staal, directeur
van Grand Hotel Krasnapolsky, te Amster
dam; Th. W. Theunissen, te Bussum, hoofd
ingenieur bij Werkspoor N.V. te Amster
dam; J. G. de Vries, te Bussum, oudste di
recteur van de N.V. G. de Vries en Zonen
te Amsterdam; L. J. M. Damen, directeur
van de N.V. Ougrée Handel-Maatschappij,
te 's-Gravenhage; A. E. Dehnert, directeur
van de N.V. Dehnert en Jansen, te Rotter
dam; P. Groen, directeur van de N.V. Mo-
1 ijn en Co., te Rotterdam; Joh. de Jong,
voorzitter van de Christelijke Midden
standsbond, te Rotterdam; A. Kempkes, te
Waddinxveen, voorzitter van de Centrale
Bond van Meubelfabrikanten; K. F. H. Kla-
sing, bibliothecaris bij het Centraal Bureau
voor de Statistiek, te 's-Gravenhage; H.
Neuteboom, oud-voorzitter van het Neder
lands Verbond van Middenstandsvereni
gingen, te 's-Gravenhage; C. E. G. Okkerse,
directeur van de Speelgoed- en Houtwaren-
fabriek G. Okkerse, te Waddinxveen; C. v.
Tongeren, oud-voorzitter van de afdeling
Katwijk van de Chr. Middenstandsbond; J.
A. F. van Oerle, directeur van Van Oerle's
Band- en Damastweverijen N.V., te Boxtel;
J. V. M. Straeter, directeur van de Wollen-
stoffenfabrieken „F. M. Straeter's Textiel-
Maatschappij, te Tilburg; P. H. Vink, te
Waalre, adjunct-directeur bij de N.V. Phi
lips' Gloeilampenfabrieken te Eindhoven;
F. Kneip, chef Ondergronds Bedrijf Staats
mijn Wilhelmina, te Heerlen; J. H. Reij-
naerts, bedrijfsinspecteur bij de Staatsmij
nen in Limburg, te Hoensbroek.
Tot ridder in de Orde van de Nederlandse
Leeuw zijn benoemd: N. H. Blink te 's-Gra
venhage. hoofddirecteur van het Aan- en
Verkoopbureau voor Akkerbouwproducten,
directeur van het Voedselvoorziening Im
port Bureau; prof. dr. ir. C. H. Edelman te
Wageningen, hoogleraar aan de Land
bouwhogeschool; ir. N. van Vliet te 's-Gra
venhage, directeur van het landbouw
enderwijs.
Tot officier in de Orde van Oranje-Nassau
zijn bevorderd: dr. ir. J. P. Dudok van Heel
te Naarden, voorzitter van de Nederlandse
Kwekersbond, directeur van de Koninklijke
Beetwortelzaadcultuur N.V. Kuhn en Co.;
ir. W. G. van der Kroft te Maastricht, rijks-
tuinbouwconsulent; H. Remme te Rijswijk
(Z.-H.), vice-voorzitter van het Centraal
Bureau van de Tuinbouwveilingen, voor
zitter van de Coöp. Warmoeziersvereniging
de Delftse groentenveiling.
Tot officier in de Orde van Oranje-Nas
sau zijn benoemd: dr-. Tj. Bakker te Lon
den, landbouwattaché bij de Nederlandse
Ambassade; dr. ir. H. J. Frankena te Wa
geningen, inspecteur van de landbouw voor
weide- en voederbouwaangelegenheden; dr.
G. J. M. de Gruijter te Vugnt, directeur van
P. de Gruijter en Zoon. N.V.; F. den Hartog
te Hoog-Blokland, voorzitter van de Hol
landse Maatschappij van Landbouw; D.
Hogewoning te Oegstgeest, voorzitter van
de Bond van Bloembollenveilingen; G. van
't Riet te Wassenaar, directeur van het Be
drijfschap voor Groenten en Fruit; ir. J.
van Rijsewijk te Utrecht, rijkszuivelconsu-
lent; P. J. Wijk te Apeldoorn, rijkspluim-
veeteeltconsulent.
Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau
zijn benoemd: E. P. Beukema te Ulrum,
commissionnair in granen; B. Boeve te
Heerde, oud-directeur van de Coöp. Zuivel
fabriek „Eibergen"; J. Borkhuis te Steen-
wijk, directeur van de Coöp. Landbouw-
bank en de Aan- en Verkoopvereniging
„Steenwijkerwold"; J. L. van den Broek te
Chaam, voorzitter van de R.K. Baroniesche
Tuinbouwvereeniging en Groentenveiling
te Breda; Th. J. E. van Ellinkhuizen te
's-Gravenhage, voorzitter van het Neder
lands Verbond van Viswinkeliers; H. A.
Giesen te Middenmeer, lid van het hoofd
bestuur van de Land- en Tuinbouwbond
in het bisdom Haarlem (L.T.B.); J. Hof te
Oldeberkoop, bestuurslid van organisaties
op het gebied van de veehouderij; J. Kamp
te Berkhout, bestuurslid van landbouw
coöperaties; M. Kleinepier te Middelburg,
bestuurslid van organisaties op het gebied
van landbouw en veeteelt; J. Lokhorst te
IJsselstein, oud-bestuurslid van organisaties
op het gebied van de rundveefokkerij; J. M.
J. Loose te Bergen op Zoom, directeur van
Loose's Biscuit Fabrieken C.V., oud-voor
zitter van de R.K. Bakkerspatroonsbond;
P. M. Snel te Rotterdam, directeur van de
N.V. Commissiehandel „Cereales" en van
het Centraal Kantoor voor de Graanhandel
te Rotterdam (Cekagra); Th. Steenkamp te
Amsterdam, directeur van de N.V. Uit-
hoornse Conservenfabriek „De Hoorn"; L.
W. J. van Teeffelen te Udenhout; H. M. G.
Tiel-Groenestege te Nijmegen, directeur
van de Coöp. Melkinrichting Melkerij
„Lent"; D. Veerman te Wognum. fruitkwe
ker, vice-voorzitter van de Veilingvereni
ging „Bangerï en Omstreken"; A. Vis te
Wormerveer, oud-directeur van Wessanen's
Koninklijke Fabrieken N.V.
Tot ridder in de Orde van de Nederlandse
Leeuw zijn benoemd: mr. J. H. Klatte, te
's-Gravenhage, secretaris-generaal van het
ministerie van Sociale Zaken en Volksge
zondheid; J. G. Kraft, te 's-Gravenhage,
hoofdinspecteur-directeur van de Arbeid.
Tot officier in de Orde van Oranje-Nas
sau zijn benoemd: ir. G. W. J. Pieters, land
bouw- en emigratie-attaché te Canberra;
G. F. Ferwerda, te 's-Gravenhage, oud-Re
geringscommissaris voor de repatriëring;
drs. H. A. M. Moeskops, te 's-Gravenhage,
chef van de afdeling Research van het
Rijksarbeidsbureau van het ministerie van
Sociale Zaken en Volksgezondheid; M. J. N.
Schuursma, te 's-Gravenhage, pharmaceu-
tiscn inspecteur van de Volksgezondheid;
dr. A. C. Brandwijk, te Utrecht, directeur
van het Toegepast Wetenschappelijk On
derzoek in het Rijksinstituut voor de Volks
gezondheid; H. Korte Jr., te Amsterdam,
algemeen secretaris van het Nederlands
Verbond van Vakverenigingen; J. A. Mid
delhuis, te Utrecht, voorzitter van de Ne
derlandse Katholieke Arbeidersbeweging;
K. W. A. H. Roncken, te Heerlen, hoofdaal
moezenier van de Arbeid in Limburg; L. A.
J. M. van Heijst, te Vught, voorzitter van
de Algemene Katholieke Werkgevers Ver
eniging; J. M. Redelé, te Dordrecht, direc
Een bekoorlijk tafreel in het gehucht Zanddijk onder Kruiningen op Zuid-Beveland.
Een pereboom staat in volle bloei. Moeilijk valt het te beseffen, dat dit gebied zo kort
geleden door de watersnood werd getroffen.
teur van N.V. Biscuit- en Chocoladefabriek
„Victoria" aldaar; dr. T. J. J. H. Meuwissen,
internist-röntgenoloog te Eindhoven; dr. M.
van Eekelen, te Utrecht, directeur van het
Centraal Instituut voor Voedingsonderzoek
van de Voedingsorganisatie T.N.O.dr. M.
C. A. Klinkenbergh, chirurg te Utrecht; C.
A. Kruik, geneesheer-directeur van het
Diaconessenhuis te Leeuwarden.
Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau
zijn benoemd: E. Kronenburg, te Zeist,
rijksconsulent voor Sociale Bijstand en
Complementaire Arbeidsvoorzieningen van
het ministerie van Sociale Zaken en Volks
gezondheid; M. van Lith, te 's-Gravenhage,
hoofdcommies A bij het ministerie van So
ciale Zaken en Volksgezondheid; D. W. van
Hattem, te 's-Gravenhage, voorzitter van de
Algemene Nederlandse Metaalbewerkers-
bond en lid van het Verbondsbestuur van
het Nederlands Verbond van Vakvereni
gingen; H. J. Vermeulen, te Amsterdam,
voorzitter van de Nederlandse Christelijke
Beambtenbond en lid van de Verbonds
raad van het Christelijk Nationaal Vakver
bond in Nederland; C. Spee, te 's-Graven
hage, directeur van het Fonds voor Be
drijfsongevallenrisico van de Bond voor Ne
derlandse Schilderspatroons; mejuffrouw
F. J. M. Bijvoet, overste van de inrichting
voor zwakzinnigen Huize „Boldershof", te
Druten; jkvr. M. van Riemsdijk, te Am
sterdam, presidente van de vereniging
„Zusterhulp"; mejuffrouw mr. dr. E. C.
Lekkerkerker, wonende te Amsterdam,
oud-secretaresse van het bestuur der Ne
derlandse Federatie van Instellingen tot
Oprichting en Instandhouding van Me-
disch-Opvoedkundige Bureaux; W. F. Gnir-
rep, arts te Wemeldinge; en G. A. Kalver-
kamp, arts te Assen.
Tot ridder in de Orde van de Nederlandse
Leeuw is benoemd: J. Smallenbroek te As
sen.
Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau
zijn benoemd: J. J. Donders te Arnhem; R.
M. de Feyter te Arnhem: J. W. van Geelen
te Utrecht; A. C. J. Moonen te Maastricht;
W. J. Muysers te Venlo; A. J. de Nijs te
Hontenisse; J. W. Snackers te Helmond; J.
A. Tavenier te Middelburg.
Tot ridder in de Orde van de Nederlandse
Leeuw zijn benoemd: mr. J. Klaasesz, gou
verneur van Suriname; mgr. H. Tillemans,
Apostolisch Vicaris te Merauke.
Tot officier in de Orde van Oranje-Nas
sau zijn benoemd: W. E. Hewitt, hoofd van
de Cultuurtechnische Dienst van het De
partement van Landbouw, Veeteelt en Vis
serij in Suriname; J. Raillard, bisschop van
de Evangelische Broeder-Gemeente te Pa
ramaribo; H. J. Nederhorst, directeur van
de N.V. Combinatie Pletterij Nederhorst te
Willemstad (Curagao); C. W. J. Jonckheer,
juridisch adviseur bij de N.V. Curagaose
Petroleum Industrie Maatschappij, lid van
de Raad van Advies van de Nederlandse
Antillen; E. C. Martijn, firmant van de fir
ma E. G. Martijn op Curagao (bij bevor
dering); dr. H. G. S. van Raalte, chef van
de Geneeskundige Dienst van de N.V. Cu
ragaose Petroleum Industrie Maatschappij,
directeur-geneesheer van het Santorium
„Het Groene Kruis" op Curagao; S. van der
Goot, resident van de Afdeling Zuid-
Nieuw-Guinea (bij bevordering); J. A. van
Beuge, administrateur bij het ministerie
van Overzeese Rijksdelen.
Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau
zijn benoemd: mej. N. Alvares, hoofd van
een bewaarschool te Paramaribo; S. J. J.
Del Castilho, Gouvernements-geneesheer te
Paramaribo; J. O. Heide, topograaf-opzich-
ter-technisch ambtenaar bij het Departe
ment van Openbare Werken en Verkeer in
Suriname; O. N. Oldenstam, administratief
ambtenaar 1ste klasse bij het Departement
van Openbare Werken en Verkeer in Suri
name; F. C. Polanen, hoofd van een school
te Lelydorp (district Suriname); M. G. J.
Pool, inspecteur van het onderwijs bij het
Departement van Onderwijs en Volksont
wikkeling in Suriname; H. F. C. Snijders,
onderwijzer te Paramaribo, laatstelijk
hoofd van de Koningin Wilhelmina School;
ir. C. J. Nijweide, leidinggevend civiel inge
nieur bij het Welvaartsfonds in Suriname;
N. S. Ecury, koopman op Aruba; J. Oduber,
arts op Aruba; B. C. van Leeuwen, em
ployé bij de N.V. Curagaose Petroleum In
dustrie Maatschappij; R. A.. C. Henriquez,
onderdirecteur van de S.E.L. Maduro
Sons N.V. te Willemstad (Curagao); mej.
A. de Kort, overste der Zusters van de Con
gregatie van de Dochters van Onze Lieve
Vrouw van het Heilig Hart te Merauke; N.
van der Stoep, algemeen schoolbeheerder
van de Nederlandse Kerkelijke Zendipg te
Hollandia; J. R. Meyer Ranneft, controleur
lste klasse bij het Binnenlands Bestuur in
Nieuw-Guinea, thans met buitenlands ver
lof; mr. G. W. van der Bend, referendaris
bij het ministerie van Overzeese Rijks
delen; P. C. Rijninks, referendaris bij het
ministerie van Overzeese Rijksdelen.
Het tweede concert van de Meesterserie
der H.O.V. was aan Tsjaikofsky gewijd.
Toon Verhey dirigeerde de Zesde Sympho-
nie van de Russische meester en vervolgens
kreeg het publiek het Piano-concert in bes
(met de Amerikaan Abbey Simon als so
list) te horen. Deze pianist profiteerde
hiermee van een royale kans om revanche
te nemen voor zijn tamelijk holle vertol
king van Beethoven's Vijfde op een der
avonden van het winterseizoen. Het pathos
van Tsjaikofsky ligt hem vrij wat beter dan
de innerlijke spanning van Beethoven. Fel
en voortvarend, romantisch bezield en ca-
pi-icieus, krachtig en virtuoos was dan ook
nu zijn vertolking. En Toon Verhey gaf
hem met het orkest een tegenpartij, die al
even sterk geladen was en er het hare toe
bijdroeg om het geheel tot een brillante
prestatie te maken, waar het publiek.geest
driftig op reageerde.
De uitvoering van de Zesde Symphonic,
de Pathétique, was niet minder spannend.
Ze boeide door haar duidelijk gedétfcilleer-
de en toch sterk gebonden thematiek, ze
pronkte met haar schitterend coloriet en
Verhey wist ze, innerlijk geladen, een ont
roerend slot te geven. Het beeld van de
grote Russische componist, met zijn op
wellingen van bravour en zijn vlagen van
melancholie en levensmoeheid, werd door
deze interpretatie scherp getekend en ge
kleurd. Het grote contrast tussen het voor
laatste deel, met zijn mannelijke kracht,
die als het ware leven en eeuwigheid uit
daagt en de smartelijke epiloog, waarin
de componist zijn eigen doodslied zong,
het kon niet treffender worden belicht.
Hier stralend bravour en levensmoed, daar
volkomen neergang in het niet. Verhey
heeft ons met deze interpretatie van Tsjai-
kofsky's zv/anezang in het schimmenrijk
laten staren, waar een fermate op de rust
aan het slot de oneindigheid van tekend.
JOS. DE KLERK.
7.30
uur:
7.45
uur:
9.00
uur:
10.00
uur:
14.30
uur:
16.00
uur:
19.00
uur:
20.00
uur:
20.30
uur:
21.30
uur:
Op het Phoenixterrein, de Parklaan, de Zaanenlaan en aan de Zomervaart zijn
kermisvermakelijkheden opgericht, die op 29 en 30 April, 1, 2, 5 en 6 Mei
geopend zijn.
CENTRUM-COMITé:
Réveille op de Grote Markt (Padvindersband en bazuingeschal
van het Stadhuis)
Wandeling met muziek door Haarlems Politiekapel
Aubade door schoolkinderen op de Grote Markt
Muziekconcours door Amsterdamse straatmuzikanten op de Boter
markt
Cabaretrevue „Oranje-festival" in het Kenaupark
Carillonbespeling
Wandeling met muziek van „Apollo"
Voorstelling in de Stadsschouwburg door „J. J. Cremer" („De
familie Kegge")
Weens tuinfeest op de Grote Markt
Openluchtbal op de Grote Markt
HAARLEM-NOORD:
8.00 uur: Rondgang van het tamboer en pijperscorps „Haarlem"
14.00 uur: Rondrit van de motorclub Haarlem
14.30 uur: Behendigheidswedstrijd op motoren op de Orionweg.
20.00 uur: Openluchtbal in Gen. Cronjéstraat. bij het Julianapark
21.00 uur: Openlucht bioscoopvoorstelling op de Zaanenlaan
HAARLEM-OOST:
7.30 uur: Réveille door tamboercorps van „Spaarnebazuin"
15.00 uur: Wielerwedstrijd aan de Diepenbrockstraat en Richard Holkade
20.00 uur: „Beieren en Burgerbrug ontmoeten elkaar in de Amsterdam
straat"
KLEVERPARK:
9.30 uur: Kindervoorstelling in het Kennemer Lyceum
15.00 uur: Brandweerdemonstratie bij de Schotersingel
19.30 uur: Gymnastiekdemonstratie „Kracht en Vriendschap" bij de Schoter
singel
OUD-SCHOTEN:
7.45 uur: Hijsen van de vlag en réveille bij de Sionskerk
9.00 uur: Zangfeest van schoolkinderen, gevolgd door cabaretprogramma
op de speelplaats van de J. P. Coenschool
14.00 uur: Behendigheidsspelen voor kinderen op het terrein van Onze Ge
zellen aan de Vergierdeweg
19.00 uur: Gecostumeerde voetbalwedstrijd op het terrein van Schoten
20.00 uur: Openluchtbal op het speelplein van de J. P. Coenschool
HAARLEM-ZUID-WEST (speelweide Chr. Huygensschool):
9.30 uur: Hijsen van de vlag
9.35 uur: Kinderspelen
14.00 uur: Feestcantate „De schoonste feestdag", uit te voeren door kinder
koor onder leiding van mevrouw Truus MondriaanLigthart
14.30 uur: Wedstrijden voor kinderen van 13 jaar en ouder
20.00 uur: Lampionoptocht door de wijk
SPAARNDAM:
9.00 uur: Schoolkinderen komen bijeen op het schoolplein
9.30 uur: Rondgang door het dorp
10.30 uur: Aubade onder leiding van de heer S. F. van Dijk
11.00 uur: Kinderspelen
14.00 uur: Kinderspelen in de speeltuin „Nieuw Leven"
19.30 uur: Rondgang Fanfarecorps „Crescendo"
20.00 uur: Concert „Crescendo" en Spaarndams Gemengd Koor
HEEMSTEDE:
8.00 uur: Jeugd-appèl op het Raadhuisplein
10.00 en 11.30 uur: Jeugdvoorstelling in het Heemsteedse Sportpark door het
Scapinoballet
21.30 uur: Vuurwerk op de Flora
23.00 uur: Oranjebal op het Raadhuisplein
OVERVEEN:
8.30 uur: Feest voor leerlingen der lagere scholen op het sportterrein aan
de Vrijburglaan
14.90 uur: Voetbalwedstrijd PolitieBrandweer; demonstratie model-motor
vliegtuigjes en demonstatie brandweer
BLOEMENDAAL:
10.00 uur: Kinderspelen op het sportterrein aan de Donkerelaan
20.00 uur: Concert Chr. Muziekvereniging „Sursum" in het Bloemendaalse
Bos
AERDENHOUT:
9.00 uur: Wandeling door schoolkinderen
9.30 uur: Aubade bij de Mr. Enschedéweg
10.00 uur: Kinderspelen op terreinen aan de Catslaan en de Houtvaartkade
20.30 uur: Lampionoptocht, vertrek Tramweg. Na afloop dansen op de
Spiegelenburghlaan
HOOFDDORP.
9.30 uur: Aubade bij het Raadhuis
10.45 uur: Kindervoorstellingen
14.00 uur: Volksspelen op het Gemeentelijk Sportterrein
20.00 uur: Feesten in „De Landbouw"
Tot Commandeur in de Orde van Oranje
Nassau is benoemd prof. dr. N. H. Swellen-
grebel te Aerdenhout, directeur van het
Instituut voor Tropische Hygiëne en Geo
grafische Pathologie te Amsterdam.
Tot ridder in de Orde van de Neder
landse Leeuw zijn benoemd: prof. ir. T. H.
van Wisselingh te Aerdenhout, hoofd
ingenieur-directeur van de Rijkswater
staat; mr. F. H. A. de Graaff te Bloemen-
daal, voorzitter van de Stichting van de
Arbeid.
Tot Officier in de Orde van Oranje Nas
sau zijn benoemd: mr. M. Rooy te Heem
stede, hoofdredacteur van de Nieuwe Rot
terdamse Courant; J. Luymes te Heem
stede, onderdirecteur van het technisch
bedrijf van de K.L.M.; ir. H. D. M. Burk
te Haarlem, vooi'heen hoofdgeoloog bij de
Geologische Stichting; ir. H. van der Mey-
den te Bloemendaal, directeur van de n.v.
Rubber Cultuur Maatschappij Amsterdam;
dr. B. Havenga te Heemstede, directeur
van het Rijksinstituut voor Visserij-onder
zoek te Amsterdam; ir. C. M. Cool te Bloe
mendaal, technisch adjunct-directeur van
het Provinciaal Electriciteitsbedrijf Noord
holland; A. Tibboel, wethouder der ge
meente Lisse; Th. Iioogestijn te Haarlem,
hoofdinspecteur bij het Provinciaal Elec
triciteitsbedrijf Noordholland; E. J. van
Lent, wethouder der gemeente Heemstede;
mevrouw N. H. M. PliesterDe Vries, oud
lid van de Voogdijraad te Haarlem.
Tot ridder "in de Orde van Oranje Nas
sau zijn benoemd: P. W. Peereboom, direc
teur van de Grafische Bedrijven Damiate
N.V. te Haarlem; J. C. Groenendijk te
Bloemendaal, technisch hoofdambtenaar
lste klasse van de Rijkswaterstaat; J. J.
Mulder te Heemstede, vlieger lste klasse
bij de K.L.M.;' R. Smit te Badhoevedorp,
chef van de dienst boordwerktuigkundigen
bij de K.L.M.J. K. van Keulen te Heem
stede, hoofdmachinist bij de N.V. Verenig
de Nederlandse Scheepvaart Maatschappij;
B. Biesheuvel te Haarlemmerliede, voor
zitter der afdeling Noordholland van de
Vereniging tot Bevordering van de Land-
bouw-Tuigpaardfokkerij in Nederland; B.
Plaisir te Heemstede, oud-directeur van
de N.V. Handelmaatschappij Boeke en
Huidekoper; Dr. J. J. van de Belt, genees
heer bij de gevangenis te Haarlem; J. Dek,
leraar aan de Rijkskweekscholen voor On
derwijzers en Onderwijzeressen te Haar
lem en 's Gravenhage, wonende te Heem
stede; mej. E. J. M. de Bruyn, moeder
overste van het St. Jacobsgodshuis te Haar
lem.
De eremedaille in goud, verbonden aan
de Orde van Oranje Nassau is verleend
aan: J. de Ruiter te Haarlem, oud-voor
zitter, en J. W. Veen te Haarlem, penning
meester van de woningstichting „Het Oos
ten" te Haarlem; J. van der Weide te Bad
hoevedorp, chef Bedrijfsbewaking Schip
hol bij de K.L.M.; D. Bus te Velsen, presi
dent-commissaris van de n.v. Melkinrich
ting Velsen; P. Korbee te IJmuiden, traw-
lerschipper bij de N.V. Visserijonderneming
V.E.M.; C. van der Jagt, adjudant van ge
meentepolitie te Velsen; F. D. Raadman,
technisch hoofdambtenaar bij de dienst van
openbare werken der gemeente Velsen;
W. Nederkoorn, commies-secretaris van
's Rijks Belastingen ter inspectie der re
gistratie en successie te Haarlem; H. Bus
selman te Haarlem.
De eremedaille in zilver verbonden aan
de Orde van Oranje Nassau is verleend
aan: mej. A. C. Boon te Haarlem, hoofd
employé der PTT; A. Baas te Haarlem,
employé lste klasse der PTT; J. B. Fenger
te Haarlem, hoofdbesteller der PTT; J. M.
van den Berg te Haarlem, controleur bij
de N.Z.H.V.M.; A. de Ridder te Haarlem,
hoofdseinhuiswachter bij de n.v. Neder
landse Spoorwegen; J. W. Bosch te Haar
lemmermeer, procuratiehouder bij Blikman
en Sartorius n.v. te Amsterdam; J. Cou-
wenhoven te Bloemendaal, vertegenwoor
diger bij de n.v. Polak en .Schwarz' Essen
ce-fabrieken te Zaandam; G. van Dorp te
Sassenheim, landbaas op het bloembollen-
kwekersbedrijf C. J. Speelman en Zonen
N.V.; H. van der Meer, timmermansknecht
bij het timmerbedrijf van G. van der Meer
en Zn. te Aalsmeer; L. Dekker, meester
knecht bij het schildersbedrijf van de fa.
C. Broek te Egmond aan Zee; W. van Vee-
mendaal, chef-monteur bij het Provinciaal
Electriciteitsbedrijf Noordholland, wonen
de te Laren; J. van Dijkhuizen, opzichter
2de klasse bij de dienst van Publieke Wer
ken der gemeente Bloemendaal; C. van
Rijswijk, brigadier van gemeentepolitie te
Haarlem; Chr. P. Akkerman te Haarlem,
chef van de afdeling abonnementen-col-
portage van Haarlems Dagblad en Oprech
te Haarlemsche Courant.
De eremedaille in brons verbonden aan
de Orde van Oranje Nassau is toegekend
aan: J. Kuiper te IJmuiden, monteur C bij
de Rijkswaterstaat; H. de Bruin te IJmui
den, havenwachter A bij de Rijkswater
staat; G. H. Aberson te Haarlem, gereed-
schaps-bankwerker 2de klasse bij de Ne
derlandse Spoorwegen; Th. G. Hesseling en
H. W. Wienbelt te Haarlem, beiden ma
chinebankwerker bij de n.v. Nederlandse
Spoorwegen; G. Kraaij te Haarlem, con
ducteur bij de N.V. Nederlandse Spoorwe-
E. J. van Lent, wethouder van Heemstede.
gen; P. Huisman te Hillegom, bloemist
arbeider bij de N.V. Koninklijke Neder
landse Bloembollenkwekerij en Export-
handel Gebrs. Van Zanten.
Vandaag is in Goes op de Grote Markt
een geschenkzending van 70 stuks rundvee
afkomstig uit alle delen des land en bestemd
voor getroffen veehouders in West-Zuid-
Beveland, Walcheren en Oost-Zeeuws
Vlaanderen, overgedragen aan vertegen
woordigers van de Stichting van de Land
bouw. Tot bijwoning van deze overdracht
zijn verscheidene autoriteiten uitgenodigd.
HAARLEM, 28 April 1953
ONDERTROUWD: H. J. Boesbroek en A.
K. Tamming; P. Meesen en G. Zeeman; R. C.
J. Tieken en A. J. G. Beelen.
GEHUWD: P. A. van der Graft en L. van
Roijen.
BEVALLEN van gen zoon: 26 April, A.
MulderTroost; 27 April, C. M. M. Gabel-
Gekke; A. VrenegoorTervoort; M. van
EssenMartinissen; 28 April, J. M. J. Lensen
Smits; A. J. BraakhuisAarts.
BEVALLEN van een dochter: 25 April, P.
L. L. C. van OudennielMooren; 27 April,
J .E. Pieters—Baanders; M. Wassing—van
Essen.
OVERLEDEN: 25 April, P. Schut, 36 j.,
Hazepaterslaan; J. M. KnipmeijerAkker
man, 53 j., Olmenstraat; J. H. van den Berg,
76 j., Reggestraat; H. J. A. Witteveen, 52 j.,
Kamperlaan; H. Scheeper, 72 j., Pegasus-
straat; 26 April, J. van der Wal, 59 j., G. v.
Aemstelstraat; 26 April, J. Th. Koster, 84 j„
Kennemerstraat; M. E. van der Voort—van
Wees, 58 j., Saenredamstraat; B. G. Smit—
Kosstede, 69 j., van Eedenstraat; C. de Nijs—
Marsielje, 78 j., Hofdijkstraat; A. van Duf
felenSchippers, 62 j„ Karolingenstraat; 27
April, K. Moerkerk, Gasthuisvest; J. van
Nimwegen, 78 j., Reggestraat; A. van dei-
Bilt, 71 j., Hazepaterslaan; H. M. L. F. van
Geen—Boom, 93 j„ Kleine Houtweg.