Koninklijke onderscheidingen Gedecoreerden uit Haarlem en omliggende gemeenten Programma Koninginnedag Verkeer en Waterstaat H.O.V. - meesterserie 8 Economische Zaken LandbouwVisserij en Voedselvoorziening Sociale Zaken en Volksgezondheid Maatschappelijk werk Overzeese rijksdelen Tweede concert gewijd aan Tsjaikofsky Burgerlijke Stand van Haarlem -WOENSDAG 29 APRIL 1953 (Vervolg van pag. 7). dr. ir. H. C. A. van Duuren, te Wassenaar, hoofdingenieur der PTT; ir. H. L. van Lom mei, te 's-Gravenhage, hoofdingenieur der PTT; ir. F. L. van der Bom, te 's-Graven hage, hoofdingenieur A Dienst der Zuider zeewerken; ir. J. G. Kruimel, te Arnhem, hoofdingenieur van Provinciale Waterstaat van Gelderland; W. C. L. Burgers, te Utrecht, hoofdinspecteur bij de N.V. Ne- derlandsche Spoorwegen; H. A. M. de Graauw, Rotterdam, directeur N.V. Koop vaart; mr. A. Ch. W. Beerman, te Rotter dam, voorzitter Stichting Havenbelangen; W. Goudriaan, te Rotterdam, directeur van de Van Nievelt Goudriaan en Co's Stoom vaart Maatschappij N.V.; mr. H. Willemse, te Rotterdam, directeur N.V. Cornelder's Scheepvaart Maatschappij; P. H. G. Ver hoog, te Noordwijk aan Zee, gezagvoerder s.s. „Nieuw-Amsterdam" van de Holland- Amerika Lijn; J. A. Verbaarschott, te Naarden, onderdirecteur der N.V. Stoom vaart Maatschappij „Nederland"; mi-. K. Vonk, te Wassenaar, administrateur A bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau zijn benoemd: N. van He.eschwijk, te 's-Gravenhage, referendaris bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat; B. van der Wey, directeur van het PTT-kan- tcor te Bergen op Zoom; B. Tuinzaad, refe rendaris der PTT te Amsterdam; J. T. Huizinga, bureauchef der PTT te Amster dam; H. Th. P. J. Wellens, te 's-Graven hage, referendaris der PTT; C. I. Jacobse, te Arnhem, technisch-hoofdambtenaar van de Rijkswaterstaat; C. Witte, te Goes, technisch-hoofdambtenaar 1ste klasse van de Rijkswaterstaat; J. de Haan, water bouwkundige A bij de Provinciale Water staat te Groningen; J. J. Dronkers, te Mid delburg, bureauchef Provinciale Waterstaat in Zeeland; G. van Ernst, te Ermelo, direc teur van de N.V. Veluwse Autodienst; W. van der Putten, te Utrecht, inspecteur 1ste klasse; F. M. Rikkert, te Utrecht, technisch inspecteur 1ste klasse; H. J. Andriessen, te Utrecht, technisch inspecteur; L. H. Nij- kamp, te Rotterdam, inspecteur 1ste klasse; J. van Swieten, te Maartensdijk, gepension- neerd technisch inspecteur; R. de Boer, te Maartensdijk, gepensionneerd inspecteur; J. B. Schulte Bernd, te Groningen, gewezen technisch inspecteur; H. J. Mommers, te Utrecht, technisch inspecteur; Th. J. G. Koster, te Venlo, hoofdstationschef; C. Doornwaard, te Amsterdam, hoofddepöt- chef; W. F. Roosenboom, te Utrecht, inspec teur 2de klasse; N. Mallon, te Jutphaas, in specteur 2de klasse; R. D. Memelink, te Utrecht, gewezen hoofdcommies, allen bij de Nederlandse Spoorwegen; J. Nordlohne, te Rotterdam, chef afdeling Passage Hol landAmerika Lijn; P. Jongeneel, te Rot terdam, chef JavaNew York Lijn van de HollandAmerika Lijn; A. Vesters, te Rot terdam, financieel adviseur fa. Vinke en Cc. en N.V. Houtvaart; J. Sterteveld, te Rotterdam, adjunct-inspecteur bij de Ko ninklijke Rotterdamsche Lloyd N.V.; M. K. Steur, te Rotterdam; inspecteur N.V. Ver enigde Nederlandse Scheepvaart Maat schappij; W. H. Mante, te Bussum, gezag voerder bij de N.V. Stoomvaart Maatschap pij „Nederland"; J. H. B. Brouwer, te Am sterdam', chef afdeling Uitgaande Lading Meyer Co's Scheepvaart Maatschappij. Tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw zijn benoemd: ir. H. Bloemgarten, directeur van de N.V. Koninklijke Neder- landsche Petroleum Maatschappij te 's Gra- venhage; J. W. Schlimmer, te Wassenaar, directeur-generaal van de Borneo-Sumatra Handel Maatschappij N.V. Tot officier in de Orde van Oranje Nas sau is bevorderd: E. Gorter, directeur van de N.V. H. ten Cate Hzn. en Co., te Almelo. Tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: J. W. Koopmans, voor zitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Friesland, te Leeuwarden; R. N. Meijer, directeur van de N.V. Ver enigde Nederlandse Rubberfabrieken, te Heveadorp; J. Bouw, president-directeur van het Leer's Concern, te Amsterdam; prof. dr. F. L. van Muiswinkel te Amstel veen, voorzitter van de Middenstandsraad; A. J. M. Verschure, directeur van de N.V. Verschure en Co.'s Scheepswerf en Machi nefabriek, te Amsterdam; mr. C. A. Baron Bentinck, directeur van de Buitenlandse Economische Betrekkingen van het Mini sterie van Economische Zaken, te 's-Gra venhage; mr. A. J. van Berkel, wonende te Voorburg, Hoofd van de Hoofdafdeling Werkgroepen bij het ministerie van Econ. Zaken; Th. M. Dresmé, wethouder van 's-Gravenhage; mr. J. M. G. A'. Dronkers, te Wassenaar, plv. hoofd van de directie voor Wetgeving en andere Juridische Aangele genheden van het ministerie van Econo mische Zaken te 's-Gravenhage; H. Funne- kotter te 's-Gravenhage; dr. C. P. A. Kap- pelmeier, te Oegstgeest, directeur van de Kunstharsfabriek Synthese N.V.; F. H. M. Koch, te Wassenaar, lid van de firma Koch a Suermondt te Rotterdam; mr. G. E. F. Manuel, adjunct-directeur van de Dienst voor de Economische Voorlichting en Ex portbevordering bij het ministerie van Eco nomische Zaken; ir. J. R. H. van Nouhuijs, te Oegstgeest, directeur van het Vezelinsti tuut T.N.O. te Delft; W. H. van Schevikho- ven, directeur van het Rijkskolenbureau, te 's-Gravenhage; C. R. Smit, te Wassenaar, president-directeur van Esso Nederland N.V.; A. H. Vegter, voorzitter van de Raad van Beheer van de N.V. Groothandelsge bouwen, te Rotterdam; J. A. van der Vlies, directeur van de Scheepsbouwwerf en Ma chinefabriek „De Merwede", te Hardinx- veld; W. A. V. van Doorne, directeur van de N.V. van Doorne's Aanhangwagenfa- briek en van de N.V. van Doorne's Automo bielfabriek, te Eindhoven; A. H. C. Man- naerts, voorzitter van de Federatie van Ne derlandse Schoenfabrikanten, te Tilburg; ir. H. O. J. H. Bauduin, hoofdingenieur bij de Laura a Vereeniging, te Eygelshoven; dr. ing. Th. O. H. J. Dorren, bedrijfsleider bij de Oranje-Nassau Mijnen, te Heerlen; J. M. A. Meuwissen, te Beek (L.), directeur van de N.V. Dakpannenfabriek „De Valk" te Echt; dipl. ing. L. H. A. M. Sauter, hoofd ingenieur bij de Staatsmijnen in Limburg, te Heerlen; ir. P. F. de Zee, hoofdingenieur, chef van de Veiligheidsdienst bij de Staats mijnen in Limburg, te Voerendaal. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: ir. T. J. Brons, directeur van de N.V. Appingedammer Bronsmotorenfa- briek, te Appingedam; J. Hijlkema, steen fabrikant, te Delfzijl; ir. A. W. van der Poel, directeur van de N.V. Pijttersen's Machine- handel, te Sneek; R. O. A. Wispelweij, di recteur van de Zwolse Ijzergieterij en Ma chinefabriek „De Nijverheid", te Zwolle; W. A. Willink, directeur van de N.V. H. Willink a Co., te Winterswijk; C. A. van Donselaar, directeur van de N.V. Utrechtse Handel Maatschappij, te Utrecht; C. H. van den Berg, accountant, te Hilversum; H. Th. Kiekens, te Amsterdam, directeur van de Machinefabriek H. T. Kiekens N.V. te Landsmeer; A. A. Meijer, penningmeester van de Nederlandse Stucadoors-Pafroons- bond, te Amsterdam; J. F. Staal, directeur van Grand Hotel Krasnapolsky, te Amster dam; Th. W. Theunissen, te Bussum, hoofd ingenieur bij Werkspoor N.V. te Amster dam; J. G. de Vries, te Bussum, oudste di recteur van de N.V. G. de Vries en Zonen te Amsterdam; L. J. M. Damen, directeur van de N.V. Ougrée Handel-Maatschappij, te 's-Gravenhage; A. E. Dehnert, directeur van de N.V. Dehnert en Jansen, te Rotter dam; P. Groen, directeur van de N.V. Mo- 1 ijn en Co., te Rotterdam; Joh. de Jong, voorzitter van de Christelijke Midden standsbond, te Rotterdam; A. Kempkes, te Waddinxveen, voorzitter van de Centrale Bond van Meubelfabrikanten; K. F. H. Kla- sing, bibliothecaris bij het Centraal Bureau voor de Statistiek, te 's-Gravenhage; H. Neuteboom, oud-voorzitter van het Neder lands Verbond van Middenstandsvereni gingen, te 's-Gravenhage; C. E. G. Okkerse, directeur van de Speelgoed- en Houtwaren- fabriek G. Okkerse, te Waddinxveen; C. v. Tongeren, oud-voorzitter van de afdeling Katwijk van de Chr. Middenstandsbond; J. A. F. van Oerle, directeur van Van Oerle's Band- en Damastweverijen N.V., te Boxtel; J. V. M. Straeter, directeur van de Wollen- stoffenfabrieken „F. M. Straeter's Textiel- Maatschappij, te Tilburg; P. H. Vink, te Waalre, adjunct-directeur bij de N.V. Phi lips' Gloeilampenfabrieken te Eindhoven; F. Kneip, chef Ondergronds Bedrijf Staats mijn Wilhelmina, te Heerlen; J. H. Reij- naerts, bedrijfsinspecteur bij de Staatsmij nen in Limburg, te Hoensbroek. Tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw zijn benoemd: N. H. Blink te 's-Gra venhage. hoofddirecteur van het Aan- en Verkoopbureau voor Akkerbouwproducten, directeur van het Voedselvoorziening Im port Bureau; prof. dr. ir. C. H. Edelman te Wageningen, hoogleraar aan de Land bouwhogeschool; ir. N. van Vliet te 's-Gra venhage, directeur van het landbouw enderwijs. Tot officier in de Orde van Oranje-Nassau zijn bevorderd: dr. ir. J. P. Dudok van Heel te Naarden, voorzitter van de Nederlandse Kwekersbond, directeur van de Koninklijke Beetwortelzaadcultuur N.V. Kuhn en Co.; ir. W. G. van der Kroft te Maastricht, rijks- tuinbouwconsulent; H. Remme te Rijswijk (Z.-H.), vice-voorzitter van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen, voor zitter van de Coöp. Warmoeziersvereniging de Delftse groentenveiling. Tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: dr-. Tj. Bakker te Lon den, landbouwattaché bij de Nederlandse Ambassade; dr. ir. H. J. Frankena te Wa geningen, inspecteur van de landbouw voor weide- en voederbouwaangelegenheden; dr. G. J. M. de Gruijter te Vugnt, directeur van P. de Gruijter en Zoon. N.V.; F. den Hartog te Hoog-Blokland, voorzitter van de Hol landse Maatschappij van Landbouw; D. Hogewoning te Oegstgeest, voorzitter van de Bond van Bloembollenveilingen; G. van 't Riet te Wassenaar, directeur van het Be drijfschap voor Groenten en Fruit; ir. J. van Rijsewijk te Utrecht, rijkszuivelconsu- lent; P. J. Wijk te Apeldoorn, rijkspluim- veeteeltconsulent. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: E. P. Beukema te Ulrum, commissionnair in granen; B. Boeve te Heerde, oud-directeur van de Coöp. Zuivel fabriek „Eibergen"; J. Borkhuis te Steen- wijk, directeur van de Coöp. Landbouw- bank en de Aan- en Verkoopvereniging „Steenwijkerwold"; J. L. van den Broek te Chaam, voorzitter van de R.K. Baroniesche Tuinbouwvereeniging en Groentenveiling te Breda; Th. J. E. van Ellinkhuizen te 's-Gravenhage, voorzitter van het Neder lands Verbond van Viswinkeliers; H. A. Giesen te Middenmeer, lid van het hoofd bestuur van de Land- en Tuinbouwbond in het bisdom Haarlem (L.T.B.); J. Hof te Oldeberkoop, bestuurslid van organisaties op het gebied van de veehouderij; J. Kamp te Berkhout, bestuurslid van landbouw coöperaties; M. Kleinepier te Middelburg, bestuurslid van organisaties op het gebied van landbouw en veeteelt; J. Lokhorst te IJsselstein, oud-bestuurslid van organisaties op het gebied van de rundveefokkerij; J. M. J. Loose te Bergen op Zoom, directeur van Loose's Biscuit Fabrieken C.V., oud-voor zitter van de R.K. Bakkerspatroonsbond; P. M. Snel te Rotterdam, directeur van de N.V. Commissiehandel „Cereales" en van het Centraal Kantoor voor de Graanhandel te Rotterdam (Cekagra); Th. Steenkamp te Amsterdam, directeur van de N.V. Uit- hoornse Conservenfabriek „De Hoorn"; L. W. J. van Teeffelen te Udenhout; H. M. G. Tiel-Groenestege te Nijmegen, directeur van de Coöp. Melkinrichting Melkerij „Lent"; D. Veerman te Wognum. fruitkwe ker, vice-voorzitter van de Veilingvereni ging „Bangerï en Omstreken"; A. Vis te Wormerveer, oud-directeur van Wessanen's Koninklijke Fabrieken N.V. Tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw zijn benoemd: mr. J. H. Klatte, te 's-Gravenhage, secretaris-generaal van het ministerie van Sociale Zaken en Volksge zondheid; J. G. Kraft, te 's-Gravenhage, hoofdinspecteur-directeur van de Arbeid. Tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: ir. G. W. J. Pieters, land bouw- en emigratie-attaché te Canberra; G. F. Ferwerda, te 's-Gravenhage, oud-Re geringscommissaris voor de repatriëring; drs. H. A. M. Moeskops, te 's-Gravenhage, chef van de afdeling Research van het Rijksarbeidsbureau van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid; M. J. N. Schuursma, te 's-Gravenhage, pharmaceu- tiscn inspecteur van de Volksgezondheid; dr. A. C. Brandwijk, te Utrecht, directeur van het Toegepast Wetenschappelijk On derzoek in het Rijksinstituut voor de Volks gezondheid; H. Korte Jr., te Amsterdam, algemeen secretaris van het Nederlands Verbond van Vakverenigingen; J. A. Mid delhuis, te Utrecht, voorzitter van de Ne derlandse Katholieke Arbeidersbeweging; K. W. A. H. Roncken, te Heerlen, hoofdaal moezenier van de Arbeid in Limburg; L. A. J. M. van Heijst, te Vught, voorzitter van de Algemene Katholieke Werkgevers Ver eniging; J. M. Redelé, te Dordrecht, direc Een bekoorlijk tafreel in het gehucht Zanddijk onder Kruiningen op Zuid-Beveland. Een pereboom staat in volle bloei. Moeilijk valt het te beseffen, dat dit gebied zo kort geleden door de watersnood werd getroffen. teur van N.V. Biscuit- en Chocoladefabriek „Victoria" aldaar; dr. T. J. J. H. Meuwissen, internist-röntgenoloog te Eindhoven; dr. M. van Eekelen, te Utrecht, directeur van het Centraal Instituut voor Voedingsonderzoek van de Voedingsorganisatie T.N.O.dr. M. C. A. Klinkenbergh, chirurg te Utrecht; C. A. Kruik, geneesheer-directeur van het Diaconessenhuis te Leeuwarden. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: E. Kronenburg, te Zeist, rijksconsulent voor Sociale Bijstand en Complementaire Arbeidsvoorzieningen van het ministerie van Sociale Zaken en Volks gezondheid; M. van Lith, te 's-Gravenhage, hoofdcommies A bij het ministerie van So ciale Zaken en Volksgezondheid; D. W. van Hattem, te 's-Gravenhage, voorzitter van de Algemene Nederlandse Metaalbewerkers- bond en lid van het Verbondsbestuur van het Nederlands Verbond van Vakvereni gingen; H. J. Vermeulen, te Amsterdam, voorzitter van de Nederlandse Christelijke Beambtenbond en lid van de Verbonds raad van het Christelijk Nationaal Vakver bond in Nederland; C. Spee, te 's-Graven hage, directeur van het Fonds voor Be drijfsongevallenrisico van de Bond voor Ne derlandse Schilderspatroons; mejuffrouw F. J. M. Bijvoet, overste van de inrichting voor zwakzinnigen Huize „Boldershof", te Druten; jkvr. M. van Riemsdijk, te Am sterdam, presidente van de vereniging „Zusterhulp"; mejuffrouw mr. dr. E. C. Lekkerkerker, wonende te Amsterdam, oud-secretaresse van het bestuur der Ne derlandse Federatie van Instellingen tot Oprichting en Instandhouding van Me- disch-Opvoedkundige Bureaux; W. F. Gnir- rep, arts te Wemeldinge; en G. A. Kalver- kamp, arts te Assen. Tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw is benoemd: J. Smallenbroek te As sen. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: J. J. Donders te Arnhem; R. M. de Feyter te Arnhem: J. W. van Geelen te Utrecht; A. C. J. Moonen te Maastricht; W. J. Muysers te Venlo; A. J. de Nijs te Hontenisse; J. W. Snackers te Helmond; J. A. Tavenier te Middelburg. Tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw zijn benoemd: mr. J. Klaasesz, gou verneur van Suriname; mgr. H. Tillemans, Apostolisch Vicaris te Merauke. Tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: W. E. Hewitt, hoofd van de Cultuurtechnische Dienst van het De partement van Landbouw, Veeteelt en Vis serij in Suriname; J. Raillard, bisschop van de Evangelische Broeder-Gemeente te Pa ramaribo; H. J. Nederhorst, directeur van de N.V. Combinatie Pletterij Nederhorst te Willemstad (Curagao); C. W. J. Jonckheer, juridisch adviseur bij de N.V. Curagaose Petroleum Industrie Maatschappij, lid van de Raad van Advies van de Nederlandse Antillen; E. C. Martijn, firmant van de fir ma E. G. Martijn op Curagao (bij bevor dering); dr. H. G. S. van Raalte, chef van de Geneeskundige Dienst van de N.V. Cu ragaose Petroleum Industrie Maatschappij, directeur-geneesheer van het Santorium „Het Groene Kruis" op Curagao; S. van der Goot, resident van de Afdeling Zuid- Nieuw-Guinea (bij bevordering); J. A. van Beuge, administrateur bij het ministerie van Overzeese Rijksdelen. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: mej. N. Alvares, hoofd van een bewaarschool te Paramaribo; S. J. J. Del Castilho, Gouvernements-geneesheer te Paramaribo; J. O. Heide, topograaf-opzich- ter-technisch ambtenaar bij het Departe ment van Openbare Werken en Verkeer in Suriname; O. N. Oldenstam, administratief ambtenaar 1ste klasse bij het Departement van Openbare Werken en Verkeer in Suri name; F. C. Polanen, hoofd van een school te Lelydorp (district Suriname); M. G. J. Pool, inspecteur van het onderwijs bij het Departement van Onderwijs en Volksont wikkeling in Suriname; H. F. C. Snijders, onderwijzer te Paramaribo, laatstelijk hoofd van de Koningin Wilhelmina School; ir. C. J. Nijweide, leidinggevend civiel inge nieur bij het Welvaartsfonds in Suriname; N. S. Ecury, koopman op Aruba; J. Oduber, arts op Aruba; B. C. van Leeuwen, em ployé bij de N.V. Curagaose Petroleum In dustrie Maatschappij; R. A.. C. Henriquez, onderdirecteur van de S.E.L. Maduro Sons N.V. te Willemstad (Curagao); mej. A. de Kort, overste der Zusters van de Con gregatie van de Dochters van Onze Lieve Vrouw van het Heilig Hart te Merauke; N. van der Stoep, algemeen schoolbeheerder van de Nederlandse Kerkelijke Zendipg te Hollandia; J. R. Meyer Ranneft, controleur lste klasse bij het Binnenlands Bestuur in Nieuw-Guinea, thans met buitenlands ver lof; mr. G. W. van der Bend, referendaris bij het ministerie van Overzeese Rijks delen; P. C. Rijninks, referendaris bij het ministerie van Overzeese Rijksdelen. Het tweede concert van de Meesterserie der H.O.V. was aan Tsjaikofsky gewijd. Toon Verhey dirigeerde de Zesde Sympho- nie van de Russische meester en vervolgens kreeg het publiek het Piano-concert in bes (met de Amerikaan Abbey Simon als so list) te horen. Deze pianist profiteerde hiermee van een royale kans om revanche te nemen voor zijn tamelijk holle vertol king van Beethoven's Vijfde op een der avonden van het winterseizoen. Het pathos van Tsjaikofsky ligt hem vrij wat beter dan de innerlijke spanning van Beethoven. Fel en voortvarend, romantisch bezield en ca- pi-icieus, krachtig en virtuoos was dan ook nu zijn vertolking. En Toon Verhey gaf hem met het orkest een tegenpartij, die al even sterk geladen was en er het hare toe bijdroeg om het geheel tot een brillante prestatie te maken, waar het publiek.geest driftig op reageerde. De uitvoering van de Zesde Symphonic, de Pathétique, was niet minder spannend. Ze boeide door haar duidelijk gedétfcilleer- de en toch sterk gebonden thematiek, ze pronkte met haar schitterend coloriet en Verhey wist ze, innerlijk geladen, een ont roerend slot te geven. Het beeld van de grote Russische componist, met zijn op wellingen van bravour en zijn vlagen van melancholie en levensmoeheid, werd door deze interpretatie scherp getekend en ge kleurd. Het grote contrast tussen het voor laatste deel, met zijn mannelijke kracht, die als het ware leven en eeuwigheid uit daagt en de smartelijke epiloog, waarin de componist zijn eigen doodslied zong, het kon niet treffender worden belicht. Hier stralend bravour en levensmoed, daar volkomen neergang in het niet. Verhey heeft ons met deze interpretatie van Tsjai- kofsky's zv/anezang in het schimmenrijk laten staren, waar een fermate op de rust aan het slot de oneindigheid van tekend. JOS. DE KLERK. 7.30 uur: 7.45 uur: 9.00 uur: 10.00 uur: 14.30 uur: 16.00 uur: 19.00 uur: 20.00 uur: 20.30 uur: 21.30 uur: Op het Phoenixterrein, de Parklaan, de Zaanenlaan en aan de Zomervaart zijn kermisvermakelijkheden opgericht, die op 29 en 30 April, 1, 2, 5 en 6 Mei geopend zijn. CENTRUM-COMITé: Réveille op de Grote Markt (Padvindersband en bazuingeschal van het Stadhuis) Wandeling met muziek door Haarlems Politiekapel Aubade door schoolkinderen op de Grote Markt Muziekconcours door Amsterdamse straatmuzikanten op de Boter markt Cabaretrevue „Oranje-festival" in het Kenaupark Carillonbespeling Wandeling met muziek van „Apollo" Voorstelling in de Stadsschouwburg door „J. J. Cremer" („De familie Kegge") Weens tuinfeest op de Grote Markt Openluchtbal op de Grote Markt HAARLEM-NOORD: 8.00 uur: Rondgang van het tamboer en pijperscorps „Haarlem" 14.00 uur: Rondrit van de motorclub Haarlem 14.30 uur: Behendigheidswedstrijd op motoren op de Orionweg. 20.00 uur: Openluchtbal in Gen. Cronjéstraat. bij het Julianapark 21.00 uur: Openlucht bioscoopvoorstelling op de Zaanenlaan HAARLEM-OOST: 7.30 uur: Réveille door tamboercorps van „Spaarnebazuin" 15.00 uur: Wielerwedstrijd aan de Diepenbrockstraat en Richard Holkade 20.00 uur: „Beieren en Burgerbrug ontmoeten elkaar in de Amsterdam straat" KLEVERPARK: 9.30 uur: Kindervoorstelling in het Kennemer Lyceum 15.00 uur: Brandweerdemonstratie bij de Schotersingel 19.30 uur: Gymnastiekdemonstratie „Kracht en Vriendschap" bij de Schoter singel OUD-SCHOTEN: 7.45 uur: Hijsen van de vlag en réveille bij de Sionskerk 9.00 uur: Zangfeest van schoolkinderen, gevolgd door cabaretprogramma op de speelplaats van de J. P. Coenschool 14.00 uur: Behendigheidsspelen voor kinderen op het terrein van Onze Ge zellen aan de Vergierdeweg 19.00 uur: Gecostumeerde voetbalwedstrijd op het terrein van Schoten 20.00 uur: Openluchtbal op het speelplein van de J. P. Coenschool HAARLEM-ZUID-WEST (speelweide Chr. Huygensschool): 9.30 uur: Hijsen van de vlag 9.35 uur: Kinderspelen 14.00 uur: Feestcantate „De schoonste feestdag", uit te voeren door kinder koor onder leiding van mevrouw Truus MondriaanLigthart 14.30 uur: Wedstrijden voor kinderen van 13 jaar en ouder 20.00 uur: Lampionoptocht door de wijk SPAARNDAM: 9.00 uur: Schoolkinderen komen bijeen op het schoolplein 9.30 uur: Rondgang door het dorp 10.30 uur: Aubade onder leiding van de heer S. F. van Dijk 11.00 uur: Kinderspelen 14.00 uur: Kinderspelen in de speeltuin „Nieuw Leven" 19.30 uur: Rondgang Fanfarecorps „Crescendo" 20.00 uur: Concert „Crescendo" en Spaarndams Gemengd Koor HEEMSTEDE: 8.00 uur: Jeugd-appèl op het Raadhuisplein 10.00 en 11.30 uur: Jeugdvoorstelling in het Heemsteedse Sportpark door het Scapinoballet 21.30 uur: Vuurwerk op de Flora 23.00 uur: Oranjebal op het Raadhuisplein OVERVEEN: 8.30 uur: Feest voor leerlingen der lagere scholen op het sportterrein aan de Vrijburglaan 14.90 uur: Voetbalwedstrijd PolitieBrandweer; demonstratie model-motor vliegtuigjes en demonstatie brandweer BLOEMENDAAL: 10.00 uur: Kinderspelen op het sportterrein aan de Donkerelaan 20.00 uur: Concert Chr. Muziekvereniging „Sursum" in het Bloemendaalse Bos AERDENHOUT: 9.00 uur: Wandeling door schoolkinderen 9.30 uur: Aubade bij de Mr. Enschedéweg 10.00 uur: Kinderspelen op terreinen aan de Catslaan en de Houtvaartkade 20.30 uur: Lampionoptocht, vertrek Tramweg. Na afloop dansen op de Spiegelenburghlaan HOOFDDORP. 9.30 uur: Aubade bij het Raadhuis 10.45 uur: Kindervoorstellingen 14.00 uur: Volksspelen op het Gemeentelijk Sportterrein 20.00 uur: Feesten in „De Landbouw" Tot Commandeur in de Orde van Oranje Nassau is benoemd prof. dr. N. H. Swellen- grebel te Aerdenhout, directeur van het Instituut voor Tropische Hygiëne en Geo grafische Pathologie te Amsterdam. Tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw zijn benoemd: prof. ir. T. H. van Wisselingh te Aerdenhout, hoofd ingenieur-directeur van de Rijkswater staat; mr. F. H. A. de Graaff te Bloemen- daal, voorzitter van de Stichting van de Arbeid. Tot Officier in de Orde van Oranje Nas sau zijn benoemd: mr. M. Rooy te Heem stede, hoofdredacteur van de Nieuwe Rot terdamse Courant; J. Luymes te Heem stede, onderdirecteur van het technisch bedrijf van de K.L.M.; ir. H. D. M. Burk te Haarlem, vooi'heen hoofdgeoloog bij de Geologische Stichting; ir. H. van der Mey- den te Bloemendaal, directeur van de n.v. Rubber Cultuur Maatschappij Amsterdam; dr. B. Havenga te Heemstede, directeur van het Rijksinstituut voor Visserij-onder zoek te Amsterdam; ir. C. M. Cool te Bloe mendaal, technisch adjunct-directeur van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf Noord holland; A. Tibboel, wethouder der ge meente Lisse; Th. Iioogestijn te Haarlem, hoofdinspecteur bij het Provinciaal Elec triciteitsbedrijf Noordholland; E. J. van Lent, wethouder der gemeente Heemstede; mevrouw N. H. M. PliesterDe Vries, oud lid van de Voogdijraad te Haarlem. Tot ridder "in de Orde van Oranje Nas sau zijn benoemd: P. W. Peereboom, direc teur van de Grafische Bedrijven Damiate N.V. te Haarlem; J. C. Groenendijk te Bloemendaal, technisch hoofdambtenaar lste klasse van de Rijkswaterstaat; J. J. Mulder te Heemstede, vlieger lste klasse bij de K.L.M.;' R. Smit te Badhoevedorp, chef van de dienst boordwerktuigkundigen bij de K.L.M.J. K. van Keulen te Heem stede, hoofdmachinist bij de N.V. Verenig de Nederlandse Scheepvaart Maatschappij; B. Biesheuvel te Haarlemmerliede, voor zitter der afdeling Noordholland van de Vereniging tot Bevordering van de Land- bouw-Tuigpaardfokkerij in Nederland; B. Plaisir te Heemstede, oud-directeur van de N.V. Handelmaatschappij Boeke en Huidekoper; Dr. J. J. van de Belt, genees heer bij de gevangenis te Haarlem; J. Dek, leraar aan de Rijkskweekscholen voor On derwijzers en Onderwijzeressen te Haar lem en 's Gravenhage, wonende te Heem stede; mej. E. J. M. de Bruyn, moeder overste van het St. Jacobsgodshuis te Haar lem. De eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau is verleend aan: J. de Ruiter te Haarlem, oud-voor zitter, en J. W. Veen te Haarlem, penning meester van de woningstichting „Het Oos ten" te Haarlem; J. van der Weide te Bad hoevedorp, chef Bedrijfsbewaking Schip hol bij de K.L.M.; D. Bus te Velsen, presi dent-commissaris van de n.v. Melkinrich ting Velsen; P. Korbee te IJmuiden, traw- lerschipper bij de N.V. Visserijonderneming V.E.M.; C. van der Jagt, adjudant van ge meentepolitie te Velsen; F. D. Raadman, technisch hoofdambtenaar bij de dienst van openbare werken der gemeente Velsen; W. Nederkoorn, commies-secretaris van 's Rijks Belastingen ter inspectie der re gistratie en successie te Haarlem; H. Bus selman te Haarlem. De eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau is verleend aan: mej. A. C. Boon te Haarlem, hoofd employé der PTT; A. Baas te Haarlem, employé lste klasse der PTT; J. B. Fenger te Haarlem, hoofdbesteller der PTT; J. M. van den Berg te Haarlem, controleur bij de N.Z.H.V.M.; A. de Ridder te Haarlem, hoofdseinhuiswachter bij de n.v. Neder landse Spoorwegen; J. W. Bosch te Haar lemmermeer, procuratiehouder bij Blikman en Sartorius n.v. te Amsterdam; J. Cou- wenhoven te Bloemendaal, vertegenwoor diger bij de n.v. Polak en .Schwarz' Essen ce-fabrieken te Zaandam; G. van Dorp te Sassenheim, landbaas op het bloembollen- kwekersbedrijf C. J. Speelman en Zonen N.V.; H. van der Meer, timmermansknecht bij het timmerbedrijf van G. van der Meer en Zn. te Aalsmeer; L. Dekker, meester knecht bij het schildersbedrijf van de fa. C. Broek te Egmond aan Zee; W. van Vee- mendaal, chef-monteur bij het Provinciaal Electriciteitsbedrijf Noordholland, wonen de te Laren; J. van Dijkhuizen, opzichter 2de klasse bij de dienst van Publieke Wer ken der gemeente Bloemendaal; C. van Rijswijk, brigadier van gemeentepolitie te Haarlem; Chr. P. Akkerman te Haarlem, chef van de afdeling abonnementen-col- portage van Haarlems Dagblad en Oprech te Haarlemsche Courant. De eremedaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau is toegekend aan: J. Kuiper te IJmuiden, monteur C bij de Rijkswaterstaat; H. de Bruin te IJmui den, havenwachter A bij de Rijkswater staat; G. H. Aberson te Haarlem, gereed- schaps-bankwerker 2de klasse bij de Ne derlandse Spoorwegen; Th. G. Hesseling en H. W. Wienbelt te Haarlem, beiden ma chinebankwerker bij de n.v. Nederlandse Spoorwegen; G. Kraaij te Haarlem, con ducteur bij de N.V. Nederlandse Spoorwe- E. J. van Lent, wethouder van Heemstede. gen; P. Huisman te Hillegom, bloemist arbeider bij de N.V. Koninklijke Neder landse Bloembollenkwekerij en Export- handel Gebrs. Van Zanten. Vandaag is in Goes op de Grote Markt een geschenkzending van 70 stuks rundvee afkomstig uit alle delen des land en bestemd voor getroffen veehouders in West-Zuid- Beveland, Walcheren en Oost-Zeeuws Vlaanderen, overgedragen aan vertegen woordigers van de Stichting van de Land bouw. Tot bijwoning van deze overdracht zijn verscheidene autoriteiten uitgenodigd. HAARLEM, 28 April 1953 ONDERTROUWD: H. J. Boesbroek en A. K. Tamming; P. Meesen en G. Zeeman; R. C. J. Tieken en A. J. G. Beelen. GEHUWD: P. A. van der Graft en L. van Roijen. BEVALLEN van gen zoon: 26 April, A. MulderTroost; 27 April, C. M. M. Gabel- Gekke; A. VrenegoorTervoort; M. van EssenMartinissen; 28 April, J. M. J. Lensen Smits; A. J. BraakhuisAarts. BEVALLEN van een dochter: 25 April, P. L. L. C. van OudennielMooren; 27 April, J .E. Pieters—Baanders; M. Wassing—van Essen. OVERLEDEN: 25 April, P. Schut, 36 j., Hazepaterslaan; J. M. KnipmeijerAkker man, 53 j., Olmenstraat; J. H. van den Berg, 76 j., Reggestraat; H. J. A. Witteveen, 52 j., Kamperlaan; H. Scheeper, 72 j., Pegasus- straat; 26 April, J. van der Wal, 59 j., G. v. Aemstelstraat; 26 April, J. Th. Koster, 84 j„ Kennemerstraat; M. E. van der Voort—van Wees, 58 j., Saenredamstraat; B. G. Smit— Kosstede, 69 j., van Eedenstraat; C. de Nijs— Marsielje, 78 j., Hofdijkstraat; A. van Duf felenSchippers, 62 j„ Karolingenstraat; 27 April, K. Moerkerk, Gasthuisvest; J. van Nimwegen, 78 j., Reggestraat; A. van dei- Bilt, 71 j., Hazepaterslaan; H. M. L. F. van Geen—Boom, 93 j„ Kleine Houtweg.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 10