Koninklijke onderscheidingen WOENSDAG 29 APRIL 1953 Buitenlandse Zaken Justitie Binnenlandse Zaken OnderwijsKunsten en IVetenschappen Defensie Smit en Van Rijsbergen Financiën Mar •ine Wederopbouw en V olkshuisvesting V er keer en Waterstaat pjEDEIN is een Buitengewone Nederlandse Staatscourant verschenen met de namen van hen die ter gelegenheid van de verjaardag van H.M dc Koningin door haar zijn onderscheiden. Deze Staatscourant bestaat uit twintig pagina's. Daar onze plaatsruimte niet toelaat alle gedecoreerden te a ermelden, laten wij hier een verkorte lijst volgen. De inwoners van Haar lem en van gemeenten in de omgeving, die een onderscheiding ontvingen, zijn allen tezamen atzonderlijk vermeld. Tot Commandeur in de Orde van Oranje- Nassau is bevorderd: A. Th. Lamping, bui tengewoon en gevolmachtigd ambassadeur te Bonn. Tot Commandeur in de Orde van Oranje- Nassau is benoemd: monseigneur dr. H. J. Olav Smit, titulair bisschop van Paralus, kanunnik van de St. Pieter te Rome. Tot ridder in de Orde van de Nederland se Leeuw zijn benoemd: D. J. von Ballu- •seck, buitengewoon en gevolmachtigd am bassadeur, permanent vertegenwoordiger van Nederland bij de U.N.O. te New York; mr. A. W. C. baron Bentinck van Schoon- heten, buitengewoon gezant en gevolmach tigd minister te Bern; prof. H. Th. M. Lee man, hoogleraar in de wiskunde, decaan van de wis- en natuurkundige faculteit van de Universiteit van Indonesië te Ban dung; jhr. mr. J. H. Loudon, directeur- generaal van de N.V. Koninklijke Neder landse Petroleum Maatschappij, te Londen en ir. A. L. W. Seyffardt, voorzitter van het Algemeen Landbouw Syndicaat, te Djakarta. Tot officier in de Orde van Oranje- Nassau zijn bevorderd: mr. J. W. Stuurman, commissaris der Nederlanden te Medan; L. E. L. Downing, consul der Nederlanden te Cardiff; J. Roussile, consul der Neder landen te Pau; ds. J. Kruyt, zendingspre dikant der Nederlands Hervormde Kerk te Wplfheze en K. K. H. Spaens, directeur van Philips S.A. Beige, te Brussel. Tot officier in de Orde van Oranje- Nassau zijn benoemd: F. R. W. H. M. J. graaf de Marchant d'Ansembourg, buiten gewoon gezant en gevolmachtigd minister te Bangkok; mejuffrouw mr. M. Z. N. Wit- tcveen, ambassaderaad bij de Permanente Vertegenwoordiging van Nederland bij de U.N.O. te New York; J. G. L. van Dorp, tijdelijk zaakgelastigde der Nederlanden te Teking; mr. F. J. Gelderman, handelsraad, plaatsvervangend hoofd van de Neder landse delegatie bij de O.E.E.S. te Parijs; mr. C. J. v. Schelle, ambassaderaad, hoofd van de afdeling Politieke Zaken van het Hoge Commissariaat der Nederlanden te Djakarta; mr. dr. A. M. Stuyt, administra teur, hoofd van de afdeling Verdragen van het ministerie van Buitenlandse Zaken; S. de Gorter, eerste ambassade-secretaris voor Pers- en Culturele Zaken te Parijs; J. B. Braaksma, eerste ambassade-secre taris voor Pers- en Culturele Zaken te Bonn; monseigneur B. G. Hilhorst, titulair bisschop van Metellopolis, Apostolisch Vi caris van Morogoro: mr. D. F. de Koe, di recteur der Koninklijke Pakketvaart Maat schappij N.V. te Djakarta; W. F. Jonge- jans, toezichthoudend directeur van de Hollandse Bank Unie voor de kantoren in het nabije Oosten; J. W. de Jager, presi dent-directeur van de Nieuwe Afrikaanse Handelsvennootschap te Rotterdam, wo nende te Leopoldville; I. G. Rueb, direc teur van de Assurantiemaatschappij „De Nederlanden van 1845" te Djakarta; S. S. Eriks, directeur van Philips Electrical Ltd. Prof. ir. T. H. Wisselingh, hoofdingenieur directeur der Rijkswaterstaat. te Londen; dr. ir. J. H. E. Hessels, alge meen vertegenwoordiger voor Indonesië van de Rubber Cultuur Maatschappij „Am sterdam", te Medan; ir. B. Stephan, te 's-Gravenhage; dr. J. C. ter Laag, chirurg, geneesheer-directeur van het St. Elisabeth Ziekenhuis te Semarang; ir. A. C. Ingene- geren, directeur van het „Ingenieurs Bu reau Ingenegeren - Vrijburg" N.V., te Bandung; J. H. Woltei'beek, te Rotterdam; G. J. IJssel de Schepper, voorzitter van de Nederlandse Kamer van Koophandel te Wenen; G. J. Schroder, adviseur van het Eschauzier Concern te 's-Gravenhage; A. van Bergen Walraven, directeur van het Agenzia Marittima Olandese, te Genua; C. F. Chr. Meuser, hoofdvertegenwoordiger van de Koninklijke Luchtvaart Maatschap pij te New York en ir. J. L. G. Tersteeg, vertegenwoordiger van de Handelsvennoot schap v/h Maintz Co N.V. te Djakarta. Tot ridder in de Orde van Oranjc-Nas- sau zijn benoemd: H. Liebregts, waarne mend consul der Nederlanden te Brugge; A. C. Borger, directeur der kanselarij aan het gezantschap der Nederlanden te Kopen hagen; C. Aubert, vice-consul der Neder landen te Skiën; O. V. Bergström, vice- consul der Nederlanden te Harnösand; R. L. Dennis, vice-consul der Nederlanden te Dartmouth; Gratiniano Gomez, vice-consul der Nederlanden te Rio Hacha; E. A. Sund- ström, vice-consul der Nederlanden te Pori; F. Zachau, vice-consul der Nederlanden te Uddevalla; H. L. van den Akker, admini strateur onderneming „Pasir Angin", Bo- gor; F. J. J. de Blocq van Scheltinga, ad ministrateur van de thee-onderneming „Sukamadju", Tjibadak, Sukabumi; R. Bonnet, kunstschilder, te Ubud, Bali; J. J. Brouwer, administrateur „Dampar/Renes" te Djember; mejuffrouw S. E. de Bruijn, te Brussel; E. H. Buttinghausen, te Amster dam; J. H. Crans, hoofdvertegenwoordiger van de Koninklijke Luchtvaart Maatschap pij in Indonesië, te Djakarta; mevrouw M. H. C. Duynstee—Van Basten Batenburg, te Djakarta; H. E. Everard, administrateur van de suikerfabriek „Watoetoelis", te Su- rabaja; C. Fluijt, importeur te Mexico City; L. J. H. Goofers, administrateur van de thee-onderneming „Poerbasari", te Ban- i dung; H. Greeuw, havenmeester 1ste klasse te Tandjong Priok; H. G. W. Hulsbergen. correspondent van de „Nieuwe Rotterdam se Courant", te Djakarta; W. Jongeneel, algemeen vertegenwoordiger van de N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken voor China, Japan en de Philippijnen te Hongkong: S. van Kleef, te 's-Gravenhage; P. V. M. La- sance, hoofdwerktuigkundige van de Vezel onderneming „Kotta Blater", te Djember; 1 J. van Leeuwen, hoofd technisch ambte naar van het Marine Etablissement te Su- rabaja; mevrouw mr. M. van Lonkhuyzen— Biemond, te Djakarta; A. H. Luydjens. journalist te Rome; A. Meyer, geestelijk adviseur van de St. Patrick School te Sin gapore: W. Chr. de Nie, administrateur van de suikeronderneming „Sindanglaut" Na tionale Industrie en Landbouw Maatschap pij N.V., bij Tjirebon; dr. J. Verkuyl, Ge reformeerd predikant te Djakarta; me vrouw J. H. VertregtKamphuis Suer- mondt, te Djakarta; F. de Vries, admini strateur van de onderneming „Tanah Am- bungan" bij Bandjermasin; mr. H. H. J. de Vries, te Surabaja en J. van der Wolf, te Brussel. Tot fixootofficler In de Orde van Oranje- Nassau is benoemd: mgr. prof. dr. B. J. Alfrink, aartsbisschop-coadjutor te Utrecht. Tot Commandeur in de Orde van Oranje- Nassau is benoemd: mr. G. Nauta, voor zitter van de afdeling Effecten-registratie van de Raad voor het Rechtsherstel, wo nende te Rotterdam. Tot ridder in de Orde van de Nederland se Leeuw zijn benoemd: prof. mr. M. P. Vrij, raadsheer in de Hoge Raad der Neder landen te 's-Gravenhage: mr. D. J. van Gilse, procureur-generaal bij het gerechts hof te 's-Gravenhage: mr. J. H. Smits, pre sident van de arrondissementsrechtbank te Arnhem; mr. A. M. J. de Ja ver, kanton rechter te Utrecht; mr. H. D. Feenstra, oud-vice-president van het gerechtshof te Amsterdam; mr. A. J. M. Leesberg, advo caat en procureur te Alkmaar; mr. J. A. L. M. Loeff, advocaat en procureur te Rotter dam: mr. J. C. van der Minne, directeur- generaal van de afdeling Politie van het ministerie van Justitie, te Wassenaar; prof. mr. A. Pitlo, voorzitter van de Commissie inzake de regeling van de leeftijdsgrens en de pensionnering van notarissen, hoog leraar aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam. Tot Officier in de Orde van Oran.ie-Nas- sau is bevorderd: mr. S. Rink, oud-raads heer-plaatsvervanger in het gerechtshof te Arnhem, advocaat en procureur te Arnhem, wonende te Velp. Tot Officfèr in de Orde van Oranje-Nas- sau zijn benoemd: mr. Ph. J. Jürgens. kan- tonrechter-plaatsvervanger in het kanton Amsterdam, advocaat en procureur te Am sterdam; W. J. van den Hout, deken van het dekenaat Geertruidenberg en pastoor te Made; J. A. M. Plasschaert, pastoor te Hulst:Th. R. Holtmann,pastoor te Leeuwar den: D. Bakker, predikant der Nederlandse Hervormde Kerk te Huizum; P. van der Sluys, emeritus-predikant der Nederlandse Hervormde Kerk te Dedemsvaart, wonen de te Apeldoorn; dr. E. Emmen, scriba van het Moderamen van de Generale Synode van de Nederlandse Hervormde Kerk te 's-Gravenhage; W. van Limburgh, predi kant der Nederlandse Hervormde Kerk te Amsterdam; E. Spier, voorzitter van de Centrale commissie tot de algemene zaken van het Nederlands-ïsraëlietisch kerkge nootschap, notaris te Amsterdam: H. van Boxtel, dirigerend officier der Rijkspolitie 2de klasse, commandant van het district Zuid der Politie te Water te Vlaardingen; dr. mr. W. Hugenholtz, juridisch adviseur van de Bond voor Poiitie-ambtenaren in Nederland tot bescherming van dieren, ad vocaat en procureur te Leiden. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: C. A. H. van Veen, pastoor te Den Helder; J. C. H. Steegmans, pastoor te Maastricht; mr. F. C. M. Boenders, pre dikant der Nederlandse Hervormde Kerk te Oisterwijk; dr. J. C. Roose, predikant der Nederlandse Hervormde Kerk te Gro ningen; B. van Halsema, predikant der Ge reformeerde Kerk te Ermelo: dr. B. A. Knoppers, predikant der Gereformeerde Kerk te Amsterdam: P. Nomes, predikant der Gereformeerde Kerk te 's-Gravenhage: D. H. van Arkel, hoofdcommies A bij het ministerie van Justitie, te 's-Gravenhage: F. ter Hark, officier der Rijkspolitie 1ste klasse te 's-Gravenhage; mr. A. C. van Vierssen TripSchoute. oud-lid van de Reclasseringsraad en van het College van Regenten over de gevangenissen te Rotter dam; C. C. Mantz, penningmeester van de vereniging „Kinderzorg" te Middelburg; zuster Magdalena (J. M. G. L. Nouwen), eerste assistente van de algemeen overste van de Dominicanessen van Bethanië, te Venlo: mevrouw mr. M. Fentener van Vlis- singenHugenholtz, secretaresse van de Voogdijraad te Utrecht, te Bilthoven; W. Boot, penningmeester van de Vereniging tot. verzorging van kinderen „De Rudolph- stichting" te Delft. Tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw zijn benoemd: jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, Commissaris der Ko ningin in de provincie Zeeland, te Middel burg; H. J. van den Born, lid van de Twee de Kamer, te Amsterdam; H. A. Korthals, lid van de Tweede Kamer, te Voorschoten; jkvr. mr. C. W. I. Wttewaal van Stoetwe gen, lid van de Tweede Kamer, te 's-Gra venhage; A. J. P. Koster, voorzitter van de Pensioenraad, te 's-Gravenhage; M. J. Jansen, lid van de Pensioenraad, te 's-Gra venhage; G. P. Philippart, lid van Gedepu teerde Staten van Noord-Brabant, te Eind hoven; mr. dr. J. J. R. Schmal, lid van Ge deputeerde Staten van Zuidholland, te Voorburg; mr. F. M. A. Schokking, bur gemeester der gemeente 's-Gravenhage. Tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: J. Oomen, hoofdinspec teur bij de Algemene Rekenkamer, te 's-Graveiithagü, dr. J. C. M. Sweens, bur gemeester- var. Dongen; dr. H. J. J. van Prof. dr. N. H. Swellengrebel, directeur van het Instituut voor Tropische Hygiëne en Geografische pathologie te Amsterdam. Velthoven, te 's-Hertogenbosch; mr. C. E. E. Kuntze, burgemeester van Barneveld; jhr. mr. M. van Asch van Wijck, afdelings chef ter provinciale griffie van Gelderland; H. M. C. A. Staal, hoofdcommissaris van politie te Rotterdam; ir. A. Bos, directeur van de gemeentelijke dienst van de volks huisvesting te Rotterdam; mr. U. J. W. Sibmacher van Nooten, oud-hoofdredacteur directeur van „De Gemeentestem", te 's-Gravenhage: J. C. Haspels, burgemeester van Bussum; B. de Vries, havenmeester van Amsterdam: mevrouw mr. A. van Lier Schippers, administrateur ter secretarie van Amsterdam; C. M. van Veen, commis saris van politie te Hilversum. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: J. A. Roefs, wethouder van Oost-, West- en Middelbeers: ir. J. de Jong, directeur van de dienst van Publieke Wer ken van Tilburg; W. van Elk, burgemeester van Bemmel: D. J. Wolsink, wethouder van Ruurlo; W. D. van Dommelen, wethouder van Heerde; J. de Greeff, wethouder van Warnsveld; W. Beukema. wethouder van Nijmegen; J. H. Geldhoff, raadslid van Wageningen; mejuffrouw J. H. Stegeman, referendaris ter provinciale griffie van Zuidholland; C. J. van As, secretaris van Gouda; C. D. W. van Sehaick, referendaris B ter secretarie van 's-Gravenhage'; A. J. van Boven, ontvanger van Voorburg; P. Kapinga. voorzitter van de Nederlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel, te Rotterdam; W. H. Visser, te Rijswijk (Z.-H.): J. J. Bergsma, directeur van het Centraal Bureau Verenigde Uitgevers Ge meente-Administratie (VUGA), te Voor burg; G. G. Loggers, burgemeester van Wieringermeer; L. Ch. Kolff, burgemeester van Wieringen: H. A. A. baron Collot d'Es- cury, te Hontenisse; A. A. Elenbaas, bur gemeester van 's Heer Arendskerke; W. C. Allaart, en A. Goedbloed, wethouders van Serooskerke; W. F. J. den Uyl, referendaris ter provinciale griffie van Utrecht; J. D. Pot, administrateur van het Gemeentelijk; Gas-, Electriciteits- en Autobusbedrijf, te Utrecht; J. P. Tichelaar, wethouder van Wonseradeel; A. Koopman, raadslid van Lemsterland: ir. W. H. E. van Gelder, di recteur van Gemeentewerken en Bouw- en Woningtoezicht te Almelo; G. J. Oude Nij- huis, wethouder van Weerselo; F. Coolman, raadslid van Bierum; L. E. Evers, raadslid van Finsterwolde; J. W. Bos, raadslid van Termunten; J. Vos, wethouder van Ter- munten; H. Jans, burgemeester van Zuid- wolde; J. B. Hemel, lid van Provinciale Staten van Drente, te Coevorden; J. Kui pers. raadslid van Coevorden; E. ten Napel, raadslid van Emmen; J. L. H. Claessen, burgemeester van Beesel; M. J. H. Daut- zenberg, burgemeester van Voerendaal: A. H. Bovij, wethouder van Maastricht: F. J. H. Ensinck, secretaris van Sittard; J. J. Turlings, directeur van gemeentewerken te Roermond en H. van Deutekom, lid van Provinciale Staten van Limburg, te Venlo. Tot ridder in de Orde van de Nederland se Leeuw zijn benoemd: prof. dr. A. A. Smijers, voorzitter van de sectie muziek van de Voorlopige Raad voor de Kunst, wonende te Huis ter Heide; mr. A. Staring, kunsthistoricus, wonende te Vorden; prof. dr. F. M. Th. de Liagre Böhl, oud-hoog leraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, wonende aldaar; prof. dr. P. J. van Rhijn, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Gro ningen, wonende aldaar: prof. dr. J. A. Schouten, buitengewoon hoogleraar aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam, wonende te Epe; prof. mag. dr. G. M. B. Kreling, hoogleraar aan de Rooms Katho lieke universiteit te Nijmegen, wonende aldaar; prof. dr. J. Coops, hoogleraar aan de Vrije universiteit te Amsterdam, wo nende aldaar; prof. dr. F. E. C. Scheffer, hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Delft, wonende te Voorburg; mr. ir. M. Goote, inspecteur-generaal van het nijver heidsonderwijs, wonende te 's-Gravenhage en prof. dr. A. ten Bokkel Huinink, genees heer-directeur van het Wilhelmina-Kin- derziekenhuis te Utrecht. Tot Officier in de Orde van Oranje-Nas sau zijn bevorderd: Eduard Flipse, dirigent van het Rotterdams Philharmonisch Orkest, te Rotterdam; J. L. G. Faber, inspecteur van het nijverheidsonderwijs, te 's-Gra venhage en J. A. van Lakerveld, admini strateur bij het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, wonende te 's-Gravenhage. Tot Officier in de Orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: dr. J. Hemelrijk, rector van het Murmellius-gymnasium te Alk maar, te Bergen (N.-H.): G. J. de Vries, oud-directeur van de R.K. hogere burger school te Waalwijk; D. L. Daalder, direc teur van de Middelbare School voor Meis jes te Bergen (N.-H.); dr. D. M. E. Hab- bema, gewezen Executive Officer van de United States Educational Foundation in the Netherlands, te 's-Gravenhage; dr. P. A. de Planque, oud-directeur van de Chris telijke Hogere Burgerschool aan de Jacht- laan te Apeldoorn; J. C. de Glopper, direc teur van de Willem de Zwijger Hogere Burgerschool te Rotterdam; Louis Saalborn, toneelspeler, te Amsterdam; L. W. Linssen, directeur van de R.K. Hogere Burgerschool en rector van het R.K. gymnasium te Maastricht; dr. A. B. de Vries, directeur van het Koninklijk Kabinet van Schilde rijen (Mauritshuis) te 's-Gravenhage; dr. WS. Unger, Rijksarchivaris te Middelburg; mejuffrouw C. J. J. L. Op de Coul, inspec- frice van het Lager Onderwijs in de in spectie Boxmeer; J. J. Feringa, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Hilversum; J. Dekker, directeur van de Protestants Christelijke Kweekschool voor onderwijzeressen, té Zetten; mejuffrouw A. E. M. Elsenburg, directrice van de R.K. Kweekschool voor Onderwijzeressen te 's-Hertogenbosch; S. Boelens, voorzitter van de Vereniging voor Christelijk Nijver heidsonderwijs aan Meisjes te Groningen: P. Vijn, directeur van de Zeevaartschool „De Ruyterschool" en de Middelbaar Tech nische School te Vlissingen: mgr. J. C. van Overbeek, directeur van het Instituut voor Doofstommen te St. Michielsgestel; mr. A. C. van Bruggen, administrateur A bij het ministerie van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen; Victor E. van Vriesland, let terkundige, te Amsterdam. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: F. Wind, directeur van het Polytechnisch Bureau „Nederland", te Arn hem; Ph. D. baron van Pallandt, hoofd kwartierscommissaris in Algemene Dienst van de Nederlandse Padvinders, te Eerde; mejuffrouw mr. R. H. de Boer, gewezen secretaresse van de Volksuniversiteit te Amsterdam: mr. C. P. Eecen, oud-voorzit- ter van de Koninklijke Nederlandse Schaat- Ministerie van Financiën; mr. E. A. Lief- rinck, Financieel Raad bij de Nederlandse Ambassade te Parijs; H. J. A. Eykholt, ad ministrateur bij de Directie van de Dienst der Rijksbegroting van het ministerie van Financiën; A. H. Kooman, hoofdinspecteur van 's Rijks belastingen bij het ministerie van Financiën; F. Robertson, hooi'd van de inspectie der invoerrechten en accijnzen 's-Gravenhage; J. H. Steegmans, hoofdin specteur van 's Rijks belastingen te Til burg; G. F. Crone, hoofdinspecteur van 's Rijks belastingen te Utrecht; J. W. Zon- nevylle, hoofdinspecteur van 's Rijks be lastingen te Arnhem; F. J. Spijkerman, hoofdinspecteur van 's Rijks belastingen te Zeist; dr. G. E. J. den Hartog, hoofdinspec teur van 's Rijks belastingen te Utrecht; K. Bosch, hoofd van de inspectie der belastin gen Rotterdam; J. van der Weerd, hoofd inspecteur van 's Rijks belastingen te Am sterdam; R. A. van Deursen, hoofdinspec teur van 's Rijksbelastingen te Utrecht; N. F. Viets, hoofdinspecteur-titulair van 's Rijks belastingen te Roosendaal; A. A. J. van Riemsdijk, gewezen hoofdaccountant- titulair bij de Rijksaccountantsdienst te 's-Gravenhage; A. de Regt, hoofdaccoun tant-titulair bij de Rijksaccountantsdienst te 's-Gravenhage; W. R. Smits, hoofd van het landmeetkundig bureau te Leiden. Tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: A. Abas, onderdirecteur van de Amsterdamsche Bank N.V. te Amsterdam; L. de Graaf, gewezen directeur van de Alphensche Bank N.V. te Alphen aan den Rijn; M. P. A. Verkerk, referendaris bij de afdeling Begrotingszaken van het Minis terie van Financiën; A. Vink, referendaris bij het Ministerie van Financiën; jhr. M. Ploos van Amstel, referendaris bij de Or ganisatie van de Belastingdienst van het Ministerie van Financiën; mejuffrouw A. E. von Königslöw, hoofdcommies bij het Ministerie van Financiën; J. Voortman, hoofdcommies bij het Rijksinkoopbureau; R. Nijboer, waarnemend accountant bij de Rijksaccountantsdienst te Groningen; G. A. van Dee, ontvanger van 's Rijks belas tingen te Rotterdam; A. D. L. de Kreek, gewezen hoofdcommies van 's Rijks belas tingen te Amsterdam; P. van der Werff, hoofdcontroleur van 's Rijks belastingen te Utrecht; C. A. Kars, hoofdverificateur-con troleur der invoerrechten en accijnzen te Rotterdam; J. J. A. Heezemans, hoofd van het landmeetkundig bureau te Eindhoven. zee van administratie H. A. Westerouen van Meeteren; kapitein-luitenant-ter-zee arts W. A. Borgeld en de kapitein-luite nant-ter-zee van speciale diensten Ko ninklijke marine-reserve prof. jhr. ir. J. L. W. C. von Weiier. Tot officier in dc Orde van Oranje- Nassau zijn benoemd: de administrateur A in vaste dienst bij het Ministerie van Ma rine mr. H. de Groot; de hoofdingenieur in vaste dienst bij het Ministerie van Marine ir. B. W. A. Bijvoet en de hoofdingenieur in vaste dienst bij het physisch laborato rium van de Rijksverdedigingsorganisatie voor toegepast natuurwetenschappelijk onderzoek ir. J. Piket. Tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau met de zwaarden zijn benoemd: de luitenants-ter-zee der eerste klasse W. Langeraar, jhr. H. de Jonge van Ellemeet, R. J. de Weerd en H. van Mastrigt; de lui tenants-ter-zee-vlieger der eerste klasse J. I.. den Hollander en G. F. Venema; de ma joor der mariniers J. A. van Reijn; de lui- tenants-tcr-zec van de technische dienst der eerste klasse L. C. Rietdijk, A. W. R. Willemse en H. B. Koning; de luitenant ter-zee van speciale diensten der eerste klasse C. J. Aandewiel; de luitenant-ter-zee van vakdiensten der tweede klasse J. H. Isbrucker; de gepensionneerd luitenant ter-zee van vakdiensten der tweede klasse P. C. de Ruiter. ADVERTENTIE Alle onderscheidingen zoals officier, en ridderkruisjes Oranje Nassau, Ridder Ned. Leeuw, Eremedailles Oranje Nassau in goud. zilver en brons, strikjes en rozets. kunnen wij U uit voorraad leveren- Uniform-specialisten Onderscheidingen ZIJLSTRAAT 71 - HAARLEM Louis Saalborn Albert Termote, beeldhouwer. senrijders Bond, te Bergen (N.-H.); H. T. Buiskool, conservator-secretaris van de Oudheidskamer te Emmen; mejuffrouw A. M. Smits, hoofd van de R.K. Meisjesschool voor buitengewoon lager onderwijs aan zwakzinnigen, te Leiden; W. A. van Lief land, hoofd van de openbare school voor buitengewoon lager onderwijs voor imbe cielen te Gronineen: J. J. Janse, penning meester van de Vereniging tot behartiging van de belangen van Christelijke scholen voor Mulo in Nederland, te Zeist; P. M. Heggen, hoofd van de bijzondere lagere school te Hoensbroek: F. de Boer, oud- hoofd van de Dr. A. Kuyperschool te An- dijk en hoofdbestuurslid van de Neder lands Christelijke Radio Vereniging; Ph. C. Musters, hoofd van de R.K. lagere jon gensschool „St. Hadrianus" te Halsteren; A. Tjoelker, hoofd van de bijzondere lagere school te Surhuisterveen; G. W. Jon gens, onderwijzer aan de openbare lagere school te Midsland (Terschelling): J. L. M. A. Lennards, directeur van het Ward-In- stituut en muziekleraar te Roermond; me juffrouw L. H. Hoffman, directrice van de Industrieschool voor Vrouwelijke Jeugd te Amsterdam; mejuffrouw E. G. M. Nijkamp directrice van de R.K. huishoud- en in dustrieschool te Heerlen; J. A. Sorel, secre taris van het Nederlands Instituut van Middelbare, en Hogere Technici te 's-Gra venhage: mejuffrouw C. H. Niehaus, direc trice van de R.K. Landbouwhuishoudschool te Denekamp; S. Blom, geschiedschrijver, te Maassluis; J. Wiegers, kunstschilder, te Amsterdam; Felix de Nobel, koordirigent, te Amsterdam: J. J. la Maitre, leraar aan de Christelijke hogere burgerschool te Leeuwarden; mevrouw Rosa Spier, toon- kunstenares, te Hilversum: J. Platteel, re ferendaris bij het ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, te Voor burg; Albert P. Termote, beeldhouwer, te Voorburg; P. J. Rippe, adviseur lichame lijke opvoeding, te Heerlen. Tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw zijn benoemd: mr. J. H. O. Graaf van den Bosch, directeur van De Nederlandsche Bank N.V. te Amsterdam; jhr. mr. W. C. Hooft Graafland, directeur van de Coöperatieve Centrale Raiffeisen- bank te Utrecht; A. A. van Sandick, direc teur van de Nederlandsche Handel-Maat- schappij N.V. te Amsterdam; mr. H. L. Woltersom, directeur van de Rotterdamsche Bank N.V. te Rotterdam; mr. Jacq. Dutilh, voorzitter van de Nederlandsche Spaar- bankbond. Tot officier in de Orde van Oranje- Nassau zijn benoemd: I. P. Almekinders, directeur van de N.V. Nederlandsche Lloyd te Amsterdam; mr. Th. B. ten Kate, direc teur van de Naamloze Vennootschap J. J. M. Voorhoeve, makelaars in assurantiën te Rotterdam; B. Kleijn, directeur van het Rijksassurantiebureau te 's-Gravenhage, wonende te Amstelveen; G. J. Schras, directeur van de Nederlandsche Midden- standsbank N.V. te Amsterdam; jhr. F. Beelaerts van Blokland, agent van De Ne derlandsche Bank N.V. te Utrecht; mr. J. W. Schuit, directeur van de N.V. Westland- sche Hypotheekbank te 's-Gravenhage; dr. C D. A. Baron van Lynden, chef van de afdeling Monetaire Accoorden van De Ne derlandsche Bank N.V. te Amsterdam; dr. C. C. Pluist, economisch adviseur bij het Tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw zijn benoemd: de luitenant- generaal A. T. C. Opsomer, commandant van het 1ste legerkorps; de generaal- majoor W. T. Carp, van de Generale Staf; de generale-majoor-vlieger S. Mante, chef Personeel Luchtmacht. Tot officier in de Orde van Oranje- Nassau, met de zwaarden: de kolonel C. J. Valk, van de Generale Staf; de luitenant kolonel E. R. d'Engelbronner, van de Gene rale Staf; de luitenant-kolonel H. L. T. Ubbink, van de Generale Staf; de luite nant-kolonel-intendant B. van den Bosch, van het dienstvak der Intendance; de eer vol ontslagen kolonel G. M. Gerritsen, van het v/apen der Infanterie; de luitenant kolonel A. J. E. Lamberti, van het wapen der Infanterie; de luitenant-kolonel R. Boer, van het wapen der Infanterie; de reserve-luitenant-kolonel H. Mulder, van het wapen der Infanterie; de kolonel J. A. J. van Horssen, van het dienstvak van de Aan- en Afvoertroepen; de luitenant-kolo nel W. Kloppenburg, van het wapen der Cavalerie; de kolonel M. C. Kok, van het wapen der Artillerie; de kolonel H. Adriaansen, van het wapen der Artillerie; de luitenant-kolonel J. F. Dohna, van het wapen der Genie; de reserve-kolonel F. C. van Gijen, van het dienstvak van de Tech nische Dienst; de kolonel M. A. Smeenk, van de Koninklijke Luchtmacht; de luite nant-kolonel (tijdelijk kolonel) ir. H. C. Patoir, van de Koninklijke Luchtmacht; de kolonel F. J. J. F. M. van der Kroon, van het wapen der Koninklijke Maréchaussée. Tot officier in de Orde van Oranje- Nassau is benoemd: de hoofd-accountant bij het ministerie van Oorlog J. B. Schluter. Tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau, met de zwaarden zijn benoemd: de kapitein H. Heffener, van de Generale Staf; de majoor-intendant C. F. J. W. Hafke- meijer, van het dienstvak der Intendance; de eervol ontslagen reserve-majoor-titulair B. J. H. van Roosmalen; de majoor A. L. M. Vreeswijk, van het wapen der Infanterie; de majoor H. J. Lublink Weddik, van het wapen der Infanterie; de kapitein L. Schot horst, van het wapen der Infanterie; de ritmeester jhr. W. H. de Savornin Lohman, van het wapen der Cavalerie; de kapitein A. P. de Bruijn, van het wapen der Artil lerie; de majoor J. H. Hogendoorn, van het wapen der Genie; de kapitein G. G. van Tol, van het wapen der Genie; cle kapitein ir. J. Klap, van het wapen der Genie; de majoor A. H. Mohr, van het wapen van de Verbindingsdienst; de kapitein-vlieger waarnemer (tijdelijk majoor) L. W. Han sen, van de Koninklijke Luchtmacht; de kapitein-vlieger-waarnemer (tijdelijk ma joor) L. van den Akker, van de Koninklijke Luchtmacht; de kapitein-vlieger A. J. W. Wijting, van de Koninklijke Luchtmacht; de majoor J. G. P. de Gilde, van het dienst vak der Militaire Administratie; de kapi tein B. Meeuwsen, van het dienstvak der Militaire Administratie; de reserve-diri gerend-officier van gezondheid der 3de klasse D. Smit, van het dienstvak van de Geneeskundige Dienst; de officier van ge zondheid der 1ste klasse J. M. Weber, be hoord hebbende tot het Nederlands Déta- chement Verenigde Naties. Tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau zijn benoemd: de referendarissen bij het ministerie van Oorlog J. W. J. Quick en B. J. van Tuil; de reserve-leger- predikant met de rang van kapitein ds. J. Couvee, behoord hebbende tot het Neder lands Détachement Verenigde Naties; de reserve-aalmoezenier met de rang van ma joor H. P. Schins, ingedeeld bij het Neder lands Détachement Verenigde Naties, en de bedrijfschef bij de Artillerie-inrichting aan de Hembrug F. Baaij. Toegekend is de titulaire rang van reserve-luitenant-generaal aan de eervol ontslagen reserve-generaal-majoor H. de Iongh. Tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw zijn benoemd: de adjudant- generaal en chef van het Militaire Huis, vice-admiraal titulair N. A. Rost van Ton ningen; vice-admiraal A. de Booy; schout bij-nacht C. W. Slot; en schout-bij-nacht T. K. baron van Asbeck. Tot officier in de Orde van Oranje- Nassau met de zwaarden zijn benoemd: de kapiteins-ter-zee J. A. L. Muller, J. J. Hogendoorn en P. A. Mulock van der Vlies Bik; de kolonel der mariniers H. Lieftinck; de kapitein-ter-zee van de technische dienst H. de Roode; kapitein-luitenant-ter- zee G. J. Platerink; kapitein-luitenant-ter- Tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau zijn benoemd: de vlootpredikant ds. W. P. Kramer; de vlootaalmoezenier P. H. Buijssen; de referendaris in vaste dienst bij de Rijkswerf te Willemsoord R. de Kok; de hoofdcommies bij het Ministerie van Ma rine J. P. Vrolijk en de technisch-hoofd- ambtenaar in vaste dienst bij het physisch laboratorium van de Rijksverdedigings organisatie voor toegepast natuurweten schappelijk onderzoek N. de Vries. Tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw is benoemd: ir. G. Friedhoff, te Wassenaar, Rijksbouwmeester. Tot officier in de Orde van Oranje- Nassau zijn benoemd: ir. F. W. C. Blom, te Voorschoten, directeur van de Houthandel Abi-aham van Stolk en Zoonen, te Rotter dam; W. J. Gerretsen, te Arnhem, architect; J. P. Mieras, te Amsterdam, directeur van de Maatschappij tot bevordering der bouw kunst, Bond van Nederlandse Architecten (B.N.A.); P. Tijm, te Leidschendam, tech nisch inspecteur bij de Centrale Directie van de Wederopbouw en de Volkshuisves ting. Tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau zijn benoemd: B. B. Borgart, te Maastricht, voorzitter van de Bouwvereni ging „Eigen Huis", te Maastricht; H. J. Koster, te 's-Gravenhage, adjunct-accoun tant 2de klasse bij de Centrale Dienst van de Wederopbouw en de Volkshuisvesting; P. C. Maas, te Oegstgeest, districtsbouw- kundige bij de Rijksgebouwendienst; A. van Pelt, te 's-Gravenhage, bouwkundig hoofdambtenaar A bij de Rijksgebouwen dienst; W. Roelse, te Westkapelle, architect; J. Ruissaard, te 's-Gravenhage, president directeur van de N.V. Zandexploitatie Maatschappij ,,'s-Gravenhage"; W. J. Sand- hovel, te Amby, architect; J. A. Strickling, te Voorburg, hoofdcommies bij het minis terie van Wederopbouw en Volkshuisves ting; J. Versluis, te 's-Gravenhage, tech nisch hoofdambtenaar 1ste klasse bij de Centrale Dienst van de Wederopbouw en de Volkshuisvesting; T. P. van de Waal, te Bussum, bouwkundig hoofdambtenaar chef de bureau bij de Rijksgebouwendienst en A. J. Willems, te Oegstgeest, hoofdcom mies bij het Ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting. Mr. F. H. A. de Graaff, voorzitter Stichting van de Arbeid. Tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw zijn benoemd: drs. D. J. Wansink, te Utrecht, directeur van de N.V. Nederland sche Spoorwegen; jhr. I. L. van den Berch van Heemstede, te 's-Gravenhage, lid van de raad van commissarissen van de Ko ninklijke Luchtvaart Maatschappij N.V.. Tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: P. H. van der Eist, te 's-Graven hage, administrateur der PTT; C. Smits, te Rotterdam, directeur van het telegraafkan toor te Rotterdam; P. Dijkwel, te 's-Gra venhage, adviseur voor bijzondere over zeese PTT-betrekkingenir. J. J. Vormer, te 's-Gravenhage, hoofdingenieur der PTT;

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 9