Ook Cambodja dreigt zijde der communisten te kiezen Felle uitslaande brand verwoestte Haarlemse matrassen fabriek Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Gaat maarschalk Juin het opperbevel overnemen DE TOESTAND IN INDOCHINA Men hoopt op vredes initiatief van Churchill „Wij bedreigen niemand en vallen niemand aan" Het woord is aan... Tientallen tonnen erin, kapok en alpengras in vlammen opgegaan Herstel bij Zierikzee vordert gestadig Handdruk voor Wysjinsky Otto Strasser weer Duits burger Bondskanselier Adenauer naar Parijs en Londen Het wachten is op Engeland De Gaulle's nederlaag KLM-vliegtuig mocht niet in de corridor Aziatisch land niet gewenst als asyl Nieuwe uitbarsting van de vulkaan Aso De „Willem Ruys" weer naar Indonesië Russisch president: Herhalingsoefeningen voor 2000 mariniers Barakken voor arbeiders Jarige Koningin ontv ing deputaties uit rampgebied Drie spionnagegroepen in West-Berlijn ontmaskerd 67e JAARGANG No 247 DONDERDAG 30 APRIL 1953 297e JAARGANG No 94 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op Zon- enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De toestand in Laos (Indochina) en de opmars der Vietminh-strijdkrachten aldaar baart de Franse regering grote zorg. Dat bleek opnieuw uit het gisteren door het kabinet genomen besluit, om de chef-lucht machtstaf, generaal Lechères, in allerijl naar het bedreigde gebied te zenden, waar hij een grote tegenactie van de Franse luchtmacht gaat organiseren in de hoop dat men daarmee de Vietminh-troepen tot staan kan brengen. Minister Letourneau heeft voorts ont huld, dat Franse, Britse en Amerikaanse ministers na de bijeenkomst van de NAVO- raad de mogelijkheid onder ogen gezien hebben, de Vietminh-inval in Laos voor de Veiligheidsraad te brengen, maar hier omtrent was nog geen besluit genomen. Naar A.F.P. uit Hanoi meldt, bevinden zes bataljons Vietminh-opstandelingen zich op het ogenblik op een afstand van 26 kilo meter van Loeang-Prabang, de hoofdstad van Laos. Loeang-Prabang wordt verdedigd In Loeang-Prabang helpen mannen, vrouwen en kinderen de militairen bij het voorbereiden van de verdediging, aange spoord door koning Sisavong Vong, die weigert de stad te verlaten. Buitenlandse waarnemers en sommige Franse officieren vrezen, dat de stad de verwachte Viet- minh-aanval niet zal kunnen afslaan en dat de koning van Laos in handen der Viet- minh zal vallen en „goed propaganda materiaal" zal opleveren. Een woordvoerder van het Franse mini sterie voor Indochinese zaken heeft naar aanleiding van persberichten, volgens wel ke wijzigingen in het opperbevel in Indo- China worden overwogen, verklaard, dat er geen sprake is van terugroeping van generaal Salan, de Franse opperbevelheb ber aldaar. Er gaan echter steeds hard nekkiger geruchten, dat maarschalk .Tuin, bevelhebber van de NAVO-landstrijd- krachten in de sector Midden-Europa, met een „bijzondere, tijdelijke missie" naar Indochina zou worden gezonden" en in de omgeving van de maarschalk heeft men verklaard dat zoiets „niet onmogelijk ge acht moet worden". Generaal Revers heeft Dinsdag in een vraaggesprek het Franse ministerie van Finanfeiën er van beschuldigd in Indochina toestanden, die „ontzettende corruptie" toelaten, stilzwijgend goed te keuren. De politieke commentator Schreiber heeft in een artikel in „Le Monde" ver klaard, dat „bepaalde politieke groeperin- OCOOOOCOOOOOt.^OOOOCDa>OOOOC>OOOOOr<«->COCO De leider van de Amerikaanse delega tie bij de UNO, Cabot Lodge, heeft Woensdagavond op een receptie, welke Wysjinsky bij zijn aftreden als voor zitter van de veiligheidsraad aanbood, zijn gastheer de hand gedrukt. Zoals be kend. had Cabot Lodge bij de opening van de zitting der algemene vergadering in Januari geweigerd zulks te doen. Toen fotografen de Amerikaan verzoch ten, te hunnen gerieve het gebaar te her halen, weigerde deze echter beleefd doch beslist. Een Keuls gerechtshof heeft Woensdag dr. Otto Strasser, een der eerste mede werkers van Hitier en later leider van de rechtse oppositie „zwart front" zijn Duits staatsburgerschap teruggegeven. Strasser, die sedert 1939 in Canada woont en die reeds sedert 1945 ijvert om weer in Duitsland toegelaten te worden, verklaarde naar aanleiding hiervan, dat hij van plan is naar Duitsland terug te keren zodra de regering te Bonn hem een paspoort zal hebben uitgereikt, tenzij beroep zou wor den aangetekend tegen de uitspraak van het Keulse hof. Naar D.P.A. meldt wil de West-Duitse minister van Binnenlandse Zaken, Lehr, het kabinet vragen of zijn ministerie tegen de uitspraak van het Keulse hof beroep dient aan te tekenen. In diplomatieke kringen in Londen is men over de uitspraak bezorgd. De niet- officiële indruk is, dat terugkeer van Strasser wellicht een groter politiek ge vaar zou scheppen dan de groep voormalige nazi's onder leiding van Naumann, die in Januari door de Britten werd gearresteerd. Men herinnert er in dit verband aan, dat in geval van gevaar voor de veiligheid dei- geallieerde troepen Engeland, Frankrijk en de Verenigde Staten het recht hebben in te grijpen. Bondskanselier dr. Adenauer zal 11 Mei naar Parijs vertrekken om daar op 12 en 13 Mei deel te nemen aan de bijeenkomst van de ministerraad, die zich zal bezig houden met het voorstel voor een Euro pese grondwet van de commissie-ad-hoc van de Raad van Europa, Vervolgens zal Adenauer Londen bezoe ken, waar hij besprekingen zal voeren met de Britse premier, Sir Winston Churchill, en een rede zal houden voor het interna tionale persinstituut. Zijn bezoek aan Lon den zal twee dagen duren. gen" in Frankrijk welvaren bij de toestand in Indochina, doordat zij reeds milliarden francs verdiend hebben met levering van voorraden, met de compensatie van oor logsschade en door manipulaties met de valuta. Cambodja dreigt De premier van Cambodja, Penn Noet, heeft te Parijs verklaard, dat de bevolking van zijn land mogelijk gel' -»r zou geven aan de oproep van national usche opstan delingen als Cambodja niet een grotere mate van zelfstandigheid zou krijgen. Mocht het land door de Vietminh aan gevallen worden, zonder dat het land een mate van zelfstandigheid als bijvoorbeeld India en Pakistan had verkregen, dan zou het volk mogelijk „in zijn wanhoop" tegen de Franse autoriteiten opstaan. Cambodja, dat tezamen met Zuid-Vietnam het laatste Indochinese bolwerk tegen de communis- (Van onze correspondent in Londen) In Londen is er van vele zijden critiek op uitgeoefend dat tot dusverre enig Brits initiatief inzake de vredespogingen tussen Oost en West achterwege is gebleven, om dat men voelt dat Engeland krachtens zijn positie aangewezen zou zijn om iets posi tiefs te doen om de dingen werkelijk op gang te brengen. Churchill heeft reeds te kennen gegeven dat hij voorstander is van informele be sprekingen op het hoogste niveau. Op het ogenblik is de verwachting dat hij onmiddellijk na de kroning een be langrijke Britse stap zou willen doen na overleg te 'hebben gepleegd met de premiers van de gemenebestlanden, die dan in Lon den zullen confereren. Gisteren heeft Churchill hierop gezin speeld toen hij de commissie van Buiten landse Zaken van de conservatieve partij toesprak. Op dit moment acht Churchill de tijd voor een Britse vredespoging nog niet rijp. Het Lagerhuisdebat over de buitenlandse politiek, dat deze week zou worden ge houden, is tot de volgende week uitge steld omdat men in politieke kringen hoopt dat dan de internationale situatie ietwat verhelderd zal zijn. Mogelijk zal Churchill, zoals hij te ken nen gaf, dan een verklaring over bespre kingen met Rusland afleggen. Generaal De Gaulle's partij heeft bij de Zondag gehouden gemeenteraadsverkiezin gen meer dan een half millioen stemmen, verloren in Parijs en een grote nederlaag geleden in Lyon, op twee na de grootste stad in Frankrijk, aldus blijkt uit een ana lyse van de resultaten. De meeste- voormalige Gaullisten in Parijs gaven hun steun aan de gematigd conservatieven of radicalen, die resp. 273.612 en 116.923 stemmen behaalden. De Franse socialisten hebben het voor stel van de communisten tot samenwerking bij de verkiezingsronde van Zondag afge wezen. De einduitslag voor Marseille, die thans bekend is, luidt: Communisten 98.839 stemmen, 24 zetels (95.181 - 24). Gematigd conservatieven 65.501 - 16 (nihil). Socialisten 63.795 - 15 (38.819 - 9). Gaullisten 19.978 - 4 (100.338 - 25). Volksrepublikeinen 17.588 - 4 (20.126 - 5). De Sovjet-autoriteiten hebben Woensdag het lijnvliegtuig van de K.L.M. op de route Amsterdam-Frankfort-Wenen geen toe stemming gegeven via de luchtcorridor bo ven de Russische zóne van Oostenrijk naar het Britse vliegveld Schwechat bij Wenen te vliegen. Het toestel landde op het vliegveld van Linz, in de Amerikaanse zóne van Oosten rijk, vanwaar de passagiers met een auto bus naar Wenen zijn vervoerd. Aangezien Nederland geen bezettende mogendheid in Oostenrijk is, moet voor elke vlucht van een Nederlands vliegtuig over de Russische zóne toestemming wor den gevraagd. Naar wij bij informatie bij de K.L.M. te 's-Gravenhage vernamen neemt men aan dat de Sovjet-autoriteiten in het onder havige geval een noodmaatregel hebben genomen. De K.L.M. vliegt elke week op Wenen en ondervindt zelden moeilijkheden. PANMOENDJOM (Reuter). De geal lieerden hebben de Noordelijken meege deeld, dat een Aziatisch land ongewenst is als neutraal ontvangstland voor krijgsge vangenen die niet naar huis willen terug keren. Generaal Harrison zei, dat de lig ging in de nabijheid van communistische landen de Aziatische landen blootstelde aan communistische invloed. Hij vroeg de Noordelijken een niet-Aziatisch land voor te stellen. ten vormt, zou dan tezamen met Laos in handen der communisten vallen. Penn Noet zeide uit naam van zijn koning te spreken. De Franse minister voor de verbonden staten, Letourneau, heeft verklaard, dat de Vietminh gemiddeld 600 tot 800 ton mili taire goederen per maand uit communis tisch China ontvangt. De numerieke sterkte der Vietminh was ongeveer gelijk aan die van de strijdkrachten der Franse Unie. De vulkaan Aso op het Japanse eiland Kioesjoe is vannacht opnieuw tot uitbar sting gekomen. Een van de kegels in de 25 kilometer brede krater stootte stenen en lava uit. Volgens deskundigen was deze uitbarsting heviger dan die van Maandag. Er wordt geen melding gemaakt van slachtoffers. Reddingsploegen zijn er nog niet in geslaagd tot de krater door te drin gen teneinde de lijken van hen, die bij de vorige eruptie om het leven zijn gekomen, te bergen. Voor de 32ste keer is het ms „Willem Ruys" van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd Woensdagmiddag uit Rotterdam naar Indonesië vertrokken met op de brug kapi tein C. C. Goedewaagen uit Den Haag, die van de directie een bouquet bloemen ont ving. Op het kaartje stond „Op de goede afloop". De bloemen werden hem aange boden door de 82-jarige oud-gezagvoerder van de Lloyd, kapitein W. J. Boon, die een reisje met de „Willem Ruys' naar Egypte maakt om zijn familie in Port Said te be zoeken. De Sovjet-presiilent, maarschalk Woro- sjilof, heeft ter gelegenheid van een plech tigheid, waarbij verscheidene hoge officie ren onderscheiden werden, verklaard, dat de Russische strijdkrachten „niemand be dreigen en niet het voornemen hebben welk land ook aan te vallen." Hij zeide, dat dit in overeenstemming is met de „aard en traditie van onze strijd krachten". „Alle leden der strijdkrachten moeten juist in deze tradities worden op gevoed, in de geest van de grote ideeën van Lenin en Stalin". Tot de hoge leger- en luchtmachtofficie ren die onderscheidingen kregen, behoorde ook maarschalk Boedenny, die de orde van Lenin ontving, welke hem op zijn zeven tigste verjaardag was verleend. In de loop van dit jaar zal personeel van de Koninklijke Marine worden opgeroepen voor herhalingsoefeningen. Deze oproepen geschieden individueel en de tijdsduur, dat de betrokkene in werkelijke dienst blijft, is voor ieder in de oproep vermeld. Geen van de opgeroepenen blijft langer dan 31 dagen in werkelijke dienst. Bij deze oefeningen zijn ongeveer 2000 man van het Korps Mariniers betrokken, die in twee groepen opkomen, en 500 man vlootpersoneel van de verbindingsdienst. De oproepen voor hen, die zijn ingedeeld bij de eerste groep, bestaande uit ongeveer 9C>0 man van het Korps Mariniers, zijn reeds verzonden. Zij zullen in de maand Juni te Doorn opkomen. Een tweede groep mariniers, ongeveer 1100 man sterk, zal half September in werkelijke dienst komen, eveneens te Doorn. Het bij deze herhalingsoefeningen be trokken vlootpersoneel wordt eveneens half September in werkelijke dienst opgeroepen. Dit personeel komt op in Voorschoten en wordt vandaar uit ingedeeld op de vloot. William Hazlitt: Hij zal nooit ware vrienden heb ben die er van terugschriktzich vijanden te maken. Een ongedwongen foto van Koningin Elizabeth-van Engeland, spelend met haar beide spruiten. De kleine prinses Anne wordt tijdens een klimpartij in het park van Balmoral geassisteerd dóór haar moe der en haar broertje prins Charles. Om vier uur gistermiddag is een felle uitslaande brand uitgebroken in het pand van de firma J. B. Wijnants en Zn., stoffeerders-fournituren-, springveren- en matrassen- fabriek aan de Spaarnwouderstraat te Haarlem. Veertig tot vijftig ton erin, alpengras, kapok, behangsel- en stofpapier, die in balen op beide verdiepingen lag opgeslagen, ging geheel verloren. Dikke rookwolken stegen op, die tot ver in de omtrek te zien waren. Ondanks het kordate en krachtige optreden van de brandweer kon niet voor komen worden dat het hele perceel in de as gelegd werd. Pas enkele uren na het uit breken van de brand was de brandweer het vuur meester. Oms .reeks vier uur gistermiddag ont dekte Willem Baars, een personeelslid van de firma Wijnants, op de eerste verdie ping, waar de opslagruimte is, brand. Hij bevond zich op de tweede verdieping. Di rect rende hij naar beneden en waar schuwde de filiaalhouder H. Boxma, die bij afwezigheid van de eigenaar als waar nemend chef fungeerde Vrijwel tegelijkertijd zagen leden van het personeel van de firma Baan, groot handel in huishoudelijke artikelen in het belendende perceel dikke rookwolken aan de achterzijde uit de ramen ontsnappen. Terstond waarschuwde men de brandweer en met eigen materiaal werd de aangren zende wand nat gehouden, zodat bij even tuele uitbreiding van het vuur de gemak kelijk ontvlambare inventaris minder ge vaar zou lopen. De vele balen en zakken erin, een stof die gebruikt wordt voor het opvullen van zittingen, alpengras, kapok, behangsel- en stofpapier, die op beide verdiepingen in In de Spaarnwouderstraat te Haarlem heeft Woensdagmiddag een grote brand gewoed. Een foto genomen tijdens het blussingswerk het brandende perceel lagen opgeslagen, waren gretig voedsel voor de vlammen. De brand breidde zich in een oogwenk uit naar de zolder. Nog voor de brandweer arriveerde sloegen de vlammen meters uit het dak en de ramen, aan alle zijden. Aan het blussingswerk werd aanvanke lijk deelgenomen door de kringen Centrum en Oost van de Haarlemse Brandweer met een motorspuit aan het Spaarne en een motorspuit en ladderwagen in de Spaarn wouderstraat. Later verschenen ook brand weerlieden uit andere kringen. Met tien stralen werd het vuur, dat aangewakkerd werd door de vrij krachtige Oostenwind en steeds nieuwe droge balen materieel zocht, bestreden onder leiding van de commandant de heer H. C. Vernout. Het blussingswerk werd bemoeilijkt door de zeer sterke rookontwikkeling, die de haard van het vuur voortdurend ver borgen hield. Bovendien bezitten materia len als erin en alpengras dezelfde eigen schap als opgepakt riet. Het materiaal brandt van binnen, maar het water heeft er weinig vat op. Het gebouw van de Nederlandse Maat schappij der Wetenschappen aan het Spaarne liep ernstig gevaar door de hou ten zijwand aan"de kant van het branden de perceel. Regelmatig moest de wand nat gehouden worden. De houten daklijst, die door overslaande vlammen snel vlam vat te, werd terstond weggehakt. Tegen half vijf raakte de achtergevel van het brandende gebouw uit haar ver band en stortte met de vloer, waarop crin- en alpengrasmachines stonden, met donde rend geraas naar beneden. Een der brandweerlieden, de heer Th. Zwarts, werd door vallende brokstukken getroffen. Hij raakte gewond aan zijn rug en moest naar het Grote Gasthuis worden vervoerd. Hij kon echter betrekkelijk vlug naar huis terugkeren. Pas tegen zes uur kreeg de brandweer enig vat op het laaiende materiaal, doch er viel niets meer te redden. Veertig tot vijf tig ton erin en alpengras van meer dan een ton waarde was door vuur en water aangetast. De heer G. J. Stap, hoofdbrandmeester, controleerde regelmatig de toestand van het gebouw. Om ongeveer half zeven was ook de voorgevel uit het verband gebrand, zodat ook deze muur het ieder moment kon begeven. Een half uur later was de brandweer het vuur meester. Tot diep in de nacht zijn de smeulende en druipende balen uit het totaal ver woeste pand verwijderd en op straat ge blust. De voorgevel heeft het gehouden, doch het staat vrijwel vast dat deze afgebroken zal moeten worden, daar het instortings gevaar te groot is. De eigenaar van de matrassenfabriek, de heer J. B. Wijnants, die later op de avond in Haarlem kwam, was bijzonder tevreden over het kordate optreden van brandweer en politie. Alle materiaal is verzekerd. Over de waarde van het verloren goed kan echter nog niets definitiefs medegedeeld worden. Oorzaak onbekend De recherche heeft een onderzoek naar de oorzaak ingesteld, doch zij is er niet in geslaagd die vast te stellen. Des middags was een lid van het personeel bezig op de zolder Afrikaans gras uit te draaien. Daar door werden balen geperst die door een gat in de stortkamer vielen. Toen de em ployé naar beneden keek zag hij, dat er rook uit het gras kwam. Hij zette zijn mo tor af en begaf zich ixaar beneden, om de bedrijfsleider te waarschuwen. Het is niet uitgesloten dat door het warm worden van de motor een vonk in het gras is gevallen: ook kan een schakel kast onklaar geraakt zijn, waardoor von ken zijn gevallen in de balen gras. Het blussingswerk nebben gade geslagen mr. B. van der Burg, substituut-officier van Justitie, burgemeester mr. P. O. F. M. Cremers, de heren A. J. M. Angenent, wethouder, J. Fontijne, hoofdcommissaris van politie, W. J. Gorter, commissaris van politie exx M. K. Fehres, inspecteur van de rij ksbr andweerinspectie. De Zuider Nieuwlandpolder bij Zierik zee, groot 59 hectaren, is dx-ooggevallen door de aanleg van een verbindingsdijk tussen de Gouweveex-polder en de Ruige- dijk, Oostelijk van Zierikzee gelegen. Hier door is de rij huizen aan de rijksweg droog gekomen. Zowel in het Zekkepoldertje ten Oosten van de stad, als op het plein bij de Grote Kerk te Zierikzee worden barakken ge plaatst, bestemd voor arbeidex-s in dienst bij de divex-se aannemers. Ook zullen op genoemde plaatsen van rijkswege barakken worden gebouwd, die tijdelijk moeten voor zien in het gebrek aan woonruimte. Het zijn geen permanente woningen. Langer dan tweeëneenhalf jaar mogen ze niet blij ven staan. Reconstructiecommissie geïnstalleerd In Zierikzee is Woensdagmiddag de re constructiecommissie voor Schouwen- Dui- veland door de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland geïnstalleerd. Deze zeide onder meer dat het in maat schappelijk opzicht noodzakelijk is, van de nood een deugd te maken en het eiland thans beter te maken dan het vóór de ramp was. De voorzitter der commissie, mr. dr. A. J. J. M. Mes, omschreef de taak van deze reconstructie-commissie als volgt: bin nen acht maanden moet een plan opgesteld zijn tot herstel, zo nodig sanering, van de agrax-ische structuur van het landschap, de recreatiemogelijkheden en het sociaal- cultureel leven op Schouwen-Duiveland, alsmede de verzekering van het verkeer en vervoer en ontwikkelingsmogelijkheden van de niet-agrarische bestaansbronnen. Het doel is het scheppen van een gezonde basis voor een harmonische ontwikkeling van de samenleving in al haar facetten op het eiland Schouwen-Duiveland. Vóór het jaar 1953 ten einde is, moet de commissie rapport uitbrengen aan Gedeputeerde Staten. De Koningin heeft heden in Paleis Soest- dijk deputaties uit het x-ampgebied ontvan gen, die haar op haar vei-jaardag dank heb ben willen brengen voor de door haar ge toonde belangstelling tijdens de periode van de ramp en daarna en voor het mede leven van het Koninklijk Huis. Uit Zuid-Holland kwam een deputatie van ongeveer 35 personen, uit Zeeland een van 40 en uit Noord-Brabant van 25. Een paar weken geleden is gebleken, dat in het rampgebied het verlangen bestond aan de Koningin op haar verjaardag een bezoek te bx-engen om haar de dank en hulde der bewoners van het rampgebied te betuigen voor de in de rampdagen onder vonden steun en het medeleven. Over het algemeen behoren de leden der deputaties tot de zwaar getroffenen in hun provincie, of zijn zij aangewezen als repre sentant van groepen, die zich onderscheid den bij het hulpwerk. BERLIJN (DPA). De vijf personen, die dezer dagen onder verdenking van spionnage in West-Berlijn zijn gearres teerd, behoi'en tot drie verschillende orga nisaties, aldus heeft de West-Berlijnse politie vandaag bekend gemaakt. De ver dachten zouden volkomen onafhankelijk van elkaar hebben gewerkt. Hun opdrach- tij zouden volgens de politie in hoofdzaak bestaan hebben in het doorgeven van eco nomische gegevens die van militair belang kunnen zijn. De politie deelde verder mede dat de gearresteerde personen goed geschoolde en goed betaalde agenten zijn. Een dei- groepen was men reeds langere tijd op het spoor, de beide andere werden slechts bij toeval ontdekt. Men verwacht voorlopig geen nieuwe arrestaties. Kuur tegen communisme Het Amerikaanse ministex-ie van defensie heeft meegedeeld, dat een „kleine groep soldaten, die symptomen hebben vertoond, waaruit blijkt dat zij voor de communisti sche px-opaganda bezweken zijn", toen zij nog in Korea krijgsgevangenen waren, naar het Valley Forge legerziekenhuis in Penn sylvania wordt overgebx-acht voor zowel geestelijke als medische behandeling. Op een vergadering van het Ambon- conxité te Bolsward heeft ex-kapitein Ray mond Paul Westerling gisteravond een be schouwing gegeven over „De achtergronden van de gebeurtenissen in Indonesië". Een dergelijke beschouwing heeft hij dezer da gen ook in Sneek gehouden. VRIJ VEEL BEWOLKING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Vrij veel bewolking met tijdelijk wat regen. Krachtige tot matige wind tus sen Zuid en West. Dezelfde temperatu ren als vandaag of iets lagere. 1 Mei Zon op 5.11 uur, onder 20.04 uur. Maan op 23.30 uur. onder 5.40 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 30 April Hoog water: 4.22 en 16.42 uur. Laag water: 0-08 en 12.24 uur. Vrijdag 1 Mei Hoog water: 4.56 en 17.16 uur. Laag water: 0.38 en 12.59 uur.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1