De mens in de lucht De open liftkoker Predikbeurten Met bruisende fles champagne Santpoort Hoge Raad verwierp beroep van Menadonees Heemstede Bloemendaal Zes zeesleepboten in Haarlem gedoopt Twee feestavonden voor de nieuwe week Nasleep van Japans vonnis Ballonnenwedstrijd Scheepvaart ZATERDAG 2 MEI 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 8 „Het is middernacht, dokter Schweitzer" (Lido). André Haguet heeft bij het maken van deze film naar het gelijknamige toneelstuk van Gilbert Cesbron natuurlijk ten volle gebruik gemaakt van de sugges tieve kracht van de natuurlijke omgeving waarin het werk van Schweitzer vervat is. En dit alleen reeds deed hij zo toegewijd, dat zijn film naast het toneelstuk zeker recht van bestaan heeft. Door die vaak beklemmende achtergrond gaat de ver beten strijd van die grote enkeling in Lam- barene voor de toeschouwer nog duide lijker spreken. De essentie, ook van deze film, is de voortdurende ontmoeting tus sen roeping en „omstandigheden", tussen vertrouwen en onberekenbaarheid, geloof en angst, en vooral tussen welhaast boven menselijke arbeid en onafzienbaar leed. Pierre Fresnay vertolkt de rol van Albert Schweitzer en het heeft minder zin om de vraag te stellen of hij een voldoende ge lijkend portret van Schweitzer in zijn reac ties en handelingen is dan toe te zien of hij een aanvaardbare verpersoonlijking van Schweitzer's idealen is. En aan die laatste, belangrijkste eis voldoet hij zeker. Men heeft geerf van de aspecten van het leven van deze veelzijdige en begaafde mens vergeten. De toeschouwer leert hem ook kennen als Bach-vertolker en als filo soof. Zoals Bach's muziek de volharding vergende eentonigheid van het werk in het donkere werelddeel verbreekt, geeft zij ook een opwekkende afwisseling aan deze film. Janet Moreau treedt op als een as sistente van de zendeling-arts, die de in spirerende werking van diens persoonlijk heid ondergaat. De film boeit voorts door voortreffelijke opnamen van het landschap, waaraan de Air France zijn medewerking verleende. Dit filmwerk is een hulde aan het indrukwekkende levenswerk van deze Elzasser, die de uiterste consequenties uit het bevel van Christus trok, en over hem heen aan die velen, die in Diens naam overeenkomstig werk doen in andere ge bieden, waar de eeuwen hebben stilgestaan. H. B. „Het geheim van de mummie" (City). John Bentley en Patrica Dainton ver vullen in deze film de rollen van Paul Vlaanderen en Ina alias Paul Temple en Steve en wanneer men deze namen hoort dan weet men al weer hoe laat het is. Het is direct raak: Paul raakt verstrikt in een smokkelcomplot en weet via overvallen, gevechten op daken en slim overleg de hoofddader, die een goede vriend van hem blijkt te zijn, te ontmaskeren. Al met al spanning genoeg en het enige bezwaar van deze film is, dat hij vrijwel geheel in het half-duister gespeeld wordt, zodat men af en toe wel enige détails mist. Hetgeen overigens niet zulke grote bezwaren op levert omdat er toch actie genoeg is. H. d. G. „Met de blanke sabel" ('t Spaarne). Omstreeks de helft van de vorige eeuw woedde in alle hevigheid de strijd tussen de Zuidelijke en Noordelijke staten van Noord-Amerika. Nu wil het toeval, dat twee broers de aanvoerders van deze leger onderdelen zijn. Daarbij komt nog dat zij beiden naar de hand van hetzelfde meisje dingen en de conflicten kunnen dan ook niet uitblijven. De moeilijkheden stapelen zich op en aan het slot van de film, wan neer de Apachen, die inmiddels de strijd bijl hebben opgegraven, de Noordelijken trachten te overmeesteren, dan komt de Zuidelijke opperbevelhebber en redt zijn broer uit de handen van de roodhuiden. De hoofdrollen worden gespeeld door Ronald Reagan en Rhonda Fleming en een flinke lik technicolor zorgt voor de zo nodige kleur. H. d. G. „De kip met de gouden eieren" (Ci n e- ma Palace). Ofschoon zowel de kleuren als het gegeven van deze film aan het sprookjesachtige zijn ontleend, kost het enige moeite de film als een boeiend sprookje te genieten. Dat komt waarschijn lijk doordat Bud Abbott en Lou Castello, die de hoofdrol spelen, een stel zo lach wekkende dwazen zijn, dat zij de sfeer van het sprookje naar de achtergrond dringen. Blijkbaar heeft men met deze twee komie ken eens een experiment willen uithalen, om wat afwisseling te krijgen in de on vermijdelijke eentonigheid die het op treden van dergelijke grappenmakers op de duur gaat aankleven. Dit experiment is naar onze smaak niet erg gelukkig geweest. Veel geestiger en veel meer de moeite van het zien waard is het voorprogramma, dat een keuze uit oude komische twee- acters geeft. De filmhumor in oude tijden was van betere kwaliteit dan tegenwoor dig, wat men zeer duidelijk kan constate ren bij een vergelijking tussen voorpro gramma en hoofdnummer. Een teken filmpje van het konijn komt als verbin dingsmiddel tussen oude humor en nieuwe grappigheid de overgang enigszins verdoe- zelen. j. l. „Deze vrouw is gevaarlijk" (R e m- brandt) is een zeer genietbare psycho logische thriller en dat ondanks het feit, dat er zo ongeveer alle sensationele hevig heden in verwerkt zijn, die Hollywood en het internationale gangsterdom ooit uitge broed hebben. Want onder alle gillende politiesirenes, operatiescènes, moordpar tijen en andere knaleffecten, gaat hier een uitstekend verhaal schuil, dat in zijn logi sche ontwikkelingsgang alleszins aanvaard baar is en dat bovendien voortreffelijk ge speeld wordt. Vooral Joan Crawford, naar onze smaak nog steeds een der beste actri ces die de film ooit voortgebracht heeft, geeft in haar sobere vertolking van de „gewetensvolle" misdadigster een opval lend goede creatie in deze glasharde onder wereld-geschiedenis. De tendenz van „mis daad loont niet" is er een beetje aan de haren bijgesleept, maar verzandt toch ook nergens in valse sentimentaliteit, waartoe vooral Crawfords rol aanleiding te over biedt. David Brians explosieve gangleader is van een huiveringwekkende realiteit, maar de politiemannetjes en detectives zijn net iets teveel schabloonwerk om ge heel te kunnen overtuigen. Ondanks alles echter toch een film van formaat, al was het alleen maar om het spel van het hoofdrol-trio. H. C. „Bagdad" (Minerva). Een film, waaraan de liefhebbers van avonturen in technicolor hun hart kunnen ophalen. Want als een lieftallig meisje dochter van een Bedouïnenstamhoofd na een studieverblijf in Engeland naar haar ge boorteland terugkeert, komt zij in allerlei hachelijke situaties omdat zij haar vader die door een andere stam uit de woestijn is vermoord wil wreken. Natuurlijk lukt dit, maar voor het zover is, is er heel wat geïntrigeerd en gevochten. De opeenvol ging van spannende avonturen in het mys terieuze Bagdad is reden genoeg om deze film te gaan zien. Maureen O'Hara speelt de hoofdrol. In het voorprogramma draait een aardig filmpje over de film-aap „Shor ty" en een tekenfilm over een verliefde walrus. „Lokaas" (Frans Hals). Een pas uit de gevangenis ontslagen jongeman kan niet met zijn verleden breken. Hij zet zijn praktijken van vroeger voort en verzekert zich daarbij van de steun van een jong meisje, dat trachten moet haar patroon, een boekhandelaar, geld afhandig te ma ken. Zelf weet zij niet hoe zij te werk moet gaan, maar de sluwe jongeman geeft haar allerlei adviezen om chantage te plegen, waarbij zij niet voldoende beseft wat de gevolgen kunnen zijn. De jongeman, die uit de handen van de politie wil blijven, pleegt een moord en stelt pogingen in het werk een ander meisje pm het leven te brengen, als hij merkt, dat er kans is', dat spoedige aanhouding kan volgen. In deze film, genaamd „Lokaas" worden de praktijken van de jongeman te veel op de voorgrond gesteld. A. O. „Les belles de nuit" (Lux or). In onze filmrubriek van Vrijdag hebben wij uitvoe rig over de goede kwaliteiten van deze film van René Clair met Gerard Philippe in de hoofdrol geschreven. Vanmorgen om ongeveer half twaalf nam de echtgenote van de Braziliaanse ambassadeur mevrouw Sousa de Leon, een grote fles champagne in haar handen en met een ferme zwaai slingerde zij de fles tegen de boeg van een der zeesleepbo ten, die in opdracht van de Braziliaanse regering bij de N.V. Holland Nautic in Haarlem vervaardigd is. Verleden jaar werden de kielen van de zes sleepboten, die een dieselmotor van 765 pk hebben, gelegd en nauwelijks een jaar later hebben twee van deze boten reeds een proeftocht achter de rug. De schepen, die de namen: Voluntario, Centauro, La- mego, Audaz, Passo de Patria en Guarani dragen, zullen zeer binnenkort naar Bra zilië vertrekken. Behalve de directie en de leden van de staf van de Holland Nautic waren gisteren onder meer de Belgische handelsattaché en diens echtgenote en verschillende Brazi liaanse marine-autoriteiten aanwezig. Door de snelle aflevering door het Haarlemse bedrijf van deze zes sleepbo ten heeft de Nederlandse regering een or der van Brazilië van zestig millioen gul den gekregen. Het personeel van het gehele bedrijf heeft aan de bouw van de schepen mee gewerkt en ook zij zijn evenals de direc tieleden, terecht, trots op deze sleepboten, die de naam van de Nederlandse scheeps bouwers ook in Zuid-Amerika zeker zul len hoog houden. Ter gelegenheid van het bezoek van de Koningin en Prins Bernhard aan Noor wegen zal een zending Aalsmeerse bloemen naar Oslo worden gestuurd. Dezer dagen zijn per vliegtuig zeven grote dozen naar Bagdad verzonden, inhoudende orchideeën, tulpen, lelies en rozen. Deze bloemen zijn bestemd voor de plechtigheid van de kroning van koning Feisal II. Het programma voor de nieuwe week in Santpoort in het kader van de „feest maand" vermeldt twee avondprogramma's: ten eerste een bonte avond op Woensdag in het Burgemeester Rijkenspark te acht uur met de accordeonband van Jan Da vids de muzikale clown Kiki en de> twee „Wevro's", Ed van Meurs als conféren cier en een „magisch goochelnummer' en daarna voor Zaterdagavond (20.30 uur) de wegens 't slechte weer uitgestelde bloem bollenfilm. De hoogdraad-show van hedenavond in het park gaat door. Voorts kan worden meegedeeld, dat de Puzzle-rit voor ten hoogste 50 automobi listen voor de 21e Mei, des avonds, wordt voorbereid. De Santpoortse winkels mo gen gedurende de feestmaand tot 10 uur 's avonds geopend zijn; de Zondagssluiting blijft normaal gehandhaafd. „Stel u voor dat men een liftkoker niet afsloot met hek ken, maar zich vergenoegde met een bord, waarschu wende om niet naar binnen te stappen tenzij de lift er is. Het is nauwelijks aan te nemen dat zo iets een afdoende beveiliging geacht zou worden. Toch aanvaardt men da gelijks in de luchtvaart als vanzelfsprekend zulke risi co's, die even gemakkelijk uit de wereld geholpen kun nen worden als dat open liftgat". H. de P., een Menadonees van Neder landse nationaliteit werd in Juli 1940 te Soerabaja gearresteerd onder verdenking te zijn betrokken geweest bij een moord op een weduwe. Ten tijde van de inval der Japanners in Java in Maart 1942 bevond hij zich nog steeds in voorlopige hechtenis zonder dat zijn zaak was berecht. Nadat hij ter gelegenheid van de verjaardag van do Japanse keizer in April 1942 op vrije voeten was gesteld, werd hij in Juli 1942 weder in hechtenis genomen. In October werd hij door de landrechter te Soerabaja tot levenslange gevangenisstraf veroor deeld. Na een langdurig verblijf in onder scheidene gevangenissen verleende de Re publiek Indonesia hem in 1946 gratie, waarop zijn ontslag uit de gevangenis volgde. Kort daarop werd hij weder gear resteerd omdat hij geen republikeins staatsburger wenste te worden. Door Nederlandse militairen bevrijd, be gaf De P. zich in 1947 naar Soerabaja, waar hij weer in hechtenis werd genomen. Hij kwam weer in de gevangenis aldaar terecht ter voortzetting van do executie van de hem opgelegde levenslange gevan genisstraf", hoewel alle bescheiden betref fende het destijds gevoerde strafproces wa ren verloren gegaan. Na verblijf in verschillende gevange nissen werd De P. van de gevangenis te Djakarta kort voor de souvereiniteitsover- dracht van Nederlands Indië overgebracht naar Nieuw Guinea en tenslotte in De cember 1951 op transport gesteld naar Nederland. In Januari 1952 in Rotterdam aangekomen werd De P. op mondelinge last van de officier van justitie aldaar in de gevangenis te Rotterdam ingesloten. De P. deed daarop de staat een civiel proces aan. Het ging nu over de vraag of de opneming van De P. in de gevangenis tc Rotterdam is geschied naar de eis van artikel 566 van het Wetboek van Straf vordering, daar toch alle bescheiden ont braken. Voor de president der Rotterdamse rechtbank vorderde P. dat de staat zijn insluiting ongedaan zou maken. De president overwoog onder meer dat noch het in de beschikking van de land rechter vermelde vonnis van de landx-aad, noch die beschikking zelf een voor ten uitvoerlegging in Nedex-land vatbare titel opleverde. Op grond hiervan werd de vordering van De P. toegewezen, de staat kwam echter in hoger beroep. Het gerechtshof in Den Haag heeft toen dit vonnis vernietigd, al zeide het hof in zijn arrest, dat het een open oog had voor het zeer onbevredigende gevolg voor hef rechtsgevoel dat de veroordeling tot le venslange gevangenisstraf kon worden uitgesproken door een enkelvoudige rech- tei met uitsluiting van hoger beroep. De Hoge Raad heeft heden het door De P. ingestelde cassatieberoep verworpen. Aldus ongeveer schreef onlangs Ben O. Howard in een opvallend artikel in het Amerikaanse luchtvaart blad „American Aviation". „Nog altijd is het mogelijk dat de piloot, als er bijvoor beeld in de start een motor storing optreedt en hij de betreffende schroef in „vaanstand" wil zetten om de motor tot stilstand te brengen, op de verkeerde knop drukt, waardoor hij plotseling twee motoren mist. Aldus kan een be lachelijk kleine oorzaak, een volkomen menselijke vex-gissing, tot een cata strophe leiden. Als de on derzoekers van de wrak stukken die oorzaak weten op te sporen, is de conclu sie: „pilot error" een verkeerde handeling van de bestuurdei-. Men instrueert de bemanningen nóg beter, voegt nog meer toe aan de reeds zo lange lijst van con trolepunten en aanvaardt voor het overige de kwade kansen met een schouder ophalen als de dingen „die nu eenmaal gebeuren". Howard is zelf een gewezen gezagvoerder en bovendien een vliegtuigtechnicus, die verscheidene leidende func ties heeft bekleed. In ieder geval lijkt hij wel te weten waarover hij spreekt, al krijgt men het gevoel dat hij misschien terecht, om zijn argumenten kracht bij te zetten de luchtvaart wel wat erg zwart schildert. In ieder geval doen we goed bij het lezen van zijn be toog te bedenken dat ten slotte het luchtverkeer in een stadium is gekomen waarin de risico's evenzeer worden aanvaard als die in andere verkeersmiddelen een bewijs op zichzelf dat zij niet extravagant hoog zijn. Als Howard deze opmer king kon lezen, zou hij waarschijnlijk furieus op springen en uitroepen dat het juist die aanvaarding is welke een beletsel vormt tot een verdere verhoging van de veiligheid. „We moeten die kwade kansen eens wat minder gelaten aanvaarden, eens wat min der volstaan met „plaatsen van boi'djes" en liever trachten ze radicaal weg te nemen". Nog erger vindt Howard het dat dergelijke vergissingen als hierboven beschreven meer dan één keer tot ongelukken heb ben geleid en hij meent dat een derde deel minstens van de vliegtuigongelukken dei- laatste jaren door eenvou dige mechanische hulpmid delen voorkomen hadden kunnen worden. Hij meent trouwens dat de veiligheid in het geheel niet toeneemt, maar hij blijkt er iets anders onder te ver staan dan de statistici, die aantonen dat er in verhou ding tot de afgelegde af standen minder ongelukken gebeuren. Ook al loopt er nu gelukkigerwijze niemand in die open luchtkoker, toch is hij niet van plan die situatie daarom veilig te noemen, want de onnodige kwade kans blijft bestaan- En hij meent dat in die zin de kwade kansen in de luchtvaart, door de toene mende gecompliceerdheid der vliegtuigen, talrijker worden. Nog een voorbeeld: niet éénmaal, doch verscheidene keren zijn ongelukken ge beurd doordat vergeten was de roerklampen die op het vliegveld het klapperen en daardoor beschadigen van de roeren voorkomen voor de start te verwij deren. In nieuwere vlieg tuigtypen zijn wel eens zo danige constructies voor het vergrendelen van de roeren toegepast dat het starten met vastgezette roeren niet mogelijk is. Maar regel zijn zij nog geenszins. Wat doet men? Men hangt lange wimpels aan de roerklam pen, opdat het goed zal op vallen als ze er nog op zit ten.Men verkleint de kans aldus maar men neemt hem niet weg. Het zijn allemaal open lift kokers, zegt Howard en niet helemaal ten onrechte is hij verbaasd dat zulke dingen, die men overal el- dei-s eenvoudig niet zou ne men, nu juist in de lucht vaart gewoon maar worden geaccepteerd. Wat „pilot errors" betreft, de schrijver van het artikel in American Aviation meent dat vliegtuigcon structeurs ten aanzien van de stuurhut-inrichting te kort schieten. Een vleugel wordt berekend op de zwaarste belasting die hij te verduren kan krijgen, daar wordt dan nog een extra gelegd en dan kan men zeg- veiligheidsmarge bovenop gen dat die vleugel niet zal breken. Op dezelfde wijze moet de inrichting van de cockpit berekend zijn op misgrepen die de piloot menselijkerwijze zal kun nen uitvoeren. Voor 75"/° is het mogelijk, zo meent Ho ward, om de kans op fatale misgrepen uit te schakelen. Nogmaals, Howards woor den klinken verontrusten der dan wij nodig achten. Maar er zit iets in. Zij zou den de aandacht al waard zijn als er maar één ongeluk mee voorkomen kon wor den. d.G. De feestvereniging „Jan van Goyenstraat" heeft enige weken geleden een ballonnen wedstrijd voor de jeugd gehouden, waarvan de opbrengst geheel ten bate van het ge adopteerde Puttershoek zal worden aange wend. Heh bestuur heeft inmiddels 238 aan gehechte adreskaarten terug ontvangen, dit is ongeveer 30 van het totaal aantal op gelaten ballonnen. De volgende uitslag is bekend gemaakt: le prijs (waardebon van vijfentwintig gulden), no. 642, gevonden in Breda; 2e prijs no. 1876. gevonden in de Noordzee, 40 mijl ten Westen van Hoek van Holland; 3e prijs no. 1973, gevonden in Den Helder; 4e prijs no. 1997, gevonden in Put tershoek; 5e prijs no. 26, gevonden in Amei- de; 6e prijs no. 1114, gevonden in het IJsel- meer; 7e prijs no. 336, gevonden in Den Haag: 8e prijs no. 91, gevonden in Den Haag; 9e prijs no. 51, gevonden in Wassenaar en 10e prijs no. 1960, gevonden in Durgerdam. De laatste negen prijzen bestaan uit boe ken en kunstvoorwerpen. ZONDAG 3 MEI 1953 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. Joh. Bronsgeest, H. Doop. 3.30: Consistoriekamer, Liturgische dienst voor Slechthorenden. 7: Prof. Dr. G. C. van Niftrik, van A'dam en Ds. Spliethoff, Oecumenische Herdenkingsdienst. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. G. J. Waardenburg. Bevestiging van Ambtsdra gers. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag. 10.30: Dr. A. J. Rasker, Bevestiging van Ambtsdragers. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Dr. Ch. de Beus, van O verveen. Bakenesser- kerk. Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. A. Boschma. van Overschie. 10.30: Jeugd dienst. Ds. J. van der Berg, van IJmuiden. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kin derkerk. Ds. H. Visser, van Bloemendaal. 10.45: Ds. H. Bartlema. van H'stede. Diaco- nessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Dr. A. J. Rasker. Rusthuis, Jansstraat. 10.30: Ds. M. G. Blauw. Jeugdkapel: Noord, Molenaerstraat, 10.30: Dhr. D. Boer. Oost, Zomerkade 10: Wika J. Timmer. West, Leidsestraat 10: Dhr. J. Schipper. Centrum, O. Groenmarkt 10: Dhr. J. Jongkind. Ver. van Vryz. Hervorm den, Jacobstraat 6. 10.30: Ds. J. Heidinga. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en Woensdag 2: Contactbijeenkomsten met Gerepatrieer- aen in de Pastorie der Broederkerk, Park laan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking Broederkerk, Parklaan 34. Church of Eng land, Kinderhuissingel 3 p. m. Evensong, Rev. Mossman. Eglise Wallonne, 10.30: Ser vice présidé par le pasteur J. F. Baudraz. Ned. Herv. Evang., Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds, Tukker. Stads-Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: W. Akse, Beverwijk. 7.30: Jac. Buiten, Haarlem. Woensdag 8: Gemeen schapsavond. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. H. C. van der Flier, Evangelist te Enschedé. 5: Dezelfde. H. Avondmaal, vrij voor alle gelovigen. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. H. C. v. d. Flier. Opwekkingssamen komsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. J. Kits, dir. van het Brandpunt te Doorn. O. R. G. Centrum, Westerhoutpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Vrije Evang. Gemeente. 10 en 4.30: Ds. J. Enter Sr.. van Rotterdam. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. W. Spliethoff. Ver. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. Oosterbaan. In H.-N. geb. N. P. B. 10.30: Ds. Hoekema. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Ds. J. J. van Hille, Doop. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. 10: Ds. A. Pos. 5: Ds. P. de Ruig. Wilhelminakerk 10: Ds. C. P. Rijper, Watergraafsmeer. 5: Ds. ■J. A. van Arkel. Zuid-Oosterkerk. 10: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. A. Pos. Geref. Kerk, Be gijnhofkapel. 10.30 en 3: Ds. J. Arnold, van IJmuiden. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29 10 en 5: Leesdienst. Donderdag 7.30: Ds. Blok van Rotterdam. Baptiste Gemeente, geb. H. J. M. V.. Lange Margarethastraat 13. 10: Ds. J. W. Weenink. 5: Dezelfde. H. Avondmaal. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: H. Avondmaal. 7: Samenkomst. Donder dag 7.45: Samenkomst. Vrijdag 8: Jeugd dienst. Vergadering van Gelovigen, Parklaan 21. 10: Samenkomst (Broodbreken). Ned. Chr, Gemeenschapsbond, Jac. v. Ruysdael- laan 7, Heemstede. Maandag 3: Samenkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22 10 en 5.30: Samenkomst. Reddingsbrigade „Pniël". Wolstraat 7 (bovenzaal) 8: Zuster Engelhart. Christen-Geloofsgemeenschap, geb. ..Pro Deo", Breestr. 19. 10 en 8: Br. W. de Jong. Woensdag 8: Bidstond. Padangstr. 16, H.-N. 3: Jeugdbond in „Pro Deo". Iedere Zaterdagavond Jeugdsamenkomst Benkoe- lenstraat 28. H.N. Volle Evangelie Gemeen te, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dhr. J. H. Schat, H. Avondmaal. 19: Dhr. J. Zeegers. (Tevens getuigenisdienst). 12-13: Jeugddienst o.l.v. de zrs. Baay en Jonker. Zevende-Dags Ad ventisten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdag morgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Pre diking. Zevendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zon dagsschool. 5: Kerkdienst. Christian Science Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhel- minastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefi-Beweging, Nassauplein 8. 11: Dienst. Ned. Ver. van Spi ritisten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Dhr. H. J. Kort, Heemstede Theologisch-Philosofische beschouwingen met repliek, Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Ds. M. W. Smink, den Haag. Chr. Geref. Kerk. 10.30: Ds. J. C. Maris. Openbare Ge loofsbelijdenis. 5: Dhr. G. J. Buys. Apeldoorn Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 7: Ds. H. Schutz. 12: Zondagsschool. Bijbellezing, Parklaan 21. Donderdag 8: K. Rozendal. Gem. Gods, Parklaan 21. 7.30: Samenkomst. Gemeente van Christus, Sprui- tenbosstraat 9. 10.15: Aanbidding, met H. Av. en Predicatie. 19.30: Evangelisatiesamen komst. Dinsdag 20: Damesbijbelklas. Don derdag 20: Bijbelstudie voor allen. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds. G. Koch, H. Doop. Immanuël- kerk. 10: Dr. M. v. d. Voet. 7: Dr. H. van der Loos. Bijzondere dienst. Jeugdkapel 10: Dhr. IJ. Koopmans. Ver. Doopsgez. Gem., geb. N. P. B.. Berkenstraat 10. 10.30: Ds. Hoekema Alg. Chr. Jeugd Gemeenschap .Gideon", Kastanjestraat (ing. onder de poort). 9 Mei 4: (beide groepen) Bijzondere tniddag o.l.v. Dhr. I. E. Ketellapper, uit Haarlem. Geref. Kerk. Sionskerk. 9: Ds. P. de Ruig. 3.30: Ds. C. P. Rijper. Watergraafsmeer. Noord-Scho- terkerk. 10.30: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. C. P. Rijper. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 9 en 5:-Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ncd. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein 10: Ds. Adr. Oskamp. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. R. H. 01- deman. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. F. R. A. Henkels. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. G. J. de Nie, Hv.. Amsterdam. Meer en Bosch, Kapel Irene. 10: Ds. J. A. de Klerk. Geref. Kerk. Aula Lyceum. 9: Ds. J. A. v. Arkel. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Koedicfs- laan. 10: Dr. P. J. Richel. 5: Dr. A. Dondorp. Camplaan. 10: Dr. A. Dondorp. 5.30: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk, Herenweg 111, 10 en 5: Ds. M. Vrieze. AERDENHOL'T. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. R. van der Mast. 10.30: Jeugdkapel, 12-15 jaar, Wijkgebouw „De Stal". Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. W. Muilwijk, Rem., Hilversum. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H; S. J. Kalf. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. T. Spilker. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. H. Doop. 9: Jeugd kapel, 1215 jaar, Maranatha, Donkerelaan 11.45: Zondagsschool 5 en 6 j. Kleuterschool, Boslaan. 712 j. Maranatha en Jeugdhuis. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10,30: Ds. H. W. Bloemhoff, Hv., Heiloo. Geref. Kerk. 9, 10.30 en 15.30: Dr. J. L. Koole. Soefi-Bewe ging, Acacialaan 28. 11: Univers. Eredienst. Vrije Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdagavond geen dienst. Donder dag 7.30: Gesproken Reauiem Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. E. Drost. 10: Jeugdkapel, 12-16 j. Irene, Els- woutslaan 1. 10.15: Zondagsschool voor Ju- lianakwartier in de Kon. Wilh. school aan de Dompvloedslaan. 12-13: Zondagsschool voor Ramplaankwartier in Irene, Elswouts- laan 1. Geref. Kerk. 10.15 en 5.30: Ds. D. Ringnalda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. S. L. Knottnerus. 5: Ds. M. S. J. de Jong, Noord. wijkerhout. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. R. Sluyter. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. F. P. Salverda, van Palembang. 7: Ds. I. P. v. d. Waal, van den Haag. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. M. Ros. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. A. v. Boven. 6.30: Ds. M. C. Don. Ab- benes. 9.30: Ds. M. C Don 6.30: Ds. J. A. van Boven. Bethelkapel. 10: Ds. H. Aalbers, van Amsterdam. 7: mr. G. A. Alma. Amsterdam Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Vicaris ten Kate, v. Wieringerwerf. Geref. Kerk. 10 en 5.30: Dr. G. E. Meuleman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Prof. Dr. G. C. van Niftrik, Am sterdam. 18.45: Bijzondere dienst. Ds. D. Ter Steege.. Van 18.45 tot 19: Zangdienst, mede werking Ned. Herv. Kapelkoor. „De Toorts" 9: Ds. J. H. Klein Wassink, Alkmaar. Jeugd huis. 10.40: Jonge Jeugdkerk. Dhr. H. van der Veen, Santpoort. SPAARNDAM. Ncd. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. van de Woord. West. Sionskerk. Eksterstraat. 10.30: Dr. v. d. Schoot, uit Utrecht, Jeugddienst. 7: Ds. G. H. v. d. Woord. Evangelisatie „Bethel", Oost Kolk 17. 10: Dhr. H. Wachter, uit Beverwijk. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. E. Saraber Jr. Bevestiging van een jeugd- ouderling. 7: Ds. F. L. van Duijkeren, pred. te A'dam-West. (Jeugddienst). Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Prof. Dr. M. A. Beek, van Amsterdam. Geref. Kerk, Juliana- weg. 10: Ds. A. de Ruiter. 5: Dezelfde. H. Avondmaal en dankzegging. Ned. Chr. Ge meenschapsbond, „Ons Huis". Dinsdag geen samenkomst. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboer. 5: Ds. S. den Blaauwen. Ned. Prot. 10.15: Mej. Da. Klink, Den Haag. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. Joh. Meijnen, Den Haag. Geref. Kerk. art. 31. 10 en 4: Ds. J J. Ver leur. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. K. de Gier. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst van de doktoren in Bloemendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waar genomen door de arts PI. D. G. A. Immink, Bloemendaalseweg 126, Bloemendaal, tele foon 23449. In hetzelfde tijdvak is de dienstdoende wijkverpleegster zuster J. van Dijk, Bloe mendaalseweg 307, Overveen, telefoon 12638, b. g. g. 14424. De Zondags-, avond- en nachtdienst van de apotheken voor Overveen, Bloemendaal en Santpoort-station wordt alleen in spoedgevallen van hedenavond zes uur tot Zaterdag 9 Mei verzorgd door de Elswout-apotheek, (drs. A. P. W. van der Ham), Bloemendaalseweg 341, Overveen, telefoon 16760 en de Santpoortse Apotheek (drs. K. Zijp), Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort-station, telefoon K 2560 8249. Agatha, 30 v. Soerabaja n. Pladju. Altair. 30 van Las Palmas naar Recife. Amsteldijk, 30 v. Le Havre n. Bremen. Amstelstad, 30 v. Geelong n. Fremantle. Amsteltoen, 30 v. Amsterdam n. St. Laurens. Annenkerk, pas. 30 Sabang n. Aden. Arendsdijk, 30 v. Santos n. Rio de Janeiro. Almkerk, pass. 1 Mei Finisterre n. Marseille. Amerskerk, 30 te Antwerpen. Alchiba, 30 van San Francisco do Sul n. Rio Grande do Sul. Alnati, 30 v. Santos te Rio Janeiro. Alphard, 4 Mei te Antwerpen verwacht Ariadne, 28 te New York Alcyone, pass. 30 Albrohos eil. Aldegonda, 30 120 m. Z. Bangkok. Aiphacca, 30 v. Norfolk n. New York. Alwaki, 30 550 m. O.NO. Martinique. Amsteldiep, pass. 30 eil. Roepat. Alamaik, l van Aden n. Port Said. Aibireo, 2 te Recife. Argos, 2 Algiers verwacht. Aardijk, 1 v. New Orleans m. Rotterdam. Aldabi, 3 Rio de Janeiro verwacht. Bintang, 30 v. Karachi n. Bahrein. Boissevain, 30 v. Rio de Janeire n. Kaapstad. Blijdendijk, 30 v. New York n. Rotterdam. Bali, pass. 30 Daedalus n. Aden. Blitar, 30 dwars Mogdlshu. Baarn, 1 van Amsterdam te Callao. Bennekom, 2 v. Amsterdam n. Zuid Pac.kust. Boskoop, 2 v. Trinidad n. Southampton. Breda, 2 v. Rotterdam te Antwerpen. Bonaire, 1 400 m. NO. Fayal. Britsum, 1 v. Vancouver te Tuticorin. Caltex Nederland, 30 Kp. St. Vincent gep. Caltex Utrecht, 30 v. Sidon n. Rotterdam. Callisto, pass. 30 Kp. Race n. Quebec. Castor, 1 v. Curasao te Mobile. Celebes, 30 180 m. Z.ZW. Sable eil. Cronenburgh, pass. X Ouessant. Clavella, 28 v. Dingle n. Stanlow. Coryda, 1 te Curasao. Chama, 6 v. Calcutta te Mena al Ahmadl verw. Caltex Leiden, pass. 2 Kp. de Gata. Delfshaven, pass. 30 Abrolhos. Dalerdijk, 2 te Cristobal verwacht. Danae, 1 v. Amsterdam n. Gothenburg. Dongedijk, 6 ca. 12 u. pass. Vlissingen n. Antw. Duivendrecht, 1 v. New Orleans te Birkenhead Enggano, pass. 1 Mei Kreta n. Genua. Eendracht, pas. 1 Mei Gibraltar. Erinna, pass. 30 Ras al Hadd. Esso Amsterdam, 30 380 m. NO. Eermuda. Esso Rotterdam 5 ca. 8 u. v. Aruba voor de Hoek v. Holland verwacht. Eos, 2 v. Rotterdam n. Algiers. Elmina, 1 v. Datkar n. Conakry. Farmsum, 29 v. Portland n. Vizagapatam. Friesland (KRL), pass. 1 Malta. Gordias, 30 v. Palermo n. Algiers. Groote Kerk, pass. 1 Mei Str. Messina n. Port Said. Gaasterland, 1 Mei te Rio de Janeiro. Gouwe, 30 dwars Sierra Leone n. Dakar. Ganymedes, 2 te Port of Spain. Gaasterkerk, pass. 2 ten Z. Minikoy n. Penang. Garoet, 4 6 u. Genua verwacht. Groote Beer, pas. X Start Point. Heemskerk, 30 v. Teneriffe n. Kaapstad. Hestia, 29 v. Baltimore te New York. Haarlem, 30 540 m. W.ZW. Flores. Helena, 30 v. Carupano n. Port of Spain. Hermes, 1 v. San Felix te Port of Spain verw. Hersilia, 30 150 m. N.NO. Crooked eil. Hector 1 v. Saloniki te Clavella. Helder, 1 v. Hamburg te Antwerpen. Ittersum, 30 350 m. O. Ceylon. Jupiter, pass. 30 Gibraltar n. Oran. Joh. v. Oldenbarnevelt, 1 Sabang gepass. n. Bel a wan. Kieldrecht, 30 v. Rotterdam n. Hamburg. Kertosono, pass. 30 Kp. Hatteras. Laurenskerk, 30 te Madras. Lekhaven, 30 te Fremantle. Luna. 30 v. Bar! n. Messina. Lawak, 29 te Bombay. Leopoldskerk 1 Mei v. Londen te Rotterdam. Loosdrecht, 2 te Aleppy. Laertes, 30 v. Londen te Liverpool Lemstekerk, pas. 2 Aden n. Port Soedan. Loenerkerk, 1 v. Aden n. Karachi. Maas, 30 v. Algiers te carthagena. Madoera, 31 te Singapore verwacht. Muiderkerk, 30 v. Marseille n. Antwerpen. Maasland, 30 v. Bahia n. Las Palmas. Manoeran, 30 410 m. W. ten N. Minicoy. Marken, 30 350 m. Z. ten O. Kp. Hatteras. Mirza, 30 250 m. W.ZW. Bermuda. Maasdam, 1 12.45 u. te Soton 15 18 u. v. South- ampton n. Halifax. Macoma, 1 v. Pladju n. Tj. Pi-iok. Macuba, 1 v. Mirl n. Shimotsu. Malvina, 1 v. Shimoooseki te Mirl. Marisa, 6 v. Fao te Pladju verwacht. Metula, 1 v. Singapore te Pladju. Myotiia, 13 v. Pto Cardon te Piraeus verw. Mitra, 5 v. Curagao te Stockholm verw. Malea, 2 v. Freetown n. Curacao. Mentor, 1 v. Hamburg te Bremen. Nieuw Amsterdam, 30.te Casablanca. Oberon, pass. 30 ten Z. Kp. Maysi. Omala, 1 v. Voios n. Cyprus. Ondina, 5 v. Curacao te Vado verwacht. Ophir, 1 v. Priok n. Belawan. Oranjestad, 1 420 m. W. Finisterre. Overijsel, 1 v. Singora n. Priok. Prins Fred. Hendrik, 30 Str. Mackinac. Prins Willem IV, 30 330 m. NW. Flores Perna, 28 v. Pladju te Singapore. Prins Maurits, 3 Montreal verwacht. Polyphemus, 30 v. Boston te New York. Poseidon. 1 v. New York n. Curacao. Rafael a, 30 140 m. N. Str. Singapore. Ricuw, 30 Ras Fartak gepassa. Rotula, 1 v. Reykjavik n. Curacao. Rijndam, 1 530 m. W.t.Z. Valentia. Ruys, 29 v. Z. Amerika te Kobe. Roebiah, 2 te Manilla. Rijnkerk, 1 v. East London te Durban. Salawati, 30 v. Bordeaux n. Dakar. Sarangan, 30 te Cebu. Sommelsdijk, 30 v. Belawan n. Singapore. Stad Amsterdam, 30 v. Narvik n. Newport Mon. Sumatra, 30 v. Genua n. Marseille. Soestdijk, pass. 1 Mei Gibraltar n. Hallfax. Stad Maastricht. 1 Mei v. Rotterdam te Huelva verwacht. Stad Breda, 3 v. Halifax te Rotterdam verw. Sailand, 30 v. Rio de Janeiro n. Ilheos. Sloterdijk, 30 v. Galveston n. Rotterdam. Saparoea, 30 390 m. ZO. Takoradi. Schiedijk, 30 t.h.v. Djeddah. Slamat, 30 570 m. O.ZO. Socotra. Stad Arnhem, 30 180 m. Z.ZW. Kp. Race. Sillndoeng, pass. X Sabang. Stad Schiedam, 1 v. Newcastle n. Narvik. Saroena, 30 v. Balikpapan te Pladju. Saparoea, 3 te Luanda verwacht. Stad Alkmaar. 2 v. Liverpool n. St. Lauren^. Stad Breda, 3 ca. 15 u. van Halifax te Rot- dam verwacht. Thalatta, pass. 30 Cochin. Tabian, 30 te Singapore. Talisse, 30 rede Belawan. Tara, 1 Mei v. Rotterdam n. Buenos Aires. Tiberius, nacht 1-2 v. New Orleans te Maracaibo verwacht. Tjibantjet, 30 180 m. ZO. Kp. Padaran. Tomori, 30 230 m. O. Socotra. Trajanus, 30 v. Amsterdam te Antwerpen. Trompenberg, 30 740 m. W. 'ten Z. Valentia. Tibia, 1 v. Tj. Uban te Port Kembla verw. Tabinta, 2 v. Singapore te Priok verwacht. Tero, 2 Mombasa verwacht. Tjibodas, 1 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Titus, 1 v. Izmir te Yerakini. Ti ba, 2 v. Galveston te Rotterdam. Tomini, 1 10.40 u. te Southampton. Woensdrecht, 1 Mei v. Gibraltar n. Curacao. Willemstad, 1 Mei te La Guaira. Waal, 30 480 m. O.NO. Fayal. Warwick, ^0 v. Zanzibar n. Londen. Waterman, 3 4 u. Hoek v. Holland verw. W'instim, 1 v. Zaandam te Amsterdam. Willem Ruys, pass. 1 19 u. Finisterre n. Port Said- Zaan, pass. 30 Skotskasanden. Zeeland (SSM), 2 v. Newcastle te Amsterdam verwacht Zeeland (KRL), pass. 2 Kp. Bon n. Beyrouth. Zuiderkruis, 1 v. Amsterdam te Kaapstad. Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden Aldabi, 3 Rio de Janeiro verwacht. Alhena, verm. 15 v. Rotterdam n. Buenos Aires Alnati, verm. 2 v. Rio de Janeiro n. Victoria. Bloemfontein, 30 te Kaapstad. Bonaire, 5 Plymouth 7 Amsterdam verw. Boschfontein, 1 te Hamburg. Boskoop, 30 te Trinidad verwacht. Cottica, 4 Barbados verwacht. Groote Beer, 8 Halifax verwacht. Indrapoera, verm. 23 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Jagersfontein. 11 Southampton verwacht Joh. v. Oldenbarnevelt, 2 rede Belawan 5 Priok verwacht. Maasdam, 1 v. Southampton 7 Halifax verw. Nieuw Amsterdam, 30 v. Las Palmas te Casa blanca. Noord am, vertr. 2 v. Rotterdam n. New York. Oranje repareren Amsterdam. Oranjefontein, 1 v. Hamburg te Antwerpen verwacht. Oranjestad, 5 Southampton verwacht. Rijndam, 3 Cobh verw. 4 Southampton verw. Sibajak, vertr. 2 v. Rotterdam n. Wellington via Panamakanaal. Veendam. vertr. 4 ca. 13 u. v. Rotterdam n. New York via Halifax. Waterdam, 3 v. Halifax te Rotterdam verw. Wateiman, 3 v. Halifax te Rotterdam verwacht. Rotterdam. Willem Ruys, B Port Said 20 Priok verw. Willemstad, 2 Curacao verwacht. Zuiderkruis, vertr. 4 v. Kaapstad n. Rotterdam. KLEINE VAART Agiena, 29 v. Ballina op de Tyne. Alpha, pass. 1 Vlissingen. Angeja, 29 v. Stornoway te Avonmouth. Argos, 1 120 m. O. Gibraltar. Annie, 29 v. Liverpool te Casablanca. Arnhem, 30 v. Genua n. Castellon. Ary Scheffer, 30 v. Qumper te Bayonne. Algarve, 30 v. Antwerpen te Tpswich. Berend, verm. 30 v. Londen n. Middlesbro. Bierum, pass. 1 Vlissingen Bill, 2 v. Swansea te Rotterdam verw. Batavier III, 30 v. Casablanca te Bordeaux. Bornina, 30 v. Rouaan. Brinda, pass. 1 Brunsbüttel. Casablanca, 29 v. Casablanca te Safi. Condor, pass. 1 Vlissingen. Corsica, pass. 30 Vlissingen. Combinatie, 29 v. Gibraltar n. Tanger. Casana, 30 v. Gothenburg n. Aarhus. Claes Compaen, 30 v. Barry n. La Rochelle. Costa, 29 te Par. Cornelis b, 30 v. Liverpool te Sete verw. Daje Bohmer, 29 v. Casablanca u Genua. Depa, pass. 30 Vlissingen. Doklaan, 1 30 m. N. Kp. Vilano. Depa, 1 v. Antwerpen te Huil verw. Douro, 30 te Ceuta n. Tel Aviv Express, 30 v. Parijs n. Rotterdam. Fiducia, 30 v. Vlissingen te Middlesbro verw. Frisia, 30 40 m. ZO. Kp. Nao. Fran, verm. 30 v. Goole n. Drammen. Frejo, 30 v. Requejada te Calais. Harold 3 van IJslard te Hull verwacht. Hartel 1 v. Hamburg te Antwerpen. Ilaskerland, 30 v. Goole te Harlingen. Hast III, pass. 30 Brunsbüttel. Hast IV, 29 v. Huil n. Parijs. Hast V, 30 v. Guernsey n. Londen. Hulst. 29 v. New Orleans n. Houston. Henrica, 30 v. Lissabon n. Leixoes. Import, verm. 1 v. Rotterdam n. Oporto. Ilias, 30 v. Bari n. Venetië. Ida Pieter, 30 v. Gothenburg n. Porsgrunn. Lucas Bols I, pass. 29 Lizard. Lydia, pass. 1 Holtenau. Makkum, 30 v. Vlissingen n. Antwerpen. May Star, 30 v. Portsmouth naar Par. Menkar, 29 te Nantes Meres, 29 v. Bordeaux n, Fedala. Michel Swenden, 29 te Barry. Mirzam, 30 te Casablanca. Mary Ward, 29 v. Dublin te Belfast. Mypuck, 1 v. Boness te Amble. Macella, 1 v. Bunrana n. Ellesmereport. Monica, 1 v. Workington n. Dublin. Mies, 30 v. Blyth n. Terneuzen. Myfem, 1 v. Parijs n. Stockholm. Myson, 1 te Antwerpen. May Star, 30 v. Porthmouth naar Par. Njord, pass. 1 Vlissingen. Noordstad, pass. 1 Vlissingen. Nettie, 1 v. Amsterdam te Antwerpen. Navis; 29 v. Delfzijl te Londen. Nieuwland, 1 v. Grangemouth te Rotterdam. Noord, 1 v. Shellhaven n. Billdngham. Nijenburgh, 30 v. Stockholm n. Paskalavik. Oleum, 29 v. Middlesbro te Goole. Oleum, 1 v. Middlesboro. Ormajo. 30 v. Sunderland n. Quiper. Pamir, 29 te Middlesbro. Palma, 1 v. Karlshamn te Rotterdam verw. Peter, 30 v. Lubeck n. Kristinestad. Pieter Huber, 30 ten anker baai lie Rousse. Reliable, X te Vlissingen. Rapid, 30 v. Amsterdam te Parijs. Rema, 1 v. Delfzijl te Londen. Rika, 30 v. Bremen te Londen. Robert, 30 v. Middlesboro te St. Nazalre Spes, 1 Daakr verwacht. Soemba, 1 v. Bari te Bastia verw. Spolanda, pass. 29 Gibraltar. Spurt, 30 v. Napels n. Catania. Strijpe, 30 v. Dublin te Fowey. Sumatra, 29 v. Antwerpen te Londen. Saba, 1 v. Swansea te Amsterdam. Teun, 30 te Aarhus. Tom v. d. Heide, 29 te Casablanca. Twente, pass. 1 Vlissingen. Taurus, 30 v. Brussel n Huil. Texelstroom, 29 v. Manchester n Amsterdam. Theodora, 2 v. Middlesboro te Southampton verwacht. Toos, 30 v. Middlesboro n. Bergen. Tromp, 30 v. Sunderland n. Schwartenhuette. Vlier, verm. 1 v. Vigo n. Antwerpen. Van Brakel, 30 te Skoghall. Van Gelder, 30 v. Antwerpen n. Cardiff. Venus, 1 v. Middlesboro te Norwich. Vindicat Atque Pollt, 29 v. Hamina te Cardiff. Virgo, 30 v. Terneuzen te Esbjerg. Westward, pass. 30 Vlissingen. W este rs ch e ld e1 v. d. Tyne te Nantes verw. Westpolder, 30 v. Oporto n. Rotterdam. Wickenburgh. pass. 30 Ouessant. Zeevaart, pass. 1 Vlissingen.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 8