Vrijdag verkoop van zestigduizend Darwintulpen voor Puttershoek Blanke bloesempracht voor Heemsteeds raadhuis Jubileumconcours accordeonnisten Kort en bondig J Zeeverkenners behaalden Oegstgeests wisselbeker Arti et Religioni gaf ereconcert ^ÏBrieven aan de redactie HiBiN congresseert in Haarlem Amsterdamse Beurs 8 Amsterdam leende Heemstede driehonderd vuilnisemmers LIKDOORNS WONDEROUE Linnen- en vlasdag op 2 Juni in Hoofddorp Leidenaar liep hersenschudding op P. J. Blesgraaf, voorzitter „Onderling Belang" overleden Burgerlijke Stand van Haarlem Weekeinde bracht 65.000 bezoekers voor de Flora Op 9 Mei overdracht 83 woningen aan „Huis ter Cleeff" Hypothecaire Beleggings- bank keert geen dividend uil Aardige uitvoering van koor „Jong Haerlem" Eerste tentoonstelling in het Rampgebied Feestavond mannenkoor Electrisch Materieel met nieuwe dirigent Vliegtuigbotsing vier doden Student werd wakker door een indringer MAANDAG 4 MEI 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het bestuur van het Adoptiecomité HeemstedePuttershoek heeft weer enige nieuwe acties uitgewerkt of in voorberei ding, die het geteisterde plaatsje Putters hoek gedurende de komende weken op nieuw in het middelpunt der belangstelling zullen brengen. In de eerste plaats behoort hiertoe de speciale opvoering van „De vier Miillers" door het Toneelgezelschap Johan Kaart, welke Woensdag 6 Mei in het Minervatheater zal geschieden en waarvoor de kaartverkoop reeds nu een zeker opti misme voor de opbrengst rechtvaardigt. Bovendien werden onlangs de eerste kwan- tums afgeleverd van de partij lepeltjes, tegels en bonbonschaaltjes, die ten bate van Puttershoek verkocht zullen worden, zodat deze eveneens Woensdagavond tijdens de pauze in het Minervatheater kunnen wor den geëxposeerd. Verder staat er voor Dinsdag 12 Mei nog een „Bonensoepdag" op het programma, bij welke gelegenheid het comité rekening houdt met de mogelijkheid, die dag zevenduizend liter soep te kunnen verkopen. Hoewel hierover nog nadere bij zonderheden zullen volgen, zijn de organi satoren ervan overtuigd gedurende de „snertdag" voldoende ervaring te hebben opgedaan, om thans de kleine hiaten te voorkomen, welke zich toen hebben voor gedaan. Niet alleen dat er nu tweeduizend liter soep meer is besteld dan de vorige keer, maar ook het aantal wagens waaruit de verkoop zal geschieden is uitgebreid, zo dat straks ieder gezin in Heemstede desge wenst van soep kan worden voorzien. Nadere mededelingen zullen ook nog vol gen over speciale kindervoorstellingen in het Minervatheater, een ijsdag, een huis aan huis te verspreiden puzzle en een groot zomeravondfeest in Groenendaal. De Heemsteedse bloembollen-kwekers hebben hun bijzonder sympathieke geste met de narcissen herhaald en thans niet minder dan zestigduizend verse Darwin tulpen beschikbaar gesteld, welke Vrijdag 8 Mei eveneens ten bate van Puttershoek verkocht zullen worden. Dit aanbod heeft het comité even voor een onverwachte moeilijkheid geplaatst, want wanneer de tulpen Donderdag eenmaal zijn afgesneden, moeten zij een nacht in water blijven over staan. En waar kon het comité op korte termijn driehonderd emmers vinden, die voor 24 uur als bloemenbewaarplaats moe ten dienen! De voorzitter kwam evenwel op het lumineuze idee zich met de Ge meentereiniging te Amsterdam in verbin ding te stellen, welke instantie spontaan driehonderd nieuwe vuilnisemmers tijdelijk voor dit doel beschikbaar stelde. Aldus werd de laatste hinderpaal overwonnen en zullen er Vrijdag ongeveer zesduizend bos sen Darwin-tulpen tegen vijftig cent wor den verkocht. Majoor A. v. d. Laan van de Kinperda-kazerne te Haarlem toonde zich eveneens weer onmiddellijk bereid zes legerauto's met vrijwilligers beschikbaar te stellen, zodat de verkoop 's morgens om negen uur kan beginnen en men de gehele voorraad binnen enige uren uitverkocht denkt te hebben. Gezelligheid gevraagd Dat de aldus verkregen gelden een nut tige bestemming vinden, blijkt wel uit de zending goederen, die verleden week van uit Heèmstede te Puttershoek is geai-ri- veerd. Deze lading bestond uit meubilair, kinderledi kanten, kousen, babygoed en andere wollen kleding, aangevuld met twee honderd naaizakjes, door de padvindsters afgestaan en door het Adoptiecomiié ge completeerd. Het bestuur vernam verder, dat er bij de huisvrouwen van Puttershoek grote behoefte bestaat aan sierkus§ens, kleedjes en andere voorwerpen, die het in terieur van hun woningen weer enigszins kunnen verfraaien. Het comité doet in ver band hiermede gaarne een beroep op de Heemsteédse vrouwen, die misschien nog wel enig haak- of breiwerk overcompleet hebben, of dit anders voor dit doel willen vervaardigen. Zij kunnen zich dan in ver binding stellen met de secretaris, de heer ADVERTENTIE Weg met onhandige likdoornringen en ge vaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel. NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen rnet wortel en al. Bevat gezui verde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Anti septisch Likdoornmiddel van f. 1,35 bespaart U veel ellende. W. M. van Hengelaar, Alb. Thymlaan 53, Telefoon 26956. Volleybaltöurnooi Dat de volleybalsport zich nog niet in alle opzichten van de publieke gunst wist te verzekeren, is Zaterdagmiddag bewezen tijdens het tournooi, dat door de betref fende afdeling van H.B.C. ten bate van Puttershoek op de speelplaats van de Dreefschool was georganiseerd. De belang stelling was slechts matig, zodat de totaal opbrengst maar veertig gulden bedraagt. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden luidden als volgt: VeloxPWN 21; HBC Velox 12; PuttershoekRapiditas 10; HBC-damesVelox-dames 02; PWN HBC 20; PuttershoekHBC 02; zodat Velox als overwinnaar van dit tournooi eindigde. De voorzitter van het Adoptiecomité, de heer N. de Lange, overhandigde de aan voerder van de winnende ploeg ter herin nering een asbakje met de emblemen van Heemstede en Puttershoek, terwijl de andere deelnemende clubs elk een tegel ontvingen. De aanvoerder van de gasten uit Puttershoek overhandigde op zijn beurt een geschenk aan HBC, waarbij hij de wens uitsprak, dat het Heemsteedse team spoedig een bezoek aan Puttershoek zou kunnen brengen. Wegens de ons land getroffen overstro mingsramp werd de linnen- en vlasdag, welke op 17 Februari te Hoofddorp zou wor den gehouden, uitgesteld. Na overleg heeft het uitvoerend comité besloten om deze dag toch nog te houden en wel op Dinsdag 2 Juni in „De Beurs" te Hoofddorp. Het is niet alleen de bedoeling om op die dag een intensieve propaganda te maken voor het gebruik van het voor ons land zo belangrijke product „het linnen", doch ook op de meest volledige wijze de landbouwers op de hoogte te stellen van de gehele vlas cultuur en -bewerking. Een expositie, waar prachtige linnen goe deren worden tentoongesteld moet de huis vrouwen overtuigen van de unieke kwali- i teit en de grote waarde van dit product. Mede door het houden van enige lezingen en het vertonen van de film ,.Van lijnzaad tot Lijnwaad" kan „Linnen- en Vlasdagvan grote betekenis worden geacht. Zondagmiddag om vijf voor half zes reden drie wielrijders op de Vogelenzangseweg in de richting Aerdenhout. De heer J. S. uit Leiden reed achter dit drietal en wilde de anderen voorbij gaan. Toen hij dat pro beerde naderde uit de tegenovergestelde richting een auto die de Leidenaar aanreed. Deze bleef bewusteloos liggen. Met een zware hersenschudding is hij naar het Ma rinehospitaal te Overveen overgebracht. De drie wielrijders zijn onbekend geble ven. Getuigen van het ongeval wordt ver zocht zich te melden aan het bureau van 'politie te Overveen. De Haarlemse Klavarskribo Accordeon club bestond Zondag precies 12jaar. Ter gelegenheid van dit koperen jubileum had de Nederlandse Accordeon- en Mondaccor- deonbond een nationaal concours uitge schreven, dat Zondag in de gemeentelijke Concertzaal gehouden werd. De wedstrijd werd ingeleid door de dirigent van de feestvierende vereniging, de heer Rudolf Helms, die in een welkomstwoord zijn vol doening uitsprak over de gestadige groei van het ledental. Daarna sprak de secreta ris van de genoemde bond, de heer L. E. van 't Groenewoud, over de culturele be tekenis van het concours, dat men volgens spreker meer moest zien als een manifes tatie van hetgeen door geestdriftige studie bereikt werd, dan als een strijd om de eer ste plaats. En inderdaad hebben de 22 verenigingen, die zich aan het oordeel van de jury (ge vormd door de heren Joh. B. Kok, Nico Hoogerwerf en Paul Niessing) kwamen onderwerpen, deze wedstrijd gemaakt tot een demonstratie van toegewijd en boven al verantwoord musiceren. Want geen enkele prestatie van al deze amateurmusici kon men werkelijk slecht noemen. Reeds bij de ochtendwedstrijden, waar voor jeugdorkesten op het podium ver schenen en verder de orkesten uit de vierde klasse van de sectie Accordeon, kon men vertolkingen horen, die de beste verwach tingen wekten omtrent de ontplooiing van de jeugdige, vaak zeer jeugdige muzikan tjes. Van een heel aparte muzikale lief hebberij gaf het zeer bewuste optreden van een mondaccordeon-gezelschap uit Arnhem blijk. Voor een paar ensembles van de vijf, die 's middags in de derde klasse van de sectie Accordeon uitkwamen was de jury wel wat erg gul met het toekennen van eerste prijzen. De zonden tegen frazering, rhythmiek, samenspel en nuancering lagen er vrij dik boven op De Uitmuntendheids- In het toch al zo fraaie parkje voor het raadhuis van Heemstede oogst in deze da gen de witte Bloesempracht van een dub bele kers de bewondering van de talrijke voorbijgangers. Men heeft de goede gedachte gehad in de avond de ongeveer dertig jaar oude boom met twee schijnwerpers te belichten, hetgeen een waarlijk sprookjesachtig ef fect te weeg brengt. Deze week zal men nog van het schouw spel kunnen genieten, daarna zal men een jaar moeten wachten. Na de oorlog zijn er nogal wat nieuwe dubbele kersen (officieel: prunus avium, si. p.) aangeplant, onder meer op de Heem steedse Dreef. Ze groeien echter niet snel, maar kunnen daarentegen wel een hoge leeftijd bereiken. Ook de enkele kers komt in het Heem steedse straatbeeld voor, onder meer in de Jeroen Boschlaan. Deze krijgt (giftige) bessen, de dubbele soort niet. Op 52-jarige leeftijd is overleden de heer P. J. Blesgraaf, voorzitter van de vereniging ..Onderling Belang", afdeling Haarlem van De Nederlandse Bond van Koffiehuis-Restau ranthouders en Slijters. De heer Blesgraaf dreef gedurende dertig jaar een café op de Hooimarkt. In 1932 kreeg hij de functie van voorzitter van de vereniging ..Onderling Belang" en sedert dien heeft hij zich met zijn hele persoon lijkheid en kracht achter de organisatie ge plaatst. Aan zijn initiatief en de wijze waar op hij de bondsleden met raad en daad bij stond heeft hij het waarschijnlijk mede dank zij zijn organisatorisch vermogen te danken, dat hij ook de functie van tweede voorzitter van de landelijke Bond bekleedde. Zijn heengaan wordt algemeen als een groot verlies beschouwd. De ter aardebcstelling zal op Woensdag 6 Mei om tien uur op de R.K. begraafplaats St. Barbara geschieden. HAARLEM, 2 Mei 1953 GEHUWD: 2 Mei, H. J. Lensen en H. M. A. Bakkenhoven; G. van Houten en A. Pig- mans; D. Herderschee en A. W. Berkelbach van der Sprenkel; J. R. Visser en M. Smits; E. Hovébeeke en M. Chr. Vredenbregt. BEVALLEN van een zoon: 1 Mei, J. M. de GrootNijenhuis; M. H. WijersBlom; L. J. M. DammersHoogervorst; A. Spoor de Vries; M. M. van der Veldevan Raaphorst. BEVALLEN van een dochter: 29 April, J. H. WehnesJoubij; 2 Mei, P. C. Budding Peute; A. J. KoelemijOpdam; J. F. Mars manAlofs; E. A. van der WelCassa. OVERLEDEN: 30 April, A. M. Teeuwen— van Kessel, 85 j„ Rijksstraatweg; A. A. Chr. Kunkeler, 19 j.. Pleiadenstraat; G. van de Kamp, 68 j., Gasthuisvest; 1 Mei, A. Chr. de Bruijnde Konnigh. 79 j., Crayenesterlaan; 2 Mei, G. MetzEringa, 65 j., Duinoordstr. Voor de zevende keer werden Zaterdag middag in Oegstgeest de jaarlijkse Sint-Joris Padvindersmarsen gehouden, waaraan 186 groepen met ruim drie duizend padvindsters en padvinders deelnamen. Onder dat grote aantal deelnemers waren eveneens vele wel pen, verkenners, kabouters, padvindsters, pioniersters en voortrekkers uit deze om geving. Het gelukte de Lumeau van de Marck- stam van de zeeverkennersgroep „de Spaar- negeuz'en" uit Heemstede, groep 30 van hét- district Haarlem van de N. P. V., de eerste en enige prjjll te bemachtigen, die voor de tocht over twintig kilometer werd uitge loofd. De prijs bestond uit een lauwertak ais blijvende- en een standaard plus vlag als wisselprijs. De stam behaalde 69 van de to taal 80 punten en is nu al voor de vijfde keer achtereen eerste prijs winnaar op deze" afstand. Voor de best binnenkomende groepen had het gemeentebestuur van Oegstgeest dit jaar voor de eerste maal een grote wisselbeker uitgeloofd. Ook deze prijs viel in handen van de Heemsteedse zeeverkennersgroep. De loco-burgemeester, wethouder J. den Ouden, die ook de overige zes prijzen uitreikte, overhandigde de beide door „de Spaarne- geuzen" gewonnen prijzen aan loodsschip- per ir. D. A. Bonhof. Niet in he prijzen viel de stam van de „Rode Pijl" uit Haarlem, die met 55 punten op de derde plaats eindigde. Van de 86 beoordeelde groepen op de af stand van 15 km. ging de derde prijs naar het Bosvendel van de Bloemendaalse Harlu- groep, onderdeel van het Nederlands Pad vindsters Gilde. Voor de 7% km. waren eveneens drie prijzen beschikbaar doch die vielen ten deel aan welpen en kabouters buiten de districten in Kennemerland. Wel moet nog melding worden gemaakt van de bijzondere prestatie van een zestien jarige verkenner van de Graaf Bernadotte- groep uit Heemstede, groep van het district Haarlem van de N. P. V., die het parcours van 15 km. heeft afgelegd. Hij loopt door kinderverlamming in een beenbeugel, waarmee hij de gehele afstand zonder nade lige gevolgen heeft afgelegd onder het toe ziend oog van een arts. Het is Zaterdag en Zondag in Heemstede en Haarlem weer bar druk geweest. Dat blijkt wel uit het bezoekersaantal dat de Flora registreerde: 65.000, waarvan er Zondag ten minste zesduizend in auto's kwa men, vijfduizend op de fiets, zevenhonderd op de motorfiets, terwijl er voorts 550 gezel schappen in bussen kwamen. De Zaterdag werd gekenmerkt door een enorm aantal vreemdelingen, hetgeen vooral op de parkeerterreinen tot uiting kwam, waar soms wel zeven op de tien wagens een buitenlands kenteken droegen. Daarbij wa ren 280 autocars. De drukte bleef tot laat in de avond voortduren en verplaatste zich ge leidelijk naar Haarlem-Lichtstad. Intussen werkte de verkeersregeling in Heemstede weer perfect en ondanks de grote stroom naar de Flora en de bijna even grote stroom in de richting Zandvoort, had zelfs niet het kleinste verkeersongeval plaats. 9i Ter herdenking van het 25-jarig bestaan van het Centrumcomité Koninginnedag gaf de muziekvereniging „Arti et Religioni" Zaterdagavond in de met groen getooide muziektent op de Grote Markt een ere concert. Dirigent H. N. van Ossenbrugge had in overeenstemming met de feestelijke stemming, die er in het hart van de Licht stad heerste, een programma van spranke lende, vlotte muziek samengesteld. Temidden van het onvermijdelijke feest gedruis verrichtte „Arti" haar taak met bijzondere zorg. Of het nu een mars betrof, of dat het ging om de uitvoering van de ouverture „Lichte Cavalerie" van Franz von Suppé, de wals Espana van Waldteufel, de ouverture „Les Saltimbanques" van Sanne, de Klompendans van Lortzing of de mars der Parachutisten van Leemans alles klonk muzikaal en gaaf van toon. Ook de solisten van het korps, die zich bij de uitvoering van de ouverture „Orpheus in de Onderwereld" van Offenbach konden laten gelden, kwamen prima voor de dag. De lieftallige jongedames van Kracht en Vriendschap, die haar dansen (ingestu deerd door de heer D. C. van Alewijk) op de met lampions en schijnwerpers verlichte grasheuvel uitvoerden, hadden veel steun aan de begeleiding door het muziekkorps. Bijzonder aantrekkelijk werd het ballet op de wals „Geschiedenissen uit het Weense Woud" van Strauss, een aaneenschakeling van gracieuze bewegingen in miniatuur achtige verfijning. Een merkwaardig con trast met het indrukwekkende massief van de verlichte Gotische kathedraal op de achtergrond. P. ZWAANSWIJK. Zaterdagmiddag om drie uur zal het ge meentebestuur van Haarlem de 83 door de gemeente aan de Planetenlaan gebouwde middenstandwoningen in beheer en onder houd aan de woningbouwvereniging „Huis Ter Cleeff" overdragen. Uit het jaarverslag van de N.V. Hypothe caire Beleggingsbank te Haarlem blijkt, dat het jaar 1952 met een kleine winst van f 1.471,37 kon worden afgesloten. De di recteur, mr. P. J. Prinsen Geerlings, schrijft in dit verslag het hoogst onbevredigend te achten, dat de fiscus ook bij een dergelijke kleine winst nog ongeveer 45 Dercent aan Vennootschapsbelasting ODeist. dat is f 700. Het overblijvende bedrag van f 771.37 is naar hij mededeelt, te gering om enig divi dend uit te keren. Hij stelt dan ook voor het resterende winstsaldo voor de aandeelhou ders te reserveren. Lentebloemen Onder leiding van mej. Willy van Eldik wordt in de Jan Gijzenbuurt danig aan jeugdzang gedaan. Haar operettekoor „Jong Haerlem" kwam daarvan Zaterdag middag in de toneelzaal van hotel De Leeuwerik getuigenis afleggen. De jongste groep van deze jeugdvereniging, bestaande uit kinderen van 5 tot 8 jaar, mocht de spits afbijten. De kleintjes zongen een paar aardige speelliedjes, geschikt om het rhyth- misch gevoel te ontwikkelen. Zij toonden al enig begrip van lezen volgens de me thode Gehrels, ook van maat en toonlad der. Het werd aldus een soort openbare les, die nogal ongedwongen verliep. Vervolgens werd door de operette-afde ling het zangspelletje „Lentebloemen" van Catharina van Rennes opgevoerd. Het was een hele toer om op het niet al te grote toneel voldoende ruimte te scheppen om de actie en vooral de balletnummertjes vlot te laten verlopen. Maar er werd mooi zui ver gezongen, vooral in het derde bedrijf, waar het bloemenkoor een aardige partij heeft. In het tweede bedrijf kon men met een stuurse Koning Winter en met een kordate Prins Zonneschijn kennis maken. Jonkvrouw Fluitekruid liet zich in elk der drie bedrijven sprekend en zingend naar waarde geiden, maar de prijs voor het solo zingen zouden wij toch willen toekennen aan Koningin Lente, die over een aange naam geluid en een goede uitspraak bleek te beschikken. Een stel „ijsmannetjes" was goed afgericht op hun danspartij. Over het geheel had het spreektempo wel wat rusti ger kunnen zijn. De rolkennis was overi gens voorbeeldig en de sfeer van het slot- tafreel bijzonder aardig. Willy van Eldik had de totale verant woording voor deze gezellige middag: als organisatrice, als lerares, als regisseure en als begeleidster. JOS. DE KLERK. Zaterdagmiddag is te Oud-Beijerland door de echtgenote van minister Mansholt de eerste tentoonstelling in het rampge bied geopend, dienend ter voorlichting van huisvrouwen, die zich door de watersnood gedwongen zien huisraad en huishoude lijke artikelen te vervangen. De expositie is tot stand gekomen door de gezamen lijke landelijke bonden van plattelands vrouwen in samenwerking met de arbei dersorganisaties. De voorbereiders van de expositie besef fen volkomen, dat met het verloren gaan van de oude woninginrichting de stoffe lijke omhulling van de huiselijke sfeer ver dwenen is en dat velen het verlies van de vertrouwde omgeving zo sterk gevoelen, dat zij er naar zullen sti-even zoveel mo gelijk het oude terug te krijgen. Dat is echter veelal niet mogelijk en men zal zich genoopt zien hier en daar veranderingen aan te bi'engen. Aan deze tentoonstelling, die weloverwogen aankopen wil bevorde ren, ligt ten grondslag de ervaring van ja ren van studie op dit terrein, door de plaatselijke en provinciale commissies van de vrouwenorganisaties gemaakt. klasse (sectie Accordeon heeft het met het aantrekkelijke verplichte werk „Maske rade" van G. Boudijn goed getroffen. De twee korpsen („Avanti" en „Animato" uit Amsterdam) grepen hun kans en lieten muzikaal virtuoos spel horen, ook in het vrije werk. In de Ereklasse van de sectie Accordeon ging het spannen, want de drie ensembles, die daarin uitkwamen, gaven elkaar in technische beheersing en inge spannen musiceren weinig toe. „Excelsior" uit Rotterdam (dirigent Ph. van Loon) be haalde tenslotte volkomen verdiend, de erepalm, op de voet gevolgd door „Con forza" (onder leiding van E. W. F. Gest) uit Amsterdam. P. ZWAANSWIJK De jaarlijkse feestavond van het man nenkoor „Electrisch Materieel" door de nationale ramp uitgesteld kon Zaterdag doorgang vinden. In het gebouw van de Haarlemse Kegelbond waren talrijke toe hoorders bijeen die, voordat met het ge zelligheidsgedeelte van de avond begonnen werd, eerst gingen luisteren naar een pro gramma van zang onder leiding van de nieuwe dirigent Henk Kerkhoven. Het stemmenmateriaal van het mannen koor maakt het noodzakelijk voorzichtig te zijn met de dynamische schakeringen. De uitvoering van het bewogen koorwerk „De Gypten" van W. Hespe, met zijn felle, bijtende accenten en zijn naïeve instrumen tale nabootsingen, heeft dit duidelijk aan getoond. "Vooral met de tenoren kan men niet te veel wagen. Meer voldoening gaf het rustige „Goldene Nacht" van F. Kools in zijn evenwichtige ontwikkeling. Goede hoedanigheden had ook de uitvoering van „Landerkenning" van Grieg, hoewel ook hier heftige accenten de klankgaafheid in gevaar brachten. De beste prestatie lever de het koor ongetwijfeld met de artistieke belijdenis „Ons Hollands", van Bernard Zweers. Het dameskoor kwam behoorlijk voor de dag met „Oogst" en „Voorjaar". Maar ook hier weze de dirigent op zijn hoede voor forceren. En dan kan hij met dit kleine koor wel wat bereiken, want de zangeres sen hebben bewezen, dat zij muzikaal zijn en over een zuiver controlerend gehoor beschikken. Verenigd zongen de beide ko ren nog met verzorgde klank het bekende slavenkoor uit Verdi's opera „Nabucco". De pianiste Jetty Bossen mag genoemd worden als de nauwgezette begeleidster van de koorzang. De rest van de avond werd gevuld door het cabaretgezelschap „Luna" en met een gezellig bal. Een ten bate van het adoptie comité Oude Tonge gehouden collecte bracht 75 op. P. ZWAANSWIJK. Bij Algiers zijn twee vliegtuigen bij het landen met elkaar in botsing gekomen en verongelukt. Elk toestel had drie man aan boord. Vier personen verloren het leven en twee werden ernstig gewond. (Verkort weergegeven Marcherende Duitsers. Op Zaterdag 2 Mei heeft de C.J.M.V.-Bloemendaal in het Jeugdhuis te Bloemendaal een groep Duitse jongeren onder leiding van een Pfarrer ontvangen. De bijeenkomst, die om 8 uur aanving, was georganiseerd op initiatief van de C.J.M.V.-Schoten, die de zeldzame brutaliteit heeft bestaan op deze dag, vlak vóór de herdenkingsdag een mars te orga niseren van haar tamboerscorps gevolgd door de Duitse jeugd in een formatie over de weg van de Jeugdherberg aan de Jan Gijzenvaart naar de grens van de gemeente Bloemendaal. Het hoofd van de politie van Bloemendaal weigerde de toestemming tot het houden van deze mars binnen de af stand van 500 meter van de Hervormde Kerk te Blomeendaal, waar deze avond een herdenkingsbijeenkomst van de Vereniging van Oud Illegale Werkers te Bloemendaal werd gehouden. Welke de bedoeling van de C.J.M.V. is geweest met deze mars ontgaat ons ten enen male. Wanneer een poging wordt ge daan tot verbroedering der jongeren is daarvoor alles te zeggen, al kan het ene moment ongelukkiger worden gekozen dan het andere. Dat echter een mars met tam boerscorps in de eerste Meidagen als mid del wordt gebruikt wijst er op, dat noch het bestuur van de C.J.M.V. noch de mar cherende Germanen, iets begrijpen van wat er in de harten van vele Nederlanders om gaat. J. E. v. d. B. (Bij informatie bleek ons, dat de toe stemming tot de mars werd geweigerd op grond van de omstandigheid, dat de stoet door muziek werd voorafgegaan, hetgeen de bijeenkomst in de kerk zou storen). Het herdenkingscomile voor de gevallenen aan de Weslergracht te Haarlem lieejt een prachtig hyacinten-mozaïek aangebracht voor het monument bij de Basiliek. De hyacintennagels zijn belangeloos ter beschikking gesteld door enkele bloembollen handelaren, de houten stellage waarop het mozaïek rust werd eveneens door een inwoner van Haarlem gratis aangeboden. De heer C. J. Cleton, die van de op richting af zakelijk leider was van het Rot terdams Toneel is in de afgelopen nacht onverwacht overleden. Hij is 47 jaar oud geworden. HAARLEM EN OMGEVING Van Schiphol vertrekken vandaag twintig leerlingen-vliegers van de Konink lijke Luchtmacht per K.L.M. naar Amerika voor het volgen van een opleiding tot vlie ger. Onder hen is de soldaat F. E. Gieske uit Haarlem. Verder vertrekken 9 Mei met het s.s. Maasdam 12 man naar Canada, eveneens voor een vlieger-opleiding, onder wie de sergeant W. G. Langen berg uit Haarlem en de soldaat J. J. C. van Rossum du Chattel uit Bloemendaal. De wethouder van Bloemendaal, mr. J. C. C. W. Hijszeler, is Dinsdagavond verhin derd zijn wekelijkse spreekuur te houden. De heer P. Hippen te Haarlem is aan de Vrije Universiteit te Amsterdam geslaagd voor het doctoraal examen rechtsweten schappen. Op de hoek van de Leeuwerikcnlaan en de Zwaluwenweg te Aerdenhout is Zondag morgen om kwart voor twaalf een ongeluk gebeurd. De dertigjarige Hagenaar J .M. de B. reed per motor van de Leeuwerikenlaan naar de Zwaluwenweg en werd in de bocht aangereden door een auto. De motorrijder brak zijn rechter been en liep een wond op. Per ziekenauto is hij naar het Marinehospi taal overgebracht. De Vereniging van Handelaren in Bouw materialen in Nederland, meer bekend on der de afkorting HiBiN, zal op Woensdag 6, Donderdag 7 en Vrijdag 8 Mei haar congresdagen houden te Haarlem. Deze vereniging, welke over twee jaar haar vijftigjarig bestaan zal vieren, is een belangrijke organisatie en omvat de ge hele handel in bouwmaterialen in Neder land. De afdeling Haarlem van deze vereni ging zal dit jaar als gastvrouw optreden en daarvoor heeft zich een comité ge vormd, bestaande uit de Haarlemse leden: de heren A. J. H. Reijnders (van de N.V. v/'h Smits en Reijnders), J. C. M. J. Bier boom (van de N.V. „De Steenwerf"), F. Filippo (van de firma F. Filippo), A. G. Jos. v. d. Poll (van de N.V. „Cementbouw" te Heemstede) en A. J. Hooning (van de Badhoevese Bouwmaterialenhandel te Badhoevedorp), welke bijgestaan door de andere leden, voor de ontvangst en de feestelijke omlijsting van dit congres zul len zorg dragen. Dat dit geen sinecure is, juist nu Haar lem tijdens de Flora in het centrum van het toerisme staat, behoeft geen betoog, indien men weet, dat ongeveer 500 deel nemers uit binnen- en buitenland worden verwacht, waarvoor enige dagen moet worden gezorgd. Het programma omvat op Woensdag 6 Mei n.m. van 15 tot 17.30 uur ontvangst in paviljoen „Dreefzicht" en om 20 uur een feestavond in het Gemeentelijk Concert gebouw. Op Donderdag 7 Mei is de vergadering, welke een gesloten karakter draagt. Men verenigt zich hierna aan een gezamenlijke lunch in de foyer van het Gemeentelijk Concertgebouw en na afloop staat een be zoek aan de Flora op het program. Des avonds om 8 uur heeft in het Con certgebouw het feestdiner plaats. Het ligt in de bedoeling, dat na het diner ongeveer tegen half elf alle deelnemers een wande ling maken door de verlichte stad en dan een bezoek brengen aan het Frans Hals museum. Vrijdag 8 Mei is de excursie-dag. Met het hiervoor afgehuurde feestelijk gepa- voiseerde s.s. „W. F. van de Wijck" zal een tocht worden gemaakt naar de N.V. Kalkzandsteenfabriek IJmuiden („de Kij") en daarna een bezoek worden gebracht aan de Cemij Hoogovencementfabriek. Een vijfentwintigjarige student die het afgelopen weekeinde bij zijn moeder in het Frederikspark te Haarlem doorbracht, be leefde in de nacht van Zaterdag op Zondag een eigenaardig avontuur. Omstreeks een uur ging de deur van zijn slaapkamer open en hij vermoedde, dat dit door de wind kwam. Hij duwde van zijn bed uit de deur dicht, doch opnieuw ging zij open. De student stapte uit bed en daarna hoor de hij. dat iemand met grote snelheid de trap afliep. Eerstgenoemde ging naar bene den maar zag aan de voorzijde niets bij zonders. Wel hoorde hij, dat er iemand op een plat dak liep. De politie werd gewaar schuwd die de omgeving afzocht, echter zonder resultaat. Omstreeks kwart over enen zag een sur veillerende agent van politie op de Fontein laan, in de omgeving van „Dreefzicht", een man lopen, die aan zijn been gewond was. Op een vraag van de politieman antwoordde de late wandelaar, dat hij door een wiel rijder was aangereden. De agent vertrouwde de zaak echter niet en bracht de gewonde man naar het bureau van politie over. Daar bekende hij gepoogd te hebben in te breken in het Frederikspark. Voordat hij het pand betreden had had hij zijn schoenen in de tuin achter gelaten. Nadat zijn aanwezigheid ontdekt was was de man naar de tuin ge vlucht om de schoenen op te halen. De be woners kwamen hem achterna en daarna is hij op een plat dak geklommen, waar hij zijn schoenen heeft aangedaan. Vervolgens is de man van het platte dak gesprongen en in aanraking gekomen met een punt van een hek, waarbij hij een wond aan de achterzijde van een dijbeen opliep. Te voet begaf de man, die de tweeendertigjarig letterzetter A. L. S. was, zich in de richting van de Hout, waar een agent hem heeft aangehouden. 3-3% Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Moll. Am er. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers Openings Vrijdag koersen 96% 96% 162 163 185% 186 159 159!-. 309% 309 89% 89% 143 143 126 126% 98 97% 84% 84% 162% 163 156% 156% 161 161% 157 157 37% 37% 52% 52 47% 47% 64% 61% 22 23 39% 39%

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 10