Wim van Est triomfator in jubileumwedstrijd K.N.W.U. Verrassende uitslagen bij eerste honkbal weekeinde Sport in het kort Nederlandse keurturners wonnen met slechts één punt verschil Alliance, Strawberries en Eechtrop wonnen Kennemerlandtournooi Watervliet degradeert na nederlaag tegen A'dam-Zuid naar derde klasse Van Roon en Voorting in voorste gelederen Belg Ockers winnaar van Waalse Pijl Fa. B.f NGELENBERG Nederland in tweede ronde van Davis cup Animo Ready door ZKC bedwongen (zeven-zes) Zwemmen Hannie Termeulen vertrekt binnenkort naar Curasao Zwitsers in Haarlems Concertgebouw TIW won eerste wedstrijd in eerste klasse Engelse tennistitels voor Doris Hart en Morea Ceylon met 5-0 verslagen Opnieuw halve competitie degradatie - promotie MAANDAG 4 MEI 1953 Wim van Est heeft een sterk staaltje van wiclrenkunst aan zUn reeds lange lijst van grootse prestaties toegevoegd. Zaterdag reden hij en Gerrit Schulte nog in Ulm. Na afloop van de wedstrijd gingen zij in de auto zitten en reden in één stuk door naar Zandvoort, een afstand van 900 km. In Zandvoort stapte hij Zondagmiddag om een uur op de fiets voor de jubileumwedstrijd van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie, een afstand van ruim 170 km over een ruim vier km lang parcours, het beken de circuit, waarbij hij een gevecht moest leveren tegen bijna vierhonderd andere renners, professionals en amateurs. En niet alleen een gevecht tegen zijn collegas maar ook een felle strijd tegen de elementen: tegen de felle Noordoostenwind, tegen de zon, tegen de heuvels van het parcours, die tweeënveertig maal terugkeerden en tegen het stroeve wegdek, dat onlangs stroef is gemaakt met het oog op de veiligheid bij automobielraces. Toen enkele uitlopers probeerden in de tweede helft van de wed strijd een beslissende voorsprong te verkrijgen, moest hij het meeste werk doen om de vluchtelingen te achterhalen. En toen de rijen waren gedecimeerd ging hij er 2'l/2 ronde voor het einde zelf tussen uit. Geen renner die toen zijn wiel kon houden. Toen hij twee ronden voor het einde alleen langs de tribunes reed, bedroeg zijn voorsprong 40 seconden en een ronde later was deze voorsprong aangegroeid tot 1 minuut 5 seconden. Alleenrijdend noteerde hij een tijd van 6 min. 14 sec. over de 41e, de voor laatste ronde, die bijna de snelste was van de gehele wedstrijd. Zegevierend ging hij daarna over de eindstreep. Na 4 uur 33 min. 31 sec. stapte Van Est weer van de fiets. Nog volkomen fris. Van de jongeren traden vooral de Haar lemmer Piet v. Roon, de Utrechtenaar Pauw, de Amsterdammers Mahn, Mehag- nout en De Groot, de Brabanders van Don gen, Wolfs, Stunselen, Konings en v. d. Borst en de Limburgers Stevens en v. d. Weyden op de voorgrond. Er waren ook nog vele amateurs, die tot honderd kilo meter flink mee kwamen, maar daarna van de baan verdwenen. Van de jonge pro- fessionals kwamen de Haarlemmer Adrie Voorting, de Amsterdammer v. Breenen en Suikerbuyk uit Breda het beste mee. Uitvallers In de eerste ronde waren er reeds uit vallers door machinepech of lekke banden. Wim Snijders uit Halfweg voerde in de derde ronde het peloton aan dat nog steeds in gesloten gelederen op enkele achterblijvers na voorwaarts trok. Een valpartij in de derde ronde gevolg van ondeugdelijk materiaal van een der jonge ren schakelde de Limburger Jan Lam- brichs een der „oude rotten" en nog altijd favoriet voor verdere deelname uit. De eerste serieuze uitlooppogmg kwam na dertien ronden. Toen had zich onder leiding van Suikerbuyk een kopgroep van tien renners gevormd, waarbij ook Piet v. Roon. Enkele ronden hield deze kopgroep stand en werd toen weer ingehaald door onder andere v. Est en Snijders. In de 16e ronde moest Gerrit Schulte na een valtpartij de strijd staken. Voor hem waren renners als Guns, Lakeman, v. d. Kamp, wereldkampioen Piet van Heusden, de Heemstedenaar Kroezen, de Haarlemmer Piet Voorting en nog vele anderen van het circuit verdwenen. Kopgroep: vijf renners In de 18e ronde had zich een kopgroepje van vijf man gevormd, t.w. Wagtmans, Pauw, Mehagnout, v. d. Heuvel en v. d. Borst 'op vierhonderd meter gevolgd door een groepje van vier onder aanvoering van de nationale Kampioen Hans Dekkers. Halverwege de wedstrijd kregen v. Est en Dekkers met hun gezellen aansluiting bij de kopgroep, die toen uit dertien man bestond. De Velsenaar Kuitwaard, v. Bree nen en v. Roon in dat stadium van de strijd uit het peloton ontsnapt kregen in de 24e ronde contact met de kopgroep, die daardoor uitgroeide tot 25 man, gevolgd door een groep van zeven met v. 't Hof. Van al de gestartte renners waren er toen nog 90 in de strijd. Na 25 ronden reden v. Roon en v. Bree nen met een kleine voorsprong op de grote groep met Kuitwaard aan het hoofd. De talentvolle Haarlemmer Rusman zwoegde eenzaam achter een groep met Faanhof en Gé Peters in de gelederen. De Belg Stan Ockers heeft de Waalse Pijl. een wegwedstrijd over 220 kilometer, die meetelt voor de Desgrange-Colombo wissel beker, gewonnen vóór de Zwitser Küblcr en de Italiaan Petrucci. Al dadelijk na de start bij Loverval (Char leroi) lag het tempo hoog. Achtereenvolgens brachten Kübler, Graf, Fornara en Desmedt, die met vereende krachten aan de haal gingen, en Van Dor- mael en Mahe, die op hun eentje demarreer den, wat leven in de brouwerij. Maar zij moesten het hoofd buigen voor de achter volgers zodat het peloton in gesloten gele deren Aywaille (139 kilometer) passeerde. Op de top van de heuvel van Hautregard (146 kilometer) had Nolten 15 seconden voor sprong op Close en 35 seconden op Kübler. Tijdens een lange klim wist Van der Steekt tezamen met De Filippis en Gielen de Neder lander te achterhalen, waardoor een kop groep van vier man ontstond. Bij de beklim ming van de heuvel van Bouquette reed De Filippis zich los en Nolten kreeg een grote inzinking. De Filippis was het eerst boven, maar hij kreeg een nieuwe vijand in Ockers. Ockers won tenslotte de wedstrijd met 44 seconden voorsprong op een kopgroepje, waarvan Kübler in de eindspurt Petrucci klopte. De Nederlander Piet Haan ging 4Va mi nuut na de winnaar over de streep en plaatste zich drieëntwintigste. Jan Nolten werd acht entwintigste met ongeveer zeven minuten achterstand. De jubileumwedstrijd van de K.N.W.U. Van de bijna vierhonderd renners waarvan hier een gedeelte in de bocht op het circuit in Zandvoort bleven er slechts negentien over. pw,"" Wim van Est Dat was te veel vond v. Est en samen met Dekkers, Wagtmans, v. As, Adrie Voorting en de amateurs De Groot, Me- hagnoul, Mahn etc. zette hij de achtervol ging op de kopgroep in. Er werd in dat stadium van de strijd door v. Est c.s. fel jacht gemaakt op de vluchtelingen die in tempo verslapten. Met nog acht ronden te rijden streken de jagers op de vluchtelin gen neer. Er waren toch nog dertig ren ners in de koers. Kuitwaart stapt af Van deze dertig man vielen er nog drie af, waaronder Kuitwaard, die de hele wed strijd in de voorste gelederen had gestre- De Amsterdamse zwemster Hannie Ter meulen, winnares van de zilveren medaille in Helsinki en lid van de ploeg, die in 1950 in Wenen het Europees kampioenschap vier maal 100 meter vrjjc slag estafette behaalde, heeft de wedstrijdsport vaarwel gezegd. Binnenkort zal zij naar Curasao vertrek- ken om daar met een landgenoot in net huwelijk te treden. Zij zal er zich tevens voor góed vestigen. Een gevoelig verlies voor haar vereniging HDZ en voor de Nederlandse zwemsters. den maar voor wie met nog vijf ronden te rijden de kilometers te zwaar gingen wegen. Met nog twee ronden te rijden sloeg Wim van Est zijn slag. Hij verliet de groep met Dekkers, Voorting, Pauw en v. Dongen om de zege veilig te stellen. Piet v. As won de sprint van de groep, daar Hans Dekkers, die bij het uitkomen van da Hunzerug reeds een kleine voorsprong had genomen, de laatste tweehonderd meter op een lekke achterband had gereden. Van Dongen op de vierde plaats. Adrie Voorting werd vijfde en Piet v. Roon die een goede wedstrijd reed, werd zesde. De technische organisatie van deze Jubi leumwedstrijd was bij de Haarlemse wie lervereniging H.S.V. „De Kampioen" in vertrouwde handen. De eerste amateur die zich plaatste was De uitslag luidde: 1. Wim v. Est 176 kilo meter in 4 uur, 33 minuten en 31 seconden, 2. P. v. As 4 uur 34 minuten 12 seconden, 3. H. Dekkers, 4. W. v. Dongen, 5. A. Voor ting, 6. P. v. Roon, 7. G. Pauw, 8. H. v. Breenen, 9. A. Suikerbuyk, allen zelfde tijd, 10. F. Mahn 4 uur 34 mnuten 35 se conden. Slechts 19 van de 375 gestarte deelne mers reden de wedstrijd uit. ADVERTENTIE Doël-Straat 3'» - Haarlem - Tri: T"J3:CÏ OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN ATA HET EERSTE ONDERDEEL in de turnwedstrijd tegen Basel (stadt) 1 V stond de Nederlandse ploeg 0.6 punten achter. Na het tweede, derde en vierde onderdeel was de achterstand omgezet in een voorsprong van respectievelijk 1.9 p., 1 p. en 2.50 punten. Hoe zouden de Nederlandse turners zich hij het laatste onderdeel, rek, zich houden? Hierin zijn de Zwitsers zéér sterk en dat bleek ook nu weer, want de acht Zwitsers behaalden samen 149.1 punten tegen de Hollan ders 146.1 punten. De achterstand hadden zij dus in werkelijkheid al omgezet in een overwinning. Dat zij desondanks de wedstrijd toch verloren kwam door een bijzondere wedstrijdbepaling vóór de wedstrijd. Bij Basel werden nu namelijk 36.3 punten en bij Nederland 35.1 punten afgetrokken en doordat de twee laagst ge klasseerde Zwitsers bij rek samen méér punten hadden dan de twee Nederlanders, verloren zij de wedstrijd, namelijk met 558.7 punten tegen Nederland 559.7 punten. PASTA MUURVERVEN In het algemeen waren de ploegen wel aan elkaar gewaagd. Beiden hadden tur ners van topformaat, die zonder misluk kingen en zonder haperingen hun oefenin gen demonstreerden. Beiden hadden tur ners opgesteld, die nog aan het begin van hun turnersloopbaan staan en ook duide lijk zichtbaar in techniek bij de top ten achter bleven. Maar beide ploegen hadden ook zowel in de top als in de lagere ge- regionen met pech te kampen, zoals bij voorbeeld de Zwitser P. Keller, die van de top af als derde opgesteld, als laatste in het persoonlijke klassement eindigde met mislukkingen aan paard, ringen en een minder geslaagde vrije oefening; Ar- thus Fucks als tweede opgesteld ein digde als no. negen samen met zijn team genoot Max Ammann. Klaas Boot, hoewel constant werkend, had met ringen de ene hapering na de andere en werd op dit onderdeel dan ook het laagste geklasseerd (16.2 p.). Weinig nieijws Bezien wij de wedstrijd uit technisch oogpunt dan bleek er zeer weinig nieuws gecreëerd te zijn. Zij het dan dat de be staande stunts door een steeds groter aan tal gymnasten wordt uitgevoerd. Zoals bij brug: luchtrol vóór- en achterover, salto als afsprong; bij paard: kring flanken, scharen en tegenscharen in een ontelbaar aantal keren met als einde veelzijdig ke ren aan hals of kruis; bij ringen: stutten tot gestrekte en gebogen handstanden, uit streksteun dalen tot breedtestand, balans vóór en achter, waarbij de Nederlander W. Groeneveld na uit de streksteun tot de breedtestand te zijn gekomen zich weer omhoog drukte tot streksteun, een .stunt", waarvoor hij zeer terecht een ver diende ovatie verkreeg. Verder bij vrije oefeningen: salto's voor- e.n achterover, flik-flaks, radslagen en alle mogelijke standen en bewegingen en ten slotte het altijd zeer boeiende en thans bijzonder spannende turnen aan rek, met reuzeslingers in boven-, onder-, gemengde of ellegreep; met borstwaartse-, contra- en schroefsalto's (van Oskar Wetzel). Dit al les in een zodanig tempo en zo gevarieerd van samenstelling, dat de belangstellen den in de geheel uitverkochte Concertzaal dan ook tot en met de allerlaatste oefening in spanning zijn gebleven en zowel de Zwitserse als de Nederlandse prestaties met een langdurig applaus'beloonden. Het algemene klassement luidde: 1 Ca- millo Bulloni (B.) 94.3 p., 2 Klaas Boot (N.) 93.6 p., 3 Franz Binggeli (B.) 93.3 p., 4 G. van Galen (N.) 93 p., 5 Oskar Wetzel (B.) 92.9 p., 6 Jac. v. d. Sande (N.) 92.6 p., 7 A. Meynen (N.) 91.9 p, 8 Kurt Gloor (B.) 91.7 p., 9 en 10 Arthus Fuchs en Max Of er op alle velden tijdens het eerste weekeinde goed honkbal is gespeeld valt zeer te bezien. Een feit is echter dat de spanning er meteen was. En ook de ver rassingen. TIW won haar eerste match in de eerste klasse met 14—9 van ABC, dat met enkele invallers kwam, omdat enkele voetballers met AFC hun sportieve plichten moesten waarnemen tegenover de concurrenten van Schoten. Een en ander doet niets af van het resultaat van de TlW'ers, die waarschijnlijk nog wel meer van zich zullen doen horen. HHC had in het Heemsteeds Sportpark grote moeite met RCII, doch trok toch aan het langste eind (5-7). OVVC, zonder Urbanus, blijkt toch een z.g. eenmansploeg, getuige de 5-2 nederlaag tegen Ajax. Kennemerland verloor volgens de verwachtingen van VVGA (1—S), terwijl Schoten met 7-3 van Blauw Wit verloor. RCH—IIHC Door een honkslag .van W. Vrenegoor, twee veldfouten van RCH en een honkslag van Noordhoff was het reeds in de eerste innings 0—3 bij RCH-HHC. Prompt werd het daarna 1—3. Zo bleef het tot de vierde innings. Toen gaf de HHC'er Hogenbos een honkslag, kwam door goed honklope'n op het derde,'en kon scoren toen Noord hoff drie slag kreeg, maar catcher Van der Werff de bal niet onder controle kon krij gen en Noordhoff, het slaghout weggooiend, de bal raakte. RCH tekende protest aan tegen het door Hoogenbos gescoorde punt. De zege der rood-wiften zal hiermede niet in gevaar komen. Voor de protest commissie overigens een moeilijk geval. Hierdoor kwam de stand op 14. Honk- slagen van Houtkamp en Hoefsmit en een fout van Wim Vrenegoor brachten daarna de stand op 24. In de vijfde innings scheen HHC de wedstrijd definitief Ie gaan winnen, toen 4-wijd voor W. Vrene goor en honkslagen van B. Vrenegoor en Fiogenbos de stand op 26 brachten. Maar RCH kwam prompt terug, toen Duinker Jongeling in het verre veld miste, een maal 4-wijd, een stootslag van Houtkamp en een honkslag van Hoefsmit, waardoor de stand 56 werd. Twee veldfouten van RCH brachten de stand op 57 in de zesde innings. En ofschoon RCH in haar laatste slagbeurt met twee bezette honken en een man uit nog een goede kans kreeg op een gelijk spel, gebeurde er verder niets meer. KennemerlandVVGA Een over alle linies sterker VVGA heeft weinig moeite gehad met een zwak spe lend Kennemerland. In de eerste innings v;a^ het reeds 02 voor de Amsterdam mers. Even nog hielden de Bloemendalers stand, scoorden in de vijfde innings zelfs een punt tegen, maar in de zevende en achtste innings liepen de Amsterdammers uit tot 18. De werpersresultaten spreken overigens voor zich. VVGA: 16 x 3-slag, 4x4 wijd, 2 honk slagen tegen en 4 veldfouten. Kennemerland: 4 x 3-slag, 3x4 wijd, 5 h.s. tegen en 10 fouten. Blauw WitSchoten Schoten moest met enkele invallers in Blauw Wit haar meerdere erkennen. Wel konden de Haarlemmers tot en met de vierde innings een 02 voorsprong hou den, maar toen de slagploeg van de Am sterdammers op dreef kwam bleek het Schotenveld niet veel druk te kunnen hebben en werd het in de vijfde innings 2—2, in de zesde 3—2, in de zevende 62, in de achtste innings 72, terwijl Klooster in. de laatste innings met een fraaie home-run de achterstand nog met een punt kon verkleinen (73). De wer persresultaten waren. Blauw Wit (Linke): 10 x 3-sl., 2x4 wijd, 3 h.s. tegen. Schoten (Keulemans en Meenhorst): 4 x3-sl., 5x4 wijd, 3 h.s. tegen. Overgangsklassen De verrassing van het weekend in afde ling A was wel de 913 nederlaag van een volkomen falend SC Haarlem tegen een door vier invallers verzwakt EHS. De Haarlemmers hadden het in den beginne te kwaad met hun zenuwen en stonden reeds spoedig met 07 achter. De achter stand werd keurig weggewerkt tot 77, maar de finishing touch ontbrak. Overi gens een keurige prestatie van EHS. EDO deed het in Amsterdam beter door de Volewijckers met 218 een honkbal lesje te geven. DWS bleef de meerdei'e van RFC (7—5), terwijl Sparta op Span gen deed wat men verwachtte (84 tegen de WGA-reserves). In de B-afdeling kreeg men bij HCK DEC een soortgelijke verrassing als bij SC HaarlemEHS. De Haarlemmers ston den na een innings reeds met 06 achter, haalden via 26 en 29 op tot 99, doch verloren in de laatste inning met 910. De Haarlemmers protesteerden echter te gen het niet verlenen van een vrije loop, zodat wij hier de uitspraak van de pro testcommissie nog zullen moeten afwach ten. Catchers deed het in Utrecht al heel goed door DOS met 0—7 naar huis te stu ren. HFC Haarlem deed het tegen een wel zeer slecht spelend Schoten 2 nog beter (22—2), terwijl ook TYBB uitstekend be gon, getuige de 113 overwinning, waar mee de Haarlemmers uit Amsterdam van Zeeburgia thuiskwamen. Ammann (B.) 91.5 p., 11 en 12 A. Hoo- gers (N.) en Hans Roth (B.) 91.4 p., 13 W. Groeneveld (N.) 91.1 p., 14 Fr. Wi- nands (N.) 91 p., 15 M. Volkers (N.) 88.3 p., 16 Paul Keller (B.) 87.9 p. Na de wedstrijd Direct na het bekend maken van de officiële uitslag werden de Nederlanders door hun Baseier tegenstanders gefelici teerd en overhandigden zij aan ieder een herinneringsvaantje. Alle deelnemers, ploegleiders en juryleden ontvingen van de Kennemer Turnkring, die organisator was van deze wedstrijd, eveneens een vaantje. De Kennemer Turnkring mocht voorts zelf bij monde van de officiële ver tegenwoordiger van de Zwitserse Turn bond en van de voorzitter van het Ko ninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond de dank in ontvangst nemen voor de cor recte en deskundige wijze, waarop deze wedstrijd was voorbereid. De finale damesenkelspel van de Engelse tenniskampioenschappen op harde banen is gewonnen door Doris Hart (U.S.A.), die haar landgenote Shirley Fry met 63, 46, 64 versloeg. Bij de heren zegevierde de Argentijn Morea in de eindstrijd van het enkelspel met 63, 62, 62 over Ampon (Philippijnen). Ook in het dubbelspel had Doris Hart succes. Tezamen met Shirley Fry overwon zij de Engelse combinatie Jean Rinkel— Quertiermejuffrouw Fletcher met 61, 6—3. De finale heren dubbelspel werd gewon nen door Ampon en Deyro (Philippijnen). Zij versloegen het Engelse paar Mottram Paish met 64, 68, 97, 86. Mevrouw Rinkel en Paish (Groot Brittan- nië) behaalden de titel in het gemengd dub belspel door Doris Hart en Morea (U.S.N.- Argentinië) met 6—4, 6—3 in de finale te verslaan. Met vijfnul heeft het Nederlandse Bavis- cupteam Ceylon in de eerste ronde van de Europese zóne uitgeschakeld. In de tweede ronde krijgen onze landgenoten het op te nemen tegen het sterke Italië, een strijd, die op Hemelvaartsdag 14 Mei, eveneens op de Mets-banen in Scheveningen, zal be ginnen. De wedstrijd tegen Ceylon was reeds Zaterdag na het dubbelspel tusen Van Swol Wilton en ScharenguivelFonseka beslist. (6—2, 7—5, 6—3). De derde dag, van geen enkel belang meer voor het resultaat, heeft zonder enige twijfel het beste spel gebracht. Vooral de wedstrijd tussen Van Swol en Ernst was het aankijken ten volle waard. De eerste set was een in hoog tempo uitgevoerd baseline duel met forse goedgeplaatste drives naar de hoeken. De kwieke Ceylonees liet zijn tegen stander zijn slagen breed spreidend lopen en Van Swol heeft voor de 64 moeten vechten. Onze landgenoot had in deze eerste set zijn wapens kennelijk goed kunnen scherpen, want in de tweede set beheerste hij het spel volkomen. Sterk serverend en meesterlijk zijn fore- en backhand hanterend versloeg hij Ernst vanuit het achterveld, zonder hem een game toe te staan. Daarna nam Ernst het initiatief weer over met grote variatie in zijn slagen en goede lobs, die Van Swol nogal eens tot missen dwongen. Tot 33 ging het gelijk op, toen sloeg Van Swol door de service van de Ceylonees om met 63 te winnen. Scharenguivel bleek zich in de laatste partij van deze wedstrijd volledig van zijn slechte vorm van Vrijdag te hebben hersteld en toen hij. ineens sterk serverend en met prachtige diepe drives, de eerste twee sets met 63 en 61 had gewonnen, leek hij rechtstreeks op de zege af te gaan. Maar Wilton voelde er niet veel voor de partij 'zomaar weg te geven. Hij nam een voorsprong eerste met 31, toen met 42 maar weer flitste Scharenguivel zijn „sli- ced"slagen naar de zijlijnen tot hij met 54 voorstond. Toen won Wilton zijn service, in de volgende game ook die van zijn tegen stander en de Ceylonees was verloren (7—5). De beslissing De korte pauze had Wilton goed gedaan en met zijn laag wegschietende forehand scoorde hij er in de vierde set lustig op los, twee maal Scharenguivel's service doorbre kend. Het werd 61. Toen kwam de laatste set. Twee maal verloor Wilton zijn service in een duel, waarin beide spelers om beurten in de aanval waren. Scharenguivel kwam op 53, toen op 54, 4015. Twee wed- strijdpunten voor Ceylon, maar Scharengui vel had er niet genoeg aan. Het werd duece, drie maal. toen kwam een fatale dubbele fout en Wilton won de game. De nerveuze Scharenguivel was niet meer in staat zich verder te verdedigen. De wedstrijd-ervaring gaf de doorslag in deze spanning en even later had Wilton met 7—5 de beslissende set gewonnen. Op de velden van de Kennemer Hockeyclub Strawberries in Velsen zijn Zondag de vier finales gespeeld voor de Kennemerlandbekers (heren) en lauwertakken (dames). Bij de dames werden de ploegen van het Heemsteedse Alliance winnaar in het A- en het B-tournooi. In de A-afdeling verloor Strawberries met twee-nul 'en dit bezorgde Alliance de lauwertak. De tak voor het B-tournooi ging naar de prijzenkast van Alliance door een overwinning van één-nul op Strawberries II. Strawberries en Eechtrop II werden winnaars van de heren-tournooien. Strawberries versloeg na felle en soms wel iets te harde strijd het elftal van de Beverwijkse hockeyvereniging Eechtrop met twee-één. De beker van het B-tournooi kwam in het bezit van Eechtrop II. De Zaterdagmiddag gespeelde ontmoe ting tussen Hudito en BMHC 6 voor de halve competitie degradatie-promotie tweede/derde klasse, is in een gelijkspel (twee-twee) geëindigd. Dit betekent, dat de vier elftallen in deze halve competitie: Strawberries 2, Hudito, Hermes en BMHC 6 alle met een gelijk aantal punten zijn ge ëindigd, zodat andermaal door deze vier elftallen een halve competitie gespeeld zal moeten worden. Voor de vierenveertig spe lers wordt het dit keer dus wel een bijzon der lang hockeyseizoen. Mixed-tournooien Zondag zijn ruim twee honderd speel sters en spelers van de hockeyverenigin- gen BMHC, BDHC en Rood Wit, op de velden achter Zomerzorg, in de weer ge weest tijdens wedstrijden voor gemengde zestallen. Niet minder dan dertig sixes be streden elkaar in vier poules. De finale tussen de sixes van mr. H. Ph. H. Sluyter en Joh. Verduin werd na een gelijk spel (een-een) met doelschieten met twee-een door eerstgenoemde gewonnen. In het club huis overhandigde voorzitter W. Jongejan van BMHC aan elk der speelsters en spe lers van de beide teams, die de finale speel den, een médaille. Op de velden aan de Donkerelaan in Bloemendaal kwamen ook vier mixed elf tallen van de hockeyvereniging HBS in het veld te zamen met ploegen van Pinoké (Amstelveen) en Forward (Tilburg). De finale tussen Pinoké en Forward werd met vier-een door de hockeyers uit het Westen Enige verrassende uitslagen waren het resultaat van deze zomerse korfbalcompetitie- dag. Watervliet I verloor met negen-vijf van Amsterdam-Zuid, waardoor de ploeg naar de derde klasse degradeert. Aurora I bevestigde zijn goede vorm: het won met acht-twee van K.V.H. Daarentegen verloor Aurora 2 met zeven-een van het zwakke Oosterpark 2. Watervliet 2 won in een vrij forse wedstrijd met drie-één van Roda 3. De wedstrijd Animo Ready IZKC I heeft goed en snel spel te zien gegeven, waarbij ZKC het meest op de voorgrond trad. Vooral het dames-zestal was uitmun tend op dreef. Bovendien had deze Zaanse ploeg uitstekende schutters in zijn gelede ren. Daarentegen drukte het gewicht van deze voor Animo Ready zo belangrijke wedstrijd te veel op de Haarlemmers: Geen ogenblik werd er fris en vlot gespeeld. Toch had Animo Ready reeds na enige minuten op fraaie wijze door Luikel de leiding genomen. Aanvoerder Bes van ZKC scoorde spoedig de gelijkmaker en ZKC nam hierna zelfs de leiding (1-2).Via twee twee door v. d. Bel kwamen de Haarlem mers voor te staan door een fraai doelpunt van mevrouw Sterk (drie-twee). Bij rust stonden de ploegen echter weer op gelijke stand (drie-drie). Na de rust brak een lel offensief van de ZKC-aanval los. Aanvoerder Bes schoot tweemaal raak. Animo Ready werd door dfeze achterstand geprikkeld. Beeksma kon de stand op vijf-vijf brengen. Lang hadden de Haarlemmers hiervan echter geen plei- zier, want de ZKC-speler Van Noort scoor de achter elkaar twee fraaie goals (5-7). Toen hierop Van Andel de achterstand tot zes-zeven verkleinde, kwam de spanning er weer in. Diezelfde speler miste daarop een strafworp, zodat het einde met een zeven-zes zege voor ZKC kwam. ZKC miste één strafworp en de Haar lemmers twee. Aurora I had weinig moeite met KVH. Bij rust leidden de Haarlemmers met vier- nul door goals van W. van Maren (2), B. Verbeek en G. Deen en liep in de tweede helft tot acht-twee uit. Zaandam-Z. degradeert Zaandam-Z.'s degradatie werd definitief, want het behaalde tegen Haarlem een ge lijk spel (4-4). De thuisclub leidde in de tweede helft met vier-een, maar L. Reyns en W. Klasen (2x) zorgden er tenslotte voor, dat één winstpunt kon worden meegenomen. ADVERTENTIE Daar de protestcommissie het protest van de wedstrijd VictoriaHaarlem, inge diend door Victoria, heeft toegewzen, is de uitslag gewijzigd van vijf-vijf in vijf-vier. De stand is nu: gesp. pnt. gesp. pnt. Aurora I 18 27 Victoria 17 15 An. Ready 16 26 Sp. Vereent 17 13 Haarlem 18 21 Hol ver 16 11 Z. K. C. 15 18 K. V. H. 16 10 Indo 15 17 Zaand.-Z. 16 4*) 2 verliespunten. Animo Ready I heeft thans nog twee uitwedstrijden te spelen, respectievelijk tegen Indo en ZKC en moet om de kam pioenstitel te behalen twee winstpunten behalen. Watervliet I degradeert Watervliet I degradeert naar de derde klasse: het verloor in een matige wedstrijd met negen-vijf van Amsterdam-Zuid. De rust trad in met een vier-twee voorsprong voor de Amsterdammers. Roda 3 en Watervliet 2 speelden een on aangename wedstrijd; de scheidsrechter moest van iedere partij één speler naar de kleedkamer verwijzen. Watervliet 2 behaalde een verdiende drie-een zege. De doelpunten werden ge scoord door H. Mol (2) en A. Redeker. gewonnen. De prijsuitreiking geschiedde in hotel Zomerzorg, waar voorzitter C. Out de winnende elftallen van Pinoké en For ward huldigde. Alliance promoveert De overwinning met twee-een van Al liance in de thuiswedstrijd op HGC 2 bete kent voor de Heemsteedse hockeyers de promotie naar de overgangsklasse, die het volgende seizoen in de competitie van de KNHB gevormd zal worden. Deze klasse komt in de plaats van de eerste klasse B. De eerste helft van de ontmoeting ver toonde een gelijk opgaande strijd. P. Matla opende de score voor Alliance uit een kor te hoekslag, maar kort voor de rust kwam de gelijkmaker voor HGC 2, toen H. Schlat- mann een strafbully tegen verloor. Na de rust won de snelheid van Alliance het van de techniek van HGC 2. R. Schlatmann sr. gaf zijn ploeg andermaal de leiding (2-1). In de uitweg kwam geen verandering meer. De kampioen van de vier promotieklas sen speelden met de degradant uit de eer ste klasse B om drie plaatsen in de nieuwe overgangsklasse De stand is nu: Alliance3 3 0 0 6 Ring Pass 2 1 1 0 3 Amsterdam II 2 1 0 1 2 HGC II 3 1 0 2 2 Gooi 4 0 1 3 1 Alliance moet nog één uitwedstrijd spe len tegen Ring Pass. maar is van de pro motie reeds zeker Gooi blijft in elk geval promotieklassen Ring Pass maakt even eens een goede kans op promotie. De reser ve-elftallen van Amsterdam en HGC zul len om de derde beschikbare plaats in de overgangsklasse moeten spelen. B.M.H.C.-jeugd won Vuurtorentournooi In Den Helder werd door de hockeyver eniging Hermes het jaarlijkse Vuurtoren tournooi gehouden, dat door de jeugdploeg van BMHC werd gewonnen. De Bloemen- daalse spelers wonnen achtereenvolgens met drie-nul van Hermes en met een-nul van Strawberries. Zij speelden gelijk te gen Amsterdam (nul-nul). Op de tweede plaats eindigde het jeugdelftal van Straw berries, dat met twee-nul van Hermes en met vier-twee van Amsterdam won, met één punt minder dan BMHC. De poule voor meisjeselftallen werd na een spannende strijd een overwinning voor de jeugdploeg van BDHC. ENGELSE AMATEURS WONNEN. De voetbalwedstrijd tussen de amateursvoetbal ploegen van Frankrijk en Engeland is met een—nul door Engeland gewonnen. DE NEDERLANDSE DAVIS CUP-PLOEG. Hoewel het Daviscup-team, dat 14 tot en met 16 Mei op de Mets-banen in Schevenin gen in de tweede ronde van de Eui-opese zóne tegen Italië speelt, vermoedelijk weer zal bestaan uit Wilton en Van Swol, is de definitieve samenstelling nog niet bekend. Naar wij van de zijde van de keuzecommissie van de KNLTB vernemen is de mogelijk heid niet uitgesloten dat Rinkel weer voor het dubbelspel beschikbaar zal zijn.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 7