Braderie in Generaal Cronjéstraat Moederdag Kort en bondig OM. OORD ^Brieven aan de redactie Amsterdamse Beurs Florissante Keukenhof-idylle Heemstede Een jaar geëist voor diefstal van één gulden VRIJDAG 8 MEI 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 Geef voor een gramofoonplaat van Vragen over faillissement van „Le moulin rouge" Speelweide in Oud-Schoten Gemeente betaalt schade der speeltuinen Haarlemse chauffeur zou op soldaten ingereden zijn Aparte opleiding leraressen Nijverheidsscholen gewenst Drie ton voor straataanleg in Tuindorp Overveen Nederlandse Vrouwen Electriciteits Vereniging Wethouder E. J. van Lent over gemeentepolitiek Ongewenste gast in „De Hyacint" Zes ton voor nieuwe straten in Haarlem-Oost Scheepvaart De Generaal Cronjéstraat en het Juliana - park zullen de eerste drie dagen van dc volgende week in de middag, en avond uren voor het verkeer afgesloten zijn. Dan worden op de rijweg kraampjes geplaatst, de verkopers zullen zich in bijzondere costuums steken en het publick zal in de gelegenheid zijn op een andere wijze dan gewoonlijk in deze straten te winkelen. Het bestuur van de Generaal Cronjé- straatvereniging, waarvan de bewoners van het Julianapark ook lid zijn, houdt op Maandag, Dinsdag en Woensdag een bra derie en voegt daarbij een nieuwe activi teit aan de werkzaamheden der vereniging. In andere steden en plaatsen heeft voor een braderie grote belangstelling bestaan en men verwacht, dat de eerste braderie in Haarlem de aandacht van het publiek zal hebben. Maandagochtend zal een stoet door de stad trekken. Daaraan nemen dames en heren deel, die zieh op bijzondere wijze zullen kleden. Zij nemen in „Bello", de miniatuurtrammetjes, die rondritten door de stad maken, plaats en maken een tocht van een uur. Van de zijde der leden heeft het bestuur grote medewerking ondervonden en daar door is het mogelijk ongeveer honderd tentjes te plaatsen. Winkeliers hebben zich de medewerking verzekerd van fabrikan ten, die op straat een stand zullen inrich ten en reclame voor hun product maken. Er bestaan plannen een modeshow en een schoenenshow te houden en een der winke liers is voornemens een ooi en enige lam meren in een kleine ruimte te laten lopen. ADVERTENTIE RADIO-EN GRAMOFOONSPECIALIST GR.H0UTSTR.I08 TEL.I3046 HAARLEM Het Haarlemse raadslid mr. A. Wensing (C.H.U.) heeft het college van B. en W. de volgende vragen gesteld: Heeft uw college kennis genomen van het faillissement van de vennootschap wel ke het établissement Moulin Rouge in het Florapark exploiteerde en van de kranten berichten dat bij een hoog bedrag aan schulden vrijwel geen middelen ter dek king aanwezig zijn? Heeft uw college alvorens aan deze ven nootschap de vergunning te verlenen de tent in het Florapark te plaatsen zich er van vergewist dat de inrichting en exploi tatie op een gezond financiële basis zou rusten en dat aan bedoelde vennootschap c.q. aan haar vennoten een voldoende cre- dietwaardigheid kon worden toegekend? Is uw college bereid de raad mede te delen of en zo ja hoeveel de gemeente en/ of de gemeentebedrijven nog van bedoelde vennootschap te vorderen hebben en of ter zake vooruitbetalingen waren gevraagd? Deze vragen zullen in de raadsvergade ring van Woensdag 13 Mei worden beant woord. Initiatief van bewoners Uit de bewoners van de woningen in de omgeving van de Gijsbrecht van Aemstel- straat en de Badelochstraat heeft zich een commissie gevormd, die zich ten doel stelt op een binnenterrein een speelweide tot stand te brengen en te beheren. De bedoe ling is dat de weide toegankelijk wordt voor de jeugd uit deze omgeving en dat de kosten van toezicht worden bestreden uit de door de ouders op te brengen geringe contributies. Daar het terrein door zijn afmetingen en zijn ongunstige vorm voor het maken van een speeltuin ongeschikt is achten B. en W. het gewenst het tot speelweide in te richten, opdat toch de in deze omgeving woonachtige jeugd over een beschermde speelgelegenheid kan beschikken. Het terrein zal van een grasmat moeten worden voorzien, terwijl voorts een een voudige afrastering zal moeten worden aangebracht. Deze afrastering zal bestaan uit perkoenpalen van 1.60 meter hoogte met daartussen tot een meter hoogte harmonicagaas. Daarboven zullen tussen de palen draden worden gespannen. Op het terrein zal voorts een zandbak worden aan gebracht van 15 bij 7 meter, voorzien van een omranding van rondhout met daar op aan de bovenzijde een zitplank. Tenslotte zullen nog twee klimbomen worden ge plaatst. Naar raming zal met een en ander gemoeid zijn een bedrag van 4900. Gevolg van Februaristorm In de stormnacht van de le Februari van dit jaar is de loods aan het Zuider Bui ten Spaarne, waarin waren opgeslagen de werktuigen van verscheidene speeltuin verenigingen, ingestort. Hierdoor is een be langrijke schade toegebracht aan de opge slagen speeltuininventaris, welke totaal wordt getaxeerd op 1880, Het Verbond van Haarlemse Speeltuin verenigingen is hierdoor voor een onvoor ziene uitgave geplaatst, waarin in zijn be groting uiteraard niet is voorzien. Geble ken is voorts, dat het Verbond getracht heeft voor het aldaar opgeslagen speeltuin- meubilair een verzekering te sluiten tegen stormschade, doch de assuradeurs gezien de toestand van de loods het risico niet wilden aanvaarden. Het Verbond van Haar lemse Speeltuinverenigingen heeft zich tot B. en W. gewend met het verzoek om in deze schadepost tegemoet te treden. Gezien het bovenstaande en de noodzaak om de vernielde en beschadigde toestellen zo spoedig mogelijk weer in gebruik te nemen achten B. en W. het verantwoord deze schadepost voor rekening der ge meente te nemen en aan het Verbond van Haarlemse Speeltuinverenigingen een extra subsidie toe te kennen van 1880 Daarmee hoopt hij de aandacht te vesti gen op wolproducten. Een winkelier, die achter een kraam of in een stand plaats neemt, zal gecostu- meerd zijn. Oud-Hollandse costuums zijn gehuurd, verder zullen er dames en heren rondlopen in Turkse, Zwitserse en TLroler costuums. Anderen verkleden zich als cowboys, en er zijn winkeliers die aan dacht besteden aan een sprookje. De tentjes worden om een uur opgesteld en blijven tot elf uur op de rijweg. Daarna verdwijnen ze weer, waardoor het verkeer des nachts en des morgens doorgang kan vinden. Een aantal musici, gestoken in Vo- lendammer costuums, zullen op verschei dene plaatsen in de straat muziek ten ge hore brengen. Een schout en rakkers zul len de orde handhaven en af en toe loopt een omroeper door de straat, om medede lingen te doen. Aan de plantsoenzijde van het Juliana park worden stands ingericht van niet- leden, waarin etenswaren gekocht kunnen worden. Eis: drie weken hechtenis en twee jaar niet rijden De officier van Justitie in de Haarlemse rechtbank, mr. G. W. F. van der Valk Bou- man eiste tegen de Haarlemse taxichauf feur P. C. G. een hechtenisstraf voor de tijd van drie weken en de intrekking van het rijbewijs voor twee jaar. De chauffeur was om een of andere reden te laat bij een adres gekomen en had bijzonder veel haast 'om zijn „vrachtje", dat bestond uit een Haarlemse kunstschil der en diens echtgenote naar het station te brengen. In de Lange Veerstraat liepen echter twee secties soldaten elk bestaande uit on geveer vijfentwintig manschappen. De eerste sectie werd zonder moeite ge passeerd, maar de begeleider van de twee de sectie, een tweeëndertigjarige wacht meester uit Bloemendaal, beduidde de chauffeur, dat hij even wachten moest om dat de soldaten juist een bakfiets voorbij gingen en er dus in de vrij smalle straat geen ruimte meer overbleef voor de taxi. De chauffeur wilde echter niet wachten. Hij toeterde en reed, toen de wachtmeester die links van de troep liep niet op zij ging, met volle vaart door. De wachtmeester en enkele soldaten moesten wegspringen om niet onder de auto te komen. De verdediger wees er in zijn pleidooi op, dat G. reeds tweeëntwintig jaar langs de weg zat en nog geen enkele keer met de Justitie in aanraking was gekomen. Hij meende, dat de chauffeur, die evenals zijn collega's altijd haast heeft, het slachtoffer is geworden van zijn beroep en bepleitte de uiterste clementie. De rechtbank bepaalde de uitspraak op 21 Mei. (Verkort weergegeven) Weeldebelasting.' Met grote voldoe ning las ik het ingezonden stuk van de heer Turkenburg over de omzetbelasting- zorgen van de middenstand. Het is echter ook de weeldebelasting die ons midden standers te gronde richt. Als ik als foto graaf een kind fotografeer omdat ik het een leuk kind vind en de ouders willen zo'n foto kopen, dan komt daar 4 omzetbe lasting op. Maar bestelt men mij voor een paar kinderfoto's, dan komt er 15 weel debelasting bij. Berekent men die 15 door dan slinkt het klantenaantal, want dan wordt de foto de meesten te duur. Vele fotografen hebben door een en ander een heel moeilijk bestaan, moeten personeel af schaffen, hun huishoudbudget drukken en zo meer. Onze bond, de N.F.P.V., heeft gedaan wat hij kon om deze weeldebelas ting omlaag te krijgen, met als enig resul taat het antwoord, dat wij blij mochten zijn, niet in de superweeldeklasse van 30 te zijn ingesteld. Wil het zakenleven kans van voortbestaan hebben, dan moeten om zetbelasting èn weeldebelasting van de baan. C. Oostenrijk, Haarlem. Besturen Nijverheidsscholen in Haarlem bijeen In de Haarlemse Huishoud- en Industrie school aan de Voorhelmstraat is gisteren een ledenvergadering gehouden van de Bond van verenigingen tot het geven van Nijverheidsonderwijs. Op deze vergadering waren de besturen van vele Huishoud- en Industriescholen uit verschillende delen van het land aanwezig. De opening geschiedde door mevrouw C. StemlerTjaden, voorzitster van de bond. Nadat door de secretaris, de heer P. J. Mikmak, de notulen waren voorgelezen en door de voorzitster enkele mededelingen waren gedaan volgde als derde punt op de agenda de verkiezing van twee bestuurs leden. Mevrouw C. van DanzigMelles en de heer D. Veenenbos, die volgens rooster af traden, werden herkiesbaar gesteld. De heer Veenenbos werd met algemene stem men herkozen. Bij ontstentenis van de can didate was men genoodzaakt de verkiezing aan te houden tot een volgende vergade ring. Bij de ingekomen stukken discussieerden verscheidene bestuursleden diepgaand over de heffing van omzetbelasting op stoffen, die door de leerlingen van de Huishoud scholen worden bewerkt. Dit wordt door vele leden van het bestuur als onjuist be schouwd, daar de Huishoudscholen geen winstgevende bedrijven zijn, ondanks het feit dat de stoffen na bewerking verkocht worden. Over dit onderwerp werd breedvoerig gesproken en door de vergaderingen wer den verscheidene meningen naar voren ge bracht. Tot een bevredigende oplossing is men echter niet kunnen komen. Het vijfde punt op de agenda betrof het al of niet geven van huishoudelijke voor lichting. Hieronder worden verstaan de vakken, die volkomen gericht zijn op het maatschappelijke en sociale leven. Het departement van Sociale Zaken financiert namelijk niet langer dit belangrijke onder deel van de huishoudelijke opleiding. Voor de scholen is de financiering een probleem gebleken, daar de normale kosten toch al hoog zijn, de subsidie laag is en er een ge brek is aan leerkrachten voor dit onder wijs. Huishoudelijke voorlichting werd door alle aanwezigen als dringende nood zaak gezien. Derhalve is besloten te trach ten over dit probleem met autoriteiten in beraad te treden. Na een gezamenlijke lunch hield de heer E. Velema, leraar Paedagogiek M.O. een inleiding over de vorming van de lerares sen bij het Nijverheidsonderwijs. De spre ker behandelde dit onderwerp, nadat hij het onderwijs in het algemeen en het Nij verheidsonderwijs in het bijzonder van alle kanten belicht had. De noodzaak van het Nijverheidsonder wijs stond voor hem vast en hij was van mening dat deze tak van de vorming een steeds belangrijker plaats zal gaan in nemen. In verband hiermee achtte hij het niet meer voldoende de opleiding van lerares sen met de normale huishoudelijke oplei ding samen te laten vallen. De heer Vele ma bracht een vierjarenplan naar voren dat een aparte opleiding en vorming voor leraressen op Nijverheidsscholen beoogde. In het gehele land zouden daartoe kweek scholen moeten komen, volgens de heer Velema, waar volledig aandacht wordt be steed aan alle aspecten die zich bij het Nijverheidsonderwijs kunnen voordoen. Slotkoer9 Openings gisteren koersen 3-3Nederl.'47 96l5/i8 96% A.K.U 164 161 188% 188 Philips Gloeil. 159% 159% Kon. Petroleum 309 309 A'dam Rubber 90% 91 Holl. Amer. Lijn 144% 145 N. Scheepv. Unie 129 129% H.V.A. 98% 98% 88% 88 Amsterd. Bank 162 163 Ned. Handel Mij. 157% 158 Rotterd. Bank 160% 160% Twentsche Bank 158% 158 Anaconda Copper 37l3/i« 37% Bethlehem Steel 52% 52% Republic Steel 48% 48% Shell Union 65% 65% Tidewater 2313/u 23% U. S. Steel 39% 39% Wij zijn gisteren weer eens naar Keukenhof ge weest, omdat het bestuur van die unieke instelling ons een hartelijk briefje had geschreven, waarin het zei dat het ons zo graag nog eens wilde ontmoeten. Nu, daar hadden wij wel oren naar, want de char mante ontvangst bij de opening lag ons nog vers in het geheugen. En boven dien snakten wij eerlijk ge- "zegd naar een wandeling tussen de kloeke Darwins en de nieuwere variëteiten door kruising met de fijnere tulipa's ontstaan. We zijn niet teleurgesteld geworden, al was 't er heel wat drukker dan de eerste keer. Maar dat was juist voor het Keukenhof-be stuur een pak van het hart, want, zoals mijnheer Van Waveren nu onomwonden vertelde, in het begin had die Flora-concurrentie toch wel zwaar op de maag der Lissenaren gelegen. Maar ziet: het wonder was geschied, dat er nog veel meer bezoekers dan anders naar de Keukenhof zijn gekomen, al is het aan deel der binnenlanders on der hen gedaald. Daaren tegen stroomden de vreem delingen in zo grote getale toe, dat het verlies aan landgenoten ruimschoots vergoed werd. De heer Van Waveren en de zijnen blikken met on verhuld optimisme in de toekomst. Flora en Keuken hof halen tezamen het mil- lioen bezoekers, het is dus niet al te stoutmoedig het volgend jaar voor de Keu kenhof alleen op een half millioen te rekenen, aldus hun redenering. Temidden van die rustie ke pracht van fraai ge boomte, glooiende gazons, afgewisseld met het kleu renpalet van vaderlandse sierteeltproducten en speel se waterpartijen begon de heer Van Waveren toch werkelijk over zulke nuch tere zaken als logiesruimte, parkeer gele genheden en ex portbevordering te praten. Daar waren we echter niet voor gekomen. We wil den ons verlustigen (en dat hebben we gedaan ook) in Totius, of in Queen of Night, of in Hollands Glo rie, waarbij we dan des noods de Vrouw van Stout- hamer, de kindertjes van Marian Gobius of zelfs nog ie hardloper van P. Cou- zijn-Perlmutter wilden te genkomen. Zo hebben we uit het betoog van de heer Van Waveren slechts genoteerd, dat op 16 Mei de Konink lijke Liedertafel „St. Pan- zratius" in de Lisser lust hof komt zingen en dat het er naar uitziet dat de eerste weken de poorten van Keu kenhof niet zullen dicht gaan. Want al het werk van professor Van Slogteren ten spijt, de natuur doet wat zij wil, getuige het feit dat te gen alle regelen van de kunst in thans vroege en late tulpen, narcissen en hyacinten vrijwel gelijktij dig in bloei zijn, hetgeen de aantrekkelijkheid van de Keukenhof alleen maar ten goede komt. Toen we buiten dwaal den, bemerkten we plots klaps dat Keukenhof het amusement in grote stijl blijkbaar toch niet geheel versmaadt. Bij Konings altijd even imposante Man te paard aangekomen viel het ons op, dat de zwanen en een den verbannen waren uit hun paradijselijke vijver. De watervogels waren vervangen door landrotten, die behoedzaam ronddob berden in twee vaartuigen. Een van die schuitjes was toegerust met een enorm vierkant zeil en dicht be mand met lieden die met behulp van ingewikkelde apparaten het gemunt ble ken te hebben op een da me, die met behulp van de wetenschap en een daartoe geëigend costuum een jonge Volendamse schone naboot ste en een man, eveneens een Volendams origine suggererende, die met stoer gebaar de riemen van een roeibootje hanteerde. Om de plas verdrongen zich de drommen in stille bewondering voor het schouwspel. Een bewondering die tot eerbied klom toen Maria Rökk en Johan Heesters want die waren het heus een duet aanhieven, met begeleiding van een in een geluidsband verscholen or kest. In de verte snaterden de '.enden. J, £L B. De plannen voor de bouw van het com plex woningen met verzorgingshuis voor ouden van dagen „De Blinkert", zoals ge projecteerd in het uitbreidingsplan „Tuin dorp Zuid-West", verkeren in een verge vorderd stadium van voorbereiding. Het ligt in het voornemen nog in. de loop van dit jaar met de bouw te beginnen, aange zien het benodigde bouwvolume beschik baar is en de voor de bouw benodigde grond, voor zover deze nog geen eigendom der gemeente is, onlangs in het feitelijke bezit der gemeente is gesteld. Het is daar om gewenst, dat zo spoedig mogelijk met de straataanleg en de rioleringswerken wordt begonnen, schrijven B. en W. van Haarlem aan de raad. Met de uitvoering van een en ander is gemoeid een bedrag van 303.000. Hierin zijn begrepen de kosten van het maken van een duiker in de Pieter Wantelaan en van een eenvoudig electrisch gemaaltje nabij de sloot langs de zuidzijde van de Vlaamse- weg, waardoor regelmatige verversing van de waterpartij in de Rollandslaan en de sloot langs de Gerrit Bartholomeuslaan mogelijk wordt. In de Donderdagmiddag in restaurant Brinkmann voortgezette vergadering van de Nederlandse Vrouwen Electriciteits Vereniging heeft de directrice van het bureau, mejuffrouw N. van den Broek, mededelingen gedaan over het werk op het bureau der vereniging. Ondanks het feit, dat de vereniging slechts vierduizend leden telt, neemt zij een belangrijke plaats in: in diverse landelijke commissies is zij ver tegenwoordigd. De vereniging werkt mee aan tentoonstellingen in het rampgebied en neemt deel aan besprekingen in de Huishoudraad. In de loop van 1952 zijn vijfentwintig lezingen gehouden, waarvoor grote belangstelling bestond en aan excur sies namen vele dames deel. Voor de ko mende winter staan drie nieuwe lezingen op het programma, waarover mejuffrouw Van den Broek nadere mededelingen deed. De vergadering benoemde de waarne mende voorzitster, mevrouw A. van Bie- nema-Prop, tot algemeen voorzitster; de periodiek aftredende bestuursleden, de da mes dr. B. J. Bellaar Spruijt, J. van Emb- den Adres-Meijer en E. Vegter-Groen wer den herkozen en gekozen werd tot nieuw bestuurslid mevrouw H. Dwars-Luloffs te Hengelo. De volgende jaarvergadering zal in Zeist worden gehouden. Bij de rondvbaag wer den suggesties gedaan propaganda voor de vereniging te maken, waardoor het aantal leden kan stijgen. Na afloop der vergadering vertrokken de dames naar de Flora te Heemstede. De dag werd besloten met een maaltijd in Brinkmann. De afdeling Heemstede van de Katholieke Volkspartij had in het kader van de ko mende gemeenteraadsverkiezingen, voor Donderdagavond in het R.K. Verenigings gebouw haar eerste vergadering georgani seerd, waarvoor van de zijde der leden slechts een matige belangstelling bleek te bestaan. De wethouder van Openbare Wer ken, de heer E. J. van Lent vervulde bij deze gelegenheid een spreekbeurt, waarin hij de gemeenteraadspolitiek zoals deze in Heemstede wordt gevoerd, aan een nadere beschouwing onderwierp. Aldus gaf hij een uitvoerig en ter zake kundig overzicht, waarbij hij zich uiteraard in het bijzonder bepaalde tot het werkzame aandeel, dat de K.V.P.-fractie tot dit beleid heeft bijge dragen. Wethouder Van Lent verheugde zich er over, dat hij in de eerste plaats kon wijzen op de goede verstandhouding, welke in de Heemsteedse raad een vruchtbare samen werking mogelijk maakt. Vandaar dat de resultaten van de afgelopen periode een zeker optimisme voor de toekomst recht vaardigen. Zo is de financiële toestand in de gemeente verre van ongunstig, er kon zelfs een behoorlijke reserve worden ge kweekt, waaruit het laatste begrotings tekort is bijgepast. Ook de verschillende bedrijven werpen bevredigende winsten af, zonder dat hiervoor overmatig hoge tarie ven gelden. Zelfs konden onlangs de elec- triciteitstarieven voor de middenstand nog worden verlaagd, terwijl men hoopt bin nenkort ook aan de wensen van de ver schillende industrieën tegemoet te kunnen komen. Het onderwijs geeft eveneens reden tot voldoening; er zijn de laatste jaren di verse nieuwe scholen geopend, waarnaast de tand- en schoolartsendienst eveneens voortreffelijk functionneert. De uitbreiding van het Gezondheidshuis, welke binnen afzienbare tijd zal zijn voltooid, heeft de gemeente ongeveer een ton gekost; een bedrag dat echter volkomen verantwoord mag worden genoemd. In dit verband sprak de wethouder met grote stelligheid de ge ruchten tegen, dat er in Heemstede plan nen tot het stichten van een ziekenhuis zouden bestaan. Hieraan is immers niet de minste beheofte, omdat zich in de onmid- delijke nabijheid vier uitstekend geoutil leerde ziekenhuizen bevinden. Ook de bouw van een tweede badhuis is niet meer ur gent, nu er op de laatste raadsvergadering besloten werd in vele woningen een eigen douche-installatie te laten aanbrengen. Spreker toonde zich niet minder voldaan over het functionneren van de Plantsoenen dienst. Tijdens de bezetting had Heemstede 3400 van de 4000 bomen moeten verliezen, welk aantal inmiddels door nieuwe aan- plantingen weer vrijwel geheel tot het vooroorlogse peil kon worden terugge voerd. Tevens noemde hij het een verblij dend teken, dat van de 200.000 in de plant soenen aangebrachte bloembollen, slechts een gering aantal door het publiek en de jeugd was vernield. Ook herinnerde hij nog even aan de opening van de kinder boerderij, die door het gemeentepersoneel in zijn vrije tijd was gebouwd, hetgeen op een uitstekende verstandhouding met de directie wees. Wat de nieuwe plannen betreft, behoren de opruiming van krotwoningen en de bouw van nieuwe woningen als primair te worden beschouwd, doch deze voorzienin gen stuiten nog steeds op moeilijkheden met Den Haag. Ook de aanleg van de zui veringsinstallatie zal niet lang meer op zich laten wachten, hoewel de Planologische Dienst van mening is, dat hieraan te veel landschapschoon moet worden opgeofferd. Tenslotte betreurde spreker het, dat de K.V.P. in Heemstede door de lijst Kamer beek bij de vorige verkiezingen ongetwij feld twee zetels tekort gekomen is en hij vreesde, dat de K.N.P. ciez* k««w voor een herhaling zou zorgen- Op de avond van de veertiende Maart, één dag na het begin van de feestelijkheden ter gelegenheid van Haarlem-Lichtstad, be gaf de 31-jarige werkloze Haarlemmer E. R. zich naar de taveerne „De Hyacint" om er, zoals hij gistermiddag voor de Haar lemse rechtbank, waar hij terecht stond wegens diefstal, verklaarde, te gaan dansen. Om ongeveer half elf wilde hij, naar zijn zeggen, telefoneren, maar toen men even later ging kijken wat hij uitvoerde, was hij in een kleedkamer bezig met het door zoeken van de zakken van jassen en man tels van de werkstudenten. Toen men hem fouilleerde bleek, dat hij één gulden had buitgemaakt. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman meende, dat deze diefstal een zeer ernstig karakter droeg, temeer daar R. reeds zeven maal eerder veroor deeld was. Hij eiste dan ook een gevange nisstraf voor de tijd van één jaar. De verdediger, mr. G. W. Rutgers, ver klaarde, dat de verdachte die ene gulden bijzonder goed kon gebruiken en hij be pleitte, gezien het geringe bedrag, de uiterste clementie. De rechtbank bepaalde de uitspraak op Donderdag 21 Mei. Nu de ophogingswerken nabij het nog onvoltooide gedeelte van de Schipholweg in volle gang zijn en de plannen voor de bouw van woningen in deze omgevingen een vergevorderd stadium van voorberei ding hebben bereikt, vinden B. en W. het gewenst, dat de raad de gelden voteert, welke nodig zullen zijn voor de uit te voe ren riolerings- en bestratingswerken. Met de werken, welke binnenkort zullen moe ten worden uitgevoerd, zal gemoeid zijn een bedrag van 632.700,In dit bedrag is mede begrepen 50.000,voor het maken van twee duikers in de Gouwwete ring, namelijk in de Richard Holkade en in de Prins Bernhardlaan. Almdijk, 7 te Antwerpen. Almkerk, 6 v. Genua n. Port Said. Amor, 6 v. Lissabon n. Malta. Amstelpaz-k, pass. 6 Kp. Race. Arendskerk, pas. 6 Gibraltar n. Genua. ALblasserdijk 7 v. Mobile te Tampico verw. Abbedijk, pass. 6 Scilly's. Abbekerk, 8 v. Yokohama te Takao verwacht. Aldabi, 6 te Santos. Algenib, 6 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Ampenan, 7 Minicoy gepass. Arendsdijk, 6 v. Victoria. Arkeldijk, 6 v. New York n. Rotterdam. Akkruindijk, 6 480 m. ZO Ceylon. Albireo, 6 290 m. N. St. Pauls Rock. Alkaid, 6 v. Hamburg n. Antwerpen. Amstelveen, 6 190 m. W. Diego Garcia. Annenerk, 8 475 m. O.ZO. Kp. Guardaful. Aludra, 6 v. Damman te Koewait. Adinda, 7 v. Pladju n. Haiphong. Alderamin, 7 v. Koewait n. Khorramshar. Alphacca, 8 te Trinidad. Aitair, 8 te Recife. Amstelkroon, 7 v. Sorong te Moetoeri. Ai-milla, 8 v. Lienchden te Haiphong. Axeldijk, pass. 7 Bahama's. Alamaik, 8 v. Port Said n. Genua. Alohiba, 8 v. Pto Alegre te Rio Grande verw. Amstelland, 8 Santos verwacht. Algenib, 7 te Montevideo. Alioth, 8 te Antwerpen. Andijk, pas. 8 Vlissingen n. Vera Cruz. Orgos, 7 v. Messina te Patras. Aaisum, 7 te Colombo; Amsteldiep, 7 v. Vancouver te Madras. Breda, 7 v. Hamburg te Amsterdam. Barendrecht, 7 Ouessant gepass. Batoela, 6 v. Pangkalpinang te Blinju. Billiton, 6 420 m. NO. Belem. Boissevain, 6 510 m. O.NO. Tristan da Cunha. Bali, 7 380 m. W. ten N. Minicoy. Bengkalis, 7 v. Padang te Belawan. Bennekom, pass. 7 Flores n. Trinidad. Borneo, 8 te Bona. Blommersdijk, 8 v. Bremen te Rotterdam. Boskoop, 7 1190 m. ZW. Flores. Bacchus, 8 v. Port au Prince n. Amsterdam. Blitar, 8 v. Port Said n. Marseille. Chama, 6 v. Mena al Ahmadi n. Gibraltar. Cottica, 6 v. Trinidad n. Paramaribo. Callisto, 6 v. Quebec n. Nederland. Celebes, 6 500 m. W. Kp. St. Vincent. Ceroruia, 6 v. Pladju n. Singapore. Caltex Nederland. 8 v. Rotterdam te Sidon. Corilla, 7 v. Hongkong n. Pladju. Cronenburgh, pass. 7 Ouessant. Chama, pass. 8 Runsal Jebel. Dongedljk, 6 te Antwerpen. Delfland, 6 v. Santos n. Rio Grande. Delfshaven, 6 150 m. N. St. Pauls Rock. Diemerdijk, 7 v. Cristobal n. Antwerpen. Duivendreeht, 8 v. Londen n. Rotterdam. Esso Amsterdam, 6 v. Rotterdam te Batonroue verwacht. Esso Den Haag, 9 ca. 12 u. v. Aruba aan de Hoek v. Holland verwacht. Erinna, 6 dwars Massawah. Enggano, 7 v. Barcelona n. Antwerpen. Elmina, 7 v. Monrovia n. Kp. Palmas. Eemdijk, 6 v. Havana te Vera Cruz. Eendracht, pass. 7 Dover 8 Hamburg verwacht. Elmina, 8 te Cp. Palmas. Friesland (SSM), 7 v. Sunderland te Aalborg. Friesland (KRL), pass. 7 Ouessant. Gadila, 7 v. Soerabaja te Balikpapan. Garoet, pass. 7 Str. Messina n. Port Said. Gaasterland, 7 v. Rio de Janeiro te Santos. Gouwe, pass. 7 Kanarische eil. Groote Beer, 7 v. Halifax n. New York. Groote Kerk, 7 v. Port Soedan n. Aden. Gaasterkerk, 8 v. Penang n. Port Swettenham. Haarlem, 7 te La Guaira. Hector, pass. 6 Kp. Bon. Heemskerk, 6 750 m. N. St. Helena. Helicon, 6 v. Pto Plata n. Nederland. Hera, 8 v. Antwerpen te Rotterdam. Hathor, 7 v. Izmir te Kavalla. Helder, 8 v. Amsterdam n. San Juan. Indrapoera, 6 19 u. v. Rotterdam te Hamburg. Ittersum, 7 v. Amsterdam te Saigon. Jagersfontein, 6 v. Teneriffe n. Southampton. Jupiter, 6 v. Tripoli n. Benghazi. Java, 6 v. Bremen 8 Antwerpen verwacht. Kota Ba roe, 7 te Tj. Priok. Kedoe, 7 v. Aden n. Belawan. Karaton, 6 v. Palembang n. Belawan. Kasimbar, 7 te Singapore. Kota Agoeng, 8 v. Amurang te Makassar. Loppersum, pass. 6 eil. Wight. Loenerkerk, 7 te Karachi. Loosdrecht, 6 te Bombay. Laagkerk. 6 in Golf v. Suez. Le Maire, 6 v. Rangoon n. Singapore. Lucita, 6 v. Thameshaven te Salt End. Lieve Vrouwekerk, 7 op de Weser. Lutterkerk, 7 v. Antwerpen te Hamburg. Lawak, 8 v. Bombay te Cochin. Lemsterkerk, 8 te Suez. Leuvekerk, 7 v. Calcutta n. Rotterdam. Lombok, 8 laat Belawan verw. Larenberg, 7 v. Martel naar Tela. Lekhaven, 7 te Adelaide. Mariekerk, 5 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Muiderkerk, 6 te Antwerpen. Murena, 6 v. Port Pirie naar Miri. Mentor, 6 v. Amsterdam 7 te Rotterdam naar Middellandse Zee. Manoeran, 7 te Port Said. Maashaven, 6 150 m. W. Fastnct. Malea, 5 650 m. N.NW. St. Pauls Rock. Molen-kerk, 6 v. Amsterdam te Hamburg. Maasdam, nacht 7-8 te Halifax. Mapla, 7 v. Singapore n. Port Swettenham. Marlsa, 8 van Fao te Pladju. Mitra, 7 v. Gefle naar Rotterdam. Modjokerto, 8 te Tj. Priok. Marpessa, 5 v. Balikpapan n. Tarakan. Maas, 9 v. Kalamata te Antwerpen verw. Meerkerk, 7 v. Rotterdam n. Japan. ^leliskerk, 7 v. Manilla n. Keelung. Nestor. 8 660 m. NO. Fayal n. Barbados. Noordam, 7 570 m. ZO. Kp. Race. Notos, pass. 7 Ouessant. Nieuw Amsterdam, 8 v. Algiers te Palermo. Omala, 6 v. Beirouth n. Spezla. Oranjefontein, 6 v. Antwerpen te Amsterdam. Oranjestad, 7 v. Cristobal te Amsterdam. Ondina, 8 v. Vado te Port St. Louis du Rhone Poiyphemus, 7 v. New York n. Baltimore. Prins Alexander, pass. 6 Vlissingen n. Hamburg. Prins Fred. Willem, pass. 6 Vlissingen n. Bremen Prins Willem V. 7 v. Milwaukee te Sarnla. Prins Philips Willem, 6 420 m. W. Scillys. Parkhaven, 12 v. Vittoria te Las Palmas verw Perna, pass. 7 ZO. Christmas eil. EAARLEM EN OMGEVING B. en W. stellen de raad voor de ge meente Haarlem te doen toetreden tot het Nederlands Instituut voor Efficiency. In het bijzonder de gemeentebedrijven kunnen in direct van werkzaamheden van het Insti tuut profijt hebben. De kosten van het lid maatschap bedragen driehonderd gulden per jaar. Het corps ambtenaren der Burgerlijke Stand te Haarlem wordt op voorstel van B. en W. uitgebreid met twee nieuwe leden: wethouder W. C. Bakker en de heer E. C._J. Lubberdink, ambtenaar ter secretarie. De laatste volgt de gepensionneerde heer G. F. Weber op. De algemene vergadering van de Hol landse Maatschappij der Wetenschappen zal op Zaterdag 16 Mei in het gebouw der maatschappij te Haarlem worden gehouden. Op de agenda staat o.m. een voordracht door jhr. dr. P. J. de Winter over „De Zeven Pro vinciën". De 19-jarige magazijnbediende W. A. H. K. uit Haarlem, die sinds kort in Maas tricht werkzaam en woonachtig is, is ge arresteerd onder verdenking van diefstal en heeft bekend meer dan 30 ladelichtingen te hebben gepleegd en bovendien zieh aan de zelfde delicten in Meersen, Amby, Heer, Cadier en Keer en Gronsveld te hebben schul dig gemaakt. Hij had een grote buit, waar van ruim f2000 in beslag kon worden ge nomen. De Haarlemse raad komt op Woensdag middag 13 Mei bijeen ter behandeling van een agenda van achttien punten. De jaarlijkse kranslegging rondom de eerste Meidagen bij het monument voor de in de oorlog omgekomen inwoners van Bloe mendaal achter het Hervormd kerkgebouw te Bloemendaal zal geschieden op Zaterdag morgen 9 Mei, des morgens om negen uur door de loco-burgemeester. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor zeshonderd gulden ter beschikking te stellen ter dekking van de kosten van de costuumshow „Huilebalken en waterlan- ders" die Cruys Voorbergh op 29 Mei in de Renaissancezaal geeft ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van het Frans Hals museum. De collecte ten bate van de stichting Christelijke Blindenhulp „De Fakkels bij een" heeft ongeveer f4600 opgebracht. Prins Maurits, pass. 7 Kp. Ray n. Le Havre. Prins Joh. Willem Friso, 8 v. Montreal te R'dam Pygmalion, 7 v. Port au Prince n. Santiago de Cuba Roebiah, 8 Tarakan verwacht. Reael, 7 te Ampenan. Reyniersz 6 v. Menado n. Tolitoll. Roepat, 6 te Damman. Rotula, 6 590 m. NO. ten O. Kp. Race. Rottl, 7 v. Halifax n. Boston. Rijnkerk, 7 v. Durban te Lorenzo Marquez. Salawati, 7 te Dakar. Stad Vlaardingen, 6 v. Narvik n. Vlaardingen. Samarinda, 7 te Cebu. Sunetta, pass. 7 Gibraltar. Sarangan, 6 v. Anakan n. Isabela. Sigli, 7 v. Tj. Priok te Soerabaja verwacht. Stad Alkmaar, 6 680 m. N. Flores. Stanvac Djlrak, 7 v. Sungeigreong te Soerabaja Stanvac Pendopo, 8 dwars ell. Llnga. Salland, 7 v. Batoia n. St. Vincent. Saroena, 7 v. Tj. Priok n. Mirt. Slamat, 8 v. Massawah te Port Soedan. Soestdijk. 8 te Halifax. Stad Dordrecht, pas. 7 Kp. Vilano. Scherpendrecht, pss. 7 ten N. Trinidad. Shed recht, nacht 7-8 v. Mena al Ahmadi te Swansea. Stad Leiden, 7 v. Cienfuegos te Cristobal verw. Schle pass. 8 9.40 u. Vlissingen 8 Antw. verw. Stad Amsterdam, 7 2 u. v. Narvik te Newport Mon. Sibajak, 7 300 m. W. ten Z. Flores. Simgikep, 7 v. Amsterdam naar Houston. Sumatra, 8 v. Indonesië te Amsterdam. Tarakan, 6 v. Belawan n. Aden. Tarta, 6 v. Singapore n. Miri. Teucer, pass. 6 Gibraltar. Trompenberg, 7 te Antwerpen. Tiba, 7 ca. 12 u. v. Rotterdam te Bremen. Tara, 6 100 m. Z. ten W. Madeira n. Rio de Janeiro. Tjtbadak, 6 v. Singapore n. Tj. Priok. Tjipondok, -7 v. Tsuukmi te Hongkong. Tjitjaler.gka. 9 Hongkong verwacht. Themisto, pass. 7 Kp. Ray n. Thereeriviers. Toinori, pass. 7 19 u. Ceylon n. Belawan. Thalatta, pass. 8 Str. Omioes. Themisto, pass. 7 Kp. Ray Threerivers. Titus, 7 v. Kalamata n. Amsterdam. Trajanus. 8 v. Hamburg te Amsterdam. Van Spilbergen, 6 v. Amsterdam pass. 7 Vlissin gen n. Antwerpen. Veendam, 7 300 m. W. Scilly's. Van Spilbergen, pass. 8 Vlissingen n. Bordeaux Winsum, 6 v. Amsterdam n. Huelva. Waal, 6 900 m. Z.ZW. Flores. Westland, 6 v. Amsterdam te Hamburg. Winterswijk, 6 250 m. N.NW. Finisterre. Westerdam, 7 465 m. N. Flores. Willem Ruys, 7 v. Suez n. Colombo. Willemstad, 8 Pto Limon verwacht. IJsel, 6 200 m. ZW. Ouessant. Zonnewijk, 6 80 m. O. Kp. Agulhas. Zuiderkruis, 7 dwars Kp. Frio. Zaan, vertr. 9 v. Amsterdam n. Stockvik. Zeeland (KRL), verm. 8 v. Beyrouth n. Port Said KLEINE VAART Algarve, 7 v. Sunderland te Rotterdam verw. Att, verm. 6 v. Swansea n. Rotterdam. Agiena, 9 v. Londen te Rotterdam verwacht. Albergen, pass. 6 Gibraltar. Arcturus, 6 te Spezia. Ary Scheffer, 6 v. Londen n. Wisbech. Beta, pas. 6 Vlissingen. Bill, pass. 7 Vlissingen. Batavier lil, 6 v. Bordeaux te Port Lyautey. Brem, 6 v. Oporto n. Antwerpen. Citadel, verm. 8 v. Rochester n. Duisburg. Delta, 8 v. Londen te Rotterdam verwacht. Deo Duce, pass. 7 Brunsbüttel. Duiveland, 6 v. Goole naar Rotterdam. Emergo, 6 v. Cardiff n Poole. Escaut, 6 v. Hamburg n. Rotterdam. Evertsen, 6 v. Marseille n. Londen. Gaasterland, 5 v. Leith te Kingslynn. Helvetia, 6 v. Blyth n. Padstow. Hada, 6 v. Zaandam te Delfzijl. Hartel, verm. 7 v. Hamburg n. Antwerpen. Hoe Vinces, pass. 6 Vlissingen. Ida Jacoba, S v. Bayonne n. Lowestoft. Ida Pieter, 8 v. Porsgrunn te Mantyluoto verw. Ilias, 6 van Bari naar Catania. Jorina, pass. 7 Brunsbüttel. Jokurma, 6 v. Swansea n. Rotterdam. Lydia, verm. 7 v. Grimsby n. de Tyne. Larix, 6 te Londen van Sundsvall. Margaretha, pass. 6 Vlissingen. Myson, nacht7-8 v. Brussel te Grangemouth verwacht. Maasym, 7 v. Gravelines te Wisbech. May Star, 9 Gibraltar verwacht. Meres, 6 v. Casablanca n. Port Lyautey. Mirzam, 6 v. Casablanca te Nantes. Muphrid, verm. 6 v. Casablanca n. Algiers. Mary Ward, pass. 6 Vlissingen. Navis, pass. 7 Vlissingen. Nottingham, 6 v. de Tyne n. Harlingen. Nassauhaven, 6 v. Helsingborg n. Aarhus. Nieuwland, 8 v. Grangemouth te Rotterdam verwacht. Netta, 6 v. Oslo n. Alicante. Nieuwehaven, 6 v. Rotterdam te Antwerpen. Noord, 7 v. Thameshaven te Shellhaven. Noorderhaven, 6 v. Kingslynn n- Newcastle. Olivier van Noort. 6 v. Bayonne n. Cardiff. Prinsengracht, pass. 7 Vlissingen. President Roosevelt, verm. 6 v. Hamlna naar Liverpool. Rema, 7 v. Antw. n. Garston. Rlni, pas. 6 Vlissingen. Rose Marie, 6 v. Aarhus n. Varberg Sirius, 6 v. Londen te Duinkerken. Soemba, 6 v. Bastia te AJaccio. Splanda, 6 v. Bengazi te Port Talbot Spora, 5 v. Savona n. Valencia. Sambre, 6 v. Amsterdam te Parijs. Servus, 6 v. Kragero n. Rochester. Spes, 4 v. Dakar n. Kaolack. Sumatra, 6 Vlissingen. Trude. pass. 7 Vlissingen. Tubo, 7 v. Rotterdam n. de Steeg Tyro, 7 v. Drogheda n. Fowey. Ton, verm. 7 v. Rotterdam naar Rostock. Toos, 6 v. Bergen naar Caen. Van Brakel, 6 v. Skoghall n. Berwick. Vindicat Atque Polit, verm. 7 v. Bristol naa: Civita Vecehia. Virgo, 6 v. Hamburg naar Goole. Vecht. 6 v. IJmulden te Caen. Volharding, 6 v. Sables d'OIonne te Bordeaux. Van Gelder. 6 v. Cardiff naar Swansea. Vrede. 6 van Antwerpen naar Huil. Walenburgh, 6 v. Middlesboro n. Rotterdam. Westrope, 6 v. Esbjerg te Newport. Willem Barendsz, 8 v. Goole n. Kalix. Wllpo, 6 v. Oxelosund naar Norrsundet.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 15