Nieuw Noordelijk voorstel vormt een goede basis voor wapenstilstand Prins Bernhard genoemd als commissaris voor vluchtelingen Plotselinge terugtocht der Vietminh-troepen in Laos Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Commissie Eindelijk voortgang in Korea Londen zeer hoopvol, doch Washington zoekt naarstig naar bezwaren Winst voor Labour bij Britse raadsverkiezingen Nieuwe bomaanslag in Buenos Aires Dulles waarschuwt de communisten: Het woord is aan... „Straatsburg" weer in vergadering Verblufte Fransen gissen naar de reden 67e JAARGANG No 254 VRIJDAG 8 MEI 1953 297e JAARGANG No 101 Conform UN O-politiek" Spanning in Nigeria Nederland krijgt 824 Canadese jeeps Bankstaking in Djakarta voorbij „Daden stellen inplaats van onderhandelingen rekken" Luchtweg-conferentie in Berlijn Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem» Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor tn Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman MISSCHIEN hebben niet zoveel mensen aandacht geschonken aan het bericht, dat de ministers van de vijftien landen van de Baad van Europa in beginsel een Belgisch plan hebben aanvaard, dat de organisatie van Straatsburg nieuw leven wil inblazen. Met „aandacht geschonken" bedoel ik dan: „erover nagedacht". Het plan behelst de instelling van een nieuwe commissie. Het is ingediend door de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Paul van Zee land, een zeer conservatief man, die nooit veel geloof in politieke eenheidsvorming in Europa heeft getoond. Zo weinig zelfs, dat herinnering aan de aloude vergelijking van commissies met kapstokken, waaraan men plannen ophangt, onweerstaanbaar opwelt. Deze commissie zou een nauwere verbinding tussen de Raad van Europa en de landen van het sinds zo lang beraamde en ten onrechte geheten „Klein Europa" Frankrijk, West-Duitsland, Italië, Neder land, België en Luxemburg tot stand moeten brengen. Zij zou, volgens de voor steller, te Parijs moeten zetelen. Dc Raad van Europa zetelt te Straatsburg en tot de vijftien landen, die erin vertegenwoordigd zijn, behoren de zes die voor het z.g. „Klein-Europa" in aanmerking komen. Die laatste benaming hindert mij telkens weer door haar onjuistheid, want als de eenheid van zes Europese landen in een federale Unie tot stand kwam, zou zij niet klein maar integendeel groot zijn. Zij zou een grote, een geweldige vooruitgang beteke nen op de verouderde staatkundige ver deeldheid van geheel Europa. Zij zou on getwijfeld andere landen, behorend tot de vijftien, spoedig tot toetreding nopen. Dat is ook de geschiedenis geweest van vroe gere federale Unies, met name van de Zwitserse, die met drie kantons en van de Amerikaanse, die met dertien staten aan ving. Zij zijn ontstaan uit het moedig initia tief van een beperkt aantal deelnemers; zij hebben zich steeds opengesteld voor de toetreding van andere staten of staatjes en die is er dan ook op gevolgd. De betiteling klein is er dus niet op van toepassing en zeker wel allerminst in het Europese ge val, waarin die zes landen, tot een Unie verenigd, reeds een bevolking van omtrent 140 millioen zielen zouden omvatten in een zeer groot gebied, rijk aan vele grondstof fen. De Verenigde Staten van Noord-Ame- rika tellen weinig meer inwoners: onge veer 150 millioen. Het is dus wel duidelijk dat de kleinerende naam Klein-Europa niet door voorstanders is bedacht. Dat anderen haar critiekloos hebben nagepraat is een psychologische fout tegenover de betrokken volken. Als men iets groots wil bereiken moet men het niet als klein aanduiden. Het is altijd weer verbazingwekkend, in zulke zaken, hoe eenvoudige mensenkennis blijkt te ontbreken. Maar ik keer terug tot het commissie plan-Van Zeeland. Die zes staten behoren dus tot de vijftien, verenigd in de Raad van Europa. Èn nu wil de voorsteller die Raad nieuw leven inblazen door een con tact-commissie tussen de zes en de Raad- van-vijftien, waarvan zij reeds deel uit maken, tot stand te brengen. Ten dele dus: een contact van de zesmet zichzelf. Dit lijkt nogal komisch, maar nu moet ge „in Raden en commissies gaan denken", al wordt dat nogal kunstmatig. De zes zullen niet contact met zichzelf krijgen maar met de Raad-van-vijf tien, waarvan de meer derheid geenszins warm loopt voor hun vereniging. Een kunstig diplomatiek con- structie'tje, dat ongetwijfeld met veel phra- sen een schijn van aannemelijkheid kan verwerven en weer een nieuw bureau met een massa ambtenaren en typistes, ijverig documenten en misverstanden producerend, doen ontstaan. Behalve een commissie heeft minister Van Zeeland een plan voorgesteld. Er kun nen best nog wat commissies en wat plan nen bij. Dit plan zou „door het permanente lichaam opgesteld moeten worden", aan de volgende vergadering van de vijftien ministers moeten worden aangeboden een staatsman wint al veel, al wint hij niets dan tijd (al zei Vondel: een krijgsman) -r- en ten doel hebben het werk van de Euro pese Raad op economisch, sociaal, cultureel en juridisch gebied te activeren. Deze woorden zouden gewichtig klinken ware het niet, dat men reeds sinds jaren in ver schillende instellingen en op ettelijke con ferenties zich heeft bezig gehouden met het Europese werk op sociaal, economisch, cul tureel en niet minder juridisch gebied. De publicaties op deze gebieden zijn talrijk. De dossiers zouden, als men ze opstapelde, zeker reeds torenhoogte bereiken. Wat moet dat „nieuwe" plan dan inhouden? Wat moet het „activex-en"? Phrasen, anders niet. De vijftien ministers hebben het twee ledige voorstel-Van Zeeland met bedacht zaamheid bejegend. Men kan niet voorzich tig genoeg zijn. Wat zou er allemaal wel achter kunnen steken! Zij hebben het al leen in beginsel aanvaard, hetgeen eigenlijk betekent dat zij nog niets aanvaard hebben. Niet dat dit er werkelijk op aankomt. Zij hebben het voorstel naar een redactie commissie gezonden. Die zal zeker wijzi gingen voorstellen en daar kan men zich dan opnieuw op gaan beraden. Met kom ma's en punt-komma's en al. De ministers van de vijftien landen hebben opnieuw uiting gegeven aan hun overtuiging, dat de Raad van Europa nog steeds een zeer grote rol te vervullen heeft bij het tot stand brengen van een grotere eenheid in Euro pa. Welke rol in het huidige praatstuk is het? Intussen groeit het neo-Nazisme in Duits land. De. democratie leeft er geenszins sterk. Haar leider is diep in de zeventig. Intussen verslechtert de politieke toe stand in Frankrijk en Italië. De leider van het Italiaanse bewind is ook een oude man. Intussen twisten Nederland en België over hun onbereikbare economische Bene- lux-unie, waarbij elk zijn eigen voordelen wil handhaven en die niet te verwezenlij ken is zonder politieke unie, evenmin als een economische unie der zes. België en Nederland maken het beide op het ogen blik economisch goed. Maar over vijf of tien jaar? Alle zes zijn afzonderlijk zwak. En wat zal onze toekomst zijn als Duits land tot een dictatuur terug mocht keren en als in Italië en Frankrijk de politieke verwarring tenslotte tot ineenstortingen leidt? Omdat de Unie van West-Europa niet ls gekomen? Een oud woord zegt: regeren is vooruit zien. Het is eqn ouderwets woord in het .^ein-Europa, dat wij beleven. R. P. MOENSAN (Korea) (Reuter). Geal lieerde officieren te Moensan waren Don derdagavond „voorzichtig optimistisch" gestemd over de vooruitzichten voor het tot stand komen van een wapenstilstand in Korea, nu de reeds sinds lang bestaande impasse, ontstaan door het meningsverschil over het terugzenden der krijgsgevangenen naar hun gebied van herkomst, door het jongste Noordelijke voorstel dienaangaande is doorbroken. Waarnemers zijn van me ning dat het nu inderdaad mogelijk zal zijn de besprekingen op vruchtdragende wijze voort te zetten. Te Washington schijnt men voorzichtig en te Londen meer hoopvol te zijn gestemd aangaande de vooruitzichten voor het slui ten van een wapenstilstand in Korea. In kringen van het Witte Huis en van het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken werd geweigerd, in afwach ting van een zorgvuldige bestudering van de tekst van het voorstel, officieel commen taar hierop te geven. Er werd echter wel reeds op gewezen dat een aanvaarden van het voorstel op dit punt mogelijk neer zou komen op het uit oefenen van druk op de krijgsgevangenen, om te repatriëren. Onder deze omstandig heden bestaat de mogelijkheid dat de ver bondenen het nieuwe voorstel zullen ver werpen, indien laatstgenoemden aan dit punt blijven vasthouden. Londense waarnemers menen echter dat de Noordelijke concessie inzake het vraagstuk van de terugzending der krijgs gevangenen namelijk dat deze, op Ko- reaans gebied, onder toezicht van ver tegenwoordigers ener neutrale mogend heid zullen worden gesteld, zoals door de verbondenen was voorgesteld een goe de basis kan vormen voor uiteindelijke overeenstemming. Een woordvoerder van het Britse mi nisterie van Buitenlandse Zaken be schreef het Noordelijke voorstel als een „belangrijke ontwikkeling, welke zeer nauwkeurig zal worden bestudeerd." Ook te Londen is men echter van me ning dat het niet noemen van een tijds- grens voor gevangenhouding der krijgs gevangenen voor het geval op de voorge stelde politieke conferentie geen over eenstemming kan worden bereikt, hoogst waarschijnlijk tot verzet der geallieerden zal leiden. Uit New York wordt gemeld dat afge vaardigden naar de UNO hoopvol gestemd waren, toen zij het nieuws van het jongste voorstel ter regeling van het krijgsgevan- genenvraagstuk vernamen. Enkele afge vaardigden verklaarden in particuliere ge sprekken dat dit voorstel op het eerste ge zicht de-indruk wekt in de meeste punten overeen te komen met de Indische resolu tie, welke in December j.I. door de Alge mene Vergadering der UNO is aanvaard en die kan worden beschouwd als de be lichaming van de politiek der UNO over het krijgsgevangenenvraagstuk. De Pakistaanse minister van Buitenland se Zaken, Mohammed Ali, heeft te Calcutta verklaard, dat Pakistan bereid is het toe zicht op zich te nemen over de krijgsge vangenen in Korea, die weigeren naar hun land terug te keren. Het Chinese persbureau „Nieuw China" zegt, dat het jongste Noordelijke voorstel ten doel heeft de onderhandelaars te Pan- moendjom meer dan halverwege tegemoet te komen, teneinde de heersende geschil len uit de weg te ruimen. Bij de gemeenteraadsverkiezingen in Leeds en Manchester heeft Labour aan zienlijke winsten op de Britse conserva tieven behaald. De uitslagen in 380 van de 390 districten brachten Labour een netto winst van 209 zetels tegen een netto-ver lies van de conservatieven van 115 zetels. Labour kreeg ook de meerderheid in Olham, Grimsby, Plymouth, Swindon en Dewsbury. In de 28 districten van Londen ontnam Labour aan de conservatieven 41 zetels en een zetel van een onafhankelijke. De socialisten wonnen volgens hun eigen opgaven in Engeland en Wales 64 zetels en verloren er 28, terwijl zij in Schotland 54 zetels wonnen en dertien verloren. Deze cijfers zijn gebaseerd op de uitslagen dei- stemmingen in ongeveer zeshonderd ge meenten. De verkiezingen worden Donder dag en Zaterdag voortgezet. Londen is de uitzondering op de regel, dat bij de Britse raadsverkiezingen, die om de drie jaar worden gehouden, telkens een derde gedeelte der zetels in het geding is. Deze verkiezingen zijn in de Britse hoofd stad voor het laatst vier jaar geleden ge houden en thans is gestemd voor alle zetels der 28 kiesdictricten, die Londen telt. De conservatieven meldden Donderdag de uitslagen der in 203 plattelandsgemeen ten gehouden verkiezingen. Deze luiden: conservatieven netto een zetel gewonnen, onafhankelijken 23 en liberalen drie ver loren en socialisten 25 gewonnen. De uitslagen der verkiezingen worden van regeringswege niet centraal bekend gemaakt. Van ochtend om elf uur meldde Reuter dat Labour tot dan toe 294 zetels gewon- Met het voorstel, aldus „Nieuw China" wordt de oprechtheid van de Amex-ikaanse ondex-handelaai-s nogmaals op de proef ge steld. „Er is thans geen voorwendsel meer voor vertraging van het bereiken van een overeenstemming." Ieder, die een wapenstilstand wenst moet cr thans voor zorgen, dat de besprekingen tot een spoedig en succesvol einde komen. De Noordelijken noemden hun voorstel in een communiqué te Panmoendjom „een grote constructieve poging." Donderdag is officieel te Poesan mede gedeeld dat de Zuid-Koreaanse regering alle mannen van tussen de twintig en 26 jaar in het leger zal doen inlijven. De overige mannen van 17 tot veertig jaar moeten dienst doen bij de arbeidsdienst. Slechts onderwijzers en technische spoor wegbeambten zullen vrijstellingen kunnen ki-ijgen. De luitenant-gouverneur van het Ooste lijk deel van Nigeria heeft Dondei'dag het Huis van Afgevaardigden voor dat gebied ontbonden nadat een regeringsmotie tot benoeming van een nieuwe minister was verworpen. Er ontwikkelt zich een constitutionele crisis in Nigex-ia en de toestand te Enoegoe, het regeringscentrum van de Oostelijke provincie, is gespannen. Gisteren zijn 25 mensen gearresteerd bij demonstraties te gen de regering. Canada zal 824 jeeps, die uit de oorlog dateren, naar Nederland zenden als on derdeel van het lopende programma van Canadese hulp aan Europese bondgenoten ten bedrage van 324 millioen dollar. De jeeps zijn in goede staat gebracht. De eerste van de acht scheepsladingen is reeds onderweg. De laatste zending jeeps zal op 18 Mei worden verscheept. DJAKARTA, (Aneta). De bond van bankarbeiders in Indonesië heeft besloten de stakingsorder die voor Djakarta gold, in te trekken. De minister van Arbeid, Tedjasukmana, weet de staking aan het moeilijke contact tussen overheid en werknemei-sorganisaties. Gisteren zijn de werknemers weer binnengekomen. In Buenos Aires heeft de politie thans een derde terroristische organisatie ont dekt. Twaalf personen zijn gearresteerd en een grote hoeveelheid wapens is in be slag genomen. Vanochtend vroeg is een zware bom in Buenos Aires ontploft. Drie personen zijn gewond. Negen der gearres teerden zouden bommen geplaatst hebben. Onder de gearresteerden bevindt zich een vrouwelijke ambtenaar van het ministerie van onderwijs. De bom ontplofte nabij een gebouw van de gezondheidsdienst. De gewonden zijn in een ziekenhuis opgenomen. Onderzoek tegen Noord-Amerikaanse persbureaux De Argentijnse Kamer van Afgevaardig den heeft Donderdag na een kort debat een resolutie goedgekeurd die ten doel heeft een parlementair onderzoek in te stellen naar de in Ai-gentinië gevestigde buiten landse persagentschappen (United Press, Associated Press en International News Service). De mindei-heid der radicalen had voor de stemming de Kamer verlaten. De Kamer besloot de Senaat te verzoe- ken drie leden aan te wijzen die tezamen met zes afgevaardigden de commissie moe ten vormen. De commissie zou er achter moeten komen, wat voor" activiteiten de agentschappen ondernamen „in opdracht van de Amerikaanse ambassade." In een rede aan een diner van de Re publikeinse partij te Ne\v York heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Foster Dulles de communisten ge waarschuwd, dat het opperbevel van de UNO in Korea niet bei-eid is, de wapen stilstandsonderhandelingen tot in lengte van dagen te rekken. „Wij verlangen op recht en streven naar een eervolle vrede in Korea, doch wij zullen niet dulden, dat onze vijanden de onderhandelingen als list gebruiken om militaire voordelen te beha len", aldus Dulles. Sinds Eisenhower zijn voorstellen had gedaan aan de Russische leiders had zich „een nieuwe aggressie" voorgedaan. „Com munistische strijdki-achten uit Vietnam zijn de vredelievende staat Laos binnen gevallen. Deze gewapende aggressoren be dreigen thans het vredelievende Thailand". Een ander gebied waar de communisten „daden zouden kunnen stellen" was Oos tenrijk. Het eerste slachtoffer van Hitiers aggressie, dat zo lang eenheid en onafhan kelijkheid was ontzegd. „Wij zijn niet bang voor de vrede", al dus de minister, die er aan toevoegde, dat president Eisenhower en zijn medewerkers een politiek willen vormen, „zo krachtig, zo rechtvaardig en zo aantrekkelijk, dat de Russische leiders eerder haar zullen ver kiezen dan vergeefs er tegen te vechten". V auvenargues Eenzaamheid stelt de kuisheid machtig op de proef. Te Bonn is medegedeeld, dat de Weste lijke mogendheden het Russische voorstel om de bestaande drie luchtwegen tussen West-Duitsland en West-Beidijn door één enkele te vervangen, hebben aanvaard. De Westelijke mogendheden zouden evenwel als voorwaarde gesteld hebben, dat deze enkele corridor breed genoeg zal zijn voor een rechtstreekse vex-binding Berlijn-Ham- burg en een rechtstreekse vex*binding Ber lijn-Frankfort. Volgens genoemde bron is dit voorstel op de laatste, Dinsdag gehouden, bijeenkomst van de vier mogendheden te Berlijn gedaan. Het Russische voorstel voor een enkele corridor behelsde, dat deze 120 km. breed zou zijn en van Bexdijn recht naar het Westen zou lopen. De geallieerde vliegtuigen op de drukke lijnen Bexdijn- Hamburg en Berlijn-Frankfort zouden dan een grote omweg moeten maken. Naar verder is medegedeeld, zouden de Westelijke mogendheden vex-Scheidene Rus sische voorstellen verworpen hebben en tegen-voorstellen hebben gedaan. Verder verwierpen de geallieerden een Russische eis, dat de vluchten van Berlijn naar West-Duitsland moeten geschieden op een hoogte van 1000 tot 4000 meter. STRAATSBURG, 7 Mei 1953. Het ministerscomité van de Raad van Europa heeft in zijn vergaderingen van gisteren en vandaag een aantal resoluties aangenomen. Een hiervan heeft de strekking, dat voor de tijd van een jaar een vooraanstaand Europese persoonlijkheid zal worden aan gewezen, die tot taak zal hebben zich met het probleem van vluchtelingen en overbe volking bezig te houden. Men heeft daarbij nog niet uitgesproken wie die vooraan staande maxi zal moeten zijn. Maar wel heeft men een bepaalde persoon op het oog, namelijk Prins Bernhard. Althans dit is hier een s»ort publiek geheim. Er zijn nog enige resoluties op dit ge bied aangenomen, onder meer één, die de Donderdag werd in berichten uit Indochina gexneld dat Vietminh-colon- nes, die diep in Laos waren doorgedrongen, thans in Noordelijke richting terugtrekken. Vietminh-eenheden, die zich enkele dagen geleden op slechts twintig kilometer van Loeang Prabang bevonden, hebben thaxis nieuwe posities, ongeveer zestig kilometer Noordelijker, ingenomen. Dit is ge bleken uit luchtverkenningen. Het schijnt, dat de Vietminh-colonne, die oprukte in de richting van Paksan, aan de grens tussen Laos en Thailand, in het dal van de Mekong, ook is teruggetrokken. In Parijse militaire kx-ingen verklaarde men Donderdag dat thans nog geen enkele conclusie kon worden getrokken uit'deze nieuwe bewegingen der Vietminh-troepen. Men acht het mogelijk dat de opperbevel- bobben der opstandelingen, generaal Vo Nguyen Giap, poogt zijn vex-bindingslijnen wegens het komende regenseizoen, te ver- kerten. Men acht het in deze kringen echter evenmin uitgesloten dat aan de Indochinese rebellen, die onder communistische leiding nen, de conservatieven in totaal 273 zetels staan, is opgedragen zich aan te passen aan verloren hebben. liet huidige Sovjet-Russische „vredes- Ook de onafhankelijken hebben aanzien lijke vex-liezen geleden. In totaal verloren zü in het gehele land 101 ze(®hi. oi'ensief", door niet voort te gaan met hun opxnars in de richting van de Thailandse grens. Bezwarexx tegen UNO-interventie Frankrijk heeft inmiddels een verzoek van de Verenigde Staten om de invasie van Laos door Vietminh voor de UNO te bx-en- gen, afgewezexx, maar de kwestie thans op nieuw in overweging genomen, zo wordt te Washington meegedeeld. Medegedeeld wordt dat Frankx-ijk zijn houding definitief zal bepalen als het van het Amerikaanse departement van Buiten landse Zaken „op zekere vragen" antwoord beeft ontvangen. Het voornaamste Franse bezwaar tegen een bespreking van de kwestie door de UNO is, dat een debat waarschijnlijk niet tot militaire hulp zou leiden, maar wel tot i critiek op de Franse koloniale politiek. Aan De strijd in Laos speelt zich voor een groot deel af in de Jungle. Hier ziet u een jeep, die onwrikbaar vast zit, ergens in het oerwoud van Xiang-Khouang. een rechtstreeks beroep op de Veiligheids raad wordt niet gedacht, omdat de Sovjet- Unie daar zeker haar veto zou laten gelden. Gilbert Granval is benoemd tot Hoge- Commissaris van Frankrijk in Indochina. strekking lxeeft de emigx-atie naar landen buiten Europa, dus emigx-atie naar Over zeese landen te doen bevorderen. Dit was de ene soort onderwerpen, waarmee het ministerscomité zich heeft bezig gehouden. De andere soort betrof de rol, die de Raad van Eux-opa op het ogenblik kan gaan spelen. Sedert de oprichting van de Raad van Eux-opa het „Groot Europa" is inmiddels de Gemeenschap voor Kolen en Staal van het „Klein Europa" (van zes landen) tot stand gebracht. Een Defensie Gemeenschap en een Politieke Gemeen schap van datzelfde Kleine Europa zijn in vergaande staat van voorbereiding. Hoe moet nu het Gx-oot Europa daar tegenover staan? Men staat thans hier op het standpunt dat de gemeenschappen van het Kleine Europa binnen het kader van het Grote Europa behoort te werken. In een band tussen de Gemeenschap voor Kolen en Staal en de Raad van Europa is al voor zien. Men wil nu bevorderen, dat dex-ge- lijke banden ook met eventuele verdere gemeexischappen van het Kleine Eux-opa zullen bestaan. Voorts heeft het ministers comité de mogelijkheid geopexxd, dat niet- leden van de Raad van Europa zich voor bepaalde onderwei-pen met de Raad van Europa kunnen associëren. Er zijn bijvoor beeld in de OEES landen die niet tot de Raad van Eui-opa behoren. Zij willen door een gedeeltelijke associatie aan het econo mische werk van de Raad van Europa gaan deelnemen. In sommige kringen zou men graag zien dat deze organisatie als het ware organisatorisch in de Raad van Eux-opa zal opgaan. Dit zou met gedeelte lijke associatie kunnen worden bevorderd. De ministers hebben verder nog besloten de totstandbrenging van het werkpro gramma voor de Raad van Europa te be vorderen. Er is deze week in Straatsburg nog meer aan de hand. De consultatieve Assemblée, het pax-le- mentair orgaan van de Raad van Europa is vanmiddag nxet haar voox-jaarszitting be gonnen. Veel anders dan de vex-kiezing van een presidium is hierin nog niet gebeurd. De Fransman De Mentoix is als voorzitter herkozen. Ondervoorzitters werden de En gelsman Lord Layton, de Turk Kapani, de Italiaan Boggiano Pico", de Deen Jakobsen, de Duitser Von Brentano en de Nederlan der Van der Goes van Naters. De Assemblée zal zich de komende dagen bezighouden onder meer met het ontwerp voor een Europese Politieke Gemeenschap, in Maax-t jongleden door de Assemblée ad hoe vast gesteld. Dit ontwerp zal voorts op 12 Mei in Parijs door de ministers van de zes landen worden besproken, waarbij een be slissend stadium zal kunnen worden be reikt. NOG GEEN OPVOLGER VOOR SERETSE KHAMA. De leden van de Bamangwato-stam in Beetsjoeanaland (Afrika) zijn er tot dusver niet in geslaagd het eens te worden over een opvolger van Seretse Khama. De stam- vergadering, die zich te Serowe sinds Maandag met deze kwestie heeft bezig ge houden, is Donderdag uiteengegaan zon der een resultaat te hebben bereikt. ZELFDE WEERTYPE Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Wisselend bewolkt met enkele ver spreide buien. Ovei-wegend matige Noordelijke wind. Vannacht plaatselijk lichte nachtvorst. Moi-gen overdag on geveer dezelfde temperaturen als van daag. 9 Mei Zon op 4.56 uur, onder 20.17 uur. Maan op 3.00 uur, onder 15.44 uur Hoog en laag water in ÏJmuiden Vrijdag 8 Mei Hoog water: 11.13 en 23.51 uur. Laag water: 6.23 en 19.20 uur. Zaterdag 9 Mei Hoog water: 12.23 en uur. Laag water: 7.40 en 20.32 uur.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1