Ook voor 1953 overschot op betalingsbalans verwacht IN DE WERELDPOLITIEK Nog steeds: Duitslands toekomst Raad van Europa spoort aan tot snelle beslissing Een Eeuw Geleden Agenda voor Haarlem INKSTEREN Deviezennota gereserveerd over toekomstige ontwikkeling Dertien doden bij overval op Java Vrachtschip gezonken; 15 opvarenden vermist Hoe is het ontstaan? Oproep van Prinses vond veel weerklank CORK 3 Vietnamees protest iegen piaster devaluatie Weer twee generaals in Perzië gearresteerd naar Nieuwe dienst STAVANGER Gedurende de zomermaanden onderhoudt de KLM, in samenwerking met de SAS, 2x per week een rechtstreekse dienst naar Stavanger. Dit woord: KAPSIES Uit de Opregte Haarlemsche Courant van 12 Mei 1853 Koos en Coosje treden in de Vleeshal op DINSDAG 12 MEI 1953 KONlNKUJKI IUCHTVAA»: MAAHCHAPPiJ l0edkoper n u denkt Vliegen Het Paleis op de. Dam wordt weer ter bezichtiging opengesteld. De -foto toont de Burgerzaal met op de achtergrond Atlas, die de wereldbol torst. In de Deviezennota, die de minister van Financiën heden de Tweede Kamer heeft aangeboden, wordt een beschouwing ge geven over het grote voordelige saldo op de betalingsbalans van 1952 en de oor zaken daarvan. In de bespreking van de vooruitzichten zegt de minister, dat het verantwoordt lijkt, na lift grote overschot in 1952, voor 1953 onvoorziene omstan digheden voorbehouden met een meer evenwichtig betalingsbalansbeeld te reke nen, zij het dat, met hetzelfde voorbehoud, over het gehele jaar genomen een over schot op lopende rekening nog wel het meest in de lijn der verwachting ligt. De regering meent de conclusie uit de vorige deviezennota, dat voor 1952 het be talingsbeeld niet meer een alles overheer send vraagstuk vormde, ook op het lopen de jaar van toepassing te kunnen verkla ren. Zij waarschuwt inmiddels voor de misvatting, als zou op grond van deze ken schetsing van de tegenwoordige situatie mogen worden geconcludeerd, dat het be talingsbalansbeeld verder geen nauwlet tende aandacht zou blijven verdienen. Allereerst strekken zich de uitgesproken verwachtingen niet verder uit dan tot het lopende jaar. Op langere termijn is een terugkeer der moeilijkheden stellig niet uitgesloten. Zo moet op grond van de hui dige inzichten voor 1954 met een verdere toeneming der militaire uitgaven worden gerekend, terwijl in dat jaar de gevolgen van de watersnood zich nog zullen doen gelden. Ook de in overweging zijnde be- ADVERTEN TIE lastingverlagingen kunnen alsdan van in vloed worden op de omvang der bestedin gen en daarmede op de ontwikkeling van de betalingsbalans. Het dollarvraagstuk Het jaar 1952 kenmerkte zich voor Ne derland ook door een belangrijke verbete ring van de dollarbalans. Het dollartekort op lopende rekening daalde van 653 mil- lioen in 1951 tot 171 millioen in 1952, waarmede het laagste niveau werd bereikt van na de oorlog. Stelt men hiernaast de ontwikkeling van het werelddollartekort, voorzover dit tot uiting komt in het overschot van de beta lingsbalans op lopende rekening der Ver enigde Staten, dan blijkt ook voor de we reld als geheel in 1952 een verbetering te zijn ingetreden. Het is echter allerminst zeker, of men in de ontwikkeling in 1952 een aanduiding kan zien van een tendentie, dat het dollar tekort geleidelijk vermindert. De mogelijk heid van een voortgezette toeneming van de uitvoer naar Amerika van goederen en diensten is in de eerste plaats afhankelijk van het handelspolitieke beleid van dit land. Hoe weinig geruststellend de huidige situatie in dit opzicht nog is, blijkt onder meer uit het met ingang van 1 April in werking getreden invoerverbod voor melk poeder. Hierdoor wordt niet alleen recht streeks een Nederlandse uitvoer van onge veer 15 millioen per jaar getroffen, doch tevens indirect aan de gehele dollarexport van Nederland schade toégebracht door de nadelige invloed op het juist voor'de ex portbevordering zo noodzakelijke gunstige psychologische klimaat. De laatste jaren kan de stand van de conjuctuur in Amerika gunstig worden ge noemd, doch een betrekkelijk geringe re- sessie, af of niet optredend in samenhang met vermindering der bewapeningsinspan ning, zou opnieuw voor de wereld éen ern stige vergroting der dollarmoeilijkheden kunnen veroorzaken. Dertien mensen zijn Zondag om het le ven gekomen en 27 gewond bij een aanval van bandieten op het dorp Djatimuljo na bij Tegal aan de Noord-Oostkust van Java, aldus is Dinsdagochtend te Djakarta be kend gemaakt. Dit was de eerste maal se dert ruim een jaar, dat zich in dit gebied ongeregeldheden voordeden. De omvang der aangerichte schade is niet bekend ge maakt. De minister-president van Vietnam heeft Maandag verklaard, dat het besluit van Frankrijk tot devaluatie van de Indo- chinese piaster met ruim 40 procent in strijd is met de overeenkomsten tussen Vietnam en Frankrijk. Na afloop van een bijzondere kabinetsvergadering deelde hij mede, dat hij zich de rechten van Vietnam in deze voorbehield. Ambtenaren van Vietnam zeiden, dat Frankrijk hun regering niet geraadpleegd heeft omtrent de deva luatie. Franse en Vietnamese zakenkringen te Saigon keuren de maatregel niet goed. Uit Parijs wordt gemeld, dat kringen, die in nauwe betrekking tot de Franse re gering staan, Maandag hebben verklaard, dat vertegenwoordigers van de 3 Indo- chinese staten geraadpleegd zijn vóór de piaster werd gedevalueerd. Zij voegden hieraan toe, dat onder de bestaande over eenkomsten Frankrijk voor het nemen van een dergelijke maatregel de bevoegdheid heeft. (Reuter). Het Amerikaanse schip Henry Steinbrenner (4.300 ton), dat een lading ijzererts vervoerde, is Maandag tijdens een storm gezonken. Het voer met een 31 koppen tellende bemanning aan boord, op het in Amerika gelegen Boven- meer (Lake Superior). Het ongeluk ge beurde op ongeveer honderd km van Port Arthur in de Canadese provincie Ontario. Zestien v.an de 31 opvarenden zijn door andere schepen opgepikt. Twee van hen waren overleden. De toestand van enkele anderen was ernstig. Twee Perzische brigadegeneraals buiten dienst, Aftafi en Ali Kay, zijn Maandag in hechtenis genomen in verband met het onderzoek naar de moord op de Perzische politiechef generaal Afsjartoes. Kroondomein aan de staat Mandagochtend is in Teheran een edict uitgevaardigd, op grond waarvan de Sjah al het van zijn vader geërfde grondbezit aan de regering afstaat, die van haar kant jaarlijks 60 millioen rial zal schenken aan de keizerlijke vereniging voor sociale wer ken, die de gelden zal gebruiken voor menslievend werk onder toezicht van de regering. In het edict wordt de wens uitgesproken, dat de regering de kroondomeinen onder de boeren verdeelt of ze voor 99 jaar aan hen verpacht. De Sjah heeft de laatste jaren reeds lan derijen aan boeren afgestaan op voor hen gunstige voorwaarden. De onder regeringsbeheer gestelde kroon- eigendommen hebben een oppervlakte van 30.000 ha. Er wonen 45.000 gezinnen. De jaarlijkse inkomsten van de eigendommen in Chorassan worden geschat op 50 mil lioen rial. Totnogtoe hebben 2.935 gezin nen geprofiteerd van de landverdeling, waarmee de Sjah reeds drie jaar bezig is. ADVERTENTIE JJ en Uw comfort zijn nummer één wanneer U per vliegtuig Uw vacantiebestemming tege moet gaat. De KLM ontvangt U in een sfeer van hojfelijke gastvrijheid en weet het U volmaakt naar de zin te maken. Schenk Uzelf het genoegen per KLM te reizen: er bestaat geen beter begin voor een heerlijke vacant ie 8 Bovendien extra reductie op de MOONLINERDIENSTEN Kopenhagen retour f 273-60 23 daags retour Moonliner f 209.70 Stockholm retour f 442.80 23 daags retour Moonliner f 380.40 Kristiansand retour f 315.— Oslo retour f 387.— Toeristenklasse retour f 325.80 Het Latijnse werxwoord capere bete kent: pakken, grijpen en het daarvan afgeleide captio is dus: de greep, de strik, de streek, het bedrog, de drogre den. Het Franse woord captieux be duidt dan ook: bedriegelijk. Wie kap- sies maakt, zoekt dus drogredenen, uit vluchten; hij stribbelt tegen, oppert al lerlei bezwaren enz. Een ander woord is: kapsones. Kap sones maken is: veel noten op zijn zang hebben, drukte maken. Kapsones is een Hebreeuws woord, dat betekent: een overdreven gevoel van eigenwaarde. Nog steeds komen op paleis Het Loo te Apeldoorn reacties binnen op de twee maanden geleden gepubliceerde oproep van Prinses Wilhelmina naar aanleiding van de watersnoodramp. De Prinses heeft met grote blijdschap vastgesteld, dat zij tolk van zeer velen was, toen zij in aansluiting op de rede van de Koningin getuigde van het verlangen en de wil om de bij de ramp gebleken soli dariteit te bestendigen. In het bijzonder heeft het haar getroffen, dat zovele brief schrijvers uit binnen- en buitenland zich stelden achter haar zienswijze, dat het met name aankomt op een geestelijke her oriëntering der mensen in hun individueel bestaan. De talloze practische suggesties die in de correspondentie naar voren kwamen, wor den thans besproken in een kleine kring, die gevormd werd uit degenen die naar aanleiding van de oproep schreven. Het ligt geenszins in de bedoeling voor de ver wezenlijking van de suggesties een organi satie in het leven te roepen. De ideeën en aanbevelingen zullen worden doorgegeven aan de competerende instanties. Zeer sterke weerklank vond de oproep bij de jongere generatie. LONDEN. Ter eere van mevrouw Harriët Beecher Stowe, de schrijfster van „De Negerhut van Oom Tom", die, op daartoe gedane uitnoodiging, haar intrek heeft genomen in Staffordhouse, het pa leis van den hertog van Sutherland, heb ben zich een groot aantal aanzienlijke personen vereenigd in de zalen van het paleis, de prachtigste van deze wereld stad, om de schrijfster een adres, inhou dende betuigingen van ingenomenheid met hare pogingen tot afschaffing der slavernij, aan te bieden. Na het aanbieden van het adres heeft mevrouw Stowe, dewelke zich door een verstandig en in nemend voorkomen onderscheidt, zich geruimen tijd met de aanwezigen, bij wel ke zich verscheidene der ministers be vonden, onderhouden. Gratis entree Frans Halsmuseum op Hemelvaartsdag Op Hemelvaartsdag zal het veertig jaar geleden ziin dat het gebouwencomplex aan het Groot Heiligland officieel als Frans Hals museum in gebruik werd genomen. Teneinde de Haarlemse burgerij in de herdenking van dit historische feit te doen delen, heeft het college van burgemeester en wethouders besloten de bezoekers op die dag (ook des avonds) vrije toegang te verlenen. melk roomtoffiee naturel melkmocca melkhazelnoot vanille Het valt niet te ontkennen dat de nieuwe Russische toenaderingspogingen tot het Westen wat dan ook de motieven daarvan mogen zijn geweest de onzekerheid over de toekomst van Duitsland vergroot hebben. Zo zelfs, dat op dit ogenblik de regering van Bonn zich geplaatst ziet tegen over het gevaar, haar gehele politiek van de laatste jaren, die gebaseerd was op de inschakeling van West-Duitsland bij de Westelijke gemeenschap, te zien mislukken. De oppositie der West-Duitse socialisten tegen deze inschakeling en tegen de ontwerp-verdragen die daartoe moesten worden gesloten is opnieuw krachtig opgelaaid cn kan zich thans bedienen van argumenten, die wel eens de doorslag zouden kunnen geven wanneer het erop aankomt, de Duitsers te doen kiezen voor of tegen hun inschakeling bij het Westen. DINSDAG 12 MEI Concertgebouw: Concert HOV. 8 uur. Brinkman, Houtplein. Algemene Bond van Forensen, 8.15 uur. Rembrandt: „Carnaval in Texas", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Palace: „Freule Julie", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Les belles de nuit", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Lido: „Affair in Trinidad", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. City: „Brief Encounter", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „Storm over Montana", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Pandora en de vliegende Hollander", 18 jaar, 8 uur. Minerva: „Gentleman's agreement", 14 jaar, 8.15 uur. WOENSDAG 13 MEI Begijnhofkapel: Christen Spiritualistisch Centrum „De grotere wereld", vragenavond, 8 uur. Rembrandt: „Carnaval in Texas", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „Freule Julie", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Les belles de nuit", alle leeft., 2, 7 en 9.15 uur. Lido: „Affair in Trinidad", 18 jaar-, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. City: „Brief Encounter", 18 jaar, 2.15, 4.30, 7 cn 9.15 uur Spaarne: „Storm over Montana", 2.30, 7 cn 9.15 uur. Frans Hals: „Pandora en de vliegende Hol lander", 13 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Lach en Vergeet", alle leeftijden, 2.30 en 8.15 uur. Adenauer en de zijnen verdedigen hun politiek met de moed der wanhoop, in de eerste plaats waarschijnlijk uit partij politieke prestige-overwegingen.doch daar naast natuurlijk omdat die politiek de ge hele steun van Amerika en de andere Wes telijken voor de West-Duitse bondsrepu bliek schraagt. Zowel de Duitse als de ge hele Westelijke politiek ten opzichte van het Oosten is door de jaren heen gebaseerd geworden op de overweging, dat van paci ficatie in de verhouding Oost-West geen sprake meer zou kunnen zijn. Was er een mogelijkheid tot vredelievend overleg en permanente vredelievende regelingen met de Sovjet-Unie overgebleven, dan zou niet de halve staat West-Duitsland zo ingrij pend bij het Westen hebben kunnen wor den aangesloten, doch zou men de hereni ging van Duitsland en de status van het komende Groot-Duitsland als uitgangspunt hebben moeten nemen. Als theoretisch uit gangspunt voorlopig weliswaar, doch men zou bij ieder plan van ordening in Europa, dat enigszins over de directe politieke ho rizon greep, met die hereniging rekening hebben moeten houden. Als het ware zou men ieder ontwerp van orde in Europa, op welk terrein ook, hebben moeten beginnen met de zinsnede: „Als de samensmelting van de beide delen Duitsland een feit zal zijn geworden, stellen wij ons voor. Wat ook op het ogenblik door politici buiten Duitsland wordt beweerd over dit onderwerp, het staat wel vast dat de Fran se politiek in Europa speciaal in grote lij nen gebaseerd is geweest op de overwe ging, dat Duitsland nooit meer herenigd zou worden. Men is Oost-Duitsland gaan zien als de bufferstaat tussen Oost en West, het deel van Europa dat de Sovjet-Unie voor zich had opgeëist om zich tegen het Westen te beveiligen. Men nam aan dat Oost-Duitsland een Sovjet-republiek zou worden en organisch zou worden opgeno men in het bloc der Oost-Europese staten. Men heeft zich daarna gehaast hetzelfde met West-Duitsland te doen en. inderdaad is de West-Duitse regering accoord gegaan met regelingen, die de scheiding tussen Oost- en West-Duitsland onherroepelijk zouden maken. Nu is nieuwe hoop in Duitsland gerezen op de mogelijkheid tot herstel der Duitse eenheid. Er is in Duitsland geen idee dat de massa sterker grijpt dan het vooruit zicht op een mogelijke eenheid van het thans gespleten Duitse rijk. De regering- Adenauer heeft dat natuurlijk aangevoeld en zich daarom op het standpunt gesteld, dat zij weliswaar met het Westen wil ver bonden blijven, doch dat zij in haar politiek een eerste plaats aan de idee der Duitse hereniging inruimde. Deze tweeslachtige geloofsbelijdenis van Adenauer is nooit volledig geaccepteerd. De Duitse socialisten zijn er altijd op uit geweest, haar aan de kaak te stellen als bedriegerij en haar te kenschetsen als een opportunistische po ging van de christen-democraten om van twee wallen te eten. Niettemin heeft Adenauer, met sterke steun van Washington, de verdragen met het Westen doorgedreven en met kleine meerderheid in het parlement de oppositie de mond gesnoerd. Hij sloeg tegelijk tegen over het Westen munt uit deze situatie door te betogen dat hij van de bezettende mo gendheden zo groot mogelijke concessies verlangde om zijn eigen positie te kunnen behouden. Die concessies heeft hij gekre gen. De Westelijken hebben hun best ge daan hem terwille tè zijn, al was Frankrijk halstarrig en weigerde het standvastig West-Duitsland een plaats in het Atlantisch pact te geven. Nu heeft de nieuwe Russische taktiek grote verwarring teweeggebracht in Duits land omdat de Duitse socialisten gelijk schijnen te krijgen met hun bewering, „dat er met de Russen wel te praten zou zijn over het loslaten van Oost-Duitsland, als wij maar niet te nauw met het Westen verbonden zijn." Zij beweren namelijk dat Rusland het eens zou zijn met een herstel van een zelfstandig verenigd Duitsland, mits dit neutraal zou zijn en niet aan de een of andere kant door te vérgaande ver dragen zou zijn gebonden. In feite hebben de Russen toegegeven dat zij over Duitslands eenheid willen pra ten met het Westen. In feite hebben zij Oost-Duitsland nog niet organisch inge schakeld bij de Oost-Europese politiek en economie. In feite klinkt het logisch, dat zij zouden weigeren mee te werken aan een nieuw Duitsland, dat deel zou uitma ken van de Westelijke militaire alliantie, die zij beschouwen als gericht tegen de Sovjet-Unie. Het is dus evenzeer logisch, dat men in Duitsland, aan welke kant men ook staat, huiverig is geworden voor een onherroe pelijk besluit van de regering-Adenauer, die een hereniging zou verhinderen. Dit is in de Raad van Europa tot uiting gekomen, die in de discussie over de toekomstige grondwet van de toekomstige Europese federatie een bepaling wil handhaven, dat een eventueel herenigd Duitsland auto matisch deel zou gaan uitmaken van de Westelijke defensiegemeenschap, of liever, van alle gemeenschappen die in het Westen zouden zijn gevormd op dat mo ment. Deze bepaling is door afgevaardigden van de West-Duitse regering in Straatsburg verdedigd, doch met argumenten die tegen standers kunnen gebruiken voor hun cri- tiek op Adenauer. De socialisten in West- Duitsland hebben nu tegelijk een nieuwe aanval ontketend op de Bonnse verdragen door opnieuw de ongrondwettigheid daar van te betogen en het hof te Karlsruhe om een uitspraak daarover te vragen. De strijd komt hierdoor in het land zelf tot een verhitting die slecht is voor het prestige van de regering. En intussen wacht men in Duitsland eigenlijk nog slechts op één ding: Een viermogendhedenconferentie over Duitsland, die een beslissing zal moe ten brengen over, de hereniging. Voor iets anders interesseert men zich niet bijzonder meer. Toen dit reeds geschreven was, kwam het bericht binnen van Churchill's initiatief tot het zo spoedig mogelijk beleggen van een conferentie van grote mogendheden. Dat Duitslands toekomst daarbij wel het moei lijkste en delicaatste onderwerp zal zijn, behoeft geen betoog. Men kan zich niet gemakkelijk voorstellen hoe dit probleem tot een accoord tussen de vier groten kan worden gebracht, zonder dat aan de tot nu toe in uitvoering zijnde Westelijke plannen tot grotere Europese eenheid de basis moet worden ontnomen. De basis namelijk, dat Duitsland bij het Westen hoort en actief in de Westelijke gemeenschap moet kunnen meewerken. J. L. STRAATSBURG (12 Mei). De Raad gevende Vergadering van de Raad van Europa heeft met 76 tegen 7 stemmen, bij 18 onthoudingen, een motie aangenomen, waarin de regeringen van Frankrijk, Italië, West-Duitsland en de Beneluxlanden wor den aangespoord snel een besluit te nemen over de ontwerp-eonstitutie ter vereniging dezer landen in een politiek deelgenoot schap. Het plan om de ministers van Buiten landse Zaken van de Zes, die vandaag te Parijs het ontwerp-statuut zouden gaan bespreken, het oordeel van de Assemblée voor te leggen, kan dus worden uitgevoerd voegt onze correspondent in Straatsburg hieraan toe. De vraag is nu alleen, of de uitspraken van de Assemblée grote waarde hebben. De snelle beslissing waarop wordt aangedrongen, kan ja of neen zijn. De En gelse conservatief Boothby gaf aan deze aansporing zijn stem, terwijl hij zeer dui delijk hoopte, dat de beslissing, waarop aldus werd aangedrongen, negatief zal uit vallen. Deze gang van zaken lijkt bijna niet meer serieus. De enige troost zal kun nen zijn dat er zoveel andere voorstem mers waren, die kennelijk een positieve beslissing van de ministers verlangden. De tegenstemmers waren de Duitse socialis ten, die tot nu toe nooit enige medewerking aan de tot standbrenging van een Politieke Gemeenschap hebben gegeven. De onthou dingen kwamen van verschillende kanten: een aantal Engelse conservatieven, de Franse socialisten, enige Zweden, de Bel gen Rolin, Struye en Heyman en onze land genoot mr. Schmal (Chr. Hist, lid van de Tweede Kamer); een bont gezelschap dus, waarvan overigens van vorige gelegen heden al wel bekend was, dat het geen bewondering had voor het ontwerp-statuut. Een zeer belangrijk punt heeft de Assem blée nader bekeken en zij heeft er een oplossing voor aan de hand gedaan, die naar het ons voorkomt, geen oplossing is. Men kan zich zelfs afvragen of er wel een oplossing mogelijk is. Dit vraagstuk dan betrof de hereniging van Duitsland, gesteld dat West- en Oost-Duitsland weer één Groot-Duitsland wordt. West-Duitsland zal deel gaan uitmaken van de Europese Po litieke Gemeenschap. Zal het herenigd Duitsland automatisch ook lid van die Ge meenschap zijn? Volgens art. 103 van het ontwerp-statuut zal dit het geval zijn. Maar het geduldig papier kan juridisch en poli tiek fouten maken. De Duitsers zelf ver schillen van mening. De socialisten wilden de bepaling geschrapt zien, omdat zij meenden, dat zij aan een vreedzame her eniging in de weg zal staan. De overige Duitsers wensten de bepaling juist te hand haven. In de Assemblée ad hoc had men indertijd weinig aandacht aan dat art. 103 besteed. Thans, in de Assemblée van de Raad van Europa, had de Belg Rolin de kat de bel aangebonden. Hij was vierkant tegen art. 103. De overige tegenstanders hebben in hem een prachtige advocaat ge had. De Politieke Gemeenschap uit de Assem blée had de zaak gistermiddag nog eens bekeken. Het resultaat is geweest dat de Assemblée nu aan do ministers bericht, dat naar haar mening art. 103 opnieuw moet worden onderzocht. Op deze mededeling is een toelichting gevoegd en daar blijkt uit dat men eigenlijk het volgende wil; een herenigd Duitsland zal gelegenheid moeten krijgen om de gebondenheid van West- Duitsland aan het statuut van de Politieke Gemeenschap voor zichzelf te bevestigen; een zetelverdeling in de Volkenkamer der Gemeenschap zal dan moeten worden aan gepast. We zijn benieuwd wat de ministers van deze figuur zullen zeggen. Als men op alles voorbereid wil zijn moet men ook rekening houden met de mogelijkheid dat een her enigd Duitsland niet van de geboden ge legenheid om in de Politieke Gemeenschap te stappen, gebruik zal maken. Denken wij nu hierbij ook aan de bepaling in het ont werp-statuut, dat de Politieke Gemeen schap onontbindbaar zal zijn, dan komen wij midden in een vraagstuk te zitten waarvan het einde niet is te zien, de As semblée heeft zich daar verder niet in ver diept. Daar had zij ook geen tijd voor. De Assemblée ad hoe heeft er indertijd wel licht ook geen tijd voor gehad, want deze moest immers op korte termijn haar ont werp gereed hebben. Wij moeten het hierbij voor vandaag laten en zullen een volgende keer gelegen heid hebben andere werkzaamheden van de Assemblée die nog twee dagen bijeen blijft te bespreken. ADVERTENTIE DE TRACTATIE VOOR IN LUXE DOZEN VAN 50 STUKS De chansonnière Coosje Guilleron treedi op Hemelvaartsdag in de Vleeshaltaveerne Hyacinth op met een programma van Bre tonse en andere Franse liedjes. Zij wordt begeleid door de bekende guitarist Koos Tigges, die zich ook solistisch laat horen. Het eerder aangekondigde optreden van da humorist Cees de Lange (met eigen liedjeJ en conférence) is verschoven naar Donder dag 21 Mei.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 5