Kort en bondig J Verkade werktent Firma M.HOOGENDIJK Gecostumeerde braderie in Generaal Cronjéstraat Eis van oud-KNIL- militairen afgewezen Bevrijdt U Zonnebrillen 'grieven aan de redactie Amsterdamse Beurs „Bestand in Korea kwestie van weken" DINSDAG 12 MEI 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Orgelconcert met zang en vioolspel in gebouw van de Protestantenbond Grote Haarlemse smederij bestond honderd jaar Aandeelhouders vergadering Van Waveren's graanhandel Amsterdamse Tramharmo nie speelde bij Dreefzicht Liberalisatie-percentage van 82 tot 92 verhoogd Winkels des avonds geopend tot 27 Mei A.R. raadsleden spreken voor vrouwenorganisatie Directies van arbeidsbureaux Hollandse Voorschotbank T eraardebestelling van A. M. Joustra Koninklijke Petroleum 16 percent dividend Kerkelijk Nieuws Twee steden in China gebombardeerd? Scheepvaart Er werd vandaag in Heemstede weer soep verkocht voor Puttershoek. Militairen bedienden een zendinstallatie voor een vlotte distributie. De autoriteiten sloegen hun verrichtingen gade en keurden intussen de soep. Het orgel in het gebouw van de Neder landse Protestantenbond te Heemstede werd gisteravond door Bets Nederkoorn bespeeld. Met uitzondering van de Toccata van Joh. Pachelbel bestond het progi^am- ma, dat zij ten gehore bracht, uit werken van moderne orgelcomponisten. Van Wil lem Hülsmann speelde de organiste koraal voorspelen bij de psalmen 107 en 89, van Adriaan Engels vertolkte zij die voor de psalmen 91, 61 en 29 en aan het eind van de avond kwam nog de Sonate da chiesa van Hendrik. Andriessen. De klankverwerkingsmogelijkheid van het kerkgebouw was oorzaak, dat de beide koraalvoorspelen van Willem Hülsmann en dat voor spalm 29 van Engels slechts matige voldoening schonken. De gedurfde, harde klankencombinaties van Hülsmann klonken schril en dor, omdat de noodzake lijke vermenging niet tot stand kwam. En het koraalvoorspel bij spalm 29 van Engels kon om dezelfde reden niet beantwoorden aan het ideaal, dat de componist zich ge droomd moet hebben. Het best klonken overigens diens voorspelen bij de twee andere, reeds genoemde psalmen, clank zij een evenwichtige verdeling van de klank over de stemmen en een duidelijke cantus firmus. Van Andriessens Sonate konden mij het meest het thema, de eerste, tweede en vijfde variatie bevredigen. Ook de re prise van het thema aan het slot klonk goed door de imponerende klank. Maar ondanks de tegenwerking van de acoustiek, die de gekozen muziek weinig kansen bood, kon Bets Nederkoorn toch wel een goede indruk geven van haar technische capaci teiten, in het bijzonder bij de voordracht van de Toccata van Pachelbel en van de Sonate van Andriessen. De sopraan Kitty Nederkoorn was de zangsoliste op deze avond. Voor de kerk ruimte was het vibrato van haar stem doorgaans wat te sterk. Maar uit haar be zielde zang sprak een diepgaand religieus besef, zodat het wezen van G. Ph. Tele- manns cantate „Jauchzt, ihr Christen", het Gebed van J. van Brucken Fock, drie niet even hoogstaande geestelijke liederen en verder van het „Plange Sion" van Geer- truida van Vladeracken overtuigend aan de dag trad. De tweede soliste was de violiste Piek Mantje-Coppée, die een paar keer de obli gate partij bij een voordracht van Kitty Nederkoorn verzorgde en verder de mooie Arietta van Henriëtte Bosmans en het in drukwekkende Praeludium in a van Max Reger speelde. Afgezien van enige intona- tiebezwaren bij positiewisseling en van een tekort aan overtuigende frazerings- nuanceringen, kon men waardering heb ben voor het spel van de violiste, die in Bets Nederkoorn een betrouwbare bege leidster vond. P. ZWAANSWIJK. ADVERTENTIE HET GROTE SUCCES VAN DE BRADERIE is de Vergeet niet ons een bezoek te brengen. Gen. Cronjéstraat 123, Haarlem-Noord Maandagmiddag en -avond heerste er in de Generaal Cronjéstraat en het Juliana- park een gezellige drukte. De winkeliers en leden van het personeel stonden niet achter hun toonbank doch zij hadden plaats genomen achter op de rijweg staande kraampjes. De verkopers hadden een an dere taak, want er kwamen thans geen dames en heren die rustig wat wilden kopen, maar wandelaars, die hier en daar een kijkje kwamen nemen. Daarom ver vulden de verkopers de taak van markt kooplieden, een functie die geheel anders is. Over het algemeen sloegen zij zich er aardig door heen. - De verkopers hadden zich verkleed om aan de braderie, die Maandag, vandaag en morgen gehouden wordt, luister bij te zet ten. Kaashandelaren hadden kleding van Alkmaarse kaasdragers, verkopers van tapijten droegen Oosterse kleding, anderen waren in Oud-Hollandse costuums gesto ken en verder waren er winkeliers die zich kleding van cowboys hadden aangeschaft. De winkeliers hebben er voor gezorgd, dat hun artikelen de aandacht van het publiek trekken. Verscheidene hadden hun kraampjes versierd en enige fabrikanten hadden aan de braderie medewerking ver leend door demonstraties met hun artike len te geven. Een ooi met enkele lamme ren, van een wolwinkelier, hadden de be langstelling van jong en oud. De eerste dag heeft de braderie grote belangstelling getrokken en de winkeliers waren niet ontevreden. Gisteravond heb ben zij de kraampjes weer afgebroken en vanmiddag om 2 uur waren deze weer op gesteld. Honderd jaar geleden, op 8 Mei 1853, ves tigde de heer Molenaars aan de Varkenmarkt het tegenwoordige Kennemerplein. een grof- en hoefsmederij. In 1894 overleed hij en zijn zaak werd voortgezet door twee van zijn zonen, die de smederij onder de naam ge broeders Molenaars dreven. In 1902 moest de zaak verplaatst worden in verband met de bouw van het station. Het bedrijf werd toen gevestigd aan de Baljuws laan en het Prinsen Bolwerk. In 1935, na het overlijden van de beide firmanten zette W. Molenaars de zaak voort en twee jaar geleden kon zelfs de N.V. smederij v/h. D. Hogen- birk in het bedrijf worden opgenomen. En dan moge het smeden van de paarden hoefijzers op de achtergrond gedrongen zijn, deze smederij neemt toch nog een bijzonder grote plaats in in het bedrijfsleven, want aan haarden, kachels, hekwerken en wat dies meer zij blijft toch altijd een grote behoefte. In de heden gehouden algemene vergade ring van aandeelhouders werden de balans en verlies- en winstrekening per 31 Decem ber 1952 goedgekeurd. Overeenkomstig het bestuursvoorstel werd het dividend als volgt vastgesteld: prioriteits aandelen 6 pet., preferente aandelen 6 pet-, gewone aandelen 9 pet. (waarvan desgewenst 5 pet. in stock-dividend). Op zijn verzoek zal de heer J. P. Baas jr. wegens gevorderde leeftijd zijn functie als directeur per 1 Juli neerleggen. Hij heeft zich bereid verklaard de directie als adviseur te blijven terzijde staan. Ter voorziening in de vacature van direc teur werden als directeuren benoemd de heren K. van Beem en A. Beyderwellen, wier functie op 1 Juli a.s. zal ingaan. De aftre dende commissaris mr. Th. H. M. Verspeyk, werd herbenoemd. Maandagavond gaf de Amsterdamse Tramharmonie, onder leiding van W. G. de Buyzer, een concert in de muziektent ach ter Dreefzicht. Het was een collegiale geste tegenover het jubilerende Christelijke Fan farekorps „Arti et Religioni" en gold als een onderdeel van het algemeen program ma van het deze week gehouden muziek festival. De Amsterdamse Tramharmonie heeft een vrij omvangrijke ,,hout"-groep, waar onder een zeer verdienstelijk hobo, die wij echter pas hoorden in het vierde nummer, onderdrukt als dit fijne harmonie-element werd door het koper van de bezetting. Ook de klarinetten konden niet voldoende tot hun recht komen, zulks om dezelfde reden. Door het te zeer op de voorgrond tredend spel van de pistonsolist en door het gebruik van een arrangement, dat blijkbaar ook voor fanfarebezetting moet dienen (ouver ture van Suppé), ging het harmonie karakter totaal verloren. Aan de zorg voor het klankevenwicht en de zuiverheid van het timbre is bij dit korps nog heel wat te doen. Voor het rhythme, zoals dit aange wend werd in de „Diciplinernars" van Lindebro, in de „Feest-Polonaise" van Svendsen en vooral in het karakteristieke stukje „Down South" van Myddleton, kon men veel respect hebben. In dit laatstge noemde nummer was trouwens de samen klank ook vrij goed. De „Rozen uit het Zuiden" van Strauss miste nog wel de delicate toets, maar klonk toch niet onver dienstelijk en verliep vlot. Het korps had ook zijn uitgebreide kleine staf meege bracht en voerde hiermee tezamen een Bel gische militaire mars uit. Het concert werd met een taptoe besloten. Hedenavond komt de Hoogoven-Harmo nie onder leiding van Marinus Adam con certeren. Het korps zal van het station met stafmuziek door de stad marcheren, om tegen acht uur bij Dreefzicht aan te komen. Op het concertprogramma staan onder meer: „Finlandia" van Sibelius en de Klassieke Suite, het bekroonde werk van Meindert Boekei. JOS. DE KLERK De Nederlandse regering heeft besloten om de liberalisatie van de invoer uit de O.E.E.S.-landen uit te breiden van 82 tot 92 pet. Met deze maatregel heeft Neder land gevolg gegeven aan een aanbeveling van 24 Maart van de Raad van de Organi satie voor Europese Economische Samen werking. Nederland volgt hiermede het voorbeeld van de andere O.E.E.S.-landen, wier posi tie in de Europese Betalings-Unie zich zo danig heeft ontwikkeld, dat zij uit mone taire overwegingen geen invoerbeperkende maatregelen meer nodig hebben. De nieuwe Nederlandse liberalisatie maatregelen zijn van Nederlandse zijde uitdrukkelijk als autonome maatregelen bestempeld. Dit betekent, dat de Neder landse regering zich het recht heeft voor behouden desnoods op de genomen liberali satiemaatregelen terug te komen, indien de bestaande ongelijkheden tot ernstige ver storingen van de Nederlandse economie zouden leiden. De civiele kamer van de Haagse recht bank heeft de eis van de stichting Opeising Militaire Inkomsten Krijgsgevangenen te gen de Staat der Nederlanden inzake uit betaling van de militaire inkomsten vam de ex-militairen van het KNIL die tijdens de tweede wereldoorlog in Japanse krijgsge vangenschap zijn geraakt, afgewezen. De rechtbank heeft overwogen dat het voor malige Nederland s-Indië eigen rechtsper soonlijkheid had. Bij de overdracht van de souvereiniteit zijn zowel de privaat- als publiekrechtelijke verplichtingen overge gaan naar de republiek Indonesia, zodat het Koninkrijk der Nederlanden voor de bezoldiging van de oud-KNIL-militairen niet aansprakelijk kan worden gesteld. De republiek Indonesia heeft reeds eer der het standpunt ingenomen, dat zij zich als souvereine staat niet kan onderwerpen aan de uitspraak van een buitenlandse rechtbank. In afwijking van het reeds op 6 Mei ge publiceerde bericht hebben B. en W. we gens de verlenging van „Haarlem Licht stad" besloten, dat ten aanzien van de win kelsluiting de voor de duur van de Flora tentoonstelling vastgestelde regeling zal worden verlengd tot en met 26 Mei. Daarom zullen tot en met 26 Mei alle winkels op werkdagen geopend mogen zijn van 8 tot 11 uur des avonds. Een gelijke regeling geldt voor de straathandel. ADVERTENTIE ADVERTENTIE De An-ti-Revolutionnaire Vrouwenorgani satie kwam gisteravond onder leiding van haar presidente mevr. T. de Vries-Dijk in propagandavergadering bijeen, waarop leden van de gemeenteraad het woord hebben ge voerd. In haar openingswoord zette zij het grote belang van politieke belangstelling voor de vrouw uiteen. De anti-revolutionnaire vrouw heeft hierin een roeping en taak. Ook het gemeentelijk practische politieke leven moet haar aandacht hebben. De heer L. Silvis sprak over de sociale ta ken van de gemeente en het belang van de zorg voor de mens, onze naaste, als Christen plicht. De woningbouw, die van het aller grootste belang voor het gezinsleven is, dient met alle kracht te worden bevorderd. De heer D. A. J. Spek, fractievoorzitter der A. R. partij, deelde mee. dat zijn fractie alle aspecten van het gemeentebeleid in haar aandacht betrekt. De A. R. partij heeft haar woord gesproken en te spreken over haar principiële basis, dat Christus Koning is over wereld en mensenleven. Daaruit heeft zij activiteiten ontwikkeld en wil zij ontwik kelen op cultureel terrein, op het terrein van het onderwijs, van jeugdzorg, van sport, van werkverruiming en volksgezondheid. Een gezond financiëel beheer is voor de uit voering van dit en nog meer werk nood zakelijk. De heer W. C. Bakker, wethouder van fi nanciën, volksgezondheid en personeelszaken gaf een overzicht van de ontwikkeling van de A. R. beginselen en partij en zette uiteen wat de alles omvattende betekenis is van het A. R. beginselprogramm, dat zijn richtlijnen vindt in de Bijbel, als Gods Woord. Daarom juist voert zij een Christe- lijk-sociale politiek. Sprekende over de be langrijkheid van de volksgezondheid, be handelde spr. de noodzaak van een oplossing van het probleem van de bejaardenzorg en de chronische zieken, waaraan de gemeente alle aandacht zal hebben te besteden en waarmee zij reeds oriënterend bezig is. Wegens de reorganisatie van de arbeids bureaux, die met ingang van 1 Juli zal ge schieden, zullen zich met betrekking tot de functie van directeur en plaatsvervangend directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau Haarlem de volgende wijzigingen voordoen. De heer H. C. Boon, waarnemend directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau Haar lem wordt benoemd tot directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Rotterdam; de heer F. H. Jansen tot directeur van het Ge westelijk Arbeidsbureau te Zaandam en de heer J. F. Kooistra tot directeur van het Ge westelijk Arbeidsbureau te Leeuwarden. Als opvolger van de heer Boon wordt met ingang van 1 Juli tot directeur van het Ge westelijk Arbeidsbureau Haarlem benoemd de heer drs. A. va der Straaten, thans direc teur van h"t Gewestelijk Arbeidsbureau te Apeldoorn en tot plaatsvervangend directeur de heer J. L. Stam. thans werkzaam bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te Enschedé. In de vergadering van aandeelhouders van de N.V. „De Hollandse Voorschotbank" zijn de balans, verlies- en winstrekening goedge keurd en mr. W. G. J. Veenhoven is als commissaris herkozen. De directeur, de heer F. M. Andriessen, deelt in het jaarverslag mee, dat het ook in het afgelopen jaar nog steeds zeer moeilijk bleek gelden in solide tweede hypotheken te beleggen. De bedrijfsinkomsten als rente op voorschotten, provisie enzovoort overtroffen de bedrijfsuitgaven als salarissen, onkosten en interest schuldbrieven met 1669.Een bedrag van 1000.wordt gereserveerd voor dubieuse voorschotposten en 2150.wordt ter zijde gesteld voor betaling van belasting. Op onroerende goederen wordt afgeschreven het gebruikelijke 1 pet. Het boekjaar sluit met een batig saldo van 1325.De balans sluit met een nadelig saldo van 141.022. ADVERTENTIE van rheumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen. Neemt daarvoor regelmatig Togal, het middel bij uitnemendheid, dat baat waar andere falen. Togal zuivert de nie ren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drogisten 0.95, 2.40, 8. Vanmiddag omstreeks het middaguur is op de Algemene Begraafplaats aan de Bergweg te Bloemendaal het stoffelijk overschot van de heer A. M. Joustra uit Overveen, in leven directeur van de N.V. Gebr. A. M. en D. P. Joustra's Aannemers bedrijf en handelsmaatschappij, ter aarde besteld. De aula van dé begraafplaats kon de ruim veertig familieleden en honderd be langstellenden maar nauwelijks bevatten. Drie sprekers voerden het woord. De heer P. A. Joustra, broer van de overledene, sprak A. Joustra, broer van de overledene, sprak een woord van dank. Namens het college „Veillust" van makelaars en bouwkundi gen en de vereniging van Industriële In- kooplieden op bouwkundig gebied, werd het woord gevoerd door de heer J. W. van Santen. De heer Jac. van Maris sprak namens de Haarlemse Kegelbond, waar van de overledene één der oprichters was en gedurende drieëntwintig jaar een be stuursfunctie vervulde. Van het gebouw van de H.K.B. in de Tempeliersstraat en dat van de Sociëteit aan de Zijlweg waarvan de overledene eveneens lid was hingen vanmorgen de vlaggen halfstok. Aan de groeve bedekt door tientallen bloemstukken dankte de heer M. A. Joustra, oudste zoon van de overledene, voor de betoonde belangstelling en daarna ging ds. H. van Heerden, Hervormd predi kant te Scheveningen, voor in gebed. KUNNEN UW OGEN SCHADEN VAKOPTICIEN STIENS LEVERT ZONNEBRILLEN DIE UW OGEN BESCHERMEN GIERSTRAAT 27 Commissarissen en directie van de N.V. Koninklijke Nederlandse Petroleum Maat schappij hebben besloten aan de algemene vergadering van aandeelhouders voor te stellen over het boekjaar 1952 een dividend van totaal 16 procent in contanten uit te betalen. De opbrengst van verkopen en andere in komsten beliepen in 1952 ongeveer 1.616 mil- Jioen pond sterling tegenover ongeveer 1424 millioen in 1951. Een groot gedeelte van de gestegen inkomsten werd echter ge absorbeerd door hogere bedrijfskosten, af schrijvingen en belastingen. Het totaal aan belastingen bedroeg 402 millioen pond sterling tegen 364 millioen over 1951. De kapitaalsuitgaven over 1952 bedroe gen 188 millioen pond sterling, tegenover 164 millioen in 1951. Het netto bedrijfskapitaal per 31 Decem ber 1952 beliep 408 millioen pond sterling, hetgeen 63 millioen meer was dan eind 1951. Ned. Herv. kerk Aangenomen naar Amersfoort (ge- stichtsgem. „Zon en Schild"), N. den Oud sten te Alkmaar. Beroepen te Ermelo (3e pred.pl.) J. C. Terlouw te Otterlo; te Utrecht (vac. J. B. Groenewegen), J. Th. v. Veenen te Hille- gersberg. Aangenomen naar Bergum W. de Jong te Neede. Geref. kerken onderh. art. 31 K.O. Beroepen te DieverSmilde H. Scholten te Berkum. Geref. gemeenten Bedankt voor 's-Gravenhage en voor Ot- tersville (Canada) W. de Wit te Moer- kapelle. Bedankt voor Boskoop Chr. v. Dam te Amsterdam-C. Geref. kerken Beroepen te Bennebroek en te Boskoop C. Ch. Griffioen te Willemstad; te Bor ger S. de Vries te Sellingen; te Groningen (8e pred.pl.) J. Vrolijk te RotterdaVn- Delfshaven. Afscheid prof. dr. J. de Zwaan Prof. dr. J. de Zwaan, hoogleraar in theologie aan de R.U. te Leiden, zal Vrijdagmiddag 22 Mei in het universiteits gebouw zijn afscheidscollege geven wegens zijn heengaan als hoogleraar aan het einde van deze cursus. Na het afscheid zal prof. De Zwaan door zijn oud-leerlingen en leerlingen worden gehuldigd. Prof. de Zwaan, die in 1883 geboren werd, werd in 1907 predikant te Heemse, in 1911 te Baambrugge en in 1912 buiten gewoon hoogleraar te Leiden. In 1914 werd hij hoogleraar te Groningen en in 1929 ge woon hoogleraar te Leiden. (Verkort weergegeven) De houtsnip. Het inzicht van de heer v. d. Meulen, jachtopziener te Vogelen zang heeft mijn volle waardering: de jachtwet moge dan toestaan dat op deze prachtige en zeldzame vogels geschoten wordt er is een hogere wet dan de mense lijke wet, de wet van barmhartigheid, die verbiedt dat de dieren tot voorwerpen van sportief vermaak gemaakt worden. J. A. H. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3 Nederl.'47 961*!» 96ls/i« A..K.U 159 158 186 185 Philips Gloeil. 158 158 Kon. Petroleum 307K 303 A'dam Rubber 93^ 93 Holl. Amer. Lijn 131 N. Scheepv Unie 126K 128 H.V.A 99 'A 98% Deli Mij 87iK 87% Amsterd. Bank 164K 164% Ned. Handel Mij. 158 158 Rotterd. Bank 164 164 Twentsche Bank 159% 159% Anaconda Copper 37% 37% Bethlehem Steel 51% 51% Republic Steel 48J4 48% Shell Union 65 X 64% 24% 24 39% 39 Naar A.F.P. in Japanse regeringskringen heeft vernomen, hebben Amerikaanse functionarissen van het UNO-hoofdkwar- tier verklaard, dat ondertekening van een bestand in Korea nog slechts een kwestie van weken zou zijn. Generaal Mark Clark, UNO-opperbevel- hebber in Korea zou de Japanse regering verzocht hebben, faciliteiten te verlenen voor Amerikaanse divisies, die na een be stand uit Korea teruggetrokken zouden kunnen worden. In genoemde kringen verklaarde men, dat drie Amerikaanse divisies uit Korea bij de Amerikaanse troepen in Japan, op het ogenblik circa 100.000 man, gevoegd zouden worden. De bestandsonderhandelingen De bestandsonderhandelingen te Pan- moendjom hebben Dinsdag 52 minuten ge duurd. Na de vergadering verklaarde gene raal Harrison, leider van de UNO-delegatie, dat hij van de communisten „genoegdoe ning doch ook enige critiek" had gekregen. Het communistische plan voor regeling van de kwestie der krijgsgevangenen, die niet naar huis willen terugkeren, noemde hij „eenvoudig niet uitvoerbaar." Protest van Peking De Chinese minister van Buitenlandse Zaken, Tsjoe en Lai, heeft bij de Verenigde Staten geprotesteerd tegen een „schen ding van Chinees grondgebied en het doden van Chinese burgers door 25 Amerikaanse vliegtuigen." De vliegtuigen hadden 10 en 11 Mei meer dan 50 bommen laten vallen op de steden Antoeng en Lakoesjao in Noord-Oost-China, waardoor meer dan 250 burgers waren gedood of gewond. De steden waren ook met machinegeweervuur bestookt. In Antoeng waren ruim elfhon derd huizen vernield. Namens de Amerikaanse luchtstrijd krachten in het Verre Oosten is te Tokio verklaard, dat er „geen sprake van is, dat geallieerde vliegtuigen op tien en elf dezer plaatsen in China hebben gebombardeerd." Deze bewering van Tsjoe en Lai is louter fantasie, zo werd verklaard. Bacteriën Het persbureau „Nieuw China", dat een bericht van negen Mei van het „centrale Koreaanse persbureau" aanhaalt, verklaart, dat Amerikaanse vliegtuigen 30 April met bacteriën besmette vliegen hebben uitge worpen in de Noord-Koreaanse provincie Hwanghae. Op 26 April zouden in dezelfde provincie besmette vliegen en spinnen zijn uitgeworpen. Er waren onmiddellijk maat regelen genomen om een epidemie te voor komen, zo werd verklaard. Alioth, 10 v. Buenos Aires te Rotterdam. Aichiba, 11 v. Rotterdam te Buenos Aires. Amsteldlep, 9 v. Madras n. Calcutta. Amstelkroon, 9 v. Moetoerl n. Holland!. Amsteltoren, 12 v. Amsterdam te Quebec verw Arundo, 9 v. Damman n. Port Said. Axeldijk, 9 v. Rotterdam te New Orleans. Adinda, 10 200 m. O. Saigon. Amerskerk, 9 v. Rotterdam te Bremen. Amstelpark, 10 900 m. W. Scilly's. Andijk, 10 600 m. NO. Fayal. Alhena. 11 v. Hamburg te Antwerpen. Annenkerk, 11 120 m. NW. Djeddah. Abbekerk, 13 Manilla verwacht. Aardijk, 14 Le Havre verwacht. Albiasserdijk, 10 te Houston. Aldabi, 11 te Montevideo. Ahvaki, 12 te Philadelphia. Aalsdijk, 11 v. Rotterdam n. Bremen. Aibireo, 12 Santos verwacht. Alkaid, 11 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Alphard, 11 v. Rotterdam n. Hamburg. Altair. 11 v. Bahia n. Voctoria. Appingedij'k, 11 v. Havanna 14 Vera Cruz verw. Agatha, 12 v. Pladju te Manggar verw. Ald'egonda11 v. Pladju te Bangkok. Almkerk, 11 v. Suez n. Aden. Alnati, 11 180 m. ZW. St. Pauls Rock. Armilla, 11 v. Haiphong n. Pladju. Bantam, pass. 10 18 u. Ouessant. Blijdendijk, pass. 13 Vlissingen n. Antwerpen. Boschfontein, 10 v. Antwerpen te Amsterdam. Benkalas, 14 Colombo verwacht. Blitar, pas. 9 ten Z. Kreta n. Marseille. Bandjermasin, 10 v. Tj. Priok n. Singkawang. Batoela, 11 v. Palembang te Soerabaja. Baud, 10 te Soerabaja. Bingtang, 10 nog te Damman. Borneo, 11 v. Marseille n. Livorno. Britsum, 11 te Calcutta. Blommersdijk, pas. 12 Vlissingen. Boskoop, pass. 11 Flores n. Southampton. Caltex The Hague, 10 t.h.v. Oostende. Celebes. pas. 10 Pantel la ria n. Alexandrië. Cronenburgh, 9 v. Bilbao te Amsterdam. Caltex Delft, 10 50 m. W.NW. Kp. Bon. Caitex Nederland, 10 50 m. ZO. Oostpunt Kreta Caltex Pernis, pass. 10 Kp. Bougaronl. Camphuys, 11 v. Semarang te Tj. Priok. Chama, 10 850 m. O.NO. Aden. Cleodora, 9 660 m. W.ZW. Paas eiland. Congostroom, 11 v. Pointe Noire te Lagos verw. Caltex Utrecht, 11 v. Rotterdam n. Sidon. Cottica, 11 van Paramaribo. Callisto, 17 v. Quebec te Rotterdam verw. Dalerdijk. 10 te Los Angeles. Duivendrecht, pass. 10 Dungeness. Dongedijk, 12 v. Rotterdam n. New York. Danae, 12 v. Halmstad te Amsterdam. Elmina, 12 Takoradi verwacht. Enggano, pass. 11 Finisterre n. Antwerpen. Eendracht, 11 v. Hamburg te Rotterdam. Esso Den Haag, 11 v. Rotterdam n. Aruba. Eemdijk. 10 te Tampico. Erinna, pass. 11 Port Said. Friesland (SSM), verm. 13 v. d. Tyne n. R'dam Gordias, 10 v. Middel!. Zee te Rotternam. Gaasterland, 10 v. Port Swetteriham te Singa pore. Ganymedes. 12 v. Barranqullle n. Baltimore. Garoet, 12 te Djeddah. Gooiland, 11 v. Santos n. Rïo de Janeiro. Gravel and, 11 Finisterre gepass. n. Recife. Gadila, 12 v. Balikpapan te Singapore verw. Helder, li) SctUVs gepass Haulerwijk, 9 120 m. O.ZO. Barbados. Hecuba, pass. 10 Portland Bill. Helena, 9 op Orinocorivier. Hersalia, 10 100 m. N. Fayal. Heelsum, 10 310 m. O.ZO. New York. Hector, pas. 11 Finisterre. Haarlem, 12 v. Curapao n. Carthagena. Jagersfontein, pass. 12 Vlissingen n. Antw. Kalimantan, 10 te Tegal. Karsik, 11 te Bokabak. Kasimbar, 9 v. Singapore n. Penang. Kota Baroe, 11 v. Priok n. Cheribon. Loosoirecht 9 v. Bomoay n. Karachi. Lemsterkerk. pass. 11 ten Z. Kreta n. Genua. Leopoldskerk, pass. 10 Gibraltar n. Marseille. F-oenerkerk 11 te Bornbav. Le Maire 11 v. Rangoon te Singapore. Lutterkerk, 10 v. Hamburg te Londen. Lekkerkerk, 12 v. Rotterdam n. Antwerpen. Mitra. 11 v. Gefle te Rotterdam. Malvma, 9 v. Singapore n. Wellington. Maas, 10 v. Kalamata te Amsterdam. Meliskerk. 11 v. Keelung r,. Taku Bar Molenkerk, 11 v. Hamburg te Antwerpen. Merwede, 11 v. New Orleans n. Jacksonville. Mentor, pas. 11 Finisterre n. Oran. Maasland, 12 te Las Palmas. Manoeran, 11 v. Port Said n. Alexandrië. Meerkerk, pass. 11 Gibraltar, n. Genua. Niserstroom. w v. AmsterC-nn n. Hsm^-rs Nieuw Amsterdam, 11 v. Napels n. Villefrance. Oranietonte.r pass. 11 Ftrmter'-e - Ondic.a, 9 v. Port St. Louis du Rhone te Berre. Ophir, 11 te Tj. Priok. Orestes, 10 180 m. NW. Flores n. Rotterdam. Orico. li v. Beyrouth te Lattakia. Omala, 12 v. Beirouth te Spezia verw. Prins Fred. Willere u v. Hamburg te Rotterdam Prins Willem IV, ld v. Montreal n. Toronto. Prins Alexander, 9 v Hamborg n. Quebec. Perna, 10 400 m. N.NW. Perth. Hnns Maurits, 10 320 m. O. Kp. Race. Prins Philips Willem, 9 730 m. O. Kp. Race. Phrontis, 8 te Belawan. Pygmalion, 11 v. Kingston n. Mobile. Riindam. 10 v Southampton. Roepat, 11 v. Mena al Ahmadi n. Bandarshapoer Rljnkerk, 10 v. Lorenzo Marquez n. Belra. Roebiah, 12 te Priok verw. scherpend'ec-ht 9 v. Ourapao. Stad Dordrecht, pass. 11 Vlissingen. Start Maassluis. 9 v. Tmmlngham n. Narvik Sliedrecht, 11 v. Swar -ea n. Mena al Ahmadi Stad Vlaardinseri, H e. Narvik te Rotterdam Sabang, io v. Tj. Priok te Bandjermasin. Saidja, 10 te Mulberry Pierhead. Ambas, 11 y. Bangkok te Singapore. I HAARLEM EN OMGEVING Ten bate van de Evangelische Broeder gemeente zal in haar kerkgebouw Parklaan 34 Zaterdagavond 16 Mei een concert wor den gegeven door de dames Cor Igesz (sopraan), Renate Weis (alt-viool) en Bets Nederkoorn (orgel). De burgemeester van Heemstede is Vrijdag verhinderd spreekuur te houden. Op het Marine Hospitaal te Overveen zal de commandant, kolonel A. W. Mellema, Woensdagmiddag twee Marine-officieren beëdigen. De kapel van de Koninklijke Marine zal de plechtigheid muzikaal op luisteren. De jaarlijkse bezoekdag van leidsters en collectanten der Vereniging „De Macht van het kleine" ten bate van de patiënten op „Meer en Bos" te Heemstede zal dit jaar worden gehouden op 2 Juni voor de bezoe kers uit Zuidholland en op 4 Juni voor die uit de andere provincies. Er zullen toe spraken worden gehouden door ds. J. A. de Klerk, mr. C. C. van Helsdingen, voorzitter van het bestuur, dr. B. Ch. Ledeboer en dr. J. Luten. De mandolineclub en het patiën tenkoor zullen zich doen horen. Siberoet, 9 v. Batjan. n. Sanana. Sibigo, 9 v. Soerabaja n. Makassar. Stad Alkmaar, 9 120 m. O.ZO. Kp. Race. Stanvac Benakat, 10 v. Saigon te Sungeigerong Stanvac Djirak, 11 te Sungeigerong. Straat Makassar, 9 430 m. N. Tristan da Cunfca Swartenhor.dt, 10 v. Kema n. Menado. Sumatra, 11 v. Amsterdam n. Hamburg. Sunetta, pass. 12 ten Z. Kreta 14 Port Said verw. Samarinda, 12 v. Tabaco. Sibajak, 11 320 m. NO. Sombrero eil. Stentor, pass. 11 Flores. Sarangan, 11 te Zamboanga. Schiedijk, pass. 11 Sabang n. Penang. Slamat, 11 v. Port Said n. Genua. Sommelsdijk, 11 v. Priok n. Cheribon. Stad Amsterdam, 11 v. Newport Mon n. Wabatia Tamo. 9 v. Pau.nagua n. buenoé Aires- Teiresias, 9 v Liverpool r- Port Said. Trplanus 9 v. Amsterdam r.- W Tnrt'ë. Tabinta, 9 v. Semarang n. Soerabaja. Tankhaven I, 10 te Sungeigerong. Tankhaven II. 10 v. Belawan te Sungeigerong. Tankhaven III, 10 v. Bangkok n. Sungeigerong Tara, 10 200 m. Z. St. Vincent. Tegelberg, 9 1410 m. NO. Mauritius. Tiba, 10 v. Bremen te Hamburg. Tiberius, 10 v. Guanta te Pto Sucre. Tjibantjet, 10 v. Yokohama n. Nagoya. Tjikampek, 10 180 m. Z. Mauritius. Tjiluwah, 12 v. Singapore te Hongkong verw. Tjipanas, 11 te Makassar. Tjiwangi, 11 te Suf aba ja. Triton, 9 v. Aruba n. Port au Prince. Tawali, 12 v. New Orleans te Newport News. Tomini, pas. 11 16 u. Kp. Bon n. Port Said. Themisto, 11 1n lading te Three Rivers. Taria, 12 v. Miri te Singapore verw. Tjibadak, 11 v. Priok n. Brisbane. Van Riemsdijk, ia v. Singapore te Belawan. Veendam, 11 270 m. Kp. Race. WUJem"fleys, p«.ss. ;Q 22 u. Guardafui n. Colombo Westerdam, li v. New York te Rotterdam. Wirterswiik, pass. 10 Flores. Waikelo, 9 v. Tj. Priok m. Semarang. Waiwerang, 10 v. Singapore n. Soerabaja. Woensdrecht, 9 250 m. NO. Sombrero eil. Waal, 10 310 m. O.t.N. Sombrero eil. Wonosari, 12 v. Akyab n. Belawan. Waterman, 11 570 m. W.t.Z. Valentia. Willemstad, 12 v. Cristobal n. Aruba. Waterland, pas. 11 Finisterre. IJsel, 12 v. Bremen te Rotterdam verwacht. Zonnewijk, 10 530 m. W. Luderitzbaai. Zuiderkruis, 11 200 m. W.ZW. Kp. Palmas. KLEINE VAABT Algarve, 11 v. Antwerpen n. Avonmouth. Arnoudspolder, 10 v. Oporto n. Antwerpen. Albergen, 10 v. Rotterdam te Genua. Arcturus, 9 v. Spezia te Bastia. Actinia, 9 te Isiguy. Annie, 9 te Berwick. Arctic, 9 v. Hamina n. Norwich. Arnhem, 4 v. Valencia n. Huil. Batavier III, pass. 11 Kp. Espichel. Betty Anne, pass. 10 Gibraltar. Brinda, pas. 10 Brunsbüttel n. Parijs. Bill, verm. 11 v. Grangemouth n. Rotterdam. Brem, 9 v. Lissabon n. Antwerpen. Barendsz, 9 v. Bayonne te Londen. Barracuda, 11 te Gent verwacht. Betty, io v. Londen te Port St. Louis du Rhone Bab-T, 7 v. Hamina naar Zaandam. Beekbergen, 12 v. Londen te Malta. Binnenhaven, 11 v. Rotterdam te Duinkerken. Casablanca, pas. 10 Brunsbiittel. Citadel, pas. 11 Lobith. Continental. 9 v. Rotterdam te Rostock. Crescendo, 10 v. Gravelines n. Londen. Cornells b, 11 Stanlow verwacht. Cornells Houtman, 10 v. Civita Vecdhaa te Bastia. Columbus, 11 v. Norrkoping te Amsterdam verw. Da Capo, pass. 11 Kiel. Depa, 10 te Palnaekie. Douro, 10 te Tel Aviv v. Ceuta n. Haifa. Doklaan, 10 dwars Lands End. Daviena Goekoop, 8 v. Cuxhaven te Roscoff. De Ruyter, 9 v. Antwerpen n. Boness. Ellewoutsdijk, 10 v. Gent te Leith. Express, 10 v. Rouaan n. Parijs. Emergo, 11 v. Poole n. Porsgrunn. Frisia, 10 80 m. N. Dakar. Frans, 11 v. d. Tyne te Christinasund. Frejo, 10 v. Londen te Oslo. Gaasterland, 9 v. Harlingen n. Leith. Gerry, 9 v. Manchester n. Lissabon. Hagno, verm. li v. Dieppe n. Rotterdam. Haskeriand, 9 v. Harlingen n.' Goole. Henrica, 10 te Liverpool. Helvetia, 10 v. Biyth te Padstow. Hast III, pass. 9 Rouaan. Hast IV, 11 te Hull. Hoflaan, pass. 11 Karlskrona n. Ronskaer. Hondsrug, 9 te Cork. Ida Jacoba, 11 v. Bayonne te Lowestoft. Ida Pieter, verm. 11 v. Mantyluoto n. Pargas. Ilias, pass. 11 Kp. Sigli. Joost, 9 v. Hornefors n. Gefle. Jan Kreumer, 9 rede Hull. Java, 11 v. Cardiff te Oostende. Jo, 10 v. Shoreham op de Tees verw. Jokurma, 11 v. Rotterdam te Gent. Jorina, ll v. Faaborg te Stockholm verw. Josien, 10 v. Hamina te Dordrecht. Koningshaven, pass. 10 Ouessant n. Casablanca. Keyser, 9 v. Newcastle n. Herrang. Larix, 9 te Biyth v. Londen. Leuvehaven, 11 v. Rotterdam te Gothenburg verwacht. Leemans, 11 v. Rotterdam te Blyth. Merwehaven, 9 10 m. Z. Finisterre. Marcelia, pass. 11 Dover. Marne, 9 v. Oscarshamn n. Antwerpen. May Mere, 9 v. Cardiff n. Rotterdam. May Star, 9 te Gibraltar. Muphrid, 9 v. Algiers n. Gandla. Myfem, 10 te Stockholm. Mypuck, 11 te Middlesbro. Myson, 10 te Ambie verm. 11 v. Amble n. A'dam Menitra, 10 v. Casablanca n. Nantes. Marietje Bohmer, 11 50 m. N. Kp. Vilano. Mees Cremer, pass. 11 Ameland. Menkar, 10 v Safi n. Casablanca. Meres, 9 v. Safi te Agadir. Mirzam, 9 v. Bordeaux n. Casablanca. Nero, 9 te Genua n. Barcelona. Nieuwland, ll v. Rotterdam te Grangemouth Njord, 9 te Hennebont. Nleuwehaven, 11 v. Rotterdam te Malmö verw. Neeltje, b, 9 v. Amsterdam te Dublin. Noord, 11 v. Billing'ham te Shellhaven. Noorderhaven, 9 v. Newcastle t-e Antwerpen. Nottingham, 9 v. Harlingen te Dover. Nijenburg, pass. 10 Holtenau. Noord, 11 v. Billingham te Shellhaven verw. Noorderlicht, 10 dwars Gotland. Olivier van Noort, 10 te Cardiff. Oostereems, ll v. Norrkoping te Rotterdam "erwacht. Pieter Humbert, pass. 11 Gibraltar. President Roosevelt, p. lu Brunsbiittel. Pavo, 7 v. Skutskaer n. West Hartlepool. Ponto, 3 te Middlesbrough v. Sornoway. Ponza, 9 te Goole v. Londen. Rema, 10 v. Antwerpen te Garston. Rijnhaven, pass. 11 Kp. St. Vincent. Rika, 11 v. Londen n. Hull. Strijpe, 11 v. Rotterdam te Dublin verw. Sirius, 10 v. Duinkerken te Londen. Spolanda, 9 v. Port Talbot n. Bayonne. Spurt, pass. 11 Finisterre. Servus. 9 te Rochester. Ton, 11 v. Warnemuende n. Hamburg. Trompenburgh, 9 v. Bordeaux n. Rotterdam Tilly,' 7 v. Rundvik n. Zaandam. Taurus. 10 v. Rotterdam te Dover. Tom v. d. Heide, 9 v. Rouaan n. Casablanca. Tromp. 10 te Gent. Vlier verm. 11 v. Rotterdam n. Lissabon. Vrouwepolder, 13 v. Rotterdam te Oporto verw. Venus, verm. 11 v. Sunderland n. Amsterdam. Virgo, 9 te Goole. Vivo. verm. 11 v. Londen n. Rotterdam. Van Brakel, 10 v. Skoghal te Berwick. Vecht, 9 v. Caen te Londen. Wilhelmine, pass. 11 Kp. St. Vincent. Westerschelde, 9 v. Bayonne n. Manchester. Wickenburgh. pass. 11 Ouessant. Wilpo, 8 te Norrsundet v. Oxelosund. Westerdok, pass. 10 Vlissingen. Westropa, 10 v. Newport n. Belfast.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 7