Vijf blokjes en negentien seconden maakten na tweehonderd kilometer einde aan illusie Predikbeurten Heemstede at weer 6500 liter soep s NVTO-toerzvagen rally e Heemstede Vrachtschuit vanmorgen in Spaarne gezonken Leon Fleisher solist op slotconcert van de meesterserie Schip in grond geboord door onbekend schip Mayers regeringsprogram voorlopig aanvaard Amsterdamse Beurs Renault werkt weer Voor getroffen Puttershoek Radio-zendinstallatie regelde de verkoop WD-fractie op het podium Koppel eenden oorzaak van aanrijding Aangifte van verduistering van een gestolen gouden ring Brandje in materiaalwagen Tokio rapporteert: Franse Kamer bijeen Nieuw UNO-voorstel in Panmoendjom Bond van Forensen Scheepvaart Tweehonderd kilometer heeft chauffeur J. Postma van de N.Z.H. gisteren gereden langs een soms lang niet gemakkelijk parcours zonder ook maar één foutje te maken, maar vijf ongelukkige houten blokjes op de baan van het Hilversumse Sportpark hebben de illusie van het geestdriftige gezelschap in de grijze touringcar wreed ver stoord: de équipe van de Noord-Zuid heeft het in de Toerwagenrallye 1953 van de Nederlandse Vereniging van Transportondernemingen niet tot de eregalerij kunnen brengen. Maar daarom hebben we niet getreurd. Het weer was mooi, de stemming best, de Crossley comfortabel, de fouragemeester prima en de route prachtig. De directie van de genationaliseerde Franse Renaultfabrieken heeft besloten, de fabrieken weer geheel open te stellen met ingang van heden. Het personeel van Re nault telt 37.000 man. Sinds de vorige week, toen de fabrieken te Billancourt gesloten werden, heeft bijna het gehele personeel van Renault niet kunnen werken. De start had plaats in Laren bij hötel „De Witte Bergen'' en reeds een half uur later verrasten chauffeur Postma en zijn assisterende kaartlezer H. de Jager de eer ste controlepost, waarvan de bemanning nog onder het lover in een ligstoel lag te dommelen. Bij een volgende groer.e vlag was echter de N.Z.H.-equipe bijna in de fuik gelopen door een wel heel gemeen opgestelde post. Gelukkig was de oppertechnicus van de maatschappij, de beer H. J. Kapteyn. zeer waakzaam en voorkwam veertig straf punten. Maai- het oplossen van die parcours- puzzles bii Schaarsbergen en Ugchelen in een warnet van B-wegen had nogal wat tijd gekost, en daar al die lijndienstonder nemers juist op de N.V.T.O.-rallye willen tonen dat zij niet voor niets twee keer per jaar een dienstregeling uitgeven zette Postma alles op alles en met succes: pre cies, maar dan ook precies 11.40 uur West- Europese tijd reed de NB 67-25 de finish bij Apeldoorn binnen. In de pauze bleek wel dat de meeste an dere équipes minder fortuinlijk waren ge weest, zodat de N.Z.H.-ploeg met een glun derende directeur aan het hoofd de mid dagétappe aansneed. Spanning kwam er pas weer in toen het wildt en bijster land der Veluwe achter ons lag en de finish te Lage Vuursche met iedere wie)omwenteling dichterbij kwam. Die spanning steeg ten top toen er maar steeds geen groene vlag in het vizier wilde komen, terwijl er in het contröleboekje nog steeds twee vakjes op een stempel za ten te wachten. Reeds troostten we ons met het verlies van tachtig strafpunten toen een official opheldering verschafte: die twee vakjes hadden maar voor de „nep" gediend. Chauffeur Postma moest echter al spoe dig ervaren dat de ware nep nog komen moest. Er werd een papiertje op zijn snelheids meter geplakt en toen moest hij een nogal bochtig en heuvelachtig wegje met een gemiddelde snelheid van 48 kilometer per uur afleggen. Iedere vijfde deel van een seconde dat hij er te lang of te kort over zou doen zou gehonoreerd worden met een strafpunt. Het vorig jaar had N.Z.H.'S rallye-rijder het voorgeschreven tempo op de kop af ge volgd. Deze keer lukte dat minder goed, zij het dan ook dat we het altijd nog een meesterlijke prestatie vinden om over een afstand van een kleine kilometer slechts negentien seconden onder de voorgeschre ven tijd te blijven. In het Hilversumse sportpark kwamen tenslotte alle matadors van de N.V.T.O. te zamen voor de klassementsproeven. Hier bleek, dat die 42 pronkstukken van het Nederlandse vervoerbedrijf een hele dag onderweg waren geweest om een paar jongleertrucs met latten, palen en blokjes ten beste te geven. Heel wat illusies sneuvelden daar ten aanschouwd van zestienhonderc meerijders op de millimeters die de banden van de wagens juist teveel of juist te weinig uit weken om de voorgeschreven manoeuvres uit te voeren. Ook die van chauffeur Postma en con troleur De Jager en van allen die hun rallyelot in hun handen hadden gelegd. We hadden er overigens spoedig vrede mee toen we zagen dat die Friezen van het Leeuwarder Auto Bedrijf in hun impone- DONDERDAG 14 MEI 1953. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk 10: Ds. G. J. Waardenburg. Kapel Sarepta, 10: Broeder C. J. Oostenrijk. Vrije Evang. Gemeente, geb. Bethel. Voorhelmstraat 3. Geen dienst. Evang. Luth. Gemeente, Witt" Herenstraat. 10.30: Ds. W. Spliethoff. Doops gezinde Gemeente. 10.30: Ds. Hoekema. Ge- reform. Kerk. Wilhelminakerk 9: Ds. A. M. Boeijinga. Geref. Gemeente, Ridderstr. 29. 5: Ds. K. de Gier, van Lisse. Chr. Geref. Kerk Raaks. 10: Prof. G. Wisse. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Dhr. M. v. d. Sluis. Amsterdam. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10: Godsdienstoefening. Broedergemeente, Parklaan 34. Geen dienst. In Amsterdam 10.30: Ds. Steinberg. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 10: Ds. A. Bos. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Immanuëlkerk. 10: Ds. G. Koch. Geref. Kerk Noord-Schoterkerk. 9: Ds. P. de Ruig. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10: Ds. J. C. Maris HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Adr. Oskamp. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. F. R. A. Henkels. Aula Chr. Lyceum geen dienst. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. J. A. de Klerk. Geref. Kerk. Koediefslaan 9: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10: Ds. J. A. Arnold, van IJmuiden. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel 10.30: Ds. J. E. Drost. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 8: Ds. H. S. J. Kalf. 10: Dezelfde. Geref. Kerk. 9.30: Ds. T. Spilker. BLOEMEND AAL. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Ds. R. van der Mast. Vrije Kath. Kerk, Po pellaan 1. 7.30: Gesproken Requiem Mis. 10.30: Gez. H. Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Knottnerus. Chr. Geref. Kerk. 10: Ds. Sluiter. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. C. Salverda. Geref. Kerk. 9.30: Ds M. Ros NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. A. van Boven. Abbenes 9.30: Ds. M. C. Don. Bethel Kapel 10: Ds. Mr. G. A. Alma, van Amsterdam. Geref. Kerk. 9.30: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. M. G. Blauw, van Overveen. Geref. Kerk. 10: Dr. G. E. Meuleman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. Ter Steege. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord. Sions- kerk, 10.30: Dr. M. van der Voet. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10: Ds. E. Saraber Jr. Geref. Kerk. 10: Ds. A. de Ruiter. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. C. Jonge- boer. Ned. Prot. Bond geen dienst. Geref. Kerk 10: Ds. A. Pos, van Haarlem. Geref. Kerk, Art. 31. 10: Ds. J. J. Verleur.Geref. Gem. 10: Ds. K. de Gier. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesóienst. Chr. Geref. Kerk 10: Ds. H. W. Eerland. rend-rode wagen zoveel trofeeën moesten laden, dat hun charmante dames, die bo vendien de koorzang bleken te beoefenen, er ternauwernood meer bij konden. Het Hilversumse Sportpark was her schapen in een waar trefpunt van alle groot- en schoonheden op het gebied van het Nederlandse vervoerwezen. Ter ver mijding" van misverstand moge dienen, dat we met de tweede groep niet zozeer de dames van de eerste op het oog hebben dan wel hun carrosserieën. We zagen er gerenommeerde cracks als de oud-directeur der Spoorwegen ir. Gies- berger en de oud-directeur der N.Z.H., ir. Burgersdijk. De laatste was z'n voorkeur voor de tram blijkbaar vergeten, wamt hij maakte gaarne van de N.Z.H.-Car gebruik om Haarlem weer te bereiken. Voor de muziek zorgden de orkesten van de G.T.W. en de N.T.M., tot aanstekelijke vrolijkheid van de Michelin-dikzak, die deze middag het heel wat gemakkelijker had dan de geelgekleurde levende have van zijn concurrent Tyresoles. Want die zorgden er voor dat alles gesmeerd hep. Toen al die Scania's, Leylands, Volvo's, Crossley's, Bedfords, A.E.C.'s inclusief de uit 1922 daterende T-Ford van de Gelderse hun ererondje hadden gereden, kwamen de heer Hollow, Norbert, Narcis en Madame Nog nul strafpunten: een der bekende grijze toerwagens van de N.Z.H. start in Laren. aan de B. in de piste. Zij trokken lichte sulky's waarin heden stonden die al even rap met de teugels konden omgaan als Postma en zijn collega's met de stuurknuppel. Het was een schoon schouwspel, maar onze verknochtheid aan de gastvrouwe deed ons zeggen: ,Geef ons maar een Crossley". Het begint er nu toch zo langzamerhand naar uit te zien, dat alle door het Adoptie- comité Heemstede-Puttershoek te onder nemen acties reeds bij voorbaat als ge slaagd moeten worden beschouwd. Achter eenvolgens heeft Heemstede nu een snert-, een narcissen- en een tulpendag beleefd, die telkens duizenden guldens voor de ge adopteerde gemeente hebben opgeleverd en Dinsdag is men er opnieuw in geslaagd Heemstede niet minder dan vijfenzestig honderd liter bruine bonensoep te doen verorberen. Een actie, welke in totaal 4909,42 heeft opgeleverd. Deze blijkbaar permanent gunstige resul taten dienen in de eerste plaats te worden toegeschreven aan de voortvarende activi teit van het bestuur, dat zich nu letterlijk door niets laat verhinderen het gestel de doel te bereiken. Voor het vervoer en de verkoop van de soep kreeg men de be schikking over het benodigde materiaal van de Ripperda- en Koudenhornkazerne, waarbij tevens de militaire drumband „Ypenburg" kon worden ingeschakeld; voor het bewaren van de tulpen wendde de voor zitter zich onvervaard tot de gemeente Amsterdam, welke evenwel onmiddellijk driehonderd nieuwe vuilnisemmers afzond; toen Dinsdagochtend de soep niet op tijd dreigde te worden afgeleverd, omdat het koken langer duurde dan verwacht was, stelde de voorzitter zich telefonisch in ver binding met de directie van de gasfabriek, waarop direct de druk werd verhoogd en alsof dit alles nog niet genoeg was, toverde men Dinsdag ook nog een complete zend en ontvangstinstallatie te voorschijn, door middel waarvan de gehele verkoop nu van uit een centraal punt geregeld kon worden. Zodat men 's morgens in de tuin van de heer Van Hengelaar, de secretaris van het comité, waar de post was opgesteld, de volgende eenzijdige dialoog beluisteren kon: „Hier Nico Manus Zebra tien, hier In verband met de komende gemeente raadsverkiezingen heeft de afdeling Heem stede van de V.V.D. een openbare vergade ring uitgeschreven, welke Maandag 18 Mei te 8 uur in het Cafétaria-restaurant aan de Binnenweg gehouden wordt. Voor deze gelegenheid zal de gehele Heemsteed- se raadsfractie als spreker optreden; na melijk wethouder A. J. van Houten over ,,De wethouder en de gemeentefinanciën", de heer O. A. Brink over „Wat vindt de middenstander in de V.V.D.?", mevr. J. van Nispen-van Wely over ,,De huis vrouw en de gemeentepolitiek", de heer M. D. Scheer over „De ambtenaar, het ge meentebestuur en de V.V.D." en mr. J. H. G. Zeelenberg over „Algemene politieke beschouwingen". Na afloop bestaat er ge legenheid tot het stellen van vragen. Kinderballet-uitvoering Woensdag 20 Mei geeft de afdeling Kin derballet van Dansschool H. van der Moo- len te Heemstede een balletavond in de zaal van de H.K.B. te Haarlem. Het pro gramma voor de kleuters bestaat onder meer uit een menuet en boeren- en ka- bouterdansen en voor de oudere kinderen uit de Quadrille de Lanciers, Tarantella, de wals „Aan de mooie blauwe Donau" en „Glimwormpje". De dansen werden sa mengesteld en ingestudeerd door de heer en mevrouw Van der Moolen en mejuf frouw Greet Gordon. De muzikale begelei ding is in handen van Gé Kroese. Mary Pos en Prot. Christelijke gemeentepolitiek in Heemstede De publiciste Mary Pos heeft onlangs verscheidene Nederlandse emigranten be zocht op de vele plaatsen, waar zij zich over de gehele aardbol verspreid bevinden. Daarover zal zij Woensdagavond 20 Mei in het Minervatheater te Heemstede een lezing houden. Tevens wordt dan een korte redevoering uitgesproken door mr. dr. J. van Bruggen over „Principiële gemeente politiek", waarnaast ds. J. W. van de Gron den nog een opwekkend woord zal spreken. Deze avond staat onder auspiciën van de samenwerkende Protestants-Christelijke partijen te Heemstede. Nico Manus Zebra tienZonnestraal junior verzoekt u zich onmiddellijk naar Post vijf te begeven, daar de soep hier dient te worden aangevuld Over!" Dit zendstation werd namelijk bediend door een sergeant van de verbindingstroe pen, die hierdoor contact onderhield met alle acht militaire wagens, welke voor de soepverkoop waren ingeschakeld; zes auto's direct voor de verkoop en twee zogenaamde moederwagens, die zo nodig de voorraden telkens kwamen aanvullen. Wanneer een der auto's bijna uitverkocht was, werd dit aan de centraalpost doorgegeven, die dan onmiddellijk de moederwagen naar het ge vraagde punt dirigeerde. Nico Manus Zebra tien was de codenaam van het betreffende station, terwijl met de idyllische aandui ding „Zonnestraal junior" majoor Van Westerhoven werd bedoeld. Zulks ter onderscheiding van Overste Van Domme len, die in dit geval „Zonnestraal senior" heet. Het is namelijk verboden over het radionet rangen of namen bekend te maken zodat voor de commandanten telkens een bepaalde code wordt vastgesteld. Op deze wijze bleef men van minuut tot minuut met de juiste stand van zaken op de hoogte, terwijl het bovendien voor de militairen een buitengewoon nuttige oefe ning bleek te zijn. De burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rap- pard kwam zich ook nog even van de gang van zaken overtuigen, hetgeen tevens een goede gelegenheid was de voortreffelijke kwaliteit van de soep te keuren. Om acht uur vanmorgen is in het Spaarne ter hoogte van de Bakkerstraat de vijftig ton metende schuit „Jonge Willem" ge zonken. Het schip was op weg van Den Haag naar IJmuiden met een lading ijzerdraaisel bestemd voor de Hoogovens. Even nadat het de Buitenrustbrug gepasseerd was, be gon het slagzij te maken. De schipper J. Vis vertrouwde het niet en stuurde naar de wal. Een meter van de kant zonk de schuit. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De schipper kon nog op tijd op de wal springen. De schuit wordt zo spoedig mogelijk gelicht. Naar de oorzaak van het ongeluk wordt een onderzoek ingesteld. De eigenaar van het schip is de heer T. H. Vis, uit Kwinsheul. Gistermiddag omstreeks vier uur min derde de bestuurder van een personenauto op de Herenweg nabij de Hartekamp vaart om een koppel eenden de weg'over te laten steken. Een achter hem rijdende militaire vrachtwagen wilde echter passeren toen de personenauto plotseling nog meer vaart minderde. Een aanrijding was niet meer te voorkomen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De materiële schade was vrij groot. Acht maanden geleden vernam een Haar lemse rechercheur bij geruchte, dat een vrouw een gouden ring met drie diamanten gestolen zou hebben. Er was echter geen aangifte van vermissing gedaan en daarom werd de vrouw niet gehoord. Dezer dagen kwam de vrouw bij de politie aangifte doen van verduistering van een gouden ring. Zij had de ring aan de acht en dertigjarige koopman H. H. ter hand gesteld met het ver zoek die te belenen. Daar zij niet meer van de koopman hoorde vermoedde zij dat hij de ring verkocht had en het geld niet had af gedragen. De rechercheur, die zich acht maanden ge leden met de z'aak had bemoeid, werd thans met het onderzoek belast. De vrouw ver klaarde aanvankelijk, dat zij de ring van haar man ten geschenke had gekregen, doch toen men deze verhoorde zeide hij van niets te weten. Daarna bekende de vrouw, dat zij dè ring twee jaar geleden van haar werk-' geefster, bij die zij als werkster in dienst was. had gestolen. De eigenaresse van de ring werd op de hoogte gesteld; zij deelde mee de ring wel geruime tijd te missen, doch zij had geen aangifte gedaan. Zij is weer in het bezit gesteld van de ring. De H.O.V. besloot gisteravond haar „meesterserie" met een Brahms-program- ma, omvattende het Tweede Pianoconcert en de Tweede Symphonie. Niemand minder dan de fenomenale Amerikaanse pianist Leon Fleisher, de win naar van het verleden jaar te Brussel ge houden pianistenconcours, was deze avond de solist. In een meesterserie is deze 24- jarige virtuoos zeker op zijn plaats. Hij be schikt niet alleen over een fabelachtige techniek, die zou kunnen doen denken dat het zeer lastige Brahms-concert maar een peuleschilletje voor hem betekent, maar hij is bovendien een volbloed muzikant, een temperamen trijke poëtische natuur, die zich kan laten gaan, doch daarbij nooit de beheersing van hef evenwicht verliest en daarenboven physiek opgewassen is te gen de geweldigste krachtproeven. V/ij zijn nog niet zijn machtige prestatie met de Handel-variaties van Brahms vergeten, waarmee hij ons verbaasde op-zijn Haar lems recital in November jongstleden. On vergetelijk blijft ons tevens zijn vertolking in het Kurhaus te Scheveningen van het eerste Brahmsconcert, kort nadat hij ver leden zomer de Koningin Elisabeth-prijs verworven had. En zijn interpretatie van deze avond kan eveneens meetellen om de herinnering aan hem als groot pianist le vendig tc houden. Wat ons bijzonder treft in het spel van Fleisher, is zijn volmaakte beheersing. Geen nood dat hij op hol zal slaan in een heftig bewogen passage en dat hij het contact met het orkest zal verliezen. Hij weet en voelt wat musiceren is: een rol vervullen zij het dan een hoofdrol in een mu zikaal geheel. Met deze ras-echte solist was het voor dirigent Verhey en het orkest dan ook dankbaar werken. Er werd een boeiend samenspel verkregen. De Tweede Symphonie van Brahms, dooi de echte Brahmsliefhebbers afgewezen, omdat ze in haar betrekkelijke ongecom pliceerdheid een te grote toegeeflijkheid verraadt tegen de gemoedelijke Weense smaak deze welgemeende poging om helder en vriendelijk te zijn, gracieus zelfs en vooral lyrisch werd door Toon Ver hey en de zijnen in de vereiste behaaglijke sfeer vertolkt. Een delicate toets zorgde voor menige fijne motieftekening en vrij waarde voor een teveel aan pathos in de geïnspireerde lyrische passages. Het klonk Weens en dat schijnt Brahms ook bedoeld te hebben. Het succes voor Fleisher was daverend en de ovatie, die op de symphonie volgde, toonde aan dat Verhey's interpretatie doel getroffen had. JOS. DE KLERK. Dinsdagmorgen om elf uur wilde de grond werker A. G„ werkzaam bij het leggen van de riolering in de Marnixstraat. een fles met benzine vullen in een materiaalwagen, staande in de Stuyvesantstraat. Aan de ne genjarige W. V. had hij gevraagd hem te helpen door een trechter vast te houden. Er kwam wat benzine op de houten vloer van de wagen met als gevolg, dat de vloer vlam vatte. De jongen schroeide daarbij zijn ha ren en A. G. liep brandwonden op. De veer tigjarige grondwerker H. B. verleende hulp bij het blussen van de brand en liep zodanige wonden aan armen en hoofd op, dat hij ter observatie naar het ziekenhuis Joannes de Deo is overgebracht. Toen de brandweer verscheen was het vuurtje reeds geblust. Vermoedelijk is de benzine in aanraking ge komen met een nog brandende veiligheids lamp. die met andere lampen in de wagen stond. Hoofdinspecteur Berentsen gepromoveerd De korpschef van de Heemsteedse politie hoofdinspecteur A. Berentsen. heeft sinds kort een ster en een balk op de kraag van zijn uniform, in plaats van drie sten-en. Een uiterlijk teken van de promotie die de heer Berentsen heeft gemaakt tot ambtenaar eer ste klasse. Een onbekend vliegtuig heeft volgens de politie te Tokio Dinsdagavond op ongeveer 10 km uit de Japanse Noordkust een niet geïdentificeerd vrachtschip van ongeveer 5000 ton met bommen tot zinken gebracht. Onmiddellijk uitgezonden patrouilleboten hebben noch overlevenden noch een wrak waargenomen. De Amerikaanse luchtmacht verklaart dat vier Amerikaanse vliegtuigen Dinsdag boven het genoemde zeegebied bombarde mentsoefeningen gehouden hebben. Er wa ren echter geen rapporten ontvangen over incidenten. Het zicht was tijdens de oefe ningen uitstekend. (Reuter) (Telefonisch van onze correspondent in Parijs) Na een recès van zes weken is de Fran se Kamer gisteren weer bijeen geweest om premier Mayer gelegenheid te geven zijn herziene regeringsplan te ontvouwen. Dit plan, waarin het accent op de economische moeilijkheden wordt gelegd, werd in grote lijnen aanvaard met 329 tegen 212 stem men. De Gaullisten hebben voor de zitting be kend gemaakt, dat zij toch als groep wil len blijven voortbestaan. Mayer wees er nogmaals met nadruk op dat Frankrijk aan alle huidige moeilijk heden alleen het hoofd zal kunnen bieden, wanneer de regering over een minimum aan autoriteit en bewegingsvrijheid kan beschikken. Hij herinnerde aan de bezuinigingen, die hij daags tevoren op de staatshuishouding had doorgevoerd en op de devaluatie van de Indochinese piaster, waardoor een einde was gekomen aan de schandelijke oorlogs winsten, die in Parijs en in Saigon werden gemaakt, om op grond van deze maatrege len uitgebreider volmachten te vragen. Mayer wees ook op de stakingen van het métro- en autobuspersoneel, waardoor Parijs gisteren weer eens moest wandelen, en waarschuwde dat Frankrijk zijn onder gang tegemoet gaat, indien het land niet opnieuw, zoals hij het uitdrukte, één grote werkplaats wordt. Over het algemeen heeft zijn regerings- vei-klaring een tamelijk goede indruk op de Kamer gemaakt, maar men zal moeten afwachten hoe het parlement zich zal ge dragen, wanneer de verschillende punten volgende week en détail en in concreto ter tafel komen. Vooral met de voorgestelde belasting verhoging op de alcohol zal de regering zeker grote moeite krijgen. De wijnbou wers en distillateurs beschikken n.l. over fanatieke verdedigers van hun belangen in de Kamer. De UNO-delegatie heeft Woensdag te Panmoendjom voorgesteld alle Koreaanse gevangenen, die niet gerepatrieerd willen worden, onmiddellijk na het van kracht worden van een bestand vrij te laten en de status van burger te geven. De niet- Koreaanse gevangenen die niet willen re patriëren zouden onder toezicht moeten komen van een repatriëringscommissie van vertegenwoordigers van vijf neutrale lan den (Zweden, Zwitserland, India, Tsjecho- slowakije en Polen), zoals door de commu nisten voorgesteld voor toezicht op alle krijgsgevangenen die niet naar huis willen terugkeren. Generaal Harrison, leider der U.N.O.- delegatie, verklaarde tegenover journalis ten, dat het U.N.O.-voorstel de communis ten „niet beviel". Zij noemden het „een stap achteruit", zo zei hij. Volgens hoge U.N.O.-officieren hebben ongeveer 14.000 Chinezen in hun gevange nenkampen verklaard liever zelfmoord te plegen dan terug te keren naar communis tisch gebied. In de Dinsdagavond onder leiding Van de heer J. van Holten gehouden jaarvergade ring van de afdeling Haarlem van de Alge mene Bond van Forensen zijn de verslagen van de secretaris-penningmeester, de heer J. Goosens, goedgekeurd. De activiteiten van de afdeling werden daarin gememo reerd. Het bestuur werd als volgt samen gesteld: J. van Holten, Aerdenhout, voor zitter; J. Goosens, Heemstede, secretaris penningmeester; mr. P. J. Prinsen Geerligs, Aerdenhout; Ch. Vermeulen, Overveen en H. Thon, Aerdenhout, bestuursleden. Bij de rondvraag kwamen ter sprake de uitbreiding van het Station Haarlem en de opheffing van de tramlijn ZandvoortAm sterdam. Meegedeeld werd, dat deze vraag stukken de aandacht van het bestuur hebben. Een der leden drong aan op een betere verdeling van het aantal wagens van de treinstellen tijdens de spitsuren. De voor zitter beloofde in zijn functie van lid van de Spoorwegraad een en ander ter sprake te brengen. Abbekerk, 13 Manilla verwacht. Aardijk, 14 Le Havre verwacht. Alblasserdijk, 10 te Houston. Aldabi, 11 te Montevideo. Alwaki. 12 te Philadelphia. Aalsdijk, 11 v. Rotterdam n. Bremen. Albireo. 12 Santos verwacht. Aikaid. 11 v. Rotterdam n- Buenos Aires Alphard, 11 v. Rotterdam n. Hamburg. Agatha. 12 v. Pladju te Manggar verw. Alöegonda, 11 v. Pladju te Bangkok. Almkerk, 11 v. Suez n. Aden. Armilla, 11 v. Haiphong n. Pladju. Akkrumdijk 11 520 m. W.NW. Sharksbay. Amerskerk, 11 v. Bremen n. Hamburg. Aridijk, 11 300 m. NO. Fayal. Alnati, 12 180 m. N.NO. St. Pauls Rock. Amsteldijk, 13 te Antwerpen. Amstelkroon, 12 v. Moetoeri te Hollandia. Amstelveen, 14 Aden verwacht. Arendskerk, 13 te Port Said. Argos, 12 Istantooel verw. Almdijk, 12 v. Rotterdam naar Londen. Altair, 13 te Victoria. Appingedijk, 13 Vera Cruz verwacht. Alhena, 13 v. Antwerpen te Rotterdam. Arnedi.jk, pass. 13 Vlissingen n. Antwerpen. Aalsum, 12 te Madras. Britsum, 11 te Calcutta. Blommersdijk, pas. 12 Vlissingen. Blijdendijk, 11 110 m. W. Scilly's. Bali, 13 te Belawan. Boissevain, 12 v. Port Elizabeth n. Durban. Boskoop, 12 220 m. NO. Flores. Bor-neo, 13 v. Liverpool n. Genua. Boschfontein, 12 v. Amsterdam n. Durban. Congostroom, 11 v. Pointe Noire te Lagos verw. Cottica, 11 van Paramaribo. Callisto, 17 v. Quebec te Rotterdam verw. Celebes, 11 210 m. W.t.Z. Kreta. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3'/, Nederl.'47 96l5;,6 96'3/jo A.K.U 158 159% Unilever 184% 185% Philips Gloeil. 157% 159% Kon. Petroleum 303 303% A'dam Rubber 93% 92% Holl. Amer. Lijn 133% 138 N. Scheepv. Unie 127% 130 H.V.A 98% 98% Deli Mij 87% 88 Amsterd. Bank 165 165 Ned. Handel Mij. 158 158 Rotterd. Bank 164% 164% Twentsche Bank 159% 159% Anaconda Copper 37% 37 Bethlehem Steel 51% 51% Republic Steel 48% 48% Shell Union 64% 64% Tidewater 24'. 23% U. S Stetf. 39% 39 Chama, U 615 m. O.NO. Aden. Cistula, 11 250 m. Z. Ceduna. Caltex Nederland, pass. 12 Malta. Corilla, 12 v. Hongkong te Pladju. Caltex Pernis, pass. 13 Oostpunt Kreta. Caltex Utrecht, pas. 13 Ouessant. Cronen'burgh, 12 v. Amsterdam n. Onton. Duivendrecht, 12 260 m. W.ZW. Ouessant. Eendracht, 11 v. Hamburg te Rotterdam. Esso Den Haag, 11 v. Rotterdam n. Aruba. F.emdijk, 10 te Tampico. Erinna, pass. 11 Port Said. Enggano, pass. 13 Ouessant n. Antw. Eos, 13 te San Feliu verwacht. Elmina, 13 v. Takoradi te Cape Coast. Friesland (SSM), verm. 13 v. d. Tyne n. R'dam Ganymedes, 12 v. Barranquille n. Baltimore. Garoet, 12 te Djeddali. Gooiland, 11 v. Santos n. Rio.de Janeiro. Graveland, 11 Finisterre gepass. n. Recife. Gadila, 12 v. Balikpapan te Singapore verw. Groote Kerk, 11 150 m. Z.t.O. Guardafui. Gaasterkerk, 12 v. Singapore n. Hongkong. Gaasterland, 13 te Itajai. Gouwe, 18 v. Libreville te Rotterdam verw. Haarlem, 12 v. Curagao n. Carthagena. Heemskerk, 11 560 m. NW. Kaapstad. Hathor, pass. 12 Kp. Bon. Hector, pass. 13 Ouessant. Jagersfontein, pass. 12 Vlissingen n. Antw. Jupiter, 12 v. Alexandrië n. Beyrouth. Kota Baroe, 11 v. Priok n. Cheribon. Kaimana, 11 v. Pare Pare n. Dongala. Karaton, 11 v. Belawan n. Tj. Priok. Kasimbar, 11 v. Penang Belawan. Kedoe, 11 560 m. W.t.N. Minikoy. Kieldrecht, Hl v. Hamburg n. Bremen. Kota Inten, 11 140 m. O.t.Z. Minicoy. Kieldrecht. 12 v. Hamburg te Bremen. Lombok, 12 v. Singapore, n. Zamboanga. Lekkerkerk, pass. 13 Vlissingen. Luna, 13 v. Middell. Zee te Amsterdam. Leopoldskerk, 13 te Marseille. Lutterkerk, 13 v. Londen te Rotterdam. Mentor, pas. 11 Finisterre n. Oran. Meerkerk, pass. 11 Gibraltar, n. Genua. Malvina, 11 125 m. O.Z.O. Billiton. Mariekerk, 11 260 m. NW. Kaapstad. Murena, pas. 11 Kp. Leeuwin. Maasdam, 12 v. New York n. Rotterdam. Maashaven, 12 Kp. Race gepass. Maasland, 12 v. Las Palmas. Macuba, 12 v. Shimotsu n. Miri. Manoeran, 12 v. Alexandrië n. Bilbao. Mapia, 12 v. Belawan n. Colombo. Modjokerto, 13 te Singapore. Nieuw Amsterdam, 12 v. Napels te Villefrance. Orion, 11 v. Beyrouth te Lattakia. Omala, 12 v. Beirouth te Spezia verw. Ondina, 12 v. Berre n. Bombay via Spezia. Phrontis, 8 te Belawan. Pygmalion. 11 v. Kingston n. Mobile. Papendrecht 11 135 m. OZO Kreta Poelau Laut 11 v Soerabaja n. Tj. Priok. Prins Philips Willem, 11 260 m. O. Kp. Race. Parkhaven. 12 v. Las Palmas. Rijnkerk, 10 v. Lorenzo Marquez n. Belra. Roebiah, 12 te Priok verw. Reael. 12 v. Soerabaja te Semarang verwacht. Sunetta, pass. 12 ten Z. Kreta 14 Port Said verw. Samarinda, 12 v. Tabaco. Stentor, pass. 11 Flores. Slamat, 11 v. Port Said n. Genua. Sommelsdijk, 11 v. Priok n. Cheribon. Stad Amsterdam, 11 v. Newport Mon n. Wabana Salland, 11 130 m. N. St. Pauls Rock. Siaoe, 11 v. Priok n. Banka. Siberoet, 11 v. Sanan n. Makassar. Sigli, 14 60 m. Z. Poeloe Laut. Sliedrecht, 11 v. Swansea Bay. Straat Banka, 11 rede Sagay. Straat Makassar, 11 960 m. O. Rio Grande. Stad Schiedam pass. 12 Utsira. Salawati, 13 Takoradi verwacht. Scherpendrecht, 12 v. Pto La Cruz. Schiedijk. 13 te Port Swettenham. Stad Arnhem, pass. 12 Kp. Race. Sibajak,- 13 3te Curacao. Soestdijk, 13 v. Boston te New York. Stad Alkmaar, 14 v. Liverpool te Montreal verw. Stad Vlaai-dingen. 12 v. Rotterdam n. Narvik. Sarai.gan, 13 v. Zamboanga 14 Manilla verw. Schie, 13 v. Rotterdam n. Amsterdam. Stad Dordrecht, vertr. 13 Sluiskil n. Huelva. Stad Maassluis, 13 v. Immingham te Narvik. Sumatra, 13 v. Amsterdam te Hamburg. Tawali, 12 v. New Orleans te Newport News. Tomini, pas. 11 16 u. Kp. Bon n. Port Said. Taria, 12 v. Miri te Singapore verw. Tjibadak, 11 v. Priok n. Brisbane. Tankhaven III, 11 280 m. Z.ZO. Bangkok. Tiberius, 11 v. Pampatar n. Port of Spain. Tjipanas, 11 v. Makassar n. Balikpapan. Tjipondok, 14 250 m. ZO. Hainan. Tarakan, 12 840 m. O.ZO. Socotra. Tjiwangi, 11 v. Soerabaja n. Boeleleng. Tong kol, 13 Singapore verwacht Tamo, 12 v. Rotterdam te Buenos Aires. Talisse, pass. 12 Minicoy n. Djibouti. Tara. pass. 12 St. Pauls Rock n. Rio de Janei-o Tegelberg, 13 Mauritius verwacht. Teiresia, pass. 12 Kp. St. Vincent. Teucer, 12 v. Suez n. Aden. Thalatta, pass. 12 Perim. Tjikampek. 14 Lorenzo Marquez verw. Tjitjalengka, 12 v. Hongkong n. Kobe. Themisto, 12 v. Threerivers n. F.ngeland. Van Spilbergen. 12 v. Bordeaux n. Dakar. Veendam, 12 130 m. Z. Kp. Race. Wonosari. 12 v. Akyab n. Belawan. Willemstad. 12 v. Cristobal n. Aruba. Waterland, pas. 11 Finisterre. Waiwerang. 12 v. Singapore te Soerabaja. Waikelo. 12 v. Cheribon te Priok verwacht. Waterman, 12 730 m. O.t.N. Kp. Race n. Halifax. Waal, 13 v. Amsterdam te Curaqao. Winsum, 12 v. Amsterdam te Huelva. TJsel, 12 v. Bremen te Rotterdam. Zonnewijk, 11 1065 m. NW. Kaapstad. Zuiderkruis, 12 120 m. ZW. Sierra Leone. Zeeland (KRL), pass. 13 Perim n. Bahrein. Zeeland (SSM), verm. 14 v. Kopenhagen n. d. Tyne. KLEINE VAART Albergen, 11 v. Genua n. Tripoli. Asuncion, 10 te Genua. Anna, verm 12 v. Mombasa n. Port Soedan. Ary Scheffer, 12 v. Rotterdam n. Wisbech. Bree Helle, vertr. 12 v. Rotterdam n. Londen. Barendsz, 11 v. Londen n. Antwerpen. Betty Anne, 14 v. Algiers te Liverpool verw. Bill, 11 v. Grangemouth n. Rotterdam. Birmingham, 12 v. Rotterdam te Harlingen. Bab-T, li Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Batavier III. pass. 11 Burlings. Barracuda, 11 v. Venermeer te Gent. Bornrif, 11 tr Hamburg. Carpo, pass. 11 Lizard. Casablanca, 11 v. La Pallice n. Bordeaux. Catharina, 11 v. Calais n. Reque.iada. Citadel, 11 te Duisburg. Continental, pass. 11 Holtenau. Crescendo, 12 v. Londen, n. Rotterdam. Confiance, 12 20 m. O. Dover. Cornells, tl v. Sete te Stanlow. De Ruytsr, 12 v. Antwerpen te Boness. Duiveland, 12 v. Goole n. d. Tyne. Elisa, 11 v. Bordeaux n. Casablanca. Elsenburgh, 10 te Casablanca. Escaut, 10 v. Rotterdam te Hamburg. Fiducia, 11 v. Maassluis n. Boston. Ferocia, 10 v. Kotka te Garston." Frans verm. 11 v. Christiansund n. Rochester. Goote, 11 v. Fedala n. Dakar. Glashaven, 12 v. Malmö te Amsterdam. Gaasterland, 11 v. Harlingen te Leith. Haskerland, 10 v. Harlingen te Goole. Hast I. 11 v. Hamburg n. Preston. Hada, 10 v. Casablanca te Caror.te. Heemskerk, 10 v. Grimsby n. Amsterdam. Hondsrug, 11 v. Cork n Fowe.y. Henrica, verm. 12 v. Liverpool n. Manchester. Import, 10 v. Lissabon n. Antwerpen. Ibis, 12 v. Rotterdam te Blyth. Ida Pieter, 12 v. Mantyluoto te Pargas. Julia, 11 v. Dublin n. Newport Mon. Jokurma, pass. 12 Vlissingen. Jone I, 12 30 m. Z. IJmuiden n. Goole. Jorina, 11 v. Faaborg te Stockholm verw. Jan Kreumer, 12 Rotterdam verwacht. Jo, 12 v. Middlesbro n. Delfzijl. Kortenaer, U v. Goole n. Rotterdam. Lies, 11 v. Rotterdam te Warnemuende. Larix, 11 v. Blyth n. Sundsvall. Leuvehaven, 11 v. Rotterdam te Gothenburg. Maartje, 11 v. Middlesbro te Amble. Manto, pass. 12 Dungeness. Menkar, 10 v. Safi te Casablanca. Markab, 12 v. Gothenburg te Colchester verw. Meres, 10 v. Agadir n. Nantes. Myfem, 11 v. Stockholm n. Runskaer. Mypuck, 12 v. Middlesbro te Amble. Myson, 13 v. Amble te Amsterdam verw. Matthew, 11 v. Grangemouth n Aberdeen. Merwehaven, 12 v. Duinkerken te Casablanca. May Mere, 12 v. Cardiff te Rotterdam. Maine, pass. 11 Brunsbüttel. Mirfak, pass. 11 Ouessant n. Cadiz. Muphrid, 11 v. Gandia n. Oslofjord. Noorderhaven, verm. 12 v. Vlissingen n. Antw. Nottingham, 12 v. Dover te Velzen verw. Nieuwehaven, II v. Rotterdam te Malmö. Omlandia, 11 v. Casablanca te Caen. Oise, pass 12 Brunsbüttel. Oleum, 11 v. Middlesbro te Southampton. Poortvliet, 11 v. Casablanca n. Aalborg. Ponza, 11 v. Goole n. Karlskrona. Pavo, 10 Brunsbüttel gepass. n. West Hartlepool Rapid, 14 v. Duinkerken n. Parijs. Trompenburgih, pass. 12 Ouessant n. R'dam. Theodora, 12 te Billingham verw. Tilly, 14 Kiel gepass. n. Zaandam. Tyro, 12 v. Amsterdam n. Fowey. Taurus, 11 v. Dover n. Rotterdam. Toos, 10 v. Bergen te Caen. Ton, 12 v. Warnemuende te Hamburg. Van Gelder, 11 v. Swansea n. Amsterdam. Venus, 11 v. Sunderland n. Amsterdam. Vivo, 12 v. Londen n. Rotterdam. Veenenburgh, 11 v. Kingslynn n. Middlesbro. Vlieland, pass. 11 Rouaan. Westlaan, 11 te Hamburg verm. 12 v. Hamburg naar Rotterdam. Westropa, 12 v. Newport te Belfast. Wickenburgh. 12 te Rouaan. Wim, 11 v. Antwerpen n. Goole.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 10