Weerbericht Taft kreeg zijn zin: militaire leiding V.S. gereorganiseerd Britse troepen geconsigneerd; nieuwe versterkingen onderweg „Amerikaanse regering is geen baas in eigen huis" Gift Koningin Juliana op de Flora Paus Pius pleit voor vredesconferentie der grote mogendheden Erfenis van Truman teniet gedaan Hoogspanning in Suezkanaal-zóne Regenkansen nog niet groot Politie steekt markt in Kenya in brand Ridgway legerstafchef, NAVO krijgt Gruenther Het woord is aan Tijd nog niet rijp voor staatshoofdenconferentie Attlee in het Lagerhuis Vier oorlogsschepen stomen op naar Suez Grondwet der V.S. rijmt niet meer met Amerika's wereldleiderschap „China moet toegelaten worden tot Veiligheidsraad" Nieuwe schermutselingen en arrestaties Washington Churchills voorstel komt „beslist ongelegen" 67e JAARGANG No 258 WOENSDAG 13 MEI 1953 237e JAARGANG No 105 Hoofdkantoor Gro^ Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 ^zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaame 12, Tel. 15295. Haarlems Dagblad Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom .Q PRE CH T E H A A RLE l\fl S C H E C O TJ R A N T Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman JOHN FOSTER DULLES, Amerikaans minister van Buitenlandse Zaken, heeft generaal Naguib, Egyptisch premier, een vriendschappelijke boodschap van presi dent Eisenhower overhandigd. Daar bleef het niet bij. Hij bood hem tevens een ca deautje van de president aan: een Colt revolver waarin Eisenhower's naam was gegraveerd. Dat zulk een gift was gekozen heeft, hoop ik, anderen met mij verwonderd. Wat mijzelf betreft mag ik getuigen dat ik er niet ontoepasselijk paf van heb ge staan. Het conflict tussen Engeland en Egypte over de Suez-kanaalzóne is tot hoogspanning gestegen. In Cairo verluidt zelfs, dat Naguib „zijn laatste vreedzame voorstel heeft gedaan om evacuatie der zóne door de Engelse troepen te bereiken alvorens tot geweld een toevlucht gezocht zou worden." Op dit moment schenkt En- gelands grootste bondgenoot de Egyptische regeringschef.... een revolver. Gij kunt daarom glimlachen en zeggen: nu ja, onder generaals is zoiets een gewone kleine atten tie. Eisenhower is een generaal en Naguib is een generaal. Zij zijn evenwel niet als zodanig in functie. Bovendien is het Egyp tische volk zeer emotioneel van aard en verkeert het ongetwijfeld juist nu weer in staat van opwinding. Ligt het niet voor de hand, te veronderstellen dat menige Egyp tenaar, de foto bekijkend waarop de glim lachende Naguib van de glimlachende Fos ter Dulles die revolver met Eisenhower's handtekening aanneemt, gedacht moet heb ben: nou, dat betekent natuurlijk: gaan jullie er maar op los? Dat is president Eisenhower's bedoeling niet geweest. Neen, maar als men met emotionele menigten te maken heeft, dient men zijn beleid daar naar te richten. De richting, door een re volver uitgedrukt, is geen vreedzame. En als de ene gewone generaal de andere op zijn verjaardag persoonlijk zo'n ding ca deau doet, is dat van oneindig minder be tekenis dan dat het ene staatshoofd een revolver aan het andere schenkt: op een moment van hoogspanning nog wel en door de officiële bemiddeling van zijn minister van Buitenlandse Zaken, die helemaal geen militair is. Dus: namens de volken. Zo wordt dat begrepen. Als men, om de kans op vrede in de wereld te bevorderen, er eens van af kon zien zich in militaire termen en demon straties uit te drukken! Wat zou dat een vooruitgang betekenen, een heilzame in vloed hebben en getuigen van meer na denken en gezond verstand! Het is vieren dertig jaar geleden dat ik, als jeugdig jour nalist, de ondertekening van het vredes verdrag na de eerste wereldoorlog te Ver sailles heb bijgewoond. Er was een ge weldige troepenmacht bij op de been. Het zware geschut donderde van de Mont Va- lérien. Honderden oorlogsvliegtuigen kruis ten boven Versailles. Het kón geen vrede zijn, die aldus werd ingeluid. Het was alsof die Mont Valérien de goede lieden, die zich in de vredessluiting verheugd hadden, toe- bulderde: „Pas op! Laat je niets wijsmaken. Wij kondigen de toekomst aan!" Maar velen schenen dat volstrekt niet te beseffen. Zo ver dachten zij niet door. Zij dachten hele maal niet. Zij zeiden: het is indrukwek kend. Welke indruk wekkend? Het is een jaar of twintig geleden dat het Briand-Kellogg Pact,' strekkend tot uit banning van de oorlog als middel tot op lossing - van geschillen, te Parijs onder tekend moest worden. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Frank Kellogg kwam daarvoor naar Europa aan boord van Amerika's zwaarste slagkruiser. Dreigende vuurmonden bij een pact tot uit banning van de oorlog, begeleid met een stroom van vredelievende redevoeringen. Ik stond ook toen „paf" en schreef er op deze plaats over. Het is mij niet gelukt, bij naarstig zoeken in vele binnen- en buiten landse commentaren, ergens een overeen komstig protest te vinden. Deze herinnering zou de veronderstel ling kunnen doen ryzen dat vooral de Amerikanen hier iets wordt aangewreven. Dat is allerminst de bedoeling, want ieder modern-georganiseerd land, groot of klein, beoefent deze militaire symboliek en mili taire demonstraties bij alle mogelijke ge legenheden: zelfs als het de vrede betreft die gevierd of herdacht moet worden. Op onze jongste Nationale Feestdag hebben tweeëntwintig zware Centurion-tanks door Amsterdam gedreund om ons eraan te herinneren dat wij acht jaar geleden be vrijd werden en de rampzalige tweede wereldoorlog ten einde was. Goede luyden vonden het weer indrukwekkend, zonder er verder over na te denken. Maar er moe ten er toch geweest zijn, die er wèl over hebben nagedacht. Dat is mij trouwens sindsdien uit enkele gesprekken gebleken. Is het zó vreemd dat wij hierover naden ken en ons verwonderen? Is, zou ik als besluit alleen nog maar willen vragen: dit de juiste manier om de wereld tot beter op te voeden, waarvoor men toch Volken bonden en UNO's heeft ingesteld en ein deloze onderhandelingen en onafzienbare publiciteit gevoerdzichzelf intussen tegensprekend, tegen-demonstrerend.tegen- bulderend? R- P- Paus Pius XII heeft gisteren in een rede tot ongeveer honderd buitenlandse jour nalisten in Rome de hoop uitgesproken dat de leiders der wereld openhartige en eer lijke besprekingen zullen houden teneinde te proberen, de vrede te redden. Mocht deze stap niet gedaan worden dan is er geen andere stap bekend die tot. vrede zou kunnen leiden, zo zeide de Paus. Hij ver klaarde voorts dat men niet moest verge ten dat de waarheid en de rechtvaardig heid ook geweld aangedaan kan worden door een „samenzwering van stilzwijgen". Hij waarschuwde de journalisten voor verkeerde berichtgeving over het Vati- caan, waar „de gehele geestelijke atmos feer verschilt van die in de centra van po litiek leven". Met betrekking tot de poli tieke machten bleef de R.K. kerk volgens de Paus neutraal, onpartijdig en onafhan kelijk. De Paus hield zijn toespraak in het Frans. Later onderhield hij zich met de journalisten in hun eigen talen. Clement Attlee, leider van de Britse La bour partij, heeft gisteren in het debat over de buitenlandse politiek in het Lager huis verklaard, dat bepaalde Amerikanen geen regeling van het Koreaanse vraagstuk wensc-r.. Hij vroeg, dat behalve de V.S. ook andere landen deel zouden nemen aan de wapenstilstandsbesprekingen te Pan- moendjom. „Ik ben er van overtuigd, dat, wanneer zoals wij allen hopen, deze onmiddellijke onderhandelingen over een wapenstil stand tot een goed einde zijn gevoerd, een verdere regeling niet uitsluitend in Ame rikaanse handen moet worden gelaten". Attlee zei, dat hij geen critiek wilde oefe nen op de Amerikaanse grondwet, maar dat hij geleerd heeft, dat in Amerika de macht verdeeld ligt tussen de regering en het Congres en dat hierdoor de regering in Amerika niet werkelijk baas is in eigen huis. „Men moet er voorts aan denken dat het Congres nogaltijd is samengesteld uit mensen die in de eerste plaats de belangen van een bepaalde staat van de unie ver tegenwoordigen en dat de druk van groeps belangen in Amerika zeer sterk is", aldus Attlee. Hij meende de reden hiervoor te kunnen zoeken in het feit dat Amerika zijn con stitutie gebaseerd heeft op isolationisme. Oorspronkelijk wilden de Amerikanen niets met Europa te maken hebben en jarenlang had Amerika practisch geen buitenlandse Russische aandacht De „Prawda", „Izwestia" en andere Rus sische bladen hebben Dinsdag een kolom gewijd aan Churchills verklaring van Maandag in het Britse Lagerhuis. De voor naamste punten van de rede van de Britse premier werden gegeven in een vorm van een „Tass"-bericht uit Londen. Na Churchills verklaring over de ver plichtingen ten aanzien van West-Duitsland werd in het „Tass"-bericht gevraagd, of „deze woorden kunnen worden geacht te betekenen, dat de Britse regering van plan is het beleid van militarisatie van West- Duitsland de politiek van een verdeeld Duitsland voort te zetten?. Amerika blijft koel In officiële kringen te Washington be waart men het stilzwijgen over Sir Winston Churchills voorstel voor een conferentie van grote mogendheden om een einde te maken aan de spanning in de wereld. In de pers zijn vele berichten opgenomen, waarin een koele ontvangst te Washington, ook in Congreskringen, wordt gemeld. Koningin Juliana met jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden in de rotstuin op de Flora. prof. dr. E. van Slogteren, aanwezig, die het gezelschap uitvoerige explicaties gaf bij de verschillende maquettes en vitrines. Hierna bezocht Koningin Juliana met haar gevolg opnieuw de erehal, waar na een langdurige rondwandeling langs de inzen dingen van de laatste binnententoonstel- ling, de koffie gebruikt werd. Hare Majes teit toonde zich bijzonder enthousiast over deze binnenexpositie, die ingericht werd door de Koninklijke Nederlandse Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Na een verblijf van ruim twee uur op het terrein, wandelde het gezelschap door de rotstuinen weer naar de gereedstaande auto, waar Hare Majesteit afscheid nam van haar begeleiders, die haar een geurige ruiker rode rozen aanboden. Even onopval lend als zij gekomen was vertrok Koningin Juliana weer naar Soestdijk. Het K.N.M.I. deelt mede: De laatste dagen is ons land verschillende malen juist ontsnapt aan regengebieden, die over West-Duitsland naar het Zuiden trok ken. De oude depressie, waaromheen deze regengebieden bewogen, trekt nu tiaar het Oosten weg, waardoor Nederland tijdelijk on der een zwakke rug van hoge druk komt te liggen. De hoogste barometerstanden blijven ten Noorden van ons land voorkomen. Oceaanstoringen veroorzaken in Frankrijk en de Britse eilanden dalingen van de lucht druk. Regenzones van deze storingen dringen geleidelijk verder Frankrijk en Engeland bin nen. Het ziet er echter naar uit. dat zij mor gen ons land nog niet zullen bereiken. De regenkansen zijn derhalve nog tamelijk klein. De wind zal waarschijnlijk meer Oostelijk worden, waardoor lucht uit Duitsland wordt aangevoerd, die niet veel warmer is, dan de lucht, waarin we ons de laatste dagen bevon den hebben. Een belangrijke stijging van de temperatuur zal derhalve morgen nog niet optreden. I De Zuid-Afrikaanse volksspelers maken momenteel een tournee door ons land. Dinsdagmiddag bezochten zij Paleis Soestdijk. Prinses Marijke kreeg van het gezel schap een pap, die zij hier met prinses Beatrix (links) en prinses Margriet (rechts) uitpakt. WASHINGTON (Reuter). President Eisenhower heeft Dinsdag admiraal Arthur Radford benoemd tot voorzitter van de commissie van Amerikaanse stafchefs, als opvolger van generaal Omar Bradley. Ge neraal Matthew Ridgway is tot opvolger van generaal Lawton Collins als stafchef van het leger benoemd. Admiraal Robert B. Carney wordt leider van de vlootoperaties ter vervanging van admiraal William Fechteler. President Eisenhower heeft de Noord-Atlantische raad voorgesteld luitenant-generaal Alfred Gruenther tot opvolger van generaal Ridg way als opperbevelhebber van de Noord- Atlantische strijdkrachten in Europa te benoemen. De Noord-Atlantische Raad heeft dit voorstel aanvaard. Generaal Gruenther is op het ogenblik stafchef aan het hoofdkwartier van de NAVO bij Parijs. Deze functie heeft hij bekleed sinds de dagen, dat generaal Eisen hower zelf opperbevelhebber der NAVO was. Generaal Ridgway volgde generaal Eisen hower op als opperbevelhebber op 30 Mei 1952. Daarvoor was hij opperbevelhebber van de Amerikaanse strijdkrachten in Korea geweest. Naar aanleiding van het ontslag van generaal Ridgway als opperbevelhebber der Atlantische strijdkrachten in Europa en diens opvolging door genoraa". Gruenther heef een zegsman van het Nederlandse ministerie van Oorlog verklaard, dat men het daar enerzijds zeer be treurt dat een goed gegroeide sa menwerking plot seling is verbro ken. Generaa' Ridgway heeft zee; veel begrip ge toond voor de op bouw van de West- Europese defensie en voor de posit i- van Nederland Reeds lang be- stond er echter eer h|§ goed contact mef| de generaal Gruenther, die Nederland menig maal met raad en daad heeft bijgestaan bij dc oplossing van bepaalde probiemen. Zijn grote kennis van zaken, de uitmuntende wijze van formuleren van bepaalde vraag stukken, zijn ruime ervaring ook wat Ne- ÉÜL Generaal Ridgway derland betreft, dit alles is oorzaak, dat de autoriteiten in Nederland ander zijds met grote voldoening van de benoe ming van generaal Gruenther op de plaats van generaal Ridgway hebben kennis ge- ncmen. De politie in Kenya heeft 450 Kikoejoes bij een grootscheepse razzia in vier kralen in Zuid-Nyeri aangehouden voor een ver hoor. 331 van hen werden later vrijgelaten. Bij de razzia zijn drie verzetslieden dood geschoten, een werd gewond en een ge vangen genomen. Dinsdag heeft de politie de markt dei- inheemsen te Nairobi, bij de renbaan ge legen, in brand gestoken. Op deze markt zijn een week geleden meer dan 700 per sonen, clie er van verdacht worden met de Mau Mau te heulen oi er deel van uit te maken aangehouden. De politie is van mening, dat de markt een van de belangrijkste plaatsen was, waar leden van de Mau Mau wapens, mu nitie en inlichtingen kregen van inheemse handelaren. Dufresnes: Een nieuwe gedachte is alleen üeuw in de vorm waarin zij wordt uitgedrukt; er is geen waarheid, iie niet min of meer vaag door Ie geest der mensen is heengegaan (Van onze correspondent te Washington) Churchill's suggestie betreffende een con ferentie van staatshoofden der grote mo gendheden komt Washington beslist onge legen. In tegenstelling tot Churchill acht Amerika de tijd voor een conferentie nog niet rijp. Er heerst hier nog altijd twijfel aan de oprechtheid van de Russische vre- desgebaren en men wenst eerst „op lager niveau" resultaten inzake Korea en Oos tenrijk. Bovendien is er hier onzekerheid om trent de vraag wie in het Kremlin de lakens uitdeelt en met wie men derhalve moet onderhandelen. Hoofdzaak der Ame rikaanse bezwaren tegen Churchill's voor stel is echter dat een regeling met de Rus sen dermate gecompliceerd zal zijn dat dit geen taak van een korte conferentie van staatshoofden kan zijn. Een regeling, zelfs op ondergeschikte punten, kan alleen hecht zijn indien getrainde diplomaten daar wekenlang aan werken. Vrij onverwacht heeft de beschermvrouwe van de internationale bloemententoonstel ling „Flora 1953", Hare Majesteit Koningin Juliana, vanmorgen in gezelschap van een klein gevolg een bezoek aan de expositie bij Groenendaal gebracht. Om 9 uur werd Hare Majesteit bij de Vrijheidsdreef door de voorzitter van het hoofdbestuur, jhr. dr. O. F. A. H. van Nis pen tot Pannerden, ontvangen. Tevens wa ren bij de begroeting aanwezig de algemeen secretaris-penningmeester de heer H. J. Voors en de secretaris de heer H. A. G. de la Mar. Na een korte wandeling over het terrein begaf Hare Majesteit zich naar het Bloe- menpaleis en vervolgens bracht men een bezoek aan het Huis van de Toekomst. Na de bezichtiging van dit belangwekkende onderdeel van de expositie, volgde een be zoek aan het regeringspaviljoen aan de Torenlaan. Hier was de directeur van het laboratorium voor bloembollencultuur, pedojagers „Chequers", Chieftain", „Che vron" en „Cheviot", die op weg waren naar de Zuid-Dalmatische kust, hun route hebben gewijzigd. Men verneemt dat zij naar Suez zouden opstomen. Een woordvoerder van de Britse Admi raliteit te Londen bevestigde later, dat „be paalde bewegingen", van mariniers als „voorzorgsmaatregel" waren goedgekeurd. Hij wilde hun bestemming niet bekend makem Critiek van Naguib Premier Naguib van Egypte heeft Dins dag in Cairo tegenover verslaggevers ver klaard, dat de opmerkingen van Churchill over Israel volgens hem „een bedreiging van Egypte en de Arabieren" inhielden. Zij bevestigden „het bankroet van de Britse imperialistische politiek ten aanzien van de onweerstaanbare nationalistische bewe gingen in het Midden-Oosten". „Het impe rialisme doet wanhopige pogingen om zijn onvermijdelijk lot te ontgaan door intriges, en het zaaien van onenigheid", aldus de Egyptische premier. Dulles overlegt Foster Dulles, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, heeft in Caïro Dinsdag een onderhoud van een uur ge had met kolonel Gamal Abdel Nasser en de léden van de „raad van de revolutie", die aan de jongste besprekingen met de Engelsen over de ontruiming van de Suez- kanaalzóne hebben deelgenomen. Tevoren had Dulles een onderhoud gehad met de Britse ambassadeur in Caïro. IETS ZACHTER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Veranderlijke bewolking met van nacht hier en daar mist. Op de meeste plaatsen droog weer. Zwakke tot ma tige wind uit Oostelijke richtingen. De zelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. 14 Mei Zon op 4.48 uur, onder 20.25 uur. Maan op 4.56 uur. onder 22.45 uur. 15 Mei Zon op 4.47 uur, onder 20.27 uur. Maan op 5.45 uur. onder 23.43 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 14 Mei Hoog water: 4.08 en 16.37 uur. Laag water: 12.13 en uur. Vrijdag 15 Mei Hoog water: 4.54 en 17.22 uur. Laag water: 0.34 en 13.00 uur. De Britten hebben in de Suezkanaal-zóne Generaal Gruenther Admiraal Radford is de meest vooraan staande Amerikaanse autoriteit op het ge bied van de marineluchtvaart. Met de nieu we benoemingen zijn de plannen voor een reorganisatie van de Amerikaanse militaire leiding voltooid. Senator Robert Taft en enkele andere invloedrijke leiders van de republikeinse partij hadden op reorganisatie van de mili taire leiding aangedrongen, omdat zij de „erfenis van Truman" volledig wilden ge liquideerd zien. Admiraal Radford, die thans de hoogste militaire functie in de V. S. zal bekleden, is 57 jaar oud. Sinds 1949 is hij bevelheb ber van de Amerikaanse vloot in de Stille Oceaan geweest. Radford hecht veel waar de aan de marine-luchtvaart en wenst niet te veel nadruk op de waarde van bommen werpers te zien gelegd. Het gebruik van de atoombom acht hij geen beslissende factor in een eventuele toekomstige oorlog. Hij leidde de zogenaamde „actie der admi raals" door in het openbaar de intercon tinentale bommenwerper van het type B- 36 een „blunder van een milliard dollar" te noemen. voorzorgsmaatregelen genoamen met 't oog op de huidige Brits-Egyptische spanning. De kampwachten zijn versterkt en de mi litairen moeten in de kampen blijven. De controle is verscherpt en de tanks staan, volledig bewapend en van brandstof voor zien, gereed om direct te kunnen uitruk ken. Verscheidene plaatsen zijn versterkt. In de gehele Kanaal-zóne is de sfeer ge spannen. De wegen, die van Caïro naar de Kanaal-zóne leiden, worden bewaakt. Er heeft zich tot nog toe geen incident voor gedaan. Uit La Valetta (Malta) wordt gemeld dat zich aldaar gisteren lange rijen Britse mariniers ingescheept hebben. Later Ivoer een groep tanklandingsschepen met mili tairen met volledige uitrusting de haven uit. - Men neemt aan, dat dit alles verband houdt met de toestand in de Suezkanaal- zóne. Voorts wordt gemeld, dat de Britse taf- politiek. „Ik geloof dat deze grondwet niet bijzonder goed past nu Amerika de sterkste staat ter wereld is geworden en de leiding moet geven", aldus Attlee. Het scheen hem toe, dat de Chinezen de verbondenen een zeer groot eind tegemoet waren gekomen door de grote lijnen van het Indische voorstel te aanvaarden en hij was van mening, dat de punten, waarover thans nog verschil van mening bestaat, de onderhandelingen niet behoeven te doen mislukken. China zou spoedig na een wapenstilstand moeten worden toegelaten tot de Veilig heidsraad als een der vijf grote mogend heden. Persoonlijk contact met de Russen Over de buitenlandse politiek van de Sovjet-Unie sedert de dood van Stalin zeide hij, dat deze de mening bevestigt, dat Stalin „in feite de beheerser van de Rus sische politiek" was. „Er is nu in elk geval iets anders, iets, dat meer lijkt op een verzameling van stemmen van een aantal machthebbers". Hij was het met Churchill eens, dat het Westen bij eventuele onder handelingen tussen grote mogendheden moet trachten, oplossingen bij stukjes en beetjes tot stand te brengen. Hij zeide voor stander te zijn van nauwer persoonlijk con tact tussen de leiders der grote mogend heden. Hierdoor zou meer begrip voor el kander worden gekweekt en de onderlinge achterdocht kunnen verdwijnen. Indochina Over Indochina zeide hijElke poging om de Indochinese oorlog voor de UNO te brengen zou een grote splitsing in de we reldorganisatie en zelfs in het Britse ge menebest teweeg brengen. Frankrijk was „langzaam" geweest met zijn erkenning van de nationalistische beweging. Hoewel Rus land voor zijn eigen doelen elke nationa listische bewegifig steunt, betekent dit nog niet, dat er geen echte nationalistische be wegingen zijn, waarmee men rekening moet houden, of deze nu zijn in Indochina, Egypte, Arabië of Afrika, aldus Attlee. De Suez-kwestie Een Britse basis in de Suezkanaal-zóne tegen de wil van Egypte zou erg zwak zijn. De basis zou voor het gehele Midden- Oosten moeten zijn en Attlee hoopte, dat Egypte daarin deel zou nemen. Het zou een fout zijn te opperen, dat een verenigd Duitsland zich automatisch zou moeten aansluiten bij de Noord-Atlantische verdragsorganisatie. De hoop van Engeland, dat de handel met V.S. zou worden uitgebreid, was door de jongste gebeurtenissen geringer gewor den. Het beginsel „handel in plaats van hulp" (trade, not aid) scheen in de V.S. niet aanvaard te zijn. Na Attlee sprak minister van staat Sel- wyn Lloyd. Hij zei, dat de regering er tegen is, bepaalde onderhandelingen tot toetssteen voor Russische oprechtheid te maken. Richard Crossman, Labourdeskundige in buitenlandse kwesties, verklaarde, dat En geland geen terugtrekking uit Suezkanaal- zóne zou toelaten zonder voorzorgsmaat regelen te nemen tegen een nieuwe oorlog in het 'Midden-Oosten. De Britse troepen moesten worden teruggetrokken op voor waarde, dat economische hulp aan Egypte dit land niet zou toestaan, zich in avon turen in het buitenland te storten. Er zou een vreedzame regeling met Egypte moeten worden getroffen. Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1