Voorstel tot bebouwing buitenplaats De Rijp was nog niet rijp voor nemen van beslissing ZE VEN DA GEN HAARLEM Opening Hotel Bouwes keerpunt in ontwikkeling van Zandvoort VICTORIA Bloemendaalse gemeenteraad Gedachtenzvisseling over uit breiding Bloemendaalsebos P1UCE HOTEL Autostalling Van mensen en dingen onder de Damiaatjes Locomotief en Rudge VRIJDAG 22 MEI 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Willemink speelt Maandag niet voor R.G.H. WATER J. van der Klinkenberg veertig jaar bij PTT Burgemeester Van Fenema: Pronkjuweel van Nederlandse hötellerie Nico van Schagen Zonen „Rijnland" vergaderde Burgerlijke Stand van Haarlem De bebouwing van ,De Rijp" is Donderdagmiddag een punt van een uitvoerige bespreking geweest in de vergadering van de gemeenteraad van Bloemendaal. Nederlands Hervormde Diaconieën uit Haarlem en omgeving hebben de buitenplaats aangekocht en hadden aan de gemeenteraad gevraagd toestemming te verlenen om een rusthuis tevens verzorgingshuis met een inhoud van circa 20.000 m3 te mogen bouwen. B. en W. voelden destijds wel voor een bebouwing van 13.000 m3, maar zij hebben bezwaren tegen vergroting van het aantal m3. De vergadering heeft nog geen beslissing genomep. B. en W. zullen de raad nader inlichten over restricties van verdere bebouwingen, over tegneprestaties van andere gemeenten door woningruil, over de plaats van de bebouwing, over eventuele financiële consequenties en over de mogelijkheid, dat de gemeennte de buitenplaats alsnog zal aankopen. Mr. De Jong Schouwenburg (C.H.) vroeg zich af of een wezenlijk be lang van de gemeente geschaad wordt, als er een intensievere bebouwing komt, dan waarvoor aanvankelijk was toegestemd. Volgens spreker is dat niet het geval. Daarom kan de overheid een verzoek niet weigeren. De instelling is van groot sociaal belang. Uit de correspondentie is spreker gebleken, dat de stichting een vierde deel van het terrein om niet voor het Bloemen daalse bos zou willen afstaan. Dat is niet juist te achten; de diaconieën hebben De Rijp gekocht dank zij opbrengsten van collectes enzovoorts en daarom mag de grond niet geschonken worden als er geen belang van kerkewerk bij komt. Dat zou een verkeerde indruk wekken. Spreker wilde het verzoek wel inwilligen. De heer Pinxter (KVP) onderschreef de gedachtengang van de heer De Jong Schouwenburg. Vroeger had hij bezwaren tegen de bebouwing gehad, omdat het ver zoek uitging van Haarlem; nu is Bloemen daal er ook bij betrokken. Ook de heer Smidt van Gelder (VVD) wilde het verzoek ondersteunen, omdat de woningvoorziening in ons land er door bevorderd wordt. In een groot gebouw kunnen vele gezinnen ondergebracht wor den. Om het Westelijk deel voor de toe komst te besparen gaf hij in overweging een servituut op dat deel te leggen. De heer S c h u 1 z (Arbeid) was het wel eens met het verzoek, doch vond het niet onbillijk, als de diaconieën iets doen voor de gemeenschap, door mee te werken het Bloemendaalse bos uit te breiden. Ir. Tirion (VVD) verzocht ingelicht te worden over de vestiging van het aantal gezinnen en over het bouwen op het hoog ste punt van de buitenplaats. Behoud van natuurschoon De voorzitter, burgemeester jhr. mr. C. J. A. den Tex, deelde mee, dat er nog geen officiële toestemming is verleend voor bebouwing van 13.000 m3. Toen de erven van mr. Stoop de buitenplaats wilden ver kopen is aan B. en W. gevraagd of zij medewerking wilden verlenen voor een be bouwing van 13.000 m3. Het college stond niet onwelwillend tegen het plan. Vervol gens ging spreker nader in op het vernielen van natuurschoon. Steeds wordt een klein gedeelte vernield met de opmerking „dat is zo erg niet," maar de vele kleine ver nielingen maken tenslotte een grote. Vaak wordt de gemeente bedreigd, ook door een andere gemeente; Haarlem had graag Bloe- menheuvel, Lindenheuvel of Duinlust willen hebben voor aanleg van een be graafplaats. De gemeente dient waakzaam te zijn, op dat de natuur behouden blijft. Het is beter de buitenplaats te kopen om het Bloemen daalse bos uit te breiden, dan een bebou wing van 20.000 m3 toe te staan. Mr. Wildt Me ij boom (WD) hul digde de burgemeester als een strijder voor behoud van natuurschoon. De bevolking groeit echter en het vraagstuk van huis vesting van ouden van dagen is urgent. Er is een belang mee gediend gunstig op het verzoek te beschikken. Mr. Vliegen (Arbeid) wilde gaarne een voorstel over aankoop afwachten, waarna mr. De Jong Schouwen burg opmerkte, dat dit punt thans niet aan de orde is. De gemeente heeft een kans gehad de buitenplaats te kopen, maar zij heeft die voorbij laten gaan. De gemeente ADVERTENTIE Orchestre Carlo Monti met de bekende radiozanger Eddy Canzoni spelen elke dag in de Miramar Bar en Restaurant van het NOORDWIJK AAN ZEB Iedere Zondagmiddag Thé - Dansant vanaf 4 uur Telefoon K 1719-2345 BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: I. van de Velde—Donker, d.; D. M. de BoerDelhez, d.; H. A. Duive- man—Dorlandt, d.; A. van den Haak Heemskerk, d.; E. RoestRevers, z.; M. L. CarpSchicht, z. ONDERTROUWD: D. van Duren en B. Sanders; J. A. van Driel en W. D. Groene- veld. GEHUWD: Chr. F. Meesters en E. van Oldenborgh; A. J. ter Beest en J. M. A. Limonard; H. v. d. Kamp en E. E. Klatte; J. Moolenaar en M. van Eerden; G. Vellema en J. A. Taffijn. OVERLEDEN: M. Huffnagel, 85 j.; G. Ab- benes—Stikkel, 88 j.; G. de Kruif, 75 i.; J. Egelie, 64 j. mag zich thans niet als gegadigde op werpen. Wethouder m r. H ij s z e 1 e r (A.R.) deelde mee, dat er in het rusthuis plaats geprojecteerd is voor 120 personen. Het grootste deel zal een pensionprijs betalen, waardoor de kosten gedekt worden. Een ander deel zal een ondersteuning ontvangen van de diaconie, doch een zekerheid voor de toekomst is er niet. Overleg wordt ge pleegd met de gemeente Haarlem. Spreker achtte het noodzakelijk, dat de zaak ge regeld wordt, waardoor Bloemendaal niet voor kosten komt. Voorts verwachtte hij een goede samen werking bij woningruil, als Haarlemmers in het eventuele rusthuis in Bloemendaal opgenomen worden. De voorzitter antwoordde mr. De Jong Schouwenburg, dat de diaconieën de indruk hebben gevestigd, dat zij de buiten plaats zouden kopen, als de bewouwing een inhoud van 13.000 m3 zou bevatten. Toch zijn zij tot aankoop overgegaan. Het betreft hier het nemen van een be langrijke beslissing en aangezien het nodig is, dat de raadsleden ten volle ingelicht moeten zijn, kon de voorzitter instemmen met de gedachte van enkele leden om de beslissing aan te houden. Met 11 tegen 8 stemmen besloot de vergadering het voor stel aan te houden. Kleuterschool De raad bepaalde, dat de nieuwe kleuter school in Overveen gebouwd zal worden op de plaats in de Vrijburglaan, waar thans een zandbak is. Later zullen B. en W. de raad voorstellen een crediet (vermoedelijk 85.000) beschikbaar te stellen. Houten gebouw bij H ar tenlust school Daar de ruimte in de Hartenlustschool (waar openbaar ULO en Christelijk lager onderwijs wordt gegeven) te klein wordt, besloot de raad een houten gebouw bij de school te plaatsen. De kosten worden op 48.000 geraamd. Er zal naar gestreefd worden het gebouw, dat drie klassen be vat, op 1 September in gebruik te nemen. De vergadering benoemde de heer D. Krabbendam te Naaldwijk tot onderwijzer aan de Hartenlustschool. Besloten werd medewerking te verlenen voor de bouw van een nieuwe Christelijke school voor ULO te Bloemendaal. De raad aanvaardde in dank van mejuf frouw H. A. Kramer ten behoeve van het prentenarchief een ingelijst schilderstuk, voorstellende „Duin en Daal" van Schip- perus, alsmede een ingelijst foto, voorstel lende de Busken Huetlaan. ADVERTENTIE Centr.verwarmd. Dag en nacht geopend AMSTERD. RIJTUIG MIJ. PLEIN 21 In het elftal van RCH, dat Maandag in het Heemsteedse Sportpark tegen Sneek speelt en als het wint het kamipoenschap in de eerste klasse A behaalt, is Willemink, de linksback, niet opgesteld. Hij heeft veel hinder van de Zondag jongstleden tegen Wageningen opgelopen blessure. De dokter heeft hem dan ook af geraden Maandag te spelen. Zijn plaats wordt ingenomen door Van den Brink. De volle dige opstelling luidt: doel: Wille; achter: Van Rheenen en Van den Brink; midden: Lasschuit, De Vos en Biesbrouck; voor: Van Lieshout, De Wette, Gallis, Couwenhoven en Koster. ADVERTENTIE drinkt geregeld NATUURLIJK BRONWATER j. van der Klinkenberg Op Maandag 1 Juni hoopt de heer J. v. d. Klinkenberg, besteller-voorman, Wes terduinweg 7, Aerdenhout, zijn veertigjarig ambtsjubileum te vieren in dienst van de P.T.T. De jubilaris begon in 1913 zijn loopbaan als telegrambesteller in Overveen. Zijn aanstelling als besteller volgde in Februari 1920 en hij bleef deze functie ver vullen totdat hij bij de opening van het postkantoor Aerdenhout in Juli 1932 werd overgeplaatst naar dit kantoor. In 1934 werd hij benoemd tot besteller-voorman, ol naar beneden. In 1943 ging Zandvoort De bar van Hotel Bouwes, waarin tal van vondsten op het gebied van moderne hótelarchitéctuur toegepast zijn. „In Zandvoort werd iets groots verricht", verklaarde een der hoofdbestuursleden van de Horecaf tijdens de opening van Hötel Bouwes, die Donderdagmiddag met groot ceremonieel voor een groot aantal autoriteiten plaats had. Zo is het inderdaad, want wie dit unieke hótelpaleis gadeslaat, het eerste nieuw gebouwde hotel aan de Noordzeekust sinds 35 jaar, zal tot de conclusie komen, dat de opening daarvan voor Zandvoort niet alleen van het allergrootste belang is, doch wellicht een totale om mekeer in de badplaats zal teweeg brengen. Dit hótel, waar de meest verfijnde hóteltechniek tot in de perfectie werd toegepast, is in zijn soort een bijzonderheid. Het heeft een inhoud van 15.000 kubieke meter; een frontlengte van 85 meter, drie verdiepingen, werd in beton en ten dele in lichte baksteen opgetrokken, bezit 120 bedden, in twintig tweepersoons slaapkamers en 20 zitslaapkamers, eventueel te transformeren bij grote drukte in dubbele slaapkamers. Het heeft een lounge, tevens feestzaal voor honderd personen; een café-restaurant en een cabaret met 350 zit- paatsen ,een terras, met driehonderd zitplaatsen, een daktuin, miniatuur-golfbaan en een eigen auto-parkeerterrein voor zestig auto's. De architecten Jan Wils en G. J. Heering uit Voorburg, tezamen met de binnenhuisarchitect Ed. van Melle uit Nigte- vegt maakten dit project, dat door N.V. Bouwbedrijf W. Thunnissen te Heem stede werd gebouwd, tot een waar pronkjuweel op hötelgebied. Niet rendabel Het was geen wonder, dat de eigenaar, de heer N. W. Bouwes, tijdens de perscon ferentie, die aan de officiële opening voor afging, zich in enthousiaste bewoordingen over dit nieuw bezit uitliet. Hij verhaalde, hoe dit hotelplan voortkwam uit de oor spronkelijke plannen voor een Butlin- camp, dat geen doorgang vond en heel laconiek verklaarde hij, dat hoewel de in vestering (anderhalf millioen, waarvan zes ton Marshall-hulp) niet-rendabel zal blijken te zijn de bouw tóch werd doorgezet, omdat fiscale afschrijvingsvoor- waarden op den duur een lonende exploi tatie mogelijk zullen maken. En wat zijn plannen voor de naaste toekomst betreft: in de eerste plaats een theater omdat on der alle weersomstandigheden service aan de gasten moet kunnen geboden worden, met daaronder een garage. En wat het casino betreft: wat voor Scheveningen geldt, is in versterkte mate van toepassing op Zandvoort, de meest getroffen bad plaats in Nederland. Gelegenheid tot kans spel is noodzakelijk om onze badplaatsen niet tot een tweede rangs toeristencentrum te maken, aldlis de heer Bouwes. Er was voor deze opening hoge belang stelling. Onder de talrijke autoriteiten merkten wij op dr. J. E. baron De Vos van Steenwijk, Commissaris der Koningin in Noordholland; jhr. mr. J. W. Röell, diens kabinet-chef, wethouder D. J. A. Geluk, loco-burgemeester van Haarlem, de heer Clarence Huntér, hoofd van de M.S.A., dr. Fosthuma, president-directeur van de Herstelhank, dr. W. Groenevelt-Meijer, directeur-generaal voor de Middenstand, ir. G. Friedhoff, en vele plaatselijke auto riteiten. Nadat de aanwezigen door de heer Bou wes waren verwelkomd, verzocht deze Zandvoorts burgemeester, mr. H. M. van Fenema, aan wiens initiatief en doorzet tingskracht de totstandkoming van dit hótel volgens spreker was te danken, tot de opening ervan te willen overgaan. De burgemeester zei onmogelijk de grote Veel succes! Er zit met de verkiezingen dit jaar wat meer leven in de brouwerij dan de laatste jaren het geval was. Niet dat het nu een bruisende heksenketel is, maar het is toch duidelijk te merken, dat na de verrassende resultaten van een jaar geleden de één er op uit is verloren terrein te herwinnen, de ander belust een eenmaal verkregen winst te consolideren of, liever nog, te vergroten. Bij alle schermutselingen van de geest en bij alle woorden en pamflettenstrijd, die er tussen sommige partijen be staat, kan men toch niet zeg gen, dat de strijd de bevolking in haar geheel zeer beroert en dat is wellicht een gevolg van de, bij alle diepgaande ver schillen in uitgangspunt, grote overeenkomst in practiscn handelen. Daarbij werden wij getroffen door de grote ernst en toewij ding die door vertegenwoor digers van allerlei groeperin gen aan de dag wordt gelegd om in het krijt te treden tot nut van het algemeen. Die ernst is soms wel eens zo nadrukkelijk, dat men de in druk krijgt, dat zij de humor verjaagt. En dat vinden wij bedenkelijk, want heeft Scho penhauer niet gezegd, dat Humor de achter de scherts verscholen ernst is? En onze Koningin heeft nog gisteren in Denemarken opgemerkt, dat het goed is, wanneer wij ons zelf niét te veel au sérieux durven nemen. Nu lopen wij werkelijk zelf gevaar in dit luchthartige rubriekje te zwaarwichtig te worden. Daarom haasten wij ons te verklaren, dat wij alle acht partijen in Haarlem van harte 39 zetels toewensen, hetgeen waarschijnlijk meer is dan zelfs de stoutmoedigste onder hen zal durven hopen. Efficiency Wij hebben ook wel eens ge dacht, dat het met de propa ganda wat efficiënter kan. Zelf hebben wij eens voor een partij (wij verklappen niet welke) huis aan huis pam fletjes in de brievenbus ge stopt. Tot wij ontwaarden, dat op een steenworps afstand een andere zeloot zich op dezelfde wijze onledig hield, zij het voor een van onze weder- partijders. We hebben toen al spoedig een twee - partijenconferentie belegd, waarop de taken ver deeld werden: ieder dëed de helft van zijn rayon en stopte twee vlugschriftjes in plaats van één in de bus. Die vouw bladen spraken elkaar op let terlijk elk punt tegen. En toen de verkiezingskruitdamp opgetrokken was, had elk hetzelfde aantal zetels als voordien. Homo ludens Iemand die ook nog duchtig in het politieke tournooi mee strijdt, is de heer George Oversteegen. Weliswaar heeft hij Haarlem reeds vele jaren geleden de rug toegekeerd, maar de meeste Haarlemmers, die zijn activiteit in de raad van 1927 tto 1935, eerst voor de Anti- Stemd wangpartij, later voor de Communistische Partij Hol land met een glimlach hebben gadegeslagen, herinneren zijn figuur nog zeer goed. Hij was „de man die de moed had" in 1927 zijn joyeuze entrée in de vroedschap te paard te maken, althans tot de Pandpoort, en hij was het, die tijdens een langdurige en niet altijd bijzonder boeiende avondvergadering in pyama en met een kaars in de hand in de deuropening verscheen met de woorden „Ik wens de dames en heren wel te rusten!" 1953 in Utrecht, waar Oversteegen een tweedehands boekwinkel drijft, uitkwam voor de ge meenteraadsverkiezingen on der aanvoering van „Tante Lien" van Cauteren. Een paar maanden later nam hij het initiatief tot de op- nooit op de heer Oversteegen onze stem uitbrengen zien toch wel graag, dat er tussen al die afgebakende program ma's en al die conventionele partijen eens een figuur rond dartelt, die ons Huizinga's „Homo ludens" in herinnering brengt: de spelende mens. Manusje-van-alles Ongeveer twee jaar geleden kreeg de dienst voor Hout en Plantsoenen in Haarlem de beschikking over een buiten gewoon handige machine. Men wist toen eigenlijk n'og niet goed wat men met dit inge nieuze apparaat moest be ginnen en het ding werd dan ook maar sporadisch gebruikt. Opeens herinnerde men zich echter het bestaan van de machine en bij het werk aan het herstel van de vernielde grasmat van het Florapark achtte men het een goede ge legenheid dit Zwitserse staal tje van technisch kunnen een tweede doop te geven. En zo reed een van de mensen van de dienst voor Hout en Plant soenen, de heer J. Fransen, deze week met dit „manusje van-alles" over het vergeelde gras. De machine is oorspronkelijk bedoeld als maaimachine, maar de Zwitserse fabrikan ten hebben er een koppeling aangeconstrueerd, die het mogelijk maakt, dat er ver scheidene andere onderdelen aan bevestigd worden. De machine maait, ploegt, egt en kan zelfs op een ijsbaan (voorzien van rubberbanden) als baanveger gebruikt wor den. De maaier-egger-ploeger-ve- ger, die overigens vrij veel lawaai maakt, wordt aange dreven door een twee-tact motortje, dat een capaciteit van zeven P.K. kan opbren gen. De heer Fransen, die dit mo tortje onder zijn hoede heeft, meent terecht, dat de machine hem heel wat werk uit de hand neemt. Immers, het ver moeiende duwen achter de gras-maaimachine is nu voor bij en vooral bij grotere stuk ken, zoals in het Florapark, schiet hij uiteraard veel vlug ger op. De bewoners van dit park kan het echter met of zonder ma chine niet snel genoeg gaan en de heer Fransen werkt dan ook uit alle macht om het plantsoen weer zo spoedig mogelijk een beter aanzien te geven. 1927 In 1934 keerde Oversteegen ontgoocheld van een verblijf van een jaar op de Lenin- universiteit uit Moskou terug en brak met de Communisti sche partij. Hij schreef twee boeken, „Moskou zonder mas ker" en „Van Moskou naar Golgoltha," want hij ontdekte het Christendom. Daarna zijn we zijn spoor een beetje bijs ter, maar in 1949 is Overstee gen weer in het nieuws: nu als tweede candidaat voor de Bond van Wereldburgers, die richting van een Nederlandse Tito-groep, belichaming van hen die een nationaal-commu- nisme voorstaan, wars van Russische hegemonie. In die periode was mis schien is hij het nog wel, wie zal het zeggeh? Overstee gen secretaris van de Ge meenschap voor practisch Christendom. In 1949 bleken slechts 565 burgers van de Domstad be reid de afwisselende weg van George Oversteegen te volgen, maar dat heeft hem niet ont moedigd. Dit jaar is hij opnieuw present, natuurlijk weer met een andere partij, want men zal hem zeker nooit politieke starheid kunnen verwijten. Nu is hij lijsttrekker van de Republikeinse partij. Zijn programma' is gericht op „het acclimatiseren tot een welbe wust Europeaan" en daartoe noemt Oversteegen Delft en Bolsward als lichtende voor beelden, die wij citeren slechts bewijzen „dat de Republikeinse Partij voorziet in een bestaande behoefte." Dat laatste zal natuurlijk pas op de 27ste kunnen blijken. Wij voor ons al zullen we vreugde te kunnen vertolken, die hij ge voelde. „Want", aldus mr. Van Fenema, „dit hótel is veel meer, dan een aanwinst voor de gemeente. Zandvoort staat hier namelijk voor een keerpunt in de ont wikkeling van de badplaats. Na afbraak van hotel „Groot Badhuis", bleef van Zandvoort slechts zand over. Spreker bracht hulde aan zijn voorganger, burge meester H. van Alphen, die tezamen met ir. Friedhoff reeds in die tijd een nieuw pian ontwierp voor een schonere weder opbouw van Zandvoort, waarmede in 1945 onmiddellijk werd begonnen. Aanvankelijk vvas daarbij het woningprobleem urgent. Toen kwam „Butlin", hetgeen helaas op niets uitliep, doch daarna kwam „Mar shall" en met „Marshall" hótel Bouwes, Op 21 Augustus 1952 werd de eerste steen gelegd en precies negen maanden later is in record-tijd het fantastische bouwwerk verrezen. Een kolossale prestatie". Bij een keerpunt kan men, volgens spreker, vier kanten uit, namelijk rechts of links, waar over in verband met de komende verkie zingen beter nu niet kan worden gespro ken, maar men kan dikwijls óók omhoog naar beneden, nu neemt Zandvoort de weg omhoog, die enorme mogelijkheden biedt, namelijk Haarlem, Amsterdam en opnieuw West-Duitsland, de oude toeristen-leveran cier voor Zandvoort. Wanneer over twee jaar de tram weg zal zijn en men van Am sterdam per autobus naar Zandvoort komt, zal het een der eerste taken zijn om de voor snelverkeer hinderlijke spoorweg overgang bij Heemstede-Aerdenhout te doen verdwijnen. Ook vele administratieve moeilijkheden zullen op deze weg omhoog moeten worden overwonnen. Behalve „zand" is toch ook „voort" overgebleven en in dit woord ligt de dynamiek van Zandvoort besloten. De taak .van Zand voort zal steeds blijven de vergroting van het recreatief potentieel van de badplaats. „De persoon van de heer Bouwes", aldus besloot de burgemeester, „waarborgt mij, dat hij deze gedachtengang steunt, want Bouwes bouwt!" 's Avonds had een intiem diner met enige autoriteiten plaats. Het hel verlichte hótel, dat in de avonduren een feeërieke indruk maakt, bracht in het eveneens fraai verlichte centrum een groot aantal belang- slellendën op de been. ADVERTENTIE GROOTSTE KEUZE BIJ GIERSTRAAT 40—42 TELEFOON 17768 Op zijn dooie gemak wandelt de heer J. Fransen achter de enorme machine aan, die al het zware werk voor hem doet. De schoepen van de wielen grijpen in de aarde en de heer Fransen moet er alleen maar voor zorgen, dat hij in de goede richting blijft lopen. Een accuraat werkje en wanneer de zon fel schijnt (en er is geen fotograaf in de buurt) dan doet hij zijn jasje er heus wel bij uit. De Verenigde vergadering van het hoog heemraadschap Rijnland heeft te Leiden vergaderd. Er is besloten tot instelling ener commis sie voor verordeningen en juridische za ken. Hierin zijn benoemd: mr. H. W. Vlie gen, mr. P. O. F. M. Cremers en G. H. L. baron van Wassenaer van Catwijck. Er is nader besloten, dat de Rijnlandse waterkering langs de open Hollandse IJsel, onder Gouda, doorgaans een waterkerende hoogte van 4.30 m. boven N.A.P. zal ver krijgen; alleen voor het gedeelte langs de oude stad Gouda zal met 4.15 m. volstaan kunnen worden. Voor een gedeelte zal Rijnland het dijklichaam zelf verhogen en verbreden; over andere gedeelten worden keermuurtjes op de dijkskruin geplaatst; nog andere vakken zijn er ten aanzien waarvan de gemeente Gouda ophoging en verbreding van de dijk prefereert en waar voor dan de gemeente Gouda de meerdere kosten tot haar last zal nemen. Een besluit is genomen inzake de boven bouw van het nieuwe gemaal te Katwijk; eveneens een besluit tot overdracht van het zg. Slapergemaaltje bij Spaarndam aan de Oude Spaarndammerpolder. Het voor stel tot het aangaan ener geldlening groot 500.000 achtte de vergadering onder de gestelde voorwaarden niet aannemelijk. Bij de behandeling der bezwaarschriften tegen aanslagen in het Rijnlands bunder- geld was weer het geval ener ambassade welke aanslag, volgens een algemeen be sluit enige tijd geleden genomen, oninbaar moest worden verklaard. De toeneming der gevallen van deze aard heeft de aandacht getrokken. HAARLEM. 21 Mei 1953 GEHUWD: 21 Mei, J. Engelmoer en E. Staats; D. Philippo en C. A. Keizer; T. Dam en J. W. Bloemendal; C. Rosmolen en A. Aufderheijde; C. de Jong en M. J. Griek- spoor; J. C. den Hamer en A. C. Lodewijks; O. Breijer en A. J. Keetlaer. BEVALLEN van een zoon: 20 Mei, J. H. Steenkist—van Dijk; Chr. G. J. Kossen—van Hengstum; A. Huijsmans—Twisk; S. Hoog land—Post; M. Ch. Waage—Bout; 21 Mei, J. J. KlarenbeekRiemersma; R. L. Z. Cor- verHessels. BEVALLEN van een dochter: 18 Mei, L. J. Ouw'endijkFuchs; 20 Mei, J. W. vao Eeden—van der Vooren; A. P. van den Bos —Jansen; G. J. F. Veenings—Meier; 21 Mei, C. Veldkampvan Dijk. OVERLEDEN: 19 Mei, C. M. van Tilburg, 43 j„ Atjehstraat; J. W. M. Koopman, 73 j„ Kamperlaan; W. van Dam, 66 j., Lange Raamstraat; 20 Mei, P. de Jong, 80 i., Ooster straat.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 7