Met overwinning op Sneek in Heemsteedse Sportpark is RCH Maandag kampioen De opstellingen Juristen contra medici S piecfel U] SPOR T MET PINKSTEREN De Asser T. T. HHC-OVVO (Maandag): interessante strijd in honkbalcompetitie oder i Sporten D' Courses te Duindigt en Mereveld HONKBAL AT H LET IE K CRICKET Double Scull van „Het Spaarne" naar Parijs Biljarten Om de Nobelsbeker De Ronde van Italië Wielrennen Nederlanders in de Ronde van Luxemburg Fransman riuyghe houdt leiderstrui De Spelen in 1960 Stella Walasiewicz Tscherp Ook bij verspringen Sfeer Wl H Bonus plus auto Zoenen ZATERDAG 23 MEI 1953 1 t tET VRIJ GROTE ZEKERHEID kunnen wij voorspellen dat in de gelederen 1V1 van een Haarlemse eersteklasser Maandag vreugde zal zijn. Want wij kunnen ons haast niet voorstellen dat RCII het behalen van de kampioenstitel in de eerste klasse A nog zal uitstellen. Sneek komt Maandagmiddag namelijk in het Heern- sleedse Sportpark op bezoek en zal wel niet kunnen verhinderen dal het één of meer doelpunten tegen krijgt, evenmin als hel er in zal slagen een voldoende aantal goals te scoren om winst te behalen. Want wint de Racing daarbij eer- ondersteld dat ook VSV tegen Frisia in Veisen de zege behaalt dan kan het niet meer door de Velsenaren worden ingehaald. En daarmede zal dan tevens eindelijk de eerste afdelingskampioen van dit seizoen bekend zijn. Namen van andere kam pioenen kunnen morgen nog niet bekend worden. Een tegenvaller voor RCH is ongetwijfeld dat Willemink door een blessure Maandag middag niet van de partij kan zijn. Van invloed op het resultaat zal dit echter niet zijn. Met Van den Brink als back en P.ies- brouck als linkshalf zal de defensie van de Racing niets aan kracht inboeten, evenmin als dat het geval zal zijn met de voorhoede. Alles bijeen kunnen we wel zeggen dat de bloemen besteld kunnen worden. Ook EDO speelt op tweede Pinksterdag thuis. En wel tegen Wageningen. De wed strijd is van weinig belang meer en zal wel in een gelijkspel eindigen. De uitwedstrijd van Haarlem tegen AGOVV, die Maan dag om zes uur 's avonds wordt gespeeld, zal wel een zege voor de Haarlemmers worden. Voorts zal VSV, dat nog een kans zou hebben indien RCH de laatste drie wedstrijden zou verliezen, wel weinig moeite hebben met Frisia op eigen terrein, terwijl Stormvogels tegen Leeuwarden ook wel de overwinning zal behalen. Hel belangrijkste treffen van dit week einde? in de honkbalcompetitie is dat tussen HHC en OVVO op tweede Pinksterdag des middags om half drie in het Noorder Sport park. Beide ploegen staan aan de top van hun afdeling en zullen elkaar dit jaar twee maal ontmoeten. Dubbel interessant is deze wedstrijd om dat deze een week voor de wedstrijd Haar lemAmsterdam gespeeld wordt. Wat zullen de HHC-hitters Hoogenbos, Jole en de ge broeders Vrenegoor presteren op het werpen van Urbanus? Het is iedere keer weer een open vraag. Urbanus heeft in competitieverband meest al meer te vertellen dan in de stedenwed- strijd tegen deze slagmensen. Nu beide wedstrijden zo kort achter elkaar gespeeld worden is de vergelijking dubbel interessant en een voorspelling is dan ook niet mogelijk. In geval van een nederlaag van HHC kan VVGA alleen aan de kop komen in 1 B door van Ajax te winnen. Blauw WitABC is een wedstrijd tussen gelijke kz-achten. RCH gaat Zatei-dagmiddag om vier uur op bezoek bij Kennemerland, hetgeen hun puntenaantal op vier kan brengen. Schoten zal tegen TIW in Amsterdam Maandagmid dag niet zo gelukkig zijn. Overgangsklassen In de overgangsklasse A gaat EHS naar de VVGA-reserves, hetgeen hen wel eens een punt zou kunnen kosten. EDO gaat naar RFC en kan dus ook na Maandag ongeslagen zijn. SC Haarlem speelt Zondag om tien uur ook al een be langrijke wedstrijd in het Noordersport- park tegen Sparta. De Haarlemmers komen met De Mon op de plaat. Is deze in zijn ,.Hilvei-sumse" vorm dan geven wij de Rot terdammers weinig kans. Volewijckers— DWS kan de eerste winstpunten voor de thuisclub opleveren. „«rov» In de overgangsklasse B ontvangt TYBB Zaterdag om half vijf HFC Haarlem, waar mede de geel-zwarten hun vierde achter eenvolgende overwinning kunnen behalen. Schoten 2 ontvangt Zeeburgia. hetgeen voor de Schotenaren een kansje inhoudt om een punt te bemachtigen. HCK gaat op bezoek ADVERTENTIE N V. M!5. „HOLSTER"- OVERVEEN Tel. K 2500 - 15597 en 19057 Centrale verwarming Airconditioning Aut. oliestook bij Catchers en zal ïrioeten winnen om zijn kansen niet tot een minimum gereduceei-d te zien. DECDOS zal tenslotte wel in het voor deel van de Amsterdammers eindigen. De serie jeugdathlotiekwedstrijden in de maand Mei op het.terrein aan de Kleverlaan, wordt tweede Pinksterdag besloten met een dualmcet tussen de jeugdploegen van A AC uit Amsterdam en de HAV „Haarlem". Op dezelfde dag gaat de seniorenploeg van „Haarlem" naar Leiden om daar op de sintel- baan in de Leidse Hout uit te komen in een trialmeet tegen de ploegen van Parthenon uit Dordrecht en de Bataven uit Leiden. In de ci-icketcompetitie staan Zondag twee wedstrijden uit de tweede klasse op het programma. Aan de Spanjaai-dslaan speelt het tweede elftal van Rood en Wit de eerste wedstrijd tegen HCC 3 en aan de Donkex-elaan in Bloemendaal komt Haar lem 2 tegen Rood en Wit 3 in het veld. Op tweede Pinksterdag speelt het eerste team van Rood en Wit thuis tegen Hei-mes DVS, dat de cricket spelende voetballers uit het eerste elftal kan opstellen, omdat Hermes die dag geen competitiewedstrijd heeft. In de tweede klasse speelt CVHW die dag in Amsterdam tegen VRA 2, terwijl in de derde klasse BMHC voor de eerste maal in een competitiewedstrijd voor de N.C.B. uitkomt tegen Kieviten. Deze wedstrijd wordt gespeeld op het terrein ncncer Zomer- zorg in Bloemendaal. Op het tweede veld van Rood en Wit speelt voorts Maandag het vierde elftal de eerste wedstrijd tegen CCG 2. De eerste- en tweedeklassers uit het district Haarlem komen Maandag, tweede Pinksterdag met de volgende opstellin gen (van rechts naar links) in het veld: HAARLEM: Doel: Snijders; achter: Oden- thal en Kuys; midden: Boeree, De Voogd en. Barends; voor: Jacob Schilpzand, Roozen, Doets en Groe- neveld. R.C.H.: Doel: Wille; achter: Van Rhee- nen en Van den Brink; midden: Las- schuit, De Vos en Biesbrouck; voor: Van Lieshout, De Wette, Gallis, Cou- wenhoven en Koster. E.D.O.: Doel: Vgn den Berg; achter: Wal- ther en Bax; midden: Evers, Jacobs, en Snijders; voor: Prins, Koning, Rood- selaar, Mul en Korevaar. V.S.V.: Doel: Van der Wint; achter: Schoon en Kunst; midden: Tielrooy, Hazeveld en Stijger; voor: De Bie, Van der Kuil, Verswijveren, Bouwens en De Graaf. STORMVOGELS: Doel: Venus; achter: v. d. Oever en Ponte; midden: F. Venus, H. Snoeks en J. Tol; voor: Westers, J. Snoeks, Angenent, Lup- pens en Drager. JOCOOOCCC0000300<X)OOOOOOOPOOOOODCCOCXXXX)COOCOCICOOOOOOOCO: Op 7 Juni a.s. zullen in Parijs grote inter nationale wedstrijden gehouden worden ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Rowing Club de Paris. Bovendien is het dan ook „centenaire de 1' aviron frangais". Het ziet er naar uit, dat deze Regatta een groot en belangrijk evenement zal worden, daar ploegen uit Engeland, België en Neder land aan de wedstrijden züllen deelnemen. Van Nederlandse zijde zullen aan voor noemde wedstrijden deelnemen de stuurman- loze vier van Willem III, skiffeur Neu- meier en de double scull van „Het Spaarne". De twee Spaarneroeiers C. H. F. Willbren- ninck en J. G. Manger zullen in hun eigen boot te Parijs uitkomen. Gisteravond speelde Hof van Holland om de Nobelsbeker tegen Vriendenkring. De uitslag werd 13—11 voor Vriendenkring. De resultaten waren Doves 100 100 23 16 3.51 v. d. Veldt 130 123 28 39 4.39 Groen 65 54 24 10 2.25 Kloos 60 60 24 16 2.50 Spek 150 139 38 21 3.65 v. d. Berg 155 155 38 37 4.07 v. d. Eem 140 89 23 18 3.86 v. d. Veldt 130 130 23 20 5.65 Oudendijk 70 70 31 15 2-25 Loerakker 85 69 31 12 2-22 Klomp 40 18 21 6 0-35 Kloos 60 60 21 10 2.85 De volgende wedstrijd gaat ;egen KETS uit Amsterdam. Het klassement van de tijdrit per ploeg in de ronde van Italië luidt 1. Bianchi (met Fausto Coppi) 37 min. 45 sec. 2. Ganna (met Fiorenzo Magni) 37-46-0. 3. Legnano (met Minardi) 37-57.0. 4. Zwitser land (met Koblet) 38.11.0. 5. Frankrijk (met Louis Bobet) 38.24.0. 6. Nederland 38.32.0. 7. België 38.50.0. 8. Weiter 38.57.0. 9. Levrièri 39.02.0. 10. Bottecchia 39.11.0. 11. Frejus 39-12.0. 12, Bartali-ploeg 39.20.0. 13. Torpado 39.21.0. 14. Arbos 39.42.0. 15. Atala 39.47.0. 16. Spanje 41.02.0. Volgens het reglement telde de tijd van de derde man van elke ploeg, terwijl voor ren ners, die het contact met de koplopers ver loren hadden,, de tijd werd genoteerd die zij zelf hadden gereden. Zo werd voor Van Est, Peters. Dekkers en Suykerbuyck, die in ge sloten gelederen door de finish gingen, de tijd van 38 min. 32 sec. geboekt. Wagtmans reed de afstand in 39 min. 42 sec., Van Bree- nen :in 41 min. 28 sec. en Roks in 45 min. 53 sec. Na deze tijdrit luidt het algemeen klasse ment: 1. Koblet (Zwits.) 52.40.45. 2. Coppi (It.) 52.41.40. 3. De Santi (It.) 52.42.02. 4. For- nara (It.) 52.42.21. 5. Wim van Est (Nederl.) 52.44.43. 6. Bartali (It.) 52.45.37. 7. Elio Brasola (It.) 52.46.32. 8. Co""ièri (It.) 52.47.14. 9. Magni (It.) 52.47.35. 10. Martini (It) 52.48.04. In het algemeen klassement staat Roks thans 58e met een totaaltijd van 53-09.56, Dek kers 66o met 53.15.39, Wagtmans 72e met 53.18.37, Peters 89e met 53.35.51, Van Breenen 94e met 53.43.53 en Suykerbuyk 98e met 53.44.51. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Doordat Jan Nolten niet in de gelegenheid is naar Luxemburg te trekken, onderging de Nederlandse wielerploeg die van 29 Mei tot 1 Juni deelneemt aan de Ronde van Luxem burg een wijziging. De ploeg is nu als volgt samengesteld: Jos Janssen, Jan Lambrichs, Piet Haan, Gerrit Voorting, Adrie Voorting en Harm Smits. De Route de France Het klassement van de negende étappe van de Route de France, van Mende naar Viviez over een afstand van 175 km. luidt 1. Dupré (Frankrijk) 5 uur 1 min. 25 sec. 2. Lafarque (Fr.) z. t. 3. Cigano (Fr.) z. t. 4. Brun (Fr.) 5.05.32 5 Ottavi (Fr) z. t. 6. Buitel (Fr.) 5.06.43. 7. Delmans (Fr.) z. t. 8. Bares (Fr.) z. t. 9. Tretout (Fr.) z. t. 10. Leo Stevens Nederland) z. t. 15- Van Roon (Nederland) z. t. 20. De Groot (Nederland) 5.06.50. Onze landgenoot Van 't Hof werd 45ste in de tijd van 5 uur 11 min. en 9 sec. Het algemeen-klassement na de negende étappe luidt: 1. Huygh (Fransman) 44.27.57. 2. Lowie (Belg) 44.28.59. 3. Desmet (Belg) 44.29.43. 4. Paros (Fr.) 44.30.37. 5. Roca (Fr.) 44.31.01. 6. Depaepe (Belg) 44.31.02. 7. Dc Groot (Neder land) 44.31.07. 16. Leo Stevens (Nederland) 44.43.00. 20. Van Roon (Nederland) 44.45.21. De heer Yoshihiko Kitajama, bestuurslid van het Japanse Olympische Comité, die een studiereis maakt door Europa in verband met de Olympische plannen van zijn land, ver klaarde dat Tokio reeds voorzorgsmaatrege len treft voor het geval zijn candidatuur voor de organisatie van de spelen in 1960 aanvaard zou worden. Naar zijn mening waren van de 19 steden, die naar de organisatie dingen, Rome en Tokio de voornaamste candidaten. In geval de keus viel op Japan zouden de Winter spelen in 1960 in Sapporo op het eiland Hok kaido worden gehouden. OP WELKE LEEFTIJD bereikt een sportbeoefenaar of beoefenaarster zijn of haar beste prestatiesHet is de vraag, die in de loop der jaren al heel wal deskundigen op sportgebied, hebben trachten te beantwoorden. Maar wal er ook over geschreven of gezegd werd, nimmer kwam iets vast te staan. De uit zonderingen op bepaalde reeds vage regels waren zo groot in aantal dat moei lijk nog gesproken kon worclen van uit zonderingen, die de regel bevestigen. Zon uitzondering bijvoorbeeld als wij dezer dagen onder ogen kregen. Bij ath- letiekwedsirijden namelijk in Los Ange les fungeerde onlangs de ongeveer twin- tig jaar geleden beroemde Stella Walsh als starter. Zoals zij trouwens wel meer doet, omdat zij nog een grote interesse heeft voor de athletiek. Doch zij deed. meer. Vlak voordat, het. nummer 70 yards gelopen zou worden verscheen zij in trai ningspak op het veld en smaakte zich even later klaar voor de start. Het resul taat? Neen, geen tien of twaalf seconden. In 8,2 seconden ging zij als eerste over de eindstreep en evenaarde met die tijd het Amerikaanse record dat zij schrikt u niet achttien jaar geleden op die af stand vestigde. Een topprestatie dus. En dan te bedenken dat Stella Walsh reeds eenenveertig jaar is! bracht deze afstand in 1935 op 24,3 sec. Ook deze tijd was zo scherp dat ze pas in 1950 eveneens door Marjorie Jackson werd geëvenaard. Pas maanden later slaagde Fanny Blankers-Koen er in er een tiende af te halen. Vijftien jaar waren dus nodig geweest om dit record en dan nog met een dergelijk klein verschil te breken. wierf. Zowel als Poolöe als' Amerikaanse verwierf ze zeer vele lauweren. In Polen won ze meer dan vijftig kampioenschap pen op de korte afstand en bij het vèr- springen en was tevens houdster van di verse wereldrecords. Het wereldrecord op de 60 meter, dat zij op 24 September 1933 maakte, staat met 7,3 sec. nog steeds op haar naam. Twee andere wereldrecords die voor de 200 meter en voor de 220 yards stonden zo scherp dat deze pas vele jaren later door topklasse athleten als Marjorie Jackson en Fanny Blankers-Koen verbeterd werden. IE 200 meter liep Stella in Augustus 1932 in Chicago in 24,1 sec. Het duur de drie jaar, voordat zij dit record ver beterde. Dat was in 1935 in Warschau, waar zij 23,6 sec. voor zich liet afdrukken. Dat was overigens een tijd, die vele vrou welijke athleten te scherp was. Vele an dere records sneuvelden, dat van de 200 meter niet. Pas bij de Olympische Spelen in 1952 in Helsinki evenaarde de fenome nale Marjorie Jackson dit record en bracht het daarna terug tot 23,4. Niet minder dan NU moeten wij hier direct bij vertellen dat die lange tijd ook is toe te schrij ven aan het feit dat de beste dames-ath- leten veel meer op de 200 meter dan op de 220 yards uitkomen. En het spreekt eveneens vanzelf dat 23,6 sec. voor de 200 meter ee» betere prestatie is dan 24,3 sec. voor de 220 yards aangezien het verschil op ongeveer 0.1 sec. moet worden geschat (200 meter is ruim 218 yards). Wat overi gens niets afneemt van de enorme klasse, waartoe Stella Walsh behoorde. Ook bij het verspringen sprak zij haar woordje mee. Zij was de eerste athlete die meer dan zes meter haalde. In 1937 bracht zij het wereldrecord op 6.025 meter en een jaar later zelfs op 6.05 meter. Daarbij bleef het. De Duitse Christl Schütz bracht dit record twee jaar later op 6.12 meter en in 1943 haalde Fanny Bankers 6.25 m. Uit dit alles blijkt anders wel over duidelijk welk een groot athlete Stella Walsh is geweest. Of eigenlijk nog steeds is. Want er zullen niet veel athleten zijn in de wereld die het haar na doen om op eenenveertig jarige leeftijd de 70 yards in 8,2 sec. te lopen zoals zij dezer dagen in Los Angelos deed. STELLA WALSH heet eigenlijk Stella Walasiewicz en heeft haar tegen woordige naam pas sinds 1948, toen zij het Amerikaanse staatsburgerschap ver zeventien jaar was het toen in handen van Stella Walsh geweest. Bijna even lang handhaafde zij zich als wereldrecordhoudster op de 220 yards. Ze IJ zijn uiteraard geregelde bezoekers an voetbalvelden. Velden niet al leen in Haarlem of omgeving maar ook elders in Nederland. Op veel van die ter reinen wordt vóór de wedstrijd, tijdens de rust en na afloop muziek ten gehore ge bracht. Vroeger gebeurde dat door lieden die hoe slecht dikwijls ook een har monica bespeelden en daarmede des Zon dags een aardig centje bij verdienden. Te genwoordig is voor hen op de meeste vel den geen plaats meer, omdat geluidsin stallaties hun plaats hebben ingenomen. Toen die er pas waren werd het publiek in de stemming gebracht met pittige mars muziek doch dat was na verloop van tijd ook weer te ouderwets en te saai. Er moest iets moderners komen. Iets in het genre: niet goed, maar wel keihard. Van dat moment af blèrden allerhande zangers in onverstaanbaar Amerikaans hun songs over de voetbalvelden. Toe schouwers die het ongeluk hadden dicht ..:VV.. Advocaten hebben, evenals andere men sen op gezette tijden een dokter nodig en de doktoren roepen soms de hulp in van de juristen. Dit is normaal en daarom was het gistermiddag een merkwaardig ge zicht de beide gilden tegenover elkaar te zien staan. Op het voetbalveld welis waar,maar toch blonk er in de ogen een ze kere strijdlust die men anders niet bij deze lieden opmerkt. Slechts een half uur te laat stapten de in het oranje shirt ge klede meesters in de rechten het hoofdveld van het Heemsteedse sportpark op en na de overhandiging van elf miniatuur-flesjes ad vocaat kon de burge meester van Heem stede, mr. A. G. A. ridder van Rappard eindelijk de aftrap doen. En dat er niet direct een doelpunt uit dit formidabele schot ontstond, was het ge volg van het feit, dat de linkervleugel van de juristen niet direct reageerde op deze zuivere cross-pass. Hierna trokken de artsen ten aanval, als een lancet sneden de voorhoede-spelers door de advocatenverdediging heen en het was vooral aan de prima stoppende spil, mr. H. Lagerwaard te danken dat de voor sprong van de medici gedurende de eerste helft tot twee-nul beperkt bleef. De midvoor van de doktoren scoorde deze twee goals, allebei via voorzetten van zijn prima-spelende linksbuiten. Bij de advocaten viel vooral het beheer ste spel van mr. Y. G. Bettink in de mid- delinie op. Zijn voorhoedespeler mr. O. H. van Wijk, met gloednieuwe voetbalschoe nen en mr. Kolenbrander, met een te wijde broek, liepen wel hard, maar trapten op het beslissende moment meestal naast of over de bal en steeds was er weer een arts, die opluchting bracht in de dikwijls nete lige situaties voor het doktoren-doel. Na ongeveer twintig minuten zakte mr. Kolenbrander door een van zijn knieën en de artsen, die uiteraard dii-ect bij de hand waren, adviseerden hem het spel te staken. Of zij dit deden om mr. Kolenbranders bestwil of wel om een numerieke meer- zonder meer duidelijk zijn dat men daar op het ogenblik in een soort amok-toe- stand leeft. Want een nederlaag zou een volledig nationaal schandaal zijn. Zo ver is het echter de eerste wedstrijd niet geko men. De Argentijnen wonnen met drie een in een wedstrijd die door honderd twintigduizend mensen(!) werd bijge woond. Hetvreugdebetoon van deze men sen kende na afloop geen grenzen meer. De spelers van het Argentijnse elftal zijn er overigens wel bij gevaren. Buiten hun gewone salaris kregen zij ieder een extra bonus van vijftienhonderd gulden en de uitblinkers tevens een.luxe auto. Nog niet zo heel veel als men weet dat de spil van het Argentijnse elftal onlangs voor 37.000 gulden van club veranderde. Eigenaardig was overigens dat de wed strijd gespeeld werd met een kleine bal. Een .drietje" zouden wij vroeger gezegd hebben. Sir Stanley Rous zei daarover dat hij dat wel heel eigenaardig vond, maar dat hij geen moeilijkheden wilde veroor zaken ondanks het feit dat hij uit Enge land no: - —ie voetballen had meegenomen. in de buurt van een loudspeaker te zitten konden hun eigen woorden niet eens meer verstaan; laat staan die van een buurman waarmede zij rustig over voetbal wilden keuvelen. Als de schreeuwer klaar was, volgde dan meestal een plaat van een dik wijls nog luidruchtiger dansorkest. De sfeer was met een en ander ver te zoeken. Niet belangrijk, zegt u. Is het ook niet als men ziet wat de mensen die belangstel len in voetbal tegnewoordig wèl belang rijk vinden. En toch willen wij een lans breken voor die gezellige marsen die wij vroeger hoor den. En dan niet zo hard alstublieft. Mocht dat te veel gevraagd zijn, geef ons dan maar weer die harmonicaspelers of zoals heel vroeger de boeienkoningen, die tijdens de rust op het middenveld hun wond'- ->rlijke kunsten vertoonden. ET Engels voetbalelftal is in Argen- door Zuid-Amerika. Wie wel eens iets ge lezen heeft over de haast waanzinnige be langstelling die de Argentijnen voor de voetbalsport aan de dag leggen zal het wel ITERAARD wordt het Engelse elftal vergezeld door een aantal sport journalisten. Een van hen schreef het vol gende aan zijn krant. „Gisteren zag ik een plaatselijke wedstrijd voor de tweede di visie. Ik ben daar geschrokken van de fantastische tafrelen die zich afspeelden nadat een speler een doelpunt had ge maakt. Deze speler werd namelijk zo de gelijk door zijn teamgenoten gelukgewenst dat een trainer er aan te pas moest komen om hem weer op te knappen. Dat laatste gebeurde toen de man languit op de grond lag op het middenveld. Daar moest de on gelukkige speler vervolgens ook nog een serie zoenen in ontvangst nemen van de keeper, die bij de eerste huldiging te laat was gekomen. Toen dat allemaal was af gelopen en het spel hervat kon worden, bleek voorts dat enthousiaste jongetjes over het hek rond het veld waren geklom men en met de bal aan de haal waren ge gaan". Fijn land dat Argentinië. Als Abe Len stra in Buenos Aires was geboren in plaats van in Heerenveen was hij zeer zeker al tot president uitgeroepen. E.K. Argentinië is een land van uitersten. Hoe de Argentijnen te keer kunnen gaan ah zij een speler willen bejubelen kunt u in het bovenstaande lezen. Dat zij ook wel eens anders handelen blijkt uit het bovenstaande plaatje, tuaar politie-agenten en brand weerlieden het publiek tot rede trachten te brengen met behulp van een grote massa water dat zij door het hoge, stevige hekwerk spuiten. Een en ander bleek noodzakelijk toen de toeschouwers met stenen, flessen en stukken hout naar de scheidsrechter waren gaan gooien nadat deze een speler het veld uit had gestuurd. Bij een der eerste aanvallen van de doktoren kopte de midvoor over de wanhopig springende juristen doelman, mr. A. W. Luikinga, heen. derheid te verkrijgen laten wij gaarne in het midden en het kan dus zijn, dat het volkomen toevallig was dat, toen de ge blesseerde rechtsgeleerde naar de kleed kamer strompelde, enkele artsen zich ver genoegd in de handen wreven. De rust ging in met een twee-nul voor sprong voor de medici en na nog eens der tig minuten „voetballen" (er werd twee maal een half uur gespeeld) werd de wed strijd besloten met een zeven-één neder laag voor de advocaten. Een duidelijke oorzaak voor deze hoge score hebben wij eigenlijk niet kunnen ontdekken. Weliswaar liet de juristen doelman mr. A. W. Luikinga enkele houd bare ballen door, maar overigens speelden de rechtsgeleerden toch niet zo heel erg slecht. Waarschijnlijk ontbrak het de meesters in de rechten aan uithoudingsvermogen. Hoewel de meesten van hen toch wel over een lange adem beschikken. Enfin, het doet er ook weinig toe. Het weer was best en zo'n partijtje voetbal verstevigt in ieder geval de vriendschap pelijke relaties tussen de beide gilden. Het aantrekkelijke draf- en renprogram- ma, dat Duindigt Zondag biedt, heeft als hoofdnummer de semi-Iclassieke admiraal Togo-prijs, waarin de Nederlandse vol bloeds het tegen de imports uit België, Engeland en Frankrijk krijgen op te nemen. De Nederlandse crack Sakina is vrij gunstig geplaatst en daar haar recente verrichtingen wijzen op een goede vorm, moet zij hier kunnen winnen, echter onder zware con currentie van Britoly en Rendez-Vous. De Franse merrie Solenzara is de outsider. In de Utopia-prijs maakt de oude bekende Etoile du Nord zijn rentrée op Duindigt en daar de hengst hier zijn afstand treft is hij ook de favoriet, vóór Cléone en Aquavit. De 2-jarigen verschijnen voor de 2e maal in de baan. Columbus draagt door zijn overwin ning nu 3 kg. meer, waardoor hij in Sans Valeur zijn meerdere zal moeten erkennen. Indien Maharadja zijn taak aan de start beter begrijpt kan hij verrassen. Een tweede glansnummer belooft het slot nummer te worden, waarin de 4-jarige Qui Hollandia G zijn reputatie nog meer zal kunnen vergroten, indien hij Otella en O Marijke achter zich kan laten. De hengst is hiertoe in staat. Het openingsnummer zal wederom strijd geven tussen Rudolf G, Ronald en Quick P, waarbij aan eerstgenoemde de voorkeur wordt gegeven, daar hij 20 m. gunstiger staat dan bij hun laatste ontmoeting. Rhea Hollandia is de verrassende factor. Tweede Pinksterdag Tweede Pinksterdag is Mereveld aan de beurt, dat voor deze topdag een zeer uit gebreid programma heeft samengesteld. Veel belangstelling zal uitgaan naar de Grote Pinkster-prijs, een serie-draverij ge reserveerd voor de klasse-paarden. In de eerste serie zal Over Again zijn record nog iets moeten verbeteren om de in grootse vorm zijnde Marry Simons te kunnen over troeven. De hengst is hiertoe in staat. Ook King Spencer zal zich in deze titanenstrijd kunnen mengen. Ook in het amateursnummer heeft de goede klasse zich aangemeld. Daar Note- kraker S niet in vorm is, wordt de hengst niet aan de start verwacht. Amateur Bos nia krijgt dan de beschikkiing over Ooievaar S, die echter dan het onderspit moet delven tegen Overste van Fresena en Oosting's Lie veling. Ook Nelson is er in dit aantrekke lijke nummer uit. Quick Hollandia G paart uithouding aan snelheid en daarom zal dit klasse-dier uit de rijke cavalerie van Geersen in de 2600 m. lange Zwolle-prijs aan Petronel Spencer en Uonnie M zijn wil kunnen opleggen. O "~onni kan verrassen. Voor de strijd om de Grote Prijs van Ne derland tier KNMV, die op 27 Juni plaats zal vinden op het circuit van Drente, overtreft het aantal aanmeldingen nu reeds dat van 1952. Ruim vijftig renners met in totaal meer dan honderd inschrijvingen hebben contact met de organisatie gezocht, waardoor de mogelijkheid groot wordt, dat er dit jaar een nog scherpere selectie zal moeten worden toe gepast dan in 1952. Naast de komst van Norton en Gilera, staat thans ook het deelnemen van M V en Horex vast. Laatstgenoemd merk komt met twee rijders, wier namen nog onbekend zijn, uit in de 350 en 500 c.c. klassen, terwijl M. V. zeer sterk zal uitkomen: in de 125 c.c. met Carlo Ubbiali, Alfredo Copeta, Cecil Sandford en nog twee anderen en in de 350 en 500 c.c. met Carlo Bandirola en Leslie Graham en eveneens nog twee anderen. Uit Duitsland komen verder nog Rudi Rudi Knees, op 350 en 500 Norton, Otto Schmidt, op 500 Norton, en Hubert Lutten- berger, die in 1952 deel uitmaakte van het N. S. U. team en nu op 125 M. V. start. Ook heeft zich gemeld de Californiër Nick Ni cholson, op 350 en 500 Norton. Uit Australië is nog de inschrijving binnen gekomen van G. Walker op 350 A. J. S. en 500 Norton e»

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 7