KLM-toestel na mislukte start op publiek bij Schiphol ingevlogen Loggervloot verliet IJmuiden tijdens noodweer Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Twee meisjes16 en 4 jaar, om het leven gekomen; negentien gewonden Russische instemming, vermengd met ontstemming over Bermuda Ter stembus Het woord is aan Britse legerplaatsen in Suez-zone belaagd Zes doden bij cycloon m Turijn Malik geeft geen hoop in kwestie-Oostenrijk Eerste haring kan Vrijdag aan de wal zijn De jagers uit IJmuiden Koelbloedig optreden der stewardessen Foster Dulles en Stassen in Turkije Troepen tot „uiterste waak zaamheid'' aangemaand Sneltrein Bazel-Calais ontspoord De „Prawda" juicht Churchills denkbeeld toe Niet zo veel volk 07e JAARGANG No 267 DINSDAG 26 MEI 1953 267e JAARGANG No 114 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post f 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman MORGEN moeten wij allen, tenminste voorzover wij oud genoeg zijn om op de kiezerslijst voor te komen, weer ter stem bus trekken. U wilt daar wel aan denken. Het moet. Er dienen opnieuw gemeente raden in het gehele land te worden ge kozen. De. vorige maal geschiedde dit in 1949. Stel u overigens niet voor dat de grote meerderheid der aftredenden van nacht ook maar één minuut korter zal sla pen, gekweld door twijfel of wij haar op nieuw zullen afvaardigen. Als gij u van avond rustig op één oor legt zal het geachte lid, waarop gij vier jaar geleden uw stem hebt uitgebracht, dat niet minder rustig doen. Hij meent namelijk op u te mogen rekenen. Gij zult hem (dit wil in feite zeg gen: zijn partij) niet ontrouw worden. Er varing heeft dit geleerd. Wat! zegt gij. Dat zullen wij nog eens zien? Zeker, er zijn van die uitzonderingen onder de kiezers, die van kleur wisselen. Maar niet veel. En hun dartelheden plegen elkaar merendeels op te heffen. Voorzover zij inderdaad een verschil bereiken treden die veranderingen in de samenstelling van fracties in, die wij als één zetel verlies of één zetel winst en in bijzondere gevallen als twee zetels ver lies of twee zetels winst aanduiden. Som migen houden daar lange nabeschouwingen over, waarbij hun liefde voor rekenen hen sterkt, maar waarlijk opwindend plegen de resultaten onzer Nederlandse verkiezingen niet te zijn. Terecht staan wij aangeschre ven als een stabiel volk, wars van hevige schokken. Dat blijkt ook wel uit de rust, waarin de laatste weken en zelfs de laatste dagen voor deze stembusstrijd zoals dat heet zijn verlopen. Reclamemiddelen zijn niet in overmaat door partijen toegepast en enige felheid van dispuut is daarbij maar spora disch tot uiting gekomen. Een aantal be daarde wederzijdse verwijten kon onmoge lijk tot emotie voeren. In vele gemeenten bleven zelfs die uit. Het rumoerigste ver kiezingsgeluid, dat in deze campagne mijn oor trof, deed zich voor op een Amster damse gracht, waar een luidspreker te baat werd genomen. Het resonneerde erg tussen de hoge huizen, waarin eertijds machtige regenten zetelden en waarin nu meisjes schrijfmachines doen tikken. Er was een voorbijganger die mij als zijn mening deed weten, dat zij op die manier maar van hun werk werden gehouden. Maar ik weet niet of zij werkelijk luisterden. Het is waar dat van de gemeentelijke autonomie weinig meer over is en dat gemeenteraden daarom in ons volksbestel veel minder invloed doen gelden dan vroeger, hetgeen de belangstel ling voor hun verkiezing ook al niet ten goede is gekomen. Het feit dat partijen op verschillen in de landspolitiek de lome strijd ter verkiezing van gemeenteraden in gaan, is misschien ook niet voldoende in spirerend. Morgenavond zullen wij aan onze bu reaux als altijd uitslagen bekendmaken en de vergelijkingen met vroegere resultaten zullen erbij komen, 's Avonds laat zal het Nederlandse volk reeds tot het besef ge bracht worden van wat het nu weer heeft beslist. Er zijn eeri kleine elfhonderd gemeenten in onze elf provincies, met een kleine elf honderd burgemeesters maar hun lot staat hierbij niet op het spel, want zij wor den niet door de kiezers maar door de Koningin benoemd en evenveel gemeen teraden. De grootste Raden in ons land tel len 45 leden, de kleinste 7. Bij de verkie zing van de nieuwe Amsterdamse gemeen teraad in 1949 behaalde de P. v. d. A. 14 zetels, de C.P.N. 12, de K.V.P. 9, de A.R. 3, de C.H.U. 3 en de V.V.D. 4. De Partij van de Arbeid verwierf toen in de hoofdstad 30.5 van de stemmen, de communistische partij 25.7 (maar vlak na de oorlog had die bijna een derde gehaald), de K.V.P. 18.8 de Prot. Chr. groepen samen 14.2% en de V.V.D. 10.3 In Amsterdam zijn de communisten nog steeds veel sterker dan overal elders in den lande. Zij zijn evenwel erg in de dalende lijn en vooral in Amster dam zal morgen blijken of die blijft dalen. Wij zullen morgen met meer vergelij- kingscijfers komen, maar ik wil u toch even herinneren aan de resultaten van 1949 in het grote bevolkingscentrum in dit district, gevormd door de gemeenten Haarlem, Heemstede en Bloemendaal. In Haarlem behaalde de P. v. d. A. met 35.3 van de stemmen 14 zetels, de K.V.P. kreeg met 29.4 12 zetels, de V.V.D. met 11 vier, de C.P.N. met 10.4 ook vier. de A.R. met 8.2 drie en de C.H.U. met 5.7 twee. Van de negenendertig zetels in de Haarlemse gemeenteraad zijn dus in de laatste vier jaar precies twee derden door de P. v. d. A. en K.V.P. bezet geweest. In Haarlem werden in 1949 83296 geldige stemmen uitgebracht. In de randgemeenten Heemstede en Bloe mendaal, bij uitstek woongemeenten met maar weinig industrie, liggen de verhou dingen aanmerkelijk anders. In Heemstede stuurden 11894 kiezers in 1949 naar de Raad: zes K.V.P.'ers (met 30.6 van de stemmen), vijf V.V.D.'ers (met 22.4 drie P. v. d. A.'ers, 2 A.R. en 2 C.H. als mede één vertegenwoordiger van de Vrije Katholieke Kiezers in totaal dus negen tien leden. Dit aantal leden blijft in de nieuwe Raad onveranderd, maar Bloemendaals Raad zal van 19 tot 17 leden dalen, omdat het bevol kingstotaal onder de 20.000 is gekomen. De in 1949 gekozen Bloemendaalse Raad telde zes V.V.D.'ers (met 32.5 van de stem men), vier P. v. d. A.'ers (met 19.5 vijf K.V.P.'ers (met 26.2 en vier A.R. en C.H. (met 19.8 In Bloemendaal deden 9475 kiezers hun invloed gelden. Hier hebt u dan enige cijfei-s, die lezers in de betrokken gemeenten wellicht tot voorbeschouwing en voorbespiegeling aan leiding kunnen geven en in elk geval de meesten tot het besef, dat zij die cijfers totaal vergeten waren en van de sterkte verhouding der fracties nog maar een vaag besef hadden. Ik zeg dit niet omdat het verheugend maar omdat het werkelijkheid is. Bij de vier hier genoemde gemeenten wijken de cijfers der gemeente Haarlem het minst af van die voor het gehele land. R. P. Kabinet van Israel afstreden Men verwacht dat het voltallige kabinet David Ben-Goerion vandaag zal aftreden. Naar verluidt heeft premier Ben Goerion aan leden van het kabinet gezegd dat hij niet van plan is de vier ministers te ver vangen die zijn afgetreden. Een vliegtuigongeluk bij Schiphol, waarbij een meisje van zestien jaar en een kind van vier jaar om het leven kwamen en negentien personen min of meer ernstig werden gewond, heeft een schaduw geworpen over de overigens zo stralende tweede Pinksterdag. Om vijf minuten over halfvier schoot aan het einde van een startbaan aan de rand van het vliegveld het K.L.M.-lijntoestel naar Parijs, de tweemotorige Convair PH-TEI „Paulus Potter", dat blijkbaar na de start geen hoogte kon krijgen, in een grote groep mensen die op de Schipholweg naar de drukte op het vliegveld stonden te kijken. Nog vóór men in paniek uiteen kon rennen had het vliegtuig een aantal personen geraakt. Een vierjarig meisje was op slag dood; de 16-jarige Annie Holshuyzen uit Amsterdam, die op de fiets voorbijreed, werd in een sloot geslingerd en kwam eveneens om het leven. Het vliegtuig, waarvan het landingsgestel was ingetrokken, raakte de weg, wipte even omhoog over een sloot en kwam in een bouwland neer. De vleugels met de motoren braken af en de romp scheurde in het midden in tweeën. Het toestel vloog echter niet in brand en dit heeft de zes leden van de bemanning en de 28 passagiers het leven gered. Met grote koelbloedigheid wisten de twee stewardessen, de 23-jarige mej. T. Citroen, ondanks een wond aan haar voet en de 25- jarige mej. M. Z. Cohen, de kalmte onder de passagiers te bewaren en een paniek te voorkomen. Zestien passagiers konden vrij wel ongedeerd door de breuk in de romp en door een gebroken raampje het toestel verlaten. Personeel van inmiddels ter plaatse gekomen ambulancewagens van het vliegveld konden twaalf gewonde passa giers en twee gewonde leden van de be manning uit de resten van het toestel be vrijden. De Schipholweg werd onmiddellijk na het ongeluk door de politie afgezet. Op de berm lagen afgerukte boompjes en stukken metaal van het vliegtuig. Het prikkeldraad en de heg vertoonden een gapend gat op de plaats, waar het toestel er doorheen gevlo gen was. Het wrak van de „Paulus Potter" lag als een weerloze vogel met gebroken vleugels op het land. Op de Schipholweg lagen behalve de twee slachtoffers, vijf vrij ernstig gewonden: drie leden van de familie Huys, vader, moeder en één kind; de heer Meerten en een jongen, Kemper, allen uit Amsterdam. Zij zijn, evenals de gewonden uit het vliegtuig, naar het Wil- helminagasthuis in Amsterdam vervoerd. De stoffelijke resten van het 16-jarige en het 4-jarige meisje werden naar 't politie bureau in Hoofddorp overgebracht. De gewonden Volgens officiële gegevens zijn bij het ongeluk twee mensen om het leven geko men en negentien met min of meer ernstig letsel in het Wilhelminagasthuis te Am sterdam opgenomen. Van de bemanning werden gewond de derde piloot W. Groenink, 24 jaar en de boordmechanicien G. J. Poelakker uit Uit hoorn. De gewonde passagiers zijn: mej. dr. V. M. de Bruin, J. van Stirum, M. van der Wal, uit Haarlem, allen Nederlanders. Van de buitenlandse passagiers zijn er twee, één uit Irak en één uit de Verenigde Staten, ernstig gewond. De anderen, vier Amerikanen en twee Egyptenaren, liepen lichte kwetsuren op. De „Paulus Potter" was niet het volgens het schema opgesteld lijntoestel voor Parijs; het was ingevallen voor een andere Con vair. Ooggetuigen, die zich op het terras van het Schiphol-restaurant bevonden, za gen het toestel zijn aanloop nemen om in Oostelijke richting tegen de Oostenwind in op te stijgen. Het verhief zich aanvankelijk normaal en er scheen niets aan de hand te zijn, want men zag dat het landingsgestel werd ingetrokken. Maar nog boven het vliegveld verloor het al hoogte. Toen werd het duidelijk, dat er iets niet in de haak was. Enkele ogenblikken later gebeurde het ongeluk. „Er gaat iets gebeuren" De stewardess mej. T. Citroen, die op de verongelukte Convair dienst deed, vertelde 's avonds op Schiphol: „De start ging vol komen normaal, maar ineens voelde ik dat de motoren minder krachtig trokken. Toen wist ik dat er iets ging gebeuren. De wie len waren niet uit, want bij een Convair gaan ze onmiddellijk na de start omhoog. Ik was op alles voorbereid.Toen het toestel gevallen was, ben ik naar 't noodluik vóór in het toestel gerend en heb dit open ge rukt. Enkele passagiers heb ik toen door dit luik naar buiten geduwd." Enkele passagiers van de „Paulus Potter" zijn met een later vliegtuig van de K.L.M. naar de Franse hoofdstad vertrokken. Een der lichtgewonde passagiers, de 60- jarige Amerikaanse zakenman A. Ludel (geboren Nederlander en sinds 1925 gena turaliseerd) vertelde na het ongeluk: „Ik voelde het ongeluk aankomen, want het vliegtuig steeg niet genoeg, dat kon ik als De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Foster Dulles, en het hoofd van het bureau voor wederzijdse beveili ging, Stassen, zijn Maandag per vliegtuig uit Karatsji te Istanbul aangekomen. Zij werden welkom geheten door de gouver neur van de stad en door de Amerikaanse ambassadeur, McGhee. Dulles en Stassen vertrokken onmiddel lijk naar het eiland Buyukada, een vacan- tiecentrum, waar zij 24 uur zullen uitrus ten, alvorens zich Dinsdag naar Ankara te begeven. Japan koopt olie in Perzië Reuter. De voorzitter van de verkoop- raad van de Perzische genationaliseerde olie-industrie, heeft Zondag medegedeeld, dat de Japanse industrie olie ter waarde van een millioen dollar zal kopen. 42 DODEN IN WEST-DUITSLAND. In West-Duitsland zijn gedurende de Pinksterdagen 42 personen bij verkeers ongelukken om het leven gekomen en 31 verdronken. Enkele ogenblikken na de start lag de K.L.M.-convair Paulus Potter" met afgebroken vleugels en een geknakte romp in het bouwland naast de Schipholweg. Isolde Kurz: „Het mystieke" noemen wij een samenhang, die wij voelen, zonder hem te begrijpen. De bevelhebbers van de Britse troepen en de luchtmacht in de Suez-Kanaalzöne heb ben aangemaand tot uiterste waakzaam heid. In een radioboodschap deelden zij verder mede, dat in de afgelopen week door Egyptenaren pogingen zijn gedaan om in Britse legerplaatsen, vliegvelden e.d. in de zóne binnen te dringen. Uit Ismailia wordt gemeld dat Egypte naren in de nacht van Zaterdag op Zondag driemaal hebben gepoogd door te dringen tot Britse waterzuiveringsinstallaties in de Suez-Kanaalzöne. Er zijn geen slachtoffers gevallen. Al het water van de Kanaalzone wordt verkregen door zuivering in deze installa ties, die streng worden bewaakt. Belofte van Naguib In een verklaring tegenover een mede werker van de „Columbia Broadcasting System", die Zondagochtend door de Egyp tische bladen is gepubliceerd, bevestigt ge neraal Naguib dat hij de Amerikaanse mi nister Dulles bij diens bezoek aan Cairo, heeft toegezegd dat „vrede en rust in de Suez-Kanaalzóne zullen blijven heersen, totdat Dulles in Washington is terugge keerd en Eisenhower verslag heeft uitge bracht over zijn reis". rn De Italiaanse stad Turijn is Zaterdag avond door een hevige storm geteisterd. Zes personen kwam om het leven en twee honderd werden gewond. De toestand van verscheidene gewonden is ernstig. De spits van de 168 meter hoge tof-en van Antonelli is omlaag gestort. Een concierge, die dit zag, schrok zo, dat hij aan een hartverlam ming overleed. De bestuurder van een auto werd ge dood, toen zijn wagen onder een boom werd verpletterd. Twee andere personen zijn op dezelfde wijze om het leven ge komen. Het vijfde en zesde slachtoffer stierven, doordat zij onder een instortende muur werden bedolven. Verscheidene stadswijken en parken zien er uit, alsof zij zijn gebombardeerd. ervaren luchtreiziger wel vaststellen. Plot seling hoorden wij het toestel met geweldig lawaai over de grond schieten. Er volgde een schok en het vliegtuig brak in tweeën. Ik vloog uit mijn stoel en daar ik niet ern stig gewond was. en mij vlak bij de breuk bevond, kon ik mij uit de voeten maken. Toen ik zag dat er niets brandde, ging ik terug om mijn jasje te halen. Er ontstond geen paniek. De bemanning gedroeg zich voorbeeldig, in het bijzonder de twee ste wardessen, die haar tegenwoordigheid van geest geen ogenblik verloren. Radio-Moskou meldt dat de Sovjet-Rus sische ambassadeur te Londen, Jacob Ma- lik, de Britse regering heeft medegedeeld dat er „geen reden bestaat voor de hoop, dat een nieuwe bespreking van het opstel len van een vredesverdrag met Oostenrijk gunstiger resultaten zou opleveren dan de vroegere bei-aadslagingen". Malik doelde hierbij op de bijeenkomst van de plaats vervangers der ministers van Buitenlandse Zaken, die Groot-Brittannië, Frankrijk en de Verenigde Staten tezamen met de Sovjet Unie, morgen in Londen had willen hou den. Malik heeft voorgesteld dat „de aange legenheid van het sluiten van een Oosten rijks vredesverdrag via de normale diplo matieke kanalen zal worden behandeld." De sneltrein Bazel-Calais is Zondag na bij St. Omer, tussen Ebblinglem en Etre- nescure ontspoord. Drie personen zijn vrij ernstig, vijf tot zes anderen licht gewond. Zij konden hun reis voortzetten. De ont sporing is waarschijnlijk te wijten aan overmatige uitzetting van de rails door de hitte. Door dit gat in de uit elkaar gescheurde romp van de „Paulus Potterkonden de niet geivonde passagiers en leden der bemanning direct na het ongeluk naar buiten komen. MOSKOU, (Reuter) De „Prawda", het orgaan van de Russische communis tische partij, heeft Zondag in een hoofd artikel Churchills denkbeeld voor een bij eenkomst van de leiders der grote mogend heden onderschreven. De „Prawda" acht het voor de hand lig gend, dat er, ondanks verschillende sociale stelsels tussen afzonderlijke staten, enige uiterst belangrijke punten zijn, waarop de belangen van de volken dezer staten sa menvloeien, zoals op het punt van vrede, ontwikkeling van handel en economische en culturele samenwerking. „De Sovjet-Unie is altijd bereid in alle ernst en goed vertrouwen elk voorstel te bespreken, dat gericht is op verzekering van de vrede en mogelijke uitgebreidere economische en culturele banden tussen de staten", zo schrijft het blad verder. Het noemt Churchills voorstel voor een conferentie van de grote mogendheden op het hoogste niveau „constructief" en zegt, dat de Britse premier niet, „zoals bepaalde andere Westelijke staatslieden", aan zijn voorstel vooraf verplichtingen voor een der partijen verbond. Ook beperkte hij zich niet tot algemene verklaringen over de wenselijkheid van een vreedzame regeling van de bestaande onenigheid op interna tionaal terrein, aldus de „Prawda". De geschiedenis heeft geleerd, aldus het blad, dat zolang in Duitsland militaire ele menten, die op revanche uit zijn, vrijheid van handelen hebben, en geen maatregelen genomen worden om de ontwikkeling van Duitsland op vreedzame basis te verzeke ren, Duits militainsme snel wordt herbo ren en geen officiële garanties Duitse buurstaten de verzekering kunnen geven, dat zij niet opnieuw door Duitse aggressie zullen worden bedreigd. Het blad zegt, dat hoewel bepaalde op vattingen van Churchill door het Sovjet volk verworpen worden, „bepaalde op bouwende" onderdelen van diens rede voering met belangstelling zijn begroet. Het meent echter, dat als de voorgenomen drie-mogendhedenconferentie op de Ber muda-eilanden is belegd om een algemene lijn of zelfs een overeengekomen pósitie uit te werken voor het geval van moge lijke besprekingen tussen de grote mogend heden, de Westelijke mogendheden ook in de toekomst van plan zijn hun „onderlinge samenzwering ten koste van de Sovjet- Unie" voort te zetten. Dit betekent dan ook, aldus de „Prawda" dat Churchill, zoal niet in feite dan toch in de geest, reeds op zijn voorstel teruggekomen is. „De Sovjet- Unie zou slechts zonder enige voorwaar den vooraf aan een conferentie willen deelnemen en de komende conferentie van de Westelijke „grote drie" is kennelijk be doeld om dergelijke voorwaarden op te stellen", zo besluit het blad. De „Prawda" verklaarde voorts, dat de verdeling van Duitsland een gevaar bete kent voor de Europese vrede. Het officiële Russische partijblad pleit voor net sluiten van een Duits vredesverdrag, waardoor „het ontstaan van een verenigd, democra tisch en vredelievend Duitsland verzekerd zou zijn". Het blad merkt voorts op dat premier Churchill in zijn toespraak zelfs niet ge rept heeft over het bestaan van het in 1942 gesloten Brits-Sovjet-Russische verdrag, dat ten doel had nieuwe Duitse aggressie tegen te gaan. De „Prawda" besluit met de opmerking dat „degenen, die de vrede willen bewa ren, het vredesplan, dat de Amerikaanse president in zijn toespraak van zestien April heeft uiteen gezet, hebben verwel komd". Het voegt hieraan toe: „Doch van dit vredelievende gebaar was geen spoor terug te vinden in de radiorede, welke generaal Eisenhower vier dagen ge leden tot het Amerikaanse volk heeft ge houden". EEN HEVIGE ONWEERSBUI met bliksemflitsen uit een blauw-zwarte hemel wel een tegenstelling tot de stralende Pinksterdagen heeft de „uitvaart" van de Katwijkse en IJmuidense haringvloot uit de Vissershaven van IJmuiden vanmorgen geducht dwars gezeten. Honderden belangstellenden en de vele familieleden van de bemanningen uit Katwijk werden door wind en regen van de kant geveegd om in de vishallen een schuilplaatsje te vinden en zo toch nog iets van hun verwanten te zien. Niettemin moest de vloot varen en ter haring gaan met doorweekte vlaggen en een donkere einder tegemoet. Trots aan de kop van een stoet van achtendertig loggers voer de Sakina (KW 32) als eerste naar buiten en om tien minuten over acht dadelijk daarna de Grietje (KW 20), die de Sakina met haar zwakkere motor buitengaats op sleeptouw zou nemen, een goede gewoonte getrouw. van IJmuiden weer binnen met motorpech ,en begon de teelt dus minder fortuinlijk. Ruim twintig autobussen hebben tussen half zeven en half acht de meer dan vijf honderd matrozen, koks, afhouwers, reep- schietertjes, de schippers en stuurlieden in-het-nette-pak van Katwijk naar IJmui den vervoerd. De vrouwen en verloofden, de bazen en de dominees waren meegeko men om hun mannen in de vreemde haven gedag te wuiven. Er was niet zo veel volk als in andere jaren bij de kop van de Vissershaven, maar toch proefde men al de sfeer en spanning van de wedstrijd die Woensdag nacht gaat beginnen. Woensdag aan schot j Die nacht zullen ze aan schot gaan op de gronden tussen Esbjerg en de Noord- kop van Engeland, in de buurt van de 57e breedtegraad. Donderdagmorgen wordt voor de eerste keer gehaald en zullen de eerste kantjes in volle zee worden over gegeven aan de jagers. De jacht naar de haven wordt dan de spanning van de dag. Vermoedelijk zullen de eerste kantjes malse maatjes Vrijdagmorgen in de markt komen. I-Ir. Ms. fregat Jan van Brakel. dat als visserij politie kruser de vloot vergezelde, vertrok om kwart over acht met vele ge nodigden naar zee. Omstreeks kwart over negen was de laatste logger van de eerste ploeg vertrok ken. De vlaggen werden buiten de pieren gestreken en in schrille tegenstelling tot de Pinksterdagen werd onder donkere hemel koers gezet naar het Noorden, waar de haring in de vleet moet kruipen. Ze kan er maar vast op rekenen. De KW 130 kwam tegen halfeen de haven Officieus werden ons gisteravond de volgende jagers oogegeven: IJm. 75, KW. 129, KW. 15, KW 38, KW. 78. Bovendien is het natuurlijk altijd mogelijk, dat een bepaald schip, dat de eerste nacht een uit stekende vangst maakt er op eigen gele genheid tussen uittrekt en op die manier de rest verrast. pooocooooco-»: JCOOOOOOOCOOCOC OVERWEGEND DROOG Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Dicht tot half bewolkt. Overwegend droog weer. Matige, tijdelijk vrij krach tige wind tussen Noord en West. Ge matigde temperaturen 27 Mei Zon op 4.31 uur. onder 20.44 uur. Maan op 20.04 uur. onder 3.10 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 26 Mei Hoog water 2 01 en 14.24 uur. Laag water- 3 48 en 22.20 uur. Woensdag 27 Mei Hoog water: 2.38 en 15.02 uur. Laag water: 10.29 en 22.58 uur.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1