SCHOUS van 1854 H HENK WISKER Zwager van president Perón ontslagen Spionnageverhaal van Moskou is fantasie Douaneformaliteiten in VS te ingewikkeld Een der Zierikzeese ringdijken gesloten Minister Van Thiel ont ving parlementaire pers Chr. Metaalbewerkers in het goud „De Dorpsdokter" Volkswagen Rivièra Eénadres J. E. GLAZEMAKER R. H. DIJKSTRA mmg. 519de STAATSLOTERIJ |P Doperwten met §§j n wortelen J| us Tomaten puree Thee 98 cfifissssfissase^. Tegenspraak van Washington: Vier jaar geëist tegen valse munter Frankrijk had weinig hinder van spoor- en poststaking Griekse koningspaar naar de Verenigde Staten Amateurtoneel Scheepvaart Half landhuis &ïméur Convention étxjle VOLLAERTS Gen. Cronjéstraat 104 GRASMAAIMACHINES Ged. Oude Gracht 30 Telefoon 17530 RUDGE IUNCKER VESTING bij de lekkerste thee en koffie die er is tffoeeto y/'~ RHD SPECIALE RECLAME-AANBIEDING Gen. Cronjéstraat 32 - Haarlem - Tel. 12535 m 1.10 m VROOM RKEESiMANN DONDERDAG 28 MEI 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Orlando Oscar Bertolini, een zwager van president Perón van Argentinië, die een hoge functie bekleedde bij het bureau van de president, is ontslagen. Het ontslag volgde na een op last van Perón ingesteld onderzoek. De desbetreffende mededeling is Woens dag zonder commentaar in de Argentijnse pers gepubliceerd. Begin vorige maand werd Juan Duarte, een 39-jarige broer van Eva Perón en ge wezen secretaris van de president, dood in zijn woning aangetroffen met een kogel in het hoofd. Enkele dagen tevoren was hij als secretaris afgetreden. Aangenomen werd dat hij zelfmoord had gepleegd. En kele uren voor zijn dood had hij de presi dent een onderzoek horen eisen naar cor ruptie in de regering. Duarte heeft een staatsbegrafenis gekregen. De thans ontslagen Bertolini is gehuwd met Ernestina Duarte, een jongere zuster van wijlen Eva Perón en van wijlen Juan Duarte. Het State Departement in Washington heeft Woensdag de beweringen van de Sovjet-Unie betreffende de vier ter dood veroordeelde spionnen tegengesproken. Een woordvoerder van het departement, Lincoln White, noemde het bericht „te fantastisch" om er commentaar op te leve ren, „behalve dat het weer een voorbeeld is van de valse beschuldigingen die van tijd tot tijd door de communisten worden geuit om hun eigen volk te misleiden". Geen spionnenscholen Het hoofdkwartier van de Amerikaanse troepen in het Zuiden van West-Duitsland, heeft de Russische verklaring als zouden in Bad W lessee en elders in de omgeving van München „sipionnage-scholen" zijn, als onjuist bestempeld. Zoals gemeld zouden de vier in de Sov jet-Unie ter dood gebrachte spionnen in hun bekentenissen hebben gezegd dat er dergelijke scholen waren. Van Amerikaanse zijde wordt gezegd, dat zich alleen 'bij Aber am Mergau een school van de „intelligence" bevindt. Hier worden echter „slechts talen ónderwezen". De Amerikaanse onderminister van Han del, Anderson, en die van Financiën, Chap man Rose, hebben Woensdag voor de fi nanciële commissie van het Huis van Afge vaardigden de door de regering voorgestel de wet tot vereenvoudiging van de douane formaliteiten verdedigd. Zij verzochten het congres het wetsvoor stel goed te keuren teneinde het andere landen gemakkelijker te maken hun pro ducten in de V.S. te verkopen. Anderson verklaarde, dat de ingewik keldheid van het bestaande systeem en de onzekerheid, die het met zich brengt, in vele gevallen de buitenlandse producenten meer van de Amerikaanse markt weghou den dan het niveau der invoerrechten. Hij zeide, dat de invoer alleen met directe rechten dient te worden belast en dat uit de douaneformaliteiten voortvloeiende on kosten, die niet absoluut noodzakelijk zijn moeten worden vermeden. De sierteeltinvoer De Amerikaanse organisatie der produ centen van poot- en zaaigoed vestigde de aandacht van de commissie op een bepaling in het wetsontwerp, waarbij de invoer van goederen met een waarde van ten hoogste 3 dollars wordt vrijgesteld van invoerrech ten. Deze bepaling betekent volgens de or ganisatie een tariefsverlaging die uiterst nadelig zou zijn voor de Amerikaanse pro ducenten van poot- en zaaigoed inclusief de bollenkwekers. Zij deed opmerken, dat uit Nederland geïmporteerde heesters thans in de V.S. worden verkocht tegen een groothandelsprijs die ongeveer de helft bedraagt van de prijs van het Amerikaan se product. De organisatie vreest, dat goed keuring van het wetsontwerp zal leiden tot een grote invoer van kleine pakketten planten, die niet zouden vallen onder de inspectie- en ontsmettingsvoorschriften van de quarantainewet. De Ringdijk, die is aangelegd om het gat irn de Oost-Havendam te Zierikzee af te snoeren, is gesloten. Deze week wordt het project afgewerkt. Het „sluitgat" is dichtgegooid met stenen en de persleiding, welke is aangelegd op het reeds gedeel telijk gereedgekomen gedeelte van deze dijk zal nog grote hoeveelheden zand moe ten opspuiten, waarna natuurlijk nog de afwerking met klei moet komen. Geheel waterkerend is de sluiting dus nog niet. De aanleg van deze ringdijk heeft het grote voordeel dat de stroom in het West-Havendijkgat minder wordt. Hoe wel beide gaten niet precies tegenover elkaar lagen stond er steeds een enorme trek, die nu minder wordt. De Zuidhoek van Schouwen is thans aan de beurt te worden droog gelegd. Zo groeit ondanks tegenslagen en moeilijkheden het aantal hectaren droge grond op Schouwen-Duive- lamd. De beide armen van de ringdijk aan de West-Havendijk breiden zich steeds ver der uit en het zal niet lang meer duren of met behulp van aangevoerde caissons zal ook hier de grote slag vallen. Komt ook dit gat dicht, dan zijn de beide haven- dijken van Zierikzee en daarmee de haven zelf voor ondergang behoed. Naast de twee stroomgaten in de dijk van de Vier- baninonpolder in Duiveland kan dan de aandacht worden geconcentreerd op het beruchte gat bij de Schelphoek aan de Zui delijks Zeedijk van Schouwen. (Van onze parlementaire redacteur) Het is een goed denkbeeld van het hoofd van het jongste departement, dat van Maatschappelijk Werk, geweest om de parlementaire pers alsmede nog enige re dacteuren die zich in het bijzonder met so ciale vraagstukken bezig houden in zijn ministerieel tehuis te ontvangen. De jour nalisten kregen ruimschoots gelegenheid zich een beeld te vormen van het gebied dat minister Van Thiels departement wil bestrijken. Hierbij deed het vooral prettig aan van de bewindsman zelf te merken dat hij er waarliik niet op uit is om annexe rend te werk te gaan. Met andere woorden, hij is er heus niet op gesteld om te trach ten brokstukken van andere departemen ten naar het zijne toe te trekken, maar geeft er veeleer de voorkeur aan goede samenwerking met die andere departe menten te bevorderen teneinde op het ge bied van Maatschappelijk Werk tot nuttige resultaten te komen en aldus de zaak te dienen. Hier sprak de man uit de praktijk, de industrieel die ter dege op zijn plaats schijnt nu hij een mini stersportefeuille moet torsen en ook te leiden alsmede te organiseren heeft. Voor de Amsterdamse rechtbank heeft de 44-jarige T. A. S. uit Amsterdam te rechtgestaan wegens het vervalsen van munt- en bankbiljetten van f 2,50 en f 10. Hij had tussen 1949 en eind 1952 een grote hoeveelheid bankbiljetten gemaakt en vele daarvan uitgegeven. Hij verklaarde zijn vervalsinigswerk zon der enige hulp te hebben verricht op zijn kamer in de Helmerstraat. Met behulp van een betrekkelijk eenvoudige foto-appara- tuur en een handpers, maar met een bui tengewone vakbekwaamheid vervaardigde hij de cliché's, waar hij met een handpers afdrukken van maakte. De officier van justitie zeide in zijn re quisitoir te betreuren dat deze overigens fatsoenlijke, en beschaafde man zich aan zulk een misdrijf had schuldig gemaakt. Hij achtte een strenge straf op zijn plaats en eiste vier jaar gevangenisstraf. De verdediger mr. H. W. A. de la Croix wees op de psychologische achtergrond van verdachte's misdrijf. Hij schilderde S. als een eenzelvig mens, die zich tekort ge daan voelde toen zijn drukkerij niet goed liep en toen zijn vlucht genomen heeft in de techniek, die hij voortreffelijk leerde beheersen. Op 10 Juni zal de rechtbank uitspraak doen. Verbindingen thans weer normaal Uit Parijs meldt Reuter in een samen vatting dat leden van niet-communistische zowel als van communistische vakverbon den gisteren aan de Franse spoorwegsta kingen hebben deelgenomen. Het Franse ministerie van verkeer ver klaarde gisteravond dat het spoorwegver keer in het gehele land voor 95 procent nomaal had gefunctionneerd. In Parijs en in sommige provincies is Woensdag gedurende de ochtenduren ook incidenteel gestaakt bij het personeel van de PTT. In de middag was het post-, tele graaf- en telefoonverkeer echter weer nor maal. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, John Foster Dulles, heeft vandaag namens president Eisenhower medegedeeld, dat Koning Paul en Koningin Frederika van Griekenland zijn uitgeno digd voor een bezoek aan de V. S. Dulles verwachtte, dat het bezoek in de herfst van dit jaar zal plaatsvinden. Dulles is later op de dag met de direc teur van de M.S.A., Harold Stassen, uit Athene naar Tripolis fLibye) vertrokken. Nederlandse gift De Nederlandse Vereniging van Ex-Poli tieke Gevangenen uit de bezettingstijd heeft aan een anti-communistische vereni ging in West-Berlijn, de bond van vrije juristen, 19.000 paar schoenen en 10.000 stuks kleding aangeboden ten behoeve van verwanten van politieke gevangenen in Oost-Duitsland en vrijgelaten politieke ge vangenen die naar het Westen zijn uitge weken. De Haarlemse afdeling van de Christe lijke Metaalbewerkersbond in Nederland bestaat vijftig jaar. Dit heugelijke feit werd herdacht op de feestelijke vergade ring welke de bond gisteravond in gebouw „St. Bavo" belegde. In zijn openingswoord herinnerde de heer Eylders, afdelingsvoorzitter, aan de gelijkenis van de barmhartige Samaritaan, welke hij tevoren had gelezen: het werk dat de metaalarbeiders in hun organisatie verrichten bestaat meestal niet uit veel praten en theoretiseren. Het eist activiteit en vooral naastenliefde: metaalbewerkers zijn mannen van de daad. Spreker vond dat de naam van het jubileum-boek, in 1951 uitgegeven ter gelegenheid van het halve-eeuwfeest van de Nederlandse bond „Goud op staal" niet beter gekozen had kunnen worden. Het zijn mannen van staal en wat zij verrichten leidt tot goud. Stu wende krachten zijn er genoeg onder de Haarlemse leden. Van hen die in het ver leden van de beweging een belangrijke taak hadden vervuld noemde spreker o.a. de heer H. J. Niemöller, thans in ruste, die een groot deel van zijn vrije tijd wijdde aan het verenigingswerk. Ook de heer P. v. d. Vaart en P. de Bruin zwaaide hij wel verdiende lof toe. Het optreden van de Amsterdamse ca baretgroep Muzanto bracht het publiek in een genoeglijke stemming. Daartoe droeg het vlot verloop van de voorstelling niet weinig bij. Mooi waren Loes de Boers vioolpresta ties; de monologen van Bep Dijkstra vielen op door een oorspronkelijke vorm. Hoogte punt van het artistieke gedeelte van de avond was het optreden van Herman Em- mink wel, die met veel flair van een veel zijdig talent blijk gaf: niet alleen zong hij en speelde hij toneel, ook als conférencier en xylophonist stelde hij zich aan het pu bliek voor. Na de pauze voerde de bondsvoorzitter, de heer H. Peters, het woord. Mensen, al dus de heer Peters, brachten gezamenlijk veel tot stand, zij werden gedragen door een ideaal. Doch noodzakelijker dan dit alles waren wel de verdraagzaamheid en waardering voor eikaars overtuiging. Vijf tig jaar geleden had de arbeider geen recht op een behoorlijk leven onder goede sociale omstandigheden. Thans is hij geor ganiseerd. hij kan zijn stem doen gelden, hulde daarvoor aan de pioniers in de bondsgelederen. Wij moeten echter bedenken dat Gods gebod bij alles wat wij doen ons tot lei draad moet zijn, aldus de heer Peters. JanFabricius' spel „De Dorpsdokter" is voor wie geregeld het amateurtoneel be zoekt geen onbekende. Toch heb ik het dit seizoen nog niet zien opvoeren. Woensdag avond echter kwam Fabricius aan bod bij „Postaal Genoegen" in de Stadsschouw burg en wat men ook op zijn „Dorpsdok ter" moge aanmerken: dat het vaak een praatstuk is, geconstrueerd van gegeven, de zaken wel eens overdrijvend boven het belang van de dramatische expressie uit, het is en blijft toneel met vooral een sterk derde bedrijf, eqn verrassende ontknoping en een karakterisering der dramatis per sonae, die alle gelegenheid biedt tot sterk spel. Men kent de geschiedenis. Uit de verhouding tussen de dorpsdokter en de boerendochter Aalke Aikes werd een kind geboren. De dokter trouwde Aalke niet. Zij huwde een rijke Canadees, wiens vrouw bij de geboorte van een zoon was over leden. Aalke verwisselt de kinderen. Haar eigen zoon gaat voor die van de Canadees door. Ze tracht hem in goede banen te leiden, maar de jongen wordt een losbol, lichtzinnig en verkwistend. Altijd echter beschermt zij hem, ook als zij terugkeert naar het dorp waar haar zogenaamde eigen zoon tevergeefs tracht haar liefde te win nen. Niemand weet van de verwisseling der kinderen af tot Aalke voor haar sterven het geheim prijsgeeft. Dan blijkt, dat in de losbol meer goeds zit dan men had ver ondersteld. De verguizingen, hem ten deel gevallen, komen ons niet meer gerecht vaardigd voor. De houding van zijn moe der, haar eenzaamheid en verborgen ge dragen leed worden ons nu pas ten volle geopenbaard. Ik ben mij bewust, dat ik met deze korte samenvatting nog te weinig zeg omtrent alle in het stuk voorkomende figuren en met name ten aanzien van de dorps dokter, die toch de titelheld is van Fabri cius' stuk. De dokter is inderdaad de cen trale figuur, maar hij is niet de hoofd persoon. Dat is Aalke Aikes, koppig, stug, verbeten. En onmiddellijk op haar volgt Klaus Eeck, de zoon, die haar liefde niet waard lijkt. Beiden kregen gisteravond een vertolking, die ik reken tot de beste spel- prestaties van dit toneelseizoen. Helaas kan ik er niet meer over schrijven, want de voorstelling werd gegeven in het kader van een door de Natu georganiseerde to neelwedstrijd, hetgeen betekent, dat een jury met Argusogen en toneelkijkers even critisch de opvoering volgde als onderge tekende, wiens recensie het oordeel dezer jury niet mag beïnvloeden. Toch geloof ik de waarderende woorden aan het adres van Tiny van Koningshoven en Nico Bak ker te mogen uitspreken, daarbij eveneens een goede beurt van Jan Serné als notaris en Cily Kaptijn (Floorke, kamermeid van Aalke) memorerend. De ietwat trage dok ter van Frans Lansheer en de soms melo dramatische verschijning van Henk van Musscher (zoon Jan) wijzen op de ge breken van de regie, die de gebeurtenissen soms zo breed uitspon, dat het accent wel erg op het tragische van de situatie kwam te liggen. Maar wat daartegenover stond: een scherp psychologisch inzicht in de ka raktertekening, kan zeker tot een belang rijke bijdrage in het succes van de voor stelling gerekend worden. Regisseur Kra- neveld bracht het er al met al loffelijk af. En nu maar kijken of „Postaal Genoe gen" in de prijzen valt. P. W. FRANSE. Aikaid, 26 te Recife. Andijk, 26 v. Havana o. Vera Cruz. Arend-skerk, 27 te Singapore. Aard'ijk, pass. 27 Vlissingen. Alcyone, 26 v. Rotterdam te Buenos Aires. Averdijk, 29 Le Havre verwacht. Abbedijk, 26 470 m. ZO. t-O. Kp. Race. Aiibiasserdijk, 26 250 m. N.t.O. Fiores. Algenib, 26 200 m. N.NO. St. Paulsrock. Arkeldijk, 26 v. Hamburg n. Bremen. Averdijk, 26 440 m. N.t.O. Fiores Almkerk, 27 760 m. NW. Cocos eil. Arkeldijk, 27 v. Hamburg te Bremen, Aagtekerk, pass. 27 ten N. Seychellen n. Aden. Abbekerk, 28 Penan-g verwacht. A.gabha, 27 v. Singapore n. Haiphong. Alioth, 27 v. Antwerpen te Rotterdam. Aa'gtedij'k, 27 v. Victoria naar Ba'hia. Agamemnon, 27 v. Maracaibo n. New York. Aldabi, 27 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Alnati, 27 v. Rotterdam n. Bremen. Altair, 28 v. Paranagua n. San Francisco do Sul Ampenan, 27 te Halifax. Amsteldij'k, 28 te New Orleans. Amstelland, 28 v. Amsterdam te Buenos Aires verwacht. Alamak, 29 v. Calcutta te Rotterdam verw. Alhena, pass. 27 Fernando Noronha n. Rio de Janeiro. Alp'hacca, 27 v. New York te Buenos Aires. Alphard, pass. 23 Ouessant n. Recife. Alpherat, 27 te Bahia. Amsteltoren, 28 v. Quebec te Amsterdam. Appingedijk, 27 v. Panama te New Orleans. Arendsdijk, 27 v. Boston te Philadelphia. Annenkerk, 28 v. Japan te Rotterdam. Bacchus, pas. 26 Wight n. Bremen. Blijdendijk, pas. 27 Vlissingen n. Halifax. Bloemfontein, 26 480 m. O. St. Helena. Benigkalis, 27 v. Port Soedan n. Suez. Bonaire 27 11130 m. W.ZW. Madeira. Bosehfontein, 27 v. Suez n. Port Soedan. Bennenkom, 27 te Buenaventura. Barendrecht, pass. 28 Gibraltar. Blitar, 27 v. Amsterdam n. Hamburg. Caltex The Hague, pass. 26 Kp. St. Vincent. Corilla, 26 v. Tarakan n. Singapore. Cottica, 25 840 m. W.ZW. Madeira. Caltex Pernis, 26 v. Rotterdam n. Sidon. Callisto, 26 460 m. W.t.Z. Valentia. Castor, 27 v. Paramaribo naar Amsterdam. Croneruburgh, 27 v. IJmuiden n. Castro Urdiales Dalerdijk, 26 te Seattle. Dongedijk, 26 00 m. ZO. Kp. Race. Duivendrecht, 26 100 m. NO. Miami. Duivendijk, 26 850 m- NO. Antigua. Delfland, 27 v. San Francisco te Paranagua. Edam, 26 te Norfolk. Esso Amsterdam, vertr. 28 v. Rotterdam naar Aruba. Eendracht, 27 van Gibraltar. E,sso Den Haag, 26 60 m. NO. Sombrero. Eemdijk, 27 v. New Orleans te Brownsville. Etrema, 28 v. Suez naar Fanara. Gooiland, 26 80 m. N.NW. St. Paulsrock. Groote Beer, pass. 27 Wight. Groote Kerk, 27 v. Zanzibar n. Dar es Salaam. Gaasterkerk, 27 v. Hongkong te Takubar. Hecuba, 27 Barbados verwacht. Hoogkerk, 27 te Napels. Hera, 26 1030 m. ZW.t.W. Fiores. Hector, 27 v. Rotterdam n. Amsterdam. Hoelsum, pass. 28 Vlissingen n. Hamburg. Helder, 23 v. Amsterdam te San Juan verw. Hector, 23 v. Rotterdam te Amsterdam. Hydra, 28 v. Amsterdam n. Bremen. Indrapoera, pass. 28 1 u. Gibraltar n. Marseille. Ittersum, 27 v. Tourane te Haiphong. Jupiter, 26 v. Oron n. Lissabon. Java, 27 v. Genua n. Port Said. Japara (KRL), 27 v. Aden n. Rastanura. Jagersfontein, 28 v. Hamburg n. Antwerpen. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 28 Minicoy n. Suez Kedoe 26 v. Singapore n. Tj. Pandan. Kieldrecht, 27 Gibraltar gepass. Kota Agoeng, 27 v. Soerabaja n. Semarang. Lawak, 27 Priok verwacht. Leersum, 27 v. Hamburg te Mobile verwacht. Loosdrecht, 27 v. Port Said n. Beyrouth. Laagkerk, 27 te Colombo. Lemsterkerk, pass. 26 Dover. Luna, 26 v. Aarhus. Lutterkerk, 27 Kp. Nao gepass n. Genua. Laertes, 27 diwars Port Soedan n. Aden. Laurenskerk, 27 v. Colombo n. Cochin. Lekhaven, 28 v. Sydney te Brisbane verw. Leopoldskerk, pas. 27 Perim n. Muscat. Lekkerkerk, 27 v. Lo-nden te Rotterdam. Langkoeas, pass. 27 Maladiven. Lemsterkerk, 28 te Hamburg. Linge, 30 v. Las Palmas te Zaandam verw. Lieve Vrouwekerk, 28 v. Antwerpen te R'dam Loppersum, 27 v. Montreal n. Engeland. Molenkerk, 26 v. Manchester n. Genua. Myemia, pass. 26 Aden. Maashaven, 26 330 m. O. Kp. Race. Marken, 26 100 m. W.ZW. Kp. Race. Maas, 27 v. Lissabon n. Oran. Maasdam, 27 v. Southampton n. Cobb. Meliskerk, 27 v. otaru 29 Yokohama verw. Metula, 28 te Sydney. Mirza, pass. 27 Azoren. Mitra, 27 v. Rotterdam naar Londen. Muiderkerk, 27 v. Antw. te Rotterdam. Meerkerk, 29 Karachi verwacht. Merwede, 30 Le Havre verwacht. Markelo, 28 v. Odense te Aarhus. Nieuw Amsterdam, 28 te Tanger. Niigersbroom, 28 v. Bordeaux n. Dakar. Oranjestad, 26 370 m. NO. Barbados. Oberon, 27 v. Kingston .n. Port au Prince. Overijsel, 28 Colombo verwacht. Orion, pass. 26 Kp. de Gata. Ondina. pass. 27 Perim. Ootmarsum, pass. 27 Key West n. Savannah. Poelau Laut, 27 te Belawan. Parkhaven 27 v. IJmuiden te Rotterdam. Prins Alexander, 26 v. Montreal n. Port Alfred. Prins Fred. Willem, 27 te Montreal. Prnls Philips Willem, 26 v. Hamilton. Prins Willem III, 25 11.55 u. te Montreal. Prins Willem IV, 23 11 u. v. Rotterdam te Chi cago. Prins Willem V, 26 590 m. W.t.N. Valentia. Papendrecht, pass. 27 Kp. St. Vincent n. Port Said. Prins Fred. Hentdrlk, 28 te Bremen. Rita, 27 v. Pladju te Bangkok. Reyniersz, 26 te Men ado. Raki, pass. 27 Ceylon n. Aden. Rijndam 27 420 m. W. Lissabon. Rijnland, 27 v. Bahia n. Las Palmas. Stad pass. 27 Ouesant. Stentor, 27 v. Rotterdam te Amsterdam. Sunetta, pass. 27 Minicoy. Salawati, 27 v. Lagos n. Pointe Noire. Scherpendrecht, 27 v. Santos n. Rio Grande do Sul. Sliedrecht. 1 Junl v. Swansea te Mena al Ahma di verwacht. Saparoea, 27 150 m. ZW. Kanarische ell. Siberoet, 26 v. Bunta n. Impana. Silindoeng, 25 v. Hongkong n. Singapore. Stad Amsterdam, 26 370 m. W.t.Z. Hebriden. Straat Makassar, 26 160 m. NO. Rio Grande. Saranigan, 27 Honolulu verwacht. Sc-hie, 27 v. Malta n. Piraeus. Sirrah, 27 te Cochin. Stad Leiden, 27 v. Honolulu n. Osaka. Stad Maastricht, 28 v. Amsterdam te Luelea verwacht. Sloterdijk, 27 v. Rotterdam n. Bremen. Soestdijk, 27 v. New York n. Baltimore. Stad Vlaardingen, 27 v. Narvik te Vlaardingen. Stad Dordrecht, 29 ca. 6 u. v. Hueiva voor IJmuiden verwacht. Stad Schiedam, 30 ca. 12 u. v. Kirkenaes voor de Hoek v. Holl. verw. Sumatra, pass. 28 Vlissingen. Tawali, pass. 26 Azoren Atexandrië. Teiresias, 26 v. Aden n. Penang. Tara, 26 Montevideo verwacht. Ternate, 27 te Djibouti n. Port Said. Thalatta, 26 v. Mena al Ahmadi te Rotterdam. Trajanus, 26 v. Amsterdam te Barbados. Triton, 27 v. New York te Curagao verwacht. Tomori, 21 te Tj. Priok. Trompenberg. 26 te La Pallice. Tabian, 26 v. Semarang n. Tegal. Tjiluwah, 26 v. Priok n. Semarang. Tegelberg, 27 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Tiba, 27 v. St. Vincent n. Victoria. Tibia. 28 v. Soerabaja te Baiikpapan verw. Tara, 26 te Montevideo. Tjisadane, 29 v. Tarakan te Sydney verw. Themisto, 27 v. Threerivers te Sunderland. Van Spilbergen, 27 te Abidjan verw. Van Linschoten, 26 dwars Callandsoog. Van Riemsdijk, 26 v. Soerabaja n. Makassar. Veen-dam, 27 425 m. W. Scilly's n. Southampton. Waal, 27 v. Baranquilla te Pto Limon. Winterswijk, vertr. 30 v. San Juan n. Mayaguez Wieldrecht, 1 Juni v. Hobart te Mena al Ahmadi verwacht. Waterman, 27 580 m. Lands End. Wirrsum, 27 v. Vlissingen n. Archangel. Willemstad, 27 330 m- NO. Fayal n. Dover. Zeeland (KRL), 27 nog te Damman. Zonnewijk, 26 1380 m. ZO. Bermuda. KLEINE VAART Arctic, 26 v. Gent te Halmstad. Ary Scheffer, 27 v. Rotterdam n. Wisbech. Atlas, 26 te Genua naar Livorno. Actinia, 26 v. Brest n. Guernsey. Arnoudspoider, 26 v. Lissabon n. Oporto. Asuncion, 26 v. Haifa n. Mersin. Albergen, pass. 26 Algiers. Anna b, 27 te Aden verwacht. Atlantis, pass. 26 Vlissingen. Beekbergen, verm. 28 v. Tripoli n. Liverpool of Birkenhead. Bab-T.23 te Speesshult van Kopenhagen. Batavier III, 27 v. Casablanca te Bordeaux. Betty, 26 v. Caifa te Tel Aviv. Binnenhaven. 28 v. Casablanca te Duinkerken verwacht. Birmingham, 26 v. Harlingen n. Goole. Brem, 27 v. Rotterdam te Oporto verw. Corrie b, 27 v. Marseille te Dakar verw. Claes Compaen, 27 v. Manchester n. Bristolkan. Carpo, 26 v. Dublin n. Cardiff. Coolhaven, 30 v. Philippeville te Limmerick verwacht. Citadel, 26 v. Jersey n. Portsmouth. Casana, 26 v. Malmö n. Kopenhagen. Daviena Goekoop. 26 v. Belfast te Portsmouth Denl, 26 v. Frederiksund n. Londen. Deo Duee, 26 v. Gothenburg te Kopenhagen. De Ruyter. 27 van Vlissingen. Duiveland, 26 v. Kiel te Goole. Depa, pass. 27 Vlissingen. Emergo, 26 v. IJstad n. Aarhus. Escaut, 26 v. Bremen naar Hamburg. Frans, 26 v. Kopenhagen n. Rotterdam. GaasterSand, 27 v. Leith te Harlingen. Glashaven, verm. 27 v. Rotterdam n. Antw. Hast III, pass. 26 Brunsbüttel. Hartel, verm. 27 v. Rotterdam n. Antwerpen. Harold, 26 v. Gdynia n. Kielerkanaal. Hondsrug, 26 v. Stralsund te Karlshamn. Hebe Nobel, pass. 27 Vlissingen. Helena, 29 v. Londen te Rotterdam verw. Ida Pieter, 27 v. Skive n. Heroen. Ilias. 26 v. Bremen n. Hamburg. Joost, 24 te Zaandam van Kotka. Jorina. 26 v. Londen n. Ronskar. Koningshaven, 23 v. Algiers te Limmerick verw. Leuvehaven, 27 te Landskrona verw. Leemans, 27 v. Lëixoes te Dover. Marrie, 27 v. Paskalavik te Antwerpen. Maria Theresia, pass. 27 Vlissingen. Merwehaven, verm. 28 v. Duinkerken n. Rouaan. Monica, 26 v. Cadishead n. Dublin. Myfem, 27 v. Rouaan te Parijs. Mypuck, 27 v. Methil te Brussel. Myson, 27 v. Vlissingen te Brussel. Marne, 27 v. Norrkoping te Antwerpen. Noorderlicht, 26 v. Kalmar n. Kotka. Nettie, 27 v. Rotterdam te Antwerpen. Keeltje b, verm. 27 v. Gravelines n. Rochester. Nassauhaven verm. 27 v. Rotterdam n. Antw. Vieuwehaven, 27 v. Gothenburg te Varberg verw. Nijenburgih. 27 v. Rotterdam te Stockholm. Noord 26 v. Billingham n. Shellhaven. Noorderhaven, vetm. 27 v. Amsterdam n. Rot terdam. Nero 26 te Amsterdam van Cadiz. Oleum, 26 v. Gravesend te Middlesboro. Pionier, pass. 26 Vlissingen. Ponto, 25 Brunsbtittel gepass. n. Kopmanholmen Ponza, 26 Kiel gepass. n. Zaandam. Robert, 26 v. Cardiff n. Port Houstock. Rijnhaven, 26 v. Duinkerken n. Casablanca. Strijpe, 20 v. Hamburg te Liverpool verw. Start, 28 v. Londen te Rotterdam verwacht. Ton, pass. 27 Vlissingen. Theano, 27 v. Belfast te Dublin. Trompcnburgh, pass. 26 Ouessant. Tromp, 26 v. Antwerpen n. Irvine. Tyro, 26 v. Bremen te Manchester. Tilly, 23 te Karskar van Antwerpen. Vlier, 27 v. Porto te Antwerpen verwacht. Vrouwepolder, 27 v. Rotterdam n. Lissabon. Wilpo. 26 Brahsbiittel gepass. n. Zaandam. Westlaan. vertr. 27 v. Hamburg n. Rotterdam. Westesrnarkt, pass. 27 Vlissingen. Westerscheide. pass. 27 Vlissingen. Wiebold Bohmer, 27 v. Rotterdam n. Rouaan. SLEEPVAART Atlantis, 26 v. Fecamp n. Antwerpen. Loire, 26 v. Rastanura te Blzerta. Noordzee, met zuiger 26 190 m. N. ten W. Dakar Noordholland, 26 350 m. NW. Fiores. Ocearjus, 25 te Suez. Oceaan, 25 90 m. ZW. Oporto. Oostzee, 26 260 m. Z.ZW. Bombay. Rode Zee, met sleepb. 26 dwars Casquets. Tholen, 24 van Suez. model 1949 te koop. Te be vragen Pijntorenstraat 1. te koop aangeb. te Santpoort leeg te aanv., goede verbin dingen, prachtige ligging. Br. no. 2641. Luchtige en zeer buigzame zomersandaal. Alleen verkrijgbaar bij HUIZING Grote Houtstraat 42/44 Anegang 12 voor kopen èn slijpen van Dat is gemakkelijk.., Rijwielhandel Sinds 1920 in diverse uitvoeringen. BARENDSESTR. HOEK KAMPERSTR. Betaling kan geregeld worden. TEL. 13791 Prachtige porcelcinen kop en schotel met bloemendecor passend bij het déjeuner VOOR I)E FIJNPROEVERS 4e klasse 11e lijst 5000 9314 t 2000 21127 1000 2969 5830 10537 19911 21592 400 1451 5266 5985 10154 10260 10636 10828 18084 f 200 1823 4672 5120 6333 7615 7663 7797 9537 10714 11462 11856 12489 15342 16898 1G941 17235 17918 18839 19586 20344 21355 Prijzen van 80. 1315 389 390 583 688 815 818 902 2087 098 2UU 355 377 382 400 405 509 525 757 771 829 835 SU79 123 238 353 488 511 600 604 655 745 751 819 850 4036 039 046 095 185 442 489 832 874 892 942 966 6339 458 610 6131 203 306 314 410 618 714 782 791 905. 7011 122 145 325 403 412 426 455 629 909 934 8007 109 165 218 327 606 717 812 881 921 9057 284 304 461 579 670 003 973 10007 024 147 196 239 404 528 617 638 644 736 765 772 854 904 978 11012 025 046 144 305 410 532 542 568 13070 110 131 142 156 281 284 325 360 378 419 422 526 554 710 851 913 934 13121 278 472 596 736 758 979 14000 14103 123 184 288 452 540 620 647 657 664 784 832 865 9U7 15005 096 169 205 361 438 493 632 761 817 894 933 986 10114 236 252 531 730 768 17082 357 424 487 489 552 637 958 18127 252 376 392 503 555 725 760 764 927 19004 073 200 215 396 453 483 514 537 660 770 920 973 989 20095 177 208 234 284 347 391 408 452 585 597 637 673 694 838 21011 323 397 463 661 671 733 782 913 957 967 970 Nieten 1003 011 036 106 454 499 559 588 725 750 762 768 980 996 2133 135 164 169 437 447 463 533 694 705 782 806 3080 089 117 122 344 355 365 368 611 619 624 632 866 875 905 908 4010 041 049 071 252 253 258 304 479 490 546 552 699 725 796 801 5006 046 063 088 159 165 186 195 403 433 500 522 648 741 759 791 893 944 966 975 6010 013 017 042 216 250 262 281 434 450 471 575 818 860 898 912 7001 012 028 075 300 303 305 340 440 449 486 521 650 b69 676 694 822 848 860 864 8021 023 031 078 280 291 321 334 537 568 572 585 712 715 763 827 978 979 982 985 9016 108 119 128 281 289 294 322 624 625 642 675 758 782 811 814 10042 050 119 136 245 310 347 429 579 603 645 667 822 879 882 883 11009 021 089 12(1 290 301 323 328 480 503 535 571 694 840 860 807 107 125 145 165 254 363 623 635 640 665 698 700 832 859 878 924 946 965 230 249 262 263 351 429 546 616 621 632 633 688 809 842 875 920 984 161 183 190 231 244 321 380 417 445 520 552 592 640 651 711 730 802 865 912 970 976 990 113 138 142 192 196 238 339 353 366 392 438 453 575 599 623 654 656 682 841 872 884 900 925 105 126 127 143 152 156 210 244 327 372 381 387 538 546 547 579 585 030 796 833 834 867 881 892 984 088 093 144 151 165 201 349 350 367 393 405 426 582 591 652 669 727 774 946 964 970 986 098 156 161 213 217 229 343 345 380 401 415 526 569 592 618 633 638 701 735 764 784 805 917 926 930 962 988 086 087 157 174 181 207 337 339 378 389 494 524 588 589 593 666 678 680 865 904 920 948 961 975 994 155 168 186 191 229 239 376 386 488 511 548 587 676 689 697 716 731 744 829 832 840 873 906 955 150 180 197 199 204 244 472 484 512 518 521 57S 669 691 705 743 770 773 972 975 977 984 998 131 146 186 216 237 289 358 369 380 400 407 452 £>b 511 628 634 639 688 a88 .465 981 983 12002 026 103 114 122 135 181 198 205 206 247 252 261 268 278 320 326 342 368 373 403 404 406 474 547 562 569 589 624 640 642 675 677 678 697 717 753 765 816 844 857 877 887 995 13004 017 088 102 114 122 212 228 268 275 317 363 374 376 448 458 542 547 582 587 602 611 639 688 731 754 766 771 883 892 907 910 922 932 940 941 976 14(128 099 107 118 221 226 248 262 354 359 414 461 480 544 555 618 623 636 763 780 803 813 814 835 846 866 875 877 890 900 914 935 936 941 965 987 15001 042 '43 080 085 087 098 107 175 209 216 234 235 255 262 284 311 331 336 366 390 392 398 421 424 436 470 48r 503 518 556 565 602 622 626 630 641 669 684 720 818 857 866 875 891 946 16009 037 040 061 077 080 086 097 101 149 174 196 201 230 234 238 269 302 351 398 423 431 454 485 489 508 523 554 581 <>11 667 686 696 756 772 812 879 881 899 900 925 lil 189 099 105 145 146 158 179 212 218 243 262 302 372 403 4*5 446 447 464 492 500 504 510 515 583 592 650 662 6S2 6S9 691 715 727 795 822 827 879 901 925 939 996 18109 158 184 185 192 215 222 245 281 2S6 297 378 443 449 461 482 489 497 504 506 528 532 559 563 590 612 625 629 661 683 723 788 SI 2 8-18 868 892 904 945 955 998 19007 061 074 095 151 167 169 174 178 230 259 277 391 394 403 418 457 462 464 547 638 647 691 707 739 741 808 831 832 871 8S7 888 943 969 998 2C014 040 041 045 053 064 070 089 105 118 145 176 240 326 336 351 358 470 527 575 596 602 623 674 675 678 745 748 779 799 822 832 840 873 899 909 996 21009 016 054 100 123 137 189 199 218 221 234 260 265 266 273 305 317 321 329 352 362 365 384 459 460 486 487 532 540 561 583 609 635 716 717 743 817 825 842 851 861 891 929 966 976 .VERBETERING. Nieten: 5791 moet zijn 5795 Lamsvet bij vlees 49 Gemalen Rundvet bij vl. 49 Gehakt speciaal 130 Runderlappen 170 Paardenlappen 140 Rookworst 90 Cervelaat lU ons60 Reuzel bü vlees 49 Paardenvet 40 Gehakt prima 90 Magere runderlappen 180 Veulenlappen 170 Geld. rookworst 125 Rookvlees 1 ons 40 Ontbijtspek HA ons 50 Hamworst HA ons 40 Echte Zomerkost. gauw klaar 69 M /oed- zame verfrissing. 2 fl zeer sterk geconcentreerd, fijne smaak, 4 blik onze bekende melange, per 250 gram SM».

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 7