JQ JA (jartaa/* VAN HAREM en ptotftfe&v GROTE ZOMERDEKENS f f l H.DEGRAAFF Herderinnetjes niet meer in trek 9. Duitse wapenfabrieken waren weer aan het werk Kapitaalbehoefte der industrie Amsterdamse Beurs Stuurman van „Toos" voor een Noors hof „ALBA" Rubbercorsetten Fa J.Th. MATHOT VOOR DE REIS HAARLEMf OAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 4 Drie bedrijven door politie gesloten Om een Oostenrijks Staatsverdrag Nieuw incident aan grens van Israel Dulles huistoe Bohles waarschuwt tegen oorlog met China Britse expeditie naar Everest-top mislukt? Volkslied'incident Ir. P. F. S. Otten noemt de situatie ernstig Omgekomenen hadden geen zwemvest om Muiden viert in Juli duizendjarig bestaan Ook Hollandse Nieuwe in Vlaardingen Meissener porseleitikunstenaars moeten helden van de arbeiduitbeelden Scheepvaart AUSTIN VERHUUR zonder chauffeur 75 VOOR 1 M n m BIJ AANKOOP VAN 1 PERS. of 2 PERS. BEDSTEL VRIJDAG 2 9 MEI 1953 De politie te München heeft Woensdag twee kleine metaalbedrijven en een gro tere onderneming gesloten op beschuldi ging van het onwettig produceren van ge- weerondcrdelen. De eigenaars der betrokken bedrijven zijn gearresteerd. Zij worden er van be ticht, in opdracht van een midden-Ameri kaanse republiek, onderdelen van een ka rabijn, die in de voormalige Duitse „Wehrmaeht" werd gebruikt, vervaardigd te hebben. De wapenonderdelen werden gemaakt in opdracht van de Dominicaanse repu bliek. Enkele weken geleden had men reeds ge tracht, een zending onderdelen op een valse declaratie naar Santo Domingo te exporteren, doch deze werd in beslag ge nomen. De lasthebber van de Dominicaanse re publiek zeide dat hij de opdracht had ge geven aan een firma buiten Duitsland, die zonder zijn medeweten de opdracht had doorgegeven aan de firma in München. Een gerechtshof van de Amerikaanse Hoge Commissie heeft later zeven Duitsers, onder wie twee, die voor het Domini caanse ministerie van oorlog zouden zijn opgetreden, op borgtocht vrijgelaten, han gende een nader onderzoek. De Oostenrijkse regering zal er bij de Westelijke mogendheden op aandringen, gehoor te geven aan het voorstel van de Sovjet-Unie, om de onderhandelingen over oen Oostenrijks vredesverdrag langs diplo matieke weg te voeren. Zoals gemeld heeft de Sovjet-Unie de wens te kennen gegeven de onderhande lingen langs de normale diplomatieke kana len in te leiden en niet door besprekingen van de plaatsvervangers der Grote Vier. De Westelijken hebben besloten, hun voorstel voor een „verkort vredesverdrag" voor Oostenrijk in te trekken. Vuurgevecht van ses uur met Arabische indringers Aan de Israelisch-Jordaanse grens heeft zich Donderdagochtend opnieuw een inci dent voorgedaan, aldus een Israëlische woordvoerder te Tel Aviv. Volgens deze woordvoerder drong bij Hebron een Jordaanse eenheid door op Israëlisch rechtsgebied. De Israëliërs open den het vuur op de indringers, die tot twee kilometer over de grens waren doorgedron gen en brachten hen zware verliezen toe. Het gevecht duurde zes uur. Twee Israëlische militairen werden ge wond, aldus de woordvoerder. Foster Dulles, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, heeft Donderdag aan het einde van zijn drieweekse reis door het Nabije Oosten en Zuid-Azië te Tripolis (Libye) verklaard, dat zijn tocht „een basis had verschaft, waarop wij onze eigen politiek voor de toekomst kunnen formuleren". Dulles gaf geen enkele aanwijzing over de indrukken die hij had gekregen op zijn reis door twaalf landen. Functionarissen die Dulles op zijn reis hebben vergezeld, deelden mede, dat bij zondere aandacht zal worden besteed aan het verkleinen van de geschillen tussen Groot-Brittannië en Egypte over de zóne van het Suezkanaal. Chester Bowes, tot voor kort Amerikaans ambassadeur in India, heeft Donderdag op een bijeenkomst te New York gewaar schuwd, dat een oorlog met communistisch China „een bodemloze put" zou betekenen, tenzij de V. S. bereid zouden zijn de ge hele verdedigingslinie in Europa bloot te leggen. Slechts de Sovjet-Unie zou hiervan profijt kunnen trekken, zo meende hij. Bowles geloofde, dat ais de Koreaanse oorlog zou worden uitgebreid, communis tisch China binnen enkele weken Birma, Thailand en Frans Indo-China zou bezet ten, zonder dat de V.S. daar veel tegen zou den kunnen doen. Hij meende, dat China op het ogenblik nauw met de Sovjet-Unie was verbonden, doch „elke buitenlandse politiek die aanneemt, dat dergelijke ban den permanent zijn" achtte hij „potentieel rampzalig". Bowles verklaarde voorts, dat de toe komst van Azië zou worden bepaald door de Aziaten. De V.S. zouden slechts „de po sitieve elementen kunnen aanmoedigen". De Britse poging om de 8.840 meter hoge Mount Everest, de hoogste berg ter we reld, te beklimmen, is mislukt door het slechte weer, nadat de expeditie nog slechts 500 meter van de top verwijderd was. De bergbeklimmers zullen volgende week Don derdag de berg weer aldalen. Mogelijk zullen zij nog een poging om de top te bereiken wagen voor de moesson los breekt over ongeveer twee weken, doch waarschijnlijk zal men besluiten, pas in de herfst een nieuwe poging te ondernemen. ooooooooocoooooocoooooooooooocooooooocooocxxioooaxcoocioo De gasten op een feestelijke bijeenkomst van een vakvereniging van staalarbei- ders onder wie vertegenwoordigers uit Tsjechosloioakije en Zweden in een café te Scarborough (N.-W.-Enge- land) deden de muziek ophouden met spelen toen deze het Britse volkslied ten gehore bracht. Zij wilden „de rode vlag" gespeeld hebben, doch toen de band dit weigerde, zongen zij dit lied zonder begeleiding. Daarop deed het personeel van het café de musici het Britse «volkslied spelen en stond daarbij in de houding, terwijl vrijwel alle gasten de muziek de rug toe keerden en bleven doorpraten. De gebruikelijke dronk op de Koningin werd die avond niet uitgebracht. In de te Eindhoven gehouden algemene vergadering van aandeelhouders der N.V. Fhilips Gloeilampenfabrieken heeft ir. P. F. S. Otten, voorzitter van de Raad van Bestuur, gesproken over het vraagstuk van de industrialisatie en de eisen die in dit opzicht aan het kapitaalbeheer worden gesteld. Ir. Otten was van mening dat de situatie ernstig kan worden genoemd, daar de kapitaalbehoefte nog altijd moet wor den gedekt uit de besparingen van twee groepen: het bedrijfsleven en de indivi duele spaarders. De mogelijkheid tot spa ren in de onderneming voor interne finan ciering wordt door het gevoerde fiscale beleid sterk ingekrompen. Het aanbod van risico aanvaardend kapitaal door de indi viduele spaarder is te gering als gevolg van de belastingdruk op de groep der hogere in komens. Deze groep behoorde vroeger tot de be langrijkste verschaffers van risico aan vaardend kapitaal. Het. beleid van de over heid zal gericht moeten zijn op een ver gaande fiscale verlichting voor het be drijfsleven en een vermindering van de belastingdruk op de individuele inkomens. De overheid zal voorts krachtig moeten medewerken om de nivellering, die sinds de oorlog bij de bruto-inkomens valt waar te nemen, in belangrijke mate ongedaan te maken. Het stond voor ir. Otten vast dat de industrialisatie niet zal slagen wanneer de overheid op deze punten geen tegemoet komende houding aanneemt. Het Neder landse bedrijfsleven besteedt zijns inziens nog te weinig aandacht aan het grote be lang van een verhoging van de omloop snelheid van het kapitaal. De opeenhoping van goederen in een bedrijf eist veel ka pitaal, niet alleen door de in die goederen vastgelegde middelen, maar ook door de daaruit voortvloeiende noodzaak tot het bouwen van grotere magazijnruimten. Het verschil in omloopsnelheid ten gunste van Amerika wordt mede veroorzaakt door een te veel vasthouden aan de traditionele voorraadniveaux in Nederland. Het voor deel van snelle vervanging bij economi sche veroudering is evident, omdat de con currentiekracht van de Nederlandse be drijven daardoor wordt vergroot. Slotkoers Openings gisteren koersen 1-3% Nederl.'47 96% ged.b 96% A.K.U 162% ged.b 162% [Jnilever 189% 189 Philips Gloeil. 159/4 ged.b 159% Kon. Petroleum 308)4 306% A'dam Rubber 93 ged.l. 93% Holl. Amer Lijn 130 130 N. Scheepv Unie 131 ged.l. 131 H.V.A 99X> ged.b 99% Deli Mij 90 ged.l. 88% Amsterd. Bank 167% 167% Ned Handel Mij 159 ged.b. 159 Rotterd. Bank 165% 166 Twentsche Bank 162 162 Anaconda Copper 36% ged.b 36% Bethlehem Steel 51% ged.b 50% Republic Steel 48% 48 Shell Union 68% 68 Tidewater 2213/zo 22% U S Steel 38% 38 OSLO, (N.T.B.) De vier overleven den van het ongeval met de Nederlandse kustvaarder „Toos" (500 ton), die op 24 Mei bij de vuurtoren van Gripseiland (Noorwegen) kapseisde, hebben Donder dag voor een hof voor de scheepvaart te Kristiansund geen afdoende verklaring van de ramp kunnen geven. Stuurman Houwen verklaarde niet te geloven, dat de lading van de „Toos" was gaan schuiven of dat het water in het ruim was doorgedrongen. Hij meende, dat wellicht de zware stroom de oorzaak van de ramp was geweest. De gebeurtenissen volgden elkander zo snel op, dat de bemanning slechts voorbe reidingen kon treffen om het schip te ver laten. Stuurman Houwen zei, dat hij op wacht stond, toen het schip plotseling zwaar over stuurboord ging hellen. De kapitein kwam met de andere leden van de bemanning aan dek. Twee bemanningsleden waren toen door een golf overboord geslagen. De anderen zochten hun toevlucht op de brug, hopend dat hulp zou komen opdagen. Na verloop van zes a acht minuten moesten zij echter in zee springen, omdat het schip dreigde om te slaan. Slechts drie van hen hadden reddingsgordels aan. Zij werden gered. Van de anderen, zonder reddings gordels, kon er slechts één worden gered. Dit jaar is het tien eeuwen geleden, dat koning (later keizer) Otto I het dorp Amu- da (nu Muiden) met de er bij behorende tol, aan de Kerk van Sint Maarten te Utrecht heeft geschonken. Hoe lang het dorp daarvoor al bestond is niet bekend. De vereniging voor openbare feesten Muiden heeft voor 22, 23, 24 en 25 Juli een jubileumprogramma opgesteld, waarin voorkomen een opvoering voor genodig den van „Elckerlyc" in het Muiderslot onder regie van Henk Schaer, muziek- en andere défilés van verenigingen in de ge meente, een historische optocht, waarin twaalf episoden uit het verleden van Mui den zullen worden weergegeven, sportfees- ten, ringsteken met sjeezen, gecostumeer- de kinderoptocht en poppenkast, volksspe len, een lampionparade en een vuurwerk. Vanmorgen zijn in Vlaardingen aan de afslag geweest 21 kantjes Hollandse Nieu we, aangevoerd door de VL 97, schipper A. van Roon van de Doggermaatschappij. Voor de kleine werden betaald van ƒ410 ƒ420 per kantje. Twee kantjes grote haring brachten respectievelijk 251 en 254 op. Daar dit het eerste schip was, dat de Hol landse nieuwe in Vlaardingen aanbracht, ontving de reder, ir. A. Hoogendijk, het zilveren scheepje, dat dit jaar zijn eigen dom blijft. (Van onze correspondent in Bonn) Een export-product, waarop Duitsland altijd zeer trots is geweest, is het porse lein. Ook nu, na de zware slagen die de kunsthandwerkers en fabrikanten door de oorlog te incasseren hebben gekregen, gaat het deze bedrijfstak weer uitstekend. De vreugde daarover wordt echter danig ge temperd door het feit dat het beroemdste Duitse bedrijf op dit gebied, dat van Meis sen, in de Sovjet-zóne ligt en door de Rus sen wordt uitgebuit. Weliswaar is het in 1950, na eerst jarenlang een volslagen Rus sische fabriek onder Sovjet-leiding te zijn geweest, een „volksbedrijf" geworden, maar in de praktijk veranderde er niets: de producten dienen louter ter veraangena ming van het Moskouse leven. Daarnaast doen de Russen er af en toe zeer lucratie ve dollarzaken mee, want de Amerikanen zijn dol op „Meissener" en betalen graag extra als zij iets van dit „witte goud" in de wacht kunnen slepen. Wanneer er een transactie wordt gesloten, loopt deze dan ook gauw in de honderdduizenden. Het leeuwenaandeel van de West-Duitse porselein-export die in de eerste plaats naar de Verenigde Staten gaat, nemen de Rosenlhal-fabrieken voor hun rekening. Deze fabrieken, gevestigd in Selb, een stad in Noord-Beieren, leveren in vergelijking met het handwerkbedrijf eigenlijk massa goed, maar dat is nog altijd fijr, genoeg om de kasten en tafels van koningen en an dere machtigen der aarde te sieren. Zo be stelde maarschalk Tito van Joegoslavië ter gelegenheid van zijn huwelijk bij Rosen thal een tafelservies ter waarde van 32.000 Duitse marken. Ook Koningin Juliana be hoort tot de klanten van deze wereldbe roemde firma, evenals Koning Paul van Griekenland. Ook over Selb hangt echter de schaduw van het Oosten en niet alleen omdat het zo dicht bij de zónegrens ligt. Ernstiger is namelijk dat het voor één van zijn be langrijkste grondstoffen, namelijk kaolien (porseleinaarde) op Oost-Europa, vooral op Tsjechoslowakije, is aangewezen. Van tijd tot tijd rijzen er wel eens leverings moeilijkheden. Als zij konden, zouden de Russen de porseleinfabricage monopolise ren. Het ontbreekt hun echter aan vol doende bekwame krachten. Waartoe zo'n monopolisering overigens zou kunnen leiden, wordt bewezen door de stijlveranderingen, die de S E.D.'ers thans in het Meissener porselein trachten af te dwingen. Volgens hun ideologische smaak moet liet eindelijk met de „feodale" barok- vormen, waar Meissen altijd trouw aan is gebleven en waaraan het zijn blijvend suc ces te danken heeft, maar eens uit zijn. Het „socialistisch realisme", de „kunst van de waarheid en van de vooruitgang", moet ook in dit genre tot uitdrukking worden ge bracht. Dus mogen niet meer zwierige, ga lante cavaliers en lieftallige herderinnetjes uitgebeeld worden, maar moeten pezige „helden van de socialistische opbouw", die in Hennecke hun grote voorbeeld zien, of vastberaden jongens van „de vrije Duitse jeugd" in een stof worden verh eerlij kt, die er zich al heel weinig toe leent. Het stille verzet van de bona fide kunsthandwerkers, die nog altijd in Meissen zijn achtergeble ven, is echter nog lang niet gebroken. Het is zelfs niet uitgesloten dat de Moskouse „upper ten" die buiten de partij om een eigen kunstzin ontwikkeld schijnt te heb ben, ook niets van deze ontaarding hebben moet! Amstelland, 28 v. Amsterdam te Buenos Aires verwacht. Aagtekerk, pass. 27 ten N. Seychellen n. Aden. Abbekerk. 28 Penang verwacht. Agatha, 27 v. Singapore n. Haiphong. Alioth, 27 v. Antwerpen te Rotterdam. Aagtedijk, 27 v. Victoria naar Bahia. Agamemnon, 27 v. Maracaibo n. New York. Alnati, 27 V. Rotterdam n. Bremen. Ampenan, 27 te Halifax. Amsteldijk, 28 te New Orleans. Alhena, pass. 27 Fernando Noronha n. Rio de Janeiro. Alphacca, 27 v. New York te Buenos Aires. Alpbard, pass. 28 Ouessant n. Recife. Amsteltoren, 28 v. Quebec te Amsterdam. Appingedijk, 27 v. Panama te New Orleans. Annenkerk, 28 v. Japan te Rotterdam. Abbedijk, 27 390 m. NW. Flores. Adinda, 27 te Singapore ten anker. Alblasserdljk, 27 800 m. W.ZW. Scilly's. Amor, 28 v. Volos te Izmir verw. Amstelpark, 27 630 m. O. Kp. Race. Amstelstad, 27 v. Kakanada n. Calcutta. Averdijk, 27 440 m. W.ZW. Valentia. Albireo, 28 v. Hamburg te Bremen verw. Alwaki, 27 300 m. NW. Paramaribo. Amerskerk, 28 v. Hamburg n. Bremen. Aagtekerk, 29 Bahia verwacht. Akkrumdijk, 28 v. Melbourne n. Sydney. Aletta, 29 v. Bangkok te Pladju verw. Amstelveen, pass. 28 Gibraltar. Alkaid, 28 v. Recife n. Bahia. Alamak, 29 ca. 12 u v. Calcutta te Rotterdam verwacht. Alchiiba, 28 v. Santos n. Rio de Janeiro. Aldafoi, 28 te Montevideo. Alpherat, 28 v. Bahia n. Antwerpen. Altair, 28 te San Francisco do Sul. Arendsdijk, 28 te Newport News. Bengkalis, 27 v. Port Soedan n. Suez. Boschfontein, 27 v. Suez n. Port Soedan. Bennenkom, 27 te Buenaventura. Barendrecht, pass. 28 Gibraltai. Blitar, 27 v. Amsterdam n. Hamburg. Batoela, 27 v Blindju 28 te Palembang. Bloemfontein. 27 380 m. NO. St. Helena. Bacchus, 28 te Bremen. Bali, 28 v. Priok n. Semarang. Blommersdijk, 28 v. New York n. Boston. Blijdendijk, pass. 28 Scilly's n. Halifax. Bonaire, 28 1200 m. NO.t.O. Barbados. Billiton, 29 Durban verwacht. Croneniburgih, 27 v. IJmuiden n. Castro Urdiales Celebes, 29 Belawan verwacht. Chama, 28 Kp. Finisterre gepass. Cottica, 28 te Madeira. Castor, 28 v. Paramaribo naar Amsterdam. Delfland, 27 v. San Francisco te Paranagua. Drente, 28 v. Bremen n. Antwerpen. Delft, 29 v. Antwerpen te Rotterdam. Donged'ijk, 28 v. Halifax. Drente, pas. 29 Vlissingen. Duivenjdrecht, 29 v. Rotterdam te New Orleans verwacht. Dalerd'ijk, 28 te Victoria. Eemdijk, 27 v. New Orleans te Brownsville. Etrema, 28 v. Suez naar Fanara. Eendracht, 27 160 m. O. Gibraltar. Esso Den Haag, 27 400 m. NO. Sombrero eil. Eos, 28 v. Genua. Esso Amsterdam, 28 v. Rotterdam n. Aruba. Gaasterkerk, 27 v. Hongkong te Takubar. Gaddla, 27 v. Pladju n. Priok. Garoet, 23 v. Belawan. Groote Beer, 28 120 m. ZW. Valentia. Gordias, 28 v. Tanger n. Tunis. Groote Kerk, 28 v. Zanzibar te Dar es Salaam. Hector, 28 v. Rotterdam te Amsterdam. Heelsum, pass. 28 Vlissingen n. Hamburg. Hydra, 28 v. Amsterdam n. Bremen. Hera, 27 840 m- NO. Sombrero eil. Hilversum, pass. 27 Vilano n. Mena al Ahmadi. Holland, 27 v. Quelimane n. Beira. Hathor, 28 v. Hamburg te Amsterdam. Helder, 28 v. Amsterdam te San Juan. Hersilla, 29 v. Hamburg te Antwerpen. Indrapoera, pass. 28 1 u. Gibraltar n. Marseille. Ittersum, 27 v. Tourane te Haiphong. Japara (KRL), 27 v. Aden n. Rastanura. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 28 Minicoy n. Suez Jagersfontein, pass. 29 Vlissingen. Jupiter, 28 v. Oran te Lissabon. Kota Agoeng, 27 v. Soerabaja n. Semarang. Kasimbar, 29 v. Padamg te Priok verw. Kieldrecht, pass. 27 Kp. de Gata n. Genua. Kota Gede. 28 v. Bombay n. Madras. Kota Inten, pass. 28 ten Z. Kreta. Karlmata (nieuwbouw), 28 v. Rotterdam op proeftocht. Laertes. 27 dwars Port Soedan n. Aden. Laureriskerk, 27 v. Colombo n. Cochin. Lekhaven, 28 v. Sydney te Brisbane verw. Lekkerkerk, 27 v. Londen te Rotterdam. Langkoeas, pass. 27 Maladiven. Lemsterkerk, 28 te Hamburg. Linge, 30 v. Las Palmas te Zaandam verw. Lieve Vrouwekerk, 28 v. Antwerpen te R'dam Loppersum. 27 v. Montreal n. Engeland. Lucita, 28 v. Salt End n. Thameshaven. Loosdreeht, 28 v. Beyrouth n. Genua. Lutterkenk. 29 Genua verwacht. Leopoldiskerk. 28 dwars Aden n. Muscat. Lawak, 30 Singapore verwacht. Loenerkerk, 29 v. Rotterdam te Calcutta. Maas, 27 v. Lissabon n. Oran. Meliskerk. 27 v. Otaru 29 Yokohama verw. Metula. 28 te Sydney. Mirza, pass. 27 Azoren. Muiderkerk, 27 v. Antw. te Rotterdam. Meerkerk. 29 Karachi verwacht. Merwede, 30 Le Havre verwacht. Markelo, 28 v. Odense te Aarhus. Macuba, 27 nog te Singapore. Malea, 27 310 m. W. Madeira. Merwede, 27 600 m. W.t.Z. Lands End. Maasland, 28 v. Bremen naar Hamburg. Mitra, 28 v. Londen te Shellhaven. Macuba, 28 Singapore n. Mirl. Mariekerk, 29 Teneriffe verwacht. Molenkerk, 28 v. Genua n. Port Said. Marpessa, 27 v. Miri te Balikpapan. Maasdam, 28 v. Cobh. Nigerstroom, 28 v. Bordeaux n. Dakar. Nieuw Amsterdam, 29 v. Rotterdam te Lissabon. Ondlna, pass. 27 Perim. Omala, 28 v. Cyprus n. Spezia. Ovula. 28 v. Pladju n. Soerabaja. Ootmarsum, 29 Savannah verwacht. Overijsel. 29 7.16 u. v. Colombo n. Cochin. Papendrecht, pass. 27 Kp. St. Vincent n. Po.-t Said. Prins Joh. W. Friso, 27 330 m. O.ZO. Farewell. Phrontis, 29 Suez verwacht. Prins Willem V, pass. 28 ten Z. Ierland. Poseidon, 28 v. New York n. Curasao. Prins Fred. Hendrik, 29 v. Bremen n. Hamburg Rijnland. 27 v. Bahia n. Las Palmas. Reael. 27 v. Priok n. Soeiaoaja. Koepat, 27 nog te Koewait. Rita, 28 v. Bangkok n. Pladju. Rijndam. 28 Lissabon verwacht. Rempang, 29 New York verwacht. Rotti, 26 v. Galveston te Houston. Rijnkerk, 28 v. Mombassa te Tanga. Sarangan, 27 Honolulu verwacht. Schie, 27 v. Malta n. Piraeus. Sirrah, 27 te Cochin. Stad Leiden, 27 v. Honolulu n. Osaka. Stad Maastricht, 28 v. Amsterdam te Luelea verwacht. Sloterdiik, 27 v. Rotterdam n. Bremen. Stad Dordrecht, 29 ca. 6 u. v. Huelva voor IJmuiden verwacht. Stad Schiedam. 30 ca. 12 u. v. Kirkenaes voor de Hoek v. Holl. verw. Sumatra, pass. 28 Vlissingen. Sinanfoang, 26 v. Makassar n. Semarang. Stad Alkmaar. 27 680 m. O. Kp. Race. Sunetta, 23 150 m. W. ten Z. Colombo. Stad Breda. 27 820 m. W.t.Z. Valentia. Saparoea. 28 150 m. Z.ZW. Madeira. Stanvac Diirak, 27 v. Saigon n. Haiphong. Soestdijk, 28 v. New York te Baltimore veiw. Stad Amsterdam, 29 v. v. Huelva te Amsterdam Stad Maastricht, vertr. 29 v. Lulea n. R'dam. Stad Vlaardingen, 29 v. Vlaardingen n. Wabana Tegelberg, 27 v. Poit Elizabeth n. Kaapstad Tiba, 27 v. St. Vincent n. Victoria. Tibia, 28 v. Soerabaja te Balikpapan verw. Tara. 26 te Montevideo. Tjisadanc. 29 v. Tarakan te Sydney verw. Themisto, 27 v. Threerivers te Sunderland. Tankhaven III, 28 v. Singapore te Pladju verw. Tawali, 27 220 m. W.t.N. Kp. St. Vincent. TJipondok, 27 v. Makassar n. Soerabaja. Trajanus, 27 430 m. N.NO. Sombrero. Tabian, 29 v. Cheribon te Priok verw. Termini, pass. 28 Minicoy n. Singapore. Talisse, 29 v. Algiers n. Halifax. Van Linsohoten, 27 v. Rotterdam te Hamburg. Van Riemsdijk, 28 v. Soerabaja te Makassar verwacht Veendam, pass. 28 Scilly's n. Southampton. Wmsum, 27 v. Vlissingen n. Archangel. Willemstad. 27 330 m. NO. Fayal n. Dover. Waikelo. 26 v. Priok n. Belawan. Waterman. 30 pa. 12 u. Rotterdam verwacht. Waal, 29 v. Pto Limon te Cristobal. Willem Ruys, 28 v. Singapore n. Belawan. Zaan, vertr. 29 v. Topplla n. Zaandam. Zijpenberg, 28 v. Mormugao n. Rotterdam. KLEINE VAART Actinia, 27 v. Brest te Guernsey. Albergen, pass. 27 Gibraltar. Arctic. 27 v. Malmö n. Sornaes. Arnoudspolder, 27 v. Lissabon te Oporto. Atlas, 27 v. Genua n. Llvorno. Algarve, 27 v. Bremen te Manchester. Barerudsz, 27 v. Karlrhamn te Grimsby. Barracuda. 27 v. Helsingfors te Kotka. Beekbergen, 28 v. Tripoli n. Liverpool. Bellatrlx, verm. 27 v. Londen n. de Tees. Betty. 26 v. Tel Aviv n. Alexandrië. Betty Anne, verm. 28 v. Swansea n. R'dam. Bornrif, verm. 27 v. Dublin n. Londen. Claes Compaen, 28 v. Barry n. Marin. Confiance, vertr. 28 v. Hamburg n. Frasebburg. Carpo, 27 v. Dublin te Cardiff. Citadel, 28 v. Portsmouth n. Portland. Daviena Goekoop, 27 v. Portsmouth n. Jersey Duiveland, 28 v. Goole te Rotterdam. Dinkel, verm. 27 v. Londen n. de Tees. Dora, 26 v. Ganglia te Londen. Elsenburgh, pass. 28 Ouessant. Frejo, 27 v. Amsterdam te Manchester. Fiducia, 27 v. Maassluis n. Boston. Frisia, pass. 27 Ouessant. Gerry, pass. 28 Dungeness. Haskerland, 27 v. Goole n. Harlingen. Henrlea b, 27 v. Grangemouth n. Rotterdam. Henry Denny, 26 te Lonaen. Heron, verm. 28 v. Londen n. Antwerpen. Hilda, verm. 27 v. Londen n. de Humber. Harold, 28 v. Gdynia te Brunsbllttelkoog verw. Hast I 27 v. Cork te Bayonne. Hast IV, 27 v. Hull n. Parijs. Ilenrica, 27 v. Glasgow te Lissabon. Ilias, 27 v. Hamburg n. Amsterdam. Jan Kreumer, 27 v. Hogenaes te Ornskoldsvik. Java, 27 v. Leith n. Cuxhaven. Jonex I, pass. 28 Smith Knoll. Julia. 27 v. Newcastle n. Antwerpen. Kortenaer, 27 v. Requejada n. Gent. Larix, 27 v. Kopmanholmen n. Jersey. Lydia, 27 v. Londen n. Caen. Marie. 26 v. Dublin te Londen. Marne, pass. 28 Vlissingen. Mies, 27 v. Stockton te Newcastle. Maasym, 28 v. Hull te Wasklot. Megrez, 26 v. Rouaan te Casablanca. Mirzam, 26 v. Duinkerken n. Rouaan. Monica, 27 v. Cadishead te Dublin. Neeltje b, 27 v. Gravelines n. Rochester. Nieuwland, 28 v. Grangemouth te Rotterdam. Noorderlicht, 28 v. Kalmar te Kotka. Noord. 27 v. Billingham te Shellhaven. Oceaan, 28 45 m. Z.ZW. Texel. Pamir, verm. 27 v. Londen n: Cherbourg. Peter pass. 28 Vlissingen. Palma, 27 v. Rotterdam n. Drogheda. Ponto, 26 v. Middlesbrough n. kopmanholmen. Ponza, 27 te Zaandam v. Kotka. Rlni, 26 v. Nieuwpoort te Londen. Sian, 27 v. Halmstad te de Lemmer. Soemba, 27 v. Teignmouth n. Genira. Spes, 28 v. Scheveningen n. Rostock. Taormina, verm. 29 v. Rotterdam n. Tees. Taurus. 25 v. W. Hartlepool. Tilly, 26 te Skutskaer. Tyro. 27 v. Manchester n. Port Talbot. Vecht, 28 v. Zaandam n. Delfzijl. Vida, 26 v. Bayonne te Londen. Viking. 27 v. Rouaan te Genneveliers. Vlier, 28 v. Oporto te Antwerpen. Vrijburg, 27 v. Rouaan n. Londen. Walenburgh. 29 v. Middlesboro te R'dam verw. Wickerrburgh, 27 v. Casablanca n. Rouaan. Wolanda, 26 v. IJmuiden te Londen. Wilpo. 27 te Zaandam. Wegro. pass. 28 Texel. Westpolder, 28 v. Lissabon te Antwerpen. Fa. v. Houten en Co., Ble- kersvaartweg 14, Kerklaan 113 B, Heemstede. Tel. 38187—35730 PRACTIJKEX., TALEN en BOEKHOUDEN OPLEI DING door erv. Doc. Privé en Clubs. Verspronckweg 60. Raleigh, Juncker, Burco, Union, Germaan, Phoenix en Simp!ex-Rijwielen in elke uitvoering vindt U bij GROTE HOUTSTRAAT 15 8 HAARLEM - TELEF. 15426 zonder baleinen Totaal elastisch Meer steun Sterker Gr. Houtstraat 39 Voor fouten In telefonisch opgegeven advertenties kun nen wy geen verantwoorde lljkheid aanvaarden. DE ADMINISTRATIE Charmant zwart lak zomerschoentje Iets aparts Fraai California in- stepmodel. In wit en beige leder. Licht en luchtig Vlot en mooi zomerschoentje In prima wit leder Speciale aanbieding ALLES UIT EIGEN FABRIEKEN DAARDOOR LAGE PRIJZEN EN GEGARANDEERDE KWALITEIT üeer luchtige lichtbruine lederen zomerschoen. Prettig en soepel Filialen te Haarlem: Gen. Cronjéstr. 70 Gr. Houtstr. 64 Beverwijk: Breestr. 66 GROTE HOUTSTR. 47 - HAARLEM - TEL. 18036 Inschuifbare parapluies Opvouwbare boodschappentasjes 2.50 Originele Baskische dames en heren Baretten 4.95 Big-Ben dames, en herenregenjassen14-75 Strand-, Stoel-, Balcon- en Tuinparasols OVERTREKKEN EN REPAREREN Zo lang de voorraad strekt (rose of bleu) Wij bieden aan: 25 twee-pers. verende Bedstellen met 15 jaar garantie van ƒ139.50 voor98. l-pers. Divanbed met matras en kussen samen voor l-pers. Ledikant met matras en kussen samen voor l-pers. Matras en kussen (ons succes) l-pers. Verende matras en kapok kussen.. 1-pers. Opklapbcd met ombouw, samen 2-pers. Divanbed met bedstel, samen 2-pers. Ledikant met bedstel, samen Ook witte Moltondekens, vanaf HAARLEMS MATRASSENHUIS Gr. Houtstraat 103 - Haarlem - Tel. 11485 68.40 78.80 38.35 79-50 67.80 119. 129— 2-98

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 6