7/ bent mijn man. Treintje Den Haag - Scheveningen nu definitief van de baan Agenda voor Haarlem Verbinding langs Glipperweg met Bennebroek - Oost toegestaan Aanleg van stookinrichting leidde archaeologische JÊ vondsten in Motie-Molenaar met 17-15 stemmen verworpen De helft van ons volk gaat uit in vacantie Coördinatiecentrum voor stroomvoorziening 3 EERSTE KAMER Betaling abonnementsgeld per giro NIPO-onderzoek toont weinig vacantiespreiding Carillonbespelingcn Streekvervoervergunning voor NZH Aanvragen van Leo Kors en „De Stormvogels" afgewezen Installatie van S.E.P. in Arnhem in bedrijf gesteld WIJNKANNEN IN VLEESHAL WOENSDAG 17 JUNI 1953 (Van onze parlementaire redacteur) Op 29 April hadden de beraadslagingen ter gelegenheid van de behandeling van de begroting van Verkeer en Waterstaat prof. Molenaar (V.V.D.) ertoe gebracht, een motie in te dienen waarin minister Algera gevraagd werd, zijn besluit om de Neder landse Spoorwegen vergunning te geven tot opheffing van het lijntje Den Haag Scheveningen nog eens in overweging te nemen. De voorsteller van de motie begon met allerlei critiek op de door de Eerste Kamer nog ontvangen toelichting van de minister, waarin deze het besluit in kwestie ver dedigde. In 1947 was het lijntje hersteld. Maar na alles wat er toen aan geld was ingestoken, viel in twijfel te trekken of de Nederlandse Spoorwegen zouden winnen bij opheffing van de verbinding in kwestie. In het algemeen gaat het trouwens niet op, om verbindingen zo maar deswege op te heffen, omdat zij het financieel matig doen. Ernstig bezwaar moest spreker maken tegen een dergelijk beleid. Gaarne zou hij bij een volgend be-grotingsdebat vernemen of er nog plannen tot liquidatie van an dere lijnen bestaan. Te stellig wordt er in 's ministers nota beweerd, dat geen betere exploitatie van het lijntje mogelijk zou zijn. Vooral op dagen met mooi weer be tekent het bestaan van de verbinding Den HaagScheveningen een welkome ont lading van het tramvervoer. Wil de minis ter, als de Kamer de motie mocht aanne men, het hele geval nog eens bekijken, zo wel in verband met de verkeersproblemen als met de uitbreidingsplannen van Den Haag, zo vroeg prof. Molenaar. Van de heer Kramer (P.v.d.A.) kreeg hij steun, wat betreft zijn opmerking, dat het niet aangaat alleen wegens ongunstige exploitatiecijfers, overigens nuttige lijntjes, te doen verdwijnen. Wanneer worden wij verrast met opheffing, om dezelfde rede nen, van de verbindingen Rotterdam Hoek van Holland en AmsterdamZand- voort,waar eveneens aanmerkelijke achter uitgang ten aanzien van het reizigersver- voer valt waar te nemen. Spreker deed het verzoek, de Kamer eens per nota te willen inlichten omtrent het door de N. S. voor gestane beleid met betrekking tot derge lijke minder rendabele lijntjes. Sprekers fractie zou op het antwoord van de minis ter wachten aleer haar houding jegens de motie-Molenaar te bepalen. De heer Tjalma (A.R.) liet een ander geluid horen. Volgens hem was geen an dere betere, exploitatie van de op te hef fen lijn mogelijk. Hij pleitte voor het reeds gevallen besluit tot opheffing. Trouwens ook het college van Gedeputeerde Staten van Zuidholland deelt de zienswijze van de minister. Overigens dringt de motie feitelijk op terugkomen op een reeds ge nomen besluit aan. Hierin is voor spreker mede een rede tot tegenstemmen gelegen. Als men op sommige lijnen gunstig kan exploiteren, moet men als het algemeen belang dit eist, de minder gunstige lijntjes op de koop toe nemen, vond de heer Bran denburg (Comm.), die voorlopig met de motie kon meegaan. Ministerieel antwoord Minister Algera verzekerde dat het alge meen belang in dezen wel degelijk in het oog was gehouden, met het incidentele ge val als uitgangspunt. Een goedkopere ex ploitatie van het bewuste lijntje is niet mogelijk. Met een beroep op de vervoers- verhoudingen zoals die toen waren, ont kende de minister, dat de hervatting der verbinding in 1947 een beleidsfout zou zijn geweest. Na verdediging van de becijfering in zijn nota, merkte de minister o.m. op, dat hij Maandagavond een treintje uit Den Haag in Scheveningen zag aankomen; er U kunt. het Uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad, U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 6.10post- abonnés 6.60. U kunt het ons gemakkelijk maken door Uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de. maand. Wij be hoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. DE ADMINISTRATIE. WOENSDAG 17 JUNI Haarlemmerhout: Openbare meeting tegep het onmenselijke concentratiekampsysteem, sprekers K. R. van Staal, David Rousset en mr. B. W. Stomps, 8 uur. Spaarne: „Storm over Bengalen" en „De Spookstad", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Getuige ver moord", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Verboden spel", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Palace: „De piratenkoningin", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Verdorven jeugd", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Een koningin wordt gekroond", alle leeft.. 7 en 9.15 uur. City: „Tramlijn Begeerte", 18 jaar. 7 en 9.15 uur. Minerva: „Het gestolen gezicht", 18 jaar, 8.15 uur. DONDERDAG 18 JUNI Zuiderkapel: Zuiderstraat, spreker ds. I. Vasseur. 8 uur. Doopsgezinde Kerk: Doops gezind Zangkoor en Jeruzalemkerkkoor, concert, 8 uur. Spaarne: „Storm over Ben galen", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Getuige vermoord", 18 jaar, 2.30, en 9.15 uur. Minerva: „Het gestolen gelaat 18 jaar, 8.15 uur. Luxor: „Verdorven jeugd", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Ver boden spel". 14 jaar. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „Elizabeth is koningin", alle leeft., 10. 11. 12 uur. „De piratenkoningin". 18 jaar, I. 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Een koningin '*'ordt gekroond", alle leeft.., 11. 2. 4.15, 7 en BJ.5 uur. City: „Tramlijn Begeerte", 13 jaar, tl5. 4.30, 7 en 9.15 uur. zat geen enkele passagier in! Tegenover honderd trampassagiers Den HaagSche veningen staan slechts 4 treinreizigers op dit traject. Bovendien zal het Haagse uit breidingsplan in tal van opzichten baat vinden bij verdwijning van de spoorbaan. Wel zal opheffing enig ongerief voor de bewoners van Wassenaar opleveren, doch ook te dien opzichte zullen nog andere voorzieningen worden getroffen. De Spoorwegen moet men niet zien als een openbaar bedrijf, maar als een com merciële onderneming, die een sluitende begroting behoeft. Het is niet zo, dat de Spoorwegen onrendabele lijnen aan de lopende band willen sluiten. De minister kon verzekeren, dat er te dien opzichte een weloverwogen beleid wordt gevoerd. Als een lijn onrendabel blijkt te zijn, zal men haar toch nog handhaven wanneer het al gemeen belang zulks vordert en eventueel ook moderniseren: zulks bewees de be windsman aan de hand van enige voor beelden. Bijzondere bescherming van de Spoor wegen door de overheid ten koste van par ticuliere ondernemingen is verkeerd. Het is niet juist, met aanwending van rijksbij dragen tekorten bij de Spoorwegen weg te werken, want dat zou neerkomen op con currentie tegen particuliere ondernemin gen met gelden, door de belastingbetalers opgebracht. De minister verklaarde zich tegen de genoemde motie. Bij de replieken herinnerde mr. Kolff (C.H.) er aan, hoe hij vroeger menigmaal tegen opheffing van sommige lijnen in de provincie had geijverd, zij het vergeefs. Nu is iets van dien aard in het geding, dat het hart van Holland raakt, n.l. een verbin ding, waarbij Scheveningen, Den Haag en Rotterdam betrokken zijn. De Nederlandse Spoorwegen moeten een instelling van openbaar nut. zijn en het gaat niet aan, een beleid te voeren, dat alleen maar rendabele lijnen in stand zou houden. Spreker drong er tenslotte op aan, dat de minister de zaak nog eens rustig zou bekijken. Duplicerend onderstreepte de minister nog eens, dat hij zeer schuw is ten opzichte van opheffing van lijnen. Van zijn kant was de bewindsman gaarne bereid bij een volgende begroting nog eens het zijne te doen om een debat over het vraagstuk van opheffing van lijnen te bevorderen, maar op zijn inzake Den HaagScheveningen genomen besluit zou hij niet terugkomen. Met 1715 verwierp de Kamer de mo tie. De V.V.D. en Communisten stemden in hun geheel voor, de andere fracties waren verdeeld. Zo behaalde minister Algera juist de overwinning. Voordat het vacantieseizoen aanbreekt, vraagt het Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie elk jaar aan vele honder den mannen cn vrouwen uit alle rangen eh standen, over het gehele land verspreid: „Wat gaat u doen in uw vacantie?" „Thuisblijven", antwoordt 32°/o; 14% heeft geen vacantie en 4"/» weet het nog niet. Maar 52%. (dat zijn plus minus 3 1/4 millioen volwassenen) gaan wel met va cantie. Bij de stedelingen is dit percentage 55. Op het platteland daarentegen zegt maar 43"/ö met vacantie te gaan. Van de vacantiegangers zegt 20"/o te gaan naar fa milie en kennissen. Ongeveer 12"/» brengt de vacantie door in hotel, pension of huur huisje. Bij de lagere inkomensgroepen is dit percentage 10 en bij de meer welgestel- den 16. Naar het buitenland gaan er 8 percent. Hier is het percentage bij de lagere inko mens 5 en bij de meer welgestelden 12. Van vacantiespreiding is nog niet zo heel veel sprake. Het voor- en naseizoen berei ken slechts geringe percentages. Van de vacantiegangers gaan er 3"/o vóór Juni, 11% in Juni, 42"/o in Juli, 39"/» in Augustus, 3°/n in September, 2"/» na Sep tember, en 5% weet het nog niet. Het per centage is méér dan 100"/o van de vacantie gangers, omdat de vacantie van sommigen in 2 maanden valt, bijvoorbeeld eind Juli begin Augustus. De Haarlemse stadsbeiaardier A. Peters zal. op Donderdagavond 18 Juni van 2021 uur en op Vrijdagmorgen 19 Juni van 11.30 tot 12.30 uur het carillon van de Bavotoren bespelen. Het programma voor Donderdag luidt: 1. Improvisatie; 2. Vier oud-Nederlandse liederen: 3. a. Uit Sonatine VI van J. Haydn Presto Menuet; b. Bourrée. J. Röntgen; c. Andante Cantabile, Jef Denijn; 4. Drie Engelse liederen; 5. Drie Gavottes van Rameau, de Fesch, G. H. Boedijn; 6. Zes Nederlandse liedjes. Op Vrijdag worden uitgevoerd: 1. Impro visatie; 2. Vier Nederlandse liederen; 3. Suite archaïque, G. Clement; 4. Vier delen uit sonatinen van J. Pleyel; 5. Twee liede ren, E. Grieg; 6. Vier Nederlandse liederen; 7. a. Préludes, Handel; b. Jolijt, Jan Wa genaar. ADVERTENTIE Heden is de beschikking verschenen van de Commissie Vergunningen Personenver voer, waarbij aan de Noord-Zuid-Hollandsche Vervoer Mij. te Haarem tot en met 31 Dec. 1957 een streekvervoervergunning is verleend voor de uitoefening van auto- busdiensten in een gebied dat begrensd wordt door 't Zuiden van het Noordzeekanaal, de Noordzee tot 's Gravenhage, naar het Oosten door de Vliet, het Rijn-Schiekanaal en de weg Leiden-Oegstgeest-Warmond-Sassenheim-Lisse-Hillegom-Bennebroek Oost-Heemstede-Haarlem en naar het Noorden door de weg Haarlem-Halfweg-Am- sterdam met een doorverbinding naar Leiderdorp. Locaal vervoer in de gemeente 's Gravenhage is uitgesloten en verder werd de voorwaarde opgelegd, dat de dienst regeling van de parallel aan de spoorwegen lopende trajecten in de eerste plaats moet worden ingesteld op de vervoersbehoeften van de tussengelegen plaatsen, welke con ditie voor een dochteronderneming van de N.S. uiteraard slechts een formaliteit is. De thans definitief verleende streekvervoervergunning komt in de plaats van de voor lopige vergunningen die in de loop der jaren door de Rijksinspecteur voor het Verkeer zijn verstrekt. Zij geldt tot en met 31 December 1957. Uiteraard heeft de concessie betrekking op clc reeds thans door de N.Z.H. uitge oefende busdiensten, met één uitzondering. Op 4 Mei van dit jaar heeft de vervoer maatschappij namelijk ook een vei~gunning gevraagd voor het traject Stichting Voge- lenzang-Bennebroek Oost-De Glip-Heem- stede, waarmede tevens tegemoet wordt ge komen aan de wens van het gemeentebe stuur van Bennebroek om de Oostelijke wij ken van Bennebroek een verbinding met Heemstede en Haarlem te verschaffen. Zoals men weet heeft de gemeente Heem stede zich verleden jaar, toen de N.Z.H. die verbinding tot stand wilde brengen, daartegen verzet, omdat dan de verkeers situatie in het dorp slechter zou worden. De Commissie Vergunningen Personen vervoer heeft de gevraagde vergunning thans echter uitdrukkelijk verleend, zodat binnen afzienbare tijd de bussen tussen Haarlem en Leiden wel om de andere dienst via de bestaande route langs de Herenweg en via Heemsteedse Dreef, de Glip en Ben nebroek Oost zullen kunnen rijden. De gemeente Heemstede haalde nog op een ander punt bakzeil. Op de in 1949 ge houden zitting van de C.V.P. in Haarlem bepleitte de gemeentesecretaris, de heer N. Vos, dat aan de concessie de voorwaarde moest worden verbonden dat de N.Z.H. een bijdrage moest verlenen in het onderhoud van de wegen. De Commissie heeft zich op het standpunt gesteld dat deze kwestie haar niet' aangaat en heeft het punt zelfs niet in haar overwegingen betrokken. Bovendien is de formulering der beschik king in zoverre ook nog gunstiger voor de N.Z.H. dan voor Heemstede, omdat in de genoemde trajecten geen eindpunten wor den aangegeven, zodat de vervoermaat schappij ook in dat opzicht vrijheid van handelen verkrijgt. Afgewezen aanvragen Tegelijk met de verlening van de streek vervoervergunning aan de N.Z.H. zijn de aanvragen van Leo Kors te Heemstede en van S. P. Schoone te Driehuis en de wed. Schoone-Meyer te Amsterdam (vroeger „De Stormvogels" te IJmuiden) afgewezen. De heer Kors had de trajecten Haarlem bollenstreek-Wassenaar-Den Haag en Heemstede-Amsterdam willen bedienen en „De Stormvogels" Haarlem-IJmuiden, Haarlem-Bloemendaal-Santpoort, Zaan dam-Amsterdam en Velsen-Buitenhuizen. Voorts was er een aanvrage van G. J. J. van Rheenen uit Driebergen voor een rechtstreekse buslijn Noordwijk aan Zee- Amsterdam via Sassenheim, de Kaag en Schiphol. Ook deze werd afgewezen, onder meer op grond van de overweging dat de mogelijke voordelen van een dergelijke ver binding niet opwegen tegen het nadeel dat zij aan de reeds werkzame ondernemers in dal gebied berokkenen, waardoor het ge heel van een redelijke en duurzame ver voersvoorziening in de waagschaal zou worden gesteld. ADVERTENTIE Want niets en niemand brengt u van de wijs. Een ROXY roker bent u en blijft u omdat geur en smaak van ROXY niet te evenaren zijn. U bent overtuigd van ROXY's rotsvaste kwaliteit, U weet het beste te kiezen. Daarom bent U mijn man! De minister van Economische Zaken, prof. dr. J. Zijlstra, heeft gistermiddag te Arnhem het nationale bewakingscentrum van de N.V. Samenwerkende Elcctrici- teitsproductie Bedrijven (S.E.P.) officieel geopend. Het bewakingscentrum heeft tot taak de coördinatie van de productie van electrische energie in Nederland, de bewa king van de samenwerking tussen de Ne derlandse electriciteitscentrales via het Nederlandse koppelnet en de regeling van de im- en export van electrische energie. Minister Zij.lstra uitte in zijn openings rede namens de regering zijn waardering voor het initiatief van de S.E.P. en deelde mee dat een der directeuren, prof. Van Staveren, door H. M. de Koningin was be noemd tot commandeur in de orde van Oranje Nassau. In zijn toespraak zeide prof. Zijlstra onder meer dat van 1938 tot 1952 het verbruik van electrische energie uit het openbare net van 2400 millioen kwh. tot 3500 millioen kwh. is gestegen. Deze toeneming betekent bijna een ver drievoudiging van het electriciteitsverbruik per hoofd van de bevolking, een stijging .van het veroruik derhalve, zoals geen an der product te zien heeft gegeven gedu rende dezelfde periode. Bii het streven naar een doeltreffende electriciteitsvoor- ziening heeft, het vraagstuk van de koppe ling, waarvan de oetekenis boven de be langensfeer van de locale verzorgingsge bieden uitgaat, bij voortduring de aan dacht getrokken. Besturen en directies van de electrieiteitsproductiebedrijven hebben zelf de maatregelen genomen, die een ra tionale electriciteitsvoorziening in geheel het land eist. Naast de bedrijfsveiligheid, die een ge koppeld bedrijf met zich brengt, worden op deze wijze ook grote besparingen ver wezenlijkt. De behoefte aan reservevermo gen is verminderd, maar eveneens werd een kostenverlaging verkregen door de concentratie van de electriciteitsproductie in een beperkt aantal centrales met zuinig werkende eenheden van groot vermogen en door de gecoördineerde bedrijfsvoering dezer centrales. Internationaal gezien opent 'het koppel- net tevens de mogelijkheid het verloren gaan van overtollige waterkracht in West- Europa te voorkomen. Voorts wordt ons land hierdoor in de gelegenheid gesteld op verschillende andere wijzen profijt te trek ken van de mogelijkheden, die de Europese samenwerking voor de electriciteitsvoor ziening biedt. De nazaten van Izadk Enschedé hebben voor de historie van Haarlem een meer dan gewone belangstelling aan de dag gelegd en dat is eigenlijk geen wonder. Wanneer een geslacht gedurende tweehon derdvijftig jaar zowel in het persoonlijk als in het zakelijk leven dezelfde stad trouw blijft, kan men nauwëlijks iéts an ders verwachten. De. geschiedenis van het Huis Enschedé, dat de Nederlandse cultuur in velerlei vorm tot ver over onze lands grenzen heeft uitgedragen, is immers voor een niet onbelangrijk deel de geschiedenis van de Spaarnestad. Bij tijd en wijle houdt men zich ook met oudheidkundig onderzoek bezig en zo is men er zelfs in geslaagd uit aan het dag licht gebrachte bodemschatten een kleine, doch waardevolle collectie archaeologica op te bouwen, aan de conservering waar van een liefderijke zorg wordt besteed. Tijdens het graven van een put voor het reservoir van de oliestookinrichting in de binnentuin van de N.V. Grafische Inrich ting Joh. Enschedé en Zonen stootte men op een oudé aardewerkkan, die zij het ook zwaar beschadigd aan de opper vlakte kon worden gebracht. Bij verder graven werd dit exemplaar spoedig ge volgd door een drietal gave kannen, vlak bij elkaar gelegen, behorend tot het zoge naamde Siegburger steengoed, waartoe ook de welbekende Jacobakannet.jes be horen. Daar de grond, welke uit de put kwam, doorspekt was met talloze scherven van ander Middeleeuws aardewerk en men verwachtte nog meer interessante zaken te zullen aantreffen, werden de vondsten ge meld aan de Rijksdienst voor oudheidkun dig bodemonderzoek te Amersfoort, die aan Di olootschouw op de rede van Spithead vond tegen de donkere hemel een lichtend einde. Vuurwerk verlichtte de hemel en zette telkens de schepen op de rede van Spithead in gloed. ondergetekende en zijn echtgenote (cor respondenten van deze dienst) verzochten om bij de verdere graverij te willen toe zien. Door zijn grote activiteit heeft zich hierbij dc heer J. M. Quené bijzonder ver dienstelijk gemaakt. Scherven, verloren Reeds vroeger had de firma Enschedé bij verbouwingen op haar terreinen Middel eeuws aardewerk gevonden. Hieraan en aan de archaeologische belangstelling van de heer A. D. Huijsman gedelegeerd commissaris van de N.V. is het te dan ken dat de directie niet, zoals maar al te dikwijls gebeurt als er iets ongewoons aan het licht komt, de grondwerkers maar hun gang liet gaan. Desondanks kon niet voor komen worden dat er. tengevolge van on wetendheid, ruwheid of onverschilligheid en later door haastige spoed van de aan nemer de grote handicap van de ama- teur-archaeoloog een groot aantal aan beschadigde kannen ontbrekende scherven, waarmee nog talrijke verminkte exempla ren hersteld hadden kunnen worden, zijn vernield, zoekgeraakt of wel met de uitge graven aarde naar de Lieweg vervoerd. Mijn vrouw en ik slaagden erin uit de ver brede berm daarvan enige brokstukken los te peuteren, waarmee wij een paar kan nen tot een acceptabel geheel konden com pleteren. Onder de vrij recente bovenste cultuur laag van de vindplaats, uit geroerde grond bestaande, bevond zich een dikke, humus- rijke, zeer donker gekleurde, zanderige Middeleeuwse woonlaag. Uit deze woon laag cn uit een daaronder gelegen dun laagje veen rustend op een uitloper van Het Sant, waarop ook de oude St. Bavo is gebouwd kwam hetmeeste aardewerk te voorschijn. Aan de Zuidzijde doorsne den de gravers twee parallel lopende, rechthoekig op de putwand staande muur tjes, bestaande uit kloostermoppen, die gezien de substantie daartussen kenne lijk deel uitmaakten van een beerput. Weggeworpen Tot de meest spectaculaire vondsten be hoorden de prachtige kannen van Siegbur ger steengoed, van welke collectie een ge deelte te zien zal zijn (met andere vond sten) op de komende jubileumtentoonstel ling in de Vleeshal en in het kantoor van de N.V. aan het Klokhuisplein. Er bevinden zich vrij zeldzame vormen tussen, die elke kenner van dit eenvoudige gebruiksgoed doen watertanden. Speciale vermelding verdient een 36 centimeter hoge, doch niettemin zeer slanke en ele gante wijnkan uit de tijd van Vrouw Jaco bs een echte jubileumkroes, waardig om aan de feestdis van hand tot hand te gaan. Dat op één plaats zoveel gave exem plaren van dit steengoed tegelijk werden aangetroffen, is waarschijnlijk te danken aan het feit, dat deze kannen bij een besmettelijke ziekte afgedankt tezamen zijn weggeworpen in de modderige bedding van een afvoerslootje, waarin zij over het algemeen onbeschadigd terecht' kwamen. Helaas echter is het meeste aardewerk ernstig aangetast door uit de beerput ge vloeide afvalstoffen, waardoor het ongegla zuurde Siegburger steengoed, dat meestal een romig-witte tint vertoont, iets van zijn maagdelijke charme heeft ingeboet. Mr. H. K. DE RAAF. Ehrenburg over de vrede Op het congres van de wereldvredes- raad te Boedapest heeft de leider der Rus sische delegatie, de schrijver Ilja Ehren burg, verklaard, dat het oorlogsgevaar slechts door volledige overeenstemming tussen de grote mogendheden definitief kan worden bezworen. Voor een oplossing van de problemen in Azië achtte hij het onontbeerlijk, dat communistisch China tot de U.N.O. wordt toegelaten.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 5