West-Berlijnse arbeider door de Russen terechtgesteld Treinbotsing bij Weesp Koreaanse krijgsgevangenen met geweld de kampen stromen uit Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Weer mis Tweedoden, negen gewonden Westelijke geallieerden richten een scherp protest aan Sovjet-autoriteiten Berlijn, een stad van contrasten Het woord is aan Locomotief schoof van dijk Wapenstilstand in groot gevaar Gebrek aan Amerikaanse manschappen doet UNO machteloos staan Egypte uitgeroepen tot republiek Eisenhower voor Amerikaanse investeringen in de KSG Naguib premier en president 67e JAARGANG No 288 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 19 JUNI 195 3 Haarlems Dagblad 297e JAARGANG No 135 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman UIT DE HEKSENKETEL der Franse politiek had president Vincent Auriol laats telijk de advocaat André Marie, radicaal socialist, opgediept en ook deze is gewogen en te licht bevonden. Hij is zelfs met gro ter verschil afgewezen dan de vorige can- riidaten. Eigenlijk kwam hij voor den dag met een program, dat niet meer dan een slap aftreksel vormde van de stoere ont werpen, door zijn partijgenoot Mendès- France en die oude politicus der rechter zijde, Paul Reynaud, voorgedragen. Het schrikbeeld der belastingverhoging-per decreet had hij helemaal losgelaten. Daar dacht hij slim mee te wezen, maar dat is misschien nu juist dom van hem geweest. Het is menselijk volkomen verklaarbaar dat het parlement, Reynaud en Mendès- France afgewezen hebbend omdat zij teveel durf, ondernemingsgeest en verantwoorde lijkheidsgevoel vergden, André Marie heeft afgewezen omdat hij niet overvroeg. „Als hij soms denkt dat wij sufferds en lafaards zijn heeft hij het mis" dat was de strek king van een gesprek, door onze Parijse correspondent in de wandelgangen opge vangen. Dit is zeer menselijk, dus volstrekt niet alleen als het Franse parlementsleden betreft. Wel mag er hier aan herinnerd worden dat als mensen in vergadering bij eengebracht worden, hun tekortkomingen in logisch denkvermogen veelal toenemen. Hoe groter de vergadering, hoe groter het gevaar van deze toeneming. De massa psychologie is een nog jonge wetenschap, maar zij is ten deze al tot merkwaardige gevolgtrekkingen gekomen. Bestaat nu de mogelijkheid van terug keer tot een der krachtdadige formateurs? Dat zou dan wel Mendès-France moeten zijn, want Reynaud heeft zich in een veel bewogen politiek verlèden wat al te veel tegenstand op de hals gehaald. De kans lijkt niet uitgesloten. Als president Auriol in die richting slagen mocht en een wer kelijke sanering der Franse politieke ver houdingen inluiden zou hij, nabij het slot van zijn ambtstermijn, zich als staatshoofd nog met roem beladen. Vanmorgen heeft hij, na in het holst van de nacht door de afgewezen André Marie uit zijn dromen (wellicht droomde hij van Marianne) ge wekt te zijn, bespreking te hebben uitge steld tot 10 uur 30 v.m. en zich op zijn andere oor te hebben gelegd, een heel ge zelschap bijeengeroepen. Allemaal fractie leiders en afgewezen formateurs. En hij heeft hun ongetwijfeld opnieuw de gele genheid geboden om het met elkaar eens te worden, ofschoon zelfs overeenstemming tussen hen nog geen meerderheid voor een nieuwe candidaat zou waarborgen. Want de fracties in het Franse parlement plegen zich bij vrijwel alle stemmingen van enig belang in een meerderheid en een minder heid te splitsen. Andere groepsbelangen in den lande en persoonlijke ambities lopen zigzag door de politieke partij-indeling heen. Men moet wel een zeer wijs man zijn, met een sterke persoonlijke invloed, om in zulk een warwinkel niet alleen een momentele oplossing van moeilijkheden te vinden, maar bovendien een nieuwe koers in te luiden. Men krijgt de indruk dat tot dit ogenblik de president zijn formateurs- beleid met scherp menselijk inzicht ge speeld heeft. Hij is erin gesiaagd een tref fend contrast te scheppen. Hij heeft de mannen met de krachtige hervormings plannen eerst doen optreden en toen die „Ah non!" te horen kregen, maar de open bare mening krachtdadig wakker schudden, hen doen volgen door de lieden van het bekende, onvruchtbare politieke spelletje. Met het resultaat, dat de openbare mening tegen dit spelletje nog sterker in verzet is gekomen en de geduchte Parijse spot zich met de zaak is gaan bemoeien. Hij heeft de zo niet verheven, dan toch hoge ver gadering in een moeilijk parket gebracht waarvan het gesprek, door onze correspon dent in de wandelgangen gehoord, op tref fende wijze getuigt. Natuurlijk zou presi dent Auriol tenslotte ook nog kunnen aftre den, vóór zijn tijd die December a.s. is, en zelf een regering kunnen pogen te vormen. Die mogelijkheid is geopperd, denkelijk het eerst door hemzelf, waarschijnlijk om haar als stok achter de deur te bezigen. Tenslot te zou hij haar inderdaad kunnen toepas sen, maar hij zal zeker liever een andere oplossing zien. Ook uit persoonlijke over wegingen, want hij heeft al te kennen ge geven dat hij geen herkiezing als president der republiek wenst. Als mogelijke candidaat voor het forma teurschap werd vanmorgen de oud-minis ter van Landbouw Pflimlin ook nog opge geven. Hij is de man die kort geleden in overeenstemming met onze minister van Landbouw Mansholt naar een Europese landbouwgemccnsehan streefde die toen als „het groene plan" bekend stond en na Pflimiin's ministeriele val in het stof der dossiers verdween. Zijn naam is nu weer genoemd. Maar dat zegt niet veel. De Fran se crisis duurt, na een maand, nog steeds voort. Zij krijgt inmiddels gezelschap van steeds meer crises, van verschillend karak ter en gehalte, in vele landen der wereld. Het zou verkeerd zijn ze als een reeks af zonderlijke nationale verschijnselen, toe vallig samentreffend, te zien. Zo kon hel in de negentiende eeuw gebeuren. Nu niet meer. R. P. WASHINGTON, (Reuter) President Eisenhower heeft zich Woensdag uilgespro ken voor een gedeeltelijke financiering van de Europese kolen- en staalgemeenschap door de V.S. Het Witte Huis heeft een brief van presi dent Eisenhower gepubliceerd, die gericht was aan de voorzitter van de senaatscom missie voor de buitenlandse betrekkingen. Daarin deelt Eisenhower mede, dat de pre sident van de hoge autoriteit der K.S.G.. Monnet, hem ervan in kennis heeft gesteld, dat er voor de ontwikkeling van de Euro pese kolen- en staalhulpbronnen zeer grote investering nodig is voor de vergroting van de productie. De K.S.G. verlangt voor dat doel van de V.S. geen schenkingen. In zijn brief zegt Eisenhower: „Het kom' mij voor, dat door een gedeeltelijke finan ciering van dit ontwikkelingprogramma door de Amerikaanse regering, of door een van haar bureaux de Europese eenwording op tastbare en nuttige wijze bevorderd zal kunnen worden." BERLIJN (Reuter). De Russische mi litaire autoriteiten in Oost-Berljjn hebben Donderdag een West-Berlijner ter dood veroordeeld wegens deelneming aan de on geregeldheden van Woensdag in Oost-Ber lijn. De terdoodveroordeelde is Willi Goett- ling. Hij is reeds gefusilleerd. De veroor deling werd bekend gemaakt in een com muniqué van generaal-majoor Dibrowa, militair bevelhebber van de Sovjet-sector. Dit is de eerste terdoodveroordeling se dert de afkondiging van de staat van beleg in Oost-Duitsland. De drie Westelijke commandanten van Berlijn hebben in opdracht van de geal lieerde Hoge Commissie Donderdagavond aan de vertegenwoordiger voor Berlijn van de Sovjet-Russische Hoge Commissie, Dengin, de cis gesteld, dat de „willekeurige maatregelen" van de Russische autoritei ten in Oost-Berlijn onmiddellijk worden ingetrokken. In een desbetreffend schrijven veroor delen zij „de onverantwoordelijke toevlucht tot militair geweld" van de Russen bij de onderdrukking van de „opstand" van de Oost-Berlijnse arbeiders tegen het com munistische regiem. De geallieerden noe men de terechtstelling van een West-Ber- lijnse arbeider door een Russisch vuur peloton „een brute daad, die het geweten van de wereld zal schokken". Het protest heeft ook betrekking op „het doden of ernstig verwonden van een aanzienlijk aantal burgers van Berlijn, onder wie en kelen uit 'onze eigen sectors". De geallieerden zijn tenslotte van mening dat „de willekeurige maatregelen" van de Sovjet-Russische autoriteiten geleid heb ben tot „onderbreking van het vrije ver keer in Berlijn". Reuters correspondent Vincent Buist seinde Donderdagnamiddag uit Berlijn, dat Westelijke diplomaten met intense belang stelling wachten op officiële verklaringen uit Oost-Duitsland, waaruit zou kunnen worden afgeleid of de Russen van plan zijn de Oost-Duitse regering in haar l\pu- ding ten aanzien van de demonstranten te steunen of dat zij zullen trachten prestige te winnen door zich van de Oost-Duitse communistische leiders te distanciëren. „Na anderhalve dag is het avontuur, dat tot een algemene oorlog had kunnen lei den, Woensdagavond geëindigd", aldus heeft een commentator van radio-Oost- Bcrlijn Donderdag verklaard. Bestuurders van vrachtauto's hebben te Helmstedt verkl'aai'd, dat te Gera in Thü- ringen bij ongeregeldheden een menigte het hoofdbureau van de Volkspolitie was bin nengedrongen en verscheidene politieman nen uit het raam had geworpen. Ook maak ten zij melding van onlusten in Jena, Leip zig en Dresden. Reizigers uit OöSt-Duitsland hebben te Brunswijk verklaard, dat de ongeregeld heden in Maagdenburg aan twintig beto gers het leven hebben gekost en dat een lid van de Volkspolitie door betogers is opgehangen. Zij vertelden, dat duizenden arbeiders van de staalfabriek Thaelmann de gevan genis in de Leipzigerstrasse hadden inge nomen en talrijke politieke gevangenen hadden bevrijd. Russische tanks uit de kampen te tlaldersleben en Lillersleben hadden daarop de straten rond de gevan genis afgezet en het vuur op de betogers geopend, waardoor twintig personen wer den gedood. Het schieten hield de gehele nacht van Woensdag op Donderdag aan, zo verklaarden de reizigers. De Russische Hoge Commissaris in Duits land, Semjonov, heeft schriftelijk bij de Amerikaanse Hoge Commissaris geprotes teerd tegen wat hij noemt de ontvoering van Otto Nuschke, vice-premier, van Oost- Duitsland. Zijn onmiddellijke vrijlating wordt geëist. Nuschke is vandaag door de Amerikaan se autoriteiten in vrijheid gesteld. Hij was gisteren door de Amerikanen ter beschik king van de West-Berlijnse politie gesteld om naar Oost-Berlijn te worden terugge zonden, maar de politie heeft in plaats daarvan Nuschke vastgehouden en aan de politie overal in West-Duitsland gevraagd, of zij hem nog iets hadden te vragen. President Heuss van West- Duitsland zal Zondag spreken op een rouwplechtigheid voor de slachtoffers van de onlusten in Oost-Berlijn. De plechtigheid zal in het gebouw van de Bondsdag te Bonn worden gehouden. Ter ere van de slachtoffers zijn Donder dag' voorts op alle regeringsgebouwen in Bonn de vlaggen halfstok gehesen. Volgens ooggetuigen, die heden in de Westelijke sectoren van Berlijn aankwa men, heerst er weer volledig rust in Oost- Berlijn. Zij zeiden dat Sovjet-troepen en Volkspolitie in de sti-aten patrouilleren en dat strategische posities en regeringsgebou wen worden bewaakt. Er hangen duizendèn affiches aan de huizen, waarin de staat van beleg en het uitgaansverbod voor de nacht worden aangekondigd. Identiteitskaarten worden voortdurend door de politie gecontroleerd. (Van onze correspondent in Berlijn) Uit Oost-Berlijn en de Sovjet-zóne drin gen nog slechts spaarzaam berichten tot West-Berlijn door. De sectoren-grens is hermetisch afgesloten. Ook de auto's van de Westelijke geallieer den, die altijd een bijzondere positie heb ben ingenomen, worden niet meer door gelaten. Bij het Brandenburger Tor en op de Potzdamer Platz bevinden zich slechts weinig mensen. De West-Berlijnse politie houdt hen op een eerbiedige afstand. Over de Potzdamer Platz, waar de belangstelling van de uit Bonn overgekomen politici,jour nalisten en filmoperateurs zich concen treert, klinken af en toe nog schoten wan neer groepjes zich te ver naar voren wa gen. De Leipzigerstrasse, enige dagen geleden het brandpunt van het revolutionnaire ge beuren, is compleet uitgestorven. Saksische Volkspolizisten, die blijkbaar de enige Auerbach: Er zijn mensen, die ook hun in nerlijk kleden zoals de mode dat eist. „betrouwbare" Oost-Duitse politiemannen zijn, hebben tezamen met Sovjet-soldaten hier de toegang naar het Westen afgegren deld. Bij de journalisten in West-Berlijn heeft het een diepe indruk gemaakt, dat twee Duitse correspondenten van D.P.A. (Deut sche Presse Agentur) niet zijn terugge- keerd.Men hoopt dat zij zich schuil houden. Berlijn blijft intussen nog de stad van de contrasten. Toen wij gisteravond van de Potzdamer Platz naar de Kurfürstendamm terugkeerden, stopten limousines voor het Gloria Palast: De Berlijnse Filmfestspiele werden geopend. Het dicht opeen gepakte vrolijk kijkende publiek juichte wanneer het een bekende acteur of actrice herken de. Gary Cooper was er ook met vrouw en dochter. De expressetrein van Amsterdam naar Enschedé, die hedenochtend om 7.30 uur uit de hoofdstad was vertrokken, is omstreeks kwart over acht bij Weesp tussen de Pape laan en het station aldaar achterop de trein van 7.17 uit Amsterdam naar Bussum ingereden. Volgens de jongste berichten zijn twee personen omgekomen en werden negen meer of minder ernstig gewond. De achterste wagen van de trein naar Bussum werd volgens ooggetuigen door de electrische locomotief van de expresse- trein als een harmonica in elkaar gedrukt. De locomotief schoof over het Iinkerspoor heen de dijk af. De bestuurder, diehet ongeluk had zien aankomen, was naar achteren gerend en de passagiers van de expressetrein zagen na de botsing dat hij zich door een raampje poogde te bevrijden. De ravage is zeer groot. Het eerste rijtuig achter de electrische locomotief kwam dwars over de rails te staan. De locomotief van de sneltrein, die geheel werd verhield en naast de dijk terecht kwam. Rechts het eerste rijtuig van deze trein. De locale reizigers worden lussen Am sterdam en Bussum vervoerd met autobus sen. Doorgaande reizigers is aangeraden over Utrecht te reizen. Een restaurateur uit de trein naar Bus sum zeide, dat deze trein kort voor Weesp tweemaal had stilgestaan voor een onveilig sein. Enkele seconden voordat de botsing SEOEL, (Reuter) De afgelopen nacht hebben de Zuid-Koreaanse autoriteiten weer ruim 1800 Noord-Koreaanse krijgsge vangenen vrij gelaten. Bij een uitbreekpo ging in een kamp te Intsjon hebben Ame rikaanse mariniers het vuur geopend, waar door gevangenen werden gedood. Anderen kwamen om doordat zij door hun medege vangenen onder de voet werden gelopen bij de gezamenlijke bestorming van de af zetting. Oost-Berlijncrs verbranden de rode vlag, die ze van de Brandenburger Poort hebben afgehaald. (Telefoto) Radiozenders van New York hebben Donderdag een bericht uitgezonden uit Seoel, volgens welk anti-communistische Noord-Koreaanse gevangenen-in een krijgs gevangenenkamp bij Intsjon in gevecht zijn met Amerikaanse mariniers en soldaten-. Volgens dit bericht zouden misschien hon derd gevangenen zijn omgekomen. Churchill geschokt Sir Winston Churchill verklaarde Don derdagmiddag in het Lagerhuis, dat de vrijlating van Koreaanse gevangenen hem diep heeft geschokt. Het is nog moeilijk de gevolgen ervan te overzien, doch toch be staat er nog hoop, dat ondanks alles een be stand zal worden getekend, zo verklaarde de premier. De vrijlating achtte hij „zeer ernstig" en hij vroeg het Huis niet aan te dringen op commentaar voor hij meer inlichtingen zou hebben ontvangen. Labourafgevaardigden hadden het optre den van president Rhee een „sabotage daad" genoemd en aangedrongen op een verklaring van de eerste minister. Brigade-generaal McGarr, bevelhebber van de krijgsgevangenenkampen, ver klaarde op een persconferentie, dat als de resterende anti-communistische Koreanen zouden willen uitbreken, zij misschien hierin zouden slagen. Hij had slechts twee bataljons beschikbaar om de Zuid-Kore aanse wachtposten te vervangen. McGarr voegde hieraan toe, dat hij niet van plan is geweld te gebruiken om de ontsnapte gevangenen tot terugkeer te dwingen. Een verbindingsofficier der UNO heeft een communistische collega te-Panmoend- jom een schrijven van het UNO-opperbevel overhandigd „betreffende de ontsnapping van naar raming 25.000 krijgsgevangenen" in Zuid-Korea. Luidens een officiële bekendmaking te Tokio is in het schrijven verklaard, dat alles in het werk wordt gesteld om de ont snapte gevangenen op te sporen. Het achtste leger heeft bekendgemaakt, dat de militairen, die met verlof in Japan zijn, „tijdelijk" hun verlof moeten onder breken en dat vliegtuigen, die gewoonlijk gebruikt worden om verlofgangers uit Ko rea naar Japan vice versa te vervoeren voor j,operationele opdrachten naar de frontlinie" aangewend zullen worden. De bekendmaking verklaart niet nader wat met deze opdrachten bedoeld wordt. Waar nemers veronderstellen, dat de noodza kelijke vervanging van Zuid-Koreaanse bewakers in kampen van krijgsgevangenen intensieve troepenbewegingen vereist. MacCarthy juicht. De Amerikaanse senator MacCarthy heeft Donderdagavond tegenover journa listen het besluit van president Syngman nhee om de niet-cummunistische krijgs gevangenen vrij te laten, warm toegejuicht. MacCarthy verklaarde, dat „alle volken, die de vrijheid liefhebben, de beslissing van Rhee moesten toejuichen. Waarom houden wij anti-communisten eigenlijk ge vangen?" zo vroeg hij. De Zuid-Koreaanse eerste minister, Toe Tsjin Paik, heeft Donderdag zijn bezoek aan Washington afgebroken en voorberei dingen getroffen om onmiddellijk per vlieg tuig naar Korea te vertrekken, „wegens onvoorziene ontwikkelingen". Naar verluidt heeft Paik zijn verblijf in Washington op uitdrukkelijk verzoek van de Amerikaanse autoriteiten afgebroken. Hij is in de loop van Donderdagavond uit Washington vertrokken. Paik heeft, aldus meent men te weten, een in gebiedende toon gestelde boodschap van president Eisenhower aan president Rhee bij zich. Vei'der verluidt, dat de opperbevelhebber der UNO in Korea bereid is, zo krachtig mogelijk op te treden om een eind te ma ken aan „rebellerend optreden" van Rhee. Hij zou verzekerd zijn van de steun def Amerikaanse regering. CAïRO (Reuter) Gisteravond is in Cairo de republiek uitgeroepen. Generaal Naguib wordt premier èn president. Het uitroepen van de republiek komt bijna een jaar na het aftreden van Koning Faroek ten behoeve van zijn zoontje. Alle Koninklijke titels zijn afgeschaft. Hiermede is een einde gekomen aan een van de oud ste koninkrijken der aarde. Voor het uitroepen der republiek zag generaal Naguib af van de portefeuille van Oorlog. Deze kreeg eskadercommandant van de luchtmacht Abdel Latif Bogdadi, lid van de revolutionnaire raad. Majoor Abdel Hakim Amer, eveneens lid van de raad, is opperbevelhebber der strijdkrachten, een post, die tot nu toe eveneens door generaal Naguib werd bekleed. Kolonel Galam Abdel Masser is vice- premier en minister van Binnenlandse Zaken. Hij heeft de controle op de politie. De afgezette Koning Foead is zeven tien maanden oud. Zijn eerste verjaardag werd 16 Januari van dit jaar heel sober in Egypte gevierd. Slechts enkele vlaggen verschenen. Het kind is bij zijn vader. Ex- Koningin Narriman is naar Egypte terug gekeerd. Sinds het aftreden van Faroek bleef Egypte formeel een monarchie, geregeerd door een uit dertien leden bestaand mili tair comité en een kabinet van burgers. De macht werd echter door generaal Naguib stevig in handen gehouden. Inmiddels verdwenen de koninklijke symbolen. De luchtmacht bijvoorbeeld liet het woord „koninklijke" weg. Een commissie van vijftig begon met de opstelling van een nieuwe grondwet. Zes Mei verklaarde Naguib zich „als Egyptisch burger" voor een i-epubliek. Een monarchie, zo zeide hij, is niet meer voor deze tijd ge schikt. Een kort geleden gehouden opinie-onder zoek wees uit dat 90 procent van de onder vraagden voor een republiek waren. geschiedde, begon de trein naar Bussum juist weer te rijden, doch als hij al snelheid heeft gehad, dan is die zeer gering geweest. Uren na het ongeluk was nog niet met zekerheid bekend hoeveel doden er te be treuren zijn. Met zekerheid kan gezegd worden, dat een leerling-conducteur, ge zeten in de achterste wagen van de voor ste. trein (de trein naar Bussum) het leven heeft verloren. De tweede dode is een der passagiers, die zich bevond op het smalle achterbalcon van de tweede wagen der expresse. De derde wagen heeft zich met grote kracht in de tweede geboord. Deze passagier is daarbij dodelijk bekneld geraakt. Men gelooft, dat hij een Amsterdamse marktkoopman is. Bij het ongeluk: zijn verder een negental personen gewond. Deze zijn inmiddels vervoerd naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam en enkelen naar het Majella ziekenhuis in Bussum. Dat er bij dit ongeval slechts enkele doden te betreuren zijn en bovendien een gering aantal gewonden is voor een groot deel te danken aan het feit, dat de voorste trein, een „lege materieeltrein" was, die naar Bussum reed om aldaar de vele forensen met bestemming Amsterdam op te nemen. Een inspecteur van vervoer der N.S. uit Amsterdam vertelde op de plaats van het ongeluk aan een A.N.P.-verslaggever, dat de oorzaak van het ongeluk een storing is geweest in het spoorsein vlak voor het station Weesp. Dit sein stond op onveilig toen de trein van 7.17 uit Amsterdam met bestemming Bussum reeds naderde. De seinwachter was niet in staat het op „veilig" te zetten. De storing werd na enige tijd opgeheven,, het sein ging omhoog en de electrische trein naar Bussum zette zich in beweging. Na nauwelijks honderd meter te hebben ge reden de trein had toen nog slechts ge ringe snelheid botste de met volle vaart uit Amsterdam naderende expresse er van achteren tegen aan. Volgens de inspecteur van vervoer moet er een fout gemaakt zijn bij de opheffing van de storing in het sein. „Het is een heilige regel bij de spoor wegen, dat geen twee treinen gelijktijdig in één blok mogen rijden. Dat is in dit ge val echter toch gebeurd. Een blok is een kort traject op een lijn, aan beide kanten afgesloten door een sein. Zolang het voor ste sein op veilig staat moet het achterste sein op onveilig staan. In dit geval heeft het achterste sein op veilig gestaan, ook nog nadat men erin geslaagd was de storing in het voorste sein op te heffen en dit op veilig te zetten. Het gevolg is geweest, dat de tweede trein, de expresse, bij het begin van het blok niet door een onveilig sein is tegengehouden." Van de negen gewonden, die na het on geluk naar ziekenhuizen zijn vervoerd, zijn er in de loop van de ochtend en de prille middag reeds acht naar hun woning terug gebracht, zo meldde de rijkspolitie te Weesp. De gedode leerling-conducteur woonde in Amersfoort. ï^ooooc»ooocco<x«^x>cocccooooooocooaooooooococcoooocciot WEINIG VERANDERING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Opklaringen, maar vooral aanvankelijk ook hier en daar enige lichte regen. Overwegend matige wind tussen Zuid- West en Zuid. Weinig verandering in temperatuur. 20 Juni Zon op 4.19 uur. onder 21.03 uur Maan op 14.02 uur onder 0.25 uur. (Eerste kwartier' Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 19 Juni Hoog water: 3.54 en 21.20 uur. Laag water: 4.13 en 16.37 uur. Zaterdag 20 Juni Hoog water: 5.47 en 22.i3 uur. Laag water: 5.01 en 17.30 uur. X»OOCOOOOOOOOOOOOOOOCCOOCXX«

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1