ZE VEN DA GEN HAARLEM Watertarieven blijven ongewijzigd Korte, felle brand legde Bloemlust- gebouw in Lisse in de as BRILLEN 8 Locomotief De H.O.V. concerteerde onder Marinus Adam voor congressisten Haarlems Avondlyceum op gemeentelijke basis Nieuwe lagere school in Haarlem-Zuid-West Van mensen en dingen onder de Damiaatjes Gemeente wil manége Linnaeuslaan kopen Voor onderstation G.E.B. Opticiën Stiens VRIJDAG 19 JUNI 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Gemeenteraad Bloemendaal Kleuterschool te Overveen op de plaats van het Tinholtmuseum Nico van Schagen Zonen Duivenhouders gedupeerd door onwettige schorsing Leden van „De Kleine Middenstander" bijeen Voorstel aan de raad Heemsteedse Ouden van Dagen maken 30 Juni uitstapje Tienduizenden bollenmanden en kisten prooi van de vlammen GIERSTRAAT 27 Burgerlijke Stand van Haarlem „Eik jaar moeten B. en W. met de gemeenteraad een strijd voeren over de tarieven", aldus merkte burgemeester jhr. mr. C. J. A. den Tex op bij de verdediging van een voorstel de tarieven voor het water te verhogen in de Donderdagmiddag gehouden vergadering van de gemeenteraad van Bloemendaal. De meerderheid der leden voelde niet voor verhoging op dit ogenblik en wilde de situatie bij de behandeling van de gemeentebegroting nader bespreken. Voorts besloot de raad de bollenschuur in de omgeving van de Vrijburghlaan, waarin op het ogenblik het Tinholtmuseum gevestigd is, af te breken en op de plaats van de bollenschuur een openbare kleuter school te bouwen. B. en W. zullen eventueel later met plannen komen over het inrichten van een gebouw voor de Tinholtverzameling. Aan het voorstel tot verhoging van het watertarief waren nog twee voorstellen ge koppeld. Hiertegen had de raad geen be zwaar. B. en W. werd een crediet verleend van f 215.000 voor het stichten van een nieuw filtergebouw met toebehoren ten be hoeve van het gemeentelijk waterbedrijf en het college kreeg machtiging de bouw on derhands aan te besteden. De heer Smidt van Gelder (WD) uitte bezwaren tegen de verhoging van de watertarieven, speciaal van de zomerta- rieven. In de zomer wordt er meer „ge spoeld" dan in andere jaargetijden, tuinen worden extra besproeid, om het natuur schoon te verhogen en de verhoogde op brengst van f 2300 achtte spreker van dien aard, dat hij het niet noodzakelijk vond tot verhoging der tarieven over te gaan. De heer Schulz (Arbeid) had even eens bezwaren; volgens spreker kan het bedrijf rendabel gemaakt worden door ge bruik te maken van de reserve. De heer F ij en (KVP) berekende, dat er een vol doende winst behaald kan worden, waar door het niet nodig is thans tot verhoging van de tarieven over te gaan. Mr. W i 1 d t Me ij boom (WD) was van mening, dat alleen in het uiterste geval tot verhoging der tarieven moet worden overgegaan; de tijd achtte hij nog niet gekomen. De voorzitter herinnerde er aan, dat de tarieven voor de oorlog zeer laag waren. Er was tijdens de bezetting geluk kig een grote reserve, waardoor het bedrijf geen moeilijkheden ondervond. Het is no dig, dat het bedrijf over een goede reserve beschikt, want er moeten steeds voorzie ningen worden getroffen. Dat is mogelijk, als de tarieven verhoogd worden. Na enige discussie besloot de vergadering met 11 tegen 5 stemmen niet over te gaan tot verhoging der tarieven. Het voorstel van B. en W. tot afwijzing van de verzoeken van enkele R.K. gym nasia uit het land, om bijdrage uit de ge meentekas voor leerlingen uit Bloemendaal die één dezer inrichtingen bezoeken, werd bestreden door mej. dr. Nol te (KVP). Aan openbare gymnasia wordt wel een bij drage verleend, als het verzocht wordt. Wethouder mr. Rohling (KVP) deel de mee, dat er een overeenkomst bestaat met bijzondere lycea in Haarlem, omdat de gemeente daarin een Bloemendaals be lang ziet. B. en W. zien geen Bloemendaals belang,, alskinderen ver van de gemeente een gymnasium bezoeken. Wettelijk zijn ge meenten niet verplicht bijdragen aan bij zondere gymnasia te verlenen. Het voorstel van B. en W. werd aanvaard met de stemmen van vier R.K. raadsleden tegen. Dierenpark Bij voorstellen tot het verlenen van bouwvergunningen informeerde mevrouw Fahrenfor t-M e u f f e 1 s (WD) of aan een bewoner van de Saxenburgerlaan, bui ten de raad om, vergunning is verleend hokken te bouwen voor het inrichten van een dierenpark. Handelt de bewoner in strijd met de politieverordening als hij wilde die ren in zijn tuin heeft? Wethouder Rohling (die de vergade ring leidde, omdat de burgemeester de bij eenkomst verlaten had) antwoordde, dat onderzocht zal worden of in strijd met de bouwverordening gebouwd is en of er die ren zijn, waarvoor toestemming nodig "is. Openbare kleuterschool Een breedvoerige gedachtenwisseling volgde over het voorstel tot het bouwen van een kleuterschool in het Braziliëkwar- ADVERTENTIE rijwielen in elke uitvoering bij: GIERSTRAAT 40—42 TEL. 17768 Op Zondag 21 Juni organiseert de Alge mene Nederlandse Bond van Postduiven- houders een wedvlucht naar St. Quentin en nog steeds weten de 350 leden van de Haarlemse postduivenvereniging „Vitesse" niet of zij aan deze vlucht met hun dieren mee kunnen doen. Want ondanks het feit, dat de president van de Haarlemse rechtbank, mr. A. M. baron van Tuyll van Serooskerken, Zater dag uitspraak heeft gedaan in een kort ge ding, dat de voorzitter van dé Vitesse-club aanhangig heeft gemaakt en waarbij de Algemene Bond in het ongelijk werd ge steld, heeft de Algemene Bond nog steeds geen schrijven aan het bestuur van de „Vitesse"-vereniging doen toekomen, waar in de schorsing van de bestuursleden van de Haarlemse postduivenvereniging wordt opgeheven. De Algemene Bond loopt daar bij het gevaar telkens een dwangsom van 250,— te moeten betalen voor elk lid, dat geschorst blijft. Op een in het begin van deze week ge houden vergadering van de Algemene Bond in Utrecht heeft men besloten niet in hoger beroep te gaan en daarom is het des te merkwaardiger, dat de „Vitesse"-bestuurs- leden nog geen taal of teken van de Alge mene Bond ontvangen hebben. De schorsing van de „Vitesse"-clubleden is intussen niet zonder gevolgen gebleven. De deelname aan de resterende vluchten is immers uitermate moeilijk, zo niet onmo gelijk geworden, want de vogels hebben al weer veel te lang opgehokt gezeten en zullen pas na enkele „trainings'-vluehten weer in staat zijn de langere afstandstoch- ten met succes te volbrengen. tier, waaraan bijna alle leden deelnamen. Mr. Vliegen (Arbeid) gaf in overwe ging de bollenschuur, waarin thans het Tinholtmuseum gevestigd is, af te breken en op de grond de kleuterschool te bouwen. Dan zal een oplossing voor een lange pe riode verkregen worden. De verzameling dient tijdelijk opgeslagen te worden en in middels kunnen B. en W. onderzoeken of het mogelijk is een nieuw gebouw te stichten. Tenslotte 'vond men deze oplossing dc beste; mevrouw Fahrenfort, ir. Tirion en de heer Van Holten verklaarden zich tegen het voorstel, omdat zij plaatsing van het gebouw in de omgeving, waardoor de Tin holtverzameling behouden kon blijven, een betere oplossing vonden. De vergadering benoemde tot onderwij zer aan de Julianaschool de heer P. L. van der Munnik, onderwijzer te Rotterdam en tot onderwijzeres aan de Bornwaterschool mejuffrouw J. Dooyes te Bloemendaal. Burgemeester jhr. mr. Den Tex had om kwart over drie de vergadering verlaten. Na zijn vertrek deelde wethouder Rohling mee, dat de burgemeester naar Den Haag zou gaan, om het onderscheidingsteken van ridder in het Legioen van Eer in ontvangst te nemen. De wethouder wenste de burge meester namens de raad geluk. Op een vergadering van leden en adspi- rantleden van de Woningstichting „De Kleine Middenstander'" zijn gisteravond inlichtingen verstrekt door de voorzitter, de heer J. W. Damiaanse, de architect, de heer Jac. van. Velzen en de adviseur van de stichting de heer J. W. Th. Fibbe. Er werden besturen gevormd voor de drie coöperaties, die de huizen zullen beheren. Opnieuw werd de aandacht gevestigd op de financiering van het complex aan de Hectorstraat, waarover wij reeds eerder berichtten. Er kunnen, naar werd mede gedeeld, nog steeds leden worden inge schreven. De architect sprak de verwach ting uit dat men eind Augustus reeds zou kunnen beginnen met de bouw die acht maanden zou duren. Donderdagavond werden de congressisten van de Nederlandse Vereniging van ex- politieke gevangenen uit de bezettingstijd en van de Nationale Federatieve Raad van het voormalig verzet op een H.O.V.-concert onder leiding van Marinus Adam vergast. Onder de talrijke genodigden een inter nationaal gezelschap bevonden zich de Franse oud-minister Pierre Bloch, burge meester Caillet van Neuilly bij Parijs, staatsraad Juge, benevens burgemeester Cremers en wethouder Geluk als vertegen woordigers van de congresstad. Na een kort woord van welkom door de heer K. R. van Staal, voorzitter van de congrescom missie, die tevens zijn dank betuigde aan het bestuur, de dirigent en de orkestleden van de H.O.V. voor het aangeboden con cert, klonk een vurig gespeeld en geest driftig door het publiek meegezongen Wil helmus. Vervolgens hoorde men een levendige vertolking van de ouverture „Le Roi d'Ys" van Lalo, warm en bezield in de brillante orchestratie van de Franse meester. Een speciaal compliment verdiende de klari nettist Chr. Bohlen voor zijn fraai gespeel de solo in de introductie en extra lof die nen wij tevens te betuigen aan de solo cellist Eduard Biele, die in het werk even eens een mooie beurt maakte. Een feest nummer bij uitnemendheid bleek de Derde Symphonie van Saint-Saëns te zijn. Tevens kon er dan ook weer eens de aandacht op vallen welk een rijk bezit het orgel van Cavaillé Coll in de Haarlemse Concertzaal is. De orgelpartij werd door Piet Halsema vaardig vervuld. Bets Nederkoorn en Jan Roosekrans zaten aan de vleugels. Het werd een uitvoering waar dirigent Adam bijzonder veel stuwing aan gaf en die op viel door klankverzadiging en dynamiek. Indrukwekkend was in het langzame deel het samengaan van orgel en orkest. Na de pauze kwam een nationaal getint programma. Dit begon met de fantasie op „Merck toch hoe sterck" van Adam, waar van men de contrapuntische verwerkingen en de effectrijke orchestratie kon prijzen. Daarna werd het variatiewerk van Hans Osiek op „In een blauw geruite kiel" uit gevoerd, met de componist aan de vleugel: een geestig en voortreffelijk ontwikkeld stuk, waarmee de executanten, in de eer ste plaats de auteur-solist, die zich als steeds een vlot en fijnzinnig pianist toon de, veel eer inlegden. En tenslotte klonk, als klap op de vuurpijl, met fris élan ge speeld, de onvolprezen „Piet Hein-Rhapso- die" van dr. Peter van Anrooy, die een ovatie ontketende. De heer K. R. van Staal bracht hulde aan het orkest in de persoon van dirigent Adam en betuigde aan het adres van de gemeentelijke overheid zijn lof over Haar lem als congresstad. Waarna mr. B. W. Stomps enige indrukken van buitenlandse gasten kenbaar maakte. Tot slot klonk nog maals het Wilhelmus. JOS. DE KLERK. Geruime tijd geleden hebben wij een be schouwing gepubliceerd over de gang van zaken bij het Haarlems Avondlyceum en daarin de verwachting uitgesproken dat de gemeente in de een of andere vorm de huidige particuliere exploitatie een betere financiële basis zou verschaffen. Thans is een uitvoerig gemotiveerd voorstel daartoe van B. en W. aan de raad verschenen. De raad wordt verzocht zijn bereidheid uit te spreken een verzoek om subsidie in gunstige overweging te nemen, terwijl tevens voorgesteld wordt het avondlyceum onder te brengen in het gebouw van het Lorentzlyceum aan het Santpoorterplein. De raad zal de kwestie in de vergadering van Woensdag 24 Juni bespreken. Wij hopen morgen uitvoerig op het voor stel terug te komen. Mede met het oog op de te verwachten uitbreiding van de bebouwing in het Ramplaankwartier en in de omgeving van Zijlwcg en Houtvaart hebben B. en W. van Haarlem de minister van O.K. en W. ver zocht bouwvolume beschikbaar te stellen voor een nieuwe zevenklassige openbare lagere school met gymnastieklokaal in Haarlem-Zuid-West. Er bestaat gegronde hoop, dat dit bouw volume in 1954 ter beschikking zal worden gesteld. B. en W. stellen de raad voor de nieuwe school voorlopig te vestigen in de houten hulpschool die bij de zwemschool aan de Houtvaart zal worden geplaatst. Het comité dat zich jaarlijks belast met de voorbereiding van het uitstapje voor de Heemsteedse Ouden van Dagen, heeft de da tum dit jaar vastgesteld op Dinsdag 30 Juni. Er zijn voor dit doel reeds elf touringcars van de N.Z.H.V.M. beschikbaar, zodat er be halve de leidsters ongeveer vierhonderdvijftig personen aan deze tocht kunnen deelnemen. Ook ditmaal zal het reisdoel een verrassing blijven. Het uur van vertrek is bepaald op 's morgens half tien van de Heemsteedse Dreef nabij de haven. Op de plaats van bestemming zal het gezel schap onder andere een koffiemaaltijd wor den aangeboden. Na enkele uren van aan gename verpozing hoopt men omstreeks zes uur in Heemstede terug te zijn. Het eind punt is het verversingshuis in het wandelbos „Groenendaal". Daar zal deze dag met een gezamenlijke maaltijd worden besloten. Medewerking werd toegezegd door een van de Heemsteedse muziekcorpsen. De leeftijds grens voor de deelnemrs is bepaald op 67 jaar. Aan de volgende adressen kunnen belang stellenden zich van 19 tot 23 Juni opgeven E. J. van Lent, Spaarnzichtlaan 6; L- Tim- mers, Lieven de Keylaan 3; H. Verdonschot, Glipperwep 37; A. Verdonschot, Bosboom Toussaintlaan 15 en Jac. Roest, Raadhuis straat 18. In de nacht van Donderdag op Vrijdag heeft er een hevige brand gewoed in de oude houten H.B.G.G.A-Ioods in Lisse, Waarin 's winters de Bloemlust-tentoon- stelling wordt gehouden. Om half twee 's nachts werden de bewoners van de huizen, die in de buurt van de haven staan, opgeschrikt door een serie harde knallen, die deden denken aan geweervuur. De huizenhoog opschietende vlammen deden het ernstigste vermoeden, maar gelukkig bleek het later nogal mee te vallen, want allc-m de oude houten H.B.G.G.A.-loods was een prooi van de vlammen geworden. De houten veilinghal, 's winters de plaats van zovele schone Bloemlusttentoonstel- lingen, brandde als een fakkel. alle macht meegewerkt om de kisten en De asbest-platen, die op het dak van het gebouw lagen, sprongen achter elkaar en waren de oorzaak van de knallen. Duizen den bollenmanden, waaronder volgens de heer D. van Egmond, een der directeuren van de veiling, een tienduizend nieuwe manden, ontwikkelden de geweldige vlam menzee. De loods stond tussen twee nieuwe ste nen loodsen in. Aan de Westzijde stond het bijna voltooide gebouw dat pas in de verf was gezet en natuurlijk lette men in het begin vooral op dit gebouwtje. De vrijwillige brandweer van Lisse, die direct ter plaatse was wist tenslotte de brand alleen tot het houten gebouw te be perken. Uiteraard is in het nieuwe gebouw wel brandschade ontstaan maar de loods werd tenslotte toch behouden. In de loods aan de Oostzijde van het bran dende gebouw waren een grote hoeveelheid kisten en nog eens tienduizenden bollen manden opgestapeld en het is dan het pu bliek te danken, dat ook dit gebouwtje ge spaard bleef. Iedereen heeft namelijk uit Uniek antiek In de afgelopen vier, vijf maanden heeft menig passant van de Warmoesstraat, ter hoogte van nummer vijf even het oog laten rusten op de gevel van een uniek huis. Perceel nummer vijf werd namelijk gerestaureerd. Num mer vijf? Natuurlijk, het huis met de gebroken halsgevel, in drie bouwstijlen (16e, 17e en 18e eeuw), met de ruiten van handgeblazen glas, met de versierende gevelhaken, zal menigeen kunnen opmerken. Het innerlijk van dit laat- zeventiende-eeuwse bouwstuk gingsdienst liet hij aam-ukken om de kelder, waarvan de bodem al sinds onheuglijke tijden onzichtbaar was, te laten ontruimen. Van binnen werd alles afgebroken, wat betere tijden had gekend, en het architectenbureau A. Kok en Zonen spande hij voor een herstel van de gevel van dit antieke juweeltje. Nu de herstellingswerk zaamheden als geëindigd be schouwd kunnen worden slaakt de heer Walter, een antiquair in hart en nieren, een zucht van verlichting en tevreden heid, en verliefd kijkt hij op naar zijn nieuw eigendpm. Ieder kan zich dit voorstellen als men even bedenkt, dat dit huis omstreeks 1680 met de knik van de Warmoesstraat meegebouwd werd. In Neder land is dit in de hele historie nooit meer gebeurd. Het wil dus zeggen: een unieke anti quiteit. Vandaag opende de heer Walter zijn zaak aan de Warmoesstraat en wij kunnen wel zeggen dat hij daarmee een nieuw leven begon. lukkige wijze gebeurd door de borden die de weg naar Frans Halsmuseum en Huis Van Looy wijzen te vernieuwen: ze vallen nu meer op, ook al omdat ze fleuriger zijn. Maar de orgel- en carillon concerten bijvoorbeeld worden vrijwel niet geannonceerd. Een enkele aankondiging in de dagbladen bereikt de Haar lemmers, maar niet de vreem delingen. Ten aanzien van de orgelcon certen doet zich trouwens het merkwaardige feit voor, dat er een prachtige affiche voor is gemaakt door mr. A. Me- nalda, dat men echter vrijwel nergens ziet. Niet in de be nedenhal van het Stadhuis waar men wel wordt aange spoord om bij de luchtmacht dienst te nemen) en zelfs niet in het Frans Halsmuseum zo als een kleine steekproef ons aantoonde. En dat terwijl die gratis or gelconcerten niet alleen door de zeer bekwame George Ro bert, maar ook door buiten landers worden gegeven. Daar was vijf maanden geleden niet minder dan een vuilnisbelt, en dermate verwaarloosd, dat vrijwel alles voor grondige restauratie in aanmerking kwam. Waarschijnlijk zou de restauratie veel later of mis schien wel nooit zijn geschied, als het huis eind vorig jaar niet vrij was gekomen. Dat moment betekende voor de heer J. G. C. Walter, tot voor kort antiquair aan het Wil- sonsplein, een weldadige uit komst. Zijn zaak aan het Wil- sonsplein verstilde namelijk meer en meer tengevolge van de ongunstige ligging. Ter stond pakte hij zijn biezen en verhuisde. De gemeente-reini- Goodwill In onze, helaas al weer ge consumeerde, vacantie wer den wij in die merkwaardige smeltkroes van theologie, landsverdediging en antiqui teit die Kampen heet op aan gename wijze herinnerd aan Haarlem-Lichtstad. Een foto handelaar pakte namelijk, na dat hij aan de weet was ge komen waar we vandaan kwa men, op geestdriftige wijze uit over de schoonheden van onze Bloemenstad die hij als bij toeval tijdens de Flora had leren kennen. „Ik kom vast deze zomer weer naar Haarlem", zo zei deze Kampenaar en dat voornemen leek ons een best voorbeeld van de goodwill, die er op lange termijn door Haarlem- Lichtstad is gekweekt. En die een betere indruk ach terlaat dan de (geprolongeer de) aanwezigheid van een bord Flora 1953/Haarlem- Lichtstad, bij de Oostelijke entrée van de stad, een non chalance waarop reeds twee weken geleden in deze rubriek werd gewezen. Qui vive Aan de andere kant is het zaak, dat Haarlems Bloei op zijn qui vive blijft om de toe rist ook in deze maanden te wijzen op de vele charmes van de Spaarnestad. Dat is bijvoorbeeld op ge valt toch reclame mee te ma ken, dunkt ons. Nu worden die prachtige re citals vrijwel alleen bijge woond door de kleine Gideons bende, die men er al jaren ziet. Mensen wier namen men wel iswaar nooit aantreft in de tal loze besturen, comité's en commissies in onze stad die zich met de kunst en de cul tuur bezig houden, maar die iedere Dinsdagavond of iede re Donderdagmiddag in het orgelseizoen door hun trouwe opkomst en toegewijde aan dacht bewijzen dat zij in hun eenvoud aanspraak kunnen maken op het trotse praedi- caat van cultuurdrager. Achterlichtje Een ieder heeft wel eens des avonds zonder brandend ach terlichtje gereden en zij allen zullen wanneer zij in de buurt van een pölitiebureau kwamen schichtig om zich heen ge keken hebben of er ergens in de buurt misschien een surveil lerend agent heen en weer stapte, die zijn hand zou op steken en met een enkel ge baar het opschrijfboekje uit de linker (of rechter) borst zak zou halen. Een groot aantal mensen kun nen deze spanning of angst, hoe u het ook noemen wilt, niet verdragen en stappen af om bij een of andere rijwiel stalling een lampje te kopen. Hier heeft de eigenaar van het rijwielhuis „Wilhelmina" op de Krocht, de heer Katteler, misschien op gespeculeerd want sinds kort heeft hij een bijzonder handig automaatje buiten hangen, waaruit men voor de gewone prijs een voor- of achterlichtje kan ha len. En niemand zal dan in het vervolg meer kunnen zeggen wanneer hij wordt aangehou den: alle winkels waren dicht, agent, want toen wij voor de winkel stonden beproefde juist een van de leden van het poli tiecorps de deugdelijkheid van het apparaat en wij moeten zeggen: het werkte-feilloos. Zak en as De organisatoren van de col lecte voor het kleuterhuis „Margriet" zitten in zak en as. De aanmelding van col lectanten is namelijk ver be neden de verwachting geble ven. Het is zelfs zo, dat, in dien er geen aanmeldingen meer binnenkomen, de collecte geen doorgang kan vinden. Komt, Haarlemmers van alle rang en stand, vanavond tus sen 19 en 21.30 uur kunt u bussen en speldjes afhalen bij het kleuterhuis, Kennemer- plein 3, en dan kunt u morgen aan de slag. Er komt Zater dagmiddag van 12 tot 6 uur een muziekwagen op de Grote Markt en daar kunnen heel wat collectanten worden ge plaatst. Iedereen boven de veertien is welkom. Dat het voor een goed doel is, weet iedereen die in Haarlem geen vreemdeling is. Van de wind In Haarlem is er nu toch iemand gevonden, die een beetje van de wind leeft, van de gunstige wind die uit het Zuiden waait en warme dagen brengt. Het is de bijna negen en veertig jarige heer P. Guit, een geboren Haarlemmer. Niet weinigen kennen hem: misschien niet van naam, maar dan in ieder geval wel van beroep. De heer Guit is de eigenaar van het consumptie tentje op de hoek van de He renweg en de Spanjaardslaan. We schenken aan hem wat aandacht omdat hij dit open lucht-zaakje deze week al vijfendertig jaar drijft. Be slist geen kleinigheid, als men in aanmerking neemt, dat het welslagen van een dergelijk beroep afhankelijk is van de grillen der natuur. In 1918 begon de heer Guit in Haarlem op de Botermarkt zijn brood te zoeken in de ijs wafels. Concurrentie deed hem later zijn zaakje uitbreiden. Met goedvinden van B. en W. ging hij bij het ijs wat kleine eetwaren verkopen zoals cho cola, koek en ulevellen. Ook in deze artikelen werd de concurrentie hem tenslotte te groot, zodat hij maar verhuis de naar de plaats waar hij nu al weer vierentwintig jaar een eetkeet exploiteert. Op warme dagen heeft de heer Guit er al menigeen van de dorst geholpen, in koele tijden al velen van de lekkere- honger verlost, en op koude dagen al heel wat mensen warmte bezorgd. Want 's win ters is hij stoker. Piet Guit tn zijn eetkeet. manden te verwijderen en hoezeer dit no dig was blijkt wel uit het feit, dat de kis ten tenslotte te warm werden om aan te pakken. Oorzaak Over de oorzaak van de brand tast men nog in het duister, temeer daar om kwart over één nog enkele personen in het ge bouw zijn geweest en toen heeft men niets bijzonders gemerkt. Een kwartier later moet de brand zijn uit gebroken. De brandweer, die zeer spoedig ter plaatse was en reeds vrij snel werd geassisteerd door de brandweer uit Hille- gom, was de brand na een half uur meester. Geen stagnatie Naar wij vernemen zal er geen stagnatie in het bedrijf ontstaan en dit is wel een zeer gelukkige bijkomstigheid, daar over' enkele weken het veil-seizoen gaat begin nen. Met het oog op de stroomvoorziening in het Zuidelijk deel van Haarlem in Heem stede, is het noodzakelijk, dat binnen af zienbare tijd in de omgeving van Den Hout een 50 KV-station wordt gesticht. In ver band met het bijzondere karakter van het gedeelte der gemeente waar deze onder centrale zal moeten verrijzen, is een diep gaand onderzoek ingesteld naar de plaats, waar een dergelijke station zou kunnen worden gebouwd zonder dat aan het as pect van de omgeving geweld zou worden gedaan. B. en W. hebben niet alleen advies in gewonnen van de commissies voor de Openbare Werken en voor het Gemeen telijk Energiebedrijf, doch zij hebben bo vendien de heren ir. H. Otto, landschaps architect en ir. J. A. Kuiper, stedebouw- kundige, om hun visie gevraagd. Beide deskundigen en de commissies zijn tot een gelijkluidend oordeel gekomen, namelijk dat de in elk opzicht gunstige plaats is die waar thans de manége aan de Linuaes- laan staat. Onderhandelingen met de eigenaar heb ben er toe geleid, dat deze bereid is het gebouw met de bijbehorende grond aan de gemeente te verkopen voor vijftigduizend gulden. Aangezien deze prijs redelijk is, stellen B. en W. de raad voor de manége aan te kopen. Van de heer A. Klebe te Rotterdam, de eigenaar van de manége, vernamen wij dat het niet in zijn bedoeling ligt zijn bedrijf naar elders in Haarlem of omgeving te verplaatsen. De dagen van de oude Haarlemse ma nége zijn dus geteld. De verbetering van de Willielminastraat, Zijlvest en Kinderhuisvest heeft 24 mille meer gekost dan was geraamd, zodat de totale kosten bijna f290.000 hebben bedragen. ADVERTENTIE IN VORM EN LIJ N VOOR DAMES vlot en elegant met geaccentueerde bovenlijn. VOOR HEREN onverwoestbaar en imposant. GROTE COLLECTIE HAARLEM, 18 Juni 1953 GEHUWD: 18 Juni, D. J. Verpoorte en G. H. Dekker; W. J. J. Frankemölle en A. J. E. van Koningsbruggen; G. W. Bouquet en M. P. Kluit; J. Harmsen en B. Haveman; A. W. Elskamp en A. C. H. Lamers; G. ten Have en Z. Rosmolen; P. J. van den Berg en G. H. Luttik. BEVALLEN van een zoon: 17 Juni, A. B. Sprengers—van der Vliet; A. van Os—Jager; 18 Juni, T. van den Broek—Koelstra; C. van Kampen—Meerveld. BEVALLEN van een dochter: 16 Juni, E. Leising—Steenkist; 18 Juni, C. M. Hendriks Weidema. OVERLEDEN: 16 Juni, F. M. Maalste, 57 j., Teding van Berkhoutstraat; 17 Juni, J. J. Stoop, 70 j., Gijsbrecht van Aemstelstraat; 18 Juni, M. Waterdrinker, 58 j., Maert'en van Heemskerkstraat.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 8