Toestand in Oost-Duitsland blijft verre van rustig President Auriol aan als kabinetsformateur Krachtige Engelse nota aan Zuid-Korea verwacht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Weerbericht Brandstichtingen en arrestaties zijn er nog aan de orde van de dag Het woord is aan Explosie op Brits schip in Amsterdams haven Socialisten verlieten „Raad der Wijzen" „Redder van de franc" zal nog hedenavond zijn antwoord geven Syngman Rhee gaat ongestoord door met „zoekmaken" der ontsnapten Jeep te water; drie doden De Hoge Autoriteit voor het parlement Negen opvarenden gewond Bendeterreur in West Java laait hoog op Indonesische formateurs geven opdracht terug Straatsburg Strijd om de Rosenbergs ook na hun dood 67e JAARGANG No 290 MAANDAG 22 JUNI 1953 297e JAARGANG No 137 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De offciële intrede van de zomer ging nu eens niet gepaard met grijze luchten en stromende regen. Integendeel. Wij zullen ons de 21e Juni 1053 heugen als een der stralendste dagen van het jaar. Geen foto kon dat beter illustreren dan deze opname van een kind en een hond, die beide tegen de warmte verkoeling zoeken in het water BERLIJN (Reuter). De Oost-Berlijnse schouwburgen, bioscopen en kerken zijn Zondag zoals gewoonlijk geopend geweest. Oost-Berlijn is echter nog steeds, op de vijfde dag van de staat van beleg, van de buitenwereld afgesloten. Sportwedstrijden zijn Zondag niet gehouden. Vluchtelingen, die in West-Berlijn zijn aangekomen, ge wagen van 20 doden bij de ongeregeld heden in verscheidene grote steden in Oost- Duitsland. De West-Berlijnse socialistische partij heeft Zondag bekend gemaakt, dat elf van haar functionarissen, die in Oost- Berlijn wonen, zijn gearresteerd. Vluchte lingen, die tot West-Berlijn zijn doorge drongen, gewagen van golven van arresta ties. Verscheidene West-Berlijnse bladen zeg gen, dat de Russische Hoge Commissaris, Semjonov, een onderhoud heeft gehad met verschillende partijleiders in Oost-Duits land in verband met een reorganisatie van de regering. President Heuss van West-Duitslarïd heeft Zondag in een bijeenkomst in de Bondsdag ter herdenking van de slachtof fers van de ongeregeldheden in Oost-Duits- land verklaard, dat de betogingen een ple bisciet zijn geweest, dat de Oost-Duitse regering van elke morele autoriteit heeft beroofd. In Oost-Duitse kringen is Zondag op nieuw gewag gemaakt van ongeregeld heden. Het blad van de S.E.D. „Neues V a 11 o u r De meesterwerken der kunst zijn betere leraren in de aesthetica dan de wijsgeren. Vanmorgen om kwart over negen heeft zich een hevige explosie voorgedaan in de machinekamer van het Engelse motorschip „Swift", dat aan de Oostelijke Handels kade te Amsterdam ligt. Negen personen werden gewond, waarvan, volgens cle eer ste berichten, vier vrij ernstig. Zij zijn naar het O. L. Vrouwegasthuis en naar het Bin nengasthuis vervoerd. Na de explosie ont stond een kleine brand. De oorzaak van de ontploffing is nog onbekend. Het schip was gisteren met stukgoed ge laden in Amsterdam aangekomen. Men was vanochtend bezig het schip te lossen, toen de ontploffing geschiedde. De gewonde bemanningsleden zijn allen Engelsen. Later is door de brandweer bekend ge maakt dat de explosie op de „Swift" (693 brt. en eigendom van de General Steam Transport Company, Londen), is veroor zaakt door een electrisch apparaat in de machinekamer, een z.g. olievoorverwarmer, die door tot dusver onbekende oorzaak uit elkaar is gesprongen. De door deze ontploffing veroorzaakte luchtdruk was hevig. Hij plantte zich bui ten de machinekamer voort naar de ver- blijfsruimten, waar de meeste gewonden vielen. Deuren werden versplinterd en vele leden der bemanning tegen de grond ge slingerd. Intussen vatte de weglopende olie in de machinekamer vlam. De Amsterdamse brandweer, die met twee motorspuiten uit rukte, bluste deze brand met schuim. Zeer ernstig gewond werd de Britse koksmaat Cullen uit Cardiff. De rijkspolitie te water stelt naar de oorzaak van de ex plosie een onderzoek in. Van onze correspondent in Parijs) Het concillie der gezamenlijke oud premiers en parlementaire fractieleiders, dat Vincent Auriol had opgedragen een minimum-program van actie voor een rege ring op te stellen, heeft gisteren aan het Elyssée rapport uitgebracht. Even daarna belastte de president der republiek Antoine Pinay met de vorming van een nieuw kabinet. Paul Reynaud, die als oudste ex-premier in jaren deze Franse Raad der Wijzen voor zat, verklaarde na afloop met voldoening op de tweedaagse werkzaamheden terug te kunnen zien. Deze crisis kan toch nog een heilzaam effect sorteren, zei hij, want zeker is nu ge worden dat niemand meer terug wil naar de oude toestand. We moeten een regering hebben die werkelijk regeren kan, en in ons actie-programma hebben wij de weg aan gewezen, die daartoe kan voeren. In het programma wordt onder meer de noodzaak geformuleerd van een directe Volgens diplomatieke kringen te Londen zal Engeland binnenkort een in krachtige bewoordingen gesteld protest aan de Zuid-Koreaanse regering doen toekomen naar aanleiding van het optreden van president Rhee. In de nota zal gezegd worden, dat de president de kans op een spoedig staken van het vuren op Korea ernstig in gevaar heeft gebracht en dat Engeland om deze reden zich voortaan vrijheid van handelen voorbehoudt ten aanzien van militaire en politieke onderhandelingen met de Noor delijken. Het opperbevel der UNO deelt mede, dat 668 niet-communistische Koreaanse krijgs gevangenen Zaterdagavond uit kampen zijn ontsnapt. Zij waren geholpen door tanks en vrachtauto's van het Zuid-Koreaanse leger. Volgens het persbureau „Nieuw China" hebben de Amerikanen totnogtoe geen ern stige pogingen gedaan om de door de Zuid- Koreanen vrijgelaten gevangenen op te sporen. Gevangenen werden in groepen Poesan en andere steden binnengeleid. Dit ge schiedde door Zuid-Koreaanse troepen in aanwezigheid van Amerikaanse militaire politie, aldus het persbureau. Radio-Pjongjang verklaart, dat, indien er geen definitief antwoord wordt gegeven op de Noordelijke protestnota inzake de vrijgelaten krijgsgevangenen, „ernstige reacties van het gehele volk van Noord- Korea moeten worden verwacht". In een commentaar over het ontsnappen der krijgsgevangenen constateert radio- Peking, dat de Verenigde Staten beweren, ö.at het onmogelijk is de ontsnapten weer vast te zetten. Maar wel liet cle Zuid- Koreaanse regering openlijk toe, dat Ame rikaanse verslaggevers de gevangenen, in het bijzijn van Zuid-Koreaanse wachten, ondervroegen. Verklaring van Clark Generaal Mark Clark, de opperbevelheb ber der UNO in Korea, heeft Zondag een verklaring uitgegeven, waarin hij zegt, dat president Syngman Rhee persoonlijke ver zekeringen had geschonden door de vrij lating van niet-communistische gevange nen uit Zuid-Koreaanse kampen te ge lasten. Clark ontkent, dat er enige geheime ver- slanAlv"".'"';ng b'"~tc->nd tussen de Zuid-Ko reaanse regering en zijn hoofdkwartier betreffende de ontsnappingen, en hij noemt de actie van de Zuid-Koreanen een recht streekse schending van de macht die hij bekleedt. Waarnemers te Tokio zijn van mening, dat uit het feit, dat generaal Clark in zijn verklaring geen enkele aanduiding geeft van een geallieerde tegenactie, moet wor den afgeleid, dat er dienaangaande nog steeds besprekingen worden gevoerd te Washington en door de leden van de UNO, die strijdkrachten in Korea hebben. Inmiddels heeft het Zuid-Koreaanse ka binet Zaterdag op een bijeenkomst, welke acht uur duurde, maatregelen besproken om de ontsnapte gevangenen te bescher men tegen iedere poging om hen weer ge vangen te nemen. De Zuid-Koreaanse regering heeft een plan opgesteld om de vele gevangenen, die te Poesan een schuilplaats hebben gevon den, te verspreiden. Volgens een medede ling van de onder-minister voor Sociale Zaken, Kim Jong Taek, zal dit plan ten uitvoer worden gelegd, zodra het kabinet hiertoe het teken geeft. Kim deelde mee, dat de gevangenen, die Poesan wensen te 4 verlaten, kosteloos van cle spoorwegen ge bruik zullen kunnen maken. De gevangenen bevinden zich nu in bur gerkleren bij bui-gers in huis. Leiderschap De Amerikaanse republikeinse senator Styles Bridges heeft Zaterdag verklaard, dat president Eisenhower hem persoonlijk de verzekering heeft gegeven, dat Amerika „zijn gehele leiderschap zal gebruiken om te verhinderen, dat communistisch China sitting neemt in de U.N.O." grondwetsherziening en speciale volmach ten voor de regering, de onvermijdelijkheid van nieuwe belastingen erkend, cn voorts de wenselijkheid onderstreept van een ver mindering der militaire lasten in Indochina, waartoe Frankrijk op de Bermuda-confe rentie, die intussen tot 8 Juli is uitgesteld, aan zal moeten dringen. Op problemen van minder urgente aard wordt in het programma niet ingegaan, daar détailpunten door de toekomstige formateur zelf nader zullen moeten worden omschreven. Uiteraard wordt wel nogmaals op de allei-girootste spoed aangedrongen. De aanwijzing van Pinay moet men be schouwen als een logisch uitvloeisel van het feit, dat de socialisten zich kort na het begin der conferentie reeds hadden terug getrokken. Er waren, na Mai-ie's falen, eigenlijk nog maar twee ernstige candi- daten ovei-gebleven, namelijk Pinay en Mendès-France, die respectievelijk het rechtse en het linkse centrum verpersoon- lijken. Die laatste werd als de enige man beschouwd, die de socialisten naar de rege- ringsbanken terug had kunnen bi-engen, en toen zij door hun vertrek hun onwil daar toe, op een wijze die niet was mis te ver staan, hadden gedemonstreerd, bleef dus alleen Pinay als laatste serieuze mogelijk heid over. Auriol heeft nogmaals met heel veel na druk betoogd, dat nu in geen geval een for matiepoging meer zal mogen stranden. Dagelijks worden er op het Elysée grote pakken brieven binnengebracht van Fran sen, die zich ontsteld tonen over het voort duren van de crisis, en daaruit moet presi dent Auriol de achttien deelnemei-s aan de conferentie een paar hartige.citaten hebben voorgelezen. Nadat Pinay was aangezocht, zijn de fractieleiders der regeringspartijen nog maar weer eens door Auriol ontvangen, doch ditmaal in gezelschap van de woord voerders der politieke minderheden. Het is voor het eerst dat nu ook die min derheden door het Elysée worden geconsul teerd, en daarmee wordt de politieke ver warring, die in alle partijen heerst, nu officieel erkend. Een van de opmerkelijkste verschijnselen in deze crisis is namelijk de algemene ver slapping der partij-discipline geweest, en daaruit viel vooral wel te 'erklaren, dat tot dusverre alle formateurs beentje werden gelicht, ofschoon meestal tevoren de par tijen officieel hun steun hadden toegezegd. Zal Pinay slagen Afgewacht zal nu moeten worden of deze zelfde omstandigheden niet ook Pinay, die Edgar Faure al als minister van Financiën heeft geëngageerd, en die vanavond defini tief uitsluitsel zal geven, eveneens fataal zullen worden. De populariteit van Pinay, die door velen nog altijd als de redder van de franc wordt beschouwd, is in het land zeker nog weinig of niet gedaald, maar in het parlement ondervindt hij daarentegen nog al heel wat tegenstand. Niet alleen op de linkse ban ken en die der Katholieken, die hem in December wipten, maar ook onder de Gaullisten, die hem aansprakelijk stellen voor de scheuringen in hun partij. In elk geval is Pinay een man uit een stuk, die bij herhaling met moed voor zijn overtuiging uit dorst komen, en daarom kan men slechts vurig hopen dat hij nu eindelijk deze crisis, die haar vijfde week is ingegaan, uit zal kunnen luiden. DJAKARTA. (Aneta). In de omgeving van Tjiawi zijn vier dessa's overvallen door benden, die er moorden hebben gepleegd, woningen in brand hebben gestoken en hebben geroofd, aldus is van officiële zijde bekend gemaakt. De aanval door de zwaar gewapende terroristen geschiedde daags voor Lebaran (het einde van de vastenmaand). Ruim 60 dorpelingen werden vermoord, ruim 800 woningen werden in brand gestoken, 3500 mensen werden dakloos, de schade be draagt bijna 2 milhoen rupiah. De geterro- niseerde dessa's liggen op de hellingen van de Goenoeng Galoenggoeng, in een moei lijk bereikbare bergstreek, waar de groot ste in West-Java operende benden zich schuil houden. In de omgeving gelegerde posten van het leger werden tijdens de qyervallen bezig gehouden door afdelin gen van de bende, die met de posten ge vechten begonnen terwijl de hoofdgroep in de dorpen binnendrong. De burgemeester van Bandung heeft heden een oproep ge richt tot de burgerij van deze stad om kle ding en geid voor de slachtoffers in te zamelen. Deutschland" schreef, dat in Leipzig „grote betogingen van arbeiders" zijn gehouden. Het communistische blad van de stad had „meedogenloze en hartstochtelijke haat tegen de raddraaiers, die zo veel bloedver gieten hebben veroorzaakt" geëist. Volgens de West-Berlijnse „Telegraf" zijn 100.000 arbeiders van de uraniummij- nen te Aue in Saksen nog steeds in staking. Radio-Moskou heeft Zondag verklaard, dat een op 17 Juni in Oost-Berlijn gear resteerde West-Berlijner heeft bekend, dat de ongeregeldheden waren georganiseerd door een Amerikaanse generaal-majoor, Sievert genaamd. Volgens de arrestant, een zekere Kalkofsky, was hij door de Ameri kanen tot het veroorzaken van ongeregeld heden aangezet. Kalkofsky zeide verder, dat hij met tenminste 90 personen opdracht had gekregen ongeregeldheden uit te lok ken, aldus radio-Moskou. De Russische commandant in Oost-Ber lijn, generaal-majoor Dibrova, heeft Zon dag de Westelijke protesten tegen de „hardheid" van zijn maatregelen na de ongeregeldheden in Oost-Berlijn van de hand gewezen/aldus meldt het Oost-Duitse nieuwsbureau A.D.N. In een nota aan de drie commandanten van West-Berlijn zegt Dibrova, dat de maatregelen genomen moesten worden om een eind te maken „aan cle gewelddaden,plundering en brand stichting door fascistische agenten uit West Berlijn georganiseerd". De Russische commandant verklaarde verder, dat hij bereid is het normale leven te herstellen, indien de Westelijken van hun kant „misdadige elementen" niet tot Oost-Berlijn zullen toelaten. De Oost-Duitse plaatsvervangende mi nister voor de spoorwegen, Kramer, heeft verklaard, dat bij de ongeregeldheden in Oost-Duitsland getracht is „de Duitse spoorwegen als slagader van de economie te verlammen". In Maagdenburg hadden spoorwegarbeiders het gebouw van de spoorwegdirectie bestormd en ook in Halle. Saalfeld, Gera, Stralsund en Gorlitz was het tot ongeregeldheden gekomen, zo zei hij. Hervatting De Russische autoriteiten van Berlijn hebben opdracht gegeven Maandagochtend vroeg de diensten van de bovengrondse, de S.-Bahn, cp vijf lijnen, die door de dichtst bevolkte gedeelten van West-Ber lijn lopen, te hervatten. Het besluit om het verkeer te hervatten werd genomen na een bespreking van de Russische leider van het vervoerswezen der Sovjet-Hoge Com missie en de economische raadsman van de Franse sector van Berlijn. De Amerikaanse commandant in Berlijn, generaal-majoor Timberman. heeft Zater dag medegedeeld, dat de stakingen en be togingen in Oost-Berlijp van Dinsdag en Woensdag volkomen spontaan waren. De beschuldigingen van Sovjet-zijde, dat de Westelijke mogendheden de stakin gen en betogingen hadden beraamd of de menigte tegen de Oost-Duitse regering hadden opgezet, werden door Timberman tegengesproken. De Amerikaanse autoriteiten hebben in middels haar toestemming aan de Russen om een Russisch oorlogsmonument in de Amerikaanse sector te herstellen ingetrok ken. Nieuw program De Oost-Duitse communistische leiders hebben vandaag tien nieuwe maatregelen aangekondigd, die naar zij verklaren het levenspeil van alle klassen der bevolking zullen verbeteren en zullen bijdragen om ,.de verbittering jegens de regering" uit te wissen. Het centrale comité van de socialistische eenheidspartij heeft in een verklaring toe gegeven. dat vele arbeiders „bittere gevoe lens koesteren tegenover de regering, van wie zij denken dat zij hen verwaarloosd heeft". De bekendmaking van dê S.E.D. deelt mede, dat alles nog niet rustig is en nor maal functionneert in Oost-Duitssland na de „Juni-opstand". De S.E.D. zal de bevol king inlichten en raadplegen over verdere maatregelen. Arbeiders, die „misleid" en nog niet aan het werk gegaan zijn, zijn volgens de verklaring „toch eerlijke men sen, die geholpen moeten worden". De par tij moet haar bureaux verlaten en zich onder de massa begeven. Er moeten bijeen komsten met de arbeiders en openhartige Door nog onbekende oorzaak is Zondag morgen een jeep met vier inzittenden in de Kromwijkerwetering te Woerden gereden en daarbij over de kop geslagen. Alleen de bestuurder wist zich te redden. Drie passagiers kwamen bij dit ongeluk om het leven. De drie slachtoffers zijn allen afkomstig uit Gouderak. Het zijn de 78-jarige wed. De Jong-Schieveen, haar 49-jarige onge huwde zooir T. de Jong en haar 76-jarige zwager, de weduwnaar P. H. Hofman. Het gezelschap was onderweg geweest naar een jarig familielid te Woerden. De beide formateurs, aan wie president Soekarno de vorming van een nieuw Indo nesisch kabinet had opgedragen, de heren Roem en Sarkoro, hebben hun mandaat aan de president teruggegeven. Deze hoopt ten spoedigste een andere formateur of formateurs te kunnen aanwijzen. discussies gehouden worden, zo zegt de be kendmaking. In het nieuwe program worden onder andere de volgende maatregelen voorge steld: De terugkeer tot lagere arbeidsnormen en het vaststellen van lonen volgens het op 1 April 1953 van kracht zijnde stelsel. Verlaging van vervoerstarieven voor ar beiders, die minder dan 500 mark per maand verdienen. Hogere pensioenen voor weduwen, inva liden eir gepensionneerden. Ziekenverlof zal niet gelden als vacantie. Geen verplichte staatsverzekering. Op' de begroting zal 600 millioen mark mey uitgetrokken worden voor de parti culiere huisvesting ten koste van de staats- woningbouw. STRAATSBURG, Maandag. Het gesprek naar aanleiding der eerste verantwoording van de eerste Europese Kolen- en Staal regering tegenover het Europese Kolen- en Staal-parlement is ten einde. Zaterdag avond is het gesprek over de verschillende hoofdstukken van het rapport der Hoge Autoriteit (dat is de Kolen- en Staal-rege- ring) gesloten. Morgen zal men stemmen over een resolutie opgesteld naar aanleiding van de debatten. Men heeft gespreken over allerlei onder werpen waar de Hoge Autoriteit mee te maken krijgt: de Gemeenschappelijke Markt voor kolen en staal, de investeringen in kolenmijnen, hoogovens, walserijen enz., maar ook over de sociale vraagstukken in de Kolen- en Staalindustrie, over de huis vesting van arbeiders, over de financiën en het bestuur van de Gemeenschap. Een Ge meenschap voor de zware industrie welis waar, maar tevens beschouwd als een eer ste stap op weg naar een Verenigd Europa. Om een algemene indruk te geven van deze parlementaire verantwoording der Hoge Autoriteit kan men zeggen, dat men over het algemeen wel vertrouwen aan de Hoge Autoriteit wil schenken, maar dat het voorlopig karakter van het hele gesprek sterk naar voren kwam. Van allerlei kanten wordt er op aange drongen dat de Hoge Autoriteit de grote lijn van zijn beleid zou mededelen, zodra hij dit beleid zou hebben ontworpen. Er is een ge vaar dat het parlement in deze te veel ver langt, met andere woorden dat het parle ment gaat mee regeren. Vijftien en Zes Vandaag zal in Straatsburg nog meer over de Hoge Autoriteit worden gezegd, maar nu in ander verband. Er zal namelijk een zitting zijn van een gecombineerde Assemblee: het parlement van de G.K.S. samen met de Raadgevende Vergadering van de Raad van Europa. Dat betekent dus: de parlementaire organen van het Europa van de Zes en van het Europa van de Vijf tien. Men wenst een nauwe verbinding tus sen het Grote en het Kleine Europa. De ge combineerde Assemblée is een van de pogingen daartoe. Zwartkijkers zeggen dat deze vergadering geen zin heeft. Maar in Straatsburg weet men zo iets nooit van te voren. Wij wachten het af en zullen er mor gen meer over kunnen vertellen. NEW YORK (Reuter/A.F.P.) De stof felijke resten van Julius en Ethel Rosen berg, het echtpaar dat op beschuldiging van atoomspionnage op de electrische stoel in de Sing Sing-gevangenis is terechtge steld, zijn in het dodenhuis der gevangenis ter beschikking van de familie gesteld. Zij zijn later in een kapel in Brooklyn opge baard. Hoewel nu. na twee jaar procederen, de executie heeft plaats gehad, duurt de strijd tussen hen, die het eens zijn met deze af loop, en hen, die moeite hebben gedaan, het onherstelbare te voorkomen, voort. De Amerikaanse ambassades te Parijs en Tel Aviv werden door de politie bewaakt met het oog op mogelijke aanvallen door demonstranten. Tot dusverre zijn echter geen berichten over ernstige incidenten ontvangen. Onder degenen, die critiek heb ben geleverd op de Amerikaanse justitie, was Frangois Mauriac, de bekende Franse Rooms-Katholieke schrijver en winnaar van de Nobelprijs voor litteratuur. Hij achtte de Rosenbergs onschuldig. Enige Franse bladen deelden deze opvatting. Het onafhankelijke blad „Le Monde" schreef, dat het gratieverzoek der Rosenbergs was afgewezen onder de „geweldige druk van de openbare mening, die verhit is door de heksenjacht". De stoffelijke resten van Julius en Ethel Rosenberg zijn gisteren op de begraaf plaats van Wellwood (Long Island) bij gezet. In de redevoeringen, die bij de rouw- plechtigheden werden uitgesproken, wer den aanvallen gedaan op president Eisen hower en het ministerie van Justitie. Emanuel Bloch, de verdediger der Rosen bergs; verklaarde de president, minister van Justitie Brownel en het hoofd van de F.B.I., Edgar Hoover, schuldig aan „de moord" op zijn cliënten. xxoacoccofyrrwTri(y> De filmster Betty Hutton heeft, geassisteerd door Klaas Zwarthoed, piloot van de K.L.M., de eerste van de 13 Lockheed Super Constellationsdie momenteel onder weg is naar Nederland, ten doop gehouden. De champagnefles spat uiteen op de romp van de Constellation, die „Atoom" werd geheten. ONBESTENDIG ZOMERWEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Veranderlijke bewolking met plaatse lijk enkele regen, of onweersbuien. Zwakke tot matige veranderlijke wind' Vrii warm. 23 lunr Zon op 4.20 uur onder 21.04 uur. Maan op 17.44 uur. onder 1.11 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 23 Juni Hoog water: 0.20 en 12.51 uur Laag water- 3.05 en 2042 uur.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1