Vermoeide Drobny toch bij de laatste acht op Wimbledon Het Huis Ruime zege van Nederlanders in Blackpool dank zij Geertje Wielema Amsterdammer Nolten won het Groenendaal-tennistournooi Clowntje Rick Mulloy uitgeschakeld door Deen Nielsen van haar Dromen WEK DE GAL IN UW LEVER OP Twee overwinningen voor waterpoloploeg ZWEMDUEL GROOT-BRITTANNIë-NEDERLAND EEN WIJZE RAAD FEUILLETON door Dorothy Quentin, SbmMIW 4 LIKDOORNS WONDEROLIE Voor de kinderen t MAANDAG 29 JUNI 1953 Jaroslav Drobny had Zaterdag in het tennistournooi te Wimbledon minder dan anderhalf uur nodig om de Australiër Rex Ilartwig tot capituleren te dwingen. Hij won met 6-3, 7-5, 7-5, maar het bleek toch dat hij de vermoeidheid van zijn partij tegen Iïudge Patty nog lang niet te boven was gekomen. Tegen het eind van de wedstrijd had hij last van kramp in zijn benen en toen hij bij zijn tweede match point de bal liet vallen bij het serveren riep hij een ballenjongen om een andere bal, daar het bukken te veel inspanning eiste. Na de eerste twee sets verloren te hebben liep de jonge Australiër uit tot 4-1 in de derde. Drobny, die besefte dat een lange partij gevaarlijk voor hem zou worden, verhoogde de druk en kwam na een serie knalharde services, volley's en smashes op 4-4. In de elfde game doorbrak hij Hart- wig's service, waarna hij de zijne won. En de partij. De Nederlandse zwem- en waterpoloploeg heeft in Blackpool een overtuigende over winning behaald op Groot Brittannië. De wedstrijden werden gehouden in een 55- yards zoutwaterbassin van een groot overdekt zwembad in Blackpool. Ifet Neder lands waterpolozevental moest tijdens deze ontmoeting op één dag twee officiële interland wedstrijden tegen dezelfde tegenstander spelen. Behalve deze waterpolo- wedstrijden die beide gewonnen werden en zonder de rest van de Nederlandse vertegenwoordiging tekort te willen doen, verdient het zwemmen van één dar meisjes, Geertje Wielema, extra te worden genoemd. Niet minder dan drie maal, een keer alleen en twee keer met haar estafette-ploeggenoten, stond zij op het ere podium in het licht der schijnwerpers en met de alles volgende televisie camera's van de B.B.C. op zich gericht. En alle drie de keren zonder haar sterkste slag, de rug- slag, te hebben gezwommen na een prestatie van wereldformaat. Gai'dner Mulloy, nummer vijf geplaatst, werd met 108, 63, 75 uitgeschakeld door de Deen Kurt Nielsen. De Amerikaan had last van een verrekte dijspier, opge lopen in zijn partij tegen Stockenburg in de vorige ronde. Nielsen toonde zich een sierk speler met vervaarlijke services en haarscherpe passeerslagen. Hij was te snel en te behendig voor de 39-jarige Mulloy. Belg uitgeschakeld Mervyn Rose, de Australische linkshan dige speler, plaatste zich bij de laatste acht met een 64 64 86 overwinning op de aggressieve Belg Brichant, zonder een grote indruk te maken. Sven Davidson bereikte* de kwart finales dank zij een fraaie 63 64 64 zege op de Austra liër Ian Ayre, die een off-day had en niet minder dan zeven double faults sloeg. Voor de kwart finales Is de paring als olgtSeixasLewis Hoad, Mervyn Rose Art Larsen, DavidsonDrobny en Nielsen Roscwall. Bij de dames komen tegen elkaar uit: Dorist HartSuzy Koermoczi, Dorothy Iinodemej. A. Mortimer of me vrouw M. C. Cheadle, Julie Sampson Shirley Fry en Erika VollmerMaureen Connolly. Twee geplaatste speelsters, beiden links handig, werden Zaterdag uitgeschakeld: Nelly Adamson en Helen Fletcher. Mevr. Adamson werd met 46 63 63 geklopt door de Amerikaanse jeugdkampioene Julie Sampson, en mej. Fletcher ging met fi3 64 onder tegen Hongarije's num- meor een Suzy Koermoczi. Maureen Con nelly heeft zich bij de laatste acht ge plaatst na in totaal slechts drie games ver loren te hebben. In de tweede ronde van het gemengd dubbelspel waren Fenny ten Bosch en Dehnert niet opgewassen tegen de gerou tineerde combinatie mej. RigolletSko- necki. Hun teamwerk liet veel te wensen en liet serveren bleef beneden de maat. Skonecki was de held van deze partij. De uitslagen De belangrijkste uitslagen luidden: Dames enkelspel, 4e ronde: Mevr. Z. Koermoczi (Hong.) sl. mej. H. Fletcher (G.B.) 63, 64; mej. E. Volmer (Did.) sl. mevr. W. Brewer (Bermuda) 62 61; mevr. Knode (V.S.) sl. mevr. F. Dawson-Scott (G.B.) 62 61; mej. J. Sampson (V.S.) sl. mevr. N. Adamson (Fr.) 46 63 63: Maureen Connolly (V.S.) sl. mej. J. Shilcock (G.Br.) 60, 61; Shirley Fry (V.S.) sl. mevr. B. Lewis (V.S.) 6—1 6—3: Doris Hart (V.S.) sl. mej. A. Buxton (G.Br.) 63 61. Heren dubbelspel, tweede ronde: Kumar en Nath (India) sl. Asboth en Bujtor (Hong.) 6—1 7—5 3—6 6—1; Sko- ADVERTENTIE Vlug een lading Lexington ciga rettes van America's best tobaccos naar Zuid-Korea. Dat houdt de moed er in - en de vrede is zó getekend. vertaald, uit het Etigels 13) Maar Elsie bleek de Sunbeam-Talbot spoe dig te beheersen en ze had opvallend veel gevoel voor de motor. „Natuurlijk vind ik het niet erg", ant woordde Elsie, blij de opgewekte klank in zijn stem te horen, waaruit ze zijn tevre denheid meende te kunnen constateren. Hij had er natuurlijk geen idee van, hoe in spannend deze rit voor haar was geweest. Niet alleen, omdat ze het baantje bij Mark Hilary zo dolgraag wilde hebben, maar ook omdat ze het als een zware verantwoor delijkheid voelde, deze blinde man rond te rijden. Hij was aan haar overgeleverd en ze mocht geen fouten maken! Ze hield echter van chaufferen en net was heerlijk te merken, dat de wagen perfect liep, na dat Mark haar geïnstrueerd had. „Je chauffeert prima", zei Mark, terwijl necki en Stockenberg (Polen/Zweden) sl. Hannam en Pickard (G.Br.) 64 63 5_7 6—4. Grinda (Fr.) en Hopman (Austr.) sl. Abdesselam en Borotra (Fr.) 62 57 75 75; Brichant en Washer (Belg.) sl. Drobny (Egypte) en Patty (V.S.) w. o. Hart wig en Rose (Austr.) sl. Morea (Ar gentinië) en Worthington (N. Zeel.) 86 6—4 6—4. Heren enkelspel, vierde ronde: Drobny (Egypte) sl. Hart wig (Austr.) 63 75 75; Rose (Austr.) sl. Brichant (Belg.) 64 64 86; Davidson (Zwe den) sl. Ayre (Austr.) 63 64 64; Seixas (V.S.) sl. Worthington (N. Zeel.) 10—8 7—5 6—3. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: Mej. B. Knapp (G.B.) en Mahtadi (Iran) sl. mevr. W. Bain en Gotto (G.B.-Ierland) 6—3 6—2. Mej. M. Bourbonnais (Fr.) en Nath (India) sl. mevr. J. White (G.Br.) en hij zich naar haar toewendde. Er kwam opnieuw een golf van medelijden over haar, toen ze naar zijn zware, donkere bril keek. Niéts mocht ze echter ooit laten merken van dergelijke gevoeiens. Mark bedacht zich, dat het dikwijls voorkwam, dat verlegen, overgevoelige mensen uit stekend met machines en motoren konden omgaan, hij had het gemerkt zowel bij auto's als vliegtuigen. „Ik heb goede lessen gehad", antwoord de Elsie met een glimlach. „Het is alleen een beetje zenuwslopend, als je baantje er van afhangt, vooral als je moet chauffe ren in een volkomen onbekende wagen". „Hmsecretaresse, chauffeuse, bood schappenjongen. geloof je niet, dat dit baantje een beetje te veel van je zal ver gen, Elsie? Jk ben bovendien niet altijd be leefd en vriendelijk, weet dat. Ik heb soms een duivels humeur. Ik ben niet be paald een geduldigepatiënt". Hij wees even op zijn ogen. „Ik durf het best aan", antwoordde Elsie. „En nu zal ik naar binnen gaan en uw bier halen „Donker bier, alsjeblieft, als het er is. Je kunt er trouwens altijd mee uitschei den, als het je eind November niet bevalt", voegde hij er aan toe. Ze aarzelde met haar antwoord. Het leek er op, alsof hij thans van haar zekerheid wilde hebben. Hun posities schenen omge keerd te zijn. Hij had iets van een kleine jongen, die gerustgesteld moest worden. „Meneer Hilary", zei ze langzaam, „zo ADVERTENTIE U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dug moet uw lever een liter gal in uw Ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet. het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJKS om die liter gal op te wekker en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. Brown 64 61. Tweede ronde: mevrouw B. Davidson (V.S.) en Woodroffe (Z.-Afr.) sl. mevr. G. Walter (G.-Br.) en Spychala (Polen) 62 64; mej. V. Rigollet (Zwitserland) en Skonecki (Polen) sl. Fenny ten Bosch en Dehnert (Nederland) 63 63; mej. R. Bentley (G.-Br.) en Mezzi (België) sl. mej. J. Bloomer (G.Br.) en Vermaak (Z.- Afr.) 9—7 6—0; mej. J. Scott (Z.-Afr.) en Michaelmore (G.-Br.) sl. mej. V. Lewis (G.-Br.) en Fox (V.S.) 64 64; mej. J. de Riba en Ferrer (Spanje) sl. mej. G. Hoahing (Gr.-Br.) en Wilderspin (Austr.) 75 97; mevr. Z. Koermoczi en Asboth (Hong.) sl. heer en mevr. Billington (G. Br.) 6—4 6—4. Mej. E. Lombard en Kemp (Ierl.) sl. mej. M. Eyre en Scharenguivel (G.B.- Ceylon) 64 26 64; mej. V. White en Becker (G.B.) sl. mej. R. Woodgate en Green (G.B.-Austr.) 64 75; mej. E. Watson en Horn (G.B.) sl. mej. A. Bilse en Peten (Z.-Afr.-België) 75 64; mej. J. Petchell en Ager (G.B.-V.S.) sl. mej. G. Woodgate en Thorn (G.B.) 26 63 60; mevr. M. Peterdi en Jancso (Hong.) sl. mevr. H. Proudfoot en'"Campbell (G.B.) 6—3 8—6. Derde ronde: mevrouw Jean Rinkel en Paish (G.Br.) sl. mej. E. Watson en Horn (G.Br.) 6—4 6—3. iets moet u werkelijk niet zeggen. Ik ben zo blij, dat ik deze baan kan krijgen. Ik verheug me er op, voor u te mogen werken en ik verheug me op het buitenleven en verder ben ik een en al belangstelling voor uw nieuwe boek. U zult me moeten ontslaan, wilt u me ooit kwijtraken!" „Dank je, Elisie Ik zal je aan deze woor den herinneren, de eerste maal, dat je me je ontslag aanbiedt...." Mark lachte en Elsie verdween om de drankjes te halen. Het was de eerste keer, dat ze een dergelijk groot restaurant be trad. Markt luisterde naar haar voetstap pen. Zijn oren schenen steeds scherper elk geluid te registreren. Maar hoezeer hij ook steeds meer op zijn gehoororgaan kon ver trouwen, beperkt was deze waarnemings moge]ijkheid stellig! De uitdrukking op een gezicht kon hij niet zien en het was moeilijk iemands stemming te peilen, ook al werd hij steeds gevoeliger, ook op dit gebied. Bovendien had hij als schrijver als het ware een zesde zintuig voor menselijke emoties en stemmingen. De simpele, maar intense vreugde van dit jonge kind om het feit, dat ze was aamgenomen, straalde aan alle kanten van haar uit en werkte op wekkend op hem. Zoals Elsie het zag, le ken de komende zes maanden een boeiend avontuur, en van boeiende avonturen was hij nooit afkerig geweest. Hij was haar op dit moment dankbaar voor haar enthou siasme. Hij had het plan opgevat om in deze wachtperiode van zes maanden een boek te schrijven, méér om iets om handen Joke de Korte opende op de 110 yards rugslag de reeks successen met een gij- makkelijke in prachtige stijl behaalde overwinning op Margaret McDowall met als tijden respectievelijk 1.15.4 en 1.18.6. Daarna gingen twee herennummers voor Nederland verloren. Piet ten Thije bleef op de 440 yards 2.9 seconden boven de 5 minuten tegen de Schotse kampioen Sree- nan, die 4.53 noteerde. De race van Wim de Vreng op de 110 yards bracht geweldige spanning. Na de eerste baan had hij een handlengte voor sprong op Welsh, maar de Britse zwem- 6-3. Eindstrijd: mevr. Reus sl. mevr. Schiitz 6-1. 6-1. Gemengd dubbel: halve eindstrijd: mevr. Reus-Knoop sl'. mej. v. d. Berg-Nieland 6-2, 6-2. Mevr. Van Miert-Timmers sl. mevr. Schütz-v. d. Ree 6-0, 6-4. Eindstrijd: mevr. Reus-Knoop sl. mevr. Van Miert- Timmers 6-2, 7-5. B-tournooi. Heren-enkel: halve eind strijd: Ten Houte de Lange sl. Wijt 6-2, 6-4. De Haart sl. IJssel de Schepper 6-4, 6-4. Eindstrijd: Ten Houte de Lange sl. De Haart 6-1, 6-4. Dames-enkel: halve eindstrijd: mej. Nijssen sl. jkvr. Van Randtwijk 6-3, 6-2. mej. Elhorst sl. mevr. Dupuy 2-6, 6-2. 6-3. Eindstrijd: mej. Nijssen sl. mej. Elhorst 6-1, 6-2. Herendubbel: halve eindstrijd: Blom-Van Riet Paap sl. Vlaar-Verspoor 6-3, 6-2. Kra mer-Verschuur sl. Haan-Schmidt 3-6, 6-2, 6-3. Eindstriid: Blom-V0-" Riet Paap sl. Kramer-Verschuur 6-0, 9-7, Dames-dubbel: bab-e eindstrijd: mevr. Dantuma-mevr. v. d. Veer sl. mevr. v. d. Fange-mevr. Van Poelgeest 6-4, 2-6, 6-1. Mevr. De Roos-mevr. Beyerman sl. mei. Elhorst-mevr. v. d. Werff 7-5, 1-6, 6-4. Eindstrijd: mevr. De Roos-mevr. Beyerman sl. mevr. Dantuma-mevr. v. d. Veer 6-3, 6-1. Gemengd dubbel: halve eindstrijd: mevr. De Roos-Ten Houte de Lam*e sl. heer en mevr. Beyerman 6-3, 0-3. Mevr. Dantuma De Haarf sl. mei. Van BuurenGroQn 6-3, 6-4. Eindstriid: mevr. Dan^'maDe Haart sl. mevr. De RoosTen Houte de Lange 6-3, 6-1. BARtElJORISSTRAAT 20 TEL. 13439 DAMES - HEREN SHORTS te hebben dan omdat hij werkelijk een diepe drang in zich voelde iets nieuws te schrijven. Het zou, hoe dan ook, de intense, steeds toenemende spanning breken. Maar Elsie's belangstelling en enthousiasme zou den hem over zijn apathie heenhelpen, en misschien zou dit nieuwe boek toch iets behoorlijks kunnen worden. „Als dit boek ooit tot stand komt, moet je jezelf maar als een soort vroedvrouw beschouwen", merkte hij lachend op. Elsie keek hem even verwonderd aan, maar lachte dan ook .„O, ik ber; uitstekend met baby's", antwoordde ze. „In het wees huis leerden we dat wel. Om beurten moesten we op de kleintjes passen. Naast secretaresse en chauffeuse zal ik dus ook nog in deze rol moeten optreden". Het amuseerde Mark, dat ze onmiddellijk op zijn grapje was ingegaan. Hij dronk zijn bier met smaak op en Elsie nam het lege glas van hem aan. „Annie, mijn huishoudster, zal op Wil lows heel wat van die kleine werkjes van je overnemen", zei hij geruststellend. „Wat drink jij eigenlijk?" „Uitgeperste sinaasappel", antwoordde Elsie, „t Is verrukkelijk!" Ze bracht de lege glazen terug naar het restaurant. Toen ze zich weer bij hem voegde, vroeg hij: „Vertel me eens, hoe de rivier er uitziet. Ik ben dol op zo'n rivier gezicht. Daarna moeten we terug naar de stad". „O, 't Is erg kalm en rustig op het water, 1 er zijn bijna geen boten, er hangt een vage mer lag onmiddellijk na het keerpunt pal naast de Amsterdammer. De horloges we zen tenslotte voor beiden 59.4 aan, maar de kamprechters hadden de hand van Welsh het eerst tegen de bassinwand zien tikken. Els van der Plóeg leverde op de 220 yards vrije slag een succesvolle strijd tegen de nieuwe Britse zwemster Fern Ewart. Het Amsterdamse meisje zwom een betere slag dan haar tegenstandster en zij won in 2.35 met ruim verschil. Nadat Ria Vonk op de 110 yards haar rivale Angela Barnwall had verslagen werden de zwemnummers van de middag wedstrijden besloten met twee estafettes. Op de 4 x 110 yards vrije slag werden Fred Pieters, Herman Willisem, Nico van Vliet en Wim de Vreng verslagen door het Britse viertal, maar Joke de Korte, Rika Bruins en Geertje Wielema (vrije slag in 1.06.5) bleven op de 3 x 110 yards wissel slag met even grote voorsprong de baas over het damesteam van Groot Brittannië. Wereldtijd De zestienjarige Vera Nares-Pillow was op de 440 yards dames, het eerste num mer van de „avond-ontmoeting" niet in staat Geertje Wielema ook maar eniger mate partij te geven. De Nederlandse zwemster trok haar eerste banen alsof het een honderd meter race gold. In 1.10.6 keerde zij na 110 yards reeds ver voor haar rivale. De Hilversumse noteerde ten slotte over de 440 yards de prachtige tijd van 5.14.9. Vera moest aan de andere kant van het had haar laatste keerpunt nog nemen (6.01.1). Zo bleef Geertje Wielema 0.1 seconde onder haar Nederlands record op de 400 meter na 402 meter en 33 cm te hebben afgelegd. Jitse van der Veen zwom bij de heren op de 110 yards rugslag tegen Rigby met krachtige en soepele slagen naar de zege en bereikte met 1.09.7 een goede tijd. De Leidenaar Wim van Zijl bleek op de 220 yards schoolslag al evenzeer over de goede wedstrijdmentaliteit te beschikken. Hij eindigde ziin eerste buitenlandse wed strijd in 2.49.9, precies een halve seconde vóór de Brit Jervis. Piet ten Thije leed in een enerverend duel op de 220 yards vrije slag ziin tweede nederlaag, hoewel het verschil met Peter Head (2.18.6) slechts 0.2 seconde bedroeg. Het Engelse meisje Helen Gordon, die in Helsinki de bronzen médaille had gewon nen. bereidde haar supporters een teleur stelling door de 220 yards schoolslag met ruim verschil ("2.59.6 en 3.02.6) van Rika Bruins te verliezen. Een matige 4 x 110 yards estafette van de dames met een prachtig slot, door Geertje Wielema verzorgd, bracht Neder land reeds de zekerheid van de uiteinde- daimp boven de rivier, hoewel de zon in tussen hoog aan de hemel staat". Elsie staarde naar de Theems en vond het moei lijk precies onder woorden te brengen, wat ze zag. „Het landschap ziet er uit als een aquarel, met zachte kleuren blauw en grijs. Er liggen enkele roeiboten aan deze oever en aan de overkant staan hoge eike bomen „Ja, ik weet het, ik heb hier vaak ge stopt om naar het mooie landschap te kij ken". zei hij zacht Waarschijnlijk was het met Yvonne geweest, dacht Elsie enigszins spijtig. Mark dacht niét aan Yvonne. Hij dacht aan het landschap, dat hij niet kon zien, maar dat hij zo goed kende en dat Elsie hem beschreven had als een aquarel. „O, daar komt een zwaan aandrijven met een heel stel jongen achter zich aan van die ruige, grauwgrijze gevalletjes en vader zwaan in de achterhoede. Het is een prachtig gezicht en ik wist niet, dat ze zo in formatie zwommen". „Dat doen ze inderdaad, totdat de kinde ren groot zijn geworden", antwoordde Mark, terwijl hij glimlachte om haar enthousiasme. Dit weeskind had veel ge voel voor natuurschoon, dat bleek overdui delijk. en bovendien wist ze haar gedach ten onder woorden te brengen. „We heb ben heel veel vogels en andere dieren op Willows. Er is daar ook een riviertje in de buurt en een oude, altijd boze zwaan komt iedere avond om voedsel bedelen. Hij eet wat we hem geven met de grootste min- ADVERTENTIE ll/nA/MESMC VERWIJDERD MET Weg met onhandige likdoornringen en ge vaarlijke scheermesjes. Fien nieuw vloeibaar middel. NOXACORN. neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezui verde wonderolie, jodlumon het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Anti septisch Likdoornmiddel van f. 1.35 bespaart U veel ellende. lijke zege in de landenwedstrijd. Greetje Lugthart (1.10.1), Els van der Ploeg (1.09.4), Ria Vonk (1.10) en Geertje Wie lema (1.06.2) bleven met 4.35.7 bijna 7 seconden sneller dan de Engelse zwem sters. De wisselslag van de heren ging met klein verschil verloren. Schoonspringen Over het schoonspringen kunnen wij kort zijn. Els van der Horn deed het niet slecht, maar zij bofte, dat Charmian Welsh, in Helsinki vierde, niet in haar beste vorm verkeerde. De Amsterdamse springster kon zelfs een kleine voorsprong nemen, maar toen het lenige Engelse meisje nadien enkele sprongen met hoge moeilijkheids-factoren goed uitvoerde, was de kans van de Nederlandse vertegen woordigster snel verkeken. Charmian Welsh won met bijna tien punten verschil. Jan van Mol had met zijn geringe lichaamsgewicht nog meer last van de stugge (on verstel bare) plank. Zijn tegen stander, Turner, had met de Eindhovenaar geen enkele moeite en won met een voor sprong van meer dan 22 punten. Waterpolo Het Nederlandse waterpolozevental won onder aanvoering van Gerrit Bijlsma beide wedstrijden van de ploeg van Groot Brit tannië. Maar tussen het vertoonde van de middag en dat van de avond lag een groot verschil. Men zou de eerste ontmoeting, die met tien-vijf door Nederland werd gewonnen, nog normaal kunnen noemen. Nederland was in alle onderdelen sterker. Toch leek ons de Britse ploeg sedert Helsinki voor uitgegaan. Het samenspel was beter ver zorgd, maar in de afwerking van de aan val te veel gericht op midvoor Miller. Het Nederlands zevental, waarin Luchs (De Robben) de opengevallen plaats van Braa- sem innam, vertoonde geen uitgesproken zwakke plekken. Er waren momenten in het spel die aan de beste wedstrijden deden denken en waarin meestal de uitblinkers Smol en Bijlsma een belangrijk aandeel hadden. Daarnaast werden echter te veel fouten bij bet plaatsen en overnemen gemaakt om het komende zware seizoen, met het tour- nooi om de Trofeo Italia en de wedstrijd tegen Hongarije in Boedapest als hoogte punten, vol vertrouwen tegemoet te kun nen zien. Er zal natuurlijk in de komende weken nog veel door de Nederlanders geoefend worden maar. of het wel mogelijk zal zijn het verlies van Braasem tijdig te compenseren menen wij te moeten betwij felen. Bovendien is Van Feggelen niet meer de betrouwbare, trefzekere speler van weleer. Nederland gaf in die eerste wedstrijd volledig de toon aan en hoe ge vaarlijk de situaties voor het doel van VanGelder vaak ook waren, het bleek dat onze landgenoten deze wedstrijd met ruim verschil konden winnen. Goede om halen van Van Feggelen en een paar schit terende doelpunten van Smol, waarbij hij eenmaal met de bal jonglerend langs zijn tegenstander flitste om zodoende een on gunstige positie in een doelrijpe kans om te zetten, brachten de stand tenslotte via vijf-twee met de rust tot tién-vijf. Miller scoorde vier van de vijf Britse goals. Het was een wedstrijd, die over de gehele linie bevredigend was geweest en waarin het spel soms hard maar nooit unfair was. Hoe anders was dit in de avondwed strijd, die bij slechte verlichting moest worden gespeeld. De Belgische scheids rechter Casteleyns had zich 's middags geen groot fluitist getoond, maar hij had toen het spel in handen gehad. In de avondwedstrijd was het zonder twijfel aan zijn falen te wijten, dat de wedstrijd ont aardde in een partij „waterrugby", die vaak met het begrip „sport" niets meer had uit te staan. Op de kant en in het water ontstond daardoor een stemming, die deed denken aan NederlandJoego slavië in Helsinki. De Britten hadden hij de rust met twee één de leiding, maar na rust wijzigde het spelbecld zich ineens. De gastheren bleven trappen en slaan, de scheidsrechter bleef zoveel blunders op eikaar stapelen, dat hjj tenslotte ook bij het Britse publiek in on genade viel, maar in het water namen Bijlsma, Van Feggelen en Smol het initia tief over en enkele seconden voor het einde was de achterstand in een vier-drie overwinning voor Nederland omgezet. Leerzame dag Het eindsignaal betekende een bevrij ding. Het was een onplezierig slot van een dag, waarin overigens van de allerbeste sport te genieten was geweest. Het was ook een leerzame dag, die ondanks de grote zege bewees, dat de zwemploeg evenals de poloploeg op volle toeren zal moeten gaan oefenen om in de zware in ternationale ontmoetingen, die Nederland voor de boeg heeft in dit seizoen, een goed figuur te slaan. De eindstand van de landenwedstrijd was: Nederland 30 punten, Groot Brit tannië 18 punten. achting op en zwemt dan vol koninklijke waardigheid weer weg. Annie heeft hem „Oude Nick" genoemd en beweert, dat hij zijn vrouw verloren heeft en nu verbit terd is". „Arme, oude Nick!", zei Elsie lachend. „Is er geen andere vrouw voor hem te vinden?" „Ik weet niet, hoe het bij zwanen gaat", antwoordde Mark, ook lachend. Hij wees haar thans, hoe ze rijden moesten om „Véronique", Yvonne's modezaak te berei ken. Hij legde haar uit, dat Madame Véro nique een Frangaise, die gedurende de bezetting uit Frankrijk was gevlucht Yvonne's compagnon was. Op de heenrit had Mark weinig gesproken en Elsie vond. het prettig, dat hij thans zo geanimeerd met haar sprak. Het gaf haar de indruk, dat hij vertrouwen had in haar als chauffeuse en dat hij het prettig vond om haar meer over zijn leven en dat van Yvonne te ver tellen. „Véronique is een echte „Madame", zei hij met een glimlach, „maar Yvonne zegt, dat ze cachet aan de zaak geeft. Bovendien geloof ik, dat ze een goed hart heeft. Hoe dan ook, ze adoreert Yvonne, die haar een nieuwe kans bood, nadat ze in Frankrijk haar man en haar eigen zaak had verlo ren „Dat was inderdaad erg aardig van juf frouw Clair", zei Elsie, zich met moeite Yvonne de rol van weldoenstei indenkend. (Wordt vervolgdj Het experiment der R-tennistournooien moet tot dusver als mislukt beschouwd worden. De bedoeling was toch iedere week de ranglijstspelers tezamen te brengen in een tournooi, het enige, waaraan zij dan mochten deelnemen, in de hoop, dat door het aldus meer spelen tegen elkaar het spelpeil van het Nederlandse toptennis zou stijgen. De opzet werd al direct doorkruist door een maatregel van de Tennisbond zelf, die toestond, dat per week naast het ene R-tournooi ook twee „A-tournooien met R-invitatie" werden gehouden. Bij zo'n A-tournooi mochten dan vier ranglijst spelers (sters) worden uitgenodigd. Met het Pinksterweekeinde mee zijn er nu al ettelijke R-tournooien en A-tournooien met R-invitatie uitgeschreven, maar de helft is niet doorgegaan wegens gebrek aan deelneming en de andere helft had, wat R- spelers betreft, een zeer matige bezetting. Men moet hierbij bedenken, dat de Neder landse ranglijst niet zo heel veel spelers en speelsters telt (tezamen ruim dertig) en dat er iedere week wel enigen in het buitenland spelen. Bij Groenendaal had aanvankelijk maar één ranglijstspeler ingeschreven: Timmers. Woensdag vroegen de Amsterdammers Nol ten en Lissauer of zij nog mee konden doen, hoewel de datum van inschrijving al lang gepasseerd was. Er was al geloot en de lotingschema's hingen al in het huisje van de wedstrijdcommissie. Er was zelfs al een partij in het heren enkelspel ge speeld. De commissie aanvaardde echter de inschrijving en lootte opnieuw. In het heren-enkelspel waren geplaatst Timmers, Lissauer, Rahusen en Nolten. Slechts twee van hen bereikten de laatste vier. Timmers, de ranglijstspeler, verloor in de tweede ronde van de Festina-man T. Borren en de Haarlemmer v. d. Ree sioeg in een goede en spannende partij de hoofd klasser Rahusen (6-1, 4-6, 8-6). Hij behaal de hiermee het beste resultaat van de Haarlemse deelnemers. Erdman weerde zich goed tegen Lissauer, maar de grote vastheid van de Amsterdammer deed hem toch met ruime cijfers verliezen. Nolten won met groot verschil van Nie- iand en daarna van v. d. Horst, hoewel vooral de laatste toch zeer goed partij gaf. Vermeld moet nog worden het zeer goede resultaat van de Beverwijker W. J. Groen in de eerste ronde tegen Borren: hij snoep te, de Amsterdammer een set af. Zondagmorgen kwamen Borren en Nol ten als winnaars uit de halve eindstriiden. De grotere variatie van Borren troefde de vasthoudendheid van Lissauer en v. d. Ree was tegen de stugge vaart van de rang- üjstsneler Nolten niet opgewassen. Hij maakte echter een behoorlijke score. De eindstriid De eindstrijd was eau zeer bogende bi. No'ten v/on vanaf de baseline, louter door ziin harde en snel genomen forehand, een weinig fnegedekt. waardoor de bal die soin kriigt. die hem doet doorspringen, wa* bet snel terug sDeien zo hemoeiHikt. Hii "ep vaak om ziin backhand heen om maar die stugge vegen te kunnen geven. Rorren stelde hier variatie tegenover. Hü be schikte over een zeer gesneden backhand en een prachtige vollev. vertraagde boven dien af en toe het temno. met de bedoeling NFo't°n uit ziin rvthme te brengen. De vasthoudende vaart won het in dit leven dige duel en bovendien, in de tweede set, de sterkere physiek van Nolten. Herendubbel In het herendubbelsnel kwamen de Am sterdamse dubbels Nolten-Llssauer en Borren-Rahnsen in de eindstriid tegenover elkaar. In de halve eindstriid hadden zij ieder van een Haarlems koppel gewonnen, nameliik van Nielandv. d. Ree en van Borgerdingv. d. Horst, welke laatsten, eigenlijk tegen de verwachting in, van de HLTC-dubbel KnaopVan Meir hadden gewonnen. De Haarlemmers gaven goed partij en dwongen in beide halve finales hun tegenstanders tot een long set. In de eindstrijd moesten de niet-finalis- ten uit het heren-enkelspel het doen. Hun Eartners bleken in deze partij wel veel van un krachten te hebben gevergd. Vooral Lissauer was zeldzaam goed op dreef. Met zijn zeer gesneden backhand, die hij als het ware van achter zijn heup weg trekt, en zijn listige lobs verraste hij zijn tegen standers keer op keer. Rahusen stelde hier harde services en daverende smashes te genover. Hoewel de enkelspel-finalisten dus een zekere matheid ten toon spreidden, was het toch een levendig duel, wat de vele toeschouwers tot het einde geboeid hield. Zulk tennis ziet men in Haarlem ook maar zelden. Aanvankelijk leek de DDV-combinatic te zullen gaan winnen, maar na vele wis selende kansen won tenslotte de Festina- duhbel, hoofdzakelijk omdat Nol ten zijn actieve partner on het laatst wel wat te- vee' in de steek Het. Het dames-enkelspel was veel minder belangwekkend. Een zeer kleine inschrij ving en. daar mej. Tettelaar van Leimó- nias zich op het laatste nippertje terug trok zij moest een degradatiewedstrijd soelen ook ciualitatief onbelangrijk. Mevr. Reus-Hooghoudt won met vlag en wimpel. Zij versloeg in de halve eindstriid de Tilburgse mevr. Van Miert en in de finale haar oude tegenstandster mevr. Schütz met groot gemak. Gemengd dubbel Ook het nummer gemengd-dubbel stond op een veel lager plan dari de herennum- mers. De finalisten hiervan namen aan de niixèd geen deel. Mevr. Reus-Knoop won in de finale van mevr. Van Miert-Timmers in een weinig boeiende partij. De ijverige wedstrijdcommissie, onder aanvoering van de heren Van Haastert en Schipper, deed alles vlot verlopen. Eén wens voor de toekomst zouden we willen uiten: is het niet mogelijk bij de eind strijden ballenjongens te charteren uit de vele tennisspelende jongelieden, die nu de baan omzoomden? Bij het heren-enkelspel zagen wij in de finale Rahusen als ballen jongen optreden! Aan het slot van dit goed geslaagde tournooi reikte Heemstede's burgemeester, die tevoren als linesman aan de recht spraak had meegewerkt, de prijzen uit. De uitslagen van de laatste rónden: R-tournooi. Heren-enkel, halve eind strijd: Boeren sl. Lissauer 6-2, 6-4; Nolten sl. v. d. Ree F-4, 6-2. Eindstrijd: Nolten sl. Borren 10-8, 8-6. Heren-dubbel: halve eindstrijd: Nolten- Lissauer sl. Nieland-v. d. Ree 6-2, 12-10. Pahusen-Borren sl. Borgerding-v. d. Horst 11-9, 6-2. Eindstriid: Rahusen-Borren sl. Nohen-Lissauer 5-7, 8-6. 7-5. Dames-enkel: halve eindstrijd: mevr. Reus sl. mevr. Van Miert 6-1, 7-5; mevr. Schütz sl. mej. Van Scherpenseel 0-6, 6-0, Meester zou de volgende dag jarig zijn, en de jongens wistpn dat hij dan op lekkers tracteerde. Maar nu had meester nog iets leuks er bij bedacht. „Jongens", zei hij. „Morgen gaan we er een leuke dag van maken. En daarom moet je eens goed luisteren: als jullie morgenochtend naar school komt, mag je allemaal een mombakkes meebrengen en hier opzetten!" „OeiiU", juichten de jongens. Ja, want dat kon aardig worden. Stel je voor.op school zitten en dan allemaal zo'n koddig ding voor je gezicht; dat was eens iets heel anders dan netjes zitten, met je armen stijf over elkaar! „Mooi", zei meester. „Breng dan allemaal maar zo'n mombakkes mee, het raarste, dat je maar krijgen kunt. Vinden jullie dat leuk?" Nou, öf ze daar wat voor voelden! Toen de jongens thuis kwamen, waren ze natuurlijk vol over de dag van morgen. Dat zou wat worden. Ze vertelden, wat er ging gebeuren. „Dan moeten jullie straks maar ineens even naar de winkel gaan en die dingen kopen", zei oom Tripje. Na het eten gaf hij hun wat geld, en toen stapten ze de deur uit. Er was in de buurt een winkel, waar je al dat soort dingen kon kopen, en daar gingen ze naar binnen. c

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 6