Meerderheid raad Zandvoort heeft vertrouwen in een spoedige beslissing van college B. en W. IJmond-expansie schept enorme problemen Technische modernisatie der radio distributie zal f 15 millioen vergen Ontruiming caravancamp M. Molenaar Bloemendaal Amsterdamse Beurs WOENSDAG 1 JULI 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Eind 1957 vier ontvangstmogelijkheden voor alle aangeslotenen Kunstschilder leende geld en gaf verkeerd adres op Slagzin van „De Phoenix" herrijst op kipkarretjes „Polly Perkins" Veel strijd in de softbalcompetitie Zaterdagmiddag opening Jan Gijzenschool Aaneengeregen bebouwing Sassenheim-Castricum Ds. A. P. Lanting overleden Scheepvaart Geslaagde uitvoering van muziekschool De ontruiming van het particuliere caravanterrein aan de Verlengde Haltestraat te Zandvoort, waarvan de heer M. Molenaar de exploitant is, is in de Dinsdagavond ge houden vergadering van de gemeenteraad van Zandvoort aan de oi'de geweest. Burge meester mr. H. M. van Fenema heeft uiteengezet, dat de ontruiming een gevolg was van het arrest van de Hoge Raad. B. en W. hebben Maandagmiddag adviezen ge vraagd aan Publieke Werken, aan de gemeente-geneesheer, aan de brandweer en aan de politie, naar aanleiding van het verzoek van de heer Molenaar om een caravan terrein te mogen exploiteren. Spoedig is een beslissing van B. en W. te verwachten. De raad aanvaardde daarna met vier stemmen tegen een motie van de heer Weber, waarin vertrouwen in het beleid van B. en W. werd uitgesproken en verwierp met dezelfde stemmenverhouding een motie van de heer Tates, waarin de raad zijn teleur stelling uitsprak over de ontruiming. De belangstelling voor de raadsvergade ring was bijzonder groot. Bij de aanvang der agenda zeide de burgemeester verheugd te zijn over de grote belangstelling voor de besprekingen in de raad en hij hoopte, dat de interesse in de toekomst ook groot zal zijn, als er minder sensationele punten te verwachten zijn. Bij de bespreking van de ontruiming merkte -jre heer Siegers (KVP) op, dat het bij de vaststelling van de politieveror dening destijds de bedoeling is geweest om te voorkomen, dat er nieuwe caravanscamps wedden opgericht. De bestaande zou buiten beschouwing blijven. Gebleken is inmid dels, dat het terrein van de heer Molenaar in een behoefte voorziet en dat het aan de eisen voldoet. Door de ontruiming zijn particuliere belangen ernstig geschaad. Waarom heeft de raad geen kennis kunnen nemen van het advies van de kampeerraad, vroeg spreker en tenslotte sprak hij het vertrouwen uit, dat B. en W. blijk zullen geven prijs te stellen op een goede ver standhouding met de raadsleden. Burgemeester Van Fenema zeide waardering te hebben voor de rustige wijze waarop de heer Siegers zijn interpel latie heeft gehouden. Hij verklaarde te spreker; namens het gehele college. De ont ruiming van het camp is zeer kalm ver lopen; de heer Molenaar heeft daaraan ge heel meegewerkt. De burgemeester heeft een telegram van raadsleden ontvangen, waarin verzocht werd met maatregelen te wachten tot na afloop der raadsvergade ring. Dat was niet mogelijk. De ontruiming moest geschieden, als gevolg van de uit spraak van de Hoge Raad. Uitsluitend zijn de wagens, die van de weg af zichtbaar waren, verwijderd; er is niet rigoureus op getreden. Als gevolg was gegeven aan de inhoud van het telegram, dan zou dat heb ben ingedruist tegen het justitioneel be leid. Met de ontruiming is een faze afge sloten en er kan met een schone lei worden begonnen. Het is allerminst de bedoeling de heer Molenaar van zijn broodwinning te beroven. Het rapport van vorig jaar van het staatstoezicht op de volksgezondheid vermeldde, dat het camp niet voldeed aan de eisen. De uitrit was onvoldoende, de hygiëne primitief en er bestond gevaar voor brand. Er is inmiddels een nieuw ver zoek van de heer Molenaar binnenge komen, waarin hij vraagt hem vergunning te verleneen een caravancamp te mogen exploiteren. Maandagmiddag is reeds aan diverse instanties (Publieke Werken, ge meente-arts, brandweer en politie) ge vraagd een rapport in te zenden. Daarna zullen B. en W. op het verzoek beslissen. De burgemeester vervolgde, dat het ant woord van de Kampeerraad op 2 April was binnengekomen doch het was onbevredi gend, omdat zowel de kool als de geit ge spaard worden. Geadviseerd werd een nieuw terrein vöor de heer Molenaar aan te wijzen en het oude te sluiten. Maar dit kon niet, omdat de gemeente een caravan terrein heeft. Op 23 April is gevraagd een krachtiger advies uit te brengen, doch dat is nog niet binnengekomen. Wethouder Kerkman (Arbeid) voegde aan de beschouwing van de burgemeester toe, dat in het najaar aan de heer Molenaar gevraagd is met plannen te komen voor exploitatie van zijn'terrein. Hij heeft echter de uitspraak van de Hoge Raad afgewacht. De heer Molenaar heeft een gokje gewaagd en het resultaat is, dat hij verloren heeft. Raadsleden aan het woord Hierna kregen de raadsleden gelegen heid hun mening kenbaar te ma ken, waarbij de heer Van der Werff (Prot.-Chr.) als grief uitte van de raads leden, dat het college destijds bij de vast stelling van de politieverordening beloofd heeft, dat de heer Molenaar buiten de ver ordening zou vallen. De heer G o s e n (Prot-Chr.) diende een motie in, waarin het beleid van de burge meester werd afgekeurd; gevraagd werd maatregelen te treffen, waardoor de heer Molenaar in de gelegenheid zou zijn on middellijk zijn camp te exploiteren. De heer Tates (VVD) was verheugd enige tegemoetkoming van het college te mogen constateren. Wanneer het college toezegt de belangen van een particulier te zullen behartigen en het doet het niet, dan getuigt dat van weinig respect voor de raad. Plet betreft hier. volgens spreker, een principiële kwestie, omdat de meerderheid van de raad niet accoord gaat met hand having van de politieverordening. Vorig jaar heeft het college meegedeeld, dat het niet de bedoeling is de heer Molenaar bro deloos te maken. Thans verschuilt de bur gemeester zich achter de uitspraak van de Hoge Raad. Door deze affaire wordt vol gens spreker de verhouding tussen de bur gemeester en de raad vertroebeld. De heer Siegers was tevreden De heer Siegers verklaarde voor een groot deel tevreden gesteld te zijn. Wanneer voor het verlenen van een ver gunning aan de heer Molenaar geen be lachelijke eisen worden gesteld, dan ver trouwt de raad, dat een gunstige beslissing zal volgen. De motie van de heer Gosen achtte spreker te scherp. De heer Weber (Zandvoorts Belang) pleitte het direct verlenen van een ver gunning en daarna eisen te stellen, als de rapporten zijn binnen gekomen. „Dan wordt recht gedaan en handelt de voorzit ter als burgervader", zeide spreker. De heer Van K u ij k (Arbeid) zeide geen ogenblik te twijfelen aan de goede wil van het college, om de zaak in korte tijd tot een goed einde te brengen en de heer Moll (Comm.) ging mee met de ge dachte van de heer Weber. Het college ver leent wel medewerking als het betreft de bouw van een groot hötel, maar wanneer het een „arme, harde werker" betreft, wordt er aan zijn initiatief weinig aandacht besteed. De voorzitter merkte op, dat het on mogelijk is eerst vergunning te verlenen en dan praten. De adviezen kunnen binnen twee dagen verwacht worden. Moties De heer Van der Werff diende een motie in waarin voorgesteld wordt om de discussies te sluiten en het vertrouwen uit te spreken in een zo spoedig mogelijke be slissing van B. en W. De heer Siegers zeide accoord te gaan met de motie en de heer Gosen trok zijn motie in. De heer Tates diende de volgende motie in: „De raad spreekt zijn teleurstel ling uit over de ontruiming van het cara vancamp van de heer Molenaar en ver zoekt het college met klem op de kortst mo gelijke termijn de heer Molenaar weer zijn bedrijf te laten uitoefenen". De motie van de heer VanderWerff werd aangenomen met 8 tegen 4 stemmen (de heren Weber, Tates, Koning en Moll stemden tegen). De motie van de heer Tates werd verworpen met 8 tegen 4 stemmen. Koningin Juliana heeft Dinsdagmiddag op Paleis Soestdijk een aantal ouden van dagen ontvangen uit Kamerik, Wolvega, Sprang-Capelle, Sleeuwijk en Haps. De ouden van dagen defileerden voor de Koningin, terwijl uit elke stoet een delegatie werd voor gesteld. Mevrouw M. H. van der Goes (76 jaar) uit Haps bood de Koningin een tuil rozen aan. Bij de Tweede Kamer is ingediend een nota van wijzigingen met betrekking tot het wetsontwerp tot wijziging en aanvul ling van de Telegraaf- en Telefoonwet 1904. Dit wetsontwerp werd op verzoek van de toenmalige minister van Verkeer en Waterstaat tijdens de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Generaal op 23 November 1948 van de agenda afge voerd om overleg te plegen met hen, die een andere oplossing terzake van de ex ploitatie der radiodistributie voorstonden dan in het ontwerp belichaamd. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft nu besloten de verantwoordelijkheid voor de verdediging van het bedoelde wets ontwerp op zich te nemen. Zijn voornaamste overweging hierbij is, dat het uitermate bezwaarlijk zou zijn in dit stadium nog „de klok terug te draaien". Wel zal het oorspronkelijk ontwerp in overeenstemming moeten worden gebracht met de huidige stand van zaken. Hoewel de minister met zijn ambtgenoot van O., K. en W. van mening is, dat ge zien de inmiddels gegroeide toestand be zwaarlijk anders kan worden gehandeld dan de exploitatie van de radiodistributie thans definitief aan de PTT toe te ver trouwen, zijn zij niettemin bereid aan de aandrang om de vergoeding aan de voor malige eigenaren zo gunstig mogelijk te doen zijn, tegemoet te komen. De tot dusver uitgekeerde vergoedingen kwamen ten goede aan ruim 80 rechtheb benden, van wie 41 om principiële redenen weigerden het hun toekomende (in totaal 135.900) in ontvangst te nemen in af wachting van een definitieve beslissing over de toekomstige exploitatievormen. Een verdere tegemoetkoming kan wor den verwezenlijkt door rekening te hou den met de groei van het aantal aanslui tingen, welke sinds de datum van de naasting heeft plaats gehad tot 1 Mei 1947 (het tijdstip, waarop de oorspronkelijke machtigingen zouden zijn vervallen). Wat betreft het huidige tarief 24. per jaar exclusief de luisterbijdrage) wordt opgemerkt, dat een voorbehoud moet wor den gemaakt ten aanzien van prijs- en loonsverhogingen, welke sedert 1946 heb ben plaats gevonden. De vraag of deze stij gingen alsnog verdisconteerd dienen te worden in het voor de toekomst te bepalen tarief kan slechts beantwoord worden zo dra vastgesteld is in hoeverre de overige lasten gedrukt kunnen worden door een Verleden week vervoegde zich bij een bewoonster van een woning aan de Zomer- kade een man, die zich uitgaf als kunst schilder. Hij bood enkele pentekeningen te koop aan voor tien gulden per stuk en ver telde verder, dat hij van de gemeente Am sterdam een opdracht had gekregen om een schilderij te vervaardigen. Hij zou echter slecht bij kas zijn en had nu geen geld om schilderslinnen te kopen. Mevrouw Z. vond de te koop aangeboden tekeningen te duur maar leende de man, die zich Den Vrede noemde een bedrag van tien gulden met de voorwaarde, dat dit geld binnen acht weken terugbetaald zou worden. Later bleek echter, dat op het adres, dat de man opgaf niemand met de naam Den Vrede woonde en de Haarlemse politie ver moedt dan ook, dat er van een oplichting sprake is. doelmatig beheer, gepaard gaande aan een sanering van dit bedrijfsonderdeel zelf. Een bevredigende sanering kan eens deels worden bereikt door alle investerin gen tot en met 1950 in een, eventueel in twee jaar af te schrijven. Hiermede is een bedrag van 13»/2 millioen gulden gemoeid. In technisch opzicht kan de sanering, welke tot dusver slechts incidenteel kon geschieden, over een periode van drie jaren na 1954 worden voltooid. Na verloop van dat tijdvak zullen alle aangeslotenen de beschikking hebben over vier ontvangst mogelijkheden van een kwaliteit, welke in overeenstemming is met de huidige stand van de techniek. Hiermede zal in totaal een investering van nagenoeg vijftien mil lioen gulden zijn gemoeid, welke over drie jaren kan worden verdeeeld. Voor uitbrei ding wordt overigens gerekend met een ge middelde jaarlijkse investering van twee millioen gulden. Volgens de nieuwe opzet zou kunnen worden bereikt, dat inderdaad de exploi tatie van de radiodistributie na verloop van enige jaren sluitend (op basis van 500.000 aangeslotenen) of nagenoeg slui tend (bij 450.000 geabonneerden) zou kun nen zijn. Het wordt mogelijk geacht de loonpost en de overige exploitatielasten in het aangegeven tempo te verminderen door toepassing van een rationele reorganisatie en zeer sterke vereenvoudiging. Mochten onvoorziene omstandigheden in ongunstige zin optreden dan zou het tarief nader be zien moeten worden. Het ziet er naar uit, dat zich binnenkort een nieuwe ontwikkeling zal voordoen in de zaak van de op last van Gedeputeerde Staten verwijderde slagzin „AI een kist, krat of vat van De Phoenix gehad?" op de loods van de kistenfabriek aan de Amster damse vaart bij Halfweg. De voorbijgangers kunnen reeds een grote bedrijvigheid opmerken op een aan het fabriekscomplex grenzend terrein, waar over een lengte van zestig meter een smal spoor is aangelegd, waarop lorries en kip- wagentjes zijn geplaatst. Op dit rollend materiaal is een rek be vestigd en dat rek, zo vernamen wij, zal straks weer een bord met de befaamde slagzin dragen. Het is mogelijk, dat Gedeputeerden dan andermaal zullen ingrijpen, maar dan zal het toch de vraag zijn of dat op grond van de reclameverordening kan gebeuren, want die spreekt wel van reclame aangebracht op onroerende goederen, maar niet van die op roerende goederen. In ieder geval zal dan bereikt zijn, dat de zaak juridisch zal worden bekeken. Tot nu toe is dat niet gebeurd omdat, naar wij menen te weten, de ambtenaar van het O.M. te Haarlem geen heil zag in een ver volging van „De Phoenix" op grond van de reclameverordening. Daarom is een proces verbaal na het aanbrengen van de mede delingen over de verwijdering van de slag zin door Gedeputeerden niet gevolgd en kan men nog steeds in koeien van letters op de muren van loods en fabriek lezen, dat de overheid niet op „wit op rood" is gesteld. Zoals wij indertijd hebben geschreven hadden Gedeputeerden vooral bezwaren tegen de rode achtergrond, die zij storend vinden in het landschap, waarvan de schoonheid, zoals men weet, zeer wordt vergroot door de aanwezigheid van een aantal bedrijven voor de bouwvakken. Amateurtoneel Het R.K. toneelgezelschap „Rokato" is naar men mag aannemen Maandagavond de laatste amateurtoneelgroep geweest, die dit seizoen de stadsschouwburg voor haar voorstelling heeft gebruikt. Het deed dat met de opvoering van Polly Perkins, ook al een goede bekende van de schouwburg bezoeker. Polly Perkins is een jonge be koorlijke weduwe, die een legaat krijgt toegewezen uit de nalatenschap van een harer aanbidders. Op voorwaarde evenwel, dat zij met de neef van die aanbidder trouwt. Om die neef beter te leren kennen geeft zij zich uit voor haar eigen kamer meisje. Natuurlijk worden zij en de neef het eens. Voor het zover is moeten er nog al wat barrières overwonnen worden en het zijn die barrières, die het stuk zijn vrolijke toon en gezellige achtergrond ver lenen. Over de opvoering van Rokato kan ik kort zijn. Ze was zwak. Het is geen kwestie van een tekort aan enthousiasme. Het ge zelschap mist allure, mist voldoende krach ten met talent. De voorstelling, die ik Maandagavond zag bereikte nergens het niveau, dat men er toch aan mag stellen. Er valt lang en breed over te praten, men kan aanvoeren, dat het tenslotte toch gaat om het plezier, waarmee men de toneel speelkunst beoefent, maar daarmee is de toneelkunst niet gediend. Het dilettantis me krijgt er een kwade naam door. Ik zag slechts een goede spelprestatie van Wim Hartog en een redelijke vertolking van Ans van Erf. Voor het overige bleven er allerlei vrome wensen. Deze in vervulling te doen gaan is een zaak, die van de regie de nodige hardheid en het nodige inzicht vraagt. De kwaliteiten zullen de goede be doelingen moeten overtreffen. Fr. De strijd om de onderste plaats in de soft- ballcompetitie begint langzamerhand een spectaculair karakter te krijgen. Nu was het weer SC Haarlem dat er in slaagde EDO op een verdiende wijze de punten afhandig te maken. Nadat de Sportclub in de 1ste en 2de innings een 30 voorsprong had weten te behalen, kwam EDO in de 3e innings zo sterk terug, dat de stand weer gelijk werd. De beslissing zou echter pas in de laatste innings vallen. Nadat EDO in de laatste slag- beurt niet verder was gekomen dan één honk- slag en niet in staat was geweest deze te honoreren, kwam SC Haarlem aan slag. Het werd toen 53. HCKHHC werd een no-run, no-hit over winning voor de werpster van HHC Mien Berendonk. Nadat de eerste vier innings in volmaakt evenwicht waren verlopen en de stand derhalve nog 0—0 luidde, kwam de run die voor HHC de overwinning zou betekenen. Het was weer mej. Berendonk die in de 5e innings door een veldfout en scherp honk- lopen, het 3e honk wist te bereiken. Met één speelster voor 0 aan de kant kwam toen Renée de Haas aan slag. Een hard naar links geslagen bal ging via een handschoen het verre veld in en de HHC-aanvoerdster kon de thuisplaat be reiken. Wel vocht HCK de nog resterende Innings voor wat het waard was, maar de solide ver dediging van de tegenpartij wist zelfs de ge lijkmaker te voorkomen, zodat de stand 10 bleef. Schoten won voorts van Gymnasion met 42. De officiële opening van de Jan Gijzen school, Bandoengstraat 47 in Haarlem- Noord, heeft plaats op Zaterdagmiddag om half drie. Van half vijf tot zes uur bestaat gelegen heid de nieuwe openbare lagere school, waarvan de heer C. Geurts hoofd is, te bezichtigen. „Het is wel haast zeker, dat de automobilist, die over dertig jaar uit Den Haag naar het Noorden reist en bij Sassenheim de hoofdweg naar Amsterdam verlaat om via Haarlem naar het Noorden te gaan, van Sassenheim tot voorbij Castricum door een aaneengeregen bebouwing zal gaan. Het is wellicht te befreuren, maar de expansie van Westelijk Nederland en de behoefte aan woonruimte voor de verdersclirijdende industrialisatie maken dit toekomstbeeld verre van imaginair". Dit was de kern van een vraaggesprek, dat wij onlangs hadden met een aantal deskundigen op stedebouwkundig gebied over de toekomst van West-Nederland. Er werd evenwel direct aan toegevoegd, dat de ruimte, die de stedebouw nodig heeft, een fractie is van het land, dat de landbouw nodig heeft: per millioen mensen zijn 10.000 hectare nodig en de Zuiderzee-landwinningen alleen al leveren tot 1980 ruim 200.000 hectare extra op. Dit neemt niet weg, dat het probleem van de huisvesting in West-Nederland zeer reëel is en dat als kern daarvan de snelle ontplooiing van de IJmond geldt. De IJmond, waarin de nadruk volgens het rapport op het Noorden en dus rond Beverwijk komt te liggen, schept een aantal enorme en gecompliceerde proble men. Zoals het dwarsverkeer over het Noordzeekanaal, dat een van de argumen ten is geweest bij het bepalen van Bever- wijks toekomstige voorrang (de Hoogovens liggen benoorden het kanaal en daar zal de grootste woningbouw-expansie dus moe ten komen). Want dat dwarsverkeer zal in Velser,- Noord een aantal bovengrondse kruisingen krijgen, terwijl bijvoorbeeld de spoorwegen naar de Breedband en haar toekomstige uitbreidingen voor de toekomstige stad Beverwijk ernstige en zeer ingewikkelde vraagpunten worden. Geprojecteerd is een Breedband-uitbrei- ding. die over de Zeeweg BeverwijkWijk "-Jn Zee fcteenroikt e" daar ^v.s een aanzien lijke oppervlakte tuingrond zal opeisen. Intensieve Beverivijkse bebouwing Zoals de dichtheid van de bebouwing ln Beverwijk. Naar wij reeds eerder mee deelden, zal de stad ten Noord-Oosten van het huidige centrum een geheel nieuwe city krijgen, die soms met de bestaande en eveneens nog uit te breiden bebouwing ongeveer 175.000 mensen zal kunnen op nemen. Hieruit blijkt dus, dat Beverwijk over enige tientallen jaren een middelgrote stad wordt; een feit, waarmee reeds thans in diverse plaatselijke, sociologische ideeën rekening wordt gehouden. Harmonisch IJmuiden Waar Beverwijk de grootste kwantiteit der nieuwe bebouwing zal moeten opvan gen, blijft IJmuiden naar veler oordeel de plaats, waar een nieuwe „stad aan de zee" zich het meest harmonisch zal kunnen ont wikkelen en waar men een unicum in Ne derland gaat verwezenlijken: een ruim op gezette plaats met als grondslag een wel doordachte stedebouwkundige visie. rjAL DUS IJMUIDEN zijn karakter be- j houden en verstevigen, zal Beverwijk van provincieplaats uitgroeien tot een stad van de grootte van Haarlem en waarschijn lijk eveneens nogal langgerekt wat de vorm betreft, de badplaats Wijk aan Zee krijgt een ware revolutie door te maken als ge volg van de totaal veranderende „achter landen", die haar in het seizoen van gas ten zullen voorzien. In de ouderdom van ruim 87 jaar is te Heemstede overleden ds. A. P. Lanting, em.- predikant van de Gereformeerde kerken onderhoudende artikel 31 K.O. Ds. Lanting werd 28 October 1865 in Houwerzijl geboren, studeerde aan de Theologische Hogeschool in Kampen ei. aanvaardde in 1892 het predik ambt in Tzummarum. Hij diende de kerken van Gameren, Andel, Oud-Loosdrecht, Tho- len, Krommenie, Wolphaartsdijk en Schoon- rewoerd, waar hij in 1932 met emeritaat ging. Hij vestigde zich in Driebergen en later in Heemstede. Aan het verzet nam hij actief deel. Hij verborg in zijn door de Duitsers bezet huis vijf Joden. Tot op zijn 87e jaar ging hij nog geregeld Zondags uit preken, soms wel viermaal op één Zondag. De directrice van de Bloemendaalse Mu ziekschool, mejuffrouw Ada Pirsch, gaf gisteren na een korte tijd van voorberei ding in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan in Bloemendaal een openbare muziekles, die door zovelen werd bezocht waaron der natuurlijk ook een groot aantal ouders der kinderen dat de grote zaal nagenoeg geheel bezet was. Mejuffrouw Pirsch zeide in haar welkomstwoord, dat de belangrijk ste opzet van deze avond was een indruk te geven welke resultaten op korte ter mijn zelfs bij heel jonge kinderen kunnen worden bereikt indien de wijze van les geven zich aanpast aan het kind. Het eerste deel van de uitvoering was gewijd aan het elementair muziekonder wijs; na de pauze werden door meergevor derde leerlingen op de blokfluit verschil lende oude dansen van bekende componis ten uitgevoerd. De openbare muziekles werd besloten met enkele zeer geslaagde orkestwerkjes voor blokfluit, uitgevoerd door een blok fluit-orkestje van ruim vijfentwintig kin deren. Aan mejuffrouw Pirsch werd door een der jongste leerlingen bloemen aangebo den, waarmede de kinderen de dank voor de lessen van hun muziekonderwijzeres uitdrukten. Alamak, pass. 29 Ouessant n. Genua. Almdijk, pass. 29 Ouessant. Alwaki, 30 v. Montevideo te Paranagua. Aldermin, pass. 30 Str. Messina n. Genua. Axeldijk, pass. 29 Scilly's. Alblasserdijk, 29 140 m. O.NO. San Miguel. Alcyone, 29 540 m. ZW. Teneriffe. Alphacca, 29 500 m. NO. Beien. Amerskerk, 29 560 m. W.NW. Minlcoy. Amstelvaart, 29 850 m. O.NO. Kp. Race. Adinda, 1 Juli v. Pladju te Tjilatjap. Alnati, 30 St. Pauls Rock gepass. n. Rio de Janeiro. Amor, 30 v. Lissabon n. Oran. Amsteidiep, 30 te Aden. Alblasserdijk, pass. 30 Flores n. Havana Aletta, 29 v. Bangkok te Pladju verw. Alpherat, 1 Juli v. Antwerpen te Rotterdam. Altair, 1 Juli te Bahia. Amstelveen, 2 Juli Montreal verw. Appingedijk, 1 Juli v. Galveston te Rotterdam. Aalsum, 1 Juli v. Chittagong n. Aden. Alchiba, 1 Juli 8.45 u. v. Hamburg n. Rotterdam Biliiton, 29 v. Per.ang n. Singapore. Barendreoht, 30 v. Mena el Ahmadi te Suez verwacht. Baarn, 29 550 m. W. Ouessant. Bintang, 29 290 m. O- Colombo. Breda, 29 1140 m. W. ten N. Torresstraat. Bali, 30 rede Belawan. Bonaire. 30 690 m. ZW. Plymouth. Bennekom. 1 Juli Callao verwacht. Bloemfontein. 30 v. Antwerpen te Afmsterdam. Caltex The Hague, 30 v Rotterdam te Sidon. Celebes, 30 v. Semarang te Makassar. Cleodora, pass. 30 Lands End. Clio, 29 v. Curasao te Rotterdam. Coryda, 27 v. Singapore n. Hongkong. Callisto, 29 290 m. w. Valentia. Caltex Leiden, 29 60 m. W. Gibraltar. Castor. 29 550 m. W.ZW. Scilly's. Caltex Pernis, pass. 30 Algiers. Chama, 2 v. Port de Bouc te Bombay verw. Cistula, 7 Juli v. Brisbana te Balikpapan verw. Clavella, verm. 1 Juli v. Rotterdam n. Kopen hagen. Cottica, 30 v. Trinidad n. Paramaribo. Caltex Utrecht pass. 1 Juli Kreta. Cronenburgh, 29 v. Amsterdam te Castro Ur- dialis. Dalerdijk. 23 v. Cristobal n. Antw. Duivendijk, 29 v. Seattle. Danae. 30 v. Halmstad te Gothenlburg. Eos, 30 v. Aarhus te Kopenhagen. Etrema. pass. 29 Brothers. Esso Den Haag, 3 Juli ca. 24 u. v. Aruba voor de Hoek v. Holland verwacht. Eendracht, 29 v. Rotterdam n. Bremen. Esso Rotterdam, 30 v. Aruba te Rotterdam. 3-3Nederl.*47 A.K.U Jnilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewa'er U. S. Steei Slotkoers Openings gisteren koersen 97g.b. 159% e.d. 190 g.l. 164 318 g.l. 94 g.l. 134% 126% e.d. 113 102% 170% 164% 168% 170 355/u g.b. 49% 47% g.b. 69»*/, 22» 38% g.b. 97% 159% 189% 164% 317% 93 134% 126 104% e.d. 99 170% 164% 168% 170 36 50 47% 69% 21% 38 Ena, 6 Juli v. Curapao te Gent verw. Erinna, verm. 3 Juli v. Rotterdam n. Bergen. Enggano, 1 v. Genua n Port Said. Friesland (SSM), pass. 29 Finisterre. Friesland 2 Juli v. Setubal te Amsterdam verw. Friesland (KRL), 30 v. Port Said n. Colombo. Felipes, 1 Juli v. Tj. Priok n. Pladju. Gord las, 29 v. Gibraltar n. Antwerpen. Gouwe, 30 v. Amsterdam te Raumo verw. Gaasterkerk, 1 Juli te Manilla. Heemskerk, 1 Juli Suez verwacht. Hector, 29 v. Eleusis te Malta. Hecuba, 30 te Cerroazul. Helicon, 30 te Baltimore. Hydra, 30 v. Curapao n. Aruba. Haarlem, 29 180 m. ZW. ten W. Lands End. Heelsum, 29 710 m. O. ten N. Bermuda. Ilathor, 30 rede Stratoni. Helder, pass. 1 Juli Key West. Hera, 29 te New York. Helena, pass. 1 Juli Vlissingen. Ittersum, 30 v. Haiphong te Newcastle. Jupiter, 29 te Tunis. Jalabahi, 29 v. Makassar n. Menado. Joh. v. Oldenbarnevelt, vertr. 2 Juli 17 u. v. Am sterdam n. Sydney. Kota Gede, 29 v. Singapore te Saigon. Kota Inten, 29 340 m. O. Bermuda. Kota Baroe, 30 v. Port Said. Lutterkerk, 29 v. Bahrein n. Rastanura. Laagkerk, 29 te Bombay. Leuvekerk, 30 v. Rotterdam n. Bremen. Lissekerk, 30 v. Bahrein n. Suez. Lareniberg, 29 t.h.v. Burlings. Le Maire, 29 v. Soerabaja n. Tjilatjap. Leersum, 29 450 m. N. Flores n. Le Havre. LIscta, 29 410 m. Z. ten O. Bangkok. Lucita 29 v. Swansea te Avonmouth. Laertes, 30 v. Makassar n. Balikpapan. Langkoeas, 29 te Soerabaja. Lemsterkerk, pass. 30 Vlissingen. Leopoldskerk, 1 Juli te Bandarshapur. Loenerkerk, 2 Juli te Cochin verwacht. Luna, 1 Juli van Malaga n. Amsterdam. Laurenskerk 30 v. Napels n. Genua. Maasdam, 29 v. Rotterdam te New York. Maasland. 30 v. Bahia te Rio de Janeiro. Madoera, 30 te Belawan. Myonia, 30 v. Piraeus te Berre. Maas, 3 Juli v. Kacalla te Tunis verw. Muiderkerk, 30 te Colombo. Maashaven, 29 320 m. V/. Lands End. Malvina, pass. 29 ten W. Luzon. Mariekerk, 30 v. Rotterdam n. Hamburg. Merwedc, 30 v. La Pallice n. Houston. MeliS'kerk nacht 29-30 v. Penang n. Colombo. Mataram, pass. 30 17 u. Gibraltar 4 Juli 14 u. voor Hoek v. Holland verwacht. Manoeran, pass. 30 Ouessant n. Genua. Nestor, pass. 29 Ouessant n. Madeira. Nieuw Holland, nacht 29-30 v. Penang n. Bela wan. Noordam, 30 810 m. W. ten Z. Lands End. Nieuw Amsterdam, I Juli te Rotterdam. Oberon, 30 te Funehal. Oranje, 29 v. Belawan n. Colombo. Oranjestad, 30 te Antwerpen. Ondina, 1 Jüli v. Singapore te Calcutta. Overijsel, 17 v. Priok te New York. Ovula, 6 Juli v. Balikpapan te Beira verw. Orlon, 30 van Oran te Malta. Papendrecht, 29 v. Port Said. Prins Alexander, 26 te Montreal. Prins Philips Willem, 29 v. Cherbourg n. Le Havre. Prambanan, 1 Juli v. Pontianak te TJ. Priok verwacht. Prins Fred. Willem, 29 520 m. O. ten N. Belle Isle n. Le Havre. Prins Willem IV, 29 v. Antw. te Hamburg. Polydorus, 29 v. Amsterdam te Priok. Poelau Laut, 2 Juli v. Priok te Amsterdam verw. Rempang, 29 te Bahrein. Rondo, 29 v. Genua n. Port Said. Rotti, 29 v. Casablanca n. Beirouth. Riouw, 29 rede Koewait. Roebiah, 29 720 m. O. ten N. Guam. Radja, 30 v. Belawan n. Singapore. Rijnkerk, 30 v. Hamburg n. Rotterdam. Salawati, 29 v. Freetown n. Le Havre. Salland, 29 v. St. Vincent n. Santos. Saroena, 29 v. Balikpapan te Tarakan. Sehie, pass. 29 Gibraltar n. Rotterdam. Sibajak. 30 te Tj. Priok. Soestdijk, 4 Juli Le Havre verw. Stad Dordrecht, 2 Juli ca. 2 u. v. Setubal aan de Hoek v. Holland verwacht. Stad Rotterdam, 1 Juli v. Narvik te Newport Mon verwacht. Saparoea, pass. 29 Kanarische eil. Dakar. Saramgan, 26 v. Portland Oreg n. San Francisco Sambas, 30 te Bangkok. Siberoet, 29 v. Temate n. Galela. Sliedrecht, 29 220 m. O. ten N. Madeira. Stad Breda. 29 280 m. W. Lands End. Salatiga, 30 620 m. O.t.N. eil. Guam. Schiedijk, 3 Juli Casablanca verwacht. Stad Amsterdam, 30 v. Wabana n. Glasgow. Stad Arnhem, 1 Juli v. A'dam n. St. Laurens. Stad Maastricht, l Juli 11 u. v. Lulea te Vlaar- dingen. Stentor, pass. 30 Barbados n. Amsterdam. Straat Banka, 28 v. Durban te Beira. Singkep, 1 te Livorno. Tabian, 29 v. Port Said- Taria, 29 v. Singapore n. Miri. Tawali, 29 v. Pladju n. Tj. Priok, Tara, pass. 29 St. Paulsrock n. Antw. Trajanus, 1 Juli v. New Orleans te Maracaibo verwacht. Tasman, 30 te Singapore. Telamon, 29 v. Ciuöad Trujillo n. Pto Plata. Themisto, 24 490 m. O. ten N. Belle Isle. Tjibantjet, 29 240 m. O. Kp. Padaran. Tjipanas, 30 v. Cheribon te Makassar. Tomini, pass. 29 eil. Salawati. Teucer, 30 v. Surugeigerong n. Bintang. Tjimenteng, 30 v. San Francisco do Sul n. Mon tevideo. Tomori, 30 v. Amurang n. Menado. Tero, pass. 30 16 u. Kp. Palmas n. Teneriffe. Tibia, 29 Auckland verwacht. Trompenberg, pass. 1 Juli n. Key West naar Savana. Van Linschoten, 29 te Accra. Van Spilbergen, 29 v. Lagos n. Cotonu. Veendam, 30 ca. 22 u. v. New York voor de Hoek van Holl. verw. 1 Juli ontscheping. Westerdam, 29 200 m. ZO. Sable eil. Woensdrecht 30 v. Liverpool te Southampton. Waikelo, 29 v. Belawan n. Tj. Priok. Winterswijk. 29 480 m. W.NW. Flores. Willem Ruys, 1 Juli te Port Said. Waterland, 1 Juli Rio de Janeiro verw. Willemstad, 30 v. Aruba n. Port Limon. Zijpenberg, pass. 29 Kp. Vincent. Zuiderkruis, 30 v. Halifax. KLEINE VAART Actinia, 29 v. Limmerick n. Cork. Annie, 29 v. Alexandrië te Tobroek. Artic, 30 v. Kotka n. Bridgewater. Bab-T, 27 v. Veitsulioto naar Boston. Batavier I, pass. 29 Kp. Vincent. Brem, vertr. 30 v. Rotterdam n. Oporto. Caribia, vertr. 30 v. Rotterdam n. Antw. Cornelia b II, pass. 23.30 u. Vlissingen. Caland, 29 v Gent te Stockholm. Catharina, 30 v. Kopenhagen te Koge. Deni, verm. 30 v. Fleetwood n. Ellesmereport. Depa, 30 v. Antwerpen te Gdynia verw. Domburgh, pass. 30 Dover. Duiveland. 30 v. d. Tvne n. Kiel. Egbert Wagenborg, 29 v. R'dam n. Stockholm. Escaut, 30 v. Rotterdam te Bremen. Ferocia, verm. 29 v. Raumo n. Warrington. Follonica, 29 v. Le Havre n. Antwerpen. Friso, 28 te Liverpool. Gaasterland, 30 v. Kingslynn te Rotterdam verw. Hagno, 29 v. Rotterdam te Dublin. Hartel, 30 v. Rotterdam n. Aalborg. Ilast I. 29 v. Quimper n. Eletreport. Hast V, 29 v. Guernsey te Londen. Henrica b, 30 v. Stockholm te Morlaix verw. Haskerland, 29 v. Harlingen te Goole. Ilias, 28 te Izmir n. Haifa. Ingeborg, 29 v. Reykjavik n. Huil. Joost, 29 v. Mantyluoto naar Vasa. Jan Kreumer. 30 v. Ftir te Colchester. Julia, verm. 30 v. Kiel n. Gdynia. Jokurma, 29 v. Bordeaux te Londen. Kemphaan, 29 v. Hull n. Gdynia. Larix. 26 te Vastervik. Liberty, 27 v. Garston te Liverpool. Lingestroom. 28 v. Amsterdam te Liverpool. Maasym, 1 Juli v. Barry te Rotterdam verw. Marietle Bohmer, 29 v. Rouaan te Dakar. Marcella, pass. 30 Lands End. Merak, verm. 30 v. Sibenik n. Londen. Monica, 30 v. Irvine te Belfast. Muphrid, 30 v. Antw. n. Hamburg. Mldsland, 30 v. Rotterdam n. Leith. Mies, 29 v. Cuxhaven te Soraaes. Noord. 30 v. Shellhaven n. Billingham. Nijenburgh. pass. 29 Brunsbüttel. Nieuwland, 29 v Rotterdam te Grangemouth Nottingham, 30 v Harlingen te Grangemouth Oleum, 29 v. Londen te Middlesboro. Ponza 29 Kiel gepass. Pavo, 23 te Koping. Palma. 29 v. Vlaardlngen te Drogheda. Prior. 29 v. Amsterdam te IJmuiden. Prinses Margriet. 27 v Kemi te Par Spes, 29 v. Rouaan te Gloucester. Spurt, 30 v. Antw. te Avonmouth. Strijpe verm. 1 Juli v. Berwick n. de Tyne. Tilly, 26 van Rundvik naar Zaandam. Uni, vertr. 30 v. Rotterdam n. Rostock. Urmajo, 28 v Nantes te Vilvoorde Vecht, 29 v. Maassluis n. Boston. Victory, 28 v. Londen te Middlesboro. Vlier. 29 v. Lissabon te Oporto. Wilpo, 27 te Kotka. Westersoheide, verm. 30 v. A'dam n. Aberdene Westlaan. 29 v. Hamburg n. Rotterdam. Wiebold Bohmer, 1 Juli v. Dakar te Duinkerken verwacht. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 3