Circuit van Zandvoort door KNAC en KNMVafgekeurd Wm, r BRYLCREEM Van Nederlandse renners wordt nu iets verwacht mg IWMEMËÜ Maureen Connolly in finale dames enkelspel met Doris Hart Voorlopig geen races, éérst moet slijtlaag verbeterd worden Kj Engelse Melange DE TOUR DE FRANCE 1953 Voor de eerste maal met volledige ploeg Van Mesdag in halve finale in Henley 7 Een nieuwe fiets 1. DE GRAAF Softball Softball-stedentournooi nu in Haarlem V erbazingwekkend geeft U glanzend haar OMDAT OMDAT OMDAT Vraag BRYLCREEM - de perfecte hairdressing HET TENNISTOURNOOI TE WIMBLEDON Waterpoloprogramma Geniet van een echte Merkwaardige stijging Trophy Cork Honkbalprogramma Waterpolo De standen in de zomercompetitie VRIJDAG 3 JULI *9ïf$ De KNAC en KNMV hebben een beslis sing genomen, die de Nederlandse auto- en motorsport-liefhebbers in grote beroering zal brengen. Zij hebben de baanlieentie van het Zandvoortse circuit voor 1953 inge trokken, omdat het op het ogenblik niet voldoet aan de eisen van veiligheid, die men er aan mag stellen. Dat betekent: voorlopig geen races. Dat betekent afge lasten van de auto- en motor-races, die door de twee bonden op 26 Juli in Zand voort gehouden zouden worden. En zo ligt het circuit van Zandvoort, algemeen be schouwd als het veiligste van Europa, voorshands werkeloos. En terecht! Want de nieuwe slijtlaag die voor de Grand Prix werd gelegd en waarover wij in onze be schouwingen over de Grote Prijs al enige harde noten kraakten, deugt ten enenmale niet. Wie hiervoor de schuld treft? Dat is niet gemakkelijk vast te stellen. Niet bij de Stichting Touring, die het circuit beheert en in alle redelijkheid ook niet bij Pu blieke Werken van Zandvoort. Bij de aan nemer dan? Wel, aannemers hebben het ook weer niet in handen en de grote tem peratuurverschillen bij de aanleg van de slijtlaag soms van meer dan 10 graden Celsius schijnen de hoofdschuldigen te zijn. Hoe het zij, de laag wil niet houden. Zij wordt aan gruis gereden en tegen dat gruis, dat er in sommige bochten zo dik op ligt, dat het wel een dirt-track-baan lijkt, is eenvoudig niet te vegen. Men had gehoopt, dat als het eerste gruis er af was, het beter zou gaan, maar integendeel, het wordt steeds slechter. En toen wij het cir cuit gisteren inspecteerden, konden wij de KNAC en de KNMV geen ongelijk geven. Speciaal voor de motorraces zou het niet verantwoor-d zijn. Uiteraard hebben Touring Zandvoort en Publieke- Werken van Zandvoort na de Grand Prix hun best gedaan om de toe stand te verbeteren. Op enige testvakken zijn proefnemingen gedaan, maar die waren volgens de functionarissen van KNAC en KNMV onbevredigend. Sn zo zijn ze tot hun besluit gekomen, besluit dat tijdig moest vallen, omdat de races van 26 Juli een uit gebreide organisatie vereisen en men niet op los zand of liever los gruis wilde bou wen. Voor de sportwagens was het mis schien nog wel gegaan, maar deze kunnen volgens de KNAC niet alleen een program ma vullen, althans voldoende publiek trekken. Scherpe maatregel En nu heeft de KNAC de Touring ver zocht de baanlieentie van 1953 terug te zenden, overigens een nogal scherpe maat regel, want het gewoon afgelasten van de races was in dé practijk voldoende geweest. Blijkbaar echter wil de KNAC Zandvoort hiermee aansporen het circuit zo snel mo gelijk weer tot in dié staat te brengen, die het het recht kan geven zich weer „een van de veiligste van Europa" te noemen. De KNAC stelt zich hiermee op het stand punt-dat-de veiligheid-van de rijders op de aller.scherpste wijze moet worden gewaar borgd. In principe een gezond standpunt, dat zij trouwens ook op andere wijze ge rust mag doorvoeren, bijvoorbeeld bij evenementen, die niet door haar worden georganiseerd, maar wel onder haar toe zicht staan. Zoals de Tulpen Rallye, waar bij wij speciaal doelen op de races aan het eind. Nochtans zit iedereen thans met de ge bakken peren. Zandvoort krijgt een finan ciële strop, want een nieuwe slijtlaag kost ADVERTENTIE Dan moet U beslist onze uitgebreide collectie GAZELLE RIJWIELEN komen zien, met de nieuwste creatie: „GAZELLE SPORT SPECIAAL" RIJWIELEN KLEVERPARKWEG 2* .HAARLEM Vrij entrée zonder enige verplichting Het jaarlijkse softballtournooi tussen de stedelijke negentallen, dat verleden jaar in Den Haag gehouden werd, wordt dit jaar door Haarlem georganiseerd. En wel op Zondag 5 Juli op het E.D.O.-terrein, aan vang twaalf uur. De ploegen zijn in twee poules verdeeld. In poule A spelen Amsterdam, Haarlem B en Zwolle. In de andere poule gaat de strijd tussen Haarlem, Den Haag en Nij megen. Het Haarlemse A-team is zeer sterk samengesteld. De opstelling luidt: M. Be- rendoiik, Renée de Haas, Rietje Bisschop (allen H.H.C.), Hanneke Olthoff (Gymna- sion), Bep van Beymerwerdt (H.C.K., aanvoerster), Annie de Vries (H.H.C.), Frankje Veen (Schoten), Riet Vermaat (Gymnasion) en Truus Vooi'ting (E.D.O.). Het B-team, dat eerst tegen Zwolle speelt, wordt gevormd door Hennie Boe rendans (Schoten), Puck van der Velde (Gymnasion), Hélène Hiiner (Gymna sion), Tootje de Jong (H.H.C.), Tineke Cats (E.D.O.), Ankie Bakels (H.C.K.), Greetje van der Meulen (H.H.C.), Lenie Dekker (Schoten) en Riet de Vries (E.D. O.). In de volgende wedstrijd, tegen Am sterdam, wordt Nita Jansen (S.C. Haarlem) achtervangster, terwijl dan Hanny Beren donk (H.H.C.) en Aadje de Goede (S.C. Haarlem) de plaatsen innemen van de dames Dekker en De Vries. Het programma luidt: 12 uur: Haarlem A Nijmegen en AmsterdamZwolle. 1 uur: NijmegenDen Haag en ZwolleHaar lem B, 2 uur: Haarlem ADen Haag en Haarlem BAmsterdam. Vervolgens spelen de nummers twee van elke poule tegen elkaar, tegelijk met een wedstrijd tussen de nummers drie. Tenslotte spelen de poule-winnaars de finale om de wisselbeker, die op het ogenblik nog in Haarlemse handen is. toch gauw een veertig mille, de gemeente derft huur en vermakelijkheidsbelasting en. de gemeentenaren missen het extra-bezoek van een race-dag. De KNAC en de KNMV zitten met een louter sportieve strop, want de sportwagen- en juniores-races van 26 Juli zouden vermoedelijk meer geld gekost dan opgeleverd hebben. Conferentie Overigens zit men in Zandvoort niet stil. Vandaag al zou Publieke Werken krijgs raad houden met wegenbouwkundige ex perts om te pogen er wat op te vinden. Zij het dan niet voor 26 Juli, dan toch voor een latere datum waarop de thans afge laste races mogelijk doorgang zouden kun nen vinden. Men is daar in Zandvoort op timistischer over dan wij. Geen wegen bouwkundige zijnde, betwijfelen wij toch of deze slijtlaag nog te redden is en zo ja, of zij tijdig te redden is. Want de organi satie van de races eist tijd en bovendien moet men met een overvolle sportkalender rekening houden. Voor andere dan de super-snelle evene menten blijft het circuit natuurlijk be schikbaar. Ook voor het toeristisch bezoek ai zullen sportieve automobilisten en mo torrijders er goed aan doen te bedenken, dat wanneer een circuit voor de cracks wordt afgekeurd, zij dubbel voorzichtig moeten zijn. Normaal rijdend, levert het circuit echter momenteel geen enkel gevaar op. De heer M. Deutekom, directeur van Publieke Werken, die heden een conferen tie zou hebben met ir. C. Krijn, hoofdinge nieur-directeur van de Provinciale Water staat, noemde het besluit van de KNAC en KNMV verbazingwekkend. Hij wees er op, dat tijdens de Grand Prix geen ongeluk ken waren gebeurd, al gaf hij toe dat het baanvak nog niet geheel onberispelijk is. Naar zijn mening kwam dit ook omdat in gevolge de investeringsbeperking het be drag voor het wegdek een tikje „gekne pen" was. Het aanbrengen van een slijt laag blijft een riskante aangelegenheid, waarbij vooral weersomstandigheden een grote rol kunnen spelen. De samenstelling van de nieuwe slijtlaag was vrijwel gelijk aan de vorige, alleen zat er iets minder teer in. Hij zeide overigens het besluit van de auto- en motorsportbonden niet ernstig te nemen. Mochten zij echter bij hun mening blijven, dat ook de testvakken niet vol doen, dan is er weinig meer aan te veran deren. Deze testvakken waren behandeld met een substantie die zeer veel teer be vat en inderdaad kan dat, bij zeer warm weer het slipgevaar iets vergroten. De heer Deutekom betreurde het zeer, dat de licentie zonder enige waarschuwing of voorafgaand overleg was ingetrokken. ADVERTENTIE BRYLCREEM zuivere natuurlijke oliën bevat, geëmulgeerd voor smetteloze haarverzorging; BRYLCREEM geen gom, zeep of alcohol bevat en droog haar weer gezond maakt; BRYLCREEM het haar de gehele dag correct houdt zonder overdadige vettigheid. County Perfumery Co. Ltd. Stanmore, England - Imp. Jacq. Mot Jr. Amsterdam Doris Hart, de kampioene van 1951 en Maureen Connolly, winnares van het vorig jaar, zullen Zaterdag het beslissende duel om de dames enkelspel titel van Wimble don voeren. Beide speelsters plaatsten zich met groot machtsvertoon in de finale. Doris Hart versloeg Dorothy KnodeHead met 62 62, Maureen Connolly zette Shirley Fry met nog meer gemak op zij; 6—1 6—1. In het herendubbelspel is men ook aan de eindstrijd toe. Het is een Australische aangelegenheid want Rose en Hartwig enerzijds en Rosewall en Hoad anderzijds zullen elkaar het kampioenschap betwis ten. Verleden jaar had Shirley Fry in de hal ve finale tegen Maureen Connolly haarland- genote nog zeven games afhandig kunnen maken. Dit keer was dit aantal tot twee gereduceerd. Een duidelijk teken, dat „Little Mo", wier naam door velen intus sen overigens reeds in „big Mo" is omge zet, niet de minste moeite met Shirley Fry heeft gehad. Goed begin van Fry Deze begon de eerste set goed door haar service te winnen: 10. Maar de zes vol gende games gingen achter elkaar naar Maureen Connolly. Shirley Fry kreeg geen schijn van kans tegen de afgemeten drives naar de hoeken. In de tweede set was het van hetzelfde laken een pak. De eerste game won Shirley Fry, om daarop de ove rige zes aan haar tegenstandster te moeten laten. Binnen een half uur konden bei den weer de kleedkamer opzoeken. Doris Hart, die in de finale van de Ita liaanse open kampioenschappen Maureen Connolly heeft weten te kloppen, won van Dorothy Knode eveneens zoals zij wilde. Haar gevarieerde spel, waarin vele punten met vlak over het net vallende dropshots werden gescoord, stelde Dorothy Knode keer op keer voor problemen die deze bij lange na niet vermocht op te lossen. De cijfers zeggen daarover voldoende: 62, 6—2. Vic Seixas, die vandaag in de finale van het herenenkelspel Kurt Nielsen tegenover zich vindt, stond twee uur lang op het cen tre court om tezamen met Gardner Mulloy te trachten ook de eindstrijd voor het herendubbelspel te halen. Het liep echter op een nederlaag uit, want Mervyn Rose en Hartwig zegevierden na spannende strijd met 1416, 63, 63, 64. Negen maal matchpoint De Australiërs hadden de partij véél sneller in hun voordeel kunnen beslissen. Indien zij in de eerste set beter op hun tellen hadden gepast en niet tot liefst negen(!) maal een matchpoint verloren hadden laten gaan, om tenslotte deze set met 1416 te verliezen. Daarna pakten ze de zaken echter stevi ger aan en met harde drives over het mid den haalden zij de drie volgende sets bin nen. Ken Rosewall en Lewis Hoad, als num mer 1 voor het dubbelspel geplaatst, moes ten alle energie in de strijd gooien om zich Washer en Brichant van het lijf te houden. De Belgische combinatie kwam uitstekend voor de dag; beide spelers volleerden als in hun beste dagen en pas nadat Rosewall en Hoad in de laatste set door de service van hun tegenstanders waren heengebro ken en met 20 de leiding namen gaven Washer en Brichant zich gewonnen. De uitslagen De uitslagen van gisteren luidden: Damesdubbelspel, derde ronde: mej. A. Mortimer en mej. J. Shilcock (Gr. Br.) sl. mevr. G. Erdoedi-Baard en mevr. Z. Kor- moczi (Hong.) 6-4, 6-4. Kwartfinales: mej. H. Fletcher en mevr. Rinkel-Quertier (Gr. Br.) sl. mej. R. Bennett en mej. J. Petchell (Gr. Br.) 7-5, 6-0; mej. A. Mortimer en mej. J. Shilcock (Gr. Br.) sl. mej. M. Eyre en mej. V. White (Gr. Br.) 6-4,6-4. Herendubbclspcl, kwartfinales: Hartwig en Rose (Austr.) sl. Seixas en Mulloy (V.S.) 14-16, 6-3, 6-3, 6-4; Hoad en Rose wall (Austr.) sl. Brichant en Washer (Belg.) 4-6, 6-0, 6-4, 3-6. 6-1. Gemengd dubbelspel, vierde ronde: mej. J. Scott (Z. Afr.) en Michelmore (Gr. Br.) sl. het echtpaar Dawes (Gr. Br.) 6-3, 8-6. Kwartfinales: mej. P. Ward (Gr. Br.) en Worthington (Nw. Zeel.) sl. mevr. Z. Kor- moczi en Asboth (Hong.) 6-2, 4-6, 6-1; Shirley Fry (V.S.) en Morea (Arg.) sl. mej. J. Scott (Zd. Afr.) en Michelmore (Gr. Br.) 6-1, 6-3; Doris Hart en Seixas (V.S.) sl. mevr. V. Alvensleben (Zwits.) en Skonecki (Statenloos) 6-2, 6-1; Julie Sampson (V.S.) en Hoad (Austr.) sl. mevr. J. Rinkel en Paish (Gr. Br.) 6-3. 6-3. Dames enkelspel, halve eindstrijden: Maureen Connolly (V.S.) sl. Shirley Fry (V.S.) 6-1, 6-1; Doris Hart (V.S.) sl. Do rothy Knode-Head (V.S.) 6-2, 6-2. Voor de week van 6 tot en met 11 Juli zijn de volgende competitiewedstrijden voor de waterpolocompetitie vastgesteld: Competitie K.N.Z.B. Maandag 6 Juli: dames, tweede kl. B: DWT 1—ADZ 1. Heren: tweede kl. A: DWT 1DWR 1. Dinsdag 7 Juli: dames: reserve tweede kl. A: Haarlem 2HZPC 2. Heren: res. eerste kl. A: Haarlem 2DJK 2. Res. derde kl. E: Haarlem 4—DWT 2. Woensdag 8 Juli: dames: tweede kl. D: DWR 1Vitesse 1. Res. tweede kl. A: DWR 2DWT 2. Heren: res. hoofdklasse: HPC 2—GZC 2. Res. tweede kl.: DWR 2— HPC 3. Donderdag 9 Juli: dames, tweede kl. B: Nereus 1—HVGB 1. Vrijdag 10 Juli: dames: tweede kl. B: HVGB 1—DWT 1. Derde kl. A: Waterlelie 1HPC 1. Heren: Hoofdkl.: Haarlem 1 Merwede 1. Eerste kl. A: Rotterdam 1 HPC 1. Res. tweede kl. C: HVGB 3—Haar lem 3. Derde kl. G: Bruinvissen 1VZV 1. Reserve derde kl. F: Bruinvissen 2VZV 2. Zaterdag 11 Juli: dames, tweede kl. D: DZV 1—DWR 1. Res. tweede kl. A: HVGB 2—DWT 3. Heren: Res. eerste kl. A: HVG B 2Haarlem 2. Res. derde kl. E: DWT 2 Nereus 4. Competitie kring Haarlem K.N.Z.B. Dinsdag 7 Juli: meisjes: HaarlemHPC. Jongens: VZVHaarlem c. Woensdag 8 Juli: meisjes: DWRHVGB. Jongens: HPCHaarlem b. Vrijdag 10 Juli: meisjes: HVGB—VZV. Zaterdag 11 Juli: Dames: HVGB 3 VZV. Zaterdag 11 Juli: Dames: HVGB 3 VZV 2. Jongens A: HVGBHaarlem a. HENK BITTER VERSLAGEN. In de tweede ronde van het Wimbledon-kampioen- schap voor junioren is onze landgenoot Henk Bitter uitgeschakeld. Hij verloor met 60. 62 van Billy Knight (G. B.) ADVERTENTIE Douwe Egberts' Pickwick thee munt uit door zijn typisch-Engelse, kernachtige smaak en zijn diepkleurige, rijke afschenk. Engelse melange (groen etiket) 74 cent. Ceylon melange (geel etiket) 88 cent. Douwe Egberts \JEDERLAND is het vorig jaar zo verrassend goed voor de dag gekomen in *- de Tour de Franse, dat tve een beetje huiverig worden als we denken aan de verwachtingen, die daardoor zijn gewekt voor dit jaar. Nog in 1951 be schouwde de organisator Goddet de Nederlandse ploeg vooral in het licht van de toekomst. Het kwam er toen op aan blijken te geven van goede wil, strijdlust en durf; de prestaties op zichzelf telden pas in de tweede plaats. Anders gezegd, de organisatoren letten meer op 't potentieel dan op de actuele verrichtingen. Daarom ook zei Goddet in het begin van die Tour, dat hij speciaal de strijdlust van Voorting in de eerste etappes zo bijzonder op prijs had gesteld. En toen kort na de tuijneling van Wim van Est in een ravijn van de Pyreneeën de hele ploeg van het strijdtoneel verdween, teas dit voor de Neder landse wielersportliefhebbers eigenlijk een groter teleurstelling dan voor de Franse wedstrijdleiding. Die had er zich al van overtuigd dat Nederland in de naaste toekomst mee zou gaan tellen op de weg. En dat was haar voldoende. Na de successen van verleden jaar een voltallige ploeg aan de finish en Jan Nolten, die zich ontpopt had als de grote revelatie van de Tour staan de zaken wel even anders. Noblesse oblige, en men zal zich niet meer tevreden stellen met schone beloften doch op daadwerkelijke successen rekenen. Voor het eerst treden de Nederlanders nu aan met een team, dat numeriek even sterk is als de andere lan denploegen. Aan de ene kant is dat na tuurlijk een voordeel. Maar het vergroot de verantwoordelijkheid en verzwaart de taak van ploegleider Pellenaars. Selectieproblemen Een andere gunstige omstandigheid is dat de samenstelling van de ploeg in Ne derland goed verliep vergeleken bij vier of vijf andere landen. Dit is natuurlijk voor een groot deel toe te schrijven aan het feit, dat de keuze beperkt was. Er is tenslotte wel enig rumoer ontstaan over de niet-verkiezing van Dekkers. Maar dit had niets om het lijf vergeleken bij het misbaar rond de kwestie Coppi-Bartali in Italië of de controverse Ktibler-Koblet in Zwitserland, bij de woede in Spaanse wielerkringen over het voorbijgaan van Poblet en Bernardo Ruiz, en bij de diep gaande meningsverschillen in België, waar een bekend Brussels sportblad onomwon den sprak van een „selectie te kwader trouw". Een ploeg met mogelijkheden Men is het er, geloven wij, in Nederland wel over eens, dat de ploeg, die vandaag in AnvpnrvNTiF ■•mïïF FALCON REGENJASSEN ƒ49.75 Van 13 tot 17 Juli zal in de White City te Londen de Kronings-Zoeklicht-Taptoe worden gehouden, waaraan o.a. 26 rijders van de opleidingsschool voor bestuurders van transportvoertuigen van de Engelse Landmacht zullen deelnemen. Twee van de leden dezer groep tonen hun kunnen. Straatsburg gestart is voor het grote ron- denavontuur, als geheel de sterkste is, welke Nederland op de weg kan brengen. Wat zij presteren zal hangt af van de wedstrijdformule en van de tegenstanders. Over de formule is in een vorige be schouwing al het een en ander gezegd. Zij maakt het de super-cracks niet onmoge lijk, maar wel moeilijker om te winnen en schept groter kansen voor de „middenstan ders", waartoe wij ook de Nederlandse renners rekenen. Wim van Est, onze beste man, is een super-crack als het Bordeaux- Parijs betreft, niet in een étappewedstrijd als de Tour en de Giro. In dit laatste opzicht zal niemand hem op één lijn durven stellen met Coppi en Koblet. Maar hij is een man van grote klasse, begiftigd met een onverwoestbaar physiek, moedig, volhardend en eerzuch tig, en in uitstekende conditie. Nolten heeft verleden jaar in de Tour en daarvóór in de Route de France zoveel in druk gemaakt op de buitenlandse experts, dat hij thans nog aangewezen wordt als de toekomstige opvolger van Koblet en Coppi. Dat hij in de Ronde van de Dauphiné eigenlijk weinig gepresteerd heeft wordt verklaard uit het feit, dat die wedstrijd door hem als training werd opgevat. In elk geval had Nolten alleen al op grond van zijn sensationele Tour van verleden jaar recht op een plaats in de ploeg, ook al be staat enige onzekerheid wat zijn huidige morele en lichamelijke conditie aangaat. Wagtmans, Roks, Suykerbuyk en Van Breenen hebben zich in de Giro kunnen voorbereiden op het werk, dat hun thaps wacht. Tot tevredenheid van Pellenaars, die beter dan wie ook tot oordelen bevoegd is. Op Gerrit Voortings keuze zal niemand iets aan te merken hebben gehad. Men weet wat men heeft aan deze rennner. Van Adrie Voorting heeft Van Est, óók iemand die een renner kan beoordelen, grote ver wachtingen; hij moet hem zelfs tegenover een buitenlands journalist hebben aange duid als een tweede Schulte. Henk Stevens is een van de meest belo vende comingmen en de veteraan Jef Janssen heeft zijn ervaring mee, zijn taai heid, zijn vurige wil om van elke course iets goeds te maken, en zijn conditie, die uitstekend kan worden genoemd. Al met al een ploeg met mogelijkheden. Geen peulschil De Tour is, als gezegd, niet zo zwaar als in voorgaande jaren. Maar ze is geen peul schilletje de grote cols in de Pyreneeën en de Alpen komen nog altijd voor in het routeschema, al zijn ze wat anders ver deeld over kortere étappes. Verder zullen de tientallen Franse regionalen, tuk op successen, er wel voor zorgen dat ook overwinningen in de vlakke étappes duur betaald moeten worden. Men verwacht van de Nederlandse ren ners goede en zelfs uitstekende verrichtin gen. Èn willen ze die leveren dan zullen ze durf, initiatief en strijdlust moeten tonen. ADVERTENTIE Naar verluidt werd in Juni wederom 8.3 méér Trophy Cork verkocht dan in de voor afgaande recordmaand. Insiders verwondert dit niet gezien de uit stekende kwaliteit van deze zachte 75 ets. Virginia sigaret. Rob van Mesdag is er in geslaagd in de Royal Regatta roeiwedstrijden te Henley tot de lialve finales van de Diamond Sculls (skiff) door te dringen. In de kwartfinales versloeg hij de Belg Van Stichel met vijf lengten, een tijd van 8 minuten 19 sec. no terend. Van Stichel een tempo van 34 roeiend nam kort na de start de leiding, maar bij de barrière had Van Mesdag (33) zijn achterstand weggewerkt. Daarna liep Van Mesdag langzaam van zijn tegenstander weg en bij Mile Post lag hij ongeveer drie kwart lengte voor, voornamelijk dank zij slecht sturen van zijn tegenstander. En toen even voorbij Mile Post Van Stichel uit de baan raakte, waardoor Van Mesdag twee lengten kon uitlopen, twijfelde nie mand meer aan de zege van onze landge noot. In de halve finales zal Van Mesdag de Engelsman Tony Fox ontmoeten, die in acht minuten vier sec. 15 sec. sneller dus dan de Hilversummer over de Zwitser Paul Meyer met anderhalve lengte zege vierde. In de andere halve eindstrijd krijgen twee Belgen het tegen elkaar op te nemen, n.l. George en Steenacker. George won in 8 min. 17 sec van Martin (G.B.) en Steen acker in 8 min 9 sec. van Rand (G.B.). Willem III uitgeschakeld De vier zonder stuurman van Willem III (Jansen boeg; Brunmaier, Loek en Van Schelt, slag) heeft het in de strijd om de Steward Cup niet ver kunnen brengen. De A-ploeg van de London Rowing club, die 7 min. 19 sec. noteerde, liet de Amster dammers in de eerste heats een lengte ach ter zich. Het werd een voor Willem III te leurstellende race. Op een kwart mijl la gen de Nederlanders (tempo 36) een kwart lengte op de Rowing Club voor. Op de helft van de baan was deze voorsprong tot een halve lengte uitgegroeid, maar bij Mile Post waren de Engelsen, dank zij een tem poverhoging tot 37 slagen, tot op een taft- lengte teruggekomen. De strijd werd nek aan nek voortgezet met Willem III iets in het voordeel blijvend. Maar toen op een gegeven ogenblik de riemen van Harry Brunmaier en Piet van Schelt een der drijvende boeien, die als af scheiding van de baan dienen, raakten, was het met de volkomen uit balans gehaalde Amsterdamse ploeg gebeurd. Het honkbalprogramma voor Zaterdag en Zondag luidt: KNHB: Zaterdag: Eerste klasse: (16.—) Blauw Wit—Ajax; (16.—) Kennemerland— TIW; (16.—) RCH—VVGA. Overgangsklasse A: (16.—) EHS—SC Haar lem. B: <16.—) DOS—TYBB: (15.30) HFC „Haarlem"—HCK; (16.—) Schoten 2—DEC; (15.30) Zeeburgia—The Catchers. Tweede klasse C: (16.—) Neptpunus—Onze Gezellen. D: (16.—) EDO 2—HFC „Haarlem" 2; (15.—HCK 2—RCH 3. Rayon Haarlem: 3 B: (15.30) SC Haarlem 4—HHC 3. 4e kl.: 4 A: (16.—) TYBB 3— DSS 2. 4 D: (16.THB 3Bloemendaal 2. KNHB. Zoirdag. Eerste klasse: (14. OVVO—ABC; (14.30) Schoten—HHC. Overgangsklasse: (10.—) EDO—De Vole- wijekers; (14.—) Sparta—DWS; (14.—) Spar ta—DWS; (14.—) VVGA 2—RFC. Tweede klasse C: (14.30) HHC 2—Sparta 2: (14.—) Schiedam—THB. D: (10.SC Haarlem 2—Schoten 3; (10.—) Rooswijk— DSB. Rayon Haarlem: 3 A: (10.—) Zandvoort- meeuwen 1—EDO 4; (12.—) SC Haarlem 3— DIO 1. 3 B: (10.—) Schoten 4—DCO 1; (14.30) DSS 1—EDO 3. 4 A: (14.—) EHS 2—HFC „Haarlem" 3. 4 B: (10.—) DSB 2—RCH 5; (12.Rooswijk 4THB 2; (12.—) HCK 3 —EHS 3. 4 C: (10.—) DIO 2—Rooswijk 2; (10.SC Haarlem 5Bloemendaal 1 (ter rein Bl'daal)(10.—) HCK 4—RCH 4. 4 D: (10.—) Spaarnevogels 1—HHC 4; (12.—) Onze Gezellen 2—DCO 2. In de zomercompetitie waterpolo van de K.N.Z.B. zien de standen van de hoogste klassen er na de laatste uitslagen als volgt uit: Hoofdklasse H.Z. en P.C. G.Z.C. Merwede Meeuwen H.V.G.B. Haarlem A.Z. en Robben U.Z.S.C. Nereus Rotterdam K.P.C. P.C. 6 4 2 0 10 31—14 4 3 1 0 7 21— 9 5 2 0 3 4 16—38 6 2 0 4 4 43—42 5 1 1 3 3 22—26 4 1 0 3 2 16—20 Eerste klasse A 4 3 1 0 7 18—11 3 3 0 0 6 11— 3 4 1 1 2 3 10—12 3 1 0 2 2 7—12 3 0 1 2 1 6— 8 3 0 1 2 - 1 4—10

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 9