Frankrijk biedt Indo-China veel meer onafhankelijkheid Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Op de weg Kostbare militaire campagne biedt geen uitzicht meer Kzvestie-Korea mogelijk toch voorde UNO-Assemblee Bedwingers Mount Everest in Londen gearriveerd Hulp aan Japan Mislukte overval op 91-jarige bij Hoorn Het woord is aan Koel weer tijdens weekeinde Rode Kruis schenkt f 5000 voor slachtoffersoverstroming Politiek bestand in Argentinië Churchill beter UNESCO.gebouw komt in Parijs De twee daders na bromfiets achtervolging gevat De Gasperi formateur 67e JAARGANG No 301 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom ZATERDAG 4 JULI 1953 Haarlems Dagblad 297e JAARGANG No 148 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman HET IS ZEVENTIG JAAR geleden dat de Nederlandse Velocipedisten Bond werd opgericht, die later zijn naam in Algemene Nederlandse Wielrijders Bond zou wijzigen en nog later, door de veelzijdige uitbreiding van zijn activiteit en de erkenning van zijn verdiensten, de Koninklijke Neder landse Toeristenbond A.N.W.B. worden. Dit passeren van het zeventigste kilometer bord door een organisatie, die op steeds groeiend succes heeft kunnen bogen en sinds lang als onmisbaar in den lande is erkend, herinnert weer plezierig aan die eerste ontmoeting van vijf leden van de Haarlemse Vélocipède Club, op weg naar Den Haag, met twaalf leden van de Haag se Vélocipède Club de Ooievaar, op weg naar Haarlem. De ondernemende pioniers van het allermodernste vervoermiddel, die zo moedig de tegenstand van zo vele be duchte landgenoten het hoofd boden, wer den door „captains" aangevoerd. Toen die elkaar het geschiedde omtrent Benne- broek ontwaarden, bliezen zij op hun trompetten het signaal, dat tot halt houden maande. Men bezocht gezamenlijk Haar lems omgeving; men besloot op die Juni dag in den jare 1883 tenslotte ook geza menlijk, om andere clubs uit te nodigen tot het bijwonen van een vergadering in Utrecht, waarin men tot oprichting van een Bond wilde komen. De Bond kwam zo tot stand. Het aantrekkelijkste in deze oude historie blijft toch wel de ontmoeting van die twee groepjes, op die stille oude we gen, in dat oude Holland dat nog zo rijk aan geboomte was en waarin dorpen, over vloedig door lover beschaduwd, nog die charme bezaten die sindsdien op zoveel plaatsen te loor is gegaan. De ouderwetse, op vergeelde foto's nu zo komiek aandoen de sportkleding, het gemoedelijk-uitdagen- de trompetgeschal van de nieuwlichters van het verkeer hoe goed moet dat alles in die tijd en die sfeer gepast hebben. Wie nu, in onderbreking van de gespannen op lettendheid, die het voortroffelende snel verkeer op hoofdwegen en vaak ook op bijwegen vergt, moet wachten op zijn kans om ergens een kruispunt over te steken kan met weemoed aan dat verleden van 1883, dat hij zelf niet gekend heeft, den ken. Hij maakt er zich een idyllische voor stelling van, die misschien wat overdreven is, maar die hij niet graag zou missen. Maar reeds rennen wij in steeds dichter menigten verder. Het heeft geen zin, sen timenteel over dat verre verleden te zijn. Zeventig jaar -wat is dat al ver in een tijdvak, waarin de wonderen der techniek, niet het minst in het verkeer op de weg, zijn opeengevolgd in zulk een tempo, dat men voor de toekomst niet anders dan verdere opvoering verwachten kan. Op dit ogenblik tobt men met het vraagstuk, hoe de bromfiets ten veiligste in de verkeers stroom ingeschakeld moet worden. Er rij den al driehonderdduizend bromfietsen in Nederland. Er zijn vier millioen fietsen. Er zijn honderdduizenden auto's en motor fietsen. Is de bromfiets een fiets of een motorrijwiel? Moet hij op de rijweg of op het fietspad rijden? De betrokken minister blijkt van zins te zijn hem naar de fiets paden te verwijzen, maar met onderscheid tussen diegene die met blauwwitte borden en die andere (landelijke) die met het zwarte bordje zijn aangeduid. Van die laatste zal de bromfiets worden geweerd, zolang de motor de fiets aandrijft. Gaat de berijder ti-appen, dan wordt hij niet meer geweerd. De controle lijkt niet eenvoudig. Met meer dan 50 cc cylinderinhoud is de bromfiets overigens geen bromfiets meer, maar ultra-licht motorrijwiel, met de ge volgen van dien. Dat zal in de practijk de zaak nog ingewikkelder maken. De voor- rangs-kwestie komt er nog bij; daar zit de moeilijkheid in dat autorijders vaak twij felen of het een fiets op een bromfiets is, die nadert. Men is het er nog niet over eens; de directeur van de A.N.W.B. heeft al aan Het Parool medegedeeld dat hij vreest dat de nieuwe regeling uiterst on bevredigend zal zijn en bij de feiten ach terblijven. Hoe hoog zal het aantal bromfietsen wel stijgen? Zullen er binnen vijf of tien jaar meer brommers zoals zij ook al genoemd worden dan fietsen zijn? Wel zijn wij ver van die schone Junidag in 1883, met de vélocipédisten en hun schallende trom petten verwijderd. En op dit bromfiets intermezzo zullen nijpender problemen vol gen. Onze nazaten, vergeelde foto's be kijkend, zullen lachen om onze ouderwetse kledij en onze antieke vervoermiddelen, om onze kleurrijke benzinestations en tal loze verkeersborden. De troost, als men dit met zekerheid voorziet, is dat zij er misschien toch ook iets idyllisch-ouderwets in zullen zien. Omdat er toen, in 1953, toch nog zoveel schilderachtigs was. R. P. Het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis heeft besloten een bedrag van f 5.000 uit eigen middelen voor eerste hulpverlening aan de slachtoffers der over stromingsramp in Japan ter beschikking te stellen. Verdere giften voor dit doel kan men storten op de speciale rekening no. 777 ten name van het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kr-uis onder vermel ding: „Hulp aan Japan". BUENOS AIRES (Reuter). Vrijdag is een buitengewone vergadering van het Argentijnse kabinet belegd ter bespreking van „een politieke wapenstilstand" tussen de regering en oppositiepartijen. Het kabi net besprak kwesties, die ter sprake zijn gebracht bij onlangs gevoerde onderhan delingen tussen de minister van Binnen landse Zaken en leiders van de conserva tieve, socialistische en progressief-demo- cratische partijen. De minister van Binnenlandse Zaken heeli de leiders van de progressief-demo- crstische partij, die sedert de jongste aan slagen gevangen zaten, in vrijheid doen stellen. PARIJS. (Reuter). De Franse premier, Joseph Laniel, heeft de diplomatieke verte genwoordigers van Vietnam, Cambodja en Laos nota's overhandigd, waarin Frankrijk zijn bereidheid te kennen geeft, de drie landen meer zelfbestuur te verlenen. De regering zegt in haar nota's, dat zij bereid is de Indo-Chinese grieven te bestu deren en een overeenkomst na te streven, die Indo-China grotere onafhankelijkheid zou geven, terwijl ook de Franse militaire en economische belangen gegarandeerd zouden worden. In Franse diplomatieke kringen verklaart men, dat de Franse nota's „een grote stap voorwaarts" betekenen om aan de eisen der drie Indo-Chinese staten tegemoet te komen. Tevens wordt gemeld, dat het kabinet heeft besloten geen „krachtige" maatrege len te nemen, indien Koning Norodom Sihanoek van Cambodja zou weigeren de Franse voorstellen te aanvaarden. De Fran se troepen zouden het land ontruimen en de Koning en zijn aanhangers aan zichzelf overlaten, aldus deze kringen. Gemeld wordt overigens, dat de span ning in Cambodja afneemt. In Cambod jaanse kringen zou men voldaan zijn over het nieuws, dat de Franse regering bereid is een nieuw standpunt in te nemen aan gaande de onafhankelijkheid van het land. Onze correspondent in Parijs schrijft: Joseph Laniel, de nieuwe Franse premier, behoeft zich er in elk geval geen zorgen over te maken, dat het zijn regering aan, emplooi zal ontbreken. Naast de kwesties van financieel en economisch karakter, waarvan her belang moeilijk te onderschat ten is, staan er verscheidene dwingende problemen van buitenlandse politieke aard op de agenda en daarvan zijn de moeilijk heden in Indo-China zeker niet het minst urgent. Men weet hoe dit probleem door de schrikbarend hoge kosten verbonden aan een meer of minder moderne oorlog, zo ongeveer het hele verdere complex van Franse moeilijktheden thans beheerst. Afgezien van het verlies aan prestige in de Franse Unie en daarbuiten waar op die weinig gelukkige strijd Frankrijk al kwam te staan, drukt deze bovendien zo zwaar op de schatkist, dat een sluitend budget, waarnaar elke serieuze regering toch ten minste streven moet, bij voor baat wel een definitieve illusie is gewor den. Het is de uitzonderlijke verdienste geweest van Mendès-France, dat hij bij zijn werkelijk magistrale investituur-rede ten overstaan van de gehele publieke opinie, waarop zijn woorden een sterke in druk hebben gemaakt, deze kwestie zo dwingend en helder heeft gesteld, dat geen regering zich nu meer aan een beslissing zal kunnen onttrekken. Frankrijk moet kiezen tussen zijn taken in Europa en in het Verre Oosten, heeft Mendès-France toen verklaard. We zijn te zwak geworden om beide opgaven gelijktijdig uit te voe ren, en daarvan is dan iedere Fransman, die even na wil denken, nu dan ook wel heilig overtuigd. Ook Laniel, al had hij in zijn regerings programma dit punt dan ook in een nevel van vaagheid gehuld, schijnt nu toch wel in te zien dat er in elk geval iets zal moe ten veranderen en die bekentenis lag eigenlijk al wel besloten in zijn keuze van Reynaud als verantwoordelijk vice- premier voor alle zaken die op de Franse Unie betrekking hebben. Reynaud heeft een maand of wat geleden een studiereis door het Verre Oosten gemaakt en daarbij moet hij tot de overtuiging zijn gekomen, dat het communisme met het Aziatische nationalisme een zo intiem en bijna heilig verbond is aangegaan, dat men de hoop wel mag laten varen, dat het bewind van Mao Tse Toeng, met wie de Indo-Chinese rebellenleider Ho Ohi Minh nauw verbon den is, binnen enigszins afzienbare tijd verdwijnen zou. Reynaud zou duidelijk in zien, dat, niet in de laatste plaats door de vele psychologische blunders, die het Wes ten vooral na de oorlog tegenover de na tionalistische leiders heeft begaan, de Westelijke posities in het Verre Oosten nu dermate zijn ondermijnd, dat optimisme over de afloop van de strijd in Vietnam speciaal voor Frankrijk wel een luxe is ge worden, die het land zich zeker niet. langer meer veroorloven kan. Zelfs Amerika heeft in Korea de allerzwaarste offers moeten brengen om daar uiteindelijk een nauwe lijks eerzaam vergelijk te kunnen berei ken. Die kans is met militaire middelen voor Frankrijk zeker niet meer wegge legd. Nieuw plan Dit zijn de inzichten waardoor een nieuw plan, dat in Parijs al als een „New Deal" bekend staat, werd geïnspireerd en waar aan overigens door de experts van de Quai d' Or say al enige maanden gewerkt werd. Het plan heeft vocral twee doelstellingen. Ten eerste een werkelijke „liberalisatie" van de deelstaten Vietnam, Cambodja en Laos waarvan de banden met Parijs zo los en soepel moeten worden, dat die landen diplomatiek, economisch en zelfs militair practisch onafhankelijk zullen zijn. En ten tweede het scheppen van de noodzakelijke condities „met politieke middelen als het kan, met militaire middelen als het moet" zoals in Laniels programma WESTERHAM (Reuter). Volgens krin gen, die in nauw contact met de Britse eerste minister staan, blijft de toestand van Sir Winston goed vooruitgaan. Zijn vrien den beschouwen het als een goed teken dat de lijfarts van de premier, Lord Moran, die tot dusverre logeerde op het buiten verblijf van de premier te Chartwell, naar Londen is teruggekeerd en vandaar zijn patiënt dagelijks bezoekt. PARIJS (Reuter) De Algemene Ver gadering der UNESCO (Organisatie der UNO voor onderwijs, wetenschap en cul tuur) heeft Vrijdag besloten eventuele wij zigingen in de personeelspolitiek uit te stellen tot de bijeenkomst te Montevideo in de komende lente. De Algemene Vergadering nam eenstem mig een voorstel van India aan, volgens hetwelk moet worden nagegaan, in hoe verre de opvattingen en methoden van Ganclhi kunnen bijdragen tot het weg nemen van de nationale en internationale spanningen. Vervolgens namen de afgevaardigden met 44 tegen nul stemmen, bij zes onthoudingen het bouwplan aan voor een permanente zetel van de organisatie te Parijs. De Franse regering heeft de grond voor het UNESCO-gebouw beschikbaar gesteld plus een interest-vrije lening van 2.100.000.000 frank, met een looptijd van dertig jaar. Frankrijk is bereid dit bedrag tot maximaal 2.500.000.000 frank te ver hogen, indien dit nodig zou zijn ter bestrij ding van de inrichtingskosten van het ge bouw. werd gezegd voor een vergelijk met de Vietminh-opstandelingen. Tot dusver heeft Frankrijk, trots officiële commentaren, de oorlog in Indo-China toch wel in de eerste plaats als een zij het weinig bemoedigende koloniale strijd gevoerd. Zeker niet ten onrechte werd de inlandse bevolkingen door Frank rijk voorgehouden, dat Ho Chi Minh, de leider der rebellen, als een handlanger van het internationale communisme ge doodverfd moest worden. Maar omdat Frankrijk tegelijkertijd verzuimde die vol keren tastbare idealen te schenken, waar door zij geloof hadden kunnen hechten aan de zuiverheid der Franse bedoelingen, hebben de massa's in Franse proclamaties toch vooral wel het holle geluid van een niet geheel onbaatzuchtige fraseologie en van doorzichtige propagandaleuzen menen te mogen beluisteren. Gistermiddag hebben te Scharwoude bij Hoorn twee Amsterdammers, de 21-jarige J. van Z. en de 19 jaar oude F. IJ. B. een 91-jarige tuinder neergeslagen vermoede lijk met het doel hem te beroven. De tuinder, die buiten het dorp aan de IJselmeerdijk woont bij een viswater, schreef juist, op verzoek van de jongelui, een hengelvergunning uit, toen de jongens hem ieder met een knuppel op het hoofd sloegen. De oude man schreeuwde luid om hulp, waarop de aanvallers de vlucht na men. Een 71-jarige buurman van de tuinder ging de overvallers op een bromfiets ach terna en achterhaalde hen in het dorp Scharwoude. Hij sommeerde hen te stop pen en had succes. Door andere hengelaars en dorpsbewoners werden de twee aanran ders omsingeld en in een auto van de zoon van de tuinder zijn ze, bewaakt door enige hengelaars, naar het raadhuis te Avenhorn overgebracht, vanwaar de rijkspolitie hen naar Hoorn vervoerde. Zij bleken een verre van blanco strafregister te hebben. ROME (Reuter) De Christen-demo cratische leider Alcide de Gasperi is Vrij dag aangezocht een nieuwe Italiaanse regering te vormen. De Gasperi heeft de opdracht aanvaard en zal Dinsdag aan president Einaudi ver slag uitbrengen. La Bruyère: Het meest verfijnde genoegen is, het anderen te bereiden. De slagzin van „De Phoenix" bij Halfweg is vanmorgen herrezen. De reclame is thans aangebracht op een „roerend goed", namelijk een reeks lorries op smalspoor, waaraan op vernuftige wijze het reclamebord (wit op rood) is bevestigd. Op deze wijze meent de directie van de fabriek het provinciale verbod te ontgaan, daar dit immers alleen van reclame op onroerende goederen gewaagt. Intussen zullen Gedepu teerden zich beraden. Grijpen zij i?i en wordt de slagzin verwijderd, dan zal „De Phoenix" onmiddellijk een kortgeding aanhangig maken. NEW YORK (A.F.P.) Te New York wordt vernomen, dat de voorzitter van de Algemene Vergadering van de UNO, Lester Pearson, zou hebben besloten de vergade ring 15 Juli bijeen te roepen, tenzij een wapenstilstand in Korea zeer spoedig, en met zekerheid kan worden verwacht. De vergadering zou tien dagen duren. De Amerikaanse onderminister van Bui- (Van onze correspondent in Londen) De beklimmers van de Mount Everest zijn thuis. Wat het eerst treft bij een ont moeting met deze mannen is hun eenvoud en diepe bescheidenheid. Zij tonen geen zweem van zelfverheerlijking of zelfs maar van gerechtvaardigde trots. Vulgaire recordjagerij is deze bergbeklimmers, die zich temidden van cle majesteit der natuur nietig weten, volkomen vreemd. Zij zitten vermoeid op het podium van de zaal van het Britse Aardrijkskundig Genootschap voor een gesprek met de pers. Twaalf kerels, die de hoogste berg ter wereld hebben bedwongen. Dertig jaar lang was het tevergeefs geprobeerd. Bij tien voorafgaande pogingen lieten 16 klim mers het leven. Vorige herfst was het de Zwitsers bijna gelukt, maar ze faalden op de laatste 300 meter. De sjerpa-gids Tensing was er reeds vijf maal bij geweest. Dit keer volgde voor hem de bekroning. Met de Nieuw-Zee- landse bijenhouder Hillary bereikte hij de top. De twee waren door de leider der expeditie aangewezen om als tweede paar een aanval op het laatste stuk te doen, nadat het tweetal Evans-Bourdillon de voorafgaande top had bereikt. Zij hadden mogen doorgaan als het niet te riskant De Engelse expeditie, die de Mount Everest overwon, is Vrijdag te Londen gearriveerd. De ontvangst was grandioos. Lachend zwaait de leider der groep, kolonel Hunt, met een aan een pikhouweel gebonden vlag naar de menigte. De Nieuw Zeelander Hillary en de Sherpa-gids Tensing ziet men links van kolonel Hunt. v/as. Maar het weer zat die dag tegen. Toen was de laatste étappe voor Hillary en Tensing. Men kan het de mannen nauwelijks aanzien dat zij dit avontuur hebben be leefd. Zij lijken helemaal niet stoer van wege hun typische slanke Engelse li chaamsbouw en zijn zelfs niet door de zon gebruind. Deze mensen van omstreeks 30 maken nu zij weer baardeloos zijn een v/at jongensachtige indruk in hun blijk baar wat onwennig zittende gewone kleren. De enigszins onrustige kolonel Hunt, de leider met zijn blond krullend haar, en vriendelijk gezicht, heeft niets van een militair. Hij doet eerder denken aan de voorzitter van een plaatselijke botaniseer- cïub. Hij spreekt met zachte stem en zijn glimlach werkt aanstekelijk. Men be speurt aan alles dat dit een ideaal team is geweest. Het is juist het werken in groepsverband, dat in hoge mate tot het welslagen van de expeditie heeft bijge dragen. Verder moet het succes aan het over het algemeen constant gunstige weer v/orden toegeschreven. Op de vragen antwoordt nu de een, dan de ander. Men voelt dat hier kameraad schap heerst. Elke taak die verricht werd v/as even belangrijk voor het geheel. Daarom doet het er ook niet toe wie aan gewezen werden om de top te beklimmen cn doet het er ook helemaal niet toe wie van de twee uitverkorenen de eerste voet heeft gezet op het hoogste puntje. Berg- klimmen is langzaam voortgaan langs hetzelfde touw. Hillary dankte trouwens aan dat touw zijn leven toen hij door een ijsblok getroffen in een afgrond slipte en door Tensing er uit getrokken werd. Weer er op uit De lange, opgewekte Hillary wil er, evenals de anderen, opnieuw op uit. In de naaste toekomst zullen zij, zo is het plan, een aanval wagen op een nog nooit beklommen top van de 7000 meter hoge Kang Chen Junga, die ook deel uitmaakt van de Himalaya-keten. Dit is op twee na de hoogste berg ter wereld. 22 jaar gele den is de laatste poging gedaan deze berg te veroveren. Wat zijn de kansen? Het beste is het te proberen, antwoordt Hillary. Het leek als of hij meteen wilde gaan! Hij keert echter eerst naar zijn bijen terug. De donkerbruine Tensing is klein en tenger. Hij is gekleed in een khaki-pak. Het applaus bij binnenkomst beantwoord de hij met gevouwen handen en een lichte buiging. Hij is ernstig en wat onzeker in deze voor hem geheel nieuwe wereld. Maar hij is kennelijk gelukkig. Uit de zaal worden hem vragen in het Hindoestani gesteld. Op het vliegveld drukte hij ieders han den, zelfs die van de politie. Tijdens de vliegtocht zagen hij, zijn vrouw en zijn beide dochters, die met hem mee kwamen, voor het eerst van hun leven de zee. Zij konden hun ogen niet geloven! Van de „afschuwwekkende sneeuwman" heeft de expeditie geen spoor gevonden. Op 9000 meter vloog er wel een bergkraai rond. Hunt herhaalde nog eens dat de Zwit sers pionierswerk voor hem hadden ver richt. Zij hadden hun ervaring te zijner beschikking gesteld. De Britten vonden nog door hen achtergelaten voedsel, dat ze dankbaar opgegeten hebben. Ook hun stukgewaaide tenten stonden er nog. Van sporen van verongelukte expeditieleden uil vroeger jaren werd niets ontdekt. tenlandse Zaken, Robertson, die als spe ciale afgezant van president Eisenhower president Syngman Rhee poogt te bewegen, zijn verzet tegen een bestand op te geven, heeft de Zuid-Koreaanse president laten weten, dat de V.S. bereid zijn, de kwestie aan de Algemene Vergadering van de UNO voor te leggen. De Amerikaanse onderhandelaars hopen, dat Rhee zal inzien, dat het oordeel der Algemene Vergadering in zijn nadeel zal uitvallen, wanneer hij het tot stand komen van een bestand blijft belemmeren. De Indische afgevaardigde bij de UNO, Rajesjwar Dayal, heeft Vrijdag een bezoek gebracht aan de secretaris-generaal van de UNO Dag Hammarskjoeld, om hem een afschrift te overhandigen van een tweede brief, die premier Nehroe deze week aan Pearson heeft gezonden. Men neemt aan, dat Nehroe in zijn twee de brief nogmaals aan Pearson verzoekt het bijeenroepen van de Algemene Verga dering in overweging te nemen. President Syngman Rhee van Zuid- Korea heeft Zaterdagochtend een onder houd gehad met de ambassadeur van natio- listisch China, Wong Tong Won. Ook het Zuid-Koreaanse kabinet is Za terdagochtend in buitengewone vergade ring bijeengeweest. Hoewel niets is mede gedeeld over het besprokene, meent men dat de ministers de situatie hebben bestu deerd, die geschapen is door de Ameri kaanse weigering om de vijandelijkheden te hervatten ingeval de politieke conferen tie (na een wapenstilstand) niet binnen 90 dagen zal leiden tot overeenstemming over de hereniging van Korea. Honderden ontsnapte Noord-Koreaanse krijgsgevangenen hebben Vrijdag dienst genomen in het Zuid-Koreaanse leger. Het K.N.M.I. deelt mede: In de afgelopen dagen is er geleidelijk enige verandering gekomen in de algemene luchtdrukverdeling. Het vlakke lagedruk gebied boven Europa, waarin onweersbuien voorkwamen, nam in betekenis af en een rug van hoge druk breidde zich van de Britse eilanden over Frankrijk en onze om geving uit. Dit had tot gevolg, dat ons land in een Noordelijke luchtstroming kwam, waarmede koelere lucht van de Noordzee ons land binnenstroomde. De buiën-activi- teit werd hierdoor belangrijk kleiner. Alleen in het Zuid-Oosten van het land kwamen gisteravond nog onweersbuien voor. Op het vliegveld Zuid-Limburg viel daarbij zelfs nog 52 mm regen. Gedurende het weekeinde blijft de Noordelijke tot Noord-Westelijke luchtstroming aanhouden, zodat het koele weer zal voortduren. Van wege de nabijheid van de eerdergenoemde tug van hoge druk zijn de regenkansen gering. DROOG Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Droog weer met wisselende bewolking. Zwakke tot matige wind tussen Noord en West. Weinig verandering in tem peratuur. 5 Juli Zon op 4,27 uur, onder 21.02 uur. Maan op uur, onder 15.31 uur. 6 Juli Zon op 4.28 uur, onder 21.01 uur. Maan op 0.22 uur, onder 16.55 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 4 Juli Hoog water: 9.02 en 21.31 uur. Laag water: 4.30 en 16.55 uur. Zondag 5 Juli Hoog water: 10.05 en 22.35 uur. Laag water: 5.26 en 17.59 uur. Maandag 6 Juli Hoog water: 11.13 en 23.48 uur. Laag water: 6.33 en 19.14 uur.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1