Plannen voor verwerking extra bouwvolume moeten in October bestedingsklaar zijn Sportieve blouse Woningproblemen in Zandvoort nijpender dan ooit Binnenkort vijf belangrijke projecten in de raad Gemeeiiteraiaclsverslag van een vaeanfieManger Kort en bondig Eert trommel of een trompetje Zandvoort 5 Wethouder Angenent zet stok achter de deur Drieduizendste schip in IJ midden Jeugdmatinée in het Openluchttheater Dertig jaar Lichthoeve-werk Woningbouw Bloemendaal FEDERMANN OPTIEK Burgerlijke Stand van Haarlem DIT MAKEN WE ZELF Rijdende tentoonstelling voor levensmiddelen branche Nederlands Kamerkoor in Bloemendaal Radio eert de violist Louis Zimmermann AVONDSTILTE Inbraak in Boulevardvitrine Ook regen op laatste dag van derde testmatch DINSDAG 14 JULI 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De Haarlemse gemeentediensten en -be drijven Bouw- en Woningtoezicht en Open bare Werken hebben de laatste tijd met voortvarendheid de plannen gereed ge maakt voor de verwerking van het extra bouwvolume dat Haarlem voor dit jaar is toegewezen, namelijk 470 woningen. Zoals wij reeds gemeld hebben komt morgen het plan voor 58 woningen aan de J. J. Hamelinkstraat van de woningbouw vereniging „Bloemhof" in de raad, nadat enige tijd geleden reeds het project voor 25 huizen voor „Het Oosten" aan dezelfde straat was goedgekeurd. Wij vernamen echter dat nog enkele be langrijke bouwplannen in de raadsverga deringen in Augustus aan de orde zullen komen. In de eerste plaats een plan voor 37 mid denstandswoningen van „Tuinwijk-Noord" aan de Hectorslraat tegenover het blok van „De kleine middenstander" en de straat ten Zuiden van de Hectorstraat. Aan de Hec- torstraat komen twee woonlagen, aan de daarachter gelegen straat eengezinshuizen. Met dit plan is ongeveer vijf ton gemoeid. Vervolgens komen dan 78 woningen in drie woonlagen aan de Jac. van Looystraat in Haarlem-Oost voor de vereniging „Ons Huis", een kwestie van 750.000. De uitbreiding van „Delftweide", het R.K. verzorgingshuis voor bejaarden aan de Orionweg met een complexje van 42 bedden (hetgeen in bouwvolume gelijk staat met veertien woningen) komt even eens binnenkort aan de orde, evenals het grote plan voor „De Blinkert" in Tuindorp Overveen van de Stichting Huisvesting Be jaarden, waarin de Federatie van Haar- OOOOOOOOOOOOOC Zondagmiddag is in IJmuiden het drie duizendste schip van dit jaar binnen gelopen. Het was het Nederlandse mo torschip „Catharima", dat 499 meet en onderweg was van Kage naar South ampton. De kustvaarder deed IJmuiden aan om te provianderen. Vorig jaar werd de drie duizendste drie weken later op 31 Juli ver welkomd. lemse woningbouwverenigingen een be langrijk aandeel heeft. Over dit plan, ge lijkstaande met 102 woningen, hebben wij neg onlangs uitvoerig geschreven; de bouw kosten worden ruw geraamd op negen ton. Van particuliere zijde is er dan in de eerste plaats het tweede complex van „De kleine middenstander", dat 69 woningen zal omvatten. Verder zijn er nog enkele particuliere plannen voor premiebouw, zoals van de firma Thunnissen te Heem stede, die negen woningen aan de Ampère laan gaat zetten. Tenslotte worden op het ogenblik de tekeningen uitgewerkt voor ongeveer zestig woningen voor bejaarden aan de Bisschop Callierstraat, die door de R.K. woning bouwvereniging „St. Jozef" zullen worden gebouwd. Deze plannen hebben enige ver traging ondervonden door moeilijkheden over de architectuur, welke aangepast be hoort te worden bij die van de Basiliek. Alle hierboven genoemde plannen moe ten uiterlijk 1 October bestedingsklaar zijn. Deze eis werd door wethouder Angenent gesteld op straffe van het „opgestaan, plaats vergaan". Het is dus de bedoeling dat met de uitvoering van al deze projecten nog dit jaar wordt begonnen. De Haagse toneelgroep „De witte vogel" onder leiding van de over zoveel goede smaak en rijke fantasie beschikkende Rolf Petersen geeft Woensdagmiddag in Bloemen- daals Openluchttheater een speciale kinder voorstelling. Opgevoerd wordt het sprookjes spel „Het wonderpaard van Marjoleintje". Tekst en regie zijn van Rolf Petersen, de muziek is van Wil Hartingsveldt en de dansen werden door Aty Bergmans ontwor pen. De voornaamste medewerkenden zijn: Anke Smit, Louise Ruys en Piet Eelvelt. In een door de dames J. Th. Kuyck en A. Verkerk aangekocht boerderijtje te Santpoort werden dertig jaar geleden twee kinderen opgenomen, wier ouders niet meer in staat waren zich met de opvoe ding en verzorging bezig te houden. Deze taak breidde zich uit tot een omvangrijke kinderhulp, die in 1927 gestalte la-eeg in de vorm van de vereniging „De Lichthoe ve". De vereniging beschikt thans in Gar deren over een vijftal huizen, waarin in de loop der jaren ongeveer 2000 kinderen, die om een of andere reden thuis de normale gezinssfeer missen, een onderdak hebben gevonden. In 1942 moest op bevel van de bezetter het werk te Santpoort worden gestaakt. „De Lichthoeve" verhuisde toen naar Garderen. De vereniging heeft thans de beschikking over een meisjes-, een jongens- en een kleuterhuis. Op 12 Augustus zal het dertig-jarig be staan van dit werk worden gevierd. Blijkens een voorstel van Burgemeester en Wethouders van Bloemendaal aan de ge meenteraad zal de Heemsteedse aannemer W. Thunnissen op het terrein hoek Bloemen- daalsewegDompvloedslaan een complex van vijf woonhuizen met garages bouwen. Op de Bloemendaalseweg zullen drie van dergelijke woningen verrijzen en op de Domp- vloedsla-n twee. De woonhuizen zullen elk een inhoud van vijfhonderd kubieke meter krijgen. ADVERTENTIE Voor een GOEDE BRIL naar een GOEDE OPTICIEN Sinds 1850 Grote Houtstraat 37 Rijksstraatweg 246b OOK VOOR EEN GOEDE ZONNEBRIL HAARLEM, 13 Juli 1953 ONDERTROUWD: 13 Juli, C. A. de Klerk en H. Steenkist. GEHUWD: 13 Juli: J. de Graaf en S. M. Heyman. BEVALLEN van een zoon: 11 Juli, B. van der BeekZonneveld; F. de Könnighvan Nieuwenhuizen; Chr. P. Schuitemaker— Wijers; 12 Juli, C. P. J. M. M. Roozen— Janssen; W. van EsBergsma; C. E. Schnie- dewind—van Roon; W. C. Bronk—Kwant; M. J. Bekooij—Molenaar; J. E. PrangJohan nes; Sj. van AlphenJansma. BEVALLEN van een dochter: 11 Juli, J. M. LutgerinkPoppe; C. M. Vosse—Welage; A. J. Smit—Vermeer; E. B. Kerkstra—Weert; F. M. Schoutede Ronde; 12 Juli, G. Hoek straVermeer; P. RijlaarsdamHuisman; 13 Juli. A. Elzinga—Molenaar. OVERLEDEN: 10 Juli, G. J. J. Reukers, 73 j„ Orionweg; 12 Juli, A. Groot, 63 j., Hazepaterslaan; 13 Juli, W. G. A. Verleur, 47 j., Gasthuissingel. Tot onze spijt is in onze rubriek „Dit maken we zelf" op de Vrouwenpagina van Zaterdag j.l. een vergissing geslo pen, die nare gevolgen zou kunnen heb ben voor degenen die zich aan het werk zetten om het bedoelde werkstuk uit te voeren. Er is namelijk een ver keerde tekst bij de tekening geplaatst. Wij geven deze rubriek daarom van daag nog eens in verbeterde vorm. Nu de vacantietijd weer aanbreekt, zullen velen van u zo'n echte gezellige blouse goed kunnen gebruiken. We kunnen dit maken van stof die 90 breed is en dan hebben we slechts 1.50 m. deze blouse stof die goed en gemakke lijk gewassen en gestreken kan wor den, katoen is geschikt, of poplin of één of ander gezellig ruitje. De patro nen zijn gemaakt voor maat 42, boven wijdte 96, ruglengte 40. Zoals u ziet is het patroon doodeenvoudig, dus zelfs voor de minder geroutineerde lezeres sen zal het uitwerken van de tekening geen moeite opleveren. Als we dus klaar zijn met het over nemen van de tekening in het groot knippen we ze uit en leggen ze op de stof zoals de tekening dit aangeeft. Op de tekening van het voorpand zien we aangegeven de lijn voor het tegenbe- legstuk. Dit deel kunnen we nog naast het rugpand knippen. Het naaien van de blouse zal niet veel moeilijkheden opleveren, de zijnaad wordt dichtge- stikt tot aan het kruisje, wat op de te kening aangegeven is. Om de kraag mooi stijf op te laten staan, kunnen we tegenwoordig in verschillende zaken materiaal kopen speciaal geschikt hier voor. Is het materiaal van zichzelf ste vig genoeg, dan kunnen we de kraag gerust zonder tegenvoering maken. L. S. Nadat de rijdende tentoonstelling „De moderne Levensmiddelenhandel" in Bel gië, Noorwegen en Denemarken aan dui zenden détaillisten en fabrikanten uit de levensmiddelenbranche heeft gedemon streerd, hoe door het inslaan van nieuwe wegen op het gebied van de winkelinrich ting en de verkooptechniek de bedrijfs kosten en winkelprijzen uieindelijk zullen kunnen worden verlaagd, zullen ook de Nederlandse winkeliers binnenkort in staat worden gesteld, kennis te nemen van deze tentoonstelling. Van 20 tot en met 24 Juli bevindt zij zich namelijk op het terrein van de Centrale Markthallen te Amster dam. De tentoonstelling op wielen is beschik baar gesteld door het Bureau voor Weder zijdse Beveiliging (M.S.A.) te Parijs en bezoekt Nederland onder auspiciën van de Contactgroep Opvoering Productiviteit in Den Haag en de stichting Ondernemers opleiding in het Kruideniersbedrijf te Drie bergen. „De moderne Levensmiddelenhandel" is ondergebracht in drie opleggers. Een van de opleggers heeft uitschuifbare zijwanden. Deze 48 vierkante meter tentoonstellings ruimte wordt in elke te bezoeken plaats veranderd in een model-zelfbedienings winkel. Twee opleggers worden evenwijdig aan elkaar geplaats. Zo ontstaat een zaaltje, dat plaats biedt aan zestig bezoekers en waarin films worden vertoond. De twee trailers herbergen exposities op het gebied van de verpakkingstechniek en koel- en vriesmethoden. Bij wijze van belangwekkend experiment geeft het onvolprezen Nederlands Kamerkoor van Felix de Nobel op Zaterdagavond 18 Juli een concert in Bloemendaals Openlucht theater, dat stellig verdient in de aandacht van de zangliefhebbers te worden aanbevo len. Op het programma staan, behalve Ne derlandse en Spaanse volksliederen, drie negro-spirituals, een echo-madrigaal van Marenzio en „Boerenfeest" van Sem Dres den. Een afzonderlijke afdeling is gewijd aan het dier in de muziek met werken van Josquin des Prés, Jacob Obrecht, Alphons Diepenbrock, Thomas Vautor en Wolfgang Amadeus Mozart. De AVRO zal Zondagmiddag 19 Juli een uitzending wijden aan Louis Zimmermann, oud-concertmeester van het Concertge bouw-Orkest, ter gelegenheid van diens tachtigste verjaardag. Deze uitzending zal een interview bevatten, gevolgd door en kele oude opnamen. Uitgevoerd worden het Rondo Allegro uit Beethovens Vioolconcert in D onder leiding van Willem Mengelberg en een deel van Zimmermanns Vioolcon cert in D, het Lento ma non troppo. ADVERTENTIE GROTE KERK (Grote Markt) Woensdagavond 15 Juli - 8.008.30 uur Voorganger: Ds. B. VAN GELDER Toespraak: „GEDACHTEN AAN THUIS". Orgel: EGBERT VOS Wanneer het hoofd van een plaatselijk huisvestingsbureau, zoals ons land die nog steeds in de meeste gemeenten kent, spreekt over „erbarmelijke toestanden" op woninggebied, of „over moeilijkheden, die met geen pen vallen te beschrijven", dan kunt u er verzekerd van zijn, dat het ook inderdaad wel héél erg moet zijn, want deze mensen, die dagelijks met deze ma terie in aanraking komen, ontelbare geval len behandelen van woningzoekenden, ernstige en minder ernstige, raken zelfs ge wend aan de meest schrijnende toestanden. Het was de heer J. F. Ex-dtsieck, hoofd van het bureau huisvesting der gemeente Zandvoort, die bovengenoemde uitspraken deed in zijn betoog, toen wij hem een dezer dagen kwamen vragen naar de mogelijk heden van verbetering van de woning nood. „De woningnood in Zandvoort is thans erger dan ooit", verklaarde hij. „Dit kan ook niet anders, want hoewel er voor het eerst sinds twee en een half jaar thans 24 duplex-woningen aan de Vondellaan gereed zijn gekomen, kwamen er overigens in die tijd geen huizen bij, die de alge mene woningnood konden helpen verlich ten. Men begrijpt, dat deze 24 huizen slechts een druppel op een gloeiende plaat zijn. Het zijn kleine huizen, ongeschikt voor gezinnen met kinderen en zij worden dan ook hoofdzakelijk toegewezen aan jonge mensen. Bovendien wordt tien per cent van deze huizen nog beschikbaar ge steld aan gerepatrieerden, zodat men op deze wijze de contact-pensions enigszins ontvolkt. Door het uitblijven van het bouwen van woningen op grote schaal stapelen de pro blemen zich op. De meeste huizen, dde na de oorlog in Zandvoort gebouwd werden, waren duplex woningen, waarin jong ge trouwden, of kleine gezinnen werden ge huisvest. De meeste daarvan zijn in de loop der jaren uitgegroeid tot grotere ge zinnen, waarvoor deze woningen al gerui me tijd weer te klein zijn, zodat ook hier weer noodtoestanden ontstaan. Alle hoop is nu gevestigd op de zestig woningen, die de woningbouwvereniging „Eendracht maakt macht" bouwt aan de Di-. Gerkestraat. Het is momenteel in Zandvoort zó, dat di-ie a vierhonderd gevallen van woning nood oin een directe oplossing vragen. Wanneer het huisvestingsbureau niet alle steun kreeg van het college van burge meester en Wethoudei-s, dat de uiteinde lijke beslissing over het toewijzen van woonruimte heeft en van de adviescom missie, die elke Maandagavond bijeen komt, dan zou het de heer Erdtsieck onmo gelijk zijn, ziin werk voort te zetten. Men mag bij dit alles niet vergeten, dat Zandvoort door zijn „functie" als seizoen plaats, niet te vergelijken valt met andere gemeenten in ons land. Zandvoort breidde zich de laatste tijd enorm uit, niet alleen door gezinsuitbreiding, maar óók door de bouw van vele nieuwe hotels en pensions, waarvan het personeel voor drie of méér maanden in Zandvoort huurt, maar na af loop van deze periode uiterst moeilijk is weg te krijgen. Verscheidenen daarvan hebben in deze bedrijven óók een perma nente werkkring gekregen, zodat huisves ting in de plaats, waarin zij werken, van het grootste belang is. De twee noodboxen in de gemeentelijke remise zijn al geruime tijd bezet. Met man en macht wordt gewerkt, om deze bewo ners spoedig aan een geschikte woning te helpen, hetgeen binnenkort dan ook wel lukken zal, maar de heer Erdtsieck is er vast van overtuigd, dat korte tijd daarna deze boxen alweer door anderen bewoond zullen worden. Tot zover de heer Erdtsieck, die als hoofd van het bureau huisvesting alle za ken persoonlijk behandelt, doch voor wie de moeilijkheden zich dagelijks opstape len, zodat hij er af en toe geen gat meer in ziet. Er zijn te veel gevallen, die dringend om directe oplossing vragen; en hoewel Zand voort nog steeds het centrum van vrolijk heid en levenslust is, is Zandvoort tevens de plaats, waar de woningproblemen nij pender zijn dan ooit tevoren. In de nacht van Zondag op Maandag zijn uit een tweetal vitrines aan de Boule- vai-d de Favauge verscheidene daarin ge- etaleerde goederen ontvreemd. De recherche stelt een onderzoek is. De postbode van het gehucht Villeloup in het Franse département de l'Aube on derbrak zijn ronde lange tijd bij onze vriend Jacques, die al zóveel Gauloises heeft gerookt, dat ze hem tot Fransman hebben genaturaliseerd. De brievenbe steller, een man met kleine, pientere oog jes en een hoog hoofd onder zijn pet, wil de alles van de stroomvoorziening op Jacques' boerderij weten en moest beslist de genei-ator even zien. Verder kondigde hij een gemeenteraadszitting aan, waar van hij de agenda beknopt weergaf. „Veel zijdig man is die postbode", zeiden wij toen hij weg was. „Ja, maar hij is óók nog electricien van Villeloup", antwoordde on ze vriend. „En wat heeft dat dan met die gemeenteraad te maken?" „Laat me dan ook uitpraten: hij is bovendien nog bur gemeester van Villeloup Dat idee bekoorde ons. Het is misschien ook wel iets voor Nederlandse burge meesters. Er zijn er genoeg, die er beha gen in scheppen om zich op de fiets te midden van hun burgers voort te bewegen. Waarom dus ook niet met de post gaan rij den? Is er een beter middel om er achter te komen wat er al zo in de gemeente „leeft"? Die vriend van ons is raadslid, maar voor welke partij kon hij niet met zeker heid zeggen. Hij vermoedt, dat het de Par ti Agricol, de boerenpartij, is want die beheerst het hele raadje. Ze hebben hem eenvoudig gevraagd of hij zich candidaat wilde laten stellen in de plaats van „de baron", die kortelings was verhuisd. Hoe wel een van de bezigheden, waarvan wij in onze vacantia geacht worden uit te rus ten het beschrijven van raadsvergade ringen is, zijn wij met hem meegegaan naar de vroedschap. De onderlinge verstandhouding buiten de zittingsuren is zeer nuchter en zakelijk, niet zo opvallend hartelijk als tussen le den van verschillende fracties in Neder land. We wekten in de grasberm enige raads leden, die temidden van hun gezinnen wat in de zon lagen te dutten en zij gingen zonder enige voorbereiding mee, één hun ner bleef zelfs voor zijn zware bovenlijf een fragiel onderhemd voldoende achten. Langs teilen wasgoed en vele grote en kleine schoenenparen struikelden we het „raadhuis" binnen, dat beneden door twee gezinnen bewoond wordt maar boven nog een lokaaltje heeft voor de spaarzame raadsbijeenkomsten. Aan de muren hangen grote regeringspublicaties, die bijna alle betrekking hebben op de paardenvorde ring, die de regering in 1939 noodzakelijk achtte. Verder ziet men een uitbeelding in 19de eeuws technicolor van president Car- not (1873) en een vergeelde doch nog ge heel te lezen afdruk van een rede die pre sident Loubet in 1990 op een banket van burgemeesters heeft gehouden. Aan de kleine ovale tafel zat de secre taris, een aardige man met een hoogrood gezicht, waarop hij voortdurend een pince-nez overeind moest zien te houden. Het secretariaat is hier een sleutelpost, net als dat van de partij in Rusland. De secretaris wist overal het fijne van en het was dan ook naar hem, dat alle negen opkeken met een air van „spuit maar op mon vieux, wat wil je dat we goedkeuren?" En hij voerde voortdurend het woord. Wij meenden zijn merkwaar dig schorre stem te herkennen. „Dat kan", zei Jacques, „want hij is ook centralist van de telefoon in Villeloup". De verga dering werd niet geopend want een voor zittershamer ontbreekt hieer. Het inleidend gekeuvel over de invloed van de regen op de gerst ging gewoon geleidelijk over op de behandeling van de agenda. Wij zaten tussen de raadsleden in aan de tafel, want het vertrouwen in de vroede vaderen is in Villeloup voldoende om een publieke tri bune overbodig te maken. Het gemak van een éénpartij-raad als deze is voorts dat men met eenvoudige banken kan volstaan: er vallen immers geen stoelen met zetels te verdelen. Het is een juweel van een raad: men mag de hele zaak van stonde af blauw roken indien men ook de secretaris maar een sigaret geeft en daardoor ontstaat al da delijk zo'n gemoedelijke en coulante sfeer. De man die de kerktoren zou komen repa reren moest er volgens afspraak al vier dagen zijn maar hij was nog steeds niet verschenen. Op een dergelijke mededeling volgt dan niet dadelijk die kribbige reac tie van raadsleden, die „reeds een jaar geleden hadden gezegd dat ze weinig ver trouwen in de gang van zaken hadden" en het dringende verzoek om „ter zake toch vooral diligent te zijn". Niets daarvan. De man is nog niet verschenen, welnu, dan moet hij nog komen. De zaak nog In Amsterdam zijn gisteren namens het Prins Bernhardfonds een viertal „zilveren anjers" uitgereikt aan mensen, die zich voor de kunst en de cultuur verdienstelijk gemaakt hebben. Prins Bernhard reikte de onderscheidingen uit aan de heer I. W. Linssen (links), mevrouw J. E. van Schendcl-Ree sink (voor de heer J. de Bruyn) en de heer A. M. J. Grégoire (rechts). maar eens wat aanzien, hij komt heus wel, want die kerk komt niet naar hem toe. Bij de regeling van de jachtkwestie zei een van de opposanten vriendelijk lachend tegen de burgemeester: „zoals altijd: drie tegen en vijf voor. U kunt dus uw gang gaan". Dergelijke mededelingen maken een hoofdelijke stemming overbodig. De behandeling van de begroting voor 1953 bleek een sensatie voor wie daartoe in Nederlandse gemeenten minstens twee raadszittingen moet meemaken. De secre taris haalde het boekwerk uit zijn tas en schoof het ter inzage de tafel op. Eén raadslid vroeg nieuwsgierig wat de nieu we rode stempels achter vrijwel alle pos ten betekenden en vernam, dat die posten op het zelfde bedrag geraamd werden als het voi'ig jaar. Anderen maakten een af werend gebaar toen de begroting bij hen kwam en zeiden zoiets van „trop com- plique". Weer anderen bekeken het geval vluchtig en zeiden „si, si d'accord!" en de laatste betuigde zijn leedwezen, omdat hij zijn bril was vergeten. Zo was de begro ting in een ommezien weer bij de auteur terug, die haar nog eens rondstuurde ter ondertekening, waarvan allen zich met grote toewijding kweten. Daarmee was de behandeling van de begroting ten einde. Te gecompliceerdNog nimmer za gen wij raadsleden die er zó openlijk voor uitkwamen. Een belangrijk punt was de benoeming van de dochter van de secretaris, die wat diende te verdienen, tot dorpsomi-oepstei-, hetgeen vooral de regeling van de 14-Juli- feesten ten goede zou komen. Men vond haar er wel een type voor (en ging niet eens in besloten vergadering voor deze persoonlijke mededeling), maar zij moest nog iets hebben om de aandacht te trek ken. Een trommel was wel doeltreffend maar enige raadsleden hadden beden kingen omtrent de duurzaamheid van het varkensblaas. Niemand vond het ongepast dat wij ons nu in de beraadslagingen mengden om te opperen, dat wij een trom petje wel aardig zouden vinden. Het zou overwogen worden. Wij besloten dus in deze zaak de secretaris naar eigen goed vinden te doen handelen. Wij zouden van de 38.021 gemeenteraden, die Frankrijk heeft, uitgerekend dit prettige raadje al tijd willen „verslaan". Maar onze ruimte is wat beperkt en we hebben daar in Vil leloup niet zoveel abonnés. H. B. Precies op het moment dat hedenochtend de umpires het veld in gingen op de vijfde en laatste dag van de derde testmacht tussen Engeland en Australië op Old Trafford in Manchester, begon het wederom te regenen, waardoor weer niet gespeeld kon worden. Misschien is het vanmiddag droog, zodat dan nog enkele uren gespeeld kan worden. BINNENLAND Wegens zyn emeritaat heeft prof. dr. W. Banning, hoofddocent aan de academie van „Kerk en Wereld" te Driebergen, Maandag zijn afscheidscollege gegeven. Dr. A. J. Rasker heeft namens de synode prof. Ban ning dank gezegd voor zijn ai'beid. Dr. F. Boerwinkel sprak namens het directorium van „Kerk en Wereld", G. van der Akker namens leerlingen en oud-leerlingen. De volgende week zal het uit honderd man stei'ke muziekcorps van de Amerikaanse luchtmacht onder leiding van kolonel G. S. Howard twee uitvoeringen geven in Neder land. De eerste keer zal het corps optreden Zaterdag tijdens het N.A.V.O.-vliegfeest op het vliegveld Soesterberg. De tweede uit voering wordt Zondagavond in de Dieren tuin in Den Haag gegeven. Gouverneur Struycken van de Neder landse Antillen heeft Dinsdagavond in Ma- racaïbo in Venezuela de onthulling bijge woond van het boi-stbeeld van Prinses Wilhelmina op het Plaza Reina Guillermina. De gouverneur bracht des middags met dr. H. Riemens, de Nederlandse consul in Maracaïbo een beleefdheidsbezoek aan de gouverneur van de staat Zulia, kolonel Nestor Prato. Het borstbeeld is in wit mar mer uitgevoerd door prof. Wenckebach. Het is geplaatst op een wit marmeren zuil in het midden van het plein. De „Kaasexpresse", een speciale snel trein, die op een zestal Vrijdagen onder auspiciën van de V.V.V. „Alcmaria" van Amsterdam naar de Kaasstad Alkmaar zal ï'ijden, vertrekt voor de eerste keer op Vrij dag. „Als smakelijk voorpi-oefje en welkom aan de bezoekers" van de Alkmaarse Kaas markt zullen jongedames in West-Friese'kle derdracht in de trein de reizigers een stukje kaas aanbieden. Hedenavond zullen de prinsessen Beatrix en li-ene met het lijntoestel van de K.L.M. naar New York vertrekken, van waar zij zullen doorreizen naar Chatham, Cape Cod, waar zij, zoals eerder is bei-icht, haar vacantie gaan dooi'brengen. Gisteravond is naar Tokio vertrokken de oorlogscorrespondent W. Hornman uit Til burg. Hij zal voor de leger voorlichtings dienst op Korea reportages schrijven over het Nederlandse detachement aldaar. De gemeenteraad van Arnhem heeft besloten de halve dag-sluiting voor de siga renwinkeliers af te schaffen. Directeuren der Vrije Universiteit te Amsterdam hebben prof. dr. P. R. Michael, heelkundige aan de gemeenteziekenhuizen te 's Gravenhage, benoemd tot buitenge woon hoogleraar in de medische faculteit voor het onderwijs in de chirurgie. Voor het concours van koetswerken dat de K.N.A.C. Zaterdagmiddag te Scheve- ningen houdt zijn ruim honderd auto's in geschreven. Met 767 passagiers, onder wie 355 kin deren beneden 18 jaar en 11 passagiers boven de 70 jaar. wordt het m.s. „Sibajak" Zatei-- dag 25 Juli uit Indonesië te Rotterdam ver wacht. De „Sibajak" brengt op deze reis het tot dusver grootste contingent repa triërende leden van de opgeheven Neder landse Militaire Missie in Indonesië naar Nederland terug, namelijk ongeveer 350 per sonen. vrouwen en kinderen inbegrepen. De 31-jarige stuurman E. Hoffmann uit Mülheim-Ruhr, opvarende van het Duitse schip „Weserstein" dat in de Merwehaven te Rotterdam lag, is Zondagavond op dit schip in het negen meter diep liggende on- derruim gevallen en aan zijn verwondingen bezweken. HAARLEM EN OMGEVING Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het candidaatsexamen voor civiel-ingenieur de heer H. J. Koster uit Haarlem. Voor het ingenieursexamen voor civiel-ingenieur de heer G. C. Ebeli te Haar lem en de heer G. H. Toebes te Heemstede en voor het ingenieursexamen voor vlieg tuigbouwkundig ingenieur: de heer J. H. de Leeuw te Haarlem. Aan de rijksuniversiteit te Leiden is geslaagd voor het semi-ax-tsexamen dr. K. Mechelse te Haarlem. (Verbetering).

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 7