Predikbeurten Boot van blinde Zandvoorter gaat morgen varen Kort en bondig .Clowntje Rick Radio Moors SLOT DEFECT? ZATERDAG 25 JULI 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 8 Uitwisselingsconcerten Heemstede-Brussel breiden zich uit Feestlicht op Grote Markt Motorongeluk in de Meer „Des duivels prentenboek" voor iedereen open Bazar in Vishal besluit invaliden-week Yootf de kinderen Hoofdbureau van politie nu alleen in Florapark Verstekeling op de Sibajak Burgerlijke Stand van Haarlem De door de blinde Zandvoortse bank werker Klaas de Voogd gebouwde am- phibieboot is door de maker „Het ding" gedoopt en zal Zondagmorgen om half elf vóór de Rotonde voor het eerst in zee gaan. Het vaartuig werd in de loop van Vrij dagavond in gedeelten naar het einde van de Zeestraat vervoerd en daar gemonteerd. Het vreemde gevaarte trok uiteraard zeer grote belangstelling. De schipper van de Zandvoortse reddingboot, de heer Floor Koper, heeft zich bereid verklaard, tijdens de proefvaart als stuurman te zullen op treden. Voor de boot in zee rijdt, zal zij eerst met een fles champagne worden gedoopt. Wanneer het vaartuig door de scheep vaart-inspectie wordt goedgekeurd, zal de heer De Voogd in de komende weken met „Het ding" pleziervaarten houden langs Met een uitvoering van vierhandig piano spel door Ans Bouter en Miep van Luin werd dezer dagen de tweede reeks uit wisselingsconcerten tussen de studio Mar cel Hastir te Brussel en Huize Hesmerg te Heemstede besloten. Bij deze gelegenheid richtte de initiatiefnemer van deze ar tistieke ruilcampagne, de violist Lorenzo Pappolo, zich tot de talrijke aanwezigen om een overzicht te geven van hetgeen in een periode van twee jaar reeds tot stand werd gebracht. Gezegd moet worden dat 't resultaat tot grote voldoening aanleiding geeft, waarbij het een gelukkig verschijnsel is dat de liefde hier niet van één kant komt, zoals zo dikwijls bij plannen tot uitwisseling het geval is. Van Nederlandse zijde gingen onder meer naar België in die twee jaar: de zangeressen Corry Bijster en Elisabeth Lugt, de pianisten Johan Patist en Sas Bunge, de duo's Jan Hesmerg-Ans Bouter en Miep van Luin-Frans Vester, de vio listen Jan Ay en Lorenzo Pappolo, bene vens enige andere, over het algemeen jonge toonkunstenaars. Hun concerten in de studio van Marcel Hastir werden ge middeld door tachtig personen bezocht. Acht recensenten schreven er critieken in Belgische bladen over. De Belgische musici hebben in vele ge vallen van zo'n huisconcert in Heemstede verheugende gevolgen ondervonden. De Tsjechische violist Eugène Prokop, te Brussel woonachtig, werd na zijn optreden in 1952 uitgenodigd als solist bij de H.O.V. mee te werken. De dit jaar aldus in Ne derland debuterende celliste Anna Lafra en pianiste Pauline Marcelle zullen zich in het volgende seizoen met het Noordhol lands Philharmonisch Orkest laten horen. Hetgeen wel bewijst, dat deze uitwisse lingsconcerten op hoog peil staan en dat het niet de eersten de besten zijn, die daar voor worden uitgenodigd. Ook in Heem stede laat de belangstelling niets te wen sen. De organisatoren hebben thans reeds meer dan dertig brieven ontvangen met verzoeken om de Spaanse guitarist Nicolas Alfonso voor de derde keer te laten spelen, hetgeen in November inderdaad zal ge schieden. Alfonso heeft in Nederland ook al enige radio-concerten gegeven. Dit alles maakt het begrijpelijk, dat de organisatoren met goede moed op de zo succesrijk ingeslagen weg verder gaan. Ook van elders wordt voor deze onderne ming belangstelling getoond. Zo is thans ook het Rijnland-Lyceum te Wassenaar bij de uitwisselingsconcerten ingeschakeld. En in België is een soortgelijke gelegenheid geschapen om de Nederlanders ook buiten de studio van Hastir te laten optreden. Ten huize van de familie Hesmerg aan de Lanckhorstlaan in Heemstede gaat men in het volgend seizoen ook verder met de reeks concerten door jonge Nederlandse toonkunstenaars. Vastgesteld zijn reeds recitals door de violist Dick de Reus (eer ste concertmeester van het Radio-Kamer orkest) en van de pianist Jan de Man. Ter gelegenheid van de tentoonstelling „Des duivels prentenboek" was de Vleeshal gisteravond voor het eerst weer verlicht. Grote Kerk en Stadhuis staan al enige tijd in de gloed der schijnwerpers, zij het dan dat deze verlichting toch aanzienlijk zwakker is dan die welke tijdens „Haar lem-Lichtstad" in stelling werd gebracht. Deze feestverlichting op dezelfde schaal dus als tijdens vorige „Bloemenwe- ken" het geval was blijft ingeschakeld tot en met 15 Augustus, de laatste dag van de Zomerfeestweek die op 8 Augustus begint. Gisteravond omstreeks kwart over zeven reed op de Rijksweg de motorrijder A. J. V. uit Amsterdam in de richting Den Haag. Hij werd ingehaald door een vrachtwagen, die bestuurd werd door J. K. uit Den Haag. Bij het passeren viel de motorrijder van zijn motorfiets af en kwam op de weg te recht. Met een ernstige hersenschudding werd de motorrijder naar het academisch ziekenhuis in Leiden vervoerd. het strand, waardoor Zandvoort een aan trekkelijke attractie rijker zal zijn, want ongetwijfeld zal een tochtje met deze am- phibieboot alle strandbezoekers aantrek kelijk lijken. ADVERTENTIE van ouds bekend. - Tel. 14609 Officieel Philips-reparateur KRUISSTRAAT 38 HAARLEM In de Vleeshal is gisteravond de onder auspiciën van Haarlems Bloei georgani seerde tentoonstelling „Des duivels pren tenboek" geopend, nadat wethouder D. J. A. Geluk de aanwezigen onder wie zich ook dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, en de directie van de speel- kaartenfabriek te Bielefeld bevonden welkom had geheten. Spreker bracht onder meer dank aan de Nederlandse musea en particulieren, die het mogelijk hebben ge maakt in de benedenruimte een aanvul lende expositie in te richten, waar vooral de prachtige schaakstukken van jade en ivoor de aandacht zullen trekken. Deze curisositeiten zijn opgesteld in de nieuwe vitrines van glasplaten en staalbuizen, een blijvende aanwinst voor het gebouw. Als „versgebakken deskundige" hield de initiatiefnemer van deze door ons gisteren reeds uitvoerig besproken interessante ten toonstelling, de dichter-tekenaar Harry Prenen, een levendige inleiding over de middeleeuwse goklust en de aesthetische waarde van de vroegere speelkaarten, die hij kenschetsend in de aandacht aanbeval als „kleine vensters op de geschiedenis". Haarlem, zo besloot hij zijn causerie, is de enige stad waar men de burgemeester mag vragen de duivel in de kaart te kijken, want hier heeft men als hoogste troef het devies: Vicit vim virtus, de deugd over wint alles. Toch achtte mr. P. O. F. M. Cremers de naam „Des duivels prentenboek" voor deze tentoonstelling niet goed gekozen. Hij ver klaarde namelijk het kaarten een hoog staand spel te vinden, omdat het de moge lijkheid biedt de narigheden van het dage lijks leven in de abstractie van de kans berekening te ontvluchten, al zijn er na tuurlijk misbruiken mogelijk. Na enige uit weidingen over dit thema verklaarde de burgemeester vervolgens met de toepas selijke woorden: „Les jeux sont faits, het spel kan beginnen" de tot 6 September durende expositie voor geopend. Gistermiddag heeft de heer E. P. Schuijt, hoofd van de Gemeentelijke Nazong in Haarlem, in de Vishal de bazar geopend, die de „Invaliden-week", georganiseerd door de Algemene Nederlandse Invaliden Bond, afdeling Haarlem, besluit. Van deze gelegenheid maakte de heer Schuijt ge bruik zich in een kort woord tot het be stuur van de Haarlemse bond te richten. Haarlem telt vijfduizend tot zesduizend minder validen, waarvan het grootste deel lijdt aan een min of meer verstandelijke onvolwaardigheid. De bijzondere zorg, welke deze mensen nodig hebben, is uitste kend geregeld door het gemeentebestuur. Spreker meende dat voor de overigen, die lichamelijk minder valide zijn, echter veel te weinig gedaan wordt. Daarom juichte hij het initiatief dat het bestuur van de Haar lemse bond heeft genomen door deze in validen week te houden zeer toe. Hij legde er de nadruk op, dat uit deze bond een revalidatiecentrum moet groeien zodat men er verzekerd van kan zijn, dat de tweehonderd nog noodlijdende invaliden in Haarlem, binnen afzienbare tijd onder goede zorgen staan. Als deze mensen, zo besloot de heer Schuijt, niet kunnen worden opgenomen in de maatschappij, zal het de taak van de overheid zijn, hen onder haar zorg te stel len. De plannen voor. het stichten van een revalidatiecentrum zijn reeds volledig uit gewerkt, zodat financiële bijstand van de overheid de laatste stap zal kunnen zijn, die nodig is om de noodlijdenden de zorg te kunnen verschaffen, die zij verdienen. De voorzitter van de Haarlemse bond, de heer J. D. Reith, dankte de heer Schuijt namens het bestuur van de bond en het gemeentebestuur. Vermelden wij ten slotte dat de bazar, waarvan de gelden ten goede zullen komen aan de Haarlemse invalidenbond, goed verzorgd is, en enkele verrassende werk stukken toont van invaliden. ADVERTENTIE 5 Pas-toe meubelen -y op hun plaats in ieder hollands huis! Op aanvraag onder letter q en tegen overschrijving van 50 cent op postgiro 51633 zenden wij U gaarne onze catalogus Pas-toe 1953 VUMS Rotsoord 3 UtrechtN Sterren stralen overal" (Rembrandt) Deze Hollandse speelfilm werd enige tijd geleden reeds in onze filmrubriek be sproken. Zij heeft een specifiek Hollandse aangelegenheid, de emigratie van een gezin uit Amsterdam, tot onderwerp. Het is de familie van een taxichaufeur (Hans Kaart), die het in het vaderland niet meer kan rooien. De voorgenomen landverhuizing brengt met zich mee, dat zijn vrouw (Peronne Hosang) en hij Engels moeten gaan leren en dat hun dochter (Kitty Jan sen) haar geliefde (Guus Oster) moet ver laten. De inboedel wordt verkocht met medewerking van Snip en Snap en te mid den van al deze voorbereidingen wordt de vader in het ziekenhuis geslagen door een paar onprettige oud-wapenbroeders van de aanstaande schoonzoon, die deze voor een vuil zaakje hebben trachten te gebruiken. Via tal van emoties en zorgen komt het verhaal tenslotte aan de valreep, waarbij de aardige door de film heen spelende melodie, voortgebracht door Dolf van der Lindens Metropole-orkest, cumuleert in een fraaie koorzang van het titelvers, welks popula riteit men dagelijks op straat kan consta teren. „Het Lied van de Zuidzee" (Minerva) Wanneer de bioscoop-programma's voornamelijk op het luchtige genre worden overgeschakeld is het, ook zonder de ka lender te raadplegen niet zo moeilijk vast te stellen, dat de vacantietijd weer is aan gebroken. Zo annonceert het Minerva Theater van Dinsdag af een goede oude be kende, namelijk de olijke Harold Lloyd in de klucht „Dolle Woensdag". Tot Dinsdag kan men in deze bioscoop Esther Williams bewonderen in „Het Lied van de Zuidzee". De film werd op het bijna legendarische droomeiland Tahiti opgenomen en wanneer wij de door de camera opgevangen beelden mogen geloven, is het leven daar een schier onafgebroken reeks folkloristische fees ten met schone Hula-meisjes. Werken doet men daar slechts dan, wanneer er toeval lig geen motief voor een festiviteit aan wezig is, hetgeen tot de hoge uitzonderin gen schijnt te behoren. Een ideale achter grond dus voor een amusante intrige, waar in twee sympathieke jonge mensen de hoofdrollen spelen. Eén daarvan is Esther Williams, hetgeen een aantal bekoorlijke zwemtaferelen garandeert. Met de vrolijke dans- en muziek-scènes resulteren zij pre cies tot de gestelde bedoelingen: een lucht hartige ontspanningsfilm. „The quiet man" (L i d o en Frans Hals). John Fords verrukkelijk overdre ven film over de Ierse eigenaardigheden, aan welke dit blad onlangs al een uitge breid artikel wijdde. Maar aangezien men zoveel pret aan deze film kan beleven, willen wij er toch nog wat van zeggen. Die Ierse eigenaardigheden: de keizerlijke dorst, de lust tot vorstelijke vechtpartijen, de verwerping van de logica en de merk waardige huwelijksgebruiken, voortsprui tend uit een voor dit zeker niet ingetogen volk wonderlijk strenge kuisheid, zijn voor het smaragden eiland in zekere zin wat Marken, klompen en windmolens voor het onze zijn. Maar aan de andere kant is er geen koe zo bont of er zit een vlekje aan en die vlekjes heeft John Ford hier onder een vergrootglas gelegd. Zij vormen de achtergrond voor het verhaal van de Ame rikaan, die zijn hart verliest aan een schone Colleen en zijn neus stoot aan de Ierse traditie en de forse knuisten van hem, die deze aan het slot verdedigt in een zo luisterrijke partij ongeregela, dat zelfs de vredelievendste toeschouwer zijn han den voelt tintelen'van verlangen om zijn dichtstbijzijnde medebezoeker ook maar eens een goedgemutste optater te verkopen. Natuurlijk loopt alles goed af: de Yank krijgt zijn Colleen en alle dorpelingen vrij drinken en iedereen de volgende dag een kater als een paard. Maar tegen die tijd is het doek al gevallen. En inmiddels zijn de technicolorcamera's te feest geweest bij het mooiste groen ter wereld, dat van de Ierse weiden, en het mooiste blauw en het vlammendste rood, dat van de ogen en het haar van de Ierse Maureen O'Hara, die, terug in de atmosfeer van het oude Erin, ineens een voortreffelijke actrice blijkt te zijn. En Barry Fitzgerald, ook al een Ierse emigrant, die als koetsier en huwelijksmakelaar in een voortdurende lichte mist van whiskey dooi het leven treedt, is eenvoudig verrukkelijk. Zoals trouwens ook de vreemdsoortige „charac ters" van het Ierse heuvelland. En zelfs John Wayne als de Amerikaan zorgt voor een welkome afwisseling van de onver- dragelijke goudzoeker- en cowboy-rollen, die hij doorgaans uit te beelden krijgt. W. L. B. „Miss Belvedere is verliefd". (Cinema P a 1 a c e). Wie zich geamuseerd heeft bij de vorige films van de onder alle omstan digheden nagenoeg onbewogen Clifton Webb in zijn Belvedere-creaties zal ook aan deze film enige plezierige kwartiertjes beleven. De verliefde dochter van de on verschrokken weetal ditmaal een voor uitstrevend architect ontvlucht het ouderlijk huis met een van haar leraren. Uiteraard komen prompt twee families in rep en roer. Een achtervolging is het ge volg. Het huwelijk zal en moet verhin derd worden, 't Komt allemaal anders uit. Hoe de afloop is, wel dat ligt erg voor de hand, doch voor het zo ver is gebeurt er nog wel het een en ander in deze amu- c santé rolprent. Naast Clifton Webb, spe len Anne Francis, Charles Bickford en Wil liam Lundigan de voornaamste rollen. E K. „De schrik van de tweede compagnie" (City) Jimmy Durante, de Amerikaan se komiek met de uitzonderlijk lange neus, vervult in deze vrij oude film de rol van manusje-van-alles bij een cavalerie-onder- deel van het leger van de U.S.A. Om diverse redenen is hij er een voor stander van, dat de paarden vervangen worden door tanks en na veel vijven en zessen lukt dit dan ook. Op alle mogelijke en onmogelijke manie ren heeft de regisseur van deze film ge tracht er nog iets dragelijks van te maken en hij heeft dan ook zijn toevlucht gezocht in razend-snelle tochten met een vrijwel onbestuurbare tank en in flauwe gooi-en- smijt-grapjes tussen de soldaten onderling. Dit alles zonder noemenswaardig resultaat overigens. H. de G. „Het masker van de Pharao" (Luxor), Deze Engelse film, geregisseerd door Jack Lee, verhaalt de belevenissen van een archaeoloog, die in het gezelschap van een Amerikaanse bestseller-schrijver in de om geving van het oude Carthago aan de baai van Tunis op zoek gaat om de bevestiging te krijgen van een als legende gekwalifi ceerde geschiedenis van een Romeins veld heer Marcus Manillius. De legende was dat deze tot stijgende ergernis van zijn troepen eert afzichtelijk gouden masker placht te dragen, totdat hun zenuwen op waren en zij hem vermoordden. Er zijn al sporen van deze veldheer ontdekt, maar de ge leerde wil het masker hebben. (Het gaat dus niet om het masker van een Pharao, zoals de Hollandsche titelmaker heeft ge meend waar te nemen.) Maar er is ook nog iemand anders, die op dit masker jaagt, meer uit winstbejag dan uit liefde voor de wetenschap. Dat maakt de expe ditie even gevaarlijk voor de deelnemers als spannend voor de toeschouwers. Het hier en daar buitengewoon suggestieve camerawerk, dat niet altijd zonder koude rillingen kan worden aangezien, onze char mante vroegere landgenote Wanda Hen- drix, die zich verdienstelijk maakt als de dochter van de archaeoloog en tal van mar kante détails staan borg voor het succes van deze technicoler, ook al is het scena rio niet vrij van slordigheden. H. B. „Godin van de Jungle" (Spaarne). Dorothy Lamour vervult de hoofdrol van eenzame schone op een van die Stille Zuidzee-eilanden, waar iedere dromer bioscoopbezoeker nog eens hoopt te komen. Ray Milland heeft er achteraf beslist geen spijt van dat hij genoodzaakt is juist op dat eiland een noodlanding te maken. De camera laat heel aardig zien hoe de vriend schap tussen deze twee (daar moest het natuurlijk van komen) zich ontwikkelt, terwijl de palmen zwoel wuiven en de la gunen de eeuwige schoonheid weerspiege len. Om het geheel nog even aantrekke lijker te maken zijn er wilde beesten van de meest uiteenlopende families verzameld en er is zelfs nog een Indianenstam gesta- tionneerd. Deze partijen hebben het ge munt op het geluk van deze twee en dit staat dan ook dikwijls te wankelen. Doch ook ditmaal behoeft de Spaarnebezoeker niet bevreesd te zijn dat hij bedrukt huis waarts zal keren. Het bootje was nu vlak bij het eiland gekomen. Oom Tripje kreeg weer hoopdat alles goed zou aflopen. Maar.hij was er nog niet! Want om het eiland heen was een geweldige branding; de golven sloegen daar wild op het strand. Zou zijn lichte bootje dat kunnen doorstaan? Nog dichter naderde hij het strand. Het gummibootje begon steeds wilder op de bruisende golven te dansen, en het schuim spatte oom Tripje om de orenhij moest zich stevig aan het bootje vasthouden. En toenpats!sloeg het bootje om. Oom Tripje kon zich niet houden en hij kwam met 'n plons in de branding terecht. Proestend en snuivend probeerde hij te zwemmen, maar hij werd almaar om en om gegooid door de woeste golven, die telkens over hem heen sloegen. Maar opeens voelde hij grond. Hij kwam met moeite op de been en stapte verder het zand op. En toen stond hij gelukkig op het strand, op de vaste grond! Hij was erg moe geworden van die zwempartij in het wilde water; hij liep een eindje verder het strand op, waar het hoger was en de golven hem niet meer konden berei ken. Ja, moe was hij wel en buiten adem; maar hij was ook heel blij, dat hij nu weer ergens op vaste grond stond. Dat eeuwige wiebelen in een klein bootje op de grote zee was op den duur zo prettig niet! Nadat op 1 Mei van dit jaar reeds diverse afdelingen van het hoofdbureau van de Haarlemse politie van het Nassauplein naar het Florapark waren overgebracht, heeft men gisteren de verhuizing voltooid. Alle afdelingen zijn nu in de huizen aan het Florapark 4 en 5 ondergebracht. Te Rotterdam arriveerde het ms „Sibajak" waarmee 767 passagiers de reis van Indo nesië naar Nederland hebben gemaakt. Een van de opvarenden is onderweg ge storven. Het was de 65-jarige mevrouw J. Stock, die met haar echtgenoot, notaris Stock uit Soerabaja, reisde. Zij zal in Den Haag ter aarde worden besteld. De politie was aan de kade om een ver stekeling mee te nemen, de 18-jarige jon gen G. W. B. uit Bandoeng, diezich in Soerabaja aan boord had verstopt. Met boenen en schrobben heeft hij. zijn passage moeten verdienen. Bij de passagiers bevond zich mevrouw A. H. Führi-Mierop, hoofdredactrice van het Soerabajasch Handelsblad, aan welk blad zij 32 jaren verbonden is geweest. Haar verblijfsvergunning is door de Indo nesische regering ingetrokken, omdat zij een artikel geschreven zou hebben dat be ledigend werd geacht voor. president Soe- karno ZONDAG 26 JULI 1953. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Ds. W. J. van Elden. 7: Ds. Joh. Bronsgeest. Woensdag 88.30: Avond stilte. Ds. Joh. Bronsgeest. Organist: Egbert Vos. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. H. Visser, van Bloemendaal. Noorder- kerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 9: Dr. A. J. Rasker, Gezinsdienst. 10.30: Dezelfde. Oosterkerlc, Zomerkade. 10: Dr. C. L. Tuinstra, van Zwolle. Bakcnesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. D. Selling. 10.30: Jeugd dienst. Dienst. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan 9.30: Kinderkerk. Dhr. J. P. van Eijsden. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. S. H. J. Voors. Rusthuis, Jansstraat. 10.30: Dhr. G. Smit. Ver. van Vryz. Hervormden, Jacob- straat 6. 10.30: Ds. J. Brinkerink, van Oost- Voorne. Eglise Wallonne. 10.30: Service de Consistoire. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en Woensdag 2: Contactbijeenkomsten met Gerepatrieerden in de Pastorie der Broeder- kerk. Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbe- spreking, Broederkerk, Parklaan 34. Ned. Herv. Evangelisatie, Broederkerk 34. Woens dag 7.30: Ds. Trouwborst. Stads Evangelisatie Lange Herenstraat 6. 10: W. Akse, Beverwijk 7.30: H. Avondmaal. J. F. Snoeks, Haarlem. Woensdag 8: H. van Doorn. Heiloo. Zuider kapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Ed. W. Pera, den Haag. 5: Dezelfde. Evangelisatiesamen komst. 8: Geen Jeugdsamenkomst wegens tentcampagne Youth for Christ. Zaterdag 7.30: Openluchtsamenkomst op de Ged. O. Gracht. Opwekkingssamenkomsten, Zuider straat 15. Donderdag 8: Dhr. J. Sevensma, Evangelist te Amsterdam. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zang- dienst. Zondag 7: Ds. H. Schutz. O. R. G. Centrum, Westerhoutpark 1 A, 10.30: Ds. A. R. de Jong. Vrije Evang. Gemeente, gebouw Bethel, Voorhelmstraat 3. 10 en 4.30: A. H. van Gent. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstr. 10.30: Ds. N. J. Pabon, van 's Gra ven hage. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. J. Knot, van Barsingerhorn. Remonstr. Ger. Gemeente. 10.30: Ds. J. J. van Hille. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. 10: Ds. B. Ooster- hoff, Leimuiden. 5: Ds. D. Kuiper. Bedum Wilhelminakerk 10: Ds. A. M. Boeijinga. 5: Dr. K. J. Kraan, Londen. Zuid-Oosterkerk 10: Dr. L. Zielhuis, Arum. 5: Ds. B. Oosterhoff. Geref. Kerk, Begijnhofkapel 10.30 en 3: Ds. P. v. Gurp, Meppel. Geref. Gemeente, Rid derstraat 29. Zaterdag 25 Juli 7.30: Ds. van Dam, uit Amsterdam. Zondag 10 en 5: Dhr. Vogelaar. Gereform. Gemeente (uitgetre- denen), Wolstraat 7. 10 en 4: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. H. Hoogen- doorn. Leger des Heils, Schagchelstr. 26. 10: Heiligingssamenkomst. 7: Openlucht. 8: Ver- lossingssamenkomst o.l.v. Kommandant G. C. Beekhuis. Pinkstergemeente, N.we Kruis straat 14. 10 en 7: Openbare samenkomsten. Donderdag 7.45: Bidstond. Vergadering van Gelovigen, Parklaan 21. 10: Samenkomst (Broodbreken). Bijbellezing, Parklaan 21, Donderdag 8: K. Rozendaal. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Sa menkomsten. Gemeente Gods, Parklaan 21 4 en 7.30: J. Jeeninga. Zevendc-Dags Adven tisten. Jacobstraat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9. 10.15: Aan- biddingsdienst met H. Avondmaal en Preek. 19.30: Avonderedienst met Evangelie ver kondiging. Dinsdag 20: Bijzondere Evangeli satie in Heemstede in 't Koffiehuis (op Heem- steedse Dreef naast 't Haventje). Donderdag 20: Bijbelstudie voor allen. Volle Evangelie Gemeente. 10: Dhr. J. Zeegers. 7.30: Open luchtsamenkomst Fonteinlaan. Woensd. 7.30: Openluchtsamenkomst Fonteinlaan. Christen Geloofsgemeenschap, geb. „Pro Deo", Bree- straat 19. 10 en 8: Br. W. de Jong. Woensdag 3: Jeugdbond. 8: Bidstond in de Padangstr. 16 H.-N. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5. Kerkdienst. Chris tian Science, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zending- kerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Gods dienstoefening. Theologisch-Philosofische beschouwingen met repliek. Ged. O. Gracht 47. Vrijdag 8: Ds. M. W. Smink, den Haag. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds. R. H. Oldeman, van Heem stede. 7: Dr. M. v. d. Voet. Immanuëlkerk 10: Ds. G. Koch. Ned. Prot. Bond, Berken straat 10. 10.30: Dhr. J. Klok. Geref. Kerk. Sionskerk. 8.45: Ds. D. Kuiper, Bedum. 3.30: Ds A. M. Boeijinga. Noord-Schoterkerk. 10.30: Ds. D. Kuiper. 5: Ds. A. M. Boeijinga. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5: Ds. L. Kleisen, Utrecht. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. J. W. van Nieu- wenhuijzen. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. F. R. A. HenkeLs. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Adr. Oskamp. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Mevr. Dr. A. Mankes-Zer- nike. Dg., Rotterdam. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Br. C. J. Oostenrijk. Geref. Kerk. Aula Lyceum. 9: Ds. K. J. Kraan, Londen. Koediefslaan. 10: Ds. A. Keyser, Utrecht. 5: Ds. A. Schweitzer Jr., Idskenhuizen. Camp- iaan. 10: Ds. A. Schweitzer Jr. 5: Ds. A. Keyser. AERDENIIOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Prof. Dr. H. J. A. de Vrijer, uit Heemstede. BENNEBROEK. Ned. Ilerv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. Geref. Kerk. 10 en 5: Candi- daat G. Klapwijk, den Haag. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Prof. Dr. P. A. H. de Boer, uit Leiden. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. H. A. Enklaar. Hv. Blaricum. Geref. Kerk. 9, 10.30 en 15.30: Dr. H. Mulder, van Delft. 19.30; Dr. D. K. Wielinga, van Wassenaar. Vrije Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Don derdag 7.30: Gesproken Requiem Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. A. Visser, uit Warffum. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Ringnalda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Eer- hard, H. Avondmaal. 17: Ds. Knottnerus, Voortzetting H. Avondmaal. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17; Ds. Sluiter. 'HOOFDDORP Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. Moerman, van Aalsmeer. 7: Vicaris Boer van Withoom. Geref. Kerk. 9.30: Ds. D. Hoornstra. 3.30: Ds. J. Mulder, Heemstede NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. A. v. Boven. 630: Dhr. J. D. v. d. Meer Abbenes 9.30: Ds. M. G. Blauw, van Over- veen. 6.30: Ds. J. A. van Boven Bethelkapel 10: Ds. H. A. van Herwaarden, van Water graafsmeer. 7: Ds. Mr. G. A. Alma, van Am sterdam. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. A. A. Leenhouts, van Soest. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dhr. M. G. L. den Boer, cand. te Amsterdam. Geref. Kerk. 10 en 3.30: Dr. G. E. Meuleman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. H. Scholten, Heerewaar- *den. „De Toorts". 9; Ds. D. H. Scholten, BINNENLAND Prins Aschwin, de broer van Prins Bernhard, die met zijn echtgenote korte tijd in ons land vertoeft, heeft voor de Vereni ging van Vrienden der Aziatische kunst in het Rijksmuseum te Amsterdam een voor dracht met lichtbeelden gehouden over Ja panse rolschilderijen van verhalende aard. Prins Aschwin is „associate curator" van de afdeling voor Oost-Aziatische kunst van het Metropolitan Museum of Art te New York. De Nederlandse uitvoer van verse kip peneieren heeft in de eerste helft van dit jaar 677.009.460 stuks bedragen, waarvan ruim 550 millioen naar Duitsland ging. Voorts werden nog uitgevoerd 2.705.600 stuks tweede soort kippeneieren. 3.488.811 stuk broed- eieren en 11.682.750 stuks verse eenden eieren. By Koninklijk Besluit is vernietigd het besluit van B. en W. van Tilburg van 17 April 1952, waarbij aan het bestuur van de vereniging „Liefdewerk voor Kinderbe scherming" toestemming werd verleend tot het exploiteren van e,en tweetal loterijen, Het besluit is vernietigd omdat het houden van deze loterijen niet uitsluitend zou strek ken tot een liefdadig doel of tot bevordering van kunst, wetenschap of een ander alge meen belang. Bij het graven van een put te Nijland, een dorp tussen Sneek en Bolsward, heeft men de voorsteven van een schip gevonden. Waar thans het dorp Nijland ligt. stroomde eens het water van de oude Middelzee, een Friese binnenzee, waaraan de steden Sneek, IJlst en Bolsward lagen. De minister van Landbouw. Visserij en Voedselvoorziening heeft een scheidsgerecht ingesteld voor personeel der bedrijfschap pen voor de voedselvoorziening. Als voor zitter is aangewezen mr. E. M. J. A. Sassen te Vught. In September zal de N.V. Douwe Eg berts te Joure en Utrecht haar 200-jarig be staan vieren. Op 19 September zal de directie het gemeentebestuur van Haskerland als feestgeschenk een carrillon voor de Jouster toren aanbieden. Alle leerlingen van de lagere scholen uit Kruiningen op Zuid Beveland 221 kin deren zullen een maand vacantie door brengen bij pleegouders in Apeldoorn. Het comité „Apeldoorn helpt Kruiningen" heeft deze prettige evacuatie georganiseerd. In Groningen heeft hedenmiddag een felle brand gewoed in een scheikundig laboratorium aan de Emmasingel. De boven verdieping brandde grotendeels uit. De brand is ontstaan door het vlamvatten van aether. Een laborante liep ernstige brand wonden op. Vrijdagmiddag vertrok van de Wilhel- minakade te Rotterdam het emigrantenschip „Waterman" met ongeveer 800 Nederlandse emigranten. Het schip wordt op 31 Juli te Halifax verwacht. Vrijdagmiddag vertrok het Engelse s.s. „Bittern", geladen met katoenafval, van de Javakade te Amsterdam naar Liverpool. Ter hoogte van de Nederlandse Dok- en Scheeps bouwmaatschappij bemerkte men, dat er brand was in het achterruim. Het schip voer naar de Coenhaven, waar de drijvende mo torspuit „Jason" van de Amsterdamse brand weer de brand heeft geblust. De bemanning heeft de verbrande katoen gelost. HAARLEM EN OMGEVING Gistermiddag om kwart over vijf stak de 75-jarige krantenbezorger J. van der M. voor een in de Santpoorterstraat geparkeerd staande vrachtwagen de rijweg over. Hij werd aangereden door een juist passerende motorrijder A. v. A. uit Den Haag. De heer Van der M. moest met een gebroken onder been en een hoofdwond naar het Grote Gast huis vervoerd worden. Geslaagd voor het diploma Moderne Bedrijfs Administratie de heer F. P. Corver, Haarlem. ADVERTENTIE „DE S L E U T E L S P E C I A L I S V LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 „De Kapel" 7: Ds. G. H. van de Woord, Spaarndam. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. Mol, van Wons. West, Sionskerk. 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. 7: Ds. N. Kleermaker, van Leiden. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk, Kerk plein. 10: Ds. S. H. J. Voors, van Haarlem. 7: geen dienst. Geref. Kerk, Julianaweg. 10 en 5: Ds. J. H. Telkamp, van Haarlem. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder, van Haarlem. Ned. Chr. Gemcen- schapsbond, Dinsdag 8: Samenkomst in de nieuwe consistorie der Ned. Herv. Kerk. M. C. Draijer, van Haarlem. Evangelisatietcnt, Kerkstraat. Van 28 Juli af t/m. 9 Aug. dage lijks samenkomst voor kinderen om 3 uur en voor ouderen om 8 uur. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. J. Hadders. Amersfoort. Ned. Prot. Bond geen dienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Middel koop, van Zaamslag. Geref. Kerk (art. 31) 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gemeen te 10 en 4: Ds. K. de Gier. Oud-Geref. Ge meente 9.30 en 3: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. H! Avond maal en Nabetrachting. HAARLEM, 24 Juli 1953 GEHUWD: 24 Juli, H. L. Op den Brouw en C. Nolet; A. Klaassen en K. Bouman. BEVALLEN van een zoon: 23 Juli, H. M. J. van RaadKip; J. KorinkHeins; J. van Deenen—van Egmond; A. C. van den Haspel Koevermans. BEVALLEN van een dochter: 23 Juli, A. van der Vlugt—den Braven; P. E. A. Dooren Goossens. OVERLEDEN: 22 Juli, J. A. Bouman, 60 h Kamphaan; E. M. Smit-van Ommen, 86 j„ Westerhoutpark; C. Schouten—de Bra- &er' 73 3-Jansweg; 23 Juli, C. J. C. van den Burg, 68 j., Grote Houtstraat.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 10