Ministersconferentie vond uit weg uit de Benelux - impasse Oost-Duitse minister van staatsveiligheid ontslagen Dinsdag zal bestand in Korea worden getekend Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Onzekerheden Reorganisatie van de Albanese regering Bescherming der industrie bij concurrentiemoeilijkheden Wilhelm Zaisser, beschermeling van Beria, valt mét zijn meester Het woord is aan Koeler en wellicht enkele buien Interparlementaire Raad van Advies „Vlootbezoek bewijst vriendschappelijke betrekkingen" Uniek programma Grote brand in strocartonfabriek Weerrapporten 6 68e JAARGANG No 13 fi< Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboora ZATERDAG 25 JULI 1953 Haarlems Dagblad 29 7e JAARGANG No 166 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman HET ZOMERSE NIEUWS van deze week opent vele onzekerheden. Het zij mij ver geven als ik niet de Tour de France der wielrenners bedoel, waarin trouwens mor gen de beslissing reeds zal vallen. Dat zulk sportevenement zovelen boeit, ook mensen die zich als regel niet in het minst voor wielrennen plegen te interesseren, is reeds verklaarbaar doordat er binnen vastge stelde termijn een duidelijke beslissing in valt. Dit in tegenstelling met zaken van oneindig groter belang, die zich moeizaam voortslepen en welker behandeling her haaldelijk herinnering aan de Babyloni sche spraakverwarring oproept. Tot deze zaken behoort de reeds jaren lang nagestreefde wapenstilstand in Korea. Generaal Mark Clark is nu gemachtigd om haar te ondertekenen. Het zal misschien komende Dinsdag geschieden. Misschien Wat voert de president van Zuid-Korea, Syngman Rhee, alsnog in het schild? Pre sident Eisenhower is niet pessimistisch over de kans op ondertekening. Maar hij is evenmin optimistisch. Het kan vriezen en het kan dooien. In Juli. Als het er werke lijk van komt moeten wij ten eerste nog afwachten of de wapenstilstand onmiddel lijk getrouw wordt nagekomen, hoe lang hij duren zal en of hij leiden zal tot vrede. In het algemeen is de bedoeling van wa penstilstanden dat zij leiden tot vrede, die als het werkelijke eindpunt van de reeks onzekerheden client te worden beschouwd. Waaraan men dan nog kan toevoegen, of schoon het veeleisend lijkt, dat vrede pas waarlijk deze naam verdient als er niet de kiem van een volgende oorlog in besloten ligt. Volgende onzekerheid: de Tweede Kamer heeft deze week het verdrag voor de Euro pese Defensie Gemeenschap geratificeerd, zij het met een amendement dat beroep op de nationale parlementen mogelijk zou maken, waardoor men het ingenomen standpunt geenszins gelijk kan stellen met de houding, destijds aangenomen ten aan zien van de K.S.G. de Kolen- en Staal gemeenschap die onder waarlijk boven nationaal gezag sinds enige tijd in werking is getreden. Nederland is het eerste der betrokken landen dat (met dit amende ment) een parlementaire goedkeuring over de E.D.G. heeft uitgesproken. Wat zullen de andere landen doen? Onzekerheid. Er zijn wel tekenen die erop duiden dat zij ook ratificeren zullen, maar onzekerheids factoren doen zich anderzijds nog in ruime mate voor. Gisteren heeft een ministersconferentie, in Den Haag gehouden, overeenstemming tussen België, Nederland en Luxemburg opgeleverd over een aantal beginselen in de economische en sociale politiek van Benelux. Onheil voor de douane-unie, dat door menigeen gevreesd werd, is voor komen. Men is het eens geworden over tijdelijke veiligheidsmaatregelen als de nijverheid in de knel mocht raken en heeft maatstaven voor dusdanige knel aan vaard. Mocht men het in zulk geval nog niet eens worden, dan zal het op zo menig gebied reddende laatste middel, arbitrage, worden toegepast. En er komt een inter parlementaire Beneluxraad, tellende vijf tien Nederlandse, vijftien Belgische en vijf Luxemburgse leden. Die zal overigens al leen adviserende bevoegdheid hebben, zo dat niemand hoeft te schrikken van het feit, dat de Belgisch-Luxemburgse unie er de meerderheid in heeft. Dit is een heel korte samenvatting van hoofdpunten; u vindt een uitvoeriger uit eenzetting van het bereikte resultaat in dit nummer. Den Haag noemt het succesvol; de Belgen zijn soberder in hun oordeel en bepalen zich tot „redelijkerwijs bevredi gend". Wie het in ogenschouw neemt moet wel beseffen, dat de verdere ontwikkeling Van zaken nog ruime gelegenheid tot wer king van voetangels en klemmen biedt. Men heeft een nieuw geraamte opgetrok ken en hoopt daar verder mee te kunnen bouwen, maar de hechtheid zal nog moeten blijken. Gisteren is trouwens ook afgespro ken dat men in October weer bijeen zal komen om verdere samenvoeging van economisch beleid te bespreken. Ook hier heerst derhalve nog aanmerkelijke onze kerheid. Als de molens van de staat lang zaam malen kunnen de molenaars, wier taak het is die uitsluitend te bedienen, er zich tenminste op beroepen dat de molens van het internationaal overleg nog trager werken. Tot de schepping van Benelux werd reeds tijdens de oorlog, in Londen, in eerste principiële aanleg (als ik het zo noemen mag) besloten. R. P. LONDEN, (Reuter). Het Albanese kabinet is gereorganiseerd en een aantal ministeries en staatscommissies is opgehe ven, aldus een Vrijdag uitgezonden bericht van het Albanese persbureau. De wijzigingen hebben ten doel het staatsbestuur eenvoudiger te maken en de beste kansen voor een actieve en ononder broken ontwikkeling van het land te ver zekeren, aldus het bericht. Generaal Enver Hod ja en generaal Mehmet Sjehoe blijven respectievelijk premier en eerste plaatsvervangende pre mier en minister van Binnenlandse Zaken. Plaatsvervangend premier en minister van Landbouw en Bevoorrading in het nieuw kabinet is Hysni Kapo, minister van Bui tenlandse Zaken Behar Tsjtoela, minister van Defensie gcneraal-majoor Bekir Ba- Ioekoe en minister van Financiën Toekja- kowi. Het presidium van de raad van minis ters zal worden afgeschaft. Voorts wordt een aantal ministeries samengevoegd. Het land wordt verdeeld in tien departemen ten teneinde de bestuursmacht te decen traliseren en grotere bevoegdheden aan plaatselijke instanties te geven. Tenslotte wordt in de bekendmaking gezed, dat generaal Mehmet Sjehoe we gens zijn verscheidene belangrijke functies entheven wordt van zijn post als secre taris van-het centrale comité van de Al banese arbeiderspartij. De ministersconferentie Van de Benelux, die Vrijdag in Den Haag is gehouden, heeft enige belangwekkende resultaten opgeleverd. Besloten is tijdelijke veilig heidsmaatregelen te treffen wanneer ernstige industriële moeilijkheden rijzen. Indien over moeilijkheden binnen een bepaalde termijn geen overeenstemming wordt bereikt zullen zij aan een commissie van arbitrage worden voorgelegd. Ook is besloten een adviserende interparlementaire Beneluxraad in te stellen, waarvan de leden door de parlementen der drie landen zullen worden benoemd. Aan het einde van de conferentie werden twee protocollen ondertekend, écn betreffende de coördinatie van de economische en sociale politiek en één betref fende de instelling van een adviserende interparlementaire Beneluxraad. De crisis in Benelux, die nu al enige maanden bestaat en die de vrees scheen te wettigen, dat er van de totstandkoming van een economische unie weinig meer te verwachten viel, heeft men getracht te overwinnen. De moeilijkheden waren oorzaak van een tempovertraging in de verwezenlijking der economische unie. Bij het zoeken naar een oplossing is men er van uitgegaan dat deze niet uitsluitend moest worden gezocht in het treffen van bepaalde beschermende maatregelen, maar dat zij moest worden geplaatst in wat men zou kunnen noemen het décor van de eco nomische unie. De toekomstige economi sche unie moest door de te treffen maat regelen worden gediend. Het zijn er voorlopig twee: arbitrage en interparlementair contact. De verdere coördinerende maatregelen op economisch terrein zullen in begin October op een volgende ministersconferentie besproken worden. Tijdelijk karakter De nu getroffen maatregelen hebben in de eerste plaats de strekking de scherpe kanten van de tegenstellingen in concur rerende bedrijfstakken weg te nemen. Zij hebben een tijdelijk karakter. Op de maatregelen zal slechts een be roep kunnen worden gedaan, indien de moeilijkheden gevolg zijn van de invoer van een der drie landen in een der andere partnerlanden. Voorwaarde is dat de productie in de loop van een half jaar met tenminste 15 pet. is gedaald vergeleken met die in de corresponderende perioden van de twee voorafgaande jaren. De vermindering moet voor meer dan 75 procent kunnen worden toegeschreven aan de vermeerdering van de invoer uit een partner-land. Een andere voorwaarde'heeft betrekking op de stijging van het invoervolume. Het moet met 60 pet. zijn gestegen of de waardestijging moet 15 pet. bedragen met dien verstande echter, dat de productie in het invoerende land niet is gestegen, dat de totale toeneming van de invoer voor niet meer dan 20 procent uit derde landen af komstig is, dat de vermeerdering van de in_ voer niet in de plaats van invoer uit derde landen is gekomen en dat de invoer uit het partner-land ten minste 7 pet. van het ver bruik van het invoerende land uitmaakt. Arbitrage Indien een maand nadat een dei- regeringen een verzoek tot het treffen van maatregelen heeft gedaan, geen overeenstemming is bereikt, kan ar bitrage van een uit drie leden bestaand college worden ingeroepen. Dit geldt zowel voor de industriële als voor de agrarische sector. Besloten is reeds de moeilijkheden in de confectie-industrie, .die reeds lang bestaan, aan arbitrage te onderwerpen. In het protocol is ook voorzien in de mogelijkheid tot oprichting van een Bene- lux-fonds. De drie regeringen hebben de wenselijkheid daarvan erkend teneinde de productiviteit en de verwezenlijking van het aanpassingsproces te bevorderen. Wat dit aanpassingsproces betreft is ge dacht aan de verschillen in loonpeil. De jongste ontwikkeling van de Nederlandse betalingsbalans, zo werd ter conferentie vastgesteld, doet een zekere verhoging van het loonpeil in Nederland wenselijk schij nen. Anderzijds lijkt door de jongste ont wikkeling van het buitenlands handelsver keer der Belgisch-Luxemburgse Econo mische Unie een verlaging van de pro ductiekosten in deze beide landen nuttig. Parlementaire goedkeuring nodig De getroffen regelingen behoeven parle mentaire goedkeuring en daartoe strekken de voorstellen zullen dus bij de Staten- Generaal aanhangig worden gemaakt. Dat betekent dat de artbitra'ge, in afwachting van de parlementaire goedkeuring, een officieus karakter krijgt. De adviserende inter-parlementaire Be neluxraad zal uit 35 leden bestaan (15, 15 en 5). De regeringen kunnen de raad raadple gen over problemen van gemeenschappe lijk belang. Zij moeten dit doen, wanneer het parlement van één der drie staten de wens daartoe te kennen geeft. In officiële Nederlandse kringen is men tevreden over het resultaat van de confe rentie. Men is van mening dat een bevre digende basis gelegd is voor de volgende conferentie in October, welke de ontwik keling van de gemeenschappelijke politiek tot een economische unie ten doel heeft. BERLIJN (Reuter). Naar de pers dienst van de Oost-Duitse premier bekend maakt, is Wilhelm Zaisser ontslagen als Oost-Duits minister voor Staatsveiligheid. Het ministerie voor Staatsveiligheid wordt opgenomen in het ministerie van Binnenlandse Zaken, aldus de bekend making. Hiervan zal het een staatssecre tariaat worden, dat onder leiding komt van Ernst Wollweber. Verdere bijzonderheden werden niet gegeven. Het is niet duidelijk of Zaisser een andere functie krijgt. Toen in het begin van deze maand Beria in ongenade viel, deden te Berlijn geruch ten de ronde, dat Zaisser, van wie bekend is dat hij in nauw contact met Beria stond, door eenzelfde lot zou worden getroffen. Wollweber is bekend geworden doordat hij in de tweede wereldoorlog als agent van de Sovjet-Unie in het bijzonder be trokken was bij sabotagedaden tegen de Duitse scheepvaart in de Oostzee. Zaisser is 60 jaar. In de Spaanse burger oorlog had hij het bevel over de eerste internationale brigade onder de schuil naam generaal Gomez. In 1918 kwam hij in de Oekraine voor het eerst met het communisme in aanraking. In 1927 ging „de man met de ijskoude ogen", zoals hij werd genoemd, naar Rusland, waar hij bij de geheime dienst van het leger werkte. Later keerde hij naar Duitsland terug en organiseerde,, communistische spionnage- netten in het Ruhrgebied, waar hij geboren is. In de afgelopen wereldoorlog gaf hij in Rusland aan Duitse krijgsgevangenen les in de communistische leer. Na de oorlog werd hij eerst hoofd van de politie te Leip zig, later van de politie van de gehele pro vincie Saksen. In 1949 werd hij vice-presi dent voor interne administratie van de Oost-Duitse regering en in 1950 hoofd van het toen ingestelde ministerie van Staats veiligheid. Zaisser is een zwaargebouwde, donkere man, die zich graag op de achtergrond houdt en nooit een rede uitspreekt, omdat hij stottert. Hij was lang bevriend met Stalin en Beria. Zijn vrouw is minister van Onderwijs in Oost-Duitsland. Opvolger Ernst Friedrich Wollweber is 56 jaar. Vroeger heeft hij gevaren. Bij de vorming van de Oost-Duitse regering in 1949 was hij onder-directeur voor de waterwegen. In het begin van dit jaar werd hij onaf hankelijk staatssecretaris voor de water wegen. Sinds vorig jaar staat hij tevens aan het hoofd van het bureau voor bin nenlandse veiligheid van de S.E.D., dat belast is met de bescherming van de lei dende communisten. In 1933 toen de nazi's in Duitsland aan de macht kwamen, was hij communistisch Rijksdagafgevaardigde. Hij vluchtte naar Denemarken, waar hij aan het hoofd kwam te staan van het West- Europese bureau van de Comintern. Later ging hij naar Zweden, waar hij tot gevan genisstraf werd veroordeeld wegens ver valsing van een paspoort. De toenmalige Russische ambassadeur in Zweden zei in 1940 dat Wollweber Russisch onderdaan was en bereikte daardoor, dat hij naar Moskou kon gaan. Conflict Volgens berichten uit Oost-Berlijnse kringen van de S.E.D. zijn er belangrijke geschilpunten gerezen tussen de Oost- Duitse premier Grotewohl en zijn plaats vervanger Ulbricht. Ulbricht zou streng willen optreden tegen .ic-ek re oppositie en strenge vonnissen ver langen voor de betogers van 17 Juni.Voorts zou hij het gezag van de communistische S.E.D. over de Oost-Duitse bevolking wil len herstellen. Grotewohl zoü daarentegen een milder Turkije tot Moskou: ANKARA. (AFP). De Turkse regering heeft Vrijdag geantwoord op de Sovjet nota over het bezoek van Britse en Ame rikaanse oorlogsschepen aan Istanbul. Zij verklaart, dat deze bezoeken volkomen in overeenstemming zijn met de bepalingen van de conventie van Montreux betref fende het verkeer in de Dardanellen en dat de veelvuldigheid er van slechs kan worden uitgelegd als een bewijs van de vriendschappelijke betrekkingen tussen Turkije en Engeland en Amerika. LONDEN (U.P.). Een variété-voor stelling in het Leicester Palace-Theater in Londen is gisteravond een aaneen schakeling van ongelukken geworden. Eerst kwam de man die niet opgehan gen kan worden", de 24-jarige Alan Alan in moeilijkheden. Zijn toer bestaat hieruit dat hij met de handen geboeid ondersteboven wordt opgehangen, waar na hij zich binnen anderhalve minuut uit zijn kettingen bevrijd. Dat lukte Alan gisteravond niet. Na zes minuten moest men hem bevrijden. Hij moest met een zenuwschok naar het ziekenhuis ge bracht worden. De messenwerper Hal Denver nagelde zijn vrouw vervolgens met haar rokje en broekje aan de plank, waarvoor zij stond vastgebonden. Zij moest zich los rukken en haar kleding met beide han den vasthoudend het toneel afvluchten. George Mikowski die op zijn motorfiets langs de cirkelvormige „muur des doods" rijdtsloeg over de bovenkant van zijn „ton" en viel op het toneel, waardoor hij een ontwrichte schouder kreeg. De schermer George Hartzman gleed uit en viel. De floret van zijn partner maakte een wond van 30 centimeter in zijn rug. Het lemmet van de floret brak af en vloog in de orkestbak, waar het precies de strijkstok van de violist Stanley Barrett door midden sloeg. „Alles wat maar verkeerd kon gaan, ging gisteravond verkeerd", zei variété directeur Reggie Dennis. „Het was de slechtste avond die ik ooit heb meege maakt". optreden voorstaan. Hij zou hebben gezegd, dat men gemakkelijk een nieuw oplaaien van de ontevredenheid zou kunnen ver oorzaken, indien men met de gestrengheid van Ulbricht te werk gaat. Grotewohl wordt in zijn opvatting gesteund door voor aanstaande politici van de C.D.U. en van de liberaal-democratische partij. Volgens gewoonlijk goed ingeiichte krin gen van de S.E.D. zou Ulbricht op de ko mende plénaire zitting van het centrale comité van de S.E.D. materiaal tegen Gro tewohl overleggen. TOKIO. (AFP). Volgens inlichtingen van AFP zal de bestandsovereenkomst op Dinsdag 28 Juli worden getekend en op 1 Augustus van kracht worden. Het stuk zal te Panmoendjom worden getekend door generaal Mark Clark, namens het opper bevel der UNO, en door de generaals Kim II Soeng en Peng Teh Hoeai, uit naam van de Noord-Koreaanse en Chinese strijd krachten. De ondertekening van dc wapenstil standsovereenkomst zal, zo vervolgt AFP, samenvallen met de aankomst te Tokio van de tweede groep Zwitserse officieren, bestaande uit 70 man, die deel zal uitma ken van de neutrale commissie, die er op moet toezien dat het bestand wordt nage leefd. De gehele Zwitserse delegatie Gisteren is het 62 meter lange caisson in het Oostelijk stroomgat bij Kruiningen tot zinken gebracht. Foto: het gevaarte wordt op zijn plaats gebracht. (Luchtfoto K.L.M.) bestaande uit 90 man en de tachtig le den van de Zweedse delegatie zullen zich op 31 Juli naar Korea begeven, waar zij de volgende dag met hun werkzaamheden zullen beginnen. In de twaalf uur, die volgen op de on dertekening van het bestand zullen in ge heel Korea de vijandelijkheden moeten worden gestaakt. De militaire bestands commissie en de neutrale commissie van toezicht zullen echter pas enige dagen la ter met haar werk beginnen, aldus AFP. Lester Pearson, voorzitter van de Alge mene Vergadering der UNO, die thans voor besprekingen met secretaris-generaal Ham- marskjoeld te New York is, verklaarde dat de Algemene Vergadering twee of drie weken na de ondertekening van een wa penstilstand bijeen zal komen. Geallieerde en communistische verbin dingsofficieren hebben hedenochtend te Panmoendjom vergaderd, ter bespreking van de voorbereidingen voor het onder tekenen van een wapenstilstand. De bij eenkomst duurde een uur en twintig minu ten. De verbindingsofficieren zouden van middag te twee uur plaatselijke tijd wederom bijeenkomen. Vernomen wordt, dat de verbindings officieren tot taak hebben het programma voor de ondertekening van een wapenstil stand op te stellen. Zuicl-Koreaanse politieke kringen hebben Vrijdag meegedeeld, dat zij over inlichtin gen beschikken, waaruit zou blijken, dat er in Noord-Korea tussen pro-Russische en pro-Chinese groepen een verbitterde strijd om de macht gaande is. Volgens de jongste berichten zou laatst genoemde groep, die onder leiding staat van de oude communistische leider Kim Too Bong, terrein winnen op de andere groep onder eerste minister Kim II Soeng. Kim Too Bong heeft zijn opleiding in China genoten en was gedurende de oorlog een naaste medewerker van de Chinese com munistische leider Mao Tse Toeng. Te Seoel is een verklaring van premier Faik Too Sjin gepubliceerd over de econo mische toestand van Zuid-Korea. Na er de nadr-uk op te hebben gelegd, dat de waarde van de Hwan 60 Hwans tegen een dollar zal worden gehandhaafd, zegt de eerste minister dat het hulpprogram voor Korea, opgesteld door de Amerikaanse econoom dr. Tascas, dat vooi-ziet in een uitgave van een milliard dollar in drie jaar, een mini mum is, waarmee slechts in de eerste be hoeften van de bevolking wordt voorzien. Zuid-Korea, zo verklaart de premier, heeft een millioen mensen verloren. Boven dien zijn 600.000 woningen vernield en vijf millioen personen dakloos. President Eisenhower en de republikein se leiders in het Congres hebben Vrijdag besloten het congres voorlopig een bedrag van 200 millioen dollar te vragen voor de wederopbouw in Korea na het sluiten van een wapenstilstandsverdrag. Marquise de Lambert: De deugden der vrouwen zijn moeilijk omdat de roem ze niet helpt uit te oefenen. In een der grote loodsen van de stro cartonfabriek De Eendracht te Appinge- dam heeft gisteren een hardnekkige brand gewoed, die grote schade heeft aangericht. De plaatselijke brandweer en die van Gro ningen hebben na ongeveer vijf uur hard werken de brand geblust met veertien stralen. Des middags hadden loodgieters aan het dak van de loods gewerkt. De politie on derzoekt of zij wellicht onvoorzichtig met vuur zijn geweest. Tijdens het politiefeest, waarmede van middag de Haagse Vacantieweken geopend worden, zal dit knappe staaltje vertoond worden door hoofdagent Van Beurden met het politiepaard Bob. Terwijl Bob op zijn achterbenen zit, springt agent Van Beurden met een fraaie sprong over het hoofd van het paard. Het K.N.M.I. deelt mede: Enkele wijzigingen in de luchtdrukverde ling hebben tot gevolg gehad dat in de nacht van Vx-ijdag op Zaterdag de wind naar het Zuiden draaide en de bewolking vrijwel verdween. Deze ontwikkeling vond plaats op de flank van een oceaandepressie waar van het centrum nu vrijwel stationnair ten Zuiden van IJsland ligt. Nadat een rug van hoge luchtdruk over Frankrijk naar Duits land was getrokken kreeg een kleine bo ven Spanje aanwezige warmtestoring de gelegenheid naar het Noord-Oosten te be wegen. Verwacht mag worden, dat deze storing verder naar het Noord-Oosten zal trekken en Zondag ons land zal passeren. Achter deze storing stroomt koelere lucht het continent binnen. Het passeren ei-van kan met enkele buien gepaard gaan. Afkoeling zal optreden bij winddraaiïng van Zuid naar Zuid-West tot West. (Van hedenmorgen 7 nur) I weers- i ■0 3 o-s re D, •SS toestand SE is 5 Helsinki licht bew. Z 4 23 10 Stockholm zwaar bew. W 5 20 2 Oslo licht bew. windstil 21 0 Kopenhagen zwaar bew. WZW 6 20 5 Amsterdam onbewolkt ZO 4 21 0 Edinburgh regen Z 6 19 3 Londen onbewolkt windstil 21 0 Luxemburg onbewolkt O 4 21 0 Parijs onbewolkt windstil 26 0 Boi-deaux onbewolkt ZZW 2 24 0 Grenoble onbewolkt windstil 26 0 Nice onbewolkt windstil 26 0 Genève onbewolkt windstil 24 0 Zürich onbewolkt windstil 24 0 Berlijn onbewolkt windstil 22 0 Frankfort onbewolkt NO 3 24 0 München onbewolkt O 1 22 0 Wenen licht bew. windstil 25 0 Innsbrück onbewolkt windstil 25 0 Rome onbewolkt windstil 30 0 Maximum temp. gisteren; neerslag laatste 24 u. LATER AFKOELING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt te 10 uur: Veranderlijke bewolking met later plaatselijk enkele buien en een kans op onweer. Zwakke tot matige wind. mor gen ruimend naar Zuid-West, gepaard gaande met afkoeling. 26 Juli Zon op 4.52 uur, onder 20.40 uur. Maan op 20.43 uur. onder 4.28 uur. (Volle maan) 27 Juli Zon op 4.53 uur, onder 20.39 uur. Maan op 21.03 uur. onder 5.58 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 25 Juli Hoog water: 2.23 en 14.55 uur. Laag water: 10.25 en 22.55 uur. Zondag 26 Juli Hoog water: 3.11 en 15.41 uur. Laag water: 11.16 en 23.46 uur. Maandag 27 Juli Hoog water: 3.57 en 16.28 uur. Laag water: 12.06 en uur.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1