Geslaagde reddings oefening langs de Zandvoortse kust Omwenteling in de huishoudeli.ke verwarmingstechniek! KANTOORBEDIENDE (mnl. of vr.) LAATSTE NIEUWS Scherpe reactie van Bedrijfsunies Vishandelaren brachten bezoek aan Scheveningen Amsterdamse Beurs Bloemendaal Lisse Kijk eens, Mammie - échte Kantoorjuffrouw Flinke Meisjes en Vrouwelijke krachten aank. verkoopster MACHINESTIKSTERS LEERLINGEN fl. meisjes en leerlingen Leerling Amanuensis DONDERDAG 30 JULI 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Het loonconflict bjj wegvervoer Nieuwe betalingsregeling voor luchtvaartpassage V. S. Steel Inbrengen gronden in het grondbedrijf Scheepvaart Becht Dyserinck's Hetelucht Oliestookhaard Robin Hood accurate vr. kantoorbediende gevraagd VROOM DREESMANN Vr. Kantoorbediende, Vr. Kantoorbedienden, Aank. vr. Kantoorbedienden, Aankomend of bekwaam autospuiter KRUIDENIERSBEDIENDE gevraagd Door de samenwerkende Unies van werknemersorganisaties van het wegver voer is omstreeks het middaguur het vol gende communiqué uitgegeven: „Met verbazing hebben de samenwer kende Unies van werknemersorganisaties van het wegvervoer kennis genomen van een perscommuniqué, dat heden in de Ne derlandse pers is verschenen, en dat af komstig was van de N.V.T.O., de F.N.O.P. en de B.B.N. De Unies stellen vast, dat in dit communiqué door de werkgeversorga nisaties wordt gereageerd op het laatste bemiddelingsvoorstel van de werknemers organisaties, zonder dat de Unies op dit voorstel een antwoord hebben ontvangen. Bovendien wordt in het communiqué, vóórdat de onderhandelingen volledig zijn afgesloten, voor wat de inhoud der voor stellen betreft, in bijzonderheden getre den. De samenwerkende Unies van werkne mersorganisaties wensen naar aanleiding hiervan het volgende op te merken: Zij hebben als compromis voorgesteld een integrale, bindend op te leggen, ver hoging van de lonen met 7 procent, met de mogelijkheid dat ondernemingen, wel ke economisch niet "in staat zouden zijn dit te dragen, aan het College van rijks bemiddelaars gedeeltelijk dispensatie zou den kunnen vragen. Hier stellen de betrokken werkgevers organisaties tegenover: Een verhoging van de lonen met 2 pro cent, welke voor de weekloners degressief zou worden toegepast en varieert van de laagste tot de hogere weeklonen van 0,8 procent tot 6,1 procent. Een onderneming heeft de vrijheid, in dien bijzondere omstandigheden daartoe aanleiding geven, naar bevind van locale of regionale omstandigheden haar werk nemers of een bepaalde groep van de werk nemers een toeslag te betalen, welke ten hoogste 5 procent mag bedragen. Naar de mening van de werknemersorga nisaties is daarom de mededeling der werk geversorganisaties, dat hun voorstel voor het personeel der betrokken ondernemin gen resulteert in een verhoging der lonen met 7 procent, niet juist. De voorstellen der werkgeversorganisaties betekenen boven dien een volstrekte doorbreking van het huidige loonbeleid in ons land, zodat goed keuring door het College van Rijksbemid delaars uitgesloten moet worden geacht." De mededeling der Bedrijfsunies bereikte ons bij het ter perse gaan. (Men zie voor het communique van de N.V.T.O. pagina 3 en voorts ons blad van gisteren. Red.) De Raad van de Organisatie voor Euro pese Economische Samenwerking (OEES) heeft besloten, dat de betaling van passage voor reizen per vliegtuigen tussen de lan der der OEES en hun overzeese gebieds delen in het vervolg kan geschieden in de valuta van het land, waar de vlucht begint, of in die van het land, waar de vlucht ein digt. Frankrijk heeft de regeling onder voorbehoud aanvaard. De regeling is door Griekenland niet geaccepteerd. Voorts is overeengekomen, dat de opbrengst van de verkoop van internationale passagebiljet ten, alsmede de ontvangsten uit hoofde van internationaal vrachtvervoer per vliegtuig en van chartervluchten .voortaan in onbe perkte mate kan worden getransfereerd naar de zetel der luchtvaartmaatschappijen. Uit alle delen van het land waren gister morgen een dertigtal vishandelaren naar Scheveningen gekomen om een excursie mee te maken naar het Scheveningse vis serijbedrijf. De excursie werd gehouden door de stichting Vakopleiding Vishandel, om de handelaar in contact te brengen met de bron van het bedrijf. Aanvankelijk zou men 's middags met een logger of een paar kotters naar zee om te zien hoe met de trawl wordt gevist, maar als gevolg van de stijve bries, die het water voor de kust in flinke beroering bracht, werd hiervan af gezien. Overigens hebben de vishandelaren nog heel wat kunnen opsteken. Zij stapten met de heren Vijver en Bronsveld van de stichting naar de haven, waar de verschil lende loggers werden bekeken en naar de afslag, waar de adjunct-havenmeester voor de uitleg zorgde en een vraag-en-antwoord- spel hield bij een tafel met een grote col lectie vis, die in IJmuiden en Scheveningen aan land worden gebracht. Doornhaaien en pijlstaarten waren daarbij niet vergeten. De afslager en de opschrijver kwamen ook nog even in actie, toen enige kisten opgehouden haring opnieuw werden „verkocht", deel nemers aan de excursie en personeel uit de hal stonden er bij als kopers. Daarna werd men rondgeleid over de sleephelling, waar een kleine tanker wordt verbouwd en een nieuwe logger op stapel staat. Ook het vis serij onderzoekingsvaartuig „Antoni van Leeuwenhoek", dat bij de werf in repara tie lag, werd onder leiding van de heer J. de Veen bezocht. Na de lunch volgde nog een bezoek aan de rederij van F. Vrolijk en de diepvriesruimten van J. Jol. Prins Bemhard heeft Woensdagmiddag als voorzitter van het Rampenfonds een cheque van 1.665.164,72 gulden in ontvangst genomen, welk bedrag hem namens het Zuid-Afrikaanse volk en de regering werd aangeboden- door de ambassadeur van de Unie van Zuid-Afrika, kolonel P. I. Hoogenhout. In het midden op de foto zien we generaal b.d. P. Alons, directeur van het Nationaal Rampenfonds. 3-3 Nederl/47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater Slotkoers Openings gisteren koersen 98% 98% 169% 170% 194 195 166% 167% 325% 328 96 96% 134% 134 126% 126% 113% 114% 103% 104 168% 168% 156% 156 163% 163% 163 163 325/ie 33% 51% 51% 48 48% 71% 72 213/is 21% 38% 38% Enkele duizenden waren Woensdagavond op het strand en op de boulevard bijeen gekomen om getuige te zijn van de red dingsoefening. Precies 7 uur voer enkele kilometers uit de kust de reddingboot „Neeltje Jacoba" uit IJmuiden voorbij Zandvoort. Onver wacht steeg van het schip af een rook kolom omhoog. Verondersteld was, dat er zich een explosie had voorgedaan, waar door aan boord brand moest zijn ontstaan, die verscheidene „gewonden" had geëist. Verder werd verondersteld, dat het bran dende schip de noodtoestand naar Scheve- ningen-radio had doorgeseind, die op haar beurt de burgemeester van Zandvoort in kennis van het gebeuren stelde. Deze waarschuwde direct de afdeling Zandvoort van de Koninklijke Noord-Zuid-Hollandse Reddingsmaatschappii. de Zandvoortse red dingsbrigade en de afdeling Zandvoort van het Nederlandse Rode Kruis. Direct werd de Zandvoortse reddingboot „C. A. Dudok de Wit" bij de Zuidelijke afgang van de Rotonde in zee gebracht om de „gewonden" van boord te halen, terwijl het Rode Kruis maatregelen trof in het Patronaatsigebouw een noodhospitaal in te richten. In korte tijd had men de „Dudok" in zee, die enkele ogenblikken later langs de „Neeltje" lag en in een minimum van tijd de „gewonden" overnam. Twintig minuten nadat men zee had gekozen, was men op het strand terug, waar de gewonden, die kaartjes bij zich hadden, waarop de aard der verwondingen vermeld stond, aan de Zandvoortse Reddingsbrigade werden over gegeven, die op brancards, na de eerste hulp te hebben verleend, deze naar de voorlopige verbandplaats overbrachten, die in de Rotonde was gevestigd. Hier werk ten de Zandvoortse doktoren A. -I. van der Meer als medisch adviseur van de Zand voortse reddingsbrigade en B. Entzinger als commandant van de afdeling Zandvoort van het Nederlandse Rode Kruis tezamen met hun leden aan de verdere behandeling der „gewonden", die daarop per zieken auto naar het noodhospitaal werden ver voerd, dat tot in de kleinste détails was ingericht. Hier werden de „patiënten" door doktoren geholpen. Bloedtransfusie werd B. en W. van Zandvoort hebben aan de raad een voorstel doen toekomen de vol gende gronden in te brengen in het grond bedrijf en dit bedrijf tevens te belasten met de leningsschulden, welke terzake van de aankoop van deze gronden nog op de gemeente rusten. a. De destijds door het rijk onteigende en aan de gemeente in eigendom overge dragen gronden in het wederopbouwgebied, alsmede de daar gelegen gronden van de vroegere openbare wegen om de van de N.V. Landelijke en stedelijke Bouwmaat schappij aangekochte gronden voor het uit breidingsplan Bentveld. Deze gronden heb ben een totale oppervlakte van 43.728 ca en zullen tezijnertijd met het Riik tegen kostprijs worden verrekend. Deze kostprijs bedraagt 63.920 en de leningsschuld 52.191. b. De van de familie Quarles van Uf- ford aangekochte gronden achter de Bre- derodestraat en Dr. Gerkestraat, voor zover deze voor bebouwing zijn bestemd. Een oppervlakte van 208.159 ca beslaande, welke een waarde heeft van 145.711 (70 ct per m2) en een leningsschuld van ƒ147.550. c. De voor bebouwing bestemde terrei nen in plan Noord, met een oppervlakte van 122.380 ca. Waarde 21.620, lenings schuld 14.948. NIEUWE TELMACHINE. Voor het aanschaffen van een nieuwe telmachine ten kantore van de gemeente ontvanger, daar de tegenwoordige na 15 jaar onbruikbaar is geworden wegens slij tage, stellen B. en W. de raad voor een crediet van 995 beschikbaar te stellen. ONTSLAG GEMEENTELIJKE KRAAMVERZORGSTER. Mejuffrouw L. J. Dammers, gemeentelijk kraamverzorgster in vaste dienst, heeft als zodanig met ingang van 15 September ont slag verzocht. B. en W. stellen de raad voor het ontslag eervol te verlenen. NIEUWE MEUBELS VOOR KAREL DOORMANSCHOOL. Voor stoffering en meubilering van de kamer van het hoofd van de Karei Door- manschool stellen B. en W. de raad voor een extra crediet van 1000 beschikbaar te stellen. BETEGELING WANDEN OPENBARE KLEUTERSCHOOL. B. en W. van Zandvoort stellen de raad voor een crediet van 2000 te verlenen voor herstel van de tegelbekleding der wanden in de openbare kleuterschool. SPEELTERREIN JULIANASCHOOL. Voor uitbreiding van de speelplaats van de Julianaschool aan de Brederodestraat, stellen B. en W. voor, een strook grond van pl.m. 1080 m2, ter waarde van onge veer 4860 in eigendom aan het bestuur van deze schoolvereniging over te dragen. toegediend, verbanden gecontroleerd enzo voort, waarna het publiek gelegenheid kreeg, een rondgang door het noodhospitaal te maken. De oefening muntte uit door een voor beeldige samenwerking der reddingsploe gen. Het publiek volgde met grote aandacht de oefening. Vooral het werk door de be manning van de „Dudok" stond in het middelpunt van de belangstelling. De „Neeltje Jacoba" naderde, voor zij naar IJmuiden vertrok, de Zandvoortse kust tot ongeveer honderd meter. Dit werd zeer gewaardeerd. SPREEKUUR BURGEMEESTER. De burgemeester van Zandvoort zal in- plaats van op Woensdag 5 Augustus, zijn wekelijks spreekuur houden op Maandag 3 Augustus van 10 tot 12 uur. BEVORDERING BIJ PUBLIEKE WERKEN B. en W. van Zandvoort stellen de raad voor, in de raadsvergadering van Dinsdag avond de heer J. A. Tondeloo met ingang van 1 Augustus te bevorderen van opzich ter-tekenaar in dienst bij Publieke Werken in de rang van adjunct-technisch ambte naar le klasse tot opzichter-tekenaar 1ste klasse. GEBOORTEN: M. A. G. van Dijkhuizen Lievens, d.; A. M. J. AltenaJohannes, z.; A. van Tuijlvan Til, z. ONDERTROUWD: H. W. van der Peet en W. C. van der Meer; P. Ronde en A. G Koelemeijer; A. van der Most van Spijk en M. C. Bar.esse van Till. GEHUWD: J. M. Verbeek en M. E. de Rooij; C. J. Veldhuijzen en II. H. J. Heule; J. Th. M. Schultz van Haegen cn L. Hin- lopen; G. M. R. H. Mijnlieff en A. J. S. André de la Porte en E. C. Bekius, en E. J. Bulten. OVERLEDEN: H. J. Bijrij, 73 j.; A. E. van Riessen, 98 j.; A. H. Klimbie, 63 j. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Wilhelmina Johanna Beren- dina, d. v. G. van Houten en W. H. Brinksma. Marijtje Willemintje, d. v. J. J. Tulen en W. van Groen. Ronald Pieter Teunis, z. v. M. D. Luik en D. van Luik. Petronella Maria Ge- rarda, d. v. L. J. Beelen en S. A. C- M. Mul der. ONDERTROUWD: J. C. Hage en E. J. Wes terink. G- B. Ammerlaan en M. Lampe. GEHUWD: B. van der Landen en A. Spaar garen. A. v. d. Kolk en C. E. v. d. Hulst. D. J. Hul en M. 't Lam. J. Broekhof en A. C. Th. Lieverse. A. W. Riedijk en J. v. d. Aardljk, pass. 28 Vlissingen n. New Orleans. Adinda, 29 te Haiphong. Amerskerk, 29 te Takibar. Ampenan, 30 Bahrein verwacht. Amstelstad, 29 te Tj. Priok. Antonia, te Bombay dokken ca. 10 Aug. gereed Aldabi, pass. 28 St. Paulsrock n. Rio de Janeiro Alderamin, 29 te Rotterdam. Amsteldijk, pass. 28 Kp. Guardafui n. Belawan Amstelkroon, 30 v. Bombay te Mauritius verw. Arundo. 28 v. Rotterdam n. Port Churchill. Alamak, 29 v. Karachi n. Bombay. Averdijk, 1 Aug. te Le Havre verwacht. Aletta, 30 te Telokanson. Al'kaid, 28 280 m. Z.ZW. Las Pamas. Aiphard, 28 140 m. N. Rio Grande do Sul. Amor, 28 dwars Oporto n. Rotterdam. Amstelpark, 28 660 m. W.NW. Scilly's. Arnedijk, 28 225 m. W. Scilly's, Aldegonda, 29 v. Pladju n. Bangkok. Almkerk, 30 te Fremantle. Arendskerk, 29 v. Penang n. Colombo. Aagtekerk, 30 te Genua. Aalsdijk, 30 te Rotterdam. Aldabi, pass. 29 Fernando Noronha n. Rio de Janeiro. Alhena, 29 v. Rotterdam n. Hamburg. Alnatl, 29 v. Buenos Aires n. Montevideo. Alphacca, 30 te Trinidad. Aludra, 30 te Port Said. Aanstel-diep, 30 te Amsterdam. Argos, 30 te Catania. Arkeldijk, 29 v. Norfolk n. Houston. Alkaid. 29 v. Las Palmas n. Antwerpen. Appingedijk, pass. 30 Fayal n. Havana. Boschfontein, 28 v. Marseille n. Southampton. Billiton, 29 Los Angeles verwacht. Batoela, 28 te Pangkalpinang. Binang, 28 410 m. NW. eil. Wake. Borneo, 28 150 m. ZW. Sabang n. Aden. Bali, 29 te Suez. Bennekom, 2F te Le Havre. Bloemfontein, 30 te Durban. Boschkoop, 30 300 m. NO. Fayal n. Antw. Bantam, verm. 31 v. Colombo n. Port Said. Bonaire, 29 v. Port of Spain n. Paramaribo. Breda, 29 v. Antofagasta n. Valparaiso. Caltex The Hague, pass. 28 Gibraltar n. R'dam Caltex Utrecht, pass. 28 Pantellaria n. R'dam Corilla, 30 te Port Said verwacht. Congostroom, 28 v. Pointo Noire n. Luanda. Caltex Leiden, 28 180 m. W. Algiers. Chama, 28 220 m. ZO. Port Soedan. Cistula, 28 dwars Miri n. Cebu. Caltex Delft, pas. 29 Finisterre n. Sidon. Caltex Nederland, pass. 29 Kreta n. Sidon. Celebes, pass. 29 Maladiven n. Suez. Caltex Pernis, pass. 30 Finisterre n. Sidon. Camphuys, 29 v. Priok n. Djeddah. Dongedijk, 28 v. Cartagena n. Cristobal. Delfland, pass. 29 Ouessant n. Las Palmas. Delft, 29 v. Guayaquil n. Manta. Ena, te Newcastle repareren ca. 10 Aug. gereed Erinna, 6 Aug. Curasao verwacht. Etrema, pass. 28 Kp. Comorin n. Singapore. Eos, 29 te Tel Aviv. Esso Den Haag, 31 Rotterdam verwacht. F.lmina, 30v. Dakar n. Conakry. Eendracht, 29 v. Lattakia n. Liverpool. Felipes, 30 te Pladju. Friesland KRL)29 v. Cherfbon n. Semarang. Gadilla, 28 v. Cairns n. Balikpapan. Gooiland, 29 te Porto Alegre. Ganymedes, 28 te Paramaribo. Gordias, 28 v. Alexandrië n. Beyrouth. Gaasterkerk, 29 v. Cadiz n. Antwerpen. Gouwe, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Groote Beer, pass. 30 Anti Costi eil. n. South ampton. Hoogkerk, 29 v. Colombo n. Singapore. Heemskerk, 28 v. Amsterdam n. Hamburg. Hector, 28 dwars Hoek v. Holland n. Oran. Hilversum, 28 120 m. ZW. Ras Fartak. Helder, 30 v. Antwerpen te Amsterdam. Hermes, 29 v. Antwerpen te Rotterdam. Iios, 29 v. Amsterdam 30 te Rotterdam. Japara KPM27 te Metiado. Joh. v. Oldenbarnevelt, 30 te Fremantle. Jagersfontein, 29 v. Teneriffe n. Southampton. Jupiter. 29 v. Genua n. Hamburg. Kota Iriten, 28 v. Paulsboro te New York. Kalabahi, 28 v. Tobelo n. Ternate. Kalianget, 23 v. Oleh Oleh n. Belawan. Kalimantan, 28 te Semarang. Karimata. 28 330 m. O. Z. Socotra. Kedoe, pass. 29 Guar-' -. Djeddah. Leopoldskerk, 29 v. Suez. Lissekerk, 29 te Rotterdam. Luna, 28 v. Gibraltar n. Patras. Laagkerk, 28 120 m. NO. Massawa. Larenberg, pass. 28 Algiers n. Rotterdam. Leersum, 28 160 m. w. Ouessant Loenerkerk, pass. 28 Kp. Tenez n. Rotterdam. Lucita, 28 te Liverpool. Langkoeas, pas. 29 Gibraltar n. Rotterdam. Lekkerkerk, 29 te Basrah. Leuvekerk, pass. 29 Kp. Vincent n. Genua. Loosdreoht, pass. 29 ten Z. Kreta n. Port Said. Lutterkerk, 30 te Basrah. Lekhaven, pass. 30 Straat Messina n. Genua. Lieve Vrouwekerk, 29 te Calcutta. Maivina, Hongkong dokken 8 Aug. gereed. Mirza, 28 Kawasaki verwacht. Myonia, verm. 28 v. Berre n. Livorno. Manoeran, pass. 28 Minicoy n. Belawan. Meliskerk, 29 te Casablanca verwacht. Modjokerto. 28 v. Genua n. Port Said. Molenkerk, 29 v. Cochin n. Bombay. Merwede, 28 v. Mobile n. New Orleans. Maashaven, 28 160 m. W. Valencia. Mendut, 28 op rede Nunukan.. Maasdam, 29 te Bermudas n. Hamilton. Macuba, 29 v. Tarakan n. Singapore. Madoera, 29 v. Port Said n. Genua. Marpessa, 29 v. Balikpapan n. Singapore. Mentor ,29 v. Saloniki n. Izmir. Murena, pass. 23 Ras al Hadd n. Mena el Ahmad, Meratus, pass. 29 Harwich n. Sorong. Mariekerk, 30 te Port Said. Nieuw Amsterdam, 29 310 m. W. tenZ. Valentla Nestor, 29 v. Paramaribo n. Amsterdam. Nigerstroom, 30 te Duinkerken. Noordam, 30 630 m. O.ZO. Kp. Race. Notos, 29 te Genua. Oranje, pass. 29 Malta n. Port Said. Phrontis, 29 te Port Said. Papendrecht, pass. 28 The Brothers n. Fao. Prins Fred. Hendrik, 29 te Rotterdam. Poelau Laut, 28 v. Amsterdam 29 te Antwerpen. Prins Johan W. Friso, 28 310 m. W. Kp. Clear. Polydorus, 29 v. Makassar n. Soerabaja. Polyphemus, 30 te Soerabaja. Prins Maurits, 30 v. Antwerpen te R'dam. Radja, 28 v. Sungeigerong n. Singapore. Rafaela, Singapore dokken 30 Juli gereed. Roepat, 28 v. Bitung n. Taruna. Rotti. 28 te Bandarshapur. Rijnkerk, 28 v. Le Havre n. Marseille. Ridderkerk, 28 270 m. Z. Kp. Palmas. Riouf, 28 170 m. O. Anderhalfgraadskanaal. Rita, 29 v. Bangkok n. Pladju. Rijnland, pass. 29 Kp. San Thome n. Montevideo Slamat, pass. 28 Ceylon n. Belawan. Sumatra, 28 v. Sorong n. Steenkool. Stad Maassluis, 29 te Narvik. Stad Rotterdam, 28 v. Newport man n. Wabana Stad Maastricht, 29 v. Lulea te Rotterdam. Stad Vlaardingen, 28 te en van Wabana n. Rot terdam. Stad Alkmaar, 28 720 m. W. Scilly's. Stanvac Djirak, 28 v. Sungeigerong n. de Musl. Straat Bar.ka, pass. 28 Tembelsn eil. n. Saigon Sunetta, 30 Balikpapan verwacht. Salawati, 29 te Antwerpen. Scherpendrecht, pass. 29 Bahia n. Santos. Schie, 29 v. Malta n. Alexandrië. Sloterdijk, 30 te Galveston. Stad Dordreoht, 29 v. Valencia n. Nederland. Taria, 27 Bahrein verwacht. Ternate, 28 v. Gibraltar n. Port Said. Tjitjalengka, 28 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro Tomori, pass. 28 Sabang n. Aden. Tara, 29 v. Antwerpen te Rotterdam. Tegelberg, 28 te Singapore. Thalatta, pass. 29 Gibraltar n. Rotterdam. Themisto, 28 v. Rotterdam n. Port Churchill. Tabinta, 28 v. Hamburg n. Brake. Tankhaven II, 28 v. Sungeigerong n. Tj. Priok Tankhaven III, 28 v. Bangkok n. Singapore. Tarakan, pass. 28 ten W. Djeddah n. Colombo. Tasman, 28 v. Soerabaja n. Semarang. Tibia, 28 120 m. NW. Menado n. Sydney. Tjibantjet, 28 te Tj. Priok. Tjibodas, 28 ten Z. eil. Enggano n. Belra. Tjikampek, 28 te Kobe. Tomini, pass. 28 Zuidk. Celebes n. Probollnggo Talisse, pass. 29 Gibraltar n. Genua. Tiba, pass. 29 Finisterre n. Rotterdam. Tamo, 30 Vlissingen gepass n. Las Palmas. Tawali, 30 te Penang. Tero, vertr. 30 v. Hamburg n. Rio de Janeiro. Tiberius, 30 te Amsterdam. Utrecht. 28 660 m. O. Luzon n. Manilla. Veendam, pass. 29 Scilly's n. Southampton. Van Linschoten, 30 v. Port Harcout te Lagos. Waterland, 31 v. Buenos Aires te Amsterdam verwacht. Waikelo, 23 v. Belawan n. Tj. Priok. Waiwerang, 23 te Benoa. Winterswijk, 28 230 m. NW. Finisterre. Willem Ruys ,29 680 m. O.ZO. Socotra. Waterman, 29 400 m. O.NO. Kp. Race. Westerdam, 29 500 m. NW. Flores. Westland, 30 te Ilheos. Willemstad, 30 te Amsterdam. Wonosari, 29 v. Marseille n. Le Havre. IJsel, 28 v. Amsterdam n. Hamburg. Zeeland (KRL), 31 Tj. Priok verwacht. Zuiderkruis, 29 140 m. NO. Finisterre. KLEINE VAART Albergen, 28 v. Civita Vecchia n. Barcelona. Arnoudspolder, 30 Rotterdam verw. Audacla, 28 te Belfast. Algarve. 28 v. Lissabon n. Leixoes. Att, 29 v. Garston n. Swansea. Barracuda, 28 te Hansweert. Batavier I, 29 pass. St. Vincent n. Casablanca Beekbergen, 28 dwars Startpoint n. Fowey. Birmingham. 28 v. Harlignen n. Goole. Bornrif, vertr. 29 v. Londen n. Southampton. Brem, 28 v. Lissabon n Oporto. Brinda, pass. 28 Kiel n. Kopenhagen. Bab-T, Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Bernisse, 28 v. Tunis n Avonmouth. Betty Anne, 30 Garston verwacht. Bill, 29 te -Garston. Carpo, 28 te Drogheda Citadel, vertr. 29 v. Heroen n. Ornskoldsvik. Deneb. vertr. 29 v. South End n. Antw. Dollard, 29 te Rotterdam. Domburch, 28 te Bordeaux. Duiveland, 29 Rotterdam verwacht. Davina Goekoop, 23 v. Vlissingen n. oremen. Doklaan, 28 te Waterford. Douro, 28 van Bilbao n. Oporto. Depa, 29 v. Sunderland n. Rotterdam. Ebenhaëzer, verm. 28 v. Londen n. R'dam. Elisa, 28 te Marseille. Ellewoutsdijk, 28 te Gent. Ferocia, 28 v. Gyon n. Rouaan. Fiducia, 29 te Maassluis. Frans, 28 v. Oslo n. Newcastle. Franka, pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen. Gerry, 28 v. Guernsey n. Bordeaux. Glashaven, 29 v. Rotterdam n. Antwerpen. Gaasterland, 28 v. Grangemouth n. R'dam. Gerd, verm. 28 v. Londen n. Rotterdam. Hartel, verm. 31 v. Antwerpen n. Dublin. Hoflaan, 27 v. Genua n. Ajaccio. Harold, 29 te Vlaardingen. Haskerland. 28 Goole n. Kingsïynn. Hast III, 28 v. Rouaan n. Parijs. Helvetia, 29 v. Middlesbro n. Belfast. Hondsrug, 23 v. Cork n. Gweek. Ida Pieter, 1 Aug. Londen verwacht. Ingeborg, 28 te Drogheda. Jan Kreumer, 28 te Hansweert. Jo. 29 v. Boston n. Maassluis. Jorina, 29 te Middlesbro. Larix, 28 te Zaandam. Leuvehaven, 29 v. Rotterdam n. Antwerpen. Midas, 28 v. Napels n. Amsterdam. Maria, pass. 28 Vlissingen n. Rotterdam. Markab, 27 v. Ellesmereport n. Appingedam. Marne, 28 v. Norkoping n. Stockholm. Menkar, 28 v. Genua n. Marseille. Mirach, 28 te Rouaan. Mirzam, te Casablanca. Marcella, verm. 29 v. Rotterdam n. Gonfreville. Matthew, 27 v. Leith n. Yarrow. May Mere, 28 te Thorshaven. May Star, 23 v. Algiers n. Mostaganem. Nassauhaven, verm. 29 v. Halmstad n. R'dam. Noord, 28 v. Billingharn n. Shellhaven. Naoio, verm. 28 v. Londen n. Rotterdam. Neeltje b, vertr. 31 v. Rotterdam n. Genua. Nieuwland. 29 v. Grangemouth te Rotterdam. Noorderlicht, 30 Helsinki verwacht. Nottingham, 29 te Rotterdam verwacht. Pavo, 28 te Zaandam. Ponto, 28 te Kopenhagen. Ponza, 23 te Marieberg. Robert, 28 van Kiel. Soemba, pass. 29 Smalls. Strijpe, 29 v. Rotterdam n. Bremen. Ton, 29 te Gent. Wiipo, 27 te Stugsund. SLEEPVAART Ebro, 28 v. Portland n. Zierikzee met caisson. Hudson, 28 235 m. W. Kreta n. Aden met 3 bakken. Noordzee, 29 50 m. O. Gibraltar n. Aden met baggermolen en bak. Oceaan, 28 v. Portland n. Zierikzee met caisson Poolzee, 28 180 m. O. ten Z. Recife n. Dakar. Zonder méér kosten, volkomen gemak voor de huisvrouw, door de moderne, s i e r 1 ij k e, veilige en reukloze PrUs 225.Geen kolenopslag, geen stof, geen as, geen kitten vullen en geen kachels aanmaken Nooit meer ongezellige kou in Uw huis Met één lucifer ontsteekt U onmiddellijk heerlijke, direct regelbare warmte, die ook bij de ramen even hoog is. Nooit meer werken en koken in koude keukens HET MODERNE, KEURIGE OLIESTOOKFORNUIS „PROF IJ F verschaft U alle comfort en brandt zeer zuinig. PRIJS 179.50. Magazijn en verkoop Firma LAMMERSE-HASTER Jan v. Goyenstr. 28, Heemstede. Tel- 34374 „COMFORTA" Hoofdagentschap: Middenlaan 79, Haarlem Als ik naar het tentje mag om wat te drinken te halen moet ik er altijd bij zeggen: „Maar het moet van HERO zijn!" Mammie zegtHERO is véél gezonder dan snoep, want van HERO word je groot. Pappie zal vroeger wel érg veel HERO hebben gedronken, want hij is reuze-lang en reuze-sterk! Hij drinkt het nu nóg, maar dan meer voor de lekkerte. Pappie en mammie nemen altijd een slokje uit eikaars glas, maar gelukkig niet uit het mijne! Voor direct gevraagd: 1720 jaar. U.L.O.-diploma vereist. Brieven onder no. 3066. voor winkeladministratie en lichte corres pondentie. Boekhoudkennis vereist. Alleen zij, die met ambitie en zin voor controle een zelfstandige, gevarieerde werkkring willen aanvaarden, gelieven hierop te reflecteren, met vermelding van leeftijd, verlangd salaris, gods dienst, werkkring enz. Liefst boven 25 jaar. Brie ven onder no. 3068. Wij vragen: Reisgeld wordt vergoed. Wasserij HOEK EN VAART. Bloemendaalsestraatweg 17. Santpoort-Station PALM BEACH speciaal voor Kousen en Lingerie vraagt: leeftijd minstens 18 jaar. Persoonlijk aanmelden hedenavond van 8-10 uur en/of Vrijdagmorgen van 10-12 u. Barteljorlsstraat 7, Haarlem CONFECTIEBEDRIJF F. VAN ITEM vraagt Aanm.: Schagchelstraat 19, na 6 uur: Delftlaan 219 AMSTERDAM N.V. vraagt voor spoedige indiensttreding leeftijd 22 jaar, voor administratieve werk zaamheden. leeftijd 19 jaar, voor de afd. orders en facturen. leeftijd 17 jaar, voor de afdelingen geldcon- trole, orders en facturen. Persoonlijke aanmelding dagelijks van 9-1! uur en Zaterdags ook van S-S uur aan ons Personeel- bureau, Rokin 112, Amsterdam, aan welk adres eveneens schrijtelijke sollicitaties kunnen worden ingezonden. N.V. Wasserij PEEPERKORN, Blekersvaartweg 43, Heem stede vraagt Gevraagd voor direct leeftijd 1820 jaar Brieven met opgave van genoten opleiding en referenties onder no. 3064. GEVRAAGD Brieven onder no. 3061 aan het bureau van dit blad. JAC. P. THIJSSE MONTESSORI-LYCEUM - OVERVEEN Gevraagd per 1 September a.s. dipl. Amb.sch. vereist, 16 S 17 jaar. Aanvang sal. 50.p. maand. Soil, uitsluitend schriftelijk met zeer volledige ge gevens aan de Administratie. Elswoutlaan 20, Overveen. HOFLEVERANCIER FLINKE Leeftijd 1824 jaar. Voor prima kracht levenspositie. Pers. aanm. filiaal ALBERT HEIJN, Gen. Cronjéstraat 14, Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 3