Th. Hetem door 18 sprekers gehuldigd Predikbeurten 3®* Verzameling van hetgeen leeft en groeit in de Kennemerduinen Clowntje Rick Vervoers-chef N.Z.H. jubileerde Bloemendaal Voor zendingen A.B.C. ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 8 Koninklijke onderscheiding en penning van Maatschappij voor Nijverheid en Handel Hulde der forensen „De wilde zwanen" voor de Haarlemse jeugd in Bloemendaal Burgerlijke Stand van Haarlem Heemsteedse buskoek Oud-directeur spreekt C. Vis overleden Directie Pharmasynthese Voor de kinderen Vandaag is het een belangrijke dag voor de Noord-Zuid-Hollandsche Vervoermaat schappij en voor haar chef van de vervoerdienst, de heer Th. Hetem, die veertig jaar geleden bü de toenmalige E.S'.M. in dienst trad. In de Kroonzaal van „Brink - mann" waren vanmorgen velen bijeen gekomen om dit heugelijke feit te vieren. Niet alleen leden van het N.Z.H.-personeel in alle geledingen, maar ook tal van autori teiten op vervoer- en verkeersgebied, vertegenwoordigers van gemeentebesturen, representanten van „concurrerende" en samenwerkende bedrijven, ook vertegen woordigers van de vaste klanten en natuurlijk ook afgevaardigden van de werk nemersorganisaties. Hen sprak de directeur van de N.Z.H., de heer J. J. Jurrissen, in zijn welkomstwoord in het bijzonder toe, omdat hij in hun aanwezigheid de beves tiging zag van het feit, dat bü alle verschillen in zakelijk opzicht en bü alle span ningen in de vervoersector van het ogenblik de waardering voor elkanders persoon- lijkheid geen moment in gevaar verkeert. Vervolgens nam in de rük met bloemen versierde zaal de huldiging, waaraan niet minder dan achttien sprekers deelnamen, een aanvang. De waarnemend burgemeester, wethou der A. J. M. Angenent, zeide ook namens het gemeentebestuur acte de préSence te willen geven. Het geldt hier niet alleen de belangstelling voor de N.Z.H., maar vooral ook voor de jubilaris, omdat deze als ver- voerchef met het personeel erin geslaagd is het vervoer in Haarlem goed te regelen. De protesten die enige jaren geleden werden vernomen bij de opheffing van de tram zijn allang verstomd en dat is een gevolg van het goede werk dat de heer Hetem heeft verricht en dat zeker ook voor de stad van belang was. De viering van dit jubileum gaat boven een formaliteit uit, het gaat ook om de waardering voor de persoon. „U is van een eenvoudige jongen opgeklommen tot een leidinggevende functie en dan moet men wel over bijzondere capaciteiten beschik ken. Het personeel is u immers blijven zien als één van hen allen en dat komt door uw sociaal gevoel. Daardoor is er bij de N.Z.H. een behoorlijk team ontstaan, hetgeen juist voor een vervoermaatschap pij een eerste vereiste is," zo zei de heer Angenent. „Evenals het gemeentebestuur timmert u aan de weg. De kans op klach ten is dan groot, maar ook de mogelijkheid dat goede prestaties opvallen. Bij de heer Hetem is dat het geval geweest blijkens het feit, dat het Hare Majesteit de Ko ningin heeft behaagd u te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau". Na deze woorden spelde de heer Ange nent de jubilaris onder applaus der aan wezigen de versierselen der orde op de borst. Vervolgens sprak de directeur der N.Z.H. V.M., de heer J. J. Jurrissen de heer Hetem op een zeer persoonlijke en gevoelvolle wijze toe. Na een korte schildering van de omstan digheden waaronder de heer Hetem als vijftienjarige jongen zijn intrede deed bij de E.S.M., huldigde de heer Jurrissen hem om zijn bewonderenswaardige plichtsbe trachting, zijn scherp verstand, zijn vaar dige pen en zijn meesterschap op de spe ciale terreinen van het vervoerbedrijf. De heer Jurrissen dankte de heer Hetem ook voor het vele commissiewerk dat hij voor de vereniging van dochterondernemingen der Nederlandse Spoorwegen verricht. „Uw werkkracht en werklust ten bate van het bedrijf en personeel zijn een ge weldige steun geweest voor de opeenvol gende directeuren van E.S.M. en N.Z.H. Critiek is u bij uw werk niet bespaard ge bleven, maar bij alles is mén overtuigd gebleven van uw goede hart", aldus de heer Jurrissen, die memoreerde hoe de heer Hetem niet alleen altijd begaan was met het lot der minder bedeelden, maar ook vaak pleit voor zondaars. Vandaar ook dat men van de zijde van het personeel gaarne bij deze huldiging aanwezig heeft willen zyn. De heer Jurrissen hoopte, dat Gods zegen de heer en mevrouw Hetem zou blijven vergezellen en overhandigde de jubilaris het gebruikelijke geschenk onder couvert. Namens het hoofdbestuur van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel dankte de voorzitter van het departement Haar lem mr. De Groot van Embden, de heer Hetem voor wat hij, ook in het belang van de nationale welvaart, had gedaan. Presta ties die gebaseerd zijn op eerlijkheid, trouw en toewijding, factoren van een geestelijke Wij hebben reeds bericht, dat Haarlems Bloei ook twee kindervoorstellingen in het programma der vacantiebesteding heeft op genomen en dat deze Maandagmiddag in Bloemendaals Openluchttheater gegeven zullen worden. De toegangsprijs bedraagt weinig meer dan de administratiekosten, zodat hier inderdaad van een soort trac- tatie aan de jeugd gesproken kan worden. Vertoond wordt het sprookje „De wilde zwanen" van Rolf Petersen, door het onder zijn leiding staande gezelschap „De witte vogel" uit Den Haag, dat hier kort geleden met „Het Wonderpaard van Marjoleentje" zoveel succes heeft geboekt. Het is een aar dige geschiedenis over tot leven gewekte poppen, die onder het motto „Zwaan kleef aan" bij het mannetje in de maan op be zoek gaan. Men zal zich herinneren, dat wij in onze besprekingen der opvoeringen van deze groep steeds de kostelijke fantasie hebben geprezen. Voor dit stuk vervaar digde Henri C. Pieck de décors. V, HAARLEM, 31 Juli 1953 ONDERTROUWD: 31 Juli, J. Jansen en J. A. M. Rijkes. GEHUWD: 31 Juli, C. Verslagers en M. Thole; M. J. C. van Bleek en W. J. Wulf- fraat; A. Langbroek en A. P. Baars. BEVALLEN van een zoon: 28 Juli, W. van de Rijdt—Mizee; 30 Juli, C. Zandvoort— Veerbeek; C. J. RykersZwagerman; A. Broekhuizen—van der Genugten. BEVALLEN van een dochter: 29 Juli, M. Pennarts—Zieren; C. P. AkerslootHoppe- ner; 30 Juli, M. P. van Boheemen—Hoeks. OVERLEDEN: 29 Juli, M. Peek—van Dijk, 65 j., Barrevoetestraat; P. C. Laarman. 81 jaar, Maerten van Heemskerkstraat; W. J. Eichhorn, 18 uren, Prinsessekade; 30 Juli, J. F. van der Splinter—van der Laan, 75 j., Kamperlaan; J. den Heijer—Visser, 55 j., Hazepaterslaan. instelling welke onontbeerlijk is voor de samenleving. Als bewijs van de erkentelijkheid der Maatschappij voor Nyverheid en Handel overhandigde mr. De Groot van Embden de heer Hetem niet alleen het vererend ge tuigschrift, maar ook de gouden draag- penning. Een zeer geestige speech hield de heer J. van Holten, de voorzitter van de Bond van Forensen, die opmerkte dat hij als forens natuurlijk altijd critiek had op de vervoermaatschappijen en dus ook op de heer Hetem, maar hij wilde er toch ook van getuigen dat mede dank zij de activi teit van de jubilaris de forensen zij het dan onder aanhoudend gemopper langs veilige wegen de afstand tussen huis en kantoor vice-versa kunnen afleggen. Ten bewijze daarvan bood de heer Van Holten de heer Hetem een boekwerk aan om 's avonds de zorgen over het forensen- vervoer te vergeten Namens de Bedrijfsunie Vervoer werd het woord gevoerd door de heer Koster. Deze wees er op, dat er uüeraard ver schillen van mening warei tussen de Bedrijfsunie en de chef van de Vervoers dienst, maar dat boven dit alles uit ging de goede verstandhouding welke er is biyven bestaan. Dit is een gevolg van de openhartigheid waarin de discussies kon den plaats vinden. „Niet alles is op het ogenblik rozen geur en maneschijn, maat we kunnen ten minste ronduit spreken en behoeven niet ortze woorden op een goud schaaltje te wegen", zo zei de heer Koster, die zijn ge lukwensen al evenmin uitsluitend in woorden uitdrukte. Volgende spreker was de Rijksinspec teur voor het Verkeer Baron Van Heecke- ren van Wallien, die met erkentelijkheid gewaagde van het prettige overleg dat over de dienstregeling en aanverwante zaken met de heer Hetem werd gevoerd. Namens het jubileumfonds sprak de heer Ockeloen, die eveneens een geschenk en een oorkonde aanbood. De aanrakingspunten tussen politie en N.Z.H. werden gesymboliseerd door de aanwezigheid van de heren J. J. Fontijne en I. B. Brauckman en brigadier Van Zijl. De hoofdcommissaris vertolkte zijn complimenten in een toespraakje. Vervolgens was het de beurt van de heren Van die Bie (namens het personeel uit het rayon Leiden) en Van der Graft namens de Bedrijfscommissie. Namens de twee andere leden van de drie-eenheid Cebuto, Maarse en Kroon en Naco, sprak de heer Maarse uit Aalsmeer, die werd gevolgd door de heren Blasius van de rederij Koppe en Driessen van de „Marken-expresse". De heer C. S. Th. van Gink voerde het woord namens „Haarlems Bloei", dat alle reden heeft de N.Z.H. dankbaar te zijn voor de coulance, waarmee zij aan de verlangens van „Haarlems Bloei" altijd tegemoet komt. De loco-burgemeester van Heemstede, de heer E. J. van Lent, memoreerde hoe er een periode was waarin in elke raads vergadering een sneetje „buskoek" werd weggegeven. Maar dat in onderling overleg de moeilykheden altijd opgelost konden worden, was mede een gevolg van de kwa liteiten van de heer Hetem. Namens de Nederlandse Vereniging van Transportondernemingen werd het woord gevoerd door de secretaris, mr. A. Hoed, die een dronk op de jubilaris uitbracht. De voorlaatste spreker was de heer Steetskamp, oud-collega, die de heer Hetem 39 jaar had meegemaakt, een periode waarin wederzijdse sympathie en vriend schap was geboren. De heer Steetskamp haalde in zijn tóe- spraak enige herinneringen op en schonk ook een boekwerk. De laatste spreker was hoe kon het anders de oud-directeur ir. W. J. Bur- gersdijk. Voor hem was de heer Hetem altijd kortweg „Hetem" gebleven. Spreker dankte hem in een persoonlijk woord voor de grote liefde voor het Vervoerbedrijf waarvan de jubilaris steeds had blijk ge geven. Ir. Burgersdijk overhandigde hem een vulpotlood als tastbare herinnering aan vele vruchtbare besprekingen. De heer Burgersdijk zou de laatste spre ker niet zijn, dat werd de afdelingschef van de vervoersdienst, de heer Strik, die de ge lukwensen formuleerde van de directe medewerkers van de heer Hetem. Toen was het woord aan de onder de in druk van al die hartelijke woorden ge komen feesteling zelf, die mede namens zijn vrouw dankte voor alle hulde hem ge bracht, een woord dat vertolkte hoe de heer Hetem het eens was met een door de heer Van der Graft geciteerde spreuk: „Denken en werken en strijden, dat is het leven." Een druk bezochte receptie vormde daar na het sluitstuk van deze indrukwekkende huldiging. HILLEGOM CAFÉ-RESTAURANT ADVERTENTIE VOOR UW LUNCH, DINER OF SOUPER NAAR .TRESLONG' RIANT UITZICHT DEMONSTRATIETUIN BESCHAAFD ORKEST GAARNE RESERVEREN WIJ UW TAFEL - TEL. K 2520-5347 In de ouderdom van 78 jaar is te Ben- nebroek overleden de heer C. Vis, die een groot aaintal jaren bij de posterijen werk zaam is geweest. Hij was totdat hy de pensioengerechtigde leeftijd had bereikt, kantoorhouder. In het maatschappelijk en kerkelijk leven nam de thans overledene een vooraanstaande plaats in. Ongeveer tien jaar is hij lid geweest van de gemeen teraad van Bennebroek en ook was hij korte tijd wethouder. In de Nederlands Hervormde Gemeente heeft hij vele jaren het ambt van ouderling vervuld. Dinsdag *1 Augustus om een uur zal in de Hervormde kerk een rouwdienst wor den gehouden, waarna de begrafenis op de Protestantse begraafplaats volgt. Naar wij vernemen zal de directie van de N.V. Pharmasynthese te Haarlem wor den gevormd door de heren P. Romijn, C. M. Teves, A. de Vita en A. J. Weijburg. Laatstgenoemde is de oudste firmant van de Pharmachemie en maakt sedert 1946 deel uit van de leiding van dat bedrijf, waaraan wij dezer dagen een artikel wijd den in verband met de nieuwbouw in de Waarderpolder. SCHUIMRUBBERTENTOONSTELLING. De te Delft gevestigde Rubber-Stichting zal 5 en 6 Augustus een educatieve ten toonstelling houden, die een overzicht zal geven van de toepassingen en eigenschap pen van schuimrubber. Deze expositie is ondergebracht in twee tentoonstellingen, die opgesteld staan aan de Botermarkt. De wereldluchtvaart is verrijkt met een nieuw toestel, dat vooral wat de technische prestaties en het comfort betreft grote mogelijkheden schept voor het reizend publiek. Dit vliegtuig, voorzien van het nieuwste type Wright Compound motoren is de zgn. L-1049 „Super Constellation" gebouwd door Lockheed in Burbank Californië), die zijn intrede heeft gedaan in de „Vliegende Hollander"-vloot van 's werelds oudste luchtvaartmaatschappij, de K.L.M. Met groot enthousiasme werkt ir. E. C. M. Roderkerk aan de Kennemerduinen, van welke stichting hij bijna drie jaar directeur is. Zijn geestdrift hebben de leden van het personeel overgenomen. Dat blijkt o.a. uit een verzameling voorwerpen die bijeen gebracht is in de bunker bij Parnassia, niet ver van het Bloemendaalse strand en van de kampeerplaatsen de Lakens en Liguster. Die verzameling is van vandaag af te bezichtigen en zal de aandacht hebben van hen, die belangstelling hebben voor het geen op het strand en in de duinen leeft of aangetroffen wordt. De expositie is bescheiden van opzet, maar mogelijk groeit zij in de toekomst nog eens uit tot een museum. Maar zo ver is het nog lang niet. Op het ogenblik is een zaal voor de verzameling gereserveerd en bij de samenstelling heeft de directeur behalve van de leden van het personeel medewerking ondervonden van het Zoö logisch museum en het Texels museum. Ingericht zijn twee vitrines, een om een beeld te geven van het strand en een ander om de bezoekers te laten zien wat er in de duinen leeft. Op het strand leven plevierachtige vogels, enkele soorten meeuwen en „doortrekkers". Opgezette vogels zijn tentoongesteld en op het zand liggen vele soorten schelpen. In de duinen verblijven andere vogels (fasant, sperwer) en dieren (hermelijn, eekhoorn, konijn, enzovoort) en men vindt er vele planten. En der vitrines geeft hier van een beeld. Vermoedelijk heeft de berg eend dit jaar voor het eerst in deze omge ving gebroed. Van deze vogel heeft men ook de beschikking over een opgezet exemplaar. Het is de bedoeling de vitrines van het duinlandschap voorlopig aan te passen aan het jaargetijde. Later zullen er vaste dio rama's gemaakt worden. IJmuider vissers, die langs de kust varen, hebben allerlei soorten zeevis (wij ting, makreel, tongschar, schol, griet, rog enzovoort) aangeboden. Verder bevat de verzameling vele dag- en nachtvlinders en drijvers. Vermoedelijk zullen bezoekers van de Kennemerduinen op het strand of „Twee in een auto" (P a 1 a c e). Deze Oostenrijkse film laat u de vermakelijke lotgevallen zien van een Weense school meester, die met de concierge van zijn school een reisje gaat maken naar Italië in een aftands auto'tje, dat zij zich als winnaars van een voetbal prijsvraag heb ben kunnen aanschaffen. Maar daarmee houden de gunsten van Vrouwe Fortuna dan ook op: een beroemde autocoureur mengt zich onder een valse naam in hun zaken, berooft hen van allercharmantst reisgezelschap en sticht verwarrende si tuaties in een hotel. De schoolmeester en de concierge komen er maar slecht af, hun auto'tje stort in een afgrond en de auto coureur wint niet alleen een sensationele race, maar ook het hart van de jongedame die bij de ontelbare verwikkelingen in dit dolzinnige verhaal een geenszins passieve rol speelt. Men kan een uur lang onbedaarlijk lachen om deze zotte geschiedenis, vooral dank zij het gestuntel van Hans Moser. De grap penmakeryen kunnen niet altyd als ver fijnde humor gekwalificeerd worden, maa.r de vele originele vondsten in het ver haal maken dat wel weer goed. S.K. „Help, ik ben soldaat" (Li do). Judy Canova, die aangekondigd wordt als de vrouwelijke George Formby, heeft in deze film de rol van enige vrouwelijke telg van 't roemruchte geslacht Canova. Dit zit vooral haar grootvader dwars, die altijd gehoopt had op een mannelijke nakomeling. In de loop der jaren blijkt Judy zich echter te ontpoppen als een ware Kenau en het ver wondert dan ook niemand wanneer zij zich laat inschrijven bij het Amerikaanse leger. Van dat moment af is er aan het gooien en smijten geen gebrek en Judy Canova blijkt zich in zulk een sfeer uitstekend thuis te voelen. Tenslotte komt alles na tuurlijk weer op zijn pootjes terecht. In het voorprogramma wordt een aantal bijzonder vrolijke vacantiefilmpjes ver toond. „Tour de France" (Lido en City). De N.V. Haghefilm heeft heel wat meters celluloid verschoten aan de verrichtingen van de renners in de Tour de France en een aanzienlijk deel daarvan brengt ons de Nederlandse successen in beeld voorzover het mogelijk was ze net op tijd nog vast te leggen. De wielren-enthousiasten zullen altijd nog wel meer hebben gewenst; toch is er al heel wat. Niet overal is de film volledig, maar zij munt uit door haar ge zonde en vooral menselijke kijk op de za ken. Ze hoedt zich voor heldenverering, vergeet niet de couleur locale en geeft een goede indruk van de moeilijkheden, waar mee de renners krijgen te worstelen. Soms schiet zij recht in de roos: het mannetje Robic bijvoorbeeld wordt ten voeten uit geschilderd, zijn vechtlust, zijn dapperheid en zijn duidelijke zelfingenomenheid. De heer Coppi langs de weg krijgt een groot deel van de aandacht. Daarmee wordt een aardig contrast geschapen, gezien de riva liteit tussen hem en de oude vos Bartali, die men stampend en duwend omhoog ziet gaan, zonder dat hij het zoet der overwin ning smaakt. Er zyn meer van zulke voor treffelijke momenten: de overwinning van Gerrit Voorting, de concentratie der ren ners voor de tijdrit, de gevaarlijke afdalin gen, de ravitaillering, de volgerskaravaan. Alleen had men graag de lens zien gericht op de verschillen in stijl van de wieler- corypheeën en een daarbij passend deskun dig commentaar gehoord. Maar de film was uiteraard nogal haastwerk. Ze was aan haar beperkingen gebonden, wilde niet meer zijn dan een verslag en is dat vaak verantwoord en goed. Met meer Tour ervaring zullen ook de cameramensen nog betere resultaten boeken. Fr. „De dief" (Lux or). Enige weken geleden hebben wij reeds onze mening ge zegd over „De dief". Er wordt geen woord in gesproken, maar al is dit lange tijd de kracht van de film, het wordt haar zwak heid, wanneer de spanning zich zou moe ten ontladen in een schreeuw die uitblijft. Overigens zou de film de aandacht van de filmliefhebber niet mogen ontgaan, omdat zij vele boeiende elementen bevat, die ons omtrent het werk van de filmmaker het nodige kunnen leren. Het aantal reprises is deze week zeer groot. Rembrandt prolongeert „Ster ren stralen overal", die wat gedurfder en artistiek meer verantwoord is dan de eer ste na-oorlogse Nederlandse film „Een ko ninkrijk voor een huis", welke in Spaar- n e draait. Beide zijn probleemfilms, maar vooral de laatste besteedt veel aandacht aan de „gijn". In Minerva kan men „The diplomatic courier" bewonderen, een spannende spion- nage-affaire met een wat onwaarschijn lijk sensationeel happy end, gefilmd vol gens de regelen der kunst naar de trant van Hitchkock InFransHalsis „The quiet man" nog een week in roulatie, een film, die men niet moet verzuimen, omdat zij uitmunt door haar vrolijkheid en gezelligheid. Stad en Ster c Zo gingen de dagen voorbij. Hoewel oom Tripje nog geen enkel spoor van een wild dier had kunnen ontdekken, wou hij toch voor alle zekerheid een wapen hebben, om zich te kunnen verdedigen, als het nodig mocht zijn. Daarom zocht hij een flinke, harde stok; met zijn zakmes sneed hij daaraan 'n scherpe punt, en toen voelde hij zich wat veiliger. Die speer droeg hij nu altijd bij zich, als hij een tocht over het eiland maakte. Die onderzoekingstochten brachten hem steeds verder naar alle kanten van het eiland, dat hij nu zo langzamerhand helemaal begon te kennen. En daarbij had hij ontdekt, dat het eiland niet zo heel groot was. Er waren hoge rotsen, met planten begroeid, waaraan prachtige bloemen bloeiden; overal groeiden de vele palmen, en om het hele eiland in de rondte was het strand van helder wit zand, waartegen de golven spoelden. Och, het was eigenlijk zo kwaad niet op dat mooie eilandje.maar hij was er maar zo eenzaam en helemaal alleen, en dat was natuurlijk niet zo leuk. Elke dag beklom oom Tripje de hoge rots, waar hij zijn uitkijkpost had en tuurde naar de verte. Maar het schip, dat hij verwachtte, liet zich nog niet zien. Ja, hij moest wel geduld hebben.... in de duinen voorwerpen vinden, die voor de verzameling van belang zijn. Grote belangstelling voor het kamperen Op de kampeerterreinen De Lakens en Liguster heerst op het ogenblik een grote drukte, ondanks het slechte weer. Alle plaatsen zijn bezet en het aantal over nachtingen in dit seizoen bedraagt reeds 17.000. Dit getal komt overeen met dat van het vorig jaar. Een blokhut is gebouwd, die dienst zal doen als woning en kantoor van de kampbeheerder en als winkel. Over gebrek aan belangstelling heeft men niet te klagen. In 1953 zijn reeds 70.000 dagkaarten verkocht. Het aantal bezoekers voor het strand neemt steeds toe en dat is te danken door de aanwezigheid van goede rijwielpaden in de Kennemer duinen. Rustig kan men naar het strand fietsen. De wandelpaden hebben een lengte van 50 km en verharde wegen van 30 km. Gestadig werkt ir. Roderkerk met zijn personeel verder om het verblijf voor de bezoekers zo aangenaam mogelijk te ma ken. Binnenkort zal begonnen worden aan de aanleg van 50 ha bos. In de oorlogs jaren is er veel vernield en het is nodig te trachten de duinen het vroegere aanzien te geven. Er zullen o.a. berken, eiken, meidoorn en Gelderse roos geplant wor den. ZONDAGSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waargeno men door de arts J. H. M. Egberts, Zuider Stationsweg 12, Bloemendaal, telefoon 22261. In hetzelfde tijdvak is de dienstdoende wykverpleegster, zuster J. v. Dijk, Bloemen- daalseweg 307, Overveen, telefoon 12698, b.g.g. 14424. De Zondags-, avond- en nachtdienst van de apotheken voor Overveen, Bloemendaal en Santpoort-station wordt van hedenavond zes uur tot Zaterdag 8 Augustus e.k. verzorgd door de Bloemendaalse apotheek (mej. J. M. E. Reyers), Bloemendaalseweg 85, Bloe mendaal. telefoon 22181 en apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-dorp, telefoon K 2560 8284. ADVERTENTIE groot of klein is BESTELDIENST ABC niet te evenaren BARREVOETESTRAAT 2 - HAARLEM Tel. 18428 - na 6 uur 14810 - 14155 ZONDAG 2 AUGUSTUS 1953. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. Joh. Bronsgeest, H. Doop. 3.30: Consistoriekamer. Liturgische dienst voor Slechthorenden. 7: Ds. M. Groe- nenberg, van Amsterdam. Jeugddienst. Woensdag 88.30: Avondstilte. Voorganger Ds. Joh. Bronsgeest. Organist Egbert Vos. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Dr. M. H. Bolkestein, van Zeist. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. P. J. Mackaay Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. C. D. van Noppen, em. pred. te Zeist. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. J. Kal. 10.30: Geen Jeugddienst. (Zie Grote Kerk 7 uur). Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. F. H. Geursen. 10.45: Ds. F. L. Slump, van Oegstgeest. Diaconesscnhuis Hazepaterslaan. 4.30: Ds. S. H. J. Voors. Rusthuis, Jansstraat. 10.30: Dhr. F. H. Geur sen. Ver. van Vrüz. Hervormden, Jacobstr. 6 10.30: Prof. Dr. P. A. H. de Boer, van Leiden Eglise Wallonne. Service présidé par le pasteur J. F. Baudraz. Church of England: Kinderhuissingel. 8.30 p. m. Evensong, Rev. Mossman. Ned. Herv. Evangelisatie, Park laan 34. Woensdag 7.30: Ds. Tukker Stads- Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: L. Slappendel, Bodegraven. 7.30: Ds. J. v. d. Schors, Amsterdam. Woensdag geen samen komst. Ontspanningsdag in Groenendaal. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Ds. J. Visser Amsterdam. 5: Dezelfde. H. Avondmaal, vrij voor alle gelovigen. 8: Geen Jeugdsamen- komst. Zaterdag 7.30: Openluchtsamenkomst op de Ged. Oude Gracht. Opwekkingssamen komsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. G. Nieuwenhuijsen, den Haag. Broederge meente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgi sche Zangdienst. Zondag 10.30: Ds, H. Schutz. Vrüe Evang. Gemeente, geb. Bethel, Voor helmstraat 3. 10 en 4.30: Dhr. A. A Esmeyer Jr., Theol. St. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. J. J. F. Hermann, van Bodegraven. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. J. A. Oosterbaan. Remonstr. Gereform. Gemeente. 10.30: Ds. F. Kleijn, van 's Gra- venhage. Geref. Kerk. Kloppersingclkerk. 10: Ds. T. Spilker, Bennebroek. 5: Ds. J. Rib- berink, Overschie. Wilhelminakerk. 10: Ds. W. J. Smit. 5: Ds. J. A. van Arkel. Zuid-Oos- terkerk. 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. T. Spilker Geref. Kerk. Begijnhofkapel. 10 en 5: Ds. H. Venema, Roodeschool. Gereform. Gemeente Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst Vrijdag 7.30: Ds. Heerschap. Gereform. Ge meente (uitgetredenen), Wolstraat 7. 10 en 4: Leesdienst. Maandag 7.30: Parklaan 34 Ds. F. Mallan. Oud-Ger. Gemeente in Ned. Park. laan 21. Dindag 7.30: Dhr. Gebraad, uit Tho- len. Baptiste Gemeente, gebouw H. J. M. V, Lange Margarethastraat 13. 10: Dhr. G. Plan. ting. 5: Geen dienst. 8: Jeugdsamenkomst. Pinkster Gemeente, Nieuwe Kruisstraat 11 10: Dhr. A. H. Luuring. Utrecht. 7: Dhr. Ab. van Polen, Den Haag. Donderdag 7.45: Sa menkomst. Vergadering van Gelovigen, Parklaan 21. 10: Samenkomst (Broodbreken) Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Open bare samenkomst. Dhr. J. Schat. H. Avondm. voor alle gelovigen. 19.30: Openluchtbijeen komst in den Hout (Fontein laanWoensdag 10.30: Openluchtbij eenkomst in den Hout (Fonteinlaan)Christen-Geloofsgemeenschap gebouw „Pro Deo", Breestraat 19. 10 en 8: Br. W. de Jong. Woensdag 3: Jeugdbond. 8: Bidstond in de Padangstr. 16, H.-N. Gemeen te van Christus. Spruitenbosstraat 9. 10.15: Eredienst met H. Avondmaal en Predicatie. 19.30: Avonderedienst met Evangelie Ver- kondiging. Donderdag 20: Algemene Bijbel- studie. Zevende-Dags Adventisten, Jacob- straat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Ge- meensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Zeven- dedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Comelissteeg 3. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Christian Science, Jansstr. 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Hersteld Apos tolische Zendinggemeente, Jacobijnestraat 15 10 en 5: Godsdienstoefening. Theologisch- Philosofische beschouwingen met repliek, Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Ds. M. W. Smink, Den Haag. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. W. Heerma. Groningen. Gemeente Gods, Parklaan 21. 7.30: Samen, komst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag. 10: Dr. M. v. d. Voet, H. Doop. lm- manuëlkerk. 10: Ds. H. F. Wolgen, van Vol lenhoven. 7: Dr. 1VL, v. d. Voet. Ned. Prot. Bond Berkenstraat 10 geen dienst. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Heiligingssamen komst. Mevr. Kolonel Treite. 8: Verlossings- samenkomst. 7: Openlucht Soendaplein. Luit. J. Mos. Geref. Kerk. Sionskerk 8.45: Ds. J. Ribberink, Overschie. 3.30: Ds. W. J. Smidt, Naaldwijk. Noord-Schoterkerk. 10.30: Ds. J. Ribberink. 5: Ds. W. J. Smidt. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Adr. Oskamp. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Dr. H. Berkhof, Driebergen. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Dr. H. Jansen. Kapel Irene op Meer en Bosch. 10: Br. C. V. Morra, Geref. Kerk. Aula Lyceum. 9: Ds. D. J. Mod deraar, Appingedam. 5: Ds. J. Wiersema, v, Noordwijk-Binnen. Koediefslaan. 10: Ds. J. Dijk, Raamsdonksveer. 5: Ds. D. J. Modde raar. Camplaan. 10: Ds. J. Wiersema. 5: Ds. J. Dijk. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. Streefland, uit Almen. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Dr. J. C. A. Fetter, Rem., 's Gravenhage. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Dr. G. P. v. Itterson. van 's Gravenhage. Jeugddienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Hoornstra, Hoofddorp. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. R. van der Mast. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Geen dienst. Geref. Kerk. 9. 10.30 en 15.30: Ds. S. E. Wesbonk, van Wolvega. 19.30: Ds. W. Fijh van Draat, van Amsterdam. Vrüe Kath. Kerk, Popellaan I. 10.30: Gezongen H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Donderdag 9.30: Gesproken Requiem Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. W. J. van Elden, uit Haarlem. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. Joh. Heule, van Edam. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds N. H. Kuiperi, uit Sloten. 17: Ds. J. Zander, uit Warmond. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. R. Sluiter. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30 en 7: Ds. J. C. Salverda. Geref. Kerk 9.30 en 3.30: Ds. M. Ros. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 30: Ds. M. G. Blauw, van Overveen. 6.30: Ds. J. A. v. Boven. Abbenes 9.30: Ds. J. Breeuwsma van Zevenbergen 6.30: Vicaris H. C. Boer, v. Uithoorn. Bethelkapel. 10: Ds. J. A. v. Boven. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. A. Dragt, van Nieuwer Amstel. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Ter Schegget, van Amsterdam. Geref. Kerk. 10 en 3.30: Dr. G. E. Meuleman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. Ter Steege. „De Toorts" 9: Ds. D. Ter Steege. „De Kapel" 7: Ds. H. P. Huisman, Velsen-Nrd. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. A. v. Leeuwen, van De Kaag. Jeugddienst. West. Sionskerk. 10.30; Ds. J. Kroon, H. Doop. 7: Dezelfde. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10: Ds. F. R. A. Henkels, pred. te Heemstede. 7: Ds. H. S. J. Kalf. pred. te Ben- nebroek Jeugddienst. Ned. Prot. Bond, Brug straat 15. 10.30: Dhr. J. Mazurel, Theol. cand. te Haarlem. Geref. Kerk. Julianaweg. 10 en 5: Ds. J. Geuzebroek, van Amsterdam. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Gedurende de maand Augustus geen samenkomsten. Evangelisatie-tent, Kerkstraat. T/m. 0 Aug. dagelijks samenkomst voor kinderen om 3 en voor ouderen om 8 uur. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. G. Huls, van Gouda. H. Doop. 5: Dhr. S. den Blaauwen. Geref. Kerk. 10 en 5: Dr. K. J. Kraan, van Londen, Engeland. Geref. Kerk (art. 31) 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. K. de Gier. Oud-Geref. Kerk 9.30 en 3: Leesdienst. Christ. Geref, Kerk 10 en 4: Ds. W. de Graaf, van 's Gra venmoer.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 10