Contract met Oost-Duitsland: 60.000 vaten gezouten haring Hengeveld Hillegom uit de gas-misère Luxe verhuur Belangrijke Openbare Verkoping volmaakt Miniatuur-muzikanten veroveren IJmuiden Zandvoort Lisse Bloemendaal Hoofddorp Haarlemmermeer Heemstede UNICUM HetGezondheidshuis prima pension gevr. ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Bezorgdheid omtrent komende afslagprijzen Geringe schade aan trawler „Flamingo" Geen paardensport op O.S. Nieuwe woningen in Haarlem-Oost Openbarewerken uitgesteld tot 1954 Kraamverzorging ondergaat wijziging Bruidspaar per roeivlet naar het raadhuis Speciale veiling van hyacinten Scheepvaart Kleuterschool voorlopig in Bloemenheuvel rubber- corsetfen Zéér billijk ter overname: Velleman koopt! Rhee Uw gekleurd- en witgoed. En hoe...| Deze piepjonge muzikanten van het Schiedamse Leger des Heils hebben de afgelopen week in IJmuiden heel wat successen opgestreken. De blazertjes hebben dan ook geen gelegenheid voorbij laten gaan, hun welluidende klanken te laten horen en of het nu Dichter und Bauer of Koning Voetbal was: het kwam er allemaal even pittig uit. De enige niet-blazer van ons plaatje fungeerde tijdens deze uitvoering op de binnenplaats van het politiebureau als muziekstandaard. De rest blies de wangen vol of sloeg de Turkse trom uit alle macht. (Van een Haagse medewerker) Gisteren is een contract afgesloten met de Oost-Duitse autoriteiten voor de leve ring van ruim 60.000 vaten gezouten ha ring door Nederland. Van Nederlandse zijde is het contract ondertekend door de Ne derlandse Bond van Haringhandelaren, welke de Nederlandse export van gezouten haring organiseert. Zoals bekend, heeft de Redersvereniging voor de Nederlandse Haringvisserij enige weken geleden een contract afgesloten voor de levering van 150.000 vaten gezou ten haring aan de Sovjet-Unie. De verkoop van ruim 200.000 vaten haring naar Oost- Europa is hierdoor verzekerd. In het seizoen 1952/1953 vonden in to taal 100.000 vaten gezouten haring hun weg naar Rusland en Oost-Duitsland. De levering naar Oost-Duitsland ge schiedt als tegen-transactie van de Oost- Duitse leveringen van kali aan Nederland. De verschepingen naar Oost-Duitsland zullen reeds in Augustus beginnen. Op dat tijdstip zal ook een begin worden gemaakt met de verschepingen van gezouten haring naar Rusland. De levering geschiedt free on board Vlaardingen of Scheveningen. Het contract voorziet in de levering van 6000 vaten Fett-haring, 32.000 vaten volle haring en 23.000 vaten steurharing (vaten van 100 kg. netto). In de maanden Augustus, September en October zal voor een waarde van f 2 mil- lioen worden verscheept. Over de beteke nis van het afsluiten van dit contract wordt in de kringen van het haringvisserij bedrijf verschillend geoordeeld. In reders kringen is men zeer tevreden over de met Oost-Europa afgesloten contracten, waar van men een stabiliserende invloed ver wacht op de aankoopmarkt voor gezouten haring. Eén sector van het haringvisserij bedrijf is echter ten aanzien van de ver kopen naar Oost-Europa pessimistisch ge stemd: De exporteurs, die uitsluitend de haringhandel uitoefenen, dit in onder scheid van de exporteurs, die de haring- handel drijven in combinatie met het rede- rijbedrijf. Verliezen De haringhandel „Sec" verwacht dat de verhouding tussen de aankoopprijzen op de afslag (welke tengevolge van de grote exportmogelijkheden naar Oost-Europa ongetwijfeld zullen oplopen) en de prijzen, waartegen het contract is afgesloten, van dien aard zal zijn, dat deelneming aan het met Oost-Duitsland afgesloten contract De trawler IJ?<Ï 25, „Flamingo", van de N.V. Scheepvaartmaatschappij „Mareza- ten", die zoals al gemeld gisternacht in aanvaring kwam met een Oost-Duitse trawler, is Vrijdagmiddag tegen half drie de Vissershaven te IJmuiden binnenge lopen en afgemeerd aan de kade bij de hallen om 's nachts te worden gelost. De schade bleek nog al mee te vallen: het hek werk aan bakboordskant van de bak en de brug was verbogen en verder had de bak een flinke deuk opgelopen. Doordat de voorsteven ook onder de waterlijn was ont zet maakte de trawler een weinig water, echter zo weinig, dat men het niet nodig oordeelde de pompen aan te zetten. De „Flamingo" zal na de lossing in het dok worden opgenomen om de schade onder de waterlijn vast te stellen. Omtrent de aanvaring kregen wij niet veel te horen. Waar was het gebeurd? Schipper Jan Krab dacht eens na en zei: „Op het Kennemerplein in die oude vij ver". Met welk schip dan? „Nou, een Oost- Duitse trawler, die bezig was te vissen". En wanneer? „Zeg maar middernacht en onze positie was 58° en 0° 17' O.L." Wan neer men evenwel het aantal uren van middernacht tot de tijd van aankomst in IJmuiden telt, krijgt men vijftien uur. De Flamingo zou dan ongeveer honderd en vijftig mijl hebben afgelegd: in ieder geval een paar honderd mijl te weinig om van de acht en vijftigste breedtegraad naar IJmuiden te stomen. Namens het bestuur van het internationaal Olympisch Comité deelt de kanselier van het I.O.C., Otto Mayer mede, dat het schrijven heeft ontvangen van liet organisatie-comité van de Olympische Spelen van 1956 te Mel bourne, waarin het tot zijn spijt bevestigt, dat de organisatoren moeten vasthouden aan de quarantaine-bepaling, waarin staat, dat buitenlandse paarden die Australië binnen komen met uitzondering van paarden uit Groot-Brittannië, Ierland en Nieuw-Zeeland 6 maanden in quarantaine moeten blijven. Ondanks alle pogingen, die men bij rege- rings-instanties heeft ondernomen heeft het Australische ministerie van volksgezondheid geen toestemmiing gegeven om deze wet zelfs tijdelijk buiten werking te stellen. Dit besluit is door de Australische regering ge nomen na overleg met de autoriteiten op veterinair gebied. voor de haringhandel „Sec" slechts tot verliezen zou leiden. Bovendien vreest men dat de grote vraag uit Oost-Europa zal leiden tot een zekere schaarste, waaronder de afzet naar mark ten in het Westen zal hebben te lijden. In rederskringen is men voor dit laatste niet bevreesd, omdat men verwacht dat de aanvoer van gezouten haring zal worden vergroot ten koste van de aanvoer van verse haring. Vorig jaar werden namelijk grote hoe veelheden verse haring aangevoerd, waar van een groot gedeelte voor de vismeel- fabrieken moest worden bestemd wegens gebrek aan afzetmogelijkheden voor menselijke consumptie. In de Woensdag te houden vergadering van de gemeenteraad van Haarlem zal aan de orde komen een voorstel van B. en W. om aan de woningstichting „Ons Huis" voor de bouw van 78 woningen (26 bene den- en 52 boven- of étagewoningen) op een terrein gelegen aan de Jac. van Looy- straat en de Prins Bernhardlaan een voor schot te verlenen van 776.000. Ter toelichting delen B. en W. mee, dat Gedeputeerde Staten aan Haarlem een extra contingent van 70 woningen hebben toegewezen voor het opnemen van perso nen, die een functie vervullen, welke voor het economisch leven van belang is. „Ons Huis" zal de woningen bouwen. Gehuis vest kunnen worden 26 gezinnen van twee personen, 26 gezinnen van vier personen en 26 gezinnen van 6 personen. De huren zullen vermoedelijk 8.40 per week be dragen. Op het ogenblik is een zeer groot aantal openbare werken in uitvoering. B. en W. stellen de gemeenteraad mee, dat het zich onder deze omstandigheden laat aanzien, dat met de uitvoreing van een aantal an dere openbare werken, waarvan de ter- handneming aanvankelijk in dit jaar was voorgenomen, niet meer in 1953 zal kunnen worden begonnen. Mede wegens het feit, dat van de post onvoorziene uitgaven voor rente en aflos sing van kapitaalswerken reeds een zeer aanzienlijk bedrag is besteed, achten zij het gewenst met de uitvoering van de volgende werken eerst een aanvang te maken in be gin 1954. Deze werken zijn: het wijzigen van de Wagenweg; de bouw van een nieu we Vrouwehekbrug; het verbeteren van de wegbaan van het Prinsen Bolwerk; en het herstellen van de kap van het raadhuis. Ten aanzien van de Vrouwenhekbrug en het Prinsen Bolwerk maken de onderhan delingen, welke met de Rijkswaterstaat worden gevoerd, het te zeer gewenst, dat met de uitvoering daarvan nog geen onmid dellijke aanvang wordt gemaakt. B. en W. van Zandvoort hebben de raads leden een voorstel doen toekomen de thans bestaande gemeentelijke kraamverzorging, waarbij ook de Gemeentelijke dienst voor sociale zaken is ingeschakeld, over te he velen naar het kraamcentrum Haarlem, dat bereid is de gemeentelijke kraamver zorging over te nemen en met de te Zand voort gevestigde kruisverenigingen, t.w. het Witte, het Wit-Gele en het Oranje- Groene kruis, onder leiding van het Haar lemse kraamcentrum in Zandvoort, ten behoeve van de ingezetenen periodiek zitting te houden. B. en W. merken in hun toelichting op, dat in de praktijd verschillende bezwaren zijn ondervonden, die ertoe hebben geleid, deze oplossing te zoeken. Een van de meest geldende bezwaren tegen het langer handhaven van de gemeentelijke kraam verzorging is, dat het herhaaldelijk voor komt, dat een bevalling enkele weken la ter of eerder plaats vindt, dan werd ver wacht. Dikwijls moet dan door de dienst voor Sociale Zaken een kraamverzorgster buiten Zandvoort worden aangevraagd waarvan de extra kosten ten laste der ge meente komen. De in acht te nemen wettelijke formali teiten zijn bovendien zo omvangrijk, dat de verantwoording voor de nakoming hiervan niet langer door genoemde dienst kan worden gedragen, terwijl dit bovendien extra financiële lasten met zich mede brengt, ook al, omdat de wettelijk voor geschreven controle, zowel op de kraam vrouw als op de kraamverzorgster, in Zandvoort niet kan worden uitgeoefend, omdat een daarvoor verlangde deskundige niet in gemeentedienst is. B. en W. stellen daarom voor het voor beeld te volgen van vele gemeenten, waar de organisatie van de kraamverzorging aan de plaatselijke kruisverenigingen is opgedragen onder leiding van een kraam centrum. Nu de eerste kraamverzorgster per 15 September ontslag als zodanig heeft verzocht achten B. en W. de tijd gekomen tot deze stap over te gaan, waarbij men gehouden zal zijn, om het kraamcentrum een vergoeding uit te betalen van mini maal f 1,per verpleegdag. De tweede kraamverzorgster heeft erin toegestemd naar het kraamcentrum Haarlem over te gaan mits haar verdiensten hieronder niet zullen leiden, reden waarom B. en W. voorstellen haar salaris voorshands voor een jaar te garanderen. Door deze wijzi ging in de organisatie der kraamverzor- gin zal de gemeente per jaar f 1500 kun nen besparen, terwijl belanghebbenden er dit voordeel van hebben, dat zij op een doeltreffender wijze van de kraamver zorging zullen kunnen profiteren dan voorheen. Jan Draak en Hanny Maria Selina Keil man zijn vanmorgen in een versierde roei boot naar het Zandvoortse raadhuis ge varen om daar door de heer P. v. d. Mije, ambtenaar van de burgerlijke stand, in de echt te worden verenigd, waarna zij eveneens weer in dezelfde roeiboot naar de Nederlandse Hervormde kerk te Zand voort zijn gevaren om hun huwelijk ker kelijk te laten inzegenen door ds. H. A. Visser van Amsterdam. Jan Draak is badmeester in Bad Zuid en de directie van dit bad had de gedachte het paar per boot naar raadhuis en kerk te vervoeren, waarbij de roeivlet van bad Zuid, waarin Jan dagelijks plaats neemt om een wakend oogje te houden op de baders en zwemmers, op de bijbehoren de wagen was geplaatst. De plechtigheid trok ongewoon veel belangstelling. Evenals bij de tulpen was de eerste spe ciale veiling van hyacinten, die Vrijdag middag door de N.V. Holland's Bloembol lenhuis werd gehouden, min of meer een verrassing. Globaal kan worden gezegd, dat de kleinste maten van alle kleuren en variëteiten, meer opbrachten dan voor de veiling werd verwacht. Overigens is de lijn van ieder jaar vrij wel gehandhaafd gebleven. De volgorde in de prijzen is van laag naar hoog, wit, blauw, rose en rood. En natuurlijk met de gelen aan de top. Onderling zijn er nogal wat spelingen. De witte Carnegie bijvoor beeld is uitgesproken schaars, iets waar van Queen of the Whites profiteert. Bij de Rósen zijn de dikke maten van Mar- conie zeer gezocht, want er wordt hier van een tekort vermoed. Deze Marconi groeit nogal laat en dientengevolge was de oogst niet best. De „misrekening" van de exporteurs bij de kleine maten moet worden toegeschre ven aan de houding van de kwekers, 'die deze bollen niet in die grote hoeveelheden aan de markt schijnen te brengen als men dacht. Zij houden deze liever in hun kraam, omdat zij het volgend jaar de dikke bollen moeten leveren. Voor de Ameri kaanse exporteurs is dit een tegenvaller, omdat juist Amerika veel van deze kleine bollen afneemt. l'Innocence wordt alleen gekocht als er werkelijk niets op aan te merken is; het zelfde geldt voor de blauwe Fürst Bis marck in de grotere maten. De kleinere liggen ongeveer vijftig cent boven de mi nimum-prijs. De prijzen van de rose Derby, een va riëteit die als goedkoop was gedoodverfd, waren bevredigend, evenals die van Queen of the Pinks. Ook hier ziju het weer de kleinere maten die gevraagd worden. Jan Bos en La Victoire haalden iin de „rode sector" weer uitstekende prijzen. Van 19 cm. aflopend zijn zij f40, f 35, f30, f 22, f 16 en f 13 per honderd. In hoeverre de vroege export naar Ame rika van invloed op de prijzen is moet nog worden afgewacht. Insiders vermoe den echter, dat de prijzen van sommige variëteiten nog wel iets kunnen aantrek ken. Hoe het ook zij, de tijd van de monster- prijzen voor de kwekers schijnt voorbij te zijn. Ze worden voor het publiek in ieder geval weer betaalbaar. De gemeenteraad van Hillegom heeft besloten om met de gemeente Leiden een contract te sluiten voor de levering van gas. Aan de zeer slechte toestand op het gebied van de gaslevering in Hillegom zal dus binnen afzienbare tijd een einde ko men. De moeilijkheden zijn in hoofdzaak ontstaan, doordat in de na-oorlogse jaren door materiaalschaarste en andere oorza ken een regelmatig en intensief onderhoud, benodigd voor het goed functioneren van het thans bijna 50 jaren oude bedrijf, ach terwege moest blijven. Toen in de jaren 1949 en 1950 duidelijk werd dat tot radi cale vernieuwing van enige bedrijfsmidde len moest worden overgegaan, heeft het gemeentebestuur aan de Gasstichting en een accountantskantoor verzocht een on derzoek bij het bedrijf te willen instellen. De inhoud van het rapport was van dien aard, dat de gascommissie meende het ge meentebestuur te moeten adviseren tot stopzetting van de eigen productie over te gaan. Reeds in 1951 hebben de gemeen ten Hillegom en Lisse contact opgenomen met de gemeenten Haarlem en Leiden. Aanvankelijk leken de onderhandelingen met de gemeente Haarlem tot een bevre digend resultaat te zullen leiden. Na lang durige onderhandelingen stelden de laatste aanbiedingen echter engiszins teleur, waarom de colleges van B. en W. van de gemeenten Hillegom en Lisse opnieuw con tact opnamen met de gemeente Leiden, waarvan de aanbiedingen in het begin van het overleg minder gunstig hadden gele ken dan die van Haarlem. Het geheel of gedeeltelijk tegemoet komen aan de ver langens van Hillegom en Lisse door Lei den heeft thans tot afsluiting van een contract met Leiden geleid. De tarieven voor het gasverbruik van de kleinverbrui kers zullen aan die van de gemeente Lei den worden aangepast, hetgeen waar schijnlijk tot gevolg zal hebben dat voor de eerste 30 kub. m. gasverbruik het tarief iets voordeliger en voor het grotere ver bruik iets ongunstiger zal worden dan het thans in Hillegom geldende tarief. Zo enigszins mogelijk zal de levering door Leiden per 1 Januari 1954 een aan vang nemen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Maria Hendrika, d. van C. Zuiderduin en J. P. Lijten; Clara Maria Henrica, d. van J. v. d. Aar en C. M. v. d. Zande; Bartholomeus Gerardus Cornelis, z. van G. B. v. Eeuwijk en Th. A. Paarde- kooper. ONDERTROUWD: Th. J. Klinkenberg en J. M. Philippo. GETROUWD: P. Schalk en J. M. van Zeil. OVERLEDEN: A. Gort, man, 83 j., Haar lemmerstraat 132. De gemeenteraad van Bloemendaal heeft zich in de afgelopen maanden verscheidene malen bezig gehouden met plannen over de stichting van een nieuwe openbare kleu terschool in Overveen, omdat het gebouw, waarin de kleuters tot de vacantie bijeen kwamen, weer door het Kennemer Lyceum gebruikt zal worden. Het besluit is zo laat genomen, dat de nieuwe school niet met 1 September gereed zal komen; het zal nog enige maanden duren alvorens tot de bouw zal worden overgegaan. Het gemeentebestuur stond voor de be slissing de ongeveer honderdvijftig kleu ters onder te brengen. Het heeft besloten de villa Bloemenheuvel aan de Bloemen- daalseweg, die in de toekomst.als raadhuis ingericht zal worden, voorlopig te bestem men als kleuterschool. De cursus begint omstreeks 1 September. Sedert enige tijd is Bloemenheuvel tijde lijk ingericht als kinderhuis van de ge meente Haarlem, nadat een perceel in het Wilhelminapark verlaten moest worden, omdat daarin de Koorschool gevestigd werd. Het gemeentebestuur van Haarlem heeft bericht ontvangen, dat Bloemenheu vel op 1 September ontruimd moet zijn en dat betekent, dat de dienst van Sociale Zaken voor die datum moet zorgen, dat de eenendertig daarin te verplegen kinderen onderdak hebben. Men is daarmee bezig. De kinderen zul len in enkele kinderhuizen worden onder gebracht en eventueel bij particulieren. Deze taak is niet gemakkelijk omdat er weinig ruimte beschikbaar is. RAADSVERGADERING. Ten raadhuize te Hoofddorp zal op Don derdagavond 6 Augustus een openbare ver gadering van de gemeenteraad worden ge houden. DOKTERSDIENSTEN Hoofddorp: dr. Nanninga, tel. 6220. Zwanenburg-Halfweg: dr. Honingh, tel. 280. ZONDAGSDIENSTEN De volgende artsen zullen dit weekeinde de Zondagsdienst verrichten: dr. G. S. Nout, Camplaan 20, tel. 38763; dr. J. L. Tombrock, Burgem. van Lennepweg 1, tel. 38032. Wijkverpleging: Zr. B. G. Badings, Heem- steedse Dreef 138, tel. 39818. Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, tele foon 38320. Alhena, 30 v. Rotterdam te Hamburg. Amstelstad, 30 v. Tj. Priok n. Bombay. Amstelvaart, 30 v. Amsterdam n. N. Amerika Arundo, pass. 30 Fastnet n. Port Churchill. Abbedijk, 30 v. Bremen te Rotterdam. Akkrumdijk. pass. 30 Straat Messina n. Genua. Alamak, 30 te Bombay. Alchiba, pass. 30 Kp. Frio n. Buenos Aires verwacht. Aldabi, 30 150 m. Z. Recife n. Rio de Janeiro. Alderamin, 31 te Amsterdam. Algenib, 30 v. Recife n Bahia. Alpherat, 27 te Montevideo. Aludra, 30 v. Port Said n. Antwerpen. Amor, 31 te Rotterdam. Appingedijk, pass. 30 Flores n. Havana. Amstelkroon, 30 v. Bombay te Port Louis. Amstelveen, 31 v. Amsterdam n. Narvik. Aalsum, 31 te Spezia. Alcyone, pas. 31 Madeira n. Recife. Aagtekerk, 1 v. Genua te Napels. Akkrumdijk, 31 v. Port Said te Genua. Aldabi, 31 150 m. Z. Recife n. Rio de Janeiro. Alphacca, 31 v. Trinidad n. Rio de Janeiro. Amstelpark, 31 v. Qpebec te Southampton. Averdijk, 1 Aug. v. New Orleans te Le Havre. Aagtedijk, 31 v. Buenos Aires n. Montevideo. Abbekerk, 1 Aug. v. Antwerpen te R dam. Argos, pass. 31 Kp. Bon n. Algiers. Alphard, 31 v. Santos n. Rio de Janeiro. Bali, 30 v. Port Said n. Alexandrië. Blijdendijk, 1 Aug. New York verwacht. Bennekom, 31 te Duinkerken. Breda. 31 te Valparaiso verwacht. Boskoop, 1 Aug. 250 m. W.ZW. Lands End. Bacchus, pass. 31 Lands End. Bonaire, 31 te Paramaribo. Bennekom, 31 v. Duinkerken te Antwerpen. Boschfontein, pass. 31 Lissabon n. Southampton Caltex The Hague, pass. 30 Finisterre n. R'dam. Corilla, 31 Port Said verwacht. Caltex Delft, pass. 31 Gibraltar n. Sldon. Caltex Leiden, pas. 31 Kreta n. Sidon. Caltex Nederland, 31 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Pernis, pass. 31 Gibraltar n. Sidon. Caltex Utrecht, pass. 31 Kp. St. Vincent naar Rotterdam. Ohama, 31 te Suez. Cistula, l Aug te Davao. Drente, 30 te Balikpapan. Duivendrecht, 30 v. Lagos n. Las Palmas. Delfland, pass. 30 Finisterre n. Las Palmas. Delft, 30 Esmeraldas. Dongedijk, 30 v. Balboa. Duivendijk, 30 v. Cristobal n. Curasao. Dalerdijk, 1 Aug. v. Bremen te Antwerpen. Eendracht, 30 v. Lattakia n. Iskenderun. Esso Den Haag, 31 te Rotterdam. Eemland, pass. 1 Aug. Ouessant n. Las Palmas. Etrema, pass. 1 Aug. Sabang n. Singapore. Friesland KRL)31 te Semarang. Farmsum, pass. 1 Aug. Kp. Leeuwin n. Fremantle Felipes, 2 Aug. v. Pladju te Tj. Priok verw. Groote Kerk, 30 v. Amsterdam n. Hamburg. Gordias, 30 v. Beyrouth n. Sfax. Groote Beer, 4 Aug. v. Montreal te Southamp ton verwacht. Garoet, pass. 31 Minicoy n. Djibouti. Graveland, 31 te Las Palmas. Gouwe, pass. 1 Aug. Viissingen n. Lissabon. Hoogkerk, pass. 31 Sabang n. Singapore. Hathor, 31 te Amsterdam. Hermes, 31 te Amsterdam. Hector, pas. 31 Finisterre n. Oran. Helicon, 31 v. Caracol n. New York. Haarlem, 1 Aug. v. Amsterdam te San Juan. Heelsum, 31 v. Charleston n. Le Havre. Indrapoera, 30 v. Penang n. Belawan. Ilos, 31 v. Rotterdam n. Gibraltar. Ivoorkust, 31 v. Antwerpen n. Dakar. Java, 31 te Padang. Jagersfontein, 30 1 00 m. O. Madeira. Joh. v. Oldenbarnevelt, pas. 31 Albany n. .Mel bourne. Karimun, 30 te Hamburg. Karimata, 31 v. Colombo n. Belawan. Kedoe, pass. 31 Perim n. Djeddah. Kieldrecht, 29 v. Yokohama n. Hamburg. Larenberg, pass. 30 Gibraltar n. Rotterdam. Leuvekerk, pass. 30 Gibraltar n. Port Said. Lawak, 27 v. Vancouver n. Manilla. Loppersum, 30 v. Rotterdam n. Caronte. Laurenskerk, pass. 31 Viissingen n. Antwerpen. Lekhaven, 1 Aug. te Genua. Lemsterkerk, 31 te Port Said. Lutterkerk, 31 te Basrah. Lamgkoeas, pass. 31 Ouessant 1 Aug. 16 u. aan de Hoek v. Holland verwacht. Loenerkerk, pass. 1 Aug. Finisterre n. R'dam. Loosdrecht, 1 Aug. v. Suez n. Aden. Manoeran, pass. 30 Ceylon n. Belawan. Mentor, 30 te Izmir. Molenkerk, 30 te Bombay. Malea, 31 te Rotterdam. Mariekerk, 31 v. Suez n. Port Soedan. Marken, pass. 30 Perim n. Belawan. Murena, 31 te Mena al Ahmadi. Macoma, 1 Aug. te Fremantle. Meliskerk, pass. 31 Kp. Vincent n. Antwerpen. Modjokerto, 31 Westp. Kreta n. Port Said. Maasdam, 1 Aug. v. Hamilton te New York. Maasland, 31 v. Itajai n. Rio Grande. Noordam, 30 460 m. ZO. ten O. Kp. Race. Nigerstroom, 31 te Amsterdam. Op een 244 meter lange staaldraad, welke is gespannen op bijna 1000 meter hoogte in de Beierse Alpen te Berchtesgaden, verrichten de 47-jarige Alfred Traber (op de motor) en zijn 22-jarige zoon Henry (aan de trapeze) hun duizelingwekkende en adembenemende toeren. Nieuw Amsterdam, 1 Aug. v. New York te Rotterdam. Ondina, 30 v. Soerabaja n. Singapore. Oranjestad, 31 te Puerto Limon. Oranje, 1 Aug. in Suezkanaal n. Suez. Prins Joh. Willem Friso, 30 te Cherbourg. Phrontis, 30 v. Suez n. Djeddah. Prins Fred. Hendrik, 31 te Antwerpen. Prins Willem III, 28 te Montreal. Papendrecht, pas. 31 Perim n- Fao. Parkhaven, 1 Aug. te Bahia Blanca. Prins Alexander, 31 in Golf v. St. Laurens n. Quebec. Prins Willem IV, 28 Techlcago. Rempang, 30 v. Damman n. Kouwalt. Rlouw, 1 Aug. te Aden. Rijnkerk, pass. 31 Kp. Vincent n. Marseille. Singkep. 30 v. Belawan n. Singapore. Slamat, 31 te Belawan Sommelsdijk, 31 v. Port Said n. Hallfax. Stad Breda. pass. 30 Viissingen n. Hololulu. Stad Maastricht. 30 v. Rotterdam n. Lulea. Salawati, pass. 31 Viissingen n. Londen. Sarangan, 31 dwars eil. Yap n. Manilla. Schie, 1 Aug. te Alexandrië. Singkep, 1 te Singapore. Stad Dordrecht, 31 v. Gibraltar n. Nederland. Stentor, 31 v. Madeira n. Barbados. Stad Alkmaar, 6 Aug. v. Rotterdam te Norfout verwacht. Tabinta, 30 te Amsterdam. Tawali, 31 te Belawan. Teiresias, 30 v. Colombo n. Aden. Tosari, 31 te Casablanca. Tjimenteng, 28 te Durban. Tamo, pass. 31 Ouessant n. Las Palmas. Ternate, pass. 1 Aug. Malta n. Port Said. Themisto, pass. 31 Kp. Clear n. Port Churchill. Talisse, 1 Aug. v. New York te Genua. Tero, 31 v. Hamburg n. Rio de Janeiro. Teucer, 30 v. Semarang te Tj. Priok. Tiba, 1 Aug. v. Necochea te Rottterdam. Tjipanas, 29 v. Yokohama n. Kaapstad. Tara, vertr. 1 Aug. 12 u. v. R'dam n. Buenos Aires. Utrecht, 30 te Manilla. Van Riebeeck, 29 van Sorong n. Ambon. Van Riemsdijk, 29 v. Tj. Priok n. Singapore. Veendam, 31 Rotterdam. Willem Ruys pass. 31 Guardafui n. Port Said Waterman, 31 te Halifax. Woensdrecht, pass. 31 Minicoy n. Singapore. Wonosari, pass. 31 Gibraltar n. Le Havre. Waterland, 1 Aug. v. Buenos Aires te A'dam- Westerdam, 3 Aug. v. New York voor Hoek v. Holland verwacht. IJsel, 1 Aug. v. Hamburg te Amsterdam. Zonnewijk, pass. 31 ten Z. Anticosti eil. naar Port Allfred. Zuiderkruis, 1 Aug. te Las Palmas n. Kaapstad Schepen met passagiers, repatriërendwi en emlgrerenden Aldabi, 3 Aug. Rio de Janeiro verwacht. Alhena, verm. 14 v. Rotterdam n. Buenos Aires Alnati, 5 Aug. Santos verwacht. Bloemfontein, verm. 9 Aug. v. Durban naar Amsterdam. Bonaire, 4 Georgetown verwacht. Boschfontein, 3 Aug. Southampton verw. Boskoop, 6 Antwerpen verwacht. Cottica, verm. 7 v. Amsterdam n. Georgetown Groote Beer, 5 Southampton en Le Havre 6 Rotterdam verwacht. Indrapoera, 3 tBeiawan verwacht. Jagersfontein, 3 Southampton verwacht. Joh. v. Oldenbarnevelt, 4 Melbourne verw. Maasdam, vertr. 4 v. New York n. Rotterdam via Southampton en Le Havre. Nieuw Amsterdam, vertr. 7 v. Rotterdam n. New York via Le Havre en Southampton. Noordam, 3 v. Rotterdam te New York verw. Oranje, 8 Colombo verwacht. Oranjestad, 2 Aug. v. Amsterdam te Cristobal bal verwacht. Rijndam, vertr. 1 Aug. 14 u. v. Rotterdam n. New York via Le Havre en Southampton. Sibajak, verm. 3 Aug. v. Rotterdam n. Halifax en New York. Veendam, verm. 6 v. Rotterdam n. New York vla Le Havre en Southampton. Waterman, vertr. 1 v. Halifax 9 Rotterdam verw. Westerdam, 3 Aug. v. New York te Rotterdam verwacht. Willem Ruys, 4 Aug. Port Said verwacht. Willemstad, verm. 6 v. Amsterdam n. Cristobal. Zuiderkruis, 13 v. Amsterdam te Kaapstad ver wacht. KLEINE VAART Algarve, vertr. 31 v. Leixoes n. Guernsey. Angeja, 2 Aug. v. Londen te Rotterdam verw. Arctic, 30 v. Waterford n. Rotterdam. Att, 30 v. Swansea n. Rotterdam. Batavier I, 29 te Casablanca. Bab V, 30 te Zaandam. Betty, Anne, 30 te Garston. Bill, 31 te Swansea verwacht, Brem, 31 v. Oporto n. Antwerpen. Claes Compaen, 30 v. Haukipudas n. Hayle. Cornelis b II, 2 Aug. La Rochelle verwacht. Gaasterland 31 te Harlingen. Gerry, 31 v. Bordeaux n. Bayonne. Caland, pass. 31 Texel n. Vlaardingen. Douro, 30 te Oporto n. Vigo. Hagno, 30 v. Belfast te Dublin. Henrica, 31 dwars Terschelling n. Delfzijl. Hartel, 3 Aug. Dublin verwacht. Hebe Nobel, 30 te Londen. Haskerland, 31 v. Rotterdam n. Harlingen. Heemskerk, 30 v. Halmstad n. Helsingborg. Import, 31 Oporto verwacht. Ilias, 31 te Rotterdam n. Lissabon. Insco Mariner, 30 v. Port of Spain n. Humber Keyser, 30 v. Goole n. Sunderborg. Lies, 30 v. Kalmarsund te Sundsvall. Larix, 30 v. Zaandam n. Goole. Marcella, 31 te Gonfreville verwacht. Mame, 30 v. Stockholm n. Paskalavik. Meres, pass. 31 Kiel n. Bristol. Midsland, 31 v. Grangemouth n. Rotterdam. Mies, 30 te Nyhamn. May Star, 30 v. Mostaganem n. Liverpool. Monica, 31 v. Belfast n. Rotterdam. Myfem, 30 te Parijs. Myson, 30 v. Stockholm n. Gothenburg. Nettie, 30 v. Norkoping n. Raumo. Noord, 31 v. Shelihaven n. Billingham. Noorderhaven, 30 in ae Finsche Golf n. Shore- ham. Nero, 31 te Amsterdam. Nottingham, 30 v. Rotterdam n. Goole. Pieter Hubert, pass. 31 Texel. Ponza, 30 v. Marieberg n. Zaandam. Silvapiana, 30 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Strijpe, vertr. 31 v. Bremen n. Avonmouth. Sumatra, 1 Aug. v. Londen te Rotterdam verw. Taormina, 30 v. Plymouth n. Rotterdam. Tilly, 30 v. Oytrand n. Skutskaer. Tromp, 30 v. Korsnas n. Littlehampton. Tyro, 30 te Caen. Urmajo, 30 te Rouaan. Vlieland, 30 v. Malmö n. Gothenburg. Vlier, 1 Aug. te Lissabon verwacht. Walenburgh, 30 v. Middlesbro n. R'dam. Westkust, 28 te Leith. Wim, 30 v. Huil te Goole. zijn niet warm, omdat ze geperforeerd zijn. N.V. Zijlstraat 69. Tel. 12240 Haarlem. WAT EEN SCHAT, niet, die kleine van Gré; en wat een mooie kinderwagen heeft ze! Ja, die is ze bij VAN VEEN, le Hasselaerstraat 5 (bij Zijl- weg), Haarlem, wezen kopen. Een reuze sortering, f 2.50 p. week en zonder vooruitbe taling!!! zonder chauffeur Zylweg 328 - Haarlem Tel. 17700 Per 15 Sept. met alle comfort op eerste stand te Haarlem door dame voor langere tijd. Brieven César Francklaan 40, H'stede Magaz. stellingen 12 x 1 Mtr. IJzer. stelling. Werkbank 375 x 75 c.m. Brede solide Trap 19/20 treden, Lorrie, Spiegelkisten, enz. Bakenes- sergracht 21, tel. 14910. Uw gebruikte meubelen voor hoge prijzen. ZIJLSTRAAT 62, HAARLEM Tel. 14637 Overal te ontbieden U MOET NIET JALOERS ZIJN, want nieuwe meube len kopen is ook voor U mo gelijk! Complete Eng. Huis kamer f 499 zonder vooruit betaling. Slechts f 7.50 per week. VAN VEEN, le Has selaerstraat 5 (bij Zijlweg), Haarlem. Notaris D. HOUTZAGERS te SASSENHEIM is voor nemens op DONDERDAG 6 en VRIJDAG 7 AUG., 10 uur in „HUIZE VREDENSTEIN", Hoofdstraat 303 aldaar, namens opdrachtgevers, o.a. wegens vertrek en likwidatie te verkopen: Enige salons, slaap- en eetkamers. Pracht Boekenkast en Bureau. Wortel noten damesbureau. Schrijfmachine (El. Rekon ma chine). Gouden en zilveren voorwerpen. Tegel tableau (Delft), zilver Koffieservies (5 dig.). Div. meubelen. Ant. borden, Tin, Koper en Curioza. An tiek. Enkele mooie bontmantels, Perzische tapijten, auto merk Hudson, Jawa motorrijwiel (1951). Bezichtigen: Dinsdag en Woensdag van 94 uur. Catalogus op de kijkdagen verkrijgbaar Gelegenheid tot 't geven van kooporders Veilingdir. J. P. G. Kok, Ter Leedel. 8. Tel. 7712 Nummerbneven, die volgens ons oordeel ulet bona fide reageren op de Inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden Niet-afgehaalde nummer, orieven worden na 14 dagen vernietigd. Doe de was de deuruit. Het Is voordeliger dan zélf wassen l

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 3