Per reddingsvlet naar de huwelijksboot Nol Kroes bekroond met Jacob Marisprijs Sunarjo over beleid van nieuw kabinet Zandvoort Nieuwe verwikkelingen om villa „Njord" Heemstede Amsterdamse Beurs Bennebroek MAANDAG 3 AUGUSTUS 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Belgische activisten moeten schadevergoeding terugbetalen Churchill confereerde Grotonderzoek in de Pyreneeën wordt hervat Albanese regering nu ook vol zorg voor boeren „Dag van het vaderland" in West-Duitsland V.S. wijzen Russisch protest van de hand Sterftecijfer onder jonge kinderen sterk gedaald Geen deskundigen uit koloniale landen Frans vliegtuig met 33 passagiers daalde in zee Hardloopwedstrijd voor kellners Seizoenprograma „Op hoop van zegen" ITandbaltournooi OSS J. van der Weiden gehuldigd wegens zilveren jubileum G. Onvlee overleden Raad komt bijeen Scheepvaart 520ste STAATSLOTERIJ De bekende, badman Jan Draak van Bad Zuid in Zandvoort trad Zaterdagmorgen in het huwelijk met Hannie Keilman. De tocht naar het raadhuis werd gemaakt per versierde reddingsvlet, waarbij zijn collega's als bemanning optraden. De Jacob Marisprijs voor de schilder kunst (groot 1.000) is dit jaar toegekend aan de Haagse schilder Nol Kroes voor zijn werk „Man en vrouw". De zogenaam- demateriaalprijzen (groot 300) zijn toe gekend aan Paul Arntzenius voor zijn schilderij „De roeiboten" en aan Jacob Nanninga voor zijn abstracte olieverf compositie „Thibet". Gelijktijdig waren er prijzen voor de tekenkunst uitgeloofd. De jury heeft dit jaar, bij gebrek aan een duidelijk hoogte punt. geen termen aanwezig geacht om de hoofdprijs van 1.000 toe te kennen. Zij heeft daarom besloten drie gelijkwaardige prijzen te verlenen. Deze zijn toegevallen aan Kees Andrea voor de tekening „Span je", aan W. J. Rozendaal voor het „Por- tert Gerda" en aan Co Westerik (die in 1951 de hoofdprijs won met het schilderij „De Visvrouw") voor de tekening „De angstige". Voor de tentoonstelling „De Haagse salon" werden ongeveer 410 werken inge zonden, waaronder ook sculptures en gra fiek. Hiervan dongen 188 schilderijen en 109 .tekeningen mede naar de Jacob Maris- prijzen. De jury bestond uit mevrouw J. V. C. BakkerHefting en de beeldende kun stenaars Edgar Fernhout, Ger Gerrits, Jan van Heel, J. S. Sjollema, Quirijn van Thiel en prof. Jan Wiegers. Zowel „De Roeiboten" van Paul Arntze nius als „Thibet" van Jacob Nanninga werden algemeen geprezen om hun ver fijnde picturale kwaliteiten en de bewuste verwezenlijking van hun artistieke opvat tingen. Het werk van Kroes boeide vol gens de mening van de jury sterk door zijn grote opzet en de verwezenlijking van een diep menselijk sentiment. Ondanks vele tekortkomingen moet dit schilderij om zijn artistiek en schilderkundig streven, maar ook om veel wat reeds werd ver worven een verrassende gebeurtenis op de tentoonstelling worden genoemd. Deze in zichten vonden dan ook uitdrukking in de slotstemming om de hoofdprijs, waarin „Man en vrouw" van Nol Kroes 4 stem men op zich verenigde tegen 2, die werden uitgebracht op het schilderij van Paul Arntzenius. Haagse hof beslist: Het Haagse gerechtshof heeft uitspraak gedaan in het geding tussen de Belgische staat en prof. Heynderickx. Het hof heeft het vonnis van de rechtbank bekrachtigd en prof. Heinderickx bovendien veroor deeld tot betaling van de kosten van het geding. Generaal von Falkenhausen had op 6 September 1940 in België een verordening uitgevaardigd, waarbij bepaald werd, dat de activisten, die tussen de jaren 1914 1918 met de Duitsers hadden samenge werkt en door de reactie van de Belgische overheid op dit optreden schade hadden geleden, van het nieuwe bewind schade vergoeding zouden krijgen. De afwikke ling van deze schade geschiedde door de commissie-Borms. Ook de op dat tijdstip in Nederland verblijfhoudende Belgen kon den hiervan profiteren. De in Londen vertoevende Belgische re gering vaardigde echter op 2 Juni 1944 een wet uit krachtens welke de uitgekeerde gelden totaal 206 millioen Belgische francs aan de Belgische staat zouden moeten worden terugbetaald. Een aantal in Nederland woonachtige Belgen, dat schade vergoeding had gekregen betaalde vrijwil lig terug, maar anderen weigerden. De Belgische staat maakte toen een proces aanhangig bij de Haagse rechtbank, die in haar vonnis bepaalde, dat geld en rente aan de Belgische schatkist terug moest worden betaald. De eerste procedure voor de rechtbank gold prof. Heynderickx. Het gerechtshof overwoog dat de activis ten in de tweede wereldoorlog de hulp hebben ingeroepen van de commissie- Borms, ingesteld door de gemeenschappe lijke vijand van België en Nederland, daar door gelden uit de Belgische staatskas heb ben ontvangen en geprofiteerd hebben van de hulp van de vijand. Deze gelden zullen in ieder geval.ook naar Nederlandse rechts opvattingen, terugbetaald moeten worden. Het hof was van oordeel dat de recht bank de Belgische staat de vordering te recht heeft toegewezen, daarbij uitgaande van het ook in Nederland geldende begin sel van internationaal recht, dat de staten elkaar moeten bijstaan bij de verwezen lijking van hun nationale rechten buiten hun eigen territoir. LONDEN, (Reuter). De Britse pre mier, Sir Winston Churchill, heeft Zondag op Chequers, een ambtswoning die zestig kilometer van Londen ligt, internationale problemen besproken met de minister van Buitenlandse Zaken, Eden, en de markies van Salisbury, de plaatsvervanger van Eden gedurende diens ziekte. Later bracht Churchill een bezoek aan Koningin Elizabeth op Windsor. Het be- aoeft. had geen politieke betekenis, aldus kevoegae kringen. Spanjaarden zetten wacht bij de ingang van de grot PAU (Reuter). In het begin van de volgende week zullen Franse onderzoekers opnieuw pogen de 600 meter diepe grot bij Pierre-Saint-Martin in de Pyreneeën te verkennen. Zoals men zich zal herinneren is bij een vorige expeditie in 1952 de on derzoeker Marcel Loubens om het leven gekomen. Zijn stoffelijk overschot werd toen in de grot begraven. Het doel van de expeditie is het nagaan van de loop van een onderaardse rivier, die men hoopt te kunnen gebruiken voor het opwekken van electrische stroom. Bij de ingang van de grot van Pierre- Saint-Martin in de Pyreneeën hebben Za terdag Spaanse schildwachten post gevat om te verhinderen, dat de Franse onder zoekers hun plan om de grot te verkennen zullen uitvoeren. Volgens de Spanjaarden bevindt de in gang van de grot zich op Spaans rechtsge bied. De Franse onderzoekers gaven toe, dat de ingang van de grot zich aan de an dere zijde van de grenssteen bevindt, maar de steen zou niet op zijn plaats staan. De wachtposten deelden mede, dat de Franse onderzoekers de grot mogen bin nentreden, indien de Franse regering er kent, dat de ingang op Spaans gebied ligt. LONDEN. (Reuter). De Albanese Na tionale Vergadering heeft, volgens een be richt van het officiële Albanese persbu reau, haar goedkeuring gehecht aan de nieuwe regering-Hoxha. Generaal Hoxha is sinds 1945 minister-president van Al banië. Hoxha, die tevens secretaris-generaal der Albanese communistische partij is, verklaarde in een toespraak tot de verga dering onder meer dat de regering maat regelen zou nemen om het de boeren mo gelijk te maken hun verplichte leveringen aan de staat gemakkelijker te volbrengen. Ook zullen de boeren meer levensmiddelen mogen behouden, zowel voor hun eigen levensondernoud, als om handel mede te drijven met de staatscoöperaties. De boeren kunnen voortaan met lenin gen worden geholpen. Wanneer zij ten achter zijn met hun leveringen, zal hun daarvoor kwijtschelding der leveringsplicht worden geschonken. Voorts verklaarde hij dat de regering „de kleine handelaren zal helpen", doch hij voegde hieraan toe: „Zij zullen onder streng toezicht van de staat staan, om mis bruik en speculatie, ten nadele der bevol king, te voorkomen". Sprekend over de buitenlandse politiek, verklaarde de Albanese minister-presi dent: „De vijanden van ons volk zijn er op uit de tussen Albanië en de Sovjet-Unie bestaande vriendschap te vernietigen. Zij zouden ons in de toestand willen brengen van een vis buiten het water, om ons ge makkelijker te kunnen verslinden, doch dit zal hun niet gelukken". BONN, (ANP). Alom in West-Duits land is gisteren „de dag van het vader land" gevierd en daarbij is bij betogingen in tal van Duitse steden een teruggave van de verloren Pruisische provincies in het Oosten geëist. Evenals vorige week, toen dezelfde eisen op een aantal vluch- telingenbijeenkomsten werden geuit, om vatten ook nu de Duitse eisen weer de teruggave van het Sudetenland en het Me meiland. Dr. Adenauer heeft zelf in Ravensburg aan het meer van Konstanz een rede tot vluchtelingen gehouden en verklaard, dat in het Oosten thans een „natuurlijke ont wikkeling" was begonnen, die moet wor den bevorderd. De kanselier zeide, dat de Sovjet-Unie in de afgelopen drie jaren, aanzienlijk verzwakt, het Westen daaren tegen zeer versterkt is. WASHINGTON, (Reuter). Amerika heeft Zaterdag het Sovjet-Russisch protest tegen het neerschieten van een Russisch passagiersvliegtuig van de hand gewezen. Maandag werd een Russisch passagiers vliegtuig met 21 passagiers aan boord bij de Chinees-Koreaansc grens door Ameri kaanse toestellen neergeschoten. In het antwoord aan de Sovjet-Unie zegt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat de Sovjt-Unie de verantwoor ding draagt voor het zenden van het vlieg tuig in het Koreaanse gebied, waar vijan delijkheden plaats vinden. Volgens Ame rika werd het Russische toestel boven Koreaans grondgebied, op ongeveer 13 kilo meter van de rivier de Jaloe door de Ame rikaanse toestellen aangevallen. In de Sovjet-Russische nota aan Ame rika was gezegd, dat Amerikaanse jacht vliegtuigen de Chinese republiek waren binnengevlogen. Wereldgezo n d h ei ds o rga n isat i e te Genève geeft cijfers GENèVE, (Reuter). Volgens de We reldgezondheidsorganisatie van de UNO is het sterftecijfer voor jonge kinderen in de meeste landen sinds 1938 gestadig gedaald. Dit blijkt uit een statistisch rapport voor 44 landen, gebieden en steden over de sterfte onder jonge kinderen in 1950, 1951 en 1952 vergeleken met het gemiddelde voor de periode van 1928 tot 1938. Verder is uit het rapport te lezen, dal kinderen in het bijzonder kwetsbaar zijn in de eefste vier levensweken. Hoewel sinds 1938 over het algemeen een daling van sterfte gecon stateerd is, steeg het sterftecijfer in de Tweede Wereldoorlog in de landen, die het meest van de oorlog te lijden hadden. Blijkens de gegevens in het rapport van de periode voor de oorlog stierf 3 tot 24 percent van de levend geboren kinderen iri de verschillende landen voordat zij één jaar oud waren. In 1952 bedroeg het per centage 2 tot 16. In sommige landen daal de de kindersterfte met 50 percent en meer. In Engeland bijvoorbeeld met 53 percent, in de V. S. met 50 percent, in Zweden met 60 percent, in Japan met 53 percent, voor België, Italië, Australië, Oostenrijk, Nieuw-Zeeland en Frankrijk 'zijn de percentages respectievelijk 34, 39, 39, 47, 31 en 43 percent. In 1944 bereikte de kindersterfte in Frankrijk en Nederland een ongekende hoogte. In Duitsland werd het hoogtepunt in de sterfte van jonge kinderen kort na afloop van de oorlog bereikt. In Nederland is de kindersterfte, verge leken met vóór de oorlog, met vijftig per cent gedaald. DJAKARTA (Aneta). De Indone sische minister van Buitenlandse Zaken in het nieuwe kabinet, mr. Sunarjo, heeft Maandagochtend onder meer verklaard, dat de beslissing van het parlement om uiterlijk op het einde van dit jaar een ambassade in Moskou te openen, dient te worden uitgevoerd. Ten aanzien van Nederland is mr. Su- jarno het eens met een spoedige opheffing van de Unie en een herziening der R.T.C.- overeenkomsten. Verder zal hij, alvorens enige stap te doen, diepgaande onderzoekingen verrich ten ten aanzien van de houding van Australië tegenover Indonesië met betrek king tot de kwestie West-Irian. Alle mogelijkheden om West-Irian op vreedzame wijze tot Indonesië te doen te rugkeren, zullen worden toegepast. „Wij hopen op begrip aan Australische zijde, dat het voor ons onmogelijk is West-Irian op te geven." Wat betreft buitenlandse credieten er kende de minister, dat geen land credieten verschaft zonder daarvan voordeel te ver wachten, maar hij voegde daar aan toe, dat dit niet een dominerende positie ten opzichte van Indonesië dient op te leveren. Buitenlandse deskundigen zou mr. Sunajo bij voorkeur betrekken uit de kringen der U.N.O.. Hij verklaarde ,niet ten volle te kunnen goedkeuren, dat buitenlandse des kundigen, die buiten de kring der U.N.O. worden aangetrokken, afkomstig zijn uit landen, die politiek geïnteresseerd zijn of waren in Indonesië of uit koloniale lan den." Communistische steun? Namens de Indonesische Katholieke Partij heeft de heer Sutarto Hadiseodibyo tegenover Aneta verklaard, dat de samen stelling van het nieuwe kabinet geen goed .teamwork" garandeert en dat men dus moeilijk een rechtlijnig bewind van dit kabinet mag verwachten. Het dagblad Abadi (van de Masjumi) bericht uit doorgaans betrouwbare bron te hebben vernomen, dat de Indonesische communistische partij schriftelijk haar steun aan het nieuwe kabinet heeft toege zegd. Schepen zoeken overlevenden ATHENE (Reuter). Een viermotorige Constellation van de „Air France" heeft nabij de Turkse kust, ongeveer 150 kilo meter ten Oosten van het eiland Rhodes, een noodlonding op zee gemaakt. Volgens een communiqué van de Franse luchtvaartmaatschappij weigerden twee motoren van het vliegtuig, waardoor de piloot gedwongen werd te landen. Het toe stel was op weg van Rome naar Beiroet. Het heeft 33 passagiers aan boord. Vliegtuigen en schepen zijn onmiddellijk uitgezonden om naar overlevenden te zoe ken. De vriendenkring „De Branding" houdt Donderdagmiddag een hardloopwedstrijd voor kellners in samenwerking met stich ting ..Touring Zandvoort" en de Zandvoortse kasteleinsvereniging „Ons Belang". De start is op het Stationsplein waarna de route gaat via de Van Speijkstraat, Van Kinsbergen- straat, Parallelweg, Dr. Smitstraat, Boulevard en Zeestraat weer terug naar het Stations plein. De deelnemers moeten aantreden in volledige kellnerskleding. Er moet in wan delpas worden gelopen, looppas is verboden. Het dienblad mag niet van de ene hand in de andere worden genomen. Op het dienblad bevinden zich een fles en een half gevuld glas. Morsen uit een van beide kost straf- punten. De eerste prijs bestaat uit een beker en een gevulde fles of kruik. Het ligt in de bedoeling van „De Branding" de wedstrijd, die voor het eerst in Zandvoort wordt ge houden. tot een jaarlijks terugkerende ge beurtenis te maken. Daar in Zandvoort veel kellners werken, verwacht men een groot aantal deelnemers. De Zandvoortse toneelvereniging „Op Hoop van zegen" heeft haar keuze voor het ko mende toneelseizoen als volgt bepaald: eind October opvoering van het blijspel „Het witte schaap van de familie" door L. de Garde Peach en Ian Hay. Half Januari eveneens een blijspel: „De bruiloft op de appelbloesem" van Eden Phillpotts. Half April wordt het seizoen besloten met de opvoering van het toneelspel: „Singapore- hótel" van Johan Fabricius, met welk werk eveneens zal worden deelgenomen aan de eerstkomende toneelwedstrijd van de Ne derlandse Amateur Toneel-Unie. (N.A.T.UJ. Opnieuw zijn ten aanzien van huize „Njord", de kapitale villa aan de Kostver- lorenstraat 121, moeilijkheden gerezen en worden de bewoners met uitzetting be dreigd. Het huis, eigendom van het Be heersinstituut, wordt thans door drie ge zinnen bewoond, n.l. door de hoofdbewo ners, de heer en mevrouw Bierenbroods pot-Goedkoop, die bereidverklaringen ver strekten voor haar medebewoonsters, de familie C. H. Giel en J. de Jong. Op 9 April j.l. berichtte het Beheersinstituut aan de gemeente Zandvoort, dat men het voor nemen had, villa „Njord" vrij te verkopen, reden waarom men het college verzocht voor de bewoners andere huizen beschik baar te stellen uiterlijk per 1 September. Men heeft getracht voor deze woonruimte te zorgen, waarvan een lijvig dossier bij het Bureau Huisvesting getuigt, doch, gelet op de woningtekorten in Zandvoort slaagde men hierin niet. Het Beheersinstituut heeft thans aan de bewoners bericht, óók omdat men niet bereid bleek een voorgestelde huurverhoging te betalen, dat reeds op 8 Augustus a.s. villa „Njord" ontruimd dient te zijn, daar men anders tot uitzetting zal overgaan. De bewoners, die reeds een rede lijke huur betalen, wensen de voorgestelde huurverhoging, die vrij aanzienlijk is, niet te voldoen, doch vroegen hierover evenmin tot nu toe advies van de huur-adviescom- missie. Op 30 Juli heeft het gemeentebestuur een bericht aan het ministerie van Binnen landse Zaken in Den Haag en daarin de ontwikkeling van de toestand uiteengezet, aanvoerende, dat men terwille van een voorgenomen vrije verkoop toch geen drie gezinnen op straat kan zetten, daar het on mogelijk is, op zulk een korte termijn nieuwe woonruimte voor drie gezinnen in Zandvoort te vinden. Men vraagt daarom in dit schrijven machtiging van het mi nisterie, omdat het huis eigendom van de Staat is tot vordering van het pand ten behoeve van de daar thans wonende gezinnen te mogen overgaan. De woord voerder van het ministerie heeft verklaard, dat deze zaak op de kortst mogelijke ter mijn zal worden bezien en medegedeeld, dat reeds in de loop van Dinsdag hierover zal worden vergaderd. Het ziet er 'naar uit, dat het Rijk tot vordering ten behoeve van de gezinnen, die thans „Njord" bewonen, zal geven, wel licht voor een jaar of een half jaar, om ge durende die termijn de gemeente Zand voort gelegenheid te geven, door het be schikbaar stellen van woonruimte een op lossing in deze aangelegenheid te vinden. De bewoners ten einde raad heb ben thans voor hedenavond in villa „Njord" een pers-conferentie belegd, teneinde deze aangelegenheid aan de openbaarheid prijs te geven. Voor het jaarlijkse handb3ltournooi. dat ditmaal 16 Augustus op het hockey-veld door de Zandvoortse gymnastiekvereniging „O. S. S." wordt gehouden, bestaat grote belang stelling. Ongeveer veertig ploegen nemen deel. ..Concordia". „Oosterpark", „Rapiditas". „H.O.C." en Zandvoortmeeuwen hebben met een zevental ingeschreven. De heer Jan van der Weiden, die on langs vijfentwintig jaar als boekhouder bij de firma Carl R. van Empelen te Heemstede in dienst is geweest, werd we gens dit jubileum Zaterdag op een buiten gewoon hartelijke wijze gehuldigd. In ge zelschap van zijn familie arriveerde de ju bilaris 's morgens per auto aan de zaak, waar hij door het gezamenlijk personeeel werd opgewacht; voor deze gelegenheid van crediteuren- en debiteurenboeken voorzien en in een dubbele haag opgesteld. De heer Carl R. van Empelen nam het eerst het woord, waarbij hij er aan herin nerde, dat de jubilaris in dit bedrijf voor het eerst een punctuele boekhouding heeft opgezet. Als zijn goede eigenschappen roemde spreker verder zijn accuratesse -en altijd goede humeur, dat onder het perso neel spreekwoordelijk geworden is. Van daar dat de heer Van der Weiden hier het volste vertrouwen geniet en door de ge hele familie Van Empelen als een huis vriend wordt gewaardeerd. Nadat de heer Van Empelen de jubilaris een enveloppe met inhoud had overhandigd, gaf hij te kennen nog vele jaren met hem in de zelf de uitstekende verstandhouding te willen samenwerken. Het oudste personeelslid, de heer G. Bo ting, getuigde onder het aanbieden van een tweede geschenk onder couvert eveneens van de grote sympathie, waarin de jubi laris zich bij allen mocht verheugen, waarna de heer Jan Warmerdam een aantal oude herinneringen ophaalde en eveneens een geschenk aanbood. Ten slotte dankte de jubilaris voor de hem gebrachte hulde, waarbij hij de wens uitsprak, dat allen nog vele jaren in het bedrijf zouden mo gen samenwerken. Daarop vond 's middags een receptie plaats, welke zich door een grote belang stelling van de zijde van cliènten, vrien den en autoriteiten kenmerkte. Het ge meentebestuur van Heemstede werd ver tegenwoordigd door de wethouders A. J. van Houten en E. J. van Lent en verder werd de jubilaris onder meer gecompli menteerd door pastoor Ch. van Mierlo en de heer N. v. d. Linden afdelings-voorzit- ter van de K.A.B. Slotkoers Openings Vrijdag koersen 3-3/ Nederl.'47 98"/» 98% A.K.U 171K 171/ Unilever 196/ 196 Philips Gloeil. 169 170 Kon. Petroleum 329/, 330% A'dam Rubber 94/ 94 Holl. Amer. Lijn 133% 133% N. Scheepv. Unie 125/ 125% H.V.A 109/ 111 Deli Mij 100/ 100 Amsterd. Bank 169/ 169/ Ned. Handel Mij. 157% 158 Rotterd. Bank 164 164 Twentsche Bank 163% 163% Anaconda Copper 34/ 34/ Bethlehem Steel 52% 52 Republic Steel 48/ 48% Shell Union 73 »/i« 75 22% 23% 38% 39 Te Heemstede is in de ouderdom van 73 jaar overleden de heer C. Onvlee, luitenant- kolonel der infanterie bij het Koninklijk Nederlands Indisch Leger b. d. De teraardebestelling is bepaald op Don derdag 6 Augustus om een uur op de alge mene begraafplaats te Heemstede. De gemeenteraad komt op Dinsdag avond 4 Augustus in openbare vergadering bijeen ter behandeling van een agenda van tien punten. Deze bevat o.m. een voorstel tot verhoging van de subsidie aan de Pro testants ChristelijKe Vereniging voor Ge zinsverzorging; verder een voorstel tot toe lating van nieuw gekozen raadsleden en behandeling van een voorstel van de ge meente Haarlem tot het verlenen van ex tra vergoedingen aan scholen voor middel baar en voorbereidend hoger onderwijs. Alcyone, pas. 31 Madeira n. Recife. Aagtekerk, 1 v. Genua te Napels. Alphacca, 31 v. Trinidad n. Rio de Janeiro. Amstelpark, 31 v. Qpebec te Southampton. Averdijk, 1 Aug. v. New Orleans te Le Havre. Abbekerk, 1 Aug. v. Antwerpen te R'dam. Argos, pass. 31 Kp. Bon n. Algiers. Aalsum* 1 v. Spezia n. Genua. Abbedijk, 1 te Antwerpen. Adincia, 1 v. Haiphong n. Pladju. Algenlb, 1 v. Bahia n. Rio de Janeiro. Amsteldijk. pass. 2 Ceylon n. Belawan. Amsteltoren, 1 v. Dar es Salaam n. Mozambique Andijk, 2 v. Hamburg te Rotterdam. Arendskerk, pass. 1 Ceylon n. Colombo. Argos. 2 te Algiers. Axeldijk, 1 v. Rotterdam n. Hamburg. Aagtedijk, 1 v. Montevideo n. New York. Aldabi, 2 te Rio de Janeiro. Almdijk, 2 100 m. NW. Keywest n. Le Havre. Alphard, 3 te Vittoria. Altair, 3 v. Hamburg te Antwerpen. Averdijk, 3 te Bremen. Alderamin, 1 v. Amsterdam n. Perzische Golf. Amstelland, 1 v. Hamburg te Amsterdam. Akkrumdijk, 2 v. Genua te Marseille. Annenkerk, 29 v. Lorenco Marquez te Beira. Arendskerk, 2 te Colombo. Bacchus, pass. 31 Lands End. Bonaire, 31 te Paramaribo. Bennekom, 31 v. Duinkerken te Antwerpen. Bacchus, 2 v. Tampa te Antwerpen. Bali, 1 v. Alexandrië n. Halifax. Bantam, 1 v. Colombo n. Suez. Blitar, 2 v. Colombo n. Fremantle. Boschfontein, pass. 2 Ouessant n. Southampton Blijdendijk, 1 te New York. Boissevain, pass. 3 Sabang n. Mauritius. Boskoop, pass. 2 Wight n. Amsterdam. Caltex Nederland, 31 v. Sidon n. Rotterdam.. Caltex Pernis, pass. 31 Gibraltar n. Sidon. Caltex Utrecht, pass. 31 Kp. St. Vincent naar Rotterdam. Cistula, 1 Aug te Davao. Caltex Delft, pass. 2 Kp. Bon n Sidon. Caltex The Hague, 2 v. Rotterdam n. Sidon. Ohama, 1 v. Port Said n. Gibraltar. Caltex Leiden, 2 v. Sidon te Rotterdam. Ceronia, pass. 2 Ouessant n. Rotterdam. Cronenburgh, 2 ten Z. Wight n. R'dam. Dalerdijk, 1 Aug. v. Bremen te Antwerpen. Duivendijk, 1 te Curasao. Delft, 3 v. Buena\'entura te Balboa. Diemerdijk, 31 te Westminster. Danae, 2 te Amsterdam. Eemland. 2 dwars Finisterre n. Las Palmas. Esso Rotterdam, 1 v. Salt End n. Aruba. Etrema, 3 v. Restaura te Singapore verwacht. Eemdijk, 3 te Corpus Christi. Eendracht, 3 v. Iskenderun n. Lattakia. Eos, 2 v. Haifa n. Izmir. Esso Den Haag. 2 v. Rotterdam n. Sidon. Friesland KRL)31 te Semarang. Felipes, 2 Aug. v. Pladju te Tj. Priok verw. Farmsum, 3 v. Geelong te Fremantle. Garoet, pass. 31 Minicoy n. Djibouti. Graveland, 31 te Las Palmas. Gaasterkerk, nacht 1-2 te Antwerpen. Groote Beer, 2-3 360 m. W. Valencia n. South ampton. Gouwe, pass. 3 Ouessant n. Lissabon. Helicon, 31 v. Caracol n. New York. Heelsum, 31 v. Charleston n. Le Havre. Hathor, 1 v. Amsterdam n. Malaga. Hector, 3 te Oran. Hecuba, pass. 2 Azoren n. Antwerpen. Haarlem, 2 v. San Juan n. Ciudad Trujillo.- Hera, 3 Baltimore verwacht. Hilversum, 2 v. Mena el Ahmadi n. Suez. Hydra, 2 v. Ciudad Trujillo n. Guanto. Helder, pass. 2 Dover n. Kingston. Hennes, 1 v. Amsterdam n. Barbados. Hoogkerk, 2 te Singapore. Helena, 3 v. Aruba n. Pta Cardon. Ivoorkust, 31 v. Antwerpen n. Dakar. Ittersum, 2 te Bombay. Ilos, pass. 2 Ouessant n. Gibraltar. Jagersfontein, pass. 2 Ouessant n. Southampton Joh. v. Oldenbarnevelt. 2 340 m. W.ZW. Adelaide Jupiter, pass. 2 Gibraitar n. Hamburg. Japara (KRL), pass. 1 18 u. Ceylon n. Calcutta Kedoe, pass. 31 Perim n. Djeddah. Karimata, 4 v. Colombo te Belawan verw. Karimun, 2 v. Hamburg n. Marseille. Kedoe, 3 te Djeddah. Kieldrecht, 2 v. Kobe n. Hongkong. Laurenskerk, pass. 31 Vlissingen n. Antwerpen. Lekhaven. 1 Aug. te Genua. Lutterkerk, 31 te Basrah. Langkoeas, pass. 31 Ouessant 1 Aug. 16 u. aan de Hoek v. Holland verwacht. Loosdrecht, 1 Aug. v. Suez n. Aden. Langkoeas, 1 v. Indonesië te Rotterdam. Lemsterkerk 1 v. Suez n. Karachi. Leuvekerk, pass. 2 Malta n. Port Said. Liseta, 3 te Singapore. Lissekerk, 1 v. Rotterdam n. Hamburgh. Larenberg, pass. 2 Finisterre n. Rotterdam. Lawak, 3 te Portland. Loenerkerk, pass. 2 Ouessant n. Rotterdam. Lombok. 2 v. San Francisco n. Los Angeles. Laagkerk, 2 v. Port Said n. Beyrouth. Lindekerk, pass. 2 Perim n. Rotterdam. Luna. 2 v. Patras n. Piraeus. Maasdam, 1 Aug. v. Hamilton te New York. Macoma, 2 v. Singapore te Fremantle. Malea, 2 v. Rotterdam n. Fredericia. Manoeran, 3 te Belawan. Marpessa, 2 te Singapore. Mataram, pass. 2 Ouessant n. Port Said. Murena, 2 v. Mena el Ahmadi n. Port Said. Myonia. 2 v. Livorno te Malta. Maashaven, pass. 2 Belle Isle n. Canada. Marken, pass. 1 12 u. Guardafui n. Belawan. Mentor, pass. 2 Malta n. Arzew. Mod.iokerto, 3 v. Suez n. Belawan. Meliskerk, pass. 2 Ouessant n. Antwerpen. Maasland, 2 van Itajai te Rio Grande. Nieuw Amsterdam, 1 Aug. v. New York te Rotterdam. Noordam, 1 140 m. Z. Sable eil. n. New York. Noordwijk, 2 v. Curasao n. Tarafa. Notos, 2 te Barcelona. Ondina, 1 te Singapore. Oranje, 1 v. Spez n. Colombo. Oranjefontein. 2 250 m. N.NO. Finisterre. Overijsel, pass. 2 Miamibeaoh n. Philadelphia. Oranjestad, 2 te Cristobal. Parkhaven, 1 Aug. te Bahia Blanca. Prins Willem IV, 28 Techicago. Peina, 2 v. Singapore n. Yokohama. Phrontis, 2 v. Suez te Djeddah. Prins Alexander, 3 te Montreal. Prins Fred. Hendrik, 2 v. Antw. n. Hamburg. Prins Joh. W. Friso, 2 v. Cherbourg te Duin- k erken Papendrecht, pas. 2 Rarfaktak n. Fao. Prins Maurits, pass. 3 Lands End n. Montreal. Prins Philips Willem, 30 v. Toronto n. Hamilton Prins Willem III, pass. 2 Belle Isle n, Le Havre. Poelau Laut, 2 v. Antw. te Amsterdam. Riouw, pass. 2 Perim n. Suez. Rita, 3 te Pladju. Rijndam, 2 v. Southampton n. New York. Rijkeik. pass. 1 Gibraltar n. Marseille. Salawati, pass. 31 Vlissingen n. Londen. Sarangan, 31 dwars eil. Yap n. Manilla. Singkep, 1 te Singapore. Stad Dordrecht, 31 v. Gibraltar n. Nederland. Stentor, 31 v. Madeira n. Barbados. Stad Alkmaar, 6 Aug. v. Rotterdam te NorfolK verwacht. Saparoea, 2 v. Douala n. Lagos. Schie, 2 te Alexandrië. Sliedrecht, 1 v. Kaapstad n. Rotterdam. Stad Arnhem, 1 v. St. Johns n. Nederl. Sunetta, 2 v. Balikpapan n. Soerabaja. Sloterdijk, 1 v. Galveston n. Rotterdam. Straat Soenda, 30 v. Durban n. East London. Ternate, pass. 1 Aug. Malta n. Port Said. Themisto, pass. 31 Kp. Clear n. Port Churchill. Talisse, 1 Aug. v. New York te Genua. Tero, 31 v. Hamburg n. Rio de Janeiro. Teucer, 30. v. Semarang te Tj. Priok. Tiba, 1 Aug. v. Necochea te Rottterdam. Tjipanas, 29 v. Yokohama n. Kaapstad. Tara, vertr. 1 Aug. 12 u.' v. R'dam n. Buenos Aires. Tamo, pass. 2 Finisterre n. Santos. Tegelberg, 1 v. Singapore n. Miri. Thalatta, 2 v. Mena el Ahmadi te R'dam. Tjikampek, 1 te Yokohama. Tjipanas, 1 v. Kobe n. Hongkong. Tosari, pass. 1 Gibraltar n. Beyrouth. Tara, pas. 2 Ouessant n. Buenos Aires. Tibia, pass. 2 Tarres Str. n. Sydney. Van Spilbergen, 3 Hamburg te Antwerpen. Waterland, 1 Aug. v. Buenos Aires te A'dam. Westland, 1 v. Ilheos n. Las Palmas. Willem Ruys, 3 Suez verwacht. Winsum, 1 v. Liverpool n. Archangel. Woensdrecht, pass. 2 Ceylon n. Singapore. Waal, 3 te Guayaquil. Waterman, 2 150 m. O.NO. Cp. Race. Westerdam, 3 fe Rottterdam. Wonosari, pass. 3 Ouessant n. Le Havre. IJsel, 1 Aug. v. Hamburg te Amsterdam. Zonnewijk, pass. 31 ten Z. Anticostl eil. naar Port Allfred. Zeeland (KRL), 3 te Soerabaja. Zuiderkruis, pass. 2 Kp. Blanco n. Kaapstad. KLEINE VAART Admiraal Courbet, 31 v. Hudiksval n. A'dam. Admiraal de Ruyter, 1 te Huil. Admiraal Nelson, 1 te Antwerpen. Albergen, 1 v. Barcelona n. Huil. Arnoudspolder vertr. 2 v. R'dam n. Antw. Bab-T, 31 v. Zaandam n. Halmstad. Beekbergen, 31 v. Fowey n. Genua. Bernina. 31 v. Rouaan n. Rotterdam. Birmingham, 31 v. Goole n. Rotterdam. Binnenhaven. 1 v. Port Lyautey n. Duinkerken Casana, 31 v. Karlskrona n. Rotterdam. Cornells Houtman, 1 te Limhamn. Coeta, 1 v. Londen n. Rotterdam. Condor, 5 v. Londen te Rotterdam verw. Claes Compaen, 31 v. Haukipudas n. Hayle. Coolhaven b II, 2 te La Rochelle verw.. Corrie b. 30 v. Dakar n. Lyndiane. De Ruyter, 31 v. Lurnvik n. Amsterdam. Douro. 31 v. Oporto n. Vigo. Elsenburgh, 2 Casablanca verwacht. Emergo, 31 v. Newport Mon n. Milfordhaven. Erebus, 1 te Oporto verwacht. Ferocia, 31 te Rouaan. Franka II, verm. 1 v. La Laja n. Gent. Hagno, 1 pass. Lizard n. Rotterdam. Harold, 31 v. Brake n. Rotterdam. Haskerland, 31 v. Rotterdam te Harlingen. Hada, 31 v. Falmouth n. Casablanca. Hast III, 1 v. Parijs n. Stockholm. Hast IV, 31 v. Rouaan n. Huil. Heemskerk, 31 v. Helsingborg n. Waya. Ida Jacoba, 31 te Norrseundy. Import, 1 v. Oporto n. Vigo. Ida Pieter, 1 te Londen. Ingeborg, 4 v. Drogheda te Trornso verw. Kortenaer. 31 v. Luvia n. Zaandam. Koningshaven, 1 Riuaan verwacht. Leendert b, 31 te Casablanca. Lies, 31 v. Sundsvall te Waya. Lydia, 1 v. Rotterdam n. Antwerpen. Marne, 31 v. Stockholm te Paskalavik. Mypuck, 2 v. Vlaardingen n. Londen. Myson, 3 v. Stockholm te Gothenburg verw. Marietje Bohmer, 2 te Dakar verwacht. Maasym, 31 v. Setubal n. Huelva. Matthew. 1 te Kopenhagen verwacht. Meres, pass. 31 Brunsbüttel n. Bristol. Merwchavsn, 31 te Casablanca. Muphrid, pass. 1 Brunsbüttel n. Dublin. Midsland, 1 te Rotterdam verwacht. Nettie, 31 te Raumo. Noord, 1 te Billinghem. Nottingham, 1 Goole verwacht. Nato, 31 v. Goole n. Rotterdam. Olivier, van Noort, 3 Londen verwacht. Prior, 31 v. Bergen n. Trornso. Plato, 31 v. Amsterdam n. Odense. Pavo, 31 v. Zaandam n. Rotterdam. Poortvliet, 1 v. IJmuiden te Agadir verw. Rapid, 31 v. Rouaan n. Rotterdam. Robert, 1 v. Kopenhagen n. Odense. Rose Marie, pass. 31 Brunsbüttel n. R'dam. Spolanda, 31 v. Bordeaux n. Liverpool. Soemba pass. 31 Skerries n. Cardiff. Spurt, 1 Bristol verwacht. Sumatra, 1 v. Londen n. Rotterdam. Tilly, 31 te Skutskaer van Ostrand. Theodora, 31 v. Billingham n. Rotterdam. Timor, 1 v. Rotterdam n. Rostock. Tyro, 1 van Caen n. Rotterdam. Van Brakel, 31 v. Gefle te Londen. Vrouwepolder, 3 te Oporto verw. Vindicat Atque Polit, verm. 1 v. Karlshamn n. Zaandam. Vlieland. 31 te Gothenburg. Westkust, 31 v. Leith n. Newcastle. Wickenburgh, pass. 1 Kp. Roca n. Rouaan. Westlaan, Verm. 1 v. Hamburg n. Rotterdam. 2e klasse le lijst HOGE PRIJZEN: f. ??;OI??o!2ï52 '„5000 14346 f 2000 5088 1500 8058 1^132 1000 5420 7772 12760 13592 19593 i21 4412 4573 4958 7063 13969 Hm 16147 16602 17322 17939 18901 19926 200 2421 8798 8«41«q?7 Qn^57qrv)9UPol?2,nrvT ^.o.6,278, JSS7 6506 6796 6860 7696 7331 3031 «f318768 12534 12969 12134 12176 12178 12405 12487 17nq« 1 li™ !-?=c 14054 14193 14785 15031 15034 15056 13412 15743 15851 16945 17049 19488 19565 19646 20486 2092 1 21646 18550 18567 18576 18715 18923 19022 19110 19286 19337 1036 046 047 141 163 193 416 459 461 540 544 576 777 805 811 981 989 2043 089 140 255 270 300 432 465 490 737 768 795 963 969 991 3059 066 130 263 264 272 488 504 514 728 730 783 897 898 911 4041 053 058 257 265 323 525 542 562 835 838 863 987 5000 5018 091 213 410 432 444 697 745 760 960 961 965 6047 119 125 201 222 300 477 502 524 689 717 722 920 925 960 7014 022 081 235 236 242 403 428 456 538 564 623 858 871 894 8056 067 076 391 400 409 702 758 790 993 9001 009 028 213 225 230 348 364 392 490 591 602 838 839 878 10001 004 051 176 185 227 503 519 560 699 749 780 995 11013 019 096 243 268 298 Prijzen 050 052 054 064 102 129 140 205 242 270 273 301 313 388 464 472 485 495 520 525 534 578 586 631 650 667 706 747 850 894 912 953 956 958 979 161 173 192 193 209 230 245 308 314 318 323 379 385 423 496 504 585 620 631 671 727 816 847 852 864 884 890 917 160 185 274 275 521 545 795 799 919 975 080 098 328 355 641 667 871 903 223 230 490 496 770 786 969 130 140 373 400 535 557 730 767 968 091 109 279 302 460 466 665 692 921 933 078 103 504 523 807 83S 030 032 233 255 431 432 636 697 899 953 101 111 229 269 584 605 859 871 200 210 230 347 356 366 617 618 626 818 842 860 988 4000 122 209 218 370 392 430 671 752 791 932 933 947 253 256 392 429 683 721 872 873 219 233 478 485 815 829 962 970 239 246 301 342 383 531 578 594 608 614 803 805 818 845 917 347 154 167 189 198 418 419 431 441 444 584 590 599 613 652 784 798 846 850 891 136 180 317 321 474 475 716 737 945 948 19G 294 529 574 851 933 042 044 259 267 43S 446 758 798 973 983 131 158 294 338 618 637 889 895 188 204 214 331 374 384 487 505 536 748 773 831 957 320 331 376 612 621 685 950 969 986 070 148 151 280 286 340 457 466 480 802 811 821 991 161 162 170 375 420 494 668 694 695 942 954 958 111 122 130 133 177 202 225 304 329 338 360 361 380 429 van 40: 468 508 535 564 569 585 606 674 675 743 752 763 793 798 801 818 855 923 943 12009 021 027 032 034 050 073 118 130 167 195 206 301 343 347 357 384 399 410 413 435 459 468 483 485 488 500 524 528 544 577 585 588 639 667 677 685 6S6 704 711 712 763 795 807 818 855 933 13000 13004 078 091 093 098 112 115 145 164 170 180 196 244 252 303 317 327 351 357 358 413 431 445 454 486 512 577 581 603 613 630 632 633 718 778 807 914 923 940 962 963 976 982 986 14040 061 110 128 135 153 174 190 206 227 236 241 244 256 258 262 290 294 334 348 368 371 413 439 443 460 473 475 477 498 538 546 580 591 613 621 642 644 734 758 772 801 802 820 842 852 864 895 925 940 942 948 953 15000 15067 096 110 124 128 135 176 192 207 220 226 246 303 309 327 415 446 462 522 544 559 589 596 597 617 641 663 712 717 741 793 795 876 889 920 936 938 945 946 964 16019 022 066 069 076 081 323 130 133 138 139 142 143 144 158 208 217 221 229 234 272 295 308 344 378 385 391 425 434 459 483 493 494 554 563 588 675 712 728 747 770 785 809 815 818 8D7 929 979 995 996 17006 014 051 083 108 123 152 160 187 203 218 227 242 336 344 350 357 371 397 422 433 457 461 479 494 503 512 529 545 613 686 697 718 747 783 799 S09 820 839 843 880 915 983 18068 085 108 126 127 160 193 205 242 246 ?oi 311 327 348 402 424 457 460 488 801 508 546 547 569 579 629 666 698 706 779 7S0 789 894 924 972 977 989 l9011 f81 203 210 246 263 270 279 368 437 4£9 468 513 515 640 641 657 668 682 703 738 854 859 860 870 946 20015 039 072 098 115 119 140 160 216 237 244 285 294 319 327 352 376 3S7 409 412 423 429 451 470 490 501 504 582 588 590 Ï90 955 842 850 877 879 883 21012 065 110 129 150 154 169 205 214 218 237 246 266 293 310 320 325 363 367 373 409 466 468 527 574 596 597 627 652 667 686 691 692 693 710 793 803 833 835 859 966 987

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 8