Algemene staking verlamt de Franse overheidsbedrijven Gat van honderd meter breed in zeedijk op Zuid-Schouwen Morgen ondertekening verdrag tussen V.S. en Zuid-Korea? Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Franse staking Laniel lijkt niet van plan toe te geven Mossadeq wil Sjah uitschakelen P.T.T.-CONFLICT BREIDDE ZICH UIT Het woord is aan Post voor Frankrijk wordt niet bezorgd Directeur van Schiphol 60 jaar Dijkval bij Zierikzee Dijk brokkelt steeds verder af Generaal Clark vraagt ontslag Westelijke conferentie over Russische nota Melk één cent per liter duurder Ij Contact met communisten ö8e JAARGANG No 24 VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1953 297e JAARGANG No 17? Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaame 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DE BIJ DE FRANSE P.T.T. uitgebroken staking, die sinds Woensdag al tot toene mende verwarring in den lande leidt, heeft vandaag tot verdere gevolgen geleid door dat het overheidspersoneel en de arbeiders van genationaliseerde bedrijven zijn opge roepen tot stakingen voor 24 resp. 48 uur. Die oproep is uitgegaan van de socialisti sche, katholieke en communistische vak bonden, die volgens de berichten van Agence France Presse en Reuter zijn aan gemoedigd door de staking bij, de P.T.T. Het personeel van spoorwegen, mijnen, gas- en electriciteitsbedrijven, ziekenhui zen en gezondheidsdiensten is hierbij be trokken; als dit in grote meerderheid aan de aansporing gehoor heeft gegeven, moet vandaag een ware chaos zijn ontstaan, waarbij ook het particuliere bedrijfsleven grotendeels tot stilstand moet zijn geko men. Op het ogenblik waarop dit geschre ven wordt komt juist het bericht binnen dat het spoorwegverkeer grotendeels is gestopt en het totale aantal stakers op twee millioen wordt geschat. Een duidelijk over zicht zal men ook in Parijs wel niet heb ben; door de staking bij de P.T.T. moet ook het netwerk der overheids-verbindin- gen deerlijk zijn verstoord. Dit geldt voor de post, waarbij in die paar dagen tijds al tientallen millioenen brieven en andere poststukken zullen zijn blijven steken, maar ook voor de telegraaf- en telefoon verbindingen. De verlammende invloed die dit op de normale bedrijfswerkzaamheid reeds moet hebben uitgeoefend is zeker. Hoeveel schade erdoor wordt veroor zaakt kan niemand ook maar bij benade ring schatten. De Franse regering heeft in een spoedzitting besloten, de electriciteits- voorziening te waarborgen, maar het blijkt al dat zij deze koene toezegging maar ten dele gestand heeft kunnen doen. Zij zou ook personeel oproepen om het interiocale telefoonverkeer in bedrijf te houden. Daar zou het internationale bij inbegrepen moe ten zijn; dat dit gestoord is hebben wij vanmorgen zelf ervaren: het bleek bij her haalde pogingen niet mogelijk, verbinding met Parijs te krijgen. Natuurlijk zijn vele tienduizenden buitenlandse vacantiegan- gers gestrand, waaronder degenen wier geld juist op was en die op het punt ston den huiswaarts te trekken wel in de lastig ste positie verkeren. Reuter meldde dit vanmorgen ten aanzien van een aantal En gelsen. Ambassades en consulaten zullen te hulp worden geroepen en het is voor de toeristen te hopen dat die over voldoende contanten beschikken. Overigens zullen Hollanders, die niet in de buurt van con sulaten zijn, minder moeilijkheden dan En gelsen ondervinden omdat zij zich meren deels in de landstaal verstaanbaar kunnen maken en het in zulke omstandigheden aan vriendelijkheid en hulpvaardigheid bij de Franse provinciale bevolking niet pleegt te ontbreken. De spoorwegverbinding van ons land met Parijs werkte vanmorgen nog, zij het met vertraging. Merkwaardig is de mededeling dat de stakingsgolf de autoriteiten „schijnt te hebben verrast", omdat normaal in Augus tus, vacantietijd, arbeidsvrede heerst. Men zou dit kunnen zeggen ten aanzien van een of ander natuurverschijnsel, dat zich in de zomer niet pleegt voor te doen. Maar dat is een staking niet; dat men zo verrast is duidt dus opnieuw op dat gebrek aan goede verstandhouding tussen de autoritei ten en de bevolking, dat in Frankrijks po litieke crises telkens weer blijkt. Dit tekort geldt kennelijk ook het overheidspersoneel en dat is zeer ernstig. Dat dit zelfs de lei ding heeft genomen bij de grootste staking, dit in Frankrijk sinds de oorlog is uitge broken, is tekenend. Dat de vertegenwoor digers van de vakbonden vanmorgen uit een bespreking met vertegenwoordigers der regering, gehouden in het bureau van mi- nister-president Laniel, eenvoudig zijn weggelopen is evenzeer tekenend. De jongste kabinetscrisis in Frankrijk, die na lang en onvruchtbaar geharrewar besloten werd met de vorming van een nieuwe regering, even zwak gefundeerd als haar voorgangsters, heeft aanleiding ge geven om grote bezorgdheid te uiten oven het geschokte régime der Vierde Republiek. Twee politici van grote ervaring, Paul Reynaud en vooral Pierre Mendès-France, hebben de Nationale Vergadering van de ernst van de toestand gepoogd te overtui gen en krachtdadige middelen voorgesteld om het kwaad in de wortel aan te tasten. Men heeft geen van beiden als premier willen aanvaarden. Zij hebben gewaar schuwd en het heeft niet gebaat. Nu is, al binnen zes weken na de vorming van het kabinet-Laniel, deze door het overheids personeel ingezette staking voorafge gaan door de opstandigheid der wijnboeren in het Zuidwesten gekomen. Zal dit niet verder gaan dan een volgende, nog duide lijker waarschuwing? Het zal nog moeten blijken. Mocht het daarmee aflopen, dan zal duidelijk moeten worden of nu einde lijk voldoende politici zich van de bittere ernst van de toestand bewust zijn gewor den. Het gaat bergaf met het régime der Vierde Republiek en met beklemming kan men zich afvragen of de lawine nog te stuiten zal zijn. R. p. De directeur-generaal van de Neder landse P. T. T. deelt mede, dat als gevolg van de staking van de Franse P. T. T.- ambtenaren het telegrafisch verkeer niet kan worden afgewikkeld en dat de post in Frankrijk niet wordt gesorteerd, noch wordt bezorgd en evenmin verzonden. Wat het telefoonverkeer betreft worden van en naar Frankrijk slechts dringende en ijl-gesprekken behandeld. Er dient echter met grote vertraging rekening te worden gehouden. In verband met het voorgaande raadt de directeur-generaal het publiek aan om correspondentie en postpakketten voor Frankrijk voorlopig niet ter post te be zorgen en geen telegrammen en gewone telefoongesprekken voor Frankrijk aan te bieden respectievelijk aan te vragen. Zodra P. T. T. bericht ontvangt dat de verbindingen met Frankrijk weer geheel zijn hersteld en dat de postbehandeling weer wordt hervat, zal daarvan ten spoedigste kennis worden gegeven. PARIJS. (AFP en Reuter). Frankrijk staat aan de rand van zijn eerste algemene staking van overheidspersoneel sedert de oorlog. De socialistische, de katholieke en dc communistische vakbond hebben, aan gemoedigd door de staking bij de P.T.T., het overheidspersoneel en de arbeiders van genationaliseerde bedrijven (spoorwegen, mijnen, gas- en electriciteitsbedrijven, zie kenhuizen, gezondheidsdiensten) opgeroe pen Vrijdag 7 Augustus 24 uur te staken. Te Parijs werden alle stations te midder nacht gesloten. Treinen van de grote lijnen reden eveneens niet meer en bleven onder meer staan op de stations van Marseille, Bordeaux, Toulouse, Clermont-Ferrand, Rennes en Diion. Verscheidene duizenden reizigers bevinden zich hierdoor in moei lijkheden. Inmiddels heeft de Franse regering Don derdagavond op een spoedvergadering be sloten personeel op te roepen om het inter communale telefoonverkeer in bedrijf te houden. Het niet nakomen van een rege ringsbevel om het werk te hervatten kan worden gestraft met ontslag, verlies van rechten op pensioen en mogelijk gevan genisstraf. Gewoonlijk worden weigeraars echter lichter gestraft. De staking bij de Franse P.T.T., die Woensdagavond oegon uit protest tegen voornemens om de pensioengerechtigde leeftijd te verhogen en ter ondersteuning van looneisen, had zich Donderdag in de loop van de dag reeds uitgebreid. In vele plaatsen was de slaking algemeen. Als de arbeiders het stakingsparool voor Vrijdag opvolgen, ondanks de waarschu wing van de premier dat dagen of uren waarop gestaakt wordt in geen geval zul len worden uitbetaald, kan het gehele Franse bedrijfsleven tot stilstand komen. De stakingsgolf schijnt de autoriteiten te hebben verrast. Normaal heerst in deze tijd van het jaar arbeidsvrede, doordat de arbeiders van hun vacantie genieten. De vakbond van mijnwerkers en de algemene bond van overheidspersoneel hebben in af zonderlijke oproepen hun leden aange spoord te staken. Men gelooft, dat de ar beiders in gas- en electriciteitsbedrijven in het gebied van Parijs zich gereed maken om het werk onmiddellijk te kunnen neer leggen. Het bestuur van het onder communisti sche leiding staande algemeen vakverbond C.G.T. heeft de stakers de „volledige soli dariteit" van alle leden van de C.G.T. be looft en de arbeiders in andere takken van het bedrijfsleven opgeroepen het over heidspersoneel te steunen met demonstra ties en korte stakingen. Alle vakverenigin gen in Frankrijk hebben zich daarmee achter de staking van Vrijdag geschaard. De staking is afgekondigd uit protest te gen de plannen van de regering om de pen sioengerechtigde leeftijd van 60 op 62 jaar te brengen. Voorts eisen de arbeiders een bijslag van 5000 francs per maand en een jaarlijkse bijslag van 20.000 francs voor het extra zware werk op Zon- en feest dagen. Volgens een Frans dagblad is 90 percent van de 200.000 employé's der posterijen in staking gegaan. De ministerraad besloot in zijn spoed zitting tevens de electriciteitsvoorziening te verzekeren. In een verklaring werd ge zegd, dat bepaalde ambtenaren als zij staken onmiddellijk kunnen worden ge schorst. Voorts werd „vrijheid om te wer- ken" beloofd, hetgeen inhoudt, dat posten onwettig zal zijn en dat personen die het werk willen voortzetten, dit kunnen doen. Tengevolge van de staking bij de Franse posterijen is in ons land gisteren geen post uit Frankrijk ontvangen, zo werd uit Den Haag gemeld. Vrijdagmorgen lag het verkeer op de Franse spoorwegstations vrijwel geheel stil. Grote groepen teleurgestelde vacantie- gangers dwaalden door de stationsgebou wen. Op het Austcrlitz-station protesteer den de reizigers tegen het feit, dat zy niet per trein konden reizen. Een woordvoerder van de Engelse spoor wegen verklaarde te Londen, dat de Britse trein- en bcotdiensten naar het continent nog niet door de stakingen in Frankrijk worden belemmerd. De diensten over het Kanaal worden nog normaal onderhouden. Reuter meldde hedenmorgen dat onge veer twee millioen werkers in overheids dienst deelnemen aan de algemene staking van 24 uur. Bij de hoofdngangen der voor naamste stations wordt gepost. In verscheidene delen van Parijs moest de electriciteitsvoorziening, ondanks de belofte der regering deze te zullen hand haven, worden stopgezet. Op bepaalde punten werkten de verkeerslichten niet. In Parijs zijn vele toeristen gestrand. De geldmiddelen van enige Britse toeristen zijn uitgeput en zij weten thans niet wat te doen. De vertegenwoordigers van de vakver enigingen, die op verzoek van de regering in het bureau van de premier waren ge komen voor besprekingen met vertegen woordigers van de regering, zijn van de bijeenkomst weggelopen. Zij weigerden de bijzonderheden te bespreken van de voor stellen van premier Laniel ter verminde ring van de uitgaven van de regering, die volgens de arbeiders werkloosheid op grote schaal zouden veroorzaken. In Bordeaux wordt bij alle gemeente lijke diensten gestaakt. Legerauto's haal den Vrijdag het huisvuil op. Ook de douane is daar in staking gegaan en slechts goede ren, waarop geen invoerrechten worden geheven, werden aan land gebracht. Ook in Marseille wordt bij alle open bare diensten gestaakt. Vele fabrieken De heer U. F. M. Dellaert, directeur van de luchthaven Schiphol viert morgen zijn 60e verjaardag. In 1906 maakte hij zijn entree in de Nederlandse luchtvaart met een vlucht in een Farman-tweedekker op het vliegveld Vlissingen. Men ziet hem op de foto achter U. ter zee le klasse H. Nieuwen- huis, die het toestel bestuurde. De heer Del laert werd res. It. vlieger-waarnemer bij de luchtmacht en trad in 1920 in dienst van de K.L.M. als stationschef op het toen nog militaire vliegveld Schiphol. In 1926 werd hij directeur in dienst van de gemeente Amsterdam, die de luchthaven toen ging exploiteren. In de loop der jaren is Schip hol aanzienlijk uitgebreid. Van de adviezen van de heer Dellaert heeft men daarbij grotelijks profijt kunnen trekken. Stakende P.T.T.-beambten bij het hoofd gebouw van de telefoondienst in de Franse hoofdstad. De politie houdt een oogje in het zeil. moesten hier worden gesloten, wegens ge brek aan electrische stroom. Het personeel bij de Parijse ondergrond se en van de busdiensten heeft Vrijdag besloten des middags om 12 uur in staking te gaan. Volgens het communiqué van het Franse ministerie van Verkeer ligt het spoorweg verkeer in het Oosten en Zuid-Westen van het land geheel stil. In het Noorden reden slechts een paar treinen naar de Parijse voorsteden. In het Westen is de toestand onoverzichtelijk. Alleen van Rouaan is be kend, dat het verkeer er geheel stilligt. Internationale treinen Naar de Nederlandse Spoorwegen uit Brussel vernemen heeft de staking in Frankrijk tot nog toe geen verbreking van de treinverbindingen met België en Ne derland tot gevolg gehad. Voor zover be kend rijden de internationale reizigers treinen nog steeds zij het met aanzienlijke vertraging. Zo kwam de nachttrein uit Parijs vanochtend ruim een uur te laat in Amsterdam aan. Het publiek wordt dan ook aangeraden rekening te houden met grote vertragingen in het treinverkeer met Frankrijk. Het grondpersoneel van de „Air France" heeft Vrijdag besloten van twaalf uur 's middags tot middernacht in staking te gaan op de vliegvelden Orly en Le Bourget. Het vliegend personeel heeft zich hierbij niet aangesloten. BAGDAD (Reuter) Premier Mossadeq van Perzië zal binnenkort een nieuw decreet uitvaardigen, waarin de Sjah van zijn resterende bevoegdheden wordt ont heven, aldus is Donderdag in goedingelichte diplomatieke kringen in Bagdad verklaard. Dit zou een van de stappen zijn, die Mossa deq zou hebben besloten te ondernemen om te geraken tot een dictatoriaal bestuur. In genoemde kringen verklaarde men, dat Mossadeq algemene verkiezingen zou uit schrijven, nu Maandag de bevolking van Teheran zich in overweldigende meerder heid voor ontbinding van de Madjlis (de DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S De Zakenwereld: Een van de redenen waarom zo weinigen een kans opmerken is, dat zij als hard werk vermomd is. Perzische Tweede Kamer) heeft uitgespro ken, in een verkiezing die overigens alles behalve geheim was. In Teheran is vernomen, dat de premier zijn kabinet zal wijzigen en daarin waar schijnlijk enige leden van de communisti sche Toedeh-partij zal opnemen. Deze krin gen verwachten voorts een zuivering van dc politie en de strijdkrachten. In de dijk tussen Zierikzee en Schelphoek op Schouwen is Donderdagmiddag om halfvier als gevolg van verzakkingen een groot gat ontstaan van ongeveer dertig meter breed. Dit gebeurde bij afnemend tij, zodat het door het uit de polder Schouwen stromende water het gat steeds groter maakte. Hoewel direct alle beschikbare arbeiders en materiaal naar het bedreigde punt werden ver voerd kon men weinig uitrichten. De dijk brokkelt steeds verder jif en heden morgen was het gat reeds ongeveer honderd meter breed. De steenglooiing aan de buitenzijde is over een afstand van 150 meter in het water verdwenen. Op de plaats van de dijkverzakking lag in een inham een zandzuiger', die reeds enige tijd bezig is met het opspuiten van de binnenkant van de zeedijk. De stelling, waarop de buisleiding van de zandzuiger naar de dijk rustte, is geheel weggeslagen. Of de opspuiting van invloed kan zijn ge weest op de dijkval, kon nog niet worden onderzocht. De dijkval is geschied ten Zuid-Westen van Kerkwerve op een afstand van onge veer twee kilometer van het beruchte gat bij de Schelphoek. Gisteravond omstreeks acht uur was de breedte van het gat reeds zo groot, dat er naast elkaar drie sleepboten in konden liggen. Bij hoogtij, in de afgelopen nacht, stroomde het water met kracht de reeds zo zeer gehavende polder Schouwen binnen. In de omgeving van de dijkval woont slechts één gezin. De overige bewoners van dit gebied zijn nog geëvacueerd. Het eenzame gezin woont in een hooggelegen woning, die niet door het water werd be reikt. De woning staat op een afstand van ongeveer 290 meter van het gat in de dijk. In de afgelopen nacht is het gat echter aanzienlijk groter geworden. De steen- glooiïng aan de buitenkant van de dijk zakt weg in „het water. Nog steeds brok kelt de dijk langzaam vei'der af. Gedurende de nacht hebben sleepboten met ingenieurs van de Rijkswaterstaat aan boord bij het gat de wacht gehouden ten SEOEL (Reuter) De Zuid-Koreaanse minister van Buitenlandse Zaken, Pjoen Joeng Tai, heeft Vrijdagmorgen te Seoel medegedeeld dat president Syngman Rhee van Zuid-Korea en de Amerikaanse minis- tei van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, Zaterdagochtend te Seoel een Amerikaans- Zuid-Koreaans verdrag tot wederzijdse verdediging zullen tekenen. Volgens Pjoen zcu dit verdrag door de Amerikaanse Senaat „zonder bezwaar" worden aanvaard. John Foster Dulles had Vrijdag na een bespreking met president Syngman Rhee van Zuid-Korea verklaard, dat geen defini tieve regeling tussen hemzelf en de presi dent kon worden tot stand gebracht. Dulles zeide, dat Zuid-Korea en de V.S. de politieke conferentie over Korea met een „zekere soepelheid" tegemoet gaan. De minister verklaarde, dat de hereniging van Korea het belangrijkste punt van de besprekingen met Rhee is geweest. Het was niet mogelijk geweest een defi nitieve regeling tussen hemzelf en presi dent Rhee tot stand te brengen, daar dit punt door de beide partijen op de politieke conferentie zal moeten worden geregeld. Generaal Mark Clai'k, de opperbevel hebber van de UNO in het Verre Oosten heeft Donderdag verklaard, dat hij zijn ontslag uit het leger heeft ingediend met het verzoek dit op 31 October te laten in gaan. Clark vraagt ontslag Generaal Clark deelde Donderdag op een persconferentie mede, van mening te zijn, dat, nu de vijandelijkheden op Korea ge staakt waren, dit een geschikt ogenblik voor hem was om de militaire dienst te verlaten. Generaal Clark is 57 jaar. In de tweede wereldoorlog was hij bevelhebber van het vijfde Amerikaanse leger. Generaal Clark verklaarde zich voor stander van het gebruik van „ieder wapen" dat de UNO ter beschikking staat, wanneer de communisten de wapenstilstand zouden schenden. Hij zeide dit naar aanleiding van een vraag, of hij geloofde, dat de UNO zich van atoomwapens zouden moeten bedienen voor het geval de Noordelijken de wapen stilstand zouden breken. Het militaire op perbevel heeft reden om aan te nemen, dat de Noordelijken veel meer gevangenen in handen hebben, dan zij beloofd hebben terug te zullen zenden. Daarbij zouden zich twee tot drie duizend Amerikanen en dui zenden Zuid-Koreanen kunnen bevinden. Op de vraag, of het opperbevel van de UNO het bombarderen van bases ten Noor den van de rivier de Jaloe zou overwegen indien de oorlog weer zou uitbreken, ant woordde Clark, dat een beslissing in deze kwestie pas later genomen zou kunnen worden. „Wij zullen ongebreideld terug slaan," voegde hij er aan toe. De uitwisseling De uitwisseling van krijgsgevangenen is hedenochtend even voor negen uur te Pan- moendjom hervat. Drie Amerikanen, die heden uit het krijgs gevangenkamp te Pjongjang in „vrijheids dorp" zijn aangekomen, verklaarden, dat zeven Amerikanen in Pjongjang er de voor_ keur aan hadden gegeven bij de Noorde lijken te blijven. De 600 Chinese krijgsgevangenen, die gisteren werden teruggezonden, zaten snikkend cn huilend bijeengehoopt in de vrachtauto's, toen deze Noordwaarts reden. Zij hadden opzettelijk hun kleren aan flar den gescheurd, de veters uit hun nieuwe schoenen gehaald en deze aan de achter zijde platgetrapt, om de schoenen een ver sleten aanzien te geven. Al huilende werden de krijgsgevangenen in de Noordelijke tenten binnengeleid, maar zodra zij aan het oog onttrokken waren, hield het huilen plotseling op. Het opperbevel van de UNO voor de krijgsgevangenen heeft Vrijdag medege deeld, dat geallieerde bewakers Donderdag avond op het eiland Koje het vuur hebben geopend op Noord-Koreaanse gevangenen, die wachtten op vervoer naar Panmoend- jom. Een van hen werd gedood en vier liepen veinvondingen op. Er namen bijna 12.000 Noord-Koreanen deel aan demonstraties, die volgens het op_ perbevel bedoeld zijn om tot het laatste ogenblik de geallieerden in een kwaad dag licht te stellen. Toen de wachten traangas gebruikten namen de gevangenen hun toevlucht tot geweld, waarbij zij met stenen gooiden en een bewaker met een houten bord aan vielen. De wachten openden daarop het vuur, aldus de mededeling. einde met de ontwikkeling van de toestand op de hoogte te blijven. Gisteravond omstreeks zes uur was men reeds bezig met het maken van zinkstuk- ken, die men zo spoedig mogelijk in het gat tot zinken wil laten brengen. Men verwacht dat de herstelwerkzaam heden aan de dijk bij de Schelphoek enige tijd zullen stagneren. Enkele hon derden arbeiders zullen aan dit werk wor den onttrokken om eerst het nieuwe gat te dichten. LONDEN, (Reuter). Naar uit be voegde bron in Londen is vernomen zullen vooraanstaande Westelijke diplomaten binnenkort in Washington, Londen of Pa rijs bijeenkomen om de Sovjet-antwoord nota aan de Westelijke Grote Drie te analyseren en een Westelijk antwoord op te stellen. Het Zwitserse wintersportcentrum Gstaad heeft het Zwitserse ministerie van Bui tenlandse Zaken verzocht de voorgestelde vier-mogendhedenconferentie in Gstaad te houden. De Zwitserse regering had in Juli me degedeeld, dat zij er geen bezwaar tegen heeft, dat de conferentie op Zwitsers ge bied wordt gehouden, maar alle vier grote mogendheden dienden' zulks te verzoeken. Met het oog op de ontwikkeling der melk- inkoopprijzen heeft de Algemene Vereni ging voor Melkvoorziening te 's-Graven- hage aan de consumptiemelkhandel in Westelijk Nederland geadivseerd, met in gang van 9 Augustus de prijs" voor con- sumptiemelk met één cent per liter te ver hogen. Weerrapporten (Van hedenmorgen 7 uur) weers- toestsnd is ■Sfj 5% 5= SJZ Üd SE ZS Stockholm zwaar bew. N 5 20 0.4 Helsinki zwaar bew. ONO 2 18 2 Oslo onbewolkt W 1 21 1 Kopenhagen onbewolkt NW 4 18 0,1 Amsterdam regen windstil 18 0,1 Edinburgh zwaar bew. windstil 21 0 Londen mist windstil 23 0 Luxemburg onbewolkt NNW 3 20 0 Berlijn regen W 6 18 3 Frankfort zwaar bew. W 2 22 0 München regen WNW 3 15 11 Wenen licht bew. W 4 20 4 Innsbruck nevel OZO 1 0,2 Rome onbewolkt NNO 1 29 0 Parijs zwaar bew. NO 3 21 0 Bordeaux onbewolkt NNO 1 28 0 Nice onbewolkt windstil 27 0 Grenoble onbewolkt NW - 28 0 Maximum temp. gisteren; neerslag laatste 24 u. MORGEN WARMER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Wisselend beu'olkt en droog. Zwakke tol matige veranderlijke wind Van nacht tamelijk koud en hier en daar tijdelijk mist. Morgen overdag warmer dan vandaag. 8 Augustus Zon op 5.12 uur. onder 20.18 uur. Maan op 3.37 uur. onder 19.46 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 7 Augustus Hoog water: 1.59 en 14.32 uur. Laag water: 9.57 en 22.25 uur. Zaterdag 8 Augustus Hoog water: 2.48 en 15.17 uur. Laag water: 10.59 en 23.14 uur.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1