Spannende zwemwedstrijden en goede tijden in Stoop's bad Tweedaagse aan de Spanjaardslaan: Nederlands Cricket XI tegen MCC Outsider Ooststar wint de Santpoortse kortebaan Fikse zege van geroutineerd MCC tegen jong NCB-elftal Haarlemse amateurwielrenner Piet van Roon spoedig prof Oranjeboom Hoogtepunt van het cricketseizoen Amerikaanse honkballers te gast bij HCK Militaire kampioenschappen in Overveen Van Engelsen viel veel te leren Halve franc-stukken in kwartjesautomaten Tot nu toe lange rij van successen VRIJDAG 7 AUGUSTUS 195S 5 SPORT IN HET AANSTAANDE WEEKEINDE HONKBAL Wieïrennen Ronde van Badhoevedorp A utomobilisme Geen autosprints op het circuit Boete geëist tegen opsteller van een „zwarte lijst" Voetbal Voetbaltournooien om de Arol-beker en Zilveren Bal Sport in 't kort Winkeliers in het Zuiden ernstig gedupeerd Waterpolo Gelijkspel van HPG tegen Rotterdam Nederlandse waerpoloërs die Trofeo verdedigen als U in een café dit Bordje ziet... kunt U gerust zijn Want dmr schenkt men: Arrestatie in renbaancomplot Gonsalez moet bed houden Het sportprogramma in Haarlem en om geving is tijdens de zomermaanden wel bij zonder summier vergeleken bij het pro gramma in de winter. Atletiekwedstrijden van formaat worden er zelden gehouden en „grote" zwemwedstrijden evenmin. Men moet het veelal doen met de competitie wedstrijden en de tournooien die tennissers, honkballers en cricketers spelen. Genoeg overigens. Wat niet wil zeggen dat er vrijwel ieder jaar voor de cricketers toch een hoogte punt is als het Nederlands elftal een wed strijd speelt op het terrein van Rood en Wit tegen een Engels team. Dit jaar is dat de wedstrijd tegen de Marylebone Cricket Club, die Zaterdag en Zondag wordt ge speeld. Een wedstrijd, die niet alleen de aandacht verdient van de cricketers zelf, maar bovendien van allen die van goede sport houden. Het elftal van de MCC heeft reeds ge toond tot veel goeds in staat te zijn. Het afgelopen weekeinde behaalde het een draw tegen de HCC, dat met de laatste batsmen in de tijd kon uitspelen; Dinsdag en Woensdag versloeg het in Enschedé het elftal van de Flamingo's met groot verschil en Donderdag won het in Amsterdam tegen een jong elftal van de NCB. Het is reeds gebleken dat de MCC over enkele zeer capabele batsmen beschikt. Zoals bijvoorbeeld aanvoerder Mann, de wicketkéepers Blake en Abell en Bushby (Cambridge). Van de bowlers noemen wij de snelle Mallett (Kent) en Wrigley (Ox ford), offspinner Jowett (Oxford) en Shad- dick (Middlesex), die allen geregeld in eerste klasse wedstrijden in Engeland uit komen. De elftallen zijn als volgt: M.C.C.: F. G. Mann (capt.), J. R. L. Hill, T. G. Abell, D. L. Blake, M. H. Bushby, A. B. Quick, D. C. Jowett, dr. R. A. Shad- dick, maj. H. F. D. Gillett, capt. T. S. W. Reeve Tucker, A. W. H. Mallett en M. H. Wrigley. Nederlands elftal: mr. Gallois (HCC, aanv.). Colthoff (HCC), Van Arkel, v. d. Luur, jhr. De Villeneuve en Vriens (allen HCC), Feldmann, H. van Weelde en W. van Weelde (allen ACC), mr. Glerum (VR A) en Leeftink (PW). E. Peereboom van Rood en Wit is twaalfde man. De wedstrijd begint op beide dagen om 11 uur 's ochtends. Ofschoon er dit weekeinde nog geen be slissingen kunnen vallen in de eerste klasse van de honkbalcompetitie, kan er toch tekening in de strijd komen. Zaterdagmid- Op Zaterdag 8 Augustus houdt de SV Lijnden in Badhoevedorp haar 3e Ronde van Badhoevedorp voor nieuwelingen en ama teurs. De wedstrijd begint voor nieuwelingen om 2.20 uur en voor amateurs om 4 uur. De afstanden zijn respectievelijk 50 en 100 km. Bij de amateurs zullen o.a. Krijn, Post, D. Janbroers, W. Rusman, Tonny Peters, H. Wiese aan de start verschijnen. Het bestuur van de RAC-West vestigt er de aandacht op, dat de zonder zijn voorken nis gepubliceerde mededeling van de directie van de Stichting Touring Zandvoort als zou den de door het district Haarlem van de RAC-West op 30 Augustus te organiseren „races" (bedoeld zijn autosprints) op het circuit van Zandvoort in ieder geval door gaan, volstrekt onjuist is. Er is geen sprake van dat de RAC-West enig evenement op het circuit zal houden, zolang de uit veiligheids overwegingen door de KNAC ingetrokken licentie niet opnieuw is verleend. Een inwoner van Almelo heeft een „zwarte lijst." van wanbetalers samenge steld en deze tegen betaling van f 10,40 per jaar toegezonden aan verscheidene za kenlieden. Drie Enschedé'ers, die op deze lijst voorkwamen, achtten zich beledigd en dienden een klacht in bij de justitie. De opsteller van de lijst had zich thans voor de Almelose rechtbank te verantwoorden. Tijdens het verhoor bleek, dat hij nogal drastisch optrad om niet-geïnde vorderin gen voor zijn opdrachtgevers te incasse ren. Zonder zich op de hoogte te stellen van de motieven welke tot nietbetaling hadden geleid, verzond hij aan schuldena ren een brief, welk© door de officier van justitie „zuiver chantage" werd genoemd. De officier kwam in zijn requisitoir tot de conclusie, dat het plaatsen van namen van een burger op een zogenaamde zwarte lijst, zonder dat eerst behoorlijke informaties zijn ingewonnen, gestraft dient te worden. Jïij eiste tegen de Almeloër f 100 boete «4 30 «fcgen hechtenis. Ovt* veertien dagen zal de rechtbank Uitspraak doen. Het Nederlandse cricketelftal, dat verleden jaar het team van het Britse Rijnleger in een tweedaagse wedstrijd op het Rood en Wit-terrein met vier wickets versloeg. Staande v.l.n.r. P. Sanders, A. Terwiel, P. van Arkel, W. van Weelde, mr. H. W. Gle rum, mr. W. H. Gallois, jhr. L. de Ville neuve. Onderste rij v.l.n.r. ir. J. Visser, R. Colthoff, J. J. van der Luur en E. Vriens. In dit elftal zijn P. Sanders, A. Terwiel en Visser vervangen door Feldmann, II. van Weelde en Leeftink. De andere spelers ko men ook morgen en overmorgen uit tegen de M.C.C. dag om 4 uur ontvangt Kennemerland HHC en wij zien hier slechts winst in voor laatst genoemde, die dan meteen alleen aan de kop van de rangliist in 1 B prijkt als WGA bij ABC punten kwijt zou raken, hetgeen niet tot de onmogelijkheden behoort. Schoten ontvangt Zondag om half drie OWO, waarin wij voor de geel-zwarten weinig winst zien. TIWBlauw-Wit zou wel eens in een gelijk spel kunnen eindi gen. RCH, dat op bezoek bij Ajax gaat, moet oppassen de tweede plaats niet aan de Amsterdammers kwijt te raken. In de Overgangsklasse B gaat aller aan dacht Zondag uit naar de wedstrijd DEC TYBB. Indien de Haarlemmers weten te winnen zijn zij eersteklasser. Verliezen zij dan is DÈC hen op 1 punt genaderd en krijgen de laatste wedstrijden Catchers DEC en TYBBHaarlem bijzondere waar de. HFC Haarlem nog altijd een theo retische kans op de derde plaats bezoekt DOS en moet kunnen winnen. Schoten 2 gaat naar Zeeburgia. Ingeval van een ge lijk spel of overwinning der Haarlemmers moet Zeeburgia degradatiewedstrijden spe len. In de A-afdeling gaat EHS naar DWS en EDO naar WGA 2. Beide ploegen zul len haar uiterste best doen ten opzichte van haar sportieve plicht tegenover de tegenstanders. RFCDe Volewijckers kan door de Rotterdammers misschien gewon nen worden. Op 16 Augustus wordt de eerste ronde gespeeld van het jaarlijkse tournooi om de Zilveren Bal. De volgende ontmoetingen staan die dag op het programma: Xerxes Emma, ElinkwijkFeijenoord, Stormvogels VVV, EnschedéHeracles, SpartaWage- ningen, Eindhoven—Gooi. Vrijgesteld zijn ADO en Quick (Nijmegen). Op 23 Augustus ontmoet ADO de winnaar van de ontmoeting ElinkwijkFeijenoord en Quick speelt tegen de winnaar van Eind hovenGooi. Verder worden de halve eind strijden gespeeld. Op 30 Augustus staat de eindstrijd op het programma. Aan het Aroltournooi, dat op 23 en 30 Augustus in Amsterdam wordt gehouden, nemen de volgende verenigingen deel: VSV, Heerenveen, Enschedése Boys, Excelsior, EB OH, Watergraafsmeer, Zeeburgia en AFC. Op uitnodiging van de honkbalvereniging HCK zal de ploeg van de „Wiesbaden Com manders" een der sterkste militaire ploegen van' het Amerikaanse leger in Duitsland van 20 tot 25 Augustus een be zoek brengen aan ons land. Het gezelschap bestaande uit twee volledige ploegen, een coach en een professional-scheidsrechter, zal te gast zijn bij leden der HCK. Op Zaterdag 22 Augustus om 4 uur zal op het terrein van DOS in Utrecht een wed strijd gespeeld worden tegen een Bonds- team en op Zondag 23 Augustus des middags half drie zal HCK zelf op het terrein van het Kennemer Lyceum in Overveen de strijd tegen de Amerikanen aanbinden. De traditionele Santpoortse kortebaan- draverij heeft gisteren niet de belangstel ling gekregen, die zij verdiende. Want al was er dan veel publiek op de grasbaan, van de 22 inschrijvingen waren er slechts 13 gestand gedaan. Hetgeen als enig voor deel met zich mee bracht, dat de draverij tijdig was afgelopen. Mogelijk ook door het geringe aantal paarden is deze kermis- course niet zo spannend gpweest als andere jaren. Het liep voor de goede paarden al lemaal van een leien dakje en pas in de derde omloop moest werkelijk strijd ge leverd worden, een strijd die tenslotte door de outsider Ooststar met Frits Bosveld op de sulkey verdiend werd gewonnen. In de eerste omloop kwam er zelfs geen kamprit aan te pas. Quichotte, Louis FH, Quinte Hollandia G, Octavia, Ooststar en Miss A rekenden snel met hun tegenstan ders af en Eduard Anvil kreeg een walk over. In de tweede omloop rekende men op een groot gevecht tussen de favorieten Octavia en Quichotte, maar Jan van Leeu- wen's Quichotte sprong twee keer weg bij de start, zodat haar volle zusje op haar akkertje naar de derde omloop kon dren telen. Ooststar, Miss A en Louis FH ver gezelden haar daarbij. In de beslissende omloop klopte Oost star Louis FH en Octavia ging zo hard, dat Miss A in haar pogingen om voorbij te komen twee keer van de benen raakte.Voor de derde plaats kon zij wél Louis FH klop pen, met wie zij wegens haar nederlaag van vorig jaar nog een appeltje te schillen had. Toen Octavia in de strijd om de eerste plaats door haar hoge tempo ook Ooststar in de eerste rit tot een galopade dwong, schéén het pleit beslecht. Schéén, want in de tweede rit behaalde Bosveld met de zwarte merrie een regelmatige overwin ning. In de kamprit ging het er om. En Een in het algemeen genomen bijzonder jong cricketteam van de Nederlandse Cricket bond is gisteren op het VRA-terrein in Amstelveen aangetreden tegen het gerouti neerde en sterke elftal van de M.C.C. 't Werd een fikse nederlaag van 59 runs en 1 wicket. Een nederlaag, die echter geenszins te wijten was aan het falen van de Neder landers, maar alleen tot stand kwam omdat de Engelsen een klasse beter cricket speelden en geen ruimte lieten voor een kans - hoe klein dan ook - op een beter resultaat. Wat wij belangrijker vonden dan het resultaat was wel de wijze waarop de Engelsen, die Zaterdag en Zondag op het Rood en Wit-terrein in Haarlem hun laatste wedstrijd van de tour spelen, cricket speelden. Een wijze, die vooral voor de jongere Nederlanders een leerzaam voorbeeld kon zijn. En wel vooral het batten. Wii willen voorop stellen dat cricketers als Bushby, Crouch, Abell, Quick en Mann oneindig veel meer ervaring hebben dan spelers als Marseille (Quick, H), Van der Vlugt (VRA), Van der Hurk (ACC) en Van Manen Jr. (HCC) en wellicht ook meer aanleg. Doch in enkele onderdelen van het batten, die alleen op training en inzicht berusten, viel toch nog veel te leren. Voorbeeld Om maar een voorbeeld te noemen: het runnen tussen de wickets. Een belangrijk onderdeel. Crouch en Quick, die tegen de 147 runs van het N.C.B.-elftal opbatten nadat Crushby en Abell voor weinig runs waren verdwenen, gaven er een voorbeeld van. Toen aanvoerder mr. H. van Manen een defensief veld uitzette na enkele harde vieren van Crouch, strafte deze met Quick de taktiek van de Nederlandse captain ter dege af met een serie korte runs die er ziin mochten. Zuivere, niet gewaagde runs, die tot stand kwamen alleen door de bal af te stoppen en snel te starten. Nauwe lijks was de bal van het bat soms zelfs al daarvoor of de batsmen waren al op weg naar het andere wicket. Waarbij Crouch, noch Quick en later Mann ver gaten te korte of te lang gebowlde ballen van Van der Hurk. Marseille, Dries of Ter Braak met fraaie slagen naar de boundary te dirigeren. Zonder forcing, zonder „ve gen", kortom zonder enig risico te nemen. Dat namen ze wèl toen het totaal gepas seerd was. Toen tracteerden de Engelsen de toeschouwers op wat vuurwerk op de toch al aardig vermoeide Nederlandse aan val. Jammer genoeg strandde Crouch daar bij met zijn century in zicht (89). Veel goeds Over de Engelsen kunnen wij veel goeds vertellen. Hun fielden was door het lang zame batten van de Nederlanders de 100 kwam pas om half drie op na vijftig overs soms wel eens wat achteloos, maar toch ruim voldoende. De aanval van de M.C.C. bezit voorts in Wrigley (11-4-21-2), Reeve Tucker (20 5/6-3-34-2), Shaddick (16-3-35-2), Jowett (15-5-34-2) en Quick (4-0-13-1) wel gevaarlijke en accurate, maar zeker geen onbespeèlbare bowlers. Met rustig batten kan All Holland Za terdag en Zondag ongetwijfeld tot een re delijk totaal komen. In Amstelveen leek het gisteren ook zo te gaan, toen de stand bij de lunch 80 voor het verlies van drie wickets was. Maar door gebrek aan tijd veroorloofden velen zich daarna te veel vrijheden, zodat bij 147 allen een beurt hadden gehad. De ACC'er De Baare droeg zijn bat door de innings en bleef met een niet kansloze maar toch wel goede 56 not out. Het andere openings bat, de VW'er Slagter, strandde op 14, waarna Van Manen Jr. voor 0 ging. Borrani van Sparta en Marseille van Quick (Den Haag) kwamen daarna met respectievelijk 28 en 18 nog in de dubbele cijfers. Van der Vlugt (VRA) ging voor 0, mr. H. van Manen voor 8, Van der Hurk eveneens voor 0, Honnebier (Haarlem) voor 1, Dries (Ex celsior) voor 5 en Ter Braak (Excelsior) voor 7. Goed keepen Speciale vermelding verdient voorts nog het zeer goede wicketkeepen van de Haar lemmer Honnebier tijdens de innings van de Engelsen. De bówlingcijfers van de Nederlanders tenslotte waren nog redelijk omdat de Engelsen na het passeren van het totaal (150 voor 3) een vrolijke vorm van tip-and-run gaven en vrij gemakkelijk hun wickets lieten nemen. Van der Hurk nam 3-34, Ter Braak 0-49, Marseille 2-45, Dries 0-60, Slagter 1-10 en Borrani 2-3. Belangrijker was echter dat een aantal jeugdige Nederlandse cricketers op alle gebied iets goeds van hun Engelse tegen standers konden leren. Want dat betekent toch altijd weer een winstpunt bij derge lijke wedstrijden. LAVOINE BEHOUDT EUROPESE TITEL WELTERGEWICHT. Door een knockout overwinning op de Belgische bokser Kid Dussart in de vierde ronde heeft de Frans man Gilbert Lavoine in het gevecht om het Europees kampioenschap weltergewicht zijn titel behoouden. DE MEEUWEN DEGRADEERT. In Amsterdam is gespeeld de eerste klasse waterpolowedstrijd dames HDZ (Amster dam)HZC (Hiilversum). die in een 20 overwinning voor de Hollandse Dames Zwemclub eindigde. Door deze uitslag de gradeert De Meeuwen uit Amsterdam naar de tweede klasse. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN GEWICHTHEFFEN. Voor de wereldkam pioenschappen gewichtheffen, die van 26 tot en met 30 Augustus in Stockholm zullen worden gehouden, heeft de Kon. Ned. Kracht sportbond voorlopig ingeschreven J. G. Smeekens uit Breda (middengewicht) en A. Charité uit Den Haag (zwaargewicht). D.O.S. WON VAN VORWiLRTS. De in Utrecht gespeelde voetbalwedstrijd tussen D.O.S. en de Oostenrijkse club Vorwarts is in een verdiende zes—drie overwinning voor D.O.S. geëindigd. voorzitter van de Sportcommissie van de K.N.Z.B., was aanwezig als vertegenwoor diger van de K.N.Z.B. Vlot verloop De wedstrijden hadden een uitermate vlot verloop en precies volgens het vastge stelde schema konden de diverse nummers worden afgewerkt. In enkele gevallen werd er fel en goed om de overwinning gestreden. Een uit stekende tijd maakte Zijlstra bij de 100 meter vrije slag. Hij liet 1.01.9 voor zich afdrukken, hetgeen op deze zware 50 meter baan en de lage temperatuur een zeer fraaie prestatie mag worden genoemd. Fred Pieters eindigde met gering verschil op de tweede plaats. Zijn 1.02.1 was evenwel niet in overeenstemming met het geringe verschil. Pieters nam op de 200 meter vrije slag echter fraai revanche en zwom deze af stand in de nieuwe militaire recordtijd van 2.24.8. Het oude record stond op naam van Gerrit Dikstaal met 2.28.4. Soldaat De Wit kon in 5.14.8 de 400 meter voor zijn rekening nemen vóór soldaat De Bruyn die er 5.18 over deed. Maar op het nummer 1500 meter nam De Bruyn fraai revanche. Tot ongeveer 1200 meter kon De Wit zijn tegenstander blijven volgen, In Stoops Bad in Overveen zijn Donder dag de nationale militaire zwemkampioen- schappen gehouden. Diverse bekende zwemmers zijn thans onder de wapenen, zodat diverse nummers bijzonder attractief waren vanwege de sterke bezetting. Bo vendien is het bij de militairen min of meer een geselecteerde groep, die aan deze wedstrijden mag deelnemen. De zwemmers moeten een bepaalde tijd voor hun nummer gemaakt hebben om aan dit tournooi deel te nemen of een bewijs van de K.N.Z.B. kunnen overleggen dat zij in staat zijn tot een goede prestatie. Het was dan ook geen toeval dat we on der de militairen diverse prominenten aan troffen. We zagen Fred Pieters van DWR, Cees Kievit van Aegir, Eindhoven; Wiering van 't IJ, Amsterdam; de lange afstand zwemmers De Bruyn van Neptunus,Amers foort; De Wit van De Robben en van de bekende waterpolo-spelers o.a. Nijs Kore- vaar, Ruimschotel, Ketelaar en nog vele anderen. Natuurlijk waren diverse hoge militaire autoriteiten aanwezig. Onder meer gene raal Schepers, voorzitter van de sportcom missie van de C.I.S.M.; overste Flink, gar nizoenscommandant van Haarlem; de com mandant van het Marine-hospitaal te Over veen. De algehele leiding berustte bij de reserve-kapitein G. Storm van het Bureau •ue wu zlJ,n, tegenstander Olijven volgen, Sport I.G.O.K.L. De heer G. Voogd, vice- moest toen loslaten. In de zeer goede tijd van 21.94.8 won De Bruyn dit zware nummer. Zijn tegenstander De Wit had ruim dertien seconden langer nodig. Spannend was voorts de 200 meter school slag, waarbij voor De Rijk en Leyendekkers dezelfde tijd werd afgedrukt, n.l. 2.59.7. De Nederlandse recordhouder Cees Kievit had weinig moeite de 100 meter rugslag op zijn naam te brengen. Zijn tijd, 1.12.8 bleef evenwel onder de verwachtingen. De wedstrijden golden tevens als selectie voor de a.s. internationale militaire zwem- kampioenschappen, die in Egypte worden gehouden. Zondag aanstaande neemt de Nederlandse zwemploeg deel aan de 3 km wedstrijd in Namen, België, met de zwem mers G. de Bruyn, Neptunus, Amersfoort; C. de Wit, De Robben, Hilversum; A. Hui ten, Merwede, Dordrecht; en J. Leyendek kers, Neptunus, Arnhem. Een waterpolowedstrijd tussen twee proef-zeventallen werd door de B-ploeg met 5-3 gewonnen. De voornaamste uitslagen luiden: 50 meter reddend zwemmen: 1. mMroos III A. Schüssler 0.56.6; 2. vaandrig K. Win kel 0.57.6; 3. soldaat J. C. Mooyenkind 0.59.7. 100 meter vrije slag: 1. marinier II R. Zijlstra 1.01.9; 2. sergeant F. Pieters 1.02.1; 3. adelborst I C. Rademaker 1.04.2. 200 meter vrije slag: 1. sergeant F. Pie ters 2.24.8; 2. adelborst I O. Rademaker 2.29.8; 3. marinier II R. Zijlstra 2.30. 400 meter vrije slag: 1. soldaat C. de Wit 5.14.8; 2. soldaat G. J. de Bruyn 5.18; 3. N. Luchs electr, 5.18.6. 1500 meter vrije slag: 1. soldaat G. J. de Bruyn 21.04.8; 2. soldaat C. de Wit 21.17.3; 3. vaandrig C. H. A. Razoux Schulz 22.25.5. 100 meter rugslag: 1. soldaat C. Kievit 1.12.8; 2. soldaat N. Korevaar 1.16.9; 3. sergeant J. Sonneveld 1.12. 100 meter schoolslag: 1. soldaat J. Sie- vers 1.20.8; 2. soldaat B. T. Leyendekkers 1.22.4; 3. korporaal G. Otten 1.24.4. 200 meter schoolslag: 1. cadet-korporaal C. de Rijk 2.59.7; 2. soldaat B. T. Leyendek kers 2.59.7; 3. soldaat A. van Huiten 3.06.3. Schoonspringen: 1. huzaar F. Gnodde 112.01 p. 2. marinier II C. H. van Dongen 101.73 p. 3. soldaat D. Mookhoek 92.16 p. Enkele maanden geleden zijn in België nieuwe halve francstukken in omloop ge bracht. Deze hebben dezelfde dikte, zwaar te en omtrek als het Nederlandse kwartje. In de Nederlandse grensplaatseri worden nu de kwartjes-automaten geplunderd door lieden, die kilo's halve franc-stukken meenemen en daarmee de chocolade-auto maten leeg halen. De schade die de win keliers lijden, kan men gemakkelijk be rekenen als men weet dat een halve franc stuk een waarde heeft van drie-en-een- halve cent. Smokkelaars brengen grote hoeveelheden halve francs naar Nederland over, waar zij ze verkopen voor 15 20 cent. Zodoen de komen thans ook in de grotere plaatsen van het Zuiden halve franc-stukken in de automaten voor. Voor de sigarenwinkeliers is de schade hoger. Stopt men in een sigarenautomaat vier kwartjes (vier halve franc-stukken, waarde, 14 cent), dan krijgt men een pakje sigaretten van 85 cent en. 15 cent wissel geld terug. ondanks het geringe werk, dat Octavia had moeten verzetten om het tot de beslissende omloop te brengen, werd het haar te veel. De vijf meter belasting, die zij door haar vorige overwinningen had gekregen, deden haar de das om en zij moest deemoedig het hoofd buigen voor de in extra conditie verkerende Ooststar. En daarmee kwam het einde van dit tra ditionele jaarlijkse paardenfeest, dat zich ditmaal afspeelde op een uitstekend gepre pareerde baan en werkelijk beter verdiend had. De toto betaalde: Eerste omloop: W. ƒ9.50. Plaatsen Ooststar 3, Octavia 2.49, Miss A 4.40. Tweede omloop: W. ƒ4.70. Plaatsen Oost star 2, Octavia 3.30. Derde omloop: W. 2.50, Plaatsen 1.20, 1.10. HVGB 2 en DWT 2 kampioen in reserve-klassen Voor de eerste klasse heren is in Groenen- daal gespeeld de waterpolowedstrijd HPC 1 Rotterdam 1. Het was een weinig aan trekkelijke wedstrijd. HPC kwam in de eerste speelhelft met 20 voor maar de Rot terdammers maakten spoedig gelijk. In de tweede speelhelft begon het reeds aardig donker te worden wat van invloed was op het spel. Er kwam geen verandering meer in de stand. In de reserve eerste klasse heren is HVGB 2 kampioen geworden door een 9—1 over winning op Haarlem 2. Uit de 10 gespeelde wedstrijden werden 18 punten binnen gehaald. In de reserve tweede klasse heren won DWR 2 met zesnul van Haarlem 3 en HPC bleef 3 met drieeen de meerdere van LZC 2. DWT 2 is kampioen geworden van de reserve tweede klasse dames. Met vier—twee werd gewonnen van Meeuwen 3. DWT 2 heeft in deze afdeling 15 punten uit 8 wed strijden behaald. In de derde klasse dames heeft Haarlem 1 met drienul van Waterlelie 1 gewonnen. Dè stand in deze afdeling is: Haarlem 1 6 5 0 1 10 28— 6 HPC 1 5 4 0 1 8 11— 9 Waterlelie 1 6 2 0 4 4 714 BI. Beugel 1 5 0 0 5 0 3—20 In de tweede klasse dames is DWR 1 in de middenmoot geëindigd, de eindstand is: 15 10 6 5 4 36— 6 16—15 19—25 15—20 12—32 waterpolocompetitie HZPC 1 8 7 DVZ 1 8 4 DWR 1 8 2 GZC 1 8 2 Vitesse 1 8 1 De uitslagen in de kring Haarlem waren: Afdeling dames: VZV 2—HPC 2 1—4. Afdeling meisjes: HPCHaarlem 34; DWR—VZV 2—2. HVGB is kampioen van deze afdeling geworden. Afdeling A jongens: Haarlem a—DWR 31. DWT kampioen. Afdeling B: Haarlem c—HPC 1—7: Haar lem c—HZV 0—6; HPC—VZV. HPC niet opgekomen. HZV is kampioen geworden. De competitiestanden zijn: Afdeling dames: HPC 2 HVGB 3 DWT 4 VZV 2 Afdeling heren: HVGB 5 DWT 3 DWR 3 13— 5 20— 9 17—13 629 9— 4 16— 6 4—19 Voor het waterpolo-tournooi om de Trofeo Italia, dat van 17 tot en met 22 Augustus in Nijmegen wordt gehouden, zijn door de sportcommissie van de KNZB de volgende spelers aangewezen: Bijlsma (Haarlem), Ca- bout (GZC), Van Feggelen (Meeuwen), Fienee (Dolfijn), Van Gelder (HZ en PC), Keetelaar (Robben), Korevaer (Merwede), Luchs (Robben), Sievers (HZC), Smol (HZ en PC), Van der Toorn (GZC). ADVERTENTIE 'ft fa^ BATH, (United Press) De politie heeft een man uit Zuid-Wales gearresteerd in verband met de zwendel van de renbaan van Bath waarmee een bedrag van 250.000 pond gemoeid is. Dit is de eerste arrestatie sedert het mysterieuze paard Francasal op 16 Juli een ren won bij de c&te van 10 tegen 1 nadat de telegraafverbinding waar. over de inlichtingen voor de weddenschap pen liepen naar de renbaan was doorge sneden. De commissaris van politie in Bath heeft meegedeeld, dat de man beschuldigd zal worden van het doorsnijden van de draden van het telefoonkantoor naar de renbaan. Hij zei ook dat bij deze zaak nog een an dere man betrokken was geweest. BOLOGNA (A.N.P.). De Argentijnse coureur Froilan Gonzales, die tijdens de Grote Prijs van Lissabon bij een ongeval verwondingen opliep, heeft zich te Bologna Röntgen ologisch laten onderzoeken. Geble ken is, dat hij een blessure aan de rugge- graat heeft. Gonzales zal drie maanden plat op zijn bed moeten blijven liggen, wil al gehele genezing mogelijk zijn. De Argen tijnse coureur zal dus dit seizoen niet meer aan wedstrijden kunnen deelnemen. De Haarlemse amateurwielreimer Piet van Roon, die in 1951 het wegkampioenschap ver overde heeft plannen om professional te worden. Nadat hij Woensdagavond in de „Acht van Chaam" zijn laatste wedstrijd als amateur reed, is hij nu in het bezit van een licentie als onafhankelijke. Een categorie tussen amateurs en professionals, die ook om geldprijzen mogen rijden. Vandaag start Van Roon reeds in de Ronde van België voor onafliankelijken om na de nodige routine te hebben opgedaan over te gaan naar de professionals. Piet van Roon begon zijn sportloopbaan als voetballer bij de Haarlemse eerste-klas- ser EDO. Maar toen hij in 1948 van zijn vader een racefiets kreeg, was het met voetballen gedaan en zocht de toen 17-jarige Piet zijn geluk in de wielersport. EDO verloor een van haar veelbelovende krachten en de HSV „De Kampioen" werd er een rijker. Zijn eerste wedstrijd als nieuweling reed de jonge Van Roon in de Ronde van Zwanen burg en veroverde prompt een derde plaats tot groot genoegen van zijn vader. Overwin ningen volgden in Halfweg, Bussum en twee in Amsterdam. Na deze successen ging hij in 1950 over naar de amateurs. Zijn eerste jaar als amateur was al veel belovend. De Ronde van Castricum won hij voor Faanhof en Van Breenen, in Schijndel triomfeerde hij met twee ronden voorsprong en ook in Vlissingen toonde hij zich de sterkste. Voorts wist hij in de zware Bene- lux-tour over 270 kilometer beslag te leggen op de derde plaats en in de Ronde van Midden-Nederland werd hij vierde. Het vol gende jaar bracht hem nog grotere successen. Wegkampioen 19 SI Het jaar 1951 werd voor Van Roon weer een succesjaar. Op het circuit van Zand voort behaalde hij het amateurwegkampioen- schap door met zes meter voorsprong op Paymans en Gelissen als eerste over de streep te snellen. Ook de Ronde van het IJselmeer een tweedaagse étappe wedstrijd schreef hij in dat jaar op zijn naam. Hy behaalde voorts tijdens de wereld kampioenschap in Italië op het parcours van Varese een eervolle vijfde plaats en werd eveneens vijfde in de Ronde van Noord-Holland, welke klassieker hij het jaar daarop in '52 wist te winnen. De Ronden van Zuilen, Zwanenburg en Etten, won hij ook en hij had een werkzaam aandeel in het door „De Kampioen" veroverde clubkam pioenschap op de Veluwe en het „Zilveren MoIen"-tournooi in de Wijde Wormer. Pechjaar Het seizoen 1953 werd min of meer een pechjaar voor Van Roon. Talloze lekke ban den en derailleurpech brachten hem slechts Piet van Roon één overwinning in een Belgische wegwed strijd over 130 kilometer. Het gemis aan een flinke eindsprint bezorgde hem tal van tweede plaatsen. Van Roon voelt zich dan ook het beste thuis in de zware wegwedstrijden waar het er hard naar toe gaat. In GentIeperen een Belgische klassieker met 300 deelnemers werd hij vijfde en best geplaatste van de 80 Nederlandse deelnemers. In de jubileum wedstrijd van de K.N.W.U. behoorde hij tot de strijdlustigsten en bezette een eervolle plaats tussen vele Nederlandse professionals. In „De Bataafs" jubileumwedstrijd over 150 kilometer bracht hij het tot een derde plaats en in de Ronde van het IJselmeer werd hij zesde. In Italië waar hij met de Amster dammer La Grouw in een wedstrijd over 180 kilometer reed, boekte hij een elfde plaats uit een veld van 400 deelnemers en in de „Route de France" bezette hij de twaalfde plaats in het algemeen klassement, nadat hij de tweede dag door een valpartij, twin tig minuten verspeeld had. Debuut in België Gisteravond Is Van Roon met de trein uit Haarlem naar Brussel vertrokken om zijn debuut als onafhankelijke te maken in de over acht étappe's verdeelde Ronde van België. By zijn terugkomst rijd* hij nog enkele wegwedstrijden en waarschijnlijk de uit veertien étappe's bestaande Ronde van Engeland, die eind Augustus wordt gehou den. En als hy zich dan de routine en wed strijdtechniek der groteren heeft eigen ge maakt, gaat hü over naar de professionals.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 9