Weerzien HUIS TE KOOP KLEVERPARK" Toerisme lijkt enige kans voor Bovenwindse eilanden WEGENS STERFGEVAL TE KOOP zegt: D Onder palmen en passaat Zonder krachtig initiatief zullen ze altijd armlastig blijven Europese ministers in Baden-Baden Tien oud-ministers ter dood veroordeeld Kort verhaal door Lizzi May MEUBELFABRIEK P.Hoogeveen&Zn Sinds 1909 INBOEÜELVEILING HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 St. Maarten heeft de beste verbindingen Engelsen na drie kwartier op 39 voor 2 wickets Jubileum F. Tijsterman Bestuursverkiezingen van „Rijnland" Ontwerp-grondwet gaat eerst naar de experts Scheepvaart Zuivering in N-Korea Overeenstemming Rhee en Foster Dulles? De vergadering van de Opperste Sovjet Huiskamers, Slaapkamers enz. Een leegkomend klein huis BOUWGROND te koop ruime gemeubileerde ZIT- en SLAAPKAMER 99 ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1953 Van onze speciale verslaggever) .Hadden die Nederlanders de Bovenwindse eilanden destijds maar niet in de kijker gekregen. Waren ze maar rustig tussen St. Maarten, Saba en St. Eustatius doorge varen en waren ze er maar nooit aan land gegaanDergelijke opmerkingen kan men - zij bet dan schertsend bedoeld - thans herhaaldelijk op Curasao en Aruba beluisteren. Men ziet wel in, dat - in de nieuwe omstandigheden - de rijke olie eilanden behoren bij te spijkeren, wat de drie genoemde eilanden tekort komen, maar men acht die anderhalve millioen gulden per jaar toch een lastige post. Temeer om dat men dit bedrag ziet als een jaarlijkse uitkering aan armlastigen, bij wie men nog geen tekenen waarneemt, dat ze er ooit bovenop zullen komen. Voor wie rondreist over deze mooie, maar arme eilanden, dringt zich herhaaldelijk de vraag op: hoe kunnen deze drie kleine gemeenschappen ooit economisch zelfstandig worden? De kansen voor St. Maarten, Saba en St. Eustatius zijn slechts bescheiden, maar toch schijnt het mij toe, dat de eilanden één reële mogelijkheid hebben om hun bestaan te verbeteren en dat is: toerisme. De eilanden zijn iets koeler en vochti ger dan Curagao en Aruba. Daarom heeft men herhaaldelijk plannen geopperd voor de teelt en export van groenten, fruit en vee. Maar cp St. Maarten en St. Eustatius is het nu en dan toch zo lang droog, dat de beesten er bijna doodgaan en op Saba ontwaart men dan weliswaar met een ze kere vertedering boontjes, bloemkool, aard appelen en tomaten, maar de veldjes zijn er klein, hoog gelegen en gering in aantal. Voor een export van enige betekenis zou men over groter hoeveelheden moeten be schikken en bovendien lijkt het op het ogenblik uiterst moeilijk voor deze eilan den om in dit gebied concurrerend handel te drijven. De transportkosten zijn aan zienlijk en wat nog ernstiger is de plaatselijke lonen zijn veel hoger dan op de naburige Britse eilanden. Het gouver nement is hier aan de arbeiders drie en een halve gulden per dag gaan betalen en dat heeft een algemene stijging der lonen met zich gebracht (op het naburige Britse St. Kitts is het dagloon f 1,75). Hebben bepaalde politici op Curagao deze loonsverhoging voor de Bovenwinden doorgezet uit menslievendheid? Of hebben zij door zich m:ld voor te doen hun eigen politieke invloed trachten te vergro ten? De reden is minder belangrijk dan het gevolg: thans hebben deze eilanden een loonpeil, dat beslist niet overeen stemt met hun geringe economische ont wikkeling en verbetering van de situatie wordt door die hoge lonen nog bemoeilijkt. Het is beslist ongunstig, dat deze eilanden even ver van Curagao gelegen als Praag van Amsterdam een loonpeil hebben gekregen, dat te Willemstad rede lijk moge lijken, maar dat ver boven het niveau ligt dat hier economisch verant woord zou zijn. Mogelijkheden Maar als er nu eens een man of een maatschappij kwam, die hier met beleid en met visie, mogelijkheden voor toerisme wilde scheppen. Het centrale hötel voor de drie eilanden zou het best op St. Maar ten gebouwd kunnen worden, want St. Maarten heeft de beste verbindingen, niet alleen met Curagao, maar wat belang rijker is in deze met New-York. Wan neer men daar 's avonds het toeristen- vliegtuig naar Puerto Rico neemt, kan men de andere dag voor de lunch op St. Maarten zijn (van Puerto Rico met de Air France of met een Amerikaans vlieg tuigje). Men moet zich hier niet gaan instellen op luxe-toerisme, maar men moet trach ten om die categorie van Amerikanen te bereiken (zoals professoren, ambtenaren, secretaressen), die voor niet al te veel geld een rustige en tegelijk interessante vacan- tie zoeken. Zij zullen heel tevreden zijn, wannneer zii op St. Maarten, niet al te ver van het stadje Philipsburg en vlak aan zee, zo iets vinden als een goed Ameri kaans hotel: een centrale eetzaal en daar omheen afzonderlijke kieine huisjes, die sober, maar goed zijn ingericht. Niemand op deze eilanden vindt het nodig ooit een warme douche te nemen, maar voor de toeristen zou men toch een warm water installatie moeten maken. Veel Amerika nen rijden paard en op St. Maarten fokt. men uitstekende rijpaarden. Wanneer men altijd een aantal goede paarden te huur had voor de gasten, zou dat de attractie van het eiland zeer verhogen. Vooral de dicht aan zee gelegen, zandige terreinen lenen zich uitstekend voor ruitersport. Maar heel plezierig is het ook om rustig te paard over de heuvelwegen van het eiland te trekken en uit te zien over de grijs groene hoogten, de diepe baaien en het wijde binnenmeer „Great Bay'waar Phi- lipsbrug aan ligt, is heel geschikt om te zwemmen, te zeilen en te vissen. De baai NederlandM.C.C. Om tien over elf is vanochtend op het Rood en Wit-terrein aan de Spanjaardslaan in Haarlem de cricketwedstrijd tussen het Nederlands elftal en de M.C.C. begonnen. Na drie kwartier spelen hadden de Engelsen 39 runs gescoord voor het verlies van twee wickets. De Engelsen, die de toss wonnen, kozen batten. Bushby en Crouch openden op het bowlen van H. van Weelde (ACC) en Vriens (HCC). Met rustig batten liep het totaal langzaam op tot 32. Bij deze stand viel het wicket van Crouch voor 9 na een fraaie vang van captain Gallois op diep mid-off in de eerste over van Feldmann (ACC). Deze was voor de te onzuiver bowlende Vriens aangezet. Fraaie vang De volgende over van H. v. Weelde lever de ook een wicket op. Eerst werd Bushby door Feldmann in de leg-trap gemist, maar de daarop volgende bal hield W. van Weel de (ACC), een zeer moeilijke vang even eens in de leg-trap hard en dicht bij de grond vast. Abell verdween daarmede voor 4 naar de kant bij een totaal van 39. Bushby was bij die stand met 25 not out. Nog in komen: Mann. Quick, Gillet, Hill, Jowett, Reeve Tucker, Wrigley en Shaddick. is zo beschut, dat een Nederlandse BM. er rustig varen kan. St. Martin Meer dan de helft van St. Maarten heet St. Martin en behcort aan Frankrijk. Maar zowel in het Franse als in het Nederlandse gedeelte is Engels de volkstaal. (Ook op Saba en St. Eustatius spreekt men Engels, al leert men ook Nederlands, als een vreemde taal, op school). Zonder enige formaliteit komt men van het Nederlandse deel in het Franse. Zélf kwam ik er precies op „quatorze juillet" ofwel op „the fête", zoals men Frankrijks nationale feestdag hier noemt. In de hoofdstraat van het. stadje Marigot was het stil als op een Zondag in een Frans dorpje. Alleen enkele dwars over de straat ge spannen tricolore-vlaggetjes duidden aan, dat het feest was. Maar alle mensen meest zwart van huid stonden dan ook aan de havensteiger. Onder een grote bloeiende flamboyant begon een gezellig orkestje van een paar violen en een hoorn plotseling de Marseillaise te spelen. Het feest was begonnen. En iedereen verdrong zich om de start te zien van de zeilwedstrijd tussen de visserssloepen: witte zeilen op groen-blauw water. Het zou lang duren voor die terugkwam en daarom was dit het moment om in de koe le raadszaal met de burgemeester de „vin d'honneur" te gaan drinken. Champagne natuurlijk. Al is het dan ook niet alle da gen „fête", een uitstapje naar Marigot zal altijd toch een van de attracties voor toe risten zijn. Temeer, daar men hier, zonder invoerrechten te betalen, Franse wijn, li keur en parf um kopen kan WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Nachtdienst apotheken Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69, telefoon 11596. Grijsseels en Van Hees, Lange Veerstraat 19, telefoon 11000. Frans Hals-apotheek, Frans Halsplein 1, telefoon 11180. Examen Hoofdakte Voor het examen hoofdakte zijn geslaagd de heren: J. P. Arnold, J. H. Blumer, J. Th. Ettes, P. W. Hart, allen te Haarlem. Voor afdeling A slaagden de heer: A. W. Engel te Middenmeer en mejuffrouw M. A. J. Loos te Amsterdam. Voor afdeling B slaagden de heren: J. Kos ter te Goes; M. Huggeleijn te Amsterdam; F. J. Langenkamp te Burgerbrug; B. Th. A. Loos te Wognum; B. J. Poel te Amsterdam; Th. H. A. v. Wittmarnhen te Bussum; J. C. Zondag te St. Maarten; E. Ch. Zuiderwijk te Haarlem. Donderdag 13 Augustus hoopt de heer F. Tijsterman, commies op de afdeling verificatie ter gementesecretarie, zijn zil veren jubileum in dienst der gemeente te vieren. De heer Tijsterman is op 4 Juni 1906 te Alkmaar geboren en trad op 13 Augustus 1928 in tijdelijke dienst van het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf. Op 1 Januari 1930 volgde zijn vaste aanstelling. Na van 1 December 1939 tot 5 Juli 1940 tijdelijk werkzaam te zijn geweest op de secretarie ging de heer Tijsterman op 1 Juni 1941 definitief naar het Stadhuis over. Sedert 1 Januari 1948 bekleedt hij de rang van commies. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijn land maken bekend dat bij de periodieke verkiezing in het derde kiesdistrict (hoofd plaats de Cruquius) tot hoofdingeland is verkozen de heer J. J. Meijer en dat in hetzelfde kiesdistrict tot hoofdingeland plaatsvervanger is verkozen de heer P. Bos. In het zevende kiesdistrict (Nieuw- Vennep) is bij periodieke verkiezing tot hoofdingeland de heer J. J. van Haaster verkozen en tot hoofdingeland-plaatsver vanger de heer N. van Reeuwijk Wzn. BADEN-BADEN (Van de A.N.P.-cor- respondent) De zes ministers van de landen van de Europese kolen- en staalge meenschap hebben Vrijdag in het eerste deel van hun beraad het statuut voor een politieke gemeenschap der zes landen nog maals besproken. Zij zijn het er in beginsel over eens geworden, dat het in Straatsburg opgestelde ontwerp thans rijp is om door de experts der regeringen te worden onder zocht. De ministers hebben daarom be sloten voor einde September een confe rentie van constitutionele deskundigen te beleggen, waar het ontwerp onder de loupe genomen zal worden. Deze conferentie zal in Rome worden gehouden. Zij zal dan ongeveer een maand later worden gevolgd door een nieuwe bijeenkomst der zes minis ters in Den Haag, waar de ministers van het resultaat van het onderzoek der experts kennis zullen nemen. Daarmee heeft het college van ministers in feite dezelfde procedure aangenomen, waartoe het reeds in Mei in Parijs had be sloten. Toen werd immers bepaald, dat in Juni in Rome een regeringsconferentie zou worden gehouden, die in Juli gevolgd zou worden door een ministersconferentie in Den Haag. Deze conferenties zijn niet door gegaan in verband met de regeringscrisis in Frankrijk. Alles bijeen heeft het ont werpstatuut dus een vertraging van vier maanden opgelopen. De opstellers er van, de constitutionele commissie der Straat- burgse ad hoc-vergadering onder leiding van de Duitser Von Brentano, heeft zich, toen in Maart het ontwerp in Straatsburg werd voltooid, ten sterkste gekant tegen een onderzoek door regeringsexperts. Deze zouden volgens Von Brentano het gehele stuk mogelijk slechts kunnen verwateren. Met het statuut zijn ook de door de Neder landse regering in concrete vorm inge diende voorstellen voor versterking van de economische paragrafen ervan naar de deskundigen verwezen. Deze Nederlandse voorstellen beogen door de vorming van een grote markt de productiviteit te ver hogen en daarmee het levenspeil. Een ge meenschappelijke markt zal moeten wor den gevormd, waarbinnen goederen, per sonen, kapitaal en diensten vrijelijk zullen kunnen worden uitgewisseld. Als eerste stap daartoe wordt in de Nederlandse plan nen de vorming van een douane-unie der zes landen gezien, die binnen tien jaren zou moeten worden verwezenlijkt. Dr. Adenauer heeft van de gelegenheid gebruik gemaakt om Bidault uit te nodigen tot een bespreking van actuele economische problemen en van Frans-Duitse vraag stukken. Amsteldijk, 7 v. Belawan te Singapore. Amstelveen, 5 v. Amsterdam te Narvik. Annenkerk, 5 v. Beira te Dar es Salaam. Aagtedljk, 6 v. paranagua n. Santos. Alchiba, 4 te Buenos Aires. Aletta, 7 te Bangkok verwacht. Algenlb, 5 v. Rio de Janeiro n. Santos. Alphard, 5 v. Ilheos n. Bahla. Amstelvaart, pass. 6 Flores n. Key West. Andijk, 6 v. Antwerpen n. Havana. Applngeclijk, 7 v. Rotterdam te Havana. Arcndsdijk, 0 v. New York n. Boston. (AFP-Reuter). Het Russische pers bureau Tass heeft Zaterdagochtend uit Pjongjang gemeld, dat tien Noord-Ko- rcaanse oud-ministers op beschuldiging van spionnage en pogingen om de regering omver te werpen ter dood zijn veroordeeld. Volgens Tass hebben de beklaagden voor het Noord-Koreaanse hooggerechtshof be kend, schuldig te zijn aan „een samenzwe ring, spionnage en terroristische activiteit ten gunste van de Amerikanen met het oogmerk de regering omver te werpen en te pogen door middel van een militaire op stand naar de macht te grijpen". De be schuldigden hadden voorts toegegeven, dat zij militaire, staats- en partijgeheimen aan de Zuid-Koreanen hadden uitgeleverd. Vrijdag meldde radio-Pjongjang, dat in totaal twaalf hoge functionarissen van de Noord-Koreaanse regering waren gear resteerd, onder wie de voormalige minis ter van Buitenlandse Zaken Pak Hen Jen. Deze is in het begin van deze maand ver vangen door generaal Nam II, die als hoofd van de Noordelijke bestandsdelegatie de wapenstilstandsovereenkomst heeft gete kend. Toen de benoeming van Nam II werd bekendgemaakt, werd niet gezegd, wat er met Pak Hen Jen was gebeurd, die in Sep tember 1948 tot minister van Buitenlandse Zaken was benoemd. In het bericht van Tass werden twaalf namen opgenoemd, doch die van Pak Hen Jen was daar niet bij. Verdrag wederzijdse beveiliging Van Zuid-Koreaanse zijde wordt ver nomen, dat president Syngman Rhee en Foster Dulles in beginsel overeenstemming zouden hebben bereikt over het sluiten van een verdrag van wederzijdse beveiliging door de staten in het gebied van de Grote Oceaan, dat ook de Zuid-Koreaanse repu bliek zou omvatten. Alle vrije staten van Azië en in het ge bied van de Grote Oceaan, zouden tot dit verdrag kunnen toetreden. De richtlijnen, volgens welke het Noord-Atlantische ver drag werd opgesteld, zouden ook toonaan gevend zijn voor deze overeenkomst, die eveneens zou voorzien in een gemeenschap pelijke militaire verdedigingsmacht. MOSKOU, (Reuter) De beide Kamers van de Opperste Sovjet, de Raad van de Unie en de Raad van de Nationaliteiten, zijn Vrijdag weer bijeengeweest voor de behandeling van de begroting. Na afloop der vergaderingen werd mee gedeeld, dat de Kamers Zaterdag in ge meenschappelijke zitting bijeen zullen ko men voor de goedkeuring van de begro ting en van de decreten, welke het presi dium sinds de vorige zitting van de Op perste Sovjet in Maart heeft uitgevaardigd. De Raad van de Nationaliteiten heeft Vrijdagnamiddag vergaderd in tegenwoor digheid van Worosjilof, Boelganin, Kaga- nowitsj en Mikojan. Blijkens het verslag van radio-Moskou voerde Okopof, minister van Machine- industrie het woord. Tot op heden werd deze post, voorzover bekend, bezet door Saboerof als minister van Industrie en Op bouw en lid van het presidium van het Centrale Comité. Er was geen melding ge maakt van wijzigingen in dit ministerie. HANGRI, Hangri, riep de vrouw wan hopig. Voorbijgangers zagen om. Eerst naar de roepende vrouw, dan naar de geroepene. Er was echter niemand te be speuren. De straat lag verlaten in de druil- regen. De vrouw liep op een holletje voort. Ze had zichtbaar moeite haar om vangrijkheid te verplaatsen en bracht het niet verder dan een dribbelgang. De bril was van haar neus gezakt en de capuchon van haar regenjas waaide naar achteren, een met veelkleurige bloemen versierd hoedje vrijlatend. Hangri,. riep ze nog eens, nu met een stem die zich aan wanhoop had gewend en als een speelgoedtreintje langzaam tot stil stand kwam. Ze bleef staan, haalde een zakdoek uit haar tasje en begon met on handige bewegingen haar gezicht droog te vegen. Ze gaf de moed op. Vijfhonderd meter verder liep een uit gezakte hond. Hij dribbelde op dezelfde manier als de vrouw, die hij zojuist had achtergelaten. Af en toe keek hij eens om, grinnikte verbeten en liep dan weer in de zelfde hardnekkige draf door. Ze moest maar zien dat ze hem kreeg. Was me dat een bestaan. Een zwerver was hij altijd geweest. De vrijheid had hij gekend en hoe. Op tijd een vuilnisbak, op tijd een ren achter de katten. Was hij maar nooit aan haór vuilnisbak begonnen. Zoete hond had ze gezegd, hem geaaid, hoewel hij drommels goed had laten merken er niet van gediend te zijn. Met lekkere hapjes had ze hem mee naar binnen getroggeld. Aan een lijntje had ze hem gelegd en ge wassen. Gewassen! Het ergste was de naam geweest. Hoe kun je een zwerver Hangri noemen. Een naam uit de society, goed voor een Deense dog of een schoothondje. Was dat een naam voor een man, een kerel! En dan het geregelde leven. Acht uur: uitlaten aan het lijntje. Kwart over acht: een boterhammetje. Enzovoorts, enzovoorts. Bij de haard zitten in de winter, in de tuin in de zomer. Geaaid worden tot je er de kriebels van kreeg. Nooit meer, geluk kig nooit meer. De vrouw leunde tegen een hekje en keek berustend de verdwijnende hond na. Nu zou ze helemaal alleen zijn. Zelfs geen hond meer. De regen droop langs haar wangen en in haar nek. Ze liet het maar zo. Ze merkte het niet eens meer. Moei zaam maakte zij zich los van het steeds kleiner wordende beeld van de hond. Toen draaide zij zich om en liep de weg terug. Ze had zich gehecht aan het dier. Hem alles gegeven wat haar eenzame hart aan liefde had- weten op te sparen. Vertroeteld had zij hem als een kind. Een nieuw hals band met Sinterklaas, een extra kluif met Kerstmis. Wat nu? Zou ze een kat nemen? Die moesten veel liever en trouwer zijn, zeiden de mensen. En niet zo duur. En lief met kinderen. Eigenlijk was die hond maar een sala mander geweest. Een egoïst. Hij had haar voor schandaal gezet op straat, hij was slecht opgevoed geweest. En vuil. Rolde het liefst in de modder. Had zij niet alles gedaan om hem schoon te houden? Het mocht niet baten. Neen, een poes! Dat was nog eens een zindelijk beest. Ze verhaastte haar tred. Nu meteen zou ze een poes kopen. Of eerst de boel van de hond het huis maar uit, anders werd de kat nog vals of wilde niet wennen. Een half uur later stond ze voor het asyl. Ze belde aan. Een katje wilde ze hebben. Ze had maar uit te zoeken. De liefste, de mooiste katjes bleek men hier te hebben. Ze kon geen keuze maken te midden van zoveel overvloed. Twee zou zij er nemen. Voor de gezelligheid. Met in iedere hand een diertje stapte ze het asyl uit. Ze stopte ze tussen de overslag van haar jas, waar zij zich angstig vastklem den. Thuisgekomen kropen ze ondanks de bakjes met melk en het geroep van poes poes-poes onder de linnenkast. Maar het zou wel wennen. E hond liep intussen nadenkend en in zichzelf grommend verder. Hij begon de buurt al te herkennen. Daar was het geweest en daar en daar. Heerlijke j#ugd had hij gehad. De stenen, die ze naar hem gegooid hadden, was hij vergeten. Ook de honger, die hem tot zwerver had gemaakt. Nu links af en dan w"eer en dan rechts. Flier moest het zijn. Ontroerd stond hij voor zijn geboortehuis. Hij snoof de lucht van peentjes en uien. Een lucht, die hem altijd onpasselijk gemaakt had, maar die hij nu met vreugde begroette. Zachtjes begon hij te janken. Het was nog vroeg. De gordijnen van de voorkamer waren nog gesloten. Hij kroop tegen de voordeur aan en wachtte op een gelegenheid om naar binnen te glippen. Nu kan het niet lang meer duren, dacht hij. Het duurde inderdaad niet lang, of de melkboer stopte voor de deur en belde aan. De melkboer bekeek minachtend de natte hond en probeerde hdm met de voet weg te duwen. De hond luisterde gespannen en weldra hoorde hij het bekende geslof van pantoffels naderen. Men opende de deur en voordat de vrouw met de melkkan wist wat er gebeurde, was de hond al naar bin nen verdwenen. Hij wist de weg. Hij ren de naar de keuken, naar de mand. In de mand lag een halfblinde hond, kwijnend van ouderdom. Moeder, riep de hond Hangri geheel ontdaan. En nog eens: Moeder! Grommend stond de oude hond opeens in de mand op. Alle haren kwaadaardig overeind. Wil je wel eens gauw weg wezen, beet zij haar zoon toe. Maar Moeder, blafte Hangri geheel van streek. Ik ben het, je zoon. Ga weg, vieze straathond, ik ken je niet. Met diep gebogen kop draaide de zoon zich om, liep door de gang terug en ver dween ijlings langs de benen van de ver baasde vrouw weer naar buiten. Er was geen uitweg. Wel de weg terug. Op mijn leeftijd weer zwerven gaat niet meer, piekerde de hond. Dus maar weer het lijntje, de haard en het aaien. In de gauwigheid „nam" hij nog even een vuil nisbak. Met de kop omlaag en de staart tussen de poten kwam hij thuis. De vrouw gaf een schreeuw van schrik. De poesen bliezen. Hangri gromde kwaad aardig. (Nadruk verboden). Arnedljk, t te Baltimore. Amsteltoren 6 te Beira. Abbedijk, 6 230 m. W.ZW. Valentia. Aldegonda, 6 330 m. Z.t.O. Bangkok n. Pladju Aludra, pass. 6 ten N. v. Algiers n. Antw. Alwaki, 6 200 m. ZO. New York n. Trinidad Amstelkroon, 6 230 m. W.ZW. Mauritius. Aalsum pass. 7 Gibraltar n. Boulogne. Adinda, 7 te Pladju. Gatha, 7 v. Pladju n. Soerabaja. Akkrumdijk, 9 te Duinkerken verwacht. Alderamln, pass. 7 Gibraltar n. Genua. Alioth, pass. 7 Firilsterre n. Antwerpen. Almkerk, 7 v. Carnavon n. Aden. Alnati, 6 v. Santos n. Rio de Janeiro. Amstelland, 7 v. Amsterdam n. Z. Amerika. Axeldijk, 7 te Antwerpen. Aagtekerk, 8 v. Suez n. Aden. Aalsdijk, 7 v. Rotterdam te Londen. Aardijk, 9 Tampa verwacht. Abbekerk, 7 v. Rotterdam n. Kobe. Aldabi, 9 v. Santos te Montevideo. Alkaid, 8 te Rotterdam. Altair, 7 v. Rotterdam n. Recife. Arkeldijk, 7 v. Houston n. Brownsville. Blitar, 6 cocos eil. gepass. Fremantle. Bali, pass. 6 Gibraltar n. Hallfax. Blijdendijk, 7 te Boston verwacht. Boskoop, 7 te Antwerpen. Bagan, pass. 6 Banka n. Singapore. Bandjermasin, 6 v. Belawan n. Lhoseumaneh. Bantam, 6 210 m. Z.ZO. Guardafui. Baud, 6 v. Makassar n. Ambon. Bontekoe, 6 v. Makassar n. Soerabaja. Bennneikom, 8 v. Bremen te Hamburg. Caltex Utrecht, pass. 6 Ouessant n. Sidon. Congostroom, 5 v. Novoredondo n. Lobito. Caltex Pernis, 6 v. Sidon n. Rotterdam. Cleodora, 7 v. Stanlow te Rotterdam. Caltex Nederland, pass. 6 Kp. Carbon n. R'dam Caltex The Hague, 6 100 m. W.ZW. Kp. de Gata. Clavella, 6 300 m. O.ZO. St. Helena. Caltex Delft, pass. 7 ten Z. Kreta n. R'dam. Cistula, 6 v. Cuba n. Miri. Cottica, 7 v. Amsterdam n. W. Indië. Celebes, 8 v. Colombo te Suez. Delfland, pas. 6 Kp. Verdlsche eil n. Recife. Diemerdijk, 7 te San Francisco. Drente, 6 v. Makassar op rede Banjuwangi. DaJei-dijk, 7 te Londen. Delft, 7 v. Cristobal n. Curagao. Etrema. 8 v. Singapore te Pladju verw. Eemland, 6 120 m. O.NO. Kp. Verdische eiL Esso Den Haag, 6 90 m. NW. Oran. Esso Rotterdam, 6 330 m. W.NW. Fayal. Eos, 7 v. Piraeus n. Catania. Edam, 8 te Antwerpen verwacht. Elmina, 8 v. Monrovia te Abidjan. Felipes, 6 v. Pladju n. Tjilatjap. Gadila, 6 v. Balikpapan n. Singapore. Garoet, 6 v. Colombo te Djibouti. Gordias, pass. 6 Kp. Bon n. Nordenham. Hector, 6 v. Tunis n. Piraeus. Hecuba, pass. 6 Scilly's n. Antwerpen. Heemskérk, 6 v. Bremen te Antwerpen. Haarlem, 7 v. Port au Prince n. Santiago de Cuba. Hathor, 6 v. Malaga n. Algiers. Heelsum, 6 320 m. ZO. Kp. Race. Hersilia. 6 540 m. N.NO. Flores. Hoogkerk, 8 v. Singapore te Hongkong verw. Hestia, 7 v. Gent te Amsterdam. Hera, 8 v. New York n. Port au Prince. Hydra, 8 te Port of Spain. Ivoorkust, 6 130 m. Z. Kanarische eil. Indrapoera, 7 460 m. O. Ceylon n. Aden. Jagersfontein, pas. 6 Vlissingen n. Amsterdam Jupiter, pass. nacht 6-7 Ouessant n. Hamburg. Kielörecht, 6 te Hongkong. Kaimana, 6 v. Menado n. Sangir eil. Lemsterkerk, pas. 6 Aden n. Karachi. Loosdrecht, 6 v. Aden n. Karachi. Laurenskerk. verm. 8 v. Rotterdam n. Calcutta Laagkerk, 6 ten Westen v. Kreta n. Genua. Leersum, 6 625 m. O. Bermuda n. Rtobile. Le Maire, 6 te Palembang. Lutterkerk, 6 te Koewait. Leopoldskerfc, pass. 7 Perim n. Hamburg. Leuvekerk, 7 v. Suez n. Genua. Lindekerk, 7 v. Perz. Golf te Suez n. R'dam. Macuba, 6 v. Singapore n. Aden. Madoera, 6 v. Marseille n. Amsterdam. Marisa, v. Shimonoseki n. Hongkong. Markelo, 6 v. Zweden te Amsterdam. Modjokerto pass. 6 Perim n. Belawan. Myonia, 6 v. Tripoll n. Piraeus. Maasland, 6 te San Francisco do Sul. Malea, 6 v. Fredericia n. Rotterdam. Meliskerk, pass. 6 Texel naar Hamburg. Mei wede, 7 v. New Orleans te Savannah verw. Maas, 6 670 m. ZW. Flores n. Barranquilla. Mataram, pas. 6 Kp. Bougaronl n. Port Said. Meerkerk, 6 nog te Shalna. Murena, 6 dwars Sukra baai n. Port Said. Manoeran, 7 v. Belawan n. Singapore. Mariekerk, 8 te Aden verwacht. Marpessa, 7 v. Pulu Sambu n. Bombay. Mataram, 7 dwars Malta n. Port Said. Mentor, 7 v. Arzew n. Grangemouth. Mirza, 8 te Miri. Maasdam, 7 ZO. Kp. Race n. Rotterdam. Mitra, 8 te Curagao Nigerstroom. 5 v. Amsterdam te Hamburg. Nieuw Amsterdam, 8 v. Rotterdam te Le Havre Ophir, 6 v. Priok n. Semarang. Oranjefontein, 6 130 m. N. Kp. Blanco n. Kaap stad. Omala, 7 v. Istanboel te Beyrouth. Orion, pass. 6 Ameland n. Hamburg. Oranje, pass. 7 Minicoy n. Colombo. Oranjestad, 8 v. Curagao te La Guaira. Papendrecht, 6 te Rastanura. Prins Joh. W. Friso, 7 te Hamburg. Prins Willem V, 6 v. Chicago te Rotterdam. Perna, 6 330 m. W. Marseille. Prambanan, 8 v. Pontianak te TJ. Priok verw. Prins Maurits, 6 560 m. W.t.N. Kp. Clear. Prins Willem III, 6 900 m. O. Belle Isle. Polydorus, 7 v. Soerabaja n. Tjilatjap. Polyphemus, 7 v. Tj. Priok n. Singapore. Phrontis, pas. 7 Sokotra n. Belawan. Prins Fred. Hendrik, 7 v. Rotterdam naar Chicago. Riouw, 6 v. Port Said n. Amsterdam. Rijndam, 6 620 m. O.t.N. Kp. Race n. New York. Rotula, 7 v. Curagao te Algiers. Rijnkerk, 6 te Genua. Rafaela, 6 dwars eil. Bengkalis n. Pladju. Reael. 7 v. Cheribon te Tj. Priok. Reyniersz, 9 Makassar verwacht. Rita, pass 6 Poeloe Tenggol n. Bangkok. Rem pang, 8 v. Khorramshar n. Bahrein. Roepat, 8 te Tj. Priok. Rijnland, 8 v. Montevideo te Buenos Aires. Salatiga, 7 v. Bombay te Karachi. Samarinda, 7 v. Port of Spain te Kaapstad. Singkep, 7 v. Singapore te Tj. Priok. Sommelsdijk, pass. 6 Gibraltar n. Halifax. Stad Maastricht, 6 v. Lulea n. Rotterdam. Sheratan, 7 v. Amsterdam op proeftocht. Sinabang, 6 v. Weda. Süedrecht. 6 450 m. NO. St. Helena n. R'dam Stad Dordrecht, pass. 6 Wight n. Vlaardingen. Stanvac Benakat. 8 v. Saigon n. Haiphong. Stanvac Penaopo, pass. 6 Banka n. Singapore. Straat Makassar, 6 170 m. O Formosa. Stad Leiden, 7 v. Moji n. Osaka. Straat Makassar. 8 v. Osaka te Hongkong verw. Sunetta. 8 v. Soerabaja te Balikpapan. Schie, 7 v. Latakkia n. Piraeus. SCh erpendrecht, 8 v. Rio Grande do Sul te Paranagua. Stad Vlaardingen 8 te Roterdam. Tallsse, 7 te Alexandrië. Teiresias, pass. 6 Perim n. Suez. Tara, pass. 6 ten W. v. Canarische eil naar Rio de Janeiro. Tankhaven I, pass. 6 Straat Banka. Tawali, 280 m. Z.ZO. Ceylon. Tero, 6 440 m. N.NO. Madeira. Tiberius, 6 100 m. W.t.Z. Lands End. Tjibantjet, 7 te Makassar. Tjibodas, 6 270 m. O.NO. Mozambique. Tarakan, 7 v. Colombo n. Belawan. Tjimenteng, 7 v. Beira n. Fremantle. Tomini, 8 te Soerabaja. Tamo, 7 c. St. Vincent n. Santos. Tegelberg, 7 v. Manilla te Hongkong. Van Spilbergen, 6 v. Amsterdam n. Bordeaux. Van Riebeeck, 7 v. Buleleng te Soerabaja. Van Linschoten, 7 v. Dakar n. Bordeaux. Veendam, 7 v- Southampton n. New York. Willemstad. 6 v. Amsterdam n. Cristobal. Westland. 6 410 m. z. Kp. Verdische ell. Waterland, 7 v. Amsterdam n. Bremen. Woensdrecht, 8 te Pulusambu. Willem Ruys, 7 t-h.v. Kp. Carbon n. Southamp ton. Waterman, 8 te Rotterdam. IJsel. 7 v. Rotterdam n. Tunis. Zeeland KRL)7 v. Balikpapan n. Donggala. Zuiderkruis, 7 490 m. N.NO. St. Helena naar Kaapstad. Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden Aldabi, vertr. 6 v. Santos 9 te Montevideo verw. Alhena, vertr. 8 v. Hamburg 10 Antw. verw. Alnati, 8 v. Rio de Janeiro 11 Bahia verw. Bonaires, verm. 10 v. Paramaribo n. A dam. Boskoop, verm. 8 v. Antw. verm. 12 v. Adam n. Cristobal. Cottica, 7 v. Amsterdam n. Georgetown za Paramaribo verw. Grote Beer, vertr. 10 v. R'dam n. Montreal vla Le Havre en Southampton. Indrapoera, 15 te Aden verw. joh. v. Oldenbarnevelt, verm. 8 v. Sydney n. A'dam vla Soerabaja en Tj. Priok. Maasdam, 12 Southampton 13 R'dam verw. Nieuw Amsterdam, 7 16 u. v. R'dam n. N. York 8 Le Havre n. Soton verw. 15 New York verw. Noordam, vetr. 8 12 u. v. New York 17 Rotter dam verwacht. Oranje. 8 te Colombo 14 Tj. Priok verw. Oranjefontein, 17 te Kaapstad verw. Oranjestad, vertr. 8 v. La Guaira n. Trinidad. Rijndam, 10 te New York verw. Sibajak, 11 te Halifax verw- Veendam. 17 te New York verwacht. Waterman, 8 v. Halifax te Rotterdam aangek. Westerdam. 8 14 u. v. Rotterdam 17 te New York verwacht. Willem Ruys, 11 Southampton 12 R'dam verw. Willemstad, 12 Madeira verwacht. Zuiderkruis, 13 v. A'dam te Kaapstad verw. KLEINE VAART Anna b, vertr. 8 v. Londen n. Marseille. Atlas, 6 te Savona n. Genua. Asuncion, 6 v. Las Palmas n. Buenos Aires. Audacia, 6 15 m. N.NW. Bayonne. Att, 6 van Rotterdam te Bremen. Algarve, 6 te Cardiff. Batavier I. 7 te Bordeaux. Bornrif, 7 te Helsinki verwacht. Betty Anne, 6 Rotterdam verwacht. Bemisse, 7 v. Tunis te Avonmouth. Brem? 8 v. Antwerpen te Rotterdam verw. Conflance, 7 te Hamburg. Coolsingel, 8 te Tunadal verw. Claes Compaen, pass. 6 Brunsbüttel n. Hayie. Da Capo, 5 v. Bordeaux n. Sables d Olonne. Dollard, 7 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Driebergen, vertr 7 v. Greenock n. Ayr. Duiveland, 6 op de Thames. Emergo, 7 v. Amsterdam te Rotterdam. Eljo, 6 van Shoreham n. Antwerpen. Erebus, 6 v. Lissabon n. Swansea. Ferocia, vertr. 7 v. Vlaardingen n. Terneuzen. Fiducla, 6 v. Boston n. Hansweert. Follonica, 6 v. Gyon n. Vigo. Frans, vertr. 7 v. Aarhuus n. A dam of R dam. Frejo, 7 te Antwerpen. Gerry, 8 v. Bordeaux te Bayone verw. Goote, 7 v. Brest te Duinkerken verw. Harold, 7 te Vlaardingen. Henrica, 6 v. Londen n. Manchester. Hartel, 5 v. Swansea n. Amsterdam. Haskerland, 6 te Hartogen. Hast I. vertr. 7 v. London n. Frederiksund. Ida Jacoba, 6 v. Norresundby n. Rotterdam. Import, vertr. 7 v. Rotterdam n. Antw. Ingeborg, 6 v. Tromso n. Hamburg. Jo, 7 in de Limfjord. Joost, 6 te Amsterdam. Jongkind, vertr. 7 v. Londonderry n. Rdam. Jorlna, 6 te Frederiksund. Kenitra, 6 te Casablanca. Kemphaan, 7 v. Boston te Rotterdam. Leendert b, 8 Bordeaux verwacht. Larix, 6 Kiel gepass. n. Stocka. Markab, vertr. 8 v. Marknesse n. Esbjerg. Markab n, pass. 6 Kiel n. Warnemuende. Megrez, 6 te Port Lyautey. Menkar, 6 te Safi. Midsland. 6 v. Leith n. Grangemouth. Marfak, 5 v. Bordeaux n. Casablanca. Mirzam, 5 v. Safi n. Bordeaux. Marcella, 7 v. Le Havre te Rotterdam verw. Matthew, pass. 7 Goere n. Blaye. Monica, 7 v. Rotterdam n. Southampton. Myfem, 7 v. Parijs te Rouaan. Mypuck, verm. 7 v. Londen n. Rotterdam. Myson, 8 v. Oslo te Rotterdam verw. Muphrid, 7 v. Dublin n. Le Havre. Mado, verm. 5 v. Londen n. Rotterdam. Manta verm. 5 v. Londen n. Rotterdam. Marathon, pass. 5 Dover. Nettle, 6 Raumo n. Kingslynn. Nero, 1 v. Rotterdam. Noorderlicht, 6 v. Helsinki n. Drogheda. Noord. 7 v. Salt End te Billingham verw. Nottingham, 7 te Harlingen. Nijenburg, 6 v. Stockholm n. Paskalavik. Palma. 6 dwars Cuxhaven n. Antwerpen. Pavo, 6 Gothenburg gepass. n. Otterbacken. Ponza 6 v. Zaandam n. Rotterdam. Poortvliet, 6 v. Casablanca n. Londen. Rapid, 7 v. Amsterdam n. Parijs. Robert, 7 te Nyborg. Soemba. pass. 6 Wigth n. Oostende. Spora, 6 v. Fedala n. Nantes. Tromp, 6 te Llttlehampton. Ton, vertr. 6 v. Malmö n. Gdansk. Van Brakel, 6 v. Londen n. Antwerpen. Vecht, 7 te Maassluis. Veenenburgh, 6 v. Boston n. Rotterdam. Vlier, 6 v. Faro n. Rotterdam. Vrouwepolder, vertr. 7 v. Lissabon n. R'dam. Westerschelde. vertr. 7 v. Oporto n. Antw. Westkust. 6 te Herrang. Westlaan. 7 te Hamburg verw. Wiebold Bohmer, 6 75 m. N.NO. Kp. Vllano. Westerschelde, 5 te Oporto. Wiekenburgh, 7 v. Londen te Rotterdam verw. Willem Barendsz. pass. 7 Kiel. Zwerver. 6 te Londen. levert rechtstreeks zonder tussenhandel aan particu lieren Betaling in overleg, discrete behandeling. Br. no. 2523 Te koop gevraagd: op goede stand. Br. met opg. van koopsom no. 3115. 3 percelen, pl.m. 1050 M2. a.d. Rio Grandelaan Overveen. Bevr. Mak. Kant. J. W. G. DROSTE. Haarlem. Ged. O. Gracht 67. Tel. 10398. Makelaars-Veiling meesters en Beëd. Taxateurs. Nieuwe Gracht 74 Parklaan 22, Haarlem Donderdag a.s. aan vang 10 uur, waarin o.m. opgenomen: div. Bankstellen, Winkel- Inventaris (Vitrines; Toonbanken, Stellin gen etc.); zeer fraai vast Tapijt (2 x 25 M2) Boekenkast, el. For nuis; Koelkast; Radio's etc. KIJKDAG: WOENS DAG a.s. van 10 tot 15 uur. INBRENGEN of laten AFHALEN van bijvoe gingen is DAGELIJKS mogelijk. Tel. EXPEDITIE 13845 Echtpaar zoekt met gebruik van keuken en bad- of douchegelegenheid. Liefst met centrale verwarming. Brieven onder no. 3116. Wegens vertrek gem. en gestoffeerd Vrij te aanvaarden per 1 November a.s. Bevatt.: 1 gr. woon-eetk., 4 slaapk., badkamer, warm en koud str. water, keuken, kelder, zolder, garage, tuin. Geheel centraal verwarmd. Dicht gelegen aan zee. Brieven: W. de Ruyter. Witte de Withstraat 10, Noord- wijk aan Zee. Het HERENHUIS met TUIN aan de Kleine Houtweg 71 met fraai uitzicht op Park. In overleg LEEG TE AANVAARDEN. (Gaarne voorkeur bij aanbieding kleiner huis). P. HOOGEVEEN Lzn. Onroerende Goederen Nieuwe Gracht 74, Haarlem. EEN EXTRA VOORDELIGE AANBIEDING: Wollen dekens reinigen, per stuk 1.per 3 stuks ƒ2.50 HAARLEM Santpoorterstraat 4149 Telefoon 10131

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 7