Het Huis Heemsteedse zwemploeg was veel sterker dan die van Leamington Clowntje Rick Ook de waterpoloërs wonnen: zeven-vier KNAC en KNMV keurden Zandvoorts circuit Ook Noordwijk krijgt een auto-circuit Courses te Duindigt van haar Dromen DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1958 Voetbal Ripperda won van Bloemendaal: 2-1 Wielrennen De Duitse wielerploeg voor wereldkampioenschappen Van der Weyden naar* de vierde plaats Koch won achter handelsmotoren Van Vliet won in Zürich Concurrentie voor Zandvoort? Bloemen en cricket Nederlander Burgerhout won regelmatigheidsproef Voor de ki&deren Schaken Rudenko tegen Bykova om de wereldtitel Tennistournooi voor de „rijpere jeugd" Voorlopig Nederlands XI tegen Duitse club Sport in 't kort Gecompliceerde aanvaring op het Merwedekanaal FEUILLETON door Dorothy Quentin DE ZWEMMERS EN ZWEMSTERS van Leamington en Heemstede hebben gisteravond in de Groenendaalse zwemvijvers voor een uitstekend geslaagd openingsnummer ge zorgd van de sportwedstrijden, die de komende dagen tussen de ploegen van de beide gemeenten staan te wachten. Voor de zwemsport waren de weersomstandigheden schitterend; er was veel publiek rond de vijvers en de gezellige en sportieve stemming die in „Groenendaal" heerste, droeg er toe bij om het succes van deze sportavond to verzekeren. De Heemsteedse zwemmers hebben op nieuw bewezen, dat zij in kracht ontegen zeggelijk hoger moeten worden aangesla gen. Öp alle nummers waren de Heem stedenaren eerste. Toch heeft men van goede zwemsport kunnen genieten. Op verschillende nummers heerste veel span ning en het verschil in tijd tussen Heem stede en Leamington was in enkele geval len gering. Spannende estafette Het meest spannende attractieve zwem- nummer van de avond was ongetwijfeld de 5 x 50 meter estafette vrije slag heren. Het zag er eindelijk naar uit dat Leamington voor de eerste maal de overwinning ging behalen, want de Heemsteedse ploeg liep vrij snel een achterstand op van 20 meter. HPC's kleinste zwemmer, de jonge, maar felle Robby Band, trachtte tevergeefs in te lopen, maar de gasten lieten zich niet van de wijs brengen. De twee laatste Heemsteedse zwemmers deden het getij echter keren. Geurtsen en Bouwman slaagden er in de achterstand weg te werken en op enkele meters voor de finish moest Leamington zich gewonnen geven, toen de fel sprintende Bouwman als eerste aantikte. Ook bij de 100 meter schoolslag voor heren en de 50 meter rugslag dames was de strijd spannend tot het laatst en Heem stede moest krachtig voor de dag komen om de zege te kunnen behalen. Waterpolo Tot slot van de avond speelden Heem stede en Leamington een waterpolowed- strijd. Doelpunten van Geurtsen, Tjebbes en 'Bouwman gaven HPC bij de rust een 5-0 voorsprong. Na de pauze beet_ Lea mington echter fel van zich af en via 5-1 en 5-2 werd het 6-4. De eindstand was 7-4 voor de gastheren. Mr Fryer, de burgemeester van Leamin- ton, had veel bewondering voor de presta ties van de Heemsteedse zwemmers en zwemsters. Hij gaf ruiterlijk toe dat zijn ploeg een overtuigende nederlaag had ge leden en hij stelde het daarom op prijs de overwinnaars te belonen. Mr Fryer over handigde de Heemsteedse aanvoerder een fraaie bokaal als herinnering aan de wed strijden. Uitslagen De uitslagen luidden: Heren: 100 m. vriie slag: 1. Bouwman 1.8.1; 2. Geurtsen 1.8.4; 3. Prins 1.10. 100 m schoolslag: 1. Verleur 2.26 2. Phillipps (L) 1.26.5, 3. Grimmon 1.31.4. 50 m rugslag: 1. Prins 36.7, 2. Brooksbank (L) 40.4, 3. Wiers 41.2. 5 x 50 m estafette: 1. Heemstede 2.42.2, 2. Leamington 2.43.3, 3. Heemstede II 2.53.3. Dames: 100 m vrije slag: 1. M. Smit 1.17.5, 2. H. van Staalen 1.19.6. 3. Miss Draper (L) 1.25. 50 m rugslag: 1. M. Smit 43.4, 2. Miss Burden (L) 43.9, 3. H. van Staalen 43.9. 100 m schoolslag: 1. N. de Voogd 1.39.8. 2. A. Balk 1.42.7, 3. Miss Bur den (L) 1.58. Estafette 3 x 50 m wissel slag: 1. Heemstede 2.7.3, 2. Leamington 2.16.8, 3. Heemstede II 2.20. Naar ere-begraafplaats Woensdagmiddag hebben de Leaming- tonians een bezoek aan de ere-begraaf- plaats gebracht. De burgemeester van Lea mington en mevr. Ridder van Rappard, echtgenote van de burgemeester van Heem stede, hebben bloemen gelegd op het graf van de heer De Tello, de wethouder van Geheel onverwachts ontving Zandvoorts burgemeester gistermorgen van de voor zitter der K.N.A.C., de heer Van Haaren, telefonisch bericht, dat het Zandvoortse circuit in de loop van die middag door K.N.A.C. en K.N.M.V. opnieuw zou wor den gekeurd. Zo men weet, was eerder overeengekomen, dat op een warme dag het afgekeurde circuit aan nieuwe proeven zou worden onderworpen. Men had inder daad deze dag over de zo verlangde warm te niet te klagen. Het wegdek lag te bla keren in de kookhitte van de onbarmhar tige zonneschijn. Het circuit werd van 1 uur af voor alle motorrijtuigen gesloten verklaard en om twee uur verschenen inderdaad verschil lende bestuursleden van de K.N.A.C. in gesloten personen-wagens, waarmede de rijproeven werden begonnen. Later arri veerden nog de heer Bos-Eysen en de heer Hoogeveen Sr. in een Minor, die met nog enkele anderen waren uitgenodigd om aan de proeven deel te nemen. Ook de heer Van Burik arriveerde later namens de K.N.M.V. Op uitgebreide schaal werden de gehele middag de proeven gehouden. Over de resultaten liet men zich niet uit. Deze zullen later in een communiqué worden bekend gemaakt. De burgemeester van Zandvoort, mr. H. M. van Fenema en de heer J. Th. Hugenholtz, directeur van het circuit, woonden de proefnemingen gedeel telijk bij. Heemstede, die tijdens de bezettingsjaren gefusilleerd werd. In het openluchttheater werd het gezel schap thee aangeboden. Voor vandaag staat een trip naar Mar ken en Volendam op het programma. Vrij dag worden de sportwedstrijden voortgezet met tennis in Groenendaal, terwijl des avonds een tafeltennisontmoeting plaats vindt in het Sportparkrestaurant. Om de Umans-beker Heel wat voetballiefhebbers hadden Woensdagavond de warmte getrotseerd om getuige te zijn van de eerste wedstrijd in het voetbaltournooi om de Umans-beker, dat elk jaar door D.C.O. wordt georgani seerd. En zij hebben zich niet verveeld, want het is tussen de oude rivalen Ripper- da en Bloemendaal tot een spannende par tij gekomen, waarin de technisch betere kwaliteiten van de Ripperdaploeg tenslotte de doorslag hebben gegeven. Bloemendaal was evenwel geen gewillig slachtoffer, want tot aan de laatste minuut gaven de witten kranig partij en deden wanhopige pogingen om de kort na rust opgelopen 2-0 achterstand weg te werken. Daarin slaagde Bloemendaal ten dele, want slechts eenmaal kon v. d. Ende doelman Hekman passeren. Dit gebeurde kort voor het einde. Voor dien had Ripperda veelal de toon aange geven. Ook al in de eerste helft, maar de goede aanvallen van Dreyer c.s. strandden regelmatig op de goed werkende Bloemen- daalse achterhoede, waarin doelman Kok huis enkele goede schoten onschadelijk maakte. Maar na de hervatting hadden de bekerhouders spoedig succes. Buis opende de score na een zeer goede aanval en Th. Dreyer bracht kort daarna de stand op 2-0. Bloemendaal bleef evenwel goed partij geven en hoewel Ripperda het meest aan bod was, kwam succes aan de andere kant toen v. d. Ende na een snelle aanval met een goed schot succes had (2-1). Verder liet Ripperda het niet komen, zodat deze ploeg zich in de winnaarsfinale plaatste. Hedenavond wordt gespeeld R.C.H. 2 D. C. O. De Duitse wielerploeg voor de wereldkam pioenschappen op de weg en de baan is als volgt samengesteld: Professionals. Sprint: Voggenreiter. Ach tervolging: Ludwig Hörmann. Stayerkam- pioenschao: Schorn en Ziege. Wegkampioen- schaap: Heins Müller (houder van de titel), Ludwig Hörmann, Preiskeit, Pfannenmüller, Petry, Schwarzenberg, Schild en Kolbeck. Amateurs.- Sprint: Potzernheim. Achter volging: aan te wijzen na afloop van de Duitse kampioenschappen. Wegkampioen- schap: Ziegler. Zeissner, Backer, Maue, Rei- necke en Junkermann. Ronde van Kroatië De vierde étappe van de Ronde van Kroa tië, van Kopar naar Nova Gorica over 116 kilometer, is gewonnen door de Joegoslaviër Petrovic. Hij reed de afstand in 3 uur 27 min. 14 sec Reitz (Did.) kwam in 3 uur 28 min. 27 sec. op de tweede plaats en Van der Linde (België) werd in 3 uur 33 min. 44 sec. derde. In het algeipeen klassement heeft Petrovic met 15 uur 40 min. 25 sec. de leiding. De Nederlanders Van der Weyden staat vierde met 15 uur 47 min. 7 sec. België bezet de eerste plaats in het ploegenklassement. De Nederlandse ploeg staat vierde. Woensdagavond zijn in het Utrechts sta dion wielerwedstrijden gehouden, waaraan ook enkele Tour de France-renners deel namen. De uitslagen luidden: Wedstrijden achter handelsmotoren, 1ste manche over 15 km.: 1. N. Koch 14 min. 18 sec.; 2. Wagtmans; 3. Van Est; 4. A. Voorting; 5. Van Breenen, 2 ronden achter; 6. G. Voorting. 3 ronden achter. 2e manche over 20 km.: 1. Wagtmans 19 min. 12 sec.; 2. G. Voorting; 3. N. Koch; 4. Van Est; 5. A. Voorting; 6. Van Breenen, 4 ronden achter. 3e manche over 25 km.: 1. G. Voorting 23 min. 53 esc.; 2. N. Koch; 3. Wagtmans; 4. Van Est; 5. A. Voorting; 6. Van Breenen. 1. N. Koch (Utrecht) 6 punten; 2. Wagt mans (Breda) 6 punten; 3. G. Voorting (Roo sendaal) 9 punten; 4. Van Est (St. Willi- brord) 11 punten; 5. A. Voorting (Haarlem) 14 punten; 6. Van Breenen (Amsterdam) 17 punten. Op de Oerlikonbaan in Zürich waren gisteravond 7000 toeschouwers getuige van een internationale sprintwedstrijd voor profs die door onze landgenoot Arie van Vliet werd gewonnen vóór Harris (Enge land) en Plattner (Zwitserland). De rit om de vierde, vijfde en zesde plaats werd gewonnen door de Italiaan Sacchi gevolgd door de Australiër Bardsley en zijn landgenoot Patterson. Om de zevende en achtste plaats werd gereden door de Nederlander Derksen en de Zwitser Von Bueren. Derksen ging als eerste over de eindstreep. De Noordwijkse Vereniging voor Vreem delingenverkeer deelt mede, dat aanstaan de Zaterdagmiddag het nieuwe auto-circuit van Noordwijk officieel geopend zal wor den door de heer H. Tjaarda namens de sportcommissie van de K.N.A.C. Het cir cuit is gelegen aan de Quarles van Ufford- straat bij de Golfweg. Dit bericht zal mogelijk niet nalaten on gerustheid te wekken in Zandvoort, waar zoals men weet het circuit voorlopig is afgekeurd. Die ongerustheid is echter ongegrond, want het auto-circuit van Noordwijk is bestemd voor trap-auto'tjes. De jeugd zal daar over een achthonderd meter lange baan wedstijden kunnen hou den. En wie weet zullen- daar in Noord wijk de coureurs van de toekomst worden gekweekt, die later op het échte circuit van Zandvoort slag kunnen gaan leveren. De uitslagen van de gisteren te Duindigt gehouden draverijen luiden: Woestduinprys (2100 m.): 1. Rina Gay 1.28.1; 2. Putzelinde; 3. Quick P. W. f2,10, P. f 1,10, f1,10, f 1,50, K. f4, C. f2,10. Woudesteinprijs (2500 m.); 1. Nannie Gre- gor 1.36.9; 2. Quatrième Poulain 1.32.6. Clingendaalprijs (1300 m.): 1. Sunny Boy 1.37.8; 2. Sunshine; 3. Sanny Mars. W. f 1.30, P. f 1,20. f 1,80, K. f2,90, C. 2.20. Houtrustprijs (2100 m.): 1. Oosting's Oog appel 1.25.4; 2. Neerlandia H; 3. Octavianus K. W. f7.10, P. f 1,80, f 1,60, f 1,40, K f9,40, C. f 14,30. Duindigtprijs (2100 m.): 1. Lady Zora 1.24.4; 2. Moquette de la Maire B; 2. Oud Bonni; 3. Pearl Spencer. W. f 11, P. f2,80, f4,70, f2, K. f3.60, C. f5.60. Platoprijs (1000 m.): 1. Maharadja; 2. Douce France: 3. Samson. W. f2. P. f 1,40, f 1,70, K. f4,50, C. f3. Diogenesprys (1600 m.): 1. Aquavit; 2. Cleone; 3. Flying gal. W. f4,40. P. f 1,50, f 1,20, K. f2,50, C. f5,90. Omzet f32.452. De Scorpions Cricket Club uit Engeland maakt een tournee door Nederland om daar cricketwedstrijden te spelen tegen Nederlandse verenigingen. Geruime tijd van te voren stuurden de Engelsen een keurig verzorgd programma toe. Ook aan de vereniging Rood en Wit in Haar lem, tegen wie zij op Vrijdag 14 Augus tus zullen spelen aan de Spanjaards laan. De Engelsen stonden er op dat de wedstrijd op deze dag in afwijking van het normale aanvangsuur om twee 'uur 's middags zou beginnen. De ochtenduren wilden zij het iverd met grote nadruk vermeld besteden aan een uitgebreid bezoek aan de Keukenhof en Flora. Als ze daar in Lisse en Heemstede nu nog maar op gerekend hebben. JL A Deze uit een hef schroef vliegtuig gemaakte foto te Panmoendjom toont Russische vrachtauto's en jeeps (op de voorgrond) waaruit de geallieerde krijgsgevangenen stappen. Zij worden met ambulance auto's (in het midden van de foto) naar Moensan vervoerd. Op de achtergrond helicopters, waarmede de ernstige zieken worden overgebracht. (Telefoto). Op de laatste dag van de Zwitsere rond vlucht werd de regelmatigheidsproef van Kloten naar Samedan gewonnen door de Nederlander Burgerhout met een totaal van 443 punten vóór de Engelsman Ilamp (442 pnt.). De derde en vierde plaats werden be zet door Reece (G. Br.) en Jene (Luxem burg) beiden met 439 punten. De Nederlan der Kries legde met 437 punten op de vyfde plaats beslag. In de doellanding in Sion werden vijf deelnemers ex aeque op de eerste plaats klasseerd namelijk Kries (Ned.), Kraemer (Lux.), Oberman (Ned.), Thomi (Zwitser land) en Corfu (Zwitserland) ieder met 200 punten. In de doellandingsvlucht met afgezette motor, in Locarno gehouden, eindigden drie deelnemers ex aeque op de eerste plaats: Genin (Frankr.), Cassini (It.) en Byars (Gr. Br.) ieder met 500 punten. Oberman en de Duitser Boot bezetten ex aequo de derde plaats ieder 450 pnt. In het eindklassement van de doellandings- vluchten eindigde Oberman als eerste met een totaaal van 800 punten. Genin (Fr.) werd tweede(750) voor Arnaud (Fr.) en Bott (Duitsl.) met ieder 700 punten. Burgerhout klasseerde zich met 1685 pun ten eerste in het eindklassement van de regelmatigheidsvluchten. De Belg Goemans verzekerde zich met 161 pnt. Van de twee de plaats. Les Forgettes (Fr.) legde beslag op de derde plaats (1655 pnt.). Het algemeen eindklassement luidt: 1. Byars (G. Br.) met Hornest-moth 3376 pnt.); 2. Genin (Fr.) met Bonanza 3305 pnt.; 3. Arnaud (Fr.) met Cruiser 3260 pnt.; 4. Goe mans (Belg.) met Pacer 3209 pnt.: 5. Thomi (Zwitserland) met KZ-VLL 3204 pnt.; 6. Oberman (Nederland) met Ercoupe 3194 pnt;. 9. Kries (Nederland) met Fairchild 3098 pnt.; 11. Burgerhout (Nederland) met Stinson 3015 pnt.; 14. Uges (Nederland) met Mid- Sokol 2868 pnt.: 17. Van Hulsen (Nederland) met Ercoupe 2693 pnt.; 23. Schuller (Ne derland) met Autocrat 2287 pnt. c Oom Tripje was erg blij, dat de Bimaboemo zich voor alle zekerheid toch nog wat verb Maar ze gingen heus weg! Hij zag de kano's van het eiland wegvaren, c ding heen. De zeilen werden gehesen, en met Gelukkig! Het was voor oom Tripje niet pi te zitten; maar zulke bezoekers zag hij toch dat waren lang geen vriendelijke kerels. Dar hier, tot een schip hem zou komen halen Oom Tripje zag de scheepjes een bocht ma omdat de rotsen en bergpieken in de weg sto beneden kon gaan; daar was water, en o, hij I wonder ook, als je in zo'n heet land een tijd een druppel te drinken. Hij ging weer langs de smalle bergpaadjes r. straks was gevlucht. En toen kwam hij bij e heerlijk, verfrissend water! Zaterdag 15 Augustus begint in Leningrad de tweekamp om het wereldkampioenschap damse tussen Ludmilla Rudenko uit Lenin grad, houdster van de titel, en Elizaveta By kova uit Moskou. De wedstrijd gaat over 14 partijen. In geval van een draw zal mej. Rudenko de titel behouden. Deze tweekamp zal de afsluiting vormen van een driejarige strijd welke begonnen is met voorwedstrijden in verschillende landen en voortgeezt werd met een candidaten- tournooi, waaraan 16 speelsters hebben deel genomen. Zoals bekend won Elizaveta By kova dit laatste tournooi, waarmee ze het recht verwierf voor de titel uit te komen tegen de wereldkampioene. Afgaande op de huidige vorm van de beide speelsters kan men een spannende en gelijk- opgaande strijd verwachten. Het laatste, in 1952 gehouden, tournooi om het Russische dameskampioenschap eindigde met de zege van mej. Rudenko. Maar Elizaveta Bykova had slechts pnt. achterstand en ze had haar partij tegen mej. Rudenko gewonnen. Gisteren werden in Heemstede de tennis wedstrijden voor de rijpere jeugd voortgezet. De enige verrassende uitslag van die dag was de nederlaag van H. Bitter (Amsterdam) de kampioen van 1952 die werd uitgescha keld. De Hagenaar Dominicus won met 26 6—4 6—4. De uitslagen waren: Jongens-enkelspel, tweede ronde: P. van Eysden (U.) sl. F. Titulaer (Hrl.) 6—3 6—3; R. v. d. Weg (Den Haag) sl. C. Boer (Gld.) 6—3 64; H. Bitter (A'dam) sl. F. Daemen (N.B.) 6—3 6—2; P. Dominicus (Den Haag) sl. T. den Hartog (Hrl.) 64 61; J. Koerts (Den Haag) sl. C. v. d. Peyl (Zeel.) 6—1 6—1; J. Frederikse (U.) sl. R. de Keyzer (Rott.) 6—2 7—5;- A. Kloesen (A'dam) sl. F. Kraal (Rott.) 6—0 6—1; P. v. d. Laan (U.) sl. J. Kuyper (Gld.) 62 60. Kwart-eindstrijden: v. Eysden sl. v. d. Weg Naar de Duitse Voetbalbond mededeelt zal Borussia Dortmund, een der afdelingskam pioenen, op uitnodiging van de KNVB op 9 September in Rotterdam een wedstrijd spe len tegen het voorlopig Nederlands elftal. Deze wedstrijd is bedoeld als oefening voor de wedstrijd, die het Nederlands elftal op 27 September in Oslo tegen Noorwegen speelt. De Koninklijke Belgische Voetbalbond publiceert in het internationaal programma voor het seizoen 1953'54 dat het Neder lands B-elftal op 25 October in België tegen België B zal uitkomen. Op 4 April zal de returnw.edstrijd in Nederland worden ge- sepeld. NIELSEN TE NEWPORT UITGESCHA KELD. De Deen Kurt Nielsen, die bij de tenniskampioenschappen te Wimbledon als ongeplaatste speler de finale heren enkelspel bereikte, is in de derde ronde van het tournooi te Newport door de Amerikaan Straight Clark uitgeschakeld. Clark won met 75, 62. Op het Merwedekanaal nabij Diemer- brug heeft gisteravond omstreeks zeven uur een gecompliceerde aanvaring plaats gehad. Uit de richting Amsterdam kwam het tankschip „Velsen" gesleept door de „Hol land" Naast het tankschip voer de „De Tijd zal het Leren". Uit de andere richting naderde de sleepboot „Amsterdam" met twee Rijnaken. Naast de laatste Rijnaak voer het zandschip „Labor Vincit". Vlak daarachter kwam nog een sleep, bestaande uit de sleepboot „Alpha" en twee dek schuiten. Waarschijnlijk is de „Holland" iets uit geweken voor zwemmers. De „De Tijd zal het Leren" liep daardoor uit het roer en sloeg met hst achterschip tegen de „Velsen" op. „De Tijd zal het Leren" kwam hierna dwars over het kanaal te liggen en vertaald uit het Engels 52) „Ik geloof niet, dat je je daarover zor gen behoeft te maken". Er was een lach geweest op John's gezicht, hoezeer hem het nieuws ook pijnlijk getroffen had. „Ik weet 't al sinds maanden, dat Elsie van jou houdt, en ze is niet het soort meisje, dat van gevoelens verandert. Ik was alleen maar bang, dat ze er erg onder zou lijden, dat jij haar liefde niet beantwoordde De jonge dominee wenste Elsie met grote hartelijkheid geluk en nooit zou het meisje er achter komen, dat hij zélf het plan had haar ten huwelijk te vragen. Mark had haar wel eens iets over John's gevoelens verteld, maar ze had er niet verder bij stil gestaan en aangezien hij een intieme vriend van Mark was, vond ze Kgt prettig, dat hij met Mark's keuze in- ftemde. „O, dominee Ayrtonik bedoel Johnik ben zó gelukkig! Ik heb me er altijd op voorbereid, dat ik Willows zou moeten verlaten, en nu ga ik trouwen en blijf ik altijd hier!" Elsie's kinderlijk enthousiasme ontroerde John Ayrton. Met genoegen constateerde hij, hoe ze was op gebloeid. „Trouw je eigenlijk met Mark om Wil lows of om hemzelf?" vroeg hij plagend, en Mark viel hem lachend bij. „Dat wil ik ook aldoor maar te weten komen", zei hij. „Vrouwen zijn tot alles in staat tegen woordig om een behoorlijk huis te krij gen. Ik zou je Willows altijd als geschenk kunnen geven, lieveling, dan zou je mij er niet bij behoeven te nemen! In onze fami lie komen geen scheidingen voor, denk daaraan!" Ze wist, dat hij alleen maar een grapje maakte, maar zelfs zijn plagende woor den deden haar pijn. Ze was overgevoelig wat Mark betreft, nooit had ze geweten, dat je van iemand zóveel zou kunnen hou den Met nadruk en heel ernstig zei ze lang zaam: „Ik zou onder wélke omstandighe den ook met je trouwen, Mark. Ook al kon je me niet meer geven dan een plag- gehut, ook al zou je blind blijven, en ook al zou je op den duur een lastige, humeu rige tyran worden.... Maar natuurlijk ben ik óók dol op Willows!" „Nu hoor je "t", lachte John Ayrton. „Je behoeft dus niet bang te zijn. Ik hoop het 1 te beleven dat ik jullie kinderen mag do pen en jullie gezin mijn gemeente tot voor beeld kan stellen". „We willen vier kinderen, hè Mark?" Elsie glimlachte vertederd. „Twee meisjes voor Mark en een klein jongetje voor mij en één voor Annie. Annie moet altijd een kleine jongen hebben om te verwennen". De bruiloft werd in alle stilte gevierd. Mark's omstandigheden maakten veel feestelijkheid ongewenst. Maar wel droeg Elsie op Mark's verzoek een wit bruidstoi let. Ze had zelf voorgesteld om niet in het wit te trouwen, aangezien Mark haar toch niet zou kunnen zien, maar deze had er op gestaan, dat ze een échte witte bruid zou zijn. „Je bent nog zo jong, lieveling, en dit is de enige keer in je leven dat je een stra lend jong bruidje zult zijn Het modehuis van Leroy vervaardigde het bruidstoilet en ditmaal was er geen misverstand inzake de rekening. Mark be taalde deze zelf. De sluier, die Elsie droeg, was van echte kant en Mark's moeder had hem ook als bruid gedragen. Haar bruids- bouquet bestond uit allerlei voorjaarsbloe men, zoals die in de tuinen van Devon bloeiden. Sir Leo kwam over en aan zijn arm kwam ze de kerk binnen. Ook Victor was aanwezig. Na de plechtigheid, toen hij het bruidspaar geluk wenste, zei deze tot Mark: „U hebt me haar ontstolen. Weet u, dat ze op een kasteel thuis hoort. Iedere prinses behoort op een kasteel te wonen." „Maar dit prinsesje heeft precies het huis gevonden, waar ze hoortzei Elsie zacht. Tijdens de plechtigheid had Elsie het ge voel, dat ze droomde. Alleen toen ze naast Mark stond en ze plechtig de aloude be loften aflegden, besefte ze dat dit alles werkelijkheid wasMark vond zonder moeite haar ringvinger, waaraan hij de trouwring schoof, en hield haar hand in de zijne geklemd. Het orgel speelde en er werd gezongen. Na afloop was er het vrolijke en harte lijke gelukwensen door de kleine vrien denkring, die aanwezig was. Samen met Mark stapte ze daarna in de auto, die hen naar huis zou brengen. Ze gingen .niet op de huwelijksreis, vóórdat de oogspecialist de beslissende uitslag over Mark's ogen bekend, had gemaakt. Dit zou over 14 da gen gebeuren Ze gingen thans rustig naar Willows, waar een opgewonden Dan hen tegemoet sprong en waar Annie en de oude Crab- tree hen opwachtten. Deze oudjes hadden het hele huis versierd met voorjaarsbloe men en jong groen en Elsie slaakte een verrukte uitroep, toen ze dit alles zag. „O, wat ziet 't er hier beeldig uit! Ik wou dat je het zien kon, lieveling!" „Ik kan het ruiken", antwoordde Mark lachend. Hij sloot de deur van de zit kamer en nam haar in zijn armen. „Elsie, je bent zo jong en zo aanbidde lijk lief! Heb je er geen spijt van en ben je niet benauwd „Met jou kan nooit iets me meer be nauwd maken", antwoordde ze zacht. „Maar je geeft zo heel veel...." Ze keek hem aan en lachte. „En jij geeft mij natuurlijk niets, dat wil je zeker zeg gen! Je trouwt met een weeskind, zonder achtergrond of familie, iemand die je nog nooit gezien hebtwil je dat wél be denken?" „Al heb ik je nog nooit gezien, Elsie, toch kén ik je. Ik heb het gevoel, dat ik je mijn hele leven gekend heb. Ik dacht alleen dat mensen zoals jij tegenwoordig niet meer bestonden Na een poosje, toen hij haar even losliet, zei Elsie lachend: „Ik moet me gaan ver kleden, Mark, deze prachtige witte jurk is niet bepaald een toilet om thuis in rond te blijven lopen. Ik ga Annie helpen, lief ste, en ik wil zelf dekken voor de lunch in ons eigen huis! Als je eens wist, wat dit allemaal voor mij betekent! O, Mark, we zullen het zo heerlijk samen hebben Mark lachte vrolijk. „Dan ga ik me ook verkleden. Die pandjesjas begint me te irriteren. Je voelt je er nooit een gewoon mens in". HOOFDSTUK 30 Henry Barns, de oogspecialist, logeerde al drie dagen op Willows. Hij had het ver band voor Mark's ogen verminderd en di verse proeven genomen, maar nog niets definitiefs meegedeeld. Vandaag zou het laatste verband verwijderd worden en de spanning was thans bijna ondragelijk ge worden, Dan liep Annie voor de voeten, die over hem struikelde en een kostbare schaal brak. Prikkelbaar brak ze in een vloed van scheldwoorden uit. Elsie dwaal de rusteloos door het huis en wist niet, waar ze het vinden moest en zelfs de oude Crabtree verzon er iets op, om vlak bij de voordeur een karweitje op te knappen, zo dat hij alles, wat er in huis voorviel, on middellijk te horen kreeg. „U kunt nu boven komenrieï> Barns en trillend op haar benen liep Elsie de trap op. In de slaapkamer, waar de gordijnen half dichtgetrokken waren, lag Mark in bed. Er zat nog een licht verband voor zijn ogen. Hij luisterde naar haar voetstappen en glimlachte. „Ga je bruidsjurk aantrekken, lieve ling", beval hij zacht. „Ik wil je nu zelf zien in de jurk, waarin iedereen je aange gaapt heeft". „Wat een onzin", mompelde dr. Barns, maar Elsie aankijkend, voegde hij er aan toe: „Misschien kunt u het beter doen. Stel je voor, ik wil zijn reactie op kleuren testen en nu wenst hij u speciaal in een witte jurk te zien!" Elsie verkleedde zich jachtig en zenuw achtig in het mooie bruidstoilet. Ze besef te, dat het met slechts een gril van Mark was> c,a1 in deze jurk wilde zien. (Slot volgt).

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 6