Kort en bondig Tienduizend visjes in de Vishal 3®* Heemsteedse gemeentebedrijven boeken winst van kwart millioen gulden Heemstede Bloemendaal Voor zendingen A. B.C. ZATERDAG 15 AUGUSTUS 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Heerlijke vaeantie voor kinderen uit Puttershoek Mevrouw Van Beek-Van der Kaay wordt Maandag tachtig jaar Nieuwe directeur kantoor Ned. Middenstandsbank Scheepvaart Voos- de kraderen Tienduizend visjes zijn in de komende weken in de Vishal te Haarlem te zien en dat is te danken aan de Aquariumvereni ging „Pareus". Vrijdagavond is de tentoon stelling officiëel geopend door loco-burge meester «ie heer A. J. M. Angenent, die met een grote sleutel, waaraan de vorm van een vis was gegeven, de deuren van de Vishal opende. De heer Angenent had in de hal van het stadhuis gelegenheid gehad zijn bewonde ring uit te spreken over hen die de expo sitie ingericht hadden of die een inzending hadden verzorgd. Dit geschiedde naar aan leiding van de officiële ontvangst door het gemeentebestuur van de deelnemers aan het congres van de Nederlandse Bond Aqua Terra. De loco-burgemeester heette de gasten welkom en hij zeide, dat het programma van het congres er interessant uitziet. Sprekers uit binnen- en buitenland zullen belangrijke onderwerpen voor aquariumliefhebbers behandelen. Daardoor zullen de amateurs zich verder kunnen be kwamen in hun kunst om siervissen te kweken en naar meer volmaaktheid in het vak streven. Tenslotte besprak de heer An genent de tentoonstelling in de Vishal en hij wenste de congresisten prettige dagen in Haarlem toe. Als voorzitter van „Parens" bracht de heer E. Prager het. gemeentebestuur dank voor de ontvangst, waarna her gezelschap zich naar de Vishal begaf om de tentoon stelling in ogenschouw te nemen. Dc heer A. J. M. Angenent werd, nadat hij de aquariumtentoonstelling in de Vishal had geopend, rondgeleid door de heer E. Prager, voorzitter van de vereniging „Parens". De internationale jury had nog geen be slissing genomen in de prijsvraag welke in zender de best gekweekte vis heeft. Hier voor heeft het genieentebestuui van Haar lem een médaille beschikbaar gesteld. Wel werd bekend gemaakt welke inzen ders de médailles van Haarlems Bloei zul len ontvangen e:i wel de heer G. Wille voor het beste vérzorgde eauarium en de heer L. de Vries voor de beste vis van de tentoonstelling; deze beschikt over de apistograma aggessisi. Congres Aqua Terra Onder leiding van de heer Tolk is van morgen in het Frans Hals-theater het con gres begonnen van de Nederlandse Bond Aqua Terra, waarbij vijftienduizend leden zijn aangesloten. De heer E. Prager hield een inleiding over het onderwerp „Hoe moet een aouariumvereniging zijn?" Vol gens spreker moet het aantal leden van een vereniging niet te groot zijn; het beste is groepen te vormen, waardoor de erva ringen beter doorgegeven kunnen worden. Vertoond werden een film over koraal- diere.n en een film over de levensbiologie van de zeeschildpad. „Het legioen der verraders" (Spaar ne) De bekende acteur Randolph Scott geeft zich in deze technicolorfilm aanvankelijk uit als een wapensmokkelaar, maar even later ontpopt hij zich toch' als majoor bij de bereden politie in het Calefornië van honderd jaar geleden. Het gaat er allemaal nogal wild toe en een mensenleven blijkt er niet zo bijzonder veel waard te zijn. Dit alles weerhoudt de majoor echter niet met een groepje agenten de vijand tegemoet te treden. Na een kort vuurgevechtje zijn alle boosdoeners dood, de majoor slaat het stof van zijn kleren en stapt op zijn paard, waarschijnlijk op zoek naar nieuwe avon turen. Het onderwijzeresje dat de gehele film door niet weet te kiezen tussen de majoor en de kapitein van de politie, is de schone Patrice Wyrnore. „Het dozijn blijft voordeliger" (P a 1 a c e) Deze week wordt in Palace een vlotte film vertoond, die vrolijkheid zal bezorgen aan hen die rustig het familieleven van een gezin van moeder en twaalf kinderen wil gade slaan. Mevrouw Gilbreth is moeder van het grote aantal kinderen en enige tijd geleden is het gezin opgetreden in een film onder de titel „Voordeliger per dozijn". Thans laten Myrna Loy, Jeanne Grain, Debra Paget, Jeffrey Hunter en Edward Arnold zien, dat het dozijn voordeliger blijft. Het is voor een moeder niet gemak kelijk zich staande te houden, als zij moet werken en twaalf kinderen moet opvoeden en vooral niet als zij in haar pogingen om aan werk te komen tegenwerking heeft te doorstaan. Zij slaat zich door de moeilijk heden heen tot vreugde van de meisjes en jongens die bijzonder gehecht zijn aan hun moeder. A. O. „High Noon" (Miner va\. - De veel geprezen Wild-West-thriller met Cary Cooper als held in optima firma, is al zo uitvoerig besproken dat wij hier met de vermelding van haar aanwezigheid vol staan, voor allen die sterke zenuwen heb ben. „Im weissen Rössl" (Rembrandt. Het Witte Paard, dat zo ongeveer een halve eeuw geleden zijn geboorte te danken heeft aan de Duitse blijspelfabrikanten Blumen- tal en Kadelburg, blijkt een ongekende vi taliteit te bezitten. Het heeft als toneelstuk en als operette ontelbare opvoeringen be leefd en nu heeft men er ook een film van gemaakt, die, met de aanmerkelijk grotere mogelijkheden dan het toneel ooit kan bie den, aan Het Witte Paard wel het volle pond heeft gegeven. Deze film vertelt u dan ook dit overbekende vrolijke verhaal op een uitbundige manier, uitbundig vooral ADVERTENTIE VOOR UW LUNCH, DINER OF SOUPER NAAR „TRESLONG" GAARNE RESERVEREN WIJ UW TAFEL HIILEGOM CAFÉ-RESTAURANT RIANT UITZICHT OP OEMONSTRATIETUIN BESCHAAFD ORKEST TEL. K 2520-5347 Vrijdagmiddag zijn de vijfenveertig kin deren uit Puttershoek, die dank zij het initiatief van de heer N. de Lange en door bemiddeling van het Adoptie-Comité een prettige vaeantie in Heemstede hebben doorgebracht, weer naar hun woonplaats teruggekeerd. Zij kwamen met hun pleeg ouders voor het laatst in het Verversings huis „Groenendaal" bijeen, hetgeen voor de exploitanten, de heren J. en J. J. Uiten- daal aanleiding is geweest, het gezelschap een afscheidslunch aan te bieden. Het was de kinderen aan te zien, dat zij over hun vaeantie in Heemstede tevreden zijn geweest. Daarvoor bestond trouwens alle reden, want het Adoptie-Comité en de pleegouders hebben zich om het hardst beijverd, de jeugdige gasten het verblijf zo aangenaam mogelijk te maken. Onder lei ding van mevrouw C. J. Frese-Brander werden verschillende uitstapjes onderno men, waardoor vele kinderen, wellicht voor het eerst in hun leven, een bezoek hebben gebracht aan Kraantje Lek, de Mooie Hel, Zandvoort en Artis. Tijdens de lunch heeft de secretaris van het Adoptie-Comité, de heer W. M. van Hengelaar, zich bijzonder erkentelijk ge toond ten opzichte van allen, die meestal geheel belangeloos hebben medegewerkt, de vaeantie van de kinderen uit het ramp gebied zo voortreffelijk te doen slagen. In de eerste plaats de pleegouders, die spon taan gastvrijheid wilden verlenen, maar ook de rederij Zekveld te Haarlem voor het aanbieden van een boottochtje; de heer C. A. Schipper, dire^eur van de Heem- steedse Sportparken en Zwemvijvers, die de kinderen steeds gratis zwemmen heeft toegestaan; mevrouw C. J. Frese-Brander, voor haar voortreffelijke leiding bij de diverse uitstapjes; de directies van de N.Z.H.V.M., Artis en de Watertoren te Zandvoort, die belangrijke reducties heb ben verleend en niet te vergeten de heren J. en J. J. Uitendaal, voor hun sympathieke geste. Ten slotte deelde de heer Van Hen gelaar mede, dat voor de kinderen uit Put tershoek een opstelwedstrijd over deze vaeantie was uitgeschreven, waarvoor hij twee boeken als prijs beschikbaar stelde. Vervolgens beklom de elfjarige Rinus Kruithof uit Puttershoek een stoei, om na mens zijn reisgenootjes woorden van dank voor deze heerlijke vaeantie uit te spreken. Met een driewerf hoera voor Heemstede en een „Lang zal hij leven" voor de heer N. de Lange, als promotor van dit plan, werd de toespraak besloten. Daarna bood een meisje de heer Van Hengelaar een bouquet anjers aan. De burgemeester van Puttershoek, de heer W. v. d. Ploeg, noemde het een bij zonder genoegen in deze kring aanwezig te mogen zijn, niet alleen omdat de pleeg ouders zich door hun gastvrijheid bij de kinderen zo bijzonder bemind hebben ge maakt, maar ook doordat zij mede door het eten van snert, het kopen van bloemen en het bezoeken van voorstellingen, Put tershoek telkens opnieuw in het middel punt der belangstelling plaatsten. Geen wonder dan ook, dat de naam Heemstede in zijn gemeente reeds lang een begrip ge worden is, waardoor de vele bewijzen van hartelijke vriendschap, die reeds zo dik wijls ondervonden zijn, nimmer vergeten zullen worden. Ten slotte sprak de burge meester de wens uit, dat de schone omge ving van Heemstede de kinderen zoveel liefde voor de natuur mocht hebben bijge bracht, dat zij ook in hun eigen woonplaats zouden medewerken enige plantsoenen on gerept in stand te houden. Tot besluit ont ving burgemeester Van der Ploeg een pop penhuis, dat de twaalfjarige Ellen Parlow uit Heemstede vervaardigd heeft. Het zal voor het nieuwe kleuterhuis in Puttershoek worden bestemd. Het verslag van de Heemsteedse gas-, duinwater- en electriciteitsbedrij- ven over het afgelopen boekjaar ge tuigt van alleszins bevredigende be drijfsresultaten. De winst, die de drie bedrijven tezamen afwierpen, over schreed een kwartmülioen gulden? Deze gunstige resultaten zijn te danken aan een belangrijke toename van de af levering van gas en stroom. De totale gas- aflevering geliep 5.925.600 m3, hetgeen ten opzichte van het voorafgaande boekjaar een stijging inhield van ruim vier pet. De dag-afleveringen varieerden van 11.300 tot 23.200 m3. Over de gewone meters werd 62 pet over de muntmeters 21,5 pet afge leverd. Voorts werd 8,7 pet gebruikt voor de openbare verlichting in Heemstede en ruim 1 pet voor die in Bennebroek. Behalve Bennebroek voorziet Heemstede ook Vogelenzang van gas. Heemstede ver bruikte bijna 90 pet, Bennebroek 7 a 3 pet en Vogelenzang ruim 2 pet. Van de in totaal bijna zevenduizend gasverbruikers betrekken er 2555 z.g. muntgas. Het buizennet heeft met inbegrip van de uitbreidingen, die in het laatste jaar tot stand werden gebracht, een lengte van bijna vierentachtig kilometer en een in houd van ruim één en een kwart millioen kubieke meter. In verhouding tot deze re serve-voorraad gas zinkt de inhoud van de beide gashouders vrijwel in het niet daar deze resp. 5 en duizend m3 inhoud hebben. Minder gaslantaarns Doordat de straatverlichting geleidelijk aan geheel wordt geëlectrificeerd zijn thans nog slechts 702 gaslantaarns in ge bruik, benevens 96 in Bennebroek. Het aantal in huur verstrekte gasgeysers blijft van jaar tot jaar toenemen en be draagt thans reeds 438. Dat de woning voorraad in de gemeente nog volstrekt on toereikend is blijkt wel hieruit dat het aan tal tussenmeters opnieuw toenam en thans 563 bedraagt. Het totale bedrag, dat in het gasbedrijf is geïnvesteerd, beloopt 1.632.500.hier van is inmiddels afgeschreven 1.104.500.- zodat het uitstaand kapitaal thans 528.000.bedraagt. De winst van het gasbedrijf afzonderlijk beliep 111.078. Water Geven de omzetten van de gas- en stroombedrijven een regelmatige jaarlijkse toename te zien, met het duinwaterbedrijf is dit niet het geval. Hier schommelt de omzet namelijk met de weersgesteldheid, in hoofdzaak door de grote hoeveelheden die in warme zomers voor tuinbesproeiïng worden aangewend. Augustus en September van het vorig jaar kenmerkten zich door koel en nat weer hetgeen ertoe leidde dat in het boek jaar ruim 35.000 m3 water minder werd afgeleverd dan in het voorafgaande jaar. Daardoor beliep de water-aflevering dit maal 732.200 m3 met een grootste dag aflevering van 3.490 m3. Van de totale hoeveelheid werd 37 pet. afgeleverd tegen het goedkope tarief van 15 cent per m3. Het buizennet heeft een lengte van 63 kilometer met een inhoud van 828.350 m3. In het duinwaterbedrijf werd ruim 552.000 geïnvesteerd waarvan 458.000 werd afgeschreven zodat het uitstaand ka pitaal thans 94.160.beloopt. De winst op het water heeft 29.000.bedragen. Eleclriciteit Ofschoon een industrieel bedrijf dat veel stroom verbruikte naar Noord-Brabant werd overgeplaatst en voor bodemverwar ming van bloembollenland eveneens 100.000 kWh minder werd afgenomen dan in het voorafgaande jaar steeg het electriciteits- verbruik toch met 477.000 kWh tot 5.246.320 kWh. Het wegvallen van dc z.g. piekbeperking leidde tot een verhoging van de maximale belasting met ruim 200 kW waardoor deze op 2070 kW kwam. Er wer den in het boekjaar nieuwe transformator stations in gebruik genomen aan de Ble- kersvaartweg en de Narcissenlaan terwijl het hoogspannings-kabelnet werd doorge trokken naar een te bouwen hoogspan ningsstation aan de Van Merlenlaan. Na in het boekjaar tot stand gekomen uitbreidingen verkreeg het hoogspannings kabelnet een lengte van 21 kilometer en het laagspanningsnet een lengte van 85 kilometer. De electrische straatverlichting wordt verzorgd door 137 natrium-masten en 600 lantaarns. Het aantal geplaatste stroom meters nam toe met 230 tot 6515. In het electriciteitsbedrijf werd geïnves teerd 1.141.390.waarop bereids werd afgeschreven 669.880.zodat het nog uitstaand kapitaal thans 471.500.be draagt. De afzonderlijke winst van het electri citeitsbedrijf heeft 112.790.— bedragen. ZONDAGSDIENST De doktersdiensten voor Zondag worden te Heemstede waargenomen door dr. Laeijen- dekker. Raadhuisplein 9, tel. 38103 en dr. J. G. M. van Walsem. Bronsteeweg 32, tel. 38377. Wijkverpleging: Zr. L. Dudok van Heel, Jac. de Witstraat 9, tel. 34673. Apotheek: Schotsman, Binnenweg 206, tele foon 38320. Maandag 17 Augustus hoopt mevrouw M. A. W. van Beekvan der Kaay, Herfst- laan 6 te Heemstede, haar tachtigste ver jaardag te vieren. De aanstaande jarige is negenentwintig jaar verloskundige van de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezond heidsdienst in Amsterdam geweest. Op 1 September 1928 werd zij gepensionneerd, zodat zij binnenkort vijfentwintig jaar van haar pensioen geniet. Tijdens haar werkzaamheden in de hoofdstad verrichtte zij zevenduizend verlossingen. Mevrouw Van Beek is mede-oprichtster van de Ver eniging Amsterdamse kraamverzorging en vele jaren secretaresse. Verder had zij ge durende achttien jaar zitting in het college van medisch tuchtrecht. door de werkelijk voortreffelijke kleuren- techniek, door het uitstekende spel van een keur van medespelenden, waartoe ook onze landgenoot Johan Heesters behoort, en door een muzikale omlijsting, die de bekende melodieën van Ralph Benatzky alle recht doet wedervaren. De film geeft veel meer aardige détails dan toneel en operette ooit kunnen, en het doet er niets toe dat die niet allemaal aan de fantasie van de heren Blumental en Kadelburg zijn ontsproten.Zo vond het oog van de kleuren- camera zeer dankbare objecten bij een schuttersfeest en bij het „Schuhplattlen" der Tirolers. Regisseur Willi Forst heeft de bezwaren van de weinige beweeglijkheid der kleu- rencamera's blijkbaar weten te overwin nen, zodat van verfilmd toneel allerminst sprake is. Bovendien hield hij de acteurs en actrices binnen de perken en vermeed daardoor elke'chargering. Deze film laat Het Witte Paard zien in een vorm zoals Blumental en Kadelburg die zich in hun stoutste fantasie nooit heb ben durven dromen. S. K. „Das Herz einer Frau" (Frans Hals). In deze speel- en showfilm kan men Maria Schönauer zien dansen en horen kwinke leren dat het een lieve lust is tegen de im ponerende achtergrond van de Wiener Staatsopera. In het compromis, dat voor dit type film steeds gesloten moet worden, is het verhalende gedeelte er nu eens vrij goed afgekomen: het is de tamelijk onder houdende geschiedenis Van een actrice, die door een aanhankelijk jochie (Kurti Baumgartner) tot „moeder" gekozen wordt en deze benoeming nog aanvaardt ook. Het ventje heeft geen moeder meer, maar zucht onder de bemoeiingen van een snib bige huishoudster, terwijl zijn vader, een bedrijfsingenieur, geen tijd voor hem heeft. De actrice, die door haar collega's voor namelijk in rollen van „fatale vrouwen" wordt vereerd, maar niet in aanmerking kan komen voor het z.g. „diep-menselijke" genre, gaat in haar privéleven het tegen deel overtuigend bewijzen tot grote vreugde van het jongetje en zijn vader, die de keus van zijn zoon wel kan appreciëren. Het contact met de revue wordt bij dit alles uiteraard stevig onderhouden, zo dat de toeschouwer daar ook het volle pond van krijgt. Vooral een der balletten, waar in een Egyptische paleisrevolutie wordt weergegeven, zal niet nalaten indruk te wekken. H. B. „Twee meisjes en een matroos" (City). De liefhebbers van de vlotte Amerikaanse musical kunnen weer hun hart ophalen aan de zotte capriolen van Jimmy Durante en de Zuid-Amerikaanse notensterm welke Xavier Cugat ontketent. Het verhaaltje i heeft weinig om het lijf. Het gaat meer j om de muzikale grapjes. Een vacantiege- noegen voor jong en oud zouden wij zeg- gen. „Robinson Crusoë" (Luxor). Lau rel en Hardy's nieuwste belevenissen zijn geprolongeerd. „De deserteur van het vreemdelingen legioen" (L i d o Van alle vreemde avonturen die legionairs op gezag van Hollywood moeten beleven, is dit wel het vreemdste. Een officier van het legioen (Alan Ladd) verzeilt op jacht naar een woestijnrover in een paradijselijk oord van de vrede dat door een met angstwekkende legende omkleed gebergte van de boze bui tenwereld is afgesloten. En waar zijn eerste contact met dat sprookjesrijk tot stand wordt gebracht door een jongedame wier fraaie contouren door wazige sluiers nau welijks verhuld worden (Arlene Dahl) kan men hem zijn levendige belangstelling las tig euvel duiden. Nochtans- is zelfs in dat aardse paradijs niet alles rozengeur en maneschijn, want er scharrelt een gluipe rige jongeman rond. die het met de vrede lievende idealen van de grijze heerser niet eens is en er lustig op los intrigeert. De ondernemende officier van het legioen wordt te hulp geroepen en wanneer hij ont dekt, dat de intrigant bovendien nog de langgezochte woestijnrover is, zijn de pop pen aan het dansen. Kromzwaarden, ga- loperende paarden, hinderlagen en schiet partijen in de woestijn komen dan de actie nog wat verlevendigen en men vergiet menig zweepdruppeltje eer alles ten goede is gekeerd. Waar het geheel in technicolor verfilmd is, valt er héél wat te zien en als men aan het gebrek aan waarschijnlijkheid niet te zwaar tilt, hoeft men zich niet te vervelen. W. L. B. Als opvolger van de heer A, D. de Jong, die enkele weken geleden is overleden, is met ingang van 1 September benoemd tot directeur van het kantoor Haarlem van de Nederlandse Middenstapdsbank N.V. de heer G. van Genderen, thans directeur van het kantoor te Gouda. ZONDAGSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe mendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waargeno men door de arts J. H. M. Egberts, Zuider Stationsweg 12, Bloemendaal, telefoon 22261 die van de Ovcrveense huisartsen tot Zon dagavond elf uur door de arts W. D. van Ol denborgh, Bloemendaalseweg 223, Overveen telefoon 22884. De dienstdoende wijkverpleegster is zuster J. van Dijk, Bloemendaalseweg 307, Over veen, telefoon 12698, b.g.g. 14424. De dienst van de apotheken voor Overveen Bloemendaal en Santpoort wordt tot Zaterdag 22 Augustus alleen in spoedgevallen op Zon dag, des avonds en des nachts verzorgd door de Bloemendaalse apotheek (mej- J. M. E Reyers), Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal telefoon 22181. Ook is geopend apotheek De Wilde, Broekbergelaan 42, Santpoort-Dorp telefoon K 2560 8284. Van schrik liet oom Tripje het water uit zijn handen druipen en sprong overeind. En toen keek hij midden in het grijnzende, zwarte gezicht van de hoofdman der Bima- boemoe's Oom Tripje was helemaal ontdaan van de schrik. Daar hadden ze hem er lelijk' in laten lopen! Van alle kanten kwamen de kerels uit de struiken te voorschijn met hun dreigende speren in de hand. Hij begreep, wat er was gebeurd: de Bimaboemoe's waren wel weggevaren met de kano's, maar in een boog om het eiland gevaren en aan de andere kant weer aan land gekomen! Zeker hadden ze gedacht, dat de bewoner van het eiland wel zou denken, dat ze waren .weggegaan. En zo was het ook gegaan. En nu stond oom Tripje daar, weerloos tussen de vele, gewapende vijanden. „Wat dom van me!", dacht oom Tripje. Maar ja, dat hielp nu niet meer. De Bimaboemoe's, onder elkaar druk pratend en lachend, bonden hem de handen vast met een stevig stuk touw; hij was gevangen. Wat kon oom Tripje in zijn eentje doen tegen al die vijanden? Toen hij stevig geboeid was, namen ze hem mee, het strand op. Tussen hen in moest oom Tripje meelopen; ze brachten hem naar de plaats, waar de kano's aan het strand lagen. Agatha, 13 v. Surabaja n. Pladju. Aldegonda, 16 te Bangkok verwacht. Aletta, 14 te Pladju. Algenib, 8 v. Santos n. Porto Alegre. Amsteldijk. 13 te Semarang. Abbedijk, 14 te New York. Albiro, 14 te Rio de Janeiro. Alkaid, 14 te Bremen. Alnati, 13 110 m NO Bahia n. Las Palmas. Altair, 13 v. Las Palmas n. Recife. Ariadne, 14 te Rotterdam. Averdijk, 13 te Rotterdam. Aardijk, 13 te New Orleans. Alamak, 13 te Colombo. Alblasserdijk, 13 te Houston. Amerskerk, 13 te Kobe. Alderamin, pass. 13 eil. Elba n. Port Said. Aludra, pass. 13 ten ZW Dungeness. Alwaki, 13 275 m N Paramaribo. Amstelland, 13 30 m W Palma. Andijk, 13 720 m WZW Flores. Armilla. 13 nm. te Singapore. Aagtedijk, 15 te Bahia. Aalsum, pass. 15 8 u. Vlissingen n. R'dam. Abbekerk. 14 nm. v. Genua n. Port Said. Akkrumdijk, 15 v. R'dam n. Bremen. Almdijk. pass. 15 1.40 u. Vlissingen n. Antw. Alphacca, 14 v. Santos n. Montevideo. Alpherat, 14 v. Montevideo n. Rio Grande do Sul Amor, 14 v. Rotterdam n. Leixoes. Amsteltoren, 14 v. Beira n. Lorencomarques. Arendsdijk, 15 te New York. Argos, 14 te Rotterdam. Arnedijk, 13 nm. v. New Ylri n. R'dam. Aagtekerk 17 te Colombo verwacht. Amsteldiep, pass. 14 Malta n. Port Said. Arendskerk, 14 nm. te Suez. Bantam, 13 v. Port Said n. Rotterdam. Blitar, 13 v. Fremantle n. Adelaide. Bagan, 14 te Belawan. Baud, 13 v. Ambon n. Makassar. Barumun, 13 v. Gorontalo n. Posso. Bonaire. 14 ZW San Miguel. Breda, nacht 14 op 15 v. Jollendo n, Pisco. Bali, 14 te Halifax. Boipsevain, 16 te Lourenco Marques verwacht. Borneo, pass. 14 Malta n. Amsterdam. Boskoop, pass. 14 Ouessant n. Lissabon. Cascade, 7 v. New Orleans n. Gibraltar. Ceronia 13 te Ornkoldsvik. Chama, 14 te Stanlow. Caltex Delft. 13 55 m W Oporto. Caltex Nederland, pass- 13 nm. Royal Sov. Caltex The Hague, 13 70 m. ZO Oostpunt Kreta. Caltex Utrecht, 13 200 m O Malta. Caltex Leiden, 14 v. R'dam n. Sidon. Camphuys, 15 te Port Sudan. Cottica, pass. 14 Flores. Caltex Pemis, 16 nm. te Rotterdam verwacht. Celebes, 14 te Marseille. Dulvendrebht, 14 te Liverpool. Dongedijk, 13.,te San Francisco. D-uivendijk, pass. 14 Lizard. Diemerdijk. 14 v. Los Angeles n. Cristobal. Esso Den Haag, pass. 13 Kreta n. Antwerpen. Edam, 13 te Rotterdam. Kernland, 14 te Rio de Janeiro verwacht. Eemdijk, 13 te New Orleans. Etrema, 13 100 m NO Madoera. Eos, 14 v. Oran n. Rotterdam. Esso Rotterdam, 15 vm. v. Aruba n. R'dam. Friesland KRL)14 ten Z v. Billiton. Ganymedes. puass. 13 Virgin eilanden. Gad'ila, 14 te Pladju. Garoet, 14 ten Z Kreta n. Marseille. Groots Beer, 14 1080 m OtN Kp. Race. Hecuba, 13 te Bremen. Hilversum, 13 nm. te Suez. Heemskerk, pass. 13 Wight n. Marseille. Heelsum, 14 te Antwerpen. Hathor, 14 v. Piraeus n. Izmir. Hector. 15 te Beyrouth. Ittersum, 13 80 m WtN Kp. Comorin. Indrap-oera. pass. 14 Kp. Guardafui n. Aden. Ivoorkust, 14 te Takoradi. Jagersfontein, 13 te Bremen. Jupiter, 14 te Rotterdam. Johan v. Oldenbarnevelt, 14 400 m O Timor. Karimata, 11 te Tj. Priok. Karsik, 11 v. Zanzibar n. Kobe. Kaimana, 15 te Makassar verwacht. Kedoe, pass. 13 Golf vn Gougie n. R'dam. Kertosono, 15 te Bombay. Kieldrecht, 15 te Cebu. Leopoldskerk, 13 v. Pt Said n. Hamburg. Limburg, 13 v. Pt. Swettenham n. Singapore. Lindekerk. pass. 12 Malta n. Rotterdam. Leersum. 14 te Mobile. Laagkerk, pass. 13 Balearen <n. Santander. Laurenskerk. 13 60 m Z Huèlva. Larenberg, pass. 14 nm. Ouessant n. Taronte. Leuvekerk, 14 v. Ade'n n. Port Okha. Lieve vrouwekerk, pass. 14 Oostkust Ceylon. Liseta. pass. 14 Straat Banka n. Surabaja. Lekhaven, 14 te Rotterdam. Lissekerk. pass. 15 Vlisingen n. Londen. Lombok, 14 dw. Cartagena. Maasland. 13 te Santos. Maetsuycker, 11 te Fremantle. Molenkerk. 14 v. Karachi n. Aden. Madoera, 13 t.h.v. Beachy Head. Modjokorto, 13 220 m O Ceylon. Murena, 13 60 m ZW Djeddah. Macuba. 14 dw. Minicoy. Malea, pass. 14 Kp Vincent n. Singapore. Mapia, pass. 14 Gibraltar n. Beyrouth. Marpessa. 14 ten Z Kp. Comorin. Mentor. 14 nm. te Grangemouth verwacht. Mirza, 15 te Balikpapan. Muiderkerk, 14 te Sydney. Mariekerk, 15 te Mombasa. Mataram, 14 nm. v. Aden n. Belawan. Nigerstroom, 14 te Antwerpen. Notos. 13 v. Lissabon n. Amsterdam. Noordam. 17 vm. v. New York te R'dam verw. Noordwijk. 15 nm. te New Orleans. Oranje. 14 te Tj. Priok Ootmarsum, pass. 14 Miami n. Fernandina. Omala, pass. 14 Stromboli. Oranjefontein. 14 350 m WtN Walvisbaai. Oranjestad. 14 550 m NOtO Barbados. Prins Philips Willem. 3 v. Chicago n. R'dam. Phrontis, 13 80 m O Colombo. Plancius, 13 v. Belawan n. Singapore. Prins F re-der ik Hendrik, 13 960 m WNW Valencia. Poelau Laut, pass. 14 nm. Gibraltar n. Genua. Prins Willem IV. pass. 14 Belle Isle. Prins Maurits. pass. 14 vm. Anticosti eil. Prins Willem III. pass. 15 1.50 u. Vlissingen. Pygmalion, pass. 15 4 u. Vlissingen n. A'dam. Radja. 13 v. Belawan n. Colombo. Rafaela, 11 rede Singapore. Rondo, 15 te Balikpapan verwacht. Riouw, pass. 13 Ouessant n. Amsterdam. Rijndam, 13 v. New York n. Rotterdam. Rempang, 13 30 m NO Muscat. Rotti, 13 nog ten anker tussen Khoramshar en Basrah. Rotula, 13 135 m W Kp. Matapan. Rijn-kerk, pass. 13 Brothers n. Aden. Ridderkerk, 13 te Eastlondon. Rocbiah, 12 v. Seattle n. Hongkong. Sarangan, 14 te Tj. Priok verwacht. Saroena, 14 te Pladju. Singkep. 14 te Surabaja. Sliedrecht, pass. 13 Kanarische eil. n. R'dam Stad Leiden. 13 v. Moji n. Vancouver. Salatiga. 13 ten anker Rastaodra. Sirrah, 13 te Bilbao.. Stad Breda, pass. 13 Puertorico n. Cristobal. Stentor. 15 te Paramaribo verwacht. Salawati, 13 v. Amsterdam n. Perzië. Salland, pass. 13 Vittoria. Silindoeng, 14 v. Nagoya n. Yokohama. Stad Rotterdam. 13 340 m W Kp. Warth. Stanvac Djirak. 13 te Penang. Straat Makassar. 13 210 m NtO Natuna eil. Sumatra, 13 ten N Schouten eil. Stad Maasluis, 14 v. Immingham n. Narvik. Straat Banka. 15 te Kobe verwacht. Salland. 15 te Ilheos. Saparoea. 15 te Monrovia. Schie, 14 v. Palermo n. Cartagena. Sloterdijk, 15 te Antwerpen. HAARLEM EN OMGEVING De lieer M. de Kool te Nieuwerkerk aan de IJsel is benoemd tot hoofd aan de Pieter Vermeulenschool te IJmuiden-Oost. De hoofdassistent-titulair van 's Rijks belastingen de heer L. den Teuling te IJmui- den is verplaatst naar Haarlem. De lieer G. S. Bokma, schrijver van 's Rijks Belastingen te Haarlemmermeer hoopt 1 September veertig jaar in dienst van het rijk te zijn. B. en W. van Vclsen hebben, naar ont werp van architect J. Schipper in Zaandam opgedragen aan firma v. d. Putten, aanne mers te Haarlem en Velsen. de bouw van 77 étagewoningen en 2 winkels aan de Noord zijde van de Lange Nieuwstraat in Velsen. Met deze opdracht, werden door genoemde firma meer dan 600 woningen in weder opbouw gemaakt in Velsen. ADVERTENTIE groot of klein is BESTELDIENST ABC niet te evenaren BARREVOETESTRAAT 2 - HAARLEM Tel. 18428 - na 6 uur 14810 - 14155 Stad Dordrecht, pass. 14 Ouessant n. Palermo. Talisse, pass. 13 Aden n. Belawan. Tawali, 14 te Aden. Thalatta, pass. 13 Ouessant n. Port Said. Trajanus, 13 330 m NO Azoren n. A'dam. Triton, 13 v. New York n. Curagao. Teiresias, 14 te Genua. Themisto, 12 te Port Churchill. Tiba, 13 3 u. te Hamburg. Tabinta, 13 670 m ONO Flores. Tankhaven II, 13 van Surabaja. Tankhaven III, 14 te Tj. Uban verwacht. Tasman, 14 te Tj. Priok. Teucer, 13 170 m O Anderbalfgraadskanaal. Thedens, 14 te Ambon. Tjlsadane, 13 v. Nagoya n. Kobe. Tjiwangi, 14 te Makassar. Tomind, 13 v. Semarang n. Tj. Priok. Trompenberg. 13 2sn m w Finisterre. Tiibantjet, 14 v. Singapore n. Kobe. Tjikampek, 14 te Kobe v. Yokohama. Tara, 14 dw. Bahia. 16 Rio de Janeiro verw. Tjibodas, 14 v. Durban n. Eastlondon. Utrecht. 14 te Tj. Priok. Van Heutsz, 13 840 m NOtO Diego Garcia. Van Spilbergen. 13 65 m WtN Oporto. Van Riemsdijk, 14 te Surabaja. Van Linschoten, pass. 14 Finisterre n. Bordeaux. Van Riebeeck, 14 vm. te Singapore. Veendam, 14 100 m ZO Kp Race n. New York. Woensdrecht, 13 teruggekeerd te Singapore (v. zieke) en 13 laat v. Singapore n. Melbourne. Wonosari, n. 13 op 14 te Hamburg. Waal, n. 11 oj 12 v. Cristobal n. Europa. Winterswijk. 14 v. Guanica n. San Juan. Waiwerang. 13 rede Buleleng. Westland, 13 120 m NW Lissabon n. A'dam. Westerdam, 14 250 m ZO Kp Race. IJsel. 15 nm. te Tunis. Zonnewijk. 12 123 m O Belle Isle. Zeeland (KRL), 14 v. Makassar n. Semarang. Schepen met passagiers, repatriërenden en cmigrerenden Aldabi, 13 v. R'dam te Buenos Aires verwacht en verm. 25 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Alhena, 31 te Rio de Janeiro verwacht. Alnati. 25 v. Buenos Aires te Antwerpen verw. Bonaire, 25 v. Paramaribo te Plymouth en 27 Amsterdam verwacht. Boskoop, 28 v. A'dam te Barbados verw. Cottica, 28 v. A'dam te Paramaribo verw. Groote Beer, 18 v. R'dam te Quebec en 19 te Montreal verwacht. Indrapoera, 15 te Aden, 20 Port Said verw. Johan v. Oldenbarnevelt, 18 te Surabaja, 21 Tj. Priok verwacht. Maasdam, vertr. 18 nm. v. R'dam n. New York. Nieüw Amsterdam, 15 v. R'dam te New York verwacht. Noordam, 17 vm New vYork te R'dam verw. Oranje, vertr. 21 v. Tj. Priok n. A'dam. Oranjefontein, 17 v. A'dam te Kaapstad verw. Oranjestad. 29 v. Cristobal te A'dam verwacht. Rijndam, 21 v. New York te Southampton - Le Havre, 22 R'dam verwacht. Sibajak, 14 v. New York via Southampton en Le Havre n. Rotterdam. Veendam, 17 v. R'dam te New York verwacht. Waterman, vertr. 25 v- R'dam n. Wellington, via Willemstad. Westerdam. 17 v. R'dam te New York verw. Willem Ruys, vertr. 19 v. R'dam n. Tj. Priok. Willemstad, 21 v. A'dam te La Guaira verwacht. Zuiderkruis, vertr. 15 v. Kaapstad n. R'dam via Walvisbaai en Las Palmas. KLEINE VAART Albergen, 13 v. Huil n. Goole. Arcturus, 13 v. Gibraltar. Arnoudspolder, 13 v. Oporto n. Rotterdam. Aruba, pass. 14 0.15 u. Vlissingen n. Dublin. Atlas, 13 v. Napels n. Oporto. Barracuda, vertr. 14 v. Kopenhagen n. Antw. Beekbergen, 14 te Sete verwacht. Bernisse. 15 te Huelva verwacht. Bree Helle, vertr. 15 v. Londen n. Rotterdam. Bab, 13 v. Rotterdam n. Lidkopin-g. Carpo. pass. 14 Lizard n. Rotterdam. Casablanca. 14 nog te Dieppe. Continental, 13 te Boston. Coolsingel, vertr. 15 v. Sundsvall. Cornelia, 13 v. Bordeaux n. Alexandrië. Cornell's Houtman, 14 te Mesane verwacht- Corrie, 13 te Marseille. Da Capo, 12 v. Sables d'Olonne. Deneb. 14 v. Rotterdam n. Londen. Deo Dulce, 14 dw. Dover. De-pa, pass. 13 nm. Holtenau n. Rostock. Dinkel, verm. 12 v. Londen n. Leer. Doklaan, 11 te Bastia. Dollar, 13 te Karlstad. Driebergen, vertr. 13 v. Bayonne n. Dordrecht. Ellewoutsdijk. pas. 13 21.30 u. Vlissingen. Elsenburgh, 13 te Londen. Erebus, 15 te Rotterdam verwacht. Ferocia, 13 nm. v. Hamburg n. Terneuzen. Fiducia, 14 te Maassluis vrewacht. Fr ank a II, pass. 13 18.45 u. Vlissingen. Friblo, pass. 13 12.30 u .Vlissingen. Gaasterland, 14 v. Rotterdam te Kingslynn. Geziena. pass. 13 19.40 u. Vlissingen n. Londen. Glashaven, pass. 14 3.20 u. Vlissingen n. Ant-w. Hagno, 14 te Dublin. Henrica, 23 v. Norrkoping n Mantyluoto. Hoflaan, 14 dw. v. Ouessant. Hondsrug, 14 te Terneuzen. Ingeborg, 13 v. Hamburg n. Rotterdam. Ilias. 14 v. Palermo n Livorno. Jan Kreumer. 13 te Londen. Jo. pass. 13 Harlingen n. Zwolle Jokurma, pass. 14 Texel n. Rotterdam. Kathleen, pass. 14 3.50 u. Vlissingen n. Londen Kemphaan, 14 te Rotterdam. Kortenaer. 13 te Warnemuende. Leuvehaven. 13 te Antwerpen. Lies, 13 v Hernosan-d n. Little Hampton. Lucas Bols I, pass. 14 Dungeness n. Calav Lydia. 14 te Kingslynn verw. Lelie, 13 te Amsterdam. Maasym, 14 te Shoreram. Marcella, 14 te Rotterdam verwacht. Margaretha, pass. 14 3.10 u- Vlissingen. Markeb. 14 te Huil. Mary. pass. 14 2.05 u. Vlissingen. Matthew, 13 30 m W Ouessant. Megrez, 17 vm Rouaan verwacht. Meres, verm. 14 v. Schiedam n. Aberdeen Mirfak. 12 te Port Lyautey. Mypuck, vertr. 14 nm. v, Granville n. Fowey Myson, 14 te Parijs verwacht. Madjoe II, 13 te Amsterdam. Midas. 13 v. Hamburg n. A'dam. Nasauhaven, vertr. 14 v. Rotterdam n. Goteborg- Noorderhaven, 14 v. Rotterdam n. Gdynia. Noorderlicht, 13 te Drogheda aangekomen. Oleum, 14 nm. v. Middelsbro n. Londen. Poortvliet, 14 nm. te Londen verw. Prinsengracht, pass. 14 4.50 u. Vlissingen. Ponza, 12 te Domsjo. Prinses Wilhelmina. 13 15.30 u. v. Londen te Vlissingen. Quo Vadia, pass. 13 11.15 u. Vlissingen. Robert, vertr. 15 v. Nyborg n. Grimsby. Rigel, 13 v. A'dam r.. Gt. Yarmouth. Rijnstroom, 13 te Amsterdam. Sian, 13 v. Mal-mo n. Kalmar. Sirius, 13 te Londen. Strijpe, 14 te Lissabon verwacht. Tiba, 13 vm. 3 u. te Hamburg. Tide, pass. 14 Owers n. Southampton. Tilly, 13 Kiel gepass. Van Brakel, 13 te Stockholm. Vecht, vertr. 14 v. Maassluis n. Boston. Venus. 13 v. Amsterdam n. Dusseldorf. Vivo. 14 v. Brussel n. Goole. Vrouwepolder. 14 te Rotterdam verwacht. Westerschelde. vertr. 14 v. Antw. n Oporto. Westpolder, vertr. 15 v. Teignmouth n. Spezia. Westereems. apss. 13 15.50 u. Vlissingen. Westerschelde. pass. 13 10.15 u. Vlisingen. Zaanstroom, 13 te Amsterdam.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 10