Joegoslaven - na zege op Nederland- haast zeker van Trofeo Italia KOLEN KOLEN Kort en bondig J Beslissende doelpunt in laatste minuut International Friendship League op „Duinlust" Twee ongelukken op gladde Zuiderhoutlaan Heemstede Spaarndamse ringrijderij trok veel belangstelling Lisse Bennebroek 9 BOEIEND WATERPOLODUEL IN NIJMEGEN Inbraken bij kleermakers opgehelderd Auto met vijf passagiers in sloot langs HFC-terrein ZOMERPRIJZEN TOT 31 AUGUSTUS A.S. Boerderij afgebrand na blikseminslag Scheepvaart ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE'HAARLEMSCHE COURANT De Trofeo Italia zal niet lang meer in ons land zijn. De stoere Joegoslaven, die meer aan boksers of worstelaars dan aan waterpolospelers doen denken, zullen deze wissel- prijs zonder enige twijfel straks meenemen naar het land van Tito. Een benauwde 5-4 overwinning op een Nederlands zevental, dat tot de laatste snik tevergeefs ge streden heeft om zich op gelijke hoogte te werken als hun tegenstanders, heeft de beslissing gebracht. Officieel is er nog niets beslist, maar het staat natuurlijk als een paal boven water, dat de Jugs vanmiddag bijzonder gemakkelijk van de Belgen gaan winnen, waardoor zij ongeslagen en zonder puntenverlies de prijs in ontvangst zullen mogen nemen. Hongarije won met 6-3 van Italië, dat helemaal niet mocht mopperen over deze uitslag en het staat nu ook wel vast, dat de Magyaren als tweede zullen eindigen. Vóór de Nederlanders en de Spanjaarden, die gisteren zeer verdienstelijk met 5-4 van België wonnen. Italië komt dan op de voorlaatste plaats en België sluit de rij. Zonder ook maar één punt. Een neerplensende regen heeft gisteren avond de sfeer in het afgeladen Goffert- bad niet kunnen bederven. Al bij de voor stelling van de ploegen bleek, dat de komende strijd tegen de Jugs iets zeer bij zonders zou worden. Meer nog dan alleen een wedstrijd, die voor dit toernooi om de Trofeo Italia van beslissende betekenis kon zijn. In het achterhoofd van velen leefde nog steeds de gedachte aan wat verleden jaar in Helsinki gebeurd was. En iedereen hoopte, dat de Oranje-zeven de Joegoslaven nu de rekening zouden kunnen presenteren. Vechtlust Helaas het Nederlands zevental heeft het niet kunnen redden. Maar Frans Kuyper en zijn jongens kon den met opgeheven hoofd het bad ver laten. Was dit nu hetzelfde team, dat de vorige avond zo kansloos door de Hongaren was ver slagen? Het was moeilijk te begrij pen, dat hier nu dezelfde jongens in het water lagen. Er zat vechtlust in de ploeg en tot de laatste seconde £%3j|IpliP hebben de Neder - landers gevochten voor de overwin ning. Een zege, die zij zeker hadden kunnen grijpen als zij iets doortastender geweest waren op de mo menten, dat zij met een man meer speel den. Daarmee wil ik niet beweren, dat Joego slavië onverdiend gewonnen heeft. Geens zins. Het dubbeltje is naar hun kant ge vallen en niemand kan zeggen, dat dat on juist is. Maar het is voor Holland geen nederlaag geworden om zich over te scha men. Verre van dat. Hoog tempo Oranje begon al dadelijk in een bijzon der hoog tempo, maar een boogbal van Nijs Korevaar was juist iets te scherp en even later stak keeper Kovacic nog juist zijn arm voor een schot van Van Fegge- len. Toch bleef de Nederlandse druk voort duren en een prachtig doelpunt van Van Feggelen veroorzaakte een vreugdedans op de overvolle tribune: 10 voor Hol land. Zou Helsinki gewroken worden? Maar Joegoslavië sloeg direct terug. Even hield de Nederlandse defensie stand, maar toen een feilloze pass precies op de hand van Kurtini kwam, was het gelijk (1-1). Max van Gelder hield een paar schoten van Stakula op verbluffende wijze en na dat eerst Van Feggelen met zijn mede speler uit het water was gezonden en daarna alleen een Jug volgde, was het Smol, die van de numerieke meerderheid profiteerde (21). Weer zorgde Kurtini, uit een strafworp tegen Sievers, voor een gelijke stand en weinige ogenblikken later werd het zelfs 32 voor Joegoslavië, toen hij Bijlsma af duwde en Max van Gelder passeerde. Meerderheid Een unieke kans om weer gelijk te ko men kreeg Nederland toen scheidsrechter Batalle weer een Joegoslaaf het water uit stuurde. Toen bleek echter weer net als tegen Hongarij, dat er iets aan het Neder landse aanvalsspel ontbreekt. In plaats van 33, werd het 42 voor de Jugs na een massale ontsnapping direct na een mis lukte Nederlandse aanval. Zo bleef het tot rust, al probeerde Van Feggelen ook enige malen tevergeefs de stand weer wat vriendelijker voor Neder land te maken. Toch zou er nog alle kans komen voor de Nederlanders. Eerst kreeg Van Feggelen een strafworp waaruit het 3—4 werd en even later moest er weer een Joegoslaaf uit het water, waarna Ko revaar na een paar vergeefse pogingen voor 44 zorgde. Iedereen voelde, dat nu de beslissing ging vallen. Een klein hoekje van de deel nemerstribune daar waar de Joegosla ven zaten dreef de Jugs op met hun gescandeerde Sla-via! Sla-via-yell. Maar de rest van het bad overstemde hen, want men vroeg, nee men smeekte om een Ne derlands doelpunt. De rijkspolitie te Grootebroek heeft in samenwerking met die van andere plaatsen in de kop van Noordholland en met de districtsrecherche van de' rijkspolitie Alk maar een reeks van diefstallen bij kleer makers opgehelderd, onder meer die op 22 Februari te Zaandam, 2 Maart te Heiloo, 14 April te Beverwijk, 30 April en 1 Mei te Wormerveer en 6 Augustus te Grootebroek. Steeds werden partijen dames- en heren- costuums, jassen of mantels gestolen. Thans is aangehouden de 28-jarige Am sterdamse lompenkoopman H. J. S., bij wie nog een aantal van de te Grootebroek ge stolen goederen werd aangetroffen. Voorts werden gearresteerd de 24-jarige Amsterdammer L. P., die in Zaandam en Heiloo van de partij zou zijn geweest, en de 45-jarige Amsterdammer- J. A. S„ die in Beverwijk bij de diefstal zou hebben ge assisteerd. Vau het te Grootebroek gestolcne kon het meeste worden achterhaald. Het grootste gedeelte van het elders gestolene was over gebracht naar J. K. te Zwolle, die eveneens gearresteerd is en die in Overijsel het ge stolene had verkocht. En waarlijk de kans leek aanwezig. Een Joegoslaaf moest uit het water en Neder land kreeg weer een numerieke meerder heid. Slechts voor heel kort echter, want slechts luttele minuten later moest Bijls ma ook even de kant op. Met 6 tegen 6 ging de eindfase in en toen Van Feggelen en zijn tegenstander de kant op moesten, waren er nog maar vijftallen over. De laatste minuten braken aan. Veel spel zat er niet meer in. Daarvoor waren beide zeventallen te vermoeid. Zeker de Hollan ders, die een rush van Jezic niet konden beantwoorden, maar door het oog van de naald kropen, toen het harde schot van Stakula net over het doel van Van Gelder suisde. Maar nog geen halve minuut later ge beurde hetzelfde. Korevaar kon Jezic niet volgen en nu schoot de Joegoslaaf zelf feil loos in. Dat was 5-4 voor Joegoslavië en daarbij bleef het. De Trofeo was voor Joe goslavië, daar kan nu haast geen twijfel meer over bestaan. De twee andere wedstrijden zonken na tuurlijk in het niet bij deze grote strijd, maar toch was vooral SpanjeBelgië van groot belang voor de rangschikking. Een overwinning zou de vierde plaats veilig stellen voor de jeugdige spelers uit het warme Zuiden. En na heel veel inspan ning zijn zij daarin geslaagd. Tot vreugde van het publiek, dat zoals elke avond zijn warme hulde bracht aan dit moedige ploegje, dat op dit eerste Trofeo-tournooi waaraan zij deelnemen, zo verrassend goed voor de dag komen. De polobaby Armando Munte speelde weer voortreffelijk en scoorde maar liefst drie goals. O nge'interesseerd Hongarij speelde tegen Italië vrij onge ïnteresseerd. Vooral toen zij na een paar minuten reeds met 3-0 voorstonden. Zij verslapten en lieten de Italianen dichter bij komen. Het werd tenslotte 6-3 voor Hongarije, dat vanmiddag door een zege op Spanje de tweede plaats zal gaan bezet ten. Waarmee zij niet voldoende beloond zullen zijn, want voor mij is dit Hongaarse team het sterkste van het tournooi. De stand is nu: COR BRAASEM. Na de vierde dag van het tournooi om de Trofeo Italia luidt de stand: Joegoslavië 4 4 0 0 8 23—13 Hongarije 4 3 0 1 6 26—14 Nederland 4 2 0 2 4 26—15 Spanje 4 2 0 2 4 13—22 Italië 4 1 0 3 2 10—17 België 4 0 0 4 0 9—26 Wie mocht menen, dat na de aanvang van de zomervacantie op huize „Duinlust" te Overveen, het onderkomen van het Cen traal instituut voor opleiding van sportlei ders, voor enige maanden een rustpauze zou zijn gekomen, heeft het niet bij het rechte eind. Verschillende verenigingen hielden er bijeenkomsten, het Spaanse waterpoloteam logeerde er, het KNGV hield er de jaarlijkse reünie en vanmorgen heeft de afdeling Haarlem van de International Friendship League er de twee éénweke- lijkse „centres" besloten, die voor het derde achtereenvolgende jaar werden gehouden. Er waren de laatste week twintig deelneem sters en deelnemers tussen de zestien en vijftig jaar voornamelijk afkomstig uit Engeland, doch onder de buitenlandse gas ten waren er ook uit Ierland, Zweden en Duitsland, alsmede een in Engeland stude rende Marokkaan en een student uit Rho desia. Tenslotte ook een displaced person, afkomstig uit Rusland, en nu als statenloos woonachtig in Duitsland, waar hij muziek studeert en enkele malen op CIOS van zijn kunnen de andere deelnemers aan het „centre" liet meegenieten. In Amersfoort bevindt zich nog een tweede „centre" en dikwijls gebeurt het, dat degenen die een week in Overveen bij een zijn de^ tweede week in Amersfoort vertoeven terwijl het omgekeerde eveneens het geval is. Van de verblijfplaatsen uit maakt men dan excursies. De Hoge Veluwe en Arnhem zijn van Amersfoort uit gemak kelijk bereikbaar. Uit Overveen zijn be zoeken gebracht aan Volendam en Marken .een bezienswaardigheid, die de buiten landers zeer beslist niet willen missen, maar waarvan zij meestal een illusie armer terug keren. De Grote Kerk, het Frans Halsmuseum en andere bezienswaardighe den in Haarlem, Zandvoorts zee en strand, de Aalsmeeerse bloemenveiling en nog veel meer, te veel om allemaal op te n.oemen. De in Overveen gehouden bijeenkomst stond onder leiding van de heer Nico Kos ter uit Haarlem. Hij leidde de gasten ook nog naar het Bloemendaals Openluchtthea ter, dat men zo bewonderde door de om geving en entourage, dat een extra trip moest worden ingelast. Bovendien werden enkele voorstellingen in het theater bij gewoond. Minder leden Het ledental van de IFL beweegt zich de laatste jaren in neergaande lijn. Het zijn er nu ruim zeshonderd, waarvan een vijf tigtal in de afdeling Haarlem. Twee jaar geleden bewoog het om de duizend. Het aantal plaatselijke afdelingen werd van elf op tien gebracht. Als embleem voeren de leden van de IFL een witte duif op en met een lauriertak. In de „centres" toonden de buitenlanders belangstelling voor ons kerkelijk leven, de sociale maatregelen, muziek en schilder kunst. De Haarlemse ingenieur W. Polder heeft op een van de avonden gesproken over de bodemgesteldheid van ons land, de opbouw en landaanwinning in de verscheidene tijd perken en de ramp van 1 Februari behan deld. Het gesprokene werd met lichtbeelden verduidelijkt. Op de Zuiderhoutlaan die Vrijdag door de regenval zeer glad was, zijn twee ver keersongelukken gebeurd. Een auto met vijf inzittenden is in de sloot langs het ter rein van HFC gereden en verder is een aanrijding geschied, waarbij betrokken wa ren een met een paard bespannen groente wagen en twee auto's: de auto's moesten worden weggesleept. Het ongeluk met de auto's en. de groen tewagen gebeurde om ongeveer tien uur. Een twee en twintig-jarige adjunct-direc teur uit Heemstede reed met een auto in Zuidelijke richting en zag te laat, dat er rechts van ce weg een groentewagen, be spannen door een paard, stil stond; zijn auto raakte de groentewagen aan de ach terzijde en de bestuurder draaide het stuur naar links. Op dat ogenblik naderde uit Zuidelijke richting een auto, bestuurd door een zes en twintig-jarige vertegenwoordi ger uit Bloemendaal. Deze auto botste in de flank van de dwars over de weg staande auto. Van de groentewagen werd het lin kerachterwiel en de chassisbalk vernield, de auto van de adjunct-directeur werd na genoeg geheel vernield en de andere per sonenauto werd aan de voorzijde zeer zwaar beschadigd. Een kraanwagen heeft de auto's weggesleept. Des namiddags om half zes bemerkte de acht en dertig-jarige hotelhouder H. L. D., toen hij op de Zuiderhoutlaan in Noorde lijke richting reed met een snelheid van ongeveer vijftig kilometer per uur en hij een bestelauto wilde passeren, dat zijn auto door de gladheid van de weg naar links begon af te glijden. D. probeerde door iets af te remmen de auto op de weg te houden, doch dit gelukte niet. De auto ging naar de linkerzijde van de weg, reed over het voetpad en belandde in de naast de laan gelegen sloot (afscheiding van het terrein van HFC) De vijf inzittenden zijn door het personeel van de Radio Auto Dienst en omstanders uit hun benarde po sitie bevrijd. De bestuurder had snijwon- den aan zijn rechterhand en een gekneus de linkerschouder; zijn echtgenote had snij wonden aan het linker oor en een ont wrichte linker schouder, het zestien-jarige dochtertje enige snijwonden en een shock en een elf-jarig zoontje klaagde over pijn in de linker heup. De vijfde passagiere, mevrouw C. S.-F. uit Putten, had haar linker schouder gebroken. Da bestuurder en zijn zoontje zijn naar hun woning ver voerd en de anderen naar de Maria-stich- ting. De zwaar beschadigde auto is later weg gesleept. ADVERTENTIE DOKTERSDIENSTEN De doktersdiensten voor Zondag 23 Augus tus worden te Heemstede waargenomen dooi de artsen A. G. Degenaar, Pieter de Hoogh- straat 11, tel. 35008 en dr. P. M. v. d. Gugten, Heemst. Dreef 37, tel. 39903. Wijkverpleging: Zr. P. Mantz, Camplaan 17. Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, tel 26772; Heemsteedse Apotheek, Binnen weg 98, tel. 38197. BELANGRIJK VOORDELIGER dan olie, gas of electriciteit geven de prettigste warmte en branden reukloos. Fed. v. Brandst.hand. Haarlem en Omstreken Het had er alle schijn van, dat, toen om vier uur in Spaarndam de kermis werd geopend, de inwoners van dit vriendelijke dorpje aan het Spaarne niet veel pleizier zouden beleven van de feestelijkheden, die zij gisteren en vandaag voorgeschoteld krijgen door de Commissie voor kinder feesten op Koninginnedag. Het had al de hele dag geregend, en om vier uur zag de lucht er nog 'even dreigend uit, zodat de plannen van de commissie, die besloten had, de volksspelen te houden omstreeks deze tijd van het jaar, daar het nu vacan- tietijd is, in het water schenen te vallen. De zweefmolen, de draaimolen, de gebaks- kraam en nog enkele andere kermisattrac ties trokken dan ook niet veel publiek. Maar 's avonds was het eindelijk droog, zodat het ringrijden op ongezadelde paar den, dat op de Pol zou plaats vinden, door kon gaan. Omstreeks half zeven was het daar een drukte van belang. De deelne mers aan deze traditionele wedstrijd kwa men vast eens kijken, of de ring, die, vast gehouden door een magneet, aan een dwars over de weg gespannen draad was beves tigd, wel binnen hun bereik hing. Enkele paarden toonden zich nogal schichtig. Ze laveerden over de weg, zodat een grijs aard, die zich tussen het zeer talrijke pu bliek bevond, hoofdschuddend verkondig de: „Ze hebbe wel allemaal een paard, maar ze kenne het amper besture!" Deze woorden van afkeuring zal hij1 waarschijn lijk tijdens de wedstrijd wel hebben inge trokken, want toen bleek, dat de berijders best met hun dieren overweg konden. Liefst negenentwintig deelnemers en deel neemsters, in leeftijd variërend van onge veer veertien tot veertig jaar. Zelfs uit Zaandam en de IJpoider was men naar Spaarndam getrokken om aan deze wed strijd deel te nemen. Na een spannende strijd verwierf Prinsen uit Zaandam de eerste prijs van f 25. A. de Boer uit Sant poort ontving f 12.50 en Ant. Nelis uit Haarlemmerliede kreeg f 5. Na afloop van de wedstrijd werd er nog druk gefeest tot twaalf uur. Ook vandaag behoeven de inwoners van Spaarndam zich niet te vervelen: om drie uur zal men op de Westkolk weer ring rijden, maar nu met fietsen. Een wissel beker en fraaie prijzen wachten op de winnaars. Voorts wordt op de Pol om kwart over vier een wielerwedstrijd op gewone fietsen gehouden, voor jongens van veertien tot zestien en van zeventien tot twintig jaar. Ook hier zijn prachtige prijzen te verdienen. Om half zes kunnen de dames haar krachten meten in het snel wandelen. Ook de kermis draait vandaag op volle toeren. Because you're mine" (Lido) Zelfs voor mensen, die er wellicht niet zo dol op zijn om herhaaldelijk tegen de reusachtige, zwellende en krimpende borstkas van Mario Lanza op te kijken (hoezeer zij ook de zang zullen appreciëren, welke eruit voortkomt) is deze „musical" ongetwijfeld nog wel te genieten. De film steunt name lijk niet alleen op deze heldentenor en de bekoorlijke zang van Doretta Morrow, maar vooral ook op enige infanteristen, een sergeant, een kapitein en een generaal aardige pronkstukken op de hiërarchieke weg in het Amerikaanse leger. De zanger komt als gemeen soldaat in dienst en zijn faam sticht alom verwarring: de infanteris ten zien hem met onverholen jalouzie vóór- trekken door een sergeant, die met hem dweept (een uitstekende rol van James Whitmore), deze wordt echter dwarsge zeten door een zeer nuchtere kapitein, die bezorgd wordt voor het moreel van zijn compagnie. En de kapitein kan zich op zijn beurt verbazen over orders, die hij in de zaak- Lanza rechtstreeks van de generaal krijgt en die geïnspireerd zijn door diens vrouw óók een bewonderaarster van de zanger. Dit leidt tot tal van vermakelijke verwik kelingen, die een' hoogtepunt bereiken in de voorbereiding van een receptie van een UNO-missie. Voeg daar nog bij de vlotte melodieën, die door de hele geschiedenis heen spelen en het resultaat is een paar uur vrolijke vacantie-ontspanning. H. B. „Het complot van Cripple Creek (City) Een verhaal over de strijd tussen goud rovers en agenten van de geheime dienst tegen het décor van een Amerikaans goud zoekersstadje. De ingrediënten om de span ning er in te houden, veel schietpartijen, voel overvallen, veel schurken en weinig maar uiterst bekwame nobele bestrijders van het kwaad, zijn volgens het beproefde procédé gemengd. De spanning zou overi gens groter geweest zijn, wanneer het ver haal wat nauwkeuriger en minder verward zou zijn verteld. In technicolor. W. L. B. „De koning der raket-mannen". ('t Spaarne). Een waanzinnige ge leerde in de U.S.A., die naar de naam van dokter Vulkaan luistert, doodt twee profes soren, die deel uitmaken van een groepje wetenschappelijke onderzoekers. Dit laat een van de overgebleven geleerden, Jeff King, niet op zich zitten en na rijp beraad wringt hij zich in een soort carnavalspakje, draait aan enkele knopjes en vliegt tel kens de vluchtende bende, die samen werkt met dokter Vulkaan als „raket man" achterna. Tot zover is deze film nog te genieten, maar aangezien de makers van deze rolprent het verhaal gesplitst hebben in twee gedeeltes krijgt de bezoeker van de bioscoop in de Kleine Houtstraat in het tweede deel herhaaldelijk stukjes film uit het eerste deel te zien, hetgeen op den duur vrij vermoeiend wordt. Tenslotte is er een als climax bedoeld einde, waarin vele onwaarschijnlijkheden voorkomen. H. d. G. „Geen verlof, geen verloving" (Cine ma P a 1 a c e) Een soldaat komt met ver lof, zal geïnterviewd worden in een radio uitzending en laat zijn vriend dat werkje opknappen. Het zangeresje, dat het inter view afneemt, komt echter spoedig achter de waarheid. Ze zit evenwel met de deli cate taak de soldaat het huis-toe-gaan te beletten, daartoe gecharterd door zijn moeder, die een teleurstellend bericht zelf aan hem wil overbrengen. Dat het be richt achteraf niet zo heel erg teleurstelt, maar juist de gelegenheid opent tot een verbintenis, die wij alleen maar kunnen toejuichen, begrijpt de toeschouwer spoe dig. Voor het zover is komt er een hele lawine kolder op u af, waaronder ge bij wijlen met plezier bedolven raakt. Veer tienjarigen en ouder kunnen er zich mee amuseren, al wordt er niet zelden van dik hout planken gezaagd. Voor de liefhebbers zeggen we in zo'n geval Fr. „Im Weissen Rössl" (Rembrandt). De befaamde operette in de filmversie van Willi Forst blijft nog een week. „Robinson Crusoë en Co" (Lux or). De onwaarschijnlijke avonturen van Lau rel en Hardy blijken nog zeer in trek. Van daar de prolongatie voor de derde maal zeven dagen. 7-SchIager week (Frans Hals) Iedere dag een andere film. Vandaag kan men Bing Crosby en Joan Fontaine verenigd zien in de „Keizerwals", morgen worden zij opgevolgd door de Russische film „Cir cus Arena", die u van de piste naar de nok van een circus voert met heel wat knappe staaltjes der artisten, soms in een drukke montage saamgebracht. Fernandel komt Maandag de „Verboden Vrucht" weer plukken, een knappe creatie in een niet zo daverende artistieke filmprestatie. „Bittere rijst" heeft de nodige opschudding ver wekt om der wille van Silvano Mangano, die men Dinsdag in haar luister kan zien. De film bevat zeer fraaie episodes, vooral waar ze etm documentair karakter draagt. Van geheel andere orde is „De Zoon van Alibabah", een Oosterse romance, waarvan er gemakkelijk dertien in het dozijn gaan, al heeft de pretentieloosheid, waarmee de film is gemaakt, ter afwisseling haar char me. Woensdag is voor deze Zoon van Ali babah gereserveerd. En tenslotte draait Donderdag „Malou van Montmartre", zo'n echt typisch brok realistische Franse film kunst met een rake milieuschildering en een kijk op het leven, die niet bepaald schroomvallig maar zeker niet oneerlijk is. „My dream is yours" (Minerva, Vrijdag tot en met Maandag) is een echte gezellige film, waarin Doris Day al haar Charme aanwendt en een paar liedjes ten gehore brengt, die de liefhebbers van dit genre zeker zullen waarderen. Ook het verhaal van deze kleurrijke rolprent is aardig: gelardeerd met tal van komische scènes en nergens langdradig of onorigineel. Enige vlotte revuefragmenten dragen er toe bij, dat „My dream is yours" een aardig kijkspel is geworden. De hoofdrollen worden gespeeld door Doris Day, Jack Carson, S. Z. Salxall en Lee Bowman. Hedenmorgen omstreeks 10 uur sloeg tijdens een hevig onweer de bliksem in de grote boerderij van de veehouder Bos te Welrijp, een dorpje tussen Franeker en Leeuwarden. Spoedig waren twee motor- spuiten ter plaatse, die echter weinig meer konden uitrichten. De gehele boerderij brandde af; alleen het voorhuis kon behou den blijven. Honderdtwintig voer hooi, dat in de schuur was opgeslagen, ging ver loren. In Sneek werd vanochtend de 20-jarige M. de Jong door de bliksem getroffen. Hij was onmiddellijk dood. ZONDAGSDIENST DOKTOREN De medische dienst te Lisse wordt Zondag waargenomen door dokter J. M. van Dijk, Achterweg 6, tel. 3134. ARTSENDIENST Op 23 Augustus wordt de Zondagsdienst voor artsen te Bennebroek waargenomen door dokter G. Manschot, Rijksstraatweg 18, tel. K 2502 430. Alkaid, 20 v. Hamburg te Antwerpen. Alcyone, 21 te Santos. Amstelveen, pass. 20 Sable n. Philadelphia. Alderamin, 20 Schadwan gepass. n. Aden. Aletta, nacht 20-21 te Telokanson. Amsteldiep, pass. 20 Daedalus Rif n. Aden. Amstelstad, 20 220 m. Z.ZW. Bombay. Adinda, 21 v. Haiphong n. Singapore. Altair, pass. 21 Fernando Noronha n. Recife. Abbekerk, 22 te Amsterdam. Alwaki, 21 te Rio de Janeiro. Amor, 21 te Algiers. Arnedijk, pass. 21 Scilly's n. Antwerpen. Aibireo, 22 v. Bahia n. Antwerpen. Alblasserdijk, 21 v. Havana n. Antwerpen. Amstelland, 21 Fernando Noronha gepass. naar Montevideo. Amstelpark, 21 v. Southampton n. Oxelosund. Aardijk, 21 te Galveston. Alnati, 22 v. Las Paimas n. Antwerpen. Arendskerk, 22 te Barcelona. Ariadne, 21 te Tanger. Boskoop, 29 230 m. w.t.z. Madeira. Borneo, 21 te Amsterdam. Bantam, pass. 21 Ouessant n. Rotterdam. Bennekom, pass. 21 Flores n. Trinidad. Bloemfontein, 21 280 m. ZW. Kp. Paimas. Boissevain, 21 v. Durban n. Bast London. Bonaire, 21 660 m. ZW Lands End. Blitar 21 te Belbourne. Biijdendijk, 21 v. New York n. Antwerpen. Blommersdijk, 22 te Rotterdam. Caltex Nederland, pass. 20 Gibraltar n. Sidon. Callisto, 20 v. Huil te Rotterdam. Caltex Leiden, pass. 20 Kp. Bon n. Sidon. Castor, 20 v. Trinidad n. Europa. Congostroom, 20 v. Takoradi n. Rivercess. Caltex Utrecht. 20 50 m. W.NW. Kp. Bougaroni Clavella, 20 660 m. O.ZO. Durban. Corilla, 20 530 m. W.NW. Cochin. Caltex Delft, pass. 21 Gibraltar n. Sidon. Caltex Pernis, pass. 21 Kp. St. Vincent n. Sidon Celebes, 21 te Amsterdam. Ceronia, 21 te Amsterdam. Caltex The Hague, 22 te Rotterdam. Duivendrecht, 20 v. Liverpool n. New Orleans. Delfland, 20 te Santos. Dalerdijk, 20 1020 m. ZW. Flores. Dongedijk, 21 te Victoria. Eemdijk, 21 te Tampa. Esso Amsterdam, 21 v. Rotterdam n. Aruba. Esso Rotterdam, 27 Rotterdam verwacht. Enggaoo, 22 te Calcutta. Etrema, 22 Priok verwacht. Kernland, 21 te Montevideo. Ena, 21 v. Rotterdam n Bódo. Ees, 21 te Rotterdam. Esso Den Haag, 2 te Antwerpen. Eendracht, 23 Liverpool verwacht. Friesland (SSM), 20 op de Weser n. Nordenham Graveland, 20 v. Hamburg te Amsterdam. Gooiland, 20 te Santos. Groote Kerk, 20 125 m. N.NW. Kp. Blanco. Gordias. 21 v. Hamburg n. Amsterdam. Gaasterkerk, 22 v. Bremen n. Antwerpen. Groote Beer, 21 v. Montreal n. Rotterdam. Hoogkerk, 20 v. Manilla te Kobe. Heelsum, pass. 21 Vliss.'ngen n. Amsterdam. Heelsum, 21 te Amsterdam. Heemskerk, pass. 21 Str. Messina n. Port Said. Helena, 21 v. New York n. Haiti. Ittersum, pass. 20 Cocos eil. n. Australië. Indrapoera, 21 120 m. Z.ZO. Kreta. Iios, 21 v. Malaga n. Cadiz. Joh. v. Oldenbamevelt, 21 te Tj. Priok verw. Jagersfontein. 21 te Antwerpen. Japara (KRL)20 t.h.v. Banka n. Tj. Priok. Java, 20 te Colombo. Jupiter, 21 v. Amsterdam n. Haifa. Kertosono, 23 Calcutta verw. Kieldrecht, 21 te Singapore. Karsik, 19 te Mauritius. Kota Inten. 20 v. Suez n. Blawan. Kaimana, 20 v. Soerabaja n. Kalianget. Kedoe, 21 te Rotterdam. Kota Agoeng, pass. 22 Finisterre n. Tj. Priok. Kota Gede, 22 v. Colombo n. Port Said. Laagkerk, 20 v. Santander n Le Havre. Loenerkerk, 21 v. Antwerpen te Rotterdam. Lemstekerk, 21 te Bahrein. Lawak, 19 580 m. NO. Hawaii. Liseta, 21 te Pladju. Loppersum, 20 v. Taranto n. Huelva. Larenberg, pass. 21 ten Z. Sardinië n. Taranto Leopoldskerk, pass. 21 Lissabon n. Hamburg. Linge, 21 te Amsterdam. Laurenskerk, pass. Stromboli n. Port Said. Lindekerk, 22 te Rotterdam. Lissekerk, £1 v. Rotterdam te Amsterdam. Lieve Vrouwekerk, 22 v. Cochin n. Bombay. Luna,. 21 v. Izmir n. Nea Playa. Maasdam, 20 Scilly's gepass n. New York. Manoeran. 18 v. Tj. Par.dan te Tj. Priok. Metula, 21 v. Albany te Pladju. Molenkerk, 20 Perim gepass n. Port Soedar.. Marpessa. 21 v. Bombay n. Karachi. Maasland, 19 v. Rio de Janeiro n. Bahia. Muiderkerk, 21 te Port Kembla. Malea, 20 90 m. Z.ZW. Kreta. Mentor, 20 dwars Flambrohead n. Hamburg. Mirza, 20 85 m. N. Billiton. Musi, 20 te Siboliga. Macoma, 22 v. Singapore te Pladiu. Macuba, pass. 21 Guardafui n. Aden. Mataram, 23 te Belawan verw. Merwede, pass. 21 Lands End n Antwerpen. Murena, 21 Kp. Bon gepass. n. Duinkerken. Myonia, 21 v. Malta n. Tripoli. Mapia, 21 v. Beyrouth n. Port Said. Mentor, 21 v. Hamburg n. Amsterdam. Nieuw Holland. 20 220 m. ZO. Kei eil. Nieuw Amsterdam, 23 te Cobh verw. Nestor, 21 v. Amsterdam n. West Indie. Nigerstroom, 21 Finisterre gepass. n. Dakar. Notos, 21 te Hamburg. Oranjefontein, 21 v. Kaapstad te Port Elizabeth Ondina, 20 v. Balikpapan n. Singapore. Overijsel, 20 560 m. W.ZW. Flores. O vul a. 20 540 m. Z.ZW, Lands End. Oranje, 21 v. Tj. Priok n. Singapore. Oranjestad. 21 v. Madeira n. Plymouth. Papendrecht, 21 te Suez. Prins Willem IV, pass. 20 Valentia n. Le Havre. Prins Philips Willem, pass. 21 Anti Costi eil. Polyphemus, 19 te Belawan. Prins Maurits. 17 v. Montreal n. Chicago. Pygmalion, 20 v. Bremen n. Hamburg. Perna. 20 220 m. NO. Olkinawa. Poelau Laut. 20 120 m. O.ZO. Str. Messina. Prins Joh. Willem Friso, 20 750 m. O.t.N. Belle Isle. Prins Willem V. 20 600 m. W.t.N. Valentia. Phrontis, 21 v. Port Swettenham n. Singapore. Poseidon, 20 v. New York 26 Curagao verw. Rempang, 21 v. Madras n.Vizagapatam. Radja. 20 210 m. O.t.Z. Minikoy. Rafaela, 20 v. Bangkok n. Pladiu. Rita, 20 te Tj. Priok. Roebiah. 20 740 m. Z.ZW. Aleoeten. Ruys, 20 280 m. ZW Diego Garcia. Roepat. 21 v. Belawan n. Colombo. Riinkerk, 22 te Cochin. Rijndam. 22 te Rotterdam. Sarangan, 20 100 m. W. Sabang. Siberoet, 20 180 m. O. Tj. Priok. Sinabang, 20 v. Tjilatjap n. Soerabaja. Stad Leiden, 20 600 m. W.ZW. Aleoeten. Stanvac Benakat, 20 v. Sungeigerong n. Soerabja Straat Soenda, 21 te Beira. Sumatra. 21 v. Soerabaja te Makassar. Swartenhondt. 21 v. Inobonto te Menado. Stad Dordrecht, 21 dwars Kp. Bougaroni naar Palermo. Salawati, 21 Malta n. Port Said gepass. Scherpendrecht, 21 te Curagao. Sibajak. 21 600 m. O. Lands End. Stad Vlaardingen, 22 te Wabana. Sommelsdijk, 21 te Boston. Stad Arnhem, 21 v. Rotterdam n. Wabana. r HAARLEM EN OMGEVING De heer J. E. van der Boon te Over veen, administrateur van de Hervormde gemeente Bloemendaal (Overveen-Bloemen- daal-Aerdenhout) zal deze functie op 1 Sep tember neerleggen wegens zijn benoeming tot chef de bureau van de Raad voor het Jeugdwerk van de Generale Synode der Nederlands Hervormde Kerk, gevestigd te Amsterdam. Het dagelijks bestuur der Arbeiders Toneel Vereniging Herman Heijermans is als volgt samengesteld: voorzitter: C. Booms; secretaris: A. Peper, Alb. Thijmstraat 13 en penningmeester: G. Heerens, Pallasstraat 8. Tarakan, 21 te Tj. Priok. Ternate, 20 Ceylon gepass. n. Singapore. Tjibantjet, 21 te Kobe. Thalatta, 21 te Port Said. Tiberius, 21 te San Juan. Tjitjalengka, 20 v. Montevideo n. Santos. Tlba, verm. 22 v. Antwerpen n. Rotterdam. Tjibodas, 19 te Kaapstad. Tosari, 19 v. Aden n. Rastanura. Tankhaven II, 20 v. Belawan n. Sungeigerong. Tomori, 20 100 m. Z.ZO. Kreta. Tabinta, pass. 21 Bahamas n. Houston. 'l'ara, 19 te Santos. Tawali, 21 Kreta gepass. n. Genua. Teiresias, pass. 22 Finisterre n. Amsterdam. Tamo, 21 v. Santos n. Montevideo. Van Linschoten. 21 te Antwerpen. Van Heutsz, 20 te Mauritius. Veendam, 21 220 m. Z.ZW. Kp. Sable n. South ampton. Waterland. 20 te Amsterdam Waiwerang, 21 v. Singapore te Soerabaja. Woensdrecht, 20 740 m. N.NW Fremantle. Willem Ruys, pass. 21 19 u. Finisterre n. Port Said. Willemstad, 22 v. La Guaira n. Curagao. IJsel, 20 te Piraeus. Zuiderkruis, 20 820 m. ZO. Kp. Paimas. Zonnewijk, 21 te Rotterdam. Zonnewijk. pass. 20 Wight n. Rotterdam. Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden Aldabi, verm. 25 v. Buenos Aires n. R'dam. Alhena, 31 te Rio de Janeiro verwacht. Alnati, 25 te Antwerpen verwacht. Bloemfontein, 1 Sept. Amsterdam verw. Bonaire, 27 te Amsterdam verw. Boschfontein, verm. 28 v. Amsterdam n. Oost Afrika. Boskoop, 28 te Barbados verw. Cottica, 28 te Paramaribo verwacht. Groote Beer. verm. 21 v. Montreal n. R'dam. Indrapoera, 24 te Genua verwacht. Jagersfontein, 21 te Antwerpen. Joh. v. Oldenbarnevelt, verm. 22 v. Djakarta n. Suez. Maasdam. 27 te New York verwacht. Nieuw Amsterdam, 25 Southampton 26 Rotter dam verwacht. Noordam, verm. 22 v. Rotterdam n. New York. Oranje, 21 v. Djakarta n. Amsterdam. Oranjefontein 21 te Port Elizabeth. Oranjestad, 28 te Amstredam verw. Rijndam, 22 te Rotterdam verw. Sibajak, 24 v. New York te Rotterdam vertv. Veendam. 30 te Southampton 31 te Rotterdam verwacht. Wateiman, vertr. 25 v. Rotterdam n. Wellington via Willemstad. Westerdam, vertr. 22 v. New York n. R'dam. Willem Ruys, 26 te Port Said verwacht. Willemstad, 29 te Cristobal verw. Zuiderkruis, 26 te Las Paimas verwacht. KLEINE VAART Algarve, verm. 21 v. Sunderland n. Rotterdam. Arctic, 20 v. Londen naar Hamburg. ArnoudspGlder, pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen Audacia, 20^6 Huelva. Barracuda, 21 v. Zeebrugge n. Dublin. Bounty, 19 v. Goole n. Rotterdam. Betty Anne, 21 te Middlesbro verw. Bill, verm. 20 v. Ahus n. Karlskrona. Bornrif, 20 te Alkmaar. Bree Helle, vertr. 22 v. Londen n. Rotterdam. Bab-T, 19 te Mariestad. Brinda, pass. 21 Kiel n Nykoping. Carpo. 20 Lizard Head gepass. n. Dublin. Citadel, vertr. 21 v. Gravelines n. Aa'borg. Claes Compaen, 21 te Lorient verw. Coolsingel, 21 v. Amsterdam n. Newcascle. Cornells Houtman, 20 v. Mesane n. Aalborg. Crescendo, 20 v. Port Houstoek n. Rochester. Daviena Goekoop, 21 v. Methil te Schwarte- huette. Douro, 21 te Pernis naar Gibraltar. Deo Duce, pass. 20 Brunsbüttel n. Rouaan. De Ruyter, 20 te Kotka. Delta, 20 v. Londen te Antwerpen. Diana, pass. 21 Vlissingen n. Alloa. Dollard, 22-23 Rotterdam verwacht. Driebergen, 21 v. Bayonne n. Dordrecht Denl, 21 te Bristol. Depa, 20 te Kotka. Ellewoutsdijk, 21 v. Terneuzen n. Gent. Express, pas. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Eljo, pass. 21 Beachvhead n. Hamburg. Emergo, 20 te Ronskaer. Ferocia, 21 te Brunsbüttel. Fiducia, 20 te Boston. Gerrie, pass. 21 Vlissingen n. Gothenburg. Glashaven, 21 te Falkenberg. Helvetia, pass. 20 Vlissingen n. Rotterdam. Hoogezand, pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Harold, ass. 21 Thyboron n. Hamburg. Hartel, 21 v. Cardiff n. Antwerpen. Hast I, 21 Rotterdam verwacht. Hast IV, 20 v. Huil n. Parijs. Henrica, 21 Lissabon verwacht. Ilias, 20 v. Napels naar Amsterdam. Ibis, 21 v. Marsundet n. Clochester. Ingeborg, 21 te Zwijndrecht. Inspecteur Mellema, 21 30 m. NW. Kp. Trafalgar. Jakob Oorburg, pas. 20 Vlissingen n. Leith. Java, 21 te Sunderland. Joost, 18 van Tunadal naar Zaandam. Jo, vertr. 22 v. Maassluis n. Boston. Jorina, 21 te Blyth. Keyser, 20 v. Goole n. Nykoping. Kortenaer, 20 te Lidkoping. Leendert b. vertr. 24 v. Dordrecht n. Fawiey. Larix. 21 van Zaandam naar Great Yarmouth Lijnbaansgracht, pass. 21 Vlissinegn n. Helsinki Leuvehaven, vertr. 21 v. Gothenburg n. R'dam. Maaltje, 20 v. Esbjerg n. Liverpool. Marietje Bohmer, pass. 20 Vlissingen n. Antw. Markab, 22 v. Hull te Gothenburg verw. Myfem, 21 te Gothenburg. Mypuck, 21 te Rouaan. Marietje Bohmer, 21 te Antw. verw. Myson, 21 te Rouaan. Marne, pass. 20 Vlissingen n. Rotterdam Mercurius, 20 te Londen. Metropole. verm 20 v. Londen n. R'dam. Mies, 20 v. Port Taibot n. Schwartzenhuett Maasym, verm. 21 v. Amsterdam n. I.Tslar.d May Mer, verm. 21 v. Bordeaux n. Garston- May Star, verm. 21 v. Teignmouth n. Genua- Monica, 21 v. Belfast te Irvine. Nato, pass. 20 Vlissingen n. Tees. Nettie, pass. 20 Vlissingen n. Norsundet. Noorderlicht, 20 v. Drogheda n. Liverpool. Nyenburg, 20 v. Gefle n. Stockholm. Nieuwhaven, vertr. 21 v. Kopenhagen n. Antw. Noach, pass. 21 Kp. de Gat-a n. IJsland. Noord, 21 v. Shellhaven te Ipswich verw. Prima, 20 te Vlissingen. Palma, vertr. 21 v. Lopria n. Hamburg. Pieter Hubert. 21 v. Kragero n. Par. Prior, 21 te Londen. Pavo, 20 van Zaandam n. Rotterdam. Ponto, 20 Kiel gepass Ponza, 19 van Mantyluoto n. Zaandam. Poortvliet, pass. 20 Vlissingen n. Bilbao. Quo Vadis, pass. 21 Vlissingen i. Antwerpen. Rema, 20 te Pateniemi. Robert, verm. 21 v. Grimsby n. Amble. Sian, 20 v. Kaima n. Deventer. Timor. 21 v. Rotterdam n. Rostock. Trio, 20 v. Vlissingen n. Londen. Theano, 21 v. Drogheda n. Amsterdam. Ton, 23 v. Cardiff te Rotterdam verw. Tilly, 20 van Nyhamn naar Zaandam. Tyro 13 v. Ulvik n. Rotterdam. Urmajo, 20 v. Nakskov n. Huil. Venus, 21 te Norwich. Van Brakel, 19 te Mantyluoto. Vecht, 21 v. Boston n. Londen. Wilpo, 20 te Zaandam. Westkust, 21 bij Weser. Westropa, 21 v. Bordeaux n. Lowestoft. Willem Barendsz, 20 v. Haparanda n. R'dam. Zeehond, pass. 21 Vlissingen n. Dublin.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 7