Gillette LAXEER AKKERTJES Twee Haarlemse schilders in notedop naar Franse kust Hernieuwd Haarlems Avondlyceum aan Santpoorterplein geopend Kunstgemeenschap en Muzenforum ontvouwen hun programma NU! 10 Blauwe Gillette Snelheids- Dispenser Eerste steen voor Mendellyceum 7 STOAREN FIRST CLASS JAN VAN DER PIGGE Stijging van twee millioen bij de Nutsspaarbank Postaal Mannenkoor zong voor bejaarden Een feril? FEDERMANNf NATUURLIJK* Jubileum H. Erbrink Viswedstrijden voor de jeugd en ouden van dagen M. A. Reinalda en J. A. Dal ere-voorzitters „Caecilia" Stop- en wachtverbod op de Zeeweg mesjes in een gebouwd vakje gebruikte Al deze voordelen zonder extra kosten! Een „goeie morgenbegint met GILLETTE Teraardebestelling prof. dr. Alph. Steger Ds. Oldeman komt naar Zandvoort Verkeer in de Van Haemstedelaan Portefeuilleverdeling B. en W. van Heemstede G. de Mink jubileert Afscheid ds. B. van Gelder Lage onbrengst in Haarlem voor Rode Kruis-collecte Reinig Uw ingewanden en voorkom verstopping. Neem eens per week 1 of 2 Burgerlijke Stand van Haarlem DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE IIAARLEMSCHE COURANT In hel kittige scheepje dat men hier boven ziet afgebeeld officieel de IJM 369 „Varne" hebben twee Haarlemse kunstschilders, Poppe Damave en Frans Verpoorten, gisteren het ruime sop geko zen voor een werk- en studiereis van en kele maanden langs de Franse Noordwest kust. Het eerst gaat de tocht naar Bou- logne-sur-Mer waar, zoals schipper-eige- naar Verpoorten ons gisteren met van schildersvuur glinsterende ogen vertelde, „zulke fantastisch-mooie kotters liggen als je vrijwel nergens ziet: mangaan en Indisch geel bijvoorbeeldDie kotters gaan ze schilderen en natuurlijk ook de vissers met hun markante verweerde kop pen, de knusse kleine haventjes in Pas-de- Calais en de merkwaardig-gekleurde zee dieren die er gevist worden, zoals de be faamde „langoustines" die u en ik alleen als culinaire attracties kennen. Er gaat zelfs een klein netje mee, om dit soort „modellen" zelf te kunnen vangen. In het knusse kajuitje hebben wij giste ren ook kennisgemaakt met de overige op varenden, namelijk mevrouw Verpoorten en Frans' drie spruiten. Poppe's ega en kroost, tezamen zes „koppen" sterk, kun nen de reis tot hun spijt niet meemaken omdat het dan wel een. beetje te vol aan boord zou worden. Wij hebben natuurlijk ook de technische uitrusting van de IJM 369 moeten bewon deren: het petroleum motortje, de naviga tiemiddelen en het miniatuurzendertje dat gebruikt wordt „bij een eventuele schip breuk of zo", zoals Frans met de gemoeds rust van een ervaren zeerot opmerkt. En dat is hij ook, want hij heeft gevaren met coasters, met botters, met oorlogsbodems („als gast") en met wat al niet, terwijl vriend Poppe bij wijze van spreken elk zee stroompje tussen Lapland en West-Afrika kent. Maar toch is een zeereis in dit door Frans zelf omgebouwde Zuiderzee- kottertje wel een heel avontuur vooral vanwége dé geringe diepgang, zodat men maar hopen moet op niet al te ruw weer. „Maar de kinderen hebben zwem vestjes hoor," zegt mevrouw Verpoorten ter ge ruststelling. „Ja," antwoordt Poppe, „en weet jullie nog wel, die keer toen we naast die schuit die twee lege zwemvestjes in het water zagen liggenWat we toen geschrokken zijn, maar gelukkig von den we de kinderen in het vooronder ADVERTENTIE Wij starten met een nieuwe 14 et. sigaar Een Super-Kwaliteit in HaJf-Corona's Uitsluitend in dozen van 25 stuks 3.50 Sigarenspecialist Gr&te Houtstraat 81 Haarlem In de maand Augustus steeg het spaar tegoed bij de Nutsspaarbank met een be drag van f305.672 (vorig jaar f 151.683), hetgeen zeer opmerkelijk kan worden ge noemd voor deze vacantie-maand bij uit stek. De inleggingen bedroegen f 1.124.296 en de terugbetalingen f818.624. In totaai werden 478 nieuwe spaarbank boekjes uitgereikt. Plet aantal uitgegeven spaarbusjes steeg eveneens aanmerkelijk en wel met 122 tot een totaal van 7799 per ultimo Augustus. Het inleggerstegoed steeg in de eerste acht maanden van dit jaar met een bedrag van f2.012.688 tot f 26.941.812. Het aantal inleggers bedroeg per ultimo Augustus 66.902. In het nieuwe schoolseizoen zal het jeugdsparen worden gestimuleerd door aan de spaardertjes op verschillende tijd stippen verrassingen uit te reiken. De jon gere kinderen ontvangen boekjes met aan trekkelijke ldeurkaarten, met versjes van de bekende dichter Han Hoekstra. Aan de oudere kinderen wordt een serie aard rijkskundige plaatjes uitgegeven welke di verse grondbegrippen in beeld brengen uit de aardrijkskunde van Nederland. Voorts wordt op de Wereld-Spaardag wederom de bekende „Geluksccntuitgereikt. Het Haarlems Postaal Mannenkoor, dat volgens traditie enige malen per jaar in ziekenhuizen, sanatoria en dergelijke, en kele uren ontspanning brengt, trad gisteren onder leiding van de heer P. J. Potgieser op in het tehuis voor ouden van dagen aan de Schotersingel. Het programma bestond hoofdzakelijk uit vrolijke nummers. Dat het gebodene op prijs werd gesteld, bewees wel het gulle applaus, dat ook ten deel viel aan mejuf frouw F. Loopeker, accordeon en de heer A. Martens, tenor. De directrice bi'acht na mens allen dank en hoopte op een spoedig Weerziens. Poppe (met tekenpapier) en Frans (in de stuurhut) op de trouwe IJM 369 die hen naar de schilderachtige Franse kusten moet brengen. „De schuit is nu ook behoorlijk „water proof" voegt Frans er nog aan toe. „Drie keer pompen per dag is nu wel voldoende". Dan wordt het langzamerhand tijd voor de afvaart. Frans gaat alvast de motor starten en mevrouw Verpoorten inspec teert nog even de pantry: „tabak, zes bus sen eipoeder.zou die nog wel goed zijn na zeven jaar?" Dan gaan de trossen los en maakt de IJM 369 zich pruttelend los van de wal: de reis is begonnen. Behouden vaart en goede vangst, „Varne"! ADVERTENTIE Gr. Houtstraat 37 - Rijksstraatweg 246 B Ook voor alle Ziekenfondsen Vandaag herdacht de heer H. Erbrink, machinezetter ter zetterij van de N.V. Gra fische Bedrijven Damiate, het feit dat hij vijfentwintig jaar bij het bedrijf werkzaam is. De jubilaris viel een hartelijke huldi ging ten deel, welke werd ingeleid door de heer P. W. Peereboom met een toespraak, waarin hij de vakbekwaamheid prees van de heer Erbrink, die hij had leren waar deren als een bescheiden en voor zijn ar beid wel berekende werker. Hij bood de jubilaris een enveloppe met inhoud aan, waarbij het personeel der N.V. een boeken kast voegde. De woordvoerder van het per soneel, de heer B. Tersmitten, liet wel blij ken, welk een gewaardeerde collega de heer Erbrink is. Hij sprak de verwachting uit, dat de feesteling zelfs het gouden jubi leum bij de N.V. nog zal halen, een wens, die de heer Erbrink in zijn dankwoord tot de zijne maakte. Een kort genoegelijk samenzijn besloot de huldiging. Zondag 6 September trekt de jeugd groep van de Haarlemse Hengelaarsbond naar Krommenie (Nauernasevaart) ten einde hun krachten te meten met Alkmaar- se vissertjes in een wedstrijd op baars. Het vertrek is bepaald des morgens 7 uur van de Jan Gijzenbrug. Via Spaarndam en de pont van Buitenhuizen, zal Krommenie worden bereikt. Zaterdagmiddag 12 September zal een wedstrijd op witvis worden gehouden tegen de jeugdafdeling Halfweg-Zwanenburg. Vertrokken wordt van de Nieuwe Brug te Vijfhuizen. Voor deze wedstrijden zijn een beker (als clubprijs) en persoonlijke prij zen beschikbaar gesteld. Zaterdagmiddag 19 September zal aan de Ringvaart bij de Cruquius een tweede wedstrijd voor ouden van dagen worden gehouden. Het verzamelen is bij het Cru- quius-Museum. Er wordt gevist op witvis. Het bestuur der jeugdgroep zal trachten evenals bij de eerste wedstrijd voor ouden van dagen om alle deelnemers met een prijs naar huis te zenden. i Vanavond, Donderdag 3 September, be legt het Koninklijk mannenkoor „Caecilia" te Haarlem in gebouw „Cultura" een bui tengewone ledenvergadering ter inleiding van het aanstaande concertseizoen. Op; deze bijeenkomst zullen Haarlems oud-burgemeester M. A. Reinalda, Com missaris der Koningin in de provincie Utrecht, en de oud-voorzitter van „Caeci lia", de heer J. A. Dal, geïnstalleerd wor den als ere-voorzitters van het koor. Onder grote belangstelling heeft gister avond in het Lorentzlyceum de officiële opening plaats gehad van het nieuwe „Haarlems Avondlyceum": een particulier instituut, dat thans „geconverteerd" is tot een onderwijsinstelling „onder gemeente lijke vleugelen". Dr. K. Huibregtse, rector van het Stede lijk Gymnasium, sprak in zijn kwaliteit als voorzitter van het curatorium van het nieuwe Avondlyceum, dat hij zag als een exponent van de democratisering van het onderwijs, zoals die door het huidige ge meentebestuur wordt voorgestaan en ver werkelijkt. In het bijzonder dankte hij wethouder Geluk voor diens steun en medewerking, waardoor het Avondlyceum in zijn nieuwe vorm een betere behuizing, een nog competenter docentencorps en een hechtere financiële basis kon krijgen. Het gemeentelijk subsidie zal tevens mo gelijk maken, de schoolgelden, die op het oude instituut golden, te verlagen, zodat het avondonderwijs nu vrijwel binnen ieders bereik ligt. Na er op gewezen te hebben, dat het nieuwe instituut, in tegen stelling tot 't vormend dagonderwijs, voor namelijk stimulerend en helpend onderwijs wil geven, dankte de heer Huibregtse het gemeentebestuur voor de gastvrijheid, die het het Avonlyceum wil betonen door de beschikbaarstelling van het Lorentzlyceum. Hij besloot met de verzekering, dat het nieuwe instituut verzekerd kan zijn van de volledige belangstelling en steun van het college van curratoren. Wethouder D. J. A. Geluk schetste de wordingsgeschiedenis van het Haarlems Avondlyceum, dat in zijn oude vorm in de eerste plaats een commerciële onderneming was en uit dien hoofde soms een zuiniger Naar aanleiding van een brief van B. en W. van Bloemendaal hebben Gedeputeer de Staten van Noordholland vastgesteld een stop- en wachtverbod voor de Zeeweg te Overveen (gemeente Bloemendaal). Het stopverbod wordt vastgesteld voor de rij banen van het gedeelte van de Zeeweg, gelegen tussen de grens van de bebouwde kom en een punt gelegen op 350 meter uit het einde van deze weg (grens van de ge meente Zandvoort.) Het wachtverbod is jaarlijks geldend van 1 Mei tot 1 October voor het gedeelte van de Zeeweg, gelegen tussen een punt op 350 meter uit de grens met de gemeente Zandvoort en die grens, zulks met uitzondering van de ten zuid westen van de rijbanen van de Zeeweg al daar aangelegde autoparkeerplaats. Gedeputeerde Staten hebben overwogen, dat het veelal snelrijdende verkeer over de Zeeweg, door de weinig overzichtelijke si tuatie op deze weg, herhaaldelijk in gevaar wordt gebracht door op de rijbaan stil staande auto's. De bermen van de weg zijn niet verhard en van dien aard, dat zij door daarop geparkeerde auto's ernstig zullen worden beschadigd. Inmiddels zijn par- keerstroken aangelegd op onderlinge af standen van ongeveer 800 meter, terwijl bovendien afzonderlijke parkeerstroken bij de autobusdiensten zijn geprojecteerd. We gens het strandbezoek is het gewenst te achten dat het meest westelijke gedeelte van de Zeeweg van de door het gemeente bestuur van Bloemendaal gevraagde maat regel wordt uitgezonderd. Teneinde te voorkomen dat hier gedurende het strand- seizoen een grote opstopping ontstaat van auto's, waardoor het doorgaande verkeer ernstig wordt bemoeilijkt, achten Gedepu teerde Staten het evenwel wenselijk voor het meest westelijke gedeelte van de Zee weg gedurende het strandseizoen een wachtverbod vast te stellen. beheer had moeten voeren dan in het be lang van het onderwijs wel wenselijk was. Toch had men het instituut als zodanig niet willen missen en daarom was het gemeen tebestuur dan ook vorig jaar de conversie plannen met grote sympathie tegemoet ge treden. De' nieuwe organisatievorm: een' Avondlyceum met een alleszins bekwame staf, onder toezicht van een curatorium waarin alle takken van het Haarlemse Mid delbaar Onderwijs vertegenwoordigd zijn, en op basis van een gemeentelijke subsidie, leek de wethouder de beste garantie voor het succes van dit onderwijs, waarvan hij hoopte dat het zeer veel jonge en oudere mensen de gelegenheid zal geven, in de maatschappij vooruit te komen. Onmisbare onderwijsvorm De heer A. J. S. van Dam, inspecteur van het Middelbaar Onderwijs, die als lid van de commissie voor toelating van candidaat- studenten tot het zogenaamde „colloquim doctum" een jarenlange ervaring heeft met „avondlyceïstën", was op grond van die ervaring tot de overtuiging gekomen dat middelbaar avondonderwijs onmisbaar is in onze maatschappelijke verhoudingen. Hij sprak de hoop uit, dat het nieuwe instituut succes zou mogen hebben en dat binnenkort voor instellingen als deze de mogelijkheid geschapen zal worden, eigen eind-examens van wat lichtere allure dan de staats examens af te nemen. RECTIFICATIE Door een zetfout stond in ons verslag van de Heemsteedse gemeenteraad achter de naam van de heer Weyers (K. V. P.) ver meld. Dit moest natuurlijk (K. N. P.) zijn, zoals uit het zinsverband ook wel duidelijk werd. c ADVERTENTIE geen tijdrovend uitpakken elk mesje onmiddellijk voor gebruik gereed mesjes geheel door olielaagje beschermd 'n exclusief" Gillette procédé! beschadiging der snijkanten uitgesloten een vakje voor de gebruikte mesjes. Dispenser of pakje, met 10 Blauwe Gillette mesjes f 1.60 Vanmorgen is op het R.K. kerkhof aan de Herenweg te Heemstede, achter de R.K. kerk, ter aarde besteld het stoffelijk over schot van prof. dr. Alph. M. A. A. Steger, oud-lid van de Eerste Kamer der Staten- Generaal.Tevoren heeft pastoor Van Mierlo de mis van Requiem opgedragen. Onder de aanwezigen waren verschei dene hoogleraren en oud-hoogleraren van de Technische Hogeschool, vertegenwoor digers van de Katholieke Actie, van R.K. Studentenverenigingen te Delft en Am sterdam en vele vrienden. In de stoet naar het kerkhof liepen R.K. verkenners mee. Nadat de beaardingsplechtigheden wa ren verricht dankte de oudste zoon voor de blijken van deelneming. Ds. R. H. Oldeman, Nederlands Hervormd nredikant, wonen-de te Heemstede, heeft het door de Kerkeraad der Nederlands Hervormde kerk te Zandvoort vorige week op hem uitgebrachte beroep in de vacature ds. E. Saraber Jr., aangenomen. Verwacht mag worden, dat de thans 52-jarige pre dikant omstreeks half October zijn ambt in Zandvoort. zal aanvaarden. De pastorie van ds. Saraber aan de Kostverlorenstraat 109a zal thans aan ds. Oldeman worden toegewezen. In het begin van dit jaar hebben Gede puteerde Staten van Noordholland beslo ten het gedeelte van de Van Haemstede laan tussen de Bentveldsweg en de Juliana van Stolberglaan te Aerdenhout gesloten te verklaren voor het verkeer met alle motorrijtuigen in de richting van noord naar zuid. Nadien is het college gebleken, dat in het besluit ten onrechte is vermeld, dat de gehele Van Haemstedelaan buiten de bebouwde kom is gelegen. Slechts het gedeelte van de Van Haemstedelaan, ge legen tussen de Bentveldsweg en het punt onmiddellijk ten zuiden van de aansluiting met het Ruiterpad, is buiten die kom ge legen. Gedeputeerde Staten zijn derhalve alleen bevoegd voor dat gedeelte van de Van Haemstedelaan de verkeersmaatregel te nemen. Daarom hebben zij besloten al leen het gedeelte van de Van Haemstede laan tussen de Bentveldsweg en de grens van de bebouwde 'kom Aerdenhout geslo ten te verklaren voor het verkeer met alle motorrijtuigen in de richting van noord naar zuid. Gistermiddag heeft het Heemsteedse college van Burgemeester en Wethouders de portefeuilleverdeling vastgesteld. Wet houder E. J van Lent behoudt Openbare Werken en Volkshuisvesting (woningbouw) alsmede het Sportpark; wethouder H. Dis selkoen behoudt Onderwijs en Volksge zondheid; wethouder A. J. va-n Houten be houdt Financiën en Grondbedrijf en wet houder mr. O. H. van Wijk krijgt Sociale Zaken (van de heer Va-n Lent), Gemeente bedrijven (van de heer Disselkoen) en al gemene personeelszaken (van de heer Van Houten). De burgemeester behield algemene za ken, huisvesting (woningdistributie), poli tie en brandweer. Bakkersknecht verdacht van verduistering van 800. De zesentwintigjarige bakkersknecht L. E. uit Hoofddorp was door zijn patroon belast met het rondbrengen van brood en koek en het innen van geld. In plaats van het geld af te dragen behield hij het en als zijn patroon vroeg waar het geld bleef, dan antwoordde hij, dat de klanten slecht be taalden. In Februari kwam de bakker ech ter tot de 'ontdekking, dat L. E. het geld wel ontvangen had en hij trof een regeling, waarbij de knecht iedere maand een be drag van 50 zou terug betalen. De knecht ging echter door en in April van dit jaar werd de politie in het geval gemoeid. Bo vendien werd E. er van verdacht een fiets, die hij in huurkoop had gekocht, ver kocht te hebben. Terzake verduistering had de bakkers knecht zich voor de Haarlemse rechtbank te verantwoorden. Uit het verhoor bleek, dat verdachte wel eens een autotocht had gemaakt en dat hij veel geld uitgaf tijdens omgang met zijn meisje. Hij had ongeveer 800 verduisterd. De officier van justitie eiste een gevan genisstraf van tien maanden met aftrek van voor-arrest, waarna mr. C. F. M. van Koppen clementie pleitte. Deze zeide, dat de controle niet streng is geweest en dat verdachte moeilijkheden heeft gehad met de Ouders van zijn meisje. De rechtbank zal op Donderdag 17 Sep tember uitspraak doen. Woensdagmorgen heerste er een feeste lijke stemming bij het in aanbouw zijnde schoolgebouiv van het Mendel-college in de omgeving van de Delftlaan, niet ver van het station Bloemen daal. Paul van Noort heeft een gedenksteen gemetseld. Van de plech tigheid geven wij hierbij een foto. 2 en 3 September worden beschouwd als de stichtingsdagen van het college. Vanmor- jen is in de R.K. kerk aan de Paxil Kruger- iïraat een mis opge dragen door de pater provinciaal der Axi- gustijnen in Neder land, dr. Van der Weijden. Na de plech tigheid begaven lera ren en leerlingen zich naar het gebouw aan de Schoterstraat, waar de lessexi tot het nieuwe gebouw (ver moedelijk omstreeks Pasen), gereed is, ge geven zullen worden. Ten teken van de opening van de cur sus werd de school- vlag gehesen. Vervol gens kwam men in gebouw Sint Bavo bijeen voor een film voorstelling. Van de zich op het gebied van kunst en cultuur bewegende organisaties in Haarlem en omstreken hebben nu ook de Haarlemse Kunstgemeenschap en het Muzenforum, Bloemendaal, hun programma's voor het aanstaande seizoen ontvouwd. De Kunst gemeenschap opent haar uitvoeringenreeks op Donderdagavond met een voorstelling door het Utrechts Studentencabaret „U lacht meneer" van „Binnenkort in dit the ater". Na de voorstelling in de Haarlemse Stadsschouwburg vertrekt het cabaret voor een korte tournée naar Indonesië, waarna het teruggekeerd in Nederland zal worden ontbonden en aan de vergetelheid prijsgegeven. De verdere programmapunten van de Kunstgemeenschap betreffen onder meer: Rutger Schoute: Causerie over Béla Bar- tók; Amsterdamse Studenten Toneel Ver eniging „Kothurne": „Het huwelijk van de heer Missisippi", toneelspel van Friedrich Diirrenmatt; P. C.. J. Reyne: Causerie over Moderne Beeldhouwkunst; Louise Parker: Zangrecital, aan de vleugel: Gerard Henge- veld; Kleinkunst-ensemble „Arabesque „Vanouds Adam en Eva" (Cruys Voor- bergh - Hetty Blok - Cor Lemaire); Kin dervoorstelling: Toneelgroep „De Witte Vogel" of „Scapino" Balletgroep voor de jeugd; Een serie bijzondere filmvoorstel lingen; Ewoud de Kat: Het expressionisme in de schilderkunst; Ch. P. Timmer: Cau serie over A. P. Tsjéchow; Het Parijse ge zelschap Théatre Arlequin; G. Borgers: Causerie over Paul van Ostayen. Het programma van het Muzenforum, Bloemendaal vermeldt voor het seizoen 1953/54: Vrijdag 16 October 1953: Culturele kleu renfilm van Australië onder auspiciën van de Vereniging „Oost en West"; Vrijdag 27 November 1953: Hollands strijkkwartet; Vrijdag 18 December 1953: Koorschool St.- Dinsdag was het vijfentwintig jaar ge leden, dat de heer C. de Mink administra teur werd van de Remonstrants-Gerefor meerde Gemeente te Haarlem. In deze kwart eeuw heeft hij werk van onschatbare waarde verricht door zijn administratie van dit kerkgenootschap. Na de dienst van 6 September zal de Kerkeraad namens de gemeente de jubilaris gelukwensen en be danken in een der vertrekken achter de kerk. Ook de gemeenteleden kunnen hem dan de hand drukken. Naar wij vernemen zal ds. B. van Gel der, die benoemd is tot leraar in Bijbel kennis en Cultuurgeschiedenis van het Christendom aan enkele gemeentelijke middelbare scholen te Haarlem, op 20 Sep tember zijn afscheidspredikatie in de Grote kerk houden. OFFICIëLE PUBLICATIE Toekenning onderscheidings tekenen aan ex-KNIL militairen Het ministerie van Buitenlandse Zaken deelt mede Door het toenmalige ministerie van Unie zaken en Overzeese rijksdelen werden tal van rechthebbenden, behoord hebbende tot het voormalige Koninklijk Nederlands-Indo nesisch leger, in het bezit gesteld van het ereteken voor de orde en vrede, het oorlogs- herinneringskruis en/of het zgn. demobili satiespeldje. Sedert 1 Januari j.l. behoort de veidere uitreiking van deze onderscheidings tekenen tot de taak van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Aangezien is gebleken, dat tal van toegezonden onderscheidings tekenen tengevolge van adresveranderingen van rechthebbenden hun bestemming niet bereiken, worden allen, die menen op een of meer der genoemde onderscheidings tekenen a spraak te kunnen maken en deze tot dusverre nog niet mochten ontvangen, uitgenodigd zich uiterlijk vóór 1 November a.s. per briefkaart te wenden tot de Directie Overga.igszaken Indonesië, afdeling A A - 1 van het ministerie van Buitenlandse Zaken (adres: Grote Markt 22 te 's-Gravenhage). Op de briefkaart te vermelden a. naam en voornamen. b. geboortedatum. c. legernummers, rang, wapen en onder deel, waarbij het laatst bij het v.m. KNIL gediend werd. d. tegenwoordig adres. Bayo, Harp Rahel Mengelberg, uitvoering van ,,A Ceremonial of Carols"'Van Benja min Britten; Vrijdag 12 Februari 1954: Prof. dr. G. C. van Niftrik, hoogleraar in de theologie aan de Universiteit van Am sterdam, spreekt over Sartreen. het exis tentialisme; Vrijdag 5 Maart 1954: Gerard Hengeveld, piano; Vrijdag 9 April 1954: Culturele dierenfilm, „Circus Cavalcade". Voorts wil het Muzenforum nog een spe ciaal concert organiseren ter gelegenheid van het afscheid van mevrouw Jo Vincent. Het Nederlandse Rode Kruis lièelt thans de definitieve uitslag van de collecte, waarvan de opbrengst voor de slachtoffers van de aardbevingen in Griekenland be stemd is, bekend gemaakt. - Hieruit blijkt, dat de Haarlemse bevol king niet zo bijster veel geld bij elkaar ge bracht heeft. In Haarlem kwam er "een be drag va<n f 1642 in de collectebussen; in Heemstede f619,66; in Overveen f31-0,76; in Bloemendaal (dorp) f508,62; in Aerden hout f773,22 en in Bermebroek f436,12. ADVERTENTIE HAARLEM, 2 September 1953 ONDERTROUWD: 2 Sept. J. J. F. Banken en J. van der Heijde; D. J. P. Vergers en H. J. van der Klugt; H. Vrugt en H. W. van Laar; P. A. Meirmans en W. C. Stevan; M. Klinkenberg en D. L. van 't Hof; E. Dijkstra en C. J. H. de Liefde; W. A. Molenbeek en E. den Ouden: P. Th. Rienstra en A. M. Hoogeboom; G. J. Willemse en G. C. Leij- dekkers; J van Roode en G. F. van de Straat: P- Oliedam en H .E. van Roon; R. L. van den Berg en G. M. Tuip; H. H. Tho- missen en J. C. Zondag: P. J. Oostrum en A. H. Lodewijk; D. A. van Veep en Ch. M. Koelman; J. de Jong en W. Le Noble; J. Glasbergen en A. M. Kuijten. GEHUWD: 2 Sept., C. J. Witteman en J. Stroomer; G. A. van Maarschalkerweerd en A. E. M. van den Brink; H. Elferink en E. Proost: J. Coule en H. ,T. Bos; J. Popma en J. G. M. Lambooij; G. Spier en W. van Wer ven; A. A. Opdam en W. M. Jansen; Th. Heinsbereen en C. J. Visser; W. Kromdijk en S. E. F. Damsma: P. IJ. Donk en A. IJaa- zebroek; J. Opbreek en M. S. Sikkink; A. Slinger en A. M. E. Kooij; J. E. L. de Schee maker en A. V. Makily; J. W. M. H. Waal- kens i L. Lacomblé; P. C. Joos en C. Kor- tekaas; J. A. W. van der Vliet en A. R. Nnort; J. Wiisman en A. J. Buter. BEVALLEN van een zoon: 31 Aug., C. M. Nooiide Lange; 1 Sept., W. J. Bleekervan der Breggen; G. M. Paap—Wagenaar; S. M. Bodede Jager. BEVALLEN van een dochter: 29 Aug.. A. M. Eeken—Smal; 30 Aug., M. W. van der Peet—Beers; 1 Sept., A. BoltenKuipers; M. Bornde Zwart: C. A. WieringMantz; A. J. Hoogenstein—van Balen, 2 Sent., M. Th. van den BergVrieze. OVERLEDEN: 31 Au.,.. D. Smink, 77 j„ Borneostraat; 1 Sept., A. Rumpt, 71 j., Rijks straatweg; N. C. Zwart—Wielhouwen. 53 j., Westerhoutpark; H. M. J. van der Hoek— Regenboog, 66 j., Kamperlaan.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 9